Új privát üzeneted érkezett!

Szisztok!

Kóla: én is iszom most néha, de Apa nem örül neki...
a szénsavas dolgokat most nem mellőzöm, de szoptatás alatt muszáj lesz, különben ordítás hegyek...
egyébként már most is kezd beállni a terhesség alatti csapvíz vágyam - ilyenkor már étteremben is azt kérek... :)

mérleg-mérés: elsőt mértem, eleinte... a kórházban kell nálunk a rooming in-en... ez számomra fura dolog és elgondolkodtató, hogy visszautasítsam, bár akkor meg elképzelhető, hogy "úgy" bánnak majd velem...
nem véletlenül mondta a gyerekorvosunk, hogy ne mérjem...
aztán Martint csak a heti fordulóin mértem... de sose tapasztaltam súly csökkenést, vagy hogy ne mért volna a mérleg- havi másfél kilókat hízott.
ezért is mondtam, hogy tul kép bőven elég a havi védőnő-gyerekorvos "mázsálás"...
egyébként meg ez is lehet fura, mert ha meg csak rájuk hagyatkozik az ember, akkor ők is tudják paráztatni az embert, hogy "fúúúú ez kevés súlygyarapodás..." aztán betápoztatják a babát.
így én maradok a ritka itthoni mérésnél. nekem olyan a mérlegem, mint a gondozóban...
no meg akkor mértem evést, mikor mentünk/mentem valahova, hogy tudjam, hogy kb mennyi tejet készítsek be.
bár nem ittak üvegből, de volt olyan helyszín, ahova muszáj volt menni és szopi lehetőség nem volt- hallás vizsgálat, csípőszűrés...

Martinnal beidéztek bíróságra tanúnak, mire hívtam őket, hogy szoptatni lehet- ők: be se vihetem a gyereket... mondom, akkor meg is érkeztünk...

nekem egyáltalán nincs keményedésem... meglepő, mert ilyen tájban már szokott.
méhszájam még zárt, de már rövidül, de a heteimnek megfelel.

anyatejet megkóstoltam, de csak nyalás szinten- én olyan édesnek éreztem, mint a vaníliás tej... :)
húgom egyik mellbimbóján telibe van anyajegy, már kiskora óta- de hát nem tudják levenni... azt mondta, hogy neki abból kakaó fog jönni :)

kelengye listák: én kiegészíteném azzal, hogy ajánlatos a takarókból dupla,mert én külön használok babakocsis-utcai-autós takarót és külön az ágyba...
szülés utánra én javaslok két db-os tenna bugyi csomagot beszerezni és ez legyen a szülőszobás motyiban. (rám indig a szülésznő húzta fel, még a betétet is ő ragasztotta be, illetve betéteket, mert kettőt is beleraktak)

Erpé és talán még Manoka: meddig dolgoztok még??? muszáj?

Barbazso: apa munkálkodásival én is így vagyok, tényleg rossz érzés, és pont így gondolom ahogy írtad, hogy én ezért kapom a "fizetésem" - ráadásul ez egy álom meló számomra, még ha ingyen kéne is csinálni :) .

készülődés: hát én ott tartok, hogy holnap már mosom a babacuccokat... :)
én utsó hónapot mindig csak a semmivel szeretem tölteni- max egy utsó jó kis takarítás, hogy minden tökéletes legyen egy új élet kezdéséhez... :)
viszont a kórházi motyóm már nagyobb táskába kerül, mert már feltuningolom kekszekkel, vízzel, szülőszobás motyóval, apa cuccával...
ja ami nekem mindig furi: hogy készítsek be szendvicset??? előre nem tudok... egyébként meg ha eddig itthonról is indultam volna se lett volna egy minutum se...
a másodiknál mákom volt, hogy mire kijöttem pont ott várt a szobában a reggelim és egy csomi párizsi volt- na ez pont elég erőt adott, könnyű volt megenni...
nem tudom, de én szülés után fejből ettem, fejből pisiltem, mert egyiket se éreztem, hogy kellene...

Manni: sztem nem olyan biztos az, hogy vége a jó világnak- egyrészt tuti csodás lesz, másrészt meg lehet hogy olyan babád lesz és olyan formában leszel, hogy superwoman leszel...
(én bevallom erre készülök :) )

ja és amit még javasolok, hogy a kórházi motyóba legyen még bekészítve vitamin! nem tudom, hogy a külön vas mennyire ajánlott, de nekem ez is bejött. + a vitamin szint újra emelése és magnézium adlibitum (ha idegileg nyomi lennék és érzem hogy nem árt)

írták a szilvalekvárt is- én lehet hogy glicerines kúpot használok majd... ha kell...
egyébként én tudom magamról, hogy ritkán megyek wc-re, kevés evés után + beöntés... én eddig mind kétszer "behazudtam", hogy igen voltam wc-n- különben adtak volna hashajtót... ami kihatott volna a fiúkra is...

fú sokan már 30 fölött vannak... jövőhéten ilyenkor már nekem is csak 10 hét lesz hátra (bár sztem már most sincs annyim... :)

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Manoka: nem tudom- én úgy vagyok a pasztell színekkel, hogy oké divat, de egy baba nem biztos hogy annyira látja... meg hát tényleg arról is eltérőket olvasni, hogy kell e inger a babának, vagy nem... ezen nem is agyalok...
de ha venném, akkor a zöldet választanám... :)

kóla: néha néha vágyom rá... de nem igazán- apa szerint árt a gyereknek... de másért nem szól... mondjuk kávécska...
azért még innék, mert szülés után egy darabig tuti nem ihatunk, még szénsavast sem... addig meg egy-egy pohár igazán belefér...
két éve nyáron még a főt kukit is ki kellett hagynom :(

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Mérés:
Szerintem minden kórházban mérni kell a babát, és ennek egyszerű oka van: ha nem indul be a tej, vagy nem megfelelő mennyiségű,akkor a tejkonyhán segítenek, tanácsot adnak. Ha nem mérem, és nem tudják, mennyit evett, tanácsokkal sem tudnak ellátni. Nem mellesleg pl. a PKU-t sem tudják kiértékelni, ha minimum 50 ml-nyi tej nincs a babában. Akkor értékelhetetlen a minta, és ismételni kell. Jó ezzel már ott tisztában lenni, mint fél év múlva frászt kapni, amikor jön a levél, hogy nem jó a gyerek PKU-ja. Én kaptam ilyen levelet, és vele együtt szívinflációt is.. :wink: Szóval azt a pár napot ki lehet bírni, nyomós okuk van rá :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 

 
 

Okés! köszi!
csak mondjuk ne úgy indítsanak útra, hogy otthon is így csináljam (hogy mérjek minden evést)...
bár most azt nem tudom, hogy hogyan írtad, hogy az evést kell e mérni, vagy a súlyát, mert nálam eléggé betelt a tábla az evés mérésekkel... a súlya meg...
+ rooming in így csak megnézték a füzetet azt csá... és az egyik szobatársam csak vizet adott a babának + becsempészett tápot és azt próbálta adni neki, amit a wc-mosdóban kutyult és a füzetbe meg beirkált mindent... napközben nem nézett senki ránk, vagy nem ellenőrizték, hogy mit csinálunk...
mondjuk az ő babáját egy idő után elvitték, mert lett is vele probléma...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


A barátnőm meg első nap befordult, hogy egész nap a cicin lóg a baba és semmit nem mér... úgy kellett nyugtatni, vígasztalni, pedig második babás volt és az elsőt is tök jól szoptatta... én akkor már egy vagy két nappal előrébb jártam, de az első napi mérések + egyedül voltam a szobában... tényleg rosszul esett nekem is, hogy egész nap szoptatok, fél órát szoptatok, napi 20szor (na jó, nem ennyiszer- de volt hogy fél óránként, óránként), fáj tőle a hasam, mint a barom, úgy húz össze és 5-10-eket mértem... szülés napján vagy másnapján eléggé nehéz ez, mert beparázhat és bedepizhet tőle az ember.
de ha muszáj mérni...
az elsőnél nálam csinált egy kis depressziót ez a méricske... letiltottam a telefont, mert mindenki azt kérdezte egyből, hogy és van tejed? két napig nem vettem fel senkinek csak a férjemnek a telefont. mit tudtam én, hogy első nap, második nap még nem olyan tuti- főleg hogy az akkori szobatársam azzal büszkélkedett, hogy fú, ővé már 40et szívott... persze két nappal előrébb járt és második babás volt. aztán 3-4 nap meg már ömlött...
az elsőnél ez nagyon megviselt... aztán Martinnal rutinosabb voltam...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Mérés: egy barátnőmnek nemrég született babája. Szopizott rendesen, utána elfáradt, elaludt, azt hitték, minden ok, aztán kiderült, hogy nem nőtt a súlya. Valószínűleg az történt, hogy evett valamennyit, aztán már csak nyammogott, de nem vették észre, nem nézték, hogy nyel-e a baba, csak azt, hogy cicin van és szopizik.

Konkri, én napi 1-2 tejeskávét iszom (Nescafé, nem főzött), ennyit engedélyezett a doki. És hétvégén vagy ha alkalom van, 1-1 deci bort is elfogyasztok – ezt is orvosi engedéllyel és csak félidő óta. Kimérem, hogy tényleg csak 1 dl legyen és kaja mellé iszom. Nagyon szeretem a száraz vörösbort, azt mondják, az még jót is tesz (bár ez inkább anekdota, de jól hangzik :-) )
Ha anyatejes baba lesz, akkor minden sztornó, addig pedig mértékkel élvezem ezeket a finom dolgokat :-)

Jó lenne superwoman-nek lenni, de kicsit a zombi létre is készülök, vagy a kettő kombinációjára :-) Mindegy is, annyira vágytunk erre a babára, csak egészségesek legyünk mindannyian, az a legfontosabb.

Pont az előbb kezdtem el keresgélni a pénzt a szőnyegtisztítónak, mert déltől kettőig jön és akkor vettem észre, hogy a férjem reggel kirakta :-)És még a reggeli kávémat is kikészítette+ üzenetet hagyott a szalvétán :-) Az ilyen kis apróságok olyan örömet tudnak szerezni és azt kívánom, hogy minden maradjon így minél tovább :wink: :-)

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Sziasztok!

Lili nálunk is szobatiszta lett,21 hónaposan.Pár hete.Persze,volt már kb kétszer,hogy a csúzda tetején bepisilt,mert elfelejtett szólni,és bár utazáshoz,alváshoz ugyan kap pelust,múltkor a Balatonról haza felé háromszor álltunk meg,pelus le,mert szólt,én viszont már nem mondom azt,hogy pisilj be,hamár egyszer így vagyunk.Már ült wc-n is,meg bokor felett is... :)

Én még várok egy hónapot a mosással,bár tegnap már nekiálltam volna,de minek még...

Én méregettem Lilit annak idején jó pár hónapig,és írogattam is,mint egy autista... :) Mindenki mosolygott rajtam,aztán leszoktam róla.Most nem tudom,mi lesz még.

Barbazso:van egy medencénk a kertben,meg a héten lementünk a leányfalui strandra.Lili és én is "békák" vagyunk,így bírjuk a meleget... :D a Dunát nem szívesen vállalnám,bár a szomszédunk is babát vár,és itt vannak útvonalak,ahol lehet állítólag fürdeni,oda ők lejárnak.

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Köszi lányok a szavazatokat, maradtam a színesebb körforgó verziónál. Lecsaptam rá, remélem működik, mert írta ugyan az eladó hogy új, de gari nincs rá.....

Most egy csomó tommee tippee holmi akciós a brendonban, és meglepő módon ott a legolcsóbb (elefáni, minimano és mária bababolthoz képest). Aki szeretne venni, annak tudom ajánlani.
Cumisüveg, melegítő sterilizáló stb.

http://www.brendon.hu/products/list/all ... &&pageno=1

Én méregettem az elején huligánt szopi után, de olyan látványosan hízott mint egy kismalac. Nem volt értelme.
Aztán amikor kórházba kerültünk akkor a gaszton követelték a táplálási naplót, nekünk meg nem volt...
De a kórházban nem kellett mérni.

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Manni, de cuki a párod :wink:

Néha én is úgy érzem magam amikor kérek vmit, hogy csinálja meg a párom, hogy lelki furim van. Én nem szeretek tehetetlen lenni...rossz volt, amikor múlt héten a görcsök miatt feküdtem, és nem tudtam kivenni a részem a napi rutinból...
Kaptam is egy leszidást, amikor vmit csináltam, mondtam párom h nem vagyok normális.

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Na- megjártam nagyommal a tesco-t- gondoltam elhívom Zso-t, de eszembe jutott h Samu vacakul van...
viszont tök jó volt, mert most a meleg miatt össze-vissza alszunk a lakásban, de én katlan ide vagy oda inkább ventilátor és vizes törcsi, de az ágyamban kell aludnom a tetőtérben, mert mást nem bír a testem- így is elég a két éjjel anyóséknál...
viszont tegnap Martin jönni akart hozzám (Marcell apával a nappaliban) és tök jó volt kettesben a kis pucér testével, mikor elaludt szét csókoltam... viszont hiányzott Marcu, de szerencsére eljött velem tescozni... imádok velük külön külön is lenni, mert oké, hogy szeretem őket, de jó az ilyen "csak te vagy" program is.

kiválasztottam a festéket is- illetve jövő hétig alszom rá... az tuti, hogy lemosható lesz! egy pár évet bírjon ki... nem akarok több freskót :) :) :)

Sissy: nagy gratula nektek is!

Manni: ha a baba füle tövétől az állkapcsa fele simogatsz, akkor az kiválthat nyelési reflexet + lehet lábat csikizni, ha bealszik...
de ezért van a havi mérés dokinál vagy védőnőnél- kinél hogy... viszont ez a bealvás tápközben is előfordulhat...
viszont hogy nyel e, azt elég rendesen hallani... az első napok nem olyan hú-ha... de már volt így is csalódásom, mikor azt gondoltam, hogy fú na most jó sokat nyelt, aztán meg mértem 5g-ot...

mérleg- nálunk a kórházban olyan régi nagy mérleg van, mint régen a közértekben... 5 g-onként mér, már ha látom rendesen, mert ha mozog a baba... az itthoni digitális, ami egy ponton meg áll, ha úgy érzékeli, meg hát számolni se kell, mert kiírja a különbözetet...

egy blogos társamnak volt egy érdekes/vicces esete. mérni akarta szopit, ezért szopi előtt ráállt a babával a mérlegre, majd szopi után is- de a mérleg 0-t mutatott, mire rájött, hogy hát ami belőle kijött az ott van a babában is...

Manoka: akkor gratula a forgóhoz!
nekem még sose volt- mert nekem most is minimum 2 kéne... lenti szobába meg a föntibe is... viszont a gagyik nem tetszenek, illetve ami tetszik és abból kettő
:shock: az sok lenne már... :(

de nem panaszkodom,mert akkor mit szóljon Gemini :):) :)

szereztem felügyeletet a jövőheti festésre-takarításra (3nap), mert hát itthon nem lehetnek a fiúk... különben vagy egész napra kicsukom őket vagy bezárom a fürdőszobába vagy a tetőtérbe őket... férjem unokahúga segít, de lehet hogy így egy napot shopingolunk és strandolunk...- így megbocsátom apának a mai strand elmaradást... :)

remélem a jövő hét és utána lazulás- bár apu már szólt az uramnak, hogy tetőt kéne cserélni segíteni :(

Sissy. én meg mosok, mert ma jön az "új" mosógépem :) és ahogy nézem nem 1-2 adag Fanni cucca... vagy 5... és míg anyósnál leszek abba az egy napba ki tudom vasalni is... aztán meg úgy is a mi gardrobunkba teszem el őket..
és aztán összekészíthetem Fancsi kórházi motyóját is :) (kár hogy nincs itt kéz dörzsölős jel :) )
tegnap már a pelusokat is megvettem- persze pont nem volt 20dbos libero- így babydream-et vettem... :(
ja és ma a szeptemberi ovi csomagot is megvettem már :)
ruhát is vettem volna de a fiam olyan köztes méret, hogy semmit se tudtam neki venni őszre...
:x
én sztem jövő hét végére a fiúk őszi ruháit leszámítva mindennel megleszek... :) :) :)
nagytakarítás is... így azt ismételhetem augusztusban, de akkor már úgy is lightosan nyomom majd és szobánként... úgy is tuti hogy ablakmosi után esni fog az eső...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Manni- tényleg édi a férjed!

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Most volt itt egy jó kis zápor, jégesővel... a levegő viszont nem frissült fel, hanem szauna lett... Most olyan, mint monszun idején a Távol-Keleten... :cry: :evil:

Manni
Én is itthon vagyok, de akkor se tudok listázni :oops: :wink: És már szinte minden háimunkától el vagyok tiltva :oops: :wink:

Manooka
Látszik, hogy kezdő vagyok... de mi értelme van ezeknek a forgóknak??? Az újszülött kb. 20-30 cm-re lát jól és az éles kontrasztokat észleli...
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Konkri
Miért kell szoptatás alatt a szénsavas dolgokat kerülni???? :roll: :roll: :roll:
A szénsav a gyomrodban elbomlik... víz és szén-dioxid lesz... a víz felszívódik, a szén-dioxidot meg büfike formájában kiengeded...
Vannak ilyen-olyan városi legendák, hogy a szoptató anya ezt ne egyen, meg azt ne egyen... de ezeknek élettani alapja nincsen... amit te megeszel az a te gyomrodban, beledben lebomlik...molekulák szívódnak fel a te véredbe... a tejtermelő mirigyekben meg víz+ aminosav+zsírsav+glukóz molekulákból képződik a tej... :wink:

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Nálunk tegnap este volt eső+szél, és semennyire nem csökkent a meleg :-( Pedig a tegnapi Híradóban a soproni vihar után, 20 fokra lehűlt a levegő.

Trigemini, nem is csoda, hogy a házimunkától el vagy tiltva :wink:

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Trigemini: én meg tapasztalatból mondom- volt hogy úgy gondoltam, ahogy írtad és a brutál melegben megkívántam a szénsavast, mert hát az jobban csillapít... hát volt utána nehéz óránk...
ez mind két gyereknél ugyan így működött... az elsőnél 3 hónap után gondoltam, hogy most már akár... aztán lestem... szopi közben már kezdődött az üvöltés... a gyerekorvos szólt, hogy mit ne igyak. miután elhagytam nem volt gond.
de én szarul jártam az uborkával is... de borsó se, bab se és kukorica se jöhet... és nem csak én mondom ezt...
de majd kipróbálod :wink: ha nektek ez nem zavar majd be akkor szerencsétek van.
lehet hogy városi mende-monda, de a szülőszobán is a menetest kérik, és a menü választásnál is úgy adják a szoptatós kismamáknak a kaját... (mondjuk én pont a kórházi napok alatt nem tapasztalok hasfájást a babáknál)
én garantálom Neked, hogy egy pohár szénsavas üdítő utáni szopinál az én babám üvölteni fog...
én ezért erre figyelek, mert feleslegesen nem akarok sírást.
de egyébként 1 hónapos kor után, ha hasfájást tapasztalok, akkor meg van a bevált csodaszer kombóm- így én egy pocak fájást 10 perc alatt elintézek- bár nem számítok hasfájásra, max túlkajálástól :)

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Sziasztok!

Judit vagyok, a 4. babámat várom, szeptember 12-re vagyunk kiírva. Zsófi hívott meg ide közétek, igaz már hetekkel ezelőtt, de csak most vettem a bátorságot, hogy írjak is. Még sosem fórumoztam... Lassan egy éve Ausztriában élünk, és mi tagadás, eléggé el vagyok itt anyátlanodva. Tegnap éjjel elolvastam az utolsó jó pár oldalatokat, és úgy érzem jó lenne egy társaság, akivel megoszthatnám én is az örömöket, nyűgöket. Jelenleg egyik ismerősöm sem vár kisbabát, és így a férjemet kivéve nem is tudom senkivel megbeszélni az aktuális dolgokat. Mondjuk ő nagyon megértő, de igazán sosem fogja tudni, mi az a haskeményedés és ,hogy három után miért is félek a szüléstől. Szóval, ha van még "hely", szívesen csatlakoznék hozzátok, így a finisben...
judit34
Ausztria
 
 
 
 
 
 


Konkri
Anyuka pszichés beállítódását veszi át a gyerek... :wink:

Tesóm egyik gyereke se volt "hasfájós", azok az anyukák se szóltak, hogy gondot okozna a tej, akik vitték tőle literszámra :wink:
Ismerettségi körben se nagyon volt hasfájós baba... :wink:
Barátnőm mesélte, hogy az ő kislányánál akkor ért véget a "hasfájás", amikor ő bevette a lekaka tablettát...

Anyuka stressze inkább teszi síróssá a babákat... (egyébként ezt olvasom most a könyvben is... :wink: )

Judit
Üdv itt :lol: :lol: :lol:
Te vagy a harmadik, aki Ausztriából ír! Merre laktok? mekkorák a gyerekeid?

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Szülőszobán, meg műtét után azért javasolják inkább a szénsavmentes vizet, mert anyuka bélműködése lassul le... és a bélben levő gázok anyukának okoznak kellemetlenséget!

Egyébként szénsav mindenkiben van!!!!!!!!!! :wink:

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


"...az újdonsült édesanyák számára a hagyományok szerint nem fogyasztható vagy éppen javasolt ételek országonként, kultúránként annyira eltérőek!"
"A puffasztó ételek és sok más élelmiszer, amit gyakran nem javasolnak szoptató anyáknak, nem állnak bizonyíthatóan összefüggésben a kisbabák nyűgösségével. Viszont ha túl sokféle ételtől megfosztjuk magunkat, például olyan táplálóaktól, mint a hüvelyesek, vagy olyan rostban gazdagok, mint a káposztafélék, bizonyíthatóan saját tápanyagbevitelünket rontjuk"

http://www.lll.hu/kaloriak_vas_csontjaink_es_az_anyatej

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 



Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Köszi a kép dicsiket :)

Szerencsére én mindent ettem, ittam, semmi baja nem lett a gyereknek - nem volt hasfájós, mert ugyan nekem is mondták még a kórházban is, hogy milyen ételeket, italokat ne egyek - igyak szoptatás alatt a hasfájást elkerülendő, józan paraszti eszem nekem is azt diktálta,amit Trigemini ír feljebb....kvázi a bubi hogy a fenébe menne át az anyatejbe???? De tényleg van, aki ilyet tapasztal, az nem vitás. De annak más oka lehet. A káposzta téma is - tény, hogy puffaszt, de engem pl abszolút nem....akkor a babát sem, ha engem sem? És ha engem igen, de a baba meg nem érzékeny rá? Hogy kerülne bele a káposzta a tejembe? :)

Szia Judit! Ausztriából honnan?

Gyomorégősök! Salvus vizet próbáltátok? Hú nekem csodaszer egy deci jéghideg Salvus a kaja után! Igaz, irtó rossz az íze, de megéri!

KépKép

Kép
babee
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak és a régieknek is :lol: !

Ma voltunk dokinál, alig vártam az UH-t, erre elment az áram.....Murphy törvényei alapján.
Még szerencse, hogy holnap megyünk 4d-re a Genesisbe, remélem, ott lesz áram :D !

Én sosem mértem Nílát, és cumisüvegünk se volt soha; ebben a tekintetben fanatikus voltam/vagyok, és a saját testemben bízok a legjobban. Persze, párszor elbizonytalanodtam (miután 4,5 hós kora után már nem hízott úgy, mint a disznó), de most is így fogom csinálni. Szerencsére az Istvánban nem volt divat a méricskélés, biztos halálra stresszelt volna...

Én az álmatlansággal kínlódom. Irigykedve olvasok az éjszakát átalvó nagytesókról, nálunk még mindig van riasztás elég sokszor, sajnos. Most homeós bogyókkal próbálkozom ismét, Nílánál és magamnál is, mert nekem az elalvás okoz nehézséget.

Most muszáj mennem; megint nagyon szûkszavú voltam...

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Babee
Nagyon klassz helyen voltatok. Marci egy manócska :lol: :lol: :lol:

Nálunk is sokat segít a férjem. Ugye, nálunk azért egy hosszú periódus előzte meg ezt a terhességet :?
Mi a bajban is kitartottunk egymás mellett, most meg a cél felé persze, hogy támaszkodunk egymásra. :wink:

Baba méricskélése
Mikor PIC-en voltunk gyakorlaton, volt, hogy a szondás etetés után volt könnyebb a gyerek... nem megbízható egyik mérleg sem... :?
Nagyon pontos, analitikai mérlegen csak nem méregetem a gyereket? :oops: :wink:
Mi nem vettünk/veszünk mérleget, majd az ellenőrzéseken a gyerekorvosnál lesz méricskélés...

Cumisüveg-melegítő
A tesóm megvolt nélküle... simán megmelegítette a babájának a kajáját a mikroban... :wink:

Lara
Teljesen igazad van!!!!!
Nekem is azt mondták, hogy nem kell korlátozni a szoptatás alatt az étkezést... az egészséges határokon belül...
Nálam már eleve van korlátozás a diabetes miatt, ha a sok "okosságot" betartanám, akkor átváltanék a fotoszintetizálásra.... :oops: :wink: :?

Tena bugyi
Egyszer egy műtét után volt rajtam olyan... én szinte véresre vakartam magam attól a hálótól :cry: :cry: :cry: :cry:
A DM-ben vettem egyszer használatos bugyikat... olyan papírszerű anyagból van, mint amilyen pl. a műtőben használatos sapka is...

Manni
Én is kávézom. Az egyik barátnőm a Tschibo-ban dolgozik... ma éppen nagyon finom jegeskávét ittam nála, sok-sok tejszínhabbal, csokiöntettel :lol: :lol: :lol: :lol:
Száraz vörösbor :lol: :lol: :lol: :lol: (én már az anyatejjel is azt ittam :wink: )

Judit
Üdv itt?
Merre laktok Ausztriában? Mi Eisenstadtban élünk :wink:

molly80
 
 


Judit, üdv itt! Én is szeptember 12-re vagyok kiírva :-)

Trigemini, melyik könyvet olvasod?

Már többen írtatok említés szinten a homeopátiáról. Szerintem ezt érdemes elolvasni: http://1023.hu/mi-a-homeopatia. A hígítás miatt semmiféle hatóanyag nincs benne, egy darab molekula se, csak víz és cukor, vagyis egyszerűen csak placebo. Szerintem ezt jó tudni :wink:

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Manni: nem tudtam megnyitni a cikket, pedig szívesen elolvastam volna...Nekünk bevált a homeopátia több területen is (megfázásra-influenzára, nyûglôdésre, alvásproblémákra-bár itt csak rövid ideig alkalmaztam...). Níla még sosem kapott gyógyszert, nem a fanatikusságom miatt, hanem, mert használtak ezek a szerek; és nem egy beteges gyerek hála Istennek. Én nem hinném, hogy placebó, de ez csak a személyes véleményem. Az Oscillucocconium pl. szuper szerintem, mindig van itthon; csírájában el lehet vele fojtani a meghûlést-influenzát.

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Macianyu, küldöm újra, remélem most megnyílik:

http://1023.hu/mi-a-homeopatia

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Macianyu:
az "oszcilót" én is ismerem... tényleg jó.
de mondjuk én semminek nem tulajdonítok placebó hatást egyébként se...

hát én továbbra is cáfolom- stressz, idegesség nálam kizárva, mivel 2007. novembere óta ez a téma nálam kilőve... depim volt, minimális, az első szülésem után kb 2-3 hétig. de ott a hasfájás 3 hósan kezdődött.
Martinnal aztán totál nyugi voltam (boldogság, szépség, elégedettség, szerelem...) ráadásul még azt sem mondhatom, hogy kétségbeestem, vagy pánikoltam, vagy sopánkodtam volna ha sírt bármelyik gyerekem... valahogy megoldottam...
aki ehet bármit szopi alatt annak nagy szerencséje van, én azt mondom.
ez az én tapasztalatom, ami lehet hogy ez nem túl tudományos, de ez nálam (a gyerekeimnél) így működik.

Macianyu: :) :) :) :) jót nevettem a disznós hasonlatodon :) dettó! mondjuk az tény, hogy 4,5 hósan már tényleg nincs miért kétségbe esni. Marc 6 környékén kezdett lassulni, de Martin korábban- viszont 2 hóra bőven duplázott.
a viszonylagos nyilvános szoptatást leszámítva én is fanatikus vagyok. mondjuk strandon szoptattam már- de máshol nem mernék- pl. játszótér...
az ikeát ilyen szempontból imádom!
fanatizmus nálam annyit jelent, hogy a magunk életébe csak ezt tudom elképzelni. nem hiszem, hogy most másként lenne, ahhoz nagy dolognak kell történni...
és hát még a leadáson is gondolkodom...

Judit: működik a vonzás! miközben a tescoba mentem, pont azon gondolkodtam, hogy ezen a fórumon nincs 4. babás anyuka...és tessék! (ráadásul előtte meg Zsófira gondoltam... :) )
mesélsz magadról? gyerekekről?

mikros melegítés: lehet, hogy rosszul tudom, de anyatejet nem melegítünk mikroban. táphoz vizet oké, de a tejet én úgy tudom, hogy melegítőben, meleg vízben stb... de ha ezt is rosszul gondolom, akkor ezt védőnőktől tudom így és orvostól és tejet kapó anyukáktól...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Szia Judit! De jó!!! ;)

Hát én eredetileg nem hallottam a hasfájásról, csak amikor beindult itthon a tejem, akkor vettem észre, hogy minden szopinál tekereg Samu, és sír utána. Borzasztó volt. A dokinéni mondta, hogy a hasa fáj, adjak infacolt. Na, nekem elég volt az a pár nap "felhőtlen, stresszmentes" tudatlanság... :) Jó sokáig nem ettem káposztát, babot, lencsét, borsót, kukoricát. :? Samut ezek még akkor is felkeltették éjszaka, amikor már rég ehetett ilyeneket. Másfél-két éves volt, mire elkezdte bírni a gyomra. Persze benne van a pakliban, hogy pár átordított óra, és fetrengés után már én is rágörcsöltem a dologra, meg apa is, de mi eléggé megjártuk ezzel. Azért most, hogy ezt írjátok, lehet, hogy megpróbálom megint lazán kezdeni. Szilveszterkor mindenképp lencselevest eszem. :) És az alkohollal meg a kávéval mi van? Az is mítosz? Nem mintha bármelyiktől teljesen elzárkóztam volna szopi vagy terhesség alatt... :roll:
Szerintem a kórházban nagyon kevéske tej lehet még. (Ezt arra írtam, hogy Konkri írta, hogy a kórházban még nem fájt a babák hasa.) Nekem csak itthon durrant be a mellem. Sőt, a kórházban első nap még nem is nagyon javasolták a szoptatást, merthogy tele van még a baba gyomra magzatvízzel meg mindenfélével. Azért szerintem hülyeség emiatt nem mellre tenni. :?

Manni, de cuki férjed van!!! Irigykedem. :) Na, az enyém is egy angyal, de a romantikát nem tanította meg neki senki eddig. :roll: Akkor szerez "meglepetést", ha előtte hetekkel már szólok (és az időponthoz közeledve egyre gyakrabban), hogy tudod, hogy nőnap lesz március 8-án? :D (Ezt minden ünneppel. De a saját szülinapjával sem foglalkozik.) Ilyen hétköznapi meglepetést se nagyon hozott még össze. Max úgy, hogy felvetettem előző napokban, hogy milyen jó lenne szombat reggel az ágyban kávézni. :D Majd nyugdíjas korunkra megnevelem -talán. :D

Első szüléshez vettem moli med bugyit (hálós bugyiba beépített betét), valami gáthűsítős betétet, tena betétet, eldobható bugyit,... Hát majdnem minden megmaradt. Végigpróbálgattam őket, de rettenet kényelmetlen mind. Inkább maradtam az éjszakai naturella betétnél a saját kis puha bugyikáimban, és steril vattát tettem még be a betétre, amit minden pisilésnél kicseréltem, és az újra fújtam aloe vera first-öt, így a gátsebem már második nap teljesen okés volt. (Hozzátartozik, hogy kb fenékig vágtak, mert Samu annyira beszorult. Nem túlzok!) Mindenki csak lesett, hogy futkározok a kórteremből ki-be, meg hogy le tudok ülni. :) A 6 hetes kontrollon a doki odáig volt, hogy milyen szép. (Na, ezt elég kínosnak éreztem, de jól esett.)
Az a gáthűtős betét egy nagy kalap sz@r, nehogy vegyetek!
Ezen az oldalon az első: http://www.gatborogatas.hu/

Maci, micsoda pech! :( Na, majd holnap! Gondolunk rád!!! Várjuk a képeket! Mi is készülünk a hetekben.

Samu csak a kánikula miatt volt lázas. Valahogy az ösztöneim már eredetileg is ezt súgták, aztán este mondták a tv-ben, hogy előfordulhat. Még 38,2-vel feküdt le, reggel meg 35,5 volt. :shock: Nem kapott semmi lázcsillapítót.
Kár, hogy nem szóltál Krisz! Jót buliztunk volna a tescoban. :) Mi is mentünk este, de addigra elfogyott az akciós ventilátor. :( Meg amúgy is már tökre várom, hogy megmutassam a két kisgatyót, amit Fanninak túrtam. :D

Na, megyek aludni lassan. A fiúk már kidőltek -szerencsére. :) Reggel garázsvásárt tartanak a hátsó szomszédban, azt még megnézem, aztán megyünk Győrbe.

Ja, és elővettem a hastartó pántomat. Holnaptól hordom, ha elmegyek itthonról. Kicsit ledöbbentem, hogy mennyi pénzt kiadtunk rá annak idején... :roll: Biztos Anyák Lapja kuponos volt. :D Azért most nagyon jó, hogy van. ;)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Stadl- Paurában lakunk, Felső-Ausztriában, Linz után kb. fél órányira.

A gyerekeim: Barnabás decemberben lesz 8 éves, Tündi 5, Maja pedig 3 éves. Nagyon várják a tesót, naponta százszor megbeszéljük, még várni kell rá őszig.

Nekem tényleg használ némelyik homeo bogyó, lehet, hogy csak pszichésen, de hat. A harmadik szülésemnél sokat segített, persze nincs rá tudományos magyarázatom, lehet, hogy nélkülük is így zajlott volna. Azért most is viszek majd magammal, hátha. Józan keretek között bármit megtennék, ami gyorsít kicsit a folyamaton.
judit34
Ausztria
 
 
 
 
 
 


Jó reggelt!

Gyerekeim szoktatnak a korai keléshez.... :?

Manni
Szívemből szóltál!
Homeopátiával és egyéb alternatív kezelésekkel szemben én szkeptikus vagyok :? :wink:
Könyv: http://www.lll.hu/node/336


Konkri
http://dokianya.hu/tag/belrendszer/
Igen, nem javasolják a mikrot... http://www.lll.hu/node/199/
DE... alighanem én 3 éhes, síró babánál, ha lesz anyatej, én használni fogom... vízben, egyébben melegítve is bomlik a tejben levő immunanyag... :?
Egyébként koraszülött osztályon is mikroban melegítették a tejet, tápszert...

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Üdv a most csatlakozott tagoknak! :lol: :lol: :lol: :lol:

Én úgy készülök, hogy simán megy majd a szoptatás... nem lesz Mira hasfájós, nem kell kiegészítést adni...
Nem is veszek semmilyen felszerelést...

És sokat olvasgatom a szoptatással, kötődő neveléssel foglalkozó irodalmat :lol:

Lara
Jó lehet az a könyv! Meg lehet valahol venni?

Kata

Kép
ekata79
Szekszárd
 
 


Jó reggelt!
Tegnap este voltunk 4D-zni .
Mostmár tuti a kuki, sőt azt mondták elég emberes a mérete :D
Minden rendben van. Lusti manó nem volt valami eleven, mikor rázták a hasam, hogy ébresztő, akkor is csak mosolygott :lol:
És a kezeit sem volt hajlandó elvenni a kényelmes alvó pózból.
1208 gr-ra becsülték, úgyhogy nekem teljesen bejött Trigemini kalkulátora.
És már most azt mondták, hogy tiszta apja ez a gyerek. Ami azért vicces, mert Alex is egy az egyben olyan, mint az apja kiskori képei.
Szóval ő sem fog rám hasonlítani, de azt hiszem nem bánom, amíg szép lesz, mint a báttyus :D
És egy sztárfotó, remélem sikerül felrakni.

Szeretnék szép pocakos fotókat! Gondolkozott már ezen valaki? Tudtok esetleg ajánlani valakit?
Kép 2012.07.06

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!
Pillanatnyilag minden vágyam, hogy még szülés előtt egyetlen éjszakát végig tudjak aludni! De kiegyeznék már 1 ébredéssel is :twisted:

Mérés:
Nálunk lesz mérleg, megtanultam ésszel mérni.
Annánál olyan szinten mérlegfüggő lettem, hogy ,amikor Apuéknál felejtettük (270km-re) a mérleget, szabályosan pánikba estem. Nála mondjuk azért voltak problémák.
Azzal indultunk, hogy mérleg nélkül szép az élet, nem kell az nekünk. Aztán a lányom az első 2 itthon töltött napot végig üvöltötte, amikor szopi volt, akkor nyugi volt, elaludt cicin ,de negyed óra múlva ébredt, és üvöltött..
Kihívtuk a gyerekorvost, hogy ezzel a gyerekkel nem stimmel valami. Kijött, megnézte, majd közölte, hogy enyhén aceton szagú a gyerek, azaz kicsit ki van száradva.
Kiderült, hogy miután kis súllyal született, és abból még fogyott is, így hamar elfárad szopi közben. Amikor elaludt cicin, azt hittük, jól lakott, és azért alszik, közben a fenét, csak elfáradt, és elaludt a nagy erőlködésbe. Szóval frankón éheztettem a gyerekemet anélkül, hogy tudtam volna. Ezek után kellett tápszerpótlást adni neki, és mérni. A mérleg jó dolog, de nem úgy kell használni, mint én, aki aztán teljesen belehülyült.
Minden etetés előtt és után mértem, éjjel-nappal 8 hónapig.
A szoptatás nem idill volt, hanem stressz, és szorongás.
Bencénél szintén volt mérlegünk, és megfogadtam, ezt nem csinálom így még egyszer. Sikerült is. Néha-néha megmértem, általában heti egyszer, és ugyan vele sem öntött el a tej túlzottan, de élmény volt a szoptatás végre!
Most is lesz mérleg, mert nem árt néha az önigazolás (plusz nem kell védőnőhöz vinni méricskére), de ebben is kell az arany középút. A mérleg nem az ördög találmánya, csak hajlamosak vagyunk eltúlozni a dolgokat :)

Szoptatás:
Mindent ettem és ittam. Bence egy dolgot nem bírt, az éesköményt. Az első 3 hétben volt hasfájós, de az evésemnek ehhez semmi köze nem volt. Ő azért szenvedett, mert nagyon mohón evett, 10 perc alatt képes volt 80 ml-t elfogyasztani (neki az 1 hetes adagja már ennyi volt), és nagyon bukós volt.

Judit:
Üdv köztünk!!!

Homeopátia:
Isten őrizz, hogy vita keletkezzen belőle, én nem hiszek benne, pedig szeretnék. Többször próbálkoztunk már a gyerekeknél is, nálam is, és sosem vált be. Legutoljára a krupprohamnál próbáltuk ki, gondoltam, ha kell, esőtáncot is járok, hogy jó legyen, de nem hogy jobb, még rosszabb lett tőle, szóval végleg feladtam a hinni akarást benne :)

Gátsebnél nálam a titok az volt, hogy minden egyes wc-zés után letusoltam magam alvázügyileg. Gyönyörűen gyógyult, és kevésbé szúrt- fájt.

galex:
Gyönyörű Noel!!! :)
Pocakos fotóst tudok ajánlani, nem tudom, árkategóriában hogy gondolkoztok, de gyönyörű képeket készít, és tüneményes a nőci.
Nekünk babafotókat csinált, ha gondolod, facebook elérhetőségem megadom, ott vannak tőle babafotóink.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Gyors bekukk, Zsófi ment a privi!

Én hiszek a homeo-ban!!! Nagyon is! Inkább megpróbálom először azt és csak ha minden kötél szakad, csak akkor gyógyszerezek. Nekem meg (mint abban dolgozó) a gyógyszeriparról van meg a véleményem ;)

KépKép

Kép
babee
 
 


Homeopátia: Mágihoz csatlakozom, egyáltalán nem vitaindításnak szántam ezt a linket, csak tájékoztatásnak. Több barátnőm is van, aki szed ilyeneket, meg hisz benne, ezt nekik is elküldtem, hogy lássák, miben hisznek, hiszen az esetleges javulás és a homeopátis szerek szedése között nem mutatható ki összefüggés. És ez akkor veszélyes is lehet, ha tényleg gyógyszerre van szükség és valaki helyette homeós bogyókat szed – erről is van egy leírás azon az oldalon: http://1023.hu/miert-artalmas
Mindenkinek szíve joga hinni benne, szedni, ehhez másnak nincs köze, akit érdekel beleolvas, akit nem, nem, szóval csak ennyi.

Ma délelőtt a János Kórházban kötöttünk ki :-( Valami színtelen, szagtalan jött belőlem (de nem folyt, hanem csak egy alkalommal), bár a férjem szerint nem valószínű, hogy magzatvíz volt, ő vizeletre gondolt, azért eléggé megijedtünk és bementünk a kórházba. Megvizsgáltak, megnézték UH-n, szerencsére minden ok, méhszáj zárt, méhnyak is ok, placenta a fundusban (méhfenék), baba becsült súlya 1600 gramm, BPD 77 mm. Még CTG-t is néztek, a baba végig mocorgott+a doki szerint csuklott is közben :-)
Valószínűleg vizelet lehetett, illetve esetleg felső burokrepedés, de mivel semmilyen tünetem nincs, se láz, se fertőzés, még a hüvelyváladék is kevesebb az átlagosnál, erre nagyon kicsi az esély. Azért mondta a doki, hogy figyeljünk, de szerinte nem lesz gond. Attól féltünk a legjobban, hogy bent tartanak, de szerencsére hazajöhettünk :-)
Azért az jó érzés, hogy 1600 gramm, ilyenkor már elég jók az esélyei, bármi történik is, de azért erre kevés az esély :wink:

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Jó reggelt!

Manni
Homeopátiában én se hiszek :wink:
És szerintem ez nem vita, csak mindenki elmondja a véleményét...

Szoptatás/hasfájás
Nekem egy szoptatással foglalkozó szakember (szoptatási ambulanciát vezeti), mondta, hogy ez egy megrögzött sztereotípia. Régebben mindig azt mondták, hogy a gyereknek fáj a hasa, azért sír. Aztán ezt jó volt indoknak elfogadni, mert nem kellett foglalkozni azzal, hogy valóban miért sír a gyerek! Ma már egészen más a szemlélet.
Érdemes megnézni néhány régebbi csecsemőgondozással foglalkozó könyvet... óra szerint etettek, ne vedd fel a babát... szinte "ridegtartás" volt.
Ma már tudjuk, hogy pl. a hordozással nem rontjuk el a babákat, hanem inkább az érzelmeik fejlődnek... :wink:

Barbazso
Alkohol: tudjuk, hogy senkinek sem tesz jót! Attól viszont baj nem lesz, ha néha egy-egy deci borocskát megiszik az ember. A rendszeresség és a mennyiség az, ami káros...
Kávé (tea): a koffein káros benne... a mennyiséggel van itt is a gond... napi 1-2 nem jelent általában gondot... (egy finom kávé, egy pár perces kávészünet viszont nagyon üdítően hat anyuka pszichéjére... és ez még előnyös is :wink: )

Lara
Jó lehet az a könyv!!!! Majd anyával beszereztetem!

Kata
Helyes is! Nekem is azt javasolták, hogy már most minél több infót szerezzek be! :lol: :wink:

Galex
Nagyon helyes Noel :lol: :lol: :lol: :lol:

Manni
Vigyázz magatokra!
Azért még korai lenne Noéminek kibújnia!

molly80
 
 


Sziasztok! Elnézést, hogy így kéretlenül, de ha érdekel valakit egy Babysense légzésfigyelő, jó szívvel tudom ajánlani, keressetek (vecsey.monika@gmail.com, 30-986-2504)

Itt tudtok olvasni róla:
http://www.babysense-monitor.hu/

További nyugodt babavárást és jó egészséget kívánok! :)

KépKép
KépKép
madar
 
 


Sziasztok!


Nálunk is volt az elsőnél hasfájás, sok sírással, tekergéssel. A védőnő behülyített, hogy három óránként kell etetni, mert nem szívódik fel a pocakjából a tej, és ha ráissza a frisset, akkor baj lesz. Nem is tudom, hogy hihettem el... És rábeszélt még egy emésztés javító cseppre, amitől csak rosszabb lett a helyzet. Közben én is tiszta para lettem, alig volt tejem, jött a tápszer. Utálta, alig evett belőle. És szegény gyerek meg nem tudott kakilni tőle. Négy hetesen kínszenvedés volt minden nap. Szerencsére akkor jött egy barátnőm hozzánk, neki már volt két gyereke, és egy perc alatt átlátta az egész nyűglődésünket. Szerinte nem a hasa fájt Barninak, csak éhes volt. Onnantól nem kapott tápot, se cseppet, csak szopi volt, bármikor, ha jelzett, hogy szeretne valamit. Pár nap alatt elmúlt a fetrengős sírás, és lett egy csomó tejem. És én is bevettem a híres leszarom tablettát, mert engem nagyon zavart, hogy mindenki azt kérdezi, hogy áll a szoptatás, mennyit eszik, mennyit hízik. Jöttek a kéretlen tanácsok, hogy mit egyek, és mit ne, meg a kérdések, hogy hogy bírja a cicim. Ez engem totál kicsinált. Meg, hogy majdnem mindenki, akivel találkoztunk, nézni akarta, hogy szopizik a Barni, mert olyan édes. Tudom, hogy teljesen természetes dolog a szoptatás, de az már nem, hogy ezt nézni "kell". Aztán a két kislánynál már csak szopi volt, mindenféle rendszer nélkül, csakis igény szerint. És nem mentem bele semmilyen szoptatós beszélgetésbe, főleg nem olyanokkal, akik 30 éve csinálták utoljára. A lányok nem is tudtak cumiból inni, egyszerűen nem állt rá a szájuk, pedig néha jó lett üvegből etetni.
Most is arra készülök, hogy csak szopi lesz, de azért veszek két cumisüveget, biztos, ami biztos. Talán Tommyt,vagy Nukot, Aventet semmiképp. Nekem majdnem mindig folyt a kupaknál. Bár az már majdnem 8 éve volt, lehet, hogy azóta jobbak lettek.

Képzeljétek, még semmit nem vettem a babának. A harmadik után mindent elajándékoztam, mondván, hogy tuti nem lesz több gyerekünk, ebben a mai világban, meg a kocsiban sem férnénk már el. És szülni sem akartam többet. Egy kenguru maradt, úgyhogy még hátra van a nagy babacucc beszerző körút. Már nagyon várom. Babakocsi ügyben tanácstalan vagyok, nem sikerült még választani.
És még nincs neve a babácinak, nem sikerült még megállapodnunk. Olyat szeretnénk, amit itt is ki tudnak mondani, és beazonosítani. Mikor intéztük az itteni papírokat, minden hivatalban azt hitték, hogy a férjem a Tünde, pedig a születési évből rájöhettek volna.

Én utoljára szülés után a DM saját márkás inkontinencia betétjét használtam, egész jó volt, a helyzethez képest. A sima éjszakai nagyon hamar átázott.

Zsófi, jó, hogy írtad a First-öt, én is szerzek. Az elsőnél volt Forever Aloe krémem, és nagyon gyorsan gyógyult a gátam tőle. Aztán teljesen elfelejtettem, bár a lányoknál már nem volt semmi gáz, gáttájékon.

Apropó, ti használtatok már gátmasszírozó olajat? Érdemes venni?

Köszi mindenkinek a kedves fogadtatást!!!
judit34
Ausztria
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Gátseb: ugyan az mint Ági receptje... tusi (alvázmosás)... meg az esti gátseb kezelések- fú az aztán felüdülés... bár a második elég jól sikerült varrásügyileg- az elsőben volt egy nagyon meghúzott hurok és az nagyon bedurrant.

Zsófi: én az elsőnél vettem észre, hogy később durrant a cici, de Martinnal ugye bátrabb voltam már kb másfél nap előny... (a mellet ért inger nagy úr)
azért írtam, hogy a kórházban én semmi babás nyűgöt nem vettem észre- ennek sztem az az oka, de ez csak az én véleményem, hogy akkor még olyan kis fáradtak, gyengék, a nagy úttól... nem nagyon reklamálnak semmiért. vagy ha igen, akkor egy kis bebugyolálás, hogy a feeling olyan legyen mint a pocakban- az sokat segít.
meg a kórházban, ha baj van, akkor tudsz segítséget kérni... ha mondjuk úgy jön haza az ember, hogy nincs itt anyuka, segítő, akkor meg pánik hangulat lehet és ettől valóban nyügősebb a baba.

meg amit én eddig tapasztaltam az a kaki: de ez is az én tapasztalatom, (lehet olyan mint az üdcsi), hogy egy pár napig ürül-ürül a rotyi, aztán mikor már esetleg nem folyik, hanem nyomni is kell, akkor van egy kis nyafi. én szerintem, de tényleg szerintem- ezt nekik akkor tanulni kell, mármint hogy nyomi is kell néha a kakit, ahhoz hogy utána jobb legyen. nekem a fiúk kb 6-10 naposan kezdtek ezzel bajlódni, reggelenként. akkor tornáztattam... Martinnal már rutinosabban. én még szenderegtem felhúzott lábbal, őt meg nekitámasztottam szembe magammal és "nyomtunk". de vele aztán minden könnyen ment.

Ja Zsófi- az infacolt velünk is elsütötte a Réka- egy napig, a hasfájáson nem segített (amit egyébként a táp okozott, amivel meg az Attila hülyített be, hogy adjak azt ha lázas vagyok) illetve dugulás, de másnap volt fosás tőle...

nekem ha úgy láttam, hogy pocakbaj van espumisan csepp és grippwater megy és 5 perc, max 10 után semmi. marcellal volt egy rendszeresebb időszak, viszont Martinnal kb 2-3-4 alkalom. a baj ezzel a cuccal, hogy csak 1 hó után adható.
de pocakra, nyügire (fogzás, telihold), "csak úgy anyahiányra" az egyik legjobb megoldás a hordozás...

nekem anyósom a nagy hasfájás belelátós, de ő nagyon aggódós típus. ha felhív is mindig úgy kérdez: nincs semmi baj??? (már kérdeztem, hogy nem lehetne fordítva kérdezni?) :)

Lehet, hogy nem túl anyai, de én azt sem bánom, ha elesik a gyerek... mert szerintem kell a reflexeknek... ráadásul utána sem ugrálom körül, hogy úhhh ( a férjem szól mindig anyósnak- Anyu hagyjad, ha nem sír... és ha sír is, akkor se okozz nagyobb pánikot)
viszont míg picik, nem szeretem sírni hagyni, akkor inkább magamra kötöm... a sógornőmtől kapott 30 éves könyv írja ezeket, amiket Molly írt... hát igen... de anyum bevallotta, hogy (bár nekik is a 3 órás szopi javasolták) ha fáradt volt vagy sírtam, akkor inkább velem aludt és nem a sírni hagyást választotta.
igaz nekem anyum konkrét tanácsot sosem adott, max ha kértem, illetve elsőnél picit segített, de én mellette végig néztem két szoptatást + hármunknak összesen volt 6 tejtestvére... így a fejés számomra az 5-10 éves kori emlékeim alapján ment mint az ágyba sz..... igaz hogy aztán liter számra öntöttem a lefolyóba :(

Vörösbor: engem is traktál vele a doki, de én annyira nem szeretem a bort :( bár voltam pár versenyen, de az íze, az utóíze... :( a hangulata, a munka vele, a hatása (emésztésre, gyomorra)... ezek mind tetszenek, de inni még se szeretem.

Manni: örülök, hogy minden rendben! vigyázz magatokra- igaz ezt a hülye dumát én se szeretem, persze hogy vigyázunk magunkra!

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Amúgy milyen a fesztivál? Samu jobban van?
Macival találkoztok?

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Na, megvolt a a 4D :D : Pocamok 1200 g, nagyon kis husis, nyugodt és tökre hasonlít Nílára. Tuti, hogy fiú; így a neve is biztos, hogy Góvinda marad. Még medencevégû, de már beszéltem a fejével, hogy ideje lenne lassan megfordulni.
Viszont fogalmam sincs, hogy lehet ide képet feltenni :oops: . Nem vagyok, egy nagy PC guru. Valaki megmondaná?


Én sem érzem vitának a homeós témát, az a lényeg, hogy mindenki azt használja, amiben hisz; és ami mûködik. Én a gyógyszerekkel vagyok szkeptikus; és inkább a természetes gyógymódokat részesítem elônybe (persze, ha az nem mûködik, akkor elfogadom a másikat is).

Nekem nem volt gátmetszésem (gátvédelemmel szültem), de ilyen Aloe sprayt lehet, hogy beszerzek (mondjuk elég lenne egy kisebb kiszerelés is); mert gátvédelem után is elkel.

Más is kínlódik álmatlansággal? Én minden este másfél órát pörgölôdök az ágyba, egyszerûen nem vagyok álmos (napközben nem alszom). Az ágyban a mozgásom is nagyon "kecses" már, kb. a sebesült rozmárral veszem fel a versenyt.
Kiderült, hoyg vérszegény is vagyok, kaptam Neo-Ferro Folgammát.

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Galex: lemaradtam- nagyon helyes Noel! huncut!
én is gondolkodtam, hogy jó volna így utoljára egy fotó... de lusta vagyok :( keresni is, menni meg végképp nem akarok sehova.
gondoltam arra is hogy a fiúkkal, de az brutál program lenne- mármint pózoltatni őket...

Judit: szép nagy családod van, úgy veszem ki a soraidból, hogy a 3 "kinti" már nagyok- talán 8 éves a legkisebb?
gátmasszírozás: elsőnél nem volt kérdés a vágás, másodiknál ha úgy alakul kihagyják (de nem volt idő masszírozni), most már nem is agyalok a gátamon.
jelen állás szerint császár, de én azért rendes szülésre készülök... jó volna így utoljára egy sima, gyors, vágás nélküli szülés. de azt a 4-5 napot a varrattal kibírom. majd tusolgatom.
bár tudom, hogy sokaknak nem felhőtlen a gát kérdés, olyanról is tudok, akinek sajna a szexben is okozott problémát.

na és ha jól tudom ez is változó:nálunk kiszedik 5 nap után. (a külsőt) de pl a tétényiben nem... akinek volt, hogy működött?

és Ági: a mérés- írtad, hogy akkor nem kell védőnőhöz menni... nálatok ez hogy van?
nálunk szülés után kijön a doki, és 4 hétig valamikor be kell vinni a tanácsadóba a babát is (doktornő-védőnő is nézi), utána hófordulókkor szintén védőnő-doktornő... kivéve ha beteg, mert a gondozóba csak egészséges babát lehet vinni... és az oltásokat is ilyenkor kapja. illetve lehet receptet íratni.

én amúgy is nagy fürdetőkrém használó vagyok...
én is használom, a fiúk meg aztán semmit nem bírtak csak ezt. se johnson, se baba, semmi...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Varratszedés:
A 3. napon kiszedték, hüvelyi szüléssel ,ha nem sárgul a baba, akkor nálunk 3 nap után haza lehet menni.

Konkri:
Első nap, amikor hazajövünk, kijön a Doki néni, másnap a Védőnő. Ha van mérleg, akkor hetente betelefonálok, hogy mekkora a súlya, és aztán találkozunk az első oltás alkalmával, nem macerálnak fölöslegesen :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Macianyu:
Szép mérete van Góvindának :)

Álmatlanság? Hajajj! Ha a napi max. 4-5 órás alvást annak lehet nevezni, akkor igen, küzdök vele... Éjfélkor még forgolódok, 4 körül már ébren vagyok, és közben is ébredek párszor..

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Én szörnyen mormota vagyok, mióta hűvösebb van a lakásban :lol:
Tegnap a Velencei tnál voltunk. Este hazaestünk 20:15 körül bealudtam reggel 7-ig.
És már ma is túl vagyok egy délutáni szunyán, laza 2,5-3 óra volt :lol:
Most apafej szundizik, váltjuk egymást Alex mellett :D

Megvettük a babakocsit. Kék lett végül. Azóta Alex kutyája alszik benne :lol: Tologatja, még énekelt is neki, annyira cuki :D

Még van mára egy Metro-s vásárlás.
A lakás szalad, de egyszerűen semmi erőm és kedvem hozzá. Össze kéne pakolni.
Nagy takarításnak amúgy sem állok neki, hétvégén még vár ránk egy 2 napos festés....

Aztán lehet pakolni, bár ahhoz még 1-2 dolgot el kéne adni.
Tényleg felteszem ide is, hátha érdekel valakit....
Kép Pihiszék

Pihenőszék, sosem használtuk 6000.-ra gondoltam

Kép Kanapé
Kép kanapé

Tartozik hozzá 2db óriási narancsos párna (apa lefelejtette a fotóról) 12000.-ra gondoltunk

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


És végül az aduász :D
Dvd lejátszóval kombinált tv + állvány a falraszereléshez. Kb. 1,5 éve vettük, nem sokat volt használva. Hibátlanul működik, van a műanyagborításon egy kis repedés.
30.000.-ra gondoltam (vételi ára 40E + 18E állvány volt)

Kép Verdás
Kép
Kép
Kép hiba

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Bocs, hogy ide pakoltam, de hátha érdekel valakit, vagy tudtok verdaőrült gyereket :D

A Kanapéról annyit, hogy a gyerekszobában volt, nagyon sajnáljuk, hogy már nem fog elférni....(a tv-nek is helyhiány miatt kell mennie)
Nincs agyonhasználva, nem ez volt Alex ágya.

Na lelövöm magam :D

Mágnes!
Szeretném látni a képeket, árat tudsz kb?

Judit, üdv köztünk!!!

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Galex:
Pár képe, amit csinált nekünk :)

[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1341762984.9464.jpg[/img]

[/img] Kép

[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1341763078.6664.jpg[/img]

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1341763232.5053.jpg[/img]

Ez lemaradt. :)
Van honlapcíme, ottelérhetőség is:

ribizlifoto.blogspot.com
Ezen vannak kismama fotózások is. [/img]

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Szuperek a képek, nagyon édik a gyerkőcök!
Őket néztem már, de nincs kiírt áruk. Majd írok nekik.
Kaptam ma egy árajánlatot 45.000.- + 5000.- sminkes
Azért ez elég húzós....

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Ági, nagyon jók a képek, de persze az alanyok leginkább :)
Gyönyörűek a gyerekeid.

Judit, üdv itt! 4. gyerek? Nem semmi :)

Egyre kevésbé bírom ezt a meleget, jöhetne már valami lehűlés. Elkezdtem vizesedni is (lábam főleg), szerintem ez is főképp a hőségtől van.
Jövő hétvégén megyünk nyaralni a Balatonra, már nagyon várom.
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: