Új privát üzeneted érkezett!

lilly, én neo-ferro folgamma vasat szedek,ezt írta most fel a doki...előtte mást szedtem.a gél neve:dentonix.Noel elnyalogatja... :( kakis ruhához nem tudok hozzászólni...nálunk kijön belőle,én a 3l dreft-et használom.nagyon jó illata van,és tiszta a ruha.


ducimami,nagyon szép méretek.. :D

A hozzátáplálásról tényleg mindenki mást mond...szerintem hallgassunk magunkra,és nézzük meg a gyerkőceink igényeit... :D
Majd én is magam csinálom neki a kaját,de kipróbálásra megveszem először neki..mert lehet felesleges lesz még...olyan kevés kell még nekik...

Babakötvény:küldik postán a papírt róla...de az az államnál van akkor vezetve egy számlán,de megteheted,hogy átteszed egy banki számlára,állítólag a mostani helyzetben biztonságosabb....(pl:magánnyugdíj története...)

timea35
Budaörs
 
 


Na majd veszek ilyen folttisztítót. Mostanában egyre gyakrabban van kakis balesetünk, szükség lesz rá. Egyszerűen kifolyik a cucc hátul a pelusból, ha a karomban kakil be, és nem fekve. Lehet, hogy nagyobb méretre kéne váltanom - most 3-as van neki, mert még csak 6200g, annak meg 9 kilóig jónak illene lennie!

Timi, irigyellek a javuló Noel miatt. Donát sajnos pont fordítva csinálja, mintagyereknek indult, de egyre nehezebb vele. Nagyon sokat nyüglődik motanában, alig alszik el magától napközben, pedig iszonyú fáradt, látszik rajta. Éjszaka meg... Ma is fél 4-kor kelt úgy, hogy előtte 8-kor bezabált 220g-ot, aztán evett még hajnali 1-kor is. De őkelme fél 4-kor már azt érezte, elég volt az alvásból, enni akar és utána szórakozzak vele. Hát nem volt őszinte a mosolyom fél 4 és fél 6 között, amíg tombolt! :evil:

Én azt hittem, a babakötvényt igényelni kell. Mi nem kaptunk eddig semmit.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Lilly!
A pelusnál pont fordítva működik a dolog. Ha még egy kicsit nagy a babára, akkor könnyebben utat talál magának a cucc. Ha pont jó akkor jól zár a réseknél, és van ideje felszívni a folyékony összetevőket. Legalábbis én így vettem észre. Mindig mikor nagyobbra váltottunk, megnőtt a balesetek száma, aztán ahogy nőtt Márti egyre csökkent. Én ezt tartom logikus magyarázatnak.

Babakötvényes fickó jön délután. Tegnap még felhívtam, hogy mi nem fogunk Start számlát nyitni, meg egyebek, de azt mondta nem ezért jön. Hát kíváncsi vagyok mit akar. Bár engem még a porszívó ügynök is be tudott palizni telefonon. Azt mondta, hogy véleményezni kell egy tisztítógépet mielőtt piacra dobnák. Én meg elhittem. Aztán jött a porszívójával, ugrált rajta, hogy nem törik össze, aztán kiporszívózta a kárpitot, és visszaöntötte a kanapéra, majd vérig sértődött, hogy nem veszünk több százezerért porszívót. Akkor szakadt el a cérna, mikor rámutatott az akkor 4-5 éves fiamra, hogy mi lesz, ha asztmás lesz a lakásban lévő por és poratkáktól, akkor majd bánom , hogy nem vettem meg...Na, akkor a férjem kirakta a szűrét porszívóstól mindenestől.
ducimami
 
 

 
 

Lilly! Ducimaminak igaza van!A pelus ha túl nagy,jobban kifolyik.Mi is 3-ra váltottunk,de szépen meghúzom rajta,majd a combjánál és a hasánál is benyúlok és eligazítom még a gumi részét...sosincs gond :D de van is combi ami tartja... :lol:
Én is örülök Noel változásainak...bár ő kézben sohasem volt el,a baj az volt,hogy szinte soha nem aludt napközben,csak talán 10 percet,és mindig vele kellett lenni...na most is vele kell lenni,de már alszik,és nem keveset,és este 9-től is reggel 6ig.de az,hogy utána eszik,és még 9-ig alszik velem,az már a csoda..de tetőzi azzal,hogy kiköltözünk a nappaliba,és 1 óra múlva megint alszik a pihiszékében...annyira jó,hogy mindig tudom mit akar,mert tök jól jelzi mindegyik baját...este 8-kor fürdés,amit nagyon vár..majd eszik,és büfi után a mi ágyunkon alszik el,kb 5 perc alatt,utána viszem a helyére..de ott például nem alszik el,és napközben sincs.nálunk az nem működik...talán majd az is változni fog..



ducimami,tetszett a történet,és a férjed reagálása is.. :wink: :D

timea35
Budaörs
 
 


Ági!
Sejtésed beigazolódott. Babakötvényes fickónak hiába hívtam fel telefonon a figyelmét, hogy mi nem fogunk befektetni, persze, hogy ezért jött. Kezdetben nagyon kedves volt, dicsérte a környéket, házat, gyerekeket, foglalkozásunkat. Akkor szóltunk, hogy térjen a lényegre, mert fél óra múlva a fiúk mennek edzésre. Akkor jött a szokásos marketing dumával, hogy milyen célokat tűzünk ki a gyerekeinknek, hogyan tudjuk ebben őket támogatni. Mikor rájött, hogy neki most itt nem lesz üzlet, még meg is sértődött, hogy ő Debrecenből jött ide, ő segíteni akarja a mi gyerekeink jövőjét...Ekkor felhívtam a figyelmét, hogy nem én hívtam őket, ráadásul előző nap világosan elmondtam, hogy nem fogunk Start számlát nyitni, sem egyéb befektetést nem szándékozunk tenni.
ducimami
 
 


Sziasztok!

Hát nem semmik ezek az ügynökök, szerencsére felénk nem járnak. :D

Mi is betöltöttük a 3. hónapot. Domi 62cm és 7460gr....amit érzek is, legjobban a hátamon...nagyon nehéz. :S Remélem hamar elkezd mászni. :D

Sajnos meg is fázott, és ez elég csúnya köhögésben nyilvánult meg. Szerencsére már jobban van, de azért be kellett vinnünk az ügyeletre, ahol azt mondták, lehet asztmás, figyeljük, vagy csak meg van fázva...ha rosszabbodik a köhögés, vigyük el a háziorvoshoz. Persze másnapra rosszabb lett. Ott megint azt mondták lehet, hogy asztmás is,és meg is fázott, de ilyen idős korban ezt még nem tudják megmondani, mindesetre adtak neki valami gyulladáscsökkentő gyógyszert, szteroidos, csak két napra. Használt is..most már nem köhög annyira durván, talán elmúlik neki.
Van valakinek ezzel kapcsolatban valami tapasztalata, vagy hallott valamit? Tudom, hogy kinőheti, de a legjobb az lenne, ha mégsem asztma lenne, hanem csak szimpla megfázás...
Én időközben lesem a fényképeiteket a Facebookon, már akinek van fent. Nagyon aranyosak a babócák, olyan jó látni, ahogy növögetnek, és jó olvasni mi mindent tudnak már csinálni. :D

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Onzo modon csak magunkrol, mert visszaolvasni nincs idom.

Dani mar tobb, mint egy hete kohogott, ugyhogy mi is elvittuk egy szakorvoshoz (gyerekorvos, allergologus + aszthma a specialitasa). O szerencsere nem aszthmas, de a kohogeset kezelni kell, es hat az orrat is pucoljuk ezerrel, naponta 5-6-szor legalabb, de lehet, hogy van az tobb is.

Ferjem most vitte el Lolat orvoshoz, aki ugy nezett ki, vegre abbahagyta a hetek ota tarto kohogest. Tegnap estere viszont belazasodott, es a laz megmaradt, fel-le megy, fuggoen attol, hogy a lazcsillapitot epp mikor adtuk be.

Lementek nalunk az evvegi zarounnepek is, tornagala, koncert a zeneiskolaban stb., es hat az igazat megvallva, a vegere mar nagyon elfaradtam. Osszehangolni, hogy ki mikor hova megy, miben, es mikor kell erte menni, mikor kell megnezni stb stb nem kis munka volt. Ja es mellette szoptatni, vagy hurcolaszni magammal Danit ide-oda, mikozben szopni nem tud, mert annyire el van dugulva szegenykem orra.
No, ilyen idoszakon vagyunk most tul. A suli meg junius vegeig tart, utana jon az igazi nagyuzem, amikor tulkepp mindegyik gyerek itthon lesz. Csak neha fognak eltunni egy-egy taborba....

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


gemini!
szépek vagytok!
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok!

Csekom, szép nagy gyerek Domi!

És Dani is milyen helyes! Gondolom, a lányok imádják babusgatni. :lol:

Végre mi is beléptünk a forgós klubba; Doni pár napja megcsinálta az első hátról hasra fordulást, de akkor még nem tetszett neki a dolog, mára viszont már tökélyre fejlesztette, nem gyűri maga alá a kezét közben, és szépen elnézelődik hason fekve is. :D

Tegnap voltunk uh-on, ahol beigazolódott, hogy van egy kis refluxa a drágának, ezért a sok bukás. Remélem majd idővel elmúlik magától. A doki szerint kb egy éves korára el szokott múlni a legtöbb babának, és csak nagyon ritka, hogy valakinek utána kezelés kell. Hát remélem, nálunk sem lesz gond már annyi idős korára, mert szörnyű ez a sok bukás. Még jó, hogy Donit nem zavarja, csak engem, hogy folyton törölgetni, átöltöztetni kell.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Hü, de eltűnt mindenki!
Mi újság?

Mi ma voltunk könnycsatorna átmosáson. Engem kizavartak a kezelőből, mert állítólag az anyukák nehezen viselik ezt az amúgy fájdalommentes beavatkozást. Kb fél perces sírást hallottam az ajtón kívül, de tényleg nem fájhatott maga a "műtét", csak nagyon erősen le kell fogni közben a babákat, azért sírnak. De most már szépen átjárható a könnycsatornája a kicsinek, nem kell többet szemcseppezni, meg mosogatni a gennyes csipától összeragadt szemecskéjét!
Még jön a 4 hónapos oltás majd, aztán ha minden igaz, egy időre elfelejthetjük a dokikat!

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


lilly, nem is tudtam,hogy ilyen problémával küzdöttetek... :(
de tök jó,hogy nem sírt nagyon,és biztos jobb lesz így nektek... :)
Mi is túl vagyunk az uh-kon...nekünk azt mondta a doktornő,hogy minden oké. :wink: jó nagy veséi vannak..mint ő maga.. :D
Nálunk is jövőhéten lesz megint oltás...és lesz az 5 hónapban is..már nagyon várom a végét... :D

csekom, mekkora baba..dobjál fel képet ha van egy kis időd.. :)

timea35
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem, de nagyon sok van most rajtam... :(

Hihetetlen nagyok a babák, nézegetem facen-en is és csodaszépek!!
Mi csak a végén kullogunk, a 5700 gr-os súlyunkkal. :wink:

De azért a heti 120 gr. hízás megvan, szépen eszeget, nem nyűgös és sokat nevetgél dumál. Ebből gondolom jól van és nem kevés neki a tejci.

Mi holnap megyünk a 3 hónapos státuszra, aztán a jövő héten az oltásra.

Timi! Nagyon bírom a kommentjeidet a képek alatt!! Akkorákat vidulok rajtuk... :D

Ági!

Gondolom ti is készültök már a nagyfiú ballagására! Nekünk pénteken lesz, már nagyon várom, hogy végre túl legyek rajta, mert két hónapon belül két ballagás kicsit leterhelt.

Lilly!

Nekem egy ismerősöm vitte a picijét könnycsatorna átmosásra. Ő ragaszkodott, hogy bent legyen, utólag belátta, hogy nem kellett volna...
Szóval jól döntöttél, mert elég ijesztő látvány. De az a lényeg, hogy túl vagytok rajta! :wink:

Gem!

Szépek vagytok, nagyon!! És azt úúúúgy irigylem, hogy 3 lány után sikerült a fiú!!
Mi is nagyon fiút szerettünk volna, bár így utólag nem csinálnám vissza, mivel imádom Nomit. :lol:

Lányok! Készültök valahová nyaralni??
Én anno Nikivel voltam úgy, hogy 3 hónaposan Balcsin töltöttünk egy hetet. Meglepően jól bírta, bár ő tápszeres baba volt, így a kirándulásokra csak a vizet és a port kellett vinnem.
Sajnos szoptatni nem mindenhol lehet, és Nomi csak 2, max 3 órát bír ki napközben szopi nélkül.
Most kicsit el is gondolkodtunk, pláne, hogy 5 gyerekkel hova és mennyiért lehetne menni...

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


yusz, Mindig eszembe jut valami a képekről rögtön,ha ránézek!:)

Mi megyünk júliusban egy 3 napos wellness-re....már nagyon várom,de egy picit félek is.Noel akkor már lassan 5 hónapos lesz..tud ott fürdeni,amit imád..és nem kell babacuccokat vinni,mert baba barát szálloda!(kiságy,kád..stb)
Én a ,,ne maradj le".hu oldalról vettem,és jó áron!Érdemes őket,és a többi hasonló oldalt nézegetni,mert vannak igazán jó ajánlatok!
Féltem tőle,hogy nehogy kamu legyen..de nem az!Beszéltem a szállodával is!Vettem autó klíma tisztítást is,és az sem kamu!De féláron volt tényleg!Segítek ha gondolod!Nekem több időm van mint neked,amikor alszik Noel,és bemásolhatom a linkeket az oldaladra! :wink:

timea35
Budaörs
 
 


Sziasztok Lányok!

Judit!
Mi az hogy a végén kullogtok? Azt nem veszed figyelembe, hogy Nomi majd egy hónappal fiatalabb a többieknél?

Amúgy szoptatni bárhol lehet, két dolog kell hozzá, cici és baba. Én legalábbis ilyenkor agymosáson esek át, és bárhol, bármikor szoptatok, ha a babám igényli. Mártival szopiztunk már a szolnoki rózsakertben, itthon a férfi kollégám jelenlétében, (majdnem egyidősek a gyerekeink). A legfurább az volt , mikor az egyik fiatal kolléganőm látogatott meg a férjével, aki annó a tanítványom volt. Márti már nagyon nyűglődött, így mellre tettem. Na, gondoltam, mikor 8.-ban nyüstöltük egymást, nem gondolta, hogy 15 év múlva ül a nappalimban , miközben én szoptatok.
Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy úgy tudom mellre rakni Mártit, hogy a mellemből semmi sem látszódik.

Nyaralni 5 éve Debrecenbe járunk az Aquaticumba. Törzsvendégként elég nagy kedvezményt kapunk. Augusztus 2. felében megkockáztatunk egy 5 napos kikapcsolódást. Visszük anyukámat is, így tud segíteni, ha kell, meg ő is kikapcsol egy kicsit. Ő oda járt egyetemre, felkereshet régi ismerősöket is.

Kezdek izgulni Márti mozgásfejlődése miatt. Még oldalra sem fordul. A fiam is lassú volt nagyon, de ennyi idősen legalább oldalra fordult. Megfogadtam, hogy nem fogok rajta idegeskedni, de mint a fogadalmakat általában, nem tudom betartani.
ducimami
 
 


Sziasztok!

Yusz!
Én sem gondolom, hogy a végén kullogtok...vagy, ha igen, akkor velünk együtt!:))) Gergőm is 5700 gr volt a hét elején...viszont baromi mozgékony, nagyon aktív, dokinéni is megjegyezte, hogy ne is csodálkozzak, hogy nem husisabb ennyi mocorgás mellett!:))) Egyáltalán nem baj, hogy ilyen...Balu is pont ilyen volt, igaz őt szoptattam...iszonyú formás, izmos kiskrapek! Az étvágya elég rapszodikus...bár egyik napról a másikra megemelte a saját adagját közel 50 gr-al, most tartunk 170-nél, négyóránként. A bukás viszont majdnem teljesen megszűnt ezzel egy időben...nem is értem...vagyis igen, de olyan furcsa volt.
Amúgy szépen, nyugodtan telnek a napok, éjjel 13-14 órát alszik, közben egyszer hami, napközben egy másfél-kétórás szunya még becsúszik!:))) Rengeteget vagyunk levegőn, sírás csak esténként, mikor kiveszem a kádból, de akkor torka szakadtából!:))) Hétvégén beiratkozunk úszni!:)))

Amúgy izgalmas héten vagyunk túl...csütörtökön volt az oltás - hála Istennek semmi láz -pénteken a ballagás - egy héttel korábban, mert ezen a héten már csak az erdei tábor volt hátra - szombaton pedig Apa meglepetés bulija....na azt viszont szerveztem, szerveztük a Gergővel közel 3 hétig...jártuk a nyomdákat, kergettünk futárt, dugdostunk ajándékot, sutyorogtunk furcsán a telefonban Apa legnagyobb megrökönyödésére...de aztán iszonyat jó buli kerekedett...20-an voltunk...nem is tudom, hogy éltem túl!:))) Gergő kicsit elfáradt a végére, leginkább attól, hogy kapkodták ki a kezemből, de azért nagyon cuki volt!:)))

Csajok!
El sem hiszem, hogy már ekkorák a babáink...annyira gyorsan telnek a hetek és gyönyörű mindegyik!

Mi nyaralni csak a telkünkre megyünk a Duna-kanyarba...pöpec kis hely ...szuper a levegő, a víz kb. 150 m-re a házunktól...ideális mindenféle szempontból!

Kata!
Ezek az üzletkötők...jajj!:))) Járnak az ember nyakára, némelyik, mint egy pióca, és, ha kirakod az ajtón visszamászik az ablakon! Borzasztóóó!:(
Mártikám miatt csak semmi aggódás...mindent meg fog csinálni a saját ütemében! Relax!

Gabikám!
Gyönyörűek vagytok! Áll ám a meghívás, csak gyertek végre kis hazánkba!:))) Jó lenne összehozni egy kis bulit, szívesen látok mindenkit, ha találunk egy mindenkinek jó időpontot!:))) Milyen szuper lenne mindegyikőtöket személyesen is megismerni és együtt látni a skacokat!:)))

Bori!
Örülök, hogy túl vagytok rajta...szerintem is jobb, hogy nem maradtál bent...Doninak is mennyivel kellemesebb lesz, hogy nem kell mindig mosogatnod a kis szemét!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Timi!

Köszi, aranyos vagy! Én is szoktam ezeket nézegetni, múltkor vettem egy szempilla festést 800 Ft-ért a 2500 helyett...és tényleg nem kamu volt.

Ági!

A Dunakanyarban hol?? Nekünk (szüleimnek) Kisorosziban volt telkük, de pár éve eladták. Imádom egyébként a Dunakanyart, gyönyörű!!!

Kati!

Én is szoktam szoptatni, pl parkolókban a kocsiban, vagy áruházban, ahol van erre lehetőség stb...
De valószínű egy hajókiránduláson (mentünk Badacsonyba komppal) a tömeg előtt nem venném elő...Annak ellenére sem, hogy én is elég ügyesen tudom a szájába csúsztatni a cuccot :lol:

Anno egyszer a 6-os villamoson utaztam, munkából hazamenet és egy roma nő előkapta a mellét és elkezdte szoptatni a gyerekét. Olyan felháborodás tört ki az utasok között, amíg élek nem felejtem el. :(

Márti miatt meg ne izgulj, vannak lustibb babák és vannak örökmozgók. Noémi sem forgolódik még, egy alkalmat leszámítva amikor hasról átfordult, nemigen aktivizálja magát. Én nem aggódom, majd ha eljön az ő ideje, megteszi.
A lábával rugdos ezerrel, a karjaival is hadonászik, már megpróbál elérni tárgyakat, de ha hasra teszem akkor csak a fejét emelgeti és nézelődik.
Hanyatt meg baromira szívesen elvan, esze ágában sincs megfordulni. :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Nekem nagyon megnyugtató, hogy Donin kívül vannak itt még lassabban gyarapodó babák. Ő még heti 120 g-ot sem hízik mostanában, inkább a heti 100 a jellemző. De elég combos meg tokás így is, és mindenki azt mondja rá, de jó húsban van. Pedig más hasonló korú babák simán egy kilóval többek nála (most kb 6300g-nál járunk, és 68 cm lehet).

Ügyik vagytok a szoptatással! Én fekve szoptatok, valahogy karban nem marad nyugton (nyilván nem tartom jól), és ez eléggé behatárol. Persze tudom karban tartva is szoptatni, ha muszáj, de nem szeretem. Meg nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem mindig kifolyatja a tejet a végén, ha már nem kér többet, és ezt fekve jobban tudom lokalizálni. Ha ülve szoptatok, jól körül kell párnázni mindent, hogy ne legyek full tejes... :shock:

Amúgy mennyire pihentető ilyen pici babával nyaralni menni? Nem nyűg az egész? Én kicsit félek tőle, hogy csak feszültebb leszek, mert nem a saját körülményeink között leszünk. Na meg majd átgondolni, hogy mi mindent kell magunkkal vinni, az sem lesz könnyű! Ha csak egy napra megyünk le Balcsira, a fél házat viszem magammal: mi van, ha hideg/meleg/szél/eső/napsütés lesz, plussz mindenből legyen váltás, ha lebukja vagy bekakil. És akkor ezek még csak a ruhák! :?

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


De jo, hogy megint irogattatok sokan!

Yusz
Ez a sor vegen kullogas nekem is megutotte egy kicsit a fulem. Dani harom honaposan volt 5700, eleg pehelysuly, es raadasul fiu is, es mint tudjuk a fiuk altalaban egy kicsit husisabbak, mint a lanyok. Mondom, altalaban, nem mindig!
En mar elore parazok a kovetkezo merestol. No majd meglatjuk. Hosszra viszont szerintem tokre megindult. Egyaltalan nem produkal semmit az oldalra fordulason kivul, de en Lolanal mar szetizgultam az agyam, amikor nyolchonaposan meg nem fordult hatrol hasra, ugyhogy most nem fogom ezt tenni.

Szoptatas publikusan: engem mar nem erdekel, hogy ki mit gondol, csak az, hogy a gyereknek es nekem mi a jo. A rossz csak az, hogy nem mindig tudok kenyelmes pozit felvenni, es akkor egy-egy szoptatas sem olyanra sikerul, mint itthon.

Agi,
koszi, nem feledtem az invitalast! Bar most egy kicsit ugy nez ki, lehet, hogy lerovidul a nyari otthonletunk, pusztan anagi megfontolasbol. :roll: Juliustol ugyanis mar eleg keves lovet kapok, epp azt szamolgatjuk, hogy kihuzom-e itthon december elejeig, vagy mar november elejen vissza kell mennem dolgozni :cry: Mindenesetre, ha augusztus legelso napjaira szervezodne valami, en mindent meg fogok tenni, hogy ott legyunk!

Ja, es ide megyunk a nyaron egy hetre, mar nagyon varom!
http://zsokafogadoja.hu/panzio/apartmanjaink.html

Ezt a kepet most csinaltam egy par perce. Igy jar, aki delutan nem hajlando sziesztazni:
Kép

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Sziasztok!

Szerintem nem kell aggódni a kicsik súlya és forgolódása miatt senkinek..minden baba más,és eddig senkinél nem volt semmilyen ,,nagy baj"...mindenkié jól van,hál istennek..mindenki a maga kis tempójában csatlakozik majd,a többiekhez..hisz mindenki máskor szült,és más paraméterekkel is... :D Imádnivaló mindegyik baby!!!


gemini,Édes ez a kis lányka!tök jó spontán kép!:)
Szuper helyre mentek...nagyon szép kívül-belül!!!

lilly,értem az aggályodat...bennem is van.De Noel mostanában annyit jön megy velünk,és ez a 4-5 óránkénti evés is beállt nála.ha megvan a pihiszéke,pelenka a kezében,bárhol elalszik!Tesztelve!!!:D
Már megtanultam annyi cuccot pakolni,ami tényleg kell.időjárást nézek előtte,a legfontosabbakat viszem.ha kell majd kiöblítem a ruháját,de hát nyár van,nem kell sok minden...3 napnál nem mennék először többre,és nem megyünk messzire sem..ez lesz a próba!

kisssziporka,tök jó,hogy oda el tudtok menni...biztosan szép hely,és nem zsákbamacska,hiszen ismered:D






Kép

timea35
Budaörs
 
 


Gem!

Nekem erről a képről egy tv-ben most menő reklám jut az eszembe, a Nicon cégé, amikor kicsiket különböző alvási pózban kapnak el és az a duma, hogy: töltőn vagyok!
Nagyon bírom!! :lol:
Amúgy az én lányaim is képesek hihetetlen helyeken és pozitúrákban "elájulni" a fáradtságtól.

Voltunk védőnéninél 5830 gr és 63 cm a drága. Nekem azt mondta, tökéletesen elég a heti 100 gr, a lényeg, hogy hízzon. Végül is nem libatömés a dolog lényege. :lol:

Csak én ezzel a hízással állandóan harcban állok, Nikinél nagyon sokat kínlódtunk, pedig tápszert is kapott.

Lilly!

Én is fekve szoptatok, ha kézben próbálom, Noémi elkezd tekeregni meg tépni a mellem, nagyon nem szereti. Csak fekve jó neki.
A fél szekrény bepakoláshoz csak annyit fűznék hozzá, hogy én is hasonló vagyok, csak 3 gyerekkel szorozva. :lol:

A nagyok is sok holmit elhoznak, balcsira vitték a bringákat is. Igaz oda utánfutót is vittünk. :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Judit!

A házunk a Szentendrei-szigeten, Surányban van...pont az ellenkező végén, mint Kisoroszi....még a nagypapám nyerte ultin a negyvenes évek elején...nagyon vicces sztori, de tényleg így történt!:D Akkoriban ez volt a második ház a szigeten, nagymamám sokszor mesélte, hogy baltával a párnája alatt aludt, annyira félt! Nem túl nagy ház, de nagyon szeretjük...pár éve felújítottuk, azóta röhögünk, hogy a kőműves egy nyamvadt derékszöget sem talált a falakban...papa kártyapartnere vicces kedvében építhette!:D
A szigeten nagyon "erős" a levegő, többszázéves fák vannak...úgyhogy az pofán tudja csapni az embert rendesen...nagyokat szoktunk bicajozni, grillezünk, és persze bóklászunk Visegrád, Esztergom, Szentendre és a többi mesés helyen!

Csajok!
Ezennel megalapítom a " gyermekük súlyáért aggódó anyukák" klubját!:D A férjem már ki van akadva, hogy állandóan ezen agyalok, pedig tényleg tök fölösleges!:))) Gergőnek volt olyan hete, hogy nem hízott a mérleg szerint...következő héten meg 31 dkg-t. Ne parázzunk...gyermekeink jól működnek, gyarapodnak, növögetnek a saját ritmusuk szerint.

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Agi
koszi a klubbot!
Lehet licitalni? Majd jelzek jovo kedden!
g

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Sziasztok!

Viccesek vagytok a klubbal, és bármilyen fura, én is belépnék, mert én meg azért aggódom, hogy miért hízik ennyire??? Nem vicc, engem tényleg ez zavar néha...pedig nem tömöm.
És még mi sem forgolódunk, csak elkezdtünk megfogni dolgokat...ennyi... :D

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


ÁGi!
Én is jelentkezem a klubba! Tudom, Márti úgy néz ki mint egy szumóbirkózó, de én mindig aggódok a súlya miatt. Ugyanis anyatej leadó vagyok, és mindig attól félek, hogyha nem gyarapodik megfelelően, még rám kiabálják, hogy a saját gyerekem helyett, másnak adom a tejet, csak hogy hasznot húzzak belőle. Ezért még mindig szoktam mérni a szopikat, és úgy fejek, hogy jusson is, maradjon is. Szegénykémet mindig tömném. Ha érzem, hogy kevesebbet evett, akkor megpróbálom rátenni a másik cicimre is, aminek mindig az a vége, hogy lehányja. Ráadásul a múlt heti oltás után megcsappant sz étvágya és a heti 20-25 dkg helyett, most másfél hét alatt hízott 12 dkg-ot. De mit csináljak, ha nem kell neki?

Nyaralás: Tudom, hogy nem sétagalopp ilyen pici babával üdülni, de gondolnom kell a 7 éves fiamra is. Szegénynek fenekestül felfordult az élete. Miatta akarunk elmenni ugyanúgy , ugyanoda, ahogyan megszokta. Jön anyu is, három felnőtt két gyerekre csak elég lesz.

Engedjétek meg, hogy egy kicsit panaszkodjak: A fiam most első osztályos.Beszédkényszere van, mióta tud beszélni, vidám, szeleburdi kis gazfickó. Februárig a magatartása és a szorgalma is példás(5) volt. Márciustól a szorgalma jóra(4) változott, és tegnapelőtt kikapták a májusi értékelést és a szorgalomra változót(3) kapott.
Az év végi felmérései, amiket májusban írtak, 93-98 százalékosak lettek, folyékonyan olvas, a házit minden nap én ellenőrzöm(tanító-tanár vagyok). Beküldtem ma reggel a férjemet, kérdezzen rá. Az osztályfőnök válasza az volt(a férjem alig győzte felsorolni nekem), hogy tökéletesen ír, olvas, számol, gyönyörűen rajzol, a szókincse fantasztikus, nagyon tájékozott a gyerek, de órán sokszor eljátszadozik mással, szétszórt, ezért adott neki hármast. Ahol én tanítok , ott a legtrehányabb, butuska elsősnek sem nagyon adunk jónál rosszabb értékelést.
hogy ne vegyük el a kedvét a tanulástól az iskolától. Most nem tudom mit csináljak vele, vagy hogy csináljak-e egyáltalán valamit.
ducimami
 
 


Szerintem semmit!!! A gyereknek játszani kell, ez a dolga...még csak 7 éves és szuperül tanul....a tanító néninek meg az a dolga, hogy lekösse a gyerek figyelmét, nyilván azért játszadozik, mert a feladat megoldása neki már nem okoz nagy problémát! Elég nagy butaságnak tartom ezt a hármas szorgalmat... a tanító néni magának is adhatta volna...ettől a gyerek nem lesz figyelmesebb, viszont egy jó nagy stressz alakul ki benne, ha ezért még le is cseszik és akkor pláne nem javul majd a helyzet! Én nem vagyok tanár, de pszichológiából diplomáztam és azt gondolom, hogy rosszul kezeli a tanító néni a dolgot. Ha felismerte, hogy egy ilyen jó képességű gyerek került a kezei közé, akkor több, vagy nehezebb feladatokat adhatna neki, és dicsérnie kellene ezerrel, mert ez az, ami arra ösztönzi majd a fiadat, hogy megfeleljen az elvárásoknak! Teszem hozzá, olyan követelményeket állítanak a gyerekek elé mostanában, hogy csak kapkodom a fejem és kezdek már nem is csodálkozni a sok lelki sérült gyereken!!!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


egyetértek Ágival, amint elolvastam az írásod Kati, nekem is pont az jutott eszembe, hogy ha ilyen jól tanul, akkor hogyhogy ráér beszélgetni...mert nincs lekötve a figyelme...
meg szerintem ez ugyanúgy a tanár dolga lenne érdekessé tenni az órát az egyén számára is, nem csak az osztályban gondolkodva...de persze ezt nem mondhatod meg neki... :S
csekom
Zsurk
 
 


Ducimami,
igy igaz! Rebeka is elsobe jar, es naluk az a divat, hogy aki kesz van a feladataval, vagy mert akkor eppen gyorsan ment neki a dolog, vagy mert amugyis atlagon feluliek a kepessegei, akkor kap kulonfeladatot, ami nehezebb vagy szorakoztatobb a megszokottnal.
Tenyleg hulye a tanar, ha nem tudja kihasznalni a lehetoseget, hogy egy okos gyerek kerult a kezei koze! De valoban jobb nem beszolni neki, mert ugyis csak a gyereken csattan az ostor!

Jo is az a "harom felnott ket gyerek" felallas! En meg csak itt irigykedem :cry:
Tudnank elvezni, ugye Yusz?

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Köszönöm szépen biztató szavaitokat. Közben kerestem itthon év végi dolgozatokat, másmilyet, mint amiket ők írtak, hogy vadi új legyen neki. 20-25 perc alatt végzett velük (45 percre vannak kalibrálva) és hibátlanok lettek. Persze, mert jégkrémet ígértem neki, ha gyorsan végez, és nem szórakozik közben. Itt rontja el a tanítónéni. Nem ígér neki jégkrémet! :lol: :lol: :lol:

Szoptató anyukák!
Nálatok is lerövidült mostanában a szopási idő? Ha Márti 10-12 percig mellen van az már csoda.
ducimami
 
 


Hogy bírjátok a meleget? Én nehezen! Donit most egy szál pelenkában tartom itthon napközben, nálunk 27,5 fok van a lakásban...
Este viszont meg vagyyok lőve. Valamit akarok ráadni takaró gyanánt, de a legvékonyabb hálózsákot is vastagnak gondolom. Ti mostanában miben altattok? Elég lenne egy rövid ujjú body?

Kati, Doni sem lóg már annyit a cicimen, kivéve, ha azon alszik el. Sokszor ő is csak 10 percet szopizik, aztán kiköpi. Gondolom már egyre erősebben tud szívni, meg a tejjáratok is bejáratódtak rendesen.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Bori!
szerintem elég a rövidujjú body, meg egy vékonyabb takaró! nálunk megy a légkondi, mert megbolondulnánk a tetőtéri hálószobákban, így tök jó, de alvás előtt 1 órával kikapcsoljuk, éjjel meg sarkig vannak nyitva az ablakok! egy plussz pancsi még becsúszik délután a móka kedvéért, így egész jól viseli Gergőm!

Beiratkoztunk úszni!:))) Nagyon várjuk a szombatot, akkor lesz az első!:)))

Tegnap sikerült a kis töknek lendületből felülnie, leesett az állam...még keresgélem az ágy alatt!:))) próbálta a lábát elkapni és ahogy a tappancsa visszazuttyant az ágyra lendületből felhúzta magát! Még jó, hogy mellette ült a papája.....viszont rögtön rájött a dolog nyitjára, úgyhogy még 2x megcsinálta, utána inkább felvettem, persze kitört a hiszti!:))) teszem hozzá az ülőgarnitúránk végén dönthető párnák vannak, ott szokott heverészni a kicsim, miközben énekelek, vagy játszok vele, ez egy olyan 130 fokos szöget jelent,.... na innen tornázta fel magát! Le vagyunk döbbenve!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Sziasztok!

Nálunk is nagy a meleg a lakásban, most jelenleg 29,7 fok. Igaz, nyitva van az erkély ajtó, de ha becsukom akkor meg nem kapok levegőt.

Én Nomit 2-3 x lefürdetem naponta, a mosdóban vagy egy lavórban. Langyos vízben minden fürdetőszer nélkül.
Ül kb 3-5 percet és aztán kiveszem, pelus rá és semmi más. Utána szopizik és hatalmasat alszik.
Magamból indulok ki, nekem is jólesik ilyenkor naponta többször is lezuhanyozni.

Én is belépek a klubba, folyton parázok a súlygyarapodás miatt. Pedig tudom, hogy nem kellene, hiszen fejlődik, gyarapszik, jókedvű.
A gyerekdokim tegnap meg is jegyezte, hogy ne akarjak szumózó babát amikor mi (szülők) sem vagyunk kövérek. :wink:

Megpróbálom megfogadni és nem idegeskedni folyton.

Amit még észrevettem ebben a nagy melegben, hogy többször kéredzkedik cicire, és csak pár korty erejéig. Gondolom szomjas és nem éhes, emiatt nem akar tovább szopizni.
Kilöki a nyelvével és vigyorog. :lol:

Ági!

Nem semmi Gergő! Hallottam hogy mostanában felgyorsult a gyerekek fejlődési üteme, na de ennyire???
Nagyon ügyes a kis srác! :lol:

Lilly!

Én is pelusban tartom, éjszakára meg egy nagyon vékony lenge "hálóing" félét adok rá, ami ujjatlan és alul is kint vannak a lábacskák. Egy vékony babaplédet, vagy egy nagyobb textipelenkát szoktam ráteríteni, de rendszeresen lerúgja.
Hajnalban megfogtam a fejecskéjét és csupa izzadtság volt a homloka.
Mondjuk nálunk éjjel sincs 26 foknál hűvösebb.

Nekem most arany életem van, a két kicsi anyósoméknál nyaral, a két naggyal vagyok itthon, akik meg gyerekhiányban szenvednek, ezért Nomit folyton dajkálják. A fiam fürdeti, nem is engedi másnak. Melindám meg ha sír a kicsi már viszi is és játszik vele, sétáltatja stb...
El sem merem hinni, hogy ilyen is van. :shock:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!
Emlékszik még rám valaki? :lol: Jól eltűntem az utóbbi időben. Mostanában sokat nyaralunk anyukáméknál vidéken, főleg ebben a melegben jobb is ott, mint itt a panelben.
Ivánkám ma 4 hónapos, a hétvége óta ismerkedünk az ízekkel, ma rendes hisztit csapott, mikor elfogyott az alma :)
Nagyon kis ügyes, mostanában fordulni tanítom, ő inkább ülni szeretne :lol:

akartam képet feltölteni, de zizzent a gép, gondolom ezeknek a műszaki cuccoknak se tesz jót a 40fok árnyékban.

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 


Helló, Zsófi, naná hogy emlékezünk! Gyere gyakrabban! :lol:
Hogy-hogy ilyen hamar elkezditek a rendes kajákat?

Ági, Gergő szerintem tornász lesz vagy atléta! Nem semmi, miket művel!
Én még nem is mertem ültetni Donátot. Kéne? A kádban is úgy fürdetjük, mint újszülött korában, bár már nem is fér el benne rendesen. Nagyon ritkán, ölbe véve szokott ücsörögni, de akkor is inkább félig fekvő pózban van. Nem tudom, mikor kell elkezdeni az ültetést. Szerintetek?

Yusz, mázlid van a 2 naggyal, hogy így besegítenek. Azért néha eszembe jutsz, hogy nem lehet kis teljesítmény ennyi gyereket koordinálni, ha mind otthon vannak. :shock:

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!

Benézek már én is! Én anti-paramami vagyok. Médit kb. 2-3 hete mértem utoljára,akkor volt 5,8 kg,de mivel a combján látszik,hogy dagad,abszolút nem aggódom.Ő sem bírja a meleget,pont mint Noémi,többször szopizik rövideket,gondolom szomjoltás gyanánt,bár én már babavízzel is kináltam,de valahogy nem megy még a cumisüvegezés!

El vagyok képedve,miket csinálnak ezek a babócák,és főleg a fiúk.Enyém gyerek továbbra is csak a tengelye körül forog,de úgy rendesen,amúgy a felüléssel próbálkozik,de a forgással egyáltalán nem,szóval tapsvihar minden kis ügyes törpének! :)

A hozzátáplálást én is megkezdtem,őszibarackkal...íme a reakció:


Kép

még gyakoroljuk! :lol: :lol: :lol:

szeret viszont fürdeni:

Kép

Töltsetek fel ti is képeket,hagy lássuk milyen nagyok már a babák!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Sziasztok!

Olvasva amiket írtatok,én vagyok szinte a ,,kivétel"mert én Noel születésétől kezdve,nem aggódom a gyarapodása miatt.fogyott mikor hazajöttünk,de akkor sem szereztem mérleget...tudtam,hogy aki szépen eszik,az gyarapodni fog!!!Így is történt. :D

Vasárnap lesz 4 hónapos..a hétfői doki látogatás eredménye:67,5 cm..és 7930g...de majdnem kiugrott a mérlegből,így nem biztos,h pontos az eredmény...egyébként teli pocakkal voltunk,és 5 percre van a doki!Már 2 hónapja nem hízik olyan drasztikusat(másfél kilót),ennek az lehet az oka,h bukós kaját kap.már ezt kellett volna az elejétől!A védőnő nem hiszi el,hogy nem mérem,mert kéri a tippemet,és szinte pontosan eltalálom! :lol:
Napi 4 v.5 evés megmaradt,és továbbra is 120-200 ig van.mikor milyen kedve van.viszont 2 hete nagyon bukik..szinte nevezhetném hányásnak is.most nem emelem fel kaja után,csak később büfizni...de még 4 óra múlva is képes hányni...de én ekkor sem aggódtam.látom,hogy megvan minden rajta,ami kell! :wink:

patricia, vettem én is hipp őszit és almát...de még várok vele egy kicsit,főleg h ennyit bukik...de Medi nagyon édes!!!!


yusz, tök jó,h tudsz pihenni egy kicsit..kijárt már régóta neked! :D


Nálunk is nagyon meleg van,de a redőny segít valamennyit...Noel egy trikós bodyban van.nedves törlökendővel van törölgetve,de ma fürcsi lesz az erkélyen!A játszószőnyegen párna van,mert a hátról hasra egyfolytában zajlik,de élvezi is!viszont úgy egy idő után sok kaja jön vissza,mert kúszik körbe és erölködik! A felülés már átment kínlódásba,mert még elfektetett babakocsiban is kapaszkodik és húzza fel magát! A sétáló társunk megdöbbent rajta mennyit szenvedünk séta közben a felüléssel!(nála 17 hónapos a baba)tapizza az arcunkat,kutat a szánkban,húzza a hajam,és ha megfogja az ujjam,már húzza is fel magát.én meg féltem a hátát!miért ilyen türelmetlen?:.......az alvás még mindig tuti..sírás még mindig kevés:)


ducimami, szerintem a többieknek van igaza,tökéletes a gyerkőcöd,és nem vele van a gond!!!

kisssziporka,szerintem ha a fiainkat összeraknánk,már birkóznának együtt...valamiért nagyon erősek,és hamar elkezdtek mindent!Lassan jön a csajozás!


Kép

timea35
Budaörs
 
 


Patri!

Már néztem face-n is nagyon klasszak a képek!! Médi jó nagy baba lett, hihetetlen sokat nőtt! És ez a grimasz!! :lol:

Zsófi!

Persze, hogy emlékszünk! Jó hallani rólatok, ha tudsz írj gyakrabban! Mondjuk kisbaba mellett elég nehéz időt szakítani, én aztán tudom. :lol:

Tegnap Nomi iszonyat hisztis volt, este 7-től a 9 órás fürdésig üvöltött, mint akit nyúznak.
Próbálom a meleg számlájára írni, hiszen estére már mi is kikészültünk a napi kínlódás miatt.
Picit hűvösebbre készítettem a vizét, na nem langyosra, olyan 30 fok körülire.
Annyira élvezte, legalább negyed órát pancsikoltunk, aztán jött a szokásos testápolós masszázs, hihetetlenül megnyugodott és ellazult, utána szopi és szunya.
Reggel 6-kor jelentkezett először de alig evett pár kortyot, aludt tovább. :wink:

Pár friss kép a nagysasszonyról :lol:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Nagy a csend!
Néha benézek, írtatok-e valamit, a lap aljára görgetek és mindig Noémi néz rám hihetetlenül kék szemekkel. Nem győzöm csodálni.

Noel is mekkora már. A karja olyan izmosnak tűnik a képen mintha gyúrna.

Médi reakciója ismerős, Mártit is kirázza a hideg az első falattól, de utána tátog érte, de még többet küld vissza , mint amennyi bemegy.
A pancsizós kép szuper. Olyan kis elégedett. Márti még nem medencézett eddig. Mi közvetlenül a Holt-Tisza mellett lakunk. A fiúk minden nap lemennek a stégünkre fürödni. Nándi már többször átúszta egy lendülettel, megállás nélkül. Persze apa úszik mellette, de akkor is nagy dolog.
ducimami
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk először az usziba...fantasztikus volt! Több, mint egy órát voltunk vízben Gergővel, nagyon élvezte, rengeteget nevetett, főleg a bemelegítés alatt...aztán annyira ügyes volt, hogy kiválasztották bemutató babának, pedig a többiek már többedszer voltak, csak mi voltunk a tök kezdők és a legkisebbek a 3,5 hónapunkkal! Rendesen locsoltuk őket vezényszó után, aztán volt sima háton fekvés úgy, hogy csak a tarkójukat fogtuk és ők lebegtek és a végén teljes merülés...először fogtuk őket, aztán el is engedtük...a kis drágám zokszó nélkül végezte a gyakorlatokat, többen sírdogáltak mellettünk, de ő csak nézett nagy szemekkel és közbe nyomta az ökleit a szájába:))) nagyon megdicsérték! Szent meggyőződésem volt, hogy hatalmas szunya lesz a végén, de kb. 15 percet aludt, aztán nagy vigyorogva felébredt!:))) Hihetetlenül büszkék vagyunk rá, hatalmas érzés látni, hogy mennyire természetes közeg neki még a víz és milyen élvezettel lubickol!

A héten megpróbálkoztunk a gyümölcsökkel, alma, barack volt az étlapon, ma pedig krumpli...hát drágáim...kb. azt láttam a gyerekem arcán, hogy ezt a "szart" ti megeszitek???:))) Tudom idő kell ehhez is, de reménykedtem benne, hogy a tápszer nem túl kellemes íze után csak úgy nyelni fogja a gyümölcsöt! Ha egy kanállal lecsúszott sokat mondok!:))) Próbálkozunk tovább szépen lassan, előbb utóbb csak rákattan az ízekre!:)))


Most mértem a súlyát..5.99 dkg...előbb utóbb csak átlépjük a bűvös 6 kg-ot!:))) Rengeteget mozog...ma a kis ágyát végigkúszta a macijáig 2x is....nagyon vicces, mikor a kis feneke, mint egy hegy mered az ég felé és közben akkorákat nyög, hogy csak na!:)))

Lányok, fiúk csudaszépek vagytok...mindenki egy külön kis karakter...jó lenne egyszerre látni Benneteket! A szervezést vállalom!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Jaaaaj Ági!
Láttam Gergőt a Facebookon . A képekről is látszott, hogy milyen ügyes. Ti elég korán kezditek a felkészülést az olimpiára. :D
ducimami
 
 


Nem elég korán Kata...mindjárt kezdődik!:)))

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Agi
Tok jo, hogy nektek igy bejon az uszas!
A talit tenyleg szervezd meg, en szivesen jonnek, es a tobbiekkel is nagyon szivesen megismerkednek. Augusztus legelejen tudnank jonni...

Hulla vagyok, ultomben elalszom, pedig tenyleg nem panaszkodhatok. Dani vegre nem kohog, kb 3-4 het kohoges utan megtalaltak a neki valo gyogyszert. Azota mintha kicsereltek volna, jokedvu, alszik, eszik es mozogni es elkezdtett. Vegre forog hasrol hatra, es hatrol is mar felig hasra, a teljes fordulas meg nincs meg, de rajta van az ugyon...

Lola is beteg, tulajdonkeppen amiota bolcsibe jar, folyamatosan. Majus 2-dikan kezdte. Most epp csutortoktol vasarnapig hanyt es laza volt, valamint a fulet fajlalta. Mivel szombat reggel kezdett el fajni a fule, nem tudtunk vele mit kezdeni. Ha bevisszuk az ugyeletre, csak fajdalomcsillapitot adnak. Gondoltuk, kivarjuk a hetfot, igy a sajat ful-orr-gegeszunkhoz tudunk menni. De hetfo reggelre mar nem fajlalta es laza sem volt egy napja, igy ment bolcsibe. Dadust kerdeztem, hogy volt a gyerek napkozben, mondta jol. Hazajottunk, elkezdte fajlalni a fulet, bogott. Fajdalomcsillapito egy, ketto, semmi hatas. Hivom a dokink, nincs bent, csak masnap. De ha surgos, bemehetunk a kollegajahoz. Hat bementunk, de nem kellett volna. A csaj kozolte a ferjemmel, hogy a gyerek fulenek semmi baja, majd felszurta :twisted: Mondta, vigyuk gyerekorvoshoz. Egy sem volt a korhazban. Az ugyeletre kuldtek oket. Ott kozoltek veluk, hogy a gyereknek semmi baja, adjunk neki fajdalomcsillapitot, es ha ket nap mulva nem mulik el, menjunk vissza.
Ferjem kert vervetelt Lolanak, nem csinaltak!
Masnap (tegnap) gondoltam csak elviszem Lolat a sajat dokinkhoz, mert meg mindig fajlal ott valamit a fule tajekan, de mintha moge mutatott volna.
Doki mondta, hogy tok feleslegesen szurtak fel a fulet, mert ha nincs laz, nem szoktak felszurni. Es hogy nem a fulevel van a gond, hanem a pajzsmirigyevel. Most varjuk az eredmenyt, csak remelni tudom, hogy nem valami veszelyesebb virus.
Hat ennyit a belga egeszsegugyrol, a hocipom tele van veluk.

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Kép

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Gem, remélem, nem lesz komoly gondotok a pajzsmiriggyel. Jobbulást!

Ági, szuper, hogy Gergő így élvezte a babaúszást. Rokonoknál a baba utálta, szerencsére a szülők nem erőltették sokáig. De Gergő tuti valami sportember lesz! :lol:
Amúgy alig várom az olimpiát, tök jó, hogy pont most van, mikor itthon babázok! Végre mindent élőben nézhetek!

Viszont a segítségetekre lenne szükségem. Valamki alkalmazza a Suttogó titkai című könyvben leírtakat? Ismeritek egyáltalán? Én beleolvastam abba is, meg a kötödő nevelésről is kaptam kölcsön egy könvyvet (Ölelj át), de végülis a saját fejem után próbálok nevelni. Most viszont nem tudom, hogyan tovább: Doni egy ideje nagyon rossz alvó, és nem tudom, mit lehetne bevetni ez ellen. Este nem akar elaludni magától, csak sír a kiságyban, ezért egy idő után megunjuk és apuka szokta elringatni (Suttogó szerint ez nagy hiba...). Aztán éjszaka 2-szer kel, 1 körül meg 3 körül. Én szoktam próbálkozni, hogy cumit adok neki, hátha az megnyugtatja és visszaalszik, de nem jön be a dolog. Ezért cicire teszem mindkétszer. Régebben ilyenkor kaja végére be is aludt, így nem volt gond, most viszont amint visszateszem az ágyába, felébred és nem tud elaludni. Ezért végül magunk között altatom el (Suttogó ezért is leszidna). De ami a legrosszabb: hajnali 5 körül Doni ismét felkel, és nem lehet már visszaaltatni. Ez normális, hogy egy 4 hónapos gyerek csak ennyit alszik éjszaka? És hogy nem tud 4 óránál többet aludni egyhuzamban éjjel, azt is csak egyszer, 9 és 1 között, utána 2-3 óránként felkel? Én nem merem az éjszakai szopikat kihagyni, mert így is alig hízik, de egyes tanácsok szerint nem kéne felkelni hozzá éjszaka, hanem meg kéne tanítani hosszasan aludni. Ti hogy csináljátok?

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


lilly, sajnálom,hogy ennyit szenvedtek az alvással...és csak a hallottakat,és amiket néztem és láttam tudom neked tovább adni...
a suttogóról nagyon megoszlik a vélemény..van aki alkalmazni próbálja,és van aki szerint baromság.egy biztos,az egy anyuka leírása a saját babájáról és ahogy ő tett..de a babák nem egyformák.most néztem a Babavilágban,hogy egy babadoki mondta,hogy nagy hiba sírni hagyni egy kisbabát addig ameddig végül bele nem alszik...mert tény,hogy elalszik a sok sírástól,de ez a kényszer helyzet marad meg benne...ezt köti hozzá,és ez nem jó.szerintem ha éjjel felébred,ha már ébren van,tényleg etesd meg,főleg ha azt mondod nem hízik úgy...ha aludna mondanám,hogy ne ébreszd fel...de így más.ez az alvás dolog pedig szerintem ismét megváltozik majd...folyton változnak.szerintem van ilyen,hogy 4 hónapos és nem alszik olyan sokat.minden baba más..látod nálunk meg az első 2 hónapban nem aludt szinte semmit nappal..pedig azt gondolnád,hogy egy olyan pici baba sokat alszik...szerintem az a szó,hogy megtanítani aludni egész éjjel,nem létezik!nem lehet belekényszeríteni az alvásba...marad a kitartás,és babusgatás..elmúlik szerintem ez az időszak is...

timea35
Budaörs
 
 


lilly! Én olvasom/tam a suttogót...de le is tettem, én is próbáltam...a gyerek ordított minden erőltetett nappali atataás előtt, habár álmos volt...nem bírtam, ringattam...elaludt..ma már ott tartunk, hogy kb 2, 2 és fél órát van fent egy huzamban aztán amikor álmos, megyek és halkan dudolgatok neki, ringatom, aztán bealszik zokszó nélkül..
Domika már biztos van vagy 8 kiló, elég nehéz, de sokszor 10 perc sem kell és bealszik..így, nyugodtan, én is nyugodt vagyok, ő is..néha már 1 órát is alszik, míg előtte, jó, ha csak 30 percet...próbáltam álometetést párszor , néha evett, néha nem.
ma már hagyom..néha csak 3kor kel, néha 1kor és 5kor hajnalban...én nem erőltetem a dolgokat..szépen megyünk előre, még bírom, nem szenvedek...saját ritmusban haladunk.
néha alszik sokat, néha nem..

de örülök, hogy feltetted ezt a kérdést, engem is érdekelt, hogy vki alkalmazza ezt a módszert vagy sem....szerintem ne izgulj, nincsenek írott szabályok
kitartás!


Gemini! Dani mitől köhögött? megfázás? allergia? mert domi is köhög, nem durván, de minden nap...

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Csekom
Dani valoszinuleg megfazott, aztan nehezen tudott kikeveredni az egeszbol. Tobb heten keresztul a kohoges takonnyal is parosult, szoval a szoptatas is egy kalvaria volt, orrszivozas, amit utalok, de kell, naponta tobbszor es sokszor ejszaka is, nemalavas, folyamatos ebredesek ejszaka. De mostanra mar jobb, eloszor Atroventet kapott egy dokitol, aztan ezt Ventolinnal megtoldottak. Egyik sem hatott, se egyutt, se kulon. Aztana a mi haziorvosunk (itt egyben gyerekdoki is), Pulmicortot adott neki, ket nap alatt rendbehozta. Azota alszik es mosolygos :)

Agi
Dani 17 hetesen volt 6050 gr. Mindenki mondja, hogy jo ez igy, ne aggodjak, stb stb, de azert en maradok a klubban! Nem lesz belole Noel :lol: , ez mar biztos, de latom rajta, hogy jol van, nem sir, nem nyugos, szoval jol van ez igy.

Lilly
jo a kerdesed es nagyon osszetett. Nem tudom, hogy segithetek-e, csak elmondom, hogy nalunk mi van/volt.
Suttogot nem olvastam, csak sejtem hogy az alvas megtanitasa a celja.
Mi is alkalmaztunk egy ilyen modszert, az az Aludj jol gyermekem cimu konyv alapjan tortent. Tapasztalatok:
1. Rebekanal mukodott egy ideig, utana egyaltalan nem
2. Zsofinal is bevetettem, mert mar annyira kivoltam a folyamatos nemalvasaitol. Ott meg 4 ora egyben sem volt, masfel orakat aludt. Hiszterikus rohamot kapott a modszertol hethonaposan, alig tudtam lenyugtatni, ket oramba kerult az ejszaka kozepen. Soha tobbet nem probalkoztam nala hasonlo modszerekkel.
3. Lola: o is azt csinalta, mint Doni. Egyig aludt, es utana folyamatosan szopott. Persze o is mellettem volt az agyba, mert amint kivettem a cicit a szajabol es tobb mint 1 cm-re eltavolitottam az orratol, ebredt es bogott. Kikeszultem, a parom atvette az ejszakat, Lola kapott 1 uveg tapot, en kipihentebb lettem, es viszonylag hamar (9 honap utan) abba is hagytam a szoptatast, nem volt eleg tejem, meg mar amugy is dolgoztam
4. Dani: tobbnyire o is egyig, kettoig alszik, majd szopik. Ha ilyenkor van ahhoz arom, hogy becsempesszem a kisagyaba es kivarjam, mig elmulik a boges, alszik reggelig. Sokat segitett, hogy elveimmel szemben hasra forditottam. Meg persze az is, hogy mar se nem taknyos, se nem kohog.

Szoval csak annyit akarok mondani, hogy nincsenek aranyszabalyok, minden gyerek mas, senkinel sem garantalt, hogy kinovi a nemalvast. Zsofi KET EVIG nem aludt, es a mai napig ebred tobbszor, pedig mar majdnem ot eves. Nem volt az az Isten, aki ravehette volna az alvasra, itt setaltunk vele a nappaliban ejszakakon keresztul, a vallunk leszakadt. Egesz kicsi koratol kezdve.
Megertem, hogy Donit annyiszor akarod cicire tenni, ahanyszor csak ebred. De ha melletted ebred, mindig cicit fog kerni, mig ha valahogy kibirod, hogy az agyaban aludjon el, vagy a parod karjaban, es onnan bele az agyba, akkor talan van ra egy kis eselyed, hogy te is pihenj! Ne feledd, a tej beloled jon, attol, hogy negyszer felkelsz ejszaka szoptatni nappalra nem biztos, hogy tobb tejed lesz, nem is beszelve arrol, hogy totalisan kikeszulsz, ha meg nem tetted volna! Szoval valahol probalj egyensulyt talalni a szoptatasok es a pihenes kozott! Probalj napkozben aludni!

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Es megegy. Nappal sose eroltetem, hogy aludjon. Szerintem van olyan okos egy baba, hogy tudja, mikor van szuksege alvasra napkozben. Alszik, amikor jolesik neki, amikor meg nem faradt, ebren van. Egyre kevesebbet fognak aludni es egyre tobb foglalkozast fognak igenyelni. Ilyen pici korban szerintem felesleges a nappali altatas.
Amikor mar nagyobbak es beall a napi egy szieszta, akkor erdemes egy kicsit rasegiteni a dologra. Az egy-ket eves gyerkok kozul mar sokan huzodoznak, pedig piszok faradtak. No ott mar en is altatok, altattam es fogok is altatni. De ha nem megy neki egyedul, akkor mellefekszem. Csak ido kerdese, es elalszik.

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Sziasztok!

Köszi a tanácsokat, aranyosak vagytok!
Móni, ez az álometetés hogy néz ki igazából? Én nem tudom elképzelni, hogy az édesen alvó gyerekemet kivegyem az ágyából, és megtömjem. Nem ébredt fel rá Domi?
Gem, az az igazság, hogy először nem mellettem szokott ébredni, hanem a saját ágyában. Csak akkor szoktam kivenni és megszoptatni, ha a cumira nem nyugszik meg. Jó, nem szoktam sokat várni, nem akarom, hogy sírjon és a páromat is felébressze, csak pár perc szokott lenni a türelmi idő. Ha nincs megnyugvás, kiveszem. Zsófinál egyébként hogy alakult később? Képes volt hosszabban aludni?

Tegnap kipróbáltunk ezt az Aludj jól-módszert: másfél óra nyüglődés (sírt a baba, sírtam én, férjem tartotta magát) után én feladtam és kivettem, megszoptattam, evett is rendesen, majd félálomban visszatettem a kiságyba. Aludt is utána 2,5 órán keresztül. Tudom, ezt csak folyamatosan és következetesen lehetne csinálni, de nekem nincs erőm hallgatni az éjszaka közepén a keserves visítást, mert ez már nem is sírás volt, hanem visítás. Én sz@r anyának éreztem magam tőle.

Nappal amúgy sosem altatok, ha fáradtnak látom, beteszem az ágyába, és el is szokott aludni magától. Mondjuk ha éjjel ilyen kicsiket alszik csak, nem csoda, hogy nappal nincs szüksége altatásra...

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: