Új privát üzeneted érkezett!

buuni BOLDOG SZÜLINAPOT itt is !! :D :D :D

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 


Buuni, boldog szülinapot :)

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mabe79 2012.11.19 06:24-kor.
mabe79
 
 

 
 

Sziasztok!

Megjártam az uh-t. Mindkét babánál üregrendszeri tágulat van, az egyiknél 8,5 mm a másiknál 9 mm. Úgyhogy nem ciszta, hanem vesetágulat, amit benireni te is irtál, hogy nálatok is találtak ilyet, csak kisebbet. A szonográfus azt mondta, hogy ez születés után elmúlik. Ettől függetlenül nagyon kiakadtam, hogy eddig semmi bajuk nem volt. Aztán beszéltem az orvosommal telefonon, és ő is azt mondta, hogy 11mm-ig nem kell vele annyira foglalkozni, valamint, mivel mind a kettő fiú, és ez a fiúknál elég gyakori, nem lesz semmi gond. Kérdeztem tőle, hogy hogy lehet, hogy ilyenkor alakul ki, azt mondta, hogy egyrészt ketten vannak és fiúk is és most nagyon nőnek. folyt köv felkelt a fiam

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
praszlera
Etyek
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mabe79 2012.11.19 06:24-kor.
mabe79
 
 


A magzatviz az több, de azt nem tudják, hogy mitől. Röviden ennyi. A doki hallotta a hangomon, hogy nagyon kiborultam, úgyhogy mondta, hogy ha beszélgetni akarok hivjam fel nyugodtan. De amúgy is jövő héten szerdán megyek hozzá, és akkor még beszélünk róla.
Azóta már sikerült megnyugodnom, csak én ilyen vagyok, hogy először teljesen padlót fogok, jól kisirom magam eltelik 1-2 óra és teljesen helyre jövök. Most csak arra gondolok, hogy minden ok lesz és, hogy minél tovább bent maradjanak. Valamint még annyit mondott a doki, hogy ha bármilyen fejlődési rendellenesség lett volna náluk azt már régen észre vették volna. Mondjuk a szonográfus az alsó baba lábait nem tudta rendesen megnézni, mert annyira lent van, de azt tudjuk, hogy azzal nincs gond. Már teljesen elfoglalják a helyet, az alsó baba háta lent van jobbra a csipőcsontomnál, a fenti baba háta meg a bal bordáimnál van már.
Olyan édesek ahogy ráteszem a hasamra a kezem, mindig valamelyik reagál rá.

Buuni boldog születésnapot!

Évi most járunk a 29+3 napnál, kb 1200 grammosak fejenként. A tieid mekkorák? Te egy kicsit előrébb jársz ha jól emlékszem.

Jeanner sajnálom a diétát, de kitartást hozzá és a szúrásokhoz is, majd irj hogy megy és milyen volt a szülésfelkészitő.

Vikianya: szerintem is az egyik képen alul nagyobb a hasad, gondolom az a mostani nem?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
praszlera
Etyek
 
 


Buuni, én is Boldog Szülinapot kívánok!

Praszlera: Megértem, hogy kiakadtál, mindenki ezt tenné elsőre. De ha a szonográfus és a dokid is azt mondta, hogy nem kell vele foglalkozni, akkor nem is kell. A magzatvíz nekem is több volt az elsőnél, de azt mondta a doki, hogy ez önmagában nem jelent semmit. Akkor utalna betegségekre, ha már a 12. és a 18. heti genetikain is találtak volna rendellenességeket vagy nagyon rossz lenne a cukrom és nem is lenne beállítható. Ha ezek kilőve akkor nem kell aggódni miatta, max kicsi gyakrabban megnézik. De gondolom az ikreseket egyébként is gyakrabban vizsgálják, szóval nyugi! :)

Rony: Meglett végül a terhelésesed eredménye?

Jeanner: Neked is kitartást a diétához, de tényleg ti lesztek a legcsinibbek Benirenivel :)

Kicsi_Evi: Köszi a hastartó tippet, lehet eljött az ideje, hogy kipróbáljam. :roll: Bár én nagyon ódzkodtam tőle, de ennél a méretnél már nincs mit tenni :lol:

Rájöttem ( bár nem kellett túl sok ész hozzá), hogy akkor lesz ilyen nehéz a hasam, meg fáj a derekam stb, ha a falat festem. Asszem meséltem, hogy a gyerekszobákban nálunk mesés falfestés van az egyik falon és a kicsié még nincs kész. Na, ha ott állok és festek 1 órát utána teljesen végem van. Ráadásul mostmár közelít a befejezés úgyhogy sokszor létrán állom végig az időt és úgy festek, mert a felső részeket kell. Úgyhogy most belehúzok, hogy minél előbb kész legyen aztán csak henyélek októberig :lol: :lol: :lol: ahogy Móricka elképzeli. De megéri mert nagyon cuki lesz!
Vendég
 


bunni: Boldog születésnapot!!

praszlera:
Örülök, hogy nincs komoly baja a kicsiknek!!
gondoltam rátok:) Csak azt nem értem miért riogatják az
ember lányát, miért nem tudja normálisan elmondani
már az első uh-os doki, hogy mi van a babákkal???
Agyrém...

És én is először bőgök egy két órát aztán helyre jövök ha valami rossz történik.

Én 30+2 napon járok most.27. héten voltak 1000gr és 1100gr. Szerintem most
már hasonló a súlyban lehetnek mint a te fiaid:)
23-án megyek a köv. uh-ra.

Anita:
Én sem akartam hastartót venni csak már annyira
nehéz volt a hasam, hogy nem volt más választásom:))

falfestés, kíváncsi vagyok milyen lesz:)) Teszel fel majd képet??

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok

praszlera.
Nekem is ezeket mondták,amit neked, szóval biztos nem kell aggódni a vesetágulat miatt. Látod, a fiúk (férfiak) miatt már most sokat szívunk :? :lol: :lol: :x :lol:
Nekem még annyit mondtak,hogyha még a szülésig se múlna el, akkor sem kell megijedni, csak majd havonta kell menni uh-ra, de az esetek nagy százalékában azért elmúlik. :)

buuni.
Boldog születésnapot :)

vikianya.
szerintem is lentebb van a hasad,de mivel szerintem a kép is más szemszögből van fotózva csalóka is lehet :) Te látsz különbséget?

anitakel.
Várjuk a fényképet a falról :)

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


Nagyon Köszönöm Csajok a SokSok Jóságot!!!!! :)
Legalább ezen a napon van egy kis időm olvasgatni Titeket!! Úgy hiányoztok ha nem tudok jönni, de sajna olyan kevés az idő :(

Igyekszem visszaolvasgatni, szép sorban az oldalakat, rengeteget írtatok! :D

Először is mindenkinek gratula a babaképekhez és a pocakos fotókhoz, a babák és a mamák is mind gyönyörűek!!!! Büszkék lehettek magatokra csajok, mind nagyon szépek vagytok!!!!!

Hastartó, szoptatós melltartó, nézegettem én is, de ameddig a régi ruháimat tudom hordani, addig nem akarok semmi ilyesmit venni, bár néha a hastartó jól jönne, mert ha sokat gyalogolok akkor nekem is szokott egy kicsit feszülni a hasam. Szerencsére azért ez nem jellemző!!!

Praszlera, ne aggódj, nem lesz semmi baj, két kis stramm fütyis van a hasadban, akik nem mellesleg gyönyörűek!!! :D +++++++

Ativerus, nagyon jó hallani, hogy kibékültök, nagyon sokat gondoltam Rád, és örülök ha mindent rendbe tudtok hozni!!!!! :)

Jeanner, kitartás a diétához, de neked tuti menni fog, én biztos nagy bajban lennék, uuuuuutttálok diétázni és sajna nem is nagyon tudok....
:oops: :oops: :oops: :oops: :D

Velünk minden oké szerencsére, dundisodok én is, a baba is tök szuperül van ééééés tegnap voltunk végre 4D-n, annyira nagy élmény volt lányok!!!! Nem is gondoltam h ez ennyire jó dolgo, azzal együtt, hogy Alma nagyon bújócskázott, végig az arcát simizte meg takargatta, csak néha kaptunk egy kis mosolyt de imádom, végtelenül nagy boldogság ez a kis csöppség!!!!! :)
1250 grammos és kis ficánka, meg a szonográfus csaj is mondta hogy mennyire kis cserfes már most! :D

Na megyek, várnak anyuék, végre van egy üres napom, szóval pihenek egy kicsit!
Szép napot nektek és még egyszer köszönöm a szülinapozást! :)

Kép

Kép

Kép

Kép

KépKép
buuni
Budapest
 
 


Buuni!

Nagyon édes a kis Alma :D :D :D

Anitakel!

Óvatosan a falfestéssel, nehogy megerőltesd magad :wink:
Várjuk a képeket, ha kész lesz :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
zsanka84
Budapest
 
 


Csajok

A GYED-et mikor kell intézni? Ha táppénzről megyek GYED-re az befolyásol vmit? És a TGYÁS-t mikor lehet igényleni?
Köszi a válaszokat előre is :)

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


Benireni!

Ezen az oldalon mindent megtalálsz, hogy kell a TGYÁS-t igényelni:

http://szuloklapja.hu/baba/body/cikkek. ... azol%E1sok

A gyedről én úgy tudom, hogy nem számít a Te esetedben, hogy táppénzen vagy, mert az előző évi átlagkereseted alapján fogják kiszámolni,( remélem nem írtam hülyeséget, de én így tudom :lol: )

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
zsanka84
Budapest
 
 


Praszlera!

Juhuuuuu! Annyira örülök :D :D :D :D :D ! Ezek nagyon jó hírek! Amit a múltkor írtál, abból még nagy gáz is lehetett volna, de direkt nem akartalak ijesztgeni :roll: . Szinte biztos voltam, hogy csak "elnézték" vagy akkor épp olyannak látták, de mivel előtte sem, és most sem, tuti minden oké. A tágulatra meg tojunk, Botondnak is volt, de már születésekor se volt semmi :wink: ! Ez nem prbléma!!! :D
(De azért én az ilyen ijesztgetős UH-s néniket megvárnám vmi sikátorban, hogy én is csak megijesszem őket :twisted: :lol: .)

Buuni!

Alma cukika :D

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Teljesen lemaradtam..olvasni sikerült, de reagálni..:-( :oops:

Era: örülök hogy megnyugtattak..:-) Kár hogy előtte kétségbe ejtettek!

Vera: ++++++++++++++hogy minden kisimuljon és jobb legyne pároddal mint volt! :-)


Buuni: utólag is Isten éltessen. Alma baba meg nagyon cukii!

Jeanner: kitartás a diétához!

Nem tudom mi van, de én alig eszek...reggel éhes vagyok, müzli vagy egy szendvics, délben amit Emma meghagy, nem is kívánok semmit, aztán majd 3-4 között kívánok pár falatot és vacsit már nem is...mondjuk sok zöldséget, nyersen főzeléket, gyümölcsöt nyersen, levesnek....eszek..mondjuk ettől sok a levegő..amit utálok..:-( de a vitaminok legalább ( főleg hogy házi, apum termeli a zöldségeket)

Viszserem sajna a térdemig húzódott, mindig próbálom felpóckolni, kenni, nem álldogálni rajta ( ülve készítem elő a főzést ezt azt...)
Dalma durván mozog forgolódik..néha nagyon fájdalmas 1-1 mozdulat..bár nem bánom, csak forduljon fejjel lefelé!++++++++++++++++++++++++++++

jön a jó idő..hv-re megyünk pestre kicsit kirándulni..:-) Remélem nem fog esni az eső!!!

KépKép
kaqk
 
 


Sziasztok!

Buuni, boldog szülinapot!

Jeanner, sajnálom a sok szurkálást, de a bébiért mindent. És csini fitt kismama leszel az tuti!
Én már vagy 9 kilót híztam, pedig nem zabálok. :evil:

Tegnap megtudtam az eredményem (hétfőnként mennek a védőnők érte) és minden oké. Sima cukor 4,2 terheléses 3! :shock: Már tudom miért voltam olyan rosszul hazafelé a rendelőből, ha ez még tovább csökkent...

Praszlera, örülök hogy nincs nagyobb gond, ez meg tényleg elfelejtődik majd a szüléssel.

Anitakel, azért óvatosan azzal a létrával, meg a sima álldogálással is! Nehogy megerőltesd magad!

Alma nagyon cukiii, hogy bújik és mosolyog! Kis huncut már most is!

Kisfiammal ma voltunk kontrollon, torka már okés, viszont felmerült a penicillin allergia, tele van kiütéssel a kis karja, combja... Tesztelik ezt valahol?

rony84
Salgótarján
 
 


Anita: tényleg NE létrázz!!!!!! óvatosan...és képet kérünk!

penicilin érzékenység :-(

KépKép
kaqk
 
 


buuni.
Cuki a kislányod :)
Mi holnap délután megyünk megint 4D-re :) Remélem most nem fogja takarni a fejecskéjét :)

zsanka
köszi a linket,sokat segített:)

dodi.
Tudom,hogy te otthon vagy a suttogóban és van sok "csodatevő" könyved :) Na meg te magad is elég sokat tudsz.Nincs vmi ötleted,hogy hogyan szoktassam a lányomat külön ágyba? (Sajna mi már az elején elcsesztük, egyrészt kényelem, másrészt aggódás miatt szoktattuk a mi ágyunkba. Mostanáig szuper is volt,én örültem neki,hogy ott van, a párom sem tiltakozott. )Viszont mostmár illő lenne a saját ágyában aludni. Nappal ott alszik, csak este nem. Vmi tipp? Ja ,egyenlőre a mi szobánkban van az ágya,mert még nincs kész a tetőtér,ahol a gyerekszobák lennének :roll: Feküdjek oda mellé,és várjam meg amíg elalszik vagy inkább mondjam neki,hogy a saját ágyában kell aludni és kész? Ha kimászik, visszarakni? Előre is köszi a segítséget :)

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


Sziasztok!

Reni én azt a megoldást választanám, hogy először feküdj oda mellé, amig el nem alszik, aztán irány a saját ágy. Idővel tutira megszokja. Én a kisfiammal 19 hónapos koráig együtt aludtam, ha apa itthon volt akkor ő is. Aztán szépen hozzá szoktattam, hogy külön szoba, este odafekszem, egyet mesélek és utána alvás. Azért azt meg kell várnom amig elalszik, de az kb utána 10 perc sincs. És most már 7 éjszakából kb. 1-szer kell fel, de akkor is általában 5 körül. Én sem úgy csináltam az elején ahogy a suttogó irja :oops:

Közben ma hivott a dokim, őt sem hagyja nyugodni a kérdés, hogy mi történhetett. Úgyhogy megyek a Hajdú Krisztinához, sőt beszéltem is vele és ő is azt mondta, hogy ez a tágulat egyáltalán nem kóros és az a jó, ha inkább több a viz, nyugodjak meg és jövő héten menjek hozzá, hogy lássuk, hogyan változnak a dolgok.
Dodi köszönöm még egyszer a megnyugtatást :lol: Az a barom uh-s nő teljesen mást irt a leletemre, és közben urológus doki is azt mondta, hogy amit irt az cisztára utal de az fejlődési rendellenességre utal. A veseüreg tágulat és a fejlődési rendellenesség között meg óriási különbség van! Még lehet, hogy megvárom valamikor valahol :twisted: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
praszlera
Etyek
 
 


praszlera.
Köszönöm, a segítséget :)
Egyébként pont ma beszéltem az egyik rokonommal,és meséltem neki,hogy engem is megijesztetek, és mondta,hogy mostanában olyan sok kismamával beszélt akik így jártak,hogy feleslegesen (remélhetőleg) megijesztették őket. :x Ha meg van vmi legalább érthetően mindent elmaqgyaráznának. Na mindegy, magyar egészségügy...nincs miről beszélni...Tisztelet a kivételenek...

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


Sziasztok!

Végre nem zuhog itt az eső :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Diétázóknak kitartást!

Szépek a babák!

Verus
Jó, hogy tudtok beszélni a pároddal, hogy képesek vagytok az újrakezdésre :lol: :lol: :lol:

Preszlera
Minden rendben lesz a fiacskáiddal!

Anitakel
Kérünk majd képet a falról!!!!

Vikianya
Lentebb van a hasad? :roll:

Buuni
Boldog szülinapot!
Vendég
 


praszlera:Örülök,hogy nem lett baj :) Nah ennek örömére mivel nekem is fiam van élek a lehetőséggel és megyek majd megint a genesisbe ha már felajánlották.Mondta azt is,hogy ha nem látszik szépen már nem piszkálja csak megvizsgálja mennyit nőtt stb... :)
Reni:Én Dorcsit most kezdem ismét szoktatni a saját ágyába a szobájába :) Nyáron elkanászodtunk és mindig velünk aludt el mi meg hagytuk :( Nekem az jött be anno is és most is,hogy van neki egy Iteddyje amin nagyon kellemes kis zenék vannak(még az oviból hoztam neki mikor dolgoztam)és úgy alszik el.Így jó élménnyel alszik el és nyugodtan és csak akkor szokott felkelni ha pisilnie kell :wink: Na meg persze oda is megyek mellé amíg elalszik.Ezt is megváltoztatjuk ovikezdésre.Amúgy mi az oviban is így altattuk a gyerekeket:kellemes zenével ami halkan szólt.Előtte persze volt meseolvasás csak ők már nagyobbak és nem alszanak el rajta. 8)

Anita:Kérünk képet majd!!!De tényleg vigyázz a létrával!!!!

Bunni:Boldogat itt is :) Alma is édes baba.Itt mindegyik baba nagyon szééép :))

Akinek a 3.babája lesz vagy 4. Ma egy ismerősöm azt mondta,hogy mivel 3 gyerekes leszek így már a tgyáskor vagy gyeskor (huh nem vagyok ezekben otthon egy kicsit sem :oops: :( ) a minimál bért fogom kapni .Ti ezt tudjátok?Én azt hittem,hogy 28500.Ft-ot.A másik meg ,mi van ha bérpótlót kaptam januártól?Decemberben járt le a szerződésem az oviban. Aki tud ebben segíteni azt nagyon megköszönöm.Ahány helyen érdeklődök mindenhol mást mondanak és most még nem tudok bemenni a Teve utcába csak ha a csajoknak elkezdődik a tanév.

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


oltes.hu_.jpg]Kép[/url]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Csajok közvéleményt kutatok :D Ti ezt a rucit ráadnátok kisfiúra???Még a csajoké volt nagyon szerettem rajtuk és jó meleg is.Nem rózsaszín hanem inkább barack és narancssárgás a színe.Szerintetek???

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Nahát ez nekem nem sikerült :( csak a 2.kép de azon látszik a színe talán...

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Sziasztok!Mindent elolvastam de nem tudok mindenre reagálni meg talán jobb is.Nagyon fáradt vagyok.
anyamci csak neked annyit ,hogy simán ha nem rózsaszín.Nagyon szép!!Annyira "dicsekednék"én is a szép ruhákkal na persze ezek nem lányka ruhák de gyönyörűek.Itt volt anyósom(kisebb meglepetés volt)két rugit hoztam ki neki amit az nap vettem és közölte na ez már elég is.Háááááát!Akkor inkább a többit nem is mutattam.Szerinte simán hordhatja a kis fiú a Dézi ruháit.Egytől egyik rózsaszín igazi habos-babos rucik.
Holnap haza jön a férjem!!!

Családient.hu vonalzók
ddia74
Mór
 
 


Sziasztok :)

Tök gáz, hogy már csak darabokban megy a reagálás is :(

Roni, kitartás van :) jaja, babáért mindent :) penicilin érzékenységet meg lehet nézetni, érdemes is, mert később nagyon nagy bajokat tud okozni! Szerintem a gyerekorvos ír beutalót laborba, ha mondod neki :)

Kaqk, én is csodálkozom, más ismerősök panaszkodtak, hogy a diéta mellett állandóan éhesek, én meg úgy vagyok, hogy "már megint enni kell?" :? fene érti...

Anyamci, szerintem egyáltalán nem gáz ez a ruci :) ismertem kisfiút, aki a 9. hónapig "lány" volt (benézték UH-n csúnyán...), így a nővéréről örökölt mindent... hát ilyen is van :)

Csajok, segítsetek már!!! Most már kész vagyok :( na ez a TGYÁS dolog már nagyjából helyre került, de pl. a GYESt is igényelni kell, vagy azt majd kapom? TB kártyát honnan szerezzek a gyereknek??? Most szereztem egy szórólapot, ahol egy csaj hirdeti magát, aki (gondolom jó pénzért) mindent elintéz, házhoz jön, blabla, na de nem ez a lényeg, hanem eléggé tetemes a lista, és a nagy részét azt sem tudom, hol intézzem és mikor :(

Előre is köszi!

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


jeanner:az ilyen emberkék 15-20 ezerért csinálják meg a dolgokat,De van aki többet is elkér :( Én is bajba vagyok mert nekem bonyolult a helyzet most.Megvan annyi idő aminek kell lennie h jogosúlt legyek mindenre de közben bérpótlón is vagyok és fogalmam sincs h ilyenkor mi a helyzet.Anno más volt mert akkor a férjem cégébe voltam bejelentve és a könyvelőnk mindent megcsinált nekünk csak be kellet vinni a Teve utcába.Am.a védőnőnek is kéne tudni felvilágosítást adni (régen én kaptam is csak ki emlékszik már rá?!)de a mostani védőnőm nincs teljesen tisztában a dolgokkal. :shock:
Am.annyit tudok,hogy a Teve utcába kell intézni majd.

http://www.allamkincstar.gov.hu/magansz ... dtamogatas

Bal oldalon vannak a dolgok amiket le is lehet tölteni ezen az oldalon.
A TB kártyát meg majd intézik a kórházban (nálunk van erre egy csaj aki intézi az anyakönyveztetést meg a TB kártyát) amit majd ki fognak postázni bizonyos időn belül.

Hát kb.ennyit tudok :? de ha valamit nem jól akkor javítsatok ki nehogy félrevezessek valakit.

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Jeanner!

"TAJ kártya újszülöttek számára:
2009. június 28-tól megváltozott az újszülöttek részére kiállított TAJ igénylése, azt már nem kell a szülőknek kérni.
Első alkalommal a TAJ kártyát díjmentesen állítja ki az egészségbiztosítási pénztár.Az okmányiroda hivatalból tájékoztatja az Egészségbiztosítási Pénztárat"


Anyamci!

Én úgy tudom, hogy a GYES összege állandó, csak ikerterhesség esetén dupla összeg. 3 gyereknél a családi pótlék összege nagyobb és ugye több az adókedvezmény.

Valamint már lehet emailen is igényelni az anyaságit és a családi pótlékot:
http://bezzeganya.postr.hu/emailben-is- ... -tamogatas

Szerintem így jóval egyszerűbb igényelni :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
zsanka84
Budapest
 
 


Köszi csajok :)

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Jó reggelt!

Jeanner
A baba születési anyakönyvét, lakcímkártyáját, TAJ-kártyáját már a kórházban kezdik intézni...
Mindent akkor tudsz intézni, ha már nálad vannak a baba papírjai...
Szülés után TGYÁS van... ez az átlagkereset 70%-a... 168 napig ezt kapod...
Az, hogy hol kell inézned, attól függ, hogy a munkahelyed TB-kifizető-e...
Utána a gyerek 2 éves koráig kapod a GYED-et, ami elvileg az átlagkereseted 70%-a, de max. 80-90 ezer...
GYES a gyerek 3 éves koráig van...

TGYÁS, GYED annak jár, akinek van munkaviszonya (alighanem 2 év)... egyébként csak a GYES-t kapja...
Vendég
 


carotta:Köszi az infót. De mi van akkor ha nekem pl.megvan a 2 év(jogosúlt voltam a munkanélkülire is ugye azt csak az kapja akinek megvan ez az idő)de idő közben megszűnt a munkahelyem és Januártól Bérpótlón vagyok.Vagyis Márciustól mert jan-feb-márc-ig kaptam a munkanélkülit...Végig biztosított voltam.Remélem nem voltam bonyolult :D :oops:
Na meg ennek az xy időnek egy munkahelyen kell meglennie vagy lehet akár 2-3?

Na meg ehhez milyen papírt kell beszereznem?Vagy elég a rózsaszín kiskönyvem is ?Jaj én nagyon nem vágom ezeket :( Amúgy utoljára az önkormányzat alkalmazott akkor gondolom csak tudnak segíteni meg hát a munkaügyi központba is valahonnan tudták,hogy megvan az az időm.
Az a baj,hogy nekem a régebbi munkahelyi papírjaim nincsenek meg...max a munkaügyibe viszont a cég meg már megszünt!Ott is más volt a keresetem meg az oviban is.

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Sziasztok,én még új vagyok erre :-)
29hetes vagyok és a kisbabám 1330g,ja és "kicsit" szégyenlős. :-)
csirkecske
Piliscsaba
 
 


Sziasztok,én még új vagyok erre :-)
29hetes vagyok és a kisbabám 1330g,ja és "kicsit" szégyenlős. :-)
csirkecske
Piliscsaba
 
 


Sziasztok!!!

Hát visszaolvastam mindent,de az agyam tiszta szita.Igyekszem válaszolni,amire csak tudok.

Fényképet kérünk szépen a babaszobárol,és tényleg ovatosan a festéssel,és létrázással.

Anyamci,az én én tudomásom szerint is ugy vannak a dolgok,ahogy Carotta irta.Az amit te irtál,arrol még nem hallottam,de utánanézek majd(Minimálbér-es dolog).

csirkecske,üdv köztünk,és grat a baohoz.Gondolm a szégyenlöset arra irtad,hogy nem tudni még hogy ki van odabent!!?? :oops:


A 2 pocakos képet,csak aért raktam igy fel együtt,mert sztem sokat nött a pocakom,és kicsivel lejebb van a "frissebb" képen.Ennyi.Én érzem ,és látom is hogy lejebb van a pocakom,söt lassan befér a kezem a gyomrom és a hasam közé!!
csak kivi voltam a véleményetekre!!! 8)

Jaa én is kevesebbet eszem,föleg reggel nem tudok enni.Inkább csak gyümit,de azt jo sokat.Barack,dinnye...
Este tudok kicsivel többet enni,de az sem olyan vészes.
Reggel éhes vagyok,de max fél szelet kenyér ami lecsuszik,utána ugy érzem visszajönne az egész(bocsi).

Most ennyi,mert már nyuznak a törpök.....
Szép napot,sziasztok..

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


ohhhh,lemaradt Buuni!!!!!!!

Boldog Születésnapot,megkésve is...... :oops: 8)

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Szijasztok :)

Carotta, köszi :)

Csirkecske, üdv köztünk :) Hát vannak ilyen babák, kolléganőmnek egyszer, 4D-n mutatta meg magát talánra a kicsi, akkor lányt mondtak, utána semmit nem mutatott.. kislány lett :D

Vikianya, bevallom, a fény + póló + bugyi, azt hittem ugyanakkor készült a két kép... azért még ne szülj meg :)

Én is most gondoltam bele, hogy még majd csak most kezdünk nőni igazán, basszus :?

Margitosok: szerintetek akkor mi van, ha 30. hetin faros a baba? A dokim azt mondta, 37. hétig várnak, hogy beforduljon, de UH csak 38. héten van... meg mi van, ha menet közben fordul meg??? Csak engem zavar, hogy nincs 36. héten UH?

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Sziasztok!

Tényleg minden úgy van, ahogy Carotta leirtad.
A terhességi-gyermekágyi segély annak jár, aki a szülést megelőző két éven belül 180 napon át biztosított volt (nem kell egybefüggő 180 napnak lenni, ha több részletben volt meg a 180 nap, az is számít) és

a biztosítás ideje alatt vagy
a biztosítás megszűnése utáni 42 napon belül vagy
a táppénz ideje alatt szült.
Nem jár a TGYÁS, ha

a munkahelyedtől megkapod a teljes fizetésedet a szülési szabadság alatt
ha díjazás ellenében bármilyen munkát végzel, vagy vállalkozásban személyesen is közreműködsz (pl. egyéni vállalkozóként).

Hogy jön ki a 180 nap?
A szülést megelőző 2 évet nézik. Ha pl. fél évig volt munkaviszonyod, de most már egy éve nem dolgozol, akkor megvan a 180 napod.
Ha bejelentett munkanélküli voltál, akkor megvan a jogviszonyod és jár a TGYÁS és a GYED is.
Anyamci nézd meg ezt az oldalt http://www.kismamablog.hu/terhesseg/gye ... es-osszege

Csirkecske üdv köztünk, irj valamit magatokról.

Jeanner én nem margitos vagyok, de ha még nem faros a baba nincs semmi simán megfordulhat a szülésig, van olyan akinek egy-két nappal előtte fordul meg. Az enyém nem fordult, de ezt én éreztem is, hogy tutira nem tud megfordulni. Ha meg nem fordul meg akkor a margitban mit csinálnak, császár? Nekem is a 37 héten nézték meg megint, hogy a helyzet változatlan, másnap megforditották, rá egy hétre megszületett.
Most megyek mert, kisfiam kiment bicózni a mamával és délutánra gofrit igértem, meg kell csinálni a tésztát és a pudingot, mert jön a kis barátja játszani majd.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
praszlera
Etyek
 
 


Jeanner.Nem 1 napon készült a 2 kép.1 hét eltérés van köztük,pont 1 hét.
Remélem hogy kihizzuk még egy pár hétig.
Hallottam,olvastam olyanrol akinek szintén korán,"leszállt" a baboca,és mégis tulhordta.Szoval bizom benne hogy még legalább 6 hétig bent marad Ricsi baba.

Nem tudom pontosan hogy hányadik hétig "kell,szoktak" a babok megfordulni.De sztem még nem gáz hogy a 30. héten nincs mgefordulva,bár tényleg nem vagyok szakértöje,hiába várom már a 3.-at.

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Sziasztok!

Gyors kérdés. Eljött az idő, hogy beszerezzünk még egy kiságyat és matracot. A Noelnek kókusz matraca volt, azt úgy kaptuk ajándékba. De lehet kapni szivacs matracot, kókuszt és a kettő keverékét, valaki tud ezzel kapcsolatban valamit, hogy melyik a jó a babának? Vagy teljesen mindegy?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
praszlera
Etyek
 
 


Sziasztok!
Praszlera:Én kókuszmatracot vettem a vaterán,nagyon jó áron volt 4000ft.Ahhoz képest,hogy 7-8-9-10-ért vannak újonnan.
Állapotra is olyan,mint az új,semmi baja nincs.
Különben nekem azt mondták nem sok külömbség van a sima matrac és a kókuszmatrac között.Talán annyi,de lehet rosszul tudom,hogy nem atkásodik úgy és jobb a szellőzése.
Csajok nagyon jók a 4D-s képek!
Mi pénteken megyünk ultrahangra.Szép Napot mindenkinek!

judo86
Vizslás
 
 


Benireni :) !

Mi is épp a napokban vagyunk altatás-projektben, mert a 2 évig jóalvó gyerekem úgy gondolta szépen megszivatja a 8. hónapban lévő anyucikáját, és "elromlik":twisted: :lol:. Most vagyunk a 4. napon asszem, és úgy tűnik alakulunk ;).
Mikor lesz kész a külön szoba? Mert ha hamarosan, akkor lehet, hogy meg kéne vele várni az átszoktatást, hogy ne két körben kelljen végigcsinálnotok a "bulit" :twisted: :lol: . :twisted: :lol:

Egyébként én is azt csinálnám, amit a többiek is írtak, hogy mivel eddig együtt aludtatok, olvasnék egy mesét, és odafeküdnék mellé, amíg elalszik. Számíts rá, hogy eleinte sokszor fel fog sírni, mert minden gyerek felkel éjszaka, de nyugtázzák, hogy minden oké, és alszanak tovább. Azok a babák/gyerekek sírnak fel, akik más helyzetben/körülmények között ébrednek fel, mint ahogy elaludtak, mert ez (érthető módon) megrémíti őket. (Ezért nem tanácsos kézben/cicin/ringatva altatni a babákat sem, mert éjszaka megijednek :( )
Szóval eleinte várd meg amíg elalszik, de mond is el neki, hogy mi történik (elég nagy már!), hogy itt leszel, amíg elalszik, de utána te is lefekszel, de ha éjszaka bármi baj van, csak kiabáljon, és te azonnal jössz. Azt sose engedd, hogy éjszaka átvándoroljon, egyszer sem, mert akkor buktad a dolgot :twisted: . Legyetek kitartóak! Ha éjszaka megjelenik, mond neki, hogy: éjszaka van, mindenki a saját helyén alszik, és alkudozás nélkül kísérd a szobájába. Ha 25x, akkor annyiszor :roll: . Hidd el, ha következetes vagy, nagyon hamar rájön, hogy hiába túráztatja magát, de ha egyszer is elgyengültök az hatványozottan ront a helyzeten, és annál tovább fog tartani :? .
Aztán meg a "vele maradás" idejét csökkentsétek szép lassan: idővel ne feküdj mellé, csak ülj ott csendben, ha vége a mesének. Aztán ülj egyre kijjebb, szó szerint: elolvasod a mesét, és napról napra kijjebb viszel egy széket, hogy még lásson téged, de nincs beszélgetés, se semmi, csak ülj e oda (mondjuk olvasni), aztán napról napra kijjebb, végül, mese után gyere ki, de mond, hogy itt leszel az ajtó előtt (és persze legyél is, mert tuti csekkolni fogja... :twisted: ). De sose menj bele vitába, hisztibe, alkudozásba! Mi első este most belementünk Botonddal, 2,5 óra volt, mire letettük :twisted: . Tegnap este már "csak" 25-30 perc, de hiszti nélkül, és ma napközben már tök egyedül aludt el megint :wink: .
Szóval szívd fel magad :twisted: :lol: .

Viszont amint lehet ugorjatok neki, mert garantáltan el fog tartani egy darabig, te meg már "nagyon terhes" vagy :roll: .

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Sziasztok!

Aranyosak vagytok, hogy aggódtok a létrázás miatt. Szerencsére ma befejeztem az utolsó létrás etapot és már csak nagyon kevés van meló van hátra, amit ülve is lehet csinálni. Majd teszek képet is, de ide nem szeretnék. Valaki megírná nekem a csapat gmail-es elérhetőségét? Előre is köszönöm, oda szívesen rakok fel képeket.

Praszlera: Úgy tudom, hogy a kókuszmatrac azon túl, hogy jobban tisztítható ( simán le lehet zuhanyoztatni és utána a napon kiszárítani, pikk-pakk megvan) , átereszti a levegőt. Tehát ha a pici babák belefúrják a fejüket alvás közben akkor is kapnak levegőt. Hogy ebből mennyi a vakítás és mennyi az igazság nem tudom :roll:

Papírok intézése: Én is tök hülye vagyok az ilyesmikhez, de valahogy mindig megoldódtak a dolgok :wink: Nekünk már 2008-ban is kiküldték postán a TAJ-kártyát, nem kellett semmit csinálni. A tgyás,gyed, gyes dolgokat én is úgy tudom mint Carotta. Szerintem az a lényeg, hogy még a Tgyásnál rájöjjön az ember, hogy ahol korábban dolgozott ki foglalkozik ezekkel az ügyekkel és akkor elég vele tartani a kapcsolatot, ő majd úgyis mindig zargat. :) Legalábbis nálam így volt.

Anyamci: Otthon szerintem bármilyen ruhát rá lehet adni a gyerekekre, max nem ebben viszed vendégségbe ha zavar, hogy kicsit csajos. De attól még otthonra pont jó lesz.

Irigylem azokat akik nem kívánják a kaját! :twisted: Általában én is elég jól elvagyok, de ilyenkor délután amikor a fiam a csendes pihenőjét tölti és én is próbálok pihenni állandóan éhes leszek. Konkrétan bármit meg tudnék enni.

Csirkecske, hello, üdv itt! :D
Vendég
 


Halihó,

én is a kókusz matracra szavazok, Emmának is az van..a fent leírtak alapján vettük...:-)

KépKép
kaqk
 
 


Vikianya!

Utánakérdeztem, mert olyan furinak tűnt, hogy máris le van szállva a pocakod... :roll:
Az a doki azt mondta, hogy amiatt érzed úgy, mert vlsz. befordult szépen fejvégűbe (ahogy a babák 90%-a a 33. hétig ;) ). Ettől valóban úgy tűnhet, hogy lejjebb van a pocakod, de nem ezt nevezik "leszállásnak"!
Az én pocakom is láthatóan lejjebb van, mióta befordult a bébi, előtte sokkal fejjebb volt a feje, a popsiját, viszont nem hordja annyira fent :lol: .
Szóval "ne fesd az ördögöt a falra", minden oké, nem lesz koraszülőtt, és most még ne is gondolkozz ezen, mert nagyon korai, még ha kényelmetlen is már :wink: !
Tessék szokni a gondolatot, hogy még min. 6 hétig nyúzni fog ez a kis törpe :twisted: :lol: :lol: :wink: .
Azt pedig, mikor valóban leszáll, észre fogod venni, már ha egyáltalán tényleg leszáll, mert Botond 4280 volt, és annyira "tele voltam" vele, hogy hiába szálldogált ő bárhová, egy hajszál se fért volna be a cicim, és a pocakom közé :twisted: :lol: :lol: .
Most nekem is simán van fél-egy tenyérnyi hely. De nem már, hanem még :wink: ...

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Szép napot mindenkinek!

Süt a nap :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Diétázóknak kitartást!

GYES mellett tényleg lehet dolgozni? Jó lenne... Ugye, én csak GYES-t fogok kapni+ a gyerek utáni családi pótlékot... Még szerencse, hogy a szüleim támogatnak...
Eddig az egyetem mellett tartottam nyelvórákat, abból volt egy kis pénzem... szülés után is jó lenne...

Verus
De jó, hogy készek vagytok a békülésre!

Eddig 6 kilót híztam... leginkább a pocakomra...

Nagyon aranyosak a babák :lol: :lol: :lol: :lol:

Buuni
Nagyon boldog szülinapot! (még beleférek talán a 8 napba :wink: )

Rony
Nekem a bőrgyógyászat allergológiai szakrendelésére kellett mennem, mikor felmerült, hogy érzékeny vagyok bizonyos gyógyszerekre... ott csináltak bőrpróbát...

Anyamci
Én nem adnám rá fiúra :oops:

Lassan már én is kezdek vásárolgatni. Anyukám a magánnyugdíjas pénzét nekem adja :lol: :lol: :lol: :lol:

Csirkecske
Mesélj magatokról! Esetleg, kérünk képeket is :wink:

Jeanner
Noel is faros... doktor azt mondta, hogy akkorra kell megfordulnia, mire beindulnak a fájások...Nem is foglalkozom most még ezzel... Vagy kellene aggódnom?????
Vendég
 


Zsebbi
Nagyon szépek a gyerekeid!

Reni
Jó nagy a pocid :lol:
Vendég
 


http://www.kismamatanoda.hu/hirek

Sok okosság van itt leírva...
Vendég
 


A házasságon kívül született gyermek névviselése

A fő szabály az, hogy ha nincs olyan személy, akit a gyermek apjának kell tekinteni, a gyermek az anyja családi nevét viseli mindaddig, amíg a képzelt apát az anyakönyvbe be nem jegyezték .

A gyermek harmadik életévének betöltése után a gyámhivatal intézkedik, hogy a születési anyakönyvbe a gyermek apjaként képzelt személyt jegyezzenek be Ilyenkor az apa családi nevéül - ha az anya ismert - az anya legközelebbi ismert anyai ági férfi felmenőjének családi nevét kell megállapítani. Kérheti azonban az anya, hogy az apa neveként szerepeljen inkább az anya családi neve, és ezzel maradjon a gyermek a születésekor anyakönyvezett néven. Kérheti azt is, hogy egy egészen más családi nevet jegyezzenek be apaként, ennek azonban az a feltétele, hogy azzal más jogos érdekét ne sértsék.

https://ugyintezes.magyarorszag.hu/ugye ... topicissue

Mennyi herce-hurca lesz amiatt, hogy Noelt nem vállalja az apja... :cry:
Vendég
 


Dodi!!!

A "leszállás" dolgot,nem én találtam ki a dokim mondta mikor utoljára voltam nálla(julius 26.-án,kedden)
Igy mondta :"bevan már fordulva,és leis van szállva"!!!!
Nem ondanék magamtol ilyet,mert nem értek hozzá.....

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Anyamci
Ennyire nem vágom a témát :oops: :?
https://ugyintezes.magyarorszag.hu/ugye ... 91202.html
http://www.oep.hu/portal/page?_pageid=3 ... ema=PORTAL
Azt kérdeztem meg a munkahelyemen a bérügyesektől, ami rám vonatkozik...

Preszlera
Már nem elég a 180 nap, 365 nap kell!
Ikereknél a GYES duplán jár! És az egyszeri anyasági is magasabb összegű!

Jeanner
A nővérem nagyobbik kislánya a szülés előtt 2 nappal fordult meg! (39. héten)
És UH nélkül, tapintás alapján is meg tudják állapítani, hogy hogyan fekszik a baba...

Zsófi
Akkor sem egyszerű az anyakönyvezése a babának, ha nem magyar állampolgár a baba valamelyik szülője... :?
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: