Új privát üzeneted érkezett!

azt szeretném gyors kérdezni ha valaki tudja, h ha mástól kapok anyatejet az mennyivel lehet idősebb mint Ármin. ő 6 hetes, a és 3 hónaposnak megfelelő fagyasztott tejet kaphatnék?

KépKép
dike
 
 


Milli sajnálom, ez nagyon kemény lehet.
Nálunk is lejött Szonja összes ujjáról a bőr, de ott volt alatta az új. Szóval nálunk semmi extrát nem okozott.

Dike én azt gondolom, hogy mindegy mennyi idős a másik baba. (relatíve persze, szerintem másfél hónap nem számít)

Mi voltunk tegnap neurológusnál. Annyit mondott, hogy tényleg van egy kis izomgyengeség. A teendő, hogy többet kell hasra fektetni és próbálni mindenféle játékkal rávenni, hogy fordítsa a fejét a bal oldalára is. (na ez a legnehezebb)
Másfél hónap múlva kontroll, és akkor is max Dévény tornára kell járnunk, ha nem javul a helyzet.
kubi
 
 


Sziasztok!

Annyira nem is tűntem el :lol:
Úgy volt, hogy újra kell telepíteni a windows-t a laptopomon, mert az internet mindig lefagyott, aztán ma reggel véletlenül nem fagyott le, és itt vagyok :D Ettől függetlenül azért újratelepítjük...

Szóval...

Kisbarack!
Persze, hogy jövök! Most is itt vagyok! :wink:

Milli!
Gyógypuszi Milli ujjacskáira! És Neked is jobbulást!

Dike!
Szerintem sincs jelentősége, hogy 3 hónapos baba anyukája tejét kapja. A tesóm fia és a lányom közt 4 hónap van, és én adtam tejet nekik!

És akkor a legújabb képek rólunk:D

Kép Dorina 6 éves

Kép Végre 1 kép cumi nélkül:)

Zsófi

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 

 
 

Kubi! remélem megerősödik a drága!

Zsófi!gyönyörű kisbaba!!!!!!!!!!!!!!!!!!édes ahogy a nővérkéje fogja!

huu csajok,nagyon keményet wc-zem,iszonyúan fáj a seggem, vér is jön belőle mindig...gondolom felsértette....de áhh.

Ármin egész nap nyög, ez a buzi hasfájás aki kitalálta!:((((((((((((

olyan nagy már basszus...teszem el folyamatosan a ruháit,amik kicsik, 4300 körül lehet:)

kakijába még darabok is voltak..h mi lehet....passz,de éjjel végre volt folyékonyabb is.

holnap viszem csipőszűrésre.

KépKép
dike
 
 


Mi ma voltunk gyerekorvosnál meg védőnőnél, már több mint egy kilót hízott Gábor :)

Zsófi, nagyon szépek a gyerekek :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Köszi Dike & Panndi! :lol:

Dike!
A buzi hasfájást én is unom...hát még szegény fiam!
Bakker Milánra még csak most kezdenek jók lenni az 56-os ruhák...az 50-es ruhák meg még pont jók rá. Ő még nem nőtt ki egy db ruháját se...inkább belenőtt:)
Mi 1 hete voltunk csípőszűrésen, de minden oké.

Két körkérdés mindenkihez...

...Jelentkeztetek a Dm Bababónusz programjába?
Mert én igen és tök szar a kuponfüzet amit küldtek...egyedül a Pampers pelenkához való 500 Ft-os kupon ami ér valamit, de az se sokat, mert már 6 éve is adtak olyat. Na persze nem vagyok ám telhetetlen, de régen sokkal jobb cuccokra adtak, sokkal nagyobb kedvezményt...na mindegy ez van. Ja még a C&A-s 50%-os kupon is jó, abból veszek télen Milánnak bundazsákot :D

...És melyik pelenka vált be nektek? Vagyis a babáknak :wink:
Nekünk a Pampers...

Zsófi

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Zsófi! igen jelentkeztem,de még nem jött meg a kupon..

hát eddig a pampers cleen vagy mi azt használtuk 2-4kilóig,most mától libero 2es..de van pampers 2es is....majd meglátom:)

KépKép
dike
 
 


Sziasztok!

Zsófi gyönyörűek a gyerekek!!!!! A közös kép a kedvenc :wink: . Milán nagyon szépen növöget és olyan helyes pasis arca van :wink:, biztos nagy szívtipró lesz.

pelenka: nálunk is a pampers vált be egyelőre, a liberot elég vastagnak találtam, pláne ebben a melegben.

DM bónuszprogram: hogyan lehet jelentkezni rá??

Dike aranyér :(

Lányok a csípőszűrés nem 3hósan van?

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Sziasztok!

Dike nekünk a hasfájás mára jött ki megint. Egy hétig nyugi volt. Pedig nem ettem semmi extrát. Akartam is kérdezni, hogy a gripe water sem vált be? Most rendeltem én is a vaterán.

Mi tegnap voltunk koponya, hasi csipő uh-n. A csípő szűrést szerintem kb 6 hetesen csinálják. Nagyon boldog voltam, mert a gyerekdokink kérte a vizsgálatokat, de nem adott beutalót, azt mondja nem lehet, mert nem indokolt, így mehettünk magánba, potom 12 ezerért.

Az 56-os ruhákat mi is kinőttük pár darab van már csak amit rá tudok adni és szintén most tértünk át a 2-es méretű pelusra. Nálunk Libero van, kaptunk 1-es pamperst, de nagyon nem jött be. Így az a továbbiakban részünkről felejtős.

Dm-be mi is akarunk jelentkezni, csak mindig elfelejtem elküldeni a férjemnek a jelentkezési lapot, hogy nyomtassa ki...

Lányok egy indiszkrét kérdés.. Hogy álltok a gyermekágyi folyással? Nekem szinte elmúlt, aztán tegnap megint kezd barna lenni. Pénteken megyek a dokihoz kontrollra....
kubi
 
 


sziasztok!

kubi:
én múlthéten voltam csütörtökön dokinál és előtte két nappal újra elkezdtem
vérezni...sztem megjött máris nekem...de így legalább simán feltette a doki a spirált
nekem.most kezd elmúlni végra a vérzésem újra...

nekünk is a pampers vált be és már kb 2 hete a 2est használjuk...
mi nekünk még mindig jók a 62es ruhák,bár mostanság nem hordja a meleg miatt,
így lehet mire újra ruhát adok rá már kicsi lesz neki...

mi is egy hete voltunk csipőszűrésen.
a bal combja kicsit kötött,de elég tornáztatni és 3hónaposan kontroll...

Kép
Kép
csibe83
 
 


Sziasztok!

Kisbarack!
Köszi! :D Már most is szívtipró 8)
A Dm-ben kitöltesz egy jelentkezési lapot (asszem a Dm honlapjáról is le lehet tölteni, de van az üzletben ott a babacucoknál ki is van rakva) és hozzá a gyerek szül. anyakönyvi kivonat fénymásolata vagy a TAJ kártyája, de a drogeriemarkt honlapján minden le van írva.
Nálunk 6 hetesen van/volt a csípőszűrés.

Kubi!
Marhajófej a gyerekdokitok!
Én a gyermekágyat megúsztam nagyon kevés vérzéssel meg társaival, talán max 1,5 hétig tartott...most 13-án viszont rendesen megjött :shock: jó hamar...anno 8 hónapos volt a lányom mikor megjött.

Csibe!
Milyen spirált rakattál fel? Mirenát?

Zsófi

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Köszi Zsófi, megnézem.

Akkor rosszul emlékeztem, ezek szerint 6 hetesen lesz a csípőszűrés. Ma úgyis beszélek a dokival, majd rákérdezek.

Én még vérzem kicsit, van, hogy 2napig semmi, aztán néhány napra megint rákezdi. Tegnap nem tettem be csak egy eü betétet, mondván minek melegítsem magam úgysincs semmi, aztán délután jól átáztam.

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Sziasztok, jelentkezem én is...

Most jöttünk a Heim Pálból, könnycsatorna-átmosásról... muszáj volt, vasárnap óta megint egyre váladékosabb volt Tami szeme... (1x már volt ilyen, amikor hazajöttünk a kórházból, akkor elég volt a szemcsepp) Mondta a gyerekorvos, hogy ha megint kijön, akkor vigyük be. Két perc volt amúgy az egész... de jó túl lenni rajta (megkönnyebbülős szmájli...)

Kép

Nekünk a gyerekorvos azt mondta, már akár 4 hetesen is lehet menni csípőszűrésre. Mi holnap megyünk, akkor lesz majdnem 5 hetes. Remélem nem lesznek millióan.

Tami pici, 3.5 kiló, még mindig 1-es pelust használunk, és még az 56-os rucik is nagyok rá. Annyira nem, van pár 50-esünk, az meg passzentos, inkább legyen lenge és nagyobb a szerkó ebben a melegben.

Vérzés: már 2 hete semmi...

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Kriszti gyönyörű Tami. Képzeld, Julcsinak is váladékozik a bal szeme, amikor felébred, akkor meg csipás. Először Te is kamilláztad? nekünk most ezt ajánlotta a gyerekorvos,meg hogy maszírozzam a szemzugát, hogy nyíljon a könnycsatorna. aztán majd meglátjuk. Ezek szerint az átmosás sem vészes, sírt Tami? Hogy csinálják?

Mi már a születéstől kezdve a 2-es pelust használjuk, de Julcsi most 5200 gramm, a 62-es rucikat már növögeti ki, van olyan rugi, amiről le sem vettem a cimkét, felesleges befogni.

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Kubi! nem vált be a water,iszonyú görcsei lettek tőle:(még etetni se tudtam, könnyesek voltak a szemei, úgy sajnáltam:(
nekem is néha van barnás folyás néha nincs, én majd jövő hét kedden megyek.

kisbarack! mennyivel is született Julcsi?nem semmi h már a 62est növögeti ki:)

Kriszti! örülök jól sikerült,és megoldódott a probléma. gyönyörű Tami:)

Árminnak sajna terpeszpelenka kell,3 hónapos koráig, nagyon nagyon kivagyok...ráadásul ebben a dög melegben:((((((((((((((((((((((((((((((((((((( :(

KépKép
dike
 
 


kisbarack01 írta:Kriszti gyönyörű Tami. Képzeld, Julcsinak is váladékozik a bal szeme, amikor felébred, akkor meg csipás. Először Te is kamilláztad? nekünk most ezt ajánlotta a gyerekorvos,meg hogy maszírozzam a szemzugát, hogy nyíljon a könnycsatorna. aztán majd meglátjuk. Ezek szerint az átmosás sem vészes, sírt Tami? Hogy csinálják?


Köszi 8) Igen, váladékozik, és amikor megszárad, csipa lesz belőle... Kamillával indítottunk, utána szemcsepp és az sem segített. Átmosás: nem tudom, hogy csinálják, nem mertem odanézni :oops: De pikkpakk megvolt...

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Sziasztok,

mi csak 8 hetesen megyünk majd Uhra, mert csak akkor volt már időpont és alapból fizetős, nekem nem is mondták, hogy lehetne más...

2-es pelust használunk már a 2. héttől, ő is már 5 kg körül van... és egyelőre tesztelünk, már volt pampers, libero és huggies, meg olcsóbb minimanós, én nagy különbséget nem látok

Ja és 56-os rucikat teszem sorban félre

én egyik nap vérzek, másik nap nem, aztán néha úgy járok, mint kisbarack, amikor elbízom magam, hogy úgyse lesz semmi...

amúgy a dm-es babylove cuccokat ti próbáltátok már? én is regisztrálni fogok a baba programba
20140503222551
 
 


Sziasztok,

mi csak 8 hetesen megyünk majd Uhra, mert csak akkor volt már időpont és alapból fizetős, nekem nem is mondták, hogy lehetne más...

2-es pelust használunk már a 2. héttől, ő is már 5 kg körül van... és egyelőre tesztelünk, már volt pampers, libero és huggies, meg olcsóbb minimanós, én nagy különbséget nem látok

Ja és 56-os rucikat teszem sorban félre

én egyik nap vérzek, másik nap nem, aztán néha úgy járok, mint kisbarack, amikor elbízom magam, hogy úgyse lesz semmi...

amúgy a dm-es babylove cuccokat ti próbáltátok már? én is regisztrálni fogok a baba programba
20140503222551
 
 


sziasztok!

kriszti!
tényleg gyönyörű a lányod...

zsófi!
nem mirenat,hanem goldlillyt...

mi már második napja "alusszuk" át az éjszakát majdnem,m 8-9körültől alszik 4-fél5ig majd eszik és alszik 7-8ig...

Kép
Kép
csibe83
 
 


Dike 4,5 kg-mal és 60 centivel született, úgyhogy már csak 68-as rucikat veszek, a 62-esek éppen jók, de pl a kenguru goldos rugikból kicsik a 62-esek, pedig olyan szépeket vettem aztán nem is tudtam feladni Julcsira. Persze ez legyen a legkisebb gondunk :) .
Sajnálom Ármint a terpeszpelus miatt. Miért kell neki? A csípője miatt? Nekem is volt, mesélte anyukám, hogy ő bírta nehezebben, engem különösebben nem zavart 8) .
Végül kaptatok anyatejet?

Csibe de jóóó!!! Nálunk azért még többet ébred Juli, de nem panaszkodom, mert egy hang nélkül alszik vissza szopi után, hagyja a többieket aludni.

Kriszti én szeretem a babylove termékeket, van samponunk, fürdetőnk, a popsikrémet most kezdtem meg, éppen tesztelem, jónak tűnik az is.
Most éppen szebb a szeme Julcsinak. Taminak jobb lett az átmosás óta?

Tegnap fotózás volt nálunk, egy kedves ismerősöm barátnője fotós, eljött néhány fotót készíteni a gyerekekről, majd teszek fel ha készen lesznek. Julcsiról nagyon cukikat csinált, bebugyolálta mindenfélébe :D .

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


kisbarack, én úgy szeretem az ilyemsi képeket, mutiii :)

dike, terpeszpelust sajnálom :)

Gábor most rekordot döntött, eddig is aludt a kilences kaja után fél ötig kb, de most este kilenckor evett, és reggel 7 után ébredt :lol:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Dike talán gyorsan átvészelitek a terpeszpelusos időszakot... Kitartás.

Csibe nálunk is hasonlóan alakulnak az éjszakák. Bár ma én őrült módjára ugrottan ki az ágyból, amikor megszólalt az óra a férjemnek, háromnegyed ötkor, hogy úristen mi van a gyerekkel, nem jelentkezett egész éjszaka. De persze békésen aludt.
kubi
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukk :wink:
Aki Avent cumisüveget használ, megjelent limitált kiadásban rózsaszín és kék cumisüveg 8)
Dm-ben lehet kapni. Gondoltam szólok:)
Ilyen:

Kép
Kép

Zsófi

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


nekem ma ko van Ármin reggel negyed 10óta,most aludt el fél órája (18 óra van):(
csak kézben aludt volna, akár hányszor letettem felébredt,mert elkezdett görcsölni.h most meddig alszik passz...lehet mindjárt kel.:(

na mire ezt leírtam felkelt fasza:(

19 óra elaludt cicin cumizott...na most 19 45 felkelt fasza...

szóval ma negyed 10 óta 1 és negyed órát aludt!

kisbarack! nagyon várom a fotókat! olyan jó lenne Árminról is jó képeket csinálni. ilyen családi fotózásra miko érdemes menni? bár majd akkor ha nem egy bálnának nézek ki.

képzeld a fagyasztott tejet ellenezte a védőnő is, meg ugye 3 hós tej van,Ármin meg másfél.

de ma ajánlottak egy anyukát, akinek 4 hetes a babája és friss tejet tudna adni...holnap megyek beszélek vele, megnézem a körülményeket. 3 gyerekes óvónő, ennyit tudok.
szerintetek?

KépKép
dike
 
 


Csajok!Nekünk is a tegnapi nap nem semmi volt:az én jó alvó babácskám kb.1 órát aludt egész nap :( De este 10-kor úgy elfáradtunk mindaketten,hogy reggel 5-ig aludtunk!!!!Szerintem a hülye időjárás miatt!!!!! :twisted:

Dike! Annát is annakidején terpeszpelenkázni kellett!De akkor november volt :? Tök idegesítő volt,hogy alig mentek rá a ruhák...de csak 1 hónapig kellett...

Voltunk tegnap a doktornéninél Liza is több mint 1 kilót hízott,most 4300 gr.Mi még 56 rucikat használunk!

Zsófi! Tök jók az Avent üvegek,majd ha arra járok beszerzek egy rózsaszínt!Pampers pelus a Lizusnak szerintem jobb,jobban illeszkedik a derekához.

Csípőszűrésre jövő héten megyünk(5000 Ft),remélem Lizánál nem kell terpeszpelenkázni,majd meglátjuk! :? És én is 6 hetes kontrollra is,már én sem vérzek kb.1 hete.

Kriszti!nagyon aranyos a kiscsaj!

Kisbarack! Én is megjártam a kenguru goldos ruhákkal,képzeld rendeltem a vaterán 56 ujjatlan rugikat,és már kicsik lettek rá.54 cm egyébként a kiscsaj...és nem jók...

Kép
Kép
bell25
 
 


Sziasztok!

Múlt heti beszámolóm óta szerencsére a bőrproblémáink javultak...
Írtam nektek, hogy nem szabad péntek óta anyatejet adnom Millinek, így tápszerezünk. Beba H.A. Start-ot használunk, valamint szegénykém már túl van egy antibiotikum kúrán.
Ezzel egyhuzamban hétvégén elkezdődött nálunk is a hasfájás. Gondolom, hogy ez hasfájás, mert Milli minden etetés után vigasztalhatatlan sírásba kezdett, szinte már üvöltött, bekékült, teljesen kimerült a sírás alatt, mert vagy 1 órán át tartott kajcsi után.
Most használunk rá valami új készítményt, gastrotuss baby szirup (infacol helyett) talán úgy tűnik ettől megnyugszik. Viszont kiváncsi lennék most a tápszer, a gyógyszer okozza vagy amúgy is kijött volna. Tegnap voltunk 3 hetesek.
Tény, hogy Milli mohóka a kaja terén, mert a 100 ml már nem elég neki, simán bepuszil 130-at. De nem három óránként hanem 4 óránként ébredezik, sőt, éjszaka van hogy 7 órán át semmi, vagy pl. tegnap nappal 5 órát is aludt.
Igazából nem tudom mi okozhatja, kicsit összejött így egyszerre minden. De nagyon sajnálom szegényemet. Ötlet????

Szűrésekre csak aug. közepére kaptunk időpontokat, has koponya csípő uh, másnap ortopédia és audiológia.

Olvasom, hogy a ti babáitok is javarészt alszanak, ez egy kicsit megnyugtat, mert kezdtem beparázni attól, hogy mi van ha képes 5-7 órán át aludni és nem kajcsizni:) Már gondoltam utánaolvasok, hogy ez normális hogy eszik-alszik-eszik-alszik.... ha éppen nem sír egy órát a pocija miatt:)

Nagyon klassz az aventos üveg, pont tegnap vettünk, de nem ilyen színeset, mert intersparba vettük, ugyanis nekem ezek a nuk-os üvegek az agyamra mennek. Csak kínlódok vele,meg nincs is már hely ennyi kajcsit elkészíteni benne:) Assztem 110 ml-ig van:)

Milli

Családient.hu vonalzók
milli80
Aba
 
 


Sziasztok,

ha már itt többen írtatok az alvás, ébrenlét kérdésről, én is egy kicsit gondban vagyok... Tudom, hogy minden baba más és nem mindegyik eszik-alszik elven működik, de szerintetek az normális, hogy nálunk kis betyár nappal csak egyszer alszik kb 3-5 órát , általában 10-től 2-ig, aztán a nap többi részében fenn van és állandóan foglalkozni kell vele vagy etetni, különben sirdogál. Azon gondolkoztam, hogy kevés kaját adok neki, de ha etetések között szopiztatom, akkor néha bukik egy keveset. Éjszaka egyébként alszik, este 9-től 1-ig, aztán utána még 4 körül ébred még egy kajcsira, kb. 6-ig nyögdécselve félig alszik, melynek végeredménye a napi tele pelus...

Milli, válaszolva a te kérdésedre, sztem örülj neki, hogy ilyen jól alszik akár 7 órát is, ha éhes lenne tuti felébred. Ezt az óraműpontosságú etetést én nagy baromságnak tartom, már nem is figyelek arra, hogy hány óránként eszik, csak legyen meg a napi 6-7. Védőnő is ezt mondta.

Milli, amúgy mekkora a kis Milli, hogy 130-at is eszik már?

Nekem amúgy az aventos nem vált be, kiköpi. A nuk-os nekem is az agyamra megy, mert alig jön belőle és állandóan igazgatni kell, hogy jöjjön. Pont tegnap kaptunk tőle agyvérzést, úgyhogy félre is tettem. Mam vált be eddig legjobban.
20140503222551
 
 


milli! örülj neki h ennyit alszik..enyém látod 2 napja semmit max 1,5 óra totál kivagyok!sajnálom a hasfájást,nem tudom mi okozhatja...mi milumilről váltunk most bebára...kipróbáljuk azt is.
örülök h javult a bőrprobléma!

tinus! nálunk ugyan így van az alvás éjjel is...és nincs el magától egyedül állandóan kézben...vagy enne...de ugye ő tápszeres, nem etethetem bármikor. cumival próbálkozunk...de tartani kell neki,úgy ahogy elvan.

este végül fél 10től fél 1ig aludt aztán fél 4ig, és utána fél 9ig csak kézben volt...hívtam anyut jött én meg aludtam 2 órát gyors. de ma napközben se jobb a helyzet mint tegnap:(

http://www.babyoutlet.hu/viewer.aspx?pr ... &mainid=17

ebbe hordozhatom én az Ármint?barátnőm ilyet tudna kölcsönadni...ugye ez jót tesz a csípőjének is ha így van a lába.???

KépKép
dike
 
 


Dike nekünk hasonló van, de a múlt héten kipróbáltuk, és nekem egyelőre nem tetszik, ahogy a baba benne van. Még nagyon picikének tűnik hozzá, valahogy belecsúszik a kenguruba, valahogy a gyerek is összecsuklik.
Szerintem ilyen piciknek valami profibb hordózó kellene....
kubi
 
 


Ilyen piciket hordozókendőbe, vagy rugalmas kendőbe szoktak tenni. A kenguru, mei-tai, stb inkább három hónapos kortól való.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok, csatlakoznék, ha nem bánjátok...

Nagyon tecc a rószaszín-kék Aventes üveg, megyek is beszerzek :wink:

Én kaptam hordozókendőt, de még nem mertem kipróbálni.

Kislányom elég alvós, bevallom, néha fel is ébresztem enni, mert nem szól ám, hogy éhes. Vagy nem éhes. :?
Hasfájás érdekes módon inkább este van neki, vagy lehet, hogy nem is az, de olyankor egy kicsit nyűgösebb. Ötórai szopinál szoktam adni egy kis Espumisan cseppet és úgy semmi baj.

Orsi

Kép
galorsi
Budapest III. kerület
 
 


Szia Orsi :) Szép neve van a kislányodnak :)

Én egy rugalmas kendőt szeretnék nagyon, de sajnálom rá a pénzt arra a pár hónapra :roll:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Szia Orsi, én úgy tudom, hogy a hasfájás egyébként is inkább este, éjszaka jön elő, úgyhogy ez biztos az. Nálunk is az esték nyűgősek. Lehet mi is kipróbáljuk az espumisant..

Hordozókendőt én is kaptam, próbálgattam is, de nekünk egyelőre nem vált be, mert ha ébren van, akkor nagyon ficereg benne, aludni meg egyszerűbb letennem ágyba (arra a minimál időre, amit napközben alszik...)

De ha terveztek beszerezni kendőt, akkor ajánlom, hogy mindenféleképpen a lehető legnagyobbat vegyétek, XXL-est, mert azzal a bonyolultabb és biztosabb kötéseket is meg lehet csinálni. Nekem csak L-es van és azzal csak az alapkötéseket tudom. Ja, és a legjobb, ha rugalmas is.
20140503222551
 
 


Sziasztok!

Én is szeretnék egy kendőt, de lehet addig halogatom, míg már nem fogom bírni Julcsit, elég hátfájós vagyok :? . Meg nem is igazán értek hozzá, abszolute kezdő vagyok a témában, pedig pl amig Marcit oviba viszem majd, egyszerűbb lenne egy kendőbe tenni a kicsit.

Szia Orsi! Mesélj magatokról, milyen volt a szülés, mekkora lett Zita? Kép??? :wink:

Milli, mostanában Julcsi is sokat alszik, én nem bánom :). Kajálni azért felébred 3-4 óránként és alszik vissza. Nekünk is az esték nyűgösebbek kicsit, de csak amig nem fekszem le vele az esti szopihoz, utána elalszik és megnyugszik. Tegnap jól kitoltam magunkkal , anyósom sütött husit jó fűszeresen, ettem hozzá ubisalit is, hát csajok, szegény Juli....úúúgy sajnáltam, nagyon sírt, fájt a hasa. vagy az ubi vagy a fűszerek a bűnös. Ma már nagyon vigyáztam, nincs is gond. 8)

Dike már most is lehet jó fotókat csináltatni, én elhívtam a fotóst hozzánk, azért még egy stúdiós fotózáshoz kicsik szerintem.
Voltál az óvónéninél tej ügyben?

Avent üvegek tényleg szépek,majd én is veszek egyet.

Majd teszek fel fotókat, ha elkészülnek.

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Aventes üveg nekem is tetszik :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


kisbarack! igen volta...holnap hozok először,meglátjuk mennyit tud fejni.:)

én kapok kölcsön egy rugalmas kendőt,úgy örülök,:)

Orsi,üdv itt.

KépKép
dike
 
 


Sziasztok,

Hordozókendő: én használtan vettem 5000-ért postával együtt és nagyon bejön, de csak hűvösebb időben, mert bazimeleg. Tegnap például extranyűgös napja volt Taminak, szinte semmmmmit nem aludt egész nap, bevetettük ezt is. Mondjuk ő ugye kis súllyal született (2.8 ), és még most is csak 3.6, szóval sokáig ki fogjuk tudni használni (6-7 kilóig jó)

Ami nekem tetszik még, későbbi időkre az a meitai, meg a manduca hordozó, csak utóbbi elég drága...
http://www.babamosoly.hu/index.php?page ... &Itemid=42

A kenguru nekem nem szimpi, meg egy csomóan mondták, hogy utálják, szal ha valaki ezzel szemez, először kérjen kölcsön valakitől szerintem, mielőtt megveszi...

Avent cumisüveg: mióta váltottunk a dike által belinkelt Dr Brown's-ra (lefejt tejet kap abból), azóta kevésbé fáj Tami hasa... és többet is cicizik.

Kép

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni ha lehet?! :)
Olvasni már a kezdetek óta olvasok, így jól "ismerek" Mindenkit és mindenki babáját :)
Rólunk:2011. 06.10-én született Léna nevű kislányom, sajnos császár lett a vége, mert nem tudtak epidurálni és nem jöttek a tolófájások 12 óra vajúdás után sem.... Ha nem bánjátok képet mellékelek a kis manómról.
Valamint lenne egy kis-nagy problémánk a szopizással és hátha tud nekem valamelyiktök segíteni?! Nagyon elvagyok keseredve már :(
Nagy valószínűséggel túl nagy a tejleadó reflexem állítólag és nagyon jön a tej Léna szájába mikor szívja, így az egész szopi egy nagy fulladozásos rúgkapálózásos káoszban zajlik.Tegnap felhívtam egy szoptatási tanácsadót, aki azt javasolta, hogy kicsit hátra dőlve egy fotelban, feltartva a gyereket próbáljam meg....ez tegnap működőt is már a délutáni -esti szopiknál, na de éjjel...... mikor megteltek.fúúúúú...ismét kezdődőt előről és még a most reggeli két szopi is így telt már megint! Most lassan ébred és újra enni kér, én meg már most rettegek, hogy megint, hogy fogunk birkózni egymással :(
Csajok , volt valakinek ilyen, vagy hasonló tapasztalata? Ha igen, léci-léci segítsetek, nem akarom tápszerezni a manót. Ja és cumizik és ismeri a cumisüveget is(állítólag ez a baj) De lehetetlen már elvenni tőle most a cumit, ordít érte! :(

Ancsa
Kép
ancsyka
 
 


Ancsa, szia, üdv itt! Gyönyörű baba és gyönyörű a neve!! 8)

Van mellszívód? Fejj le minden szopi előtt 30-40 ml-t, utána nem fog annyira jönni! (Ha kell, többet, ki kell kísérletezni) És egy idő után beletanul, le lehet csökkenteni az előfejést...

És egyet mondok: nincs olyan, hogy tartós cumizavar, én a semmiből tanítottam meg a bébim szopizni - kitartás kell, nyugalom (tudom, ká nehéz...) és próbálgatni, próbálgatni...!

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Sziasztok!

Ancsa üdv! Nálunk ugyanez a helyzet, ömlik Julcsi szájába a tej,ő meg hörög,prüszköl,fulladozik. Én mostanában úgy etetem, hogy ráfektetem egy párnára, melléfekszem és úgy szopizik, így sokkal lassabban jön a tej. Eddig az ölemben volt, úgy szopizott, de minden nyelésnél lecuppant, mert nem kapott levegőt. Most úgy néz ki, beválik a fekve szopi :wink: .
Julcsi kb egy hete már nem igényli a vizet, így a cumisüveget egyelőre mellőztük, viszont a cumi még megvan. Cumizavarban én sem hiszek, egyik gyerekemnél sem volt, pedig kaptak üvegből is kaját, cumijuk is volt és mégis 3 éves korukig szopiztak.
Léna gyönyörű kislány és milyen szép haja van :D cukkkiiiii!!!!!

Kriszti a kenguru nekem sem szimpi. A kendő amúgy kényelmesebb az anyuka szempontjából, mint a kenguru? Nem bonyolult megkötni? Hol tanultad meg?
Nagyon cuki ez a magzati póz :D, Tami szeret így aludni?

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Kisbarack,

Nekem nagyon kényelmes a rugalmas hordozókendő, és valszeg Taminak is, mert imádja - nyűgös sírásnál is elalszik benne. Nem bonyolult, kaptam hozzá egy képes leírást, de a neten is fent van:

http://www.babakozelben.hu/hasznalat/kendo_felveves.htm

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Kriszti de jó, nagyon köszi. Tényleg nem tűnik bonyolultnak. Viszont ha csak 6-7 kilóig lehet használni, akkor lecsúsztunk róla, Julcsi 5,5 kiló már most...Viszont a kora miatt a többi kendőt még nem ajánlják :( .

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Én most ilyet vettem, csak használtat:

http://www.brendon.hu/Products/ViewDeta ... e&store=32

Remélem Gábor szeretni fogja. Ha nem, akkor meg lassan belenő a meitaiba, azt várom igazán :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Léna és Tami is nagyon szépek :)

Gábor is így alszik, ahogy Tami :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Köszönöm.

Olyan szépek a babák :D :D :D :D :D

Jánosban szültem és annál az orvosnál, akihez a meddőségi centrumba jártam, ugyanis a Zitus harmadik inszemináció alkalmával fogant. :lol: :wink: sajnos simán sehpgy sem akart összejönni, bár lehet, hogy idővel úgy is sikerült volna. :? Szülés :roll: :roll: :roll: ???? Hát nem vóóót eccerű menet, de a végeredmény a lényeg :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .Minden nap köszönetet mondunk szerelmemmel a mindenhatónak, hogy adta nekünk ezt a kis csodát :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Kép
A szülésem minden volt, csak szép és csodálatos nem, meg is kérdőjelezem, aki ilyeneket állít a saját szüléséről. Azt hittem ottmaradok... az orvos profi volt, a szülésznő is.. de lényeg, hogy megszületett Zitus. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A tejem második napon már szépen beindult, de Zitus még ügyetlenkedett, mire hazajöttünk, már ügyesen szopizott. 3550 g-mal született, most 4120g. Eszik,alszik baba, délután egy kicsit nyűgösebb, de mint már írtam ezt is áthidaltuk Espumisan cseppekkel.

Látom, hordozás a téma. Figyelek nagyon, mert érdekel.

Orsi

Kép
galorsi
Budapest III. kerület
 
 


Ancsa!gyönyörű a kisbabád!sajna én nem tudok segíteni,mert már nem is tudok szoptatni:(((((((((((

Pandi! tök jó ez a kendő is!

Orsi! csodálatos kis baba nagyon!!!!én is azt hittem ott maradok:D
nekem is volt 2 inszemem, aztán 1 év szünet, és végül 1.lombikra sikerült Ármin:)mi 4 évet próbálkoztunk.

tegnap óta kb 300ml anyatejet hozok Árminnak. de nem tudom h akarom e...holnap kéne akkor intézkedni tb ügyben...De tegnap is sírt anyunak mikor etette,mondta h elkezdett sírni, beleszívott sírt, aztán adott neki tápszert azt meg megette. ma én is etettem anyatejjel, 80at megivott utána kezdett el sírni....nem tudom h az anyatej miatt, vagy a hasa miatt,mert végül is tápszernél is van h néha csinál ilyet.
lehet az h a friss más anyateje nem ízlik neki szerintetek?na meg naponta 25 kilométert kocsikázok érte...
tegnap Győrbe voltunk barátnőmmel, vettem magamnak pár cuccot, meg Árminnak is a dm-be nem bírtam ki, de keresztelő ruha, se a dm-be se a c&a-ba se a zarába nem volt. aug 7.én lesz a keresztelő.
apából nagyon elegem van, semmit nem segít, 3 hétig tartott neki a lelkesedése...fasza...ha nem dolgozik, csak ps-ezik játszik értitek?????nagyon haragszok rá,minden éjjel összeveszünk!!!!

KépKép
dike
 
 


Dike, szerintem semmi baja nem lesz ha tápszert iszik. Semmi baja nem lesz, ha azon nő fel. Régi tévhit, hogy a tápszeres babák így, meg a tápszeres babák úgy, meg nagy a fejük, meg elhíznak meg ilyen ökörségek. Ez mind nem igaz. Ha nincs tej, akkor nincs, ezen ne idegeld magad. Van máson is idegeskednivalód úgy látom. Nagyon sajnálom:( :( , talán férjed észhez tér. PS- az játék ugye???? Na szép, mondhatom! :evil:
Már keresztelő? Mi még a keresztszülőkön sem gondolkodtunk... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

ja még annyit a szüléshez, hogy akármilyen nehéz is volt nem tántorított el attól,hogy kistesóban gondolkodjunk :D :D :D :D :D :D :D :D

Orsi

Kép
galorsi
Budapest III. kerület
 
 


Orsi, én is a Jánosban szültem 8) .

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Sziasztok!

Először is köszönöm szépen a baba dícsiket :)
A kis manó az éjjel nagyon megviccelt minket, nem aludtunk szinte semmit, hulla fáradt vagyok.
A szopizásra vissza térve, próbáltam már, hogy előtte leszívok belőle, próbáltam oldalamon fekve és félig hátra dőlt pózicióban is, de sehogy nem jó :( Ma már háton fekvő pózban is megpróbáltuk, hogy Léna a hasamon legyen, de egyáltalán nem sikerült.Egész nap bújtam a netet a témáról, de nem lettem okosabb, tanácstalan vagyok. Nagyon kiborultam, minden szopizás előtt gyomorgörcs...tudom, hogy nem jó, de már önkéntelenül is feszült vagyok. Az éjszakai etetés után is csak sírni tudtam egy órán keresztül. Félek, hogy nem lesz erőm ezt így csinálni és tápszert fog kapni a kicsi :( A családom nagyon erőlteti, de nekem a szívem szakad meg, hogy tejem még csak-csak lenne neki elég, és mégsem tudom etetni :(

Orsi, ki volt az orvosod a BMC-ben? Ki hozta össze nektek ezt a szép kislányt? :)
Én is jártam oda, lombikoztunk...bár Léna spontán baba lett a végén :)

Ancsa
ancsyka
 
 


ancsyka, mielőtt tápszerre váltanál, inkább a fejést válaszd, sztem... Én vettem elektromos mellszívót, és működik. Medela Swing, de a Mini Electricet is dícsérik

Kép Kép
kriszti0921
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: