Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Pöcök: Jázmin mondjuk nem olyan mohó mint Bogi, és még nem annyira nagy zabás, de ő is megeszi a 120 g-okat. Most mértem pucéran, mert mindig fürdés elött mérem most 3800 g-ot mértem, illetve valamivel többet. Ő is szépen gyarapszik. Én azt mondanám a kajálásra, hogy nem jó ha mohó mert nehéz a gyomornak, de annyit eszik amennyit kér. Én ha látom hogy köhög, vagy túl mohó, akkor 50 g után kb büfi, vagy pelenka csere, hogy egy kicsit kipihegje magát. És utána mehet amíg el nem telik.

Bogi imádja húgiját sőőt, nem rá féltékeny, hanem miatta. Mármint rajtam és apán kívűl senki sem foghatja mert fél hogy elviszik Jázmint. Nem adhatja senki Jázminnak a cumit csak ő. Jön etetni, meg elkészíteni a kajáját stb.

Grapefruit: Ja nekem is furi volt hogy apa nincs. Pláne hogy 2 gyereket kell fürdetni. Én ettől féltem nagyon, azaz az éjszakától. De együtt fürdenek, Jázmint kiveszem és jön Bogi is. Aztán szépen sorjában puder és öltözés. Aztán Bogival lefektetjük Jázmint és utána olvasok Boginak és 8 fél 9-re már egyedül vagyok és kihasználom az időt.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Sziasztok!

Gratula mindenkinek a babakhoz!!!! :D

Mi hetfo ota itthon vagyunk, szerencsere anyu es a hugom kijottek szerdan mert idegosszeroppanas hataran alltam!
Olivia 3,47-el szuletett, de a mutet utan 3,12 re ment le es 3,21 el jottunk ki a korhazbol.
50 ml-t evett a korhazban, az a minimum amit ennie kellene.
Mikor hazajottunk nem akart enni es ki is borultam eleg rendesen, este meg hivtak a parom, hogy valami ver eredmenye nem jo es masnap reggel ide vigyuk be Cork ba ahol vert kell tole venni.
Hat bogtem egesz este, hogy mi van mar megint!
A folyoson vettek tole vert egy ulogarneturan,neztem mint a hulye!

Ez a sarokver-bol vett minta volt es a pajzsmirigy erteke volt magas de kiderult csak az antibiotikumok miatt volt es most minden rendben. :)

A tejem nem eleg, SMA - port kell fel kanallal kevernem 50ml tejcsibe.
De amit lefejtem azt mar mind megitta es most nekem is tapszert kell adnom a tej melle! :?
1 kanal 30ml-vizbe.

De nem is tudom jo e ez igy, a diatetikus mondta, hogy ilyen adagot adjak.
O 2 orankent eszik, hajnalban meg 2kor, 5 kor es reggel 7 kor kel.
Tegnap egyszer megevett 80ml-t:)
Mondtak, hogy ne hasonlitsam normal babakhoz mert ugye o sok mindenen ment at.

A tapszerhez ugye fel kell forralnom a vizet, varni fel orat majd bekeverni?
Egy uvegben tobb adagot bekeverhetek?

Kép

Kép
valijja
 
 


Sziasztok.

Gratula mindenkinek a babához.

Valijja: egyszerre csak annyi tápszert keverj be, amit megeszik. Mindig frissen. Sajnos nem áll el egész nap, tehát azt nem lehet, hogy reggel bekevered az egész napit egy üvegbe, és ha evésidő van, akkor csak megmelegíted és már adod is neki. De ha már nem elég neki a 30ml vízhez 1 kanál, akkor dupla adagot 60ml víz 2 kanál (ill a dobozon van egy táblázat, mennyi víz mennyi kanál a korának megfelelően).
Remélem tudtam segíteni.

Rólunk: Ráhel jó evő, tejcsi van, általában 3- 3és fél óránként eszik, éjszaka volt,hogy 4 óránként keltett. Hál' Istennek nem hasfájós. Tegnap voltunk levegőzni kb 20 percet, végig aludta, aztán itthon áttettem az ágyába, és észre se vette :)

Jó babázást mindenkinek, Littlebaby pihenjél amennyit csak tudsz,és vigyázz magatokra.

Kép
ekriszta
 
 

 
 

Vali

Mi is tápszeresek vagyunk,és itt kint nem olyat veszek amit be kell keverni,hanem kész tápszert.Dobozos,és csak melegítem a cumisüvegben.Otthon nem volt ilyen de itt igen,és sokkal praktikusabb.Ez is van sok fajtában,szerintem nálatok is van?Nézd meg vagy kérdezd meg melyik lenne jó nektek!Nekünk bevált,nagyon szerti Benji.Hízik is rendesen.Születés óta ezt használom neki.
Amúgy vettem port is egy nagy dobozzal,de még nem használtuk.Majd később elfogy az is szerintem.
Örülök,hogy van már segítséged.Sokat számít már lelkileg is ha van ott ilyenkor családtag.Nem lesz már semmi gond.Csak szerintem neked is egy kicsit ki kell pihenned magad,amiken keresztül mentél.
Mikor levették a vért a picikém sarkából,három dolgot néznek!
Felhívtak hogy az egyik eredmény nem lett jó,na padlón voltam.Ez még szülés után volt mikor haza jöttünk.Azt mondta a védőnő,hogy a növekedés hormon szint nem lett jó :shock: Na mondom az érdekes lenne!De megismételték,és jó lett.
Mindig vannak dolgok amivel az emberre a frász hozzák! :?
Szabadba ki vihetted már?Benji nagyon szereti a sétát!Mindig alszik. :D
Mostmár lépek mert a fiaim toppon vannak ma is :lol:
Vigyázzatok magatokra,és mindenkinek jó babázást.
Littlebaby neked meg kitartást!Már nem sok van hátra!

Pusza

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Sziasztok!

judysz: Gratulálok Ruben babához én is! :) Bizots jó már otthon lennetek! :) A tejcsi miatt ne aggódj, ha sűrűn szopizik be fog az indulni. :) Tejbelövellésed volt már, érezted, hogy feszült a melled? az, hogy 15 percig szoizik nagyon jó, ha látod, hogy szív és nyel, akkor kell ott tejcsinek lennie! :) Miből gondolod, hogy még nincs tejed? Milyen színű a tejed? (Az előtej sárga, utána van az un. átmeneti tej kb.10-14 napos korig.)

pöcök24: Örülök, hogy ilyen szépen gyarapodtok! :) Az én kisfiam is nagy evő volt. :) Van, hogy nagyon sokat szopiznak egyszerre, de ha nem bukik utána sokat vissza, akkor nem baj, írtad is, hogy utána több, mint 4 órát aludt és utána csak 40-et szopott. :) Ők nem tudják, hogy mennyi az adagjuk ezért hol többet, hol kevesebbet akarnak szopizni és az a legjobb, ha az ő igényüknek megfelelő ideig és időközönként szoptatunk. :) Írtad, hogy ti már csak 6 x szopizok, így nem csoda, ha többet szopik egyszerre, más 2 hetes babák még legalább 8 x szoktak szopni, de van, hogy ennél gyakrabban is. :) Ha ilyen ügyesek vagytok, akkor az sem baj, ha nem mértek minden szopit, mert tudom, hogy az milyen macerás, mert én is méregettem elején a kisfiamat és aggódtam, hogy eszik-e eleget. Ha van napi 5-6 tele pisis pelus és 3-5 kaki 1 nap akkor tuti jól fejlődik. :) Pár hét után már mi is csak napi 1 x mértük fürdés előtt meztelenül a kisfiamat (napi átlagos súlygyarapodás az első 3 hónapban:30g fiúknál), aztán már csak hetente (heti átlagos súlygyarapodás az első 3 hónapban:180-200g). :) :)
Örülök, hogy viszonylag könnyen elalszik szopi után Kristóf. :) A szopinak van ellazító, nyugtató hatása is, nem csak evés. :) A cumi az anyamellen való megnyugvást helyettesíti a kisbabánál. Nekik még nagyon fontos a testközelség, meg,hogy érezzenek téged, hisz 9 hónapig egyek voltatok. :) :)

valijja:Örülök, hogy már otthon vagytok és, hogy már megindult Olivia súlya, mégha nem is érte el a születési súlyát. :) Örülök, hogy még van tejed ennyi izgalom után. :) A vizet fel kell forralni és egyszerre csak 1 adag tápszert lehet elkészíteni. Sajnálom, hogy azt írtad, hogy nincs elég tejed és pótlást kell kapnia Oliviának. Írtad, hogy napközben 2 óránként eszik, éjjel meg három óránként, ami nagyon jó, mert az olyan 8-10 alkalom lehet. A kórházban még fejtél neki, itthon már szoptatni próbálod 2 óránként, vagy fejsz és lefejt tejet adsz neki? A tápszeres pótlást miből kapja? (30 ml-t még lehet neki fecskendőből vagy pohárból adni, ha van esély arra, hogy szopizzon, akkor érdemes megpróbálni. :) :) Ha 2 óránként szopizik Olivia vagy fejsz, akkor jó esély van rá, hogy beinduljon a tejtermelés és akkor idővel csökkenteni lehet a tápszer mennyiségét. :) :)
babuci1
Gyula
 
 


Sziasztok!

Velünk minden rendben. Lassan talán jön a jobb idő, csütörtökre ígérik. Szóval csütörtökön már 4-en megyünk piacra Jázminnal együtt. Szépen hízik. Úgy néz ki hogy néha-néha elég a tej, de ez azért nem általános. Szépen hízik. Sokat alszik.

Valijja: Tök jó hogy otthon vagy végre. És rád fér a családi támogatás, jó hogy a család tud segíteni. Talán nem is a fizikai segítség kell, hanem a lelki támogatás, hiszen neked is még fel kell dolgozni magadban ezt az egészet mert nem volt időd rá. Kitartást.
Nekem azt mondta a védőnő, hogy ha nappalra nem is, de estére nyugodtan bekeverhetek több adagot mert hűtőben 24 órát eláll. Csak ne egy cumisüvegbe tedd, mert ha nem eszi meg akkor többször kell melegíteni, és az már nem jó.

Reni: engem is érdekelne ez a folyékony tápszer, ha nem is mindig, de néha jó lenne. Nálatok hogy vannak az árak. A folyékony tápszer sokkal drágább mint a por??

JA és egyetértek Babucival. Nekem nagyon furi, mert a nagylány nem szopott csak 1-2 hétig és utána csak tápit kapott. És most pl. Ha nincs elég tej, és tápszer után leteszem Jázmint aludni, felsír és követeli a cicit. hogy azon aludjon el. Utána már se szó se beszéd elalszik.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Sziasztok!

Először is köszönöm a biztatást, már csak 10nap és a karomban tarthatom Pannát!

Ani!

Örülök, h van tejcsi, remélem így is marad!! És szépen hízogat, ez jó jel!!

Babuci!
Köszönjük szépen a hasznos hozzászólásaidat, én már másodjára leszek anyuka, de van néhány dolog amit kimazsolázok az írásaidból, még egyszer köszi.
Bár nálunk is volt szopi mellett tápszer 3hós kortól és nálunk nem zavart be a cumisüveg, nem tudom kinél hogy van ez, vagy honnan veszik h bezavarja a szopit, mert a mostani cumisüvegek már úgy vannak kiképezve mint ha csak a cicit szopizná a baba.
Ezzel kapcsolatban tudnál írni, hogy miből gondolják,vagy tapasztalják orvosok, szülészek és védőnők?

Pöcök!
Jó hír, h sokat eszik Kristóf, és hidd el ő annyit eszik amennyire valóban szüksége van, ha már nem éhes és tele van, akkor általában nem szívnak nagyot a cicin, csak szopogatják.
Hát ettől az Apa dolgozni megy dologtól már én is kicsit parázok, kíváncsi leszek milyen lesz először egyedül a két babával.

Grapefruit!
Nincs mit, szívesen javítom. Írj kicsit magatokról h telnek a napok Hangával.

Judysz!
Szuper h már itthon vagytok! A tejcsi majd beindul, minél több szopi, és sok folyadék, rendszeres étkezéssel tuti beindul.

Valijja!
Gratula h már otthon vagytok, és h rendben. A szopi csak beindul újra hisz még élénken emlékeznek erre a mozdulatra.
Ezek a babával kapcsolatos vizsgálatok mindig parásak, főleg ha ilyen komoly dologgal kapcsolatos mint ami nálatok történt. Remélem azért sikerül megnyugodnod, és pihenned sokat!
A tápszerhez valóban forralni kell a vizet, kivéve ha babavízből készíted vagy van víztisztító berendezésetek azt nem kell felforralni csak megmelegíteni. Nekünk van és én így csináltam a tápit Lilinek anno. Bekeverni csak 24órára lehet több adagot, de nem érdemes sokat mert megromlik.
Kitartást nektek és Oliviának jó egészséget!!!

Ekriszta!
Szuper h nálatok is van tejcsi, és a 3órás hami elég jó, Lili mindig 1,5-2 óránként evett. :D A hasfájós időszak az később jön el, kb 1-3hós kora között, de reméljük nem lesz az.
Nálunk az lett így kapattuk rá a ringatásra :(
Igyekszem pihenni köszi.

Reni!
Ne érezd rossznak h tápszeresek vagytok, ettől senki nem lesz rossz anya. Mi is azok voltunk igaz 7 hónapig szopizott mellette, eleinte sajnáltam, h már nem elég a tej, de azért mégis csak 7hónapig szopizott, de nálunk a védőnő miatt kerültünk ebbe a helyzetbe.
Tök jó h nálatok van dobozos tápi, itt is van csak olyan ami 6 vagy 10hós kortól lehet adni, korábbi nincs.

Kacsamama!
Már csütörtökön piacozni mentek?? Hűha bátor vagy, én még nem merném ilyen helyre vinni, de tudod én mindig parásabb voltam. :D:D:D
Nálunk még nincs folyékony tápszer csak 6 és 10 hós kortól való, de szerintem is szuper dolog lehet.
Örülök h elég a tej, és remélem találtál hasznosat azok között amit emailben küldtem!

Jó hosszúra sikerültem!

Rólunk annyit, h ma megszállt a fészekrakó ösztön és az egész földszintet kitarítottam, és nem is fáradtam el. Nem tudom mi ütött belém, csak nem előbb jön Panni?? Én nem bánnám.....
Kedden ctg, és a vérkép eredményét is megtudom.

Szép estét mindenkinek, és jó babázást!!!

pussz

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Kacsamama

Én is meglepődtem,mert otthon nem volt ilyen tápszer,és a doki ajálta.Születéstől van,és sok féle.Olyan dobozokban van mint a dobozos tej,vagy a szívószálas üditő.Van 250ml,500ml,és 1 literes is!Mi a 250-est használjul mert két evésre megeszi,így nem sokat van hűtőben.Később nagyobbat veszünk majd ha többet eszik.Meg vagyok elégedve vele,bár először egy kicsit olyan furi volt.Mint ha tartóstejet adnék a gyereknek! :lol: Ez csak azért volt mert új volt nekem! A 250ml-es 51 peni,az olyan 160ft körül van,attól függ.a többire nem emléxem,de ugyan annyira jön ki kb.

Littlebaby

Megmondom őszintén,én nem tartom magam rossz anyának,mert megtettem mind a három gyerekemnél mindent,és akkor sem volt tejem.Családi vonás.Anyunak sem volt két gyereknél,és a tesómnak sem volt.A mostani szülés után,szó szerint mondom fejésnél EGY csepp jött ki a mellemből.Semmi!Nem tudom van e még rajtam kívül ilyen,de ez van.Ha be volt durranva akkor sem jött semmi belőle.A második szülésem után is annyit fejtem,vagyis próbáltam hogy már a védőnő szólt rám hagyjam abba,mert tönkre teszem a melleim,semmi értelme.Ja és még teákat is ittam.Attól sem lett jobb.
És annyit még hozzátennék,hogy a tápszeres fiaimnak olyan erős szervezete van,nagyon ritkán betegek,és hamar túl esnek minden megfázáson.Én a szoptatás mellett állok,de hogy a gyerek mennyire lesz beteges,az teljességgel nem a szoptatáson múlik!Ez 100%!Az genetika,és ki mit örököl.Van nem egy ismerős rokon.2 éves korig szoptattak,közel minegyik.A gyerek olyan beteges,hogy alig jár oviba,és szó szerint 5 féle vitamin,meg 10 féle gyógyszer orrcsepp,stb.én már jegyezni sem tudom!
Szóval én nyugodt vagyok,még ha nagyon szerettem is volna szoptatni,elsősorban a kapcsolat miatt a picikémmel,és a kényelem miatt.Akár hova megy az ember kéznél van,és mindig jó a hőmérséklet!Én ezek miatt tartom a legjobb dolognak!
Na megint kiírtam magam!!! :lol:

Puszi mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Kedves Topiklakók!

Még ma játékba lehet szállni az Aquaworld családi belépőért! Csak egy komment kell hozzá a Babanet valamelyik cikke alatt, és Ti is esélyesek vagytok a holnapi sorsoláson!

És még mindig várjuk a Ti történeteteket! 1-2 gépelt oldal terjedelemben, wordben, szülésről, gyermekvállalásról, problémákról, gyerekekről, a szülőségről, az életről, a gyereknevelésről, a párkapcsolatról. Ide: szerkeszto kukac babanet pont hu

Ha pedig még nem csatlakoztatok a Facebook rajongói csoportunkhoz, akkor gyorsan tegyétek meg!

Fontos! A Facebook megváltoztatta a beállításokat, ezért, ha a továbbiakban is szeretnéd látni a Falon a Babanetes bejegyzéseket, akkor állítsd át a Beállításokat úgy, hogy minden ismerősöd és lájkolt oldalad látni szeretnéd. Vagy: lájkoljátok a Babanetes bejegyzéseket, netán ott is szabad kommentelni!

További szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Úja itt vagyok! :) Még nem olvastam el amiről lemaradtam, majd az írás után.
A lényeg:
Február 5-én 11:45-kor megszületett a kisfiunk. :D 3850 gramm és 51 cm. Gyönyörű szép hajas baba :)
A szülés rendben volt, negyed 9re értünk le Pécsre, szóval 3 és fél óra alatt megvolt a picur. A szülésznőm és a dokim fantasztikusak voltak! Sikerült gátvédelemmel szülnöm, úgyhogy a felépülés is gyorsan ment.
A szülőszobáról 4 ágyas kórterembe kerültünk, ahol bent volt a fürdő szoba. A szobatársak is kedvesek voltak. A nővérekkel nem volt gond, csak a csecsemősök voltak egy kicsit furcsák. 3 napig voltunk bent, 8adika óta itthon vagyunk.
Azért csak most jelentkeztem, mert most lett internetünk :)

Majd még írok, de előbb bepótolom amiről lemaradtam :)

Puszi!

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Kittyna!
Jó hogy jöttél! Gratulálunk! Akkor minden rendbe ment. És milyen otthon? Gondolom Jó baba. Mi lett a neve végül???Ugye Ti nem akartátok tudni a nemét és így meglepi volt hogy ki bújik ki??!!Vagy nem jól emlékszem? Akkor bocsi!
Na most ennyire volt időm, majd jövök, egy kicsit takarítok, meg főzök míg Kristóf alszik.

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Ma volt a védőnő. Zalán 3 nap alatt 160 g-ot hízott. :shock: Pedig sokat bukik a náthája miatt. De szerencsére így oké minden. Így most 4540 g.
Amúgy mindent rendben talált nála. Jövő héten már 1 hós státusz jön. :)
Vendég
 


Pöcök!
Itthon minden rendben. Amíg mi a kórházban voltunk, a családom átköltöztetett minket, így már az új házba jöttünk haza :)
A kisfiunkat Jánosnak hívják, Jancsika.Igen, mi nem akartuk tudni a nemét, bár én végig biztos voltam benne, hogy fiú :)
Nagyon jó baba, pedig most lábalunk kifelé egy makacs náthából. A kórházból hoztunk haza valami vírust, de szerencsére láz nem volt. Csak az orrporszívó ment gyakran. Igazi kis tornászbajnok, állandóan jár keze-lába. :) Egy kis sajtkukac :) Most is itt virgonckodik mellettem a kanapén. Sajnos a pocija gyakran fáj, de elég rá az édeskömény tea, szereti is.

Na, megyek, mert én is ebédelek, Jancsika már túl van rajta :)

Szép napot!

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Szaisztok!

én is jelentkezek röviden.
köszönjük a gratulációkat! pénteken minket is hazaengedtek. bogim nem az igazi "jó" baba, még csiszolódunk. keveri a nappalt az éjszakával. fáradékony, mert besárgult, de még az élettani sárgaság, ami nála van, nem kellett fényezni. a szopi is nehezen indult, de csak technikailag mind neki, mind nekem nehéz volt. ő a szülés után 24 órát hányt és megfenyegettek, ha többször előfordul, megetünk kivizsgálásra, de szerencsére nem kellett. aztán aludt, mert hát egy napi hányás után más is ezt tenné, de nekem pedig nyomták, hogy szoptatás, szoptatás, mert nem mehetünk haza. erre én stresszeltem, és ő is...
szerencsére itthon könnyebb és már elég jól megy a hangolódás! tejem nagyon sok.már fejek is.
szülést majd leírom. nem volt könnyű, de megérte, mert gátvédelemmel jött bogica, így azért könnyebbek a napjaim!!!

és akkor képek:
Kép

Kép

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Sziasztok!

Kittyna! Gratulálok Jancsikához, sok boldogságot, egészséget és sok tejcsit nektek!!! Már csak téged vártalak a tábliba, mert a sort én zárom!!!! :wink: :lol: :lol:

ka(ti)!
Nagyon szép baba Bogica, olyan kis husis!! Meg kell zabálni és mennyi haja van??!!! Az én Lilimnek most 2,5 évesen nincs ennyi! :lol: :lol: Na jó van, de nem sokkal több!

Na megyek pihizni, csak bekukkantottam!

pussz

tábli: 1298896645.9316.doc

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Sziasztok!

Reni: Hát igen lehet hogy csak az országok árfekvése miatt tűnik drágának, de azt számoltam hogy a folyékony tápszerrel havi 28800 ft-ot kellene kifizetni, így azért kijövünk havi 10-ből.
És igen szerintem is egy kicsit túl lihegik ezt a szoptatás témát. Mintha nem is lennél anya ha nem szoptatsz. Én is imádom a lányaimat, mert mindent megteszek értük, szó nélkül letettem a cigit, a kávét, stb. Bármennyire fájt is a fejem nem vettem be gyógyszert még most sem pedig taknyos vagyok rendesen. De akkor átmenne abba a kis tejbe ami van. De azért vannak olyan dolgok amit nem. Pl: én szoptatom este is Jázmint, de annak nincs értelme, hogy óránként keljen mert nem elég és egyikünk sem alszik, vagy éjszaka 2-3 órát etetek, mert az elején volt ilyen hogy legyen tejem. Tudom hogy sokakat most felháborítok, és én leszek a rossz anya. De nem lesz semmi baja egy gyereknek ha nincs tej. Bogi szinte sosem beteg, max évente 2x. és akkor is átmegy rajta. Nem mellesleg ebben a genetika és a nevelés is nagy hangsúlyt kap. Én például Bogival ha esik ha fúj naponta 2x 1-2 órát kint vagyunk. a -10 fokban nem, de most már ha alszik Jázmin már délelöttre kimegyünk 1-2 órára. Ha nem tartod burokban és nem félted mindentől akkor elég jó lesz az immunrendszere ja és kiegyensúlyozott étrend és vitamin és gyógyszerek nélkül sem betegszik meg. Nálunk pl simán bemegy a nagy a kutyaólba és küldi ki a kutyákat.

Kitty: Gratulálok szép nagy baba lett Jánoska. Sőőt hogy ekkora gyerek kijött gátmetszés nélkül az szép teljesítmény.

Kati: Szép hajas baba. Úgy tűnik hogy mostanság csak hajasbabák születnek, mert nálunk az összes baba a Dél-pestiben hajas volt. Még Jázmin is, pedig Bogi kopasz volt 1 éves koráig. hi
Látom hogy a ti fületek már ki van lőve a fületek. A kórházban csinálták? Mennyi volt? Lőtték vagy szúrták? orvosi fémmel, vagy rögtök a ti fülbevalótokat rakták be? Nálunk 3000 -ret kértek érte és szúrták volna, azt meg nem akartam. Bogi fülét fél évesen lövettük ki és 1500 ft- volt orvosi fémmel és lövés volt.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Sziasztok!

Kacsamama: jó, hogy Bogi nem féltékeny és így szereti Jázmint! Amit a levegőztetésről írtál, azt én is így gondolom, hogy minden nap kell nekik, és nem szabad burokban tartani! Remélem ezt az elvemet majd a gyakorlatban is sikerül betartanom! :-)

Vali: Jó, hogy jöttél! Nagyon ügyes vagy, kitartást! És Olivia is ügyes, tényleg le a kalappal előtettek!!! Biztos sokkal jobb lesz mostantól otthon, a családi segítséggel!!

Reni: nem semmi, hogy így rád ijesztettek, én is frászt kapnék, ha felhívnának, hogy valami nem ok..

Kittyna: Gratulálok Jancsikához! Tényleg nem semmi, hogy ekkora babát gátvédelemmel 3 és fél óra alatt szültél meg...

kati: Kitartás, azt mondják, hogy az elején még össze kell szokni, menni fog nektek is. Bogi nagyon cuki hajas baba.

Littlebaby: Kitartás!! 10 nap gyorsan elrepül!! :-)

Brita: 3 nap alatt 160g? Nem semmi pasi lesz belőle!!

Pöcök: Hát igen, Apa nélkül minden más....

Mi jól vagyunk, ma voltunk először Apa nélkül, ami eléggé lehangolt, mert olyan jó volt így hármasban!! De az élet megy tovább és a családom nagyon rendes, jönnek, hívnak, hoznak ebédet, szóval igazán nincs okom panaszra! Hanga pedig egy kis angyal! Nappal én keltem fel szopizni 2,5-3 óránként, elég változó, hogy mennyit eszik, 40től 120ig bármi előfordulhat, nem is igazán értem mitől függ, de amíg ilyen kiegyensúlyozott, addig nem aggódom, biztos tudja ő, hogy épp mennyi kell neki. Egyszer van fent egy nap 2 szopi között, akkor nézelődik, zenét hallgatunk, beszélgetünk..stb. Éjszaka pedig kifejezetten rendes: tegnap pl. fél10kor evett és fél4ig aludt utána, akkor megetettem és még aludt utána fél8ig!!
grapefruit
Budapest
 
 


kacsamama: ingyen és bérmentve kiszúrta a főnővér a hazajövetel napján. saját arany fülbevalója van benne. reggel beáztatták alkoholba és délben betették neki. picike sírás volt, de hát hamar rá kell jönni a mai csajoknak, hogy a szépségért meg kell szenvedni... :lol:

én már ha szép idő lesz, akkor hétvégén levegőzni szeretnék. szerán már autóval átmegyünk anyósékhoz pár órára. 300m-re megyünk, csak mégis kimozdulunk egy picit.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


A ma este híre :) (legalábbis nekünk): Elértük, sőt 50 grammal átléptük a születési súlyt :D 3900 grammot mértünk!

Szép estét mindenkinek!

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Sziasztok!

Most fürödtünk és most mértem Jázmint 3960 g.17 nap után. úgy hogy 3300zal jöttünk haza. Hurááá

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Sziasztok!

Először is gratulálok minden babához! Végignéztem a képeket, és egytől-egyig minden bébitek gyönyörű! :lol:

Azért írok, mert szeretnék Tőletek segítséget kérni.
Munkám kapcsán érdekelne mindenkinek a véleménye, akinek van tapasztalata öntözőrendszerrel, esetleg tervezi egynek a beszerzését. Egy rövid (kb. 10 perces) telefonos interjúról lenne szó.
A kolléganőm felhívná a jelentkezőket időpontegyeztetésre, és amikor Nektek a legalkalmasabb, akkor telefonon feltenné a kérdéseit.

A segítők között egy Silvanus Kertáruház utalványt sorsolunk ki, hogy tavasszal tovább szépítgethessétek a kerteteket!

Ha jelentkeznétek, akkor a:
pindurka55@gmail.com e-mail címen tegyétek meg!

Elnézést mindazoktól, akiket hozzászólásommal zavartam, ígérem a közeljövőben nem jövök! :wink:

Köszi: Fruzsina
pindurka55
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Na voltam ma ctg-n, és megkaptam a vérkép eredményét is. A ctg-n semmi nem volt, szokás szerint aludt Panni baba, néhány másodpercre volt fent, amíg az asszisztens megmozgatta a pocakom, hogy produkáljunk valami eredményt is. Utána a dokira vártam picit, meghozta a vérkép eredményét és hát semmi jó nincs benne, szinte minden értékem csillagos, vagy alacsony vagy magas, de alig van valami rendben. A vércukor alacsony, az aceton
pozitív - ez magyarázza hogy rengeteget iszok, ha egy kád vizet elém raknak azt is meginnám -, azt mondta a doki, most már kitartás már csak 1 hét van hátra. Igyak több folyadékot mivel kiszáradást mutat a vérkép, és ha zsibbadnék szedjem a vízhajtót. Ennyi volt.
Jövőhét kedden megint kell mennem ctg-re, megbeszéljük a műtét pontos részleteit, aztán szerdán fel kell hívnom hogy másnap hány órakor lesz a műtét és csütörtökön pedig befeküdni. Ha csak be nem indul előbb a szülés.

Hétvégén tervezem, hogy apával menjünk el valahova, mert ki tudja mikor lehetünk újra kettesben, úgy hogy a babókat ráhagyhatjuk anyósra. Nem nagy dologra gondolok csak beülni valahova, pl egy kávézó vagy teázó és csak beszélgetni.

Isteni idő van ma, remélem így is marad!

Pussz nektek

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Sziasztok!!!

Csodálatosak a kis babyk,gratulálok mindenkinek!Én is töltök fel egy képet Aisa babáról!!!

Tudnátok segíteni ha váladékozik az egyik szeme akkor ti mit csinálnátok?

Mi már voltunk kint a levegőn vasárnap először,azóta pedig minden nap pár percre,ma kifejezetten szép idő van.

Holnap jön a védőnő,kíváncsi vagyok mennyit hízott a kis szépségem,ugyanis nekem nincs mérlegem itthon,az orvos,és a védőnő is lebeszélt róla.

Próbálok visszaolvasni,de elég sok a lemaradásom.
Puszi mindenkinek

Kép

Kép
ani983
 
 


Még egy kép: :D
Kép

Kép
ani983
 
 


Sziasztok!

Örömmel tudatjuk, hogy nálunk is megérkezett Peti. Bár február 20-ra voltam kiírva, ő még várt február 23-ig. A kórházban itt fantasztikus élményeim voltak, ami a legjellemzőbb: itt mindenki azon van, hogy neked könnyebbé és a legboldogabb pillanatokká varázsolják a benn tölött időt a bejentkezéstől a távozásig. Te vagy a legfontosabb és a babád, meg persze a szülésnél apuka, az orvos jön és megy, ha szükséges, de ha nem, akkor a szülésznők teljesen profin levezetik a szüléseket. :)
Néhány kép megpróbálom, hátha sikerül.
Kellemes délutánt:
Ágci

u.i. 24-én már itthon voltunk, és skype-n mutattuk az új jövevényt a nagyiknak! :)

Katt play, utána pedig a kis háromszöggel tudtok lapozni. :)
http://smilebox.com/playBlog/4d6a4d794f ... gview=true

Kép
Ágci
 
 


Littlebaby: Vigyázz magadra! És akkor igyál eleget! Jó ötlet ez a hétvége Apával kettesbe egy kicsit.

Ani: Tündéri a kis Aisa!Azon a nagy szemek! Nagyon szép!

Ágci: Nagyon szép baba Petike! És a neve is nagyon tetszik! És milyen nagy baba??!!Nem??Mekkorával született? Elég hamar kiraktak a kórházból, ez nem korai??? Tudom már írtad hogy csak egy napot tartanak bent, de Te most hogy már otthon vagy hogy ítéled?

Kittyna, Kacsamama: Gratulálok!!!Ti is szépen gyarapodtok! Csak hajrá!

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Ágica: Gratulálok a pici fiadhoz.

Anik: Kamilla teás meleg borogatás jó rá. De ha nem nagyon gáz a szeme, pár nap alatt elmúlik. nekünk 1-2 nap alatt magától is enyhült mára meg már elmúlt.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Ágci

Gratulálok Petihez!Jó egészséget és sok boldogságot nektek is!

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Sziasztok,

Ani mit mondott a védőnő. Enyhén, nagyon pindurit masszírozhatod is a mutatóujjaddal körkörösen az orrtőnél. Lehet, hogy csak pici a könykivezető csatorna járata és azért váladékozik. Így a masszírozás segít neki.

Pöcök,
3430 gr-mal és 48 cm-vel született. Épp ma ment el a férjem venni néhány babaruhát, mert amiket vettünk (0-3 hós) azok jó nagyok lettek. A newborn-os body, rugik most pont jók. :)
Nekem annyira jó volt, hogy itthon lehetek. Másnap jött a kórházból
a védőnéni, beszélgettünk, kérdezett, megnézte a babát, nagyon aranyos volt. Másnap felhívtak, úgy érdeklődtek, aztán vasárnap megint volt itt egy védőnéni, kérdezett a szoptatásról, megnézte, mérte a picit. Hétfőn megint voltak itt, vért vettek (azt a kórházban nem csinálják), szóval rendesen nyomon követik a dolgokat. Itt csak a K-vitamint kapják a babák injekcióban, a többi oltást majd egy picit később.
Nekem is sokkal jobb, hogy itthon lehetek. A nagyobbik fiaméknál a múlt héten szünet volt a suliban, tök nyugis volt mindenki itthon. A férjem meg sokat segít, mert szabit vett ki, ma pedig jön anyukája, a kényelem pedig összehasonlíthatatlan, mégha szuper volt a kórház, ahol szültem. :)

Littlebaby,
itt azt mondják, hogy pohár hideg vizet inni vagy vmi édeset enni, felébreszti a babát. Mikor szültem nekem is csak úgy adagolta a szülésznő a hideg vizet, hogy ébressze a kicsit a ctg miatt. :)

Valijja,
örülök, hogy alakulnak a dolgaitok! Biztos, minden rendben lesz.

Most mennem kell, pici Peti hív.
Sziasztok:
Ági

Kép
Ágci
 
 


Kittyna
Mi is a kórházból hoztuk haza a náthát. Azóta folyamatosan valaki mindig beteg a családból. Most Zalán mint ha újra náthás lenne, pedig két napja már nem kellett szívni az orrát. Nekem meg szétmegy a fejem, fáj a torkom. Regi a torkát fájlalta reggel, de azt mondta nem vészes. A párom meg tegnap előtt, meg tegnap nagyon odavolt. Ő algopyrinezik.

Ani
Gyönyörű ez kislány!

Ágci
Gratulálok!
Vendég
 


Lányok, ez a nátha lassan kikészít :( Már lassan 2 hete nem akar múlni, és ha azt nézzük, hogy szombaton lesz 4 hetes Jancsika, ez azt jelenti, hogy fele életében eddig náthás volt :( És mivel le is nyeli a váladékot, fáj a pocija is :( Bár ma hozott a Férjem espumizan cseppeket, és úgy tűnik, hogy hat.
Ma megint előhozta a védőnő a tápszer témát, és ettől plafonon vagyok. Nálunk két napja esik a hó. És ezt már a pocakban sem szerette a kisfiam. Hétfőn gyönyörű idő volt, hétágra sütött a nap. 85-115g-okat evett a babó. Mióta havazik, keveset alszik, és 50-60g-okat eszik, erre rögtön tápszerezni akarják. Kiborító. Mindezt úgy, hogy minden este többet mérünk az előző napi meztelen súlynál.

Szóval ma egy kicsit nehéz napunk volt. De akkor is megéri! :D

Legyen szép estétek!

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Sziasztok!

Látom mindenki beteg és többen a kórházból hozták haza. Ennyit a látógatási tilalomról. Nekünk is azt mondták hogy lemehetünk a büfébe a 600 ezer emberrel egyetemben, de rokonokkal ne találkozzunk!!!!?????? Ja és én is csatlakozom az elöttem szólókhoz, bár én itthon kaptam el. Péntek este fájt a torkom, ami szombatra elmúlt azóta nátha és 37-es hőemelkedés , aminél a legjobb hogy gyógyszert a szoptatás miatt nem lehet szedni. Nem elég a 9 hónap. Ráadásul tegnap "kiduhajkodtuk" magunkat apával. Ő bort ivott egy pohárral és meg éltem újra a perec imádatommal és ittam hozzá tejet este. Na mondanom sem kell hogy hajnal 2 óta fent vagyok és a gyomrom mintha nem is akarna a hasamba maradni, minden mozgással fáj és most reggeliztem 7 órakkor. Szóval csináltam egy gyomorrontást a tejjel. De hál istennek most már jól vagyok. Remélem most már a nátha is elmúlik.
Jázmin jól van, ő nem beteg, és senki sem nálunk. Most sokat vagyunk kint. Illetve Bogi apával inkább. De szombaton 10 fokot is mondanak szóval meg lesz az első séta Jázminnal is.

Betegeknek gyógyulást.

Kittyna: Ne hagyd magad. ha úgy érzed eleget szopik akkor szard le mit mond más. Te tudod a legjobban mi jó a gyerekednek.

KÖRKÉRDÉS: CSászárosoktól elsősorban. Ki mit tud, mikorról lehet sexelni, illetve fürdeni. TUDOM elvileg 6 hét, de gyakorlatilag??
Mondjuk én már fürödtem 2x is, bár a gyerek elött és csak 1-2 percre ültem bele. Eddig semmi gond.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy kicsit eltűntem, de zűrös hetem volt. :(
Gratulálok minden új babához! :) :)
Mindenkinek sok kitartást a szoptatáshoz! :) :)

littlebaby: Kérdezted a cumisüveg-cumi dolgot a szoptatással kapcsolatban. Sajnos nagyon sok negatív tapasztalat van ezzel kapcsolatban, nagyon sok esetben megzavarja a szoptatást. Van olyan csecsemő, aki cumisüveg után nem fogadja el a mellet és egyáltalán nem akar szopizni, csak sír. Másoknak romlik a szopási technikájuk és nem tudnak hatékonyan szívni, mert nem csak a cumi formája számít (teljesen utánozni a mellet sem lehet, ahogy az anyatejet sem.). Ha mindezek ellenére a baba tud hatékonyan szopni, akkor is a cumisüvegből adott pótlás hatására csökkenni fog az anyatej mennyisége, mert később éhezik meg és kerül újra mellre és ha kevesebb inger éri a mellet, akkor kevesebb tej fog termelődni.

kacsamama: Egyetértünk abban, hogy a jó anyaság nem egyenlő a szoptatással és senkit nem szabad megbélyegezni azért, mert nem sikerült szoptatnia. Mindazonáltal én nagyon fontosnak tartom a szoptatást. Én úgy látom, hogy nagyon sokan tudják, hogy a szoptatás jó dolog és szeretnének is szoptatni csak nem kapnak megfelelő gyakorlati segítséget és támogatást, ha problémák merülnek fel a szoptatással kapcsolatban. Az anyatej a csecsemő legtermészetesebb tápláléka rengeteg sejttel és immunanyaggal védi a babát, amíg szopik. (A tápszer állati fehérjét tartalmaz, aminek nagyobb az allergizáló hatása.) Abban is igazad van, hogy sok minden múlik a genetikán, öröklött hajlamokon és, hogy egy sokáig szoptatott baba is lehet szoptatás után betegesebb, mint egy tápszeres baba. (Azonban az ilyen irányú kutatások többsége nem ezt igazilja.)Éppen ezért fontos, hogy egy allergiára hajlamos baba minél tovább tudjon szopni, mert annál később találkozik a megbetegedést okozó káros anyagokkal.
Más téma: én is császáros voltam és jól tudod, hogy 6 hétig nem javasolják a hagyományos szex-et. Mondjuk én 6 hétig véreztem szülés után, úgyhogy eszembe se jutott...

kyttina: Ha megy a súlya, ne hagyd magad rábeszélni a tápszerre, én is védőnő vagyok és nagy szoptatás párti. :) Örülök,hogy kitartasz! :) Nem baj, ha gyakrabban eszik kevesebbet. :)

grapefruit: Ügyesek vagytok Hangával! :) Jó, hogy nem ilyedsz meg attól, hogy nem mindig egyforma adagokat szopizik. :)
babuci1
Gyula
 
 


Sziasztok!

volt tegnap a védőnő és ő is a kamilla teát javasolta,de már nem annyira csúnya neki a kis szeme.
kipróbálom azért a masszírozást is -köszönöm a segítséget nektek.
a súlyát nem tudom meg csak hétfőn,ugyanis a védőnő nem hozott mérleget-elfelejtette.
:(

a ti babáitok hogy viselkednek erre a változékony időre?
a kis Aisa nyugtalanul alszik délelőttönként.
tegnap is a babakocsiban tudtam elaltatni szellőztetés közben.

kacsamama:én is császáros vagyok/voltam és nekem szigorú 6 hetet mondott a dokim,illetve még a vérzésem sem múlt el,és még fáj is néha a sebem,vagyis belül,és ráadásul még zavarban is vagyok mert nekem még van hasam is egy kicsi,a bőr nem feszes,így nem szívesen állok apa elé.:(
bár már én is szívesen összebújnék vele. :D
tényleg, mikortól lehet tornázni???

kitttyna:türelem,kitartás.és jobbulást nektek.szerintem minden embert kikészít ez az időjárás,nemcsak a picikéket.


Ágci:gratulálok!

Kép
ani983
 
 


Sziasztok!

Babuci: Igazából majdnem mindennel egyetértünk. Nagyon kevés a megfelelő információ, a megfelelő forrás és minden "SZAK"-ember mást mond. Így vagy együtt csinál mindenfélét az ember ami kiolthatja egymás hatását, vagy nem tudja eldönteni mit is tegyen. Persze ebben sokat segít/ene ha van egy szülő aki a saját tapasztalatait el tudja mesélni. (sajnos az én esetemben a nagylányom születése elötti évben halt meg édesanyám. szóval a kérdéseimet nem tudtam családon belül feltenni.) Sok könyv szól az szoptatásról és más könyv egyes homeopátiás tejbeindítókról, még más könyvek más megoldásokról és nagyon sok megoldást nem is lehet megtalálni írásos dolgokban. Sok fajta könyvben, külön-külön lévő infok. Ha ezeket egy könyvbe bele lehetne tenni. Hogy milyen homeos, vagy más szereket próbáljon ki az ember talán könyebb lenne. Nem véletlen hogy míg a nagylányomnál 1 hét után teljes tápszer bevezetés lett szopi nélkül, most még szoptatok. Jobban utána néztem és gyarkorlottabb vagyok.
Másik téma: Nagyon sokan szeretnének szoptatni, de kevés vagy rossz az info és nem tudnak. ÉÉÉS ami nagyon sajnálatos, nagyon sokan meg sem próbálják a szoptatást mivel a mai fiatalok többsége, vagy nagy arányban nem vesződnek az ilyen fárasztó, és mell deformáló dologgal.
ALLERGIA: Nem tudom hogy neked van-e igazad vagy annak a dokinak akit én láttam a TV-ben. Mindenesetre én az útóbbihoz tartom magam. Ez a doki azt mondta hogy - Attól függően miről van szó, mert vannak kivételek- minél előbb érintkezik egy gyerek az allergénekkel, annál hamarabb kialakul egyfajta immunitás. Elsősorban az állatszőrökkel kapcsolatban mondta, DE... Azt hiszem fél éves elmúlt a nagylányom amikor megkóstoltattam vele a tejet. akkor hasmenést okozott, ami az allergia egyik tűnete, aztán 1 évesen megint megpróbáltuk és nem volt semmi baja. Nem lett allergiás egy életen keresztül. Így volt az eperrel is. No nem fél évesen adtam neki elöször - ha jól emlékszem- de előbb adtam neki mint ahogy írták.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Ani! Minket eléggé megvisel az időjárás változás, de ezt már írtam. Bár ma reggel már megint szépen evett, 70 grammot. Majd most 10 körül eszünk megint, kíváncsi vagyok mennyi lesz. Ha felébred, mert ébreszteni nem fogom, csak 11kor. Pár napja ráállt a 2óránkénti evésre, de néha úgy bealszik, hogy 3óra is lesz belőle. Persze éjszaka tartja a 2 órát :?

Kacsamama! Amit a szoptatásról írtál abban teljesen igazad van. Amit a kórházban mutattak, az édes kevés volt. És sajnos sokszor türelmetlenek voltak. És néha csak pislogtam, hogy milyen hangon beszéltek velem. Ugyanis Jancsika türelmetlen volt (sokszor még most is az :) ) ezért elég nehezen indult meg a tejem,. Mondanom sem kell, hogy ott is tápszerezni akarták. :?
Nekem szerencsére itthon tudott segíteni az anyukám, azt is ő mutatta meg, hogy hogyan kell kézzel fejni. Aztán vettünk mellszívót, azóta azzal fejek, bár a végén mindig rá kell még segíteni kézzel.

Mennem kell, felébredt a gyermekem :)

Majd még jövök!

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Babuci!A "védőnőt" kérdezném :D
Minden szoptatás után kell fejni? És csak azt a mellet amiből szopizott, vagy a másikat is? Bár én két mellből szoptatok, mert ezt mondta a doki néni és a mi védőnők is. Neked mi erről a véleményed?

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Sziasztok!

Aki ezen a héten kommentel a Babanet valamelyik cikkéhez, az egy cuki Figurka álommanót nyerhet!

Kép

Úgyhogy mondjatok véleményt bátran: mi az, amit feleslegesnek tartotok megvenni a babának? Mit szóltok az új, otthonszülést szabályozó rendelethez? Vagy pl. szerintetek milyen praktikákkal lehet ránevelni egy gyereket az olvasásra?

Kedden sorsolunk!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Peti baba nagyon aranyfalat!!! :D
Imadom a nevet :wink:

Hat a szoptatasi tema elegge kiborito!!!
Amig stresszeltem volt tejem, amiota minden kezd normatizalodni egyszeruen kevesebb es kevesebb tejem van!!!!!
Mar alig van es hiaba nyuzom magam a fejessel, neha mar csak 30ml jon a kettobol!
Eddig 120-100 ml-t tudtam fejni.
Egyszeruen nem ertem, mert miota hazajottunk a korhazbol, anyum foz, iszom a laktoherb-et, vitamint szedek es azota csokken es csokken a tejem. Mar szinte csak tapszert tudok adni Olivianak es egyszeruen nem ertem miert?!
Kozben mindenkitol hallgatom az egyel igyal minnyit fejtel dumat amitol felrobbanok! :x

Szekrekedes....
Itt az a modi, hogy ha a babanak 3 napig nincs szeklete az normalis. Nemtudom ez otthon is igy van e?
Anyu rabeszelt a kupra 1,5 nap semmi utan es hihetetlen mennyiseg jott ki szegenykembol!Ha varok 3 napig nem is tudom mi lett volna!
Olyan folyos volt mindig a szeklete de most kemeny volt es sok. Gondolom ez is a tapszer miatt van,vagy nem is tudom!

Az ejszakai muszakot ti hogy birjatok???
En ma keltem hajnal 1kor,4 kor es 6 kor. Ami durva, hogy mikor 6 kor keltem elfelejtettem, hogy 4 kor is keltunk es ettunk es tiszta panikba estem, hogy nem evett hajnal 1 ota szegenykem!
Utana eszembe jutott, hogy upsssss de hiszen megetettem 4 kor is :shock:

Na megyek fejni :?

Kép

Kép
valijja
 
 


Sziasztok.

Gratula a babókhoz.

Valijja: ezzel én is így vagyok, sajnos már nincs elég tejcsi. Bár én nem fejek szopi után. Szerintem ne fejd le mind a kettőt szopi után, csak azt amiből evett, mert nem tud olyan hamar telítődni a mell. Én hallottam olyat, hogy a laktoherb-től hasfájós lesz a gyerek, szerintem hagyd el pár napig, hátha javul a helyzet. Az elsőnél én is ittam,én nem változtatott a tej mennyiségén. :?

Székrekedés: normális,ha akár egy héten csak egyszer van széklete a babának, bár a kemény széklet nekem "új",mert nem eszik szilárd táplálékot... Kérdezd meg a védőnénid, hogy mitől van.

Éjszaka: mi este 9-11 körül eszünk, utána 2 körül,majd 5-kor. Nagyjából beállt arra,hogy mindennap ugyanakkor egyen, persze véletlenül se úgy,hogy a srácokat tudjam kísérni a suliba,oviba. Tegnap már teljesen kész voltam (mint minden este), mert a fürdés után van neki az "aktív" időszaka. 7-től 11-ig evett félóránként. Most tápszert váltottam,mert a start tápszer nem tömte el teljesen.

Kedden voltunk mázsáláson,és már 4420gramm a drágám.

Na jó hosszú lettem.
Jó babázást mindenkinek.

Kép
ekriszta
 
 


Sziasztok

Mi is jól vagyunk, igaz két napja kicsit nyűgösebb Kristóf, nem tudom miért, vagy az idő miatt vagy a pocija fáj, nem tudom. Ha már nagyon nyugtalan és nem tud elaludni a kiságyba akkor a mellkasomra fektetem és egy idő után megnyugszik és elalszik, aztán vagy mellém lecsempészem az ágyra vagy beviszem a szobájába.
Örülök hogy mindenki jól van és gyarapodnak a babák, ez nagyon jó.

Írtátok hogy császár után nem lehet fürdeni, én meglepődtem 2-3 napja fürdök, mert nem gondoltam hogy nem szabad és olyan jól esik hogy beülök egy kád meleg vízbe és egy 5 percet magamra szánok. De akkor odafigyelek rá. Meg írtátok hogy 4-6 hétig vérezni lehet , nekem ez már megszűnt, két hétig volt és vége. Nekem még az is soknak tűnt, azt hittem normális menstruáció lesz azt kész. De amikor olvastam hogy 4-6 hét,szerencsésnek érzem magam. Nem jártam utána ezeknek és a dokim nem mondott ezzel kapcsolatba semmit.

Vali: Ne aggódj a tejcsi miatt, van ilyen, anyukámnak két hónap után egyszer csak elment a teje és nem volt ideges vagy feszült egyszerűen addig volt és kész.

Az éjszakázást én még bírom, de nekünk nagyon rendes baba Kristóf, este fél 8 kor elalszik és általában éjfél körül kel fel, én nem keltem fel 3-4 óránként mert egy ideig felkeltettem de amint a szájába raktam a cicit elaludt és hiába keltettem nem ébredt fel csak egy fél percig, szóval hagyom aludni, ha éhes felkel. Szóval éjfél körül kel aztán 5 körül, de akkor már apukával amúgy is kelünk mert megy dolgozni és készülődik én meg csinálom a reggelit, na meg noszogatom....

Babuci:Írtam privit.

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Velünk minden rendben kívéve velem. Most nagyon összejöttek a dolgok. A Pénteken torokfájás, utána a nátha ami most múlik el, tegnapra meg összehoztam egy gyomor rontást, és ma meg recseg a füleg ha fújom az orrom, amire azt mondták hogy középfül gyulladás. Na mondom tök jó.
Jázmin is szépen gyarapodik és 4100 g. Jövő hét pénteken már 1 hónapos. Úgy telik az idő hogy csuhaj.

Valijja: Nálunk is azt mondják hogy normális a 2-3 naponkénti kaka. De ha kemény akkor ne hagyd addig. Van egy ismim a Lánya egy idős Bogival és ők még most is szenvednek vele. Valaki ilyen típus.

Jázmin etetése. Bár Én ebben nagyon következetes vagyok. Én nem szoktam keltni hogy egyen csak naponta egyszer akkor sem mindig kell és ez az idő az esti fürdetés. Fél 7 hiradó 7 óra fürdés. 7-8-ig tart a fürdés öltözködés és etetés altatás. Boginál is ez volt és van most is. Szóval Jázmin 7-8 körül vacsizik és alszik hajnal 2-3-ig. (ma pl 3-ig) aztán csak 5 körül kel fel. Több felől is hallottam hogy este a nappali evés időszaknak a 2szeresét kell kihagyni hogy a gyomruk is pihenhessen egy kicsit. Tehát ha 3 óránként esznek akkor este 1x 6 órát ki kell hagyni. Persze nem mindig jön össze, időjárás stbstb miatt. De erre törekszem. És Bogi magától betartotta hál istennek és úgy néz ki Jázmin is ilyen lesz.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Valijja
Hááát, még velem alszik Zalán, úgyhogy így nem nagyon van éjszakai műszak. Pelust szoktam cserélni, utána legalább többet is szopizik, mert kicsit felébred. Még nincs légzésfigyelőnk, de kb 2-3 hós korában szeretném a kiságyba szoktatni. Reginél többé-kevésbé működött a dolog.
Naturland-os teát iszok, az íze is jobb.

Kacsamama
Most már nálunk is így van, főleg hétköznap, mikor ovi van. Hiradót megnézem, addig Regi is még játszik egy kicsit, aztán fürdés 8-ig. Utána altatás, alvás. Ezután ha akarok még tudok tévézni, vagy kicsit kikapcsolni.
Vendég
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk, bár nekem fura ez a teljsen rendszertelen életforma Beni után, akihez az órát lehetett igazítani, mert pontosan 3 óránként kelt, éjjel meg 6 órát is bírt kaja nélkül! Dorka teljesen más, van, hogy máfél órát is alig bír ki és van, hogy 4 órát is elvan kajcsi nélkül! Én sosem ébresztem azért, hogy egyen, ha éhes, úgyis felkel! Éjszaka is kétszer-háromszor rámcsatlakozik, még jó, hogy az éjszakai szopit álmomban intézzük, különben már olyan lennék mint egy zombi!

Tesóféltékenység nálunk még mindig van azért, Beni most hihetelen sok figyelmet igényel, és próbálom minden szabad percemet vele tölteni, csakhát Dorci sem az a nagy alvó gyerkőc, vele is kell foglalkozni szopik között is!

Holnap megyünk 10 napra Sopronba a szüleimhez, már nagyon várom, ott legalább nem leszek egész nap egyedül a két gyerekkel!

Dorka egyébként ma egy hónapos, voltunk mérlegelésen (mert nincs itthon mérlegünk), kereken 4 kiló, jó kis husis... :lol: 52 cm-nek mérték, ami elég vicces, mert 55 cm-rel született... :lol: :lol: :lol:

Nálunk is ment az orrszívó a héten, szinte minden reggel ki kellett szívni Dorka orrát! Nem tudom, hogy ez megfázás, vagy mi a szösz, mindenestre csak reggel kell neki kiszívni!

Két dolgot utál nagyon Dorka: a kiságyát és a játszócumit! Totál besértődik, ha a cumit a szájába merem adni és ha elaltatom a kezembe, vagy bárhol máshol elalszik és megpróbálom betenni az ágyába, egyből kipattantannak a szemei és üvölt...

Hát ez van!
Közben megírtam Dorka részletesebb születéstörténetét, ha valakit érdekel itt olvasható:
http://beni-baba.blogspot.com/2011/02/d ... enete.html

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


Hello!

Hát mi még 2in1, minden okés, bár már kezdek kicsit izgulni.

Na most hogy már mindenkinek megvan a babája rajtam kívül jó lenne ha mindenki leírná a szüléstörténetét, már aki még nem tette meg. Jó lenne elolvasni kinek milyen élménye volt, ha ne adj isten kellemetlen volt akkor is, mert tanulhat belőle más. Nekem sem volt jó élmény az első, de most remélem másképp lesz.

Látom mindenki jól van, szopiztat, etet, altat, szóval megy a szekér ahogy kell. :lol:

Szülés után szeretkezni a 6.hét után lehet, az orvosi vizsgálat után ha a doki is úgy látja hogy minden rendben a méhhel és a hegekkel ha valaki csaszis volt. Fontos betartani, tapasztalatból mondom, mert könnyen össze lehet szedni egy bakteriális fertőzést, függetlenül attól hogy ki hogyan tisztálkodik ill. hogy nem beteg a párja. Én nem tartottam be előzőleg és meg lett a következménye. 6 hét után ha a doki is javasolja akkor jöhet a mehet!!! 8) :lol: :lol:

Szoptatás szerintem igény szerint, mikor a baba éhes, én olyat még nem hallottam hogy ki kéne hagyni valamennyi időt.
Ja és akinek szoptatási gondjai lennének vagy tejjel kapcsolatos én ajánlanám a La Leche Liga honlapját, ott sok minden info van és telefonon is lehet segítséget kérni, sőt az egyik ismerősömhöz még ki is mentek segíteni és 18 hós korig szoptatott.
http://www.lll.hu/

Na megyek pihizni!

pussz

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Ekriszta:koszi a tippet, akkor kihagyom a laktoherb-et.
Hatha megnyukszik a kis pocija.
Gratula a 4420grammhoz!!! :D

pöcök:megnyugodtam amit irtal anyukaddal kapcsolatban, igaz nem orulok neki de nem tudom mit tehetnek meg.
Nalunk is az van ha en keltem fel ejszaka enni akkor tiszta koma es egyszeruen szenvedunk csak. Ha magatol ebred akkor meg olyan mohon eszik, hogy felek megfullad
:shock: :shock:
A bufiztetes a param mert nem akar sosem es utogetem szegenyt es sokszor semmi. Utana mikor visszateszem aludni figyelek mint valami vercse, hogy mikor bufizik fel neki a tej :?

Kacsamama:Jazmin is szepen fejlodik!!!Gratula :)

Littlebaby:az en szulesem reamalom volt, de ha gondolod leirhatom :?

Kép

Kép
valijja
 
 


Sziasztok!

Nah végre van időm írni.
Nálunk nagyjából minden ok, kivéve a tej témát. De már nem hallgatok 200x emberre csinálom ahogy jó. Néha fejek, néha tápi, néha szopi, és Ruben teljesen nyugodt, mindegy mit kap vagy mit nem ép. Mákom van, remélem kedden még a gyarapodást is jóváhagyják.
Ma voltam varratszedésen, féltem tőle, de semmi nem volt szerencsére.
Éjjel csak 1x van etetés 2-3 között. Szerencsénk van az éjjszakával.
Igaz este mindig tápit kap.
Ti mennyit adtok neki, aki tápszert ad? 60ml-t mikor lehet növelni?

Kép
Kép
judysz
 
 


Pöcök: örülök, hogy jól vagytok, sokat gondolok rátok! :-)

Vali: székrekedésre nekem anyukám azt mondta, hogy ő 3 nap után "meglázmérőzött" és akkor sikerült a dolog.
Laktoherbre sógornőm is azt mondta, hogy fájt a kisfia hasa.
Büfizés nálunk is ritka, hiába mászkálok vele, de én megnyugodtam, hogy akkor biztos nem nyel annyi levegőt, mert nagyon rácuppan. Hasra teszem le, ha mégis visszajönne valami, az kifolyik, de nagyon ritkán van a peluson egy icipici folt.

Kacsamama: sajnálom a betegséget, jobbulást!

Littlebaby: Kitartás!! Már nagyon közel van a nagy nap!

Éjszakákat én jól bírom, mert Hanga nagyon ügyes.
Én nappal felkeltem 2,5-3 óránként enni, ha magától nem ébred. Este 9-10 között fürdik valamikor, utána eszik és az ágyában letéve elalszik. Hagyom aludni, ameddig jól esik neki. Ált. 3-4 között szokott kelni és utána is alszik még 7-8-ig, úgyhogy nekem ez bevált!
Én nappal minden szoptatás után fejek, mindig csak azt az oldalt, amiből evett. Már lassan át kell rendeznem a mélyhűtőt..

Kép
grapefruit
Budapest
 
 


Littlebaby!

Imádlak a liga honlapjáért! Millió puszi! :D :D :D

Egy csomó olyan infót találtam, ami egy kicsit végre megnyugtatott. Ilyen, pl, hogy minden babának van egy nyűgös időszaka minden nap, kb. ugyan akkor. Na ez nálunk, olyan 4-5 óra körül indul délután, és fürdésig tart. Azt is megnyugtató volt olvasni, hogy minden babának más a szoptatási igénye, és, hogy a sokszor kevés ugyan olyan jó, mint a ritkán sok.

Most éppen a nyűgös időszakban járunk, Kisfiam teli torokból ordít. Ilyenkor bármit teszek, nem számít. Viszont éjszaka nagyon jó baba. 8 körül elalszik, és alszik kb. 11ig, utánna 1körül ébred, aztán 3-4 körül legközelebb. Úgy fél órát van fenn egy-egy szopinál. 4 óra után már nagyon nehéz visszaaltatni, ha sikerül is, max 6ig. Utána már fenn van. Ilyenkor, ha felébred, a férjem át szokta vanni és én még alszok másfél 2 órát. Ők meg elvannak kettecskén :)

Lassan fürdünk, úgyhogy megyek. Legyen kellemes estétek!

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Még annyi:
A Laktoherbet nem ismerem, én a Mecsek tea Tejszaporító teáját iszom, de nem úgy, ahogy a leírásában, van, hanem 2 literbe teszek 2 filtert. A védőnőm mondta, hogy így kell inni és akkor nem bántja a babó pociját. Hogy a tejem több-e tőle azt nem tudom, de így biztos, hogy minimum 2 litert megiszok naponta :) Ehhez hozzá jön még a napi kb. 1 liter kakaóm, meg az ásványvíz, meg levest is eszek minden nap. Nagyon bízom benne, hogy ennyi folyadék elég. :)

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: