Új privát üzeneted érkezett!

Gondoltam rátok most este, mivel a külön szoba a beszédtéma. Képzeljétek ma végre eljutottunk 1 hónap után oda, hogy a gyerekek beköltözhetnek a saját szobájukba, minden készen van. Anett és Petike is szépen bebújt az ágyába. Mire Tündit elaltattam és mentem apához a szobájába, látom, hogy a nagylányunk cipeli a takaróját és befekszik a nagyágyunkba. Nem telik bele fél óra és a fiunk is jön szintén takaróval. :D Még jó, hogy óriási a nagyágyunk, elfér benne mindenki (bár én még Tündivel alszom egy szobában, mert most egyre többször ébred, jön a rágófoga)
Na ennyit a külön szoba igényről...most ott kucorodnak a nagyágyban, a szobáik pedig üresek. :lol:
Kíváncsi vagyok mikor szélednek szét.
Nono, 110 nm szerintem elég, ha nem lesz külön szobájuk, akkor is ki tudsz kuckót alakítani nekik egy szobán belül. Mi ennél kisebbe költöztünk és ma is mondta a lányom, hogy mennyire szereti, hogy ekkora a lakás.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Kép

Nagyon boldog karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek!



Sztem az ünnepek alatt nem nagyon tudok jönni.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Örömökben gazdag, békés, boldog Karacsonyt kivanok mindenkinek!!!
s.orsi
 
 

 
 

Boldog,békés karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek!!!
süni69
 
 


Kép

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


háj jányok. még nem szülök de már mennék elhihetitek. túl a christmason....minden szuper volt. nektek is jól sikerült?

holnap dokim van meg ctg meg turka is lesz meg mondja h áll a méhszájam. ...

fáradt vagyok nagyon és elérkezett az egyik jele annak h nemsokára szülök. éjjel félek. sosem szoktam csak szülés elött meg 1-2 hós koráig a babának. nem tudom miért vagy mitől, tuti vmi hormon izé, de nem merek aludni csak kislámpánál vagy ha van velem vki. már el is felejtettem h ez így szokott lenni....naja közel az időnk, már csak 10 nap hivatalosan és ismét babázok.

lehet h már 10 nap sincs....eddig még nem hordtam túl őket.....szval lehet h csak egy jó hét....hm....félek ám ha ezt írom....tudom h milyen nehéz egy újszülöttel.

olyan gyönyörű kinnt a hóesés....szerettem volna hóesésben szülni...bár már mindegy csak ha már téli baba olyan szép....most ez számít de tudom ha vajúdok akkor tojni fogok bele h milyen az időjárás. 8)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Nono, annyira érződik rajtad, hogy már közeleg az idő és várod a babázást. :wink:
10 nap...nem sok idő tényleg, most már jelentkezz minden nap, hogy tudjuk itt vagy-e még vagy már bővült a családotok. :D Írsz valakinek SMS-t? Szívesen vállalom a hírhozó szerepét, mint anno Te nálam. :wink: :D

Nálunk is nagyon szuperül sikerült minden. Idén mi láttuk vendégül a párom családját, volt is sütés-főzés, bár bevallom a férjem a konyha közelébe sem engedett, így én inkább a lakást "formáztam". Apa olyan pikk-pakk elkészítette az ünnepi kaját, hogy csak lestem. A gyerekek is nagyon örültek mindennek, ez volt a legszebb pillanat.
Tuti híztunk pár kilót
:lol:

Jaj, Nono, csere ám holnap a doki hírekkel, izgulok már nagyon! :wink:

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Nálunk is jól telt a kari, eszem-iszom, ajándékok. :D

Nono
Izgulok értetek! :wink:

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


készülődök dokihoz. éjjel rémes volt. hát jányok érzem h közel a vég ill a szervezetem jelzi azért.
Ismét megtalált régi jó "barátom" a migrén. Mindig is szokott lenni kivéve a 3. trimesztereket. Akkor sosem volt még. No ez is visszatért. Éjjel már annyira rosszul voltam h bevettem a 2. algopirint is. SAjnáltam szegény jányt h ezzel szivatom de sztem neki is rossz volt mert annyira feszített benn és mikor elmúlt a fájdalmam akkor ő is megnyugodott. Szval neki se tetszett vmi. Szegényke.
Szval migrén, félsz.....fáradt vagyok nagyon.

Pénteken van az év utolsó napja. De furcsa h elszállt 2010 is. Emlékeztek mekkor adolog volt mikor az 1900as évek véget értek és azt írtuk le előszőr h 2000? Most meg már ennek is 10 éve pedig mintha tegnap lett volna h mindenki a számítógépes rendszerek összeomlásától félt....

Ha megjöttem mesélek mit mondott. Remélem ma lesz egy ucsó uh is.

hm annyi mindent akartam még írni de nagyon nagyon fáradt vagyok a szavakat se fogom fel amiket írtatok. no majd du-n benézek.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


nono, emlékszel, én anno pár hónapja (mintha csak tegnap lett volna)neked kezdtem el írogatni, így kerültem ide.Hihetetlen, h pár nap és kezedbe foghatod a pici lányodat!!Szorítok neked nagyon, h könnyű és gyors szülésed legyen, és biztos vagyok benne, h a fáradtságod a szülőszoba bejáratánál fog maradni,kívánok és küldök neked sok-sok erőt az elkövetkező napokhoz,és várom a jó híreket
süni69
 
 


süni: köszi! Pici jányom nem lesz csaaak fiatalka. :lol: Voltam dokinál, mérlegelés alapján 3930gr-osak vagyunk a súlyán kívűl korának megfelelő buksi és combcsontméretekkel. Az 56os rucik kicsik lesznek de még mindig nincsenek 62esek....hehe....evvan, időszerű lenne elmenni. A ctg eredménye lesújtó, lapos mint a kígyó amin átment a csuklós busz. Bár anno így volt mind a két gyereknél, a 36. hetin olyan jóslók voltak h ihajja most semmi....

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Bemegyünk a kórházba. Vérzés és szivárgó magzatvíz. Remélem Lili nem ver át. :)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Hajrá Nono!!!! :D

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Sziasztok kedves Anyukák!

Engem ért a megtiszteltetés, h világgá kürtölhetem Nono legkisebb csodájának születését!

"Lilien 12.28-án 3560 gr-al és 56 cm-rel pontban éjfélkor megérkezett.Mindketten jól vagyunk és nagyon boldogok vagyunk"



Drága Lili, Isten hozott a Földön légy nagyon boldog és élj hosszú, egészséges életet!

Szeretettel:Tünde

Lili:

Kép

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Nono,

GRATULÁLOK A KIS GYÖNYÖRŰSÉGHEZ, SOK BOLDOGSÁGOT ÉS RENGETEG TEJCIT KÍVÁNOK!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


nono, hatalmas gratula az igazán szótfogadó hercegnődhöz!!Aki nem jött karácsonykor,nem lett óriásbébi,gyorsan érkezett,ééééés kislány is lett(és még haza is viheted az 56-os rucikban)!!!!Egészséget, sok örömöt, és remélhetően elegendő tejcit is kívánok nektek!!!!
süni69
 
 


Nono, nagyon nagy gratula! Sok boldogságot Nektek!
Fantasztikus ilyen hírt olvasni, úgy örülök!!! :lol: :lol: :lol:
Ennyit a CTG görbéjéről és az óriási súlyról... :lol:

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Nono! Gratula!!!! Nagyon sok boldogságot az egész családnak!!!

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Nono!
Gratulálok!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Vajon holnap hazamehetnek már Nonoék? Remélem amint Lilike engedi, jön hozzánk mesélni. :wink: :D
Panny, hogy vagy? Már te is a 32. hétben jársz, úgy szalad az idő. :D

Az én Tündim is már jó sokat fejlődött, szinte egész nap sétál, már alig mászik. Nagyon édes ahogy egyedül totyog és úúúúgy koncentrál. :D Mikor elpottyan azonnal kel fel és próbálkozik ismét. Az egyik rágófoga is megindult, már látszik két csúcsa, átfehérlik. Volt is egy hosszú éjszakánk két napja, alig aludtunk. Tegnap napközben viszont bepótolta, kb 3 órát szunyált rajtam amíg apával DVD-ztünk. Nagyon sokszor kér szopit is, látszik, hogy nyűgösebb, vigasztalja vele magát.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Nono, szívből gratulálok!

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Köszönöm Tünci h hoztad a hírt. Ne haragudj h itt válaszolok, egyszerűen elvesztem az sms-ek tengerében, ma vagyunk éjjel pontban 3 naposak de már itthon vagyunk és egy kicsit szét vagyok még esve.

Sajna a hormonok tombolnak, elbőgöm magam néha semmiségeken és elég megviselt vagyok, remélem lassan alábhagy ez a sok hullám mert nehéz magamat elviselnem. Hát bezony könnyebb volt míg benn volt de nem panaszkodom, lassan beáll majd minden, csak a hormon ingadozás és a tejbelövellésen legyek már túl.

Gyors volt a kiscsaj, f8kor még nem volt igazán fájásom olyan f9 tájt jött első komoly és éjfélre meg is lett a baba. Gyors volt nem volt sok munka utána, ez a mozgásban nagy segítség. A hormonokon is túlleszek lassan majd.
Nem is tudom mit írjak, majd tezsek még képet de nagyon fáradt vagyok majd mesélek bővebben is. köszi mindenkinek a gratulációkat!

Süni nagyon klassz a bejegyzésed, tényleg minden úgy történt ahogy megálmodtam. remélem a köv napok/hetek is így zajlanak majd. :)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Sziasztok! Szeretnék csatlakozni!Nem tudom mennyi időm lesz írni de megpróbálnám. Augusztusra várom a 3. gyerkőcömet. 2 fiam van a nagyobb 8 éves a kicsi 14 hónapos. Nagyon boldog vagyok,hogy 6 hónap után sikerült pozitívat tesztelni. Habár még nagyon picurok vagyunk (5+5) de remélem nem lesz semmi gond. Olyan furi,hogy nagycsaládos leszek!:-))) Nagyon szeretnék egy kislányt és úgy érzem az is lesz! Idáig:-) A második fiúval is ezt éreztem az elején aztán már tudtam valamiért,h fiú:-))) Nah hát gondolom nem fog pörögni a fórum szilveszterkor, de jövőre remélem"találkozunk".

Egcsi: Megtaláltalak ám!:-) Babaprojekt???
henó
 
 


Nono,
Udv a nagycsaladosok korében és nagyon sok boldogsagot kivanok! akkor mégsem lett oriasbébi! Drukk az elso napokhoz, hetekhez, pihenj, amennyit csak tudsz és ha van idod és erod, gyere mesélj! A tesok hogy fogadtak Lilit?????

Nekunk is jol teltek az unnepek, tegnap jottunk vissza Mo-rol, olyan nagyon jo volt. most honvagyam van, de nagyon!

Nem tudom, leszek-e még az éven, ha nem, akkor mindenkinek boldog uj évet kivanok!!! Egcsi, neked kulonosen szurkolok!
s.orsi
 
 


Henó :)
Üdv itt! Gratula a babóhoz! Egyenlőre nálunk semmi, Hármaska kéreti magát. :roll: Majd az új évben. :wink:

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Először is GRATULÁLOK NONO!!!!!!!!!!

Ahogy olvasom szép és gyors szülésed volt és még óriásbébi sem lett :wink: ..nagyon írígyellek hogy márkezedben a kisbabád...ja és nagyon szép ő maga és a neve is!!!Sok tejcsit és kitartást kívánok!!!A tesók hogy fogadják?Van segítséged?

Ne haragudjatok hogy egyátalán nem tudtam jönni karácsonykor...elég haannyit elárulok hogy 11 rúd beiglit sütöttem :shock: :shock: :shock: ..amúgy iszonyt finom lett,nagy sikere volt az egész családban és a baráti körben!

Remélem mindenkinek áldott és békés karácsonya volt..nekünk igen :wink: ..nagyon örültek a srácok az ajándékoknak,mindenkinek eltaláltam a vágyát.20-a óta apa itthon van egészen jan.5.-ig...azóta a srácok csüngnem rajta és minden nap foglalkoztatják...most épp minden nap korizni járnak meg szánkózni...végre tegnap egy kis idő jutott kettesbe is...délután elvittük a srácokat anuyhoz és moziba mentünk...megnéztük az Üvegtigris 3-at...hát ugyanolyan jó mint az 1 és 2 volt..igazi kultuszfilm :lol: jót lehet röhögni :lol: ..most lustizunk kicsit aztán majd koraeste felé hazajönnek a srácok is és itthon szilveszterezünk nyugiba 5-en :wink:

Üdv.az újonnan csatlakozóknak!!!

Én jól vagyok...volt karácsony után egy kis izgalom mert 3 napig 150 felett volt a vérnyomásom és nagyon vizesedett a bokám már korán reggel is...gyorsan voltam védőnőknél,laborban meg a dokimnál....és óránként mértem itthon a vérnyomim....aztán 3 nap után rendeződött minden hál'istennek...mert már a dokim a kórházzal fenyegetett...nem tudni mitől lehetett de be voltunk fosva hogy nehogy toxémia legyen....a bizti kedvéért kaptam gyogyit ha megint felmenne a vérnyomi,de szerencsére azóta mindig 100-110 körül van.


B.Ú.É.K.!!!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Boldog új évet kívánok!!!!
süni69
 
 


Boldog Új Évet topiktársak! Mi még az óévben, de hamarosan itt is 2O11 lesz. :D

Panny
Anyám, annyi bejglit megsütni!!!! :shock: Az én bokám is vizesedett volna.... :roll:

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Egcsi!

Egyátalán nem volt olyan gáz a beiglisütés mert én úgy csinálom hogy minden hozzávalót csak bedobok a kenyérsütőbe és meggyúrva,megkelve veszem ki..csak kinyújtom és megtöltöm és ghagnyi kell állni és sütni..szal egyátalán nem macerás :wink:....azért lett 11 rúd mert folyamatasoan fogyott közben :lol: :lol:

Amúgy a vizesedéshez tényleg lehetett valami köze a karácsonynak mert "kicsit"túlvállaltam magam...de sztem ezzel más is így van kari táján :wink:

Akkor mostmár ti is az új évben :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


háj jányok. jól vagyunk, Lili is tündér minden oks bár a hormonok még dolgoznak meghát a szopi.....naja....

sajna nekem vmi genetikai sérülésem lehet h a csöcseim dísznek vannak. már a szülőszobán mikor egy órát rajta csüngütt véres lett, a kórházban nemadnak cukros vizet se csak szopi van, ha üvölt szoptatok...mire hazajöttünk a mellem egy merő seb volt. darabok hiányoztak a bimbóból és tudom h ez szörnyen hangzik de mikor rácuppan a vajúdó fájdalmak erejével üt le a lábamról olyan iszonyatos a fájdalom. egy véres húscafat volt mind a két bimbó, pedig volt tej, jól is van mellen, nincs deformálódva a bimbó szval jól van mellen mikor leveszem ez látszik, szopna ha hagynám de péntekre annyira elfajult a fájdalom h a számba vettem egy kispárnát és abba üvöltöttem bele olyan gyilkos volt már a fájdalom...és akkor ő 2 óránként kérné, rajta van nem de sokat 20 perc max de ez épp elég h mire leveszem ömlött a vér. ergo abbahagytam a szopit, fejek de így apad. A mellem amúgy 3 napja piros foltos dagadt és fáj, mintha tele lenne tűvel mindenhol belül és csomókkal, mintha szurkálnák. a melltartó betétem folyamatosan véres a tejcsordogálás miatt a heg alig gyógyul. veszélyes is hisz könnyen befertőződhet. a lelkem? romokban. adnám neki ha tudnám hisz tudom h fontos....itt a két nagyobb a sok baci és a tej védené. szörnyű. most is sírok ha ez jut eszembe de ez van. gyűlölöm a tápot de legalább Lilikémnek ízlik. evvan. ha meggyógyul és van még egy pincur tej kezdem elölről hátha visszajön és nem lesz véres...nincs sok reményem....szomorú. a jótanácsoktól falra mászok...tedd rá többet ne tedd rá....biztos rosszul teszed rá....adj neki tápot...ne adj neki tápot....ezt szúrtad el azt szúrtad el....genetika...te hibád.....bimbóvédő segít (nem mert nem tudott vele enni csak levegeőt nyelt)...ilyen krém olyan krém....roszz a hozzáállásod.....áá basszus elegem van már ebből...amúgy Lili egy tündér és imádom h itt van csak ez a caros szopi téma.... :roll: evvan....sajna.

amúgy utólag is buék mindeninek.

panny: sajnéálom a vérnyomit én biztos bepánikoltam volna.
dr_nono
 
 


Sziasztok,


BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK!



Szilvesztert sajna én végighánytam és a hasam is ment. Szóval marha jól sikerült. Még ma is szarakodik a gyomrom, de már jobban vagyok. Valami hülye vírust szedtem be.

Ma meg megjártuk az ügyeletet, Iza is hányt. Kapott b6 szurit, de azóta is hányt.
Adtam neki hányásra kuppot is. Most várok mi lesz, mert eddig minden cicit kihányt.
Ha nem lesz jobban, irány a kórház.

Nono,

Én ugyanezt éltem át Izával. Már ordítottam a fájdalomtól, pedig a többivel nem volt gondom. Majdnem feladtam, amikor kaptam egy jó tippet.Menj be a gyógyszertárba és kérj nyers lanolint egy kis tégelybe. Hülyének fognak nézni, de az nagyon szuper. Már 2 nap után majdnem 100%-os volt a gyógyulás, pedig nekem is kint volt a nyers hús és vérzett is. :oops: :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Nono
Ez nagyon szarul hangzik....sajnálom. :( Tápon is felnőnek gyerekek, pl. én is milyen szép nagy lettem. :wink:

Judy
Jobbulást! Remélem nem lesz belőle kiszáradás. :?

Mi jól. Holpnaptól kezdődik Bercinek a suli, én meg lehet megyek dolgozni. Majd hívnak, ha kellek. Anyuék nemsokára mennek haza...elég szar lesz, viszont végre csak mi leszünk. :) Fél éve mindig van itt valaki....

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Nono,
ez szornyen hangzik. szivbol kivanom, h hamar rendbe jojjon!!!! eleged van a tanacsokbol, de én még annyit tennék hozza, h az anyatej rendkivul jo hegg gyogyito. kenegetni kell a tejjel és a levegon raszaradni. a melltartobetétnél nagy esélye van a fertozésre.
s.orsi
 
 


nono, sajnálom, h megint kínlódsz, de ne add még fel, én is az anyatejet javasoltam volna,és a szabad levegőn szárítást(én még hajszárítózni is szoktam óvatosan) mint orsi.Áprilisban én is ugyanígy kínlódtam,a fejést pedig mindig csak egyik mellből csináltam,amíg vérzett így több ideje maradt gyógyulni (8 óra),és a szopit is lekorlátoztam eleinte 5-10 percre.A tejcsi, ha le is csökken, nem baj, vissza tudod hozni, ha újra szopizni fog Lili,hidd el!!Én nyáron egy hónapig nem szoptathattam a kórház miatt, de pár hét alatt rendeződött a mennyiség is.Kitartás, ez több hétig is eltart, de hisz ezt mán tudod!!!!
süni69
 
 


Nono!

Én se akarlak "fárasztani" a jó tanácsokkal csak anniyra magamra ismertem...nekem Márkkal volt nagyon gáz a szitu(talán írtam is már róla)...annyit fogadj el tőlem hogy feltétlen figyelj arra hogy nehogy elfertőződjön a seb mert nekem sajna sikerült és Staphylicoccus baci került bele és nagyon csúnya gyulladást okozott(sebészeti úton jött csak helyre a mellgyulladás)...tényleg nem rémísztgetlek hanem szeretném h megelőzd a bajt!!Ha már piros foltos és szúrkálást érzel akkor léccci sokat masszírozd,borogasd és próbáld fejni...nem kell kiüríteni mert akkor megint sok fog újratermelődni és addig amíg gyulladt az most nem cél,de annyit fejjél ki h ürüljön a gyulladás egy kicsit.Én elhiheted hogy a minden létező összes krémet kipróbáltam...egyedül az Avent vált be,de abból is van kétféle,csak ez jó:Soothing Nipple Cream.Nekem ez csodát tett...olyannyira hogy a többi két gyerekkel már nem volt ennyire gáz a szitu..alapvetően nagyon érzékeny nekem is a mellem,de nem lett véres és sebes másodszor,harmadszor..ja és nekem azóta is csakis Avent bimbóvédővel megy a szopi..anélkül megint sebes és véres lenne...anno a gyulladás után is csak azzal ment....hidd el meg tudnak tanulni vele szopizni a babák...nekem már a szülőszobán azzal szopiztak és semmi gond nem volt!!!

És igazat adok Süninek mert anno a gyulladás alatt a műtét után egy hónapig csak fejtem és utána simán visszaállt a szoptatás és a menniység is.
Kitartás!!!!!!!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


lanolinos izém már van, bimbóvédőt ma veszek.....hát majd meglássuk....köszi csajok, hátha...ha nem akkor marad a táp meg a lelki szenvedés.... :cry:
dr_nono
 
 


Nono!

Én már csak egyet fűznék hozzá: nincs lenőve Lili nyelve? Andrissal én is szenvedtem vagy 6 hétig, semmi nem segített, nem gyógyult a seb a mellemen, mire kiderült, hogy Andris nyelve nagyon lenőtt.

Drukk!!!!!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Nono, nagyon sajnálom, hogy gond adódott a szopival. Bizony nekem is volt véres a mellbimbóm mindegyik gyereknél, de annyira talán mégsem volt durva mint Neked ahogy írod. Amíg nem gyógyult meg, én bimbóvédőztem, tényleg nem mindegyik fajta jó, próbálj ki többfélét. Nekem MAM-os jött be. Kb 2-3 hétig volt rá szükségem utána már nem, akár harapdálhatta is. :wink:
Kitartás és ne keseredj el!
Drága Lili, olyan gyönyörű, gratulálok hozzá!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Nono!

Tényleg a nyelvlenővés is lehet ok,igaza van Boeskének...tesóm kisfiának is az volt és egy ambuláns sebészeti bemetszéssel megoldódott minden kínjuk.

puszi és ne aggódj!!!Veled vagyunk lelkileg és gyere ha bármi kérdésed van vagy csak úgy is :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


na csajok van 3 féle bimbóvédőm. hogy kell használni? nekem nem jön be nem megy a szopi vele....és ha ezzel is vérzik? most várjak még pár napot míg mellre teszem megint míg beheged a seb? vagy????

37,3 a hőm.... qva mellgyulladás.... :cry:
dr_nono
 
 


nono, mellgyulladás, csak a tapasztalatom novemberből, nekem 39 fok lázam volt, pár napig, maszírozni, fejni, hideg és melegborogatást váltva kellett rátennem.(éjszakára a meleget tettem rá, van ilyen zselés párna (ami persze összement a melegvízben, de így is jó volt) :D Szerintem a vérzés, ha nem fejed olyan gyakran, egy nap alatt is képes helyreállni, de a mellgyulladás miatt meg amelyik csomós, azt fejni kell, ki kell maszírozni a csomókat.Hát nem irigyellek, pár nap és túlleszel rajta, drukkolok neked!!!Ugye most nem iszol szopis teát?
süni69
 
 


csajok annyit maszírozom h már izom ujjaim vannak. fejem de nem túl sokat h ne termeljen túl sokat, a vérzés nem sima vérzés ez nem múlik 2 nap alatt mert a nyers hús cafatokban látszik szval túl vagyunk az első hozzátápin is, mindjá hússal kezdtük. most estére lett jobb a helyzet, péntek óta a seb is most látszik h gyógyul már csak a bimbó teteje cafatos az oldala már nem szerencsére az csak egy kicsit heges szval javul de veszett lassan.

ma volt a gyerekdoki aki szopi tanácsadó is nem nőt le a baba nyelve azt megnézte, kértem nézze szval jól megszemlélte, ő mondta h erre most ne tegyem rá a babát max bimbó védővel mert el fog fertőződni, mondta h itt már a tejcit rákenem nem segít ez már veszett durva. bízatott h ne adjam fel de nagyon megértő volt és azt mondta h nem sorolja asok előnyt inkább hagy itt két doboznyi tápi receptet ha úgy érzem feladom akkor ő nem fog ítélkezni ez olyan kín amit megérti ha nem vállalom. mondtam dehogy adom fel de azért jól esett h nem ítélkezett és adott táp receptet. ő volt az első aki azt mondta h nem muszáj és bízatatott és nem ítélkezett. sokat jelentett ám. tanáscot amiket mondott már minde ismertem.

szval h a csába használjam a bimbóvédőt? hisz mikor ráteszem a bimbóra akkor a tetejét nem tölti ki a bimbó ott levegő van....hogy fog így enni?????? segítsetek légyszi aki használta már!!! nekem ez nem jött össze egyiknél se de most csak ez az egyreményem van.
dr_nono
 
 


Drága Nono, remélem javulni fog a helyzet minél hamarabb, hogy ne legyen fájdalmad.
A bimbóvédőt tedd úgy rá a cicidre, hogy a mellbimbó bekerüljön a bimbóvédő csúcsos részébe. Nem baj, ha nem tölti ki, ez majd a baba dolga lesz. Mikor a pici elkezdi szívni, akkor vákuum keletkezik és így fog kitöltődni a bimbóvédő a mellbimbóddal. Megmondom őszintén, hogy mielőtt használtam, én forró vizet engedtem rá egy ideig, mert így megpuhult a szilikon, nem volt olyan merev és ezenkívül mire a babát mellre tettem, a bimbóvédő pont test meleg hőmérsékletű volt és nem hideg.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Nono, ezt még olvasni is rossz volt...
Én ugyanígy jártam Emivel, kint volt a hús a mellbimbóm oldalán.

Két hónap alatt tanult meg szopni, ha nagyon gáz volt, de még ezután is napi 3 órát fejtem, és két hetes korától táppal is pótoltam.

Két gondolat: ha találsz csomókat, és nem tudod kimasszírozni, próbáld meg forró zuhany alatt. Szerinte ilyen nyílt sebbel kádba talán nem tanácsos beülni,de a zuhany is sokat segíthet. HA belázasodsz, irány a doki, antibigyó kell.

A másik meg: ha mégsem sikerül, nehogy bedepizz rajta! (én Eminél teljesen kikészültem, de ezt már írtam korábban).
Ugyanolyan jó a babának a lefejt tej is, tart, amíg tart. Csak macerásabb "előállítani".
És ha mégis úgy alakul, hogy tápszeres lesz, akkor sem dől össze a világ, nem ezen múlik, hogy milyen anya vagy.:wink:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Amúgy meg -ezt most már fel merem vállalni, bár lehet egy LLL-es megkövezne :D - nem igaz, hogy mindenki szeret szoptatni.

Gondolom most te is utálod a szenvedés miatt, én Eminél sosem szerettem meg, mikor már nem fájt, akkor sem.
Beninél végülis rájöttem, jó dolog is lehet a szoptatás, de őt meg nem bírtam aztán elválasztani, nagyon sokáig szopott, én nem szerettem volna majdnem két évig szoptatni.
Most Samunál nem volt semmi problémánk, mégis vártam már, hogy vége legyen. 11 hónap bőven elég volt...

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


háj jányok

a gyulladás csökken de nem az igazi tej alig alig, a kettőből 30ml a jánykám meg benyom 2 óra alatt 180at több szakaszban de ennyi nincs. fejek de nem tudok 2 óránként mert vagy ő kér vmit vagy a nagyok vagy apa egyszerűen ennyi gyerek mellett nem tudok fejni ennyit. a bimbóvédővel is irtóra fáj de egy fokkal jiobb mintha vajúdnék de nem igazán szopik vele mert nem jön... :( most jön a tejszaporítás de h mivel???? áááá nem tudom....hiába tudom h nem ezen múlik ez akkoris olyan elemi ősi ösztön h te etesd a babát h amíg ez a tortúra le nem zárul vagy így vagy úgy addig nem tudja az ember lánya túltenni magát rajta...evvan....elmúlik. úgy szeretem amúgy csak ez a rühes szopi nyomor ne lenne....bár a bimbóvédővel kezdtem volna már az elején...de nem gondoltam h most be fog jönni hisz nem jött be a másik kettőnél sajna....evvan.
dr_nono
 
 


Nono!

Gondolom azóta már rájöttél hogy műkszik a bimbóvédő...ahogy előttem írta valaki8bocs már nem tudom ki) csak tedd rá a bimbóudvarra a védőt és a babuci vákummal beszippantja a bimbót és így ki fogja tölteni a helyet...nekem nagyon-nagyon bevált....én a Márkkal uygenezt éreztem mint te...azt éreztem hogy tiszta szívből utálom ezt az egész szoptatást mert semmi de semmi örömöm nem volt benne csak az iszonyatos fájdalom,betegség,41 fokos láz,állandó fejés,masszírozás..stb...meg kell hogy mondjam a másik kettővel már sokkal jobb volt hogy nem hagytam magam eltántorítani a bimbóvédő használatától,de alapvetően én is úgy vok mint Uxi hogy totálisan és 100%-ban én se tudtam igazán élvezni a dolgot és megértek akárkit aki a sok szenvedés után feladja és tápit ad a gyereknek!!!Ezt csak az érezheti aki átéli,csak az a baj hogy sokan úgy"okoskodnak" és ítélnek el hogy soha ezt nem kell hál'istennek átélniük!!

Krizsivel és Olival is volt ugyan mellgyulladásom(Olival kb5x!!)de akkor már nem cicóztam azonnal jött az antibiotikum mert nem akartam megint a sebészeten kikötni.Olyat szedtem amivel simán lehetett szoptatni csak épp nem adhattam le a tejet...Olinál már egy cseppet sem fejtem mert akkor még több lett volna...így is amíg az egyikből szoptattam addig a másikból 200ml(!) csak úgy kifolyt és én azt felfogtam kagylóval....így volt a mélyhűtőben kb.30liter fél év alatt...mert én csak fél évig bírtam ezeket a megpróbáltatásokat és csak addig szoptak a srácok...szégyen vagy nem én tovább nem bírtam az örökös félelmet hogy mikor gyullad be megint...ja és közben uh-n kiderült hogy abnormálisan sok tejcsatornám van és ezért van ennyi tejem és ezért a sok mellgyuszi...szal ezeket csak azért írom le hogy egyátalán ne keseredj el és ne küzdj a lelkeddel,nem attól vagy jó vagy rossz anya hogy tudod-e szoptatni...csodálatos anya vagy és kész!!!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Nono, szerintem ha csak kevés tejet is tudsz adni, immunrendszerileg az is jó neki.

Szaporításra sajna nincs tippem, nekem sűrűbb szopival szaporodott, de nálad az kizárt... Még ami talán bevált, az a mogyorókrém volt :lol:, amikor 1 üveg nutellát megettem 3-4 nap alatt.

Mivel fejsz? Kézzel, vagy szívóval?

Emivel eleinte nekem is csak ennyi jött, aztán az Avent kézi mellszívó vált be, de csak egyetlen pózban tudtam fejni.
Le kellett térdelnem, a homlokomat megtámasztottam a heverő karfájában, úgy, hogy lefelé lógjon a mellem, és alulról fejtem mellszívóval, miközben a másik kezemmel masszíroztam az épp nyüstölés alatt álló mellet.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: