Új privát üzeneted érkezett!

Katuska! Nagyon örülök! Elmehetnek ám az AFP-vel...na,majdnem mondtam valamit :lol: A vizsgálatukkal is menjenek a fenébe -- bizti, hogy minden rendben van a Babócával! És kislány! De szupi! Akkor csak jönnek a meghódítandó kislányok a kiskukisaink mellé! Ez így milyen szupi, egy kispasi+egy kiscsaj! Akkor, Fanni? :D
Rakok majd fel képeket, csak mindig az uram reszortja letölteni őket a csodamasinájáról, amit szülinapjára kapott tőlem, én nem akarom megpiszkálni :oops: De ígérem, rakok!
A tevék egyébként sokkal cukibbak, nem olyan rusnyák, mint az állatkertiek, olyan homokszínűek, nem nyálzanak vagy ilyesmi :lol:
De látod, megfogadtam, elmentünk a kirándulásra Karthagóba! Meg az UH-s tanácsot is, majd csak a 25. héten megyünk 4D-re! Az mondjuk még 4 hét, de kibírom!

Hanna: úgy legyen -- de mit bánom én, ha kint eleven kisördög lesz, hadd játszon, futkározzon, de azért ésszel :lol:

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Katuska! Nagy gratula a kiscsajszihoz!


Kata! Ezzel én is így vagyok. Bár a férjem most jött haza a Hungaroringről és ecsetelte, hogy a kisfiunkat is hordani fogja majd magával motorozni. Na, már tuti, hogy magas a vérnyomásom.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Moffli! hát ezt nem értem én sem! A dokinő szerint az UH nem mutatja ki ha valaki down....akkor meg mi értelme. És ahol nem csinálnak afp-t csak az UH-ok vannak?

Ha már fizetek akkor inkább elmegyek egy négyes tesztre a Bolgárkerékbe....az azért mégsem veszélyes. Bár nem nagyon értem mert ott is afp-t meg free beta hcg-t néznek meg két valamit még. az a két érték ennyivel megnövelné a pontosságot? Egyébként ott az 1:300 alatti értéket tekintik pozitívnak, szóval én az 1:500-hoz értékemmel még bőven jó vagyok. Sőt a dokinő odafent 1:1000-hez mondta!

Nemt tudom van-e köze a magzat mozgásoknak a későbbi baba viselkedésre, de Máté annyira nem volt aktív a pocakban, most viszont huh....ember legyen a talpán aki követni tudja.....
Lent a korház parkjában mindenkit jókedvre derített, játszott egy fejműtött kisfiúval, kavicsokat osztott a padon ülő bácsiknak, meg hajmeresztű mutatványokat mutatott be a szobron.

NA este megbeszélem apával ezt a vérvételes dolgot, ha attól megnyugszik akkor inkább felhívom a bolgárkereket...gondolom a terhességi koromra tekintettel adnak gyorsan időpontot.
katuska79
 
 

 
 

Hanna
Nem mindig jó, hogy dolgozom :oops: :wink:
Főnököm már csak rötyög rajtam, hogy mik jutnak az eszembe :roll: :lol:
Vendég
 


Vicky! Mik jutnak az eszedbe? :roll:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


http://www.vitalitas.hu/konyvek/genetika/gen1.htm

Katuska
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :oops:
Chorionboholy-biopsziát a 12. hét környékén szokás elvégezni. Ilyenkor már ajánlatosabb a kisebb kockázattal járó amniocentesis.
Vendég
 


Hanna
Para-mamiság :oops:
Minden eü.dolgozóban van egy hajlam a hipohondria :oops:
És a pácienseim tüneteit észlelem magamon is :oops: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Mi a 12-13. héten csinálunk UH-t. Ha azon valami gyanús, akkor a 16-18. héten javasoljuk a triple-testet.
Egyébként a 18-20. héten van megint egy alapos UH.
Ha szükséges, akkor a magzatvíz-vizsgálat javasolt. És ezeket a betegbiztosítás fedezi.
Vendég
 


sziasztok!

Datolya :cry: :cry: :cry: nagy ölelés, remélem pár hónap múlva benézel majd hozzánk jó hírekkel :wink:

Kata, üdv itthon újra! Szuper lehetett a nyaralás, várjuk a képeket! 8)

Katuska, szerintem is inkább Istenhegyi vagy Bolgárkerék, ott tutira meg fognak nyugtatni!!!! Gratula a kislányhoz! :wink: Máris rózsaszínezem a táblát!

Petne, átszíneztelek Titeket! :wink:

Itthonlét kontra munka: én a kettő között vagyok félúton, pár hetet itthon voltam, most pár hétre visszamentem dolgozni. Nekem nem egyértelmű, hogy jobb dolgozni. Sőt, mióta tudom, hogy Babát várok, a munka már nem tud lázba hozni, fele annyira sem lelkesedem dolgokért, mint előtte, teljesen máshol jár az eszem.

Szeptember 2. felétől biztosan itthon leszek és alig várom! Amiket tervezek: jóga, torna, főzőcske, barátnőkkel tali-babázás, olvasás (gyereknevelés, pszichológia témában főleg, és szülésről, már kinéztem pár könyvet :D ), szülésfelkészítő tanfolyam, filmnézés, zenehallgatás, kreatívkodás: varrás, üvegfestés, és persze: VÁSÁRLÁS a Manónak.

Október végére szeretném, ha minden meglenne, novemberben már nagy pocakkal, hidegben, esőben, tuti nem lesz kedvem mászkálni...

Én úgy fogom fel, hogy ilyen soha többet nem lesz az életben, hogy csak magamra, magunkra van pár hónapom! Ha majd a 2. Manót várom, akkor itt lesz már a kisgyerkőc, az más lesz... :roll:

Puszi mindenkinek, megyek vacsizni :D

Kép
vickybabe
 
 


Más: Eperfagyi törölte a regisztrációját. Gondolom nem haragszik meg, ha kiveszem a táblából, gondolom azért törölte magát, mert nem szeretne többet írni... :roll:

Kép
vickybabe
 
 


Sziasztok, na vegre atragtam magam a ketheti termeseteken, es kepben vagyok mindennel. Na sajnos mindenkinek nem tudok irni, de majd behozom idovel. Most egy kis beszamolo, hogy ment a nyaralas. Ugy nagyjabol minden rendbe volt, attol eltekintve, hogy a hotelbol Torokorszagba nem tudtam kimozdulni, ugyanis a pici rogton besokalt es egybol rokaznom kellett. Vicces volt egyszer megproblatam , elmentunk Antalyaba es szerencsetlen taxisnak az autopalyan meg kellett alnia mert hanytam a taxiba is mint a hulye, persze egy zacskoba, persze mikor megerkeztunk a varosba ott meg folytadtam az utpadkan, na nem mintha nem lett volna koszos maga a varos is, az en hanyimat eszre sem vettek. Szoval vissza fele is volt hanyas, meg rosszul let egesz ido alatt, szoval tobbszor mar nem kockaztattam meg.
De maugy jol el ment minden, oszinten irigylem azokat akik kirandulgatni tudnak igy varandosan, en meg 5 percet sem tudok autoval vezetni, nem hogy meg dolgozni jarni vele. Amugy a repulest egesz jol viseltem csak egyszer hanytam. Otthon is jo volt, ott is voltam rosszul na de nalam ez normalis asszem. Na nem tudom lesz e ez jobb vagy anyum pedlajat kovetem es 9 honapig hanyok, meg rosszul vagyok. majd meglatjuk. Na azert vigasztal, hogy mast is latogat rokakoma.
Amugy nem is tudjatok micsoda erot ad az embernek ez a tarsalgo, most hogy 2 hetet tavol voltam, komolyan mondom kevesbe voltam pozitiv, meg mar ideges voltam babucira, miert hanytat stb. de most hogy ujra olvaslak titeket vissza jon az eletkedvem, meg pozitivabban allok mindenhez, szoval tok jo, nagyon orulok neki.
Nekem a kovetkezo Uh-m szeptember 2.an lesz, vedonohoz en is csak oktoberben vagyok hivatalos, eddig csak egyszer voltam. A vernyomasomat meg a sulyomat csak az orvos meri havonta. A vedono errol semmit sem mondott.
hu hosszura sikerult ez is.
Rita

Kép
brestovsky
 
 


Nem baj Rita előbb utóbb elmúlik a hányós korszak:) februárban már tuti nem lesz! Kitartás!
Gyere többet ide, majd elvesszük a kedvét a rókádnak! Látod nálunk már a farkasok győztek, hozzák az éhséget:)

Hú Vicky akkor ezt már végképp nem értem, hogy miért nem a magzatvíz vizsgálatot csinálják. Volt ott pár kismama akiknek aznap csinálták, szintén nagy pocakkal és neki is chorionboholy vizsg. volt... lehet azért mert ennek 10 nap alatt van meg az eredménye a vizesnek meg egy hónap?
Magyarán ha nállatok élnék akkor most ilyen jellegű probléma nem is lenne a tökéletes UH-jaim után....bassz...már megint látszik, hogy rossz helyre tett a gólya :)
katuska79
 
 


Katuska
Én se értem :roll:
CVS nagyobb arányban vezethet magzati veszteséghez, és nem ad teljesen pontos diagnózist!!!!
Vendég
 


Katuska, megértem, hogy ekörül forgnak a gondolataid, de talán édi-bédi Mátéd eltereli a figyelmed. Igen, ha nem ebben az országban élnénk, most nem kéne ezen izgulni, és nekem azt mondta a védőnőm, hogy gondolkodnak itthon is az eltörlésén. Én is azt javaslom, hogy kérjetek máshol is szakvéleményt, mielőtt döntötök, és csakis azt csináljátok, amiben hisztek, és amit biztosan akartok.

Rita, köszi az élménybeszámolót!

Hanna, ne izgulj, az én férjem már az evezést tervezi a kiscsajjal, de úgyis az lesz, amit a gyerekek akarnak. Lehet, hogy a fiad ki sem állhatja majd a motorozást... bízz ebben :wink:

Vickybabe, köszi :)
Eperfagyi remélem, csak elszégyellte magát, azért lépett ki, és azóta már megbékélt a kisfiával, és nagy szeretettel várja!!!

Ami a védőnőt illeti, nekem is vannak kétségeim. Én pl. a dokim magánrendelésére járok, ahol manuális vizsgálat és UH van, a védőnő pedig csak dumcsizik, vérnyomást és súlyt mér. Viszont nem vizsgálja a vizeletemet, nem néz szívhangot :?
Eddig kétszer voltam, nekem azt mondta, hogy 5-6 hetente kell találkoznunk.

Kép
petne
 
 


Petne! Szólj rá a védőnődre....az enyém mindig néz vizeletet, hogy van-e benne cukor és fehérje,. AZt mondta ezek fontosak!
megkérdezi van-e valami folyás, megméri a súlyt, vérnyomást, ha kérem szívhangot is néz.

Igen igazad van, Máté próbálja terelni a gondolataimat inkább éjjel rossz. Csak pörög pörög az agyam. DE arra a következtetésre jutottam, hogy négyes tesztet csináltatok inkább. Van egy olyan érzésem, hogy a biopszia miatt a korház jó kis lóvét szakít le. Én nem hiszem el, hogy ott voltunk kb 15-en és midnenkinek meg kéne csinálni. (senki nem mondta, hogy neki azt mondták menjen haza és álmodjon szépeket...) VAlamint azt is hallottam, hogy a sote I-en ingyen csinálják az amniót, a schöpfben (Ami átköltözött a bajcsyba) meg mindig a placentát piszkáljkák amit a tb nem támogat...

Jó hogy végre reggel lett mert már totál ki voltam akadva. Párom horkolt, nem bírtam aludni. Átmentem Mátéhoz, ott meg egy légy volt aki a reluxa alatt kínlódott. Gyorsan fújtam rá egy kis sprét mert már nem bírtam hallgatni, ekkor vagy 20 percig haldoklott valahol....aztán elkezdett folyni az orrom, meg bedugulni...5 kor kelt a párom, össze visssza matatott a lakásban. Alig vártam, hogy reggel legyen...

JA és ráadásul nem tetszik neki a Fanni név:( de azt nem mondja miért...csak nem tetzsik. Legalább indoka lenne! Nem baj majd én is vétózok neki egy pár nevet.
katuska79
 
 


Jó reggelt!

Vicky! Ne már. Ezt komolyan mondod? Nem parázunk. :oops: :wink:

Rita! Sajnálom róka komát, azért remélem, jól nyaraltatok. :wink:

Vickybabe! Most én is az üvegfestéssel leszek elfoglalva.

Petne! Na, ezek a pasik milyenek. Bár, szerintem, ha csak a fele rosszaság lesz a kisfiunkban, mint bennünk, már akkor annyi ennek a világnak. :oops:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Húú, jó sokat írtatok...pedig csak egy napig nem tudtam jönni. a Kutyánkkal van valami gáz, egész nap meg volt kergülve...
Voltunk a védőnéninél is. Nekünk is mindig kell menni, mielőtt uh-ra megyünk, hogy friss leletek, adatok legyenek a doki kezében. Képzeljétek -nem tudom, lehetséges-e- de 3 hét alatt 3 kilót híztam! Ez borzasztó!!! :oops: Mi lesz így a végén. Asszem, egy kicsit vissza kell fognom magam. :roll:

Katuska :lol: Örülök, hogy rendben vagytok! Szerintem ez azt jelenti, hogy teljesen egészséges. Ne parázz!!! Jaj, de szeretném már én is tudni, hogy kiscsaj e v. kisfiú? :?: :?:

A védőnő tényleg kijön környezettanulmányra?? nekem még ezt nem mondta. Bár én sem tudom, mit lehet nézni az üres -féligsekész- babaszobán. Vagy azt nézi meg, hogy van-e hűtő? Tényleg mennyi baromság van ebben az országban.

én szept.-től kényszerülök táppénzre, még nem tudom, mivel fogom magam lekötni, lehet, hgoy kicsit felfrissítem a nyelvtudásomat...vagy tanulni kéne valamit. az itthoni tétlenkedést én sem bírom elviselni. meg hülye is leszek tőle... :wink:

megyek, megnézem kutyiszt... :roll:

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


huu, lassan kezdődik a kajak-kenu is!!!!azta!!!!mindent bele!!! :shock: 8) :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Madaran!
Hízás:a 17-18. hétig átlagosan 5 kg-ot hízik egy kismama. ne parázz. Max a ch bevitelt gondold át.
Védőnő: most ahogy írjuk, szinte mindenkinél más. Én mondtam tegnap neki, kijöhet nyugodtan, ott van a vasalódeszka és segíthet.
Kutyusodnak jobbulást!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Sziasztok!
Jól eltűntem, ne haragudjatok. Nyaraltunk2 hete, nagyon klassz volt, nagyon jól sikerült, Soma fiam nagyon élvezte meg persze mi is. Azóta meg kertépítés folyik nálunk, állítólag ma már készen lesz minden. Nagyon szép lett a kert...sok munka volt vele. Amikor a termőföldet hozták, szállt mindenhol ez a fekete homok....takarítottam minden nap és mégis úgy éreztem hgoy mocsokban élünk.......de végre túl vagyunk rajta, nagy öröm!
IGyekeztem visszaolvasni.

Ami DATOLYÁVAL történt nagyon megrendített.......borzasztóan sajnálom. SOk erőt kívánok a "túléléshez". :cry: .

Katuska: nagyon egyetértek a lányokkal. KÉrjetek máshonnan is véleményt, szerintem is menjetek máshová ha tehetitek mielőtt egy ilyen komoly vizsgálatot megengedtek, főleg látom Vicky írja hogy veszélyes is :roll: . Egyébként meggyőződésem hogy minden rendben lesz, az uh mutatná ha baj lenne!!!
A Fanni nekem tetszik. Szuper, hogy kislányotok lesz!!!!

Nekem is megvan közben az AFP meg a többi vizsgálat, az orvos tanácsára megcsináltattunk egy integrált down kor tesztet az is jó lett. BÁr amióta Datolya bejelentkezését olvastam azért nem vagyok nyugodt. JObb lenne ha már kint lenne a bébi:-). És fiam lesz újra:-). Zéténynek fogjuk nevezni. Örültem volna ha kislány hiszen már van egy fiam de így is jó, örülünk így is. Két kisördögöm lesz :wink: .

MOstmár itthon vagyok, igyekszem követni hogy kivel mi történik!
Szép napot nektek!
Peni

KépKép
peni
 
 


Anna! a védőnő azért szokott kimenni, hogy saját környezetedben is tudjon veled váltani egy pár szót, hogy lássa nem egy putriba fog kerülni a baba, szóval hogy megfelelő a körülmény. Nem érdekes ha nincs berendezve a szoba, nekünk még tető sem volt aházon mikor kint volt....csak annyit mondott nevetve, hogy azért reméli nem ázunk majd meg:) Nme kell nagy faksznit csapni neki, jön, két percig marad, még le se ül és megy tovább a következő kismamához! HA megszületik a baba úgyis jönni fog havonta egyszer, sokkal jobb kialakítani már most vele egy jó viszonyt mert megéri! ÉS nem kell készülni rá sütivel, kávéval üdítővel ajándékkal stb. Neki ez munkaköri kötelessége. Fogadd, mint egy segítő szándékú vendéget és kész.
katuska79
 
 


Sziasztok
madaran: Vedono kornyezettanulamnyra? mi a francot nez olyankor? Az ures gyerekszobat? Vagy tanacsot ad, hogy a kisagynak nem a radiator mellett a helye? meg ilyet
Hanna: viszont a vasaoldeszka jo otlet:)

Hat hizas: nem tudom, en eddig 3-5 kilot hiztam, attol fugg hogy hanyos vagy nem hanyos nap utan merekezem. Meg amugy sem vagyok sovany, mindig rohogok egyet, hogy ha elmegyek orvoshoz az aktualis nover belovi a 60kg-t a gepen, es meglepodve kilonkent fel kell neki tornazni 72 kilora mar. Ujabban szolok nekik, hogy ne a 60 korul keresgeljen, nyomja csak batran felfele, mert nagyon messze vagyok en a 60-tol. Azert nagyon remelem, hogy 80 fele nem fogok menni.

katuska, most olvastam a hozza szolasodat, na igy mar masszemszogbol latom a vedonot, habar szerintem nalunk nem nagyon fog kijonni, habar sohasem lehet tudni, meg itt ilyenrol nem hallottam. A helyedbe en is kikernek egyeb orvosi velemenyt is, itt amugy is azt ajanljak altalaba az orvosok. Persze nehez megnyugodni az tudom, foleg ha ket velemeny van.


Kép

Kép
brestovsky
 
 


Sziasztok! :)

Hanna: szerintem területenként más szokások vannak, hogy mit csinál a védőnő, mit a háziorvos, stb. Nálunk pl. a háziorvos csak aláírja a védőnő által adott beutalókat, elküldött EKG-ra, meg 1X megmérte a vérnyomásomat és ennyi.
A védőnőhöz a 32. hétig havonta 1X kell mennem. Megméri a súlyomat, vérnyomásomat, elbeszélgetünk, odaadja az épp aktuális beutalókat. A 32. héttől pedig 2 hetente kell majd mennem.
De mondom, szerintem ez területenként változó.

moffli: ne aggódj, hogy nem érzed újra a kicsit, én is hasonló cipőben jártam. Éreztem a 15. héten kb. 3 napig, naponta többször is, aztán majdnem 2 hétig semmi. Aztán ma végre újra éreztem. :) Biztos nincs baj, nyugi! Egyszerűen még kicsikék, de az is lehet, hogy érezzük őket, csak olyan kis jelet adnak, hogy figyelmen kívül hagyjuk, vagy épp azt hisszük, hogy mást érzünk. 1-2 héten belül biztosan tudni fogju, hogy na igen, ez végre 100%, hogy ő volt. :)

Látom sokan matricás lázban égtek. :) Én is beszereztem egy szettet, én Micimackóékat szeretném az ablakra majd. :)

Ami meg Eperfagyit illeti. ... Nyugodtan lehet törölni, ha törölte a regisztrációját, biztos nem szeretne többet írni. ... Remélem, hogy megbékélt a kisfiával, de kétlem, mert akkor itt lenne köztünk, a boldog kismamik között.
Vendég
 


Ja, hízás. :)
16. hétig a védőnőm 2 kg-ot mondott átlagosan, aztán a 20. hétig +2-t. :)
Én eddig 2-3-nál tartok, ingadozik nagyon. :)

És szerintem jó, hogy híztál Hanna, nagyon sokat leadtál az első trimeszter kellemetlensége miatt. :( És amúgy meg gyönyörű vagy, és fantasztikus alakod van. :)
Vendég
 


Hali!

Peni! Gratula a kisfiadhoz!!!

Katuska! Köszi a védőnő infót. :wink:

Rita! Én komolyan mondtam neki, hogy jöhet vasalni. :)

Picuranyu! Úgy tünik igen, mindenhol mást csinál a védőnő. :) Ennyit az egységes terhesgondozásról....

Alakról, meg ne beszéljünk. Mentsük meg a kisbálnát akciót hirdetett az uram.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Sziasztok!

Látom védőnő a téma.....
Amkor az első fiamat szültem Újpesten laktunk. A végőnőnk Ágika ahogy megszületett a kicsi jött. AHogy hazajöttünk már másnap ott volt.-kedves volt és nagyon sokat segített főleg az első időben. Aztán jött a következő héten is, utána is....és egyszercsak rájöttem a rendszerességre, Ágika minden hétfőn 11 órakor megjelent nálunk :lol: . ELeinte megmnodom őszintén nem bántam....bizonytlan voltam, első gyerek volt SOma...örültem hogy valaki rámnyitja az ajtót és segít. Ő tanított meg rendesen fejni, a gyereknek "hajat" (ami volt neki fél évesen) mosni, kaptam egy csomó babareceptet tőle....szóval nagy jó volt. Aztán belejöttem a babázásba és már nem igényeltem volna hogy folyton jöjjön de nem akartam megbántani és tényleg segítség volt....
SOma 1 éves koráig menetrenszerűen megjelent minden héten.....néha szegény Ágikát a csudába kívántam! :wink: .
AZtán ahogy 1 éves lett a gyerkőcöm Ágika elmaradt és utána már "csak" havonta 1-szer járt...............Ő egy lelkiismeretes típus volt :lol: . Ilyen nagyon lelkiismeretes védőnőt azért nem kívánok nektek!!!
A mostani védőnőnk is jó fej, bár még csak kétszer voltam. Laza negyvenes, szimpatikus. MEgkérdzetem hogy ő látogtja-e a mamákat? Azt mondta, hogy az első 3 hónapban havi egyszer kimegy megnézi a babát de ő sajnos nem ér rá a mamákhoz meg a babákhoz futkosni mert nagyon nagy a körzete.....hát mit mondjak...megnyugodtam!! :) .

De az tény, hogy szerintem egy első babás mamának egy jó védőnő sokat tud segíteni főleg ha nincsen kéznél nagymama vagy tapasztalt barátnő (nekem nem volt).
Úgyhogy ne bánjátok ha kimegy "szimatolni" ez a dolga és még jól jöhet :wink: .

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!

Én éppen ma voltam a védőnőnél,de nálunk sem csinál különösebb vizsgálatot.A szokásos súly és vérnyomás mérés,megbeszéljük milyen vizsgálat következik és ad beutalót ha szükséges.
Hozzám már többször is be nézett a védőnő,de csak azért hogy jól vagyok-e.A környezet tanulmány tényleg csak arról szól hogy legyen hol lakni annak a gyereknek és ne az utcára kerüljön.Ha kicsi is az a lakás akkor is az a lényeg hogy tiszta legyen .

A súly gyarapodástól nem vagyok elragattatva,sajnos nekem az 5 kg plusz meg van de ennek tudom is az okát . :( :)

Kép


Kép
poszani
 
 


szijjasztik!

katuska:remélem sikerült kicsit megnyugodnotok! Szerintem is szp név a Fanni, de lehet, hogy valami rossz emlék köti ehhez a névhez, amit nem szeretne elmesélni, ezért nem "tetszik" neki a név. De bizti közös nevezőre fogtok jutni. :wink:

Védőnő:én kifogtam egy olyan védőnőt, akinek ugyan 3 gyereke van, de bármiben kérem a tanácsát, semmihez sem ért. :( Viszont akkora a szája, mint a bécsi kapu. Még csk 8 hetes voltam, de már a falumban mindenki tudta, hogy babát várunk, mert a védőnénike elmesélte a 2vel lentebbi szomszédunknak, aki egy pletykafészek, és több nem is kellett. Nagyon rossz érzés volt, mert a saját rokonaink nem tudják, de a falu igen. :evil:

Súlygyarapodás:én eddig büszk evagyok magamra, mert 78 kilóval indítottam, és eddig "csak" 3 kilót híztam. Tudom, most jön majd a nagyobb gyarapodás, amitől már előre félek. :cry: De olyan nehéz sokszor megállni a finom falatokat. A fincsi sültkolbit, palacsintát, sült szalonnát...Nyam-nyam. Pedig a párom már most "Kis hordómnak" hív. Mi lesz később?! :oops: :cry:

HÉtfőn én is megtudom, mikor látom újra a babót. :lol:

Kép
moffli82
 
 


Hanna
Te is eü. dolgozó vagy?

Katuska
Én egy nagyon alapos, szakember által végzett UH-t javasolnék.

Védőnő
Nálunk nincsen.
Terhesgondozást szülésznő, orvos végzi.
Vendég
 


Kép

Kép
Vendég
 


Sziasztok!


Köszönöm mindenkinek a gratukat Milánhoz. :D
Megvan az AFP is: 29,53, a MOM 0,92. Azt mondta az asszisztens, hogy értékhatáron belüli. Papírt még nem kaptam, majd ha megyünk a nődokihoz odaadják, de mivel kedden megyünk genetikai Uh-ra oda már kell tudni az értékeket.

Üdv a visszatért nyaralóknak :wink:

Datolya: nagyon sajnálom :cry:

Katuska: grat a kicsi lányhoz, biztos minden oké vele, a tesóját elnézve, biztosan ő is életrevaló baba :wink:

vickybabe: Légyszí vésd át a koromat 26-ra, és a János (kórház) elé is odatennél egy Szt., azt anno én is lehagytam :oops:

köldökzsinórból őssejt levétel: mi levetetjük, ha mást nem részletet fizetünk, mert azt mesélték jó kondiciókkal lehet igénybe venni. Utálnám, ha valaha szükség lenne rá, de nincs, mert nem vettük komolyan. Úgy tudom amúgy, hogy tesókra, szülőkre, és nagyszülőkre is használható a levett anyag. Vannak olyan betegségek a családban, amelyek hajlmát esetleg örökölni fogja Milán, ezért nem szeretnénk rizikózni. (Amúgy pedig az, hogy másból is ki lehet nyerni édeskevés, ha a magyar eü-ben nem foglalkoznak vele komolyan.)

Képzeljétek voltunk a Tescóban, és hát beleszerettem néhány babaruciba. Szülinapomra megkaptam Milánnak a hálózsákot, én meg vettem még neki kiskardigánt, kis kapucnis felsőt, és rövidujjú bodykat. Újszülött méretűt nem mertem venni, mert az 56-os, és apa és én is 58-cal születtünk, szóval a kardigán 62-es, a felső és az egyik csomag body 68-as, a másik body 74-es (ez a leginkább fiús, mivel kisautók vannak rajta, a többi ruhadarab unisex.)
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én már a karjaimban szeretném tartani Őt, epekedve várom január végét. Vágyom, hogy átöleljem, hogy csodáljam azt a kisembert, aki kettőnkből született, aki ugyanannyira része az apájának, mint nekem, és aki még több értélmet ad az életünknek, aki egy CSODA, a MI CSODÁNK. Amióta az eszemet tudom ANYÁNAk készültem, és most azzá válok, imádom ezt az érzést :lol:

Milán nagyon sok mindent megélt már általam, voltak/vannak boldog, szép pillanatok, és voltak/vannak elkeserítő, fájdalmas dolgok is, de ott van Ő, aki nem érezheti, ha anyája bánatos, aki nem érezheti, ha anyáját boszantja valami, mert nem hagyom sem én, sem apa, hogy bármi is kizökkentsen, mert Ő a legfontosabb nekünk, az, hogy ő egészséges, boldog, kiegyensúlyozott kisbaba legyen már most, odabent :wink:

Bocsi ezekért a nagyon érzelgős mondatokért, de ez most nagyon ki akart jönni :oops:

Jók legyetek!

biga.csiga
 
 


Jócskán nőtt már a cicim, a hasam, a fenekem :oops: :wink:
Vendég
 


biga

Kép
Vendég
 


Vicky! Csodaszép kismami vagy!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


biga.csiga írta:(Amúgy pedig az, hogy másból is ki lehet nyerni édeskevés, ha a magyar eü-ben nem foglalkoznak vele komolyan.)



Több centrumban is folyik őssejt-kezelés Mo-n :wink:
(Hematológiai Intézet, László Kórház, Miskolc Gyermekeü. Központ, DOTE, stb.)
Az egyik közeli rokonom az egyik centrum vezetője :wink:
Vendég
 


Hanna
Köszönöm :lol:
Vendég
 


Katuska, én őszintén szólva, el sem tudom képzelni, hogy ott van lehetőség ilyen vizsgálatokra. Ez egy gyermekorvosi rendelő egyik szobája, ahol még a sztetoszkópon, a vérnyomásmérőn és a mérlegen kívül más műszert nem is láttam. De azért majd megkérdezem.
Látom, nagyon rossz éjszakád volt, remélem, ma ki tudod majd pihenni magad! Fel a fejjel! Megcsinálják a 4-es tesztet, aztán megnyugszol... persze könnyű ezt modnani :oops:

Madaran, jobbulást a kutyusnak!

Biga.csiga, egyáltalán nem haragszunk az érzelmes gondolatokért, hasonlóak járnak az én fejemben is mostanában.

Vicky, szép poci!

Kép
petne
 
 


Vicky nagyon szep kismami vagy, gratula.

Ossejt, hat mi sem tudjuk, ferjem szerint nem fontos Vicky velemenyet osztja, hogy lehet masbol is nyerni stb. Na nem mintha egeszsegugyi dlgozo lenne. En meg bizonytalankodom.
Varom a velemenyeket.
Kép

Kép
brestovsky
 
 


Sziasztok!

Vicky,ez gyönyörűséges pocak!!! Nagyon csini kismami vagy!

Dobok pár képet én is,pár nyaralósat :lol: 8)

Ez egy távoli pocakos/tengeres
Kép


Nagyon közeli,Apa kedvence pocak :lol:
Kép

Tevegeléses :lol: :lol: :lol:

Kép

Karthago

Kép

Biga.csiga: BOLDOG SZÜLINAPOT!!!

Én is elcsábultam, vettem hálózsákot Martinnak :oops:

Még jövök, csak odasül a paprikás krumplim :oops: :lol:

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Paramami kérdés: nem kicsi a pocim? :oops: :wink:

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Nem nem kicsi az a poci ne aggodj. Nekem egy picivel nagyobb mert hajasabb, de amugy van amikor meg az a picivel nagyobb is vissza esik, attol fugg mit eszek.
amugy ngayon suzpik a kepek

Kép
brestovsky
 
 


Kata, Vcrane

Köszi! :lol: Két napja volt, csak nem voltam gép közelben :roll:

Vcrane!

Az itteni kezelések TB által támogatottak, és az őssejt kinyerése is? (Csak mert ha igen, miért mennek ki sokan külföldre, illetve viszik ki a gyerekeiket?) A felsorolt kórházak -tudomásod szerint- szeretik ha van köldökvérből nyert őssejt, vagy megoldják maguk?
(Pl.: leukémia, szívbetegség stb... kezelésénél)
Nem dolgozom eü-ben (hála az égnek, bár nem mintha az én hivatásom megbecsültebb lenne :roll:), ezért kérdezek, és a jelek szerint első kézből tudsz infót szerezni :wink:
Csak, mert meggyőzhető vagyok, de nem érzem túl acélosnak a magyar eü helyzetét, és a betegekhez, kezelésekhez való itthoni hozzáállást, ezért -szerintem- inkább legyen vmi biztos, minthogy amikor kell valami azt mondják, hogy nem, vagy azt mondják igen, de 3 milla, mert nem fizeti a TB. (Erről jut eszembe, hogy nem egy esetről tudok, hogy a kórházi kezelés során már a gyógyszert kifizettették, vagy -jobbat mondok- megvetették a beteggel, amit a kezelés alatt szednie kellett, noha biztosított volt :twisted:) Szóval én a negatív tapasztalataim miatt sokszor fenntartással fogadom a dolgokat, ezért sorry :oops: Tényleg érdekel, hogy mit tudsz az itthoni kezelésekről, és hogy milyen eredménnyel teszik mindezt, mert nem nagyon hangoztatják...

Tök szép a pocitok, irigy vagyok, mert nekem még nem ekkora, már növöget, de nem tudom a melső fali méhlepény befolyásolja-e ezt. Persze a mellem már két-három számot nőtt :shock: Nem is igazán tudok miket kezdeni velük, soha nem voltam egy "bögyös" típus :oops:

biga.csiga
 
 


Biga.Csiga!
Boldog Születésnapot!
Kép


Kata! Csodaszép vagy! Nagyon jó helye van Martin babának. :wink:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Rita! Tuti, hogy nem hájas a pocid! Ilyet egy szuper kismami nem mond! :wink:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Köszönjük :lol: :lol: :lol: :lol:

Kata
Pocakméret nagyon egyéni :wink:
A lényeges a tartalom :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
Vendég
 


Kata!


Nem, nem kicsi, nagyon szép! :wink:
Mint írtam az enyém növöget, de pl. hanyatt fekve, szinte el is tűnik... :oops:

biga.csiga
 
 


Hanna!

Köszi neked is :wink:

biga.csiga
 
 


Hanna!

Köszi neked is :wink:

biga.csiga
 
 


Hanna!

Köszi neked is :wink:

biga.csiga
 
 


Jaaaaj :oops: :oops: :oops: :oops:

biga.csiga
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: