Új privát üzeneted érkezett!

Pepitanna: Hogy érti azt, hogy rossz vagy?? Ma pl. reggel
ötkor felébredt Ákos, de nem úgy tűnt, hogy problémája van, mert nagyokat vigyorgott a kiságyban állva, ja, meg hangoskodott.... :roll:
Ezt annyira nem díjaztam, mert nem szerettem volna ha Matyi is felébred, mert akkor állt volna csak a bál igazán.. :lol: Ezért szépen (na jó, egy kicsit morogva ) vissza fektettem Ákost és nem engedtem, hogy felkeljen úgy, hogy simogattam közben a hátát ( a cici nem kellett neki, ment volna Matyit kelteni..)..Persze volt egy kis balhé, meg ellenkezés, de ilyenkor nem tudunk még játszani és ezt valahogy muszáj elfogadnia..
Pedig én határozottan ellenzem a sírni hagyást.. :roll: De van az a helyzet, amikor kikerülhetetlen, de így is mindig a lehető legkevesebb sírással próbálom megoldani... :roll: Na apukák, (persze a mienk is ) ezeket a pillanatokat azonnal észre veszik.. :roll: milyen érdekes.. :? De ha segítségre van szükségünk.. :roll: :roll: És igen mi is csak emberek vagyunk, hibázunk, fáradtak vagyunk.. :? De én mindig azt szoktam mondani, hogy a nehezebb pillanatok csak még jobban összekovácsolnak minket a babákkal.. :wink:

Ja, és nálunk is jellemző, ha egy kicsit félre vonulnék netezni, lazulni, naná, hogy öt percenként szól apuci, hogy anyaaaa, gyereee... :evil:
De, hogy én, hogy oldom meg napközben egyedül..??

De azért vannak vicces sztorik is.. Valamelyik éjjel, Ákos alatt lepedőt kellett cserélni, és mivel épp szopiztunk, gondoltam a párocskám segítségemre lehet.. Ébresztgettem, hogy segítsen már, de nem jártam túl sok sikerrel.. :roll: Nagy nehezen sikerült rávennem, hogy kinyissa a szemét, gondoltam, jöhet a megoldásra váró probléma.. Kértem, hogy cserélje ki Ákos lepedőjét, erre oda ment a székhez, levett róla egy pólót, gondosan leterítette maga alá és vissza feküdt aludni.. :shock: :shock: :P Pukkadoztam a röhögéstől és közben meg morogtam, hogy nem hiszem el.. :roll: :P :P Persze én cseréltem ki a lepedőt, reggel pedig tőlem kérdezte, hogy mit keres alatta a pólója.. :wink: :P :P

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Mia: Nálunk is szigorú sorrend van az elindulásnál, csak a gyerekek nem tartják be.. :P :P Egyik erre szalad, a másik meg arra.. Az én férjem is pörgős, csak itthon van energiaminimumon.. :wink: :wink: A gyerekeket is hiánytalanul ellátja, csak nem mindig látja át, hogy mi a következő feladat.. nekem pedig épp elég két kis manót navigálni.. :wink: :P :P :wink:


Én fáradtan nem veszekszem, nincs hozzá erőm... :wink: :P :P :P

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Még egy sztori :wink: :P

Múltkor apa öltöztette Matyit és egyszer csak megkérdezi, hogy csizmát adjak rá??? Dehogy is válaszoltam, szánkózni a térdig érő hóban szandálban az igazi... :lol: :lol: :lol:

Pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 

 
 

:D :D :D :D
jók ezek a sztorik :D
mi is indulunk a múltkor, mondom Apának: gyorsan bekapom a szendvicsemet, addig legyél ott a gyerekkel kikészítettem a ruhákat, add rá lszi míg megreggelizem..sietve tömöm a számba a kaját, a végét már ki is dobtam, annyira sietek..megyek be a szobába, oszt mit látok?? Apa áll a gyerek felett és néz rá..mondom neki, h nem öltöztetted fel? erre ő: nem mondtad.. :D :D :D nálunk is nagy tervező, nekem mindig előírja, h merre van az előre, de ilyenkor nemtom hová vész el a tudománya :D :D :D

most takarításnál véletlenül eltekertem a rádiót, de jó is, mert a gyerekszemészetről volt szó, h minden gyereket érdemes elvinni 1 éves kora körül szemészetre..sok érdekes dolgot mondott egy doktornő..mi 17-én megyünk, mert Martinnak kicsit behúz a szeme, és mivel Apa látszerész és optometrista palánta egyből tárcsázott egy kollégát, aki mondta, h jobb megnézetni most..a másik, h nem árt az ismerős..mert iszonyat várakozási idők vannak a látásvizsgálatokon (is)..

puszi,
¤mia¤
Vendég
 


Mia: :D :D :D :D

Pindi: Merre vagy????????? :(

Kép

Kép
morca
 
 


Azért én is tudok ám bakizni.. :D : Még Matyika nagyon kicsi volt, csak pár hetes lehetett és éjjel-nappal két óránként szopizott.. Egyik éjszaka arra ébredtem, hogy nyekereg a drága én meg félálomban felráztam apát, hogy büfiztesse meg.. Apuka bőszen elkezdte róni a köröket, mire szinte egyszerre esett le a tantusz, hogy vajon miért ordít a gyerek.. hát enni, azt nem kapott.. :oops: :oops:

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


sziasztok!

Kislány jelentkezik, immár teljesen jól! :lol:
Morca, annyira nevetek itt a soraidon, hogy még a könnyem is kicsordult. Hát igen, ismerősek a szituk!.... :lol: :lol: De az a lepedőcsere, az a király! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Jut eszembe, szemészet. Nekünk is kicsit behúz Hanna szeme. Azt mondták, hogy ez 1 éves korig normális, mert nem tud fókuszálni. De ettől függetlenül mi is megnézetjük. Holnap telefonálok is, mert én is kaptam egy mobilszámot. :lol: Sajnos, ez már csak így megy......... :cry:

Egyébként Apa azért kezdett el velem veszekedni este, mert Hanna nagoyn, de nagyon nyűgös volt, már napok óta alig alszunk, se éjjel, se nappal- sztem a foga miatt--- és mert hagytam sírni, amíg fel mertem állni a dentinoxért, hogy bekenjen Hanna ínyét, azért indult a lavina. ÉN sem pártolom azt,hogy a gyermeket hagyjuk sírni, de vannak szituációk, amikor valamiért ott kell őt hagyni, pl. a Dentinox, vagy a tiszta pelus, stb, amikor elkerülhetetlen, hogy ne hagyjam ott sírás közben........
Persze Apuci ehhez nincsen hozzászokva.........
Egyébként Morca az öltözéses és indulásos sztorihoz én még annyit fűznék hozzá, hogy nekem még Apucit is noszogatni kell, hogy menj már fürdeni, öltözni, nadrágot húzni, stb........ én nem értem.Amikor otthon vagyok, akkor olyan mulya!! Egyébként meg tök talpraesett, határozott faszi......... csak előttem ilyen nyámnyila???? :oops: :oops: :oops: :oops:

A peluscseréről: Ha otthon vagyok, és véletlenül megmerészelem Apát kérni, hogy most cserélje ki ő, akkor én ezt nem tudom.......... te ezt jobban tudod............ stb. sorokat hallom. Bezzeg, amikor egyedül hagyom őket, mert pl. elugrom a boltba, még dicsekszik is, hogy mekkorát kakilt Hanna, és hogy simaügy volt kicserélni a pelust... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Ki érti ezeket a pasikat??

Jaj, Csajok, jövőhéten igazoltan távol leszek!!! MEgtanítjuk kicsi Lányomat snowboardozni! :lol: :lol: :lol: :lol: Szóval a lényeg a lényeg, hogy keddtől vasárnapig ausztriában leszünk a havas hegyek között........ :lol: :lol: :lol: Már annyira várom.......

Nah, el is aludt a porontyom mellettem. Az előbb még püfölte a számítógépemet Ő is. Most meg már édesdeden alszik a kis Drága.
Megyek, becsempészem Őt az ágyikójába, én meg gyorsan teszek-veszek egy kicsit a konyhában.

Puszi Mindenkinek.

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Morca, de az a fáradtság miatt volt, hogy elfelejtetted megetetni.................. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: én egyszerűen nem ébredtem fel, csak arra, hogy apa már leveszi a mellemről Hannát. Mint kiderült, tisztába tette, felültetett, mellemre rakta, gyakorlatilag megszoptatta, levette a ciciről, és büfi után lerakta aludni.......... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Sziasztok!!

Hoztam pár képet:

Kép

Matyi csinál magának reggelit, Ákos asszisztál.. :D :D

Kép

mindjárt elindulok.. :D :D

Kép

testvéri munkamegosztás, Ákos morzsázik, Matyi porszívózik..

kedvenc elfoglaltság..anya felpakol, Ákos meg le.. :D :D

Kép :D :D

Kép

na, erre most felmászom.. :D :D

Kép

én kis kertész legény vagyok.. :D :D

Kép :D :D

nehéz munka után jól esik a tízórai..

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Kislány: Jaj dentinox.. erről is van egy sztorim.. Szintén Matyival.. Kb. másfél éves volt, mikor egyik éjszaka felsírt a foga miatt.. ( a rágókat nagyon megszenvedtük) Szóltam apjának, hogy hozza már oda nekünk a dentinox-ot.. Én rendre be is kentem neki, az mondjuk furcsa volt, hogy ordít a gyerek, meg hogy alig hagyja bekenni.. :roll: Reggel láttam meg, hogy az orrkenőcsöt hozta oda a párom, a dentinox helyett.. :shock: :shock: :shock: szegény Matyiiiii, nagyon durva... :shock: :P

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


morca - Két rosszcsont mellett hogy tudsz ennyit a géphez jutni? :shock: Valamit nagyon ügyesen csinálsz! És ezek a családi bakik... :lol: :lol: :lol: :lol:
Nagyon tetszik a hozzáállásod egy-egy témához. Tőled aztán lehet tanulni!
Irigykedve néhezm, hogy Ákosod milyen ügyesen áll :shock:
Panni egyenlőre magabiztosan ül egyedül. Addig örüljek? :wink: Kertészlegényed és takarító segéded nagyon ügyi! :lol:

Kép
Kép
pepitanna
 
 


Pepitanna: Amikor ilyen sokat itt vagyok, akkor itt van anyukám és kapok tőle egy kis szabadidőt.. :wink: Most éppen apa játszik a törpökkel, de mindjárt megyünk fürdeni.. :lol: :lol: Együtt fürdünk mind a négyen, az ám a jó móka.. :P :P

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Pepitanna: Még gyorsan: Nagyon aranyos vagy.. Anyukámékon, a férjemen és pár családtagon kívül kevésbé értékelik a hozzáállásomat.. valahogy kilógok a sorból.. De hát ez van, ha a gyerekeimről van szó nagyon kemény tudok lenni.. Igazából igyekszem mindig a gyerekek igényeit szem előtt tartani.. :P :P Azt szeretném, hogy olyan gyerek koruk legyen, amire mindig szívesen emlékeznek majd vissza.. És nem utolsó sorban szeretném, ha felnőttként is kiegyensúlyozott, nyugodt életük lehetne.. Ezt pedig most tudom megalapozni.. és amiről eddig szó esett, minden téma, hatással van a gyerkőcök jövőjére.. :wink: :P :P

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Na, még valami: Nem ülök ám folyamatosan a gép előtt, csak időnként megnézem, hogy írtatok-e és ha tudok válaszolok.. :wink: Ilyenkor füstöl a billentyűzet.. :P :P

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Sajog minden porcikám....................... :cry: Hanna ma éjszaka egész éjjel közöttünk aludt. Csórikám sokat ébren volt, biztosan a fogacskája........ :twisted: :twisted: :twisted:
a fél fenekem és oldalam lelógott az ágyról, de mozdaulatlanul végigfeküdtem az éjszakát mellette..... ugye ismerős????

Morca, hol vagy?? Nehogy eltűnj itt nekünk!! Had füstöljön csak az a billentyűzet!!! :lol: :lol: :lol: Aszem Te vagy a húzóerőnk!! Szóval hol is vagy már????? :lol: :lol: :lol: :lol:
A fiúcskáid továbbra is nagyon édesek és ügyesek. Párommal beszélgettünk erről, hogy Hanna még csak kúszogat, Ti pedig már álltok. De ami késik, nem múlik. Lehet, hogy nekünk jobb még???? :oops: :oops:
Ja, Apának felolvastam a lepedőcserés sztorit. Majd szét durrant a nevetéstől...... :lol: :lol: :lol: :lol: aztán, hogy folytassan a történeted, ezek után.... Hanna amikor először ébredt még este, és én már álomban voltam, átrohantam hozzá,majd kirohantam a nappaliba, azt kérdeztem Apától, hol van... hol van....... persze Apa nem hagyta befejezni a mondatomat, mert rákérdezett, hogy adja a polóját??? :lol: :lol: :lol: :lol: én pedig csak a sárga takarót kerestem........ :lol: :lol: :lol: :lol:
Na lépek, lánykámat el kéne altatnom. Ugyanis már fél 6 óta kuruttyol, túlvagyunk a reggelin, és most már lassan szundikálunk.

Apropó, egy új téma: a tejpépet miért ellenzi a gasztroenterológus. És Ti adtok a Babáitoknak pépet??

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Szép jó reggelt!!

Hát akkor füstöljön.. :wink: :P :P Épp reggelizünk, Matyi itt ül mellettem az asztalánál és közben nézi a Szilajt, Ákos pedig Matyi munkapadjáról pakolászik vadul..
8)
Hát igen, ez is egy hátulütője lehet, ha együtt alszunk a gyerkőcökkel, hogy mi nem tudunk kényelmesen aludni.. :? Nem tudom mi ütött Ákosba, de fél kettőkor úgy döntött, hogy szórakoztat minket némi sikítozással, de-de-zéssel, (jó hangos) motoszkálással, nevetgéléssel.. :roll: Persze annyira nem tudtam értékelni a produkcióját és próbáltam rávenni, hogy vissza aludjon..nem sok sikerrel.. :shock: Aztán mikor elfáradt, kitalálta, hogy akkor ő most lecseréli cumiját a cicimre, de nem ám táplálkozási célzattal, pusztán csak önmaga szórakoztatására.. :? Na, ez már kezdett kicsit megviseltté, de leginkább morcossá tenni..
Már mindent kipróbáltunk, hogy elaludjon, de a kis drágám makacsul ragaszkodott az elképzeléseihez és csak ordított, hogy márpedig én egy óriás cumi vagyok és ő engem akar.. A végén magunk közé fektettem (ezt csak azért nem szoktam erőltetni, mert valamelyik éjjel is arra ébredtem, hogy az ágy szélén mászik :shock: ) és kb fél óra balhé után végre hajlandó volt szopizni és így eltudott aludni.. (3-kor) 6-kor pedig ébresztőt tartott újra.. :?

Az, hogy Ákos ennyire gyorsan csinál mindent, szerintem szinte teljesen Matyi hatása...(Matyi nagyon aktív, állandóan dolgozik.. :wink: ) Hanna (is) teljesen rendben fejlődik, meg nem is kell siettetni a dolgokat, mert ez az időszak nagyon hamar elmúlik és bár minden korszaknak megvan a maga szépsége, hát mégis csak ez a legnyugisabb.. :wink: :P Pláne amíg egy manó van csak.. :wink:
Úgy látom ez a pólós sztori mély nyomokat hagyott bennetek... :D :D :D
Tejpép: Mia bátorságán felbuzdulva én is elgondolkoztam azon, hogy megpróbálom.. Nem tudom miért ellenzik, talán tej van benne azért.. majd meglesem az összetevőit.. :roll:

Ma is itt lesz az anyukám.. :wink:

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Kislány: Húzóerőőő??? Tök jóóóó!! Hát igaz, ami igaz nagyon szeretek társalogni.. Apa mindig szokta mondani, hogy szegény gyerekek, egész nap hallgathatják az anyjukat..Ő legalább elmehet dolgozni.. (nevetős szmájli)

Ebben a korában Matyi is "csak" kúszogatott.. És rengeteget aludt.. 8) Ákos, meg aludni sem nagyon akar napközben, mert
nem ér rá.. nem akar lemaradni semmiről.. :) Most is úgy kellett elgáncsolnom, hogy elaludjon.. :) Van, hogy 4-5 órákat is ébren van.. aztán meg elájul a fürdőkádban.. :shock: :P :P De most úgy döntöttem, hogy ezt is megpróbálom rendezni, mert ha fáradt, akkor meg használhatatlan..( persze nagyon gyengéden, mert szerintem ebben az egészben ez a szeparációs szorongás is benne van nem kicsit.. gondolom azért nem akar aludni, mert fél elválni tőlem.. nehéz dolog ez a fejlődés..) (kacsintós szmájli) Amúgy kézben, ölben nem akar megmaradni, (annál sokkal több dolga van, hogy ilyesmire ráérjen) ha fáradt, akkor meg lerakni sem nagyon lehet, mert csak nyűglődik, meg borul és töri össze magát.. :? Ráadásul elég nehéz dolga lehet Matyi hangereje mellett aludnia.. Matyin meg akárhogy keresem, nem találom a volume gombot.. :) :)
Az a helyzet hogy, menet közben jövök rá dolgokra.. Ezért is mondtam anyukámnak, hogy ne jöjjön minden nap, mert meg kell tudnom oldani egyedül is a dolgokat... (anyukám nyugdíjas és szíve szerint mindig itt lenne, persze én is örülnék neki, mert nagyon jó társaság)
A múltkor a férjem nem ért haza fürdés időben.. Hát felszívtam
magam és egyedül megfürdettem a két gyereket egyszerre, úgy, hogy én is lefürödtem velük.. Mire hazaért már ágyban voltunk.. Azóta sem érti, hogy tudtam véghez vinni.. :P :P Én meg csak csibészesen vigyorogva mondom neki azóta is, hogy ilyenek ezek az anyukák, mindent meg tudnak oldani.. :P :P

Úgyhogy írjatok sokat, hogy a gyerekeim addig is fellélegezhessenek egy kicsit.. :wink: :P :P

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


na csak megnyitom az oldalt és már jobb a kedvem :)
a tejpépre visszakanyarodva, csak hetente párszor adok neki..fő az óvatosság..
a múltkor Móni által felbuzdulva, adtam a gyereknek banánt a kezemből (egészben), szépen szopogatta :D olyan embereset kakilt tőle mint a felnőttek :D
msot már lassan lehet nekik adni sajtot, túrót..babapiskótát..ma beszéltem a gasztroenterológus ismerősömmel..azt mondja, h az anyatejes babucikat most már 6 hós kortól lehet glutén tartalmú dolgokkal etetni.. :shock: :shock: érdekes..a védőnő mást mond..
ezt múltkor a drnő mondta, h most változott ez, és lehet nekik adni..azt mondja az ismerősöm, h nem most változott, 2 éve..nesze neked..legyél okos..
Martin ma is 5-kor kelt..odavettem magunkhoz, evett, néha felébredt..szopizott..
megint változtatott az alvási ciklusain..most például alszik, pedig 9-ig nyomta, utána reggeliztünk 10-kor és bealudt :shock:
mi van ezekkel a kölkökkel?? ember tervez, isten végez..amúgy egyre jobb pofa, emlékeztek, h panaszkodtam, h túl komoly? na ennek vége, vigyorog, nevetgél, dumál, pofikat vág..meg kell zabálni..
ma felhív az apósom (imádom) azt mondja, néztük a horoszkópotokat, (rák-kos) azt írják, h nagy szerelem van-lesz köztetek ebben az évben, megbeszéltük a mamával, h biztos jön az új unoka! :D :D :D
mesélem Apának, mondja ő, h még az is lehet :D :D mondtam neki, h ezt majd szeretném én eldönteni :) addig legalább még egy jó koncertre és nyaralásra el akarok menni..fel kell készülnöm :D aztán tőőőlem..
amúgy Móni tééleg jó hogy jöttél közénk..én nagyon sajnáltam, h annyira leállt a topikunk, állandóan írtam, de hálistennek svedbaba visszaírt..aztán jöttél TE és beindultunk újra :) na persze a többiek is, csak noszogatni kellett őket..olyan jó, h van ez nekünk..nekem sokat segített..
na elég az érzelmeskedésből (biztos a nagy szerelem teszi :D :D )

puszi,
¤mia¤
Vendég
 


Tyű, de pörgünk! :lol:

Nekem ez a tejpép kicsit idegenül hangzik, de szívesen olvasom a tapasztalataitokat.
De tényleg nagyon nehéz eldönteni, hogy kire hallagasson egy szülő, főleg az első gyereknél. Mindenki mást mond, mindenki másra esküszik. :roll: :?:
Csak egy példa: anyukám mindig azt mondja, hogy ne adjak olyan sok(?) almát Panninak, mert az szorulást okozhat. Anyósomtól meg azt hallom, hogy az álma csak úgy átszalad a pici pociján... (kop-kop, sosem volt kaki gondunk)
Nem beszélve a védőnő, a gyerekorvos közti nézetkülönbségekről sem... Egy utat kell követni, de kiét? Vagy innen is, onnan is a nekem szimpatikus tanácsokat válasszam? De akkor úgy járok, mint a szemecskéjével. Na legyél talpraesett anya! :? Igyekszem! 8)

Hirtelen felindulásból jövő hétvégén újra megyünk egy kicsit a télbe. Ezért ma elrohantunk Pankónak útlevelet csináltatni. Nagyon cuki volt, minden unott képű irodistát feldobbott. És ez minket is :lol:

Kép
Kép
pepitanna
 
 


Panni alszik, három mosásnyi cucc szárad :twisted: mindjárt vasalható állapotba kerülnek :roll: :twisted:
Most van egy kis időm olvasgatni.
Ezt találtam:
http://www.nlcafe.hu/babazzunk/20090206 ... us_nelkul/
Több időt igényel, mert folyamatosan résen kell lenni. :P

Kép
Kép
pepitanna
 
 


olvastam erről terhességem alatt.. hátnemtom..de a leakalappal
Vendég
 


Jól hangzik, de nem tudom elképzelni, hogy tudnám ezt a drága kis Tarzanom mellett megoldani.. 8) Azokon a földrészeken, ahol ezt használják, gondolom több generáció él együtt.. Úgy azért egyszerűbb.. :wink:

Kép

Kép
morca
 
 


vagy nyolc keze és négy lába van egy anyának :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Az se rossz... :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
morca
 
 


Helló Csajok!

Érdekes ez a pelus nélküli pisilés kakilás. Hát, én maradok a pelus mellett, az biztos. Lehet, hogy ha az anya nagyon odafigyel, tudja, mikor pisil, de kiindulva magamból, nekem sincs kialkault rendszer. Egyszerűen pisilnem kell és kész. Nálam ez bármikor lehet, egy pillanat alatt. MIndig ilyen pisilős voltam, és sztem ilyen is maradok. Ráadásul arról nem beszélve, hogy pl. most is ugye elutazunk a Picúrral, oda, ahol hatszáz réteg ruha lesz rajta, érdekes volna gyorsan a hegy tetetjén lerántatni a gatyeszt, csak hogy ne pisiljen bele a ruhájába..... :lol: :lol: :lol:
De mindenesetre ügyes az anyuka, aki ezt meg tudja csinálni. És valószínűleg bejárónője is lehet. Vagy csak én bonyolítom az életem az állandó főzéssel, takarítással, vasalással, stb????? :roll: :roll: :roll: :roll:

Visszatérve a tejpépre, én gyakorlatilag ezzel kezdem a napot. Ez a reggelink, mert mivel szopizni már nem hajlandó nappal, a tápszert megint nem hajlandó megenni, így ezt kapja reggelire. Persze azért a nap folyamán csempészek egy kis tápot a kajcsiba, de túlzásba nem visszük.

Mia aszem Te írtad hogy a banánt szopizta a Picur. Édes lehetett. ::), MI vasárnap anyósoméknál voltunk, ahol vajban párolt alma is volt az asztalon a husi mellett. Hannát odaültettem az ölembe, és apró darabokat adtam neki, és nagyon sok almácskát be is nyomott.
Az almáról: valóban székletfogó, de szerintem ez is olyan, hogy mindenkire máshogyan hat. Ahogy a banán is székletfogó, ennek ellenére mi hatalmasat és rövid időn belül kakilunk tőle. :lol:

Pepitanna, én rákérdeztem a védőnőmtől, hogy miért van ez a sokféle álláspont. Nos Ő elmondta nekem, hogy amikor kimegy bárkihez, csak azt mondhatja, amit gyakorlatilag engedélyeznek neki. Van egy leírás, amit be kell tartaniuk, és abban vannak azok a követelmények, amit egy anyukának be kellene tartania. Nos, a védőnő nem tehet mást, minthogy ezeknek eleget tesz, és elmondja az anyukáknak. De hát mindannyian tudjuk már, hogy azért nem minden úgy történik, ahogyan a nagy könyvben meg van írva. :lol:
Korábban is felnőttek egészségesen a babák, ráadásul akkor még nem is volt ennyiféle tápszer, tejpép, kaja, stb. és most is. Én azt gondolom, hogy amíg a Kicsim eszik, iszik, alszik, mosolyog, pisil, kakil....... nagy baj nem lehet.

Csajok, nem lenne kedvetek valamikor valahol talizni???? Ha nem is mindannyian egyszerre, mert olyan biztosan nem jön össze, de azért megpróbálhatjuk. Pl. Morca Te sem laksz Gödöllőtől messze, aszem Hubcsa a Maglódi, én is 15 percnyire lakom onnan, de nekünk Pest is jó. Hmmm???????

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


..én meg a M3-as lábánál..szóval benne vagyok..csak szegény Svedbaba fog szomorkodni..de bepótóóóljuuuk!! ;)


pusza
Vendég
 


Én is benne vagyok a taliban!!! :lol: :lol: :lol: Pont tegnap gondolkodtam azon, hogy milyen jó lenne találkozni Veletek.. 8) :P :P :lol: :lol:

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Hát igen, mióta itt vagy közöttünk, Morca, valóban pörög a topik! :lol: Jó hogy jöttél! Nemcsak emiatt, hanem a rengeteg hasznos tanács és gyönyörű kép (és fiaid!) miatt is. :P

Remélem, hogy össze tudtok hozni egy találkát, és az annyira jól sikerül majd, hogy a nyáron, ha mi is otthon leszünk, megint mindenkinek lesz kedve jönni! :wink:

Azt biztos írtam már, hogy itt sokkal lazábbak a dokik és védőnők, többféle kaját lehet adni a babáknak. Lóri már kapott kenyeret, tojássárgájából rántottát (nemsokára egész tojásból adok neki) és epret is. Eddig szerencsére még semmitől sem lett allergiás. Persze mindenkinek magának kell tudnia, mit akar adni a gyerekének. És ahogy Kislány írja, ugyanaz az élelmiszer egyikünknek szorulást, a másikunknak a fordítottját okozhatja. Szóval megint csak nincs általános szabály, figyelni kell a babát és alkalmazkodni.

A pelusos sztorit már én is olvastam. Hát, nem tudom... Lóri evés közben szokott kakilni, de ha akkor tartanám gyorsan bili fölé, már késő lenne. Meg körülményes... Mi vegyesen használunk papír- és textilpelust, ez utóbbi sokkal egyszerűbb (és hosszútávon olcsóbb), mint gondoltam.

Mia: Megnéztem a hollókői Kalárist neten, nagyon szép! :!: Már csak az áraikra vagyok kíváncsi. Lehet, hogy a nyáron elmegyünk hozzájuk (nem túl messze, Eger környékén lakik apukám).

Mocorog Lóri, mennem kell.

Sziasztok!

Rita

Kép
svedbaba
 
 


Örülnék egy topiktalinak én is! :lol: :lol: :lol:

Egy másik fórumon pont most kezd körvonalazódni, hogy május második hétvégéjén találkozzunk.

Mobilak vagyunk, szinte bárhol jó, csak bababarát legyen. Vagy legyen nagy füves tér pokrócokkal és akkor minden megoldható! :wink:

Kép
Kép
pepitanna
 
 


írsz máshová is? az elején én is..de mára örülök ha itt tudok..

a mai napom elég gáz volt..Apa itthon volt, mert tanul..gondoltam, de jó kicsit majd figyel a fiunkra..kicsit lazább napom lesz..aha..fel sem nézett a könyvekből, kivasaltam a hegyemet (még 2mosást betettem :? ) reggeliztettem, ebédeltettem, uzsonnáztattam, vacsoráztattam, büfiztettem, tisztába tettem, szórakoztattam-szeretgettem Martint..ééés Apát..szóval ma két gyerekem volt..HULLA VAGYOK!! máskor inkább menjen dolgozni :D :D

na lépek is..mert menten elájulok..

...és ez a vacak idő..na pusz!

¤fáradtmia¤

a füves rét de jó lenne..Martin ímádja a madarakat..mindig nézi őket és hallgatja..
Vendég
 


Halihó!

Húúú a taliban mi is benne vagyunk.Mi belvárosi csajok vagyunk,de mobilak szóval bárhova mehetünk :D
Jelentem Én is átrágtam magam végre a vasalás hegyen és ennek örömére újabb 3 adagot mostam :D Ez egy ördögi kör sose lesz vége :oops:

Köszi Pepitanna a teliszámot,de közben kaptunk végre időpontot a szemészetre.Jövőhét szerdán megyünk...Kedden meg viszem Pancsit oltani úgyhogy jó hete lesz a csajszinak :roll: De hát e van.Legalább túl lesz mindenen.

Ha Hollókőn jártok szóljatok,mert mi minden hétvégén Pásztón vagyunk,ami nagyon közel van szóval ha van kedv meg idő akkor akár találkozni is lehet :)

Kikészülök ettől a ramaty időtől :cry: a héten alig lehetett kimozdulni.Napsütést akarok végreeee 8) 8)

óó mennem kell,mert mocorog életem mozgató rugója :)
majd még jövök....pussz

Kép
hubcsa
 
 


mia - Teljesen értem és átéltem amit az otthon töltött apukás napról írsz... Jó ha dolgozni járnak! :D :D :D
Néha én is nagy teljesítményként élem meg, ha sikerül mind a két topikhoz szólni... De jó közétek tartozni és konzultálni anyás/nőcis dolgokról! :wink:

hubcsa - Pancsinak drukkolok jövő hétre! Majd kérjük a beszámolót!

morca - Remélem nincs baj nálatok... Furcsa, hogy ma nem írtál. :shock: Anyukád nem ért rá? :wink:

Szörnyű ez az idő! De végre beindultam! Tegnap is voltam és holnap reggel is megyek spinningelni! Isteni! Kicsit töri a popómat, de élvezem. :oops: Tegnap egy olyan oktató srácba :? futottam, aki még az uccsó izzadságcseppeket is kiordította belőlem. Zavart, hogy sokat foglalkozik velem, de a végén megköszöntem, hogy ennyire kemény! 31km-t tekertem 50 perc alatt! És volt hegymenet is! Majd ezek után wellnesseltem! Szauna, pezsgőfürdő, szoli! 8) Enyém a világ! :lol: Panni meg egy kicsit apukájáé is!
Apa egy héten kétszer focizik és egyszer kosarazik. Nekem is kell egy kis mozgás, mert hamarosan lekerül a punnyadt testről a nagykabát... :roll:

Jó éjt Mindenkinek!

Kép
Kép
pepitanna
 
 


hová jársz? Oxygen?
Vendég
 


Sziasztok Kedvenc Anyáim!

Ezer meg egymilliárd bocsánatért esedezem, hogy csak most jelentkezem. Visszaolvastam, remélem mindenre reagálok :D
Először is utólag is Boldog Névnapot Matyinak és Ákosnak is!
Morca imádunk!!!! Bár szerintem itt senki sincs, akit nem kedvelnénk :) ;) Nagyon nagyon jó történeteid vannak, és rengeteg jó szavad hozzánk! Az autós bácsit lelőni meggyilkolni és legfőképp elütni!!!!
Apás bakis sztorikon olyat nevettem, h Krisz is felébredt :D
Én nagyon szeretem ezt a topicot és nem bántam soha sem, hogy ide írtam! :) ésésésés topic tali, mi is mennénk!!!! Jelentem mi vagyunk maglódiak!
Apás dolgokhoz nem tudok hozzászólni, vagyis de:D azért egyedül álló anyának lenni is yoo, nem veszekszem apával :D nem szól bele a nevelésbe (abszolút nem) konkrétan 2 hónapja a fia felé se szagol. De nem baj, tartom a frontot. és itt jön a magyarázkodás: azért sem jöttem, mert képfeltöltés iwiwre, és már mehetek is lefeküdni, nincs egy fikarcnyi időm se. Elég érdekes egy hiperaktív gyereket egyedül nevelni:D de mint mondtam szörvájvör vagyok :D
Ja igen csajok! Tejpép... Krisz 4 hós kora óta kap és semmi baja (bár múltkori esetből tanulva, Mia, Martin és a paradicsomos krumpli, nem száz százalékosan biztosan mondok dolgokat :) ), amúgy vannak hipoallergén tejpépek is, nekünk orvos írta fel. Milupa HA pép vaniliával. Bár mostmár én nem hipózom a gyereket :) úgyhogy a boltiaktól sincs semmi baja. egy-kettőt nem szeret, de ennyi, ez meg már izlés kérdése.
Nálunk a babapiskótától vannak készen a védőnők és az orvos. Ugyanis abban is van búza. Szerintem meg valaki vagy hajlamos valamilyen allergiára vagy nem. Példa az én fiam. Hajlamos, mert az apjának is van nem is egyféle ételallergiája, ezért kapott mindenből hipózottat. De jelentem a többit is bevizsgálják, nem lesz gyerkőcinek semmi baja.
Pepitannának akartam írni, igaz megkésve, hogy ne fogjon padlót, hogy mit mondanak a kórházban. Egyszerűbb nekik letolni anyukát, mintsem a kollégának a körmére nézni. Ne aggódj tudják, hogy az egészségügy hibázik, nem is kicsit. De ez így könnyebb, ugyanis anyuka előbb elhiszi, h ő hibázott. Így nincs támadási pont. Legalábbis szerintem. Nálunk Krisztián csípőjénél volt így. Mivel én csípőficammal születtem eleve örökölhette, na meg még ráadásul farfekvéses is volt, szal dupla esélye volt a ficamra. A gyermek egészségügyi kiskönyvében leírják, hogy fizikálisan megvizsgálták a gyereket és nő para (amúgy a fél lába tök ki volt fordulva amikor megszületett, de úgylátszik fizikálisan nem észrevehető), oldalt abszolút nem szabadott volna fektetni... pedig úgy fektették, itthon a gyerekorvos, védőnő nem láttak semmit, pedig a zárójelentésen rajta volt a laza instabil csípő, 7 hetes volt, mire protekcióval eljutottunk csípő UH-ra, ahol a doki mondta, h hajszálon múlott h Krisz nem kapott gipszet. Jah és a kérdés annyi volt, hogy miért csak most vittük el.úgyhogy ennyit róluk. Te nem tehetsz semmiről.
De örülök, hogy a kislányod már jól van.
Jah igen, engem is tessék iwiwen jelölni, Endrődiné Miller Tímea vagyok, egyelőre, nincs sok belőlem :D
Na megyek mert aluszni is kéne!

sok sok sok puszi nektek!
Jah és babák tündériek, és Rita Lóriának gratulálok ahhoz a 700 grammhoz!

Kép

Kép
pindimano
 
 


Sziasztok!!

Meg vagyok ám!!! :wink: :wink: :lol: Anyu is itt volt, mégsem tudtam írni.. :wink: De most jó hosszút fogok.. :lol: :lol:

Mia: Még visszatérve.. Hajrá kistesó, éljen a szerelem.. :lol: :lol: :lol: :wink:
Kép

Most nálunk is változás van alvás ügyben Ákosnál.. Eddig babakocsiban aludt napközben (3x), most már ott nem hajlandó, úgyhogy beköltözött az ágyába (de már csak 2x).. :lol: Olyan jókat és (sokat) alszik benne, hogy öröm nézni.. Olyan kis csacsi, mert eddig is mondtam neki, hogy ott sokkal jobb lenne.. :wink: Matyinak 1 éves kora óta fix a nappali alvása.. (12-13 között fekszik le és 15 körül ébred)
8)

Pepitanna: Hát igen, elég nehéz eldönteni kinek a tanácsait fogadja meg az ember lánya.. :roll: :roll: Én a védőnőmnek addig hittem, amíg a Matyi kárára nem bakizott egy nagyot.. :roll: Matyit anno meg kellett műteni vízsérvvel, de előtte vért kellett venni tőle. Megkérdeztem a védőnőt (a mai napig nem tudom, hogy miért nem a dokit), hogy ehet-ihat-e a vérvétel előtt, mire ő azt válaszolta, hogy nem.. Először a gödöllői sztk-ba mentünk 7-re, (oda szólt a beutalónk), de onnan átküldtek a kórházba mondván, hogy ezt a vizsgálatot ott nem csinálják meg.. Mire a vérvételre sor került, volt legalább 9 óra.. Matyi reggel fél hat óta nem evett, nem ivott.. :shock: Mire bejutottunk, nem tudtak vért venni tőle, mert nem volt mit.. :( Szegényt össze- vissza szurkálták, és végül a fejéből sikerült venni.. :shock: :shock: Mikor a doktornő meghallotta, hogy még nem evett-ivott Matykó, azonnal kiküldött minket szopizni, és csak utána vette le a vért.. Nagyon durva volt.. :( Nagyon haragudtam a védőnőre.. :evil: Azóta csak meghallgatom amit mond és annyi.. :roll:
Úgyhogy én Ákossal már abszolút megyek a saját fejem után..
De ne aggódj egyre inkább rá fogsz érezni, a helyes megoldásokra, az intő jelekre.. :wink:
Hirtelen felindulásból telelés, fitt-mami program.. Én is akarooooom!!!
:lol:

Kép

Svedbaba: Ne aggódj, nyáron nem hagyunk ki Téged sem a taliból, de addig is majd kitalálok Neked valamilyen meglepit, hogy valamilyen formában mégis részese lehess a mostaninak is...:wink:

Hubcsa: Ne is mond a ramaty időt.. :(( Már teljesen kész vagyok, pedig mi esőben sem bírunk bent maradni, de hát az még sem olyan..) :cry:
Az elmúlt pár napban nem voltam a türelem mintaszobra az biztos.. :(
Ez a rossz idő is tutira rátesz egy lapáttal, de az is megnehezíti a napjaimat, hogy kezd az agyamra menni a túlsúlyom.. :cry: Próbálok megszabadulni tőle, de nem kezdhetek őrült fogyókúrába, ugye Ákos miatt.. De már elkezdtem tornázni, száműztem a cukros, nassolós dolgokat az étrendemből, úgyhogy azért bízom benne, hogy sikerül pár kilótól megszabadulnom.. Ja, és március végétől nálam lesz egy elliptikus tréner, azt már nagyon várom.. :roll: ( egy kedves barátnőmtől fogom kikölcsönözni..)

Kislány: Ki kellene okoskodni, hogy mikor és hol legyen a tali..

Úgyhogy hajrá csajok, záporozhatnak az ötletek.. :wink:

Hú csajok... A sógoromék meghívtak minket a kisebbik fiúk szülinapjára.. Ott lesz a férjem egész családja.. Na ott lógok ki a sorból, de rendesen.. :? :) Az egész család olyan mintha egy argentin szappanoperából jöttek volna elő.. :? :lol: (bocs Apa)
Ha röviden jellemezni szeretném őket, akkor elég a kedves anyósom egyik sokatmondó megnyilvánulása: Még Matyival voltam terhes, mikor a sógornőmnek megemlítette, hogy na, majd Ő eljön és megnézi, hogyan bánok a gyerekkel, és ha Neki nem tetszik, akkor majd elveszi tőlem.. :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: ( ami még inkább viccessé teszi, hogy ugyan ezt nekem is előadta, a sógornőmről, mikor Ő volt terhes.. :roll: :lol: )
Hát nem lesz egyszerű napom az biztos.. :? Leginkább a gyerekek miatt aggódom, mert pl. mindenki egymást túlharsogva akarja majd Ákost kiszerelni a kezemből, amit én annyira nem fogok díjazni, mert szökőévben egyszer lát mindenkit, (van akit még nem is látott) és mostanában nem örül, ha idegen ember felveszi.. Mondjuk én alapjáraton sem szeretem, ha akárki felveszi a gyerekeimet (kivéve, ha ők kérik). Ebből anno volt is sértődés, mert Matyi törött kulcscsonttal született és nem adtam oda senkinek jó darabig.. Arról nem beszélve, hogy pl. hiába vonultam el szoptatni, valaki mindig késztetést érzett arra, hogy pár centiről nézze, ahogy Matyi próbál enni.. :shock:
Bár nem vagyok egy szégyenlős fajta, de ez már nekem is sok(k) volt! Ja, és mikor haza mentünk a kórházból, két héten keresztül minden nap volt nálunk valaki, tekintet nélkül arra, hogy pihentem-e eleget.. (persze,hogy nem) Ezekből kifolyólag, Ákos születésekor nem "fogadtunk vendégeket", csak anyukámék voltak itt segíteni.. :roll:
Bár anyósommal múltkoriban "elbeszélgettem", mostanában elég jól ki is jövünk egymással, de már ismerem régről, és félő, hogy kutyából nem lesz szalonna.. (megint bocs Apa) :lol:

Na, lassan elfoglalok egy egész oldalt.. :P :P

Amúgy most felmosnom kellene, de ahogy az órát és a jelenlegi állapotomat elnézem, az már reggelre marad.. :oops: :oops:

Sütöttem ma sajtos-virslis kiflit.. (én mint főszakács ):lol: bár még kísérleti fázisban van, nagyon fincsi lett.. holnap megyünk csavarogni és az lesz a csomagolni való.. :P legközelebb májjal fogom megtölteni..:lol:

Na, jó most már abba hagyom, mert két monitort látok és azt is csak egy szemmel.... :wink: :P :wink:

Ja, majd elfelejtettem: Annyira aranyosak vagytok, hogy így örültök nekem..

Mindenkinek sok puszika! :P

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Minden kedves "topik hölgyet", kicsit és nagyot,
ezúton szeretnénk köszönteni Nőnap alkalmából!!!


Kép

Matyi és Ákos

Kép

Kép
morca
 
 


Jóóóreggelt!

Matyi és Ákos! Köszönjük szépen a figyelmet és a tavaszköszöntő tulipánokat!

pindi - Le a kalappal előtted! Erős anyuci vagy! (majdnem elpityeredtem, amikor olvastam a vonalzód szövegét... hogy léphet le egy apa???)
Hát igen. Magyar eü! :evil: :evil: :evil: Köszi részedről is a megnyugtatást. Döbbenet a helyzet, nem beszélve az ellentmondásokról.
Apropó! Panni tegnap életében először megkóstólta a babapisikótát! Hát azt az izgatottságot a pofiján! :lol: Később hozok róla képet.
Én is ellene vagyok a nagy hipózásnak! Mielőtt megszületett Panni, gondolkodtam, hogy kell e sterilező cucc... Eldöntöttem, hogy nem, a mi gyerekkorunkban is elég volt a kifőzés. Nem beszélve a cucc áráról! Férjem kollegái ezt csak felháborodottan úgy reagálták le, hogy nem szívesen lennének nálunk gyerekek. Na bumm! :P Örülök, hogy nem szereztük be, mert hál'istennek volt/van elég tejci és a körül nincs mit sterilizálni. Most meg már elég nagylány, birnia kell a kiképzést! :P :wink:

morca - Imádlak olvasni! :lol: Hát igen! Nálunk is ez a helyzet, amikor férjem családjához megyünk... Mikor érkezésünkkor egymást túlkiabálva, jajongva körülállnak, hogy szinte levegőt sem kapunk, :x akkor azt szeretném ordítani igazi anyatigrisként, hogy el innen! De problémakerülő nyuszi vagyok és megpróbálok odébb somfordálni, vagy Pannit ráveszem, hogy sírjon egy kicsit, hátha... :wink: Na, ez nem mindig jön be. Senki nincs tekintettel az auránkra! Azt se tudják mi az! :lol: :lol:

mia - Igen, oxygen! Nagyon klassz hely!

Ismét fáj a bal cicim. :oops: Ez a harmadik alkalom (7hónap alatt), amikor mellgyulladás szerű tüneteket produkálok. Fáj, de elviselhető. Ilyenkor jön a már bevált technika: 4kézlább szoptatás (akrobatikus mutatványomon apa mindig röhög :roll: :lol: ), szopi előtt melegvizes zuhany, után meg rövid ideig tartó jegelés. Másfél nap és nyoma sincs. De nem tudok rájönni, hogy mit cseszek el... :roll:

Jajj! Bár a család még alszik, de lassan szedelőcködnöm kell, irány a GYM!
8)

Kép
Kép
pepitanna
 
 


Pindi: De jó, hogy meg vagy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P :P

Pepitanna: Én egyetlen egyszer sterilizáltam.. mikor haza jöttünk a kórházból.. Engem lehet, hogy meg is lincseltek volna a férjed kollégái.. :shock: :wink: :P :P :P :P

Na, de majd este jövök.. :wink: Addig írjatok sokat-sokat!!!!!!! :wink: :P :P

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


:? :(
Ahogy pakolásztam a tesicuccom, alíg bírtam emelni a bal karom.
Megőrülök, annyira fáj, ha hozzá ér a cicimhez :evil: :x
Biciglizés napolva... :roll:
Békés szombat a családdal.

Kép
Kép
pepitanna
 
 


http://www.szoptatasert.hu/belso.php?in ... _problema4

olvasd el ezt..bár gondolom jól körbenéztél már..szegénykém..nagyon sajnálom..nekem is volt már, h bedurrant a mellem..olyan volt mint a beton..azt hittem, h bepisilek a fájdalomtól..kitartás..tudom, h fáj..én azt csináltam, h tusolás közben, betusfürdőztem a mellem és úgy masszíroztam ki belőle a csomókat és nyomtam ki sok-sok tejcsit..sokszor csillagokat látva és sírva..

hozzánk 2hét múlva jönnek a párom szülei..szeretme őket, de az anyósom tisztaságmániás és hiperaktív..szerencsére jön a papa, aki a cinkosom..nélküle megörülnék a mamától..tegnap monsdja nekem,h jó lesz, majd mosunk-főzünk-takarítunk :shock: :shock: :shock:
minek?? tisztaság van nálunk!! kész vagyok ettől..takarítson a saját otthonában, na nehogymá a saját otthonomban érezzem magam idegennek..neki az a mániája, h az ő fiai (2 van) SOHA nem pakoltak szét, SOHA nem voltak maszatosak, SOHA nem hagytak kuplerájt..etc..etc..ettől kivagyok..ezt ki hiszi el?? nem csodálom néha, h a sógornőm (akit nem nagyon bírok amúgy) depressziós lett..megfelelési kényszere van..sztem ettől.. amúgy szeretem őket..csak ez nekem néha sok..ha nem tud irányítani, akkor kivan..múltkor amikor náluk voltunk, 5x szólt, h menjek fogat mosni :shock: :shock: mondtam, h jó, lefektetem a gyereket és megyek..erre szoptatom a gyereket és felnézek..mit látok? anyósom activytisen mutogatja, h menjek fogat mosni..na majdnem elküldtem vhová..kész vagyok..sztem életemben nem feküdtem még le fogmosás nélkül, nem beszélve arról, h talán 35 évesen már tudom, h mi a dolgom :D :D
na mára ennyit, a fiam már másziiikk..nagyon komoly :)
én hideg sterilizálót használtam, de csak a kutya miatt..és csak az első 3-4 hónapban..nem vittem túlzásba, sztem a túlzásoktól van inkább a baj..a túl steril környezet nem jó, sőt..

svedbaba: ma voltunk az ikeában :) gondoltam rád :) ingyen adják a babáknak az ételt (elfelejtettem bepakolni) és nagyon finom húsgombócot ettünk Apával :) nem beszélve arról, h tiszta pelenkázó van, micro, h megtudd melegíteni a gyereknek a kaját, etetőszék, stb..stb..nesze neked..tanulhatna mo. belőle.

puszi,
¤mia¤
Vendég
 


Sziasztok!

Látom mindenki nőnapozik.. :D nagyon helyes... :wink:

Jelentem kibújt Ákos első fogacskája!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P Szegényt egy picit megviseli, de igazán hősként viselkedik.. Annyiból jó ez a fogzás kérdés, hogy egy picit többet bújik anyuhoz, amire alapjáraton nem sok ideje marad.. 8)

Pindi: kemény vagy mint a "Rolling Stones"...Kép 8) 8) 8) Le a kalappal, hogy így bírod... apuka, meg nem tudja mit veszít.. :wink:


Mia: Csak, hogy nehogy elfelejtsd: Kép :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Na, majd este vissza jövök (ha nem alszom el a fiúkkal), mert Ákosom felébredt és mennem kell szóval tartani :wink: :lol: :lol:

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Ja, és még egy kép:

Kép

ilyen lazán eszünk.. :P :P :P

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok ill. jó éjszakát....

Köszi mia, kigyógyultam!

Ákos nagyon vagány!

Csajszik, nem tudok köszönés nélkül távozni.
Kicsit korábban meki vágunk az útnak, anyukáméknál, Baján kezdjül a telelést. Csüt-től snowboard! Mi csajok már holnap utazunk!
Kislány nektek hogy sikerült a csúszás? Hanna hogy élte meg a kalandot?

Ma nagy nap volt nálunk! Voltunk kettesben moziban!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Nevezhetjük nőnapi meglepinek, bár én nagyon útálom ezeket a mondva csinált ünnepeket! :twisted: Tudatosan kerülöm/kerüljük ezeket a tucat, látszat "bulikat". A mozi azért esett erre a napra, mert anyukám most tudott jönni babázás átvállalására.
Valami amerika 2-t néztük és elfogott valami furcsa, szomorú érzés... Sosem leszek már független, hajadon, fiatal, gyermektelen csaj??!! :oops: Nem győzöm elégszer hangsúlyozni és nyugtatni magam, hogy isteni életszakasz ez a családdá válás, de néha nyomyszt, hogy nincs vissz út... :oops: Értitek amit modani akarok? Vagy csak én szeretek nosztalgiázni? Barátnők, hétvégék, pasik, bulik... :oops: :oops: 8)
De a lelkem most van a helyén. Panni, Panni és Panni! :wink:
Reggel még bekukk, jó éjt Mindenkinek!

Kép
Kép
pepitanna
 
 


Pepitanna: Nagyon kellemes telelést.. Kép Érezzétek jól magatokat és vigyázzatok magatokra.. Kép :lol: :lol:

Fitt-mami program, romantika-mami program.. :D már kezdek irigy lenni.. :lol: :lol:

Hát, igen azok a régi szép idők.. :wink: De nincs az a pénz, amiért elcserélném a mostanit.. :wink: (nekem csak egy dolog hiányzik néha, egy jó kiadós alvás.. :lol: )

Örülök, hogy kigyógyultál..:lol: :wink:

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Szép jó reggelt!!

Mia: most esett le.. gratula Martinnak a mászáshoz.. :wink: :P :P :P

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok Anyukák!

Sajnos időhiány miatt nem tudok kisregényt írni Nektek, sem visszaolvasni Benneteket, ugyanis holnap indulunk kicsi családommal snowboardozni ausztriába, és még rengeteg a teendőm.
Mondanom sem kell, hogy Kicsikénk rendelkezik a legtöbb csomaggal, gyakorlatilag az egész autót az Ő cuccai teszik ki. :lol:
Már nagyon várom, vasárnap jövünk haza. Azt nem ígérem, hogy még vasárnap bejelentkezem, de hétfőn igyekszem majd néhány sort írni Nektek.

Vigyázzatok MAgatokra és a Picurkáitokra, szép hetet kívánok Nektek, és írjatok sokat!! Mi pedig kipróbáljuk,milyen az első utazás hármasban. :lol: :lol: :lol:

Puszi Mindenkinek

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Jó Utat és vigyázzatok Magatokra!!
puszi,
¤mia¤
Vendég
 


Gyerekek..ma 8 hónapos Martin fiam..mondtam neki ma, hogy lassan többet leszel kint, mint bent :D :D

hol van mindenki? síelni?
Martin próbálkozik az üléssel, húzza maga alá a lábát..gondolom ez azt jelenti..
ma ettünk krumplifőzeléket pulykahúsival..nagyon ízlett neki..tegnap a tökfőzeléknek nem nagyon örült..pedig én imádom..

szerintetek mit lehet tenni egy olyan rokonnal, aki mindig rosszindulatú veled, de mivel a gyereked és az ő gyerekét érdekét nézve mindig elnézed a hülyeségeit, de ő továbbra is egy bunkó és mindig megbánt??
én még sosem találkoztam ilyen emberrel..de a hócípőm tele van már..

na puszi,
írjatok!!
¤mia¤
Vendég
 


Szióka!!

Mia: Mivel bánt meg a kedves rokon?? Nekem van egy sógornőm, aki mindig megjegyzéseket tesz rám, bármit, bárhogy csinálok, mindenre van egy-két kedves szava.. :x Leginkább a
gyerekneveléssel kapcsolatban szoktam kioktatódva lenni általa, de a háztartásom vezetése is a szívügye.. 8) Napközben csak annyit csinálok meg, hogy emberien nézzünk ki, leginkább este szoktam "nagytakarítani", meg ilyesmi, ő bezzeg egész nap a háztartásban tevékenykedik.. ja, és szórakoztatni merem a fiaimat akkor is, ha amúgy elvannak.. :shock: micsoda egy állat vagyok, hogy élvezem a gyerekeim társaságát.. :P :P :P A többi kedves rokonom, pedig nyíltan nem meri a szemembe mondani a dolgokat, csak sunyi módon a hátam mögött beszélik meg, hogy mennyire rossz vagyok.. :roll: :P
Egyszer kértem egy füzetet a férjem húgától.. Hát meg is kaptam egy levélke kíséretében.. Nem gondoltam, hogy titkos, mivel ideadta ezért automatikusan átfutottam rajta és megakadt a szemem pár dolgon, így hát elolvastam.. :roll: Na, háát voltam én abban minden ami szem-szájnak ingere.. :shock: :lol: :lol:
Pár perc múlva jött vissza az én kedves kis sógornőm a legbájosabb mosolyával, mire én is elővettem a legbájosabb mosolyomat és elkezdtem az orra előtt lobogtatni a levélkéjét.. :lol:
Hát azt az arcot sosem felejtem el.. :P :P Köpni nyelni
nem tudott, csak hebegett, habogott.. :lol: :lol: És az a vörös fej.. Nagyon jól szórakoztam.. :lol: :lol:
Aztán elmondtam neki, hogy nem muszáj engem szeretnie, de ha nem szeret, vagy ha kifejezetten utál, nyugodtan mondja meg, és akkor megkímél mindkettőnket a fölösleges köröktől.. :lol:

Eleinte nagyon bántottak ezek a dolgok, pláne, hogy a férjem családja és én teljesen nyitott voltam feléjük, de már lepereg rólam.. :wink:
Sőt, ha elkezdenek kötözködni, beszólogatni, általában kontrázni szoktam, persze szolidan, de ütősen.. :wink: :lol: Annyira jól szoktam szórakozni, mikor főnek a saját levükben.. :lol: :lol:
Megváltozni nem fognak, az 100%, én meg nem hagyom magam felbosszantani (már).. :wink:

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Jajj, de csacsi vagyok!!!

Erre készülök, már napok óta, nehogy elfelejtsem:

MARTINNAK NAGYON BOLDOG NYOLCADIK HÓNAPOT!!!

Hihetetlen gyorsasággal nőnek a törpjeink.... :P :P :P

Kép

Kép
morca
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: