Új privát üzeneted érkezett!

Itt vagymég doo???

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Doo!
Mi 2 deszkalapot teszünk a tetejére, meg szélvédett helyen van, eddig megúszta a viharokat.
A fóliával duplán van letakarva és az esőben sem ázik el alatta a homok.

Hanga egykis házitündér, hozzánk is jöhetne a takarításba segíteni.

Gergő már megint a szőnyegen altatja magát, :lol: :lol: ha elalszik majd felteszem a nagy ágyba. Ez nálunk óriási haladás, innen már csak kicsi lépés lesz remélhetőleg átszoktatni az ágyikónkba.
Ha az ágyban próbáltam altatni volt, hogy gondolt egyet felállt körbe járkálta az ágyat és azzal szórakozott amíg feküdtem, hogy oda-vissza átmászott rajtam és jókat nevetett, na ekkor sík ideg vagyok és visszarakom játszani.

Beáékról nem írtatok, ezek szerint nem sikerült róluk semmit kideríteni.

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Bea: de jo hogy jelentkeztel, mar nagyon aggodtam! Szegeny Rozi. rajar a rud mostanaban... :cry: Na meg hat ezzel egyutt szegeny te, biztos nagyon faradt lehetsz mar... Na majd talan a 4napos unnepen otthon lesz a parod, es tudsz picit pihizni! :wink:

Hajni: Ugyes ugyes Hanga!!! ugy irigykedek mindig amikor vki irja, hogy ezt meg azt mondta a csemeteje, en ezt a korszakot uuuuuuuuuuugy varom mar, bevallom neha kicsit turelmetlen is vagyok e teren... :oops: Nalunk meg csak a szotagok ismetlese megyk, mint ba-ba-ba, de-de-de-de, gad-gad stb.

Agi: hat nem egyszeru ez az altatos-dolog... Bercelnel az valt be, amit Hajni is irt; amikor latom, hogy almos (pl sir - szinte csak akkor sir ha almos... , hisztizik, dorzsoli a szemet) akkor TENYLEG almos, es megy alukalni. Odafekszem melle, odabujok, esetleg enekelek. Van, hogy rogton becsukja a szemet es alszik. Van, hogy megszoptatom, es ugy alszik el. De van, hogy ordit mint az allat... es nagyon sir, meg fesziti magat. Olyankor el szoktam bizonytalanodni, de mivel tudom, hogy tenyleg faradt, es csak gazabb lesz, ha nem alszik, "kitartok". Mondjuk sok ilyen "belevorosodok ugy sirok" aztan pedig 2 perc alatt "alvosba ajult" pelda van a hatam mogott, igy konnyebb sokkal kitartani. Persze o is beprobalkozik, fel akar ulni, en neha kenytelen vagyok "lefogni", persze finoman, hogy odabujok hozza, de nem engedem hogy felkeljen... es elalszik, szinte mindig par percen belul. Viszont volt olyan is, hogy 40 perc kellett hozza... :shock: Mint pl. most vasarnap. Reggel koran keltunk, aztan nem sokat aludt delelott, csak 20 percet kb. Delutan meg elmentunk a kacsas tora, ami itt van a kozelben, ott maszkalhatott picit a fuben, jol el is faradt, de aludni nem akart amikor hazajottunk, nagyon fel volt porogve. Eleg sokat kinlodtunk vele, az a tapasztalatom, hogy ha Oliver itthon van, akkor sokkal kovetkezetlenebb vagyok, inkabb hagyom, hogy ne aludjon, hanem kihozom ha nem alszik el rogton stb. De mi is annyira faradtak voltunk mar este 6-kor, hogy mondom engem nem erdekel, tok nyugos, aludjon es kesz! Nagy nehezen elaludt, es reggel fel 7ig nyomta!! Persze reggel 4-kor fel akart kelni, de kozoltem vele hogy ki se gondolja :shock: :wink: Kozenk vettem, megprobalt mokazni, de nem vettem a lapot, igy egy kis sirdogalas-meltatlankodas utan elaludt.
Na de a lenyeg, amit ebbol ki akartam hozni: szerintem az a celravezeto, hogy ha megprobalsz kovetkezetes lenni- Tehat ha elviszed aludni, akkor tarts ki emellett. Persze figyelj nagyon az almossag jeleire!

Hazimunka... :twisted: Sokszor en is azt erzem, hogy semmire nem jut idom... meg hogy mar megint porszivozni kell, pedig tegnap porszivoztam.. :roll:

Nalunk szerencsere kb. 2 honapja nagyabol allando a napirendunk, es elegge meg vagyok vele elegedve, ugyhogy nem bannam ha egy darabig meg igy maradna!

Doo: na, hogy megszokta Viko a kis cipellojet! Dejo!!!

Jaj mennem kell, megprobalok meg jonni

zetus8
 
 

 
 

Szilvi: tetszik ez a szonyegen-magamtolelalvos dolog, a fiad tarthatna Bercelnek vmi treninget... :wink:

zetus8
 
 


Bea!

A kiütések nem viszketnek, és víz hatására nem vetted észre hogy rosszabbodnának a kiütések?

Én korábban írtam Alexandrának volt a 3 napos láz (39 fok) 3 napos kiütés (viszket) nevű gyerekbetegsége ami cseppfertőzéssel terjed.
Nekünk a kiütésre mosakodó krémet írtak és csak langyos vízzel lehett zuhanyozni, ülőfürdőt nem lehetett venni.

A fenti betegséget nem említette az orvos?

Rozinak milőbbi gyógyulást kívánok, neked meg sok erőt hozzá.

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Sziasztok!!

Bea, végreeeee! Sajnálom, ami Rozival történik :( úúútálatos betegség :twisted: remélem mostmár kilábal belőle!
Nem emlékszem tisztán, de a májusiban egyszer írt valaki a Kolpingról, hogy beteg lett egy baba, s az ügyeletre vitték, ahol kiderült, Ő a nemtomhanyadik gyerek aki olyan tünetekkel jön a Kolpingból :? :evil: Valami hasmenősre emlékszem, de lehet csalnak az emlékeim :roll:
Mostmár "mindegy" honnan jött, de távozzon mihamarabb ez a kórság!

Hangaszál ügyes, hogy már mondja a nevét :wink: te :lol:

Vikó pedig olyan csudiügyesen áll a tortájával a képeken (májusiaknál több kép van :wink: :wink: )! Ott még nem járt, ugye? De az egyik kép olyan, mintha jönne a torta felé. nekünk ilyen kép asszem nem lesz, mert Zita még kapaszkodik mikor áll, bár próbálja elengedni, de meglepődnék, ha ilyen rövid idő alatt ennyit fejlődne a mozgása.


Köszönöm a hozzászólásokat alvás ügyben. Kitartást magamnak :wink: és a sarkamra állok. Bár Apa ma gúnyolódott, hogy tegnap felhívtam telefonon, hogy így a nevelés meg úgy, és következetesnek kell lennünk, aztán meg -szerinte-csak szépen néz rám Zita és egyből csinálom amit vár tőlem. Sírdogált és nézett valamit ami nem neki való lett volna, én meg oda akartam adni :oops: Hiába imádom a kis tündért, és úúúúgy tud nézni :D
Nem írt senki nekem a padlizsánra :cry: :cry: úgyhogy simán krumplival megfőztem és bele olivaolaj, hát láttam csodát!! :shock: :shock: mára csak 1 deci maradt, ami Nála maximális adag nagy ritkán, ma kevés volt. Se játék nem kellett, sem szórakozás, tátogott én meg ujjongtam. Ott álltam, kaja elfogyva...gyorsan reszeltem almát, és keksszel kapott desszertet :wink: Mondjuk elég valószínű, hogy jó éhes is volt, mert tízóraira 3 azaz három pirinyó falat margarinos kenyeret evett...aztán délelőtt babamama klubboztunk, s mire onnan hazajöttünk annyira fáradt volt, hogy el is aludt.

Doo, sok sikert a holnapi szemészethez. Hajni, Ti miért mentek? Jól emlékszem, mindkettőtöknél azért, hogy esetleg van-e kancsalság? Nekünk is el kellene menni, még sosem voltunk, pedig tervezzük egy ideje.

Szilvi ez szuper lehet, hogy Gergő elalszik a földön 8) 8) azaz egyedül-a föld mellékes :wink:

Kép
ági_bp
 
 


Doo, a torták meseszépek! Annyira ügyes vagy, irigyellek :oops: miből vannak a szívecskék? mindből ehetett Vikó is?
És a pici tortája mellett mik vannak a tányérján?? (rózsaszirom? :oops: bocs ha baromságot kérdeztem és amúgy evidens, de számomra úgy tűnik :lol: )

Kép
ági_bp
 
 


Nem hiszem el annyira ökör vagyok, visszalapoztam és minden elszállt. Lehet nem írom újra, mert itt hisztizik a változatosság kedvéért. De tudjatok róla, mindenkinek reagáltam. :lol:

Bea, örülök, hogy előkerültél, már nagyon aggódtam. Rozinak gyors gyógyulást, szegény Pici Lány.
Vendég
 


Megpróbálom újraírni ...

Ági, igen félévesen kancsalság gyanúja miatt voltunk szem-en, akkor azt kizárták, de mivel sok a szemüveges a családban, így javasolta, hogy 1 évesen mérjük be. Azt mondta, az lenne a legjobb ha minden gyereket megnéznének ilyen idősen, akkor kevesebb lenne a felnőtt tompalátó.
Padlizsánra részemről azért nem reagáltam, mert annyit tudtam volna írni: passz. De látod milyen ügyi vagy és Zita is az, hogy ennyit evett. Még deszert is a végére, ez igen.
Képet azért tettem kevesebbet, mert engem szigorúan megcenzúrázott Doo. :lol:

Etus, ne légy türelmetlen Bercel is tudja amit tudnia kell. Mindennek eljön az ideje. Bár azt már én is nagyon várom hogy meg leheseen vele beszélni, hogy miért is nem kell nyafogni. Jaj, sokszor olyan igazi kiscsaj a hisztiben.

Doo, gondolok Rátok, érdekelne mi lesz/volt a szemészeten.

Vicuska, hol vagy már? Most meg Te tűnsz el? :twisted: :wink:

Szilvi, megpróbáltad a kicsinyítést?

Közben felfordította a lakást Szöszkehangyám :twisted: . Ilyenkor csinálja a tiltott dolgokat mikor itt ülök. Ennyit a következetességről. :oops:
Vendég
 


Doo, hogy szerezted meg Bea számát?
Vendég
 


Először is Vikó nagyon szép kislányés már nagyon hiányoltam én is a szülinapi képeket!
Doo nagyon jó nyomozó, kinyomozta a telcsiszámomat :lol: Akár pályát is modosíthatna :lol: Remélem a szemészeten minden rendben lesz.

Ági, nekem teljesen más a tapasztalatom altatás ügyben mint pl. Etusnak. Rozinál nem válik be a "hagyjuk kisírni magát aztán bealszik" dolog. Amikor leteszem aludni és sír, hisztizik, a cici sem kell neki, akkor megpróbálok pár altatós szitus (ringatás, együtt lefekszünk és cicizés stb.) és így sem alszik. Akkor hagyom játszani és megpróbálom később. Ő még sírva nem aludt el, csak ha megnyugszik akkor.


Még folytatom............

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Hajni!

Még nem próbáltam meg, de azt csak higgadtan akarom elkezdeni mert biztos berágok :twisted: :twisted: :evil: ha elsőre nem sikerül, és Gergővel a közelemben, :wink: így biztos nem menne.

Tegnap délután Győrben voltunk egy kis kikapcsolódásra, Alexandra volt 1 óra hosszat a gyerekjátszóházban :lol: :lol: amit nagyon élvezett, mi meg azt, hogy végre volt egy kis csend körülöttünk és nem beszélt folyton.
A Gergő minden szembejövő embernek integetett és mosolygott a babakocsiból.

De aztán este hozta Alexandra a formáját szokás szerint, dumált és dumált folyton ismételni kellett neki mit csináljon mert persze elsőre sose megy neki és ettől teljesen kiakadok. :o
Ráadásul alig bírta eldönteni mit egyen vacsorára :evil: , Én spagettit csináltam, a mama tojásos nokedlit salátával hát egyik sem felelt meg, este 21,30-kor bontatott velem paradicsomos halat és majdnem mind megette, meg még sütit evett, azt meg vasárnap estefelé csináltuk együtt.

Este ezt nem is írtam, mert nagyon fel voltam dúlva, mára már lehiggadtam.

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Még elfelejtettem írni a Gergő még alszik :lol: :lol: mostmár várom mikor ébred.

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Ma mondta a boltban az egyik anyuka, hogy a pneumo elleni védőoltás ingyenes lesz, de a pneumo.hu oldalon ezt még nem írták ott néztem meg most.

Ti tudtok valamit erről? Gyerekorvosunk ma délután rendel.
Jó lenne tudni mikortól, legalább a 2.-at kapnán ingyen, az elsőt még április végén kaptuk és nem tudom 2 esetleg 3 hónap is eltelhet a 2 oltás beadása között? A családi költségvetésnek igen jól jönne ha ez igaz.

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Sziasztok!Vagyok én azért csak mostanság kevesebb időm van ideülni!Vagy tanulok,vagy Lottizok,vagy kint vagyunk a levegőn!

Rozikának Gyors gyógyulást!!!!

Anya:én úgy hallottam,hogy csak szeptembertől lesz ingyenes!Bizti nem egyszerű több gyerekkel...tegnap voltam sétálni egy barátnőmmel kinek 2lánya van(3.5 éves és 4hós)A kislány kb 5 perc után halálos szomjas volt ezt kb még 30× eljátszotta 15 percen belül már a pici baba cumisüvegéből is kért...Utána bolt ott kellett neki venni .........A bicigli is amivel volt mindig nem arra "ment" amerre ő akarta és ment a nyafogás!!!!

Most csak ennyire tudok reagálni mert ki kell használnom a csendet a tanulásomhoz :lol:

KépKép
vicuska
 
 


Vicuska!

Azt már évekkel ezelőtt megtanultam a gyerek mindig szomjas és éhes :) , ha valahova elmegyünk, nekem a mama-táskában mindegyiknek van enni és innivaló (keksz, müzliszelet vagy gyümölcs) és már ennyivel is kevesebb nyafogást hallgatok :lol: , még az autóban a mai napig ott van Alexandra egyik bilije vízzel teli üvegekkel. wc papír, stb.... ha az útmentén kell éppen megállni.
Mondhatom Én mindenre fel vagyok készülve. :wink:

A Gergőnek meg vittem/viszem szintén a mamatáskában thermosban a melegvizet meg a tápsz. zacskót és mindig frissen csinálom neki, volt épp az állatkertben, vagy akár a tesco-ban a büféasztalt terítettem le konyharuhával és azon készítettem, az emberek meg csak bámultak :shock: :shock: :shock: mit is csinálok, mintha nem láttak volna még ilyet, mondjuk engem különöseben nem zavart.

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Hangyaláb jobban van? Mi ez a hisztimizéria? :lol: Rozi is kis hisztis lett, főleg amikor tisztába teszem, azt következetesen végigüvölti :twisted:

Vicuska, te még mindig tanulsz?

Szilvi, akkor Gergő megjavult alvásügyileg? Nagyon örülök neki :lol:

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Sziasztok!

Rohannom kell el, megyunk apukamekkal Keszthelyre, majd csak hetvegen jovunk vissza. Olyan jo ido van, teljesen fel vagyok dobva! :)

Jok legyetek, es irjatok sokat, hogy legyen boven olvasnivalom amikor megjovok! :wink:

Ja es meg annyit, hogy ma talalkoztunk egy pillanat erejeig Viktoria kiralylannyal, es hat kepeken is edes, na de eloben... :lol:

Na tenyleg rohanok!
Etus

zetus8
 
 


Bea!

Alvás javulás van éjszaka az már sokkal jobb, nade a mai napközbeni alvásunk :? , reggel 9,15-kor ébredt, egész délelőtt nem aludt el,(délelőtt mindig van 1 széklete, ami ma késett) nem hisztizett szépen játszott és bejárkálta az egész házat szokás szerint.
Alexandrát ma hazahoztam ebédután az oviból és 12,15-re kellett érte mennem. Gergőt babakocsiban vittem, hátha elalszik milyen jó lesz, hát már felöltöztettem, hogy indulunk ekkor éreztem húha tele a pelusa, erre vártunk, mert mindig ezután alszik el, na probléma megoldva, majd útközben, persze hogy nem aludt a kis drágám nézelődött meg integetett mindenkinek, már javában itthon voltunk amikor végre 13,50-kor elaludt :lol: , de egész idő alatt tartottam magam ahhoz, amit Ő egyedül vezetett be magának az alvásba, nem bújok mellé, mert még elrontom.
Mire ezt megírtam már fel is ébredt, az esténkre kiváncsi leszek.

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Etus!

Jó utat és kellemes kikapcsolódást kívánok.

Nálunk elment a napocska, felhős van, lehet még esik is.
Most olyan leeresztett lufi hangulatom van :? :? :( :? de hogy mért azt nem tudom. Férjem azzal vígasztalt biztos ez a tavaszi fáradság, persze fogjunk már mindent arra.

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Vicuska!

Köszi az infót az oltásról, a gyerekorvosunk szabin van, csak a jövőhéten lesz, addig muszály várnom, hogy megtudjam nekünk jó-e lesz akkor.

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Megint itt vagyok :D , elővettem a vasalnivaló ruhákat de a Gergőtől nem tudok vasalni :evil: , egyfolytában a vasalódeszka alatt mászik és húzogatja a vasalózsinórt és a gőz után nyútja a kezét, ezért inkább befejeztem és ha este időben elalszik akkor folytatom.

Sajnálom, hogy még nem volt egyitek se. :?

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Szilvi! Olvastam a neten, hogy szeptembertől lesz ingyenes a 2 év alatti gyerekeknek,a rádióban meg hallottam, hogy 2010-től kötelező oltás lesz. Azt tudod ugye, hogy a védettsége csak a két alapoltás UTÁN alakul ki? Legalábbis nálunk így volt, 7-12 hó közötti időszakot választottuk, akkor 2 oltás kell, így kialakul a védettség, köztük 1 hó teljen el, és majd a 2. életévben kell egy emlékztető oltás. Nézz utána, Ti melyik "kategóriába" estek, mert lehet ha az első oltást már 1 év fölött kapta, akkor az elég a védettség kialakulásához, s nektek a 2. már az emlékeztető. Gondoloma pneumo-hu-n rajta van ez a táblázat.

Engem is érdekelne Doo hogyan nyomozta ki a számod, Bea?? :wink: :lol:

Kép
ági_bp
 
 


Haliho,
üdvözlet mindenkinek! semmit nem olvastam vissza, remélem mindenki jól van! Mi nagggyon is! Marci baba tündér, szuper volt minden. Képzeljétek pénteken megtette első önálló lépését. Napról napra ügyesebb. Rángtja most is a nacim.
Puszikák
kpetro78
 
 


asszem jó nagy vacsora lesz, mire végigolvasok :wink: :lol:
Vendég
 


Doo, de remélem nem csak olvasol. :wink:

Nálunk egyre rosszabb a hisztihelyzet. Nem ismerek rá. Még az Apjától is kezd elvadulni, csak utánam sír. Miközben, kettesben is elég rémisztő műsorokat tud rendezni. És mostmár az utcán is, eddig ezt főleg itthonra tartogatta. Én is mindig csak panaszkodom, bocsánat. :oops:

Ági, Neked az alvással kapcsolataban akartam még írni, hogy Hanga is egyre többet alszik nappal ,ahogy nő. Még egy pár hónapja 2x 40 percet aludt, mostanra, már min 2x1 óra de nem ritka, a másfél óra sem. Szóval nem biztos hogy mindig rossz alvó lesz.

Kata, ennél kicsit részletesebb beszámolót kérünk. :lol: Jó, hogy újra itt vagy.
Vendég
 


Jaj, ezt kihagyni: Gratulálunk a topic leghamarabb elinduló babájának. :lol: De nagyon ügyes, még 10 hónapos sincs. :lol:
Vendég
 


Szia Kata, láttam hogy fenn vagy, muszáj írnod. :!: :lol:
Vendég
 


na, elkezdek közben írni, mert mindent el fogok felejteni: padlizsánra nem írtam, mert én azt még nem adtam. múltkor akartam venni, de kicsit pudvásnak tűnt, úgyh kihagytam. én különben nagggyon szeretem a padlizsánt: töltve, rakottasan, tésztával, krémként, önmagában, szal mindenhogy - ahogyan gombóc artúr a csokit :wink: :lol:

járt már akkor, de még nem túl sokat, viszont aznap felülmúlta önmagát: ott volt uncsitesó, úgyh szárnyakat kapott - tapsolt neki, ment felé, stb. és a tortához is.

tortán a szívek meggy befőtt levét, ill narancslét étkezési zselatinnal kikevertem-hűtöttem, majd rövid mélyhűtő (hogy ügyesen/épen ki lehessen venni a formából) és lám az eredmény!! :D jégkockatartóban meg muffin formában csináltam őket egyébként. ideális gumicukor alternatíva is! nincs benne E szám :wink:

mű-rózsaszirmok vannak a kicsi torta körül - csak a design kedvéért :wink: idétlen lett volna az a kis szívecske az uolyan színű tányérkán. az apici "torta" különben sült alma húsa szintén zselatinnal formára szabva. se cukor, se semmi egyéb nem volt benne!
a többiben igen, de abból is ehetett - másnap gesztenyés palacsintatortát vacsizott :roll: nem ez volt a "menü", de ezt legalább megette - mást nem...
Vendég
 


Etus, igazad van - sztem is még tündéribb élőben a leányom! :lol: nem olyan fotogén - de hát mit csináljak, anyja lánya :roll: azt sajnáltam h Bercel-Vikó közös fotóra nem volt idő... :? tök rohantunk. remélem, felteszed/elküldöd majd a képet, amit csináltál.

na szemészet: ezt kicsit "lazára" vettem - mondván h úgyse lesz semmi :? na erre, azért asszem nekünk is el kell menni ilyen atropinos tágításra :roll: mert dioptria eltérés van a két szemén és közelre nézésnél be-becsúszik egyik és másik szeme is :( :shock: nem nagyon, meg azt mondta a nőci h ez változhat, lehet, egyelőre nincs is teendő, de fél éven belül el kell vinni szemorvoshoz és lehet h takargatni kell majd a szemét :cry: :cry: na h azt hogy fogja szegény megszokni! :shock: :cry: az enyémet is bemérte és aszondta h minimális eltérés még nekem is van, de nagyon szépen korrigálódott (kicsi gyerekként nekem is volt szemcsim bandzsi miatt) és dioptriás szemüveg meg nem is kell. (mondjuk, én is így gondoltam)
ami FONTOS: azt mondja h azok a gyerekek, akik veszélyeztetettek, mert van a családban szembetegség, ill náluk gyanú van vmi eltérésre, azokat 3-6 havonta érdemes szemészhez vinni - nem elég évente! ez pl sztem egy tök hasznos info. unokatesójának most kell szemcsi csináltatni - ők csak 1 évvel később mentek. tavaly még semmi nem volt, most meg +4-es szemüveget kell majd hordania :shock: :?
Vendég
 


Kata, tényleg nagyon ügyes Marci!! :D éljen a járóbaba! :lol: hát csoda, ha szegénynek energiája sem marad a kognitív tartomány meghódítására?! :wink: :lol:

Etus, különben nem a cipőjében jár egyre többet Viki, hanem csak úgy á lá natúr :wink: ma a városligetben viszont előszeretettel térdelgetett a kimenős harisnyájában. nem azért, mert elesett volna - nem is nagyon ment - csak a földön minden érdekesebb volt :lol: egy pár megállt :shock: :lol: h nézze, ahogyan a babakocsijába mélyen behajolva turkál a tárolókosárban és mindent adogat kifele a mamának :lol: nagyon édes volt. asszem, a gyerekemnek aurája van h odavonzza a közönséget 8) eredetileg állatkertbe akartunk menni, de miután Viki a vizsgálat és az ebéd után eléggé elálmosodott és félő volt h a 3 ropi kiperkálása után egy alvó gyereket tologathatunk az állatok között, így inkább a ligetet választottuk.
Vendég
 


na, nem én nyomoztam ki a számot, hanem Mary a májusiból a rendelkezésemre bocsátotta. ő stabil olvasóközönségünk :lol: úgyh ismerte az aggodalmainkat Beáékkal kapcsolatban. ezúton is köszi a kedvességét! :D
Vendég
 


Doo, itt elvesztettem a fonalat. Akkor most tutira kell a tágításos vizsgálat, vagy majd fél év múlva ha megint mentek? Remélem nem lesz semmi baj.
Nálunk sok a rövidlátó, de erre én is rákérdezek majd milyen időközönként hordjuk kontrollra. Mi hétfőn megyünk legközelebb, úgyhogy csüt-ön kezdjük el cseppegtetni.

Nem fotogén,ez tetszik. :lol: Akkor csak szimplán gyönyörű a képeken. De értem mire gondolsz. Nekem is van hiányérzetem a képekkel. Valahogy egyiken sem látom olyannak mint az életben.
Vendég
 


Köszi Mary. :lol:

Édes Viki, kipakol a kocsiból. Úgy látszik van kisugárzása, nagy ember lesz még belőle meglátod. :lol:
Vendég
 


mármint Hangit?
ma megcsináltam az első idei szabadtéri felvételeinket :D
Vendég
 


Persze hogy Hangit, élőben csak őt ismerem.
Vendég
 


Visszaolvastam tök félreérthetően írtam. :oops: Arra gondoltam a saját képeinkkel én sem vagyok elégedett, met nem olyan mint az életben.
Vendég
 


Szia Kata!

Mesélj majd bővebben, milyen volt? Gratulálok Marci első lépéseihez.


Ági!

Megtaláltam a pnemo.hu oldalon.
A 12-23 hónapos gyerekek 2 oltást kapnak legalább 2 hónapos kihagyással.

Tehát ebből arra következtetek 2-nél több hónap is lehet a kihagyás. Jól értelmezem?


Doo!

Te aztán igazán kreatív anyuka vagy, gratulálok. :lol: :lol: Én azt hittem úgy rendeltétek.


Hajni és többiek:

Hozzászólást úgy is tudsz írni, ha visszakell olvasnod akkor nyiss meg mégegy babanet társalgót, azon csak visszaolvasol és most így csináltam és sikerült nem tünt el, emlékeztem rá valaki írta elszállt a hozzászólása amikor visszalapozott. (csak ugrálni kell a két társalgó között)


A Gergő nemrég aludt el, nem kellettem neki most sem :lol: :lol: jól bírta az 1* alvással. A vasalás megint elmarad már nincs lelkierőm nekiállni az éjszaka közepén.

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Jaj Hajni, ne kérj bocsánatot ez a topic nem csak tapasztalat cserére van, hanem itt bátran leírhatjuk az örömünket és a bánatunk is.

A hisztije nem lehet összefüggésben a balesetével és az (idegen) orvosok személyével? Ettől megváltozhatott ennyire? De ezt Doo biztos jobban tudja.

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Kata, nagyon boldog névnapot kívánunk! :lol:
(remélem most jókor írom.)
Vendég
 


Hajni remélem most összejön a randi mint régen! Itt vagy még :?:

Doo, nem is írtam, de ez a kis torta nekem is nagyon tetszett és hiába tagadod igenis kreatív konyhatündér vagy :lol: Gumicukor (E vitamin nélkül :lol: )meg minden, honnan veszel ilyeneket?

Kata, örülök, hogy jól éreztétek magatok! Az idő is jó volt, most jöhetnek a hétköznapok. Marci tényleg erősen gyúr, hogy a topic legfittebb babája legyen :lol:

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Doo, még annyit akartam, hogy Rozi is olyan bájosan tud mosolyogni idegenekre és tegnap is a Corában egy csomóan megbámulták, hogy milyen gyönyörű kislány. Azt persze már senki nem látta amikor betettem a gyerekülésbe az autóban milyen hisztit rendezett. Csak azért mert nem volt kedve oda beülni. A kis bűbáj :twisted: Mondjuk azt nem is tudom, Vikó is szokott hisztit csapni?

Hajni úgy tünik a mi lányaink hiszti terén elég hasonlóak. Rozi ezt csak most kezdte és már tehetetlennek érzem magam. Az apja meg a fejemhez vágja, hogy én azt mondogattam régen (még a gyerek előtt egy másik időszámításban), hogy nem fogom engedni, hogy hisztizzen stb. stb. De nem nagyon tudom mit kellene csinálnom, mert elég kitartó a kiscsaj, de azt sem akarom, hogy most elfajuljanak a dolgok. Valami ötlet? HELP!!!

Szilvi, örülj neki, hogy Gergő magától elalszik, Isten ments, hogy ebbe beleavatkozz. Rozi a babakocsiban nézelődést is csak percekig élvezi, elővettük a kendőt megint :cry:

A penou oltással akkor megvárjuk a szeptembert. Igaz a 15 hónapost is akkor kapja :? Akkor majd pár hónap múlva!

Ági, Zitának hogy alakul az éjszakai alvása? Bírja már a babakocsit?

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Bea, itt vagyok :lol:
Vendég
 


Az nem túl jó hír, hogy a szembetegség örökölhető. Nekünk anyai ágon sok mindenkinek rossz a szeme. Nekem is diopriás volt -4, de lézerrel megműtettem egy pár éve és most jól látok. Ha betölti Rozi az egy évet és is elviszem egy rutin vizsgálatra. Szemészetre nem kell beutaló ugye?

Én attól vagyok kiakadva, hogy a gyerekemet mindenki etetni akarja. Mármint a családban. Elfordulok vagy kimegyek a szobából és valamelyik nagynéni vagy nagybácsi már a szájába is nyomott abból egy falatot, amit éppen eszik. Persze rögtön kiderül, mert nagy csend van ilyenkor és ez nálunk elég ritkaság számba megy. Hiába magyarázom, hogy ne etessék már, nem kell a gyereknek nasizgatni, főleg édes sütiket nem. Így is rossz az étvágya! De teljesen falra hányt borsó, és persze én vagyok a házi sárkány :twisted: Annak idején ilyen korban a gyerekek már mindent ettek :twisted: :twisted:

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Szia Hajni!!! :lol: Hogy van Hangyaláb? Most mit csinál éppen?

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Bea, én szívesen segítenék, de én is totál tanácstalan vagyok. És főleg akkor rossz, mikor itthon van az apja is mert ő még rosszabbul tolerálja és ez engem is feszültebbé tesz. Ha kettesben vagyunk, azt hiszem jobban kezelem. Csak nem értem hogy tudott így megváltozni. Na jó, sose volt kisangyal, mindig volt hajlama a hisztire, de most a mennyisége kezd elviselhetetlenné válni. Már a reggel úgy kezdődik, hogy neki semmi se jó.
Minden reményem, hogy ez is csak egy átmeneti állapot és nem egy hosszú dackorszak korai kezdete. Meg az új házban is bízom, hogy ha nagyon nyűgi, kiengedem játszani és ott jobban ellesz. De lehet ez csak egy ideig lesz érdekes.
Vendég
 


Köszi, Hangyaláb, nincs túl jól, bicceg. És hogy mit csinál most? az előbb a kávémat borította ki, most meg maszatolja a vizes parkettát, ahogy feltöröltem. :twisted:
Vendég
 


biceg, egy g-vel :lol:
Vendég
 


Egy g-vel és 2 c- vel :lol:

Nálunk apja sokkal türelmesebb, persze ő kevesebbet is van vele így azért könnyebb. Engem azzal húz állandóan, hogy minek olvatam annyi gyereknevelési , pszichológiai könyvet , mondta ő, hogy nem ér semmit az egész :twisted:

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Hát ha -4-es voltál szerintem is vidd el, az a biztos. Mi maszekon vittük, de szerintem kell beutaló a normál rendelésre.

Etetés :evil: , sajna, a nagyszülők, csak addig tartják be az általunk felállított szabályokat, míg hátat nem fordítunk.

Mary azért írogathatsz ám nekünk, ha erre jársz. Nem baj, hogy a Te gyerkőd nem többemberes, itt úgyis az lesz :lol: . Lásd, Lotti. Ugye Vicuska? :lol:
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?