Új privát üzeneted érkezett!

Üdv.

Nem tudom Moni, de engem is érdekel a dolog. Ha gondolod, lassan átnevezhetjük magunkat "nagycsaládos mosógépesnek" is, mert ez legalább olyan izgi mint az autós. Főleg, hogy a miénk tényleg meg sem áll szerencsétlen, amióta ilyen sáros idő van. (mármint a mosógép)
iloly
 
 


Moni:
Aha,értem.. Nekem mindig mind a kettőt fel szokták rakni.. :wink:
Most is keményedett a pocakom elég rendesen..,de már megszoktam..

Ildi:
Levizsgáztál??? :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Moni, nekünk nem nagykaliberű a mosógépünk, de örökké dolgozik. Múlt héten kabátokat, ágyneműt, ilyesmiket is mostam, és csodálkozom, hogy nem ég ki a motorja... Ez már majdnem rabszolgatartás, amit a mosógépemmel művelek. De gondolom, ez mindenkinek ismerős, nem is ragozom. :)

Bemutatkozás: :)
Gyermekeim száma, neve, kora az aláírásomból leolvasható. :)
Maja iskolás, harmadikos, nagyon szereti, főleg az osztályát, de tkp a tanulást is. Balettozni jár még, egyébként játszik itthon. A két középső óvodás, Bernát kora ellenére (most volt hétéves) még nem iskolás, most megy majd. (Maja ezzel szemben éppen hogy hatéves volt szeptemberben... furcsa az élet, azt gondoltam, Bernát az egyetlen, aki egyértelmű lesz, nem kell gondolkodnom, mikor kezdje az iskolát, de végül rajta törtem a fejem legtöbbet.) Bernát is sportol, Adél még nem, de neki is kéne majd, mert jó mozgású, de dundus és nem bír veszíteni, ezeket meg a sport helyretenné.:) ((Lehet, hogy magamba kéne szállnom, én sem szeretek veszíteni és ... nem vagyok karcsú... :) Csak hát időm nem nagyon van arra, hogy én is sportoljak... Ti sportoltok valamit?))
Peti másfél éves, vicces figura, valami akrobata veszett el benne, elképesztő mutatványai vannak, de nem beszél még semmit.
A férjem építész, én meg eddig egyetemista, főiskolás voltam, most kellene elkezdenem valamit dolgozni lassan (hamarosan itt a gyes, az meg ugye... hát a négy gyerek nevelésében nem túúúúl jelentős összeg.)

Visszaolvasok még jobban, hogy mindenkit megismerjek. :)

De most mennem kell valami társasjáték-partiba beszállni. :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 

 
 

Sziasztok!Bocsi,hogy nem voltam....olyan fura a hangulatom pár napja...hol sírhatnékom,hol meg düh rohamaim vannak..Annyira sajnálom a családomat....De megértőek ...Minden nehéz már..ülni állni,feküdni..semmi sem jó!!

Sajna még nincs nagycsaládos mosógépünk...Másfél éve vettünk újat...Majd ha kipurcan szegény(vagy ha megépül egyszer az uj házikónk) akkor tuti már a másikat vesszük meg...addig is gyűjtőm az infókat...
Igen ...rabszolga tartók vagyunk...én főleg még a neme is az:ISAURA

:lol:
Halkan jegyzem meg ha mi valamilyen műszaki gépet vásárolunk el KELL neveznünk..mert ha NEM akkor tuti a 3 napos garancia után tönkre megy...vagy az egy éves gari lejárta után 2 nappal.
Sajnos most is így jártunk...
Hála sikerült megvennünk a "nagycsaládos" :lol: autónkat...Szegényt lóhalálában neveztük el...(a család egyik fele nem egyezett bele)és képzeljétek 3 naposan összetörték a "popsiát"Nálunk ennyire komolyan kell venni...


A nagylánykám is kapott egy jó erős gyógyszert...amit csak 5 napig szedhet...de már most közel nincs olyan vacakul mint volt!
Neki is torok gyuszi kezdödőtt meg a fülije is fájt...

Nagyon reménykedem, hogy már más nem lesz beteg a családban..Jó lenne a picurt egészséges környezetbe hazahozni.És én sem szeretnék betegen szülni menni...Önző vagyok?
3.án megyek nst-re...nekem nst írtak és 2 tappancsot kapok:?
Nem tudom melyik melyik ....

Kép
zümis
 
 


A mi háztartási alkalmazottunk (mosógép) neve Rozál. :D :D

Zümis!
Drukkolok, hogy mindenki egészséges legyen!

Barbamami!
Ti jól vagytok?

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Zümis:
Nekem "mostanában" (pár hónapja.... :roll: ) egy katasztrofális szokásom van... A csokievés..
Hát ne tudjátok meg,egyszerűen bármit megennék,ami csokiból van. De a napi egy tábla a minimum. Most nem tudom,hogy ez a kórosan alacsony cukorszintemtől van-e (amit a terhelés után mértek :lol: ),vagy mitől... De ma is szóltam a páromnak,hogy ha hazaér,ne álljon be a kocsival,mert azonnal muszáj elmennem csokit venni. Ma már odáig jutottam,hogy találtam egy ezeréves kindertojást,meg tortabevonót....... :roll: :roll: :roll:

Egyébként is,a csokoládé kifejezetten hasznos nekem,mert képtelen vagyok egyszerre pár falatnál többet enni,nem fér belém..... :roll: De a csoki nem foglal sok helyet :lol: :lol: :lol:

boeske:
Köszi a kérdést,Napsugárnak két napja semmi nem kell éjszakára,nem is köhögött,csak nappal néha.
Hajnalban viszont arra ébredtem,hogy a Boginak 38 feletti a láza....... Adtam neki Panadolt,most kicsit melegebb a homloka,de ennyi.... Valami vírussal küzd szegényem biztos,még étvégya sincs annyira,pedig nála ez már igen ritka.. :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Ja,ezt még muszáj leírnom......
Tegnap odatévedtem a Telki-s topichoz,gondoltam,beleolvasok.
Hát akkorát nevettem,komolyan...
Az egyik anyuka,aki most szült,írta,hogy most a szülés utáni nehéz időszakban az anyukájáék elvitték az 5 és fél éves nagytesót,hogy ne zavarjon,a párja meg felvett egy házvezetőnőt,hogy ne kelljen bajlódnia a szennyeshalmokkal,takarítással..
Felvetettem a páromnak,hogy nekem is felvehetne egy házvezetőnőt......... :lol: :lol: :lol: A reakciójából ítélve valószínűleg nem fog... :roll: :roll:
Az egy-gyerekes létre már nem is igen emlékszem..,de azt hiszem,vagyok olyan hülye,hogy nem is adnám le őket senkinek. Inkább bajlódom :roll: :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


barbamami!Igen én is észre vettem,hogy vannak olyan anyukák akik nem bírnak sokat....de valószínű meg is teheti szegénykém....
Jahh meg van segítsége(nagymami)!!
Nekem még az sincs!Nekem nem élnek a szüleim a páromé meg meg aktívan dolgoznak...hogy segítsenek????

A dokim (nőgyógyász)mondta mikor engedett haza a Zsó -val(3.-ik gyerek)tudja ha van valami jöjjenek vissza...jó-jó tudom maga nem fog de az első szűlő pszihopata igen....
(Halkan jegyzem meg hogy valóban vannak ilyen anyukák)Már bocsi nem szeretnék senkit sem bántani de első gyerek után is lehetnek gondok aláírom meg a 3-4 után is... !!

O óóó jajj akkor nálatok is végig megy mindenkin??!!
Szegénykéim...jobbulást...annyira sajnálom Őket mikor betegek olyan -olyan ....kis végtelenek....

Kép
zümis
 
 


Zümis:
Igazából nem kritizálni akartam,csak érdekes,mekkora különbség van szülés és szülés között :D
Azért néha egy házvezetőnőt elfogadnék :lol: :lol: :lol:
Azt hiszem,az első bébimmel én is sokkal parásabb voltam. Na,nem mintha most nem lennék nagyon lökött :roll: ,de legalább már tudom,hogy ha 3 nem halt éhen,akkor talán a Tomi se fog :D

Bogi egész szombaton lázas volt. Vasárnap már csak délután lázasodott be,de estig nem tudtam levinni. Még hűtőfürdővel is csak 15 percre.
Ma délután loholok vele az orvoshoz.. Nem tudom,mit tud mondani,mert a lázon kívül a világon semmi tünete nincs. Se a torka nem piros,se nem folyik az orra,semmi.. De ez a láz.. már teljesen kivagyok.. :(

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Csak hogy csatlakozzak Rita sportos gondolataihoz, képzeljétek, ma megyünk először "úszni" a kisfiúkkal. A nagyobbik már két éve jár az oviban és egész ügyes, de a kicsi ma kezdi. Hát igen kíváncsi vagyok.... két edző és x gyerek lesz ott, egy csoportban ez a két gyerek, na majd meglátjuk. Már reggel úgy ment oviba, hogy mindenkinek elújságolta, hogy ő jár úszni :D :D
iloly
 
 


Sziasztok!

Jót derültem a mosógép-neveken! :lol: Nálunk semmi ilyennek nincs neve. Még az autónknak se... :lol: Ja de, férjem Kangoo-ját csak Kengurunak hívjuk! :lol:

Hétvégén a Media Marktban megnéztem a mosógépcsodákat! Voltak szépek, szép áron... 300E-ért... Mondjuk ennyit csak akkor adnék érte, ha magától bepakolna és kiteregetne, és még ki is vasalna! :lol: A 8kg körüliek, 100E körüli áron vannak. A Bosch-ra és a Siemensre adnak csak 2 év garanciát. Sztem mi majd vmelyik Bosch-nál kötünk ki. Mondjuk egyenlőre még bízom a mostaniban, hogy meg lehet csinálni. 7 éves múlt dec elején, remélem csak el van valahol az öblítőbeszívója dugulva, és könnyen és olcsón javítható. Most mindig fiygelni kell mikor lejár, és scak öblítésre újból elindítani...

Telki
Már sokat gondolkodtam azon, ha tehetném, akkor szülnék-e ott. Aki ismerősöm ott szült, nagyon dícsérte, azt mondta, oylan mintha szállodában lett volna. Hát nem tudom... Mindenesetre messze vagyunk attól, hogy megengedhetnénk ezt a luxust magunknak, így nem kell ezen filóznom.... :lol: Ami biztos, hogy én nem tudnám azt elviselni, hoyg egy házvezetőnő itt sertepetéljen. Mikor kismama voltam, pont akkor költöztünk, és mivel veszélyeztetett is voltam, ezért volt egy segítségem takarítani, pontosabban csak ablakot pucolni. Meg még nyáron jött, amikor még Rami nagyon pici votl. Hát mit mondjak, nekem nagyon kellemetlen volt, pedig nagyon kedves, aranyos stb, de valahogy nekem tök fura az egész szitu. Az tök ciki számomra, ha hagyom a dolgára, mint egy gépet. De az is, ha a nyomában vagyok. Inkább ez utóbbi mellett döntöttem, ez volt a kevésbé ciki nekem. Azóta nem enegdhettük meg ezt a luxust, igaz az ablakaim bánják, mert ősszel nem futotta rá az időmből. Már várom hogy jobb idők legyenek, aztán nekiállhatok... Nem is merem leírni hány ablakunk van... Csak anynit írok, hoyg egy napos meló...

moni
 
 


Sziasztok! :D

Tegnap elmentem a du-i rendelésre a gyerekorvoshoz. Beléptem,és fordultam is ki.. Ennyi embert a rendelőben még életemben nem láttam.....
Ma vittem a Bogit reggel.... Már így is vagy 6-an voltak előttem,pedig fél órával a rendelés előtt odaértünk. Rendes volt az asszisztens,előbb behívott,mint ahogy sorra kerültünk volna.
Torokgyulladás,antibiotikum........
Kérdezte a doki,mikor szülök. Mondtam neki,hogy most kezdem a 38. hetet,de még nem akarok szülni :roll: .. Azt mondja,"na,akkor a héten??".. :?

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Ja,moni :D :
Minket se fenyeget ez a veszély,hogy a Telkin agyongondolkodjam magam :D :D Bár a dokim ott is dolgozik,nem csak az Istvánban...
Legalább az orvosi ellátás színvonala tökéletes :D (Tényleg NAGYON jó orvos..)
Mikor a Bogi született,kaptam jó tanácsot,hogy ne kérdezzem meg tőle,mennyi nála egy szülés... Nem kérdeztem meg... Kb. az ötödét fizettük neki.. És a világon semmit nem éreztet,ugyanolyan rendes,mint előtte volt..

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

A "Telki problémakör" engem sem igazán érint. Annak idején én a PIC miatt "ragaszkodtam" a boldogult Schöpfihez, most a doki a II. nőire jár be szüleszteni...Nem tudom mi ott a helyzet, így a felén túl már kicsit érdekel a dolog, bár én mindig úgy voltam vele, hogy a gyerek legyen jó helyen, én meg nem tervezem három napnál hosszabbra az ott tartózkodásomat :lol:

Mosógép ügyben tuti mázlim van, a miénk 11 éves lesz a nyáron és sohasem volt még baja...

Az uszi tulajdonképpen jó volt, bár én biztos idegbejt kaptam volna a saját fiamtól, aki képtelen volt befogni a száját, ráadásul úgy indított, hogy lerohanta az oktató nénit, hogy mutassa már meg neki rendesen a piercinget ami a köldökében van! :lol: :shock:
iloly
 
 


Iloly!
Fiadon jót mosolyogtam.
Milyen márkájú mosógéped van?

Szülés
Mivel itt csak egy kórház van, így esély sincs a választásra, vagyis van, mehetek más városba...:cry: Mivel az orvosom, az egyik legjobb barátunk, így eszem ágában sem volt máshova menni. Ugye nálunk már nem lehet választani orvost, aki éppen van, annál kell szülni, de maximálisan elégedett mindenki. Mondjuk sajna a jó orvosok sorra mennek el innen... Külföldre legfőképp... Mondjuk nem is csodálom. Inkább azon csodálkozok, hogy ki az, aki ennyiért még képes itthon orvosként dolgozni... :cry:

moni
 
 


Schöpfihez én is ez miatt ragaszkodtam...a két nagyom ott is született...meg az miatt is ,mert negativos :P anyuka vagyok...
DE ott kellett hagynom mert a dokikám szegény meghalt..pedig tök fiatal volt...
Aztán a János következett...de onnan is léptem ...olyan nagyot csalódtam a dokimban..hát persze mikor hagyjon cserben...mikor a legnagyobb szükségem lett volna rá...pechemre meg most ott van PIC!!

Szülés!
Na most ez miatt nincs fogadott dokim...mert nem tehetem meg...nem hogy Telkit....Jó kis ára van...nem mondom az azért foglalkoztat hogy erre még rájön a terhesgondozás is?
Hamár beszélgetünk róla .....

Nagy dilemma a mosógép pedig higgyétek el pedig "nagycsaládost"kell vennünk előbb vagy utóbb. Azon is gondolkoztam ,azért meg tartanám a mostanit is... Hátha kicsi adagot kell mosni :P erre van is esély mert én a zoknikat mindig külön mosom...

Édes lehetett a kisfiad!!Azért kíváncsi lettem volna az oktató néni fejére!

Kép
zümis
 
 


Sziasztok!

Andris is a Schöpf-M-ben született, nem sokkal a bezárása előtt.

Még a mosógép témához: nekem egyelőre tetszik a normál méretű, így jobban tudom válogatni, mit mivel mosok. Nem baj az, ha többször megy egy nap.

Ki is kérdezte, hogy van-e még takarékossági ötletünk?
Bár már nem aktuális, de lesz még Karácsony.
Szóval mi a csomagolópapírokon spórolunk Karácsonykor. Veszünk 10 ív postai csomagolópapírt, ebbe csomagoljuk az ajándékokat. Színes szalaggal átkötjük, és rajzolunk rá a gyerekekkel. A papír a végén újrahasznosítható/elégethető, nem lesz belőle szeméthalom.
Állítom, hogy 1000Ft-nál többet nem költöttünk még csomagolásra Karácsonykor.

Jó éjszakát!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Hát meg kellett néznem a márkát :lol: Whirpool AWG650.
Ebből is látszik, hogy nemcsak neve nincs, de még mosógép számba is alig vesszük. :oops: :oops:

Oktató néni amúgy magára vessen ha ciki, azért van ott hogy megnézzék nem? Hát ez egy ilyen gyerek :lol:

Ki volt az a doki Zümis? Én egyről hallottam aki meghalt a bezárás környékén, de az azért már annyira nem volt fiatal.

Boeske!

Ez így van mi is mindent elégetünk ami éghető és égethető. Mondjuk könnyű annak akinek van vegyes tüzelésű kazánja. Bár itt nálunk most borult ki a bili a faluban, mert egyesek szó szerint veszik a mindent elégetést és annyi káros anyagot füstölnek el, hogy a szomszédaik már el is költöznek az állandó bűz és rákkeltő füst miatt.

Rita!

Elfelejtettem írni a sportolásra. Most ugyan nem aktuális, de augusztus végén, szeptember elején írtam eről néhány hszt. Most nem részletezem újra, de ha gondolod keress rá.

üdv:i
iloly
 
 


Iloly! Egyet megtaláltam, a futóst, akkorát nevettem!

Uszoda: :D

Telki: :oops:

Zümis, kinél voltál a Jánosban? Én kettőt szültem ott, amikor még lepattantabb volt.

mosógép: nem tudom, én sem, milyen a jó... Most költözünk, és ha valaki végre megvenné a mi lakásunkat, lehet, hogy itthagynánk a mosógépet, mert a pult alá van beépítve. Így lehet, hogy aktuális lesz gondolkodni, mekkorát vegyünk. De asszem Boeskével értek egyet, inkább menjen többet, de valamennyire válogatva, mint 8 kiló ruha egyszerre. Ágyneműnél, törölközőnél talán megérné, de... nem tudom. (Bár ha lesz helyem tárolni is a szennyest, akkor nem kell gyakran mosni... na ez egy új gondolatsort indított el bennem... a továbbiaktól megkíméllek benneteket. :))

Úgy sajnálom, hogy csak most csatlakoztam, ahogy visszaolvasok, nagyon sok mindenhez szívesen hozzászóltam volna, izgalmas témák merültek fel. :)

A 20. oldalon tartok már, szenvedélyes olvasótok lettem... :oops:

HOGY VANNAK A KISMAMÁK???

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Ipoly!Szilágyi Mihály volt szegénykémnek a neve...
Akiről Te írsz az aszem öngyilkos lett....a volt osztálytársam dokija ....

Rita!Én is még akkor szültem amikor még lepukkant volt...2006 ban...
Szentkirályi Zoltán volt a doki....
Háááát régen csalódtam emberben akkorát mint benne.....

Mosogató gépem szórakozik velem!! :twisted: :twisted: :twisted:
TErmészetessen ez a dög is Whirpool !!!!A volt mosógépem is az volt Többet SOHASEM ebből a márkából!!!!!!
2 hete azzal kezdte ,hogy a poharak olyanok maradtak mintha homokkal szórták volna be....aztán kipróbáltunk mindent amit írtak miért lehet.. de nem változott semmi....akkor kitaláltuk,hogy a tabletta ....de ma kiírt valami hiba üzit FA
Ráadásul áll alatta víz.......
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
kb 4-5 éves aszem...jó eddig nem volt sok bajom vele.... de akkor is..... :oops: :oops:

Kedden voltam nst-n hát lapos a vonalkám 0-20 között mocorgott de a gyerköc viszont nem....
Ki is kaptam :oops:
Jahh a dugom 2 részletben távozott :oops: :oops:
olyan boldog voltam...mert még sohasem láttam...ezt is megértem
:lol: :lol:
Semmi jele,kiakarna bújni :shock: ...keményedni keményedek de más nincs....

Ha valaki megadja az elérhetőségét akkor ha megtörténik a nagy esemény szívesen dobok 1 üzít ...ha nem -nem....

Jó éjt
vár a 2ik műszak....

Kép
zümis
 
 


Sziasztok!

Ma voltam a dokimnál... Háát...,nem is tudom,mit mondjak....
Épp a napokban beszélgettünk a párommal,hogy hogyhogy ekkora óriási a pocakom az előző terhességekhez képest... Meg hogy elég mehezen viselem már.. Meg is egyeztünk,hogy sok a magzatvíz....
Erre ma a dokim közölte,hogy a magzatvíz már megcsappant,és a bébi becsült súlya 4100gr...... :shock: És hozzáteszem,hogy nemigen szokott fölébecsülni.. A barátnőm 2 hete szült,3 nappal a szülés előtt 3800gr-ra becsülte a gép,és 4100gr-os lett a bébi..

Na,ehhez jött még a szülésznőm,aki szerint rosszul számoltam a terminust,és egy héttel későbbre vagyok kiírva,március 2-re. Akkor még van 4 hetem!!!!! :shock:

Zümis,neked mikor volt az utolsód? Május 20??? Mert ezzel az adattal felfegyverkezve nekem az összes kalkulátor febr. 24-et dob ki :shock:
Egyébként,ha a nyákdugó távozott :lol: :lol: :lol: ,akkor max 2 heted van még :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Halihó! Kép

Jelentem meg van ez a félévem is!!!!!Minden felvett tárgyat teljesítettem!
Egy kicsit depis voltam az utóbbi napokban, nem is tudom, hogy miért? Talán a nagy nyomás ami rám nehezedett, a suli, a gyerkőcök, család, háztartás, ....tudjátok, úgy minden egybevéve. Na meg lehet, hogy amíg a piros ferrari nem parkolt be azért is feszült voltam...ki tudja, szóval a lényeg az, hogy már jobban vagyok.
Néha beleolvastam a topikba, de nagy elmaradásaim vannak. :oops:

Barbamami, gratulálok az "anyának már nagy pocakja" van titulushoz :lol:

Üdv az újaknak!

Majd még jövök...... Kép

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Ildi!

Gratulálok! Mostmár ne szomorkodj, itt a jó idő. Legalábbis errefelé.

Rita én is a futósra gondoltam, ami még többször megismétlődött az ősszel, egészen addig amíg ki nem derült, hogy el kell halasztanom a fittség visszaállító programot egy szűk évvel :lol: Pedig már egész jól belejöttem és a nagy fiammal jártunk futni minden másnap. Már nem is nagyon zavart, hogy állandóan traktorozó ismerősökbe futunk a szó szoros értelmében.

Barbamami! Azért még ne sirasd el magad, nekem volt olyan is, hogy 250g-al felé becsültek a szülés előtti nap, úgyhogy van még remény :lol: :lol:


Zümis!

Szilágyi Mihályt nem is ismertem ott. Pedig szinte minden második évben jártam arra 98 óta. Bejárós volt?

Na ami a lényeg, hogy itt szuper idő van, söt a nap, elolvedt a hó és kibújtak szegény jácintok a földből!

Üdv:i
iloly
 
 


Iloly!! :shock: :shock: El kell halasztani... VÁROD AZ ÖTÖDIKET???? Csak nem???? ((Még csak 2008 februárnál tartok a visszaolvasásban))

Ildi! (Szia!)

Megértelek, nekem is volt egy kis mélyrepülésem nemrég, pedig államvizsgáztam, szárnyalnom kellett volna. De már tapasztaltam, ez az érzés szinte törvényszerű nagy megpróbáltatások után. Neked ráadásul kezdődik a köv. félév, igaz? Akkor ne izgulj, lesz itt megint nyomás! :D

Barbamami! Egy vékony, apró ismerősőm 5,5 kilós bébit szült NORMÁL úton! A képeken láttam, hogy te is vékony vagy, de a bébi "csak" 4 kilós! :) Meg a negyediket az ember már rutinból szüli, nem igaz? (Látszik, hogy régen volt! Valójában egyiknél sem voltam annyira be...va szülés előtt, mint a 4. előtt, végül semmi okom nem volt panaszra.)
Az a jó, ha nem aprócska, nem kell annyira aggódni a súlya miatt eleinte. :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Barbamami!Nekem az első és az utolsó máj 18 án volt....
Azért az első mert ápr 01 én volt egy miss ab-om...előtte dec 17 volt utolsóm....

De ha megvannak a méretek akkor ezt nézd meg...:http://www.gravidanzaonline.it/medico_risponde/calcolaonline.html
Hátha megnyugtat...:
A védőnöm azt mondta,hogy 90mm fejátmérő fölött szoktak szülni a mamik..ajajj ha már csak 2 hetem van....izgi....


Ipoly!2002ben halt meg.....

Kép
zümis
 
 


Ildi:
Gratulálok!!! :D :D Már hiányoltalak!!

Rita:
Hát..,én minden szülésem előtt parázok.Talán az első előtt mondjuk nem paráztam,de tekintve,hogy mi lett a vége..,na azóta igen.
Most nem is annyira a méret miatt parázok,hanem mert rá van tekeredve a köldökzsinór a nyakára..... Remélem,még leforogja :roll:

Zümis:
96-os a BPD-je.. De igazából azon gondolkodtam,hogy mivel a drágám majdnem 2 héttel később is fogant,mint ahogy azt az "átlag" szerint kellett volna...,hát lehet,hogy nem fog sietni...
Már felpuhult a méhszáj,de még zárva van.
Neked viszont,ha már elment a nyákdugó :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ,nagyon szorítok!!!!!! :D :D :D


Mandalaaaaaaaaa!!!! :?: :?: :?:
Alziza!!!! :?: :?: :?:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Gratula a sikeers félévhez!!!

Zümis!
Ez izgi!!

Bmami!
nem semmi méretek! :lol: :lol: Nekem Martinom volt a legnagyobb 3200g-mal! Hogy csináljátok ezt? Mondjuk Ramival én végighánytam az egész terhességem, szegény nem is lett nagy, csak 2700g.

Mosógép!
Az első volt Wpool, de aztán azt amárkát sohase! Semmiben! Mikrója is sz..r. Mosogatógépben is meg mosógépben is a Miele, AEG, Bosch a sorrend. Mivel anyagilag csak az utóbbit engedhettük meg magunnak, így olyan mosogatógépünk van. Már 5 éves, de nagyon szuper. Mosógépünk Zanussi Jet System, most is csak vmi dugulás van benne a vízkő miatt. Pénteken elvitte azt a részét a szerelő, elvileg hnap hozza. Modnta mákunk van, mert az eggyel későbbi szériában már nem szedhető szét ez a rész, és akkor az egészet kellene cserélni, ami min, 40E lenne. Szóval akkor tuti gépcsere kellene. Így még megússzuk. Igaz csak egyenlőre mert már elmúlt 7 éves a gép. Ja és ezen a dugulás miatt a belerakott Calgon sem segít, mert ott nem hat... :? Ugyanis ide közvetlen fecskendezi fel a vizet... Kivi leszek mennyit kér érte.

moni
 
 


Sziasztok!

Elég rég olvasgatlak titeket, de nem éreztem idevalónak magam.. Egészen a mai napig. Ma ugyanis a teszt szerint valaki belopódzott a pocakba. Nem tervezett volt, csak jött. Ha nem bánjátok néha irogatnék ide. :) 27 éves vagyok, 2 kislányom van Vivi ő 4 éves, és Lara ő másfél. Van egy 8 éves mostohafiam is Erik. Ő nem velünk lakik, csak hétvégén van itt meg a szünetekben.
Kissé kétségbeestünk ma, hogy mi lesz, hogy fogunk boldogulni. A kérdésem az lenne, hogy hol tudom megnézni, hogy a nagycsaládosoknak milyen szociális juttatások járnak? Előre is köszönöm. A kismamáknak kitartást, jönnek a frontok. :)

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Pattogobolha!

Gratula a bébihez!

Pontosan nem tudom, de szerintem van honlapjuk, próbáld meg ott megnézni!

Az bizti, hogy családi adókedvezmény jár(4000Ft/gyerek) sőt a 91.napot betöltött magzat után is. Erről a nődoki ad ki igazolást és a munkáltatóhoz kell bemenni vele. Erről sokan nem tudnak!!!!

Kép
arvaerika
 
 


Sziasztok,

Móni, tök jó hogy rádtaláltam ismét itt :D , nagyon szépek a gyerkőcök!!!

Lara
lara
 
 


Sziasztok!

De igen Rita! :shock: :lol:

Szia Pattogo (ha nem baj nem írnám ki a keresztnevedet is :lol: )!

A NOE gondolom ad felvilágosítást, bár mi nem vagyunk tagok. Én pl. tudok írni a tankönyvtámogatásról, vagy a bölcsis, ovis, iskolai étkezési díj hozzájárulásról, ezek közül talán az utóbbi már benneteket is érint. Meg persze az adókedvezmény, de azt már leírták előttem.

üdv:i
iloly
 
 


Helló!!!!!

Na talán vége a depis időszaknak, szerencsére, most viszont egy kis gyermekbetegeskedés veszi kezdetét. A legnagyobb és a középső nyavajás, a kicsi szerencsére nem produkál tüneteket.

Pattogóbolha üdv téged id a csapatban, már nem lógsz ki, bár itt senki nem lóg ki.......én is le vagyok maradva a topikcímhez képest, úgyhogy....... :P .....

Mi nem vagyunk tagjai a nagycsaládosok egyesületének, nem is tervezem, mert sok mindenben nem értek velük egyet, de ezt most nem taglalnám.
Az ebédnél mi is támogatottak vagyunk, a tankönyvnél is azok voltunk, viszont a hetedikes könyveit a nyagylánynak megvesszük, mert a könyvtári könyvek sajnos elég használatosak, na meg azok jó ha megvannak, a továbbtanulás miatt.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. :) Aranyosak vagytok.
A férjem kissé kétségbe van esve. Bár nem is csak az anyagi része miatt, hanem a "nyugi" miatt. Eddíg 2 gyerek ugrált rajta amikor aludni akart. Most 3 fog. Ettől fél.. Amióta megvannak a lányok erősen őszül és kopaszodik... :lol: :lol: :lol: Bár nem tudom mit izgul. Én vagyok a gyerekekkel itthon egész nap.. :P :lol:

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Iloly! :shock: :D Kép
Egy kissé előreszaladtam az olvasásban, de nem láttam, hogy írtál róla.. Óriási! Ez igen! Mesélj róla! Mikorra? Neve? ((Komolyan úgy érzem, a négy gyerek szuper, jó kis csapat, átlátható, de öt... Óriási elismerésem, szóismétlek, de csak dadogok. :))

Pattogó! Többet én sem tudok a kedvezményekről, ill még annyit, hogy 3 gyerek után a legkisebb 8 éves koráig lehetsz főállású anya a gyes összegéért cserébe. :?
Az hogy két vagy három gyerek ugrál-e a fejeden... szerintem nem nagy különbség! Most úgy érzem, egyetlen nehézsége a sok gyereknek, hogy többször beteg valameliyk, többet "kell" értük aggódni.

Ildi, taglald! Érdekel...

Barbamami! Valamelyik gyerekem születése előtt egy szülésznő mondta, hogy alapvetően nem gond, ha a baba nyakán van a köldökzsinór, mert normál méretű kzs. esetén még ki tud így is bújni a baba. Meg a fulladástól szoktak félni a mamák, de mire levegőt venne a baba, addigra rég letekerik a nyakáról. Azt mondta, sokkal több baba születik kzs-ral a nyakán, mint hinnék, mert olyan rutin mozdulatokkal szedik le a nyakukról, ogy a mamák észre sem veszik.

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Sziasztok

Hú de régen jelentkeztem, szégyenlem is magam érte.

Nálunk minden rendben van, gyerekek jól vannak, nem betegek, én is jól vagyok.

Éppen tegnap voltam dokinál, minden rendben van, pocaklakó is jól érzi magát odabent. És Kislányunk lesz ismét. Úgy látszik apa jobban tud lányokat gyártani:) Mindenki nagyon örül neki. És ha minden igaz akkor Nóra Eszter lesz a neve. De apa még mindig gondolkozik a Boglárkán.

A blogomban képek is vannak, ha valakit érdekel.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Rita, semmi komoly, csak annyi, hogy néha a nagycsaládosok nevében olyan nyilatkozatok születnek, hogy a bicska kinyílik a zsebemben. Pl. Milyen drágák a tankönyvek, de arról nem beszélnek, hogy a nagycsaládosok "ingyen" kapják a könyveket..., meg felvonulnak a tandíjj eltörlése miatt, ami nem baj, csak nem ez a megoldás. A gázártámogatás sem megfelelő, mert hát ahol sok a gyerek, ott nagyobb a gázszámla, de szerintem éppen annyira fűtik négy gyerekre a házat, mint mondjuk ötre, talán csak a melegvízfogyasztás a nagyobb, azt hiszem. :shock: Szóval ezek miatt.

Iloly, csak nem?!Hát akkor ez a közös benned és Barbamamiban? Egyszer már utaltál rá, hogy hamarosan elmondod, de mintha célozgattam volna rán, ha jó emlékszem..... :oops: 8)
De ha igaz, akkor nagy nagy gratuláció! Kép

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Rita!

Valóban nem írtam még, ahogy ILDI is megjegyezte, csak céloztam rá, de már szabad a gazda. :lol:

Május végére várható és fiú lesz, ami csak azért izgi mert ebből a típusból a negyedik. Nálunk is apa volt az elején kicsit nyugtalan, miszerint 4 még átlátható, na de 5?! Hát majd meglátjuk. Viszont neki már akkor sem volt sok haja, amikor az első született, így belekopaszodni sem tud a gyereknevelésbe. A néven még kicsit törjük a fejünket, mert ha lány lett volna, nem találtunk másik nekünk tetsző nevet, de így, hogy fiú most kettő is van amiből dönteni kéne. Én azt a megoldást pártolom, hogy ha megszületik meglátjuk I. v. II. típusú gyerek és ettől függ a neve.

I.típus= világos hajú és szemű, gyors mint a villám, kisebb és élénkebb.=Berci (Albert)
II. típusú=sötét haj és szem, lassabb, nagyobb és nyugis. Matyi

Ha a sorminta folytatódik, akkor I. típusúnak kell lennie. Majd meglátjuk.

Tankönyvről még annyit, hogy a fiam sulijában az alsósok kapnak teljesen ingyen új könyveket, mert munkatankönyvek. A nagyoknál ez kiegészül némi könyvtári atlasszal stb. Mivel nálunk elég sűrűn jönnek, szerintem én is megveszem Marcinak az egész adagot és majd a kisebbek úgy kapják meg tőle.

Ildivel én is egyetértek bizonyos dolgokban szerintem az a legnagyobb gond, hogy a "sokgyerkes családot" csak egyfélének tudják elképzelni. = anya nem dolgozik (mert nem is akar, de ha meg akar akkor szemétláda, mert ki van akkor a gyerekekkel?) számláit tuti nem fizeti ki a csapat, ruha kizárólag turkált vagy kínai, és gondolom nem kell sorolni. Akik nem ebbe a kategóriába tartoznak, pedig én egyre többet ismerek meg közülük azok már nem is érdekesek. Én azért is nem szoktam nagy dobra verni ha gyereket várok amíg csak lehet, mert nem szeretem, amikor el akarják dönteni helyettem valami hamis "kíméletből", hogy mit és meddig dolgozzak, hova tegyem a gyerekemet stb. Eddig még mindig pontosan tudtam hol vannak a határok és ezután sem lesz másként. Szóval szerintem az tenne a legjobbat a rendszernek, ha rugalmasabb lenne és a valós igényeket venné figyelembe.

Na ez jó sok lett...
iloly
 
 


Sziasztok! :D

Na,végre némi olvasnivaló... :D :D Csak ideestem..,próbáljuk befejezni a befejezhető dolgokat,mielőtt megérkezik a bébi.. (Parkettaszegélyezés...,stb.)
Egy hete rendeltük meg a WC-t a lenti "fürdőbe" (wc,mosdó,mosógép..) ,elvileg 3 hét múlva jött volna,de tegnap megérkezett :D :D .. Na,ennek is nagyon örültem :D
Tegnap el tudtam menni szülés előtti nagybevásárlásra...,ez is megvan.. Áthúztam az ágyneműket,kivasaltam 2-3 heti mennyiséget...... Szóval nem unatkozom......... :D

Pattogobolha:
Igen,azt hiszem,totál mindegy,hány gyerek ugrál a párodon.. Sőt, mondd meg neki,hogy jobb,ha minél több,mert kiegyensúlyozottabb lesz a kezelés :D :D :D

Rita:
Köszi.. :roll: Tudod,az elsőnél a nyakára és a derekára is rá volt tekeredve a köldökzsinór,és végül rohamcsászár lett a kitolás előtt..,merthogy nem tudott kijönni.. Szóval..,ilyen előélettel jobban parázok.

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


?
iloly
 
 


Iloly!
Mi ez a kérdőjel?

Amúgy engem is bosszant, ha lenézik a sokygerekeseket! Akik cigiznek azokat miért nem nézik le? (bocs ha valaki cigizik közülettek)

Finiselő kismamik mizujs?

moni
 
 


Hát csak az, hogy mindenki eltűnt :cry:

Nem lenézésre gondolok, hanem arra, hogy hadd tudjam ,már mi a jó nekem/nekünk és ha más témákban nem szabad általánosítani, akkor ebben sem...
iloly
 
 


Sziasztok!

Iloly...jaj nagyon-nagyon örülök a hírnek amit itt olvastam most rólad...ötödik baba nagyon szééép.

Zümis,
kaptál elérhetőséget? Ha nem én megadom neked prvoben...

Szerintem minél több gyerek annál könnyebb...nekem eddig így volt...az első eggyel egy csomó görcs meg fölösleges para aztán ahogy sokasodtak egyre könnyebb lett.

Nekem az elképzelhetetlen most, hogy ne itthon dolgozzak...pedig távmunkát, otthon végezhető munkát nem nagyon lehet találni...márpedig én nem szívesen hagyom őket naphosszat másra...olyan rövid az a kb 20 év amíg szükségük van rám...márpedig most muszáj lesz dolgoznom mert szorulunk...

Sok örömet a pocakos kismamiknak és csodás szülést.
Dana

Kép
danaaia
 
 


prvoben=priviben...nem tudom ez az elírás hogy tudott létrejönni 8)

Kép
danaaia
 
 


Zümis:
Nagyon eltűntél!! :D :D Csak nem? :D :D

Moni:
Elkaptam némi influenzát.. Ráment a fülemre..,de már jobban vagyok. Jó lenne kikeveredni belőle,mielőtt szülök..... :roll:
Azt hiszem,beilleszkedett a buksija,tekintve,hogy alig bírok járni,mert szabályosan érzem,hogy a lábam között van... :roll: Lassan teljesen használhatatlan leszek :roll:

Ma végre átolajoztuk a parkettát,és ünnepélyesen felhúztam a végleges huzatokat!!! Olyan boldog vagyok!! :D :D Már csak a kövezet fugáit kell kisikálnom,és teljes lesz a boldogságom.. :roll:(Nem mintha a mai napot ne takarítással töltöttem volna :D )

A "sarokkanapénk":
Kép

2 héttel ezelőtti pocakméret :D :
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!
bocsi az eltűnésért...
Kicsit furi volt a hetem...Lánkám megint beteg lett hörgő gyuszi...
Aztán a mosogatógép szerelő is volt...majdnem átvert minket ....aztán elmondta amit már tudtunk...és talán ez a baja talán az de m ég ez is elképzelhető....A javítás min18 és 25 között mozog.Köszönjük nem...apa átnézte és csoda történt..azóta müködik...:roll:
Farsangi jelmezt készítettünk....még tettem egy utolsó nagy bevásárlást... zsongok itthon ...állandóan mosók ,vasalok,takarítok..

Dana köszi akkor jöhet az elérhetőség...Köszi.
Én is egyet értek veled minnél több gyerek annál jóbb...tőllem is sokan kérdezik,hogy hogy birom mert hát 3 gyerekkel nem könnyű...Én nem fogom fel katasztrófának..mepróbálok vmi rendszert belevinni...Jóóó nekem már a nagyok sokat tudnak segíteni ha akarnak....
A gyerekek is olyan mint a karácsony nem katasztrófa.....felfogás kérdése szerintem...

Barbamami!
Sajana még nem....
Megnyugszom ezek szerint nem csak nekem "dilim"most a takarítás!Csini vagy ....
Szegéyn párom a héten szabin van... de sokkal többet dolgozik itthon mintha bent lenne... :oops: Azt hitte a héten megyünk szülni....de nem...

jóóó eldugulok és próbálok bekukkantani....ha esetleg lenne valami a párom a februári babákhoz írni fog...Remélem sikrülni fog neki :roll:
Jóóó éjt...

Kép
zümis
 
 


Zümis:
:D :D :D
Az enyém is közölte,hogy vagy a héten menjünk szülni,vagy a jövő hét utánin,mert a jövő hétre tele van :roll: .. Persze,Tomi eddig is arról volt híres,hogy figyelembe vett minket :D :D

Mamik..
Ha esetleg tudtok valakit,akit érdekelne a kanapéhuzat,ami eddig volt a 2sz. Ektorp kanapénkon 2 hónapig.. Letakarva...... Kimostam,kivasaltam,teljesen tiszta :D Sajnos a fekvőfotelhez nem tudok szerezni ugyanilyet (nem is volt Magyarországon forgalomban ez a típus),így meg nagyon hülyén nézne ki a kettő egymás mellett :(
5000Ft-ért eladnám... :( :( Ennyiért sikerült újonnan vennem :D ,de tökéletes álapotban van,és az új ára 20000Ft az IKEÁban..
Kép Kép

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Úgy néz ki hétfőn eljutok dokihoz és akkor kiderül, hogy valóban helyes volt-e a teszt. :)

Remélem mindenkinek szuper a valentin napja. Nekem extraszar.. már bocsánat a kifejezésért. Tegnap apa megsértődött azton, h már 3 kerek napja nem bújtunk össze............ komolyan. éjszakás volt és mire elindult este dolgozni elfajult odáig a hülyesége, hogy egy szakadt ribanc vagyok, aki azért szülte a gyerekeit, hogy ne kelljen dolgoznia... :cry: Mindenki mástól vártam volna ilyet csak a férjemtől nem. :cry: Ma nem szólt hozzám. Mindegy nem panaszkodom tovább... A végén még az agyára megyek mindenkinek. Megyek sebet nyalogatni. Sziasztok jó éjt és ne haragudjatok a panaszáradatért, csak muszály volt kiírnom magamból. :?

Általában vidámabb vagyok. És ha van baba akkor csakazértis megtartom és boldogok leszünk. :)

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Szióka!

P.bolha én még nem is köszöntem...sajnálom a sz..r valentint...végülis tökmindegy mely napon kergül meg életünk párja...drukkolok hogy jó hírrel gyere a dokitól...a gyerekeket meg ő csinálta nem ...na csak ennyit és sajnálom hogy ilyen hülyén beszólt neked...3 napért...

Zümis akkor küldöm a számot....nehogymár a kedves apuka megelőzzön a hírhozásban :D

Pusz
Dana

Kép
danaaia
 
 


Bolha:
:( Hát..,ezeket a hímnemű lényeket néha nem lehet megérteni :shock: Remélem,már rendeződött... :( Mi nem tartunk valentin napot..,szerintem nem sok értelme van, de ilyen összezördülés bármikor pocsékul esik.......... :?

Zümis? :D
Szombaton nekem is elment a nyákdugó :D :D De kicsi fiam megvárja,míg ezer tonna lesz....... Hát én már túl lennék rajta :(

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Halihó Mindenkinek!

Pattogóbolha, fel a fejjel, a kibékülés édesebb lesz!

Jól látom a vonalzódon, hogy az egyik lánykádnak ma van a születésnapja? :P :?:

Barbamami, nekem Ancsival a nyákdugó kb. a 34. héten elment, a fiúkkal meg a szülés napján...... :roll:
Na de mág csak pár nap, az is lehet, hogy mire ezt leírom, már a karjaidban tartod a kisfiadat!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: