Új privát üzeneted érkezett!

Annamari!
Köszi a választ! Azt hiszem, azért rákérdezek a dokinál a mérési időpontra. Holnap pedig itthon is megnézem az 1 órás értéket.
Mi 25+3 vagyunk, nagyon nagy boldogság! Hát, szeretnék 10 héttel idősebb lenni már, akkor biztos nyugodtabb lennék...
Te akkor 34 hetes vagy? Az nagyon jó! A baba nemét tudjátok már?
Igazából nem tudom, mi a különbség a vénás és az ujjból történő mérés között... De hát annak is jónak kell lennie.
Milyen gyakran méred? Hetente 1x? Nekem azt mondták, elég egy héten egyszer (R előtt és után), ha rendben van. De a doki berendelt ismét profilra, mondjuk nem bánom. Azt sem tudom, h ezt a profilmérést milyen gyakran csinálják...
Szép napot Nektek!
zsuzsanna47
 
 


Zsuzsi

Én a 30. hétben vagyok, programozott csaszim lesz a 35. héten . Balázs lesz a baba neve. Nagyon várjuk (lombikbaba).
Nekem hetente 2x kell profiloznom, mert a 35. hétig folyamatosan romlik a cukor terhesség alatt és ha kell akkor átállítanak inzulinra. Ez napi 6 mérést jelent.
Hova jársz dokihoz. Én sote I.
Az jó ha berendel hetente 1x. Nekem itthon kell vezetnem és amikor találkozunk akkor nézi meg.
annamari78
 
 


Sziasztok!

étkezések után 1 órával kell nézni az értéket, és annak 7 alatt kell lennie. Elvileg elég egy hétne egyszer nézni, ebből is látszik, hogy nem eszik olyan forrón a kását. Profilmérés igazándiból nem tudom kinek, és mikor kell. Nekem csak a diagnózis felállítása utén volt.

Ja a vénás és ujjbegyes csak azért érdekes, mert igen különböző lehet. Akár 0,5-ös eltérés is lehet, de az ujjbegyest szokták nézni hetente

Jó pocakosodást!

Panni
uran
 
 

 
 

Sziasztok,

A d conthoz ha jól tudom lehet kapni ellenőrző folyadékot? Valaki tesztelte már?
Nem tudom nekem túl jó értékeket mér 2 hete vettem. Tegnap tök jó lett a profilom. Az is igaz, hogy volt már 8,3 is.

Panni azt mondod, hogy 0,5 eltérés is lehet nekem 6,5 közeliek az értékek akkor most megbízható vagy nem? A vér mennyisége már elegendő, az érzékelő sem piszkos. Bizhatok benne , mert a baba szempontjából nem mindegy van e inzulin vagy nincs???
annamari78
 
 


Sziasztok! Köszönöm szépen az információkat!
Annamari! A mi babánk is lombikbébi és kisfiú! Azt szeretném megkérdezni, hogy miért programozott a szülés? A cukor miatt nem akarnak tovább várni? A cukor a méhlepény miatt szokott romlani a 35. hétig? Bocsánat a sok kérdésért. Kerestem már terhességi diabétesszel kapcsolatos könyvet, de nem találtam...
Mi Miskolcon lakunk, így az itteni megyei kórházba járok, a lombik a bp-i Kaáliban volt és utána sokáig a SOTE II-re jártunk, de itt akartunk találni egy jó orvost, mert probléma esetén nem praktikus Bp-re szaladni. Már 10 éve szeretnénk babát, és szerencsére a legjobb kezekben vagyunk most!
Megmértem ma reggel az Accu Check-kel a vércukromat, éhgyomri 5,0, 1 órával az étkezés vége után 6,5. Ha Neked volt már 8,3 is, akkor miért nem kell inzulin? Elnézést, azt hittem, ha 7 fölé megy, egyből azt adnak...
Panni! Én is szeretném kérdezni, h az akár 0,5-ös eltérés hogyan értendő? A vénás ennyivel több/kevesebb lehet? A 6,5 miatt nekem is fontos lenne tudni...
Köszi szépen! Zsuzsi
zsuzsanna47
 
 


Ezt találtam a vénás/ujjbegyes méréssel kapcsolatban, "Gyuri" írta:
"A vénás vércukor természetesen kissé alacsonyabb, mint az "ujbegyes". A cukrot ugyanis a vér szállítja elsőzör a szövetekhez (innen van az ujbegyes) és itt felhasználódik, majd a felhasznált vért, amiből a sejtek a cukor egy részét már kivonták, felhasználták, a véna gyüjti össze."

Csak még azt nem tudom, h akkor melyik a mérvadó... Írjatok! Köszi!!!
zsuzsanna47
 
 


Zsuzsa
Mi is a Kaáliba jártunk. Nekünk elsőre megtapadt. 2 hét alatt 1x ment 8,3 ra ill 1x 7,5 re, a cukrom a 7,5 tudom , hogy mitől volt, ill a 8,3 pedig a krumpli főzelék elkészítési módjától. Tegnap 4,4 volt éhgyomorra, és a 6 mérésből összesen 1x volt 6,0 a többi mind 5-és 5,7 között. Én még nem vagyok inzulinos néha kiugrik a cukrom ha benézek valami kaját, én csak 3 hete ismerkedem ezzel a dologgal. Most vagyok a 30. héten, holnap uh és ott kiderül minden.
A csaszi sok dologtól függ, részben a cukor, részebn azért mert már feküdtem kezdődő keringés centralizációval 10 napot a klinikán, részben meg a doki azt mondta nem fog kockáztatni tudja, hogy lombik és azt is, hogy 2 hónap mulva nem leszek megint terhes. Így azt mondta, hogy ha már érett a kinti létre megcsászároz.

Akkor ha jól értem a vénás vér alacsonyabb értéket mutat mint a mérős????? Én fordítva gondoltam. Segítsen valaki. Köszi :)
annamari78
 
 


Közben találtam olyan leírást is, amely szerint a vénás a magasabb. Szóval nem tudom...
Nekem annyit mondott a dokim, h a cukor miatt nem valószínű, h kihúzzuk a 40. hétig, hát majd meglátjuk, csak minden rendben legyen!
Már értem, hogyan mondtad a 8,3-at. Hát igen, nagyon oda kell figyelni, mit eszik az ember...
zsuzsanna47
 
 


Sziasztok lányok!

Húha. Jól elkalandoztatok a témában. A lényeg. Elvileg a vénás vérnek kellene 7 alatt lennie. Na demost.

1. Mégsem lehet valakitől minden egyes étkezés után vénás vért venni.
2. Nem annyira veszélyes a helyzet. Akkor van probléma, ha gyakran 7 fölé megy az érték. Nekem is volt a kontrollon 7 feletti érték a kórházban 1x, de én meg Brióst ettem, és mondták, hogy ejnye-bejnye, nem kifejezetten jó megoldás. Így aztán jobbak lettek az értékek.

3. A másik. Ne szurkáljátok már magatokat annyiszor. Elég hetente 1x megmérni reggeli után. Tudom, valamelyikteknek adokija kérte az egész napos profilt, de Gyuri is azt szokta mondani, hogy heti egyszeri ellenőrzés egy reggeli után untig elég.

Vénás kontra ujjbegyes. Egyrészről az értékek is különbözőek, még akkor is, ha egyszerre van levéve a két vér, még akkor is, ha a vénás vérből veszünk vért az ujjbegyes kütyühöz. Egyszerűen mérési hiba. De ettől nem lesz semmi baja a babátoknak. A problémák nem egy-egy 7 körüli érték esetén lépnek fel, hanem ha rendszeresen 7 felett vannak az értékek. Ez a határ, de ez nem annyira éles. Gondolhatjáok, hogy ha a baba élete, egészsége múlna egy-egy 7 körüli értéken, akkor nem mondanák, hogy otthon méricskéld ezzel az ujjbegyessel.

Tehát ne pánikoljatok, Méregessétek, ügyesen eszegessetek, és ha gyakran 7 fölötti értéket mértek, akkor menjetek a dokihoz, ill. ha kell úgy egyébként, egyébként visoznt menjtetek és vegyetek egy szép ruhát a babának, vagy ami otthon van azt vasalgassátok, állítsátok élére a pelenkákat, és élvezzétek ezeket a heteket. Ennél boldogabb időszaka nincs az embernek, amikor várakozással telve figyeli a pici minden mozdulatát, várja, hogy végre kibújjon az a kis pöttöm baba. Számotokra még értékesebb, mint akár nekem, ezért vigyázzatok magatokra, rá, és a férjetekre, aki a legfontosabb kell legyen az éltetekben, még akkor is, ha majd az a kis tünemény megszületik. Sőt talán akkor a leginkább....


Panni
uran
 
 


Panni! Köszi a biztatást, teljesen igazad van, h örüljünk és ne pánikoljunk!
Talán abból a szempontból érthetőbb lehet részemről a sok aggódás, h az évek során volt sajnos 3 vetélésem, és most is szinte végig fekszem, kórházban is voltam (fenyegető vetélés miatt), és csak azt szeretném nagyon, h ennek a kis Manónak ne legyen semmi baja!!! De azzal teljesen egyetértek, h örüljünk és boldogan töltsük ezt az időt! Csak hát március vége óta egyedül vagyok itthon, és semmit nem csinálhatok, ez nem panasz, csak talán emiatt jár ennyit az agyam...
No, jól eltértünk a cukortémától... Szóval még az ütött szöget a fejembe, h 2 hete a kórházban 5,5 volt a maximum, amit mértek, most pedig 6,5, pedig én semmi "kihágást" nem engedek meg magamnak... Attól tartok, ez rosszabbodást jelent, ezért is gondoltam, h nagyon kell figyelni az értékeket. Bár az is igaz, h teljesen laikus vagyok a témában és inkább örülnék, h jó az érték!!!
Annamari! Majd írj, h mi volt az UH-on!
Szép napot Nektek!
Zs
zsuzsanna47
 
 


Zsuzsa!

Sajnos a tendencia ez, hogy a 35 hétig általában rosszabbodnak az értékek. De hogy bíztassalak is valamivel, nekem mind a két gyereknél ilyen 6-7 közötti értékeim voltak areggelinél a kezdetektől. És ezek is maradtak. Az elsőnél a 33. héten kzdtem a diétát, a másodiknál önszorgalomból igaz, de a 25. héttől. Úgyhogy továbbra is semmi pánik. És ha mégis felmennének, akkor sem dől össze a világ, szerencsér ema már van inzulin, ami tud segíteni, és akkor legalább az lefoglal egy-egy kis időre... :) NA jó ez kicsit fekete humor, de tényleg viccnek szántam. :)

Panni
uran
 
 


Tegnap az hölgy aki az uh t csinálta zat mondja ő 0g os ch diétán volt, a gyerek időre született 3500 grammal.

JA, IGEN ÁTLAGOSNÁL KICSIT TÖBB A MAGAZTVIZEM. Ez normális cukrosaknál? Tudja valaki mit jelent és mit jelenthet a későbbiekben?
annamari78
 
 


Panni! Inkább ne is vicceljünk az inzulinnal! De ha kell, akkor persze nincs más megoldás... Ma megyek az orvoshoz, majd mond vmi véleményt az értékekről.
Annamari! Mi az, h 0 g-os CH diéta? Elvileg kell azt is enni mindenképp, nem? Az uh-on nem mondták, mi ez a magzatvíz dolog?
Zs
zsuzsanna47
 
 


Sziasztok!

Az átlagosnál több magzatvíz teljesen normális is lehet. Elvileg cukorgondok esetén is megnövekedhet a mennyiség, de nem feltétlenül annak eredménye. Azaz jelenthet bajt, de nem kell hogy azt jelentse. Nyílván azért írják le... Egyébként. Az orvosnak fontos, hoyg esetleg fokozottan figyeljen oda rád. De komoly veszélyt önmagában szerintem (bár nem vagyok orvos) nem jelent.

A 0 g-os CH. Hát. Ez keménynek hangzik. HOgy jó vagy nem, azt nem tudom. A szervezet egyébként képes előállítani a zsírból CH-t, tehát elvileg nem gond, ha nem visz be az ember CH-t. De akkor honnan van a szervezetnek C-vitaminja, meg egyéb sok vitamnija? Szedi a multivitamint ezerrel? Na mindegy.

Gyuri!
Meignt eltűntél. Erre a 0 g-os CH-ra reagáljál légyszi. :)

Az inzulinnal nem jó viccelni, de inkább örüljünk, hogy már van ilyen lehetőség is. És nem annyira szörnyű, mint hiszed. Főleg, ha otthn vagy, akkor még az időbeosztás betartása sem olyan nagy gond. De ne kelljen. És jó esély van rá, hogy nemfog kelleni. Fel a fejjel, és minden esetre drukkolok. :)

Panni
uran
 
 



Sziasztok!!!

Csatlakoznék, hisz én is hasonló cipőben járok. Voltam már itt, amikor kiderült a dolog, Panni segített is nekem sokat, köszönöm még 1×.

Nálam eddig 3× csináltak kórházi vénás profilt, mindig volt 1-1 magas érték (a 2. nál pl 9,2 :? ).
Aztán elküldtek belgyógyászhoz, aki egyébként diabéteszesekkel foglalkozik, aki adott egy inzulinos tollat, betanított, kaptam egy füzetet, és az itthoni ujjbegyes cukormérővel kell mérnem napi 1× étkezés előtt, és után (ez utóbbit másfél órával). Ezen egy jópáran kiakadtak, hogy hogyan kaphatok én ithhonra inzulinos tollat, hogy döntsem el mikor adom be magamnak...
A belgyógyász annyit mondott, hogy ha a 1,5 órás érték 6,5 fölé megy egymás után többször, akkor adjak be magamnak 1-2 adag inzulint.
Eddig is betartottam a diétát, de most aztán marhára nem merek semmit "bűnözni".
A kórházban nálam egyébként az 1 órával az étkezés utánit nézték vénásan.
Miután végre hazaengedtek a kórházból, hogy végülis ezzel otthon is el lehet lenni (na végre!!!) megkérdeztem a dokimat, hogy most akkor melyiket nézzem 1, vagy másfél órával kaja után, mert a szülész-nőgyógyászok az 1 órás, a belgyógyász a 1,5 órás mellett voksol. Annyit mondott egyszer ezt, egyszer azt.
Most úgy döntöttem megnézem az 1 órást, és ha nagyon magas, megnézem fél óra múlva újra. Két hét múlva megyek kontrollra. Eddig jól alakulnak az eredményeim, már amennyire a szurkálós megbízható :)
Na most jól kitálaltam :lol:

Annamari, Zsuzsi!
Gratulálok a lombikos babákhoz!!!! Nagyon jó, hogy ennyi idő sikerült.
Már mi is voltunk a Kaáliban első beszélgetésen, amikor utána 4 napra teszteltem egy +-at :)

azt mondjátok, hogy a 35.hétig fokozódhat a cukor? És utána megáll? Húú de jó lenne. NA mindegy a lényeg, hogy a karácsonyi sütiből már talán ehetünk :D :D
Egyébként annak nagyon örülök, hogy így rátok találtam, mert nagyjából egy idősek vagyunk, és annyi mindent nem tudok még hogy milyen rucikat vegyek a kis manónknak, hogy szeretnék tőletek is segítséget kérni.
Tudom nem erről szól a topic, de ha már így "összejöttünk" :)

Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


Szia Bea!
Köszi a sok infót, bár azt hiszem egyértelmű választ Te sem kaptál az 1 óra/1,5 óra dilemmát illetően...
Én is voltam a dokimnál a héten, ő azt mondta, h a másfél órás megfelelő mérés, nem nagyon mérvadó, h 1 vagy 1,5 óra múlva mérjük. Hát talán azért csak van valamennyi különbség... Az étkezés befejezésétől számítod az időt?
Az inzulin nagyon macerás? Vagy olyasmi, mint a cukormérős szurkálás? Arra mondtak Neked vmit, h szülés után mekkora az esély, h nem kell majd az inzulin?
Naponta egyszer történő mérésnél a reggeli után kell mérned?
Azt is szeretném kérdezni, h a másfél órás értéknél 6,5 a határ? Mert ugye eddig a 7,0 volt a mérvadó, legalábbis én így tudtam... Akkor lehet, h 1 óra után max. 7,0 és 1,5 óra után max. 6,5.
Bocs a sok kérdésért! Remélem, nem haragszol érte!
33 hét már nagyon jó! Mi sem vettünk semmit még, de ha rajtam múlik, csak majd ha megszületik a bébi! A neten azt hiszem vannak listák "babakelengye" címszó alatt, ott leírják, mit vegyen a kismama.
Üdv, Zs
zsuzsanna47
 
 


Bea, Zsuzsi
Ha gondoljátok tudok nektek küldeni teljes kelengye listát. Mi a 20. héten kezdtük a vásárlást. Ha baj van akkor az nem a 3 rugitól lesz a szekrényben, a babonát hülyeségnek tartom.

Nekem igazából az a bajom, hogy soha nem nézték még vénásan a kórházban. én csak mérővel mérem és annyi, megnézi a profilokat és kész, nem tudom nekem d contom van, azt mondják megbízható. De mennyire??? :?: :?:
Én a 31. héten vagyok.
Csak úgy elmehetek a diabetológiára vagy a belgyógyásztra . Én a sote I. re járok.
A Szabolcsba tudom, hogy beutaló kell most kerüljem meg a dokim :?: :?:
annamari78
 
 


Bea
Melyik kórházba jársz? Mikor lettél inzulinos, és akkor milyenek voltak az értékek?
Vénás profilod van még?
annamari78
 
 


Még 1 dolgot kérdeznék tőletek Lányok: hűny grammos ch diétán vagytok, és milyen elsztásban esztek?
Köszi
annamari78
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa! :)
Így van, egyértelmű választ én sem kaptam az időkre vonatkozóan, pedig én próbálkoztam :) A dokim (nőgyógyász) annyit mondott, hogy a belgyógyász nem terhességi diabéteszes. (akkor vajon miért küldtek el hozzá :? )
Tegnap mértem reggel, és gondolom valami nagyon nem stimmelt a műszerrel, mert 1 óra múlva 7,0-t (jól meg is ijedtem) rá fél órára pedig már 4,7-et mértem. :? Szóval nem tudom.
Igazából általában az étkezés befejezésétől mérem, de van, hoyg picit hamarabb, ha nagyon elhúzódik a kaja.
Az inzulint még nem használtam, talán nem lenne macerás, egy tű van a toll végén, amit be kell szúrni a hasba (vagyis igazából a bőrbe, mert úgy ösze kell egy réteget szorítani) és a beállított inzulint egy határozott nyomással a toll végén be kell juttatni. Várni 10 mp-et, és kész. De még szerencsére nem használtam, kicsit parázok tőle az az igazság.
Ezt a naponta 1× történő mérést úgy mondta a belgyógyász, hogy egyik nap reggel, majd délben, aztán este. Épp ahogy sikerül.
Ezt a határértéket (6,5 1,5 órával a kaja után) nekem a belgyógyász mondta, talán a 7, az 1 órás mérés után mérvadó.
Én úgy látom, hogy mivel ezzel a cukordologgal nem rég kezdtek el foglalkozni, még nincs igazán olyan szakember, aki tényleg értene hozzá :(
Ruhák: igen, megértem, hogy csak a baba születése után vásárolnál, de én félek attól, hogy ha hazajövünk, ilyenekre már nem lesz időm. Inkább előre bekészülök. De tudom a babona nagyon tudja birizgálni az ember agyát! Igen olvasgattam már ilyen babakelengyés listákat, de azok eléggé felületesek.
Igazából nem tudom pontosan miben hozzuk haza a kórházból, miben altassam, vegyek-e 50-es kombidresszeket, vagy csak 56-ost? Ugyanez a rugdalózóval.. szóval nekem igazából tippek jönnének jól.

Annamari! :)
Azért a teljeség kedvéért én kérném az a listát :) picibeus@freemail.hu meg hozzá néhány tippet, mert akkor Te is a tél kezdetén viszed haza bébit :) Én azt hiszem ettől félek a legjobban (mármint a ruházkodást illetően) hogy fel tudjam úgy öltöztetni, hogy ne fázzon meg. Amíg az idő engedi szeretnék vele sokat sétálni.
A babaszobában ugye elég a 20-22 fok? Nappal is?

Ez mondjuk elég érdekes, hogy nálad nem néztek vénás profilt! És amiket magadnak mérsz, azok jók? Sajnos nem tudom, hogy mennyire megbízhatóak ezek a mérők.
Én a bajai kórházba járok, ott küldtek el még osztályosként a belre, meg a diabetológiára. Nem tudom, hogy kell-e beutaló. HA nagyon aggaszt a dolog kérdezd meg a dokidat. Mikor találkozol vele?
Az inzulint akkor kaptam meg (kb 10 napja) amikor az egyik kórházi vénás értékem 9,2 lett (a többi érték: 6,5-6,9 körüli volt, pontosan nem tudom, mert még nem kaptam meg a zárómat :()
Elvileg már nem kell mennem vénás profilra, feltéve, hogy jók lesznek az itthon mért eredmények.

Én 150g-oson vagyok a következő megosztásban:
Regegli: 30g
Tízórai: 15g
Ebéd: 45 g
Uzsi: 15g
Vacsora: 30g
Utóvacsi: 15g
És ti?

Húú most aztán jó sokat írtam, bocsánat!!! :oops: :oops:
Írjatok Ti is!!!!!

Bea


Kép
Kép
beuka
 
 


Megint én :oops: :oops:
Picit visszaolvastam.

Annamari! :)
Akkor Te heti 2× mérsz napi 6-szor, ha jól értem? Hogy alakulnak az értékeid? Pontosan mikor fogják beindítani a szülést? Már csak 4 hét, nem?

Zsuzsi! :)
Nem csodálom, hogy aggódsz. 3 vetélés :( :(
HOgy fogják hívni a fisfiatokat? Sokat kellett kórházban feküdnöd, vagy otthon lehettél?

Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


Bea,
Én 175g os ch diétán vagyok . A profilom a múlt héten:

I: 4,4
5,9
5,4
5,8
4,8
6,3

II. 4,6
5,8
5,4
6,0
5,0
5,4

Magzatvizet néznek nálad, mármint a mennyiségét? Nekem kicsit több ezért aggódom, a d oki azt mondja nem kell vénás profil.....
1 hét múlva megyek hozzá. Holnap profilozok.
Ha jól értem nem mindig adod az inzulint magadnak, csak ha fölmennek az értékek, ezek szerint Te is csak a MÉRŐRE TÁMASZKODSZ?
35 héten fogunk szülni, csaszi. A listát megkeresem és küldöm. Szerintem semmi esetre nalogassátok a várálást így nem lehet nekiállni a dolgnak hogy hátha elvetélek. Mi a 20. héten kezdtük és eszméletlen mennyi utánajárást igényel, nekünk csak a légzésfigyelő hiányzik, már ki van nézve csak le kell venni a polcról.

kérdés: JÓL TUDOM, HOGY HA A MI VÉRCUKOR ÉRTÉKÜNK MAGAS AKKOR A BABÁBAN LECSÖKKEN???
annamari78
 
 


Ja és úgy gondolom mától elveszek még 10g ch t. Így 165 g os lesz a diéta, inkább kevesebb legyen mi nt több. NEM?
1000 Kérdésem lenne valaki segítsen.
annamari78
 
 


Sziasztok!

Annamari. ha a te cukrod magas, akkor a babáé is magas. Pont ezért hízik: magas a cukra, több inzulint termel, többet cukrot épít be zsírként a saját testébe. Ezért is szokták mondani, hogy ha a cukros anyuka nincs megfelelően kezelve ( nem tartja be a dolgokat ), akkor nagy babája születik.
Viszont ha a te cukrod magas szüléskor, akkor a baba születése után a saját maga által termelt inzulintól hipózni fog ( alacsony lesz a cukra ). A pocakban hozzászokik a magas cukorhoz, ezért több inzulint termel. És szülés után a cukorutánpótlás megszűnik, de az inzulintermelés nem olyan gyorsan :(

Beuka!
Idézem: "Én úgy látom, hogy mivel ezzel a cukordologgal nem rég kezdtek el foglalkozni, még nincs igazán olyan szakember, aki tényleg értene hozzá"
A 30 éve az szerintem elég régen volt már. Tudtommal akik élen járnak a cukorbeteg terhesek kezelésében, már több, mint 30 éce foglalkoznak ezzel.

Yndi
yndi
 
 



Annamari! :)
Úgy látom egész jól alakulnak az értékeid!!
Így van, egyenlőre én is a mérőre támaszkodom, és nagyon remélem, hogy nem csapom be magunkat.
Igen, én is így tudtam, hogy szülés után lecsökkenhet a babábnak a cukra sok inzulin miatt.
Nem tudom, hogy nálam mikor fognak magzatvizet nézni, és nem tudom, hogy mit jelenthet ha sok. A doki nem mondott rá semmit? Kérdezz rá mindenképpen.
Nem tudom, hoyg gáz-e levenni a diétát, elvileg én úgy tudom a 150 a minimum, attól kevesebbre már nem csökkenthetik, de írtátok, hogy volt valaki, aki 0 g-oson volt, és megszületett ababája, úgyhogy tényleg nem tudom.
Igazából szerintem én sokszor inkább alámegyek, mert az ok, hogy reggelire tudom, hogy 1 zsömle az 30 g, de ebédnél és vacsinál, scak úgy saccolgatok. A 15 g-os tízórai, uzsonna, és utóvacsora általában stimmel.

Nem akarom én halogatni a vásárlást, már nekünk is megvan sokminden, csak most jönnének a ruhák. De annyira zöldfülű vagyok, hogy nem tudok egy csomó mindent. Akarok venni kb. 6 db bodyt (vagy kombidressz), az elsődleges szempont nálam, hogy könnyen bele tudjam öltztetni a bébit, és hogy jó anyaga legye (ne bántsa a bőrét). Mivel tél lesz úgy döntöttem mind hoszú újjú lesz, de azt nem tudom eldönteni, hogy milyen méretben vegyem!
Több helyen olvastam már, hogy nem érdemes 56-osnál kisebbett venni, de mi van, ha pici a bébi, és nagyok lesznek neki az 56-osok? Vagy esetleg még nagyobbat kell venni? Érdemes egyébként rövidujjút is venni?

Ugyanez a helyzet a rugdalózóval: abból mondjuk nem ragaszkodom a legjobb minséghez, de jó lenne, ha az is könnyen felhúzható legyen, de mekkorát vegyek?

Hálózsák: úgy gondoltam kettőt veszek, hosszú újjút! Szerintetek?
A hálózsák alá éjjelre mit kell még ráadni?
ÉS sétához az overall alá? VAgy ha pólyában teszem be a kocsiba, akkor mit húzzak fel még alá?
Tényleg tök kezdő vagyok ám :) :oops: :oops:

Szóval ilyen dilemmáim vannak a ruhavásárlással.

KÉrdezz nyugodtan, ha tudok válaszolok (ha nem is 1000 kérdésre :))

Indy! :)
Én elhiszem, hogy vannak olyanok, akik tényleg értenek hozzá, de úgy néz ki nem a mi környezetünkben. Akkor nem lenne ennyi kétségünk, és nem írnánk le ennyiféleképpen, hogyan vizsgáltak/vizsgálnak meg bennünket az orvosok.
Én úgy vettem észre nálunk a belgyógyász is mond valamit, meg a nőgyógyász is, de sokszor nem egyezik a véleményük. Ha itt is lenne ilyen szakember, akkor biztos egyből hozzá küldtek volna...
HA van tipped, hogy esetleg a Neten kit kereshetünk, szívesen fogadjuk!

Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


CSak úgy vegyesen , ami felmerült...

1. Az étkezés kezdetétől kell számolni az időt, és enm jó elhúzni az étkezést.

2. Beuka!

Van hozzáértő orvos, lsd. Gyuri itt a fórumon, csak most megint el van tűnve. De ő tényleg ért hozzá. Ő mondjuk úgy az egyik atyja a témának. Az ő véleménye. Reggeli utáni érték a mérvadó, 1 órával, és 7, 0 a határ. Mellesleg 150 gr-os CH a diéta, és a reggeli ebben az esetben 25 gr vagy esetleg 30, attól függ épp milyen a 150 eloszlása.

Bea!

Babakelengye téma. Ne várjátok meg, amíg megszületik!!!! Akkor erre marhára nem lesz időd...

Ami kell télibabának.
20-22 fok elég, de ez baba függő. Az enyimek mindig fáztak, 4-5 takaró alatt aludtak. De ez egyéni.

papírpelus a new baby kategória, de csak egy kicsi elég, mert az addig kell amíg a köldökcsonk leesik, utána a normál súlyú babáknál, már úgy is a nagyobb kell.
textilpelus monjuk 20 db.
body, rugi mondjuk 4 db azért kellhet. Rendszeresen összekakilják. :) Én az 56-os méretre szavazok, de még inkább 62-re. Kicsi azért nem érdekes, mert az újszülöttnél nem zavaró, ha nagy egy kissé a ruha. Még nem akar mászni, nem rugdall annyit, hogy zavaró legyen, ha hosszú a ruha. Tehát kicsi méretből ne vegyetek sokat, mert hamar kinövik, és nem baj, ha nagyobb a ruha.
Lábas rugit vegyetek. Én a csónak nyakat utálom, mert mindig kilóg belőle a baba nyaka, mellkasa, mindene. Rettenetes. Egy patent hátul vagy oldalt. Ki lehet bírni.

Rugi lábközött szétgombolós legyen. MIndenképp.

legyen zokni, pulóver.

Téli overall, de nem lábas, csak olyan zsák tipusú. Nem különösebben izgalmas, hoyg a felső, alsó szétgombolható legyen, mert jövőre úgy is kinövi bőven. Lehet belőle legalább 68-as méret, és akkor még tél végéig kihúzza benne, de akár 74 is, ha nagyon nőne a babuci, anyuci fincsi tejétől. :)

sál, sapka (fülre húzható, megköthető)

kesztyű felesleges, úgyis mindig beesik a keze az overallba.

takaró. babakocsiba alá és fölé. éjszkára, kis paplan, és adott esetben ide is plussz takaró. Ami lehetőleg más legyen mint a kinti.

párna nem kell.

légzésfigyelő. kiskád.

türülköző helyett kifogó. Ez azért jó, mert anyaga olyan mint a textilpelusé, jó nagy, és bele tudod az egész gyereket csavarni, legfeljebb fogsz köré plussz egy melegebb türcsit, de ezek a kis fejvégű babatörülközők általában tragikusak. Kicsik, de nagyon, már a 3 hónapos baba nem fér bele, és nem szívják a vizet.

popsikenőcsöt, fürdetőt még a hazaérkezésed napján kapsz receptet a dokidtól, de a gyógyszertárban adnak vény nélkül is egy-egy tubussal. Ezen kívül semmi nem kell a babának. Semmi kence. Esetleg neogranormon, ha kipirosodik apopsija. Se olaj, se hintőpor. De ez már magánügy, de szerinetem felesleges.

A fürdetőkenőcsöt egy adag forróvízben kell feloldani, és akkor nem lesznek darabkák a vízben.

Annamari!
Ha a mi cukrnk magas, akkor babának túl sok inzulint kell termelni, és ez a baj. Nála normális lesz az érték, mert ő intési magának a vércukorszintjét, csak hát neki még nem ez lenne a dolga.


Panni

ui. most már megint leszek és szívesen írok akármilyen kérdésre. :)
uran
 
 


Panni
Nekem a kórházban azt mondták, hogy az utolsó falat lenyelésétől kell számolni az 1 órát.
Akkor ez, hogy van?
Mondjuk a reggelinél mennyire számít az az 5 perc?
annamari78
 
 



Panni! :)
Nem tudtam, hogy Gyuri hozzáértő orvos, akkor nagyon várjuk vissza! :) Bár úgy látom Te is nagyon képben vagy!
LÁtod épp ez volt nekem is bajom, hogy nekem is azt mondták, hogy az étkezés végétől számoljam az 1 órát.
MA reggeli után mértem egy órával (a kezdéstől számítottam) és beleszaladtam egy 8,2-es eredménybe :( :( (Az éhgyomrim normál 4,1 volt). nagyon megijedtem. :( utána fél órával már 5,6 volt.
Igen, én 150-esen vagyok, és a reggelim most 30 g-ra van beállítva. Ezért nem is értem, hogy mitől ugrott így fel (reggel mindig egy zsömlét eszek, amit általában telerakok felvágottal, sajttal, esetleg zöldséggel).
Köszönöm szépen a kelengyés infókat!!!
Ma is vettem pár dolgot.


Kép
Kép
beuka
 
 


Nem tudom ezen az 5 percen sok múlhat e? Kezdés-befejezés? Szerintem nem.
annamari78
 
 


Holnap megyek éhgyomri, és reggeli utáni VÉNÁS profilra! 1 órás.

Lecsekkolnám a d contot újjbegyből is , hogy mit mutat. Szerintetek?
Hallottam olyat is aki a vénásból kért 1 cseppet és azt nézte a mérővel. Mit gondoltok erről. Én az újjbegyesre gondoltam, mint ellenőrzés.
annamari78
 
 


Sziasztok!

5 perc ide vagy oda nem érdekes. Nem ezen múlik.

Másik. A reggeli ne egy zsömle legyen lehetőleg telepakolva. ui. a zsömi már 30 gr CH-s, és akkor még beleraksz ezt-azt.

Jobb valami ilyesmi. fél zsömi, és inkább valami joghurt vagy ilyesmi mellé. Tojással. Tojásrántotta sok zöldséggel és egy fél kiflivel. Vagy joghurt-túró-gyümi összekavarva, egy kis fahéjjal, édesítővel. Isteni finom.

Tehát ne a kenyérféle adja ki a 30 gr-t. Ebédnél uez. Lehetőleg ne krumpli, rizs és hasonlók adják ki a CH-t.

Remélem mindenre válaszoltam ..


Ja ujjbegy vagy vénásból egy csepp. Az utóbbi lecsekkolja jobban a mérőkédet, az előbbi nagyon el fog térni a vénástól a biológia miatt. Így nem sokat mond.

Panni
uran
 
 


Panni
Voltam a vérvételen. Vénás vért csepegtettünk rá, éhgyomri 4,5, majd 1 órával utána 5,9. Remélem nem lesz nagy eltérés.

Reggelire lehet joghurtot? :shock:
Akkor a tejtermékek közül csak a tej tilos reggel a jól értem. Holnap kipróbálom.
annamari78
 
 


Lányok a light colában lévő koffein tényleg emeli a vércukor szintet? Nekem össz ez az 1 élvezeti cikkem maradt.
annamari78
 
 


Szaisztok!

NA akkor én jól mellényúlok ezzel az egy zsömlével reggelente, pedig a dietetikus ajánlotta :(

Panni! :)
Egyébként miért a reggeli a legfontosabb???

Annamari! :)
Jónak tűnnek az értékeid! mikor lesz meg a vénás eredmény?
Eddig azt gondoltam, hogy nincs benne cukor, de lehet, hogy tévedtem a (náha én is iszom light kólát).

Zsuzsa! :)
Merre vagy?

Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


Bea
Holnap délután megyek érte. Remélem jó lesz.

Azt mondják, hogy a reggeli a mérvadó mert akkor ébred a szervezet, ilyenkor a leglassúbb a lebontás (vagy vmi ilyesmi a lényeg). Nekem pl az ebéd után sokszor alacsonyabb mint az uzsi után a cukrom.

Én soha nem eszem fehér dolgokat pékárúban, mert tejjel készül. Azt mondják annál jobb minnél barnább. Ma is 25g nak megfelelő kenyeret vittem 2 szelet sonkával, zöldséggel. Nekem a zsömlét, kiflit még 1 dietetikus se ajánlotta......
Én már sokfelé jártam ez ügyben azt javasolják, hogy barna legyen és teljes kiörlésű. Én teljes kiörlésű bio kenyeret eszem.
A light c. ban nincs cuki se ch, de én úgy hallottam, hogy a koffein emeli. Sajnos nem tudom mi a tény ezzel kapcsolatban. Én is megittam hetente 2l az biztos.
annamari78
 
 


Annamari!

Igen reggelinél, meg úgy általában csak a tejet kell kerülni, tejszínt, és hasonlókat. A savanyított dolgokat (joghurt, kefir, sajt, tejföl, van még valami) Azokat lehet, merthogy abban tejcukor már nincsen, vagy csak elenyésző. Ezt jó, ha meg is jegyzitek, mert a babáknak is először a tejtermékek közül majd ezek mehetnek. :)

Reggeli azért a legfontosabb, amit Annamari írt. A reggeli érték szokott legtöbbször elszállni. A többi általában jó szokott lenni.

light cola: cukor nincs benne, a koffein nem tudom, de a kávét sem tiltják, úgyhogy nem hinném, hog ynagyon gáz lenne.

Panni
uran
 
 


Annamari!

Nem terhesen én napi 2 litert megiszok ( most jön majd a letolás :) ), de ennek semmi hatása nincs a vércukorra. Viszont tényleg nem a legegészségesebb ,terhesen mellőztem.

Yndi
yndi
 
 


Panni, Yndi

Látjátok azért én is tanulok. :)

Cola, kb 2 hetente szoktunk venni 2 l , ezt úgy 3 nap alatt iszogatom meg, (mióta cukros vagyok kb 3x vettem), akkor lemondok erről is. Nekem nagyon hiányzik az édes mint íz.

Köszi, hogy mindig segítetek :lol: :lol: :lol:
annamari78
 
 


Sziasztok
Megvan a profilom eredménye (végülis a vénás vérből csöppentettek a mérőre) az értékek

Gépi éhgyomri : 4,6 labor 4,7
Gépi kaja után 1ó: 5,9 labor 6,5

Tudom, hogy pont belefér a 10%ba de akkor is, megbízhatok a mérőben??????
Mit csináljak . Azt mondtátok, hogy a vénás alacsonyabb én a mérővel szinte alig mértem 6,5 öt előtte. Akkor a vénás nálam magasabb? Ja és az éhgyomrinál nem "tévedett" a mérő?

Valaki adjon nekem tanácsot. Tudom, hogy 7 a határ de én ezt a 6,5 öt elég közelinek érzem, a doki hallani se akar az inzulinról.
Lehet, hogy ettől a határérték közeli értékektől több a magzatvizem?
annamari78
 
 


Szeretnék kérni 1 telefonszámot vagy linket a szabolcs utcába, ha valaki tud. Beutalóm már van, csak nem tudom a tel számot
Nagyon nagyon köszi
annamari78
 
 


Annamari! Adj légyszi egy emilcímet, megírom. Nem akarom beírni ide.

Yndi
yndi
 
 


Írtam :)
yndi
 
 


Yndi

Priviben elment az e mail címem!
annamari78
 
 


Priviben ment a teleofnszám :) A te üzeneted nem jött meg :(
yndi
 
 


De megjött :)
yndi
 
 


Annamari!

Ne izgulj. A 6,5 az kitünő. A határérték azért határérték, mert addig jó, és utána rossz. Tehát, ne izgulj, nem kell inzulin. Az simán előfordulhat, hogy valakinek több amagzatvize. Ez normál állpotban is előfordul. Egyszerűen azért figyelnek rá oda, mert jelezheti azt is, hogy valami baj van. Nyugi!

Panni
uran
 
 


Yndi
Sajnos nem jött meg a telefonszám. :(

Panni
Köszi. Már tényleg megnyugszom!!!
annamari78
 
 


Ja, igen a diétát levettem kb. 1 hete 165 re. (előtte 175 volt,


7:30 25g
10 20g
13 50g
15:30 20g
18 35g (ez 40 volt)
21 15g. (ez 20 volt)

Így lehet ugye :?: :?: :?:
annamari78
 
 


Már régebben meg akartam kérdezni, hogy a húslevest 1 kanál tésztával mennyinek kell számolni?
annamari78
 
 


Annamari!

Ez attól függ, hogy mi van benne...
Mindent, amit beleraksz, leméred, kjiszámolod a Ch-tartalmát. Amikor kész, akkor elosztod pl. 4 részre, s egy rész akkor az összCh negyedét fogja tartalmazni. (Feltételezve, hogy minden Ch-tartalmú dolgot sikerült elnegyedelned :):):)

Amit mindenképpen számolj:
- sárgarépa
- gyökér (ha megeszed egyáltalán...)
- tészta (olyat vegyél, amire rá van írva a Ch-tartalom, szárazon leméred, kiszámolod, kifőzve leméred és átszámolod. Pl. Szárazon leméred, kiszámolod, hogy 70 g Ch van benne. Amikor megfőzöd, leszűröd, m,egméred: 350 g. Ekkor már a 350 g tésztában van a 70 g Ch-od. Ha pl. tésztából csak 20 g-nyi Ch-ot szeretnél enni, akkor arányosan (350/70*20) 100 g főtt tésztát ehetsz meg.
- zöldborsó
- minden egyéb, amiben van Ch (mondjuk ha raksz bele egy paprikát, hát azt nem kell számolnod, mert egyrészt nem is eszi meg senki, ha meg igen, szinte nincs is benne Ch.

Sok sikert.
Ági
aszemenyei
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: