Új privát üzeneted érkezett!

Bagzerka
A többiek Az Anyaságról a "friss kismamák" vagy a "2004/2005 téli kisbabák" topikban, vagy mindkettőben Kép vannak. De azért írd meg mi volt uh-n ide is!

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


ok, köszi!!
bag

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Georgina!

Az Utrogestannak van azt hiszem nem hüvelyi változata is. Az enyém hüvelyi, kis bogyók. De a tájékoztatón rajta van, azért figyu oda, nem mindegy hogy szededKépÉs ne aggódj, minden rendben lesz. Szedjél vitamint (én Elevitet szedek), pihenj amennyit csak tudsz. Bár a pihenéssel én úgy vagyok, hogy szinte alig jut időm rá, egész nap dolgozok, hazamegyek, otthon is a házimunka. Szal nehéz, de azért megpróbálok nyugodtabb életet élni, ami eddig nem volt igazán így. Nagyon hiányzik a bringázás, sportolás, de Babsziért mindent!KépÉn rá is kérdeztem a dokinál, hogy mit csinálhatok, és azt mondta: no sport, no sex. Ház ez van. Azért az utóbbinál vannak egyéb megoldások isKépKépKép

Vigyázz magadra és írj nekünk!

Bag!
Ne haggyj még itt bennünketKép Szerintem ráérsz átmenni a 16. hét környékén isKép

Lányok!
Visszaolvastam ezt a topikot, és szomorúan tapasztaltam, hogy a táblázat kihaltKép Szívesen csinálnék egyet, nem tudna valaki segíteni ebben? Már elég sokan vagyunk, és szerintem olyan jó látni, hogy milyen gyorsan telik az időKép Ha tudtok ez ügyben valamit, lécci segítsetek!!!

Mel
mel
 
 

 
 

Sziasztok!
Ma voltam a 12. heti uh-on és kb. 50 évet öregedtem. Lemérték a babát, 6,2cm és 2,1cmes feje van, úgy néz ki mint egy egyszerű gyerekrajzKép Nagy fej, még nagyobb pocak és pálcika végtagok, nagyon cukimuki volt Kép
Na de a lényeg, hogy hasival nem bírták lemérni a tarkóját, aztán jött a hüvelyi. Aztán elküldtek pisilni, aztán megint hüvelyi és aztán végül hasi. Több mint 40 percet voltam benn!!! Ekközben már lepergett előttem az összes lehetséges rémisztő dolog... de aztán végülis úgy tűnt, hogy csak a nőci volt béna, vagy gyakorlatlan a mérésben. 2,3nak mérte a tarkóját, azt mondta hogy ebben a kórkázban 2,5 fölött (máshol 3 fölött) ajánlanak további vizsgálatokat! Amúgy nagyon jó volt látni, úgy úszkált meg kapálózott a képernyőt!

Mel: én szívesen segítek táblázat készítésben. Bár már kinőttem a topicot, és remélem nem haragszotok, hogy ide írkálok, de valahogy nincs kedvem átjelentkezni az ismeretlenek közé :I Kép

HOgy bírjátok a meleget? Tegnap nagyon kivoltam, annyira fájt a fejem, hogy muszáj volt bevennem a gyógyszert Kép Aztán hánytam is, szóval remek estém volt!

Krinyoka: nagyon sajnálom, de fel a fejjel!!!!
bubborka
 
 


Bubborka, nagyon örülök, hogy jól vagytok, vigyázzatok magatokra. Már én is nagyon várom a 12. heti uh-t. Bár furi, mert legközelebb amikor megyek dokihoz, 11+2 napos leszek, szerinted akkor megméri, vagy egy hét múlva vissza kell mennem?

Volt régen a lányoknak egy gólyás táblázatuk, ami működött is valahogy. De nem tudom milyen technikával. És azt sem tudom hogy kell csatolni. Szóval csinálnám, de béna vagyokKép
Mind1, majd megpróbálok délután valamit összehozni.

Ha valaki tudja hogyan kell csatolni, lécci segítsenKép
mel
 
 


Mel: megpróbálok csatolni Kép Ha sikerült, akkor a lap alján lévő melléklet feltöltése gombbal kell. Ha nem sikerült, akkor valaki pls! Kép

Azt mondta a dokim, hogy 11-12. héten el lehet végezni a tarkómérést. Hogyha nem tudják megmérni, akkor legfeljebb visszahívnak egy hét múlva.

Kép
bubborka
 
 


sziasztok!
most jövünk az uh-ról, naggggyon izgi volt!!!!! sajnos csak engem engedtek be, a párom nem, mert hüvelyi volt, és többen is ben vannak egyszerre... Kép
hát ez hihhetetlen, úgy táncolt, mindenét bemutatta, talpat, gerincet, pofi, profilból is, jó nagy pocakját... szóval mindent! csak nagyon sajnálom hogy a kedvesem nem láthatta, meg nem szóltak hogy vigyek videokazettát, na mindegy, majd legközelebb....
a tarkóredője 1.6mm, ehhez miccótok? ez jó, vagy mi??
és 3d-s uh-t hol javasoltok? a lövőházat felhívtam, már mára tudnának időpontot, viszont 10ezerbe kerül!!! Kép Kép ez sok!!!! tudtok jobbat???
köszi,
bagi

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


BAg: Gratula!!! az nagyon jó! minél vékonyabb, annál kisebb a rendellenesség esélye. nekünk 2,3at mértek Kép
Itt a babaszobán hirdetnek valahol 3Dst 8000ért!
bubborka
 
 


köszönöm!!
megnézem a3dst, de eddig nem találtam....
bagi

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


BAg: http://www.babanet.hu/ultrahang.php
itt nincs irva ár, de úgy emlékszem a barinőm ennyit mondott, de lehet hogy tévedek!
bubborka
 
 


<font color="ff0000">Sziasztok!!!
Hát ez az ultrahang /12.heti/valami szuper volt!!!
Láttuk a pici szívét,meg hallottuk is,kezeit,lábait,mindenét megnéztük,nagyon aranyos volt,úgy mozgott,rugdalózott!!!Úgy örülök,hogy minden rendben van!Febr.1.-ére vagyok kiírva.
Sok puszit küldök mindenkinek!
Ildi</font>
ildi10
 
 


megint én.....
tudom hogy béna vagyok, de egyszer valaki itt írt, egy külön olyan netes lapról, ami az adatok kiértékelésében eligazít...most persze nem találom...... ha valaki tudja, kérem küldje el!!!
ezer köszönet!! Kép
bag

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


http://www.inetcom.hu/andrea/babasmamas/adatok.htm
erre gondoltál? pont most néztem megKép) Eszerint én gyerekem már 13 hetes. Neked/nektek mekkora babát mértek?

Ildi mi nagyjából egyidősek vagyunk, neked mekkorát mértek?
bubborka
 
 


Kipróbálom én is a képfeltőltést, remélem sikerülKépKép
mel
 
 


Huhh, ez jó nagy lettKép De legalább látszik jól babóKépKépKép
mel
 
 


Szép Kép Kép Kép
bubborka
 
 


nekünk 5,5 cmes a kicsi, és a 12. héten vagyok!
asszem én is feltöltöm majd a képem, én is elbüszkélkedek vele!!! elég ufo-s, de szembenéz, szinte beköszön!
bag

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


bubborka! köszi! igen, erre gondoltam!

Ildi! nekünk ma február 2.át mondtak!! pesti vagy?? hova jársz?
bag

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Bag!
Tessék felrakni, hogy mi is láthassukKép
Már igazi kisember lehetKép
mel
 
 


Kép

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


hát ő az!!
bagKép

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


bocsibocsi!!!
véletlen.....izgatott vagyok.....
bagi

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


SziasztokKép

De szép babóitok vannakKép
Holnap fotózzák az enyémet is, pont a 11. hétenKép

Mivel az én dokim most fog elmenni szabira, így én stikában elmegyek egy 4D-s UH-ra. Bagzerka írta a címét. ez a Praxis rendelő, egész jókat hallottam róluk, az ára asszem 8E Ft, amiből egy ezrest le tudsz venni, ha azonosíttatod magad az oldalon. DVD-re +3000 Ft.
Majd beszámolok, hogy milyen, és a holnapi UH-ról is. Én annyira izgatott vokKép Remélem nem lesz semmi gondKép

Bubborka, és amikor ennyit vacakolt az UH-os nőci, nem gondolkodtál valami megtorlásról? Ennyit bénázni... Gondolom ideges voltál.

További jó babavárástKép
Üdv. cicmerák
cicmerák
 
 


cicmerák!
hol kell azonosítani a -ezresért??? az éredkelne, mert már van is jövőhétre egy időpontunk!
köszi,
bag

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Bagzerka!

www.babanet.hu/ultrahang.php, ott menj le a lap aljára, és van egy olyan felirat bal oldalon, hogy "Kedvezményes vizsgálat a babnetes jelentkezőknek". Én ott regisztráltattam magam, és kaptam egy négyjegyű számot.

Szia
Cicmerák

Remélem felteszed majd a képet, és beszámolsz, hogy télleg jó e a helyKép
cicmerák
 
 


Bag!

Annyira szépen látszik a babódKép Hihetetlen, rendesen lehet látniKép Látod milyen jól érzi magát? Örülök, hogy ott lehetKép

Cicmerák!

Majd írd meg légyszi milyen volt a 4D-s uh, lehet én is majd elmegyek. Szerintetek mikor érdemes elmenni? És a képet is rakd fel nekünkKép
mel
 
 


Sziasztok!

Jaj olyan édesek a babáitok!Már alig várom,hogy láthassam a mienket. Már csak 6-ot kell aludni és megyek én is,de én még csak 10 hetes leszek akkor. Képet hogy lehet kérni az uh-ról,csak úgy mondtátok és kész??
vargáné
 
 


Szia Timi!

Nekem automatikusan odaadta a dokiKép Biztos te is kapsz majd.
Ha 10 hetes leszel, amikor mész, akkor már nagyon sokat fogsz látni. Az én képemen babi csak 6-7 hetes voltKép
Majd tedd fel nekünk a képetKép
mel
 
 


Vargáné!
köszi a bókot! nekem úgy adtak képet, hogy kellett 500at fizetni érte, de ha nincs nálad épp, kaphatsz csekket is. legalábbis az I. számú klinikán... de ha tudtam volna, vihettünk volna videókazettát, és 2000ért felvették volna az egészet! nagy kár hogy ezt nem tudtam előre, úgy a párom is látta volna mind azt a mozgást, aminek én tanúja lehettem... Kép

-lányok! most voltam védőnőnél, meg aztán gyorsan lezavartam a fogászatot is, az sült ki, hogy alacsony a vérnyomásom! erre tud valaki tanácsot adni, mit tegyek-egyek????? ez magyarázhatja a fáradékonyságom, fejfájásokat, és a sokáig alvást???
köszi,
bagzi

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Köszi csajok a válaszokat!

Bagzi!

A párod most meg már ment veled uh-ra is,csak épp nem engedték be? Hát ez csodás előrelépés.

Szorítok nektek továbbra is!!

Timi
vargáné
 
 


Timi!
igen, elképesztő volt, pedig már várta izgatottan.... szegény, mondta is, hogy ez a büntetése!!!
de 29re már megvan a praxis időpontunk, és akkor nincs mese, látni fogja végre a kis táncost!!
bag
ja, alacsony vérnyomás témában van tippetek???

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Sziasztok!

Na most jöttünk haza a dokitól és fantasztikus voltKép
Képzeljétek el, két hét alatt megduplázta a méretétKép
Kérdeztem a dokit, hogy miért nem mozog? Azt mondta, hogy biztos szunyál, mindjárt felébreszti! Megnyomkodta a hasamat, a gyerkőc meg elkezdett kalimpálni a kezeivel és lábaivalKép Azt hittem elájulokKép Biztos nem teccett neki, hogy felébresztettékKép Aztán a lábaibal elkezdett rugdosniKép Annyira látható volt, pedig olyan pinduri még. És láttuk ahogy a köldökzsinór is lüktet.
Na leállítom magamKép

Bagzerka! Nekem is alacsony, nincs gond. Bár nekem eddig is az volt. Az nagyobb gond, ha ingadozik. Szal ne állj fel hirtelen, a meleget próbáld elkerülni. Nekem bejött, hogy reggel bedobog egy nescafé-t (ez a három az egyben)Kép. kevesebb a koffein benne, így a babónak sem ártok.

Jók legyetekKép
várom a praxisos uh-felvételeketKép

Cicmerák
cicmerák
 
 


cicmerák!
jó nektek hogy együtt nézhettétek a picit!!! irigyellek! te hanyadik héten is vagy? nem kaptatok képet, rakd fel, ha igen!! Kép

köszi a vérnyomásos tanácsot!! néha iszom reggel egy jó-tejes-kis-adag-kávét, jól is esik. mostantól kicsit gyakrabban fogok...
szassztok!
bag

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


<font color="0000ff">Szia Bagzerka és mindenki!
Én szegedi vagyok,kérdezted.
azt mondták,hogy 12hetes+1napos a picim,de a terhesség 13hetes.
Ilyenek a méreteink:CRL:50mm,Nucha:1.5mm,thorax:18mm,BPD:21mm,femur:7.4mm,Kzs:4.4mm,talpac ska:9.1mm,gyomor telt.Olyan kis aranyos!De sajnos képet nem adtak,csak a fizetős 3d lehet kérni!
De majd megyünk oda is valamikor.
Sok puszit küldök mindenkinek!Jó pihenést!
Ildi</font>
ildi10
 
 


Bagzerka,olyan érdekes!Egy időpontban csinálták neked és nekem az uh-t!!!
ildi10
 
 


ildi!
tényleg egyszerre, nekem 12+3 napos, de 12. hétnek felel meg..
amiket még írtál, nekem csak azok a kódok vannak ott fent a kép felett, nem igazodom ki..... csak azt mondta az orvos, hogy minden rendben, meg hogy 5,5cmes, és 1,6mm a nuncha értéke.....
szóval remélem ez tényleg mind csupa jó!!
jó éjt!
bag

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Sziasztok!

Képet én mindig kapok, csak sajnos nincs szkennelési lehetőségemKép, de valahogy majd megoldomKép
Elvileg 11+3 napos vagyok ma, az UH méretek szerint, de, +- egy hét lehetséges.
Télleg jó volt, hogy bent lehetett a férjem, nagyon meghatódott, hazafele folyamatosan kuncogtunk, mint két gyerek. Hihetetlen élmény volt nekünk.Kép

A nuncha az mi? Az a nyakiredő?? És mi is a normális érték?
Nekem 42 mm-es a babó (két hete mégcsak 21 mm-es volt)
Van valakinek tapasztalata Utrogestannal kapcsolatban? Nekem azt mondta most a doki, hogy már csak két hétig kell használnom. De megmondom őszintén, nekem egyfajta kapaszkodó, hogyha szedem nem megy el a babó. Bár tudom, hogy hülyeségKép Szal ha abbahagyom, ilyenkor már kevés az esélye, hogy elmenne?? Segítsetek, plíííízKép

Üdv. Cicmerák
cicmerák
 
 


Szia Cic!

Te is használod az Utrogestant? Mióta? Miért?
Én is használom a 6. hét óta, mert akkor volt egy kis barnám. Már nekem is megfordult a fejembe, hogy ha abbahagyom, gáz lesz. De gyorsan elhessegettem a gondolatot, a doki úgyis tudja mi jó nekünkKép
mel
 
 


Szia Mel!

Én az eleje óta használom, mert volt egy vetélésem egy éve, elővigyázatosságból. De most nem véreztem, nagyon jól vagyokKép Remélem valaki megtud majd nyugtatni, hogy nem lesz baj, ha abbahagyom.

szia ciccKép
cicmerák
 
 


Sziasztok lányok!
Tegnap voltam megint dokinál,és megfogadtam,hogy a szegedi nöi klinikára nem megyek többet.Ismét vért vettek tőlem,és míg elemezték a vérmintát,addig elmentem UH-ra.Tudni kell,hogy hétfőn 15mm magzatvizet találtak+egy 21*17mm-es myomat.A babát sehol nem találták.Ezért vért vettek tőlem aminek az eredménye HCG 160 volt.Tegnap visszamentem,megnéztek UH-on,semmit nem találtak.Azt mondta a doki,ha ez terhesség volt,akkor már nincsen.De még hátra volt a vérkép eredménye.Kb.1 órát kellett volna várnom,de én a doki tudta nélkül hazamentem.Délben felhívtam,mondtam neki hogy olyan állapotban nem bírtam ottmaradni,így mondja el az eredményt,Azt mondja nekem,hogy a HCG-m 660 lett,ami azt jelenti,hogy biztosan babát várok,csak nem tudják hol van.Így protekcióval szereztem egy orvost,aki holnap reggel fél 10-kor megmondja nekem mi a helyzet.Azt mondta addig nem enged el míg meg nem találja.Nagyon izgulok,hogy minden rendben legyen.
Sziasztok!
És külön köszönet az érdeklődésért Georginának.
szöszi
 
 


Cicmerák, a nucha a nyaki redő. Hivatalosan 3 mm alatt jó az érték, de olvastam itt a neten anyukától már olyat is, hogy 4 mm volt a lányának, sőt egy olyat is, akinek 5 mm volt, és mindkettőjüknek egészséges babája született!
Az én orvosom azt mondta, nincs olyan, hogy 3 mm még jó, 3,1 már nem, mert ha gond van, az "ordít" az uh-n.
Üdv., Liv

Kép

Kép
liv
 
 


LivKép

Köszi, kellett a nyugtatás, most még csak a 11. héten voltam UH-n, és 1 mm-t mért, bár még egy hét alatt változhat. Remélem a 3 mm-t nem haladja megKép

Üdv. cic
cicmerák
 
 


Sziasztok!
Vérnyomásemelésre sós kaját is javasolnak.
Én kávét nem bírok inni, de vettem nem filteres fekete teát, az emelt annyit, hogy nem ájulgatok el.
Nekem 2,7 nyaki redőt mértek, a dokim szerint OK, a védőnő szerint Down-kór. Idegileg megvisel.
detti27
 
 


Javítsatok ki, ha tévedek, de hogy jön egy ilyen megállapításhoz egy védőnő????
Velem is olyan hangot ütött meg, hogy azt hittem felrobbanok, bár nem ő lesz az én védőnénim.
szerintem ne keseredj el, és biztos a dokinak hinnék. Most mit kell tenned?

cicmerák
cicmerák
 
 


sziasztok!
ma reggel azzal kezdtük a napot hogy elsétáltunk az aurórába(!!) vércsapolásra, meg egy kis kubus üvegben a reggeli vizelettel, laborba. jaj, én teljesen tű-fóbiás vagyok kiskorom óta!! most is az utólsó 5perc alatt úgy felhergeltem magam, tiszta hiszterika vagyok ilyenkor!! -a babó is már nyugtalankodott! a szúrást egész jól viseltem, bár a nemtom hanyadik fiolánál, és az émelygés közepette, skierült még öklendeznem is egyet, olyan hányingerem lett!! utána kicsit feküdtem, aztán kész is.
ezután beültünk egy kávézóba, ahol az alacsony vérnyomásomat akartam orvosolni, egy jó kis tejes kávéval, ami sikerült is, mert még most is jól érzem magam, viszont a pici ezután folytatta a lázadást, és még vagy 2 órán át feszült a hasam, főleg ha gyalogoltam! már egészen ijesztő volt! folyton csak nagyon lassan tudtam haladni, meg úgy hogy közben erősen simogattam a hasam! hát ez meg mi lehetett?? nemtom! mert egy konkrét görcs nem volt, meg nem volt annyira erős sem, de azért szúrkált. ja, meg leginkább bal oldalt éreztem, és az ultrahangon kiderítették, hogy a baba jobb oldalt helyezkedik el! tanácsok, valaki???
köszi,
bagzer

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Detti: ne aggódjál! Ha a dokid azt mondta, hogy okés, akkor biztosan nincs baj! Amúgy 3mm felett (van ahol 2,5mm felett) ajánlanak további vizsgálatokat. Nekünk 2,3mm-t mértek, de mivel én is nyugtalan vagyok ezért bejelentkeztem a Praxisba uh-ra, kifejezetten "átvizsgálásra". Bár azóta nagyon sokat gondolkodom, fogalmam sincs,hogy mit csinálnék ha kiderülne, hogy beteg. Ti gondolkodtatok már ezen?

Szöszi: a te eseted se semmi. Remélem meglesz az a baba Kép Azért ez mondjuk hihetetlen,hogy egy kb. 20*20cm-es területen ne tudják megtalálni... lehet hogy nagyon tapasztalatlan az a doki! Remélem, hogy holnap minden rendben lesz és azonnal írjál!!! Szerintem mindenki veled van Kép

Utrogestanosok: én az első 6 hétben használtam a bogyót (fúj, de utáltam) és ahogy elhagytam nem történt semmi. Illetve annyi történt, hogy megszűnt az a gusztustalan egész napos folyás Kép Szóval ne aggódjatok.

Bag: nagyon cukimuki a pocak Kép

MIndenkinek kellemes hétvégét
B.
bubborka
 
 


Bag: mit éreztél? hogyha a bikinivonal magasságában/vonalában olyan éles nyillalásos félét főleg hirtelen mozdulásnál, felállásnál, akkor azt tök normális. Az attól van, hogy nyúlnak a szalagok.
Hogyha kifejezetten a méhedet érezted hogy keményedik, akkor pihizzél sokat!
MIdneképpen pihizzél a hétvégén, abból baj nem lehet Kép

dr. B Kép
bubborka
 
 


Bagzerka,
Bocs, hogy belepof., de a múltkori dolgok miatt néha bekukkantok, remélem, nem bajKép
Nehéz a különféle fájdalmakat elkülöníteni, érdemes a dokinál is rákérdezni. Ha tényleg keményedsz, akkor pihi mellett Magnézium pezsgőtabl., vagy Magne B6 jó lehet. Amúgy a helycsinálás miatt tényleg fájhat, nyilallhat.
Valahol viszont azt olvastam, h. ha úgy érzed, hogy tényleg keményedések, méhösszehúzódások, akkor nem szabad simogatni a hasat.
Örülök, hogy jól alakultak a dolgok.
rjuli
 
 


Bubborka!
köszi a bókot, meg a tanácsokat is!!! jól jönnek! a fájás kb bikinivonal volt, és főleg ha álltam és mentem! remélem normális. ha mégegyszer lesz ilyen, inkább megnézetem, biztos, ami biztos!!!!

Rjuli!
köszi a törődést, jól esik!! Kép nemtom hogy ez keményedés volt, vagy sem, de a magnézium felkeltette az érdeklődésemet! én minden nap 2 folsavat szedek, és néha bedobok egy maternát-attól kicsit rossz az egésznapos közérzetem!! de a védőnő szerint így jó. szóval ezek mellett is szedhetnék mondjuk magne B6-ot?? tényleg jó a görcsök ellen?
-a simogatás meg ösztönösen jött, amióta láttam ahogy forog, izeg-mozog, azóta egy ilyennél azonnal megnyugtatnám!! szegény, ne gyötörje magát-mondjuk az uh-s orvos azt mondta jó jel ha ennyit táncol......szóval, ki tudja
jó éjt!
bagzer

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Detti, semmiképp ne a védőnőnek higgy, hanem az orvosnak! Olvasd el, amit fent írtam: 4 és 5 mm-es tarkóredővel is egészséges babák születtek, az orvosom pedig többször is elmondta már nekem a beszélgetéseinkkor, hogy a 3 mm simán belefér, mert az azonnal látszik, ha baj van. Ne aggódj, a 2,7 biztos, hogy jó érték, ne hagyd, hogy a védőnő fölöslegesen idegesítsen!
Liv

Kép

Kép
liv
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: