Új privát üzeneted érkezett!

oolong, nem semmi méretei vannak a leányzónak :D hétfőn kiderül nekünk is..kb:7kg lehet,vagy felette...remélem nem sokkal több :?

Yusz, édes kis gyereksereg... :D

Gyerekek ezt nem bírom kihagyni...:

A kép címe:Úristen,most mondod,hogy APA vezet?????????????

Kép

Ezt meg apa írta a következő képhez:

Jézusom,tényleg te vagy az Apám??????????

Kép

timea35
Budaörs
 
 


Moni, szerintem nincs csak az oltas. Legalabbis mi nem kaptunk ilyesmirol ertesitot. Na, hitelesitettek ma a konzulatuson a meghatalmazast £26-ert. Nem is kertek a szuletesi anyakonyvi kivonatanak a magyar forditasat :? hetekig arra vartunk, hogy elkeszuljon. Mert ugye a konzulatus weboldalan irjak, hogy be kell mutatni + telefonon is erdeklodtem, ott is azt mondtak, hogy kell. Erre meg se neztek. Tilda ugyes volt az egesz oda es visszautat vegig aludta.
Delutan postaztuk az osszes papirt a nagyapjanak. Remelem jovo heten mar otthon is anyakonyvezve lesz es akkor megkapjuk azt az egyszeri hazautazos papirt.
Lilly, az en ferjem is magyar. Mi nem tervezunk vegleges itt tartozkodast, ehhez kepest mar tobb mint 10 eve itt elunk :lol: Jo lenne par even belul hazakoltozni. Szeretnem ha Tilda Magyarorszagon jarna ovodaba.
Timi, nagyon jo kepek. Hihetetlen grimaszai vannak :lol:
Judit, nem csodalom, hogy nincs idod, nekem egy gyerek mellett alig van :) Milyen sokat nott Noncsi, az a harisnya... halali :lol:
Nalunk is ez van. 5 utan iszonyu nyugos, semmit nem lehet vele csinalni. Le szoktam vinni setalni es hagyom aludni fel orat, igy kihuzza furdesig. Jaaaa es metort a jeg, ma nem sirt furdeteskor :D Remelem eztan se fog :)
oolong
Gyula
 
 


Sziasztok!

Gyönyörűek a babucik!Olyan jó rájuk nézni!Sajna nekem csak este van gépem és nincs türelmem kicsinyítgetni a fotókat!:(

Csekom!

Olvastam, hogy küszködsz a nappali altatással, én is heteken keresztül mentem, mint egy idióta, szinte egész délután, hogy aludjon már valamennyit, mert ő is nagyon nyűgös volt és csak sírt, de sehogy nem tudtam elaltatni otthon.
Nálunk a megoldás a babahinta, ha van lehetőségetek rá, szerintem szerezzetek be egyet, az új ára 15-20eFt, de mi használtan 4eFt-ért tudtunk venni. Napközben is remekül elnézelődik benne és jókat alszik, pár hét alatt rájöttem, h hogyan tudom elringatni benne, azóta min. fél órákat alszik benne napközben, de a rekord 1,5 óra volt:)
Ha cicis altatással próbálkozol, akkor áldozd fel magad és aludj vele te is:)amíg mellette fekszel nem fog soron kívül felébredni. Azt olvastam, hogy 20 perc szunya is elegendő lehet a babáknak, de mi együtt aludtunk már 1,5 órát is. Noh meg azt is, hogy különböző helyen kell altatni a babát nappal és éjszaka. Nálunk a hintában vagy a kanapén szunyál napközben, nem próbálom átpakolni, mert arra felriad és biztos nem tudom elaltatni.

Lányok kérdésem lenne...kakitémával kapcsolatosan...Dávidka már 8-ik napja nem kakilt, néha látványosan nyom, küszködik, aztán jön egy kis puki, de kaki még véletlenül sem. A gyerekorvos szerint nem kell aggódni, de próbálni kell segíteni. Kamilla tea, leavolak szirup, lázmérőzés, first nem segít, most a szélcsövet is megvettem, remélem az segít.
Van tapasztalatotok ezzel kapcsolatosan?Ötlet?



kristin27
Székesfehérvár
 
 

 
 

Vivi, sajnos én nem tudok a kakiproblémában tanácsot adni, de az tény, hogy ne aggódjatok miatta. Barátnőm kisfia kb pont ennyi idős korában 14 napig nem kakilt, az egész család odavolt, de semmi baja nem volt tőle. A kisfia is küzdött időnként, de nem jött ki semmi. Szóval ez nem ritka dolog, majd beáll rendesen. Gondolom mindent beépít Dávid az izmaiba. :D

Nálunk két napja nagy a nyüglődés, napközben irtó nehezen alszik el. Fél óra üvöltés, én már az összeomlás szélén, aztán a karomban elkezd kókadni, és akkor 20-25 percet alszik végül. De az a fél óra előtte szörnyű. Eddig el voltunk kényeztetve, mert alig sírt, szóval most ez megvisel. Remélem, csak a frontok okozzák ezt nála, aztán visszaáll a régi békés rend.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Kristin!
kösz a tippet,már gondolkodtam a hintán, mert nekünk is ajánlották..azt az Adamo hintát mondod ugye? vagy ami ahhoz hasonló?
gondolkodtam már rajta, csak félek beruházni rá, mert mi van, ha nem szereti...
ez i smilyen fura, te is írod, hogy valahol azt olvastad, hogy nem jó ugyanoda altatni a babát, ahol éjszaka is alszik...máshol meg azt írják, mindig egy helyen aludjon..én mindkettőt olvastam...nem tudom melyiknek lehet hinni...vki ezt a "controlled crying"-ot ajánlotta, de nekem is kicsordul a könnyem, amikor a gyerek kb 15 percig ordít a kezemben..s majd esetleg elalszik egy 20 percre felébred, ordít 5 percig megint, majd megint bealszik, néha tovább mint 10 perc, van amikor egy egész órára...olyan fiatalnak találáom még ehhez..

hát kaki ügyben nem sokat tudok, nálunk is volt, hogy egész nap nem kakilt, majd éjszaka kijött egy hatalmas elefánt adag...én néha eszem aszalt szilvát...de azt is hallottam, hogy valaki egy kis csepp szilva levet kevert el vízzel, s azt itatta meg a babával, de egy kis csepp elég elvileg egy pár kortyhoz...

talán a tapasztaltabb anyukák többet tudnak mondani :D

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Vivi!
próbáltad már a glicerines kúpot? az sokszor segít, illetve a babamasszázs és a torna is, erről rengeteg videó van a megosztókon. azon túl, hogy segít kaki ügyben, nyugtatja a babát és segíti ellazulni, ami az alvására és egyébként a közérzetére is nagyon jó hatással van!

Nálunk a nappali alvás nem túl sok, talán kétszer-háromszor fél óra, egyrészt a kocsiban, másrészt a járókában, többel már nem is próbálkozom, mert annak csak hiszti a vége! viszont reggel simán alszik 10-1/2 11-ig, úgyhogy megértem, ha többre nincs szüksége. :)

Gergő napról-napra változik, ügyesedik, csak kapkodom a fejem! azon, hogy hasra fordul már meg sem lepődünk, viszont a ma esti fürdés előtt masszíroztam a kis hátát és Ő végig alkar támaszban nyomta és röhögött...teljesen kész voltunk tőle, holnap felvesszük videóra, mert annyira cuki! 2 napja figyelem, hogy milyen hosszan és érdeklődve vizslatja a kezét, mielőtt betömi a szájába, és mennyivel finomabbak a mozdulatai. a nappalok is sokkal nyugodtabbak és kiegyensúlyozottabbak, mint eddig, többet és többször van el egyedül és csak figyel és tanul. tegnap kint voltunk Vele Bécsben egy amerikai foci meccsen...a férjem unokaöccsének első mérkőzésén. az utazást még elég jól viselte, azt már kevésbé, hogy mindenki fogni akarta egy kicsit és ez jó nagy zavart okozott nála, úgyhogy délutánra kiakadt szegénykém. fürdésre hazaértünk és csajok...hihetetlen volt... beléptünk az ajtón és a gyerek elkezdett szinte hangosan kacagni. megismerte az otthonunkat és tudta, hogy most már nyugi lesz és biztonságban van. csodálatos volt ezt látni az arcán!!! :D

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Csajok!

Olvasva benneteket,én tényleg tudom ajánlani a nyugiszéket...Rezeg,és hintázik is..Mi nem vettünk használtat,de kikerestem ahol olcsóbb,mert 4-5e ft differencia is van,pedig u.a.
Noel,aki mint tudjuk nem alszik napközben sokat...többször alszik benne 30-40 perceket,sőt ma másfél órát is...egy jó meleg pihe puha pléd köré,és már kis mormota is volt... :D Mikor itt írok,akkor is itt hintáztatom...ha csinálok valamit,akkor meg oda viszem,és ebből néz engem...:))
Én azt gondoltam baromság,de bevált...lényeg,hogy 18kg-ig bírja,és utána pedig kisszékké lehet alakítani,amit még 3 évesen is tud használni..később meg lehet emelni,és így etetni is lehet benne.Nekem is voltak kétségeim,hogy nem kidobott pénz-e???!!!De bevált! :D

Elég meggyőző..? :D

Kép :D

timea35
Budaörs
 
 


Timi! Nekünk van, de sajnos nem vált be, régebben igen, nagyon hamar elaludt benne, de most már nem használ sajna... :(

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Nekünk is van...jó...volt! :roll:

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Sajnálom,hogy nektek nem vált be...szerintem néha próbáljátok meg megint,mert annyit változnak a szokásaik...napról-napra...


Gergőt már szívesen látnám élőben is :D de ha tesztek fel videot úgy is jó lenne...milyen igaz,hogy otthon a legjobb nekik..Noel is megváltozik ha átmegyünk a dédiékhez,és többen szeretnék látni,fogni...
Tényleg igaz,hogy mennyit változnak...anyu mondta nekem,hogy lassan felfedezi a kezét..erre tényleg.. :D de húzza a hajam,és eszi az én kezem is.szopizza az ujját,de fogja a pléd csücskét..tudom mikor fog elaludni....szerencsére csak pár percet nyügi...A védőnőnk előtt annyit produkálta magát..mondta simán akkora,és olyan ügyes mint egy jó 4 hónapos...:))Ja,és nagyon fehéredik a fogínyünk alul,sajnos a védőnő szerint is:((én még várnék vele....
Félek az oltástól...úgy megijed..és annyira sír..egyébként a ti babáitok combja is bekeményedett oltás után?vagy csak rossz helyre kaptuk... :( mi megint kettőt kapunk egyszerre,most váltottam ki... :D

Még egy kérdés!Ti is küzdötök azzal,hogy ha fogjátok folyton felülne?örökké húzza fel magát?tök rossz,mert nem tesz jót neki,de anyu ölében is ül fel...inkább letesszük.már a babakocsit is eggyel feljebb kellett tenni,mert ha nem lát ki rendesen,nem marad meg benne...

timea35
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Kicsit már aggódom, kakifronton még mindig semmi, nem sír sokat miatta, ha kijön a puki boldogság van, de azért 8 nap az hosszú idő. Glicerines kúpot is próbáltam,elolvadt...eltűnt...semmi hatás.
Lehet, hogy tényleg nincs bennt kaki???

Csekom!

Azt hiszem adamo a babahinta, vagy vmi ahhoz hasonló!



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Kristin, remelem mar volt termes. Nalunk meg nem volt ilyen jellegu problema, igy nem tudok en se okosat mondani, de ezt en is olvastam, hogy anyatejes babaknal elofordul az ilyesmi es nem kell aggodni.
Az Adamo baba hintan en is gondolkodom, ha otthon leszunk veszunk egyet. Ez magyar termek igaz? Mert itt nem lehet kapni :(

Tilda vagy 3 napja nem sir furdesnel es ujra elvezi, olyan kis cuki. Mi lehetett ez a siras... O is naprol-napra valtozik es egyre ugyesebb. Imadja ha gyomrozzuk es hangosan kacag, olyan edes. Tilda is mindent megfog ami a keze ugyebe kerul es a szajaba is teszi. Tegnap a szomszed kislany ponija volt az egyik aldozat, nem gyoztem a ponihajakat kiszedni a szajabol :?

Timi, olyan edes ez a kep Noelrol. Nehez lehet megallni, hogy ne puszilgasd ossze-vissza mikor igy alszik :)

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 


oolong,puszilgatnám én mindig...de nincs nagyon oda érte...tipikus pasi... :D
Megkaptuk az oltásokat..volt nagy sírás az ijedelemtől... :(
Viszont hamarabb megnyugodott mint a múltkor...

Nekem lett igazam,és az új kajától nem hízott másfél kilót,,,csak "
egyet.Így 7240g és 65,5 cm.
A dokibácsi szerint jó nagy baba a korához képest,de formás!:)
Ja,és szerinte is lehet az ott már fogzás...de azt mondta kitudja mikorra fog kibújni..vegyek zselét...
Kaki ügyben,én is hallottam meg mondta még az elején a dokink,hogy az is lehet,hogy több napig nincs kaki,de nem kell megijedni...persze ki ne ijedne meg...
Egyébként meg azt mondta,hogy a csuklás is csak engem zavar..nem igaz.Noel egy pár percig elviseli,utána elkezdett kiabálni...én is azt tenném ha teli pocival csuklanék...
Elvileg a tápszeres babák 3-4 naponta kakilnak..nekünk szerencsénk van,mert már nem teázunk(néha jön egy kis víz),és szinte minden nap van kakilás...és zavarja ha nincs..tehát ez sem igaz...legalább is az én fiamra ez sem igaz...

De képzeljétek el,még mindig alszunk éjjel,és első evés után is a következőig(csak akkor már anyáék ágyában),és napközben is egyre többet,és egyre tovább alszik...:))


Nálatok van változás?

timea35
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk mi is, elég sűrű hétköznapokkal... :roll:

Tegnap megvolt az első oltássorozatunk, volt üvöltés ezerrel!
Szegényt úgy sajnáltam, ahogy a doki betolta a tűt a combjába tövig.
Közben meg mondta, hogy milyen jó kis izmos baba, alig akar bemenni a tű... Kösz, majdnem eldobtam magam. :cry:

Most két hónapos múltán 61 cm és 5400 gr a drága.

Nálunk elég változó az éjszakai alvás, előfordul az egész éjjel alvás és a két óránként anyát ébresztő szopizni akaró verzió is. :lol:
Bevallom én az utóbbira vagyok beállva, ha nem ébred én akkor is felébredek automatikusan és lesem. :roll:

Voltunk vasárnap lovagolni, Gina lányom nagyon élvezte, nem lehetett leszedni a lóról. Niki visított félelmében, még azt sem engedte, hogy megsimogassam szegény pacit.
Noncsi is végig fent volt, nem volt hajlandó aludni a babakocsiban. Este persze kidőlt mint a krumpiszsák. :lol:

Kristin!

Nomi is öt-hat naponta kakil és akkor is csak keveset. Már nincsenek a giga kakik, amikor alig bírtam kipucolni belőle a kisasszonyt.
Ha nem sír és nincsenek fájdalmai szerintem ne aggódj miatta. Annyit hasznosít a tejből, hogy ennyi idő kell neki amíg össze gyűlik egy adagnyi. :wink:

Lányok!

Lenne egy intim kérdésem, főleg a szopiztatókhoz. Van már valaki akinek megjött a mensije? Nekem még mindig nem, bár még belefér az időbe mivel két óránként szopizás van, de azért kicsit aggaszt. :(

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


yusz, annyira édes ezen a képen :D úgy megpuszilgatnám... :wink:

Ezt a kérdést már én is fontolgattam...a dokim szerint bármikor megjöhet,és beáll mint régen...ezt mondta lassan 1 hónapja.
1x volt meg,1 napra. :?

Biztos ehhez is idő kell.és mindenkinél máshogyan van..

timea35
Budaörs
 
 


Timi!

Köszönöm!
Én folyton puszilgatom, a családtagjaim szerint nem vagyok normális. :roll:

Most kezd kopaszodni a drága, hátul teljesen kikopott a fejecskéjén a haj egy területen, a forgolódás miatt.
Kíváncsi leszek a rendes haja milyen színű lesz...

Nekem is volt egy napos akármi, még azután, hogy éppen elmúlt a gyermekágyas vérzés.
A hasam viszont fájdogál néha, pont úgy, mintha megjönne. Aztán mégsem. :(
Igaz a többi gyerkőccel is kb 3-4 hónap múlva jelentkezett a piros betűs ünnep, de mint minden terhesség más, így lehet, hogy erre is vonatkozik.
Na, majd meglátjuk. :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

yusz! nagyon cuki!!! nagyon jó ez a kép! milyen sokat változott ő is. :D
nekünk eddig csak egy napig nem volt kakink, de aztán másnap reggel háta közepéig olyan lett, annyi jött, még én is kaptam az ölembe....

Mensi? én azt hittem kb 6 hónapig ne is várjam, vagy legalább is amíg éjszaka is szoptatok...egyébként nekem is van néha olyan érzésem ,de nincs semmi...és nekem is volt egyszer vérzésem egy napig a 8. héten..de azt mondták csa hormonok...hát nem tudom.

Kérdés:
ti mit csináltok, amikor babóca éjszaka tovább alszik és tele a melletek? nálunk mostanában este 8kor van az utolsó kajálás majd hajnal 3-4kor, de mivel én felváltott mellből szoptatok ez azt jelentiu, hogy az egyik kb 10 óráig nincs kiüritve, s majd szét robban...persze lefejem, de kérdem én be fog ez állni? vagy állandóan fejni kell??, akkor talán jobb lenne ha a gyerek szopizná ki..nem tart olyan sokáig, és hamarabb vissza lehet bújni az ágyba.... :D

még egy kérdés: biztos, hogy az anyatejtől nem tud elhizni a baba? 2 és fél hónapos és lassan 7 kg...pedig 3200gr-mal született...remélem nem káros ez a hirtelen súlygyarapodás...:S

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


csekom!

Na, nálunk is pont ez a helyzet. Éjjel, ha nem ébred fel majd szét durran a mellem és fejnem kell, mivel a kisasszonyt nem lehet felébreszteni.
Max szív egy-két kortyot de a mennyiséghez képest nagyon kevés.

Gondolom egyszer be fog állni, nálam mondjuk változó, mivel van, hogy felébred többször is és akkor enni kér.

Nem hiszem, hogy el lehet hízni az anyatejtől. Láttam már kövér anyatejes babát, de ő alkatilag volt ilyen, hiszen a szülők sem voltak kis darabok... :wink:
Az anyatej mindenből annyit "készít" a babának amennyire szüksége van. Vagyis nincs semmiből benne felesleges, ami hízáshoz vezethetne.
Mellesleg a súlygyarapodás sem egyforma. Na meg a fiúk amúgy is súlyosabbak, szerintem ne aggódj, Domi tök jó husiban van!
Később úgy is lelassul a hízás üteme.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Yusz, nálam sincs még semmi mensi fronton. Őszintén szólva jó lenne még a nyarat kihúzni nélküle... Nekem azt mondták, hogy kb 6 hónapig is kimaradhat szoptatás mellett.

Mekkora nagy babáitok vannak! Mi totál lemaradtunk. Bár hosszban nem panaszkodom, mert kb 66 cm, de ehhez csak 5880g. 2,5 hét alatt csak 260 grammot hízott, ami nem sok. Hivatalosan nem tudom, mennyit kéne híznia 2 és 3 hónapos kora között a babáknak, de ennél biztos többet. Mondjuk így sem csenevész, megvannak a sonkái, a tokája, a pofazacskók, minden. de ahhoz képest, hogy az első két hónapban havi 1-1 kilót hízott, most örülök, ha fél kilót gyarapszik. Mondjuk nálunk napi 3 kaki tutira megvan, néha 4 is, talán ezért nem hízik annyit. :shock:

Akkor már Noel is kezd álombaba lenni? Kemény lehetett vele az elején, hogy alig aludt valamit, és csak karban volt el.

Donát már nyúlkál dolgok után, és rájött, hogy meg tudja fogni a cumiját, és ki tudja venni a szájából. Sajnos ott még nem tartunk, hogy vissza is tudja tenni, így ő kiveszi, aztán hiányolja, nyüszög, nekem meg vissza kell adnom. Jól elvagyunk! :lol:
Hason levéssel már odáig jutottunk, hogy nem üvölt hasra téve, hanem elalszik. Ez is valami, nem? Előbb-utóbb csak megbarátkozik vele.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!

Köszi a nyugtató szavakat! Vasárnap kijött, aminek ki kellett jönnie:)Nagyon megkönnyebbültünk!
Szegény az utóbbi napokban annyit sírt miatta+hisztiből is kicsit, hogy totál berekedt.Nálatok volt már ilyen?

nagyon cukik a babucik!!!:))

Timi!

Noel lekörözött minket, a három hónapos gyerekorvosnál tett látogatás adatai: súly: 7kg hossz: 66cm
Megkaptuk az aktuális szurit, Dávidkának egy hangja sem volt, boldogan nézelődött közben, a doki megállapította, hogy nincs fájdalomérzete a gyerkőcnek:DDD

Nálunk a hasalás még továbbra sem kedvenc, de emeli a fejét, ahogy kell, ügyesen fog mindenféle plüss és műanyag játékokat, nagyon muzikális, imádja a zenélő bigyókat noh meg anya haját,aminek komplet gügyögő koncerteket ad. Minden nap gondosan megvizsgálja, hogy milyen felső van rajtam és hangos kacaj kíséretében megtapizza a mintákat:)Imádnivaló!

Én is szívesen puszilgatom, napjában ezerszer, amíg mégengedi:)



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Tök jó,hogy ilyen sokan írtatok...jó olvasni... :D

csekom,én is azt olvastam,hogy az anyatejes babák nem híznak el,de a gyerekorvosnál pont szóltak egy anyukának,hogy nagyon sokat hízott a baba...ott nem volt kövér az anyuka(tehát nem biztos,hogy alkati dolog miatt).Tényleg jó kis súlya van a babócádnak,de nekem nem tűnt egy kicsit sem ducinak a képeken...biztos szólt volna a dokitok,ha valami nem jó...nálunk is azt mondta nagy,de arányosan.ez lehet nálatok is...

De mennyire megnőtt mindenki babája..milyen jó lenne egy csoportkép... :D

Mi sem szeretjük a hason fekvést,és nem alszik el úgy,de mivel maga fordul oda..hát így járt.. :D

timea35
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Judit!
Noncsi gyönyörűűűű.....mekkora mosoly és micsoda kék szemek!:)))

Gyönyörűen fejlődnek a gyerekek, mindenki a saját ütemében...én már kevésbé parázok azon, hogy mennyit hízott Gergő...most 2 és fél hónaposan 5400 gr. és 60 cm...nagyon izmos kiccsávó, de azért hurkás rendesen, főleg a nyaka...jobban aggaszt ez a bukás dolog, valamikor napokig szinte semmi, csak cseppek, máskor meg, pl. ma...meg jön vissza rendesen...na ettől kiakadok...persze később rájövök, hogy Ő, aki nem "nagyevő" lenyomott egymás után 140 gr-ot 3 órás különbségekkel...nyilván tele volt a pocója és az jött vissza, de ez bosszantó nagyon és annyira tehetetlennek érzem magam...nagyon várom már, hogy ennek vége legyen.
Más minden oké, látványosan fejlődik, forog, tartja a fejét, nagyokat röhög, főleg, ha ismerőst lát, gagyarászik, fogdos mindent...a hajamat nekem is hosszan nézi és dünnyög neki...és nagyon akar ülni! Timi asszem Te írtad, hogy Noel is csinálja....hát komolyan...már nem merem megfogni egyszerre a két kezét, mert már húzza is fel magát...néha olyan érzésem van, hogy, ha lefognánk a két lábát simán felülne!:) Én is egész nap csak puszilgatnám, meg csócsálnám, főleg a kis tappancsait, meg a nyaka környékét!:)))

Menzesz! :( Már kétszer megjött....először a hetedik héten és most...időre...basszus annyira nem jóóóóó...a doki már mondta, hogy kéne a védekezésről beszélgetnünk! :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kisssziporka 2012.05.22 22:33-kor.

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Hello!
Szokás szerint lemaradva,beúszva megérkeztem.
Nagyjából rendben vagyunk,bár a csípő-gond,és köldök-gond után,most szemészetre kell mennünk Médivel,ugyanis egy foltot vettem észre a szemén! :( Remélem semmi komoly!Ja,és pár napja megfogdosta egy kislány Médi kezét,csak a bökkenő,h aznap engedték ki a gyereket a kórházból Rota-vírus után... :evil: :evil: :evil: Elvileg csütörtökön kapja meg a "védőoltást". Ez most komoly,hogy 2-szer 20 ezer vagy a 2 adag kerül 20-ba?
Már ő is kezdi összeszedni magát,most 60 cm, 50-el született,és 5300g,és mint tudjuk 2500-zal született.

Mensi:

Első gyerek után 8 hónapra,második után 7-re jött meg,és most sem számítok rá előbb!

Kaki
anyatejes babánál még a 2 hét is normálisnak mondható,nekünk 8 nap a 'rekord'.viszont míg 2 héttel ezelőttig tökre beálltunk a heti 2-re,kb. 1 hete napi 6-7!! durva!de még ez is belefér...

Éjszaka
én a helyetekben örülnék,ha egész éjjel alszik a bébi! :) nálunk este 9-től reggel 6-ig tart a nyugalom,akkor tankol,és még visszaalszik. változatlanul állítom, a világ egyik legjobb bébijét kaptam,tuti nem érdemlem meg! :shock: nappal is angyal!

Szuperek a képek,nagyon szeretem nézegetni mennyit változnak ezek a kis manók! :)
Timi!
Kis vasgyúró továbbra is tündéri,és nagyon bírom a képaláírásaidat,írtam odaát is! :D :D

Yusz!
Noémi is tündéri! Olyan lányos arca van!!! nagyon nagy már ős is!!! sajnos Médikét sokszor lefiúzzák még pink ruhába is... :?

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Előző oldalon is hajas Tilda,Gegő,Dani,Domi,Donát,mind 1-től egyig gyönyörű,igvzán átneveződhetnénk szépséges téli babák topikra! 8)

Ági!
Nekem már a 8 hetes (6 hetes helyetti) kontrollon mondta a doki,h találjunk ki védekezési módot,mert szerinte 2 hét és megjön,de szerencsére nem lett igaza,ettől függetlenül tetettem fel spirált!

Vigyori Médi:

Kép

Bamba Médi :D :

Kép

KépKép
Kép
patricia83
 
 


De jo latni Noncsit es Medit! Nagyon cukik es Medi milyen ugyesen kinyomja magat. Tilda meg messze van ettol . Utal hason lenni :(

Mensi: meg nekem se jott meg :D Remelem nem is fog egy darabig. En is ugy tudom, hogy akar fel evig is varathat magara, bar mint Patri irta akar tovabb is elmaradhat.
Szoptatas ejszaka: Ugy szoptatok en is mint te Moni, valtott mellbol. Es az enyem is majd kidurran ha nem kel idoben Tilda :lol: En ilyenor csak egy picit, ugy 30ml-t le szoktam fejni, hogy ne feszuljon annyira. Es ezt ki is szoktam onteni, olyan kis mennyiseg meg ez a vizes resze a tejnek.
Egyebkent nem fejek, nincsenek tartalekaink, azt sem tudom mennyi tejem van es Tilda mennyit szopizik de gondolom elegendo mert szepen gyarapszik es nem ehezik, sot. Tegnap delutan nem akart enni. 1:30 es este 7:20 kozott nem evett. Sajgott is a cicko rendesen :? Aztan meg Este 8-tol 03:44-ig aludt. Kepzelheted...

Tilda is nagy hajimado. Az elso dolog amire 4 hetesen tudatosan mosolygott a hajam volt :lol: es azota is imadja.

Ma iszonyu jo ido volt. Az elso nyari nap. Voltunk a jatszoteren. Egy padon ultem vele es ugy elvezte, nezte ahogy jatszanak a gyerekek.Kb egy orat elvolt igy az olemben :D Kép

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 


Kedvencem,pont 3 hónaposan:

Kép

Iza,
semmiről nem vagytok lemaradva,hogy nem nyomja ki magát Tilda. Médi első perctől hason szeret lenni,így nem is küzd ellene :D Mi a forgással nem haladunk,bár érdekes módon ő is a hátáról próbálkozik először,de csak oldalra sikerül neki! :lol:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Sziasztok!

Ismét jövök. Nagyon aranyosak a babáitok a képeken!Sok örömötök van Bennük!Az éjszakát meg a nem alvást leszámítva?..
Elolvastam a szopis kérdéseiteket, amiket újra aktualizálni kellene. Kinek milyen kérdése van...
Amire reagálnék: Igen, az anyatejtől nem lehet elhízni! sem túladagolni... A szoptatások száma valójában a babáktól függ, 8-12(van akinél még több és az is rendben van) alkalom naponta és nem az, hogy hány óránként. Tapasztalatom szerint a baba igényinek figyelése, erre való válaszadás a babának, a mamának és a családnak is a legjobb. Tehát az igények kielégítése a fő cél az órával szemben, hiszen a kisbabák nem ismerik az órát, csak mi és ők csak a belső érzéseikre tudnak hagyatkozni másra nem . Lehet, hogy érdemes lenne elgondolkodni, hogy vajon hogyan reagálnánk a gyerekeinkre, ha nem lenne óra. Végül is sokan felnőttek enélkül is, de a babák természetes szükségletük nem változott, csak mi ismerkedtünk meg az idő mérésével, jelentőségével. Mi a véleményetek erről? Ezt azért mondtam el, mert van jónéhány anya a körzetembe, aki nem tudja hányszor , mennyi időnként szopik a babája, azt is mondják, hogy ők akkor szoptatnak, amikor a babájuk kéri és jól fejlődnek, keveset sírnak, nem cumiznak, és alvásuk mennyiségét is elégnek élik meg. Miért fontos az idő, az időköz szoptatások között, alatt? Lehet, hogy a régi szokások "élnek" még bennünk? Hiszen anyáinknak még ezt mondták...
Éjszakai szoptatások:az éjszakai szopásra felébredést alapvetően az határozza meg, hogy hol alszik a baba. Az anya szobájában vagy egyedül. Ahol külön szobában alszik a baba és a mama és a baba súlyfejlődése nem megnyugtató, az "összeköltözés " követően láthatóan elindul a súlyfejlődés, hiszen 1-2 alkalommal többször szopik a baba.
Diána
dianagal
Iszkaszentgyörgy
 
 


Diána!

Örülök, hogy írtál szoptatási időközökkel kapcsolatosan.
Nekem is vannak most ezzel gondjaim. Dávidka mostanában elég gyakran kér (2 óránként) cicit. A védőnő szerint 3 hónaposan már ki kellene bírnia 3 órát. Amíg be nem jött a meleg idő nagyjából sikerült is neki kibírni, de amióta 20 fok fölött van a hőmérséklet, gyakrabban kér, én pedig nem vagyok hajlandó hagyni, hogy éhezzen, kegyetlenül tud sírni, ha éhes és nem kap cicit.
Először azt hittem kevés neki a tejcim, így mindkettőt odaadtam neki egymás után, de csak óriás bukizás lett a vége, így azzal felhagytam. Aztán rájöttem, hogy mi lehet a baj, mostanában 10 perc alatt lezavarta a kajcit, miután már nem volt őrülten éhes vagy nézelődött és nem kellett neki a cici már vagy,ami a rosszabb elaludt. Állandóan bekum evés közben, pedig már ülve etetem,hátha kevésbé kényelmes, mint a fekvős szopi, de így is elalszik.Fél óra alatt tudok beletuszkolni valami kis tejcit, folyamatos ébresztgetéssel. Így nagyjából kihúzza 2,5 ritkábban 3 óráig.
Van erre vmi jó megoldás?hogy lehetne ébren tartani???
Előre is köszi a segítséget!

Vivi



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Elkezdtem visszaolvasni, hamarosan irok is!
gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Sziasztok!

Pati, Donát is csak az oldalára fodul át egyelőre, és ezt is csak 2 napja kezdte el csinálni. De ma végre egész jól megemelte a fejét hason fekve, szóval látok némi reményt, hogy előbb-utóbb lesz itt előrelépés! :P

Lányok, ti milyen babakocsit használtok? Mi eddig mózesben toltuk a babát, de irtó nehézkes így az utazás: hordozó, mózeskosár, maga a váz, plusz a csomagok, szóval ha csak ebédre ugrunk el a nagyszülőkhöz sétával egybekötve, akkor is úgy megyünk, mint egy málhás. Valaki használt olyan kocsit, amit vízszintesig lehet dönteni, és lehet benne ilyen pici babákat is tologatni? Most ilyenen gondolkodok, mert praktikusnak tűnik. Eddig megúsztuk a babakocsivételt, mert kaptunk használtan egyet, és most gondban vagyok, hogy ha veszünk egy újat, akkor az tuti jó legyen.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!

Hogy teltek az ünnepek??? :D

Lilly, nekünk olyan babakocsink van,ami könnyű,és újszülöttkortól lehet használni...utána pedig fokozatosan lehet megemelni.nem akartam olyat,amit le kell cserélni,és olyat sem ami nehéz.ezt boltban vettük 25.000ft.nézd meg a top rider babakocsikat...nekünk ez van,
Top rider SH 390A babakocsi,narancs-szürke.könnyű és alulra is lehet pakolni,ha boltba mész.én remélem végig jó lesz nekünk.van téli zsák és esővédő is hozzá.ha boltba megyünk kocsivak,akkor ennek a kocsiülését visszük.az 8990ft volt.és nem olyan kicsi mint a többi ilyen hordozó.bár lassan megvesszük a fixet a kocsiba,ami 18kg-ig vagy tovább is,és lehet ilyen picit is beletenni.


Hozzánk beköltözött az álommanó...de az evéssel gondok lettek.. :? Noel 3 napja nem eszik,csak kb 4x egy nap.több mint 5 óránként...a védőnő szerint nincs baj,mert nem beteg,és jó a kedve...a lényeg,hogy annyit is eszik.biztos tele van...hát,nem tudom...ja,meg most mondja,hogy bőven elég lenne ha havonta 600g hízna..mert ebben a korban már elég...

timea35
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Végre újra van gépünk. Férjem unokaöccse két napig ült nálunk, próbálta megtisztítani, de egy fránya vírussal nem bírt, így hazavitte, és napokig ült rajta, majd időnk nem volt érte menni.
Jó sokat írtatok, csak átfutottam, de a fotókat alaposan megnéztem.

Yusz!
Állítólag a szoptatás 90 valahány százalékos fogamzásgátló hatású, mivel leállítja a men. ciklust. A lényeg, hogy a baba kizárólagosan szopizzon, ne teljen el 5 óránál több két szopi között, és legalább 60 percet mellen töltsöna baba naponta.

Lilly!
Nekünk egy 7 éves Bergon babakocsink van. Dönthető háttámlával. Már nem divatos, de a célnak megfelel. Kertvárosban, csöndes helyen lakunk, Márti napközben mindig benne alszik, vagy sétálunk, vagy csak kirakom a kertbe.
Jó nehéz, de nekem nem kell emelgetnem.

Timi!
Természetesen szívesen vesszük Noel érdeklődését, és kölcsönös szimpátia esetén nem gördítünk akadályt a fiatalok elé.. A hozományról, stafírungról később tárgyalhatunk.


:D
ducimami
 
 


Kedves Vivi!

Nagyon jól teszed, ha olyan gyakran teszed mellre Dávidkát, ahogyan ő kéri! Ez teljesen normális, főleg a 3 hónapos növekedési ugrás időszakában. Az igény szerinti szoptatott babáknál nincsen semmilyen időkorlát, mennyi időt kellene kibírni, hány óránként szopizhat, mennyi ideig stb. A szoptatás nem egyenlő a táplálékfelvétellel, sokkal több annál. Fáj valamije, ölelésre vágyik, össze szeretne bújni veled, nyűgös, aludni szeretne stb Ezt mind adni tudja a szoptatás. Az is természetes, ha szopizás közben elalszik. Amennyiben Dávidka súlygyarapodása rendben, nyugodtan alhat amennyit csak szeretne. Úgy érzed inkább, hogy aluszékony? Mit értesz az alatt, hogy fél óra alatt tudsz beletuszkolni valami kis tejcit?Méred a szopásokat?

Diána
dianagal
Iszkaszentgyörgy
 
 


Sziasztok!

Kedves Mártika!Üzenem anyának,nagyon belehúzunk a staféta gyűjtésbe,már intézzük a babakötvényét is Noelnek...te pedig kérlek ne hagyd le őt a növésben,mert hát még is a pasi legyen a magasabb..... :D

Gemini,mindig ámulok a sok kis lurkótól,és sosem értem hogyan tudod ilyen jól kézben tartani a dolgokat...repülés stb...nekem nem mindig sikerül,pedig 1 a létszám babyből... :D

Pat,nálatok is tündériek a kis szőkék... :D

Néha elmerengek főleg,hogy így nő Noel...lehet kéne két év múlva még egy???? :wink:

Lenne két kérdésem!

1. Nagyon hullik a hajam 1 hete...ez hormonális olvastam,de elmúlik?vagy tennem kell valamit?Jó,hogy sok van nagyon,de engem megijeszt!Valakinek tapasztalat?(most megjött rendesen!)


2.Fogzásra ami bevált?Olvasok itt annyi mindent...vettem zselét,rágókát,panadolt,borostyán láncot..stb...nem sír,de az öklét lenyomja a gyomráig,és ha van valami a kezében,akkor azzal együtt..köpköd...persze tetszik neki :D

Több mint egy hete nem eszik rendesen.napi 4,néha 5.de kevesebbet....néha sír evés közben.egyébként jól alszik,és fülig ér a szája....ja,és 1x lázas is volt...

Gondolom ez mind összefügg a fogzással...:(




























Kép Kép

timea35
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Mozgásfejlődéssel hogy álltok?Nálunk egy héttel ezelőtt fordult Dávidka hátról hasra,aztán úgy meglepődött,hogy mi történt,milyen pozícióba van,gyorsan legörbült a szája,azóta még egyszer megcsinálta és egész jókat nevetgélt hason is,remélem lassan megszereti:)

Timi!

Nálatok is kicsit korábban indult ez a fogzás téma. Mi s szenvedünk miattam de nálunk az éjszakákat teszi tönkre.Nappal én cumisüveget rágicsáltatok velem amiben forralt-lehűtött csapvíz van, ez nagyon bevált,jól megnyugszik tőle és a vízzel szerinem nem árthatok?:) Talán nektek is bejön, a rágókáktól szegényem csak ideges lesz, mert ügyetlen még.
Éjszaka sajna 1,5-2 óránként ébred és csak cicivel, néha cumival tud elaludni,úgyhogy nem túl pihentetőek az éjszakáink. A gélt most vettem meg, de még nem próbáltam ki, Ha nem válik be még a homeopátiás cuccok közül kipróbálunk valamit. Várok jó tanácsokat az éjszaka átviselésére!:)

Hajhullás-azt hiszem vashiány miatt van.

Lilly!

Babaocsi témában mi is kicsit meg vagyunk lőve a mózeskosarat végigérjük + ha felébred benne, egyből sír mivel nem lát ki belőlem a játékok se kötik le olyankor, mert ő a nagyvilágra (fákra) kíváncsi. Lassan be kell vetnünk a sportrészét a babakocsinknak, talán azt jobban szereti majd. Mi most a hordozót használjuk leginkább, az is feltehető a vázra és abból jókat tud nézelődni:)

Ülő babakocsiba mikortól lehet tenni a babát?ha már önállóan tud ülni?



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Timi!
Hajhullás elmúlik. Most azok a szálak potyognak, amik a terhesség miatt nem hullottak ki. (Gondolom akkor neked sem hullott még a szokásos mennyiség sem) Én mindenhol hajszálakat találok, leginkább Mártin. A hosszú az enyém, a rövid az övé.

Ez az ökölrágás, ujjrágás, nyáladzás nem feltétlenül függ össze a fogzással, állítólag szimplán életkori sajátosság. Amelyik babának későn jön a foga, az is ezt csinálja 3 hónaposan.

Hááát Timi. Lehet hogy megharagszol, de Márti megint rengeteget eszik, és gyarapodik. Akkor mi lesz? Ugrott a party?


Kristin!
Igen, ha már önállóan stabilan ül. Bár én rövid időre feltámasztom a kocsi hátulját, mikor a kertben dolgozok valamit, hogy lásson, így jól szórakozik rajtam.
ducimami
 
 


Sziasztok!

kristin!
mi is hordozóban babakocsizunk, mert a mózes már kicsi. De el tudom képzelni, hogy Dávidka bőven végigéri. :D Tényleg milyen méretei vannak? Ő elég nagy babaként született.
Láttam a képeket a Facebookon, nagyon jók. Láttam a hintát is. Most gondolkodom rajta, hogy hozatunk ki egyet, bár kicsit félek nem fog neki tetszeni. Pedig nagyon jó lenne, ha elfoglalná néha magát napközben vele...és szundizna is benne. Mert ez a napközbeni alvás nagyon katasztrófa néha...Nektek mekkora a hinta mérete? kb 77x44cm? vagy megéri nagyobbat venni?

Timi,
a hajhullás biztos hormonális és természetes, de ha tényleg megjött, akkor lehet vashiány is a hirtelen vérveszteség miatt...

ducimami,
milyen jó, hogy Márti elüldögél a babakocsiban amíg te kertészkedsz...bárcsak nálunk is ilyen lenne...attól félek mi elkapatjuk Domit. Mindig kézben akar lenni, és nagyon sír, ha nem így van, főleg estefelé...Pedig már hagyjuk egy kicsit sírdogálni, de mindig ott vagyunk, megsimizzük és lát is minket...mégis.
Bár Domi egy hónappal fiatalabb mint Márti, vajon fog ez változni?
Nem is bírnám sokáig kézben, mert nehéz..

Többiek, nektek mi a helyzet alvás és kézbenlét ügyben?

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok!

Nálunk is megvolt a három hónapos állapotfelmérés...Gergő 66 cm és 5600 gr! Védőnéni a csodájára járt, hogy milyen izmos és ügyes, az összes tudományát bemutatta neki, hasra fordult, alkartámaszban dumált vele, fogdosta a játékait és amitől elájult a nyaca...félfekvő pózból húzza fel magát a gyerek úgy, hogy a kezét sem fogjuk...komolyan kockás lesz a hasa! Azt mondta hagyjuk nyugodtan, csak úgy ne ültessük, hogy fogjuk a kezét és ő húzza fel magát. A fejét stabilan tartja, de a gerincének nem lenne jó!
Az alvással minden oké, este nyolctól szunya hajnal ötig, aztán két evéssel 10-ig. Napközben séta közben alszik, vagy 30-40 perceket a játszós ágyában. Egyébként tök jól elfoglalja magát, már csak ritkán hisztizik...viszont, ha a tv bekapcsolt állapotban van, akkor imádja nézni, úgyhogy beindult a Minimax nézegetés, de háttérnek azért komolyzenét hallgattatok vele...eddig Mozart és a 3 tenor a nyerő!:)))
Nyálzás nálunk is durva..ha még két ökle lenne azt is benyomná a szájába, de szerintem sem a fogaitól van, életkori sajátosság!

Hajhullás nálam is van, de nem vészes...a hormonváltozás okolható érte!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Sziasztok!

Nekem is hullik a hajam, és ha ez nem lenne elég, akkor Doni is imádja megmarkolni a tincseimet és kitépni a hajam. Már gondolkodtam rajta, hogy levágatom, mielőtt megkopaszodom. :shock:
3 hós státuszunk: 67 cm és 6100g. Ma kapta meg a 2 szurit, a kötelezőt meg az agyhártyagyulladás ellenit. Remélem, nem lesz nagy gond most sem. Mondjuk rekord mennyiségűt bukik most délután, de nem hiszem, hogy az oltások miatt lenne ez. Ti kértétek ezt a meningitis oltást?

Móni, mostanában Donát is sokat van kézben. Elkezdett napi 1-2 alkalommal ordítani, és semmire sem nyugszik meg - ha 20 percet kézben tartom, esetleg abbahagyja és elalszik a karomban. Nem tudom, mi lelte, régebben simán elaludt magától. És a séta alatt is max fél órát alszik, pedig azelőtt simán elaludt egy óra hosszát is.
Én nem szeretem a hordozóban tartani, valahogy nem hiszem, hogy jó a gerincének ez az összehajtogatott póz. Na meg nekünk a hordozónk kisebb, mint a mózes, abban nem tud mozogni, forgolódni - pedig ha nem alszik séta közben, imádja emelgetni a lábait és forogni jobbra-balra.

Amúgy mozgás terén mi még mindig le vagyunk maradva a kis ügyesekhez képest: hátáról az oldalára tud fordulni, de tovább még nem megy. Viszont hason már picit ügyesebb, megemeli a fejét. Végre!!

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!

Nálunk nincs hál istennek kézben tartás... :D
Napközben egyre többet alszik,de a pihiszékében..a kiságyában,és az ágyon nem alszik el.ha hisztizni kezd,és tapsolok neki, rám figyel,majd ezt megismételve 2x.abbahagyja...ezt magamtól találtam ki,és bevált! :wink:
A babakocsit én is megemelem,mint Mártinál..mert csak úgy van el benne..ha elaludt,leengedem... :D
Este 8-kor fürdés,evés..és alvás reggel 6-ig.utána eszünk,és mellettem alszik még velem,2-3 órát...és napközben is 4-5x alszik,30 perctől 1 óráig változóan...
A rágóka nem érdekli..nem fogja meg...a szájából kiveszi és fintorog!

Lilly, mi kértük az oltást!Mindent beadatunk,amit az orvos mond...

Kristin,szedtem egy csomó vasat..mert a műtétnél nagyon sok volt a vérveszteség,azt mondta a doki.de akkor szedem tovább...

Mártika, növögessél csak...Noel is hosszú..de nyújthatjuk is.. :D

timea35
Budaörs
 
 


Csekom!

Nem tudom a hinta pontos méreteit, de szerintem akkora biztos van, amit írtál, +mivel kilógnak a lábai nem is fontos annyira. Nálunk nagy favorit, ha már sehol nem akar megmaradni nyugton, akkor is elfogadja a hintát, elnézegeti a játékait benne, óriásiakat rugizik és sikongat:) Dávidka nagyon szereti, jobban tud nézelődni,mint fekve, gondolom az is közrejátszhat. Most 66 cm és több, mint 7 kg, igazi kis vasgyúró, a védőnőnél alig fértünk bele a csecsemőmérlegbe,az itthoniról is lelóg:)))

Nálunk szerintem élesbe megy a fogzás, mert elég sokszor sír, ha nem rághat és látszódik is a fogacska éle,hogy sokkal jobban kiáll,mint a többi. Tegnap éjszaka kipróbáltam a gélt, nálunk elég jól vizsgázott.



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Tímea!
Nemrég még panaszkodtál, hogy nem alszik Noel. Micsoda örömteli változás! :D
Amúgy Márti határozottan kövér. Ilyen volt a bátyja is ennyi idősen, most meg nincs 22 kg 7 és fél évesen. Csak egy kislány kisebb nála az osztályban.

Móni!
Márti kezdettől fogva szeret egyedül lenni, vagyis nem kézben. Ha sokáig fogjuk, mikor ezt nem akarja, hátrafeszíti magát, jelezve, hogy most már tegyük le. Hihetetlenül nyugodt baba. Eltelik úgy a nap, hogy nem sír, csak este fürdés után egy picit, mikor öltöztetem.
Nekünk, öreg szülőknek ilyen baba való.

Kissziporka!
De ügyes Gergő! Márti még oldalra sem fordul.

Kérdés mindenkihez. :
Mi pár nap múlva betöltjük a 4 hónapot. Gondolkodom a hozzátáplálás elkezdésén. A fiammal kivártam az ajánlott 6 hónapot, aztán semmi pénzért nem volt hajlandó enni, 8 hónaposan sem evett még meg 50ml bébikaját. Később is úgy kellett mindent belekönyörögni. Sokak szerint azért, mert későn kezdtük a kóstolgatást. Többgyerekes anyukák, ti mit tapasztaltatok a nagyobb gyerkőcöknél?
Első gyerekesek, ti hogyan tervezitek?

Holnap megyünk 4 hós tanácsadásra a doktornőt is megkérdezem.
ducimami
 
 


Timi, te milyen vasat szedsz? Én is szednék valamit, eddig valami ferrocompot szedtem, de nem tudom, az jó-e.
Ez a fogzáshoz való gél micsoda pontosan? Talán be kéne szereznem, jobb, ha időben felkészülök. Nekünk van ilyen lehűthető rágókánt, de Doni még nem fog rendesen, szóval nem hiszem, hogy az első fogaknál nagy segítség lenne.

Ducimami, nekem a többgyerekes (3) sógornőm a 4 hónaptól kezdte el a hozzátáplálást. Én is úgy tervezem, hogy a nyáron elkezdem, 4-5 hónapos kora körül, de egyelőre még nagy homály az egész számomra. Hozzám holnap jön a védőnő, majd kifaggatom.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


ducimami, bizony nagyot változott Noel alvási igénye... :D
rá sem ismerek...Imádnivaló...Olyan büszke vagyok rá..tegnap is 3 órát voltunk vásárolni,de mintha nem is érdekelné..olyan jól elvolt...vettünk neki új ülést a kocsiba,ami 0-18kg jó,és hátra hajtható,mert a hordozóba olyan kis bénán van,hogy ilyen nagy lett,és látszik rajta,hogy nem élvezi...júliusban megyünk pihenni 3 napra,és szeretném ha nem feszengene a kocsiban...
Noel nem szeret egyedül lenni...imádja a társaságot,és nagyon sokáig képes beszélgetni..imádja a saját hangját...és egyáltalán nem sírós baba..sőt! :wink: Olyan jó lenne ha nem változna :D
Az evésünk nem változik,nem javul.....de már rájöttem milyen hangon jelzi ha tényleg éhes,és akkor adok...a lényeg,hogy eszik...még ha kevesebbet is..Kézben nem szeret lenni,és nehéz is.de ülni ülne egész nap ölben,és tv-t nézne... :D már csak a sör hiányzik.. :lol:

A hozzátáplálásról én finoman kérdeztem rá,mert még a csapból is az folyik,hogy akár cicis,akár tápszeres,6 hónapig kapja azt...és persze ezt a választ is kaptam rá...terveim szerint,a 4 hónapos kortól adható hipp és hasonló társai papit,én egy picit megkóstoltatom vele,de én inkább a gyümölcsösre gondolok..tényleg csak egy kicsit,és csak egy félét,hogy ha valamire allergiás lenne,vagy nem jó neki,rögtön tudjam szűrni...a maradékot pedig megeszem! :D

Kép

timea35
Budaörs
 
 


Halihó!

A hozzátáplálást én is megkérdeztem a védőnőtől és a doktor nénitől is, mind a ketten a negyedik betöltött hónap után javasolták. A védőnő- szám szerint a negyedik az elmúlt 10 hónapban- még azt is hozzátette, hogy a hatodik hónap előtt kell a gluténnal is megismertetni a gyerekeket, mert valami legújabb kutatás szerint azok a csöppek, akik fél éves koruk előtt megismerkednek ezzel a fehérjével kevésbé lesznek allergiások és cukorbetegek. Háááát nem tudom...más helyekről mást hallani! A dokink véleménye sokkal fontosabb nekem, ismerem tíz éve, hozzá járunk a Baluval is. Én biztosan a magam által főzött cuccokkal fogom kínálni Gergőt, ha már ott tartunk...krumplival kezdünk, aztán alma, sütőtök, sárgarépa miegymás. Balázs hat hónapig szopott, de ebédre már kapott tarhonyás husit...muszáj volt adni, mert addig ordított, míg meg nem kínáltuk! :D

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Lányok, valakinek van valami tuti tippje, hogy mivel lehet kimosni az anyatejes kakit a ruhákból? Én nem tudom, milyen festékanyag van ebben a cuccban, de már 3-szor tettem be a kakis rugdalózót a mosógépbe, meg előtte áztattam is egy napig, és csak nem akar kijönni a folt. Nem tudom, anyáink hogy csinálták a textilpelusok korában... Mondjuk azokat ki lehetett főzni, én meg ezeket a mai ruhákat alig merem 60°-on mosni! :?

Na igen, ez a gluténes dolog jó bonyolult. Mindenki mást mond, az anyuka meg legyen okos, aztán döntsön maga. Én már mindkét végletről hallottam, az egyik hogy adjunk nagyon hamar, már fél éves korban, a másik pedig hogy 2 éves koráig egyáltalán semmi liszteset ne kapjon.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!

Én is megvagyok, igaz alig van időm írni, de néha bekukkantok, hogy mi van veletek!

Nagyon szépek a babák egytől-egyig. :lol:

Hozzátáplálásról én is annyit tudok, hogy anyatejes babánál mindenképpen a 6 hónapot javasolják, tápszeresnél meg a 4. betöltött hónapot.

Nekem két gyerkőcöm kizárólag anyatejes volt, kettő meg tápszeres és anyatejes.
Én azt tapasztaltam, hogy nem számít, mikor kezdtem el adni a kiegészítést, mind rossz evő volt, sőt később sem változott.
Hiába adtam a 4. hónaptól az almát, majd a krumplit stb... a mai napig alig tudom beléjük tömni a kaját.
Szerintem ez gyerekfüggő elsősorban, milyen étvágyú és energia szükségletű, valamint alkatú a kicsi.

Én is töröm a fejem, hogy elkezdjem-e, de majd Noémi fogja eldönteni, mennyire igényli a hozzátáplálást. Ha úgy látom, hogy tökéletesen elég neki az anyatej, akkor szeretném kitolni az időt 6 hónapos koráig.
Viszont az biztos, ahogy eddig, úgy most is saját főzésű kajákat fogok adni. A bébiételt eddig egy gyerekem sem szerette, hiába vettem sokfélét. A desszertet is én készítettem, ősszel, amikor bejött a sütőtök rengeteget "gyártottam" a fagyasztóba.
Volt sütőtök rizzsel, sütőtök krumplival, volt olyan üveg amibe hússal készültet tettem, de volt édesség, sütőtök almával vagy banánnal amibe kekszet reszeltem.
Gondolom most is hasonlóan lesz, rengeteg bébiételes üvegem van, csak helyet kell majd csinálni a fagyasztóban nekik.

lilly!
Én az anyatejes kakit úgy szoktam kimosni, hogy lehet kapni a dm-ben saját márkás folttisztítót (ami nem is drága), azzal bekenem 10 percre, majd kimosom szappannal a területet. Azután teszem a gépbe teljes mosásra a többi babaholmihoz.
Eddig maradéktalanul kiszedte, és ami a lényeg, a színes ruhából is eltünteti anélkül, hogy kiszedné a színét.

Mi még csak hátul kullogunk, jövő héten leszünk 3 hónaposak. A tegnapi mérésen volt a kiscsaj 5600 gr.
Az éjszakákat általában átalussza, csak elvétve kel fel 5 óra előtt.
Azt is megfigyeltem, hogy teljesen változó, mikor mennyit alszik. Van olyan nap, amikor szinte minden szopi után szunyókál, de olyan is akad, amikor egész nap éber és nézelődik.

A játszó szőnyegét az ágyra szoktam rakni és onnan remekül látja a tv-t, amit előszeretettel néz. Nem is a felaggatott játékok érdeklik, hanem a tv, főleg a reklámok.
Forgolódni még abszolút nem akar, kísérletet sem tesz rá, úgyhogy le a kalappal a megforduló babák előtt!! :wink:

Hason csak pár percig marad, utána üvöltés ezerrel.

Mi a héten megyünk ortopédia 3 hónapos kontrollra, jövő héten meg a státusz vizsgálatra.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Szódabikarbóna!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Megjöttünk a doktornőtől. 7290g/66.5 cm
Doktornő szerint várjak még a hozzátáplálással pár hetet, mert jól fejlődik anyatejtől is. Elmondtam aggályaimat. Rám bízta a döntést.

Bejelentkezett holnapra egy fickó babakötvénnyel kapcsolatban. Ez a kötvény nem automatikus? Nekünk is kell csinálni vele valamit? Azt hittem, ha nem akarunk start-számlát, akkor 18 évig nem kell vele foglalkoznunk.
ducimami
 
 


Kati!
Nekünk megjött a kötvényünk...automatikusan jár! A fickó egyéb befektetési tanácsokkal akar szolgálni, mert a babakötvény elég gázos, valljuk be őszintén! Nálunk is próbálkoznak...egyelőre még elhajtottam őket...de tudod...az ő ajánlatuknál nincs is jobb a világon!!! :lol:

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: