Új privát üzeneted érkezett!

Tinus! infacolt használjuk lassan 3 hete de semmit nem ér ezek szerint:(((

most a gripe watert akarom kipróbálni,soknak bevált.

Kubi neked is ajánlom az infacol helyett!

Milli! szívből gratulálok,csodálatos baba!!!!!!!!!!súly?centi?
velem is undorítóan bántak a csecsemősök,sokat is sírtam miattuk.
első héten nekem is 80at evett Ármin,nem gond!:)
germastan,most aventos mellb.krémet használok.
nekem általában büfizik.Ármin csak hason szeret aludni,második nap napközben kipróbáltam és akkorát aludt h azóta csak úgy. simán átfordítja a fejét jobbra,hol balra...ha meg csak oldalt van akkor csak az egyik felén tud.
nekem ezt ajánlották sokan a levegő nyelés ellen,brendonba lehet kapni.
http://drbrown.hu/products/bottles.htm


igen,nekünk is 1 hetesen kellett.de már nem fog kelleni,mivel tápszert is kap.
Panndi! olyan irigy vagyok,h ilyen jó babád van...szupeeeer!

KépKép
dike
 
 


2 napja nagyon szenvedünk,folyamatos a hasfájás,nyög egész nap,úgy sajnálom...nem tudok már mit tenni:((((((
buzi gyógyszertárba még grip water sincs...vagy mi az...kipróbálom azt is.alig alszik valamit,én mosott szar vagyok.
tegnap elmentem a Brendonba meg a c&a-ba hát beszarás milyen cuccokat vetem neki:)) ja és magamnak is pár felsőt....jó volt kiruccani,anyum vigyázott rá,bezzeg nála aludt:)

KépKép
dike
 
 


dike, én dm-ben vettem Gripe Watert! nézd meg ott is...

Kép Kép
kriszti0921
 
 

 
 

dike, kitartás, Zsófi is nagyon hasfájós volt, és nem akarlak elkeseríteni, de minden csak ideig-óráig segített. Aztán három hónapos lett, és egyik napról a másikra elvágták a hasfájás.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Milli:
Gratula a babához, én is gondolkodtam már a bábakoktélon (csak előbb minden mást be akartam vetni) ezek szerint hatásos. :)
Gyönyörű a kislánykád!

Mellsebesedés: Jók a kenőcsök, talán a Garmastan leginkább, de szerintem próbálkozz a szoptatással, ha nehezen is megy, mert hosszú távon neked nagyon macerás lesz a fejegetés.
Megyeis védőnővel nem találkoztál benn? Talán ő a legkézségesebb szopi tanítás ügyben ott. Vagy adtak telefonszámokat távozáskor, azt te megkaptad?
A melled sem lesz sebes, ha a babád megtanulna szopizni.

K-vitamint viszont szerintem beadják a Klinikán az elsőt, nézd meg a baba záróját, azon rajta van. Kornélka megkapta benn, csak 1 hónaposan kell kapja a következőt.

Dike: A hasfájás fura dolog szerintem nem segít ilyenkor semmi lötty. Gergő volt hasfájós, most Kornélka is. Kizárólag a testközelség nyugtatja meg, így ilyenkor sajnos az ember semmi mást nem tud csinálni, csak tartogatja a babát.
Talán egy kendőt érdemes beszerezned, és megpróbálni magadra kötni, Kornit az megnyugtatja, viszont csak egy bodyt lehet rajta hagyni, mert nagyon bemelegszik ebben az időben.
Kitartást neked, emlékszem, hogy első gyereknél milyen ijesztő a kitartó hasfájós sírás. Én sokszor arra gondoltam, hogy én nm csinálok valamit jól, az én hibám, de harmadik gyereknél azért tudom, hogy ez hülyeség.

Judit

Kép

Kép

Kép
migej
Pécs
 
 


migej, nálunk a testközelség sem segített anno Fruzsinál. Ő fura kisbaba volt, nem szerette, ha ringattuk, akkor csak még jobban rázendített, ha betettem a kiságyba, megnyugodott :shock:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk tanácsadáson, és Milán 3170 gramm, 50 cm :D
Pont egy kg-ot hízott, mert 2170 grammal született, és 2 cm-t nőtt :lol:
Szóval azért szépen cseperedik. Igaz most akkora, mint egy időre született átlagos újszülött, de nem baj :wink:

Zsófi

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


dike, pont tegnap volt nálunk védőnő és ugyanazt mondta, mint panndi, hogy ne nagyon számítsak nagy átütő változásokra sem az infacoltól sem mástól... ennyit erről. Mindenki csak találgat, szerinte pl. nem is hasfájós, csak felcseréli az éjjeleket és nappalokat.. én már nem tudom, csak várom, hogy egyszer jobb lesz. Amúgy nem egy rossz baba, csak néha nyűgős, úgyhogy igazából panaszra nincs okom.
20140503222551
 
 


köszi a tanácsokat!

mindenhol hiánycikk, de a vateráról sikerült gripe watert kapnom.

Ármin tegnap du-tán óta tiszta apró piros pöttyös kiütéses,nagyon megijedtem,reggel elvittem a drnőhöz...írt fel kálciumot ...de reggel viszont szebb volt,mondta is h szerinte halványodik, megint annyira vörös piros és több...felhívtam,holnap megint menni kell.
mosószer ariel sensitivvel mostam most 2 adagot,de szerintem már volt rajta olyan ruha múlt heti mosásból amit ezzel mostam, de passz,előtte Dreft-tel..de ma vettem is belőle 3at,átmosom a ruhákat.nap???passz... én pedig tegnap két tányér gulyás levest ettem ami alapból csípős volt nem kicsit..talán az?passz:((

Zsófi! nagyon szépen hízik,ez igen!:)

KépKép
dike
 
 



Szia Dike!
Szerintem napkiütés,mindent átcseréltem annakidején,a kaját is figyeltem,amikor az Anna piros pöttyös volt,semmi másra nem jutottam......
Jók a cuccok,Én is szoktam vaterázni,teszveszezni,ami meg nem válik be eladom! :)
Szia Tinus!
Nekünk az vált be,hogy esti alvás előtt mikor éber időszaka van( 7-8-9 óra fele),hangosabbak vagyunk,tévézünk,Anna játszik,fürdik,szóval nem hagyjuk "aludni",így éjszaka csak 3 óránként kell szopizni,és utána bealszik,nem nézelődik! :D

Kép
Kép
bell25
 
 


Sziasztok!

Kész vagyok teljesen, ilyen még nem volt, Szonja tegnap egész nap nem aludt szinte semmit, öt tíz percekre szenderült csak el, éjjel fél tizenkettőkor tudtuk csak letenni, a szokásos 8 helyett.

Fogalmam sincs mi baja szegénykének. Infacol helyett vettem espumisant, de ez sem jött be, lehet nálunk is a Grippe következik. Most délelőtt megyünk dokinénihez, kíváncsi leszek mit mond....

Alig vagyok ám álmos..
kubi
 
 


sziasztok!

látom mindenki próbálkozik...anno kiarával én is végigzondoráztam ezt,de
nálunk semelyik sem vált be,talán kicsit az espumisan és utána mondta a
védőnő,h szélcsővel próbálkozzak és utána jobb lett a helyzet,de a
hasfájás már csak 3hónaposan tűnt el neki...
most Benett már nem is hasfájós,csak néha szenved kcsit,de nem vészes
és napi fél normaflort kap és ha már nagyon szenved,akkor megszélcsövezem...

Kubi!
nekem Kiara volt hasonló,mint neked most Szonja...
nekem sem aludt egész nap,csak elszenderült és hajnal 3körül sikerült
elaudnia és aludt délig és onnantól újra nem aludt...
én kb másfél két hónapig játszottam ezt...
nagyon fárasztó volt,most tuti megőrülnék ha újra végig kéne csinálnom...

milli!
gratulálok!
a lányok minden kérdésre már tök jól megadták a választ...

dike!
szerintem is melegkiütés lehet.Benettnek is van és Kiarának is volt.
majd elmúlik...

kedden voltunk dokinál és 4170el hoztuk haza a kórházból és rá 1hónapra
5300at mértek...

Kép
Kép
csibe83
 
 


csibe!

A sima felnőtteknek való Normaflore-t adod, vagy van bébi-változat? Mert előbbiből van itthon, kipróbálnám én is...

Kép Kép
kriszti0921
 
 


kriszti!
a sima normaflorból adok napi fél adagot...

Kép
Kép
csibe83
 
 


Csibe ne keseríts el a másfél hónappal...
Bár ma alszik, gondolom jól kifáradt tegnap.
A normaflore-t mások is mondták már, lehet kipróbálom én is.

Most a doki még a roiboos teát mondta, gyereknek és mamának is, hasfájás ellen.Bár én a babusnak nem akarok még teát adni, de majd én iszom.

Jaj lányok, a doki szerint nyaki is háti hypotoniája van Szonjának...
Kész vagyok. Jövő hétre megcsíptem egy időpontot a fejlődésneurológiára, szét esz az ideg addig.
Még hétfőn hasi nyaki csípő uh-ra is megyünk, remélem rendben lesz minden.
kubi
 
 


kubi!
az ezt alatt azt értettem,h végigpróbálni az infacolt,espumisant,gripe watert
és amíg ezeket végigzongoráztam addig hasonló napjaink voltak,mint nektek
Szonjival,de a szélcső után azért többet aludt mrá szerencsére napközben is...
ezt a roiboos teát én is kipróbálom...
miből állapította meg a hypotoniát???

Kép
Kép
csibe83
 
 


Ok, akkor megnyugodtam nem alvás ügyben :D

A szokásos vizsgálatokat csinálta, a félig ülve a kezénél fogva húzta fel Szonját. De nem volt nagyon bőbeszédű a doki.....
kubi
 
 


kubi!
remélem minden rendben lesz Szonjival és a fejlődésneurológián megnyugtatnak.
hova mentek?
mert itt a Margit kórházba van,viszont mindig iszonyat sokan vannak,
ráaádsul az időpont nem jelent semmit...

Kép
Kép
csibe83
 
 


Rókus kórházba megyünk, szerencsém volt, mert már jövő hét péntekre volt időpont. Remélem nem kell majd sokat várni.
kubi
 
 


Köszi csibe, kipróbálom akkor a normaflore-t én is, hátha beválik

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Kubi, ugyanez volt a helyzet velünk is tegnap, egész nap alig aludt, éjszaka már egy kicsit többet. Én az időjárásra fogtam, mert ma már egy kicsivel jobb a helyzet.

Bell, nem rossz ötlet. Nálunk eddig úgy volt, hogy pont este fürdetés után aludt egy jót aztán szinte úgy kellett mindig költögetni az utolsó kajára. Megpróbálom, bár már nekem is átállt a szervezetem arra, hogy este én is alszom egyet 11-éjfélig, annyira dög fáradt vagyok.
20140503222551
 
 


ti elvinnétek az Ármint ilyen melegben a Balatonra?attól tartok még se megyünk...ez még árnyékban is durva!

pöttyök reggelre szebbek lettek úgy h megint csak ezt látta doktornő,de du-ra tegnap is iszonyú piros volt.
hétfőn megnézi megint.

KépKép
dike
 
 


Sziasztok!

Csibe jó hogy mondtad a normaflore-t nekem eszembe se jutott volna. Tegnap én is beszereztem egy infacolt, még nem próbáltuk, de ahogy írjátok semmit nem ér. Julcsi is kezdi a tekeredést, pedig csak anyatejet kap és már alig merek enni, nehogy fájjon tőle a hasa. Tegnap pl kovászos ubit ettem és szegény eléggé szenvedett tőle, így azt is elfelejthetem, pedig nagyon szeretem.

Kubi a doki felhúzta Szonját ülésbe és Ő nem húzta a kis fejét, hanem lebegtette? Borcsinál ez volt anno, rámhozták a frászt, aztán végül semmi gond nem volt.

Zsófi ez igen, szépen növöget Milán :wink: .

Dike én nem vinném. Ma délelőtt elmentünk a gyerekekkel sétálni, 11-re értünk haza, de iszonyat meleg volt már akkor is, szegény Julcsi majd megfőtt a babakocsiban. :? Ez most olyan, mint a nagy hideg, abban sem jó kivinni a babát meg ebben a kutya melegben sem.

Szerintetek adhatok a lakásban rövidujjú bodyt Julcsira?

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Kubi! nagyon sajnálom, annyira rossz lehet!:(

Csibe! azt a normaflort amit mi felnőttek is?h adod neki? és azt lehet?kipróbáljam én is??hasfájásra jó?na látom már más is kérdezte!
Ármin is ennyit hízott!:)

kisbarack! nekem most rövid ujjúba van pelenka nélkül,pelussal betakarva 26 fok van!

KépKép
dike
 
 


Kisbarack igen felhúzta ülés közben és a buksiját nem tartotta.

Ha már öltöztetés. Miben altatjátok a babát éjjel ilyen melegben?
Most egy ujjatlan body van csak rajta. Eddig éjjel általában rövid ujjú bodyban és ujjatlan hálózsák volt rajta. De lehet hogy ez meleg lesz?
kubi
 
 


öltöztetés:
mi amikor hazahoztuk,akkor kb 1 hétig hosszú újjú body,zokni,nadrág volt rajta,
de azóta már csak rövidújjú body és zokni van mindig rajta...
ha hidegebb volt,akkor egy plüss takaróval takartam be és most már
csak tetra pelenkával...

dike!
hasfájás miatt adom neki,de nem csak ekkor lehet adni neki...
erősíti a bélrendszerét legalább...

Kép
Kép
csibe83
 
 


Lányok, mondjátok meg nekem mit csinálunk rosszul, mert én ettől kikészülök:)

Etetés!

3 óránként próbálom etetni. Rákaptunk a szopira, cumisüvegből többnyire akkor adok neki, ha a hűtőben tárolt tej nél lejár lassan a 24 óra és nem akarom kiönteni. (Tegnap pl. kiöntöttem 2 dl-t, a szívem szakadt meg) Mert ugye 24 óra hűtőben, fél év fagyóban. Ide is és oda is szoktam fejni, hogy legyen készenlétben mindenhol tejcsi. Na szóval. Jön az etetés ideje. Megmérem mérleggel kajcsi előtt (erre a célra béreltük, mert szopinál ugye ne tudni mennyit eszik) már persze ha a mérleg valós mennyiséget mutat egyáltalán, majd szopizik, próbálom büfiztetni majd újra megmérem, tisztába teszem mert kajcsi közben folyton hallom, hogy tele rotyizza a pelusát, és akkor próbálnám visszaaltatni, vagy visszatenni aludni, de nem akar, így jön a sírás stb.... majd akkor nekiáll cupákolja a kis kezét, tehát éhes, megint cici, és ezzel eljátszunk két órát kb. Most akkor hogyan etessem 3 óránként ha két óra szeánsz után esetleg elalszik, akkor keltsem egy óra múlva???? Már alig látunk ki a fejünkből:D Valamit nem jól csinálunk, csak nem tudom mit...és ő olyan kis mohóka:)) akárcsak én.

szóval, ötlet????? szívesen veszek bármit:D

Még valami. Milli csak anyatejet kap (egyenlőre), emellett kell neki ebben a dög melegben víz??? Azt mondták anyatejes táplálás mellett nem kell se víz se tea, de tegnap pl. olyan nyügős volt délután, nagyon sajnáltam.

Milli

Családient.hu vonalzók
milli80
Aba
 
 


Milli eszedbe ne jusson felébreszteni, ha alszik. Majd ha éhes lesz úgyis felkel!
És szerintem a mérleget is felejtsd el, max egy héten egyszer mérd.
Szopi után tedd tisztába, aztán hagyd nézelődni egy kicsit, és próbáld meg elaltatni. Az nagyon nem jó, ha óránként enne. Egyébként nem kell feltétlen tartani a három órát, de a két óra lehetőség szerint legyen meg.
Vizet megpróbálhatod, hogy kér-e. Lehet, hogy a második szopi helyett vízzel kellene kínálni, mert lehet, hogy csak szomjas. Egy picit nyugodtan ihat, ha kér. Ha nem, akkor hagyni kell.
kubi
 
 


Kubi, most pl. reggel 8-tól alszik (akkor benyakalt 100-at) ....most akkor ne keltsem fel??? Ez nem csak hogy több lesz mint 2 óra, még 3 óránál is tovább járunk.
A mérleggel csak a megevett mennyiség miatt játszok.

Vizet, milyet? Ha forralom és hűtöm, vagy mehet (azaz bízhatok)a Jana vízben?

Milli

Családient.hu vonalzók
milli80
Aba
 
 


Jó kérdés, Milli. Nálunk ugyanez a helyzet. Csak mi tápszeresek vagyunk túlnyomórészt és én etetések közben szopiztatom, mert attól nyugszik meg, de így gyakorlatilag egymást érik az etetések és mire megnyugszik és elalszik addigra megint etetnem kéne... Ha hagyom aludni, akkor kimaradnának etetések.

Jana vizet nyugodtan adhatsz neki, de a forrralt, hűtött verzió is jó. Mi az első pár hétben bébivizet használunk, de utána áttérünk a csapi víz forralására,
20140503222551
 
 


Milli szerintem két három hetes koráig hagyhatod 4 órát aludni, aztán utána annyit, amennyit akar. Nem baj ha így kimarad etetés, végül is nincs kőbe vésve, hogy mikor kell ennie. Amikor eszik, onnantól nézed a következő etetést.
Nálunk is van, hogy négy óra múlva eszik, de most a melegben van olyan is, hogy csak másfél órát bír.
A Jana víz ok, nyugodtan adhatod neki.
kubi
 
 


Sziasztok, latom, majdnem mindenkinel hasonlo problemak merulnek fel: szopi, bufi, kaki, hasfajas, alvas, pottyok... Remeljuk, mindenhol hamar elmulnak a gondok.

Jelentem, tegnap en is beparaztam, pedig alapbol nem vagyok egy para-mami, de ujabban mindentol felek es tulaggodom magam. Szoval meg a korhazban lett egy csodaszep es hatalmas herpesz a szamon. Elmult, kijott helyette masik. Kozben Lola elkezdett pottyosodni, eloszor apro piros pottyok, majd par napja szep kis gennyes feher kozepuek. En hulye elkezdtem guglizni, mig arra jutottam tegnap este 8 orakor, hogy mi van, ha megfertoztem a herpesz virussal, es amiket a homlokan latok, nem is sima melegkiutesek (vagy nem a hormonoktol vannak), hanem herpeszes holyagok? Igy aztan este 9-kor az ugyeleten kotottunk ki, de addigra mar sik ideg voltam.
A doktorno megnyugtatott, nem herpesz, hanem baba-akne, es ezt nagyon hatarozottan megerositette. Egy ko esett le a szivemrol.

A masik: elfertozodott es kinyilt a csaszar-hegem. Most antibiotikumot szedek, holnap kontroll. Ez a kovetkezo param, mi van, ha hozza kell nyulni es ne adj isten korhazban kell maradnom? Kesz vagyok...

Egyebkent Lola szepen no, 53 centi, 4260 gramm. Sokat alszik, ha nem alszik, nezelodik es neha mostanaban mar van egy kis nyifi-nyafi is. A kakilassal van gondunk, napi egyszer van (csak tapszert kap, hosszu tortenet, nincs igazan kedvem leirni), az is nagy erolkodesek aran. Remelem, elmulik hamar es konnyen fog neki menni.

KépKép

KépKép

KépKép
andrejja
 
 


Milli:
Kornélka dettó így kajál, van hogy pár órán át óránként esik, aztán alszik 5 órákat. Éjjel már csak enni kel fel.

A mérleget csak hetente használd, bőven elég és megnyugtató, ha gyarapodik.
Szerintem nem kell víz, amíg elég a tej, gyarapodik, ebben a melegben viszont annyiszor kell mellre tenni, ahányszor elfogadja, akár fél óránként is. Míra lányom is csak szopott, se víz, se tea, se kaja 6 és fél hónapos koráig. Makkegészséges a kiscsaj.

Ha pedig alszik a baba, fel ne keltsd!:D Úgy tűnik bőven elég a tejcsi, ha ilyen sokat is bír aludni.

Judit

Kép

Kép

Kép
migej
Pécs
 
 


Csajok, mit csináljak, ha mindig fürdés időben alszik a legmélyebben? Már második napja alva fürdetjük, jóval később, mint kéne, hátha fölkel.

Nálunk a hajnali órák a zűrösek, általában akkor fáj a hasa. 3-tól 6ig általában nem alszunk...
20140503222551
 
 


tinus! mi se:(

KépKép
dike
 
 


sziasztok!

hát nekem a kórházba a csecsemős azt mondta,h nappal mindenképpen
keltsem 3óránként enni és éjszaka ne és ez nálunk be is vált,m csak 1szer kel
éjszaka és amúgy nagyon jókat alszik...
nappal viszont keltem mindig 3óránként,max negyed fél órákkal
csúsztatok,h
olyan 7körül egyen utoljára aztán alvás...

nektek hogy viselik a kicsik a meleget???
nekem Benett már csak egy pelusba van és még így is néha melege van...
nem is eszik sokat és így sajna nem is hízik,de szerencsére legalább nem
fogyik még...

Kép
Kép
csibe83
 
 


Én nap közben sem keltem háromóránként, bár ebben a melegben örülök, ha két órát alszik egyben nappal. Szerencsére az éjszakáink rendben vannak, 1-2 körül kel, aztán csak reggel 5-6 körül.

Változó, hogy viseli a meleget, tegnap pl egész nap aludt, ma pedig alig. Egyfolytában enne szegénykém. Gondolom főként szomjas.

Tinus mi lenne ha tolnátok a fürdés időn? Nem történik semmi, ha mondjuk korán pl 6 körül vagy későn 9 körül fürdik. (meg akkor sem, ha pl egy-egy nap kimarad a fürdés)
kubi
 
 


Lányok, szegény Julcsi ma még szinte semmit nem aludt, állandóan nyöszörög, csak a cicin nyugszik meg. A melegtől lehet? Közben annyi mindent kéne csinálnom itthon, szegény Marcira sincs semmi időm, még jó, hogy Bori táborban van. Nagyon nyűgős szegénykém, nem tudom mi a baja :( .

Nálatok minden okés?
Lehet a meleget nem szereti?

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Barack Nálunk is ugyanez volt a helyzet tegnap....
kubi
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bejelentkezés :wink: sajnos megint szarakodik a laptopom, ezért mostanában ritkán tudok jönni :( de jól vagyunk, minden oké! Most a barátnőm gépéről írtam.

Pusssz

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


huu mennyit kellett visszaolvasnom. tegnap előtt Agárdon voltunk a picurral, nagyon jól bírta:)aznap éjjel csak egyszer kelt fél 3kor:))
másnap reggel apa ment dolgozni 24be ma reggel jött meg,mi meg anyuméknál aludtunk, és Ármin megint csak 1szer kelt olyan jóóóóóó!iszonyat ez a hőség,anyuéknál 29 fok volt éjjel,fujjjj.
már 1,5 napja nem kakilt nagyon szenved.
képzeljétek az a rohadt, pusztulat kiságy,amit a sógoroméktól kaptunk kb 8 éves, tiszta szuh...áhh és én nem láttam mikor betették, csak már éjjel alig tudtam aludni annyira hangos volt valami és mindig azt hittem h a légzésfigyelőnek van ilyen hangja. undorítóóóóóóóóóó,teljesen szét volt rágva...tegnap úgy kibasztam,mint macskát szarni, úgyh mától a kisfiam külön szobában alszik az szép tiszta ágyában.
már 4 kiló felett van a drága:)
Ármin mindig csak cumizik a cicin....7szív egyet nyel...teljesen kivagyok...és szar anya vagyok amiért nincs annyi tejem h csak épphogy szívná és akkor is spriccelne,ja és mert nem fejek:(((
lelkiismeretfurdalásosom van egész nap.ja és ebbe rohadt hőségben nagyon élvezetes a z órás szoptatás úgy h préselem neki az egyik kezemmel a cicim, a másikkal huzom fel fel a lábai a hasához,mert görcsöl,közben ezerszer kiesik a cici a szájából...áhhhhhhhhhhhhhh
most megszélcsöveztem kakilt egy kicsit.
ja és nagyon keveseket eszik..ez a meleg miatt lehet?

csibe! nálatok h fok van a lakásban h pelusban van csak?

KépKép
dike
 
 


Árminnak zöldes a kakija,mitől? az baj?

KépKép
dike
 
 


Dike, a tápszertől zöldes. Nálunk is, a védőnő előre mondta, hogy ne ijedjek meg, ha zöldes lesz. Na, látom a szoptatással te is detto úgy vagy ahogy én. Figyi, ne okold magad, nem ettől leszel jó vagy rossz anya. Ha fejnél akkor sem biztos, hogy működne, mert alkati kérdés is.

Nálunk is egy szál pelusban van, 30 fok van a szobában...
20140503222551
 
 


Dike ne legyen lelkiismeretfurdalásod! A lényeg, hogy kap valamennyi anyatejet.
Egyébként nálunk az elején pont azért köpi ki a cicit, mert nagyon spriccel neki. Aztán ilyenkor belemegy a szemébe...
És ez nem fejés kérdése.

Nálunk az anyatej ellenére is zöld a kakija. A dokinéni azt mondta, hogy ne foglalkozzak vele.

Itt is jó kis harminc fok van a lakásban, Szonja is egy szál pelusban van. Szegénnyel állandóan összeizzadunk, mert egyfolytában csak enne...
kubi
 
 


Dike tényleg ne csinálj a szoptatásból problémát. Tökéletesen jó anyuci vagy még attól, hogy nem megy úgy a szopi ahogy szeretnéd. A kiságy tényleg elég gáz lehetett fujjjj :?

Nálunk minden kaja után kakil a csaj, úgyhogy nem is teszem tisztába csak szopi után.
Zöld kaki Julcsinál még nem volt, de Marcinál elég sokáig, nem probléma, anyatejes és tápszeres babánál is lehet.

Isssszonyat meleg van, mi is összeizzadunk Julcsival, úgyhogy a peluson kívül egy kis pólót is adok rá, mert különben ragadunk egymáshoz.
Most éppen a teraszon szopizott, levettem róla a pelust, raktam egy törölközőt az ölembe és úgy evett. Hát csajok azt az elégedett arcot.....jól esett neki egy kis szellő a popóra.

Zsófi azért gyere majd!!! :wink:

Kubi drukk a holnaphoz, gyere ha túl vagytok rajta, mesélj majd, hogy mi volt!!!!

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


dike!
megnéztem neked és sötétítve van délután 5kor 29 fok...
nem vagy szar anya...ne is gondolj ilyeneket...
hogy érzed,bevált a szélcső?
akér minden kajcsi előtt megcsövezheted kicsit...
nem gond,ha kevesebbet eszik ebbe a melegbe...nekem is Benett.
eddig 250eket hízott egy héten most meg 100at...

Kép
Kép
csibe83
 
 


Sziasztok!

Kriszti
Tamara Nagyon szép kislány! És Emcsi majdnem egyidősek! Pocok 22:11-kor született 16-án. :lol:

Zsófi
Milán baba gyönyörű! :D

bell
Köszi a táblázatot. :D

Kisbarack
Nagyon szép lánykád van! :lol: Köszi, már az UH-on is megállapítottuk a dokimmal, hogy nagyon csajos a pofija. :)

Andrejja
Igen, tényleg minden baba nagyon szép. Lola is gyönyörű baba!! :D

Panndi
Nagyon szépek a gyerkőcök. Nem is vettem észre a kórházban, hogy a Fruzsinak ilyen szép kék szeme van! Jól vagytok? Na most hogy áll a negyedik baba kérdése? :wink:

Tinus
Bercimnél én is csalódásként éltem meg, hogy császáros lett. Végig reménykedtem a sima szülésben. :( Meg tudlak érteni. Majd idővel enyhülni fog a dolog.
Én ébresztgettem Emcsit napközben, mert éjjel többször ébred, napközben pedig hajlamos 4-5 órát aludni. Szerencsére nekem nagyon nyugodtan ébred. Sőt! Mostanában már fent is marad 2-3 órát dél körül. Nézelődik, kalimpál a kis kezeivel, de nem hisztizik. Csak az nem tetszik neki, ha a mózeskosárba rakom ilyenkor. Gondolom, onnan nem lát ki.

Milli
Gyönyörű baba! :lol: Én úgy büfiztetem Emcsit, hogy felveszem, és a kis hátát simogatom lentről felfelé, enyhén odanyomva a kezem. Ez be szokott válni, habár nekem mindketten könnyen büfiznek(tek). A többi kérdésedre már válaszolta, újat nem tudok mondani.

Az élet egy ajándék, hát minden percét élvezni kell!
Kép
Kép
Kép
nammado
 
 


Sziasztok :)

Én is itt vagyok, csak mindig van valami.

Nálunk szerencsére a lakásba nincs túl meleg, 24 fok volt most a napokban, így rövid ujjú napozóban volt, vagy rövid ujjú bodyban és rövid gatyában.

dike: ne legyen lelkifurdalásod, nem a szoptatástól lesz valaki jó vagy rossz anya!

Gábor most kétszer is egy órával hamarabb ébredt reggel, mert hiába teszem le a kiségy alsó részébe, felkúszik a kiságy rácsához, és kiabál, ha nem tud tovább menni.

Ja, és szerdán megkaptam élete első ébrenlévős nekem szóló mosolyát, és azóta minden nap mosolyog, imádom :)

Egyik nap háromszor is átfordult hasról hátra, sírt hason fekve, és annyira tekergette a fejét, hogy ahogy kifeszítette magát, átpördült. Jól meglepődött :lol:

nammado: jöhet a negyedik baba ;) Csak a szülés napján mondtam, hogy nem biztos, hogy kell, de mikor benyomtam a két szendvicsemet, aludtam egyet, már akartam következő babát :wink:

Berci mit szólt Emőkéhez?

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!

Nálam is pörögnek az események. Tegnap reggelre begyulladt a sebem (császár) váladékozott. Visszakellett mennem a Klinikára, még a gyerekorvos is megnézett:) így most Milli nem kaphatja a tejcsimet. Mert hogy ezenkívül kör alakú kb. 1,5 cm átmérős sebek jelentek meg a hónalj és a mell közötti részen rajtam. Úgy fáj, mint az állat. Mindemellett hétfő óta kezeljük Milli úját, mert köröm résznél lejött a kis bőre szinte az ujjacskájának a közepéig. Így kenegetjük, kötözzük, és most még egy ujján kezd szintén leválni....szóval a doktornő szerint ki kell kezelnem Millit is és magamat is külön-külön, mert lehet, hogy egymást fertőzzük. (Nagyon édes a gyerekorvosunk, jól jártam vele nagyon, minden nap érdeklődik a Milli ujjacskája iránt) Most antibiotikumot és normaflort szedünk mindketten. Tegnap a szívem szakadt meg, 6,5 dl lefejt tejet kellett kiborítanom. Szerintetek??? Most pedig adhatom neki a tápszert. Attól meg úgy látom alig van széklete, pedig anyatej mellett minden evésnél tele volt a pelusa.

Még mi jöhet????

Milli

Családient.hu vonalzók
milli80
Aba
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: