Új privát üzeneted érkezett!

pókica: engem érdekelne a véleményed mégha szted másokat bánt is. Nekem apum nem hitt sosem, igazi ateista volt és mikor kb 50 lett változott meg benne vmi. de sosem beszélt róla mert anyum nem engedte. De kivi lennék h aki nem hisz ebben az miért nem és mit gondol, mivel én mindig hittem hisz ebbe születtem bele. engem nem bánt meg vagy nem háborít fel, persze megértem ha erről nem akarsz nyilatkozni a béke kedvéért de azért szívesen meghallgatnám a te álláspontodat is.

mennék már szüüüülníííííííí....na off. :lol:

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Csajok, majdnem megjártam az ügyeletet. :( Vagyis magamtól menni sem tudtam volna, meg volt szervezve, hogy visznek.

Annyira rossz állapotba kerültem, hogy se leülni,se lefeküdni nem tudtam, erős fájdalmakkal, a férjem vitt fel az emeletre. Végül vettem be fájdalomcsillapítót, most már viselhető a dolog, de nagyon fájt. Ki gondolta volna? :roll:

Az ügyeletet végül hagytam, holnap jön egy masszőr, meg valószínű a reumatológiára is le kell látogatnom. Áááh, nem hiányzott ez most.
Úgy tűnik lumbágó.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára uxi 2010.12.09 21:22-kor.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Pókica, én nem írtam, hogy az ajándék kárpótolna bármit is.
Azt írtam, ez a szeretet egyik kifejezése. Nem helyettesítője.:wink:

Nono, én ateista voltam a huszas éveim elejéig. A szüleim a mai napig azok. Egyébként meg példás életű, nagyszerű emberek.
Bár nem az a kifejezett harcos ateista voltam, inkább közönyös. De ismerem ezt az álláspontot is, ebben nevelkedtem.:wink:

És örülök, hogy a szüleim nem voltak képmutatóak, pl. nem kereszteltettek meg gyerekkoromban, csak azért, mert az szokás, hiszen úgysem hittek, hanem vállalták a nézetüket.

Amitől egyébként falra tudok mászni, az a vallásoskodás, amikor csak hagyományból, szokásból tartanak egyfajta külső vallásos mázat valódi hit nélkül. Sokkal jobb, ha nyíltan bevallja valaki, hogy nem hisz az egészben.:wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára uxi 2010.12.09 21:23-kor.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 

 
 

Ja, mézeskalács recept engem is érdekelne majd. :D
A tavalyi nagyon csúnyán megdagadt, felismerhetetlenek lettek a formák.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Köszönöm. Jól esik, hogy így megértetek, elfogadtok. Nekem senkim sem volt vallásos, se az én se férjem családjában. Egyikünk sincs megkeresztelve és a mi gyerekeink sem.
Nono, priviben beszélgethetünk róla, de még ha Ti nem is bántódnátok meg, de itt esetleg mások igen.
Uxi,még nem írtad hogy változott az éjjeletek Samuval és hogy oldottad meg az ébredéseit. :wink: Tündi ma későn aludt el a délutáni pihenésekor és még mindig ébren van. Most épp azzal játszik, hogy a nyakamnál bedugja a pólómba a telefonom, alul pedig kihúzza. :lol:

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


aztaaaaaa micsoda port kavart a karacsony!

Mi ateistak vagyunk, pedig pl a nagymamam nagyon vallasos és o mindig el is vitt a vasarnapi misére, amit én nagyon szerettem.

En teljesen megértem Pokica eszmefuttatasat, ugyanakkor azt is megértem, amirol Panny beszél.

Nalunk bar sokkal tobb mindent meg tudnank venni, mint amit megveszunk, igenis szo van arrol, h bizonyos dolgokat nem vagyunk hajlandoak megvenni, mert tul draga ES felesleges. Mi egymast csak egy jelképes ajandékkal ajandékozzuk meg, minden, amire szukségunk van évkozben, azt megvesszuk az adott pillanatban.
Nalunk ezen az éven a gyerekek az interneten valogattak ki az apjukkal, mi az amit szeretnének, ok szelektaltak, ez hetenete valtozott, aztan megirtak a listat a "Karacsony Aponak" (itt igy hivjak) és én szépen megrendeltem mindent a neten, naponta jon a futar. Szamomra is fontos, h legyen vmi titokzatos varazsa ennek a napnak, amikor a vagyak valora vallnak.

Szerintem anélkul IS lehet teljes életet élni, h az ember nem hivo. Szerintem az, h vki ismeri a Bibliat ad egy pluszt, a gyerekeknek mindenképp, de én masképp nevelkedtem és mas elveim vannak. Nem tudok a megfoghatatlanba kapaszkodni, ehhez én tulsagosan realista vagyok. Pokica leirasabol ugy gondolom, hasonloképpen vagy te is.

Nekem minden éven a legszebb ajandék a plafonig éro, elo karacsonyfa. Enélkul el sem tudnam képzelni a dolgot. Miota itt lakunk, annyit vesztett az egész a varazsabol, h itt mar jo elore feldiszitik a fat, tegnap volt a fény unnepe, sokan tehat dec 8-an allitanak fat.

Visszatérve a topik témajara, Nono, értheto, h csak arrol irsz, mikor fogsz szulni, mert minden agysejted ezzel foglalkozik. Beszéld meg Lilivel!

Uxi, kiakadt, ami beakadt?
s.orsi
 
 


Uxi, hogy jött elő ez a fájdalom? Egyszer csak napközben úgy érezted mintha becsípődött volna valami?

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Jó regelt!

Már lényegesen jobb, de még mindig fáj.
Úgy lett, hogy lehajoltam Samuért, valami reccsent a derekamban, és elöntött a fájdalom. Azt mondták ismerősök, tipikus történet. Csak eddig még nem tapasztaltam.

Éjjel szigorúan oldalt fekve "vigyázállás" pózban aludtam, csak így sikerült.

Pókica, majd megírom ma mindenképp, csak most kevés az időm.

Orsi, én is szeretem a plafonig érő fát. Remélem majd nekünk is lesz valamikor. Gyerekkoromban volt, s a macskánk mindig felmászott rá.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


MÉZESKALÁCS RECEPT TUTI TRÜKKEL:

70dkg liszt
20dkg méz
20dkg porcukor
20dkg margarin
2 tojás sárgája
1 egész tojás
1 kávéskanál szódabikarbóna
mézeskalács fűszer- zacskós 1 csomag

Összekeverni a lisztet a szódabikarbónával a porcukorral és a fűszerekkel
hozzáadni a mézet (melegítve folyósabb) és a margarint (melegítve folyós) majd az egész tojást és 2 tojás-sárgáját
Ha időben megvan akkor egy órát (mások szerint egy éjjelt) a hűtőben állni hagyni, én ezt a fázist mindig kihagytam.
Fél cm vastagra nyújtani a tésztát, alakokat kivágni és előmelegített sütőben 7-10 perc alatt megsütni kb 150 fok körül.
Ha megkeményedett a tészta akkor egy éjjelre fémdobozba kell tenni és egy félbevágott almát mellé tenni, megpuhul.
uxi: huh sajnálom. ez nem az idegbecsípődés? mi a különbség a lumbágó és az i.becsíp között?

Karifa: én se tudnám elképzelni se enélkül a karácsonyt.

sorsi: ti is állítotok fát már 8-án? dehát szentestére meg elszárad már nem? nekem ez olyan furi. dehát más szokások.

Én hiszek Istenben de sokmindenben, amit az egyház mond meg nem értek egyet. Több dolgot fogadok el sőt hiszek benne mint amiket az egyház mond. Én Istenben hiszek és abban h minden vallásnak u. az az Istene mégha méásképp is hívják csak másféleképp tiszteljük. nekem a kereszténység ad keretet ahhoz h tiszteljem és higyjek benne. de ha Ázsiában születtem voln akkor az ottani rituálék segítettek volna hozzá h tudjak Istenhez beszélni. Sztem ezek csak külsőségek. Az h vasárnap misére járok csak a lelkemnek jó de sokszor nem tudom miről beszélt a pap mert a kölkök rosszalkodtak és lekötöttek mégis jóérzés ott lenni és hazajönni és elmodnnai h tetten én is vmit Istenért. Még ha apróság is és semmiség az h odamentem.

Számomra érdekes világ az ahol nem hisznek benne. Egyrészt mert pl el sem tom képzelni h mit gondolhatnak akkor pl a halálról. H ott minden véget ér? Pókica azért erre válaszolsz itt? de teheted pü-ben is a béke kedvéért. :))) Bár millió kérdésem lenne de ugye én mint hívő hiszek benne h van túlvilág. Na nem abban h jó voltam és irány a mennyország vagy apokol...szval a hitem Istenre vonatkozik és nem gondolom úgy ahoogy azt a pap hírdeti. sokmidnennel én sem értek egyet. pl azzal h ugye elvileg tilos lenne a gumi használata. sztem meg épp h témogatnia kéne ezt de ez is csak egy a millió körül és már nem is a vallásre vonatkozik hanem az egyház szabálya az emberekre. no de nem folyok bele pedig hű mennyi tudnék írni.
8)

asszem az aláírásomba bepötyögöm: szüüülnii akarooook!! és akkor nem kell folyton ide gépelnem...hehe mintha nem tudnátok.. :lol:

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Sziasztok!

Nono!
Drukk!!!!!

Az ajándékokkal kapcsolatban:
Mi is kicsit visszafogottabban kezeljük a dolgot, mert ha mindent azonnal megkapnak, akkor a végén már semminek nem tudnak örülni. Sajnos a közeli rokonságban is látok erre példát. A gyerekek mindent megkapnak, drága telefont, számítógépet, játékokat, mégsem elégedettek soha. És persze vannak dolgok, amiket elvből nem veszünk meg, mert szerintünk kifejezetten ártanának nekik.
De az is igaz, hogy néha engedni kell.
Barna pl. idén kinézett egy távirányítós, tapadókorong kilövős autót. Nekünk nem tetszett annyira az ötlet, mert ha már távirányítós autó, akkor legyen akkus (ugyebár min. 6 ceruzaelem kell bele), másrészt a lövöldözés lehetőleg kerülendő cselekvés. :)
De Barna minden követ megmozgatott, hogy megszerezze. Írt! a Mikulásnak (életében először, nagy betűkkel, néha segítséget kérve, hogy kell írni a következő betűt.) A levelet bedobtuk, és vártunk. Barna mindenkinek elújságolta, milyen autót fog hozni neki a Mikulás. Szóval nagyon bízott benne. Mi meg sóhajtottunk egyet, és egyeztettünk a nagyszülőkkel, tőlük megkapja Karácsonykor.
A Mikulástól meg persze kapott egy levelet, hogy még egy kis türelem, nem felejtkezett el az autóról.
Ezek után kíváncsian várom a Karácsonyt. :D

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Nem, mi nem allitunk dec 8an karacsonyfat, hanem altalaban a téli szunet kezdetekor. ez most dec18. azért mert ezen az éven pl dec 25én elutazunk Magyarorszagra, szoval, akkor csak 1 napot gyonyorkodhetne benne mindenki, mert jan 6a korul mi is leszedjuk..
s.orsi
 
 


Hali!

Még élek, a múlt hét elég gáz volt.... :roll:
Mi 24-én állítunk fát, a gyerekekkel együtt díszítek. Az ajándékokat próbáljuk visszafogni, valamikor sikerül, valamikor nem annyira. A felnőttek csak apróságokat kapnak. Nagyszülők fényképes családi naptárt az utóbbi 5 évben. Mivel az egész család a nagy vízen túl él, az ajándékozás nehézségekbe ütközik. 8)

Uxi
Remélem már jobban vagy...lumbágó kari előtt nem hiányzik, na meg egyébként sem. :?

Nono
Addig nyafogsz, míg a kisasszony megunja és kibújik. :D Kitartás! :)

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Nono, köszi a receptet!!! Privi ment. :wink:

Mi is 24-én állítunk fát délelőtt. Apa befaragja a talpba, mi a gyerekekkel díszítünk, a csúcsdísz felrakása a végén megint apa dolga. :D
Jan közepéig marad fenn kb.
A plafonig érő fa mindig megvan.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


cajok, lenne egy kérdésem. hívtam múlt héten a MÁK-ot és sikerült 2 ügyintézővel is beszlnem akik naná h véletlenül se mondták u.azt.

Szval tavaly nyár óta hivatalosan nincs munkahelyem. de ugye gyesen vagyok. akkor jár nekem a tgyás? mert a csaj azt mondta h nem a másik h igen de ahhoz h kapjam le kell mondanom a gyest. nade mikortól mondjam le a gyest mikor nem tudom mikor születik meg a baba? mert a tgyás meg járna 28 nappal a szülés elött és ők számolják vissza Lili születésétől. nem mondhatom le pl holnaptól mert ha csak 30 napmúlva szülök? akkor lesz benne x nap amikor semmilyen formában nem voltam biztostítva...szval nem tom mi a herét tegyek. a védőnő...basszus csak tudnám minek van mert semmit nem tudott segíteni.... azt se h milyen támogatások járnak pl a 3 gyerek után azt is tök véletlenül hallottam h a 90 napos terhsségtől már jár a 3. baba után havi 12ezer pluszba...ezt se mondta anno....

*most akkor jár a tgyás vagy sem?
*aztán jön a családi pótlék amit kérhetek
*az anyasági támogatás az a 60 ezer körüli összeg ugye
*és ha megvan a baba jár vmi még? vagy igénylhetek? pl tom h az *oviban olcsóbb lesz az ebédje a gyereknek ugye?

és ezen kívűl vmi? apa elég kevésre van bejelentve és mellette a tgyás se sok akkor kérhetünk bármit pl a helyi önkormitól? vagy nem? hol tudok utána nézni? neten annyira sok info volt sokszor ellentmondva egymásnak az ügyintézők is ellentmondásosak akkor hova menjek segítségért? ha nem muszáj nem fizetnék plusz 30 ezret vkinek h ezt elintézze és elmondja mik vannak...a könyvelőnk is lúzer.....áááááá :roll:

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


nono, amit én tudok:
tgyás az biztosítási jogviszonyhoz van kötve, úgyhogy az jár,a gyed az nálam így h nincs munkahelyed kérdéses.A többit (ovis térítési díj és tankönyvkedvezmény van)jól tudod,és mindent külön igényelni kell, erre figyelni kell.Érdemes már a szülés előtt 28 nappal a tgyást megigényelni,hiszen ez is több minta gyes
Én azt javaslom, menj be a Teve utcába, ott nagyon készségesek az ügyintézők, elmondják mit kell tenned, ha tehetsz még valamit, ha mindenre kiterjedően elmondod nálad mi a helyzet
Egyéb kedvezményekről sajna én sem tudok, év elejétől jön még a háromgyerekes adókedvezmény, bár ha kevésre van a párod bejelentve, akkor ez nem olyan nagy összeg
süni69
 
 


süni: köszi. a gyed is jár ill a lányom után a fiamnál kaptam és mivel megvan a jogfolytonosság most is fog úgy tom.

nagyon fáj a derekam. itt ücsörgök. semmi és sehogy nem jó. nem lelem a helyem olyan vagyok mint a mérgezett egér.
holnap van az első ctg. át a városon... :x hát nem várom....

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Nono, szerintem sajnos nem jár tgyás, se gyed, de nem vagyok benne biztos.

Aki biztosan meg tudná mondani:

http://forum.index.hu/Article/showArtic ... =105599474

Kérdezd Szakbarbárt, vagy Zsannát.
Nekem is Szakbarbár segített.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Ha a munkaviszonyod megszűnt, nem vagy jogfolytonos, mivel a gyesed ún. passzív gyes.

Tudom, mert nekem Emi születése után megszűnt a munkaviszonyom, és a tygás után álláskeresési járadékra kellett mennem (pár hetet), majd azt szüneteltetve igényeltem a gyedet, hogy biztosított maradjak, és ne passzív gyedem legyen.

Ennek mindössze annyi értelme volt (ezért csináltuk), hogy a következő gyerekre is járjon minden, ha beleszülnék a gyedbe, gyesbe.Így született meg Beni.

Csakhogy közben változtak a szabályok, s a Benivel való gyedem ennek következtében passzívvá vált, vagyis a harmadik gyereket ha ebbe a gyedbe/gyesbe szültem volna, nem járt volna semmi, csak gyes.
Emiatt mondtam fel a gyedet 2009 júniusban, és még volt majdnem 200 nap álláskeresési járadékom, abból gyűjtöttem össze a 180 nap biztosítottságot (akkor még annyi kellett, aztán ezt megemelték egy évre a 2010. május 1-je után szülők esetében)

Még ez sem volt egyszerű, szülés előtt előrehozva igényeltem a tgyást, majd a tgyás lejárta után vissza kellett mennem újra aktiválni az álláskeresési járadékot, azon tölteni pár napot,majd újra szüneteltetni és úgy igényelni a gyedet. Ja, és ráadásul úgy kellett igényleni a gyedet, hogy átfedés legyen az álláskeresési járadék utolsó napja, és a gyed első napja között, mert ha következő naptól igényeltem volna, már nem járt volna.
Szóval nagyon kacifántos ez, tele buktatókkal... Mindenképp kérdezd meg őket, bár szerintem már sokat tenni nem tudtok, ahhoz késő van, de hátha ők okosabbak.

Egy nagy mocsár ez a tb, de pl az sem mindegy, mikor szűnt meg a munkaviszonyod, stb, ezrét írtam, hogy kérdezd meg őket.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Hali!

Nincs nagyon időm írni mert írnom kell a rengeteg mézeskalácsot :wink: ..Nono receptje tökéletes, csak annyiban egészíteném ki hogy mi mindenképp hagyjuk állni egy éjjelt a hűtőben a tésztát.

Vallás:mivel mi reformátusok vagyunk én speciel sokmindenben nem értek egyet pl.a katolikus elvekkel...a férjem katolikus de nem gyakorolja a vallását...igazából hívő de nem jár templomba,pont azért mert gyerekkorában kötelezték és megutálta...karácsonykor meg húsvétkor jön csak velünk..de maximálisan támogatja a gyerekek vallásos nevelését(ez annyiban áll hogy a közös vacsik előtt közösen imádkozik velünk és elvisz a templomba is ha kérem :wink: )Nálunk a nagyokat nem kell erőltetni mert nagyon szeretik a gyerekistentiszteletet ami direkt nekik van a nagy Istentisztelet alatt(külün ovis,külön sulis)
Egyébként nekem is az a véleményem hogy aki ateiste is azért sztem annak is nagyon fontos ismerni és olvasni legalább 1x a Bibliát mert egy alapmű :wink: nem hiába kötelező olvasmány(legalábbi az én gimis időmben az volt)

Én is így vok vele mint Nono h igazából el se tudom képzelni hogy aki nem hisz az mire gondol...úgy értem pl.én is a hallálal kacsolatban értem vagy a Jézuskával kapcsolatban így karácsony alklamával.A hétvégén mindkét nap a Kastályban Adventi hétvége keretében Betlehemezéseket néztünk,sőt a srácaimat be is állították a 3 királyok közül kettőnek az egyik bábszínházas interaktív előadásra...és még Márk ráadásul a Menyhárt lett :lol: :lol: ..szóval én el se tudnám képzelni hogy ezek a "sztorik"és pásztorjátékok kimaradnának a karácsony alkalmával.

Természetesen vannak dolgok amikkel a saját vallásommal se mindig tudok azonosulni...de megpróbálok mindig úgy élni(nem mindig sikerül)és úgy nevelni a srácokat ahogy az Istenhez méltó.

Én alapvetően vallásos családban nőttem fel de ritkán jártunk csak templomba és otthon se nagyon imádkoztunk...kamasz koromban ellenálltam és hülyeségnek gondoltam az egészet...kb.20 éves koromban változott meg a vélemyényem felnőtt fejjel és teljesen átértékeltem az egész vallás-hiszek-nem hiszek dolgot...és hálát adok anyuéknak hogy azért gyerekkoromban is kicsit "erőltették"a dolgot és pl.megkereszteltek csecsemőként....ez nálunk is magától értendő volt h mindhárom srácom meg lett keresztelve ref-nek.

Iagzából megértem ha valaki ateiste,vagyis nem megértem csak elfogadom...csak az esik rosszul ha leszólják a vallást..ennyi.....nem kell rólam azt gondolni h fanatikus vok:)..egyátalán nem...én az a fajta vok aki egyátalán nem hírdeti,egy csomóan nem is tudják rólam a környezetemben.....természetesen van nekem is egy-két ateista ismerősöm,sőt barátom is és soha nem kerültünk még összetűzésbe mert elfogadjuk egymást.

Na tényleg húzok,mert még anyu is rámsózott egy adagot(mézeskalácsot) h írjam meg neki.

Hali,Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Ja és Uxi!

nekem is volt lumbágóm Olika születése után kb fél évvel...annyira gáz volt hogy Lidocain inyekciózásra kellett járnom a reumatológushoz egy hétig minden nap..aztán huss elmúlt és azóta se jött elő..de azt mondják ha előjött 1x akkor máskor is fog.

Jobbulást!!

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


uxi: a passzív gyed is biztosítási idő, nem? najés ha megszűnt a munkahelyem? a gyedet nem az állam adja? basszus jól megkavirnyálták....csak nem veszik el a gyedem. ha meg igen Lili lány megy bölibe 6 hósan, gyesből nem élünk meg 3 gyerekkel meg miből lesz szilikon bögyörőm? :lol: mondjuk a gyedből se az tutkó. :lol: kérdezte apjuk mit kérek karira. Mondtam neki tegyen oda két szilikon betétet, majd ha lesz műtétre is zsé keresek egy dokit aki megcsinálja.

na holnap kiderül. bekolbászolok a MÁK-ba.

Éjjel alig aludtam. annyira fájdogáltam 5-10 percesek voltak rendszertelenül. Ma volt ctg. Az is mutatta. Mondta a dokim ha nagyon fáj huss mert ahogy elnéz ebből gyors szülés lesz. mondta az első két tuti fájás után legyek szíves bemmeni,. Mivel amúgy is nyitva a méhszáj is meghát 3. gyerek. Mondtam oks, sietek. ha nem apjuk majd levezeti. :lol: 2-t végignézett, egyszer ezt is el kell kezdeni. Amúgy a 15-ét néztem ki magamnak. :) tudnám értékelni ha Lili is azt nézte volna ki. :)

Kérdezte a dokim h ugye nem tangában lejtek. MOndtam neki nem, jókislány vagyok nyanya bugyit húztam. Mondta nagyon helyes, terheseknek nem előnyös a tanga a higénia miatt. MOndja erre apának, nem is értem mire jó a tanga mikor egy 150kg- veszi fel, nem érti mi szexi benne, nem elég h hátul eltűnik de sajnos elöl is....apjuk hirtelen lesápad, azt mondja ő ehhez túl vizuális, nem kellett volna ezt mondani. :lol: dokim úgy röhögött majd lefordult a székről.

ma eü-s sztorik:
*nénike és bácsika ül a folyosón, a szemészet a nőgyógy mellett volt. várták a beteghordót. kérdi a bácsi a nénit, te Kata vacsorára hazaérünk (akkor már 2 órája csücsültek ott)? mire a néne, háát, nem biztos, lehet, hogy csak a karácsonyra....ha szerencsénk van. Bácsi hümmög,majd kérdi, és ha vacsorára hazaérünk mit eszünk? néne: nem érünk haza ne aggódj, ma spórolunk. bácsi: az jóóó, az ránk fér, úgyis túl sokat eszel. :lol: annyit röhögtünk a betegekkel ahogy hallgattuk őket. ők is mosolyogtak. tök édesek voltak ahogy közel a 80hoz ilyen aranyosan eldiskuráltak.

a másik nem vidám.

ctg ketyeg, paraván túloldalán doki uh-zik. csend, lábdobogás (alapzaj Lili szívhangja jó hangosan) majd hangos zokogás és egy kérdés: biztos? mire a doki: igen, biztos, nincs szívhang. hányadik hetes is? 24? anyám, lesápadtam. szerencsétlen anya....az én babám kerregője meg ott zakatol mindent betöltve. Úgy sajnáltam szegényt. :( marha jó h egy helyen a kettő.....szerencsétlen. hogy lehet ezt túlélni? kb sehogy. :cry:

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Ó, ez borzasztó! :shock: :( :( :(
Szegény anyuka, 24 hetes az már nagyon nagy baba! :(

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Nono, hátha holnap tudnak majd segíteni.

Ó, Panny, ez nem hangzik túl biztatóan... És azon kívül, hogy nem teszek túl hirtelen mozdulatot, nem lehet valahogy kivédeni? Most már bármikor kijöhet ez a lumbágó?:shock:


Samu fél órája aludt el, és már újra fent van. Múlt éjjel kilencszer kelt. Nrm kap levegőt. Nátha monnyon le! :x :? :?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


holnap dec 15. azt a napot néztem ki. megvan a hó a hidegfront. Már csak egy kérdésem lenne, vajon Lili is azt nézte ki magának? :lol: van egy gyanúm h nem. 8)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


A tesók hogy időzítettek? Terminus előtt születtek?

Samuval én is kinéztem a dec 28-at tavaly, de ő máshogy gondolta. :wink: Mondjuk két túlhordás után nem igazán bíztam benne, hogy a harmadik idő előtt kidugja az orrát. Nem is tette.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


nono, merre, csak NEEEEM???
süni69
 
 


süni: neeeem. úgy vagyok mint uxi. kinéztem a mát oszt szülök rá 3 hétre. :lol: evvan. ha jön szólok nektek ne aggódjatok. addig meg sok progit csináltam h eltereljem a figyelmem. 8)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


ha a többi nagykönyvet nem is de azt h a terhesség 40 hétig tart azt mind a 3 gyerekem olvasta úgy látszik. bezzeg az "éjjelt átalussza a gyerek" azt egyik se vette kezébe eddig de ki tudja tán Lili...najó nincsenek illúzióim. :lol:

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


nono, van olyan babó, aki azt sem olvasta, nekem négy is van belőle, ők a minél tovább a mami pocakjában versenyen szerettek volna nyerni :cry: Pedig beszéltem a kis fejükkel, h a 38. hét után idekint jobb lesz, de már akkor sem fogadtak szót
süni69
 
 


süni: igen szelektívek ezek a kölkök. Ha az éjjeli alvásról vagy a számukra előírt kaja adagról van szó mindjárt nem olvassák a nagykönyvet. Bezzeg ha a szülő szeretne vmit. Mondjuk eddig egyik gyerekem se vmi szófogadó. Lili se lesz. 8)

hm a vonalzóm szerint 3,4 kg a jány. át kéne javítani a 3-ast 4-esre, akkor talán stimmelne a súly. Két átlag újszülött mérete is kijön lassan belőlünk. 4,4 már stimmel. Sosem volt uh-s elmérés eddig de most nagyon imádkozom érte h lefelé elmérjék.
Még mindig nem illeszkedett be a buksija így levegőm továbbra sincs. A fiamnál a 36. héten pontosan leszállt de most nem.

Kivel mizu? megvan minden karácsonyra?

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Sziasztok,

Bocsi, hogy eltűntem, de múlt pénteken ágyazás közben hirtelen mozdulattal lehajoltam és megreccsent a derekam. Kb 10 percig fel sem tudtam állni. Napközben valahogy elvoltam, de ülés után nem bírtam kiegyenesedni. Szombat reggel meg lábra sem bírtam állni. Hirtelen összecsuklottam, annyira nem bírt el a gerincem. Szinte az egész napot ágyban töltöttem. Este fele aztán elkezdtem egy kicsit tornáztatni, meg próbáltam kiegyenesedni. Vasárnapra már jobb lett. Most is fáj, de már nem vészes, de nagyon félek minden egyes hajolásnál. Szinte guggolva emelek fel mindent.

Kari ajándékokat mind megvettem, már csak csomagolni kell őket. Még a húgomnak hiányzik egy parfüm.

Hozzátápival kínlódunk. Semmit nem akar elfogadni, köpi jó messzire a kaját, csak a cici ízlik neki. Nem tudom mi lesz így. Most pihentetem a dolgot egy kicsit, aztán 1-2 hét múlva újra próbáljuk. Persze ha én eszek, a falatot kinézi a számból.

Bazsi meg kedd estére belázasodott, torokgyuszi, most telel itthon a héten. :lol: :lol:

Nono,
Most már tényleg csak pár nap. :lol: :lol: Nekem volt 2 túlhordásom és 2 terminus előtti szülésem.
Küldök neked babaelőhozó nergiákat+++++++++++++++++++++ :lol: :lol:
Uxi,
Nekem azt hiszem 2001-ben Dani születése után volt az első ilyen lumbágó, azóta sajna nagyon kell vigyáznom, mert már többször előjött. Hála a jó égnek pár nap alatt elmúlik, de az alatt a pár nap alatt a csillagokat látom. :oops: :oops:
Szóval sajnos ez bármikor újra előjöhet nálad is. Na most jól megnyugtattalak, mi???? :lol: :lol:

Azt hiszem Nono mézeskalács receptjét én is kipróbálom, bár még sosem sütöttem. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


csajok olyat tudok mondani, hogy el se fogjátok hinni. NEM AKAROK SZÜLNI 2011 ELŐTT!!!!!

Huh, hát sokmindent hittem de ezt nem h lesz egy ilyen mondatom. uxi drága. sikerült abba a dologba esnem mint neked anno (ha jól emlékszem) ha 2011 elött kimászik a jány nem leszek jogosult csak gyesre. Ameg ippeg elég az éhenhaláshoz. Szval van 14 nap hátra amíg a lábak össze dugó be. De tudom murphy él és virul de esküszöm ha erre jön megölöm. :lol: Szval remélem akkor Lili is olvasta a 40 hétre születik egy kisbaba című könyvet. :lol: Mondjuk ha eddig megszületett volna már nem bánnám de a boldog tudatlanságnak ma vége szakadt. khm...sose késő rájönni ugye...

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Panny, még az én időmben is kötelező volt a Biblia, bár szerintem eleve hozzátartozik az alapműveltséghez, hogy legalább 1x elolvassa az ember életében. Arról nem is beszélve, hogy ha már véleményt formálunk egy témáról, ismerjük is amiről beszélünk. :wink:

Nono, oké, akkor innentől már azon szorítunk, hogy bennmaradjon még egy kicsit. :lol:

Ez a lumbágó nagyon rosszul hangzik. :cry:
Holnap összerántjuk a lakást, elpakolunk mindent ami még nincs a költözködés után, aztán jöhet a készülődés. :D
Még szereznem kell nyújtódeszkát és sodrófát, ez kimaradt a vásárolgatásból, aztán sütjük a mézeskalácsot. :D
Holnap megint szülinapozunk, szerencsére ma reggel elfogyott az utolsó szelet torta is, így ideje holnap újrakezdeni. :lol: :lol: :lol:

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Nono, hogyhogy?
Mennek a drukkok!

Csajok, nagyon el vagyok keseredve, tesómék tavaszra várták a babájukat, de súlyos betegséget találtak, nem maradt meg a baba. Túl volt már a félidőn. :cry:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


uxi: nagyon sajnálom. mi volt a baj? hajdu mondta meg? szegényke, 20 hetes babát már szülni kell....Istenem ez ekkora csapás. sok sok erőt nekik. :cry: :cry: :cry:

uxi: hosszú és nehéz ügy, majd ha lesz erőm leírom. bár néha olyan nehéz fizikailag h nem érdekel semmi....még az se h nem lenne gyed pedig tudom h kéne de akkoris olyan nehéz h már ez se köt le csak essünk túl rajta. hát evvan. jön amikor kell sztem 40 hétre amúgy. az se sok ez már a 38. hét...huh de durva még kimondani is.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Sziasztok,

látom sokan vagytok sokan...
Remélem,sikerül eszméket,ötleteket cserélnem...
3 gyerek...
Segítsetek!!!!!!
memara
 
 


amikor az ember felkel hajnali f4kor mit szokás köszönni? ez a jó reggelt kategória vagy a jó éjt? bakker

Van egy nagyon komoly vevőjelöltünk de feladta a magas labdát. január végéig el kellene innen mennünk, 3 pici gyerek, egy újszülött....és hát ennyi idő alatt csak nagyihoz tudnánk....de...még hagyján is h oda települünk (nekik se lenne egyszerű egy 5 tagú családdal az szent) de h mit vegyünk így hirtelen.....és ezen agyalok, ezért nem megy az alvás. ami tetszik azt nem tudjuk meglépni csak olyan hitellel amit nem vállalunk be semmiképp azt hiszem. a környéket annyira szeretjük, itt viszont csak lakást tudunk venni pedig egy kis ikerházat akartunk volna kis kerttel. a gyereknek se mindegy honnan kell hova át bkv-znia majd később. szval böngészem a piacot de annyira semmi.

igénylik a gyerekek a külön szobát? mindenkinél van (panny judy meg akinek megvan már a 3 gyerek???????) hogy vannak ezzek a dolgok? nálunk ugye az 5 meg a 2,5 év még elég kicsi és eszük ágában sincs külön aludni így is félnek és sokszor nálunk kötnek ki de napközben meg van igényük rá h el tudjanak vonulni a a zaklató tesó elöl. Gondolom ha ők együtt Lili se akar majd külön ha itt az idő. De mikortól akarnak majd? ugyanis ezen is agyalunk h vadásszunk e messzebb olyat h mindenkinek legyen tutira kis külön vacka hosszú távon vagy elég lenne egy nappali plusz 3 szoba (egy nekünk egy háló nekik meg egy játszós szoba ).

Ismerősünk (kettő is) elköltözött messzebb de nagyon megbánta h a nagyobb lakás miatt elment. már jönne vissza de nem tud....én nem tudom mi a jobb messzebb menni(itt nőttem fel ezen a környéken itt vannak a szüleim anyósék) vagy menni messzebb csak egy nagyobb megfizethető lakásért, ill kis ikerházért? annyira nem tudom mi legyen. persze nem vette meg még senki a sok átverés után az a vevő aki megveszi csaka ilyenkor mindig fokozottan jelentkezik a dilemma amikor akad vki aki komolyabbnak tűnik.

Tegnap óta hullámokban jön rám és annyira fáj a derekam h majd meghalok. most is fáj. kezd nehéz lenni ez a 4kg körüli jány már nagyon az átlag méretemhez. mintha mindenhol ő lenne már és szétnyom mindent. olyan rossz már így vége. tegnap annyira fájt h nem tudtam a havat lerázni a lábamról mikor beszálltam a kocsiba. komolyan nem tudtam sírjak e vagy nevessek, apa segített de olyan borzasztó érzés volt ez a fizikai kiszolgáltatottság.

nem is tudom mit akartam még, nem fog az agyam. fáradt vagyok csak aludni nem megy.

ÍRJATOK MÁR TI IS!!!!

memara: üdv itt! Miben kéne segíteni? hogy akard e a 3. gyereket? vagy befigyelt és kétségbe estél?

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


uxi, nagyon sajnálom a történteket, és remélem mielőbb a tesódéknál rendben lesz minden!!!Nagyon nehéz lehet most nekik, tudom!
nono,küldök inkább privit,jó?Ki kell bírni, feküdj sokat,bízd a kicsiket a nagyszülőkre sokat, látom közel laknak,nem olyan sok idő ez mán!!!
pókica, irigyellek a sütögetés miatt,ügyes vagy nagyon, nálam nem halad semmi és boldog szülinapokat nektek!!!
süni69
 
 


Uxi drága nagyon sajnálom :( sok eröt tesódéknak..

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


Igen, ő mondta meg neki,
Nagyon súlyos szívbeteg volt a baba, azt javasolták nekik, hogy ne tartsák meg. Mikor a kórházban megvizsgálták, hogy előkészítsék a dolgot, azt tapasztalták, hogy magától beindult a vetélés.
Végül sos életmentő császár lett belőle... :cry:
Nagyon sajnálom én is őket.



Nono, nekünk a két nagy nyár óta van egy szobában, előtte úgy tűnt, nem lehet őket összerakni.
ÉS képzeld, azóta jobban alszanak, nagyon szeretnek együtt lenni.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Süni, köszi a köszöntést. :)

Uxi, borzasztóan sajnálom tesódékat, annyira megrázó ilyet hallani, átélni pedig el sem tudom képzelni hogy lehet. :cry: Sok erőt nekik hozzá!

Nono, hogy érzed most magad, fáj még mindig annyira nagyon a derekad?
Mi a két kicsit összeraktuk egy szobába, mivel a 4 éves "nagyfiam" nekem sem szeret egyedül aludni. Anettnak már kell a saját szoba, mivel kamaszlány, így Ő egyedül van. Szerintem az, hogy igényli-e a külön szobát egy gyerek és ha igen, akkor mikortól, teljesen gyerekfüggő. Emlékszem mikor Anett ovis volt, kb 5 éves, nagyon vágyott külön lenni, az volt az álma és nagyon élvezte. Petikét viszont rá sem lehetne kényszeríteni sehogy, hogy egyedül aludjon. :D
A költözködésről...az egy hónapos kiköltözködési idő úgy tapasztaltam, hogy általánosan használt. Mikor most házat kerestünk, mindenki kb ennyi időt mondott, hogy elhagyja a kecót. (nekünk még ez is soknak tűnt :D ). De azért csak van valami elképzelésetek ha már meghirdettétek a mostanit, nem? Mi hitelt semmi körülmény között nem vennénk fel, inkább kisebbe megyünk, de az már tényleg a miénk legyen. Ez a 3 szoba nekünk teljesen jó, kényelmes és nem is túl nagy. De ha már hitelt vesztek fel, akkor mindenképp olyat amit kényelmesen fizetni tudtok. A társasház is jó megoldás, van kerted, gyerekeknek játszani terület, mégsem lakótelep és olcsóbb mint a kertes ház. Ilyesmi nincs a környéketeken?

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Uxi!

Nagyon sajnálom a tesódékat :cry: :cry: :cry: Sok erőt és kitartást kívánok!!

Nono!

Most akkor szurkolunk h ne szülessen meg 2010-ben :wink: :wink:

külön szoba:nálunk a Márk nagyon igényli a külön szobát...kell már neki hogy egyedül lehessen,olvasson vagy akármi...és éjjel is egyedül szeret aludni...nemrég még a kicsik is külön szobában aludtak...kb.2 hónapja Olikát áttettün Krizsihez mert Krizsi nagyon elkezdett félni...úgy néz ki működik a dolog,mert jókat alszanak egy szbában...a picinek külöün szobája lesz mindenjképp...és egy pár év múlva Olika is megkapja a saját külön szobát...sztem kécőbb igenis kell nekik egy külön ki zug...nem kell hogy nagy hodály legyen,de kell..ha másért nem a tanulás miatt is,vagy csak azért hogy a külön kis játékait tudja hol tartani és érezze h az az övé...Nkünk 4 gyerekszobánk van így nem kérdés hogy lesz mindenk(vagyis már van :wink: )...sztem azért is kell hogy ne"kelljen"folyton együtt lenniük,egy légtérben..nekik is szükségük lehet szuverén térre....de persze erről is megoszlanak a vélemények...nekünk a külön bevált.Természetesen így is sokat játszanak együtt,hol az egyik-hol a másik szobában....és még ott a nagy nappali ami folyton tele játékokkal :lol: :lol:

Mi is ikerházban lakunk....igaz a miénk nem az a klasszikus ikerház mert elég nagy kert is van hozzá(800nm) és a ház is elég nagy..lennt 130-fent 130 nm....de jóval olcsóbban jött ki az építkezés mert eleve csak a féltelket kellett fizetni,meg a házon is tudtunk sporólni az ikerház mivolta miatt.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


panny: igen én is sejtem h később kellene majd de most csak egy akkorát tudunk venni h 3 háló plusz nappali. Az ikerház ezen a környéken ami nekünk megfelelő lenne nem is tudnánk megfizetni 45 millánál indulnak. Meszire nem mennénk mert nekem is itt vannak a szüleim és az uramnak is és ez fontos. A család nekem is nagyon fontos. Így van közel a segítség és itt nőttem fel. Más ha vki szeret pl Gödöllőn, sztem csodás hely de hiába lenne szép és jó a ház amit ott meg tudnánk venni nem lennék boldog messzire a családtól és onnan már plusz 45 perc bejárni apának meg ennyi haza az csak másfél óra plusz ha nem is lenne dugó ha meg az is van akkor már sok és nekem fontosabb h együtt legyünk. egy 110nm-es lakás azt hiszem nagyon nagy dolog nekünk, ezt most komoly eladósodás nélkül meg tudnánk lépni. Aztán h 10 év múlva sikerülne tovább menni az a jövő zenéje majd. Igazából bíztatást kerestem h jó lesz és el fogunk férni 3 gyerekkel akkora lakásban. egynelőre erre telik, ha megveszi a fószer a miénk de lapít sztem nem kel neki és nem mer szólni ahogy az elötte levők se mertek szólni ha visszaléptek. MOst még se az 5 évesem se a 2 évesem nem akar külön lenni pedig monduztk nekik h lehetne akkor mi kiköltöznénk apával a nappalib de még így is nálunk kötnek ki majd minden éjjel szval egyenlőre tárgytalan h külön legyenek. Csak kivi voltam h vajon mikor jön el nekik ez a pillanat de ez is változik tudom.

pókica: sajna a derekam megadta magát. Lilikém már 4 kg köül lehet és ezt a súlyt nehezen tolerálja a hátam.

Ha köv héten születik Lili már nem lesz baj mert bár nincs meg a 365 napom de pár nap miatt adnak méltányosságit így meglenne a gyed meg a tgyás úgy néz ki. Meghát a héten már ne is jöjjön semmiképp holnap fodrászom van (aaaz nagyon fontos ám :lol: ) meg pénteken már jön a Jézuska én meg itthon akarok lenni és nem egy kórházi ágyon száraz kiflicsücsköt rágva.

A sote-n bevezették az influ miatt a látogatási tilalmat . ez azt is jelenti ha szül vki természetesen akkor a szülőszobára se mehet be az apuka? az istvánban még ez nincs de mi lesz ha ott is lesz? nem akarok apa nélkül szülni. kell a bíztató szó meg a keze amit ripityára szoríthatok.

hát az idei karácsonyi nagytakarítás emaradt. a porcicák elég gyorsan szaporodó élőlények de már nem vágok bele ebbe a projektbe. Látszat rend van. Ennyire telt az idén. kicsit bosszant és zavar de nincs erőm mégse neki állni. evvan...terhes már a vége.
de azért ne legyen most vége még egy hétig. 8)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Nono!

Én tök megértelek hogy nem akarsz onnan eljönni mert én se mennék el innen semmi pénzért....mi is vaciláltunk hogy Gödöllő környékén fele ennyiért kaptunk volna telket is meg házat is..de rájöttem hogy nekem is a család,és főlem anyukám többet ér...mindenféle szempontból..egyrészt jó h közel van és talizhatunk bármikor,másrészt pedig nekem ő sokat segít ahogy már írtam enketk és hát valljuk be ez is szempont :roll:

Nekünk végül mákunk volt mert a telek tulaja jóval áron alul adta a telket(már eltelt az a bizyonyos ideje ami alatt adómentesen beépítehett vol és nem akart horro adót fizetni és így gyorsba eladta)..a másik meg hogy akikkel építettük az ikerházat(barátaink)ott a srác víz-gáz-fűtés szereleő és ezeket a munkákat nekünk ingyen csinálta...több millát spóroltunk meg így vele...a harmadik meg hogy nem készen vettük hanem mi hívtuk minden munkűlatra a szakembereket,nem nyúlt le rólunk a kivitelező súlyos millákat....anyagilag nagyon megérte,de azért nagyon sok ideget nyeltünk így is....így utólag megérte,de akkor közel álltunk többször is a váláshoz :wink:persze csak viccesen,de komolyan majdnem gyomorfekélyt kaptunk az idegtől.

Sztem a 110nm nagyon szuper méret...én is azzal szívok ha takarítani kell hogy túl nagy...most karikor nálunk se lesz nagytakarítás mert már nem megy nekem se...kiporszívozok meg felmosok oszt annyi :oops: :wink: :roll:

És ha belegondolok hogy vannak akik sokkal de sokkal kisebb lakásban vagy albérletben élnek többen és boldogok..szóval igazából ahogy írtam híve vok a külön szobának ha megoldható,de nem minden áron és van nem egy példa ahol nincs és mégis példaértékű családi életet élnek a családok!!!

Épp beiglit sütök életemben először...
:roll: :roll:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Nekem is 3 gyerekem született egymás után(2007,08,09).Mindet akartuk,azonnal,nagy családot szerettünk volna a férjemmel.Meg is adatott.
Arra lennék kíváncsi mások,más családok,hogyan élik a mindennapokat,a gyerekekkel való "harcokat"....
memara
 
 


Nono, nekünk 1+3 fél szobánk van, 97 m2, ikerház kicsi telekkel.
Másfél szoba 4. emelet után maga a paradicsom :D .

Viszont nagyon tapló ikerszomszédot fogtunk ki. :cry: Hangosak, bunkók.
Ha egyszer megtehetjük, majd jó lenne családi házba menni, nem baj, ha nem sokkal nagyobb, elég lenne még egy fél szoba, de ikerszomszéd nélkül.... :oops:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi,
nagyon sajnalom! Borzaszto lehet egy ilyen idos babat elveszteni és még raadasul pont karacsony elott.

Nono,
szoval akkor most dugo be??
szerintem is kell a kulonszoba, de nem minden aron. Nekem a fiaim kulon vannak, miota itt lakunk, akkor voltak 3,5 és 5 évesek. A kicsi meg velunk van még mindig, nem tudjuk mi legyen. Valszinu koltozunk jovore, mert nem férunk...

Panni,
milyen lett a beigli? én szombaton csinaltam 3 rud diosat, de mar csak egy fél rud van belole... tegnap sutottunk 6(!) tepsi karacsonyi linzert, de nem biztos, h kitart karacsonyig.

Memara,
mesélj bovebben! fiuk ? lanyok? jo kozel vannak egymashoz.
s.orsi
 
 


Uxi
Ez borzasztó! Nagyon sajnálom a tesódékat. :( Első baba lett volna, ugye?

Memara
Üdv a csapatban!

Nono
No, akkor ne szülj már az idén! :wink:

Nálunk a fiúk egy szobában vannak, néha van csata, hogy mit nézzenek a tv-ben, de legalább megtanulnak közös nevezőre jutni. :) Szerintem a külön szoba külön neműeknél és nagyobb korban fontosabb, de meg lehet oldani egy szobában is. A muszáj ugye nagy úr. :)
A félévemet befejeztem, a vége már nagyon nehéz volt, volt olyan napom, hogy 3 vizsgám volt egymás után. Most pihi aztán január végén kezdődik megint, de most nem lesz annyi tantárgyam.
Még mindig ajándékot vásárolok, már nagyjából minden megvan, de azért apróságok még hiányoznak. Mint mindig, Bence okozza a legtöbb fejtörést... :roll:

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Sziasztok,

Uxi,
Nagyon sajnálom a tesódékat. Ilyenkor nem is lehet mit mondani. :oops:
Nono,
Na, akkor nagyon szorítok, hogy újévig kibírja a kiscsaj a pocakosban. :lol:
Memara,
Üdvözöllek én is. :lol:
Panny,
Pocakodat nem mutatod meg???Hagy sárguljunk kicsit. :lol: :lol:
Egcsi,
Gratulálok a vizsgáidhoz. :lol: Gondolom mekkora megkönnyebbülés, hogy most már csak a karira kell koncentrálnod. :lol:

Nálunk is 1 szobában vannak a fiúk. Sajna külön szobába nem is tudjuk tenni őket, annyi hely nincs. Mondjuk el sem alszanak külön. Ha az egyik nincs itthon akkor a másik nálunk alszik, mert nem hajlandó egyedül lenni a szobában. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Nekem néha nagyon furcsa,hogy 3 gyerekes nagycsaládos anya lettem.De mindig sok gyereket akartam.A férjemmel négyet szerettünk volna,de a negyedik a korom,s visszeres lábaim miatt már nagyon rizikós lenne....
A sorrend,fiú,lány fiú.
Néha azt érzem,az elvarázsolt kastélyban vagyok,mindenütt játék...az egész ház azzal van beterítve-230 nm-en.
Abban szeretnélek kérdezni benneteket,hogyan hangoljátok össze a napokat,estéket,hétvégéket???????
Nem panaszkodhatom,hiszen tényleg sok idő marad,akár magamra is...de mégis...
memara
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?