Új privát üzeneted érkezett!

bocs: nem köldökzsinór- , hanem vér-levétel :lol: :lol: :oops:

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Zsannus! még nem tudom az arányszámot, holnap számolják ki agenetikán a MOM érték, a bhcg és a kor meg súly alapján. A súlyban talán egy kiló eltérés lehetett, kor alapján meg 16+1 naposan voltam bár a kkorábbi UH-ok alapján mindig egy héttel kisebb volt a baba! Szerintem egy héttel később kellett volna levenni...

én is olvastam az afp-s topikokat, szerencsére tényleg CSAK megnyugtató dolgokat írnak! Sőt inkább arról szólnka, hogy beteg gyerekek inkább a jó eredmények melllett születnek mert ott biztosan nem csinálnak plusz vizsgálatokat.

Nekem ha lenne rá pénzem én levetetném a kölökzsinórvért. HA addig megtollasodunk akkor levetetem. Bár bízom benne, hogy fejlődik folyamatosan az orvostudomány és más módja is lesz az őssejt nyerésnek vagy a tárolás lesz egyre olcsóbb mert egyre több bank lesz így lenyomják a piacot.
Én a problémát abban látom, hogy még mindig ott tartunk, hogy akinek nicns pénze az "pusztuljon"... az egészségügy minden területén.
katuska79
 
 


teljesen egyet értek...mármint az egészségügyet tekintve. Szánalmas ami itt van.
nekem is mensi szerint már 16+1-en vették le, de az uh-n egy héttel kisebbnek mutatta magát. Ezért mondta a dokinőm, hogy a 0.70 alsó határérték, de mivel valszeg előbb vették le, teljesen jó! Nálad uez lesz! ráadásul a tarkóredő is jó volt. Nálunk azt nem is nézett, mert a 12.hetin úgy feküdt, hogy nem lehetett látni. De orrcsont volt, az is valami.
holnapra drukk:lol: meg a jövő heti genetikain!

Ja, mentek ma valamerre??? Szépséges napot mindenkinek!! Tűzijátéknél óvatosan!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 

 
 

Sziasztok, vissza jottem vegre itthon vagyunk:) jot nyaraltunk, habar babucinak nem minden esetbe tetszett. Varosnezesbol stb nem lett semmi vissza kellet mennem a hotelbe. De otthon anyueknal naygon jo volt egy darabig.
Meg nem hoztam be a lemaradasomat, de igerem ma megrpobalom elolvasni a sok termest amit ez alatt a 2 het alatt ossze hoztatok, es irogatok most mar en is rendszeresen.
Rita

Kép
brestovsky
 
 


Sziasztok!

Ünnep ide vagy oda mi is inkább itthon pihenünk.Talán majd este nézünk egy kis tüzijátékot innen a dombtetőről ha nem esik az eső!

katuska én még mindíg azzal tudlak biztatni,hogy az uh-on meg fognak nyugtatni és nagyon remélem, hogy ez holnap meg is lesz.
:D

Köldökzsinór vért én is levetetném,de nagyon sokba kerül és most erre sajnos nincs pénzünk.Én is egy kicsit úgy érzem ,hogy ez csak egyeseknek adatik meg,a kisebb pénzből élők meg imátkozzanak ,hogy nem lesz rá szükség.

Kép


Kép
poszani
 
 


szijjaszok!

szia rita!Örülök, hogy újra itt vagy!Kicsit bővebb beszámolót kérek! :lol:

katuska:nyugi, nem lesz semmi. Bár bizti én is kicsit parázni fogok, ha kijön a papír. :? Bár dokim 3szor is elmondta, hogy nálam nem lehet gond. Hát, majd meglátjuk. Azt is hozzátette, hogy önmagában az AFP nem jelent semmit, ezért kellene hozzávenni kiegészítő vizsgálatokat, ha már ennyire ragaszkodnak hozzá. De ugyebár azt már nem támogatja az OEP. Pedig szerintem pl. a tripla teszttel többre mennének, és inkább támogatná azt, mint ezt az elavult sz@rt.

Köldökzsinór vér-levétel:pont hétfői szülésfelkészítőn tartott róla előadást egy nő. Elmondta, hogy most már pl. infarktus után is használják, vagy bénulásokra. Ha lenne pénzünk, biztos levetetnénk, mert 20 év alatt nagyon sokat fog e téren fejlődni az orvostudomány. De nekük most így a babakelengye vásárlás előtt rengetek az a 350e Ft, és szüleink sem segítenek. Így sajna erről le kell mondanunk. De aki megteheti, erősen ajánlanám, mert 20 év múlva a gyerkőce dönthet arról, hogy tovább tároltatja, vagy felajánlja vki megmentésére. A vicc az, hogy pl. Kínában nem kérdezik, hanem autómatikusan leveszik a vért, viszont ott fizetni kell érte, ha szükséged van rá. És az idén 3 országban(sajna most pontosan nem tudom melyikben) már a TB fizeti ezt az egészet. Bezzeg nálunk...

Nálunk is vannak programok, de én csak 4körül megyek be Sopronba, és csak körbenézek. Mert lehet, hogy túl félős vagyok, de nem hiszem, hogy a hatalmas ricsaj jót tesz a babónak odabenn. Meg az a tömeg, lökdösődés, és persze az örökös pisiprobléma. :lol: De apumékkal megyek, így majd ők vigyáznak ránk. Legalább kicsit kimozdulok itthonról, és lesz egy kis társaság körülöttem. Ami igazán vonz, hogy nagyon megkívántam a kürtöskalit, és a pirított fahéjas mogyorót. :P És ott bizti árulnak. :lol:

Mindenkinek jó pihenést mára!!

Kép
moffli82
 
 


Sziasztok

Mi is itthon maradunk,most tényleg nem vonz a tömeg,se a zaj.
Jó pihenést mindenkinek!

liuska
 
 


Sziasztok!

Lyly! Üdv itt!

Vickybabe! Örülök, hogy minden ok volt a dokinál. Köldökzsinórvérhez kapcsolódva, hát, én nem hiszek benne...

Vicky! Rég jártál erre. Tudom, hogy dolgozol, de azért gyere néha.

Moffli! Reggelizni pedig kell. :wink: Gratula a szülésfelkészítőhöz. Mi sem vásárolunk, csak nézelődünk. Bár, én novemberben szeretnék mindent a helyén tudni majd. Vagy legalább azt, hogy miket veszünk.

Madaran! Gratula az AFP-hez.

Mágnes! Jó utat nektek! Pihenjetek!

Katuska! Nem semmi, mennyi energiád van. AFP-hez. Én, ha nem kellene, le sem vetettem volna. Hidd el, nem lesz semmi baj!

Rita! Üdv itthon.

Poszani! Részletben is ki lehet fizetni a tárolást, de azt hiszem, csak bizonyos életkorig használható fel a kzsvér.
Ha valaki leveteti, nézzen jó utána, hogy hol. Mert ha nincs őssejt, akkor van ahol csak a szettet kell kifizetni, egyéb költség nincs.

Mi is itthon lógunk ma. Óriási a tömeg a belvárosban. A teraszról meg mindent látunk.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Sziasztok!

Eddig sem írtam túl gyakran, de sajnos most búcsúzom tőletek! Hétfőn kiderült, hogy a pocakomban meghalt a Babánk, így sajnos tegnap műszeresen befejezték a terhességemet, ma jöttem haza a kórházból.

Mindegyikőtőknek további szép pocaknövesztős napokat és szép egészséges babát kívánok (persze ez utóbbit csak januárra)!

Katuska, neked külön drukkolok, hogy minden rendben menjen!

Kép Kép Kép
datolya
 
 


Datolya! NAgyon nagyon sajnálom:( kitartást neked és sok sok erőt lelkiekben feldolgozni.
katuska79
 
 


ezzel kívánok mindenkinek nagyon vidám napot!

veszélyes dolog ám Micimackót hallgatni:

http://www.videoplayer.hu/videos/play/223907
katuska79
 
 


Datolya! Erre nincsennek szavak. :( Sok erőt kívánok!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Katuska! Megnéztem a videót. Nem semmi Máté. Megzabálom. :wink:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Sziasztok lányok!

Régen voltam itt, elmentünk nyaralni Sarudra a Tisza tó mellé.
No nem a kis család, hanem ott volt apósom, anyósom, s a férjecském két nagyobbik gyereke, valamint a keresztfiam és a sógornőm... :lol:
Ez azt hiszem jellemzi az elmúlt 11 napot. Sokat főztem, sokat vártam, hogy hazajöjjön a "csipet-csapat", mert bicajjal nem mertem nekiindulni sehová, ők pedig azzal közlekedtek.
Hol a Tisza tavat kerülték meg, hol kenuzni mentek, hol fürödni, hol madárlesre. Egyszer azért lementem a tóhoz, s kenuztam egy jót, visszafelé meg elkapott a vihar, s bőrig áztunk - de legalább volt valami izgalom!
Más napokon, míg vártam rájuk, s nem főztem anyósommal karöltve, nem kerülgettem a rákos betegségben küzdő, morózus apósomat..., addig sokat nemezeltem és gyöngyöztem.
(házipapucsot, babát, mobiltartót, társasjátékot, valamint kismillió karkötőt...)

Még nyaralás előtt voltam AFP-n, hétfőn megyek UH-ra.
Holnap hívom a doki nénimet az AFP-eredmény és a rákszűrés eredménye ügyében. A nyaralás alatt teljesen meghibbant az időérkézem, mire észbekaptam, hogy fel kellene hívni a doktornőt, addigra vagy du. 6 körül jártunk.

Egyébként most kevesebbet mocorog a babócám, kicsit meg is vagyok ijedve, minden OK-e. 2 hete rendben volt minden, csak úgy pumpált a kicsi szíve... (Az az igazság, hogy nem nagyon tudtam szegénykémre figyelni a nyaralás és a városból való kiszakadás ellenére, mert sokszor voltam nagyon fáradt és egy "kicsit" feszült a fent leírt körülmények miatt.)

Katuska!
Még nem tudom, mi volt/van veletek AFP-ügyben, de nemsokára képben leszek, ha sikerült elolvasni az előző 100 oldalt.

Datolya!
Nagyon sajnálom, sok erőt kívánok a testi és a lelki felépüléshez! :(

Amint kiteregettem, elmosogattam, kivasaltam a mindenképpen vasalandó cuccokat, és vettem egy kis levegőt a vacsoráztatás és a tüzijáték előtt, leülök a géphez, s olvasok, olvasok, olvasok :D

Sok pusza: Batkata :)

Kata&Bori
Kép
Kép
Kép
batkata
 
 


Sziasztok!
2 napig nem voltam net közelben, látom rendesen termeltetek. :lol:

Üdv az újaknak, a jó AFP eredményért meg gratula! Nekünk elviekben jövő héten fog majd megérkezni. Tudom, azt írtam, nem érdekel mi lesz az eredmény, meg megvan a kombinált teszt, de azért mégis csak az lenne a szép és jó, ha az is jó lenne. :)

Datolya: nagyon sajnálom. :( Szeretnék valami szépet, megnyugtatót írni, de egyszerűen nem tudok. ... Annyira sajnálom. :(

Látom szóba került az őssejtlevétel. ... Nálunk erről Apa döntött, le lesz véve is punktum. :) Tény és való, hogy nagyon drága, de van részletfizetés is, igaz, havonta az sem olcsó mulatság, de mi úgy voltunk vele, nehogy ezen múljon! Ha viszont nem vetetjük le, és ne adj Isten egyszer szükség lenne rá, tuti fejbelőnénk magunkat. Szóval, mi le fogjuk vetetni, és részletre fog menni, mert azért 200 valahányezret nem tudnánk mi sem kiperkálni szülésig. :(
Vendég
 


csmoni: hol vagy? Ne tűnt már el! :)
Vendég
 


Datolya
:cry: :cry: :cry: :cry:

Őssejt
Mi nem vetetjük le a köldökzsinór-vért.
Az csak kb. 20-40 kg-s testsúlyig használható fel és szükség esetén bármikor nyerhető a szervezetből (csontvelőből, vérből) őssejt.
Kisérletek vannak a felhasználásra. Vérképzőszervi daganatos betegségeknél, szívinfarctusnál, érszükület egyes formáinál való felhasználásról olvastam már szakmai közleményt.
A kínai, ukrán stb. terápiákkal szemben szkeptikus vagyok :oops: :cry:
Árak: olyan 2000 euro körül vannak...
Vendég
 


Szijjasztok Drágáim! :D


Megjöttünk Tunéziából! Ahogy hazaértünk, ki sem pakoltam, csak ettünk és ültem le a géphez...férjem meg röhög rajtam :lol:
Igyekeztem visszaolvasni, annyi mindent írtatok!

Sorjában, előre is bocsi, ha nem tudok elsőre mindenre reagálni:

Csöre: tudtam, tudtam!!!! Nagyon örülök, hogy minden OK, annyira biztos voltam benne!!! :D És hogy kislány, ehhez is nagy gratu -- ha meg bekukisodik, akkor ahhoz :lol: Egyébként az UH-s dokinő szerint ebben a korban 200-300 g között vannak, úgyhogy Kispocok is teljesen jó méretű!!

Mágnes: doki :evil: nem tudom, miért 2 perc egy genetikai UH, főleg az AFP ismeretében, ha tudjuk is, mennyire megbízható :evil: Martint 20 percig lesték :?

Katuska: először is egy hatalmas ölelés neked, hogy megnyugizz, teljesen jó a nyakiredő, nekem 1.8 volt. Az AFP-t illetően, barátnőm egy héttel fiatalabb terhes nálam, 0.75-ös AFP-je lett, mire közölték, ogy az alacsony, irány a genetika. Mert az ő dokija 0.8-1 között tekinti jónak...ez hülye?? :evil: :oops: Az én dokim 0.5-2.5 között mondta, hogy normális....Nekem anno az Istenhegyin a béta HCG volt magas, 1 körüli MOM helyett 3 feletti, azóta meg minden adat tökéletes....
Máté hihetetlen drága a videón!!! Hogy pörög, édes kiskrapek!!!! :D Meglátod, hamarosan lesz még egy ilyen kis gyönyörűséged, legfeljebb a lába között lesz más :D

Datolya: nagy ölelés neked, mert nem tudok okosat mondani, kívánok sok-sok erőt a megnyugváshoz!!!

Vickybabe: gratulálok tökéletes Levente Babához!!! :D

Hanna: örülök, hogy jobban vangy és nem jön olyan gyakran róki!!!

Biga.csiga: nagy gratula Milán-kiskukishoz!!!

Moffli, remélem, már jól vagy! Pár hete nekem is volt egy ilyenem, de nem tudom megfejteni, mi volt az: kirázott a hideg és kivert a víz egyszerre, utána meg a gyomrom kóválygott... De szerencsére másnapra elmúlt!
Mindenkinek nagy gratula az új UH.khoz, eredményekhez, babamozgásokhoz!

Köldökzsinórvér: nem tudom. Szeretnénk levetetni, de nem tudom, mennyire megbízható, vagyis mennyire 'hasznos' -- persze, az anyagiak is jelentősek, de minket sem fognak visszatartani, ha rászánjuk magunkat. Ikres barátnőmék levetetik...Majd még gondolkozom!

Nekünk remek volt a nyaralás, sokat pancsiztunk a tengerben és elmentünk a Karthagó-i kirándulásra! Mit mondjak, nem fáztunk, de kár lett volna kihagyni!!!! A víz vagy 27 fok volt, jó meleg a levegő is, fürcsiztem, napoztam, uram a napernyő alatt -- persze gyakran én is :oops: Jók voltak a kaják, szerencsére minden gyomorbaj elkerült :) Rakok majd pár képet, többek közt, mikor az uram tevegel -- én nem akartam már rá felülni, biztos ami tuti -- mondjuk férjecském nem is engedte volna :wink:
Martin is jól érezte magát,végre, Apája is nagyon érzi, esténként olyan táncot járt, hogy azt hittem kirúgja a pocakomat, még a strandon is kitüremkedett párszor, fürdőrucin keresztül :lol: Olyan jó nézni és érezni,ahogy hullámoztat :D
Teszek majd fürdőrucis-pocis képet is!
Lehet, hogy ma még elmegyünk tüzijátékot nézni, azért az mégis olyan jó :D

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Jó reggelt!

Batkata! Kata! Üdv itthon. Remélem, jól nyaraltatok. :)

Vicky! Mi is így vagyunk az őssejttel.

Picuranyu! Remélem, jól vagytok.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Sziasztok! Jó reggelt! :)

Már megint kivetett reggel az ágy, hihetetlen, hogy 6-7 óra körül menetrendszerűen ébredek. Hol vannak már a Kristóf előtti nagy reggeli durmolások. :)

Hanna: :) Persze, jól vagyunk, köszönöm! És ahogy látom, ti is. :)

Képzeljétek, tegnap este lemaradtam a tüzijátékról. :( Egyszerűen ki is ment a fejemből. Megérte kiadni érte azt a rengeteg pénzt? (Bár az én véleményem szerint, lényegtelen, hogy milyen szép volt, avagy sem, én inkább másra költöttem volna ebben az országban az erre a célra szánt milliókat.)
Vendég
 


Üdv itthon a Katáknak 8) :lol:
mi még megpróbálunk a balcsira lemenni jövő héten, aztán jöhet az ősz...

Tényleg Ti meddig dolgoztok? :roll: nekem azt javasolták, hogy szeptemberől táppénz, Nektek?

Datolya :cry: sajnálom. én asszem, tudom, mit érzel. Hidd el, az idő tényleg gyógyít! Lesz még NÁlatok babóca!! :D Puszi és nagy ölelés!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Picuranyu! A tüzijáték szép, mint mindig, de szerintem a 250millát elkölthettük volna másra is. Ez az én véleményem.

Madaran! Én végig szerettem volna dolgozni, de az élet közbe szólt, itthobn vagyok a 6. héttől. :? Irigylem aki dolgozik. Én olyan kitartottnak érzem magam. Van akinek meg ez a természetes, hogy a férje eltartja.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hanna: akkor ebben egyetértünk. :)

madaran: én november végégig, bár a védőnőm már az első tali óta azt szerette volna, ha otthon maradok, pedig nincs semmi bajom. Csak gondolom a legtöbb védőnő akkor érzi a kismamáját a legnagyobb biztonságban, ha otthon van. :)
Vendég
 


Picuranyu! Hát igen... Kenyeret és cirkuszt... Csak a kenyérrel kellene kezdeni.
Védőnő. Ma megyek én is. Kíváncsi vagyok, mi lesz.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


hanna: hát igen, azzal kéne. :( Rettentő szomorúnak tartom, hogy erre milliókat tudnak áldozni, de arra, hogy az EÜ, oktatás, és még tudnám sorolni, csak egy picikét jobb legyen, arra nincs pénz, és nem is lesz soha. ... De erre lesz. Mutatjuk külföld felé, hogy milyen király kis ország vagyunk, szép tüzijátékkal, megünnepeljük rendesen augusztus 20-át, míg sok család azt nem tudja mit fog a gyerekének ma letenni az asztalra. ... :(

Védőnőnél minden rendben lesz. :) Én legközelebb akkor talizok vele, mikor kihozza az AFP eredményt és megejti az első családlátogatást. Szerintem ez jövő hét végén vagy utána való hét elején lesz. Aztán megyek dokihoz UH-ra, már úgy várom! :D
Vendég
 


Csajok!

Pár kérdésem lenne:
Jön valaki a Madarász kórházba újraélesztő tanfolyamra?

Illetve, tudom, hogy Moffli jár szülésfelkészítőre. Jár még valaki?

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Picuranyu! Most nem akarom offolni a topicot, de a zavargások és meleg felvonulás többe került, mint ez a 20 perc. :(

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Én nem járok még szülésfelkészítő tanfolyamra, azt sem tudom, hogy egyáltalán nálunk lesz-e ilyen, és ha igen, akkor mikor fog kezdődni. :( Védőnő még nem mondott erről semmit. Ilyen korán el szoktak kezdődni ezek a tanfolyamok?
Pedig egy újraélesztéses tanfolyam nem ártana.

hanna: :( hát igen. Tudnánk folytatni a sort órákig. Sajna.
Vendég
 


Picuranyu!
A szülésfelkészítőt megbeszélem a dokimmal majd.
Az újraélesztésre az uram is jön.


Többiek????????

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Sziasztok!

Tüzijáték: szép volt, mi a Margit hídról néztük -- de az tuti, hogy ezt a pénzt máshova is lehetett volna tenni, ebben egyetértek. De sajna nálunk mindig a 'kirakat' az első, utána jönnek a fontos dolgok. De azért jó volt. Megfigyeltem, hogy nagyon nagy hangsúlyt fektettek a biztonságra, volt a közelben egy hangszóró, folyamatosan harsogta, ha baj van, honnan merre lehet menekülni -- legalább erre is figyeltek, de szerencsére nem volt rá szükség.

Hanna: mikor van a tanfolyás? Nem is tudtam, hogy van -- persze, mi mindent nem tudok még :oops:
A Brendon (Váci úti) is szervez elsősegély tanfolyamot, azt hiszem 2 alkalom hétvégén, lehet, hogy az is jó! Szegény barátnőm volt aranyos, mikor mondja, hgy neki nincs eü végzettsége, milyen nagy segítség ez neki, nehogy már egy horzsolástól elájuljon :oops: Ja, ő van mögöttem egy héttel. Mire én, hogy nem bizti egyrészt, hogy én gyógyszerészként bármivel is többre jutok-e, ha ne adj isten szükség van rá, másrészt meg tuti biztos vagyok benne, hogy majd vezet az ösztönünk, de persze nem árt kis szakmai segítség! Szülésfelkészítőn még nem voltam, bár érdekelne az is.
Már korábban írtam, hogy az Asram jógaközpontban a 30.héttől van szülőpozíciós,légzőgyakorlatos, kispapás jógaóra -- valaki, esetleg? :)

Védőnő? tiszta ciki, mert én 8 hetesen voltam először és utoljára, eddig :oops: De mikor hívtam, mondta, hogy nem gond, menjek, amikor tudok -- na hétfőn rászánom magam! De olyan képtelen időpontokban van, hogy hétfő reggel 9-től délig, meg szerda kora délután -- most így hogy menjek el? Kéredzkedek hétfő reggelre, mivel a múltkor is 8 után kicsivel beért. De ikres barátnőm mondta, hogy náluk a patikában sokan várandóak egyszerre -3-4 mami- és volt aki csak egyszer volt védőnéninél, nem is kellett többször.De nekem persze van egy csomó, gyakorlati kérdésem, úgyhogy el fogok menni párszor a továbbiakban -- szoptatás, altatás miegymás :oops:

Munka: én legutóbbi álláspontom szerint október végéig dolgozom. Hanna! nem mondom, hogy irigyellek, mert tényleg rossz lehet ennyit otthon lenni, én is kitartottnak érezném magam, pedig tőlem is távol áll!
De nekem meg kicsit a másik fele, sokat utazom kocsival, az baromi fárasztó, meg egyébként is, szeretnék kicsit már Martinra koncentrálni, nem csak a nap végén. Meg előfordul, hogy éjszaka órákat ébren töltök, hogy akkor most mit hogyan is csináljak a munkában...tudom, hülye vagyok, de mindig is ilyen voltam, nem az a majd csak lesz valahogy típus...
Sokan csodálkoztak bent, hogy biztos-e,hogy 7 hónaposan én még dolgozni akarok? Álljak le, írassam ki magam, törődjek a gyerekkel -- és igazuk van!!! Bár a nagyfőnöknek mondtam már ezt az október végét, de asszem sosem késő revideálni... Okt végén töltöm a 7.hónapot, lehet,nem fognak hiányozni a 12-13 órás munkanapok... :oops:

De sok lettem megint! :oops: :lol: Megyek, berakok egy adag mosást, mert itt áll egy halom nyaralós szennyes :oops:

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Kata! Mi a teraszról néztük. Jövőre lehet nálunk babakocsis tüzijáték nézés. :)

Tanfolyás: doki tartja. Aki az alváslaborban dolgozik. Nekem ezért fontos. Bár mi is csak felfrissülünk. Eü végzettség az megvan. :wink:
Jógát megkérdezem a dokimtól. em tudom, támogatja-e nekem.
Védőnő: nekem az első alkalommal adta ezt az időpontot. Ez lesz a második találka. Hála nem kell várakoznom.
Munka: Köszi, hogy megérted a bajomat. Sajna, van akinek ez természetes, a férje jól keres, neki nem kell dolgozni. Hát, én ezt nem így fogom fel. Ha tudnék, mennék. A férjem legyen velünk inkább többet, ne legyen hulla fáradt.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hanna: igaz,igaz!!!
Majd meglátogatlak, mikor már nem dolgozom, OK?
Én is előre félek, hogy milyen lesz itthon 2 hónapig, főleg,ha moslék idő lesz... De a 31-32.héten azért abbahagyom a melót...maximum addig bírom... Nagy pocival semmi kedvem folyamatosan ülni, meg a munkán stresszelni.
De majd babaruhát mosok naponta 15-ször, vasalok, hajtogatok, pakolok.... :lol: Meg DVD-t nézek, gyöngyöt fűzök stb... De én is ilyen menőkés vagyok, nehezen viselem az otthon ülést -- persze, mikor nincs rá lehetőség, akkor boldogan tenném :lol: :oops:
Tüzijátéknézés jövőre OK, tőlünk is lehetne, ha nem állna itt ez a Jánoshegy, meg miegymás, mert így semmit nem láthatunk :lol:

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Kata! Ok. Várlak. :wink:
Elképzelem a gyöngyfűzést. :) Én is kaptam gyöngyöt, de nem fűződik. :oops:

Lassan mindenki hazajön a nyaralásból és akkor szepremberben talizhatunk is.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


szeptemberben :oops:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Sziasztok!

Moffli, nem mondom, hogy örülök, hogy más sem áll jobban, mint mi, de azért kicsit megnyugtató. A festés az összes többi helyiségben mindjárt készen lesz, a szüleim segítenek. Utána kell csináltatnunk egy szekrényt a hálóba, ahova bepakoljuk a leendő gyerekszoba tartalmát (egyelőre el sem tudom képzelni, hogy fog sikerülni), aztán utána jöhet a gyerekszoba festés, bútorok, babakocsi, ruhácskák, egyebek.
Nem semmi ez a méret, én azt hittem, nincs is ekkora méretű mell(és)tartó.

Mágnes, ha jól értem, már lekéstem a jókívánságaimmal, úgyhogy inkább azt írom, hogy remélem, jól nyaraltatok!

Katuska, olyan édes a kisfiad! Az ilyen dolgokért (is) meg kell őket zabálni.
Az AFP nem számít, tudod! Majd ma megnyugtatnak a genetikain. Drukkolok!!!

Madaran, kitartás, hamarosan érezni fogod. Utána meg nem győzöl csodálkozni, hogy micsoda csoda. Azt olvastam, hogy nagyjából az lesz a menetrendje a kicsinek születés után, mint a pociban. Háááát, akkor nem lesz könnyű dolgom, tegnap megállás nélkül mocorgott.

Vickybabe, köszi a táblát. Engem berózsaszínesíthetsz, már kétszer azt látták, hogy lány lesz.
Remélem, javul a folyásod!

Köldökzsinórvér: mi is gondolkodunk rajta. Én hiszek benne, és ha ennyin múlik esetleg később az egészsége, élete, akkor megpróbáljuk kisajtolni valahonnan azt a pénzt. Sok kiadás vár még ránk, úgyhogy lehet, hogy ez csak egy hiú ábránd marad.

Rita, Kata, üdv újra itthon.

Datolya, nagyon sajnálom! Sok-sok erőt kívánok, hogy fel tudd dolgozni.

Batkata, akkor neked most felüdülés lesz, hogy vége a nyaralásnak? Pihenj sokat!

Picuranyu, nem maradtál le semmiről. Szerintem szánalmas volt, és én teljesen felesleges pénzkidobásnak érzem.
A védőnő nálunk még szerencsére nem említette a családlátogatást. Remélem, elég lesz neki valamikor akkor, amikor a gyerekszoba legalább nagyjából készen lesz!

Madaran, én október végéig tervezek dolgozni, remélem, a november már teljesen az enyém és a kicsié lesz.

Hanna, biztosan rossz ilyen sokáig egyedül otthon pihengetni, de a lényeg, hogy Zsebivel minden rendben legyen. Kitartás!!!!

Szülésfelkészítő: még én sem, majd akkor szeretném elkezdeni, amikor már nem dolgozom.
Jógázni meg a nyaralás után megyek.

Kép
petne
 
 


Sziasztok!

A nyaralókat üdvözlöm,remélem kipihentétek magatokat. :D
Tegnap láttunk egy kis tüzijátékot!Klassz, mert fel megyünk a közeli dombra és körbe látjuk az összes települést.Sötétedés után mindíg van valahol tüzijáték.Sajnos a pestit eltakarják a hegyek és csak egy nagyon picit látni belőle.

Hanna én is sorstárs vagyok,sajnos én sem dolgozom az elejétől kezdve,de sokszor nagyon unom ezt a tétlenséget.
Én a pörgést szeretem,azt ha van mindíg valami elfoglaltságom.

Nagyon vártam a jövő heti uh-t és most lehet, hogy nem is kerül rá sor.Próbáltam időpontot kérni a dokihoz aki egy héten egyszer rendel itt a szakrendelőben és nincs nála időpont .Kiváncsi leszek mit mondanak kedden ,mert azzal biztattak ,hogy hátha valaki le mondja és akkor mehetek.Hát ez szuper! :x

Kép


Kép
poszani
 
 


Petne! Köszi! :wink: Jó nyaralást nektek!

Poszani! Hát igen, én is a pörgős fajta vagyok. Nehéz nyugton maradni, de célért megteszem. :)

Megjártam a védőnénit. :)
Legközelebb októberben találkozunk. Ha gondom van, hívhatom addig is.
Híztam. :oops:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Poszani! Ja a dokihoz... Ez nem semmi. Nálunk ezért nem lehet bejelentkezni a dokihoz. Akkor soha nem lenne nála hely.
Nagyon drukkolok, hogy legyen időpont!!!!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Munka
Én elvileg 32 hetes koromtól nem fogok dolgozni. Itt akkor kezdődik a szülési szabadság.

Szülésfelkészítés, elsősegélytanfolyam
Nem járok :lol: :wink:
Inkább tartok :oops:
Vendég
 


Vicky! Most irigy vagyok. :wink:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hanna
Mire vagy irigy? :roll:
Vendég
 


Vicky! Szülésfelkészítő, elsősegély tanfolyam, munka. :wink:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


hanna: olvastam, hogy a szülésig várhatóan csak 2X fogsz már találkozni a védőnőddel. Nálatok akkor hogy működik a rendszer: ki méri havonta a vérnyomásodat, súlyodat, stb.?

Mindenki érzi már biztosan a kicsik mozgását?
Vendég
 


Picuranyu! Miért, azt havonta kell mérni? :roll:
A vérnyomásomat mindig megméri a dokim is, amikor megyek hozzá.
Én még mindig nem tudom, Zsebit érzem-e.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Picuranyu: ciki,nem ciki -- én még csak egyszer voltam védőnőnél, azt mondta, menjek amikor tudok/akarok, egyszer sem mondta, hogy na, akkor mostantól havonta kellene. De most belehúzok igyekszem még 3-4 alkalommal eljutni. Amúgy súlyt, vérnyomást nekem a doki sem mér :oops:

Hanna: örül-örül!! Mármint a hízásodnak :D

Mozgás:Martin sokat ugrabugrál, én is olvastam, hogy olyan lesz kint, mint a pocakban -- de nekem valahogy mindig este élénkül meg igazán, mikor én nyugiban pihizek, ő bent szambázik :D Bizti napközben is, csak akkor én is jövök-megyek, de érzem azért.

Vcrane: akkor én is egész jól belőttem, hogy a 31.hét végéig maradok, mert úgy telik le az október, azután már csak Martinra figyelek!

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Picuranyu!
Hát, érdekes dolgokat olvasok itt: http://www.magyarorszag.hu/allampolgar/ ... leirasjogi


Kata! Martin baba tuti kint nagyon jó kisfiú lesz. :)

Katuska! Mi volt a dokinál???

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


szijjasztok!

datolya:hatalmas ölelés:(((((((((((((((((())))))))))))))))))). Ehhez nincsenek szavak! Sok erőt és kitartást kívánok!!! Tudom, hogy most nagyon nehéz, de ha van erőd, akkor szívesen látunk itt.

Hanna:szerintem szupi hír, hogy híztál. :lol: 6 kiló fogyás után! Ahogy tudod, én is már az elejétől kezdve itthon vagyok, és már szétvet az unalom!!Múlt héten csináltam egy kis butaságot:füvet nyírtam. Igaz nem lett semmi baj, de azt hiszem jobb nem kísérteni a sorsot. Ma kicsit takarítottam, felmostam. Olyan jó volt valami hasznosat csinálni. Én is annnnnnyyyyyirraaa szeretnék dolgozni. :cry: :cry: Már nem bírom ezt a tétlenséget, és olyan üresnek, feleslegesnek érzem magam. Ennyi idő itthon a semmittevéssel. :shock: Ti hogyan foglaljátok le magatokat? Ha a párom itthon lenne...., de sajna nincs, és egyedül kegyetlen. :(

picuranyu:sajna a múltkori lelkesedésem óta megint nem érzem a babót, és sajna én is kezdek félni, hogy valami gond van. :( ÉRezni szeretném újra. :cry: :cry: :cry:

batkata, kata:Üdvözlet újra köztünk!! Köszönjük a beszámolót! Remélem felfrissültetek. :lol:

katuska:nagyon édes a kisfiad!!Ennivaló. :wink: De ahogy hallottam te sem bírtad ki röhögés nélkül. :lol:

védőnő:nálunk mindig el kell menni, mielőtt a terhesgondozóba mennénk. Sőt, nekem a vérnyomim miatt 2 hetente kellene mennem hozzá, de azt már nem!! Elég havonta 1szer is! És már bejelentette, hogy a 20. hétig jön majd környezettanulmányra! Nem tudom mit akar megnézni, mert még semmi nem utal arra, hogy baba jön. Ezért majd tuti még szülés előtt egyszer idetolja a képét. :evil:

Egy kis feltöltődés(bár én ezután nem bizti, hogy iszom gépi kávét) :lol: :
/www.cartoline.it/pics/_zoom_flash.htm?immagine=scherzi_150404_01.swf

Kép
moffli82
 
 


Sziasztok!

NA megjöttünk a genetikairól. Basszus egész délutánunk ráment...a nagy semmire....
A gentikai tancásadóban én úgy emlékszem, hogy 1:1000-hez volt írvva az arányszám. Felajánlották a placentából a mintavételt..cirka 29 ezerért... (persze nem számít a pénz csak durva, hogy a tb nem támogatja)
Aztán az UH-on a pasas már 1:500-hoz mondta az arányt. A baba az UH-on teljesen egészséges, akkora midnene amekkorának lennie kell, szíve gyomra, veséje ok, és nagyon nagy valószínűséggel LÁNY!!!!!!!
Azt mondták döntsem el hétfőig, hogy vállalom-e mintavételt....
Nem tudom mit tegyek, a párom is tancástalan....mert ugye Ő annyira nincs képben ezekkel a dolgokkal és úgy látom rajta, hogy hajlik a procedura felé inkább, csak hogy megnyugodjon.
vááááááááááááááá úghy elt udják bizonytalanítani az embert! Miért nem lehet azt mondani, hogy tuti egészséges? minek kell arányszámokkal dobálózni és hárítani a döntést?????,

MI tegnap este átmentünk pécelre, felmentünk a hegyre és onnan néztük a tüzijátékot. Igaz a durrogás hangja hiányzott hozzá, de láttuk az egészet cirka 45 km-ről:)

Kata! Gyorsan nyaralós képeket iziben:) a tevegelést én még pocak nélkül se vállaltam volna. Oylan csúúúúf állatok:)
katuska79
 
 


Moffli! Én is nehezen viselem ezt. Bár most vettem üveglapokat és festek a kisfiam szobájába.

Katuska! Hidd el, nincs semmi baj! Én elmennék az Istenhegyire Hajdú doktornőhoz. Ő a legelismertebb szakember.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


katuska:hát ez tényleg felháborító. Ez a mosom kezeimet hozzáállás. Tuti nincs semmi baja a babónak, de ha mégis később lenne vmi, ők kihúzzák magukat, és így perelni sem lehet őket. HA minden ok, minek az a 29e FT-os vizsgálat? :evil:

Kép
moffli82
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: