Új privát üzeneted érkezett!

Kislány: Hát ez az!! Pont így érzem/ gondolom én is. Ahhoz, hogy nagyobb korukban bizalommal tudjanak hozzánk fordulni, már most meg kell alapozni.. :P Sok játék, beszélgetés, közös program stb.. Az én apám cseppet sem volt következetes.. :( Ugyanazt a dolgot egyszer megengedte, máskor meg megbüntetett érte. Mikor milyen kedve volt.. :( Hatalmas károkat okozott nekem, sokkal nehezebben találtam meg a helyem az életben. (de azért sikerült :wink: :P :P )
A tiltás nem sokat ér, csak dacot ellenszegülést vált ki a gyerekekből.. De legyünk őszinték.. Mi felnőttek sem viseljük könnyen, ha korlátoznak.. Miért kellene elvárnunk egy apró embertől, aki ráadásul sok mindent még meg sem tud érteni.. :roll: :wink: Persze kellenek korlátok, de nem mindegy a csomagolás...

Na, most megyek, mert két kis ázott ürgét kell kihalásznom a kádból és roppant következetesen ágyba kell dugnom Őket. De még jövök később.. :wink:

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Ha nem bánjátok, hoztam nektek olvasni valót, szerintem nagyon érdekes..

"""A bukfenc hatása az agytekervényekre



A csúszó-mászó, később futkározó és labdázó kisgyerek ezekkel a mozgásformákkal nem csupán a testét ügyesíti, hanem az agyát is csiszolja.

Az agykutatás legújabb módszerei megerősítették azt a korábbi feltételezést, hogy az élet első éveiben elsajátított fizikai készségek nagy mértékben kihatnak az intellektusra, sőt az egész személyiségre.

A tudósok hosszú ideig egészen másként képzelték el az agy kifejlődését az egyes embereknél. A genetikai örökség meghatározó mivoltából kiindulva feltételezték, hogy mindenki előre beprogramozott agytekervényekkel születik. Az elmúlt évtizedekben az agykutatás teljesen új technikai eszközök segítségével egy sor alapvető felismerés birtokába jutott. Ma már sokkal árnyaltabb képünk van mindarról, ami a koponyánkban történik, mivel például a nagy felbontású számítógépes tomográfok (PET) az agyi folyamatokat működés közben képesek mutatni, jelezve az egyes agyterületek különböző aktivitását.

A mai álláspont szerint egy kifejlett agy százmilliárd idegsejtet tartalmaz, amelyek egymáshoz való kapcsolódásaik révén hozzák létre azt a számtalan bonyolult funkciót, amiből az emberi magatartás összeáll. Minden egyes idegsejt akár több ezer másik idegsejthez kapcsolódhat, és így érintkezések trilliói keletkeznek. Az egyébként parányi idegsejtek közötti hálózat hossza több, mint százezer kilométer.

Az élet fenntartásához szükséges legfontosabb agyi "áramkörök", amelyek a légzésért, a szívműködésért, a belső szervek irányításáért, a reflexeinkért felelősek, valóban velünk születettek, de a finomabb funkcióinkhoz szükséges agyi ideghálózat a környezetből érkező ingerek hatására, és a környezet megtapasztalása során alakul ki. Az emberi agy felépítése csak ezeknek a külső hatásoknak révén fejlődhet ki teljes egészében. Az élet első éveiben a mozgás és az érzékszervi benyomások révén jön létre az az ingertömeg, ami az újszülött agyát folyamatosan "érleli". Az idegsejtek közötti kapcsolatok - a szinapszisok - erősségét és bonyolultságát ezek a tapasztalatok határozzák meg. Azok a kapcsolatok, amelyeket nem aktivizálnak, nem használnak eleget vagy gyengék, egyszerűen elsorvadnak, éppúgy mint egy fa gyenge ágai. Ha viszont a neuronok sokat vannak "edzésben", akkor az agyba való integráltságuk, a saját áramköreik bonyolultsága fokozódik. Ezzel magyarázható, hogy az egypetéjű ikrek genetikailag egyébként teljesen azonos agya mégis eltérő jellemet, érzelmi életet stb. hozhat létre.

Az agykutatók másik nagy felfedezése a közelmúltból az ún. időablakok megismerése. Kiderült, hogy az egyedfejlődés során csaknem minden kötelezően elsajátítandó készségnek és képességnek van egy különösen alkalmas tanulási periódusa, ezt hívják időablaknak. Ha ezt a gyerek valamilyen okból elmulasztja, akkor az agyában az adott funkcióhoz szükséges ideghálózat valószínűleg nem fejlődik ki teljes terjedelmében. Ez önmagában még nem jelenti azt, hogy fogyatékos lesz a gyerek, bár szélsőségesen hátrányos helyzetben, amikor nem kapja meg a szükséges külső ingerek, élmények minimumát sem, még ez is előfordulhat.

Ezen ismeretek birtokában a szülők sokat tehetnek azért, hogy gyermekeik agyfejlődését serkentsék. Nem különleges okosító feladatokról van szó, hanem csupa olyasmiről, aminek látszólag nem sok köze van a későbbi értelmi képességekhez.

Az élet első két évében az elsődleges, ún. motoros - vagyis mozgási - készségek tökéletesítése járul hozzá leginkább a megfelelő agyi hálózat fejlesztéséhez. Ennek érdekében a gyereknek minél több, az egész testet igénybe vevő mozgásra van szüksége mászásra, kapaszkodásra, ugrásra, ütésre, dolgok elkapására, gurítására stb. A születés után hamarosan megkezdődik a finomabb izmok kontrolljának kifejlesztése is, ez teszi lehetővé az írást és a rajzolást, és általában a kéz munkára való használatát.

Az elmúlt évtizedekben a kisgyerekek szüleit már nem egyszer próbálták meggyőzni, hogy használják ki a szivacsként működő fiatal agy kapacitását, és igyekezzenek minél hamarabb, minél többet megtanítani a gyerekeknek. Ezt a nézetet időközben jócskán felülvizsgálták a témával foglalkozó kutatók, miután kiderült, hogy a túl korai intellektuális fejlesztésnek több a hátránya, mint a haszna. A tudomány mai állása szerint attól nem kell tartanunk, hogy ha a két-hároméves gyerekünk sokat biciklizik, bukfencezik, futkos, táncol, a többiekkel birkózik, akkor olyasmit csinál, amivel megelőzi a saját életkorát. Sőt, a játékok mellett ez fejleszt csak igazán. De a kicsik tudományos szakirodalom nélkül is ezeket az elfoglaltságokat szeretik leginkább. A szülőknek csak annyi dolguk van, hogy mindehhez megteremtsék a feltételeket, elősegítve ezzel a gyermek képességeinek megfelelő kialakulását."""

Hol van mindenki???

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Pindi: Azért írtam, hogy "Krisz egy cseppet sem hisztis", mert még régebben említetted, hogy ezt senki mástól nem viseled el. :lol: - Írod, hogy Krisz könnyen ébred (gépelésre), hát, itt is hasonló a helyzet. Úgy kell este ágyba surrannunk, a legkisebb nesz is megzavarja.

Megint nagyon jó dolgokat írtok a szigorról meg a következességről. Az utóbbi három napban nem tudom, hányszor mondtam, hogy: "Nem szabad!". Lóri egyfolytában a vezetékekkel akar játszani, ahányszor elirányítjuk onnan, annyiszor kúszik vissza. Megpróbáltuk eltorlaszolni a veszélyes helyeket párnával, nagyobb játékokokkal, de ez csak ideiglenes megoldás.

Azt hiszem, venni fogunk egy járókát, aminek az oldalait szét lehet szedni, és tetszés szerint szétrakni.

Morca: Haláliak a fiaid. Ők biztos eleget bukfenceznek! :lol:

Mia: Remélem, nagyon jól érzitek magatokat Ausztriában!

Kislány: Meggyógyult már Hanna? Lóri ma átaludta a babaúszást, nem keltettem fel.

Puszi:

Rita

Kép
svedbaba
 
 

 
 

Sziasztok!

Hoztam pár új képet:

Kép

kutyasulin a két segéd.. :lol:

Kép

Matyi elfáradt a nagy kutyabirkózásban.. :lol:

Kép

a kis hómunkás.. :lol:

Kép

munka után együtt pihenünk.. :lol:

Kép

piknik.. :lol:

Kép

a mama is benne van a bulikban.. :lol:

Kép

vetődés Matyi módra.. :lol:

Kép

Borisz a szánhúzó... :lol:

Húú, bocsi, hogy mindig ilyen sok képet teszek fel, de sosem tudok választani.. :oops: :wink: :P

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


sziasztok,
csak röviden..megjöttünk és nagyonnagyonnagyonnagyon jó volt :)
Fiúnk nagyon jól viselkedett -napközben- éjjel állandóan cicizni akart..de ettől eltekintve minden renden volt :)


na lépek fürdeni, mert mától szigor van, vissza kell állni a régi kerékvágásba..remélem pár nep és sikerük, mert kidőlt a másik karom is..

pusza nektek, holnap jelentkezem, mert van véleményem a "következettségről"..

(raktam pár képet az iwiw-re..ha gondoljátok.. ;) )

jóéjt!!

¤mia¤

Pindi! örülök, h jelentkeztél, hiányoztál Anyuci :) puszi!
Vendég
 


Mia: Nagyon jók a képek!!!

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Morca: Nagyon tutik a képek, a piknikes különösen tetszik. Kicsattannak a fiaid az egészségtől! Meg kap az ember pár ötletet kinti, téli időtöltésre!

Mia: Láttam az iwiwes képeket! Örülök, hogy jól sikerült a telelés!

Jelentem, hogy Lóri 700 grammot hízott két és fél hét alatt. A védőnő is megnyugodott...

Rita

Kép
svedbaba
 
 


Matyinak, a legnagyobb Pacibarátnak Nagyon Boldog Névnapot Kívánunk!!

Martin és anyukája :)
Vendég
 


Csatlakozunk az előttünk szólóhoz! :lol:

Rita és Lóri

Kép
svedbaba
 
 


Sziasztok anyucik!

morca - Életrevaló srácaid vannak! Borisz se "kutya"! :wink: Boldog nevenapját a nagyfiúnak!

svédbaba - Gratula a súlytöbblethez! Mi a múlt héten voltunk gyerkorvosnál méreckedni és csak 18 dekát hízott 1hónap alatt! :shock: Meglepett minket a dolog, mert eddig roham léptekkel nőt Panni, most pedig lelessult. Pici súllyal született (2630g) de már utól érte a kortárasit! Lóri most milyen nehéz? :)

mia - Sajna én nem ismerlek, így iwiwen nem tudlak megkeresni, de kíváncsi lennék az élményeitekre képekben. Ha nem veszed tolakodásnak priviben elküldöm a nevem és ha van kedved, keress és jelölj meg (csak kettő van ebből a névből, remélem nem lesz nehéz megismerned, képet már láttál rólunk).

Szomorú vagyok. Lehet, hogy rossz anya vagyok. :cry: Pannival 8 napos korában mentünk először gyerekorvoshoz avval a problémával, hogy piros a bal szeme. Azt mondták, hogy cseppentsek bele anyatejet. Megtettem, napokra-hetekre megoldódni látszott a probléma. Majd néha ébredésekkor, csúnya zöld csípatömeg égtelenkedett, amire kaptt antibiotikum tartalmú szemcsepett, amitől még rosszabb lett :x , így tovább anyatejeztem. Majd a védőnő tanácsra bizonyos speckó technikával maszíroztam, de az sem segített. :x :cry: Panni e hét végén lesz 7 hónapos és még mindig küzdünk a reggeli csipával. :cry: Múlt héten kaptunk beutalót a szemézetre, ahol közölték, hogy ő már nagy gyerek, irány a Heim Pál. Nagyon nyomaszt a dolog. :oops: :wink: Ott telefonon jól lecsesztek, hogy miért vártam eddig?! Sírni tudnék! Na majd csürörtökön, akkor megyünk könnycsatorna átmosásra... :?

Kép
Kép
pepitanna
 
 


Sziasztok!


Mi is nagyon Boldogságos Névnapot Kívánunk Matyinak!! :D

Kép
hubcsa
 
 


ne keseredj el..nem a te hibád, hanem az övék..első gyermek, honnan tudnád? nem lesz gond, sec perc meglesz :) én kamilláztam neki és elmúlt pár nap alatt + kaptunk szemcseppet is, de visszatért. a kamillától nem. lehűtöd, és a szemet kívülről befelé tisztítod. nem szabad csak max 2 egy nap és nem nagyon nedvesen, mert szárít.

jó anya vagy.. :)

pusz

¤mia¤
Vendég
 


sziaztok,
nos itt volnék..bocs, h eddig nem, de sok volt a "dolog" (mosás, takarítás..Martin.. :) )

szóval..nagyon jó volt a hely..70cm hó, 4 napig szakadt..fent voltunk asszem 1100méteren..annyira jó volt a levegő, h a fiam 3 órákat aludt délután egyhuzamban. isteni szakács volt (drágaságom mint kiderült, ismerte, csinált neki szemüveget anno..ezért ő cserébe extra adagokat főzött nekünk :) )
kint a hó közepén meg volt egy dézsa, fel kellett fűteni (42fok) és abban ücsörögtünk sörikét szürcsölve és chipset ropogtatva, sapkában a szakadó hóban :D nagyon jó buli volt..kisfiúnk meg a babakocsiban jó melegen betakarva aludt az eresz alatt :)
odafelé nézelődött, fel is vettem kamerával, annyira lenyűgözte a táj, h nem reagált semmire :) a havat meg csak nézte-nézte..élete első szánkózása is jól sikerült..annyira aranyos volt..jól érezte magát, mert állandóan mosolygott..a séf úgy üdvözölte, h Jó Napot Igazgató Úr..mert olyan kis komoly gyerek :) a társaság meg azon nevetett, h én leültem meccset nézni, és Martin volt az, aki le sem vette a szemét a meccsről..annyira vicces volt..mint valami nagy fociértő :D :D
elkezdtem neki húsit adni, minden rendben van, bírja a gyomrocskája. úgy néz ki, h a fránya hasfájásnak annyi..
MÁS: ti hol tartotok a hozzátáplálásnál? mert nekem úgy tűnik, h már 4 órakor is enne gyümit..ti adtok neki? mármint a cici mellett? mert sztem a reggeli és ebéd már nem elég a cici mellett, sztem szeretne 4-kor is enni..hm??
na mára ennyit, a következetességről majd máskor.

puszi,
¤mia¤

megyek meccset nézni (a kis szakértő már csicsikál) :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Először is nagyon szépen köszönjük a köszöntéseket!!! Sok-sok pusz Nektek!!

Pepitanna: Nehogy már magadat okold, ezt a dokinak, meg a védőnőnek kellett volna időben felismernie és elküldeni vele szakorvoshoz... Az, meg ,hogy a kórházban leszúrtak, ne akasszon ki, sajnos általában úgy beszélnek a szülőkkel, minta hülyék lennének.. (tisztelet a kivételnek) Sajnos tapasztalatból tudom.. Még csak 3hetes volt Ákos, mikor a popsiján lett egy csúnya pattanás.. Elküldött a Heim Pálba minket a helyettesítő dokinéni, mert úgy gondolta, hogy sipoly.. Délután négy előtt öt perccel értünk oda, de már nem fogadtak, mondván négyig van rendelés.. :? Átküldtek minket az I.számú gyerekklinikára, merthogy az az ügyeletes. Ott néztek ránk értetlenül, hogy mit keresünk, ott mert ők sosem voltak pénteken ügyeletesek.. :shock: Onnan átküldtek minket II. számú gyermekklinikára.., ahol miután elmondtuk milyen panasszal érkeztünk, a doki azzal indított, hogy "nem szoktuk fürdetni a gyereket?" :shock: :shock: Majdnem összevesztem vele , :evil: :evil: de mikor megnézte, látta, hogy szó sincs ilyesmiről.. Úgyhogy ne rágódj, nagyon jó anyuka vagy, hiszen eddig is kezelgetted az alapján, ahogy mondták.. :D :D

Mia: Szuper lehetett ez a kis téli vakáció.. :wink: :P Az Igazgató Úr nagyon jól fest a szánkón, igazi nagy legény.. :P
A hozzátáplálást én teljesen Ákos igényeihez igazítottam:
Általában úgy néz ki a dolog, hogy délelőtt gyümölcs, ebédre főzelék husival és ha még kér egy pár falat gyümölcs is lecsúszik, majd délután megint gyümölcs, és ha kér akkor este még adok neki egy kis főzeléket.. és persze cicizik, amikor kéri.. De ma például inkább csak cicizett és csak délelőtt evett gyümölcsöt és ebédelt főzit.. :) szoktam neki adni babakekszet, mert különben nem hagy minket enni, de volt olyan, hogy egy fél kiflit is simán betolt a pocakjába.. :P

Képzeljétek, hogy jártam tegnap... Még most is tiszta pipa vagyok, ha eszembe jut.. :evil: Mondom, az odáig rendben van, de a hó ugye csúszik, a gyerekek pedig hirtelen mozdulnak, alá is csúszhatott volna a fiam, pláne, hogy nem is érzékelték, hogy ott van.. Erre azt mondja nekem, hogy meg kell fogni a gyereket..
Kint voltunk szánkózni és útközben megálltunk a barátnőmék előtt, mert őket is kicsaltuk. Miközben vártuk őket, ott játszottunk majdnem előttük az utcán.. Az egyik házból láttam, hogy ki fog állni egy autóés szóltam anyunak, hogy vigyázzanak.. Anyu lement Matyival z úzról, az egyik kocsibeállóra álltak fel, majdnem teljesen a kapu elé, pont azzal a házzal szemben, ahonnan a kocsi kiállt.. Két irányba kanyarodhatott volna, de ő simán feltolatott melléjük, oda, ahol anyukám játszott a Matyival , ráadásul ők háttal álltak, kapucnival a fejükön, úgyhogy semmit nem érzékeltek a kocsiból. Kb. 3cm-re volt tőlük a kocsi... :shock: :shock: Még szerencse, hogy figyeltem és szóltam anyunak, hogy vigyázzanak.. A pasi, meg simán elhajtott.. Olyan mérges lettem, hogy miközben kanyarodott le onnan, megdobtam egy hógolyóval a kocsit, de nem állt meg.. Viszont láttam, hogy pár házzal odébb megállt, úgyhogy gyorsan oda szaladtam. Mondom az embernek, hogy hahó, majdnem átmentél a fiam nyakán, erre ő azt mondja nekem, hogy nem érti mi a gondom, látta, hogy ott vagyunk.. :shock: :?
Mondom neki, hogy az odáig oké, de nem szokás rátolatni senkire a a hó pedig csúszós ugyebár, a gyerkőcök pedig hirtelen mozognak, akár alá is csúszhatott volna a kocsi alá, pláne, hogy anyuék nem is érzékelték, hogy ott van a kocsi.. :? Erre, azt mondja nekem, hogy meg kell fogni a gyereket..(elég kioktató hangnemben) :shock: Hangsúlyozom, hogy messze nem voltunk az úttesten, a Matyi pedig nem rohangált, hanem anyukám mellett állt szorosan és valamit piszkáltak a hóban.. Ekkor már kezdett eldurranni az agyam, és mondtam neki, hogy majd meglátja, hogy ha majd nagyobb lesz a kislánya, (Ákossal egyidős) és egy ilyen barom mint ő, veszélyeztetiaz milyen érzés.. Erre, volt pofája azt mondani, megint jó kioktató hangsúllyal, hogy ő majd vigyázni fog a gyerekére..Mintha én nem vigyáznék.. :evil: :evil: :evil: Pont azért mentünk fel gyakorlatilag a "járdára" (egyébként nincs járda abban az utcában (sem) ), hogy gond nélkül ki tudjon állni.. Szerintetek.. Na akkor már mondtam neki, hogy nem normális, egy idióta barom.. :P :P És még mindig azt hajtogatta flegmán, hogy nem érti mi a gondom.. Mondtam neki, hogy semmi baj, a férjem elfogja neki magyarázni.. (alig várom) Alig tudtam megnyugodni, fél órán keresztül remegtem az idegességtől.. :cry:
Még most is nagyon rossz érzés, ha eszembe jut..

Kép

Kép
morca
 
 


Az autós sztori elejét egy kicsit összekutyultam.. :oops: :P

Kép

Kép
morca
 
 


Pepitanna: engem is bejelölhetnél..mármint az iwiw-en..
Mankovicsné Molnár Mónika vagyok Dányból..

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Morca: Szörnyű, hogy milyen felelőtlen emberek vannak! És pláne, hogy neki is van gyereke. Nem gondol bele, mi lenne, ha az övével történt volna meg ugyanez? Felháborító! Jól tetted, hogy kiosztottad. (A múltkor toltam a járdán a babakocsit, amikor egy őrült autós jött szembe az úttesten, direkt rodeózott a csúszós úton. Hát, megfagyott bennem a vér! :twisted: )

Pepitanna: Jó anya vagy. Honnan kellett volna tudnod (főleg első gyereknél), hogy mivel és hová kell fordulnod? A felelősség a védőnőé és a gyermekorvosé, nekik ez rutin (lenne). :evil: A könnycsatorna-elzáródás (mert ugye erről van szó?) gyakori és ártalmatlan kisbaba-baj. Nem lesz semmi baj, hipsz-hopsz kikezelik, majd meglátod.

Mia: Igazgató Úr elégedett és boldog, mindent jól csinálsz! :D - A hozzátáplálás nálunk napi háromszori étkezés: délelőtt gyümölcs, délben hús, főzelék és gyümölcs, uzsonnára kása (gyümölcspép: porból, vízzel keverve, vitaminos stb.). Vacsorakor ott ül mindig velünk és kap egy (töltetlen, sótlan, cukor nélküli) nápolyilapot, kis darabokra eltörve, kis kezével bemajszolgatja, míg mi eszünk. És élvezi!

Két jó hír: egy otthoni barátnőm tegnap megszült, kisfiú! - Victoriát, a svéd hercegnőt eljegyezték, jövőre esküvő.

Hív Lóri, sziasztok!

Rita

Kép
svedbaba
 
 


Sziasztok anyucik!

Köszönom szépen a vállveregetéseket! Kellett. :oops: De nagyon messze van még a holnap reggel, főleg mire hazaérünk a kórházból. Tudom, rutin feladtat, de nem nekünk... :? :cry:
És köszi csajok az iwiw-es hozzáállásotokat is! Közben svédbabát is megtaláltam! :wink:

morca - Bosszantóak az emberek! Tuti, hogy az a férfi még nem sétált a gyermekével. :evil: A párom vezetési stílusa is megváltozott, mióta néha ő is babakocsizik (pedig nem egy őrült) csak már van tapasztalata :wink: zebrákhoz való viszonyokról nem is beszélve! :x

mia - Nagyon klassz helyen voltatok! És a dézsában való sörözés miatt nagyn irígy vagyok! :wink:
Hozzátápi: Mi is reggel gyümivel kezdük, ebédre főzelék, majd kedvétől és éhségérzettől függően vagy ez, vagy az. A főzelékkel együtt pépesítem a husit, 2 hete így nyomatjuk! Másnaponta köleskását is adok neki. A cicizés szinte csak estéttől reggelig tartó élvezet, néha napközben van 1-1 nyugicici az alvás gyorsítása érdekében.
Boldoggá tesz a szoptatás és örülök hogy védetséget is biztosítok általa, de érdekelne, hogy meddig tart és hogyan lesz vége...? :oops:

svédbaba - Gratula a két örömhírhez! :wink:

Kép
Kép
pepitanna
 
 


SZIASZTOK LÁNYOK!!!!!!!

Lenne több csomag vakdugóm eladó,
tudjátok konektorba való.
Használata:be kell ragasztani a konektorba,és ha be akarod dugni a villát,csak el kell fordítani,ha kihúzod automatán vissza zár.
Nagyon praktikus,nekünk be vállt.

450ft/6db,
és a posta költséget én állom.
Érdeklődni pü-be.



Kata&Milán


oszman777
 
 


Anyucik,

a több kajcsitól nálatok is több a széklet? (logikus lenne, csak nemtom..) vagy meghajtotta Martint vmi? hm?

pusz,
¤mia¤
Vendég
 


sziasztok,
tegnap és ma adtam neki uzsira gyümit és vacsira főzeléket. csak úgy kapkodja be a kanalat :)
fürdés után meg cici oszt alvás..tetszik, h ez így működik :) csirkét és pulykát is már adok, úgy látom nincs gondja ezzel..sőt..

pepitanna: a múltkor kiveséztük ezt a szoptatás témát, h jó-jó, de mégis néha..szóval nyugi, megértjük..mi is így vagyunk vele..gondolj arra, h ez a 7 hónap is, h elszállt (..és az a 9? emlékszel? :D ) a súly miatt meg sztem addig nem kell aggódni, amíg rendesen eszik, van naponta pisi pelusa és kaki..már sokat lemozognak..az én fiam is stagnál egy ideje...pedig eszik rendesen..csak megnyúlt és pörög egyfolytában..73cm és 9,20kg..(és ő 3200g-mal született, de 3 hónaposan már 6 kiló volt :) ) szóval aggodalomra nincs ok..

adnék én is Martinnak kását..de félek megint melléfogok..múltkor vettem neki tejpépet..na a gasztroenterológus letiltott róla, mert tejpor van benne..pedig direkt megnéztem, jó minőséget vettem, és tessék..nem vettem észre, nem beszélve arról, h nem is volt olcsó..most Apa eszegeti :) szóval ha van ötletetek itthon kapható kására, szívesen fogadom..mert svédbe nem készülök :lol: :lol: :lol: bár... ;)

morca: na múltkor én is elővettem a latin temperamentumomat.. a zebrán átengedett egy hölgy..és a másik oldalon meg majd' elütött egy pasi..szerintem az összes női rokona csuklott.. és ha nem megy tovább, biziisten megdobálom vmivel.
szörnyű emberek vannak..utálom a médiát, de erre talán jók, h felhívják erre a figyelmet..mintha kicsit javulna a helyzet..

Martin egésznap a mammmamma, nannnnaaa és a tatattaaa szavakat ismétli..ez már nem gügyögés, ezek már az első kis szavak..annyira aranyos..dagad az anyjai szívem :cry: növekszik a csemetém..
amúgy az étkezéseket én is úgy állítom be, h együtt tudjunk enni (ezt a munkahelyemen is elértem :D ) én így szoktam meg, és utálok egyedül majszolni, olyan jó közben mindenről csacsogni (mhelyemen általában kajákról, vicces nem? ) így Martinnal mindig együtt reggelizünk és vacsizunk..ha nem, akkor belenyomok a kezébe egy paprikaszeletet, vagy múltkor egy kenyércsücsköt..elvan vele :)

na mára ennyit,

sok puszi, jóéjt Nektek!

¤mia¤
Vendég
 


Kép Anyára ütöttem, szeretek olvasni :)

Kép igen-igen..ez egy hosszabbító..lebuktam..

Kép munka közben..
Vendég
 


Sziasztok!!

Pepitanna: Túl vagytok a könnycsatorna átmosáson? Panni baba jól van??

Mia: Nagyon édes Martin.. :P :P Tök jó, hogy rendbe jött a pocak!! amúgy nálunk is ez a menetrend tetszik Ákosnak

Jaaj, ma olyan édes volt Matyi.. :lol: Átjöttek a barátnőmék. A lánya 2.5 éves, a fia pedig 10hós.Játszottunk elől a nappaliban a gyerekekkelés egyszer csak a kislány hátra ment a hálószobába. Egy perc múlva ment Matyi is utána. Már pár perce hátul voltak, gondoltam rájuk nézek, mert túl nagy a csend.. Ott álltak a szoba közepén egymást ölelgetve, puszilgatva.. :P :P Annyira édesek voltak!!!! :P Asszem Matyi nagy csajozós lesz.. :P :P

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Pepitanna: Köleskása? Hmmm.... :D Jól hangzik. Hogy készíted el?

Mia: Az itteni pépekben is van tejpor. A gyerekek többsége ilyet kap. Az ti orvosotok miért nem ajánlja? - A vezetékek és a könyvek szeretete nálunk is megvan.

Morca: Lám, lám, a kis nőcsábász! :lol: Nagyon aranyosak lehettek!

Tegnap voltunk balesetmegelőzési tanácsadáson. Megnéztünk egy unalmas filmet olyan dolgokról, amit amúgy is tud az ember (ne hagyjuk egyedül a pelenkázóasztalon, biciklizni csak sisakban... stb.) Meg különben is volt édrekesebb látnivaló: Lóri egy kis pajtásával előttünk játszott egy szőnyegen. Mindketten ugyanazt a mozdonyt próbálták megszerezni. SOKKAL jobban érdekelt, mint a film :oops: :lol: . A végén lehetett feltenni kérdéseket. Én megkérdeztem, hogy tényleg lehet-e már biciklivel vinni őket. A többi anyuka szerintem hülyének nézett, de mindegy. A lényeg, hogy lehet, a legkisebb sisak 44-es... Persze azt megvárom, hogy kitavaszodjon. Havon és jégen nem merek bicajozni. (A bennszülött svédektől eltérően. :shock: :) )

Mostanában Lóri az erkélyen is remekül elalszik. Már több mint egy órája kint van. Megyek, megnézem...

Puszi:

Rita

Kép
svedbaba
 
 


...felébredt, de még csak csendesen nézelődik, így egy gyors pótlás:Lóri kijött a harmadik foga! A jobb felső kettes, a párja is mintha már látszana.

Pusz:

R

Kép
svedbaba
 
 


Svedbaba: Gratula a fogacskákhoz!! :wink: És a múltkor akartam, csak elfelejtettem: 700gr két hét alatt :shock: ez igen!! Tud a Lóri manó, ha akar!! :wink: :lol: :lol:

Kép

Kép
morca
 
 


Lóri..nem semmi..akkor már van fogkeféd?? :D

nálunk még semmi..csak Niagara továbbra is..de fog..na az nuku..

nálatok is ennyi mindig a mosnivaló?? kész vagyok..állandóan megy a gép..brrrrrr...
Vendég
 


egy decemberi kép Kép

mennem kell, megszáradtak a ruhák :wink:

R

Kép
svedbaba
 
 


Mia: akár már mosodát is nyithatnék... :shock: :P :P

Kép

Kép
morca
 
 


Húú, képzeljétek az előbb pár másodpercig kapaszkodás nélkül állt Ákos!!! :shock: :P :P

Kép

Kép
morca
 
 


hát kövezzetek meg..ma adtam neki tejpépet..mindmegette :) csak remélni tudom, h nm lesz baja..(Apa megöl, mert ellenezte)
de rájöttem, h a rossz büfiztetéstől volt minden baj..lehet, h a gasztroenterológust is lemondom..semmi baja a fiamnak, és 1 hónap várakozás van..menjen inkább az, akinek tényleg szüksége van rá..legalább vkit előrébb tudnak hozni.. szerintetek? most mit mondjak a dokinak? hogy már nincs gond..? csak eljöttünk..?

lehet hétfőn felhívom és elmondom, h mi a helyzet..igen, ezt fogom tenni..esküszöm ez a társalgó olyan mint egy jó pszichológus..kibeszéli magát az ember, oszt már mindjárt jobban érzi magát :lol: :lol: :lol:

Ákos!! zseni vagy Hapsikám!! csak így tovább..viszünk az RTL klubba :)

Matyi..csak lassan az ismerkedéssel!!
Vendég
 


Mia: Jól megbeszélted magaddal a problémádat és a megoldását.. :P :P :P :lol:
Nem hinném, hogy gond lenne, mert azért már nagyfiú Martin és egyre jobban bírja a gyűrődést.. :wink:

Még Matyival nagyon óvatos voltam, pl. csak babakekszet adtam neki. (tojás meg glutén mentes :) ) Most meg Ákosnak simán adom a kiflit és kutya baja.. :) :)

Szép jó éjszakát Mindenkinek!!

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


lemaradt: nincsenek ám cukorból ezek a babók.. :P :P

Kép

Kép
morca
 
 


Halihó Anyucik-Babucik!

Panna elaludt így van egy kis időm :D
Hát mostanában lefoglal rendesen.Mivel Ő még nem megy,de iszonyú kíváncsi így nekem kell vele mindenhova menni és mindent megnézni..már leszakad a kezem...lassan Schwarzivá avanzsálok :D :D :D
Úgyhogy már nagyon várom a mászást,hátha kicsit jobban elfoglalja majd magát :roll: Jó úton halad,mert már összehúzza magát négykézlábba,csak nem indul,hanem rugózik és nagyon élvezi :lol:

Pepitanna mizu az átmosással?Pannával mi is most akarunk vissza menni,mert amikor 3 hónapos volt végül nem csinálták meg neki,mert tünetmentes volt 1 hete...aztán kb. 1 hónapja újra csipásodik időnként :( A héten végre rászántam magam,hogy kérek időpontot erre beteg a doki...jellemző...aszonták próbálkozzak jövőhéten....

Morca Ákosod nagyon kis ügyes és nagyon jók voltak a piknikes képek :D Szép helyen laktok,irigylem,hogy ki tudtok menni a jó levegőre a manókkal.Mi is most azon törjük a fejünket,hogy valahogy kiköltözzünk a városból....

Mia nálam nem csak a mosás,de a vasalás is hegyekben van...sose jutok a végére :roll: :oops:

Rita Gratula Lóri fogacskájához :D és milyen komolyan vizsgálgatja a fogkefejét 8)

Hova lett Kislány és Pindi?

Ja és én is vagyok iwiwen ha gondoljátok...Hubai Szilvia-Hubi...

Na most megyek...pussz

Kép
hubcsa
 
 


Hubcsa: Az én karom is vetekszik egy súlyemelőjével.. :P :P :lol:
Bár a hasam lenne olyan izmos.. :wink: :P :P

Kb. öt éve költöztünk vidékre, amúgy Pesten születtünk és ott is laktunk addig.. De tényleg nagyon jó, mert nagyon szabadok vagyunk, sokat csavargunk a határban, nézzük a traktorokat dolgozni (bele is ülhetünk), meglessük a nyuszikat.. :P :P Viszont pesti lévén, nem igazán tudom megszokni, hogy itt nincs akkora nyüzsgés.. De nem mennék már vissza semmi pénzért Pestre.. :P :P
Megkereslek az iwiw-en.. :wink:

Pindi??????????????????????????????????????

Pussz Mindenkinek!!

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Hűűű a traktorozás az zsííííííííííír lehet :D :D

Mi vegyes páros vagyunk.Én Pesten nőttem fel,a párom meg a Mátrában, egy kisvárosban.Így azért legalább a hétvégeken szép környezetben vagyunk,mert minden pénteken felpakolunk és irány a nagymama.De jó lenne,ha a gyerkőc is jó levegőn és nyugodt környezetben nevelkedhetne.Csakhát munka lehetőség szempontjából Nógrád megye nem túl erős sajna :(
Én pesti lévén félek is attól,hogy túl pici helyre költözzünk,pont azért ,mert nem tudom,hogy megtudnám e szokni.Pedig vonz a vidék meg a kert,mert imádom a természetet..Na de majd meglátjuk...

Kép
hubcsa
 
 


Sziasztok!
Elnézést a zavarásért, de én már elkezdtem beszerezni a tavaszi-nyári cuccokat. A tavalyiaktól azonban nem férünk, így eladok egy zsáknyi ruhát. Nézzétek meg, mik vannak. Olcsók és jók! Fiúknak és lányoknak egyaránt!
http://picasaweb.google.hu/visnyei.andi/EladoLanyosHolmik#
http://picasaweb.google.hu/visnyei.andi/EladoFiusCuccok#
Egy klikket megér!
Szép estét!

Kép
an°°di
 
 


Hubcsa: Na, azért meg lehet szokni, mert a vidéki levegő, meg a csönd, nyugalom kárpótol.. Itt azért is volt nehéz az elején, mert elég nehezen fogadják be a "betelepülőket".. :roll: Bár nekem szerencsém volt, mert a munkám kapcsán hamar megismertek és gyakorlatilag majdnem mindenki tudja, hogy ki vagyok.. :P :P
Amit viszont nagyon nehezen viselek el, hogy a nénikék (leginkább), mindenbe bele szólnak.. :? Ha meleg van és kint vagyunk azért, ha hideg van akkor meg azért..( de tulajdonképpen bármiért) :? A legjobb mikor lépten-nyomon megkérdezik, hogy hova megyünk..Lehet, hogy én vagyok "túl pesti", de idegbajt kapok az ilyen kérdésektől.. Viszont Matyit nagyon sokan ismerik és közvetlensége miatt nagyon szeretik is.. :P :P

Képzeljétek, skarlát járvány van itt nálunk.. :cry: :cry: Remélem, hogy megússzuk.. Sajnos már találkoztunk gyanúsan köhögő gyerkőcökkel, úgyhogy drukkoljatok, hogy minket messze elkerüljön az a csúnya baci.. :wink:

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Móni..Skarlát? ez most komoly?? nagyon vigyázz a a babucikra..azt hittem, h ez már ősbetegség..durva..drukkolok nagyon!

az én párom is vidéki (Szolnok-Martfű) nagyon szeretek "hazamenni" a mamáékhoz..olyan nyugi van..emlékszem anno, amikor megismerkedtünk, hol ő, hol én utaztam hozzá..nagyon romantikus volt :) akkoriban neki az tetszett, h nálunk Pesten még este 11-kor is nyüzsi van, nekem meg ott az, h nyugalom :) ha összejön ami terveztünk, mi is húzunk el a városból, nem túl messze, de azért el :)
vhová Pest megyébe.

Dány merre van? nekem a kedvenc helyem Hollókő..szoktunk oda járni Petivel, még amikor terhes voltam akkor is sokat voltunk ott, Marcipán is imádja :) a szederbokrokat dézsmálja állandóan, egyszer megkínáltam vele, oszt azóta ha megyünk, kiszáll az autóból és irány a bokrok..múlthéten is ezt csinálta, ott volt 1 hétig míg mi Ausztriában voltunk..mindenki úúúúgy nevetett rajta..hisz nincs most szezonja a szedernek :) összebarátkoztunk a panzió tulajával, olyan mintha lenne egy víkendházunk :) és a legeslegjobb az egészben, h kicsit mész felfelé sétálva a dombra és ott van a HOLLÓKŐI VÁR!! a házból is látni..az csoda egy hely..áprilisban megyünk :)

na elég az áradozásból..megyek zoknit és nadrágot stoppolni..(kb. 3 hete kéri Apa..)

puszi,

¤mia¤

ps.: megint megy az a nyamvadt mosógép..és vár a "hegy", h vasaljam ki.. carramba.. :? :? :?
Vendég
 


PINDI?? láttam ám Kriszről a képeket az iwiw-en..Nagyon cuki a kiskrapek :)

jelentkezz lszi!


¤mia¤
Vendég
 


héééééééééééééé!! hová tűnt MINDENKI??
Vendég
 


sziasztok

Csak egy gyors bekukk, mert nagyon fáradt vagyok.......
pörögnek az események, Hanna egyre ügyesebb, most már majdnem kúszik.... :lol: :lol: :lol:
aztán megvolt az első leesésünk is, Hanna nem sírt, én viszont annál inkább....... :shock: :shock: :shock:
Aztán még: gyorsan össze kell kaparnom magam, Apával veszekedtünk, és egy kicsit sírdogáltam..... jövök, amint aludtam egyet..........a nappaliban???Na nemmmm, azért nem fogok a kemény földön aludni, csak mert Apával összeugrottunk!!! :lol: :lol:
(egyébként már átölelt volna, csak a makacsságom nem engedte......... :roll: :roll: :roll: )

megyek, mert szerintem Ti sem értitek mit írtam most....... én sem........ :roll: :roll: :roll: :roll:

Jó éjt Nektek.

ui.: ja, a vita téma apa és én köztem: gyermeknevelés!! Ő, aki hazajön este, kioktat, hogy hogy és mit............. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: ahelyett, hogy segítene................ :cry: :cry: :cry: :cry:

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


nehéz ügy..de fáradtan sosem szabad veszekedni. én is nehezen tűröm ha kritizál Apa, mert uez a helyzet..este látja a gyereket. de néha jó, mert talán ő más szemmel látja..csakhát én is érzékeny vagyok erre..szóval nem veszekedni..én megfogadtam, h mielőtt felrobbannék (latin temperamentum, ugye) átgondolom, h van-e igazságalapja.. mert sokszor visszakézből válaszolok, mert úgyí gondolom, h támadás ér..pedig sokszor csak a fáradtság beszél belőlem..na lépek, mert a fiam szétszedi a szobáját..már kúszik és semmi-de-semmi nincs már biztonságban

¤mia¤
Vendég
 


Kislány: Azért próbálom megérteni... :wink: :wink: :P

A pasiknak fogalmuk sincs, hogy mennyire komoly és embert próbáló feladat gyereket nevelni, ellátni a háztartást és persze szerető feleségként is helytállni. Fel sem tudják mérni, hogy mekkora
felelősség és mennyi fáradtság.. (persze a szó legjobb értelmében)
Sajnos már a saját férjem szájából is hallottam, bár nem nekem mondta, de én is ott voltam, hogy mi (csajok) egész nap otthon vagyunk, nekünk csak könnyű lehet.. Kíváncsi lennék ha csak egy hétre átvállalnák a feladatainkat, megváltozna- e a véleményük..


Meg tudlak érteni szomorkodás terén.. :( Én vasárnap vesztem össze a férjemmel elég rendesen.. :( Bár ő nem szokott kioktatni, de valahogy nem halad a dolgaival itthon, meg sokszor meg van győződve róla, hogy segít, közben meg csak úgy csinál.. :roll: szemléltetem: reggeli indulás bárhová:
én csinálom: tisztába rakom a gyerekeket, csinálok reggelit, Ákosnak csinálok reggelit, elmosogatok, összeszedem a cuccokat, amik kellenek az útra, csinálok az útra kaját, Ákosnak is, esetleg felporszívózok, közben próbálok felöltözni, összeszedem a gyerekek ruháit, öltöztetem a fiúkat.. 8) (ilyenkor még nem ettem, nem ittam és egy szál bugyiban virítok..)

Férjem csinálja: főz egy kávét, megissza, elmegy wc-re, sétál Ákossal a kezében, Matyival néz mesét, esetleg egyiküket elkezdi
öltöztetni, keres magának ruhát, felöltözik kimegy az előszobába és várja, hogy elkészüljön az egyik gyerek.. :roll:
Ja, és meg van róla győződve, hogy pörög mint állat.. :shock: :lol:

És ez csak egy a sok közül.. de talán van remény, mert azért próbálja magát összeszedni, csak nem mindig sikerül..

Arra hivatkozik, hogy fáradt, ami igaz is mert rengeteget dolgozik, de én is el szoktam fáradni de attól még ugyan úgy el kell látnom a gyerekeket, játszanom kell, el kell látnom a háztartást, fel kell kelnem éjszaka, és reggel is fel kell kelnem, ha csak 3 órát aludtam akkor is, ... tehát bírnom kell minden körülmények között.. Egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány éjszakát aludtam végig az elmúlt két és fél évben.. ha 4-5 órát alszom egy huzamban akkor már ki vagyok pihenve.. :roll: :P De én tudom, hogy ezt vállaltam, és örömmel teszem, sosem szoktam nyafogni ilyenek miatt, de néha nekem is szükségem volna a lazulásra...

Húú, most látom, hogy micsoda panaszáradatot zúdítottam rátok.. :oops

Erről jut eszembe.. Ha már nem szoptatok, asszem tutira bevállalok egy (light-os) görbe estét.. :P :P

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Mia: Most látom, hogy közben Te is írtál.. Van igazság abban amit mondasz.. :wink: Abban maximálisan igazad van, hogy ha lehet kerüljük a veszekedést, de úgy gondolom, hogy ahhoz a férjeinknek is maximálisan
együtt kellene működni velünk, hiszen egy csapat vagyunk, elvileg közösek az érdekeink.. Azzal meg nem hiszem, hogy jót tesznek, ha az amúgy is leharcolt anyukát még fölösleges kritikával illetik, nem segítenek
kellőképpen.. :roll: Szerintem a lehető legkényelmesebb álláspont a fáradságra, vagy bármi másra hivatkozva kivonniuk magukat a "kötelezettségek" alól.. :wink: Mi ugye ezt nem tehetjük meg, mert mi vagyunk az ANYUKÁK.. :wink:

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Szuper ez a topik! Már megint annyi minden izgalmas dologról esik szó... :lol: A kérdés, mennyire tudok reagálmi, amíg Lóri fel nem ébred.

Vidék-város: Vidéken, egy kis faluban nőttem fel, 19 éves korom óta azonban város(ok)ban élek. Tényleg óriási a különbség! Ahogy írod, Morca, falun mindenki tud mindenkiről nagyjából mindent, és a hírek futótűzként terjednek. A „Hová mész?, Hol voltál?” kérdések nálunk is mindennaposak voltak, aztán megtanultam rájuk röviden válaszolni, ha nem volt kedvem beszélgetni. Azt hiszem, Morca, te elég vagány, meg tudod magad védeni a sajnos sokszor kicsinyes falubeliekről. :lol: És igen, nagyon nehezen fogadják be az embert, a betelepülőket. Az én kis falumban pl. minden „idegent” pestinek tituláltak a drága nagyszüleim még évek múlva is (és akkor is, ha az illető Debrecenből költözött hozzánk). :) - De cserébe ott van a természet, a csönd, és kis szerencsével rendes szomszédok! Szóval én is vidékpárti vagyok!

Hollókő: Igen, igen! :lol: Mi is nagyon szeretjük, nekem ott a sok szép régi ház, a népművészet, a hagyományok, a férjem pedig történelem- és várbolond! Mia, küldd el légyszi a panzió elérhetőségét!

Fáradtság: Tegnapelőtt majdnem fél tizenkettőig tévéztünk, nos ez nagy hiba volt, mert az utána következő 3-4 (ki emlékszik már? :( ) éjszakai ébredéssel kombinálva rettenetes volt! Alig vártam tegnap, hogy este legyen megint és beájulhassak az ágyba. Szerintem a negyedik fog az, ami miatt ennyit ébred Lóri. Remélem... :?

Kislány: Az jó, ha vigasztalni akar! :D Ugye hagytad magad? :lol:

Veszekedés: már írtam, hogy én „szeretek” veszekedni. A férjem imád kritizálni, de gyorsan leállítom, csinálja ő jobban, ha tudja. És osztogatom neki a feladatokat pl. indulás előtt (pelenkázás, öltöztetés stb), mert különben (és néha még így is :oops: ) tényleg én vagyok kész utoljára, és RÁM KELL VÁRNI. :twisted: Jó lesz, ha ősztől ő is itthon lesz hetente egy napot, majd meglátja, milyen is kettesben egy kisgyerekkel egész nap...

Mia: Ügyi Martin, hajrá tejpép, apának meg nem kell midnent (egyből meg)tudni! :lol:

Puszi:

Rita

Kép
svedbaba
 
 


Sziasztok mamik!

Na, megjöttünk! Nagyot csavarogtunk péntektől, ez is volt az indokunk a szemész elnapolására. Tegnap végre átestünk rajta.
Könnycsatorna elzáródása volt a bal szemecskéjében. De ha már ott játunk átmosták a másikat is. :roll: Előtte próbáltunk utána olvasni, érdeklődni, hogy mivel is jár ez a macera és egy szemész szakorvos megnyugtató szavai segítettek. Azt írta, hogy pici babáknál ez egy olyan tünet, mint a piros popsi. Nem nagy gond, gyorsan kezelhető, gyakori probléma. (piros posit még nem kezeltem) De a vizsgálaton átesett babák általában 3-4 napig rosszabb tüneteket produkának, bereagadt szem sok-sok csipa... :x De ma reggel gyönyörű, tiszta tekintetel ébredt! :)
Ja! És elsoroltam a gyerekorvosunk által felírt és ajánlott megoldásokat... Azt mondta mind csak fokozta bajt!!!! :evil: :evil: Az anyatej az ragadóssá válik a könnyel keveredve, a kamilla szárít, a neomicines csepp és a Tobradex a lehető legrosszabb megoldás. :evil: Ezért azt tanácsolta a szimpatikus doktornő, hogy bármi panaszunk van, túl egy náthán vagy hőemelkedésen, ne a gyerekorvoshoz, hanem azonnal szakemberhez forduljunk. Oké, megtanultam.

hubcsa - Szemészeten mi a Heim Pálban voltunk, ide nem kell időpont. Minden hétköznap 8-12-ig van rendelés és nincs tömegnyomor. 9-re értünk oda, kb. 5-en voltunk előttünk, 3/4óra alatt végeztünk mindennel. Itt a tel.szám, hátha segítek vele: 459-9100/1329 mellék (gyermekszemészeti ellátás)

morca - Irígykedem a vidéki programjaitok miatt én is! Én 2 és fél éve költöztem Pestre (előtte Baján és Szegeden éltem), eddig is utáltam, de most babakocsisként méginkább. Alig várom, hogy kitavaszodjon, mert akkor megyünk haza a szüleim nyaralójába (duna parti) és októberig haza sem jövünk mi csajok! Dolgos apuci, meg majd szaladgál a család és a munkahely közt. :wink:
Azért is jó közétek "járni", mert a gyerkőc anyja rájön, hogy nincs egyedül a bajával. :wink:
Pironkodom :oops: , de leírom, hogy jó esik, apuci ma bement dolgozni... (itthonról is szokott) Tegnap szabadnapos volt, kértem a segítségét, kicsit neteznék. Hát azt a nyűglődést, amit itt levágtak! Mert vele nincs úgy el Panni, mint velem... Jajj! Pedig dehogy nem. 4 nehéz éjszakán vagyunk túl. Apuci náthás, ezért közös megegyezéssel, külön aludt. De éjjel 4-kor berontott, hogy miért hagyom sírni Pannit :? :roll: . Mondtam, hogy éjfél óta tart a műsor. Nyafi, cici, szunya, nyafi, cici, szunya... Közben sok simogatással, énekléssel. Elvitte tőlem, hogy aludjak egy kicsit. Majd fél9kor ébredtem, ők is, akkor közölte, hogy rossz vagyok. Mondtam, hogy nincs igaza, csak fáradt vagyok.
Na, mindegy, túl vagyok rajta. Panni alszik, apu dolgozik, anyu netezik. Világbéke! :wink: :lol:

Kép
Kép
pepitanna
 
 


:D :D :D még egy lavina :D :D :D
a vita kerüléséről szó sincs az én részemről..sőt..a főnököm mindig azt mondta, h félelmetes vagyok, h bárkivel vitába szállok ha kell :D
és én is szeretek vitázni, ha van értelme és partner..csak azt nem szeretem ha azért vitázok, mert fáradt vagyok, mert akkor nem tűröm az ellentmondást, nem beszélve arról, h nem gondolom át a válaszaimat..Apa azt mondja, h ilyenkor jéghegy vagyok :D
szóval szó sincs arról, h hagynám magam..ááá..nem ilyen családból származom..de szerencsém van, Apa nagyon sokat segít, sokat vállal, és tisztában van azzal, h nekem néha sok..ezért visz mindig minket csavarogni..de ahogy én nála, ő nálam vezeti le néha a stresszt :)
nálunk az elindulások szigorú sorrendben mennek..de igen, így is én vagyok az utolsó :) hálistennek ő nem egy lassú ember (bár néha azért lassíthatna)..pörgős nagyon..
na nálunk ma holnap elindul a mászás..Martin teljesen kinyújtja a karját és tolja felé a fenekét.. nagyon aranyos..tegnap voltunk bent a mhelyemen..agyonszeretgették.

svedbaba: itt a link: http://www.holloko.extra.hu

a sógornőm teljesen ki van a sógoromra, mert az nem hajlandó a kakis pelust kicserélni..nálunk Apa az elején kicsit kivolt..de belejött..azóta szó nélkül..a fürdetésekről meg nem hajlandó lemondani. .még a haverok kedvéért sem. tegnap is azt mondta, h neki van a legszebb gyereke a világon :cry: :cry:
(természetesen elfogult :) )

na mára ennyit, megyek porszívózni

¤mia¤
Kép na ez nagyon büdi volt :D
Vendég
 


pepitanna: tényleg nem vagy egyedül..nálunk is most 2 napja ez van..nemtom mi lehet..
Vendég
 


svedbaba: juteszembe: nálam az ismerőseim között nézd meg, ott jobb képek vannak: Kaláris vendégház


na most már tényleg megyek :D
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: