Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Üdv a régi újaknak!

Nekem is mindenem a gyerek, imádok itthon lenni, és én sem a CSp-ért szültem, és nekem is van diplomám, összesen 4 db! :P :lol: Apának mondtam is, ahány diploma annyi gyerek jár nekem! :lol: Nálunk ő a fogigátló. Nem mondja azt hogy nem, de azt se, hoyg igen... Amúgy Istenre bíztuk a döntést a 4.-et illetően. Eddig még mindig úgy gondolta, hogy elegen vagyunk. :? Így 3 gyerekkel már sokkal jobban érzem magam, sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok! Ha nem lesz 4., elfogadom, bár nagyon szeretnék, napról, napra egyre jobban. És rajtam sem látszik meg a 3 szülés szerencsére.

Ildi!
Drukkhegyek a továbbiakhoz!

Mandala!
Ez angyon nem hangzik jól. Nem kell műteni?

Judit!
Nagyon szépek a gyerekeid!

Iloly4
Azt hogyan oldjátok meg, hogy havi egyszer vásároltok? Sütöd a kenyeret? És a felvágottak? Nálunk heti egy nagybevásárlás van, meg általában 1v2 kisebb. Faluban van pék, onnan hozzuk a kenyeret(Isteni finom rozsos), meg jár pékautó is heti 3x, ahol a gyerekeknek finompékárut szoktam venni.

moni
 
 


Sziasztok!

Szóval tegnap kicsit ideges voltam, mert már három napja nem volt semmi kontrollom a velem történő dolgok felett, de ma úgy tünik minden rendben van eddig :lol:

A csúcsot az döntötte meg, hogy eljövőben egy lótól, nem akartak átengedni a "vadászok" egy olyan 500m-es útszakaszon a Zselicben, ahol délelőtt 11-kor vadásztak :shock:
Aszonták vagy várjak egy órát, vagy a másik irányba (20km kerülővel) kimehetek. Mondtam, hogy az előbbi 2500, az utóbbi 3200ft lesz, így azután a fickó "biztonságosan" átkísért az érintett szakaszon. Ez azt jelentette, hogy 80-al mentünk ott, ahol gépkocsibaráti okokból 40-el szoktam :D Nagyon dühítette őket, hogy engedniük kellett. Mert ők szóltak a tulajnak, hogy ma vadászni fognak, és nem értik minek hív ide embereket. Mondtam, hogy biztos elfelejtett szólni a lovának, hogy ne betegdjen meg, mert vadászat készül :wink:

Szóval kenyeret mi is a városban veszünk, de mivel nem sok jó kenyeret lehet erre kapni, ezért valóban vagy sütök, vagy azt is veszünk a Metróban és lefagyasztjuk. A friss kenyeret simán le lehet fagyasztani és felengedve teljesen jó. A kolbászt, vajat, stb. is lefagyasztjuk, sőt a felvágottakat, sonkát, szalonnát, mindent. Mivel a vizes húskészítmények felolvasztva nem jól szeletelhetők, ezért a párizsit, de minden mást is ami reggelire kell szeletelővel felvágjuk és úgy fagyasztjuk le. Érdekes módon készételeket nem nagyon szoktunk lefagyasztani.

Amit még kihagytam a helyzetjelentésből, az az, hogy nagyik 200-350km-re vannak, úgyhogy nincs sok vita :lol: 8)

Azt, hogy most mit csinálok és miért majd csak hétfőn árulom el, mert a múltkor is elkiabáltam a dolgokat és nem is lett semmi a nagy készülődésből. Mindenkinek jó hétvégét: i
iloly
 
 


Iloly!
Még sosem próbáltam felvágottat, vajat lefagyasztani. Max. virslit. Amúgy myilen messze laktoka várostól? Ha nem messze, akkor miért jobb havi egyszer bevásárolni és fagyazstani, mint heti szinten vásárolni?
Kenyeret egyszer fagyasztottam, de megbántam, mert úgy kiszáradt, hogy csak na! Mivel helyben szombat kivételével minden nap sütnek, így akkor megyünk friss kenyérért, amikor akarunk. Általában heti kétszer szoktunk hozni, mert a gyerekek nem nagyon szeretik a kenyeret, inkább kiflisek-zsemlések. És ez oylan kenyér, hogy még 2 nap múlva is finom, nem esik össze, nem szárad ki. Mindig melegen hozzuk, van amikor épp akkor vezsik ki a kemencéből!

Nem tudom ki írta(nem akarok visszalépni egy oldalt, nehogy elvesszen amit eddig írtam), hogy panelban lakik. Mi mondjuk panelban nem, de lakotelepen laktunk. Férjemnek esze ágában se volt falura kijönni. Mindig ellenezte. A családiházat nem, de a városból kijövetelt igen. Hiába mondtam neki, hogy sosem lesz annyi pénzünk, hogy a városban építkezzünk, hallani sem akart faluban való építkezésről. Aztán az egyik barátaink itt építkeztek, és pálfordulatot vett az ellenállása. Nem bántuk meg hogy kijöttünk SŐŐŐT! Imádunk ittlakni, csend van, nyugalom stb. megfizethetetlen. A belváros 10 perc autóval, 15 perc busszal. Állítom én hamarbb bejutok innen, mint aki a város másik szélén lakik.

moni
 
 

 
 

Jól mennek a dolgok, úgyhogy visszajöttem kicsit.

A "várostól" (ami egyébként megyei jogú) 2km-re alkunk :lol: Csak éppen két TESCOn és + LIDDLEn kívül itt nem nagyon van bolt, de mindegy is, mert jó minőségű=nem rohadt, nem penészes, nem kiszáradt vagy kiszakadt árút nem nagyon lehet kapni. (Nyilván túl sok élelmiszerhigiéniát tanultam) :lol: :lol:

Igen, kenyeret csak akkor jó fagyasztani, ha bírja. DE ami nem bírja az általában egy napnál többet nem bír ki fagyasztás nélkül sem. Itt is van pék a faluban, de nem jó a kenyere. :cry: Amit a felsorolt áruházakban lehet kapni az ált. frissen nyakig lisztes, amúgy meg ragad vagy atomjaira esik szét. Komolyan! 70 000 lakosú a város, egy pékség üzleteiben lehet jó kenyeret kapni, de csak 1-1 db van a "különleges"= tényleg jó rozs kenyerekből. De csak 11-kor és nem minden boltban. Az már az én szerencsémen múlik éppen jó boltba megyek-e be aznap. De van, hogy nem sütnek egyet sem vagy nem küldik el. Tiszta vicc. :D Amúgy nem vagyok egy nagy finnyás, de nagyon szeretünk jókat enni. Amennyi felvágott meg nálunk fogy, annyit nem gond lefagyasztani.

Most pedig életemben először a tojásfehérjéket is le fogom fagyasztani! (Nyugi, nem hülyültem meg teljesen és nem is vagyok valamelyik hűtőgép gyártó magyarországi képviselője!) :lol: :wink:
iloly
 
 


Ipoly!

Tényleg nagy mestere vagy a fagyis cuccoknak. Szerintem, ha valaki kitapasztalja, sokat lehet vele spórolni. Nekem ugyan nem jött be, de lehet, valamit nem jól csinálok :oops:

Moni!

Én írtam, hogy panelban lakunk és a párom hallani sem akar, hogy falura költözzünk. Én sem lelkesedek, de ivárosban megfizethetetlen árak vannak. Ráadásul mi még ki sem használtuk a szocpolt, pedig ennyi gyerekkel elég jó pénz.

Kép
arvaerika
 
 


Ja, még valami!

Nem semmi a 4 diploma!Mondd, nem akarsz helyette inkább bélyeget gyűjteni? :lol:

Kép
arvaerika
 
 


Iloly:
Hát az agyam eldobom komolyan,akkorát nevettem a reakciódon!!!
Nem vagy egy elveszett csaj,hallod! Istenem,de KÁÁÁÁÁR,hogy nem láttam az arcukat,mikor közölted,mennyibe fog ez nekik kerülni!!!!!!! Naggggyon jóóóóóó!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Én hűtős kajatémáról még csak írni se szeretnék mostanában.... 4 éves a hűtőnk(kombi),de állandóan megy! Ha leengedem (elvileg no frost...),másnapra csupa jég... A felső rész is!! Úgyhogy ha valami hátrébb kerül.és hozzáér a hátfalhoz,az is jéggéfagy-1-es fokozaton. :evil:

Szóval..,kéne egy új hűtő. Csak.... mostanában egyre inkább megfogalmazódik bennem,hogy mosogatógép nélkül órákat dobok ki az életemből,nem beszélve arról,hogy a kezem úgy néz ki,mintha legalább 50 éves lennék....... :?

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Ja,az órákat persze naponta értem,mert ha jól számolom..,naponta úgy 6x mosogatok,minimum másfél óra jön ki összesen..

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Nem tüntem el, csak nem engedett be a rendszer, ha a másik topikban is aktív voltam. :(

Én nem fagyasztok immár semmit. A konyhánk akkora, hogy éppen befér egy akkorka Ikea ebédlöasztal, aminél 6an elférünk. Eddig egy kisebb asztalunk volt, de azt nagyon kinöttük. Hogy az asztalnak helyet csináljunk, le kellett mondanom a mélyhütömröl... :( Az most jobb sorsát várja a pincében, ott nincs neki hely és így a szomszédoknak is útban van már hosszú hetek óta. A másik hütöre meg nem fér rá vagy alá, új kombi hütöt meg a párom nem akar venni, így minden nap be kell vásárlnom és nagyon meg kell gondolnom napokra elöre, hogy mit és hova teszek, mit milyen ütemben és mennyit használunk fel, hogy lehet jól összekombinálni a dolgokat. Ha lenne fuvar, amivel hazaküldhetném a hütöket, vehetnénk talán egy kombit, de mivel ez utópia, marad minden a jelenlegi formában.
Az egyetlen, amit szívesen lefagyasztok, az a túró rudi, ha kapok otthonról egy nagyobb tételt. Most azok a barátnöm mélyhütöjében pihennek, mert anyámnak hiába mondtam, hogy nincsen mélyhütöm, akkor is hozott belöle rengeteget. Örülnek a gyerekek neki nagyon, csak nekem kényelmetlen valakit szívességért kérni.
Mi is fél fülünket adnánk (szimbólikusan értve) egy kertes házért, mert mindketten ilyenben nöttünk fel és ez azért gyerekként nagy elöny, de nincs pénz rá. Még nagyobb lakásra se futja, legalábbis nem olyanra, ami az elképzeléseinknek megfelelne. A másik gond meg az, hogy gyerekkel nehezebben talál az ember lakást, mint egy krokodillal... Nagyobb lakások hírdetése egyedülállóaknak szól. :(
Gyerekeseknek max. 3 szobásat engedélyes a társadalom errefelé!
Szóval mi itt nyomulunk 2 szobában tetö alatt. Van egy jó nagy teraszunk, de nyáron úgy odatüz a nap, hogy használhatatlanná válik és túl szeles ahhoz, hogy napellenzö megmaradjon.
Kedden viszont voltunk szánkózni és talán ma is megyünk. Íme a képek:
Kép

Kép

Kép

Még egy ötlet azoknak, akiket érdekel az ingyenes, témák szerint szortírozott kifestö. Én ezekröl az oldalakról százszámra töltöttem le a gyerekeknek kifestölapokat:

http://www.ausmalbilder.info/malbuch/index.php
http://www.jetztmalen.de/malvorlagen-winter.html
http://www.hugolescargot.com/coloriage.htm

Iloly!

Ha szabad kérdeznem miböl gyüjtögetsz diplomákat? Nekem "csak" kettö van és 2 szakmai képesítésem ráadásnak. Ha nem importált volna a párom, lenne még legalább 2 diplomám. A gyerekkori barátnömnek is a diplomagyüjtés a hobbija. :)

Kellemes hétvégét mindenkinek!

Barbi
Vendég
 


Barbi ,köszi én már le is mentettem az oldalakat.

Kép
zümis
 
 


Sziasztok!

talán megint akad pár percem...
Iloly, nagyon talpraesett anya vagy..felnézek rád jelképesen :D
Nekem 2 diplomám van...úgy látszik ez egy ilyen sokgyerekes anyukák "betegsége" :D

Barbamami azzal a hűtővel tényleg valami gond lehet, meg kéne nézetni talán...én most vettem egy kombi no frostost és nagyon elégedett vagyok. Remélem az is maradok még sokáig.

Mosogatógépen mi is gondolkodtunk, a szomszédasszonyomnak van, sokszor vagyok náluk, szóval látom a dolgokat élőben...háááát nem lettem meggyőzve hogy érdemes beszerezni egyet. Mi nem mosogatunk 6x max 2szer és nem rémlik hogy órákig tartana de majd egyszer lemérem a dolgot hogy korrekt lehessek. :D

Minap töltöttük ki a gázártámogatás-igénylést...beírtam szép sorban mindenkit a táblázatba...s nicsak...van még egy üres sor...:D mindjárt mi jut erről is eszembe..? Szörnyű vagyok....

Barbi
szépek a gyerekek nagyon...hol van ott ekkora hó? Itt alig van...

Pusz
Dana

Kép
danaaia
 
 


Nekem 2 diplomám van...úgy látszik ez egy ilyen sokgyerekes anyukák "betegsége"



Hmmmm. 1 év múlva nekem 3 diplomám lesz. Remélhetőleg.
Holnap mindenesetre megyek vizsgázni. :)

Mosogatógép: én szeretem, 1 éve vettük, azelőtt nekem sem hiányzott, de férjuram meggyőzött, hogy kell az nekünk.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Danaaia:
Üres sor.. Ez jó :lol: :lol: :lol: :lol: Úgy látszik, a diplomák mellett (nekem is kettő van..) a nemnormálisság is alapkövetelmény a sok gyerekhez............ :D :D

Barbi:
Tényleg kifejezetten szépek :!: a gyerkőid!!! A két lányod olyan,mintha egymás fiatalabb-idősebb kiadása lenne :D Döbbenet,mennyire hasonlítanak!

Boeske:
Hát egy tündér a férjedurad,hogy ilyenekről győzköd :D :D
Na nem mintha az enyém nem értené,miért szeretnék mosogatógépet................. De csak a tavalyi TB elmaradás az építkezés miatt majdnem 400ezer Ft..........
Ja. Ma leolvasztottam a hűtőt.Kitakarítottam.... 1-esre visszakapcsoltam,hát azt hiszitek,leáll a dög? Hogyne. A normál (értsd,nem mélyhűtő) részének a hátulja MÁRIS jeges.
Egyszerűen időnként lekapcsolom az áram-ellátását,mert nem bírom hallgatni.
Román csoda,valami "Delton". Komolyan,már úgy ki vagyok rá akadva,ragasztok rá árpád-sávos nagy Magyarország matricát! Attól teljesen biztos,hogy végleg elromlik.
A férjem mondta,hogy akkor inkább vegyünk egy újat,nincs értelme ezt javíttatgatni x pénzért,és még mindig marad a román csodánk..

Nah..
Megcsináltam tegnap a Tomi kuckóját :lol: :lol: Azt hiszem,ezt hívják "fészekrakási láznak".. :roll: Hát,ez van.. Szülni még azért nem szeretnék.. :roll:
Kép Kép

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Anyukámtól írok mert gépem még mindíg nincs :evil:
Ma beszéltem velük,nem lehet javítani,így visszaküldik HollandiábA és onnan küldenek csereutalványt!Ez még kb 3-4 hét :evil:
Annyiból jó,hogy az árából most már két laptopot vehetünk,de addig nincs gép!
:evil:


Reagálni nem nagyon tudok most mert arra nincs idő,h mindent elolvassak.

Látom vannak újak! :lol: Tök jó!!!!!!!

Mi betegek vagyunk!Zalán és én 3 hete köhögünk.
A férjemnek 3 napja derült ki,hogy tüdőgyulladása van!40 fokos láza volt. :(

Babrbamami ügyi vagy!Látom már neve is van a babának! :lol:

Hiányoztok már nagyon!remélem hamar lezajlik ez az egész és akkor jövök!!!!!!!

Sziasztok!

Barbamami
Ha esetleg közben megszülsz a Pisti küldjön egy SMS-t Ferkónak légyszi,h tudjam!
Vendég
 


Sziasztok!

Itt minden szép fehér lett ma reggelre, bár a téli szünet lett volna ilyen! Most indulok a hegyre, oda ahol a múltkor a vadászokkal találkoztam, drukkoljatok, hogy vissza is érjek! (Nem a vadászk, hanem a hó miatt :D )

Hétvégén Sopronban voltunk, ez volt a nagy készülődés oka, de nem akartam elkiabálni, nehogy úgy járjunk mint a Nyíregyházával.

Bmaass!

A diplomahalmozó nem én vagyok :lol: Nekem eddig csak egy van, meg egy középfokú szakmám+ lesz majd egy második diplomám is egyszercsak. Ráadásul én nemcsak gyűjtök, hanem használom is mindet, úgyhogy egy picivel jobb a helyzet. Pont azért járok most főiskolára, mert a második alapdiploma olyan drága lett volna, hogy pénzért nem mertem nekivágni. :oops:

Barbamami!

Én elszánt mosogatógép ellenes voltam, de amikor a harmadik gyerek is megszületett és két hónapos korától nekem már kellett dolgozni, akkor eldőlt a helyzet a gép javára. 12 személyeset vettünk, és ha ügyesen csinálja az ember= nem teszi bele a kanálba beleszáradt tejbegrízt :) akkor szépen mosogat, bár nem mindent lehet beletenni. Amúgy én is annak a híve vagyok, hogy ha nem kell nem töltök órákat olyan munkákkal, ami csak az időmet viszi el.

Nos indulok a csatába, mindenkinek jó havazást (ahol van) vagy melegedést, ahol csak jég van.

i
iloly
 
 


Jajj Barbamami!

Mégegy hasonlóság! A pelenkázónk is olyan mint a Tietek :D Amikor vettük, akkor Apa azt mondta ehhez legalább még 3 gyereket kell szülnöm (akkor jött a második). És én teljesítettem a követelményeket! :lol:
iloly
 
 


Alziza:
Na végreee,valami hír rólatok! Hát nem valami jó....... :roll: Remélem már jobban vagytok :(
3-4 héten belül sem szeretnék megszülni....... :roll: Legalábbis Bogimat,aki a kiírt napon idult el,sokkal könnyebb volt megszülni,mint a Petit,aki majdnem 3 héttel korábban jött..... :roll:


Iloly:
Hogy mit össze vadásztam ezért a pelenkázóért!!! Merthogy most nyáron vettük,már nem lehetett kapni az IKEÁban. Nagyon örültem a hirdetésnek,ahol ráakadtam,rögtön le is csaptam rá :lol: :lol: :lol: Pontosan ilyet szerettem volna,tökéletes állapotban van,és ráadásul féláron volt az IKEÁs árához képest :D


Hát ma meglepett az én tündér férjem :D :D :D
Mert ugye közölte jó előre,hogy kiköltekeztünk (mind a kettőnknek csináltatni kellett új szemüveget...,egy vagyon volt...),és elégedjek meg szülinapomra egy puszival.
Na jó,ezen nem is filóztam,ez van.
Erre ma éppen elmélyülten telefonáltam a 3 nappal ezelőttre kiírt begjobb barátnőmmel,mikor a kezembe nyomott egy használati utasítást,és közölte,hogy boldog szülinapot. :shock:
Szuper,gondoltam,végre lesz egy eredeti használati utasítás a kenyérsütő gépemhez,amit karácsonyra vettünk,merthogy h.u.-t,azt nem mellékeltek hozzá......
Aztán leesett,hogy az Fagor,ez meg Indesit......

Nézem mi ez,hát megvette azt a 190cm magas,iszonyat nagy hűtőt,amit már régen kinéztünk......,és egészen beleszerettem.
Kedden szállítják :D :D :D :D :D :D

Hát,egyszer lesz mosogatógépem,ha törik,ha szakad.. De ez most ANNYIRA jól jött :D :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Barbamami!

Először is gratulálok a szülinaphoz, másodszor a hűtőhöz. Hidd el alapjaiban fogja megváltoztatni az életedet :lol: (Ez komoly! nekem most a karácsonyi elektromos húsdaráló és az olajsütő lett a kedvencem, mert évekig daráltam az örökölt iszonyatokkal egy székre erősítve a darálót, a hűtőnek tolva a széket, hogy ne csússzon el, és most csak beledobom...ÉS DARÁL! Olajban sütni meg nem tudok serpenyőben v. lábosban :? )

Szólhattál volna, hogy ilyen pelenkázót keresel! Anno még plusz polcot is lehetett kapni hozzá, bár az elég drága volt és akkor úgy döntöttünk nem vesszük meg.

Itt amúgy minden olvad, szerencse, hogy a kisfiúk tegnap este 5-7 ig még kifetrengték magukat a hóban :lol:

i
iloly
 
 


Barbamami !Gratula a hűtőhöz !a mosogató gép meg a világ legjobb találmánya anó nekem is a párom akarta nagyon mert sajnált,hogy későn hazaérve az a a kevés időmet is a mosogatással kell eltöltenem..
Nekünk nagyon bejön..igaz meg kell adni azt ami neki való.Gyönyörűen mosogat folt és ételmaradék nélkül..pedig itt nincs kímélve...pl nincs leöblitve a tányér mielőtt beletesszük...
Drágánk már 5-6 éves és még szervizben nem volt!!De sajnos nem mondhatom el úgyenezen márkán belül a mosógépre 2 évig bírta!!
addig 3szor volt szerelőnél... "elfelejtette "a programjait volt mikor a tarkákat megfőzte....aqua stpos volt de annyira .hogy a vizet sem engedte magának időnként...szal nagyon mellé fogtunk de közel 3 éve megvan az i... hát a világ legjobb gépe....halkan jegyzem meg néha az a bajom vele hogy nincs rajta 1/" program....
De azt már most tudjuk,hogyha beadja a derekét pár év múlva vaga a gyerekek nagyobbak lesznek akkor tuti a nagycsaládos mosógépet fogjuk megvenni..Hát a márkanevét nemtudom.. de most 250ezerért vesztegetik....
bocs ,hogy hosszúúúú lettem...

Kép
zümis
 
 


Zümis
A 8 kilósra gondolsz?? :lol: :lol: :lol: Én nemrég láttam egyet,hát hogy az milyen jól jönne nekem!!!!
Nem is veszek Calgont...... :roll: Kiszámoltuk,hogy amennyi nekünk kéne,kb. 4 év alatt összejön az árából egy új mosógép. Könyörgöm,akkor inkább veszek egy újat - kvázi modernebbet,szebbet,jobbat,stb....
A 250ezer kicsit húzós........ :shock: De valamit gondolom adnak érte :D

Iloly:
Igen,a hozzá való polc....... Jaj,azt is megvenném bárhonnan,ha találnék.. Ugyanis most pont az a bajom,hogy a pelenkázó fölé nem fúrkálhatom a falat egy polcnak,mert csak ideiglenesen van ugyebár a hálóban az ágyunk mellett. Így viszont nincs polcom.. És milyen jó lenne,ha -legalább saját megnyugtatásomra,többet úgysem ér...- gyerekmagasságon felül lennének a popsikrémek,stb..


Mandalaaaaaaaa!!
Remélem,legalább olvasol néha minket!! :(
Holnapra BOLDOG SZÜLINAPOT!!!! :D :D :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


barbamami Jajj én a mosogató gépre gondoltam,hogy mindent megadunk neki...
A mosógépre pedig 10 év teljes körű garit adnak :P

A mosógéppel pedig mi is úgy vagyunk mint Ti calgon ügyben....

Hogy telnek a pocakos időszak vége felé a napjaid??
Nálad mikor lest az első nst?

Kép
zümis
 
 


Mosógép ügyben:
Ezért is jó a mosható pelenka. :D Háromnaponta egy mosószódás pelenkamosás ecetes öblítéssel, és csillog-villog a dob, vízkő sehol. :D :D :D

Jó éjt!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Ez a nagycsaládos mosógép megmozgatta a fantáziámat :lol:

Bár még bírja a mostani, de nem tudom a mindennapi egy esetenként két mosás meddig tesz neki jót :shock: Most 10 éves, hát remélem néhány évet még kibír.

Boeske!

Ti moshatót használtok? Amíg nem volt szennyvíz csatornánk, addig nem nagyon akartam ezzel is a pöcegödröt terhelni, de most kicsit elgondolkodtattál...

i
iloly
 
 


Sziasztok!

Itt szépen süt a nap...hogy vagytok?

Csatlakozom Boeskéhez. én is mosható pelust használok de én nem mosószódával mosom, hanem mosódióval (és ecettel) ...a mosószóda milyen? Hol lehet beszerezni?

Kardinális kérdés sok gyereknél a jó mosógép ezzel egyet értek...ha valami, hát a mosnivaló mennyisége jelentősen megszaporodott mióta 6an vagyunk (nem a mosható pelenka a nagy tétel!!!!) Én napi 1 mosást csinálok, de sose üres a szennyestartó.

Barbamami...már csak 1 nap és jön a hűtő...biztos szuper lesz.

Pussz
Dana

Kép
danaaia
 
 


bocsi, egyetértek...helyesen írva

Kép
danaaia
 
 


Iloly!
Igen, moshatót használok nagyrészt. Azért van itthon eldobható is, ha hosszabb időre elmegyünk, vagy épp nincs kedvem mosni. :D

mosószóda: 30 kg-ot vettem 3300 Ft-ért 2 éve. Még van belőle.
Egy mosóport régebben így reklámoztak: "*** a szóda erejével" Na hát ez az a szóda. :D
Vegyszerboltban vettem Budapesten.

Barbamami, Mandala!
Boldog születésnapot!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske!

Érdekelne ez a mosószóda!

Bocs, ha már írtál róla, akkor visszakeresem!
Előnyei-esetleges hátrányai?
Mosódióról olvastam, de nekem egy kicsit macerásnak tűnik.
Öblítéshez ecetet használsz?

Erika

Kép
arvaerika
 
 


Szia Erika!

A pelenkákat mosom mosószódával, és öblítem ecettel.
Sima ruhamosásnál fele mosószóda, fele mosópor, és textilöblítőt használok.

Mosószóda:: lágyítja a vizet, így kevesebb mosóporra van szükség. Olcsó, főleg nagy kiszerelésben. Hátránya? Kevés helyen kapható.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Aha. Szóval akkor mosószódát kell használni?
Boeske:
Milyen márkát vettél? Mármint mi a neve? (Gondolom itt nem számít a reklám... :lol: :lol: :lol: )
Nem fakítja a színeket?

Zümis:
Szerintem nem megyek a 36. héttől..,a 37.-től is elég lesz..
Hát,nem sok időm van magammal foglalkozni...... :D
Amikor mégis....,pl. az éjjel is arra ébredtem,hogy olyan hányingerem van,rohannom kell a WC-re.. Tomikám szereti a gyomromat rugdosni..
A gyomorsavam a torkomat marja egész nap..,de amúgy megvagyok :D

Nem tudom,lehet,hogy hülyén hangzik (eddig nem volt ilyen..),de van,hogy bizonyos testhelyzetben,pl ha háton fekszem,valahogy annyira "kiakad" a medencém,hogy ha megmozdulok,a fájdalomtól nem kapok levegőt.
A múltkor,mikor a dokinál voltam,és le kellett volna kászálódnom arról az 5csillagos fokozatú vizsgálószékről UH után :roll: ,egyszerűen hirtelen nem tudtam megmozdulni. Úgy belenyilallt a fájdalom a medencémbe,hogy szabályosan nem kaptam levegőt. Komolyan,szégyelltem magam,hogy ne legyek már ilyen nyavalygós.........
:roll: :?

Petin akkorát nevettem tegnap........
Tanítom neki,hogy hívják,hol lakik.........,némi alapvető információt tudjon a családról.
A "hogy hívnak" kérdésre tudja,hogy "Tollas Péter".. "Apát hogy hívják..." "Tollas István" stb...
Talált egy szalvétát,közölte,hogy "zsebkendő". Mondtam neki,hogy ez nem zsebkendő,úgy hívják,hogy szalvéta.
Kicsit gondolkodott,és közölte: "Tollas Szalvéta"..........

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Boeske!

Köszi! :D

Barbamami!

Tollas Szalvéta :lol: :lol:

Egész szépen rímel!

Kép
arvaerika
 
 


Barbamami!
A mosószódának nincs márkája. Az egyszerűen mosószóda. Nátrium-karbonát.
A reklámmal csak arra utaltam, hogy márkás mosóporokhoz is ezt keverik.
Én olyan cementeszsákszerűségben vettem (30 kg-t). Van pár kilós kiszerelésben is, de úgy drágább.
Vegyszerboltban, bioboltokban, vagy az Ökoszolgálatnál lehet venni. (Mivel környezetkímélő mosószer.)
Nem fakítja a ruhákat (vagy legalábbis nekem nem tűnt fel).

Tollas Szalvéta. Nem is rossz. :D

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Barbamami!

A Tollas Szalvéta anyakönyveztetésén talán érdemes lenne elgondolkodni, de szerintem ez lánynév :lol:

A medence probléma csodálom, hogy csak most jelentkezett. Nálam már a második gyereknél tök normális volt, hogy időnként nem tudtam megmozdulni sem. Sőt a 3. után azt hittem, hogy az életben többet nem áll vissza az eredeti állapotába a medencém, pedig az volt a legkisebb gyerek az összes közül. :shock:

A mosószóda-mosódió problémakör tök izgi, majd megnézem mi a helyzet errefelé. Két éve egy ismerős ismerőse megpróbált nekünk eladni egy "spéci" takarító felszerelést azzal a marketing szöveggel, hogy egy család évente 290 000 Ft-nál többet költ tisztítószerekre, és az ő felmosórongyaik mindent felmosnak tiszta vízzel....Az a helyzet, hogy az enyémek is, csak nem kerülnek 290 000 Ft-ba, sőt én akkor kiszámoltam,hogy vegyszerekre tutira nem költünk 20-30 000 Ft-nál többet évente. Pár éve vettünk nagyobb adag környezetbarát "bio" felmosó és padlóápoló stb szereket és azóta is kitart, pedig még használjuk is, és nyugodtam ki lehet önteni a vizet utána bárhová, ami nem volt mindegy egy olyan helyen, ahol nem volt csatorna. Úgyhogy a pelenkával max. az a bajom lehet, hogy nem tudom hol teregetném ki télen.

Na csók:i
iloly
 
 


boeske:
Köszi! :P

Iloly:
Na,akkor legalább nem érzem magam totál idiótának...... :roll:

Ma szuper napom volt! :roll: Párom ma csiszolta a glettelést az előszobákban és a lépcsőházban. Magyarán,"esett nálunk a hó". De persze hiába csuktam be az ajtókat.... :roll: Pl. a Tomi ágya is úgy nézett ki....... :evil:
Na,a legnagyobb kosz kellős közepén,amikoris próbáltam volna némi "járatot" vájni,hogy mehessenek majd lefeküdni a gyerkők délben, telefonáltak a boltból,hogy - hát mégsem délután hozzák a hűtőt,10 perc múlva itt lesznek.
Szuper!!! Pakoljam ki a hűtőt,(merthogy a rosszat ugye elviszik),csináljam meg gyorsan az ebédet,ja,vigyem is el a gyerkőket sétálni,és nagyjából takarítsak is....
Hát,hulla fáradt vagyok......... :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!
felcsigáztatok ezzel a mosószódával, meg öko dolgokkal!!!

Boeske!
Hol lehet kapni 30kg-os kiszerelést? Mert rákerestem és csak 25kg-sat találtam. Azt is 3900Ft-ért.

És még milyen hasonló hasznos és pénztárcakímélő dolgokat tudtok ajánlani?

moni
 
 


Moni!
A 30 kg-ost 2éve vettem. Budapesten a József körúti vegyszerboltban.
25 kg 3900 Ft-ért? Ez jó árnak tűnik, ennél olcsóbban nem hiszem, hogy kapsz.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske!
Ha arrafelé jársz, ránéznél nekem a mosószóda árára az általad említett boltban?

moni
 
 


Sziasztok!

Látom itt a fórumon kitört a nagymosás! :)
Tényleg megszaporodik a mosnivaló egy 6 fös csapatnál, nalunk sincs sose üres szennyeskosár, mosni is minden nap legalább egyszer kell. Ráadásul a mosógépünk társasági lény, ha van kedve kimos, ha nincs kedve, megáll alahol a programmal és vár, hogy foglalkozzon vele valaki. Mivel azonban a mosókonyha és a lakásunk között van a pinceszintet is beleszámolva 4 emelet és egy lépcsöház, erösen meg kell fontolnom, hogy mikor és milyen létszámban szolgáltatok a mosógépnek társaságot. :)
Vasaltok is még vagy arról idöhiány miatt már mindenki leszokott?
Fözni is minden nap föztök? Jól jönne néhány új ötlet a repertoárunk kibövítése végett... :)

Ismeritek ezt az oldalt?
www.egyszervolt.hu

Barbi
Vendég
 


Sziasztok!
A MOSÓSZÓDA engem is felcsigázott...ha van több infó akkor azt osszátok meg légyszí...

Barbi!
Ma ágyneműt húztam a nap felénél járok és eddig 4szer ment a gép...és még hol a vége...
Szegényt amúgy sem kímélem...szinte mindent beleteszek...kisebb szőnyegeket is :oops:
jó fej a géped!!mikorra tervezed a cserét??
Én még vasalok 8)jó az ágyneműt nem és a fehérneműket sem.. de szerintem minden mást igen :oops:
Próbálom úgy szervezni az életemet,hogy 2 napra főzők és akkor a másik napon van mosós,takarítós nap...Jó van amikor nem jön össze... de ezeket is mind délelőtt kell megcsinálnom mert a délután a gyerekeké...de egyet mindig betartok a szombat v a vasárnap szinte mindenmentes!!Akkor az a nap a családé...
Hála az én párom és gyermekeim megeszik a "másnapos"kaját is....hallottam,hogy nem mindenütt megoldható mert nem eszik meg szívesen...
Most végeztem a vasalással megint...de olyan érdekes a legtöbb cucca a nagy és a kislányomnak van...érthető nem...az egyik már ad magára a másik hamar összekeni magát... :P

Kép
zümis
 
 


Sziasztok!

Én egy éve beleuntam az ágyneműs témába, és nagy levegőt véve elvittem az egész cuccot a patyolatba. 2100 Ft ért kb7 kg ágyneművel semmi gondom nincsen. Kivasalva, tisztán jön vissza...

Megnéztem és van honlapja az AURO termékeknek, amiket eddig mi használtunk (Padló olaj, viasz, felmosó folyadékok, regeneráló szer stb...azok jók és gazdaságosak is voltak.

Hátcsakennyi:i
iloly
 
 


Móni!
Sajnos nem járok arrafelé.... De itt az elérhetőségük:

Az Azur Vegyszerbolt munkanapokon 8-tól 17 óráig várja vásárlóit a következő címen:
1085 Budapest, József körút 65.
Tel./Fax: (1) 318-5377, (1) 338-4461, (1) 327-0469, (1) 327-047

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Jövök leskelődöm, hogy aki pocakos hogyan is áll, mikor esedékes a szülés...már közeledtek...izgi.

A mosás témához még: nem tudom ki írta, de a mosódió nem macerás egyáltalán szerintem. Fél kilósat vettem nyáron és még több mint a fele megvan.

Ha sikerül én is szerzek be mosószódát...vasalni pedig két okból nem vasalok már rééég: 1. időhiány 2. energiatakarékosság. Csak azt vasalom ki közvetlenül viselés előtt, amit feltétlen fontos (fehér ingek, gyűrődős szoknyák stb) ezek a szekrényben a vasalás ellenére is az állásban összegyűrődnek és úgyis át kéne vasalnom mielőtt felveszik.

Na Barbamami milyen az új hűtő? :D

Zümis, érdekes, nálam a nagyobb lány összekoszolja magát hamar, a kisebb meg ad magára :D

Puszik
Dana

Kép
danaaia
 
 


danaaia:
Szuper! Végre belefér minden.. :roll: De a legjobb tulajdonsága a számomra,hogy hűűűűt..... :roll: :lol: :lol: :lol:

Zümis:
Azt hiszem,mégsem úszom meg a héten is a ctg-t,mivel úgyis be kell mennem a labor és a kenetvétel miatt a szülésznőmhöz.. Úgyhogy egyúttal szerintem ráköt a ctg-re is..

boeske:
Most nézem,hogy Andrisnak és Márknak most volt a szülinapja nemrég! Boldog szülinapot nekik...így utólag.. :D

Koszolás-téma...
A nagylányom pl. pénteken úgy jött haza a suliból,hogy a csizmája BOKÁIG sáros volt,a zoknijával együtt persze,utóbbiból ki se jött a kosz.... A tolltartóját hetente lehet feltölteni,ha esetleg nem hagyja el a ceruzáit,akkor seprűre rágja a végüket.. :roll:
Néha a hajam tudnám kitépni....
Kicsi fiamnak nem az a legnagyobb baja,ha elesik,hogy adott esetben ömlik a szájából a vér,hanem hogy koszos lett a térde a nadrágnak... És rendmániás......
Valahogy kissé felcserélődtek nálunk a dolgok...

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Kedves három- és négygyerekes anyák!

Néhány napja találtam erre a fórumra, és bár már sokszor megfogadtam magamnak, hogy kevesebbet lógok az interneten, nem bírtam ki és jócskán beleolvastam a 44 oldalatokba. :oops: :)

Nem haragudnátok ha a továbbiakban is olvasnálak benneteket és esetleg írnék is nektek?

Nekünk is négy gyerekünk van, az aláírásomban szerepelnek. :)

Jöhetek?

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita!

Ne viccelj, nem kell ide beléptetőkártya :D Persze, gyere!

gratulálok a gyerekekhez, gondolom te sem unatkozol otthon!

Akkor kétévente szültél, ahogy a vonalzódon látom....
Szép nevük van!

Kép
arvaerika
 
 


Rita!Űdv itt!
Gyere gyakran!!

Gratulálok a gyerekekhez!!

Én ma végig élveztem az nst!olyan jó volt hallani ...bár az elején "hisztizett"a kicsim mert megvolt szorítva a tappancs miatt..sokat m ocorgott... de beleunt és bealudt a felénél kb...

az utolsó vérvétel is megvolt...igaz az sem volt zökkenő mentes...

most a nagylányom beteg...
holnap viszem dokihoz...rem addig mindenkin átmegy és meg is gyógyul mire a kicsi megszületik.

Kép
zümis
 
 


Zümis!

Mielőbbi gyógyulást a nagylányodnak!

Kép
arvaerika
 
 


Sziasztok!

Az a helyzet Rita, hogy valahol már olvastalak régabben és csodálkoztam is, hogy még nem vagy itt. :)

Itt egyébként havas eső ömlik már reggel óta. De nem is bánnám, ha a hideg még kicsit maradna, hátha az influenza nem érne ide...
iloly
 
 


Rita:
Ide nem kell engedélyt kérni :D ..

Zümis:
Nekem is megvan az utolsó vérvétel.. :roll: ,kenet,és egyéb nyalánkságok. Tegnap a ctg-n (igazából ezt sosem tudtam,miért van két neve) szegény szülésznőm ott állt,és várt...,várt..,mert miután felrakta az érzékelőket,szelíd bébikém olyan dührohamot kapott,hogy mind a kettőt lerugdosta magáról. Utána elkezdett forgolódni,nem lehetett találni egy olyan helyet,ahol állandóan hallani lehettett volna a szivét.. Ilyet még egyik gyerekem se csinált,úgy kellett őket ébresztgetni.. :shock:
Aztán mégis beadta a derekát.. :roll: :D
Nekem is a nagylányom beteg,bár hála Istennek már kifelé megy belőle. Torokgyulladással kezdődött,aztán úgy elkezdett köhögni,hogy 3 napig éjszakánként nyomtam bele a rohamoldó asztmagyógyszerét. Minden éjjel teljesen leizzadtam..
Tegnap voltunk a reflux-kontrollon,azt mondta a doktornő,hogy egy olyan vírus van most,ami ilyen fulladásos köhögéses tünetekkel jár,még a nem asztmásoknál is.........
A kicsik nem kapták el.. Istenem,csak a szülés körül ne legyenek betegek.. :roll:
Ma éjjel csak egyszer kellett a rohamoldó..... :roll:

Alziza,Mandala????????

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Köszönöm! :)


Iloly: a nagycsaládos-autósban...:)

Ígérem tényleg jövök és bemutatkozom este rendesen, de most rohanás (szokás szerint...)

Szegény kismamák! Nagyjaitoknak jobbulást, nektek meg békés utolsó heteket kívánok!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Sziasztok!

Boeske!
Köszi!

Barbamami!
Azért, mert az két külön dolog! :lol: :lol: :lol: :lol: Én úgy tudom, hoyg az NST-vel nézik a szívhangot, a ctg-vel meg a méhtevékenységet. Nekem az első alkalmakkor csak az nst-t tették fel, de a vége felé, már két kütyüt csatoltak a pocimra, az egyik az nst, a másik a ctg volt.

Rita!
Üdv köztünk! Várjuk a részletesebb bemutatkozást!

Kinek van közületek 8kg-os mosógépe? Melyik márkát érdemes megvenni? Mi a különbség az egyes márkák ilyen típusú gépei között? Mert sztem nekünk hamarosan be kell ruháznunk egy új gépbe, és az tuti, hogy ilyen lesz.

moni
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: