Új privát üzeneted érkezett!

Azt szeretném még kérdezni. hogy hol van Budapesten terhességi cukorbeteg ambulancia?

Jól tudom, hogy a szabolcs utcában van 1?
Köszönöm
annamari
annamari78
 
 


Hát azt nem tudom, hogy 7-től kötelező-e az inzulin, azt orvos tudja megmondani. Én alapból inzulinozok, nem voltam terhességi cukorbeteg. Erre inkább Gyuri tudna válaszolni.

Egy idei megoldható a vércukor rendbentartása CH csökkentéssel, de egy bizonyos mennyiség alá nem csökkentheted. Most jónak tűnik a 6.9, de mivel még van jópár heted hátra, lehet, hogy szükséged lesz inzulinra :( És általában a 34-35. hétig szoktak "romlani" az eredmények, ez pedig mér 8-9 hét.

A Szabolcs utcában is van cukorbeteg ambulancia.

Yndi
yndi
 
 


Yindi
Már nagyon tanácstalan vagyok. Ott tartok, hogy nem merek enni. A gyerek mozgását nézem állandóan.
annamari78
 
 

 
 

Annamari, nyugi, ne parázz. A te értékeid messze nem olyan vészesek, hogy attól baja lehetne a babádnak. Viszont rosszabbodhatnak még :( Hidd el, jelen pillanatban az idegességgel többet ártasz, mint a határérték cukraiddal.
Megnyugtatás képen javaslom, hogy vegyél magadnak egy vércukormérőt, ha megteheted. És akkor megnyugodhatsz.
Azért egy adat, hátha segít: eredeti cukrosoknál a 10-es "átlag" ( Hemoglobin A1C ) esetén nem javasolják a baba megtartását, mert ott már elég nagy százalékban előfordulhat, hogy beteg lesz. Neked nem hogy az átlagod, de még egy cukorértéked sem érte el ezt tudtommal. Szóval nyugi :)

Yndi
yndi
 
 


yndi

Igyekszem megnyugodni. Holnap elmegyek a szabolcs utcába, megkérdezem akkor mi a helyzet. Nem tudom, hogy be kell e jelentkezni? 10 es szerencsére nincs.
Vércukor mérőt nem tudom.
Tudsz megbízhatót ajánlani? A nagymamámnak van és reggel 9 et mért a vénás meg 14 lett ugyanakkor a dokinál. Szóval nem nagy a bizalmam irántuk.
Köszönöm, hogy válaszol nekem. :lol:
annamari78
 
 


Hát a Szabolcs utcába csak úgy ne menj el. Hívd fel őket, mondd el, hogy mi van. De beutaló mindenképpen kellene.
Vércukormérő: ami jó, az a D-Cont és az Accu-Chek. A D-Cont olcsóbbra jön ki, mivel a hozzá való csíkok olcsóbbak, és elvileg egy doboz csík, ha rendszeresen használja az ember, nem olyan soká elég :(
http://mediker.eworld.hu/index.php?link ... pic_id=245
http://www.accu-chek.hu/

Yndi
yndi
 
 


yndi
Köszi a segítséget. Holnap utána kérdezek mindennek. Nagyon aggódom, tudod ő majdnem 3 év után lett nekünk (lombikbébi).
annamari78
 
 


Közben beszéltem a dietetikussal. Azt mondta a vacsit tegyem vissza 40 re, de reggel mehet a 25g ch.
annamari78
 
 


Annamari!
Csatlakozom Yndihez. Ne aggódj! A reggel mért 6,9 belefér. Ráadásul, ha jól emlékszem, még nem is a legszigorúbb diétán vagy. Ha nem javul, lehet, hogy Neked is a 150-160 gr-osat kell majd csinálni.
És a diétának is kell egy kis idő, amíg beáll.
Én három hete csinálom, most van az, hogy tök mindegy mikor mérek, mindig szupi az eredmény. Legalábbis 7 alatt van.
A három hét alatt volt egy-két alkalom, amikor fölécsúszott, persze én sem örültem neki, de már beállt a dolog.
Én már az első babimnál is végigcsináltam ezt.
Próbálj megnyugodni, nem lesz semmi baj!
Ja, nekem Accu-Chek mérőm van itthon, szerintem szuper kis gép! Megjegyzem, én azzal idegesítettem magam agyon, hogy állandóan mértem (minden kajcsi után). Most már csak reggeli és ebéd után... :D
Írj nyugodtan, ha kérdésed van! Meg egyébként is... :D
Anita

KépKép
KépKép
vasani
 
 


Sziasztok
Beszéltem a dietetikussal azt mondja 7,5 ig jó. Akkor én most hülye vagyok? én határozottan 7 et tudtam, szabolcs utcába csak jövő hét hétfőn megyek.
Mi van akkor ha kevesebbet eszem? közeleg a vacsi idő.
annamari78
 
 


Annamari!

Egy fontos kérdés, amire senki nem válaszol tneked, ha jóül olvastam, attól, hogy a reggli 30 után 7 kröli az érték nem jelti azt, hogy az ebéd 50 után magasabb lenne. HA elolvastad a leveleket, láthattad, hogy sokan mondják, hogy de ebéd után csak 5 körül van. Mivel ebédre a szervezet mondjuk úgy felébred, és több cukrot képes lebontani. Tehtá jó eséllyel neked is ebéd után csak 5 mondjuk a cukrod. :)

Másik elvileg 7 fölé nem kellene mennie a cukornak. De nyílván nem ennyire drasztikus a dolog. Nekem is volt egy 7-em, aztán utána semmi, és nem kaptam inzulint. Ez nem ennyire elvágólag határ.

Másik mit eszel reggelire? Nemrég kérdezte valaki, hogy miért ment olyan magasra. A lényeg nem ideális, ha a reggli 25 gr CH egy kifliből és még valamiből jön össze. Inkább egy fél kifli, és inkább több valami. Mivel a kifli olyan CH, ami jobban megnyomja a cukrodat. Inkább tejféle és zöldségből álljon areggli CH, és a kiflit kekszet hagyd tízóraira. :)

Másik. Tudod honnan tudom, hogy nem ölöd meg a babádat (ettől még leírva is borsózik a hátam), mert ennyire törődsz vele. Úgyhogy semmi pánik, no para.

Amit tehetsz.
Min 150 gr CH-ra állsz át. Reggeli min 25 gr. és azzal nézegetheted. Tudom elég pénzt költöttetek már el dokira, gyógyszerre a baba érdekében. Mérlegeljétek, hogy vesztek-e vércukormérőt. HOgy neked a lelkednek jobb vagy rosszabb lesz, ezt embere válogatja.
Ezenkívül nézegesd csak, hogy mozog-e a babó, de ne azért, hjogy jaja mozog-e még, hanem azért, hogy együtt töltsetek sok kellemes pillanatot már most, amikor még odabenn van. Szeretgesd, becézgesd, énekelj neki. :)

Nyugodj meg, ha fogadnak, akkor menj el a Szabolcs-ba, ott boztos kezekben vagy, rájuk bízhatod magad.

kellemes terhességet, érezd jól magad pocakosan, és boldog babavárást.

Panni :)
uran
 
 


szia Panni

Reggeli? rozskenyér, barnakenyér, graham kenyér vagy ha tudok venni akkor diabetikus zsömle. Kiflit még soha nem ettem, és a sima fehér zsömlét sem.
Ezeket kimérem és kiszámolom a 25g ch-t.
Margarin, felvágott, pari, paprika, tea.
Nem jól csinálom?
Vércukor mérőt adnak majd a kórházban kölcsön, legalábbi s azt mondták, de ha nem akkor természetesen veszünk egyet.
annamari78
 
 


Annamari!

Szerintem nem. Inkább legyen a kenyér féle mondjuk 10-15 gr CH és hozzá egy joghurt. a többi az ok. Legalábbis nekem a túrós-joghurtos kedvencem után nem volt magas sosem a cukrom, de a zsömis szendvics után igen, hiába volt mindkettő 30 gr CH.

A gyors és lassú CH-k, vagy hogy nevezik őket közül reggel a lassúakat kellene előnyben részesíteni, de erről a Szabolcs u-ban mondanak.

Panni
uran
 
 


Panni!

Túrós-joghurtos kontra zsömis szendvics:

mivel valószínűleg normál zsemle: viszonylag gyorsan szívódik fel, ezzel szemben a túrós a magasabb zsírtartalma miatt (is) lassabban.

Annamari!

Szerintem szuper, ha reggelire rozsos és egyéb barna "vackokat" eszel, mivel "minél sötétebb-nagyobb a rosttartalam-annál lassabban szívódik fel. A joghurtos variáció is jó lehet, de ezt neked magadnak kell kitapasztalni, mivel valamiképpen mindenki másként reagál mindenre. Olyan ez, mint az életben minden...

A tejfélével (tej, kakaó) pedig óvatosan, pláne reggel.."iszonyatosan" megdobhatja a cukrodat...de ez is olyan, mint minden, egyéni érzékenység-függő. Napközben is (étkezés CH-on belül) max 2 dl ajánlott.

Szabolcs utca: MINDENKÉPPEN hívd őket előtte, jelentkezz be!!! (Csak úgy "négyszemközt" nem veszik túl jó néven, ha csak úgy beállítasz...)

Jó babásodást!

Ági
aszemenyei
 
 


Sziasztok!

Lenne egy kérdésem 26 hetes pocakos vagyok.
Kedden voltam terheléses vércukor mérésen, 6 kor megittam a cukros lötyit, 7,55 kor vették le a vért 6,5 lett ez milyen eredmény? A dokim szabin van 2 hétig, a házi doki is, a növér azt mondta magas. Sose volt eddig bajom a cukrommal. Az első babával sem.
Segítsetek, ha kell milyen diétára fogjam magam ne egyek annyi kenyeret, tésztát?
Abonett, rizsszelet az jó? Sose volt még ilyen gondom, adjatok tanácsot, egy a baj nagyon édes szájú vagyok.
Sziasztok
Dorka
dorka2
 
 


Dorka!

Nyugi, teljesen jó. Ne diétázz...ha amúgy nem lenne muszáj

Ági
aszemenyei
 
 


Dorka!

Csak hogy tudd, ha nem olvastad valahol máshol, hogy 7,8 a határ. A nővérke valszeg az éhgyomrihoz hasonlította, ott 5,5 a határ, de ez nem éhgyomri volt.

Panni
uran
 
 


Sziasztok!

Tudtok nekem abban segíteni, hogy hol lehet vércukormérőt javíttatni, vagy megnézetni, hogy elromlott -e? Nekem Accu-Chek Active van, de nagyon gyanúsakat mér (reggeli után ma egyik ujjból 7,7, másik ujjból ugyanakkor 6,3, ami szerintem túl nagy eltérés, ráadásul pont nem mindegy, hogy melyik az igazi).
Az Accu-Chek honlapon sajnos semmi nincs erről.
Köszönöm előre is, és további szép napot mindenkinek!

Kata
kata2006
 
 


Kata!

A vércukormérő dobozán szerintem kell lennie egy zöld-számnak, azt hívd fel.

A honlapról:

80/200-694: ez a vevőszolgálat, ott megmondják, mi a teendőd.

Ági
aszemenyei
 
 


Amúgy meg:
-1 érték nem érték...a "trend" a lényeges!
-minek nézed több ujjból???

Teljesen felesleges idegesítened magad. Inkább arra figyelj, hogy a vércsepp megfelelő nagyságú legyen, a tesztcsík meg ne legyen lejárt.

Ági
aszemenyei
 
 


Szia Ági!

Köszi, felhívtam őket. Azért mértem duplán, mert már a múltkor is csinált egy furcsaságot. Viszont azt mondták, hogy soha nem szabad egymás után rögtön kétszer mérni, mert el kell telni bizonyos időnek.
Holnap úgyis mennem kell a kórházba is ellenőrzésre, megkérdezem.
Viszont még csak a 30. hétben járok, és eléggé határértékeim vannak, úgyhogy inzulin-gyanús. Azt tudod esetleg, hogy ha inzulint kapok, akkor van olyan variáció, hogy csak egyszer kell beadni, vagy minden étkezés előtt automatikusan kell? Biztos bugyuta kérdés, de fogalmam sincs.
Köszi a választ!
Kata
kata2006
 
 


Szia Kata!

Ez egy jó kérdés. Azt kell, hogy mondjam, hogy ez a Te inzulin-igényedtől, illetve a kezelőorvos által "vallott" elvektől függ. Alapvetően a gyorshatású inzulin adása a jellemző (láttam már mást is...), étkezés(ek) előtt, de ez igen nagy szórást mutathat egyénenként. Ezt az orvosod a leleteid alapján fogja személyreszabotta megmondani Neked, ő fog beállítani. Neked "csak" annyit kell tenned, hogy az utasításait betartod (inzulin, időpontok, CH-mennyiség, mérésgyakoriság), ő amennyiben szükséges, módosítani fog a kezelésen. (A diétától a napi 8-szori inzulinig, csak hogy a szélsőségeket említsem...)

Persze vannak olyan (ált. nem terhességi) cukorbetegek is, akik olyan szinten elsajátították már a saját kezelésüket pl. Yndi :):), akik saját maguk is képesek JÓL korrigálni.

A lényeg a lényeg: nem pánikolni, mindent betartani, hiszen most mindenki a mama és a baba egészségéért dolgozik!!!

Kitartás!!!

Ági
aszemenyei
 
 


Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni. Megijedtem egy kicsit.

Voltam terheléses cukorvizsgálaton. Éhgyomorra 4.80 volt két óra múlva 73g szőlőcukor után 8.20. Ez már sok? Eddig semmi gáz sem volt a cukrommal. Remélem nem kell majd inzulin.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Sziasztok!

Szeretnék hozzátok csatlakozni, mert kicsit kétségbe estem.
23 hetes ikres kismama vagyok. :)
a 16 hetes vércukor vizsgálatomnál derült ki, hogy valami baj van.
Az éhgyomri értékem 4,3 volt, sokáig küzdöttem az alacsony vércukor miatt hányingerrel, hányásal (kórházban is voltam). A 75 grammos cukor terhelésem viszont 7,7 lett. Miután orvos vagyok én is, csak éppen nem űzöm ezta gyakorlatban, ezért ráálltam a 180 grammos diétára. Elolvastam egy rakás szakirodalmat, számolgattam, ismerema cukor fajtáit, viszont úgy néz ki, hogy a 2 babával nekem nem elég a 180 gramm, hiába csinálom jól a diétát. Sokszor két étkezés között úgy leesika vércukor szintem, hogy zúg a fülem, meg izzadok. Teljesen kész vagyok. Pedig próbáltam lassan felszívódó szénhidrátokat is enni, de az meg nem elég.
Segítségeteket megköszönném.

Szeretném még megkérdezni, hogy van-e nektek mintaétrendetek?
A múltkori dokim nem mondott semmit, soha nincs rám ideje. A kórházat otthagytam, most a MÁV-ba menetem át, viszont otta dokim szabadságon ven, más doki meg nem akar ellátni.

Szóval hülye helyzet.

Köszönöma segítségeteket: Nárcó

Kép
narco
 
 


Betti!

Ez magas, igen. De nem egyből inzulinnal kezdenek ám. Először jöna diéta, és ha azzal karban lehet tartani a vércukrodat, akkor nincs inzulin. De ha van, akkor sem dől ám össze a világ. A lényeg, hogy a babád egészésges legyen. Gondolj arra, hogy mi, KI a végeredmény. :)

narco!

MIért diétázol? A határ 7,8. Ha te 7,7 voltál, akkor lehet, hogy nem is kellene diétázni, inkább egy ismétlés kellett volna. Szeirntem.

De egyébként a helyedben felhívnám a Szabolcs u. Ott értenek igazán a dologhoz.

Panni
uran
 
 


Sziasztok
10 napig kórházban voltunk.
A cukor profilom 6 szúrás után 5,5 lett átlagban.
annamari78
 
 


Szia Annamari!

Nagyon jó, akkor maradtál diétán, ugye. :) De mi volt 10 nap?

Jó pocakosodást!

Panni
uran
 
 


Ági, köszi :):):) Végre valami pozitív jelző :) :?

Yndi

Kép
Kép
pocó
 
 


Ja, bocs, elfelejtettem: Yndiként nem tudok belépni :(

Yndi
pocó
 
 


Szia Yndi!

A "pozitív jelző" nem véletlen!!:):):) Mondhatnám nagyon talányosan, hogy "tudok-amit-tudok", de inkább az eredmény (Dóri és a ma szülönapos Fanni) erre a legjobb bizonyíték!!

Ági
aszemenyei
 
 


Uran
A lepényi keringéssel volt gond és a gyerek szive elkezdett nagyobbodni. Állítólag a cukor miatt. szóval volt egy 10 napos infúzió kúra rendebjött most másfél hét mulva megyek uh ra . renélem ok lesz. D cont vércukor mérőt vettem. ezzel méregetem, a doki rendszeres napi 6 mérésből álló profilozást kér. MENNYIRE MEGBÍZHATÓ A D CONT??? Én most csak erre támaszkodom, vénás vérvételről nem volt szó.
annamari78
 
 


Kedves fórumozók

Nagyon fontos kérdésem lenne. Mik a gyorsan és a lassan felszívódó ch-k.

Én így tudom: Gyors: rizs, burgonya, hamlett, tej, kefír, joghurt,
gyümölcs
Lassú: tészta, zöldség, teljes kiörlésű lisztből készült kenyér, lencse, bab.

Ma kaja után 7,5 öt mértem!!!!! Hogyan kell összeválogatni a gyorsat és a lassút 1 étkezésbe? Tészta és kefír?
annamari78
 
 


Szia Annamari!

D-Cont: a célnak (tájékoztatás, nem labor...) teljesen megfelel.

Gyors-lassú téma:

Hogy mi a gyors és mi a lassú...hát nem is olyan egyszerű, amit írsz, az alapvetően igaz, de a rizs, meg a tészta akár helyet is cserélhetnének...(sajnos, mint már ezerszer írtam ez is egy kicsit egyéni dolog: nekem a rizs a lassúak közé tartozik, vagyis nekem nem emeli meg a cukromat olyan mértékben, mint pl. a krumpli...) A gyorsak közé még mindenképpen belevenném a fehér pékárukat, a lassúak közé meg az összes rozsos (DE pl. van "mediterrán kenyér"-nek nevezett valami, ami meg tele van cukorral...) pékárut. Alapvetően igaz ezekkel kapcsolatban,. hogy minél sötétebb (vagyis minél nagyobb a rosttartalma) annál lassabban szívódik fel.

A társítás:

Az elmélet: fele lassú-fele gyors. DE:
-ha magasabbat mérsz egy kicsit evés előtt, akkor 1/3 gyors, 2/3 lassú
-ha alacsonyat, akkor 2/3 gyors, 1/3 lassú.
Szerintem az összeválogatásnál mondjuk egy gyümölcs, mint gyors (desszertnek sem rossz), hozzá valami főzelékféle??Husival??

Vannak "trükkök", amivel lassítani (gyorsítani) tudod a felszívódást, illetve amik befolyásolják a felszívódás gyorsaságát: pl.:
- a fehérje lassítja (nem nagy mértékben, de valamennyire tényleg)
- a zsiradék lassítja (vízben főtt-olajban sült krumplinál ez utóbbi valamennyivel lassabb)
- rosttartalom növelése lassítja
- liszt helyett étkezési keményítő használata lassítja (ugyanakkor a Ch-ot beviszed!!)
- aprítás (pürésítés, darabolás, reszelés stb.) gyorsítja a felszívódást (krumplipüré gyorsabb, mint a vízben főtt).

Hirtelen ennyi jutott eszembe, ha van kérdésed, s úgy gondolod, hogy nem hiábavaló amit írok, kérdezz, mindig (???) van itt valaki (Yndi, Uran) aki válaszol Neked.

Ági
aszemenyei
 
 


Ági
Köszi a segítséget.
Reggel 7,5 öt mértem :shock: Rájöttem, hogy nem kellett volna a pritamin paprika és a sajt. Vettem csoda kenyeret csak 30 g ch volt 100 ban de későn láttam, hogy hozzáadott cukrot tartalmaz a kenyér.
Tízórai után : 5,8,
Ebéd után: 4,4 lett 1 órával. Szóval én csesztem el a reggelit.

d-conthoz mennyibe kerül a tesztcsík, én nem vagyok inzulinos nekem nem jár a támogatás.
Én nem mérem minden nap csak ha a doki mondja. rEMélem megbízható ez a fránya mérő.
annamari78
 
 


Annamari!

A sajt semmit nem zavart be a reggelidbe!!!!

A tesztcsík 2.990 Ft TB támogatás nélkül. Egy dobozban 50 darab tesztcsík van.

Kitartás!

Ági
aszemenyei
 
 


Ági
Köszi

Időközben elrontottam az uzsit is 6,6 lett
2 dl tej, 1 norbi rudi. Hát én ezt nagyon tanulom.

Az abonett gyors vagy lassú, illetve a hamlett?
annamari78
 
 


Annamari!

A puffasztott dolgok inkább gyorsak, mint sem.

A tejjel jó különben vigyázni, mert a leggyorsabbak közé tartozik. (pl. hipózásnál -vércukoresésnél. illetve alacsony vércukornál-kifejezetten ajánlják.) Nem véletlenül néznek terhelésest tej+zsemlével.

Pl. a Korpovit+kefír sokkal jobb.
Ha édesre vágysz pl. a túró rudi (a .... az igazi..) nagyon jó, mert a fehérje és viszonylag magas zsírtartalma miatt a lassúakhoz tartozik. A normál méretűben 8-10 g Ch van.

Ági
aszemenyei
 
 


Ági
A tejcsit hanyagolni fogom a jövőben.
A norbi tudi akkor mehet ha jól értem?

A tegnapi értékeim (éhgyomri nélkül, kaja után 1 órával) : 7,5,
5,8
4,4
6,6
6,7
4,9.

Átlag 5,9 de egyre romlanak inzulin gyanús lesz sztem a 30. hét után! Nem baj Balázsom jól legyen a pociban.
annamari78
 
 


Sziasztok

Lenne (ismét) 1 nagyon fontos kérdésem. Szóval ez az újjszúró hogy működik pontosan, hiába állítom 5 re nekem nem jön össze elegendő mennyiségű vér. D cont personal aktív teszetem van. Most sima injekciós űvel szurizom magam de baromira fáj már napi 6x (ez se mindig jön össze)
Hol lehet ilyet máshol kapni? A gyógyszertárban nem volt azt mondták nem tartanak.
annamari78
 
 


Annamari!

Biztosan megfelelően helyezted bele a lándzsát?? Szerintem 5-nél már (bocsi) egy rinocérosz bőrét is át kellene szúrnia.
Praktikák:
- melegvizes kézmosás előtte
- kicsit lógasd a karod
- a megfelelő helyeken szúrod?? (A hüvelyk- és mutatóujj kivételével bármelyiket ujjbegynél??)
- ha megszúrtad, akkor az ujjad tövétől egy erőteljes, lassú nyomással tudsz segíteni a vércsepp összegyűlésén.

Amúgy, ha megteheted, akkor ajánlom az Accu-chek ujjszúróját. Hidd el, sokkal jobb,. emberbarátibb!!!

Amúgy mit szeretnél mást venni, ami a gyóhyszertárban nem volt?

Ági
aszemenyei
 
 


Ági
Nem is tudtam, hogy a mutatóújj nem jó.

Accu-chek újjszúrót lehet kapni külön?

A gyógyszertárban nem lehet kapni újjszúrót külön.

A tea fogyasztás az korlátlan?
Nem tudom de én állandóan éhes vagyok. CSak az ebéd hoz némi enyhülést.
annamari78
 
 


Annamari!

Ha nem rendelik meg neked az ujjszúrót, akkor gyógyászati segédeszköz boltban biztosan megteszik ezt (ha véletlenül nem lenne...) Amennyiben van választási lehetőséged, akkor az Accu-chek Softclix-et válaszd, ne a Softclix II-t!!! Hidd el, sokkal jobb, teljesen praktikus, kis helyen elfér, használata nagyon egyszerű. A II egy kicsit bumfordibb. Nekem nem jött be. Én egyszer nyertem egy II-est, de inkább a másik ujjszúrót használom. Abból a régebbi már közel 8 éves, de még mindig szuper, a másik pedig egészen új, azt az idén vettem az Accu-chek géppel együtt (vagyis, ahhoz volt).

Tea: amennyiben nincs benne cukor, korlátlan (hacsak más miatt pl. folyadékmegszorítás miatt nem)
Ha éhes vagy, sokat segít:
-egy virsli főzve, sütve, vagy mikróban sütve
-főtt tojás
-sajt
-szóval minden, amiben 0-1-2 g Ch van.

Ha "megkörnyékezed" Yndit (akár így a neten keresztül is) biztos nagyon szívesen elküldi neked is az ő kis szbadon fogyasztható nulla-Ch-s kedvenceit. Hidd el, megéri!!

Ági
aszemenyei
 
 


Annamari!

Ha priviben átküldöd az email címedet, akkor én is át tudom küldeni neked Yndi "titkait", megvan még. :)

Panni
uran
 
 


Annamari!

Látom közszájon forognak a receptjeim :) Remélem megkaptad valakitől :)
Ujjszúrót én külön is vettem már párszor. Gyógyszertárban nem volt, de gyógyászati segédeszközben mindig. 3000 Ft volt utoljára, februárban.

Yndi
yndi
 
 


Panni
Küldtem privit! Köszi!
annamari78
 
 


Szia Panni!

Kicsit késve, de törve nem, most jelentkezem. Nekem volt acetonom, aztán mégsem. Most volt a terheléses cukrom és éhgyomri 4,8 120 perc múlva 5,3! :lol: Nagyon boldog vagyok. Viszont hízom rendesen, de ez legyen a legkevesebb bajom. 24. hét és +7kg. :oops: Ez van. Pedig próbálok figyelni, de hiába.

Remélem Ti is jól vagytok.

Zsuzsa
lilka
 
 


Sziasztok!
Kérem, segítsetek, tanácstalan vagyok! Kezdettől fogva diétázom (szülők cukorbetegek), most 25 hetes vagyok. 2 hete és 1 hete csináltak a kórházban cukorprofilt (mivel a cukorterhelés nem lett jó előtte). A kórházban az étkezés befejezése után másfél órával vették le mindig a vért (összesen 7x). Így mindkét alkalommal jó értékek lettek, de most olvastam, h van, ahol 1 óra múlva nézik ezt. Melyik a megfelelő időpont? Voltam reggeli előtti/utáni kontrollon, és azt gondoltam, ott is másfél órával étkezés után kell nézni...
Aki volt ilyen vizsgálaton, kérem, írjon, mennyi idő telt el az étkezés és a vérvétel között. Nagyon köszönöm!
Zs
zsuzsanna47
 
 


Zsuzsa

Én voltam, és étkezés után 1 órával vették le a vért. MIlyenek az értékek. Vénás volt?
annamari78
 
 


Annamari! Az értékek 3,6 és 5,5 közöttiek voltak a kórházban, ami szerintem elég biztató (másfél órával az étkezések befejezése után, vénás vérvétellel). Tegnap pedig elküldött az orvos reggeli előtti/utáni kontrollra (az csak laborban volt) és az 5,0 (előtte) és 6,2 (utána másfél órával) lett. Azért ekkor mérettem, mert a kórházban is így csinálták. De olvasgattam ezzel kapcsolatban, hogy van, ahol 1 órával utána mérik.... Most megijedtem, h esetleg mégsem jó vmi... Anyukám vett ilyen Accu-Check mérőt, ma beüzemelem, de nem tudom, h az mennyire pontos... Jövő héten is be kell mennem a kórházba, mert az orvos ismét csinálni akar cukorprofilt, vajon említsem meg neki, h egy vagy másfél órának kellene-e lennie? Ezt a nővérek mondták így, de én hogyan szóljak bele a dologba.... Úgy szeretnék mindent jól csinálni...
Köszi. Zs
zsuzsanna47
 
 


Zsuzsi
Én is csak tanulom ezt a dolgot, remélem már csak 6 hétig.
Nekem 1 órával étkezés utánnézték vércukor mérővel.
Az értékeid jók sztem. Én úgy tudom étkezés után 1 órával a legmagasabb ezért nézik akkor (de én nem vagyok ebben profi)
az a 30 perc legfeljebb pár tizedet módosíthat. Ne aggódj!
Hányadik hétben jársz?
Nekem d cont mérőm van állítólag olcsóbb a csík hozzá. És a kórházban (sote) is ezzel mérték, én is aggódom , hogy nem vénás de azt mondják megbízható.
annamari78
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: