Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!!

Dodi, Szilda:

Édesek a babák és jó nagyok :D :D

Reni:

De jó, hogy újra itthon vagy :D :D Hogy bírod a diétát? Nehéz betartani?

Csajok! Nekem is azt mondták, hogy betét helyett Tena betétet vigyek magammal a kórházba, és abból is a legerősebbet :shock:
Tényleg ilyen brutál erős a gyermekágyi vérzés? Vagy ez is egyénfüggő??

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
zsanka84
Budapest
 
 


Sziasztok!
Tegnap egész nap pihiztem főzés után.Nem is volt semmi bajom.Még aludtam is :lol:
Szida:Nagyon édes a baba :) Igen megyünk ma 4 re.Igaz apa helyett a csajok kísérnek el és átutazuk a város érte,de remélem meg fogja érni :oops: :)
Reni:Gyere és mesélj,örülök,hogy otthon vagy már :)

Zsanka: szerintem ez is mindenkinél más.Nekem pl mind a 2 császár után elég volt egy éjszakai always betét.Ráadásul nem is véreztem sokáig.De nekem a havim is csak az 2.-3 napon kicsit erősebb(de nem viszi túlzásba)aztán gyenge nagyon.
Na majd délután jövök a mozis beszámolóval.Most megyek hajatmosok,megtervezem az utat(tőlünk nagyon messze van gyalog..)Ebéd,kis pihi és go :D

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Dodi, Szilda édik a babák, jó kis pufók mind a kettő :D

Zsanka: nem emlékszem, hogy olyan brutálisan véreztem volna, de szülés után ott lent minden érzékeny és meg is van duzzadva és a tena sokkal puhább is volt, mint bármilyen másik betét.

Anyamci: hozd majd a képeket, kiváncsi leszek.

Reni örülök, hogy otthon vagy, hogy birta a kislányod és te?

Képzeljétek ma pont egy hete, hogy egerünk megvan és egyszerűen nem tudjuk megfogni, már teljesen kivagyok, most éjszaka már egyáltalán nem is aludtam. És nagyon pofátlan mert simán sétálgat a nappaliba, tegnap besétált a mosókonyhába, egyből hivtam aput aki feljött, de nem tudta megfogni, ott vártuk az ajtóban, hogy kijöjjön de amit meglátta, hogy ott állunk visszament. Ajtót alulról betömtük, hogy ne tudjon kiszökni, majd ebéd után ér haza apukám és a bátyám és megint indul az egérvadászat. Utálom minden lehet megint fertőtleniteni :evil:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
praszlera
Etyek
 
 

 
 

Sziasztok!

Praszlera, de jó, hogy felvetetted ezt az eldobható bugyit!!!! Az standard méret, vagy abból is van többféle? Hol érdemes venni?

Zsanka, hát jobb arra készülni, hogy sok lesz, aztán max. mégsem :) én olyan gáthűtőset akarok venni majd, minimanóban láttam :) nem tudom, mennyi, 10. hétben jártam akkor, nem nagyon foglalkoztatott még...

Még egy kérdés már anyukáknak: hogy célszerű fektetni a babát? Hason, hanyatt, oldalt?

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Ja, még annyi, akciósak a pizsik és a hálóingek a C&A-ban, ha valakit érdekel, és egész jók vannak, én most vettem egy pizsit meg egy hálóinget :)

És szezoneleji leárazás van, olyan szép overálok vannak 4000ért, csak nem volt Óbudán 62es abból, ami nekem tetszett volna, az egyikből csak 56os volt, a másikból csak 68as... :? de vannak kispulcsik, kabátok, kocsikabátok nagyon olcsóért :)

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Jeanner én anno ilyen bugyit vettem azt hiszem a corába, amúgy olyan érdekes anyaga van, de tök jó volt, hogy utána nem kellett mosni, csak kidobtam. Viszont akkor csak egy ilyen 5 db vettem jó lett volna még egy csomag. Több méretben van azt hiszem.

http://babanetbolt.hu/eldobhat%C3%B3-bugyi;id:62;l:hu

Köszi a tippet hálóinggel kapcsolatban holnap úgyis megyünk vásárolni apával majd megnézem.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
praszlera
Etyek
 
 


Jeanner!

Köszi az infót,szeretem nagyon a c&a-t!szombaton be is nézek!Nekem a nagyon háton aludtak,Betti szinte csak hason :roll: .hason veszélyes a bölcsőhalál miatt,de Bettim akkor olyan jókat tudott aludni.próbáltuk háton,de amint hasra tudott fordulni,hát meg is tette :)

Én is tena-t vettem a múltkor,de nekem az hatalmas volt.én is úgy vagyok ,mint anyamci, mikor megjön a mensim,is 1-2 napig erősebb,de az se az a túlzott,szülés után is elég hamar elmúlt.most always éjszakait fogok venni,az első pár napra,szerintem elég lesz.

Dodi,Szilda!

Édesek a képek! Gratula!

Anyamci!

genesisbe mentek végül?

Reni!

Végre otthon!milyen diétát csinálsz?esetleg leírnád,h miből mennyit lehet enni?

Honey- Ancsa

Kép
KépKép
Kép
honey32
 
 


Praszlera, köszi, na majd utána nézek :) mennyire követi ez a rendes bugyi méretét? úgy értem, ha most az XL a kényelmes, akkor gondolom egy M-essel nem sokra megyek :D

Jó vásárlást :)

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Zsanka84!nem lesz olyan vészes,sőt nekem alig volt vérzés.Ha könnyen szülsz akkor nem lesz ott"vértenger":-)Én inkább nagyobb betétet viszek always éjszakait és többet cserélem.Az is csak első nap fog kelleni.

Jeanner:Minden anyuka mást fog mondani hogyan altasd a babád.Én a négy gyerekemél is más más volt.Az elsőt anyu miatt mindig forgattam (csoda,hogy nem szédült el)sokszor már nem tudtam merre kell tennem.Tök felesleges volt.Mivel erős baba volt a többi is és nem feküdte el a fejét.A Bencét inkább háton altattam.Pannát és Dézit????Mikor hogy sikerült letenni :oops: Majd ő jelzi mit akar.



Voltam orvosnál.Nekem is több a magzat vizem.Veszélyeztetett lettem,mert ....kaptam gyógyszert,hogy ne görcsöljek ne keménykedjen a hasam.A baba 1700gr körül van.

Családient.hu vonalzók
ddia74
Mór
 
 


Köszi a dícséreteket :P .

Betét:
Az István kórházban adták, nem kellett bevinnem, de mégis hozattam apával egy tök általános Libresse-t, mert én nagyon keveset véreztem, azt is csak 2-3 napig, szóval nem kellett az az óriásbetét ;) . De a bnőm az első napokban rengeteget vérzett, és 6 hétig végig. Teljesen egyénfüggő. De addig sztem felesleges megvenni a Tenát, amíg nem látjátok, hogy kell-e. Legyen nálatok egy vastagabb betét (ha a kórházban nem adnak), ha meg kell, akkor visz be nektek vki :).

Eldobható bugyi:
Mivel ilyen keveset véreztem, szükségtelen is volt, hogy eldobható legyen, de én eleve nem is azt vettem, mert én megőrültem volna, ha nem pamut bugyi van rajtam, hanem vmi műanyag háló :oops: . (Én a szatént, vagy a csipkét sem szeretem :oops: ). Úgyhogy egyszerűen vettem a Tescoban hagyomásnyos, "nagymama" fazonú bugyikat, 1-2 mérettel nagyobbat, 5 db volt akciósan 790.- akkor :wink: . Ennyiért még akkor se sajnáltam volna, ha ki kell párat dobni, de talán egyet, ha kidobtam, szóval el vannak téve, és most is jók lesznek :wink: . Nekem fontos volt, hogy jó magas legyen a dereka, nehogy vágja a hegemet, vagy lepöndörödjön. De nem volt gond :wink: . Én hetekig azokat hordtam, mert a hegemet pont vágták a régi bugyijaim :? .

És erről jut eszembe:
Melltartóbetétből is érdemes a drágábbat megvenni, mert lehet, hogy duplája az ára, viszont 3-4x annyi ideig bírja! ebben sok tapasztalatom van, mert ömlött a tejem :twisted: :? . Az olcsóbbakat szinte szoptatásonként cserélni kellett, a drágák viszont 1-1 napot is kibírtak :wink: . (kb. akkora a különbség, mint egy Tesco gazdaságos betét, meg egy Libresse között :lol: . A leggagyibb az frankón egy vattapamacs egy zacsiban :shock: :lol: :lol: :? A Chicco-t meg egyszer lemértük, 70 mili vizet szívott fel :shock: :shock: :shock: :lol: )

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Csajok,sziasztok.Most nézem a baba sulyokat.Nállunk akkor jo kicsi a Ricsi baba 30. héten saccolta a doki 1442-re !!!!Miért ilyen kicsike,ekkora pocakhoz képest?????

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Halihó

Képek csodásak.!!! Anyamci már úton van a 4D re :-)

Vérzés: hát közvetlen szülés után volt sok..de már másnap normál betét is elég volt Allw. éjszakai. Hálós bugyit én is vettem....de 5-ből kb 2 t használtam el...én is úgy vagyok mint kicsidodi: nem bírom csak a pamutot magamon.

fektetés: én az oldalán fektettem Emmát. hason ordított...

nem is tudom mi volt még
Ma voltunk Emmával dokinál TP papírért, mostam, feketeszeder lekvárt főztem..kis adagot....folyamatosan ahogy érik úgy készítem.

KépKép
kaqk
 
 


Sziasztok!!!!

Szerencsére nekem egyik törpénél sem volt erös vérézsem,remélem ez most is igy lesz.
Bogink feküdt mindenhogy,ö szerett minden pozban aludni.Milán viszont csak a hátán szerett,öt forgatni kellett,söt késöbb kitámasztani,mert eldeformálodott a kis feje a sok háton fekvéstöl.Hason egyaltalán nem aludt,de azt azért nem mert feszes volt a nyakizma,és nem tudta a kis fejét megemelni.

Én ma lustis napot tartok.Föznöm nem kellett ma.Takaritani már félig kitakaritottam,késöbb folyt. köv.!!Pihizek,mert nem szertném,hogy Ricsi baba elöbb jöjjön.Bár néztem neten ,hogy "koponya leszállás" után elméletileg pár hét után megindulhat a szülés.Kedd ota vannak joslofájásaim is.Nem gyözök pisilni járni.

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Sziasztok!

Nagyon cukik a babák mind! Jó nézegetni a fotókat.

Betét: Háááááááát, én nagyon másképp éltem meg mint itt a többség. A Jánosban nem adtak betétet, rögtön azt kellett berakni amit vittem magammal. Nálam volt pár Tena ( de semmi extra, kb akkora hosszú mint egy Always csak vastagabb), mikor a szülésznő meglátta megkérdezte, hogy most ugye viccelek. Mondtam, hogy nem, miért? Erre berakott 2-t is a Tenából a bugyimba, nem értettem miért, de kb 1 óra múlva megvilágosodtam. Belőlem ( nem akarok elrémíszteni senkit, de) ömlött a vér. Úgyhogy az óriási pelenka méretű Tenát kb az első 1 héten használtam és utána váltottam Always éjszakaira. Pedig menstruációkor én is alig vérzek.
Ehhez képest tényleg extra sokat véreztem mert szülés után 2 héttel kellett oxitocin injekciókai is kapnom. Nem húzódott elég jó ütemben vissza a méhem és ez is fokozta a vérzést. Remélem most erre azért nem lesz szükség.

Eldobhatós bugyi: Kórházban én is azt használtam, nekem bevált. Otthonra meg vettem a C&A-ban 3-as csomagolású pamut franciabugyit. Elő is kellene kotorni őket, de jó ég tudja hova keveredtek a költözésben :roll:

Altatás: Én nagyon nem akartam hason altatni a fiamat, de másképp nem volt hajlandó aludni, így ő győzött :) Mai napig hason alszik el.

Benirenata: Mesélj, hogy bírtad a kórházban?!

Striák: Én is a dm-es rózsaszín kupakosat használom. Az elsőnél is azt használtam. Bár akkor megrepedt pár helyen a bőröm, de a túlhordás második napján :evil: Vagyis ha időben kijött volna akkor semmi sem történt volna a hasammal, de így sem vészes. Amíg az elején piros volt azt utáltam, de mikorra elhalványodott nem volt vele gond. A férjemnek meg így is tetszem :wink:

Praszlera: Remélem elkaptátok az egeret, nem hangzik túl jól. Mi a hangyákkal szenvedtünk egy darabig, de rájöttek ( kis segítséggel), hogy kívül tágasabb. :twisted:
Vendég
 


Sziasztok!

Viki, szerintem egyáltalán nem kicsi Ricsi baba. Nekem mondták is, hogy valószínűleg extra méretű babára számíthatok. Pedig nekem ránézésre kicsi a pocakom, mindig is az volt. Gondolom attól is függ, hogy hogy helyezkedik el a baba. Elég keskeny a csípőm is, de remélem nem lesz gond szülésnél.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
szilda5
Budapest III. kerület
 
 


kinek mennyire mocorog a pocaklakoja?????
Nekem nagyon nem aktiv,alig érzek napont pár apro mozgást,inkább csak olyan cirogatás jellegüt,a többihez képest.

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Sziasztok. Itt a beszámoló, előre szólok,hogy hosszú :oops: :lol: :D

Hétfőn reggel már fél 7-kor ott voltunk a kórházban. Sajna a dokim pont most volt szabadságon,ezért elég nagy volt a felfordulás. De szerintem a magyar egészségügyet nem kell bemutatni. Nem vesznek emberszámba sem a kórházba, és küldözgetnek egyik ajtótól a másikhoz. Már azért is harcolni kellett, hogy ugyan vegye már fel vki az adataimat és kapjam meg a szobámat, ugyanis, éhgyomorra kellett mennem mert vért vettek...Aztán mikor kiejtettem a számot, hogy nekem ki az orvosom egyből mindenkit kenyérre lehetett volna kenni....Martina és Viktor volt ott velem kb. délig. Aztán nekem aznap 7-szer volt vérvétel. Reggeli előtt és után, ebéd előtt és után, vacsora előtt és után, és hajnali 2-kor. Szerencsére ennek az eredménye jó lett.
Szerencsém volt még,hogy jó szobát adtak nekem. 4-en voltunk egy szobában de kultúrált, tiszta kismamák voltak ott. De a mosdóról, zuhanyzóról inkább ne is beszéljünk...
Elég lassan mentek a napok, bár Martina és viktor napi 2-szer jött hozzám. Így kibírható volt. Kedden azonban mivel az eredményeim jók voltak, ezért kedden estére eltávra kértem magam. A dokim amúgy is szerdát ígért, hogy jöhetek haza, gondoltam teljesen mindegy,hogy hol alszom. Szerdán meg reggel már 7-re ott voltam a kórházban. Újabb vizsgálatok voltak. Hasi UH a belgyógyászaton, szemészet és Nőgyógyászati UH. Hát itt amennyire csak frászt lehet hozni egy kismamára azt itt megtették. Ugyanis a UH-n azt mondták,hogy sovány a gyerek és ,hogy mindkét oldalon vesemedence tágulata van. Az egyiket 7,7mm a másikon 4mm-t néztek. De persze mondták,hogy ne aggódjak nem baj. Én ebbe nem nyugodtam bele, megkerestem azt a szonográfust, aki csinálta nekem a 4D-t, és kértem magyarázza el nekem, hogy mitől lehet, hogy fogyott a gyerek és mi ez a vesemedence tágulat. Imádom ezt a nőt, ha mindenki ilyen lenne a kórházban az egy álom lenne. Másnap reggelre beszéltünk meg egy találkozót ott a kórházban, soron kívül fogadott, és csinált ő is egy Uh-ot. Elmondta,hogy a fiúknál a vesemedence tágulat 4-szer 5-ször gyakoribb mint a lányoknál. Ugyanis az ő anatómiájuk teljesen más. Azt mondta,hogy ugyebár a magzatok a magzatvízbe pisilnek. Vízbe sokkal nehezebb ezt kivitelezni,mint a levegőn. Szegény gyerek nem bírta kinyomni magából a pisit,ezért egy kicsi maradt benne. Ráadásul a fiúknak a húgycsövükben van egy kis törés, ami magzati korban szintén nehezebbé teszi a vizelet ürítést. Egyébként 10mm tágulatig nincs gond.Ha esetleg a 10mm lenne tartósan akkor meg szülés után van egy UH és ennyi. De azt mondta, általában ez vissza szokott húzodni,nem szokott gondott jelenteni. Meg is nézte Uh-on és ő már az egyiket 4mm-nek nézte a másikat pedig 2,3mm-nek szóval mondhatni a felére csökkent. Komolyan mondom könnybe lábadt szemekkel hallgattam,hogy milyen rendes, én még egészségügyben ilyen rendes emberrel nem találkoztam. A fogyásra pedig csak annyit mondott,hogy elmérték. Teljesen jó a súlya a gyereknek. 1109 g. Tehát több mint 1 kg,és 27 hetesen kb. ekkorák a magzatok. Összehasonlította az előző Uh-os paprjaimat is, és ott is egyértelműen látszott,hogy nő a gyerek. Valószínűleg annyi történhetett,hogy amelyik szonográfus mérte a babát először, aki azt mondta,hogy sovány a gyerek,azért mérte el,mert nem úgy feküdt a gyerek,hogy jó legyen. Mert UH közben ugyebár megállítják a képernyőt és az éppen akkori kivetített kép alapján veszik le a méretet, ráadásul a gyerek is vesz levegőt a pocakban, így az ő hasa is egyszer kisebb másszor nagyobb. Valószínű, hogy a szonográfus pont akkor mérte a gyerek hasát amikor kifújta úgymond a levegőt és akkor kisebb volt a hasa. Szóval szerinte egyáltalán nem kell aggódnom emiatt,és én hiszek neki. Amúgy szerdán megyünk megint hozzá 4D-re úgyhogy megint rá fog nézni a gyerekre.
Szerdán elmentem még a belgyógyászatra, ahol csináltak EKG-t és megvizsgálták a szívemet,tüdőmet. Ott nézték még át az összes eddigi eredményemet, ott azt mondták,hogy akár mehetek is haza mert minden rendben van. De még a Terhespathológián meg kell keresnem a főorvost,hogy állítsa ki a Zárójelentésemet. De ők azt mondták,hogy aznap már nem lesz meg, majd csak ma csütörtökön. De mondtam,hogy akkor én estére megintcsak hazajönnék, és ma visszamegyek a záróért. Elengedtek. Annyi volt,hogy le kellett írnom,hogy családi okok miatt eltávra megyek. De ez csak úgymond papírforma. A zárójelentésembe nem került bele.
És milyen jól tettem,hogy hazajöttem ugyanis Martinának tegnap estére hőemelkedése lett, és elég nyűgös volt,úgyhogy tuti,hogy nem maradt volna el Viktorral.Vagyis csak nagy nehezen.
Az első estét egyébként jól viselte, egyszer kelt fel csak, akkor kérdezett ,hogy hol vagyok, de vissza is aludt egyből.
Nagyon remélem,hogy a szülésig többet nem kell befeküdnöm a kórházba...A diétát ugyan úgy kell folytatnom szülés után 6 hétig. Aztán el kell mennem egy vérvételre, ahol megnézik elmúlt-e a cukorbetegség. Szülésig hetente 1-szer kell majd járnom a védőnőhöz cukormérésre, de szerintem én meg fogom vele beszélni, hogy majd inkább itthon én mérem magamnak és majd bediktálom az eredményt. Az orvosomhoz majd aug.11-én megyek legközelebb, lesz egy-két kérdésem...
A lényeg,hogy végre túl vagyunk rajta és mostmár elkezdhetem magam beleásni a babacuccok vásárlásába. Nagyon nem bánnám már,hogyha október lenne és mehetnék a szülőszobába. Olyan jó lenne már a kezemben tartani a kisfiúnkat...és hazajönni és négyesben folytani a mi kis életünket.

Honey és a többiek aki kérdeztek a diétáról

Ez egy szénhidrát diéta. Én a 200 g-os szénhidrát diétát csinálom ez aránylag kibírható, van aki sokkal kevesebbet ehet mint én. 6-szori étkezés van szigorúan, semmi rágcsálnivaló, édesség cukor, és a fehérliszt is kilőve.. Gyümölcsök közül a szőlő és az aszalt gyümülcsök tilosak. Az olyan étel amibe cukor kell édesítőszerrel (pl Canderel) kell helyettesíteni. Inni csakis 100%-os gyümölcslevet lehet, DE mivel ennek is van szénhidrát tartalma az étkezéseknél ezt bele kell számolni,úgyhogy max 1-2 dl-t lehet inni.
Reggelire 35 g szénhidrátot lehet enni. Tízóraira 25 g, Ebédre 55g, Uzsonnára 25 g, Vacsorára 35 g, és utóvacsorára 25 g.
Van egy táblázatom amin rajta van,hogy melyik ételnek mennyi a szénhidrát tartalma ez 100 grammra vagyis 10 dkg-ra van kiszámolva. (ha kell vkinek akkor elküldöm szívesen)pl. reggelire egy 7dkg-os rozskenyér szénhidrát tartalma 35 g, úgyhogy reggelire csak ennyi kenyeret lehet megenni, viszont felvágottat annyit eszel amennyit akarsz.Reggelire mehet a tojás is,abból is lehet enni nyugodtan. A zöldségeket szintén nem kell számolni,mert elenyésző a szénhidrát tartalma. Viszont az fontos,hogy tejet pl. nem lehet inni csak este. Sajnos az is meg van szabva, hogy kb. 2 és fél 3 óra telhet el a 2 étkezés között. De reggel fél 8-ig mindenképp meg kell reggelizni. és este 9, fél 10 felé lehet az utóvacsora. Az ebéd egy kicsit bonyolultabb ennél, ugyanis minden olyan ételt aminek van szénhidrát tartalma, le kell mérned, kiszámolni,hogy mennyi szénhidrátot tartalmaz. pl. egy karfiol levesnél a zöldséget, karfiolt, tésztát, külön-külön még nyers állapotában,pucolva meg kell mérni. Ezután ha megfőtt a leves, akkor elosztod a kapod eredményedet annyival,ahány tányér étel lett abból a levesből így megtudod,hogy te mennyit ehetsz belőle. Ezenkívül 1 héten egyszer lehet csak krumplit enni,és rizst, a többi napokon vmilyen főzeléknek kell lenni (Na ezt én nem tartom be mindig, de nem lett gondom belőle)
Valamit biztos, hogy kihagytam de ezek a lényegesebb szempontok. Így elsőre durvának hangzik, bevallom az első 2 nap végig bőgtem mert nem bírtam felfogni a dolgokat és ennyi mindenre odafigyelni, de belerázódik az ember. kb 2 hétig kell méregetni mindent utána már ránézésre is fogod tudni,hogy mennyi az az annyi,és nem kell méricskélni. Nyílván ha elmegyek egy étterembe nem fogom megkérni a szakácsot,h mérjen le mindent. Jó oldalai is vannak ennek a diétának , mint pl.hogy legalább egészségesen eszem, nem fogok elhízni, és hogy húsból akármennyit lehet enni. :lol: Most pl. a salátákra,gyros tálra nagyon rákaptam.
Ha vkinek még kérdése lenne nyugodtan kérdezzetek :) :D

Sajnos most visszaolvasni nincs időm, de próbálok mostmár lépést tartani veletek :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára benirenata 2011.07.28 16:05-kor.

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


Vikianya:

Amikor ilyen car idő van, én is megfigyeltem, hogy nem annyira aktív a kisfiam. Úgy látszik olyan lesz, mint az anyja, szeretni fogja a meleget.. :D
De azért este be szokott indulni :D Amúgy én is mindig ezen parázok, hogy eleget mozog-e. A védőnőtől kérdeztem a múltkor, hogy mennyit kell egy ekkora magzatnak mozognia, és azt mondta, hogy ez gyerekfüggő, de ha napi egyszer érzem, akkor már nincs semmi gond..

C&A-s akciókat én is néztem, jó dolgokat lehet kifogni, kíváncsi vagyok, hogy használhatom-e a 20%-os kuponommal együtt, jó lenne, de gondolom az akciók nem összevonhatóak..

Na megyek palacsintát sütni Apának :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
zsanka84
Budapest
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mabe79 2012.11.19 06:25-kor.
mabe79
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a dokitól... hát, mi is rövidülgetünk, így pihi van :( de még nem nyílunk ;) ez bíztató ;) csak ne görcsölnék, ez annyira nem tetszik... na majd többet pihizek, hátha elmúlik :) Pedig annyi mindent kellett volna csinálnom, de majd megszervezem valahogy az életemet...

Köszi a válaszokat, hát látom, itt is minden témában mindenkinek más jött be :) kínaiban beszerezhető franciabugyikon én is agyaltam, hát nem tudom... remélem, lesz még időm eldönteni :D

Mabe, nagyon szép Panni baba :)

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Sziasztok!!!!

Zsanka!Én eddig azt tapasztaltam,hogy a melegben nem volt olyan aktiv,de ha kicsit is hüvösebb volt(pl. este)akkor nagyon aktiv volt a pcaklako.Most viszont se nappal,se este nem olyan aktiv.még akkor sem amikor megpihenek,illetve lefekszem.

Mabe!Panni szépséges baboca!!!

látom mostanság sokan panszkodnak görcsökre,fájdalmakra.Sok ismim mesélte hogy nagyon sok nönél van mostanság koraszülés.
Pénteken azért nem jutottam el a dokimhoz,illetve ö nem jutott el a páciensekhez,mert 3 kismamája is szülni ment,és abbol 2 idö elötti volt.

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Jeanner:

A méhnyak rövidül? :oops: Ezt csak hüvelyi ultrahanggal lehet megnézni?

Görcseim nekem is vannak néha..elég ijesztőek, de a doki szerint nincs gáz..ez normális állítólag, persze, ha nem túl sűrű.
Jövő héten megyek újra dokihoz. Ilyenkor már minden vizsgálat alkalmával meg szokták nézni, hogy zárt vagyok-e?

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
zsanka84
Budapest
 
 


Zsanka, én 18. hét óta görcsölgetek, most lett felfedezve a rövidülés. Nem nyílt ki semmim, így nem fogok koraszülni, csak kicsit többet kell pihiznem, meg nem szabad annyit emelnem, mint eddig, és akkor nem lesz baj. Nem hüvelyi UH-val nézik, a doki kézi vizsgálattal nézik :) elvileg C2000 az értékem (a papíromon F 2/K van, nem tudom, ez mit jelent), ezzel kell 2 hétig kihúzni, és ennyi.

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Sziasztok!

Sajnos nem tudok mostanában hosszabban jönni, mert kisfiam lebetegedett. 2 hete egy kis hőemelkedéssel és orrfolyással indított, akkor azt mondta a dokink, hogy ha nincs láz és nem köhög nem kell az antibiotikum, de ha rosszabbodna, akkor adjam. Hát nem volt semmi ilyen, vírusra meg felesleges lett volna adni, így csak orrszívás volt a program. Tegnap este viszont felszökött a láza 38,5-re és éjjel 3-kor is ennyi volt, meg reggel 9-kor is, hiába adtam a Panadolt. Elszaladtunk a dokinénihez, kiderült a vírusfertőzés szövődményeként már bakteriális cucc is van a torkában és gennyesedik. :cry: Nagyon fáj neki és ezért nem eszik, rögtön kezdjük az antibigyót. Adom is, de szegény olyan rosszul van, nappal is 39 körül volt a hője, hiába fürdőztem. Most kapott kúpot a fürdő után és elaludt, de múlt éjjel is mellettünk forgolódott, alig aludt, valószínű most is hasonló lesz. Remélem gyorsan hat a gyógyszer, még ma adnom kell egyszer.

rony84
Salgótarján
 
 


Vikianya!

Csak! :lol: Emiatt ne izgulj, nekem másfél hete volt 1300g, most 1611 asszem, ergo nem nagy a különbség (ha van egyáltalán :wink: ). Innentől már nem érdemes hasonlítgatni a méreteket! Eddig minden UH-n tökéletesen a korának megfelelő volt a babátok, az meg, hogy végül milyen hosszal, és súllyal születik, az nagyon-nagyon eltérő lehet, szóval ezzel ne foglalkozz :wink: . Legyen minden a referenciatartományon belül, de ennyi.
(Amúgy Andor feje, és pocakja 31 hetesnek felelt meg, a keze meg a lába viszont 29 hetesnek. Szóval elkezdhetek aggódni, hogy lesz egy nagyfejű, dagi törpém :twisted: :lol: :lol: . De Botondnál is így volt, egyszer nagyobb volt ez-az, máskor kisebb, de a lényeg, hogy mindig a normális szóráson belül :wink: ).

Fektetés:
Botond az első 1-2 hónapban csak háton aludt el, hason egyből kinyomkodta magát (már 1 naposan emelgette a fejét, még a nővérek is azon ámuldoztak, hogy nem csak külsőre olyan, mint egy szumós :lol: ). Aztán egyik napról a másikra nem akart elaludni, mindig sírt. Elég hamar rájöttem, hogy csak annyi volt a baja, hogy "megunta" a háton alvást :shock: :lol: . Attól a naptól hason aludt el (most is).
Szóval, ha vkinél hírtelen "elromlik" a jól alvó gyerek, a pózokat is érdemes váltogatni :wink: .
Ja, amúgy hátra mindig úgy tettük, hogy egy összetkert pelust tettünk az egyik oldalához, hogy kicsi sréhen legyen, hogy ha hányna, nehogy félrenyelje (anyu orvosi utasítása volt) :wink: .

Vikianya!

Én nem bírok lenyugodni :oops: :oops: :oops: . Lassan egy hete kőkeményen eluralkodott rajtam a "fészekrakás" :lol: . A konyhát 5 napig takarítottam, de gyakorlatilag centiről centire (pedig nem volt különösebben koszos), meg kidobáltam mindent, amit 2 éve nem vettünk elő, mert lomtalanítás lesz. Apa ma megcsinálta a fürdőszobát, hogy ne én vegyszerezzek ( 8) :D ), én meg csináltam a gardróbot. A hálót már pár hete kiganéztam alaposan, ott csak alap dolgok vannak (portörlés, ablakpucolás...). Botond szobája kész, már csak a külön wc van, de az se nagy meló, meg Andor szobáját kell babakészre suvickolni :wink: :lol: . Szóval 4-6 hét és kész is vagyok :twisted: :lol: :lol: :lol: . Neeem, Remélem a héten be tudom fejezni, jó lenne túlleni rajta, mert nagyon érzem ám a pörgést :roll: :oops: :oops: . De nem tudom megmagyarázni, tényleg "muszáj" csinálnom :lol: . De azért vigyázok ám... :wink:

Nekem Andor borzasztó aktív :roll: . De melegben meg tök sokat aludt, nyugis volt. Ha hűvös van, folyton pörög :lol: . Ha leülök, vagy pózt váltok, tök vicces, de pár másodperc múlva, ő is behelyezkedik vhogy :lol: . De ha jövök-megyek (takarítok :twisted: ) akkor is szinte percenként érzem, hogy kitolja valamilyét, vagy csak rúg párat. Valamelyik nap le is kameráztam, ahogy "hullámzik" a hasam, mert az Alien filmek-ehhez képest sehol sincsenek :twisted: :lol: . Nekem mondta a védőnő, hogy most már számolgassam a mozgását, naponta min. 10x éreznem kell. Mondom oké, az 5 perc alatt megvan :twisted: :lol: .

Jeanner!

A franciabugyi nem jó, mert ha ne adj' Isten császár lesz, azt nem fogod tudni hordani!

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Sajnálom a görcsöket, nekem szerencsém van, nem görcsöltem eddig egyszer sem. Viszont olyan nehéznek érzem a pocakom, néha alig tudok mozogni tőle. Főleg éjszaka a megfordulás már nagyon nem megy :( A mozgásomon is látszik, néha úgy megyek mint egy pingvin :) Tegnap éjjel nem aludtam egy percet sem. Hiányzik a párom nagyon :( Ma meg persze szívás volt, mert mentem dolgozni, ráadásul leltároztunk korán reggel, olyan szinten elfáradtam, hogy du 3-kor hazajöttem, azóta csak fekszem az ágyon, pihengetek, de aludni nem tudok :(

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 


ja, és Hanna baromira aktív. Egész nap ficánkol, rugdos, későn mozdult meg, de most bepótolja. :) :) :)

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 


Kicsidodi.Én is pont ezt csinálom.Mindent átpakolok,átnézek,kidobok.Rendet rakok mindenhol.Apa tegnap már rákérdezett,"mi van,költözünk valahova,hogy igy pakolsz???"Pakolászom ezerrel,mindent...
Fészekrako ösztön,a terhesség vége felé erösödik.
Napi 10-szeri mozgás nállunk is meg van.de tényleg közel sincs a mozgások száma,ahoz ami eddig volt.

Irtam neten nögyogyász dokinak levelt,hogy lent van a babafeje,és joslofájásaim vannak(szoval mindent amit nekem mondott kedden a doki),és hogy zárt volt akkor a méhszáj.
Erre a válasz,semmit sem jelent az hogy akkor zárt volt,mivel lent van már igy bármikor megindulhat a szülés!!!!!!!!!!!! :?

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Ativerus!

Apával semmi esély a békülésre? :roll:
Mikor a múltkor írtad, hogy sokat beszéltetek/áradoztatok telefonon Hanna miatt, egyből mondtam is apának, hogy tuti összehoz titeket ez a baba még :P :wink: . Vagy te nem így látod/érzed?
Bocsi, hogy így ismeretlenül vájkálok, csak nálunk a válás "nem opció" :roll: :wink: . Ezért másoknál is mindig firtatom a kiskapukat :lol: ...

Vikianya!

Ne izgulj, nem jön még az a bébi! :wink: Én 32 hetesen megjártam a kórházat anno, mert 15-től 5 perces fájásokig jutottunk, és ráadásul 110-es erősségűek voltak (más olyanokkal ált.ban szül), de mégsem volt semmi gáz, csak aktív a méhem (most is :twisted: ). Aztán 33 hetesen az UH-n közölte a csaj, hogy háát ez a baba már nagyon be van ékelődve, és nagy is, szóval hamarabb fog jönni. Végül igaza lett, hamarabb jött 9 nappal :wink: :lol: . Odáig végig nagyon erős jóslóim voltak, az utolsó egy hónapban minden áldott este rendszeres párpercenkénti fájásokig! Ezért mikor tényleg szültem, fel sem tűnt, csak mikor már elfolyt a víz :lol: :lol: :lol: .
De ha sokat görcsölsz, akkor van görcsoldó, amit lehet szedni :wink: . Ha meg "csak" a beékelődés miatt aggódsz, akkor ne tedd, az semmit sem jelent! :wink: Sőt, sokan nyíló méhszájjal hordják végig a terhességet... Bnőmnek is 31 hetesen kinyíl 1 újnyira, 40. héten indították... :wink:

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


jeanner.

Sajnálom,hogy rövidültél. De tuti nem lesz gond, csak pihizz. Már én se emelgetek régóta. Martina néha szeretné,de nem engedem,hogy az ölembe jöjjön. szegényke néha zokon is veszi. De ha mondom neki,hogy a tesó miatt,akkor megérti :) az F 2/k vmi olyasmit jelent,hogy a méhed teteje 2 ujjnyival a köldököd felett van. szerintem ez jó. Nekem is ez van a papíromon

Én még csak most fogok elkezdeni babacuccokat venni. Szerdán megyünk megint 4D-re és utána megyünk kicsit vásárolni. Addig meg kipihenem ezt a kórházi benntlétet. Ez egy kicsit lehangolt, úgyhogy most megint vissza kell,hogy találjak régi önmagamhoz :)

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


Szijasztok :)

Huha, dodi, akkor milyen a jó? :roll: én teljesen analfabéta vagyok a témában, eddig nem ilyen szemmel nézegettem a fehérneműket :roll:

Vikianya, szerintem nem eszik azt olyan forrón ;)

Ativerus, én sem görcsölök ;) egyszer éreztem, egy éjjel pisilásnél, hogy szétszakadok odalenn, de az is lehetett 1000 dolog. Sajna a méhnyak rövidülést általában nem érzi az ember. Mesélte anyu, hogy amikor én ékelődtem be (majdnem megszülettem 22. hétre), ő SEMMIT!!!! nem érzett, csak feltűnt neki, hogy lentebb van a pocak és nem mozgok annyit. Nekem az mentette meg az életemet, hogy anyum nehezen nyílt, 4 napot vajúdott velem. Amúgy most nem írogatnék itt... :roll:

Roni, betegséget sajnálom, kisfiadnak jobbulást!!!

Ma megyek az eredményért, utána barátnőmmel rétesezünk egyet, aztán jövök :)

Ja, pesti csajok: szoptatós melltartót hol érdemes venni?

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Reni, köszi, közben megvilágosodtam :D

Tuti nem lesz baj, vigyázok ám az én aprótalpamra, amennyire tőlem telik :)

4D-ről tessék képeket hozni!!!

Mi 2 hét múlva megyünk a 30. hetire :)

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


sziasztok!Nem tudok nagyon visszaolvasni megyek dolgozni :D Részletekről majd du.írok.
Megvolt a 4D.Tényleg nagyon rendesen,türelmesek voltak több mint egy órát szenvedtünk de 2 mosolyon kívűl nem mutatott semmi mát.Egyszer vette ez a kezét az arcától am.végig ott volt.Így szombatra hívott vissza a hölgy,mivel moyolygott a leges leg végén azt mondta ezt tuti direkt csinálta(mármint,hogy eltakarta az arcát)mikor álltam volna már fel tök véletlen vettük észre h levette a kezét és gyors hatalmas mosoly és viszlát
:D Már most egy huncut a kisfiam.
Azért lettek jó képek csak nagyok.Majd hétvégén teszek fel akkor meglesz a szombati is majd.
Am.tökéletes pasi mindene rendben,van haja is :D És be van ékelődve.De ezt eddig is selytettem mert nem tudok mozogni szinte.Ez volt a Vivivel is vele meg is repedt a csontom a diki szerint akkor.Milán meg nagyon nyomja de nem csod.Nagy baba.Már most 1511 gr.
Jeanner:Az a jó bugyi ami felér a pocakodra :)

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Jeanner!

Mi itt fogunk venni szoptatós melltartót, szerintem egész jó áron van, úgyis kell belőle 2-3 db.
http://babaholmiolcson.hu/termek.php?ID=320

Elég sok mindet megveszünk itt, tök jó téli babacuccok is vannak:
http://babaholmiolcson.hu/termek.php?ID=137

Legalábbis a neten keresztül jónak tűnik, majd ha Apa nem dolgozik ennyit, akkor megnézzük személyesen is, láttam pl. 100 db-os pelenkát is 3700-ért, az is jó ár, egyik ismerősöm sem használ nagyon márkás pelenkákat, mert az olcsóbbak is beváltak nekik, majd mi is kipróbáljuk.

És szerencsére rokonoktól kapunk kiságyat és kádat is, annyival is előrébb vagyunk.

Szerintetek a babakocsit ki lehet gőztisztítóval is takarítani? Vagy inkább mossam csak ki a huzatot?

Egyre jobban folyik az előtejem, lehet még szülés előtt kell melltartóbetétet vennem..

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
zsanka84
Budapest
 
 


Sziasztok!
Vikianya:Nekem egész nap,de szó szerint megállás nélkül mozog.
Gondolom nem lessz kinnt sem lusta baba.

judo86
Vizslás
 
 


sziasztok!!

anyamci:
Nekünk sem kell sok minden sulira.Csak füzetek, ceruzák.Tavalyról nagyon sok minden megmaradt.Tök jó, hogy kapnak az alsósok csomagot!!
Táska, tolltartó nálunk is megy tovább :)
Remélem jól vagy??
Próbálj meg sokat pihenni, hagyd azt
a takarítást!
Jól megviccelt benneteket Milán:))

vikianya:
Örülök, hogy Ricsi baba méretei tökéletesek.fejjel lefelé van tök jó!!

Praszlera:
akkor hova tetted a strandtáskát ha nem akasztottad fel és nem raktad le??
Értetlen vagyok bocsánat..
domestos kendőt én is viszek.
Valamelyik Fórumon olvastam, hogy az egyik csak papírtörlőt is vitt és azzal törölte meg magát alul így nem lett véres a törölköző.
Egér ÁÁÁÁ

benirenata:
Örülök, hogy jól vagy és beállt a cukrod is.Nem semmi amin végig mentél!!

ativerus:
Jó kis súlya van pindurkádnak:)

kicsidodi:
nagyon jók a képek!! Szép nagy baba lesz:)


jeanner:
szerdán voltam C&A-ban, de én nem láttam overállokat :( Kabát csak pár darab volt.(Árkád) Kis sapkát tudtunk venni, és a nagylányomnak kabátot és széldzsekit.

rony: Sajnálom, hogy beteg a kisfiad!! jobbulást neki!!


Tök jó, hogy már fordulnak a helyükre a babák!!

Egy kérdés: Nem tudjátok hol lehet nagyméretű szoptatós melltartót venni?? Látom közben zsanka linkjét, meg is nézem majd.

A lányom csak hason volt hajlandó aludni

Voltam szerdán dokinál. Méhszáj zárva!! Hurrá:) Doki azt mondta így kihúzhatjuk még jó sokáig:)) valamelyik törpe ma reggel csuklott:))
Pakolászás, takarítás nálam is megy:)) Legalább szép rend van mindenhol....
Babamozgás: én nagyon sokat érzem őket mozogni.néha megtudom különböztetni melyik volt, de van amikor fogalmam sincs:))

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Benirenata!

2 ujjnyival a köldökötök felett?! :shock: :shock: :shock:
Nekem túlzás nékül a 12 hetes UH-n mondta a doki, hogy ott van! :oops: :lol:
Az én méhem már szinte teljesen kitölti a rendelkezésére álló helyet, ergo kb. 2 ujjnyival van a cicim alatt :twisted: :lol: :lol: .

MAi pocak:
http://kepfeltoltes.hu/view/110729/Phot ... es.hu_.jpg

Jeanner!

Amit írtam, az a klsszikus nagymama-fazon nekem nagyon bevált :wink: . Persze neked nem kell csaszira készülnöd, de ha már veszel sztem érdemes olyat, ami minden eshetőségre jó :wink: . A Tescoban amúgy van vagy 5 féle fazon, és küztük van ez is. Direkt nagyobb méretet vettem (sajnpos sejtettem, hogy a csaszi után nem megy le azonnal a pocakom :twisted: ), így majdnem a köldökömig érnek, viszont nem vágnak sehol :wink: :lol: . Itthon hamar bepróbálkoztam nagyobb méretű francibugyikkal, hogy ne ezekbe a mamisakba járjak, de hiába nem szorítottak, akkor is kellemetlen, hogy vmi hozzáér a sebhez. Vagyis addig nem, amíg leragasztgatod, de utána igen :? .

Én annak idején a KEnguruban vettem melltartót, csiliárdért, és nem szeretem :twisted: .
Viszont, amit Zsanka belinkelt, azt meg hosszútávon én nem ajánlom, mert én is vettem hasonlót, borzasztó hamar kinyúlt, semmit sem tartott, és még csak nem is szép :oops: :lol: .
Szóval azt nem tudom milyet, csak hogy milyet ne :lol: . Én is várom a tuti tippeket.

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Szoptatós melltartónál sokan az Anita modelljeire esküsznek. Nekem szimpi volt ( már csak a neve miatt is :D ), de csak 1-t vettem szülés előtt mert nem tudtam mekkora kell majd utána. De rá kellett jönnöm, hogy én nem szeretem a szoptatós melltartót.Simán tudtam szoptatni akármilyen melltartóban ezért most sem tervezek venni.
Ráadásul nekem elég extrém méretem van ( 75 H jelenleg, egyébként "csak" 75 GG) és ilyen kosárméretnél minden melltartó baromi drága, a sima is, nem csak a szoptatós. Úgyhogy nem fogok 10ensokezer forintért olyan melltartót venni amit még utálok is. :roll: De vannak barátnőim akik meg odáig voltak érte, szóval ebben is mindenki más :)

Nálunk még semmi nincs összerakva a babaszobához, kezdek kicsit frusztrálódni. Bár a héten vettem az Ikeában színes textilpelust jópár csomaggal, hamár új ruhát nem kell vennem mert minden megmaradt a nagyról, ebben élem ki magam :oops: :D
Vendég
 


Dodi:

Szép nagy pocak :D :D Ekkora pocakkal konyhát súrolni :shock: :shock: Nálam még nincs annyira nagy fészekrakási ösztön, inkább mosási ösztön, annyit mosok mostanában, mint egy mosómedve :lol:

Anyamci:

Várjuk majd a képeket a 4D-ről :D A Genesisben voltál?

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
zsanka84
Budapest
 
 


Kép Kép Kép

Megjártuk a 4D-t. Dalma végig aludt. Medence végű fekvésben van :-( ( 18 hetesen fej végű volt ) befelé fordulva hasal rajtam és alszikkkkkk. A kezeit az arca elé tette és persze a lábait is a lábfeje a feje tetején, szóval a két lába és két keze között próbáltunk bekukucskálni. 1 órán át, jobbra balra fordultam...semmire sem ébredt fel.:-) de azért lett pár kép! jól megvizsgálták. Mindene rendben. Méretek is korának megfelelőek, 1360g. méhszáj zárt méhnyak hosszú. :-)

KépKép
kaqk
 
 


Dodi: mekkora poci!!!

Mabe: Panna baba édes!!

KépKép
kaqk
 
 


Kaqk, Mabe:

Nagyon édesek a babák :D :D

Kolléganőmnek megszülettek az ikrei, nagyon édesek, és jó nagyok, csak tudnám, hogy fér el egy pocakban két ekkora baba :shock: :shock: HA nem baj, felrakom ide, én úgy elérzékenyültem, amikor láttam a képet, hamarosan mi is babázhatunk :D :D Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
zsanka84
Budapest
 
 


Kaqk, nagyon helyes a kis Dalma. Még semmi nincs veszve, a többség a 32. hétig befordul, és még utána is lehet, csak már nehezebb.

Megnéztem mindenki uh-fotóját, nagyon cukik a gyerekek!

Jeanner, kaptál választ a Kriótól? Én is írtam nekik egy hete, és még SEMMI!
Pihenj sokat a rövidüléseddel, bár valszeg kihúzod a 40. hétig :)

Zsanka, tényleg nagyon szép az ikerpár, és gyönyörűek, jól fejlettek. El nem tudom képzelni, ahogy elvoltak a pocakban :) :lol: Tényleg jó látni ilyet!

Vikianya! Attól, hogy fejvégű a fekvés, még nem szülsz meg. Szedj magnéziumot a görcsökre (1800mg mehet simán/nap - Magnesii citricii 500mg, Magnex 300mg stb., úgyhogy nem a 48mg-osakat kell marokszám nyomatni), pihenj sokat, igyál sokat, mert a dehidratáció is okozhat - olvastam - jóslókat, nem vicc.

Nálam is már a 27. héttől fejvégű fekvés van, és nem készülök szülni :wink: Néha rohadtul benyillal a hüvelyem, hogy majd összepisilem maga, de a múlt heti vizsgálat szerint se nem rövidültem, se nem nyíltam, és ez így jól is van, én belőttem az októbert, baromira arra pályázok, hogy meglegyen... persze, majd meglátjuk. (szeptember végén van az én szülinapom, nem lenne szerencsés egy szeptemberi szülés a babának, legyen neki is egy "saját" hónapja, ahogy a többieknek)

Dodi, elképesztő a pocakod! Nagyon formás! Ez biztos azért van, mert teljesen jó a súlyod.

REna, olvastam a beszámolód a cukorról, rajta csak rajta! Ügyesen! Ha 200-ast kell tartanod, akkor az azt jelenti, legalábbis abból, amit a belgyógyom mondott, hogy nincs túlsúlyod.
Nálam a 160-as megy, és néha iszonyúan korog a hasam :):):) Szegény gyerekem ezért nem tud aludni tőlem :twisted:

Babamozgás
Úgy tudom, hogy bizonyos időintervallumon belül egy mozgásnak kell számolni a babamozgást, gőzöm sincs, hogy 1 v. 3perc számít egynek. Nálunk este indul be főleg a műsör, nomeg reggeli után. Az egyetlen személy, az új kistesó, aki még nem únja a teljes kiörlésű reggelit.

Lilypie Maternity tickers
zsebbi
 
 


Sziasztok!!!

Dodi,szép pocak méret.....

Kaqk,nagyon jo képek.Édes ahogy elbujt.És azért nem semmi hogy igy "összecsomagolva" elvannak odabent.

Zsanka,nagyon édesek az ikrek.Tényleg jo nagyok.Idöre jöttek??Mekkore sullyal születtek??(persze ha tudod ezeket)

Mi a Corában vettünk szoptatos melltartot.Multkor akcios volt,elöször csak 1 vetettem Apával(ott dolgozik/dolgozunk).Felprobáltam,kényelmes nagyon,igy másnap vetettem vele mégegyet.

Ááá,csajok,ma annyit pakoltam.Nem tudom mi van velem.Rendbe vágtuk a törpökkel a szobájukban a játékokat.Csudi rend van most,de hogy meddig fog tartani.Jo pár játékot most zsákba raktam,aztán majd forgatom öket.Annyi játékuk van,hogy hihetetlen.
Aztán neki álltam konyhát takaritani,edényeket surolni.Aztán jött a fürdö.Hihetetlen milyen "energia "dus vagyok,de tényleg!!!
Nem tudok megülni a fenekemen.
Jaa és olyan vagyok mint 1 klimaxos pi..a!!Hol izzadok,hol pedig fázom.
Ricsi baba nyugiban van.

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Annyit tudok, hogy a 38. héten születtek császárral és 3 kg fölöttiek :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
zsanka84
Budapest
 
 


Kép

Hát nem a legjobb de majd szombaton lesz szebb is:)Mármint a kép tetszik csak sajnálom,hogy a kis keze mindig ott volt.Azt viszont tisztán látjuk,hogy teljesen az apjára hasonlít.Főleg a szája.Bár gondolom ennyire nem lesz neki vastag mint itt :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anyamci 2011.07.29 16:49-kor.

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


dodi:szép nagy pocak :)
zsanka:Igen a genesisbe voltunk,és nagyon sajnálom,hogy az előzőknél nem oda mentünk :)
Aranyosak a babák.Hát már én is nagyon be vagyok sózva és vágyom rá,hogy itt legyen velem :)

kaqk:Dalma is édes nagyon:) Mi is ugyan így jártunk mint ti Milánnal.Láthatü is a képen :) Csak a végén derűlt ki,hogy igazából fent volt,legalábbis egy darabig.Láttuk is a szemét nyitva és hát ugye a legvégén ki is nevetett minket,hogy elhittük,hogy ő alszik.A csaj ezért is visszahívott szombatra mert kiváncsi a gyerekre nagyon,hogy hogy fog reagálni :) de jóóóó de jóóóó
8) :lol:

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Kép Kép

Ez volt a hatalmas mosoly :D (kicsit mondjuk elcsúszott a kép a felvételen nem ennyire széles) Kép Kép

Szemből ez az egy lett valamennyire látható.De ez sem az igazi még:)
Kép

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Jah és szeretném megkérdezni,hogy szerintetek nem túl nagy a szeme???Vagy ez a víz miatt ilyen vagy nem tudom.A hölgy azt mondta teljesen rendben van.Szép szája lesz és a szeme is szép nagy kerek lesz.Jah...és van haja is :)

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Anyamci,tünemény Milán baba.Nagyon édes ahol/ahogy mosolyog.!!!Sztem minden rendben van vele,bár nem értek hozzá!!!De gondolom nem mondta volna a hölgy,ha valami gáz lenne vele.Cuki fiu.... :P

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: