Új privát üzeneted érkezett!

Zsófi! nekünk Bioderma van, de nem jó olyat ne vegyél,foltos marad a bőre,mintha kékes fehér lenne tőle.

kubi! te szoptatsz? akkor 1 hónap alatt 1 kiló? kb Ármin is így lesz:)én sokallom:)

KépKép
dike
 
 


Sziasztok Lányok!

Hűűű de beindult a topik, még nem is tudtam visszaolvasni. Ma jöhettünk haza, kicsit besárgult Julcsi, így egy nappal tovább maradtunk. Igyekszem jönni, mesélni, és ha letöltöttem a fotókat teszek fel az én "picuri" lányomról :D .

Puszik!!!!!

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Zsani szurkolunk,hogy minnél előbb meglásd a kicsi Lilient! :D
Zsófi,én Annára Babydream naptejet használok(50),Rossmann-os termék!
Látom gyarapszanak szépen a babócák! :lol: Mi ma voltunk a doktornéninél, 3030 gr jöttünk el a kórházból és most 3700 gr.
Húzta is a száját a doktornő,hogy túl sok... :?
Ez van,majd a szoptatás után úgysem fog enni,akkor romlott el az étvágya Annának is,addig jó hurkás,husis volt!
Szia Kisbarack!Majd jelentkezz képekkel a kiscsajról!
Milli már lehet babázik!?
Júniusi babavárók [/url]

Kép
Kép
bell25
 
 

 
 

sziasztok!

üdev zsani köztünk!!!

lehet mi is fogunk hízni 1kilót egy hónap alatt,m mi 4170el jöttünk haza
és hétvégén 4870et mértem és azt vettem észre,h 100gramm a ruha rajta és
az etetés elötti mérésnél 5160at mértem és kb 50-60 grammokat hízunk naponta...

milli!
mizujs?
csak nem tényleg te is abázol már???

Kép
Kép
csibe83
 
 


Sziasztok!

Köszi a naptejes válaszokat!
Én a Nivea baby vagy a Babé naptejen gondolkodok...kéne vennem, mert eddig még nem használtam Milánnak. Dorinának Garnier Kids van, de az gyereknaptej, azt nem kenem Milánra...

Szerintem is babázik Milli! :D

Kisbarack!
De vártalak, hogy bejelentkezz! :lol: Nagyon várom a kép(ek)et Julcsiról, na meg persze egy kis beszámolót! :wink:

Csibe!
Benett is szépen gyarapszik! Írtam már, hogy nagyon tetszik a neve? 8)

Zsófi

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Köszönöm a kedves fogadtatást Csajok!!!!!!!!!! :)

Mióta hazajöttünk alszik Julcsi (3 órája), jól megszoptattam a kórházban. Remélem megtartja ezen jó szokását és ilyen tünemény lányka lesz.

Két kórházi fotó:
1 naposan és 3 naposan, kicsit sárgán..

Kép Kép

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


zsófi!
mi is garniert használunk Kiarára benettet még nem kentem,hanem
vettünk az auchanban 3ezerért olyan sátorszerű napernyőt vagy mit
és abba fogom betenni,ha visszajön a jó idő...
niveáról nem hallottam jókat...
még nem mondtad és köszi :wink: :wink:

kisbarack!
nagyon szép Julcsit...
majd mesélj kicsit milyen volt gátvédelemmel szülni...m tudod nekem is mondták,h
lehetett volna csak nem koncentráltam eléggé...
túlszárnyaltál engem is...milyen volt a szülés a többihez képest???feje mekkora volt?

Kép
Kép
csibe83
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek!

Kisbarack gyönyörű a kislányod! Gratulálok hozzá! Mi ma voltunk NST-n, de nem nagyon akart mozogni a kisasszony (persze ott sose akar). Még régebben azt mondtam, hogy június 30-án fogok szülni. :-D Hát remélem összejön, már nincs kedvem orvoshoz meg NST-re rohangálni, de ha hétfőig nem születik meg, akkor hétfőn NST, csütörtökön Amnioscopia, amit nem szeretnék. Remélem még a hétvégéig megszületik, mert már nagyon babáznánk :-D
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Gyönyörűek a babák.:) Mindenkié tök formás, komolyan, jó kis topic ez.:D
Mi most nem fotózkodunk, Kornélka tökragyás lett. Gondolom az anyatejtől, Míra is is ilyen volt pár hétig babaként. :(
És az 1 kiló 1 hónapban nem is olyan sok, a min. előírás 600 g. Kornus 1 hét alatt 400 g-ot hízott, így mi lehet túlszárnyalljuk az 1 kilót is, tiszta kis vasgyúró lett. Hasfájós is lett, így elég sokat éjszakázunk vele.
Milli gondolom babázik.:)

Judit

Kép

Kép

Kép
migej
Pécs
 
 


Hát nálunk is meg lesz a havi 1 kiló.-

Kisbarack! jajj de nagyon szép baba, örülök h otthon vagytok!!!

Zsanka! drukkk h kibújjon!!

KépKép
dike
 
 


Sziasztok, en inkabb olvaso uzemmodban vagyok, mert a ket nagynak tegnapig meg suli volt, aztan jott a vedono is meg egy tizen+ fos vendegsereg is jart mar nalunk, szoval ido, mint a tenger... :)

Lola ma 4000 gramm a tegnapi vedonos meres szerint, o is kis vasgyuro, mindig enne es enne es enne...

Naptej: feher 50 faktoros Nivea. A bore egyebkent naprol napra egyre kreolabb (es sajnos eleg szaraz, de felver babaknal ez igy szokott lenni).

Holnap leszunk ket hetesek, hihetetlen!

Nagyon szep itt minden baba egyebkent :).

Kép

KépKép

KépKép

KépKép
andrejja
 
 


andrejja! istenem,de gyönyörűűűűűűűűűűűűűű!!!!!!!!!!!!

ebben a szeles tizen akárhányfokos időben babakocsiba mibe kell öltöztetni Ármint? segítsetek..

KépKép
dike
 
 


Sziasztok!

Mi még mindig egyben, igaz hajnal kettőtől fáj a derekam. Fél 5-ig alig tudtam elaludni. Anyu azt mondta, neki is így kezdődött... Hát remélem már tényleg nincs sok hátra :-)

andrejja, nagyon gyönyörű a kislányod, és az igazat megvallva nagyon irigyellek. Mindig is egy félvér babáról álmodoztam :-D Ők a legszebbek :-D
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Koszi, Dike! Te sem panaszkodhatsz!!!

Oltoztetes: itt is olyasmi ido lehet most es ma menni akartam csavarogni.
Ha nem esik az eso, megyunk is es ezt adom ra:
body, egy vastagabb zokni, kis farmer, hosszu ujju felso, ra egy kardigan, sapi, es egy kis pled. Neha ranezek, ha melege lenne, a kardigant leveszem. Vagy kitakarom. Fazni nem fog, ez biztos.

KépKép

KépKép

KépKép
andrejja
 
 


Koszi, Zsanka, de ne irigykedj, a te babad is gyonyoru lesz!

A feher babak ugyanolyan szepek, mint a felverek ("munkakori kotelessegem" ezt igy gondolni egyebkent, mert nekem is van ket feher lanyom es oket is gyonyorunek latom :)).

KépKép

KépKép

KépKép
andrejja
 
 


Szépek a babák nagyon :)

kisbarack, óriási a pici lányod, tündéri :)

danyuci: köszi szépen :) Tudod, hogy nem időhiány miatt nem megyek oda... :(

Én is hoztam fényképet :)

Kép Fruzsival

Kép Zsófival

Kép

Kép

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!

Andrejja nagyon szép a kicsi Lola.

Panndi szuperjók a fotók, annyira helyesek ezek a gyerekek, a csajok ahogy babusgatják Gábort, hát betojás édesek:).mennyi haja van Gábornak :D vagesz :wink:

Zsanka szia, mi még nem "találkoztunk". Nagyon drukkolok Neked, és egy szupergyors, könnyű szülést kívánok mondjuk mára :wink:
Drukkkkk!!!!! Elhiszem, hogy eleged van, én 5 nappal hordtam túl Julit, de már azt hittem megzakkanok a végén.

Csibe 37-es lett a feje. A három szülés közül a mostani volt a leggyorsabb, de a legintenzívebb is, isssszonyúan fájt az utolsó fél óra.
Születéstörténet röviden:
Június 21-re voltam kiírva, 5 nap túlhordással bementem vasárnap reggel ctg-re, utána doki megvizsgált és akkor látta, hogy szivárog a magzatvíz, felső burokrepedésem volt, ezért nem tudott rendesen elfolyni, így alul is megrepesztette 11 órakor. Ettől kezdve nagyon gyorsan ment minden, siettem, mert Bori 4-kor indult táborba, szerettem volna, ha még látja a hugit:). Dél körül olyan szinten beindultak a fájások, hogy oxitocint sem kaptam. Sőt gátvédelemmel szültem, amire a szülésznő azt mondta az elején, hogy ekkora babát lehetetlen és a doki sem engedi, nem is forszíroztam,eddig mindig vágtak. Aztán nagy meglepetésemre a tolófájásoknál pont a doki mondta a szülésznőnek, hogy próbáljuk meg a gátvédelmet...és sikerült...14 óra 5 perckor kicuppant Julcsi. Szinte semmi fájdalmam nem volt szülés után. A többi szüléseimhez képest ez volt a legrövidebb, de fájdalom szemponjából a legintenzívebb, arra emlékszem, hogy a végén kiabáltam, hogy most én meg fogok halni:)(pedig nem vagyok egy elhagyós, hisztis fajta), de tényleg így éreztem. Viszont amiért ennyire fájt, nagyon meg akartam szülni, így 3 nyomásra kint volt a "picurka". Bori csak pár percig látta a tesót, beengedték a szülőszobára, aztán rohantak a vonathoz, holnap jön haza. Marci már nagyon várta, hogy hazajöjjünk, állandóan ő szeretné fogni Julit, ő szeretné öltöztetni stb... Viszont sokkal bújósabb most, mint előtte, szopinál mindig ő is odabújik hozzám :) .

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


kisbarack, nagyon ügyes voltál, gratulálok még egyszer :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Kisbarack köszönöm!

Panndi nagyon szépek a gyermekeid. A két lány nagyon hasonlít egymásra, azt hittem ugyan az van mindkét képen :-D A kisfiad is nagyon szép!

Remélem nemsokára én is tudok hozni nektek babás képeket :-D
Egyébként már nem is kérdezgetem a kisasszonyt, hogy mikor akar kibújni;az igazság az, hogy reménykedtem benne, hogy júniusi baba lesz, én szerettem volna, hogy június 30-án szülessen, de mivel ez nem jött be, így már teljesen mindegy, hogy mikor fog megszületni. A lényeg, hogy ne legyen semmi baj szülés közben, és hogy egészséges legyen. A többi nem számít!

Jó babázást mindenkinek!
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Végignéztem a képeket,

Kriszti Tamara nagyon formás,gyönyörű baba.

Nammado örülök, hogy Ti is jól vagytok és hogy a vérnyomásod is rendeződött. Emőke csodaszép, igazán csajos pofija van, az a pisze orrocska.....

Zsófi mekkorát nőtt Milán :shock: , már az arca is pufisodik :D . Nagyon szép kiskrapek, meg nem mondanám, hogy korábban érkezett, igazán szép és formás kisbaba.

Tinus a Te fiad is már most egy igazi pasi :wink: . Nagyon szép baba Ő is.

Milli vajon megszült már??? Küld valakinek sms-t?

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Panndi! csodaszépek a gyerekeid!!!

Kisbarack! ügyi voltál!!!

KépKép
dike
 
 


Köszi mindenkinek utólag a gratulációkat.

Nehéz napokon és éjszakákon vagyunk túl. Sajnos tejcsi csak jóval később indult be és nem túl sok, ezért aztán túlnyomórészt tápszeresek lettünk. Kis Szevi nagyon nyűgös volt éjszakánként, míg rá nem jöttünk, hogy kevés a kaja. Állandóan csak enne a kis vasgyúró, de mondták, hogy ez ilyen súlyú babáknál így van, úgyhogy folyamatosan emelnünk kell az adagokat. A másik idegesítő dolog a tápszerben, hogy szegény alig kakil, mindig csodaként várjuk, hogy mit találunk a pelusban...

Panndi, nagyon szépek a gyerkőcök.

Kisbarack, gratulálok. Olyan jó ilyen szép szüléstörténetet hallani!!

Zsanka, neked is hasonló szép szülést kívánok.

Bevallom őszintén nekem nagy megrázkodtatás volt, hogy nem szülhettem meg rendesen. Nem tudom, hogy a többi császáros hogy van ezzel, de én sokat kesergek még most is emiatt. Lehet, ha előre tudom, hogy így alakul, akkor jobban felkészülök rá, de ki gondolta volna, hogy nem fog menni. Az utolsó pillanatban döntöttek a dokik úgy, hogy nem húzzák tovább a vajúdásomat. Persze kárpótol, hogy szép és egészséges baba, de azért mégis...
20140503222551
 
 


panndi!
nagyon jók a képek...
édesek a gyerekek...

kisbarack!
hát tényleg gyors szülésed volt.gratula!jánosba szültél?már nem emlékszem,h
írtad-e...csak ismerős a kosár,m nekem a margitba is ilyen volt :lol: :lol: :lol: :lol:

milli!
????

Kép
Kép
csibe83
 
 


tinus! nálunk is kell a tápszer,mert Ármin lusta kiszívni...fejés nem megy.mi váltottunk humanaról milupa milumilre mert nem volt kakija,azaz napi egy nagy nehézségek árán...most nem szenved annyit, és van h 2 is van jóó nagy adag.tegnap 2szer nyakig volt fostos:)
mennyit eszik?Ármin 100at vígan,plussz előtte cicizik.

KépKép
dike
 
 


fuu én egyre nehezebben bírom azz éjszakákat,pedig nem is vészesek...fél 2kor és 4 45kor kelt....meg 7kor nyüszögött,na mondom felkelek készülődni...aztán csak fél 9kor kelt, de én már akkor kávéztam, kisikálta, a beáztatott kakis cuccait,mostam,mosogattam,sterilizáltam,meg összekészülődtem....tervezek elmenni a bababoltba még mammos cumisüvegért a vizesnek,mert az aventos,és azt olyan nehezen fogadja el. de csak 10 fok van kint váááááááááá.
képzeljétek a jobb combtőnél a redőkbe sebes, vagy kipállott,v nem tudom, de látszik kicsit a húsa,v mi...most jól behintőporoztam...mitől?csak az egyik fele..és nagyon figyelek h jól megtöröljem ott.

KépKép
dike
 
 


Sziasztok!

Mi még mindig egyben vagyunk. Ezek a frontok egyáltalán nem viselnek meg. A tegnap hajnali derékfájások el is múltak, tegnap még fájdogált egyszer egyszer fájdogált a hasam, de azok is elmúltak.
De már csak 4 nap... csak túl ne vigyem, mert akkor minden nap mehetek vizsgálatokra!

Örülök, hogy mindenkivel minden rendben, és hogy Ti már babáztok. Az egymásnak adott tanácsaitokat mindig elolvasom, hátha nekünk is szükségünk lesz rá!

Szép napot mindenkinek!
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Kisbarack!
Múltkor írtam már, de most mégegyszer leírom nagyon-nagyon ügyesek voltatok! :D

Panndi!
Extra szépek a gyerkőceid! :lol: Ekkora hajat, mint amekkora Gábornak van... :wink: és a csajok tényleg nagyon egyformák!

Tinus!
Ugye én vagyok az egyik császáros a topikból...igen, néha elgondolkodok, hogy milyen is lehet simán szülni, meg ki is próbálnám, de tudod nálam az előzményeket...én örülök, hogy élünk, és, hogy legalább Milán megmaradt nekünk, úgyhogy én azért nem megrázkódtatásként él(t)em meg a császárt, meg hát én tudtam, hogy engem műteni kell. De ettől függetlenül megértelek, mert Neked problémamentes terhességed volt stb...

Dike!
Ha esetleg nem használ a hintőpor Árminnak, akkor próbáld ki a Sudocremet vagy Bepanthent...bár te látod milyen a sebe :( szegényke...
Nálunk Milán elfogadja az Avent üveget, de még csak néha eszik 80-at, legtöbbször még mindig 60-at. Nem olyan bélpoklos gyerek...kíváncsi leszek a súlyára szerdán.
Nekünk a Nestlé Beba 1 tápszer vált be, előtte Nestlé Alprem koraszülött tápszert kapott (az szart se ért).

Zsanka!
Könnyű, gyors szülést! :)

Zsófi

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Dike!
Én is Sudocremet használtam,Annácskának mindig kipállott a nyaka és hónalja.Néha behintőporoztam,hogy száradjon is,szépen helyrejött.
Csodaszépek ezek a júniusi babák! :lol:

Kép
Kép
bell25
 
 


Dike, mis is gondolkodunk a tápszer váltáson, mert nálunk is az a helyzet, hogy napi egy kaki van nagy nehezen, nyödve, nyomva, kínlódva. Védőnő mondta még várjunk, hogy hogyan alakul és lehet akkor váltunk. Kedden beszéljük meg doktor nénivel. MOst 90-t eszik simán, előtte cicizik. Nagy súlyú baba, tud enni rendesen. Aventos cumi nekünk se jön be, mam a legjobb.

Lányok, ti hogy vagytok az felébresztéssel? Nálunk van, hogy olyan jól alszik 4 és fél órákat, hogy nincs szívem felvenni napközben (persze éjszaka ez ritkábban fordul elő, hogy ilyen sokáig aludjon...). Egyszer felvettem és olyan hisztit csapot, hogy nagyon megijedtem, teljesen kimerevedett, azóta csak nagyon óvatosan merem ébreszteni és ha nem megy hagyom.

Zsófi, igazad van tényleg mindenki másképp éli meg ezt a császár dolgot. Már túl vagyok a kesergésen...
20140503222551
 
 


tinus! én napközben 4 óra után felkeltem,bár már nem igen fordul elő h addig alszik.Ármin is rengeteget eszik 130-140-150is.és látom a hasán széltébe h milyen nagy,kemény,deformált úgy sajnálom.

elfogyott a tápszerünk...azaz holnap reggelig nem elég...gyógyszertára most ment el a férjem,de nincs..adhatok neki 1 napra másikat...a humanaból ami előtte volt van még.nem lesz baj?
egész éjjel nyögdécselt, fájt a hasa úgy sajnáltam:(

KépKép
dike
 
 


Látom jó étvágyú babáink vannak... :D
Ébresztés: 4 óra után én is felébresztettem őket nappal, éjjel meg úgysem aludtak ennyit egyhuzamban.

Dike, baja nem lesz Árminnak, esetleg egy kicsit jobban fog fájni a pocak.

Zsanka???? Milli????

Köszi lányok a gratukat!

Most ennyire futotta, majd jövök..

Két fotó :D :

Kép Kép

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


kisbarack, de szépek a gyerekeid :)

Én nappal még 3,5 óránként etetem Gábort, általában ébred magától. Este 10:30-kor van az utolsó kaja, utána alszik négyig, de csak ötkor kap enni, általában visszaaltatható. Remélem hamar rájön, hogy jobban jár, ha ötig alszik :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Csibe, igen a Jánosban szültem (a nagylányom amúgy a Margitban született).

Panndi köszi :) .

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Kisbarack!

Nagyon szépek a gyermekeid!!!

Mi még mindig egyben :-D Pedig jó lenne, ha még reggelig megszületne, és akkor a nagypapája is láthatná mielőtt visszamenne dolgozni. Mivel kamion sofőr ezért nem tudjuk mikor fog megint hazajönni. De hát huncut a kisasszony, és nem hallgat senkire :-D
Biztos jól érzi magát odabent. Csak nekem nehéz már..., de ezt Ti is tudjátok. Tegnap nem tudtam megfordulni egyik oldalról a másikra :-D Középen elakadtam, és a férjemnek úgy kellett felültetnie :-D

Jó babázást mindenkinek!!!
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


kisbarack! nagyon szépek a gyerekeid!

panndi! az igen,szinte átalussza az éjszakát,de jó neked!

Zsanka! drukk h kibújjon!

KépKép
dike
 
 


dike, a milupával Ármin mindenféle görcs és erőlködés nélkül tud kakilni??? asszem én is váltok. Teljesen kikészültem az előbb csillapíthatatlan hiszti tört Szevire, erőlködött, nyomott, látszott, hogy nagyon kínlódik, csak a glicerin kúp segített, akkor felengedett...

panndi, nagyon szerencsés vagy, hogy ilyen nyugodt a kis Gábor és hagy aludni éjszaka. rendes gyerek, vagy van valami titkod?:))
20140503222551
 
 


tinus! vannak napok amikor 3szor is kakil tőle, van h 1szer...de jóval kevesebbet szenved mint a humanatól.bár tegnap szörnyű sokat fájt a hasa...de az lehet mástól is pl h sok levegőt nyel...mivel Ármin nagyon sokat pukizik ebből is gondolom. lényeg mikor váltottunk,onnantól kezdve azért jobb volt a helyzet..azt mondják tápszereseknek a nap 1 kaki kell.
hogy nektek beválik e ez azt nem tudni...mindenkinek más...de nyugodtan lehet váltani, barátnőmnek az 5.tápszer vált be az volt ez.
a beba ha abba meg van bifidusz...valakinek az segít..a következő az lenne amit kipróbálnék.


kisfiam 3660 huhuu 1kiló 20 deka egy hónap alatt. hossz ugyan az.

http://drbrown.hu/products/bottles.htm

ismeritek?holnap veszek Árminnak,hátha beválik...lehet nem is a tápszerrel van a gond, hanem a sok levegőtől amit nyel...mert rengeteget pukizik

nekem nem alszik jól háton,se oldalt,mindig csak hason szerintetek ez baj??,

KépKép
dike
 
 


dike, hasfájásra az infakol cseppet ajánlják. Tény, hogy a hason alvást nem ajánlják... de sztem minden baba maga dönti el, hogy mit szeret...
20140503222551
 
 


dike, Gábor is hason alszik, nálunk a kórházban kifejezetten ezt ajánlották. Zsófi utált hason lenni, a két kicsi csak így aludt.

milli? Mi újság?

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok!
Mi hétvégén elutaztunk anyukámhoz, elég jól bírta Szonja a két órás utat, sőt a környezetváltozást is.

A babák csodaszépek, ráadásul imádom a tesós képeket, olyan helyesek tudnak lenni, ahogy fogják a piciket.
Persze a "szóló" babák is csodaszépek.

Az utóbbi pár napban mi is küzdünk, eddig éjszaka babus, hat- hét órákat aludt, most megint hármakat alszik csak, teljesen felborult az éjszakánk, persze fáradt, így bealszik evés közben, és jó hogy csak ennyit alszik, mivel éhes marad. Pedig van elég tej.

Az infacolt abba kellett hagyni, mert hasmenése lett tőle. Most egy kicsit pihentettük a dolgot, de venni kell valami mást, mert most is erőlködik alvás közben.
kubi
 
 


Sziasztok!

Hason alvás: nekünk azt mondták, hogy nappal alhat hason nyugodtan (a kórházban is sokat tették hasra a kiskocsiban), de éjszaka ne legyen hason. Julcsi nem szeret hason lenni :? .

Nektek besárgultak a babók? Julcsi még mindig sárga egy picit, a szeméről megy le a leglassabban.

Hát nálunk nincs 5-6-7 órás alvás éjjel, 3-4 óránként kelt a kisasszony, viszont kárpótlásul egyből vissza is alszik szopi után.

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Zsanka hogy vagytok???
Milli???????

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Sziasztok!!!

Jelentem: MEGSZÜLTÜNK:)

Háááát, nem volt egyszerű. Szóval, ha emlékeztek rá múlt héten kedden megittam azt az úgynevezett bábakoktélt, ami éjszakára kellőképpen megtette hatását. Semmit nem aludtam, megindultak lassan a fájások, bár tény, hogy rendszertelen volt. Reggel 7-re mentem ott-re, a vizsgálat alatt közölték, hogy akkor irány a szülőszoba. (Kicsit örültem, pedig baromira fájt) Fél 8-kor elkezdődött és délután fél 2-ig kínlódtam. ''-re lettem csak két ujjnyi, akkor kaptam csak epidurálist, majd utána elkezdett a baba szíve rosszalkodni, így a harmadik alkalom után, fél kettőkor irány a műtő....császár. Nagyon féltem, remegtem. 14:20-kor megszületett a kis tündérem. Ezután őrző másnap reggeli, majd vasárnap délután engedtek csak haza minket. Nagyon rossz élményeim vannak a bent töltött napokról. A babámat megmutatták a műtőben, ezt követően csak este láttam legközelebb. A szopizást senki nem mutatta meg nekem, így nem is sikerül szoptatnom, folyton csak kínlódunk. Tejcsi szerencsére van, így folyton fejem, és többnyire cumisüvegből eszik. Nagyon haragszom a csecsemősökre, egy pokol volt odabent. Majd részletezem, ha érdekel titeket.

Kérdések:

1. Kb. 70-90 ml-t eszik alkalmanként, az nem gond????
2. Etetés után nagyon nehezen vagy nem akar büfizni, pedig van, hogy a cumisüvegből nagyon gyorsan leszívja a tejcsit, így biztos van levegő is benne, olyan mintha picit mohóka lenne:)) Hogyan tudom jól megbüfiztetni??? Azon gondolkodtam, hogy lecserélem a cumit teásra, abból talán nem jön olyan gyorsan.... Nuk-os üveget és cumit használunk.
3. Amikor kisebesedik a mell a sok fejéstől, mert muszáj mindig leszívnom, különben belázasodok, ahogyan az vasárnap is megtörtént este....akkor mi a jó megoldás????

Kérlek segítsetek:)))
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára milli80 2011.07.16 14:53-kor.

Milli

Családient.hu vonalzók
milli80
Aba
 
 


Mégegy kérdés:

4. Hogyan fektessem a babót? Egyik védőnő azt mondja oldalt, a másik aki tegnap kijött (helyettes, mert az enyém persze szabin van) ő azt mondja hason. Én attól egy kicsit félek. Most akkor?

5. Ma pontosan hetedik napos a kislányom, ti is a hetedik napon adtátok be neki a K vitamint?

Asszem ennyi.

Milli

Családient.hu vonalzók
milli80
Aba
 
 


milli: gratulálok, nagyon szép kisbaba :)

Mennyiségre szerintem eleget eszik.

Nekem egyik gyerekem sem büfizett, nem nagyon tudtak. Amúgy picit jobbra balra szoktam hintáztatni, úgy nagy nehezen ki jön ez-az :)

Sebes mellbimbóra van mindenféle krém, nekem a dm-s jött be. De ajánlani szokták azt is, hogy kend be anyatejjel, és hagyd a levegőn megszáradni.

Fruzsi hason alszik, mindegyik fektetésnek van előnye és hátránya is. Én úgy tenném, ahogy a legszívesebben alszik :roll: :roll:

K vitamint egy hetesen kell beadni, igen :)

Kitartás!

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!

Milli!
Szívből gratulálok a babádhoz! :D Megírod azt is, hogy mennyivel született? Kíváncsi vagyok rá, bár látom, hogy szép nagy baba :wink:

Akkor én is válaszolok a kérdéseidre :lol:

1. A mennyiség tökéletes amennyit eszik, nekem Milán most kezd még csak 90-et enni, még múlt héten is 60-akat evett, najó ő ugye korábban érkezett...

2. Én is teás üvegből etetem Milánt, csak én az Avent 125ml-es üvegjét használom, ami a mellszívómhoz volt. Igaz lassan be kell szereznem egy nagyobb üveget is...
A büfi a lányomnál is nehezen ment, Milán könnyebben büfizik, de gyereke válogatja...van aki könnyebben tud van aki nem, van aki sokat bukik, van aki nem...

3. Garmastan mellkenőcs.

4. Én oldalt fektetem Milánt, de ő nagyon sokat bukott mikor megszületett, és sokáig volt hányingere is. Már ott a PIC-en így fektették a nővérek és így is szeret most is, tehát ő így alszik szívesen, valahogy ezt szokta meg.

5. Igen a 7. napon (mi azt még a kórházba kaptuk).

Zsófi

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Milli! Gratulálok, nagyon szép baba!
Hasonló a szüléstörténetünk :( , a kórházat én sem bírtam, a csecsemősökkel nekem is volt gondom...

Érdekes nekünk 2 hetesen mondták a K vitamint, de aztán ránk nemigen fog vonatkozni, mert túlnyomórészt tápszeresek vagyunk.

Mi oldalt fektetjük kis Szevit, de igazából azt szereti a legjobban, hason nem marad meg csak nappal rövid ideig. Nekem azt mondták, hogy oldalt érdemes fektetni. Hason azt mondják túlmelegedhet és nagyobb a SIDS kockázat.

Nálunk sincs nagy büfizés. A kórházban nekem azt mondták, hogy majd később fog igazán büfizni ilyen korban még nem jellemző.

Nekem a Lansinoh mellkenőcs vált be.
20140503222551
 
 


Megvolt az első átaludt éjszaka! Tízkor evett, letettem, és fél hatkor kelt :lol:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Milli gratulálok!

1. a 90 ml egy hetesen szép kis adag :D De ne izgulj nem tudod túl etetni. Ha van ennyi tej és szépen eszik a babu, akkor ok.
Azért én bőven próbálkoznék inkább a szopival. Kérd meg a védőnőt, hogy segítsen. Ez a dolga!

2. A büfizés nekünk is nehezen ment, sőt a nővérem is mondta, hogy az első hetekben nem büfizett az unokahúgom sem. De próbálkozni kell, majd belejöttök. Ki kell tapasztalni, hogy jön ki könnyebben. (nekem a védőnő javasolta, ha nem jön, tegyem le egy picit, majd egy másfél perc múlva vegyem fel)

3. garmastan, bepanten, kinek mi jön be, de tényleg a legegyszerűbb az anyatej

4. Nálunk Szonja háton fekszik, de szerintem ez egyéni, ki mit preferál.

5. K vitamint 12. napon kapta, így kérte a doki
kubi
 
 


Milli szívből gratulálok, nagyon szép a kislányod. Mekkora méretekkel született?

Látom előttem mindent elmondtak a többiek, én is hasonlókat tudnék írni. Nálunk a K vitamint 1 majd 7 naposan kapta, ezután havonta 1x kell adni.

Panndi aztaaaa ez a legény nagyon rendes hozzátok :wink: .

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: