Új privát üzeneted érkezett!

Nono, Te mindig hu maradsz magadhoz! :D :D :D Olyan nincs, h "nem akarok". Orulj neki, h jol van, ezek mind csak statisztikai adatok, a sulyt meg a hosszt a combcsontbol saccoljak, tudomasom szerint. szoval, lehet csak egy szoke, hosszulabu bombazot hordassz!

Ma 6.40kor kelt a kisasszony (altalaban fél 9ig alszik...) és igy sem aludt tobbet napkozben a szokasosnal. Na ezt add ossze.

Nalunk 3 ora alatt 10 cm ho esett, megbénult minden...
s.orsi
 
 


sorsi: hát nem változom ez már tuti. Amúgy meg nem akarok még akkor se ha ez így lesz és amúgy is meghát nem rajtam múlik de akkor se. Oszt lesz ami lesz ha vizilovam akkor az....de azé nem akarok, no nem mintha ezen bármi is változtatna. De hát ha má van saját akaratom (amit mostanában a gyerekeim irányítanak) akkor akarok izé most épp nem. 8)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Nono, nyugi, nem lesz 5 kg. :wink: Nem biztos, hogy mindig ugyanúgy híznak. Lehet most már lassabb lesz.

Beni pl a 37. héten 3530 g volt, na akkor én is megijedtem, aztán 41 hétre született 3810 grammal.

Az unokatesóm példája is tanulságos: azt mondták neki, 4 kg körüli a baba (harmadik gyereke). Szüléskor direkt emiatt kért gátmetszést, nehogy szétrepedjen, hát kint meg kiderült, hogy a 4 kilós gyerek csak 2800 gramm.:mrgreen:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 

 
 

Sziasztok,

Tegnap nem tudtam jönni, mert elhatároztam, hogy csinálok egy videót a családomról az esküvő óta, azon munkálkodtam. Be kellett szkenelnem egy csomó régi képet, mert akkor még nem volt digi fényképezőnk. Jó volt látni újra a srácokat olyan kicsinek. :lol: :lol:

Nono,
Ne aggódj, tudod, hogy nem a súlya számít, hanem a fejkörfogat, az meg egyenlőre jó, és szerintem 2100-as méhszájjal 3. babánál tuti nem húzod ki a 40. hétig. Nem lesz ott gond, lehet olyan gyors lesz mint egy gyorsvonat. :lol: :lol: :lol: Nagyon csini pocakod van, ha jól látom csak oda szedhettél fel. :lol: :lol:
Orsi,
Nálunk tegnap volt az ami nálatok. Legkisebbem általában 9-ig szundít, de már 7-kor fent volt. Nem tudom mi lőtte. :lol: :lol:
Ma meg horpaszt ezerrel, pedig nemsokára jön a védőnő megbeszélni a hozzátáplálást. Bár nem tudom mit kell azon megbeszélni, még emlékszem rá...... :lol: :lol: :lol:
Itt is esik egyfolytában. Én nagyon nem szeretem a havat, félek olyankor vezetni. :oops: :oops:
Uxi,
Az 1 év az tökéletes. Többieket is addig szoptattad????
Én is 1 évig szopiztattam őket, és én is imádom ezt az időszakot. Szeretek összebújni velük és érezni a kis meleg testüket miközben tömik a pocijukat.Igaz, most a 4. gyerkőccel az elején megszenvedtük a ciciztetést, de lekopogom azóta nincs gond és bőven van tejci. :lol: :lol:
Egcsi,
Köszi a tippet. Felmentem a nagyköv. oldalára, de sajna nov 3.-án lejárt a beadás ideje. De jövőre megpróbálom. :lol:
Majd még lenne pár kérdésem, de azt majd priviben, nem akarom untatni ezzel a többieket. :lol: :lol:
Panny??????????????Hogy érzed magad????Remélem mindenki kigyógyult már! :oops: :oops: :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Pókica,
Nektek meg gratulálok a sétáláshoz. Aranyosak lehettek a csajok. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy, nem, a másik két gyerek a két véglet volt.

Emi 7 hónapig szopott, de nagy kínlódás árán, nála a kórházban rontották el a dolgot.
Nem lehettek velünk éjszakára, s az első nap nap közben is csak 3 óránként 20 percre kaphattam meg. Akkor kellett volna szopnia, de nem szopott, ált. aludt, mert mint utólag kiderült, betápozták őket a csecsemősök.
Ja, és ez alatta 20 perces szoptatási idő alatt azt is elvárták, hogy annyiszor 10 grammot szopjon, ahány napos, mérni kellett, és bediktálni a a nővéreknek, melyik baba mennyit evett. Éjjel meg hiába fejtem, azt mondták, nem piszkolják össze a cumisüveget a tejemmel!!!, éjjel tápot kapnak. Fel sem merült, hogy kihozzák szopni, mi meg kínlódtunk éjjel a fejéssel.
Ja, és a kórházi dudliból ömlött a táp, egy szobatársamnál láttam. Öt szobatárs közül senki nem tudott hazamenetelkor szoptatni.
Ezt a kórházat nem is sajnálom, hogy bezárták, rémálom volt a bent töltött 4 nap...

Na ezek után otthon már hiába hívtuk ki a LLL emberét, ő sem tudott mit tanácsolni, cumizavaros lett. A mellem tiszta seb volt, mert rossz technikával szopott. S közben kikészültem, mert szülés előtt kiolvastam egy csomó Kismamát, s abban ugye azt sulykolják, mindenki tud szoptatni, aki akar. Hát én akartam, mégsem ment, mai eszemmel már nem görcsölnék ezen annyit, de akkor nagyon rosszul érintett. Otthon a gyerekorvos meg megmondta a tutit, napi x grammot kell ennie. Hát nekem pont a fele tejem volt...

Végülis azt találtam ki, hogy minden etetéskor először mindkét mellből szopott, aztán pótlást kapott, vagy lefejt tejet, vagy tápit.
Eleinte fejni sem tudtam, aztán rájöttem, hogy hogy kell, térden állva, mellet lelógatva alulról ment csak mellszívóval. (napi hatszor fél órát fejtem térden állva).
Ezzel elértem, hogy a kezdeti 1/3 anyatej- 2/3 tápszer arány megfordult. 2 hónap után már a szopi sem fájt, de sosem sikerült neki 20-30 grammnál többet kiszopni. De legalább szopott is.

5 hónapos volt, mikor véletlen leforráztam a mellemet, másodfokú égés, a kórházban eltiltottak a szopitól, így már csak fejtem. Egy hónap múlva, mikor meggyógyult, már nem kellett neki a mellem , gondolom rájött, cumiból kényelmesebb. Még fejtem egy darabig, aztán szép lassan lehagytam, így kicsit több, mint 7 hónapig kapott anyatejet. Bevallom, megkönnyebbültem, hogy vége.

Beni meg a másik véglet, azonnal jól szopott, éjjel-nappal első nyekkre cici igény szerint, mert féltem, nehogy nála is fejni kelljen, ezért inkább állandóan szoptattam. Első hónapban 1,8 kilót hízott.:mrgreen:
Már akkor tudtam, hogy sikerülni fog, amikor a kórházban a második nap meghallottam, hogy nyeli a tejet. Eminél sosem hallottam, hogy nyelne bármit is. Mérleget elő sem vettem, gyerekorvost sem kérdeztem, szopott, mikor olyanja volt, és kész.
Végül majdnem két évig szopott, nagyon ragaszkodott is hozzá, meg nem is tudtam máshogy elaltatni.

Samunál meg úgy gondoltam, most már kipróbáltam a két végletet, jöhet valami középút. 8 hónapig igény szerint szopott ő is, azóta nem, hisz eszik mást is, most már az étkezések idejéhez van igazítva ez is.

Most pont jó így, úgy érzem, elég volt, ő sem ragaszkodik hozzá, eljött a vége. :D

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi,
nem is tudtam, h Emivel igy jartal!!! Nagyon sajnalom!

Nalunk van 20 cm ho! a gyerekek egész nap szankoznak (szerdan itt nincs iskola...) Elisaval meg meg sem tudok mozdulni a babakocsival, ma a garazslejaron sétaltunk, korbe korbe. Gondolhatjatok milyen izgi volt. Bortonséta...
s.orsi
 
 


Uxi
Hála Istennek a következő két hétben vizsgázunk is, úgyhogy utána láblógatás! :D

Nono
Semmi pánik! :)

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Itt a hóesés átváltott esőbe.
Remélem nem fagy le az egész jégpályává éjszaka. :shock:

Egcsi, legalább nincs elrontva a karácsonyotok. Én legjobban azt nem szerettem a vizsgaidőszakba, hogy megmérgezte az ünnepeket. Tavaly volt az első "szabad" karácsonyom. :D

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Nono, aranyos volt ez a "nem akarom" szöveg. :lol: Csatlakozom a többiekhez sztorizás terén. Nekem most a 3.-nál az utolsó uh-on 4300 g körül jósolták a lányzót, másnap délután született meg kereken 4 kilóval. 30 deka is 30 deka, főleg megszülni! Így örültem, hogy kisebb. Már nem fog olyan ütemben gyarapodni mint eddig és az sem biztos, hogy pontos amit most mért a doki. Nyugodj meg! :wink:

Uxi, az első babával a kórházi élményeim ugyanazok mint neked és ezt a kórházat is bezárták már. Lehet ugyanott szültünk? :wink: Szörnyű volt, de szerencsére itthon már nem volt gond.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Jó reggelt,

Uxi,
Ki vagyok akadva amit a kórházról írtál. :twisted: Kiváncsi lennék melyik volt az, még jó, hogy bezárták. Nem is szokás tápszert adni a babának, csak ha 4-5 nap után sincs tejcike. :twisted:
Hát igen, sokat számít az első pár nap, nagyon meghatározza a további szoptatást és a tej mennyiségét. :lol:

Nálunk is egyik nap a hó esik, aztán meg az eső. Annyira utálom, és félek is ilyenkor vezetni. :oops: Szívesen elköltöznék melegebb éghajlatra telelni, ha lehetne. :lol: :lol:

Mi meg elkezdjük a kóstolgatást Izával. Almával kezdjük, majd jöhet a többi, barack, meggy, banán.Kiváncsi leszek hogy fogja fogadni. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


köszi a bíztatást. Ha Lililó lesz hát Lililó lesz, nem bánom ha egésszéges lesz. Legfeljebb apjuk megint lecsesz h minek vettem 56os ruhákat ha kinőtte bennt. Merthogy a fiam is 62esben nyomta már 1 hetesen. Hát evvan. :)))
Amúgy olyan hullámzó az érzésem, néha iszonyat pánik önt el, nem kapok levegőt h fogom bírni, mi lesz ha baj lesz ha nem leszünk egésszégesek, máskor meg annyira várom h simogathassam h megöleljem h lássam. Hóesésben akartam szülni. Olyan szépen esik most. Ilyet akarok ha majd itt az időnk. Meg hazahozni is hóban akarom. :lol: :lol: MOstanában elég akaratos vagyok....még az időjárásnak is megmondanám mit csináljon! :lol:

Amúgy itt csend és béke mikor havazik egy kósza jóslóm sincs. Már 2100 a méhszáj szval remélem azért nem húzzuk 40 hétig. Szerdán betöltöm a 36 hetet akkor elkezdem inni a málnalevelet. nyamm, szeretem mert jó ízű. A fiamnál minden ilyen ivászat után jöttek az erős jóslók. Ott 3000ről indultam szval most lehet h gyorsabban összehozom h kibújjon mert most 2100 a méhszájam. Bár ha a gyerök nem akar kijönni akkor mindegy.

Iszonyat nagy hó van itt és szakad és be kell mennem a városba. Nem tudom bevállalome. Még sima utakon is nehéz vezetnem de most h így szakad a hó....

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


A Nyírő Gyula kórház volt.
Azóta magánkórházzá alakult, jó sok pénz ott egy szülés, állítólag változott a szemlélet is. Hát nem tom, nekem ha fizetnének se mennék oda megint. A szülést sem úsztam meg gigászi gátmetszés nélkül, mindezt egy 3100 grammos 53 centis nem túl nagyméretű gyerek miatt...:evil:

Mondjuk a SZt. István sem volt jobb, az más miatt, de oda még annyira sem mennék vissza. Bár ott legalább a szoptatásban segítettek.

A kistarcsai viszont jó volt. Ez az egy, ahova visszamennék. Bár már nem tervezünk több babát. De sosem lehet tudni :wink: .

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Akkor nem ugyanazon kórház, az én rémálom szüleszetem a Rókus volt. Nekem is lett egy jó nagy gátmetszésem, amit a második szülésnél mondta a dokim, hogy tuti nem úszom meg gátsérülés nélkül mert annyira csúnyán lett összeforrasztva az első.

Orsi, mennyi idősek is a nagyfiaid? Anettnál 1-2 éve volt egy kis "elszemtelenedés", de ezt mintha elvágták volna. Mindenben segít, szeret segíteni, nem morog, egy rossz szavam sem lehet rá. Csupán a szókincse lett "kamaszos", máshogy más szavakkal fejezi ki magát mint mikor még kisebb volt. Semmi csúnya szó vagy ilyesmi, csak olyan fiatalos. :wink: Sokat nevetünk, nagyon jó lett a humorérzéke. De jó lenne ha már sikerülne kipakolnunk az összes dobozból, mert már nagyon jönnének a barátnői, ma be is ugrott délután az egyikük, de csak szégyenkeztünk, pont a legnagyobb pakolászás közepette. Aztán el is mentek a suliba, 8 körül értek vissza. Amolyan télapós sulibuli volt. :)
A lényeg, hogy nagyon élvezzük ezt a korát, tanulás miatt sem kell unszolni már.

Nono, vigyázz most már a vezetéssel, főleg ilyen csúszós utakon! Apa elenged? :wink:

Én imádom a havat! Nagyon fájt is a szívem, hogy nem tudtam szánkózni menni a kicsikkel, mert még nem került elő Tündi téli sapija és Peti kesztyűje. Ha esik a napokban is vagy ez a hó megmarad, inkább veszek nekik másikat, aztán majd meglesz a régi is. A nagy meleget nem bírom nyáron, tudok szenvedni rendesen, akkor már inkább a tél. A lakásban jó meleg van, a levegő kint pedig olyan jó friss, tiszta. Igazán felfrissít.
Szeretünk minden évszakot, mindegyikben vannak nagyon szuper programjaink, amiket várunk. Szeretem ezt a változatosságot, de nálunk a férjem és a gyerekek is. Ha Tündi nem született volna meg, akkor most javában síelnénk. :lol:

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Pokica,
a fiaim 8,5 és majdnem 7 évesek. Rengeteg csunya szo ragad rajuk az iskolaban, sajnos és flegma magatartas, stb.
Ok is sokat segitenek egyébként.

én szazszor jobban szeretem a telet, mint a nyarat. A hideg ellen lehet védekezni, a meleg ellen nem.... utalom a hoséget.
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Szükségem lenne dr. Hajdú Krisztina elérhetőségére, meg tudná nekem adni valaki?
A tesóméknál találtak valamit a baba szívével, nekik szeretném megküldni az elérhetőséget.
Köszi!

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


uxi: sztem csak pénzért rendel/csinálja, ha jól tudom 13ezer.

http://www.gendiagnosztika.hu/elerhetosegek/

itt tudnak bejelentkezni és kifejezetten kérni kellh Hajduhoz mehessenek, kb 1 hét és mehetnek is asszem. De tán elöbb is. Hány hetes terhes a tesód? Mi volt ababa szívével az a valami?

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Köszi!

A tesóm az apuka :wink: .

Olyan 19-20 hetes lehet, pontosan sajnos nem tudom :oops:. Külföldön élnek, de valószínű hazajönnek majd.

Nem is tudom, mit láttak, mintha valami lyukat mondtak volna, nem nagyon határozta meg. A héten vettek magzatvizet, most annak az eredményét várják, ki szeretnék záratni a kormoszómarendellenességet.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Hali!

Bocs de el voltam havazva(szó szerint is :lol: :lol: )
Én vok a nagyfiam sulijában az egyik SZMK-s és idén nekem kellett eygedül meg venni és csomagolni is a Miku ajándékokat....ma reggel mert hozzájuk a Miku...annyira édesek voltak,még annyira hiszenk benne...le is videóztam őket.-....nálunk este apa szokásához híven beöltözik és jön a srácokhoz...remélem idén nem lesz semmilyen bukta :wink: ..tavaly Márk megjegyezte nekem halkan hogy a Mikulásnak olyan ezürt karkötője és olyan nike cipője van mint az apucinak!! :wink: :wink: :wink: :lol: :lol: :lol:

Nono!

Azért nem mindig lehet hínni annyira pontosan az UH-nak a méreteket tekintve...nekem eddig mindig sokkal nagyobb babát jósolt a gép..nagyon izgi h te már lassan szülsz is :wink: :wink:

Csütörtökön én is elkezdem a 30.hetet.


Amúgy meg kajtatok az ajándékok után h mindenki a szíve vágyát kapja....nem veszek sok kacatot,inkább egy vagy max kétfélét kapnak de az a vágyuk legyen és minőségi cucc.Nem szeretném ha ez az ünnep "csak"az ajándékok mennyiségéről és a minél nagyobb,értékesebb cuccokról szólna...hál'istennek nem is ilyenek a srácok....látom h sok helyen elveszik ennek az ünnepnek a lényege és csak a felszínes tárgyi dolgok maradnak meg,ráadásul dömping szinten :shock: ...biztos ti is látjátok hogy évről-évre egyre rossazbb sztem ebből a szempontból a helyzet....hallaomm h sok helyen 50-100 ezres nagyságrendű ajándékot,tárgyat kap pl.egy 8-10 éves forma kisrác,gyerek....nem értem h ez mire jó és mihez vezet??!! :roll: És mi a srácokkal többféle saját készítésű ajándékot is gyártunk(gipszkiöntés és megfestés,hűtőmágnes készítés,mézeskalács készítés)

na elég ennyi a filozgatásból :wink:

Idén én fogom a kelt tésztás beiglit is sütni....és még vagy 2-3 féle sütit..anyu sütit nem tud,az ő reszortja a főzés lesz.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panni
Igazad van, a karácsony már nem olyan mint régen... Mi sem visszük túlzásba az ajándékokat. Most kicsit többet kapnak a srácok, mert itt vannak a nagyszülők, de az 5O-1OO ezer azért rettenet, honnan telik embereknek? :shock:
Miku Nike cipőben és karkötővel... :lol: A gyerkők mindent kiszúrnak. :D

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


panni: akkor ideje a mikunak beszerezni egy miku cipőt! Nálunk is én voltam az szmk-s azzal a különbséggel h engem kiválasztottak és szóltak h én vagyok nem jelentkeztem....hát gondolhatod....de nem izéltem nehogy a gyereken csattanjon az ostor de van egy két olyan dolog h hajam égnek áll.... tuti ha mégegyszer ki akarnak nevezni menekülni fogok. Szerencsére én nem egyedül mentem beszerezni a miku dolgokat de nem volt egyszerű jót is meg értelmeset is 500ból.
Ajándékok. SAjna nálunk mennek az iszonyat drágaságok de nem mi vesszük hanem a nagyszülők. Ezért nem tudok/akarok szólni mert ez van és az ő pénzük és ő dolguk és amúgy imádják a gyerekeket csak sztem ők is gyerekek és mikor az uram kicsi volt nem telt szinte semmire és most pótolnak valahol. Járunk misére készülünk az ünnepre lelkiekben is, díszítjük a lakást, beszélünk Jázuskáról stb. Ennél többet nem tudok tenni értük..no és az ajándék dömping de igazából carbnak ám rá. A miku csoki mennyisége csajok..sztem vetekszünk egy tescoval annyi van itthon....
Mi is vettünk nekik sokmindent nem is tagadom de az az igazság h sztem mi is sokszor magunknak vesszük. Most mikura csak egy egy ajcsit kaptak és ez nagyon szuper volt mert ennek az egynek nagyon örültek. Nem is gondoltam, kicsit aggódtam h mit szólnak de tök jól sült el. Szval eztán nem akarok túlzásba esni meghát 3 gyereknél már nem is eccerű ugyebár.

Ma nagyon sokat keményedtem már fáj is annyiszor és menzeszsrűen görcsölök. elegem van ezekből a hülye frontokból már.....hócipőm tele velük...a 32. héten volt ennyire erős és akkor ki is nyílt a méhszájam, de mosz 2100 szval azóta rövidült tuti ez már a rákészülődés de a fiamnál ez a sok kemény jósló 4 héten át tartott szval semmit nem jelent.
Panni nekem eddig mindig megsaccolta a dokim mekkora lesz és akkora lett szval eddig kettőből kettő, kivi vagyok most is sikerül e. Bár beütöttem egy olasz odlalon a baba adatait (fl meg társai) és az is mind 37 hetesre hozta ki. Szval nem egy adata volt 37 hetes hanem 4 adata is. Ezért gondolom h nem nagyon mérte el. Ő 3089-re hozta ki a neten meg 3030ra jött ki a baba mérete szval nem nagyon van elmérve, de ki tudja...jó lenne szülni kari elött de ez se rajtam múlik.

uxi: a fiam is lyukas szívvel született de benőtt neki semmit nem okozott.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Mi is inkabb azt tartjuk fontosnak, h inkabb kevesebb ajandék, de az valoban olyan legyen, amit akartak. épp ma rendeltem meg szinte mindent a neten, remélem megjon az unnepek elott...

Itt nem "divat" a mikulas, de én mindig szoktam tenni a cipojukbe vmit. Ma reggel kicsit ciki volt, mondtak a gyerekek, h képzeljem el, egyetlen egy csokimikulast kaptak, se mogyoro, se mandarin, se jaték, se semmi. Tulajdonképpen olyan hulye vagyok, csinalhattam volna csomagot, mint szoktam, de nem is tudom miért nem csinaltam... aztan reggeli kozben talalgattak, h vajon miért csak egy csokit kaptak. Sietett a mikulas, stb... és Elisanak miért hozott csokit, mikor még azt nem ehet...
s.orsi
 
 


Mikulásra a cipőjükbe 1-1 csomagot kaptak. Rendeltem még 2 éve a nagyobb gyerekeknek, idén Tündinek is nagyon szép egyedi mikizsákot, abba tesszük a csokikat. mindig kapnak fejenként valami apró tárgyi ajándékot is, Tündi szivacskockákat, Petike gyurmát, Anett szellemes nyomdát.
Panny mind szép amiket leírtál, de én egyszerűen képtelen vagyok leülni és bigyuszokat csinálgatni, nekem ehhez semmi türelmem sajnos. :( De mindig irigyeltem azokat akik így készülődnek az ünnepekre.
Nekünk is megvannak a gyerekeinknek a vágyálmaik amiket nagyon-nagyon szeretnének és hát nem olcsó többségében egyik sem. De egész évben alig kapnak valami ajándékot, (kivéve a napi fejenkénti nasi adagokat), így egész évben a Karácsonyt tervezgetjük, hogy majd mit veszünk nekik és minek fognak nagyon örülni. Ez az év eseménye nálunk, így mindig megvesszük már októbertől amiket tudjuk, hogy nagyon vágynak rá. Jobban izgulunk mint ők, hogy láthassuk az örömüket. Ráadásul decemberben van a két kicsi gyerek szülinapja is.
Ők is nagyon várják a Szentestét, még sosem csalódtak. :wink:
Persze nálunk az én ágamról senki sem ajándékozza őket meg, így egy kicsit kárpótoljuk is ezért a gyerekeket, ellensúlyozandó ezt a helyzetet.
Az ajándékok drágák, megkérik az igazán jóknak az árát, de mi egész évben erre készülünk, ez az egy nap az mikor teljesül a kívánságuk, így megvesszük, ha x Ft, akkor x Ft. Azért fejenként nem éri el az 50 ezer Ft-ot. :wink: De nem is az ár a lényeg úgy gondolom, hanem a kívánságok teljesülése. Ezen a napon a realitás talán nem is annyira fontos, inkább a határtalan öröm.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Na, azt el is felejtettem írni, amiért jöttem hozzátok! Azon túl, hogy a pocakosaink felől érdeklődjek. :wink:

Képzeljétek Tündi ELINDULT! :lol:
Két lépést tett meg teljesen egyedül a szoba közepén! Nagyon örült neki és persze mi is! :D

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


De ugyes Tundi!!! Mikor kezdett maszni? Azt is koran?
s.orsi
 
 


Pókica
Szupi! Most akkor a pakolászás mellett a csajszi után is szaladhatsz. :D

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Nálunk nem azért várják egész évben a karit a srácok mert ekkor kapnak ajándékot...pont ez az amit nem akarok...azért várják a karit mert azt ünnepeljük h megszületett a Jézuska és együtt a család és sok rég nem látott rokonnal találkozunk és sokat lehetnek apával stb...lehet h régimódi vok és konzervatív de én ebből nem engedek....a vallásom és hitem szerint nevelem őket....persze kapnak ajándékot,de ne ezért várják a karácsonyt sztem..legalábbis nekem ez a véleményem és nálunk ez működik is....nálunk max.10.000ft jut egy gyerekre(még ha jutna több akkor se vennék drágábbat)...igazából egész évben megkapják a szükséges dolgokat(pl.Márk idén egy közel 50.000ft-os bicajt kapott szüli-névnapra közösen a nagy családtól mert imád bicajozni és úgy ítéltük meg hogy ez egy nagyon hasznos és hosszú távú beruházás....persze ő még nincs tisztába azzal h ez mennyibe került és h drága...de sokat van a levegőn vele ,nem bennt gubbaszt és ez jó) és szüli-névnapra is mindig kapnak hőn áhított dolgokat..az a jó h még a nagyfiam sincs elszállva a kérések alapján....Star Wars-os Legot kért ami 5000.ft volt most leárazva a tescóban meg egy mikroszkópot..ennyi...a többiek is ilyen értékben kapnak.Természetesen a szüleimtől is kapnak mindhárman,talán nálunk is ők akik jobban elkényztetnénk őket,de csak észszerű határokon belül....a férjem szülei nálunk se adnak szinte semmit mert ők meg "olyanok":(

És igenis fontos hogy együtt készüljünk az ünnepre és együtt készítsünk apró ajándékokat a család többi tagjának...ezzel is lehet bennük erősíteni hogy jobb adni mint kapni és ráadásul sokkal személyesebb ha kézzel készítjük.

Egyébként régebben mi is így voltunk mint ahogy Nono is írta h egymásnak adtunk a férjemmel nagyobb dolgokat...lassan leszoktunk róla...ami kell a házban úgyis megvesszük mert muszáj,amúgy meg olyan ajándékot próbálunk mi is egymásnak venni ami személyes és örömet okoz..de nem nagy értékben.

Én amúgy egész éven jegyzetelek a családdal kapcsoltban...és így nem kell ebben az időben sokat gondolkodnom:)

A Miku jól sikerült...egyátalán nem gyanakodtak apára :wink:

Nono!

Hát akkor tényleg lehet hogy bálnácska van a pociban::))) ha ilyen pontosak a dokid mérései....kívánom h úgy alakuljon ahogy te szeretnéd és hamarabb meglegyen!!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok,

Miku nálunk is jól sikerült, bár a mikulás nem jött el hozzánk, de a csizmát telepakolta finomságokkal. :lol: :lol: Látnotok kellett volna, hogy a "nagy lovak" milyen gyorsan kipattantak hétfő reggel az ágyból, hogy mit hozott nekik a miki!!!!! :lol: :lol: :lol: Úgy csillogott a szemük, mint egy kisgyereknek és olyan nagy örömmel bontogatták a csokikat. Én meg álltam és annyira örültem az örömüknek. Barbika meg mondta is nekem, hogy ő nagyon jó kislány volt, mert sok csokit hozott a télapó. :lol: :lol: Imádom ezt az időszakot annyira tudok örülni nekik. :lol: :lol:

Voltunk kint a Városháztéren is, hogy ott is meglessük a télapót, de Barbika megijedt tőle, oda sem ment hozzá. :oops: Talán jövőre. :oops:

Én is osztom Panny véleményét, hogy a kari szóljon a szeretetről, családról és a boldog együttlétről. Nálunk idén 8000ft jut egy gyerekre. Tudom nem sok, de ez van. Mindig 2 dolgot szoktak kapni, ebből az egyik mindig könyv. Ők is megkapnak évközben mindent, így csak valami apróság kerül a fa alá. Amúgy meg mindig a fának örülnek a legjobban. :lol: :lol: Ezen kívűl anyuék és a húgom kap csak ajándékot. Anyóssal nem ajándékozzuk egymást, csak a gyerekek kapnak tőle, ő rokkantnyugdíjas, örül, ha elég a pénze magára.Egymásnak meg nem szoktunk vásárolni semmit, örülünk a gyerekek örömének, ez az ajándékunk egymásnak. :lol: :lol: És még így is belekerül vagy 40-50 ezerbe csak az ajándék. :oops:

Panny,
Hihetetlen, hogy már itt tartasz. :lol: Mindjárt eljön a február és újra babázhatsz. :lol: :lol: Vettél azért titokban 1-2 rózsaszín rucit?? :wink: :wink:
Pókica,
Gratulálok Tündikének a járáshoz. :lol: :lol: Nagyon ügyes kislány. Én Barbikám is elindult 10 és fél hónaposan. Iza tuti nem fog, ő nagyon lusti. :lol:
Nono,
Szegénykém, nem lehet könnyű most neked. :oops: Még egy hónap és leteheted a kis csomidat. :wink: Azért csak nem lesz 5 kiló az a kis babóca. :lol: :lol:
Uxi,
Én tudom a dr-nő mobilszámát. :oops: Sajna nekem is szükségem volt rá az amnio miatt.Ha kell, szólj, priviben átküldöm. :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


panny: én is nagyon igyekszem h ne az ajádnékokról szóljon a dolog. Ezért járunk misére is amikor épp nem betegek. Szval igyekszünk de emellett nagyon sok az ajándék is ezt meg nem tagadom és ez nem csak tőlünk hanem főleg a nagyszülőktől. Az én szüleimenk nagon kevés van így tőlük családilag egy egy dolgot kapnak ami nem nagy érték de örülnek neki. A fiam most wader garázst kap tőlük ami kb 6 ezer (ebbe beszáll anyum-apum meg a nagyi meg a keri meg az öcsém) a lánykám meg egy barbie-t meg hozzá két három ruhát de ezek mind minőség szval nem tesco gagyi. A kicsinek meg beszáll a bébi hordozójába ami elég sok neki 12 ezer. De nekem most ez nagyobb segítség mintha venne nekünk csokit meg ilyesmit. De nem örülnek kevésbé a gyerekek ott se. Sőt. Tudják mihez nyúljanak.

Hétvégén a lánykám kérésére a családi progi Rapunzel lesz a moziba. Mivel ninc skire hagyni a kicsit jön ő is. 2,5 éves...a lánykám 2 év 9 hós volt mikor előszőr vittük, izgultunk nagyon de végig ülte és élvezte, remélem a fiam is fogja. Bár korai tom de apa is szeretne velünk jönni a kispasira meg nincs szittyó szval ő is jön. hát majd mesélek.

csajok én tuti 40 hétre szülök csak rinyálok itten, kitartás hozám 8)
tegnap este olyan jóslóim voltak h a falat kapartam. nagyon fájt már sírtam ha ez csak jósló akkor mi lesz még itt...és egy pillanatra azt gondoltm mi volna ha nem szülnék inkább sosem? mondjuk úgy este lefexem és reggelre kezembe lesz a csomag. :roll: apjuk kérdezte is h na menjünk? mondtam neki töjk felesleges, nem folyt el a víz nincs vér v barnázás s enyákdugó minek menni. szval maradtunk de jól is tettem mert 2 óra után elmúlt meg egy forró fürdőtől. mikor ez volt legutobb akkor kinyíltam aztán másodszorra megrövidült a méhszáj most kivi lennék mit csinált a 2100ből a sok jós. iszom a málnalevelet hátha. reggel este 2dl. utána szoktam érezni h jön pár keményedés de nem vészes. szval hátha lesz karibaba, lányom szerint lesz de sztem csak azt mondogatja amit én h szeretném h lenne.
nehéz már mert türelmetlen vagyok velük is és magammal is.

A dokim amúgy kitolta a szülést jan5 ről 8 ra. Mondtam is magamban mégha ha előrébb hozná oks nade h eltolja mikor már így is nehéz...és oks az csak plusz 3 nap nade ilyenkor az h 3 nap is olyan távolinak tűnik. szval hivatalosan csak szombaton leszek 36 hetes de már nem érdekel. úúúgy mennék már babázni..a szülés részét lkihagynám most.

me elintézem azt a pár dolgot ami még hátra van a kari ajcsikból a családnak. egy kis csoki dvd és kész. még veszünk egy kiszekrényt Lili lánynak de azt sztem csak szombaton.

ma elintéztem az ucsó vámprkodást..de utálom ezt a részét a terhességnek. nade ennyi volt. több gyerek nem lesz.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Nono, mi alapján tologatja a dokid a szülést?
Én is január 8-án szültem, az jó nap. De azért remélem előbb szülsz.

Csajok, úgy néz ki, jelentős javulás állt be az éjszakáinkban. Majd leírom, mit csináltam, ha érdekel valakit. Tkp semmi nagy dolog, de remélem megmarad az eredménye. :D

Judy, még nem jelzett vissza a sógornőm, de ha kell neki, akkor majd szólok, és küldd már el priviben a számot!

Karácsony: lesem az ötleteket, mi még nem találtuk ki az ajándékot.
A férjemmel apróságot adunk egymásnak, valószínű 1-1 könyvet, a gyerekeknek is szerintem lesz benne könyv, a többit még nem tudom. Kb. 2-3 ezer Ft-ot számunk rá fejenként, úgyis egy nagy halom ajándékot kapnak a nagy családtól.
De az biztos, hogy sütünk közösen mézeskalácsot, annak tavaly is sikere volt. Meg szeretnék valami családi "produkciót", a gyerekek verset tanulnak, mi meg a férjemmel valami könnyebb zeneszámot, amit előadunk a családi karácsonyon.

Nálunk egyébként idén nem lesz karácsonyfa sem, csak egy fenyőág.
24-én este otthon leszünk, aztán 25-én kora reggel országjáró körútra megyünk, végiglátogatjuk a szüleinket, mire 30-án hazakeveredünk, úgysem maradna a fenyőből sok minden...

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Jan 8 jo nap, akkor szuletett a tesom meg egy unokatesom is. :) :)
s.orsi
 
 


sztem cajok a mostani doki által számolt dátumról és módszerről senki nem hallott még. ezt figyeljétek.

ápr 1 ucsó menzesz
+ 7 nap (nem tom miért) az ápr8
+ 9 hónap az január 8.

Én végigszámoltam már kínomban h ápr 1 + 280nap uyge annyi a terhesség ideje hivatalosan az pont jan 5. Védőnő szerint ehhez mindig hozzá kell adni egy napot így jan 6. No de a jány mérete 37 hetes. mostmár kb 38 hisz egy hete volt 37.

de mindegy, nem rajtam múlik csakhát emlékeztek még a végére nem? szval bálna....

uxi: nekem fa nélkül nem ünnep az ünnep és nálunk jan 6ig szokott állnia fa általában vízkeresztig néha egy héttel tovább. Szilveszterkor is szeretem a karifát. hiányozna ha nem lenne. de persze ezt is midnenki maga tudja. :)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


mondtam apjuknak h dec 15 re ha nincs más dóga írjon már be a naptárba, szül az asszony :lol: . mondta jó. írtam a mikulásnak is, hátha meghallgat.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Hát Panny, tényleg másképp van nálunk. Mi nem vagyunk vallásosak, semmilyen vallásúak sem, sőt...! :wink: Nem tartozunk gyülekezethez, felekezethez, nem járunk semmilyen templomba, semmilyen vallást nem követünk. A rokonok nem fordulnak meg sűrűn nálunk, mivel a férjem 3 családtagján kívül jóformán senkink sincs. Ez is kiesett...Mivel a férjem napi 5 órát dolgozik kb, ezért a család szinte mindig együtt van. Amikor dolgozik, akkor is elugrunk hozzá szinte minden nap (most ritkábban, hogy költöztünk és pakolászok). Itt dolgozik 10 percre itthonról. Ha nem személyesen, akkor telefonon beszélgetünk 1-2 órát naponta míg nincs itthon, ingyen van a mobil.
A gyerekek tudják, hogy Karácsonykor sok ajándék van és minden olyan amire nagyon vágynak. Az értéke nem számít, ők sem az értékük miatt vágynak bizonyos dolgokra, hanem mert nagyon szeretnék. Ezért sem értem, hogy miért vannak ezek az értékhatárok. Persze a pénztárca vastagsága határt szab, de már jó előre félreteszünk ezekre az alkalmakra. Kapnak persze szüli és névnapokra is, de akkorra kevesebbet.
Az ajándékokon kívül nem készülünk mással vagy hát nem is tudom mivel kellene készülődni. A kaját még ősz elején megtervezzük, apa megfogja hozzá a halat, most somlóit is készít, halból halászlé lesz, idén süllőt is süt. Mindig Ő főz, készíti az ünnepi ételt.
Tündi már kezd nyűgös lenni, megyek most hozzá, nehogy sírjon, azt nem hagyom. Aztán jövök még, mert még nem olvastalak titeket végig.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Pókica!

Nem tudom másnak miért van megszabva a pénzösszeg,saját magam nevében tudok nyilatkozni...hát azért van megszabva hogy max.10.000ft jut egy gyerekre mert egész egyszerűen nincs több...hát ez a prózai oka...hiába lenne a vágya a fiamnak egy sokkal drágább akármi ha pénz nincs rá(de amúgy se venném meg!!)...és lehet h én csinálom rosszul(vagy apának nincs sajna zsíros állása :wink:)de én év közben sem tudok és nem is akarok a karácsonyra kuporgatni....év közben is rengeteg kiadás van a gyerekekkel kapcsoltaban(különórák tömkelege...pl.én ezekre sokkal szívesebben szánok mint drága ajándékokra..és még sorolhatnám)...másfelől pedig én magam is határt szabok..ha lenne több pénz rá akkor sem vennék ennél drágább ajándékot mert ismétlem,nem erről szól a karácsony sztem..ez egy vallásos ünnep,Jézus születésének ünnepe!
Természetesen elfogadom a te hozzáállásod is...minden családnak szíve joga eldönteni hogy milyen értékrend szerint él.

Amúgy azt a mondatod nem értem hogy rendben, hogy nem vagytok vallásosak, de te odatetted hansúlyozva h sőt...ez mit jelent???


Amúgy én apunak-anyunak,tesómnak és az ő két gyerekének veszek ajándékot karira de csak kis dolgot.Mi 24.-én este anyuknál szoktunk vacsizni,ott ünnepelünk velük,másnap megyünk a férjem apukájáékhoz,harmadnap meg az unokatesómék jönnek szintén anyuékhoz.És persze a 3 nap alatt megyünk temploba is...a nagyfiam Betlehemezik is....minden évben szokott szerepelni a templomban.

Nálunk is nagy karifa van minden évben és nekünk is jan.6.-ig marad meg.

Judy!

Nem,nem vettem rózsaszín cuccot::))...de sztem nem is fogok...ha netán kiscsajszi lenne akkor izzítom a tesóm és már készíti is a lány cuccokat(neki van egy 9 éves nagylánya,Jázmin)

Nono!

Kivi vok bejön e a 15.-e::))

Uxi!

Szimpi nekem a ti karácsonyozásotok is...bizit szupi lesz a közös produkció.
Én meg minden évben készítek a mi családunkról nagy naptárat anyuéknak,és kicsi kártyanaptárakat mindenkinek...ezeknek örülnek a legjobban.

M készítettünk a srácokkal hűtőmágnest ajándékba...úgy csináltuk h vettem fa csipeszeket meg kicsi korong mágneseket....azt ráragasztottuk és a csipeszeket kifestettük...a csipesszel ki lehet tenni képet a hűtőre....egyszerű és olcsó ,kedves kis ajándék....megcsináltuk a gipszkiöntéseket is és azokat is kifestettük...azok hátuljára is ragasztottunk mágnest,így azok is hűtőmágnesek lehetnek...nagyon élvezik a nagyok h ők is adhatnak ajándékot...büszkék magukra...na meg én is rájuk::))

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Elaludt Tündi, most jött el az én időm. :D
Valahol ott tartottam, hogy ajándékok... az én nagylányomnak pl az üvegfesték és valami bohókás karkötő a nagy vágya. A kettő együtt még 2 ezer ft sincs. De mint írtam, nem ez a lényeg. Én meg pont azt nem szeretném, hogy az árát nézzék a kívánságaiknak. Végül is Karácsony van, kívánjanak vágyuk szerint, hiszen gyerekek és ne árakat böngésszenek és számolgassanak. Ezért is írtam, hogy nem értem ezt a pénzbeli keret kérdést. Vannak dolgok amiket szeretnének, azokból mi válogatjuk össze a fejenkénti ajándékokat több szempontot figyelembe véve. De nem az ára az első, hanem hogy mennyire vágyik rá vagy mennyire másodlagos, mennyire hasznos stb...
Anettnak pl Angliából hozattunk olyan dolgokat amit nagyon-nagyon szeretne, de sajnos nem kapni itthon. A kicsik ajándéka pénzben a legtöbb mert a fiunk hot weels-es, így olyan pályákat is kap, a pici pedig FP játékokat kap többségében, mert azok nem romlanak el már másnap. Az egy dolog, hogy pl csak az ugráló zebi volt 21 ezer ft. De Karácsony van és szeretem hogy nagyon boldogan nosztalgiáznak egész évben az ajándékokról és örülnék ha felnőtt korukban is jó emlék maradna meg, amolyan "tündérnap" mikor minden teljesül.
Nekünk ez a Karácsony, mivel nincs vallásunk, nincsenek szinte rokonaink (legfőképp rég nem látott), a család mindig együtt van, mivel apa keveset van távol tőlünk a nap folyamán. Így akár minden nap Karácsony lehetne. :D
Az ajándékoktól függetlenül nálunk is a szeretetről, békéről, családról szól ez a nap IS, de hát elég szomorú lenne, ha az év többi napja nem ezekről szólna, így ez természetes. A Karácsonyt ezeken felül az ajándékok teszik plusszá.
Valamint nem is arról szól, hogy mindenki várja, hogy kapjak, kapjak, kapjak, hanem mindenki izgul, örömmel van, hogy annak amit adok, hogy fog örülni a másik. Azzal, hogy megkapják vágyaik álmait, nem pusztítom az érzést, hogy "öröm adni", hiszen ez neveltetés kérdése, amit egész évben adsz nekik erkölcsileg. Nem attól fog kialakulni, hogy rajzolsz a másiknak Karira.
A közös mézeskalács sütést viszont tervezem, remélem két hét múlva már rend lesz.

Uxi, írd le, én kíváncsi vagyok!

Nono, annyira megértem az érzéseid, tarts még ki egy kicsit! A fiam született december 15-én. :D A lányom dec 18-án, de csak hogy épp elfogyjon a bátyja tortája és kezdhessük az övét. :wink:
Izgalmas lesz, mert dec 20-ig reménykedik az ember, hogy megszülessen, utána egy hétig azon, hogy jaj csak ne most az ünnepek alatt. :) Én is így reménykedtem, túl is hordtam őket. Drukkolok neked!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Olyan sokáig írta, hogy közben írtál Te is. :)
Persze, mindenkinek más az anyagi kerete, mi sem vagyunk milliomosok, de kuporgatásról azért szó sincs. :lol: Apának sincs zsíros állása, bár a maga ura. A mondandóm lényege inkább az, hogy a gyerek ne az ár által álmodjon, legalább ezen a napon ne. Az ajándékokat sem decemberben kell egyben megvenni, mi már szeptemberben elkezdjük. Én csak azt mondom, hogy Te is pl csak az árról beszélsz. De miért lenne baj, ha a gyerek egy 1 m-es dínós autópályára vágyik? Az egy dolog, hogy 17 ezer ft-ba kerül. De a 3 éves fiam ezt nem tudja. Azért ne vegyem meg neki mert többe kerül mint a magamban felállított nevelési célzatú mérce??? És ezt hogy mondjam el neki??? Mindig megáll a kirakat előtt, megnézi, otthon mesél róla. Mondjam neki, hogy nem kaphatod meg fiam, mert megvehetném bár, de túl drága és okulj ebből?
Nem látom értelmét annak sem, hogy leüljek velük éa apának készítsünk pl egy hűtőmágnest, apa is leüljön velük és rajzoljanak nekem. Mivel nem is telik el úgy na, hogy ne kapnánk rajzokat, kézlenyomatokat, gyurmafigurákat, gyöngyfűzött apróságokat tőlük. Ez mivel lenne más mint a többi napon?

A sőt, egyszerűen annyit jelent, hogy nem vagyunk hívők, sőt, inkább ellenkezője. Nem értem mire jó bármilyen vallás. Ennyi. A legjobb ha az ember önmagában hisz és csak magára támaszkodik. De ebbe nem érdemes belemenni.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


pókica: dec 15? Az jóóó, a dec 18 meg azé tetszene mert aznap leszünk 6 éves házasok, szval mind a kettő és igen 20-a után neee mert itthon akarok lenni! :lol: Én is valahogy így vagyok ezekkel az ajándéákokkal. Szeretném ha örülnének, ha épp 25ezer a chou chou baba amit kíván megkapja. Mi is kapunk tőlük sok sok rajzot és egyebet és sokat foglalkozunk velük. Apa minden este leül játszik velük Mikura pl kapott egy aqua gyöngyös készletet a kiscsaj de voltam akor béna h kiöntöttem a fele elveszett és ezért másnap vettem neki hozzá egy kiegészítő készletet. De az ajándékok mellett én is szeretném ha éreznék ez nem csak erről szól hanem van benne valami plusz is. ez pedig a vallás az ünnep az h együtt vagyunk a nagycsaláddal h elmegyünk megnézzük a Jézuskát és a betlehemet a templomban. nem is tudnám elképzelni h ne adjak semmit pl apának vagy a szüleimnek és nekem is első h azt amire vágynak. Apának most nagyon szuper dolgokat találtam de általában rá igaz szokott lenni nem kér semmit ha meg tetszik neki valami az vagy nem kapható a Föld nevű bolygón vagy nem tudom megfizetni de idén 3at is kap aminek nagyon fog örülni. Ritka h ennyi összejön és valóban szíve vágya ezért megvettem neki és nem érdekelt h mennyi mivel telt rá most épp. Nem volt amúgy mindig ennyire egyszerű, akkor mi is elöbb elkezdtük megvenni a dolgokat most csak november körül kezdünk neki de ennek nem az anyagi az oka sőt nem is a baba érkezése hanem h még kicsik és változik az álmuk is sokszor. de ha nem lenne rá egybe mi is vesszük nekik már ősszel is.

Amúgy értem mire akar kilyukadni panny is . Barátnőm full gazdag se vallás se semmi és már 29 éves. otthon lakik egy luxus villában. Megveszi amit gondol (pl apjának 30 ezerér pizsit merthát akinek ennyi van annak már venni se tudsz mit) családi ebéd nincs mert midnenki mást szeret így az anya rendel (is) meg főz néha egy két dolgot, a karifára minden évben új díszeket vesznek, délben átadják egymásnak a sok semmit mert igazából nem is titok h egy felnőttnek venni olyat amin meglepődik amire vágyott az nehéz, barátnőm is magának veszi amit akar és odateszio fa alá és úgy tesz mitn aki örül neki holott már egy ideje megvette. ez nem ünnep. midnenki trénngben. este átmegy a barátjához amit vár egyedül mert ott ugyan panelban laknak és kicsi és midnen régi de igazi család jön össze igazi ünnep igazi emberekkel érzésekkel és ott nem számít az ajándék mert ott van család, bár vallás nincs. de más mint egy full gazdag üres karácsony.
Szval a pénz értem h nem midnen és persze vannak keretek, mi sem veszünk 100ért plazma tv-t nekik mert épp kitalálták h legyen (nem lesz a szobájukban tv, nem engedem h ők döntsék el mit és mikor néznek kb kamaszkorukig tuti) de ha szeretne vmit amire telik én is megveszem neki még akkoris ha több mint amennyit gondoltam h költök rá. Persze szeretném ha érezné h van ami túl drága és erről szoktunk is beszélgetni de csak nagyon érintőlegesen.
Ez a pénz kérdés amúgy is necces dolog. Nálunk sosem volt és anyum mindig el is mondta h mennyire gáz a helyzet én pedig kicsiként nagyon aggódtam h mi lesz éhen halunk? nem lesz áram? az uramék nagyon szegények voltak de náluk sosem volt szó arról h nincs. mert a szülei szerint a gyereknek ez csak stressz nem az ő dolga megoldani és nem kell tudnia ha épp hó végére üres a kassza. az h nem kaphat meg dolgokat pedig mindig mást mondtak neki h pl ez már van vagy hasonlód van vagy felesleges stb. és az uramnak sosem az maradt meg h pl fáztak vagy hideg volt hanem mindig körítettek vmit a szöklők, most legyen takaró-buli, be az ágyba melegedni stb, meséltek. és nem azt mondták arra ha nem volt péz pl fűteni h most azért mert nicns pénz hanem h összebújjunk. szval másképp nevelték és eldöntöttem ha nem lesz pénzünk akkor sem terhelek egy gyereket ezzel. ez nem az ő dolga sem megoldani pláne nem ezen stresszelni. ha tudom megveszem neki ha meg nem kitalálok vmit amit tudom h elfogad. és érdekes módon nem én lettem a sporolósabb hanem az uram akinek sosem mondtájk h nincs h most másra kell. :roll:

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


hidegfront ide vagy oda meg se kottyan...pedig bíztam benne hátha....nade a 15-e olyan klaszs dátum lenne....hm kihúzom a biliből a kezem. 8)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


dr_nono írta:sztem cajok a mostani doki által számolt dátumról és módszerről senki nem hallott még. ezt figyeljétek.

ápr 1 ucsó menzesz
+ 7 nap (nem tom miért) az ápr8
+ 9 hónap az január 8.



Dehogyisnem hallott. Ez a hivatalos számítási mód, minden doki így számol.
Csak épp pont erre az egy hónapra ez a szabály nem működik.
Ugyanis ha április 1 az utolsó mensi, akkor január 6-án töltöd a 40 hetet. Nekem április 2 volt, és január 7-én voltam pont 40 hetes. Mégis a hivatalos papírokra mindenhol január 9-et írtak, ami 40+2 volt.

Januári és akörnyéki babáknál ez nem igazán pontos.
Egyszerű: azért, mert a terhességedbe nem esik bele a február , így a 9 hónap között nincs 28/29 napos, csak 30 és 31 napos. Emiatt nem jön ki pontosan 40 hétre a hivatalos orvosi (menstruáción alapuló) számítás szerinti terminus, hanem két nappal utána van.

Amúgy nem érdekes, nekem is csak azért volt jelentősége, mert így két nappal tovább vártak volna túlhordás esetén, de nem következett be, Samu pont a mensi szerinti betöltött 40 . héten indult meg.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Ajándék:mostanában sok mindent kaptak a gyerekek, és különösen Emin azt látom, hogy nem tudott már igazán örülni semminek, csak követelőzik, egyre többet és többet akarna. Úgyhogy most emiatt egyelőre pihentetjük az ajándékozás dolgot, karácsonyra egy valamit kapnak, pont azért, hogy tanulják meg értékelni.
Ha sok van, annak sem örül jobban, sőt, ellenkezőleg.


Egyébként mi is úgy gondoljuk, van egy fontosabb Ajándék, akiről eredetileg szól az egész karácsony.:wink:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


jaaa, értem uxi. Akkor végülis az én dátumom a jó. ez megnyugtat. A net hozt ki a jan 5-t nem is tom már melyik kalkulátor és amikor a 280 napot leszámoltam is jan 5 lett csak a védőnő mondta tegyek hozzá egy napot és az az én napom. de nem tettem végül mivel az uh-okon végig nagyobb volt a baba az elején és nekem is volt egy sanda gyanúm h elöbb foganhatott így maradt ez a nap és most is ugye már a 35. héten 37 hetesnek felelt meg szval azért nem toligásztam. Igazából nincs ám jelentősége h 40 vagy 40+2 nap a kiírás szerinti dátum, ez csak az én lelkemnek számít.
Azért a dec 15öt szugerálom. :)))

hm így visszaolvasva magam elég ucnsi lehetek, ne hari csajok h csak a szülésről és a mikor szülésről vagyok képes beszélni. :oops:

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Uxi ott a pont :wink: :wink: ...pontosan erről próbáltam itt írni oldalakat...hogy ennek az ünnepnek koránt sem az a lényege hogy nagy ajándékok és hogy erre emlékezzen majd a gyerek hogy milyen jó volt mert megkapta a vágyott ajándékát..asszem Pókica elbeszélünk egymás mellett...úgy látom annyira más világban élünk és annyira más értékrenddel hogy inkább hagyom a témát...

Csak hogy értsd...hiába vágya a fiamnak a Star Wars-os fejre tehető akármi 28.000-ért én nem veszek neki olyat...először is nem tudok ennyiért ajándékot venni,másodszor nem is akarok mert nem gondolom h ettől lesz boldog...a boldogságnak nálam más értelmezése van.

Én biztosan állíthatom hogy így is boldog a fiam,márpedig azért mert szeretet kap sokat a szüleitől,a testvéreitől,a nagyszüleitől és törődést és odafigyelést....na bumm,nem kapja meg azt a 28.000ft-os játékot...semmi lelki problémát nem fog ez okozni nála....tanuljon meg örülni annak amit kap és hál'istennek bejött az eddigi nevelés mert bárminek örülnek a srácok....én is észrevettem mint Uxi h kezdtek követelőzni....ott tettünk a végére pontot...természetesen meghallgtom h mi tetszene nekik és abból választottam most is úgy hogy igazságosan pont 10.000ft körül legyen fejenként...én fontosnak tartom előre betervezni az összeget mert fix pénzből élünk,nincs hova nyúlni ha kifogy a kassza és szeretek előre tervezni.

Tényleg nem érdemes a vallás témába belemenni csak ha már te tettél számomra negatavvéleméynt a vallásról,akkor elég nehéz megállni h ne fejtsem ki a véleményem.

A vallás nem arról szól hogy én bárki másra számítanék vagy arra h más majd megoldja helyettem a problémákat.....én vallásos emberként is hiszek magamban és nem támaszkodom másra...
Nekem nagyon fáj ha valaki ilyet ír h nem érti mire jó a vallás ha nem is ismeri...lehet természetesen nem vallásos életet élni és elutasítani Istent....de léccccci ilyet ne írj h nem érted mire jó mert ezzel megbánthatod azt aki meg hívő és vallásos....egyébként a vallás és a hívő élet rég nem arról szól amiről te írtál.És tényleg nem megyek bele....mégegyszer ,nem arról van szó h te rosszabb lennél attól h nem vagy hívő,csak ne becsméreld le azt aki meg az.

Nono!

Természetesen én se terhelem azzal a gyereket hogy nincs pénz a 28.000ft-os játékra...szimplán elmagyaráztam a 8 és fél éves gyereknek h apucinak mennyit kell ezért dolgozni és már így is sokat dolgozik...erre azt válaszolta a fiam h akkor inkább nem kell csak legyen többet itthon....asszem ez mindent elárul...többre értékelik az együtt töltött időt mint a drága játékot....mert sztem egy gyerek bármivel el tud játszani mert egy gyereknek van színes fantáziája és nem kell ahhoz kimondottan csak az az egyetlen játék amit pl. a mimimax reklámoz és vagyonokba kerül.

Nekem nagyon szimpi ahogy a férjedet nevelték a szülei!!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny: én nem tudtam elkerülni a dömpinget az ajándékok terén, ebből hoztam ki a legtöbbet nekik. mára látom rajtuk nem igazán érdekli őket mit kapnak és mennyiért scak jáétszunk velük. Az nagyobb ajándék. Így ha bármit kapnak mindig együtt játszunk és próbáljuk ki és így értékeli az együtt töltött időt és érzi h nem az ajándék a lányeg. a régi dolgokat is elővesszük és sokat foglalkozunk velük.

Vallás. sokan tévhitekben élnek. Sajnos sok olyan ember van ajki Istenre hivatkozva olyan dolgokat vállal fel amihez amúgy nincs ereje. És sztem ez nagy hiba. Pl nem egy család van a templomban ahol több gyerek van, 4-5 de betegek. Már az első is és a 3.4. meg downos, a komoly szívgyógyszerekre nem telik ed nem védekeznek igazán merthát Isten adta. Na ezzel én nem értek egyet. De azért nem ez jellemző, sok jómódú is van (jómód idézőjelben) mert nem extra gazdagok de látszik h nem éhenkolbászok és tudják az aranyközép utat. Sztem a hit Isten és a vallás ad valami olyan pluszt amit amúgy nem lehet máskép megszerezni. Persze ehhez az is kell h akarja az illető és tegyen érte de akit így neveltek annak ez természetes.
Én többször voltam nagyon nagyon mélyen, mikor már semmi nem húzott volna ki a gödörből és akkor egyszerűen imádkoztam és olyan bután hangzik tudom sokaknak de jobb lett tőle. Néha voltak olyan pontok amikor azt mondtam feladom de attól h elmotyogtam egy imát jobb lett. persze ehhez az is kellett h higyjek Istenben.

panny a férjem nevelése...hm, sokmindent hasonlókép teszünk mint a szülei de sokmindent elvetek. a férjem egy olyan embert választott magának (személyemben) aki elég karakán. Fogalmazhatnék durvábban is de magamról beszélek hát remélem érted a célzást. Én irányítok. A huga detto olyat választott aki irányítja. A gond csak az h nem mindegy h az irányító milyen....mert ha zsarnok az nagyon nagy baj...szval veszélyes az ő nevelési módjuk is sok tekintetben de valban van egy két olyan klassz dolog amit én is úgy teszek mint az anyósék és nem úgy mint anyumék. érdekes amúgy h mennyire másképp működtek az uramnála dolgok csak azré tmert ők sokkal mélyebben gyakorolták a vallást mint nálunk ahol apum egy az egyben kijelentte h nem hisz. Anyum hitt, tanított minket ezekre de apum sokáig elutasította csak nagy ünnepkor jött velünk misére mert anya akarta. és annyir amás volt az uramnál ahol mind a 2 fél egyszerre hitt és gyakorolta.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


panny azért más ám 4 gyereknek venni ajcsit meg más 2nek. szval nálunk ahogy nő a gyereklétszám csökken a mennyiség. már én is szelektálok. tavaly még nem tettem de nagy barom voltam. amire rámutatott megkapták....hát nem mondom h a fele a tárolóban másik fele az ágy alatt. sosem játszott vele...csak megvettem. sztem kompenzáltam vmit...h mit? talán h nem voltam mellette mikor annyira beteg volt és államvizsgáztam....azt hiszem nem tudtam feldolgozni és ezzel egyenlítettem a számlát magam felé...tök felesleges volt. hülye voltam de már mindegy. mostmár igyekszem ésszerűen vásárolni de még mindig bennem van h elveszíthetem és akkor nehéz ellenállni midnen cir car kívánságnak....ez nagyon mély nyomot hagyott bennem. És ha a lányom kap akkor a fiamnak is jár...vele szemben persze nincs ez az érzésem de ami jár az egyiknek miért ne járna a másiknak.... :roll: no persze a gyerek attól gyerek h ezt érzi és ki is használja.....de nem az ő hibája.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Nono, szugeráld csak. Hátha előbb kijön.
Én is szerettem volna dec 28-at, de Samó nem értette. :lol:

Ó, bakter, lehajoltam, és valami megfájdult a derekamban :shock: :shock: :shock: . Mi ez? ALig bírok megmozdulni. Váááááááááááá :x :shock:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Hű csajok, nem bírok innen felállni. Lábra állni sem. :shock:
Asszem ez lehet a lumbágó? :roll:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Ha mán itt ragadtam, járatom a szám... izé... a kezem. :lol:


Ajándék: én értem, amit Pókica írtál. Az emberek többféleképpen is kifejezhetik a szeretetüket egymás iránt, s van, aki ezt az ajándékozásban tudja leginkább megtenni. S a karácsony ennek kiváló alkalma. Nagy örömet okoz, ha örülnek annak, amit kapnak, s pont azt kaphatják, amire vágytak. Nálunk most pont amiatt van korlátozás, amit írtam, mert már nem tudtak semminek örülni. De én is szeretem megadni, amit igazán szeretnének. Bár ha jobban belegondolok, ők mindent szeretnének :mrgreen: , egyszerre az egész játékboltot.


Én ateista családban nőttem fel, mégis nagyon jó emlékeim vannak a karácsonyról, együtt volt a nagy család.

Mikor hívő lettem már felnőttként, akkor fedeztem fel, hogy tkp "duplán" is ünnep lett a karácsony. Még emlékszem, milyen izgalommal vártam az első ilyen karácsonyt.
Nem lett vagy-vagy, hisz megajándékozzuk ugyanúgy egymást, és mindenekelőtt ünnepelhetjük Jézus születését.


Nekem a hit Istenben való bizalmat jelent, erre alapozódik az egész életem, Vele való kapcsolatban élek, kikérem a tanácsát, örömmel veszem a vezetését. Nem egy szabályhalmaz, hanem egy boldog kapcsolat. Ettől még van önbizalma az embernek, sőt, nagyszerű tudni, hogy Ki is az, aki szeret bennünket.:D És hát vállalom, nem magamra támaszkodom, megteszem azt is néha, de rájöttem, hogy az Úrra sokkal jobb támaszkodni, nála jó kezekben van az életünk.


De ez már tényleg messzire vinne, meg erősen offtopic is.:P :wink:

Meg kell próbálnom felállni. :oops:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Csak pár sort...
Szó sincs arról, hogy nálunk az ajándék kárpótolná a szeretetet. Minden megvan, minden törődést megkapnak mint más normális, békés, szerető családban. De karira megvesszük azt, amire vágynak. Ennyiről szól a történet. Azt pedig nem vettük észre, hogy ne örülnének már az apróságoknak sem, a követelőzésnek még a szele sem érintette meg őket. Biztosan azért, mert év közben nincsenek elhalmozva, csak ünnepekkor.
Arról pedig nem mi tehetünk, hogy jóformán nincsenek rokonaink, akikkel együtt is ünnepelhetnénk Karácsonykor.
Panny, nem akartam senkit megbántani vallás ügyben, ezért is fejeztem ki magam ennyire szépen és nem írtam le amit gondolok erről a ...hm...témáról. Nem értem mi lehetett bántó, de ha már a soraim azok voltak, akkor jobb is ha nem tudod mit gondolok erről. :lol: :lol: :lol: De ezt nem is kívántam megosztani és nem is kívánom természetesen, mert mindenki magánügye hova költi a szabadidejét, érzéseit. Itt inkább örüljünk a pocaklakóitoknak, izguljunk nono szülési ideje miatt és hogy neked milyen nemű lesz a babád. :wink: Erről (is) szóljon ez a fórum és hagyjuk az esetlegesen vitát ébresztő gondolatokat.
Inkább írd le a mézeskalács receptedet, mert nem találok olyat ami finom is és nem lesz kőkemény napok múlva is. :D
A többieket majd később olvasom, még csak most sikerül összeállítanunk az egyik ágyat. :oops:

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Csak itt ragadtam én is és elolvastam mindent. :D
Nálunk ilyen tetszik az egész játékbolt, nincsen. A fiam rendkívül válogatós, csak a dínós és hot weelses dolgok érdeklik. Így nem kell attól félni, hogy megvetetne mindent. Mindig olyan dolgokat kér, amivel a nővérével játszhat együtt, egyedül ritkán játszik, ők mindig össze vannak bújva. :D
Mint írtam az előzőekben, nálunk az ajándék nem kárpótol semmit. Az ajándék az ajándék. Nem kell többet belelátni mint ami valójában. Karácsony van, ajándékot kapnak, azt amire nagyon vágynak. Emellett mi még szeretjük ám őket! :lol: :lol: :lol: Tehát nem több, mint ami. Pont. A szeretetünket nem helyettesíti, minket sem, nem ezért adjuk. Csupán ajándékozunk, ennyire egyszerű. :wink: Amit veszünk, az sosem kerül az ágy végébe egy darabig, játszanak vele míg tönkre nem megy vagy el nem használódik. Ésszerűen válogatunk a kívánságok közt, pl a star warsos sisakot nem venném meg, de nem az ára miatt. Inkább a sokáig használhatóakat részesítjük előnyben...
Tünike felébredt, már vigyorog.
:lol:

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: