Új privát üzeneted érkezett!

Pindi, tényleg hova tüntél??? Jól vagy?????????????????

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Köszönöm anyucik!

Sajna, az én munkáltatóm nem kifizetőhely :roll: :evil: , de már nyomon vagyok.
Igaz, holnap nem fér az időmbe, jövő héten meg irány a magas Tátra! 8)
(de most az az első :oops: )

Kép
Kép
pepitanna
 
 


Svedbaba: miért hány gramm Lorenz? elvileg féléves korára kellene megdupláznia a súlyát.

nálunk továbbra is terítéken a hasfájás..ma már sírtam is..teljesen kétségbeestem, mert 2 napja nem volt kaki. és vonaglott a gyerek a fájdalomtól. felhívom a dokit, azt mondja adjak neki espumilsant. mondom neki, h nem lehetne kérni egy beutalót egy gasztroenterológushoz? mondja, h végül is elvihetném :shock:
március 11-re kaptam időpontot, nesze neked magyar egészségügy. sajna a bnőm anyukáját nem tudom felhajtani, a bnőm kint él külföldön és nem reagál az üzeneteimre.. úgy érzem, h teljesen magamra vagyok hagyva. a doki eldöntötte, h ez egy élettani jelenség engem meg üssön meg a guta a szenvedő gyerekkel. most naplózom, h mit eszik, hátha abból kiderül valami. nagy baj nem lehet, mert amúgy jókedélyű, már próbálgat mászni, sokat kacag. de amikor elkapja ez a hasfájás..szörnyű.

na mára ennyit, mert felváltva próbáljuk altatni apával, mert őnagysága nem hajlandó aludni, tudniillik 7-kor bealudt a cicin és nem tudtam felkelteni (anyám nem engedte) köszi anyu!


pusza,
¤mia¤
Vendég
 

 
 

Sziasztok Anyukák és Babukák!

Jelentem élünk. A múlt szombattól nagyon nagyon kiborultam, többek között ezért sem voltam. A kicsi fiam is inkább átment mostanában rosszaságba, hát viszlát mintababás lét. Szegénykémhez iszonyatosan nem volt türelmem. Ráadásul azt hiszem most kezdek összeomlani. Abszolút nem érdekeljük a férjemet, nem hív fel, e-mail-t sem ír. Egyszerűen számomra ez az egész totálisan felfoghatatlan.

Na de nem panaszkodni jöttem.
Pepitanna, üdv ismét köztünk, gyönyörű a kislányod, csak nyugodj meg és ne idegeskedj, visszajön az a tejcsi rendesen!!!
Svédbaba, Lóri de ügyin ül... Bár ma Krisztiánom is egyedül ült vagy fél órán keresztül :) A farsangi jelmez nagyon jóóó, a hintáról nem is beszélve. Nem tudom Krisztiánt meddig bírná :D
Mia, Martin egy szuper mosoly pasi, nincs vele semmi baj, és még szépeket is produkál :) Az meg ne jusson többet eszedbe, hogy sokat stresszeltél a terhesség alatt. Én állandó szorongásban és stresszben voltam, ugyanis kezeletlen pánikbeteg voltam/vagyok, Krisztiánon semmi sem látszik ebből. Mondjuk mostanában furán viselkedik, de ez inkább a mostani körülmények miatt van.
Morca, jesszusom Matyi Tarzanos bemutatója :D hát nem lesz semmi a két srác után futnod :)

Mi is bölcsisek leszünk már ha találok valami munkát. Én is úgy terveztem, hogy itthon maradok a csöppel, meg hogy gyes alatt szülöm a másodikat, de ez a terv fuccsba ment. Most ott tartok, hogy imádkozom, hogy holnap jöjjön a gyes, tudjak pelust meg kajcsit venni a gyereknek.
Jah igen Krisz szépen osztogatja nekem a puszikat, olyan édes, megzabálom. :)
Csak hogy én is mondjak új produkciót! :D

Na megyek, soksok puszi

és köszönöm, hogy hiányoltatok, jól esett.

Kép

Kép
pindimano
 
 


Sziasztok Anyucik!

Svedbaba:Emlékszel mit írtam a múltkor a védőnővel kapcsolatban.. :wink: Ne aggódj, Lóri tutira nem éhezik az biztos!!!!!!!!Azt nem értem, hogy miért nem fejlődhetnek a gyerekek a saját kis ütemükben.. :roll: Anno engem meg mindig azzal piszkált a védőnő, hogy a Matyi kövér. Szerinted?? 8)

Mia: Nagyon sajnálom Martint.. :cry: remélem, hamar megoldódik a problémátok! Jó ötlet a napló, lehet, valószínű hogy a hozzátáplálás viseli meg a pociját! Ákosnak is most volt székrekedése, napokig nem tudott kakilni. A dokinénink javaslatára tegnap adtam neki fél glicerines kúpot, az segített. Ma már magától kakilt, bár elég nehezen ment neki. :(
Valamelyik nap olvastam valahol, hogy mielőtt felállnak vagy mászni kezdenek a babák, előfordul székrekedés!! Reméljük, hogy csak ilyesmiről van szó.. Hova mentek gasztroenterológiára? Márc. 11:???? És addig szenvedjen Martin?? Jó vicc.


Pindi: Felfoghatatlan, amit a férjed művel.. :shock: Úgy tűnik nincs mit tenni, tovább kell lépned, mert nem számíthatsz rá.. :( Nem omolhatsz össze, mert Krisznek szüksége van Rád és most jobban mint bármikor.. Ha az segít, gyere sűrűn, beszéld ki magad, rám, de szerintem mindannyiunkra számíthatsz ez ügyben. :wink:
A pánikbetegséged miért nem kezelteted?? Nagyon fiatal vagy még, ne nehezítsd a saját dolgodat.. :wink:
Milyen pelenkát használ Krisz?

Kislány:Szerintem Hanna baba is pontosan tudja, hogy mire van szüksége.. :wink: :wink: Neki így jó. Lehet azért szopizik csak éjjel, mert nappal nincs hozzá türelme. Inkább pörög-forog!!! :P

Pepitanna: Nagyon édes Panni baba!!

Nagyon szépen ügyesednek a babácskák!!! :wink: :P

Pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Mia: Még annyit, hogy az őszibaracklé jó székrekedés ellen!!

Pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Húú csajok ezt még el kell mesélnem!!

Matyikám, mostanában arra hajt, hogy kicsináljon, szó szerint az idegeimen táncol... :shock: Ma például, kért almát és azért kezdett sikítva ordítani, mert nem a piros felén szedtem le a héját.. :shock: :shock: :P Este pedig elsétáltunk még popsitörlőért, és vissza felé az apja kezét fogva rosszalkodott. (pocsolyákba ugrált konkrétan)
Többször is kérdeztem, hogy fel ül-e a babakocsi elejére, de mereven elzárkózott az ötlettől. Rá pár percre elkezdett szakadni az eső és és okosan, megjegyeztem, hogy már nem is tudna ráülni, elázott. Na erre megint olyan ordításba kezdett, hogy már pedig Ő fel akar ülni. Hazáig ment a műsor.. :roll: Egy picit provokál a drágám.. Kora estig birom is a kiképzést, de néha már estefelé elszakad a cérna. Ma is többször rákiabáltam.. :oops: Pedig nagyon nem az én stílusom..
Ákos meg megint óránként ébredt éjszaka, nem aludtam valami sokat. Lehet, hogy ezért is fogy el hamarabb a türelmem.. :oops: Na meg ez az esős idő..

Csak jön már a TAVASZ!!!!!!! :P :P

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Mia, először Neked írok. Én már sokszor adtam Hannának fél glicerin kúpot, mert székrekedése volt napokig.Nyugodtan adhatsz Te is neki, semmi baja nem lesz tőle. Maximum annyi, hogy kakis lesz. :lol: :lol:
Egyébként pedig valahol azt olvastam, hogy azoknál a babáknál, akiknél megkezdik a hozzátáplálást, elég gyakran van az első időkben székrekedés. Ennek oka, hogy a szervezetüknek át kell állnia, hiszen eddig csak folyékony formában kapták az ételt. Szóval pánikra semmi ok szerintem.

Pindi, igaza van Morcának két dologban is. Ha valóban pánikbeteg vagy, gyere, beszélj velünk, vagy keress fel egy szakorvost. (Én sok-sok éve depis voltam kemény 2 évig............. és most ITT vagyok, boldogan!!!! :lol:
Másik: valóban nem vagy abban a helyzetben, hogy feladhatod magad. De nem is ezt teszed. Egyértelmű, hogy helyén van az eszed. Tudod,hogy Krisznek szüksége van Rád, és miatta nem eshetsz össze, vnem onulhatsz a sarokba. Okos és ügyes csaj vagy Te!! Bírod a strapát!!! Az meg hogy a férjed olyan amilyen, neTéged szomorítson el. Krisz apukája nem tudja mit veszít. Nem Te vagy kevesebb, hanem sokkal inkább Ő. Szóval valóban semmi okod a befelé fordulásra!!!! (De ha sírni akarsz, vagy beszélni velünk, nyugodtan tedd meg........... fogjuk a kezed!!!!!!!!!)

Morca, igen a nem alvás okozhat türelmetlenséget............ de ne legyen lelkiismeretfurdalásod miatta. Inkább próbálj meg pihenni. Húúh, és máris kezdeni akarod a kozmetikát!!!! Nem lesz egyszerű!! De teher alatt nő a pálma!!!! :lol: :lol: Majd ha (esetleg) elfáradsz, gyere, feltöltünk energyivel! :lol: :lol:

Pepitanna érezd jól magad a Tátrában! :lol: Jó kirándulást, vigyázzatok Magatokra! Aztán pedig gyere mesélj majd! :lol:

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


p.s.: Drukkoljatok, hogy Apa megnyugodjon. A számítógépe már megint szivatja valamiben, és ilyenkor hozzá sem lehet szólni....... én is lapítok itt ezerrel, mint amikor egy kisgyerek valami rosszat csinál.... Jobb, ha most befogom a szám, mert mindjárt megharap.... :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


sziasztok,
köszi kislány, a kúpot én is kipróbáltam, kakilt tőle, engem inkább a hasfájdalmai aggasztanak..nyomja fel a mellkasát és sír. a védőnő szerint kólikás..meg talán a foga..szóval tippekből tele a padlás. azt remélem csak, h ez is elmúlik egyik napról a másikra. mert nagyon magamra maradtam ezzel a bajjal.
apával azt beszéltük meg, h a panaszok így folytatódnak, a jövhéten felkeresünk egy magán dokit. sztem ez a gyereknek nagyon rossz, nem beszélve arról, h ha valamilyen ételintoleranciával állunk szemben, ez sosem fog így kiderülni én meg etetem vele tovább..szóval eddig jutottam.
Pindi: nagyon erős vagy Anyuci, le a kalappal előtted..azt nem értem, h a párod családja miért nem tesz vmit..de mondjuk ha jobban belegondolunk teljesen irreális amit tesznek veletek..
Morca: tegnap szomorúan ballagtam hazafelé a kutyákkal (séta volt) és találkoztam a mindig határozott, vidám bnőmmel..hát nem volt vidám és a határozottságának is huss..az oka a 1 1/5 éves kisfia, aki az őrületbe kergeti a dackorszakkal..mindenre NEM a válasz és azt csinál amit akar. akkor ép a szomszéd lépcsőház rámpáján rohangált fől s le, az anyukája meg könyörgött neki (amikor odaértem már üvöltött) hogy induljanak már haza. ez sajna az az idő, amikor feszegeti a határokat, h meddig mehet el..fel a fejjel.. ;)

na lépek fürdeni,
jók legyetek,
pusza
¤mia¤

holnap megyünk autósülést venni..
Svedbaba?
Pindi: megy a csííííí +++++++++++++++++++++++++++++++++
Pepitanna: jó utat!
Vendég
 


Szia Mindenki!

kislány - Ahogy a férjedről és a számítógép viszonyáról írsz, teljesen átérzem! Ugyan ezt csinálja az én "uram" is! Fülem, farkam behúzva lapítok olyankor a sarokban. :? :wink:

mia, morca - Ez a dackorszak amit emlegettek és tapasztaltok én ettől rettenetesen félek. :roll: Már csak azért is, mert én is marha akaratos voltam. :oops: Anyukám mindig mondja mosolyogva, hogy reméli egy részét legalább visszakapom.
mia - Hogy sikerült az ülés vásárlás? MAjd osztd meg velünk a tapasztalatodat, mert hamarosan mi is indulunk beszerző körútra.

Pindi - Legyél erős anyuci! Kisfiadnak Rád van szüksége!

Képzeljétek, másfél napig újra fejtem minden szopi után és újra dől a lé!!! :lol:
Biztos apa utazása izgatott fel(Rigába ment 5 napra), de holnap éjjel már érkezik haza. Egyre nyugodtabb vagyok.

Köszi mindenkinek az ötleteket, a bíztatást! Kellett a lelkemnek!

Anyukám itt volt szerdától ma reggelig, előre úgy képzeltem, hogy akkor rengeteg szabadidő majd az ölembe hull. Így is lett, de a lakás rendbetételének estem neki! Ragyog az egész ház! Igaz, magamra nem volt időm, na majd ha Pankó felnő...
Evvel kapcsolatban meg mindig avval nyugtatom magam, hogy ezek szép és visszahozhatatlan évek. Élvezem és a lányomnak/családnak élek. Most ez a legfontosabb! És megismételhetetlen!
Hétfőn reggel meg indulunk snowbordozni. Klassz havazást ígér a meterológia! NAgy mínuszokkal! 8)

Ja! A munkáltatóm nem kifiztő hely, ezért már az OEP-et is megjártam. Agyrém! :evil: Köszi csajok ebben is az infót!

Mennem kell, ébredezik jajgatörp...

Pihentető (?) hétvégét mindenkinek! :wink:

Kép
Kép
pepitanna
 
 


Sziasztok!

Először is köszönöm mindenkinek a bíztatást! Nagyjából megnyugodtam. Igazából tudom, hogy nincs semmi baj Lórival, olyan vidám és mozgékony baba! Majd utoléri magát! (A születési súlyát nagyjából megduplázta, de itt van egy növekedési görbe, amibe minden alkalommal belejegyzik az adatait, az nem stimmel. Nem tudom, otthon van-e ilyen.) Most mindenesetre elkedtem zabkását és tejpépet adni neki a tejcsi mellett. - A csütörtöki oltás után éjszaka belázasodott, kapott egy kúpot, azóta már kiheverte!

Mia: tudom, hogy tele van a hócipőd tanácsokkal, nekem mégis van kettő: aszaltszilva-püré és babamasszázs. Talán érdemes kipróbálni. - Remélem, mihamarabb találkoztok doktor bácsival is! - Vettetek autósülést?

Morca: Egy dackorszakban lévő Tarzannal küzdesz, le a kalappal! :D Másfél év múlva majd itt sírunk mi is. :cry:

Pindi: érthetetlen, hihetetlen, amit a férjed csinál. És nagyszerű, ahogy te helytállsz. Kérlek, gondolj kicsit magadra is, hisz Krisz mellett kell lenned még nagyon sokáig! A legtöbb betegségre van orvosság!

Pepitanna: Gratula a tejfolyamhoz! :D - És jó utat!

Kislány: Remélem, megjavult a gép! :wink:

Jaj, képzeljétek, itt esett egy kis hó, megint minden szép fehér. Voltam kint az erdőben sétálni, láttam szánkózó gyerekeket! Jövőre már Lórit is lehet vinni!

Dittkével mi lehet?

Pá,

Sv. és baba

Kép
svedbaba
 
 


sziasztok,
jelentem, megvettük a babaülést. Chicco márkájú és sztünk nagyon jó. dönthető, párnázott, Martint belepróbálva sikoltozott az örömtől, elkezdett énekelni :) nem lóg le a lába sem, és 3 éves korig (reméljük) jó lesz. Marha mákunk volt, mert kinéztünk egy graco-t és az is jónak tűnt, csak kicsit drága volt (54e) ez 50.400 volt ugyan, de mivel az ismerősünk ide varr ruhákat, kértünk a nevére szlát és megúsztuk 34e-ből..úúúgy örültem neki..azért nem mindegy. annyira jó, h szóltak, h csináljuk így. szóval ez is megvan. Babuci ma produkált némi kakit. és talán (kopp-kopp) jobban van. így nyugodtabban várom az utazást.
na megyek, mert elvagyok maradva sok mindennel.

sok puszi,
¤mia¤
Vendég
 


még annyit, h nagy a felhozatal, nehéz választani, arra is kell gondolni, h hosszú ideig fogjuk használni, hkényelmes legyen és mosható a huzata. mindenképp márkásat érdemes venni, mert azok tényleg jó minőségűek és kényelmesek. tudom, h nem mindenki engedheti meg magának a drágát, de érdemes összerakni rá a pénzt. a neten sokat lehet olvasni erről a témáról, nézzetek utána, mi is azt tettük. majd teszek fel róla képet.

remélem segítettem vmit. mi pesten a mária bababoltba vettük a visegrádi utcában. jó a honlapjuk : http://www.bebibolt.hu/bababolt/index.php lehet neten is rendelni, de jobb belepróbálni a babucit.

pusza,
¤mia¤
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm szépen, hogy velem vagytok, drukkoltok nekem és ha virtuálisan is, de fogjátok a kezem. Higgyétek el ez nagyon nagyon sokat számít nekem!!!!
Mia, örülök, hogy jól sikerült az ülés vásárlás, tök jó, hogy megúsztátok olcsóbban és még Martin is tralalára kezdett örömében :) és még majd mekkorákat fog benne utazni :D A pocakjára nagy puszi és reméljük mostmár jobb lesz!!!! Annyira jó, hogy a védőnő is csak talán ez talán az-zal elüti a dolgot, inkább elküldené Martint kivizsgálásra, szerintem ésszerűbb!!!
Svédbaba, az a fontos, hogy mosolygós és kiegyensúlyozott Lóri, a védőnőkkel ilyen téren ne foglalkozz. Nekem folyton kövérezik a gyerekemet, egyik fülemen be a másikon ki. :) Jah igen és irigy vagyok a hó miatt :) egy gombóccal kérek a mi napsütésünk helyett :)
Morca, jajj szegénykém, nem irigyellek. Nekem még nem is dacos a fiam, csak szörnyen akaratos oroszlán, és szégyen gyalázat, de már most is van néha, hogy nincs türelmem hozzá, és rákiabálok. Mi lesz itt később. Mindenesetre hatalmas lelkierőt küldök neked! Reméljük Ákosodnál is elmúlik az óránként felkelés.
Pepitanna, gratulálok a tejcsitémához, nagyon ügyes vagy! És nemsokára Apa is hazajön, és jót fogtok snowboardozni, amihez jó szórakozást kívánok!!!!
Kislány! Apa és a számítógép. Látod én nem bírtam befogni a számat :D De nagyon drukkoltam! Jah igen, és beszélni jövök, sírással nem szomorítalak titeket, nem érdemlitek meg! :) Inkább virtuál mosoly mindenkinek!!! ;)

Szegény Kriszem ma nagyon kész volt, azt hiszem mostmár tényleg jön az a fog. Rosszabb az étvágya, meg tiszta nyügi. De sok sok sok puszit is kaptam tőle, annyira jó, hogy napról napra jobban bújik és ragaszkodik az emberhez! Ez minden szenvedést megér.

Noss puszika Babócáknak Mamócáknak!

Kép

Kép
pindimano
 
 


Rita: Dittke sztem megvan, de a nyári kismamákhoz ír..múltkor láttam ott.

pusz&jóéjt!
Vendég
 


Sziasztok
Megvagyunk ám! :D Eddig Iza eléggé nyűgös volt, és nem volt időm szinte semmire. A többi gyerkőcre se nagyon. :cry: De azért nyomon követtem, hogy mi van veletek. A babákat is láttam. Szebbnél szebbek. Most már kezd renbe jönni a dolog. Napközbe alszik 2-3 órát. Van 2 foga. Lassan 1 hónapja áll. Karácsonykor kezdett el mászni. Kapaszkodva megy.
Megyek lefektetem, mert álmos. Pár kép:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
dittke
 
 


Dittike..nem semmi..Iza gyönyörű kislánnyá cseperedett..és milyen ügyes..!! úgy látszik ez ilyen generáció..már minden gyerek hip-hop járni kezd :) kis zsenik :)
na, mi régimódiak vagyunk..le vagyunk maradva.. :)

puszi,
¤mia¤

Pindi: ha ez megnyugtat, az én fiam OLYAN AKARATOS..nálam is elszakad olykor-olykor a cérna..és én is kiengedem olyankor a hangom..türelemjáték..naja..amúgy valszeg nálunk is a fogak..de ha az apukájára gondolok..khm..khm..érthető a viselkedése :D amikor egy angyal..na az az én vérem! :)
Vendég
 


kislány: ha te nem, hát én..iwiw.. :)
Vendég
 


Sziasztok!

Boldog hét hónapot Martinnak! :D

Dittke: milyen szép nagylány lett Iza! És miket tud! Biztos tanítgatják a testvérei is... :lol:

Nálunk közelharc folyik mostanában, ugyanis mindenhol jó hasra fordulni, de a legeslegeslegjobb a fürdőszobában a pelenkázón, ahol akár még a fürdőkádba is le lehetne zúgni, ha anya, apa engedné... :shock:. Valamint ujjat szopizni is nagyon jó, de a legeslegeslegjobb főzelékevés közben, így nemcsak a szájba kerül a hami, hanem a ruhaujjra és az etetőszékre is... :shock: És ez még csak a kezdet. :lol:

Pindi, Mia: figyellek ám titeket az iwiwen is, láttam az új képeket!

Puszi:

Sv. és baba

Kép
svedbaba
 
 


Sziasztok!

Mi is meg vagyunk ám :) Tegnap este jöttünk haza a síelésből,ezért maradtam ki 8)

Dittke-Izus csoda szép nagylány már és milyen kis ügyes :D

Mia-remélem Martin pocakja rendeződött már.Bizti csak az új kajszik miatt van az egész.Pannának is gondot okozott az elején az alma...Ja és Boldog 7hót nektek!!!! :D :D

Svédbaba-ne foglalkozz a védőnővel.Ha Lóri jókedvű,kiegyensúlyozott akkor nem lehet baj.Úgy látszik mindegy a világnak melyik felén él az ember lánya a védőnők sehol se komplettek :twisted: :)

Kislány-remélem a párod megnyugodott :D .Nálunk csak az egyik gépen van itthon net,de esténként,ha Panna alszik ,akkor közelharcot vívunk,hogy ki ülhet oda :D :D

Pindi-neked sok erőt kívánok és hidd el,hogy Krisz mindig feledtetni fogja veled amin most keresztül mész.Kitartás csajszi!!!! :)

Morca-hogy vannak a kis tarzanjaid? :o

Pepitanna-nektek jó siklást!!Hova mentek pontosan?

Még annyi,hogy amíg el voltunk Panna megtanult végre hasról vissza fordulni :D Így már sehol sincs biztonságban,gurul amerre lát :D MA meg elkezdte gyakorolni a brümmögést.Annyira aranyos,hogy majd meg zabálom :D Szóval minden napra van valami új mutatvány...
Na megyek pancsolni,mindenkinek szép estét!

Kép
hubcsa
 
 


Sziasztok!

Mi is vagyunk!

Dittke, Iza mekkora baba már, és tényleg milyen kis ügyes :) Nemhiába, elsőszülöttünk :D (mármint a topicban)
Mia, Martinunknak Boldog 7. hónapot, Úristen sosem gondoltam volna, hogy ez az idő is eljön :D
Hubcsa, üdv újra közöttünk, ügyes csajszid van neked is.
Svédbaba, neked meg ugyebár fiad, amit nem is ragozok tovább :D Krisznek is a mániája az etetőszéket kajával dekorálni, meg a pólófestés is megy :D
Morcánk merre vagy????
Jajj lányok Krisztián annyira hisztis hogy szörnyű... (másnak mennyire nem engedem ezt a mondatot :) ) Lépni nem tudok tőle, állandóan dobálja magát, szóval tipikus hisztit lenyom. Neki még a cumi se kell, hogy legalább az megnyugtatná, egyedül a teát inná egész nap, de azt meg nem akarom. Egyszerűen kész vagyok... és mind ezt majdnem egyedül... hát isteni.
Na puszancs mindenkinek!

Kép

Kép
pindimano
 
 


Köszi Anyucik, rohaaan az iiidőőőő... :D

Pindi: sorstársak vagyunk..én ma kettőt rávertem a pelusos fenekére..elszakadt a cérna..de nem nagyot, csak kicsit :) de hatott..(persze majd' beledöglöttem) ordított vagy félórát tőle, aztán amikor felvettem, h megbeszéljük a dolgot, mit csinál?? nevet!! na ennyit a szigorról. kezd a fejemre nőni..de mit csináljak..?? imádom :)

Rita: na nekem is oda a nyugalmam..pörög ide-oda, ma is az ágy szélén táncolt..majd lezúgott, persze résen vagyok..de szereti figyelni, h vigyázok-e rá..azanyjaúristenit..
na a pelenkázó az a legveszélyesebb nálunk is..mindent ledob róla, megfog, megfordul etc..etc..
Martin legkedvesebb tevékenysége az, h kiveri a tányért a kezemből..Anyumnál múltkor egyenesen belelépett :D

Hubcsa: üdv közöttünk! örülök, h megvagy/tok :)
a pocak alakulóban, mint kiderítettük Apával, az a baj, h nagyon nehezen büfizik és pukizik..hiába büfiztettem, marad még benne, és attól iszonyat szenved..most félórákat rázom evés után és hasra teszem, h kijöjjenek azok a frányák..a karom már mint Schwarzeneggeré :D

rossz hír, h anyum elkezdett fixen dolgozni..így nem nagyon van már segítségem napközben..és ez a Huncutság nem nagyon hagy időt semmire..most meg folytatnom kell a főiskolát is :? hááát..nemtom..

pusza mindenkinek és mégegyszer köszi a köszöntéseket

¤mia¤
Vendég
 


Sziasztok!!!

Meg vagyok ám én is... :wink:

Mia: Martinnak boldog 7. hónapot!!!!! Kép
Hiszti? Hát nekem egyenlőre csak Matyi produkálja, de ő aztán keményen. Bár ha jobban bele gondolok, ha nem kap meg valamit Ákos, (leginkább amivel Matyi játszik) na akkor kő kövön nem marad.. :roll: :P
De egy kis csiklandozás, mindig sokat javít a helyzeten.. :P :P De jó, hogy javulni látszik a pocak-ügy.. :wink: Már velem sincs mindig itt velem anyukám, de én mondtam neki, hogy ne jöjjön már mindig, mert egyedül is meg kell tudnom oldani helyzeteket. Jelentem, egész jól megy a dolog. Holnap is szabadnapos lesz anyukám :lol: Igaz, hogy nagyon pörgősek azok a napok, mikor egyedül vagyok a manóimmal, de tök jól elvagyunk.. :lol:
Mit tanulsz a fősulin??

Dittke: Nagyon helyes Iza baba!! Gyere sűrűbben, ha tudsz!!

Svedbaba: Én már egy ideje a szőnyegre rakott pléden pelenkázom Ákost a mozgékonysága miatt.. :D Amúgy simán faképnél hagy pelenkázás közben, le kell fizetnem valamivel, hogy maradásra bírjam.. :wink: :P Ja, és Ákos is előszeretettel köpködi rám a hamikáját és persze roppant jól szórakozik közben.. :P :P

Hubcsa: Jelentem Tarzankáim csibészebbek mint valaha. Tegnap például magamra borítottam az ebédemet, mert a drága kisebbik fiam úgy döntött, hogy a lábamba kapaszkodva áll fel. Naná, hogy egyből dőlt hátra mint egy krumplis zsák.. :shock: Én meg ugrottam utána, Úgyhogy a fotelból ebédeltem.. :roll: :P :P Matyi meg hozza a formáját, gyakorolja a hátra szaltót.. :shock: :D

Pindi: Ákos is határozottan akaratos, de annyira édesen csinálja, hogy nem tudok rá haragudni.. :D :D Ahogy elnézem a fiaimat, Ákos keményebb dió lesz mint Matyi, pedig benne is van akarat jócskán.. :P
Igazi oroszlán.. és már remekül tud alkudozni.. :roll: :P Ma meg jól megdobált hógolyóval a kis piszok..

Háát, csajok úgy látom befellegzett a nyugis napoknak, fel lehet kötni a gatyókat.... :wink: :P :P

Dobok fel pár képet:

Kép

vásároltunk... :)

Kép

vasárnap kint voltunk a kutyasulin és Matyi így elfáradt.. :P :P

pussz Kép

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is, csak nagyon fáradtan. Az elmúlt 1-2 hétben mindennap éjszakáig fenn voltam, és most utolért a fáradtság.......

Hát csak mosolygok nagyokat azon, amiket írtok. Nálunk is ugyanez a helyzet. Pörög, forog, lassú hernyójáratozik, brümmög kajcsi közben és a kajcsis poharat tépi ki a kezemből, ha nem figyelek. Ja és Svédbaba nekem is bedugja a hüvelykujját hamizás közben, és nálunk is kajcsis minden. :lol: :lol: :lol: :lol:

De egyszerűen zabálni való. IMÁDOM!!! :lol: :lol:

Morca, nagyon édesek a Fiúk a bevásárló kocsiban. :lol:

Csajok, bocsássatok meg, nem tudok mindenre válaszolni, összesem... ha jól hallom apa megengedte magának a kádat, megyek, bepofátlankodom mellé.... :lol: :lol: :lol:

Pusz Nektek, jövök, ha kialudtam magam. :lol:

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Kislány: Jó pihenést!!!! Kép

pussz Kép

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Édes vagy Morca!! Sikerült is tegnap bepofátlankodnom apa mellé a kádba. Csak hogy apa azt mondja, hogy nem bepofátlankodtam, hanem kitúrtam.... :lol: :lol: :lol: :lol: lehet.................. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mia, köszi, hogy megjelöltél wiw-en.Ti most spanyolban is éltek? Vagy itthon?

Képzeljétek csajok, ma először anyukámra hagytam Hannát 2-3 órányira. A 3. óra közepén anyukám kétségbeesve hívott fel, hogy azonnal menjek haza, mert nem tudja megnyugtatni Hannát, aki nagyon sír....... Gondolhatjátok, hogy nyomtam a gázpedált!!! :shock: Kis Drágám, meglátott, és nyújtozkodott
azonnal. Aztán hamar kiderült mi a baj!!! Amit otthagytam gyümikét, nem volt hajlandó elfogadni a nagyitól, így a kis Csöppségem már nagyon éhes volt, amikor anyuci hazament!!! Egyem meg a szívét. Mástól nem fogadja el a hamit, csak tőlem. :shock: :shock:
De egyébként egész nap nyűgöske volt. Azok a fogacskák!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: Gyünne mán ki!!! Ne kínozna már tovább Picikémet! :twisted: :twisted: :twisted:

Többiek, Ti hogy vagytok??

Puszi

ui.: a hétvégén nem biztos, hogy sokat leszek, mert vendégeink lesznek (velünk együtt 10 fő) és készülök ezerrel!!!

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Hol vagytok Lányok???? :(

Megint hoztam képeket: :wink:

Kép

játszunk... :P

Kép

Ákos elaludt fürdés közben és csak az öltözésnél ébredt fel.... :P :P :P

Kép

csibéééész... :P :P

pussz
Kép

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Kislány: De édes Hanna, hogy így ragaszkodik Anyucihoz... A kis drága... :P Inkább éhezik, de kitart.. :P Tündér!!!!!!

pussz
Kép

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Hubcsa: köszi a biztatást! Lóri tényleg nem egy csenevész baba, elég rendesen eszik, rengeteget mozog és gyors az anyagcseréje is ( :lol: ), nem csoda, ha nem marad meg rajta sok. De már így is kezd fodrosodni a combocskája! :)

Pindi: Hogy van az EGYÁLTALÁN NEM hisztis fiad? :D Ugye nem kapok verést? :lol:

Mia Schwarzenegger: poci? Nem tudom, mi lesz nálunk, ha fegyelmezni kell, ugyanis itt tilos a gyerekeket akár csak meglegyinteni is. Majd szép szóval. :!: :?:

Nem vegye senki személyeskedésnek vagy kritikának, csak eszembe jutott egy pár dolog, filozofálgatok.... Fura dolog ez a büntetésesdi. Nem hiszem, hogy akarattal csinálják a rosszat az ilyen picik. De mikor kezdik el akarattal csinálni? Tudom, hogy büntetés nélkül nem lehet, de hogyan, hogy ne rontson, hanem építsen?

Morca: mostanában már én is szinte csak a földön pelenkázok. És lám, azóta alig akar közben hasra fordulni (ott nem érdekes) :lol: .

Kislány: Lóri sem akarta az apjától elfogadni ma a kaját. Hazaérve láttam, hogy az edényből hiányzó halas krumplipüré nagy része az előkén állt meg. :lol: A desszerttel meg sem próbálkoztak. Én tettem még egy próbát, és majdnem minden maradékot megevett! Rájöttem, hogy jobban eszik, ha nem a székben, hanem az ölemben van. - Jó is a nagy kád! :D A miénk sajnos csak egyszemélyes. :cry: - Hogy sikerült a vendégeskedés?

Lórink ma négykézlábra állt, szerintem napokon belül mászik!

Pusz:

Sv és baba

Kép
svedbaba
 
 


Svedbaba: Gratula Lórinak a legújabb talajgyakorlatához!!! Kép Nagyon ügyi!!! :P :P :P


Büntetésesdi: Nem hinném, hogy ebben a korban rosszalkodnának a babák.. Az igényeiket, vágyaikat beszéd híján csak sírással, nyűgösködéssel tudják tudomásunkra hozni.. Aztán vagy van hozzá elég türelmünk éppen, vagy nincs.. de ez már a mi sarunk.. :roll:
Én általában próbálom poénosra venni ezt a nevelés dolgot, de azért vannak határok nálunk is. Matyinál azt tapasztaltam, hogy ha korlátok közé próbálom szorítani "büntetés" címen, vagy veszekszem vele, az csak olaj a tűzre. Úgyhogy leginkább próbálok az eszére hatni, meg a jó érzésére és nyelek nagyokat.. csak hát ez még nem mindig működik, úgy ahogy elképzelem, mert általában megy a saját kis feje után.. És hát egy jókor, jó helyen elsütött poén általában sokat segít a nehéz pillanatokban.. :wink:

Az, hogy akarattal rosszalkodnak, szerintem egy bizonyos szintig teljesen rendben van, mert eközben ismerik meg a saját lehetőségeiket, korlátaikat. Nyilván vannak szélsőséges esetek, de ott már a szülőnek nagyon komolyan magába kell (kellene) néznie.. Véleményem szerint ez egy nagyon nehéz időszak számukra és leginkább segíteni kell őket abban, hogy helyre tegyék a dolgokat.

Mikor kezdenek akarattal rosszalkodni? Úgy két éves koruk tájékán...

Büntetés: Nálunk a legkomolyabb büntetés, amikor Matyi nagyon bele lovalja magát egy-egy balhéba, akkor bekísérem a hálószobába, megkérem, hogy üljön le az ágyra és ha megnyugodott és tud mosolyogni, akkor jöjjön ki.. Épp, hogy kiérek a nappaliba, már jön is mosolyogva (arcán a könnycseppel.. annyira édes..) és olyankor megbeszéljük, hogy miért balhézott egyáltalán és, hogy legközelebb inkább dumcsizzuk meg balhé helyett.. :P :P Meg hát próbálok rá hatni, Tarzannal, Szilajjal (a kedvenc lova)..

Persze nálam is el szokott szakadni a cérna néha, de megütni sosem fogom egyiküket sem. Én már azt is nagyon durvának érzem, amikor kiabálok Matyival, bár nem sokszor fordult elő, de olyankor napokig nagyon sz@rul éreztem magam.. :(

Szerintem a lehetőségekhez képest nagyon kevés büntetéssel és rengeteg célzott tartalmú mesével (amin keresztül átélik az adott szituációt és talán jobban megértik) és persze sok-sok dícsérettel kell a kis emberkéinket a helyes útra terelgetni.. :wink: :P :P :P

Húú, remélem nem voltam sok, de én tényleg így gondolom!!! :oops: :wink:

Többiek: Merre vagytok????

Hoztam még képeket:

Kép

Matyi legújabb barátja...

Kép

Ákos banán evés közben.. sikít, ha nem adunk neki enni, ha mi éppen eszünk... :shock: :P kis bestia... :P :P

Na, szép álmokat Mindenkinek!!

pussz
Kép

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Jó reggelt Csajok!

Vége a vendégeskedésnek. Legalábbis a hétvégére. (Folytatódik a következő vasárnap.......) De szívesen teszem. Most más, mint amikor dolgoztam, mert akkor napokig szaladt még a ház a vendégsereg után... Bár szerintem ez most is meg lesz....... :lol: :lol: Nem mondom, hogy nem fáradtam el, de jó volt. Kivéve néhány apróságot, néhány vendégtől. Picikémet nagyon sajnáltam tegnap, mert vannak olyan rokonaink, akiknek az alaphangja igen csak hangos, így elég nehéz volt a ricsajban. Szegénykém még sírva is fakadt. Bátyám játszott volna vele, puszilgatni akarta a hasikáját Hannának, amikor Hanna hirtelen belekapaszkodott a tesóm hajába, amit aztán úgy húzott, hogy a tesóm hangosabban felkiáltott. Persze ettől kis Drágám úgy megijedt, hogy rögtön sírva fakadt. KÉpzeljétek, amikor sikerült megnyugtatnom Hannát, oda akartam vinni a tesómhoz, megmutatni Hannának, hogy az Ő haját húzta meg, és azért volt hangos, és nem kell tőle félni........ ahogy közeledtünk a testvéremhez, Hannababa ránézett a bátyámra, és azonnal görbülő szájjal hozzá kezdett sírni.. :lol: :lol: :lol: aztán, ahogy elfordultunk, abbahagyta..... :lol: :lol: :lol: de azért később sasolta folyamatosan a testvéremet......
Hiába, ez egy új szituáció, amikor sokan vagyunk, hangosan az Ő kis megszokott közegében............. De azért hozzá kell tennem, tényleg hangosak voltak........ :twisted: :oops:
És hogy még mi történt? Ebédke előtt azt hittem, hogy felrobbanok!!! Ezt nem fogjátok elhinni!!! Van egy anya a családban, akinek már 6 éves a fia. Nos, ennek az anyának a kezében volt az én Picikém, miközben én a konyhában voltam, hiszen még sült a rántott husi. Na ekkor ez a nő fogja a Picimet, és behozza nekem az olajszagos konyhába, a forró olaj fölééééééééé............ :twisted: :twisted: :twisted: Normális?????????????????? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Hol itt a felelősség???????????? :twisted: :twisted: :twisted:
(Még most is dühös vagyok, ha a szituációra gondolok!!!)

Svédbaba kérdeztél a nevelésről: Hát a verést azt én sem támogatom, de a szavakat igen!! Meggyőződésem, hogy a Picikéket szóval kell nevelni, nem veréssel. Persze ehhez nagyon sok idő, energia, kitartás és türelem szükséges. Erre példa Hanna, aki csak nyűgösködött valamelyik délután amikor le akartam rakni aludni. Én ilyenkor azt csinálom, hogy elmondom Hannának, hogy anya látja rajta, milyen fáradt, és egy kis pihenés jót fog neki tenni. Hannababa az ágyikójában alszik egy kicsit, anya pedig addig itt lesz az ajtó másik oldalán a nappaliban. És ha felébredt, szól anyának, és anya máris jön. ÉN ezt rendszeresen elmondom Hannának, így valamelyest könnyebb a lefekvés. Szerintem érti, amit mondok.... :lol: :lol:
Aztán, hogy mikor lesz akaratos?? Szerintem hamarosan megtudjuk. :lol: :lol: De tény, hogy ha elveszek egy játékot a kezéből, csak hogy fel tudjak rá adni ruhát pl, jelzi anyának, hogy anya elvetted a játékomat, kérem vissza.
Tényleg Morca, ilyenkor Te mit csináltál Matyival? Csak azért kérdezem, mert ha visszaadom, csak hogy ne sírjon, akkor hozzászokik talán ahhoz, hogy rögtön megkapja amint nyüszizik. De ha meg hol visszaadom, hol nem, akkor meg nem vagyok következetes....... Mit kell ilyen szituban csinálni, hogy következetes maradjak???

Morca, Ákos nagyon édesen eszi a babánocskát. Én a hétvégén adtam Hanna kezébe egy babapiskótát. Tetszett neki! :lol: :lol:

Megyek, letusolok amíg Hannababám alszik, aztán hozzá látok a romok eltakarításához!! Meg kéne keresnem a konyhámat. Valahol ott van a sok mosogatni és elpakolni való alatt......... :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Szióka!!

Kislány: Hát igen ez a "vendégfogadósdi" nehéz ügy..De azt gondolom, hogy igenis valamilyen mértékig a vendégeknek kellene alkalmazkodni Hanna babához, senki nem várhatja el tőle, hogy mindent megadóan tűrjön.. :roll: A társaság hosszú távon viszont csak a javára válik, még ha kicsit hangosabb is az átlagnál.. :wink:
Megmondom őszintén, hogy ebben a témában a saját és a férjem családjával szemben is kemény dió vagyok.. :wink:
Anno Matyi mikor pici volt és jöttek vendégek, dettó nem törődtek azzal, hogy kisbaba van a háznál, én meg csak magamban őrjöngtem... Aztán bekeményítettem a fiam érdekében és mindenkivel nagyon kedvesen (mert én nagyon kedves vagyok ám.. :wink: :P ) elbeszélgettem.. Azóta kevesebbet és kevesebben jönnek, de aki jön odafigyel a fiaimra is.. :P Amúgy a férjem családja is ilyen "hangos fajta", ráadásul roppant okosak is tudnak lenni, és szeretnek beleszólni a gyerekek körüli dolgaimba.. :evil: :P De már tudják, hogy nagyon szelektív a hallásom, ezért inkább nem is próbálkoznak.. :wink: :P :P
Az olajos sztori meg nagyon durva... Sajnos sokan elfelejtik, hogy mennyire féltették anno ők is a babájukat.. Én pont ezért nem is szoktam akárkinek a kezébe adni a fiaimat, ha van sértődés, ha nincs...


Csajszikák, az akaratosságtól nem kell félni, az a jó, ha egy gyereknek van önálló akarata!!!!! Nekünk kell megtanulni rugalmasan, leginkább viccesen kezelni a "hisztiket" és következetesen a helyes irányba terelgetni a csöppeket.. :P :P Amúgy meg annyira édesek amikor praktikáznak és megpróbálják irányítani az eseményeket!! :P :P
A dacosságot, akaratosságot sok- sok szeretettel és türelemmel kell kezelni, ami persze nagyon nehéz, mert mi is csak emberből vagyunkés a türelemnek is van határa...
Persze más a helyzet, ha a szülő figyelem, törődés és igazi szeretet helyett elhalmozza édességgel, játékokkal a gyerkőcöt. Akkor persze, hogy követelőzővé válik.. de ez megint nem a gyerek hibája.. :roll:

Ne aggódj, attól nem leszel kevésbé következetes, ha vissza adod az elvett játékot pelenkázás közben, mert sír.. Ami nálunk bevált ebbe (és még sok hasonló helyzetben) az, hogy "elkérem" a játékot, miközben elmondom, hogy miért kértem el. De persze nálunk is görbül a szájacska, de ilyenkor egy jó kis csiklandozás, dalocska, bohóckodás, megoldja a helyzetet de végül is teljesen mindegy, hogy mi, a lényeg, a lényeg, hogy eltereljük a figyelmét.. :wink: :wink: Ha végeztem vissza adom a játékot, persze csak ha még kéri.. :wink: :P

Bocsi, a sok "okoskodásért", de én tényleg, tényleg, tényleg így gondolom és így is csinálom ezeket a dolgokat!! :oops: :P

pussz
Kép

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


sziasztok,
bocs, h eltűntem, nagyszülőknél voltunk a 7végén és kicsit rendbe kellett tennem a lelkemet.

látom elindítottam (ismételten) egy lavinát..szeretném leszögezni, h nem vagyok híve a gyerek verésének. engem apum gyakran vert és nem használt, sőt.. múltkor ugyan rásóztam kettőt a pelusos fenekére, amitől napokig rosszul éreztem magam, de átgondoltam és apával átbeszéltük a dolgot, arra jutottam, h sokat de nagyon sokat kell beszélnem Martinnal, és sok-sok-sok szeretettel kell átvészelni az ilyen napokat.. nem mondom, h mindig menni fog és, h nem lesz mégegyszer ilyen, h rásózok (picit) a fenekére, mert elszakadhat még az a cérna, én is ember vagyok, de ezentúl mindig ez lesz a szempont, a sok szeretet és a sok beszéd. meg kell bíznia bennem, h jót akarok. remélem veszi a lapot :)
azt mondják ilyen korban még ösztönös a viselkedés, majd 2-3 évesen lesz tudatos.
a lényeg, h rohadt nehéz kérdés, h megelőzzük legyünk inkább következetesek, vagy szigorúak?
most már egyre több mindent megért, néz rám, hiszem, h ez lesz a helyes út.
summa-summarum, ha múltkor nem teszem meg, akkor nemjárom be ezt az utat. ráébresztett arra, h hogyan szeretném nevelni a gyerekünket, és mit kell tennem ha fogytán a türelem, szóval mindhármunknak jó lecke volt.

utazás előtt megkértem, h viselkedjen rendesen a papáékkal, ne sírjon ha karba veszik etc..etc..EGY ANGYAL VOLT!! még a mamát meg is simogatta időnként :D
teljesen levette őket a lábukról :)
amúgy meg ahogy nőnek, úgy változnak..szeparációs félelem..stb..stb..
sok baba az elején mindenkire mosolyog, utána meg már nem. ez teljesen normális. amit én fontosnak tartok, h a rokonait ismerje, velük legyen jóban, tűrje meg őket. úgy látszik, h sikerül..
na lépek, mert látogatónk jön (a főnököm)

puszi,
¤mia¤

ps.: engem az háborít fel, h a szomszéd csajszi, akivel elég jóban vagyunk (de csak haveri szinten), tegnap lejön hozzánk, mert rendes amúgy, csinált nekünk tiramisut, lehozza a lányát, aki KÖHÖG és TELI AZ ORRA..és bejönnek a gyerekszobába papucsban, amivel végigjárták a lépcsőházat, liftet..úgy kellett szólnom, h ugyan vesse már le a cipőjét az előszobában..Apa tiszta ideg lett, beszólt, h már folyik a víz a gyereknek (7.30-kor) és menjünk fürdetni..8 előtt sosem fürdetünk :D de a csajszi vette a lapot és lassan elment....eszem megáll..
Vendég
 


Mia, szerintem tök jó, hogy elindítottad a lavinát! :lol: Ezek mind olyan témák, amiről szükséges és kell is beszélnünk! Mindannyian szeretnénk tökéletes anyák/szülők lenni, és ehhez az kell, hogy beszéljünk minden olyanról,ami érint bennünket és gyermekeinket.

Morca, igen, igazad van............. igyekszem mindent elmondani a gyereknek, még azt is, ha bepelenkázom, hogy most leveszem a harisnyát, leveszem a pelenkát, bekenem a fenekét, stb. a játékról pedig, hogy miért veszem el, valamiért elfelejtkeztem... :oops:

Szigor vagy következetesség?
Pill, folyt.köv.

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


még egy gondolat..
..én nem tökéletes anya , ha nem elég jó anya akarok/szeretnék lenni. a tökéletesség relatív, és nem ruházható rá senkire. mindenki követ el hibákat, attól még lehet jó anya.
az meg úgyis csak utólag derül ki, ugye, h hogy teljesítettünk..
az én anyám is sok-sok hibát követett el, és sokszor iszonyat idegesítő (bocs Anyu!), de most például nagyon hiányzik, h nem tud jönni, és a terhességem alatt a legnagyobb segítség volt..és ahogy Martinnal bánik..szóval nincs tökéletes anya..és sztem ez nem is baj.

a lényeg, h szeretném ha a fiam megbízna bennem, ha baj van, tudja, h hozzám fordulhat, mert pontosan tudni fogja, h szeretem. a következő nehézség csak az lesz, h hogy sikerül majd, nem beleszólni az életébe :lol: :lol: :lol: na de az még odébb van (szerencsére)


mia
Vendég
 


Mia: Ide nekünk azokat a lavinákat... :P :P :P Teljesen egyetértek Kislánnyal, jó, ha ilyesmiről beszélgetünk, szerintem mindannyiunk számára hasznos és tanulságos egy-egy ilyen téma megrágcsálása.. :wink: :P
Szerintem nagyon szuper anyuka vagy, mert a legjobbat akarod Martinnak és ezért meg is teszel mindent... :P És valóban emberből vagyunk mi is és van az a helyzet amikor szakad a cérna és az ember lánya felemeli a hangját vagy esetleg elkövet hibákat.. :oops: de hát a hibáinkból lehet a legjobban tanulni nem igaz? :wink: Azért ne felejtsük el, hogy nem szülőnek születtünk, azt is meg kell tanulni.. Ráadásul, ahogy fejlődnek, nőnek a babák, újabb és újabb problémákkal találjuk magunkat szemben, amit elsőre nem biztos, hogy jól tudunk lereagálni.. De ha gondolkodunk, szeretünk, odafigyelünk, többé biztosan nem követjük el ugyanazt a hibát.. :P A manók pedig nagyon rugalmasak ám könnyen megbocsátják a baklövéseinket.. :oops: :P A lecke pedig mindig fel lesz adva... :? :P :P
És igen, igen, igen beszélgess rengeteget a fiacskáddal... :P :P :P

Amikor nekünk nehéz napunk van Matyival és ordít, balhézik mindenért, mindig arra próbálok gondolni, hogy ő most sokkal nehezebb helyzetben van és, hogy ilyenkor még nagyobb szüksége van rám, úgyhogy ilyenkor jól megölelgetem, megpuszilgatom és megkérdezem, hogy miért ennyire szomorú.. Be szokott jönni.. mind a ketten hamar megnyugszunk.. :P :P

Következetesség vagy szigor?? Izgi téma.. :wink: Most mennem kell, de folyt. köv.

Addig is sok puszi nektek szuperanyucik!!!! :P :P :P

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Mia: Először is neked akarom megköszönni, hogy őszintén leírtad, mi a problémád, és abból egy ilyen remek tapasztalat- és gondolatlavina született! :lol: És ugye nem sértődtél meg rám? Ha igen, azt is írd meg., kérlek...

Annyi minden szépet és jót írtatok a büntetés és nevelés témában! Fantasztikus érzés volt olvasni, hogy mennyi szeretettel nevelgetitek-terelgetitek a gyerekeket!

Én azt veszem észre Lórin, hogy huncutkodik, játszik, kicsit kezd szényenlős lenni (mint Hanna :D ). A rosszkedve sokszor abból adódik, hogy szeretne elérni, megkapni dolgokat, de látja, hogy segítség nélkül nem megy. És ez frusztálja. Néha segítek neki, néha nem. Tanuljon meg küzdeni, várakozni! Persze nem a végtelenségig, egy-két percig.

Olyan kiváncsi vagyok, milyen személyiség (lesz majd) Lóri! A férjemmel sokat beszélgettünk erről, amíg még csak tervben volt. Mi ugyanis nagyon különbözőek vagyunk. :D

Nálunk a férjem az, aki "tyúkapó" módjára még a széltől is óvná a fiunkat, ő alapból nagyon óvatos természetű. (A svédek amúgy is mindent túlbiztosítanak szerintem.) Én lazább vagyok, inkább résen állok, és ha látom, hogy pl. túl mélyre szalad a kanál nyele a Lóri szájában, csak akkor veszem el tőle... - Jövő héten balesetmegelőzési tanácsadásra megyünk a védőnőhöz, a férjem reméli, hogy ott majd kikupálódom... :lol: - Az én anyukám fantasztikus volt (sajnos már nem él), közel sem volt tökéletes, de nagyon szeretnék olyan lenni, mint ő...

Kislány, hogy tetszik Hannának a babaúszás? - Lóri kezd belejönni. Tegnap olyan cuki volt, taposta a vizet vadul, és már tudta, hogy mikor fogom víz alá meríteni, mindig becsukta előtte a szemét!

Rita

Kép
svedbaba
 
 


Sziasztok csajok!

Viszzaolvastam a "tanulmányokat"! Tényleg jó ezekről is értekezni, mert nagyjából egyszerre érint bennünket a téma.
Ahogy morca írja, még jó hogy rugalmasak a törpök és tényleg elfelejtik a mi baklövéseinket. Csak ügyesen kell "alkalmazkodnunk" hozzájuk. :wink: 8)

Megjöttünk. Életünk legklasszabb telelésünk lett volna...
Mese szép erdőszéli házikó, minden család(3) külön szinten egy nagy közös helyiséggel, alagsorban szaunával, rengeteg hóval, szinte folyamatos havazással. Tényelg mint a mesében!
Minden reggel felkerekedtünk és elindultunk a tőlünk 10-12 km-re lévő Csorba-tó pályáihoz. De mi korábban mentünk vissza a szállásra, mert Pankónak kajcsi kellett. Szerdán arra tértünk vissza a szállásra, hogy a ház feltörve és minden cuccunk átforgatva, kipakolva. (A riasztót mi inaktiváltuk, csak a lakatok sérültek, a zár nem... Ez gyanakvásra ad okot, arról nem is beszélve, hogy a házból semmi nem tűnt el. ) Szörnyű látvány volt. Mint a filmeken. GPS, laptop, fényképezőgép, mobil, személyes iratok, kp. Estig tartó program a rendőrségen. Hál' istennek, nekünk nem maradt semmi érték a házban, így minket nem ért anyagi kár. De leírhatatlan az érzés. Egyetlen műszaki cikk nem kellett nekik, az AVENT mellszívóm. Megnézték, de otthagyták.
Panni nagyon jó kislány volt végig. Míg mi csúszkáltunk, szánkóztunk, addig jól bebugyolálva aludt méllyen 3-5órát. Közben a műanyag esővédő megfagyott rajta és daraokra tört. :shock: Neki semmi baja!
Közben megtanult csőrös pohárból inni és rengeteget halandzsázik! :lol: Imádni való!
Voltunk ma atós ülést nézni, ill. csak érdeklődni első nekiftásra... hát, majd csak sikerül dönteni.

Kép
Kép
pepitanna
 
 


Kedves Lorenz! nagyon boldog 7. hónapot!!


Rita: ha vkire haragudnom kell, az saját magam. de már azt sem :) a fiammal azóta nagyon jól megvagyunk. jót tett nekünk ez a dolog, és ha az őszinteségemmel segítek másoknak, akkor az csak plusz jó. sztem nem baj, h vki mer "gyenge" lenni..legalább a sorstársak látják, h nincsenek egyedül..

amúgy én is kíváncsi vagyok, h milyen lesz Martin..mi is sokat beszélünk erről..a mi párosunk is teljesen más, de amint szoktuk mondani, más-más, másképp jó :)
remélem azt, ami a legjobb bennünk örökli a gyerek, a többi az ő dolga :D

a féltés..na az kemény dió..
folyt.köv.
Vendég
 


uhhh Pepitanna..................... őszintén sajnálom................................... nagyon durvaaa............ :shock: :shock: :shock:

Svédbaba, Lórikánkat Istenke éltesse születésének 7.hónapján!!! :lol: :lol:

Sajnos mi az úszást egy picit eltoljuk február végére. Hanna éppenhogy csak meggyógyult- 3 hét után- és amíg tart ez a nyavalya itt a környéken, addig nem nagyon dugjuk ki az orrunkat a házból.Mert hát ugye a vízbe belemennek a nagyobb gyerekek is, akiknek esetlegesen folyik az orruk, vagy már kezdenek köhögni, a víz pedig- nem kell mondanom- igazi bacitanya.............

Látod Mia? Más is hasznosnak találja a lavinádat!!! :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Svedbaba: Lórinak boldog 7. hófordulót!!!
Kép

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Köszönjük szépen a köszöntést!

Pepitanna: Micsoda kaland! A barátaitok kapnak kártérítést a biztosítótól? Lesz nyomozás az ügyben?

Mia: Jobb esetben mindkettőnk jó tulajdonságait örökli, és a másik lehetőségre inkább ne is gondoljunk... :lol:

A héthós nagyfiú mostanában rengeteget ügyesedik és növekszik. Szerintem hatásos a hízókúra, majd jövő hétfőn kiderül. :roll:

Felébredt, megyek!

Rita

Kép
svedbaba
 
 


Pepitanna: Nem semmi, ami veletek történt.. :(

Kép

Kép
morca
 
 


Boldog 7 hót Ákosnak!

Rita és Lóri

Kép
svedbaba
 
 


sziasztok,
holnap utazunk, de nem megyek el anélkül, h elbúcsúznánk :)

a fiam hihetetlent produkál, annyira pörög, h sosem találom ott ahol letettem, emelgeti a popsiját és nagyon úgy néz ki, h az egyik fogacska ki akar bújni..utazás előtt pont :? na remek..veszek neki zselét..hátha..

ma letettem a szőnyegre a szobájában és elmentem telefonálni a másikba..egyszercsak megjelenik a szobája ajtajában..a szívem megállt..odáig gurult, megfogta a játéktároló dobozt és a tartalmát kiborította..elérte amit akart..olyan lesz mint a az apja :lol: :lol: :lol:
szóval már semmi nincs biztonságban.. hálistennek rendesen eszik, már félüveg kajcsit megeszik. én így mérem, mert így látványos..
na lépek, mert ezer tennivaló van még az út előtt..
sok puszi Nektek és a Manócskáknak, majd jövök, remélhetőleg sok-sok szép fotóval és élménnyel..

puszi,

¤mia¤ & izgő-mozgó Martin

Ákos barátunk!
nagy puszi neked a hófordulód alkalmából! csak így tovább!! M&M
Vendég
 


Svedbaba: Köszönjük a köszöntést!!

Mia: Hajrá- hajrá izgő-mozgó Martin!!!! :P :P :P Nagyon jó utat Nektek és várjuk az élmény beszámolót!! :P :P Köszönjük a puszikat!! :P :P
Kép

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


sziasztok lányok!

most nézem, hogy hajszál híjján eltűnt amit írtam nektek a hétvégén, pedig még kép is volt. :(
Nagyon boldog hófordulót Hannának, Lórinak és Ákosnak is!!!!
Most csak nagyon röviden írok, mert Krisz felkel a gépelésre!
Pepitanna, sajnálom a havas "kalandot" mekkora trágya emberek vannak, hihetetlen.... De Pannád egy ügyibogyó!
Csak úgy mint Mia Martinja! Jó telelést nektek csajszi! és gratula a fogacskához. Jah igen, és igenis lavinákat akarunk. :)
Morca, Ákosodat benevezzük egy csodabogár versenyre, annyira édes :) Amúgy nagyon jó képek készülnek róla (is) :) Matyi elalvása a földön... annyira jót nevettem, kis drága :)
Rita, nem verek én senkit :D a Csöppet Sem Hisztis Fiam??? ő mai napig nagyon hisztis :D Sokat rosszalkodik és eleven, úgyhogy kötözöm a gatyót :D
Kislány, a hangos vendégektől nekem is feláll a szőr a hátamon. Szegény Krisz is nagyon érzékeny a hangokra, főleg mióta veszekedtünk a férjemmel. Azóta ha a tévében veszekednek attól is frászt kap és keservesen sír.

Na megyek hamarosan bővebben jövök!

Puszi nektek addig is!

Kép

Kép
pindimano
 
 


Pindi: Már kezdtelek hiányolni.. Mi újság (volt?) férj ügyben??
Ákosra is csak nézek sokszor, hogy micsoda akarat szorult bele.. :shock: :P :P Úgy meg tud sértődni, hogy csak na.. és persze a sértettségének hangot is ad elég rendesen.. :) egy igazi kis bestia.. :P
Leginkább az hozza ki a sodrából, ha nem játszhat azzal, amit kiszemelt magának vagy ha nem kóstolhatja meg amit éppen eszünk.. :lol: Mindent meg akar kaparintani és ezért képes mindenen át gázolni.. :lol:
Ja, és mindenhol feláll, persze mindezt akkor, ha éppen távolabb vagyok tőle.. szerintem rekordokat döntögetek távolugrásból... :P :P

Matyival ma akkorát játszottunk kint a hóban.. Már reggel fél kilenckor kint voltunk és csak délre értünk haza. Az árkokban akkora hó volt, hogy Matyi hasa aljáig ért..na ebbe ugrált bele az én drágám.. annyira élvezte, öröm volt nézni.. :D Aztán meg jól megdobált hógolyóval.. :lol: Szánkóztunk is, arról meg nagyokat vetődött a hóba.. :lol: :lol:

Következetesség vagy szigor témában:
Az én hatalmas két és fél éves tapasztalatommal a hátam mögött úgy érzem mindenképpen érdemes és nagyon megéri következetesnek lenni. A rugalmasság is nagyon fontos, azt gondolom, és mindig meg kell keresni az arany közép utat..
Nehéz dolog ám ez a következetesség.. Mivel a babók gyorsan nőnek, gyorsan fejlődnek, folyamatosan változnak, nem lehet egy sémát rájuk húzni és ahhoz mereven ragaszkodni. Szerintem következetes akkor vagyok, ha figyelem és észre veszem a gyerekem fejlődési ugrásait, állomásait, és ehhez alkalmazkodva változtatom a határokat.. :)
Szigor alatt mit értetek pontosan??
Vannak dolgok, amikből nem szoktam engedni, pl.: ha aludni kell vagy ha az úttesten közlekedünk meg ilyesmi.. Ezekben a helyzetekben szigorú vagyok, de mindezt igyekszem poénosan előadni.. :P :P

Na, megyek aludni, mert leragad a szemem... :roll:

Ja, előbb még dobok fel pár képet:

Móni Kép

Matyi legújabb barátja.. :P

Kép

Lóra termett... :P

Kép

ezt egyedül sikerült produkálnia.. :P

Kép

szereztem egy kis kaját.. :P

Kép

Ákos is kapja a lovas kiképzést.. :P

Na, most már tényleg jó éjt!!!
Kép

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Morca,nagyon édesek a Fiúk!!! :)

Hogy következetesség?? Tetszett Morca gondolatmenete, hogy ahogy nőnek és változnak a Babucik, úgy kell nekünk is követnünk őket, újabb határokat szabva........

A szigorról pedig azt hogy néha jó talán, ha szigorú az ember, de én azt gondolom, hogy sokkal inkább célravezetőbb és eredményesebb egy jó beszélgetés. Sajnos - vagy nem sajnos- én szigorban nőttem fel, aminek egyik oka az volt, hogy iszonyatosan féltettek. Féltésből pedig tiltások lettek............. nem tudom, hogy ez mennyire volt jó vagy rossz........ mindenesetre én tudom, és akarom, hogy a gyerekem ezt a fajta szigort ne ismerje meg.
(Ne ugrálj a kanapén, egyél rendesen, ne csináld ezt, ne csináld azt, aztán pedig a kamaszkorban: nem mehetsz buliba, nem ismerkedhetsz fiúkkal, nem foghatod meg a kezüket, stb...............)
Persze, természetesen korlátokat kell szabni egy gyermek részére, de -megint oda kanyarodok- hogy ha már nagyobb lesz, igenis megérdemli azt, hogy beszélgessünk vele, hogy érezze azt, mennyire fontos, hogy mennyire szeretjük, ugyan féltjük, de megbízunk benne. És hogy miért???? Hogy amikor nagyobb lesz, ne azon törje a fejét, hogy hogyan és mit hazudjon a szüleinek................................

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: