Új privát üzeneted érkezett!

Szia!

Velünk minden rendben. De tényleg. A gyerkőceim igazi angyalok, néha az ördög belébújik, főleg a nagyobba, de azt ki lehety űzni. :)
Egészségileg pedig maximálisan rendben vagyunk. kopp-kopp.

Ezt a szédülés, émelygést én is észrevettem. Főleg, amikor visszafogom a Ch-t, és akkor egyszer megnyomo a vércukromat egy jó adag cukorral, akkor aztán tudok szarul lenni. De egyébként is néha előjön ez a gond. Hiába néztem már ilyenkor vércukrot, teljesen ok volt, néztem vérnyomást, és az is tök ok volt. Úgyhogy nem tudom mi opkozza. Lehet, hogy előtte mászik el valamerre a cukor, amihez képest a normális már ilyen tüneteket okoz. Nem tudom. Na majd Gyuri, ha megjelenik, lehet, hogy diagnosztizál bennünket. :)

Azért a banán nem olyan vészes... :) Úristen megettél közel egy fél zacskó chepset, háááát. Miután nem vagy diétán, hát nagykaland. De szeirntem ez még abba is beleférne.... :)

Pusz
Panni
uran
 
 


Panni!

Negatív lett az aceton!!!!! :lol: Nagyon örülök!!!! Most megyünk pihizni 1 hétre, utána benézek majd.

Papám mérőjével majd csinálok egy mérést. Kíváncsi leszek az eredményre.

Mégegyszer köszönök szépen mindent.

Vigyázz Magatokra.

Puszi.
Lilka
lilka
 
 


Lilka!

Örülök. Jó pihizést

Pusz
Panni
uran
 
 

 
 

Sziasztok,

van esetleg valakinek tapasztalata Lantus inzulinnal végigcsinált terhességről?
És általában: milyen inzulinkombinációt javasolnak a dokik? És mennyit kell a kórházban feküdni - főleg az első időkre gondolok itt.. Engem a dokim 10 hét kórházzal riogat - hát ettől már elmegy a kedvem a gyerektől is :cry:

Köszi,
üdv mindenkinek
Kriszta
nkriszta
 
 


Kriszta!
Az inzulinos cukrosokat a terhesség 12. hetéig befektetik inzulinbeállításra. Akinél addig nem áll be, akár még tovább bent tartják. Aztán a 35. héttől már szülésig bent kell feküdni. A Szabolcs utcai kórházban ez a szokás, nem tudom máshol hogy van.

Uran!
Nem emlékszem, hogy Te cukros vagy vagy csak terhességi cukrod volt? Csak azért érdekel, mert én nem vagyok cukorbeteg, viszont mindkét terhességem alatt inzulinoztam, de terhesség után minden visszaállt. Nekem is előjön néha ez az émelygés. Elsősorban reggel. Ilyenkor arra kelek, hogy valamit sürgősen kell ennem, különben rosszul leszek. Egész a torkomban érzek egyszerre ürességet, éhhséget, émelygést. Le se tudom írni pontosan mit. Megiszom egy bögre kakaót, jó édeset és utána minden ok. Ez már régóta van nálam és nem tudom mitől. Ma is ez volt és megmértem a cukromat még kakaózás előtt. 4,8 volt és utána 1 órával 5,8. Ez teljesen normális. Érdekes, hogy a diéta alatt nem igazán fordult elő, ezért szinte biztos, hogy a cukrommal van összefüggésben, de az meg elvileg most jó. Vagy mégsem?

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Kriszta!

Lantussal nem javasolnak terhességet, mivel nincs még elég tapasztalat róla. Én is első terhesség után elvileg megkaptam volna, de mivel mondtam, hogy szeretnénk még egy babát, ezért ez sztornózódott, második manó után kaptam csak meg. Én mindkét terhességet napi 5x-i Actrapiddal csináltam végig, de Actrapid-Inzulatard páros is lehetett volna nekem, ha az eredetileg használt Inzulatardom rendesen működött volna.

Befekvés: elvileg ez a 12. hétig való befekvés a javasolt. De ha hamarabb beáll a vércukrod, nem ragaszkodnak ehhez azért annyira. Valamint most már a 36.-37. hét az elfogadottabb szülés előtti befekvésre.

Yndi
yndi
 
 


Sziasztok!

Megcsinálták a kontrollt a terhelésre, igaz a 33. héten, nem tudom van e ennek bármi jelentősége. Most magasabb lett, 7,76 mmol/l de ha jól tudom még ez is határétéken belül marad. (Az éhgyomri továbbra is 5,5, vagyis normális.)

Már meg sem lepődtem rajta, hiszen az első gyerekkel is hasonló értékeim voltak. A legutóbbi mérés alapján a pici teljesen normális méretű és súlyú, emiatt nem is aggódom, de most sikerül produkálnom egy elég fura vizelet eredményt. Valószínűleg sikerült elkövetnem a klasszikus hibát, hogy nem középsugaras volt, de örültem hogy ebben az őrült melegben és két óra ücsörgés után a rendelőben egyáltalán sikerült bármit is produkálnom, de most aggódhatom emiatt is (habár egyáltalán nem vizesedem, nincs magas vérnyomásom, és ráadásul egy hét alatt fél kilót fogytam ebben a melegben).

Marad a CH kerülése továbbra is (amúgy sem kívánom a terhelésnél meg kis hijján rosszul lettem úgy szédültem és émelyegtem attól a tömény cukortól, bár ezt senki nem értette) és várni hogy megszülessen a baba. Ja meg mérem szépen itthon tovább a cukromat naponta, háromlépcsős rendszerben.

Azt hiszem, így a 33. hét után már nagyon többet tenni nem szoktak ilyen értékekkel.
Ági73
 
 


Sziasztok :)

A segítségeteket szeretném kérni.

Második babámat várom. Az elsőnél terhességi cukorbetegség miatt diétáznom kellett kb. a terhesség felétől kezdve.

Most is elkezdeném a diétát, önszorgalomból, csak nem találom a papírjaimat. :oops:

A segítség abban kellene, hogy 160 gr-os diétánál hogyan oszlanak el az étkezések között a szénhidrátmennyiségek???
Egyszerűen nem ugrik be... :D :oops:

Ha tud valaki segíteni, nagyon köszönöm!

Anita
vasani
 
 


7h Reggeli 25g CH
10h Tízórai 25g CH
13h Ebéd 50g CH
16h Uzsonna 20g CH
19h Vacsora 30g CH
2130 Utóvacsora 10g CH

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy így betolakodtam, de pár kérdést szeretnék feltenni.
ma vagyok 26+6 idő kismama, szerdán voltam terheléses vércukorszintmérésen, tegnap a dokimtól megtudtam (még csak telefonon beszéltünk) hogy a 2 órás eredményem 8,3 lett, ami ezejk szerint nem túl jó, mert kedden be kell feküdnöm a kórházba.
Gondolom kivizsgálnak, meg beállítják a cukrot.
MEgmondom őszintén semmit nem tudok erről a dologról, azért fordultamm hozzátok.
Egy ilyen befekvés kb mennyi ideig tart?
Utána gondolom folyamatos kontroll javasolt.
MEnnyire magas 2 órával a lötty megivása után a 8,3?
Sajnos ez éhgyomrit nem tudom, mert a telefonban csak ennyit mondott adoki, én meg se köpni, se nyelni nem tudtam.
Ha valaki még benéz keddig, légyszi mondjatok nekem valamit.
Köszi előre is!

Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


Szia Beuka!

Fel a fejjel. A 8,3 az nem alacsony, de nem is magas. Nem extra, de ez sajna tulajdonképpen semmit az égvilágon nem jelent. A határ egyébként 7,8. Tehát nem vagy ettől a világ végén. De magas, és ez a legfontosabb. HOgy mire számíthatsz?

Persze minden kórház más, de valami ilyesminek kellene történnie:

Megvizsgálják a babát Uh-val, hogy esetleg valami látszik-e rajta vagy a méhlepényen, amit a magasabb cukorértékek okozhattak. Nagy valószínűséggel semmi baj nem lesz, hiszen ez jó esélllyel most aterhesség alatt alakult ki, és idpben nézték az értékeid, de legalább megnézheted a babádat. :) Tehát ez csak jó. :)

Aztán beállítanak diétára. Ez kórházfüggő hogyan történik. Pl.

1. nap néznek egy vércukorprofilt (remélem jó szót írtam), azaz minden étkezésed után megnézik egy órával a vércukrodat. Ennél jó eséllyel a reggeli után magasabb lesz, később valszeg alacsonyabb, de ez sem szentírás, attól is függ mit eszel. de gondolom max 7-8 között mozognak. Ez valszeg kézi, ujjbegyes nézegetés lesz.

2. Aztán megnéznek nálad is mindent, vérvizsgálat, vizelet esetleg, vérnyomás, akár egy ABPM is bejöhet egy napi programnak, (ez a 24 órás vérnyomás monitorozás- egy vérnyomásmérőt feltesznek rád, ami napközben fél este 1 óránként nézi a vérnyomást, vagy sűrűbben, már nem emlékszem. Ezt kiértékelik.

3. Aztán jó eséllyel találkozol egy diabetikussal, aki bevezet a diéta rejtelmeibe, ad sok okos tanácsot, és ad valami okos kiadványt, amiben néhány étel Ch tartaélma benne van. És ezt betartod. 150-180 gr Ch közötti értéket fognak javasolni napont elfogyasztásra, napi 5-6 alkalommal.


Az egész most max 2-3 nap kellene legyen. Legalábbis nálam ennyi volt. Utána hetente kell a reggeli utáni vércukrot mérni, és ha az a reggeli 25-30 gr Ch után 7 alatt van, akkor lehet örülni, ha nem, akkor általában adnak még egy esélyt, aztán jön az inzulin. Reméljük eddig nem jutsz el, de ezt is túl élték más sokan, itteni ismerősön is. :)

A diétát elvileg nap 150 gr-ig lehet szigorítani, a reggeli szokott a rizikós lenni, az min 25 gr.

Hát remélem így elsőre elég kielégítő voltam, de ha van kérdésed, akkor elvileg holnap, ill. hétfőn ránézek a levelekre, és válaszolok szívesen így késő este.

Panni
uran
 
 


Szia Panni!!!

Nagyon kimerítő amit írtál, nagyon szépen köszönöm!!!!!
Igen gondolom minden kórház más és más, de legalább van fogalmam, hogy nagyjából mire számíthatok.
Köszönöm még egyszer!
Ha kijöttem elmesélem mi volt!
Te most vagy kismama, vagy már anyuka vagy?

köszönöm még 1×

Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


Szia Bea!

Anyuka, egy 3 és egy 1 éves gyerkőcöm van, Misi és Ancsa. :) Mindkettőjükkel előjött valamilyen szinten a cukorbetegség, az elsőnél játszottam végig ezt a játékot, a másodiknál már okosabb voltam, és tapasztaltabb, na meg 20 kg-val könyebb, így el tudtam kerülni a kórházasdit, "csak" itthon diétáztam az utolsó időszakban. Talán csak önszorgalomból, hiszen a 26 hetes értékem határon belül volt, utána meg már nem nézte senki a kórházban, csak én itthon.

Pusz
Várom a beszámolód, fel afejjel

Panni
uran
 
 


Gyuri!!!

Hol vagy? Ki tud róla valamit?

Panni
uran
 
 


Kriszta :D

Köszi a segítséget!! :D

Anita
vasani
 
 


Sziasztok!

Én is teljesen új vagyok itt, és Beához hasonlóan 26 hetesen diagnosztizálták a terhességi cukorbetegséget (terheléses eredmény: 8,2).
Mivel pénteken nem volt ott a dietetikus, aki tanácsot tudott volna adni, ugyanakkor a belgyógyász azt mondta, hogy kezdjem el a diétát, én az itt olvasottak alapján el is kezdtem. Viszont időközben felmerült néhány kérdésem, tudtok esetleg segíteni?
1. Anyukám mérőkészülékével elkezdtem mérni a cukromat, és reggel rendben volt, ugyanakkor ebéd után 1 órával leesett 3,6-ra, majd még 1 óra múlva 1 közelire (elég rosszul is voltam). Ez mitől lehet? Lehet, hogy nem ettem elég szénhidrátot, vagy túl drasztikus volt, hogy azonnal elkezdtem a diétát?
2. Ha szigorúan betartom a diétát, illetve az orvosok utasításait, akkor károsodhat -e a magzat, vagy ha jók a cukorértékeim, akkor ugyanolyan, mint egy "normál" terhesség? Illetve: diéta mellett is megkap minden olyan tápanyagot a baba, amire szüksége van?
3. Van összefüggés a magzatmozgás és az elkezdett diéta között? (Tegnap óta sokkal többet mocorog a pici. Lehet, hogy éhes?)
4. A belgyógyász szerint az a baj, hogy túl hamar "jött ki" a cukorbetegség, én viszont úgy hallottam, hogy van, akinél már sokkal korábban kialakul. Jelent ez valamit?

Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket. Láttam a korábbi levelezésből, hogy általában egy orvos is válaszol (Gyuri), őt hol lehet megtalálni?

Kata
kata2006
 
 


Szia Kata!

Amire tudok, arra válaszolok, de nem mindenre.

1. Az ha ennyire alacsonyra leesik a cukor az nem jó, főleg, ha emiatt elájulsz, és a babának baja lesz ettől, vagy lehet, hogy más baj is lehet. Annyira nem értek ehhez. Ilyen bajom nem volt. Nem lehet, hogy esetleg valamit rosszul mértél (kevés a vér,...). Az az 1 elég durván hangzik. De persze lehetséges, de az biztosan nem jó. Ilyenkor egyél valamit. Elvileg a szervezetnek tudnia kellene CH-t létrehozni, ezért nem lenne szabad ilyen alacsonyra esni a cukornak, akkor sem ha túl kevés CH-t ettél. De mondom, hogy ehhez nem igazán értek.

2. A lényeg, hogy a cukorértékeid normálisak legyenek. Ez a diéta célja. Az, hogy (bár ilyet nem szabadna leírni) ha szigorúan betartod az orvos utasításait, akkor nem lesz baja a magzatnak, ez sajna nem biztos. Az orvosok is hibáznak. Neked kell topon lenni a témában, és odafigyelni. De ha a vércukrok rendben, akkor a terhességed ugyanolyan, mint a többi. Megkap a baba minden tápanyagot. Amíg rajtad nem mutatkozik semmi hiány, addig a baba is megkap mindent.

3. Nem éhes a baba. Attól ne félj! Ami neki kell, azt ő elveszi magának. :)

4. Semmit nem jelent, hogy mikor jön ki a cukorbetegség. A legtöbb kismamának ilyentájt jön ki a cukorbetegség, pontosan ezért vizsgálják ilyenkor. Valamiért ez az időszak ilyen szempontból a legrizikósabb. Jó esélyed van arra, hogy diétával megúszod, ha erre gondoltál. Bár százalékos arányt nem tudok mondani.

Panni

3.
uran
 
 


Kedves Panni!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Lehet, hogy kevés vérrel is mér a műszer, csak rosszul? (Sokszor elrontottam a mérést még az elején, pontosan a kevés vér miatt, de akkor kiírta, hogy Err.)
Elvileg ha 1 napja diétázom, és a reggeli utáni eredményem 7 felett van, akkor is inzulin van?
Még egyszer köszi, megnyugtató, hogy itt kap az ember információt/támogatást.

Kata
kata2006
 
 


Sziasztok!

Második gyermekemet várom. Az elsővel terhességi cukorbetegségem volt. Így nem lepődtem meg, hogy most is rossz lett a 28. heti cukoreredményem. Előtte is nézték, akkor még jó volt, tehát nem jött elő hamarabb a betegség (bár én arra számítottam, mert azt hallottam-olvastam).
Tehát 7,9 lett a zsemlés vérvétel után az érték. Egyből nekiálltam a diétának, amit a kislányomnál is csináltam. Van itthon vércukorszint-mérőm. Minden reggel mérem és időnként (ellenőrzésképpen) másik étkezés után 1 órával is. Mindig 7.0 alatt van az érték.
Tegnap voltam az orvosomnál. Neki is elmondtam ezeket a dolgokat, megmutattam a feljegyzéseimet. Ő azt mondta, hogy jó, oké, de azért jövő héten csináljuk meg a terheléses mérést.
A kérdésem az lenne: ha én már két hete diétázom, minden rendben a mérések szerint, az UH szerint is, akkor nem teljesen felesleges megterhelés ez a teszt??? Megmondom őszintén szerintem igen, és félek is tőle, hogy háromszor annyi CH-t vigyek be reggelire, mint amit a diétám előír...!
Szükség van erre??

Köszönöm előre is, ha tudtok segíteni!

Anita

KépKép
KépKép
vasani
 
 


Nyanya!

Most nézem a vonalzód, csak nem júli 11-én szültél? Mert én igen.

Tavaly még egy párszor írtam ide, mert 3 éve vagyok cukros.
Tavaly ősszel elmentem a Péterfybe, hogy átálljak inzulinra. Nem kellett befeküdnöm, másnap! terhes lettem. A gyógyszer, amit addig szedtem, (mercformin) gátolta a teherbe esést.

Minden rendben volt, programcsászárral szültem a 38. héten. 4120 g lett a lányom, és gyönyörű!

Ő az intenzívre került, 3 napig infulziót kapott, mert a szülés után nekem is, meg neki is 1,5 lett a cukrunk. Még a műtőben.

Aztán a koraszülötten volt 3 napot. Ja, és a programcsászár az úgy volt a Shöpfiben, mert ott szültem, hogy hétfőn befeküdtem, reggel műtét.

Ez volt a rémálmom, hogy bent kell feküdni előtte, de megúsztam.

Most nekem az egy harmadára csökkent az inzulinigényem, bár a doktornővel még csak telefonon beszéltem. Még nem jutottam el hozzá.

Bocsi hogy ide berontottam, csak gondoltam leírom az én tapasztalatomat.
Vendég
 


Kata!

Nekem mintha lett volna ilyen alacsony rossz eredményem, úgy emlékszem a kevés minta miatt, de nem tudom biztosan.

Nekem egy hét után volt kontroll. Nem tudom, hogy kellene-e már most 7 alatt lennie. Mennyit ettél reggelire? És mit?

Anita!

Ha már diétázol, akkor már kezeled azt abetegséget, amit szűrnek a terheléses teszttel, tehát már teljesen felesleges dolog. Ja és diéta mellett már nem is szabad, ha jól emlékszme terheléseset csinálni.

Panni
uran
 
 


Sziasztok!

Nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre. De ha van itt közöttetek orvos, vagy szakértő nagyon megköszönném, ha válaszolna.

24 hetes kismama vagyok, a vizeletemben cukor volt. Ezért megcsinálták a cokrosvizes terheléses vizsgálatot 5 napja.
Az éhgyomri 2.84 nmol/l a 2 órás pedig 7,11 lett. Az éhgyomri előtt már előző este nem ettem semmit. A terheléses határérték tudom, hogy 7.8, de ennek ellenére 160 g szénhidrát diétát javasolt a nőgyógyászom. Vékony testalkatú vagyok eddig 4 kilót hiztam a terhsességem alatt. Kaptam kölcsön vércukor mérő műszert. éhgyomorra 3,3 és egy tetszőleg reggeli után 1 órával (pl. sonkás szendvics sajttal, közepes méretű kenyérrel ) 6,6 a cukrom.
A nőgyógyászom csak egy vizeletmintát kér 1 hónap múlva mikor visszamegyek, nem kéri a terheléses vizsgálat ismétlését.
Én az értékeimet normálisnak tartom, a bevásárolt süteményeket elajándékoztam apukámnak, és próbálok nem enni édességet. Egy kicsit túlzásnak érzem ezt a szigorú diétát. Nem lesz baja igy a babának, ha nem kap szénhidrátot?

Üdv.

Fruzsina :(
fruzsina32
 
 


Szia Panni!

Igen, azt hiszem, teljesen igazad van, az embernek magának kell figyelnie magát. Mindenesetre köszi a segítséget, jó, ha az ember megkérdezhet valakit, akinek van már tapasztalata.
Reggel voltam dokinál, meg dietetikusnál, 150-es diétát kell tartanom. Aznap reggel, mikor magas volt a cukor, 2 vékony szelet magos kenyeret ettem szalámival, sajttal, paradicsommal, a doki szerint a paradicsom tolhatta meg az értéket.
Még egy érdekesség: ugye nekem pénteken a 2 órás terheléses után (igazából csak kb. 1 óra 40 percet vártak) ujjból mértek 8,2-t. Ma kikértem a hivatalos laboreredményt, annak az értéke 7,7. Lehet, hogy diétáznom sem kellene? Mindegy, végülis ha ártani nem árthat, legalább kicsit odafigyelek, és nem is olyan vészes ez a diéta.

Kata

:)
kata2006
 
 


Fruzsi!

A vizeletben cukor az nekem furi, főleg ilyen értékek mellet. Nem valami lekváros bödönbe vitted apisit, és nem lett jól kimosva? Elvileg cukor vizeletbe csak hosszú távon tartó magas vércukor értékek mellett kerülhet. Ha jól tudom, de lehet, hogy nem tudok valamit, nem vagyok orvos.

A terheléses alapján nem vagy terhességi cukorbeteg, így nem kell a diéta. Hacsak a vizeletben cukor nem kavar be valamit, de szeirntem csak hiba. Emiatt én elmennék a körzetimhez (igaz én jóban vagyok vele, és bizti megtenné, ha megkérem, de ez nincs mindenhol így), és megkérném, hogy írjon ki most egy ismétlést a vizeletre.

Elvileg amíg az egy órás értékeid 7,0 alatt vannak, addig nincsen baj. Tehát, ha nézegeted, és nem megy affölé, akko rnem teszel rosszat.

Visoznt a diétával sem teszel rosszt sem magadnak, sem ababának. Tehát, ha tartod, akkor sincsen baj, max nem hízol sokat a terhesség alatt, ami nem feltétlenül baj.

De még egyszer összegezve. Háziorvostól egy vizelet vizsgálat. Ha az negatív, akkor semmi teendőd, ha még mindig van cukor benne, akkor remélem addigra jön Gyuri és segít megfejteni a rejtélyt. Én ezt tenném, addig pedig ne edd magad degeszre sütiből, kenyérből, krumliból, rizsből és tésztából lehetőség szerint.

Kata!

Hát ezek szerint nem kellene diéta, hiszen a határon belül vagy. Abban visoznt igazad van, hogy ártani nem fog a diéta, és betartható. Nekem egyébként ugyanígy volt, vagytalán 7,6 volt azx eredményem, és azért a vége felé igencsak 7,0 közeliek lettek a reggeli értékeim, úgyhogy nem fog ártani az a diéta, esetleg az elején egykicsit lazíthatsz, főleg, ha tudod időnként otthon nézni.

Panni
uran
 
 


Szia Panni!

Köszi szépen a megnyugtatást. Hát, a reggeli értékeim nekem már most 7 körül ingadoznak, úgyhogy jó lesz ez a diéta, betartom. Egyébként ez miért van, hogy reggel sokkal rosszabbak az értékek? Lehet valamit tenni, hogy csökkentsem? (Pl számít, ha előző nap többet mozgok, vagy ilyesmi, vagy az csak az aznapi értékre hat?)
Próbálom magam szuggerálni, hogy kifejezetten jó a diéta, de egyébként tényleg megnyugtató, hogy legalább egészségesen táplálkozik az ember. Te terhesség után is tartottad (nem ennyire szigorúan, csak kb)?

Kata
kata2006
 
 


Uran,

Köszönöm, hogy válaszoltál. A 2. vizeletmintámban már nem volt cukor, ezt a terheléses vércukor vizsgálattal egy időben csinálták. Ennek ellenére ajánlotta a nőgyógyász a diétát.

Fruzsi
fruzsina32
 
 


Panni!
Köszi, hogy leírtad, Te mit gondolsz az ügyemről!
Azt hiszem, magamban én is eldöntöttem már, hogy ezt a terheléses vizsgálatot nem vállalom be. Nyilván, ha a diéta nem lenne elégséges, kiderülne az itthon mért eredményekből is.
Nem tudom persze, hogy a dokim mit fog mondani a döntésemre...

Kata!
Jó, hogy felvetetted a reggeli témával kapcsolatos kérdésedet. Én is azt tapasztalom, hogy reggel rosszabbak az értékek. Úgyhogy én is örülnék neki, ha erre vonakozóan valami ötletet kapnánk...
Ma reggel is túllépte az 1 órás értékem a 7-et, de a két órás, már 4,8 volt.
Viszont ilyen napközben soha nem fordul elő. Reggelinél is még csak kétszer volt ilyen. Gondolom ez még nem jelenti azt, hogy baj van, de azért jó lenne, ha ezt is kordában lehetne valahogyan tartani.
Ja! Igaz, hogy Pannitól kérdezted, de azért én is leírom, velem hogy volt: az első babámnál is cukorbeteg voltam és elhatároztam, hogy mivel a diéta nemcsak a cukortémában segített, hanem abban is, hogy ne szedjek föl sok kilót (szülés után kevesebb lett a súlyom, mint terhesség előtt), szülés után is folytatom a diétát... De persze nem így lett :D :oops: A sok megvonás után nagyon jólesett jókat enni-inni :D :oops:

Anita

KépKép
KépKép
vasani
 
 


Anita!

Azért kell nézni a reggeli értékeket, mert az a mérvadó, amit tehetsz, az az, hogy a reggeli adagodat leviszed 25 gr Ch-ra, és a maradékot elosztod oda, ahol jobb a helyzet. Pl. tízórai, ebéd.

Ha a 25 gr CH-ra az 1 órás értéked 7,0 feletti, akkor az bizony inzulint jelent. Ja aztán van még ilyesmi, hogy nem mindegy mit eszel, miből jön össze a 25 gr. Gyorsan, vagy lassan felszívódó CH-ból. Pontosan nem emlékszem melyik milyen, de mondjuk lassú a tejtermékekből jövő, gyors a kenyérféléből jövő. Ha jól emlékszem. Reggel érdemes nem egy kifliből összeszedni aCH-t, hanem joghurt, ...

Panni
uran
 
 


Szia Panni!

Na, ez most új info volt, hogy nem csak a mennyiséget kell nézni. Én tegnap és tegnapelőtt is direkt (hogy könnyebb legyen számolni) kiflit ettem reggelire, lehet, hogy attól volt magas?
Ma 2 szelet Graham kenyeret ettem, felvágottal, sajttal (elvileg ez 20 g Ch), baj, ha kicsivel kevesebb Ch-t vittem be? (Viszont így 6,4 lett a cukorérték). Esetleg tudsz abban segíteni, hogy leírsz néhány reggeli-mintát, hogy mit érdemes enni?
Nagyon szépen köszi!

Anita! Te hogy alakultál ma reggel?
Szép napot Nektek!

Kata :lol:
kata2006
 
 


Kata!

Ami nekem nagyon bejött, és imádtam aterhesség alatt, az az volt, hogy 1 joghurt+1 túró+gyümi édesítőszerrel, fahéjjal. Gyümi függő, hogy belefér-e a reggelibe az egész adag, legfeljebb egy kicsit elteszel az ebéd utánra. :) De hasonlóan érdemes egy fél kiflit enni csak, és egy joghurtot inkább, zöldséget, tpjást, felvágottat, összekombinálni. Pl. éehet rántottát sok zöldséggel, és egykicsi kenyérrel. CSak az agyszerűeket említve.

Lényeg, hogy ne a kenyér legyen a lényeg, meg ne is a tej. joghurt, túró., sajt, tojás, húsiféle, zöldségek.

De egyébként ezt valamikor leírták nekem a lányok annak idején úgy nagyjából. Nézz körül tavaly ápr-jún levelek közt. Én akkor csináltam a diétát, akkorájt kérdezhettem rá, és akkor ott Ági vagy Heni leírta nekem nagyjából.

Nézd meg talán yndi, vagy aszemenyei név alatt írta le nekem. Ha van kedved nézz utána.

Ebéd ötlet: párolt zöldség, saláta, savanyúság hússal
túrógombóc, rizstészta (amelyik szójababból (mungó??) készül), túrórudival lehet egy kicsit kényeztetődni tízóraira. Ha jól emlékszem belefért az óriás.

Lehet előnyben részesíteni ha jól tudom az olajos magvakat.

rege light befőtteket jó keresni. Finomak, és vacsira megehetsz egy üveggel.

Na egyelőre ennyi segítségnek megteszi azt hiszem. :)

Ja ha kevesebbet eszel az alapvetően nem baj a diéta szempontjából vagy a baba szempontjából, de időnként fontos nézni tényleg az adott 25 gr CH-val az egy órás értéket, hogy meglegyen a kontroll.

Panni
uran
 
 


Kedves Panni!

Köszi szépen! A gyümit joghurrtal én is eszem, nagyon finom. Meglátjuk, ezután hogy alakulnak a cukraim.
Köszönöm még egyszer.

Kata
kata2006
 
 


Fruzsina32!
Terhesség alatt a vizeletben lehet cukor, ez nem kóros, mert ilyenkor a vese nem mindíg szűri ki a vizeletbe kerülő cukrot. Egyébként, nem terhesen a vizeletbe akkor kerül cukor, ha a vércukor értékek tartósan 10 felett vannak.
A terhelés után 7.11 tök normális, teljesen felesleges diétázni. Esetleg ismételjék meg a szűrést a 32. hét után.

Vasani!
Te a zsemle-tejes 7.9 után azonnal diétázni kezdtél, ami azt jelenti, hogy egy szűrő és nem egy biztos (diagnosztikus) vizsgálat után máris betegnek tekinted magadat. Ez elvileg nem okos dolog, az orvos szakmailag helyes járt el, amikor terhelést javasolt, mert, ha az normális, nem kell diétázni (kb. 15% az esélye, hogy normális lesz). Viszont, ha fogyni akarsz, az más dolog, talán helyes is, meg biztosan nem árt, csak akkor Te egészséges vagy. Az egészen más alapállás.

urán!
Továbbra is büszke vagyok Rád, én akár nem kellek már ide, minden válaszod pontos.
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri!

Köszönöm a dícséretet. Jól esett. Bár nekem akkor is hiányzik az időnkénti bólintásod, vagy helyreigazitásod. :)

Meg biztosan a többieknek is. Akik kérdeznek.

Panni
uran
 
 


Gyuri!
Nagyon köszönöm a válaszodat. Örültem neki, hogy Te is reagáltál az esetemre.
Az, hogy én már a zsemle+tejes 7,9 után egyből diétáztam, semmi ahhoz képest, hogy tulajdonképpen nekem azt mondták (védőnő, stb.), hogy mivel az első babámnál is cukros voltam, már a terhesség elején gőzerővel csináljam a diétát. Nem csak, hogy figyeljek kicsit oda, hanem a konkrét 160 gr-os diétával indítsak...
Na, ezt nem tartottam be, ezért volt, hogy amikor viszont láttam, hogy tényleg magas már a sima tejcsis teszt után is az érték, elkezdtem diétázni.
Azóta már beszéltem a dokimmal. Sikerült megbeszélnem vele, hogy ne kelljen már megint több napra befeküdnöm, hiszen már pont azt a diétát csinálom, amit be akarnak állítani. Mondta, hogy beszéljek az ottani dietetikus nővérrel, kérdezzem meg, hogy jól csinálom-e a diétát, méregessem itthon, aztán meglátjuk.
Úgyhogy most ez a helyzet.
Csak tényleg az a vicces, hogy megnyugtató is a cukormérő-készülék, meg idegesítő is... Mert a kislányomnál nem volt ilyen mérőm, így egyszerűen csak betartottam a diétát (amit egyébként nem ellenőriztek szigorúan, csak havonta) és így is minden rendben volt. Pedig lehet, hogy akkor is feljebb ment néha a kelleténél az érték, csak nem tudtam róla... Most meg állandóan méregetek (illetve már próbálom magam visszafogni) és néha 7 felett van 1-2-vel és a frászt hozom magamra. Szóval azt hiszem nincs nagy baj nálam, csak egy kicsit rástresszeltem a dologra. De már kezdek megnyugodni.
Ja! Fogyni azért nem szeretnék (legalábbis terhesség alatt, sokat és szándékosan nem), de az biztos, hogy a további hízásom ezzel megállítva... :)

Kata!
Bocs, hogy nem válaszoltam a szerdai kérdésedre, de nem jártam errefelé.
Azóta is előfordult néhányszor, hogy 7 közeli értéket mértem, ez csak reggel fordul elő, talán egyszer volt olyan, hogy ebédnél is (ha jól emlékszem).
Próbálom figyelgetni, hogy reggel mitől megy jobban fel, a tejtől pl. tartózkodtam, erre ma reggel 2 dl-ből csináltam tejeskávét+ettem hozzá 5 db Korpovit kekszet. Így 6,0 lett az egyórás mérés. Szóval nem mindig értem... :?

Panni!
Köszi a segítséget a reggeli, stb. kajcsikkal kapcsolatban! :)

Most jut eszembe, hogy már annyiszor akartam kérdezni: mi a helyzet akkor, ha mondjuk nagyon nem bírom ki a következő evésig. Lehet enni olyat két evés közötti szünetben, amiről tudom, hogy tutira nincs benne szénhidrát (pl. egy főtt tojás, vagy ilyesmi)?? Egyébként túlélem, szerencsére ritkán fordul elő, hogy már hamarabb érzem az éhséget, de azért érdekelne...

Szép napot mindenkinek!

Anita

KépKép
KépKép
vasani
 
 


Sziasztok

én itt még új vagyok, de nekem is terhességi diabéteszem volt.

Vasani
Nekem is 160g-os diétát írtak elő. Ill. az utolsó hónapokban már szurnom is kellett. Én úgy tudom, hogy pl. tejet nem igazán szabad inni dél előtt - mert emeli a cukorszintett. Nekem ezt több orvos is mondta - hogy tejet csak délután és este igyak ha lehetséges. Pedig én előtt minden reggelt tejjel vagy kakaóval kezdtem. Ill. hogy két étkezés között min. 2 órának kell eltelnie.
Sajnos a diétát szülés után abba hagytam - eléggé hátrahagyva, úgyhogy most többet nyomok mint terhesen.

Ill. azt szeretném kérdezni nincs e valaki akinek szüksége lenne tollba való - Actrapid Penfill - 3ml-es patronra, mert nekem megmaradt 3db - eladnám iá: 1000Ft. Felhasználható 2007. 05.-ig.

Mindenkinek kitartást, és szép álmokat.

Erika

Ui: remélem hogy nem zavartam
erika13
 
 


Kedves Erika!
gyógyszert árulni praktikusan tilos, mert aki megveszi nem tudhatja, hogy neki tényleg azt írta-e fel az orvos. Úgy, hogy mindenkit lebeszélek arról, hogy megvegye.

Ezen felül:

Manapság az a terhes aki inzulint kap, ingyen kapja.
De van hogy nem, de akkor
TB támogatottan az Actrapid Penfill 3ml patronból 5 db: 1856 Ft.
ha esetleg, de ilyen szerintem nincs teljes árat kellett volna fizetni:
5 db 6650 Ft ......

Hm.
gyuri
Szeged
 
 


Szia Gyuri

Igen nekem a belgyógyász azt mondta hogy a gyógyszertárban adnak 1 ampullát is, de ott közölték, hogy csak egy egész dobozzal (5 ampulla) adnak = 1856 Ft. Megmaradt 3 ampulla. Megszeretném kérdezni, hogy hol kap ma magyarországon bárki is bármit ingyen (terhes - insulint, lombik), mikor minden súlyos pénzekbe kerül.
Te honnan tudod ilyen jól az árakat? Esetleg valamilyen benfenntes vagy? Én egyébként csak azért adnám el, mert nekem is csak kb másfél ampullára volt szükségem (2db), így maradt 3 mint írtam is már. És szerintem elég sokba kerül, és különben is miért kell nekem ill. sokaknak ilyen alapon megvenni 5 db-ot. Tiszta pénzkidobás, úgy csinálnak mintha miliomos lennék, sajna nem vagyok az. Sok kicsi sokra megy. Örülhetek annak is hogy egyáltalán van gyerekem, elég sokba került nekünk az hogy ő egyáltalán megszületett, és akkor még semmit nem vettünk neki. Én nem sírni akarok, mert nincs miért, az eredmény itt van velünk már több mint fél éve. De szerintem nem normális dolog hogy ha az orvos felír 1 vagy 2 ampulla gyógyszert akkor nekem 5 db-ot kell megvennem és aztán a másik 3-at meg megsemmisítik a valahol, mert azt ugye már nem adják oda senkinek.
Egyébként meg az orvos nekem mikor felírta akkor mondta név szerint hogy mit ír fel.

Szia

Erika
erika13
 
 


Sziasztok

Kéne egy kis segitség :-)

Szoval kb 1-2 hete fájdogál a fejem, meg rengeteget iszok , feltünteke zek a dologok. Most vagyok 35 hetes terhes.
Felhivtama védönö barátnömet hogy mérjen nekem egy cukrot elmentem éhgyomorra és 6,8 lett az érték. Mondta hogy igen ez sok és diétázzak. Ok diétát azt ma eliskezdtem. Sok suly felesleggel is kezdtem most ezt a második terhességet.
Szoval a kérdésem az lenne hogy ez a 6,8 éhgyomorra nagyon magas???


Dokinál 2 hete voltam, és akkor se a lepényen se semmin nem látszott gond. Ja és a terheléses cukor vizsgálat az jo eredményt hozott.

Köszi ha valaki ir.

Viki
boribaba
 
 


Erika! Te fizettél anno az Actrapidért??? Ugyanis én már 21 éve használom, és egyszer sem kellett még érte fizetni egy fillért sem. Akinek kell, annak úgyis felírja az orvos, és annak ingyen is van. Ha én ingyen megkapom, akkor meg nem hiszem, hogy akarok érte fizetni... Ráadásul a havi inzulinszükségletem 3 ampulla, és a gyógyszertárban hármat is kapok, nem egy ötös dobozt :(

Egyébként Gyuri orvos, gondolom tiszában van az árakkal :)

Yndi
yndi
 
 


Erika!

1. Gyuri "bennfentes" - pontosabban orvos, de ezt könnyen megnézhetted volna a profiljából. :) Az ártakat akár az internetről is meg lehet tudni akárkinek, egyébként. :) És igaza van. Nem jó dolog átadogatni gyógyszert. DE. Szerintem a legjobb amit tehetsz, ha nem a pénzért akarod eladni, hanem elvi okokból, hogyha elsétálsz a gyerkőccel a régi orvosodhoz, aki felírta ezt a gyógyszetr, és odaadod neki, hogy ha megint felírná valakinek akkor inkább adja oda ezt. Aztán ő úgy tesz, ahogy akar, de te megtettél mindent. Én legalábbis ezt tettem annak idején a gyerek részére felírt gyógytápszerrel.

De az átadás tiltásának okaira vonatkozóan: Az egy dolog, hogy valóban jó volt-e a gyógyszer annak is, akinek átadod, vagy sem. De én gyógyszernél nem bízom nagyon abban, hogy XY-nál (ne vedd személyes sértésnek semmiképp) az jól volt-e tárolva. Nem tudom kell-e ezt hűteni pl. A gyógyszertárban bízom, hogy minden rendben ment. Bár lehet, hogy ezt sem kéne, de itt nem tehetek mást.

Remélem nem sértetteleke semmivel. Semmiképp sem akartam. :)

Viki!

A 6,8 éhgyomorra elég sok. A határ ui. 5,5. Meg egyáltalán fura, hogy terhesnél éhgyomor magas, mert az ritkább szokott lenni, általában csak a terheléses szokott magas lenni. MIkor nézték a a terhelésest?

Egyébként rizikós esetben épp a 32. hét után szoktak még egyet szűrni. Úgyhogy szerintem telefonálj a dokidnak, hogy nézzenek legalább egy laboros éhgyomrit, merrt mégiscsak az a megbízható. Ismerve a védőnői szolgálatok anyagi helyzetét, nem biztos hogy gyakran ellenőrzik a vércukormérőt. Tehát mindenképp kellene egy vénás vérvizsgálat, valszeg hogy terhelésest kellene csinálni a pontos diagnózis kedvéért. Aztán a dokid tudni fogja a dolgát remélhetőleg. Tekintve, hogy lehet, hogy 2, de lehet, hogy 7 heted van hátra, nem mindegy, hogy diéta kell, vagy sem, vagy inzulin kell adott esetben. De ha azt mondod, hogy egye fene vállalod mindenképp a diétát, tekintve a túlsúlyt, úgysem árt (énis túlsúlyos vagyok, és nem volt baj, hogy a végén nem jött rám még 5-6 kiló), akkor azt is lehet, hogy kérsz a dokitól egyből egy beutalót a diabetológiára, és ott vesznek kézbe.

Tehát irány atelefon. :)

Panni
uran
 
 


Sziasztok

Igen fizettem érte, senki egy szóval sem mondta, hogy ingyen is kaphatnám, így eszembe sem jutott hogy ne fizessek érte. És igen csak egész dobozzal (5db-ot) adtak, mert azt mondták hogy nem bonthatják meg. Éshát így 2 db helyett 5db-ot voltam kénytelen megvenni, pedig már előre tudtuk hogy nem kell mind.

Uran
Én pestre a II. Klinikára jártam a nőgyógyászati belgyógyászhoz, és mivel nemvagyok pesti így csak ezért nem fogok felmenni hozzá, hogy átadjam neki.

Na de mindegy, téma lezárva.

Sziasztok

Erika
erika13
 
 


Erika!

Még egy ötlet. Háziorvosod... Az biztosan közel van.

Panni
uran
 
 


Még egy szót az inzulinról.

Terhesnek, ha Penfill inzulint írnak és nem un. intezifikált kezelést kap a terhes, azaz nem legalább 3x kell szúrni, akkor fizetni kell érte. Ha a szokásos inzulint írták volna fel, tűvel, fecskendővel, az a napi 1x, vagy 2x esetben is ingyen van.
Persze ezt meg kell beszélni a beteggel, mit akar.
Háziorvos jó ötlet.
gyuri
Szeged
 
 


Kedves Gyuri és Panni!

Köszönöm szépen a segítségeteket! Panni, a reggeli ötleteiddel úgy tűnik, sikerül kordában tartani a cukorértékeket. Kedden kontrollon 6,0-t mértek! :-) (Igaz, ujjbegyes ketyerével.)
Most egy egészen más dolog miatt aggódunk nagyon, de mivel ez nem ehhez a témakörhöz tartozik, nem részletezem.
Még egyszer köszi, és minden jót!

Kata
kata2006
 
 


Háziorvossal kapcsolatban: csak akkor írhat fel inzulint ha viszel egy igazolást a belgyógyásztól, hogy 3x inzulinozol. Ez az igazolás úgy tudom 1 évig érvényes utána újabb igazolás szükséges.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Kata!

Azért, ha gondolod írd le, hátha tudunk valami megnyugtatót írni. :) Akár Gyuri is mondhat rá valami nagyon okosat, mint orvos, sosem árthat, de ahogyan gondoldo.

Panni
uran
 
 


Sziasztok
Új vagyok nálatok segítségre lenne szükségem.
Terhességem 26. hetében járok.
Cukorbetegséget állapítottak meg nállam, terkelés után (75g glükó, 120 perc) 8,4 lett a cukorom.
180g os szénhidrát diétán vagyok.
r:30
10ó: 20
ebéd:50
uzsi:20
VACSi: 40
utóvacsi:20.

Csütörtökön a 30g os reggeli elfogyasztása után 1 órával 6,9 lett a cukrom.
Mi a teendő, mert a doki csak 2 hét mulva tud fogadni. Arra gondoltam, hogy a reggelit leviszem 25 re, a vacsit meg 30 ra. Szerintetek. Tudom, hogy 7,0 ig jó.
Nagyon félek, hogy megölöm a pici babám. Már arra is gondoltam, hogy veszek du. 1 vércukor mérőt.
Köszi előre is.
annamari78
 
 


mindenkinek köszönöm előre is
annamari78
 
 


Annamari, nyugi :) Nem ölöd meg, ilyen eszedbe ne jusson. Ezek az érték nem olyan vészes, bár egy kicsit a határérték felett van. Viszont úgy tűnik a diéta jót tett ,a 6.9 jó. Szóval nyugi :)
Vércukormérővel nem ártasz, sőt magadat is meg tudod nyugtatni. Plusz az orvosodnak is több adat áll a rendelkezésére a későbbiekben.

Yndi
yndi
 
 


YNDI
Mi a véleményed arról, hogy a reggeli lecsökkenteném 25 g ch ra, azért ez a 6,9 igen igen a határon van. Igaz, hogy 7 től inzulin?

Meg tudná azt mondani valaki, hogy miért a regglit veszik alapul? Délben pl 50g ot eszem akkor mennyi utána 15???? :shock: :shock:
Bocsi de én ezt nagyon tanulom és csak 3 hónapról van szó.
:roll:
annamari78
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: