Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
már múlt hét óta kerestem, kerestem telefonján nődokimat, aki végre tudott uh-ra időpontot adni, most a 10.ből a 11.be megyek épp, és csak 21.ére adott (első) uh-ra időpontot!!!!! normális ez?? persze asszem velem minden rendben, dehát közületek van aki itt tart és már kétszer is volt! különben én a baross utcai nőgyógyászatra járok, van valakinek innen tapasztalata??? szóval türelmetlenül szeretném már látni hogy mi is van bennem.......

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Sziasztok!

Holnap megyek UH-ra, nyolchetes a babóKép
Ilyenkor látni már a szivecskéjét? A dokim hüvelyi UH-ot használ!

sziasztok, cicmerák
cicmerák
 
 


Bagzerka: a 12. héten szoktak csinálni egy uh-ot, amikor is a nyaki redők vastagságát nézik, ami ha túl vastag akkor down-kórra utalhat. Szerintem ezt semmiképpen ne hagyd ki! CSak nemtom, hogy beutaló nélkül csinálnak-e, én kaptam hozzá papírt!

Cic: 8 hetesen már látni, hogy dobog. Nekem hüvelyit csináltak. A 12. héten is hüvelyin nézik? MÁr nem emlékszem...

Mel: igen, az idő sajna lassan telik ilyenkor... én is úgy érzem, mintha évek óta tartana ez az utóbbi pár hét! Biztosan nem lesz semmi baj, ne aggódj, holnap már csüti!

Én úgy érzem, mintha egy xxl-es tampon lenne a hüvelyemben, szerintetek ez normális? Kép
bubborka
 
 

 
 

Cicmerták: majd írd meg mi volt, biztos már látni fogod a szivecskéjétKép

Bubborka: mitől érzed ezt?

Flo: írjál már valamitKép
mel
 
 


Szia Mel,

élek, csak nehezen telnek a napok. Hol hányinger, hol nyűgösség. De leginkább az a bajom, hogy csigalassúsággal telnek a napok. Hétfőn megyek uh-ra és már alig bírok magamma.

Cicmerák

én 7 hetesen voltam uh-n és már lehetett látni a pulzálást.

Tudja valaki, hogy mikortól kezdünk el gömbölyödni? Én 9 hetes vagyok és még nem igazán látok változást.

Mindenkinek szép napot!
Flo
flo
 
 


Mel: hát ez az... gondolom a terhességtől... egyedi? Kép

Flo: ez egyénenként változó, hogy milyen alkat vagy, vékony/duci, milyen a medence, hol tapadt meg a bébi, első/sokadik baba...
Nekem az elsővel úgy a 14-16. hét körül kezdett látszódni (nem vagyok vékony), viszont most már 2 hete terhesnacit hordok! Kép

Mi lehet Beccivel? Kép
bubborka
 
 


Flo, örülök, hogy jól vagytokKép A napok nálam is lassan telnek, de holnap már péntek és megyek dokihoz. Majd szoríts, nagyon félekKép
Én is szorítok neked hétfőn, biztos már sok mindent fogsz látniKép
mel
 
 


Flo, örülök, hogy jól vagytokKépHétfőn már biztos sok mindent fogsz látniKép Szorítok Nektek!
Én holnap megyek dokihoz. Kérlek szoríts, mert nagyon félekKép

Majd írj, hogy mi volt az uh-n.

Mel
mel
 
 


Tudtam, hogy kétszer jelenik megKépKépKép
Az első elbújt, most persze megjelent.
Bocsi.
mel
 
 


sziasztok!
most voltam orvosnál, elkaptam egy fránya kis fertőzést-nem baj, kúpot rá. viszont megállapította, hogy hátrahajló a méhem, meg hogy jó nagy méretű már (10.hét vége), szóval ez a hátrahajló dolog aggasszon, vagy sem? ő aszonta semmi baj, ti mit mondtok???
igen, kaptam időpontot uh-ra, és utsó négy számról fognak behívni, ez itt így megy. akkor a 12. hét közepén leszek, már nagyon türelmetlenül várom!!!!!
bag

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


BAgzerka: én mint egyetemi docens szülész-nőgyógyász azt gondolom, hogy ne aggasszon! mit számít hova hajlik, az számít mi van benne Kép Kép Kép
Örülök, hogy amúgy nincs baj, mitől kaptál fertőzést?
Egyszerre fogunk szülni, én ma 10+4 vagyok Kép
bubborka
 
 


Bagzerka!

A hátrahajló méhed miatt ne aggódj. Anyám is ilyen méhhel van megáldva és mikor a bátyámmal terhes volt - az elején - elment a dokihoz, hogy 2 hónapja kimaradt a vérzése. Mire a doki kijelentette, hogy olyan hátrahajló méhe van, hogy ezzel nem fog teherbe esni! Ez még SZTK volt. Abban az időben oda kellett járni.
7 hónap múlva megszületett a makk egészséges bátyám.
Ezek után anyám felhajtott egy saját dokit a Baross utcában.
Ennyit a hátrahajló méhről! Kép
Üdv
Barbara
17+1
babar
 
 


Sziasztok!

Na tegnap voltam a dokinálKép
Képzeljétek, most elvileg nyolc hetes lennék, de a doki szerint kilenc hetesnek felel meg a babóKép
A petezsák 42 mm, a babó meg 21 mmKép szal kilenc hetes került a papíromra.
Most nagyon megnyugodtam. Láttam a kis szivét, kezeit, lábait... és fejjel lefelé voltKép
Összehasonlítottam a három héttel ezelőtti felvétellel, hát ég és földKép
Elhatároztam, hogy megyek majd a 12.hét körül 4D-s UH-ra. Kép majd beszámolok, milyen lettKép
Kitartás nektek is, fejlődjön szépen a babátokKép

sziasztok
cicmerák 9+1

ui: van valakinek tapasztalata védőnőválasztással kapcsolatban?
cicmerák
 
 


Cic: hurrá hurrá Kép gratula! Én is szereték jövőhéten már 16 hetes lenni mondjuk Kép Kép Kép

Szerintem védőnő nem választható, hanem a körzetileg illetékeshez kell tartozni.
bubborka
 
 


Bubborka!
nemtom mitől lett, de egy egyszerű kis viszketős gomba-dolog...Kép
az internetes szülés kiszámítók nekem január legvégét írták, neked???
bag

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


BAg: én jan. 30at számoltam. Hol fogsz szülni?
bubborka
 
 


sziasztok!

Én is előkerültem. A lányom nagyon lefoglalja az időm nagyrészét és ráadásul nem eszik rendesen ebben a nagy melegben. A kis pocilakó remélem jól van még több mint 4 hét az újabb uh. Hányingerem van rendesen, sőt egyszer már sikerült is... A lányomnál nem volt ilyen....

Bagzerka
Nekem hátrahajló a méhem. A lányom egyből megfogant. A terhességem 10 hetében emelkedett ki a kismedencéből. Most ennél a terhességél a 6. héten már egyenes volt. Már tudta mit kell csinálni. Mert tök mindegy merre hajlik, csak a hátrahajlónál az a fontos, hogy a 12. hétig emelkedjen ki a kismedencéből. A múltkorinál kérdeztem a dokit mi van ha nem emelkedik ki, erre mondta, hogy olyat még ő a praxisában nem látott. Ja és a hátrahajló méhnél nehezebb teherbeesni, szerintem ez nem igaz mindenkira, mert nekem elég könnyen ment, de anyósomnak is, ráadásul ő 7-szer volt terhes.

Kérdés: Titeket megvizsgál manuálisan az orvos így a terhesség elején? Mert engem Zsankával először a 40. héten vizsgált meg manuálisan, addig csak uh volt. Igaz semmi panaszom nem volt. Most se tervezi, hogy megvizsgál, csak ha tényleg fontos dolog lenne, de szerencsére nincs ilyen jellegű panaszom. Így ha nem nyaral bent ez a manó is plusz 15 napot akkor lehet csak a szülésnél fog.

Flo
Ez a gömbölyödés alakati dolog. Nekem múltkor a 20. héten lapos volt a hasam, igaz széles a csípőm kényelmesen elfért, addig nem is vettem kismamanacit. Nekem utána kezdett el látszani. most kíváncsi leszek mikor, remélem nem olyan korán.

Na megyek kidőlök. Puszika

Nadine
7+4

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


<font color="ff0000">Bubborka!Képzeld,én meg jan.28.-ra vagyok kiírva!Te mikor szeretnél menni 3d-s uh.-ra?Írd meg,milyen volt a 12hetes vizsgálat,én 2hét múlva megyek,21-én szerdán.puszi
Szép hétvégét mindenkinek!</font>
ildi10
 
 


Ildi!
Te hol fogsz szülni? Én is 2 hét múlva szerdán megyek. Kép Nem emlékszem, hogy az hüvelyi vagy rendes uh, nem tudja valaki? Engem a 3Ds nem izgat nagyon, de ha megyek,a kkor gondolom a 18.hét környékén!
bubborka
 
 


Emberek!!!
a teljes elkeseredésből írok, már tényleg nem tudom mitévő legyek!!!! már az elején is írtam, hogy párom nem rajongott az ötletért hogy babánk legyen most, hanem várni akart még, ezt persze konkrétan akkor közölte, amikor pozitív lett a teszt. már mondtam hogy 3 és fél éve együtt élünk, és eddig baromi boldogok voltunk együtt. mivel nem akartam ráerőltetni a dolgot, reméltem hogy ahogy múlik az idő, megváltozik a véleménye, és meg-meg is változott, sok átbeszélésünk végére odajutottunk, hogy jó, benne van, legyen, persze ennek sosem bírtam őszintén örülni, hiszen ezt egy-két nap elteltével visszavonta..... mivel telt az idő, kértem mindig hogy jól gondolja át, nem lehet ezt nagyon halogatni...
tegnap viszont egyenesen megmondta, hogy nem szeretné, viszont most már a 11. héten vagyok!!!!!!!!!!! hisztérikus zokogás közepette beleegyeztem, hogy jó, hétfőn elmegyek orvoshoz.... csakhogy ezt csakis miatta tenném. azóta folyton ezen jár az agyam, hogy mégis mit tegyek, már most gyűlölöm önmagam hogy egyáltalán ezt mondtam, ha meg meg is tenném, őt is és magamat is folyamatosan hibáztatnám, utálnám. mondjátok meg, mit tanácsoltok???
sem a párom, sem a babám nem akarom elveszíteni Kép Kép bagzer

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Bagzerka

Ez nem az a dolog, amin hetekig agyal az ember, hogy szeretné vagy sem. Illetve egyszer igen egyszer nem. Szerintem már az elején nem akarta, csak nem volt őszinte. Nem akarom megbántani a párodat, de én egy ilyen eset után azon gondolkodnék, hogy mindkettőt elveszítsem, vagy csak a páromat. Az fel sem merülne, hogy a baba vagy a párom. Persze ha az első pozitív teszt után határozottan tiltakozik és ész érvekkel támassza alá, akkor még elgondolkodnék, de hogy hiteget és hetekkel később visszakozik ez nekem sok. Még jó, hogy nem 9 hónap után gondolta meg magát. Nekem ez olyan, mint ha megkérné a kezed és az oltár előtt nemet mond. Nem tudom tudja e a párod, hogy mivel jár egy abortusz. Szerintem olvastass el vele néhány cikket. (pl ezt: http://www.communio.hu/meh/abkock.htm)
Sajnálom, hogy igy alakult, remélem még hallunk rólad jó híreket.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Bagzerka
Arról beszélgettetek, hogy ha most nem tartjátok meg, akkor mikor legyen baba?
Én a férjem előtti barátommal nagyon jól megvoltam, semmi gond nem volt, de mikor rákérdeztem, hogy szeretne e gyereket kiderült, hogy nem, soha sem. Én viszont igen, ezért léptem. Neki tényleg nincs azóta sem és nem úgy tűnik, hogy valaha lesz. Pedig mi is szerettük egymást. Azt javaslom ezt alaposan beszéljétek át a pároddal. Én 32 évesen léptem ki ebből a kapcsolatból és 35 évesen szültem, még időben Kép

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Bagzerka: nagyon sajnálom, nem is tudom mit lehet ilyenkor mondani... nem tudom mit csinálnék a helyedben. Kép De azt gondolom, hogy ha akaratod ellenére elveteted a babát, azt nem fogod soha megbocsátani a párodnak, ezáltal halálra ítélődik a kapcsolatotok. Ha meg megtartod nincs kizárva, hogy egyedül kell felnevelned... Kívánom, hogy a lehető legjobb döntést hozd! Lehet, hogy nem ő az igazi... Kép
bubborka
 
 


Bagzerka,
tanácsot persze én sem adhatok, de két hasonló történetről tudok. Az egyik a férjem szülei: ők házasok voltak már, mikor anyósom terhes lett, erre apósom közölte, hogy vagy ő vagy a baba. Erre anyósom elvetette. Pár évvel később megint terhes lett anyósom, ugyanez. Utána már apósom is akarta, de az a baba halva született a 7. hónapban, végül a 4. -és így végül egyke- gyerek lett a férjem. Őt végül nagyon szerette/szereti az apja, végülis megérett az apaságra és nagyapaként is nagyon odaadó. Ezzel együtt én azt mondtam az anyósomnak, amikor ezt mesélte, hogy én vagy megtartottam volna a gyereket és elválok, vagy elvetettem volna a gyereket és elválok, de ebbe a kompromisszumba-főleg kétszer- nem mentem volna bele.
A másik a barátnőm története: ő -úgy mint te- folyton fölvetette a témát, de az -akkor még -barátja halogatta a dolgot. Végül nagy nehezen rábólintott. "Pechére" az első célirányos alkalommal terhes maradt a lány. Nem örült végig a terhesség alatt, nem tudott mit kezdeni az egésszel, majd a baba 3 hónapos korában hosszú cirkuszos időszak után elköltözött, mostanra a válást is kimondták. Heti 2 láthatás van, szereti a gyereket, de, ha nem lenne, az se zavarná. A barátnőm pedig talált egy igazán rendes fickót ( a gyerek 1 éves kora előtt!!), akinek a gyerek a szeme fénye.
Szóval, ha nem tartod meg a babát, ne hagyd, hogy mindenki a lelkiismereteddel zsaroljon, ha nem tudod egyedül vállalni, sztem ez is egy választható út. A barátod útját viszont rövid úton kiadnám, már bocs. ( ez nem tanács, csak véleményKép )Ha úgy döntesz, hogy egyedül is megtartod, akkor még mindig megvárhatod, hogy kitart-e melletted, vagy lelép. Ha lelép, akkor sincs veszve semmi, egy gyerekkel még előtted az élet.
rjuli
 
 


Még v.mi: ha a megszakítás mellett döntesz, akkor nagyon bele kell húznod, mert 12. betöltött hét után már nem végzik el, csak, ha beteg a baba vagy a mama, vagy erőszakkal fogant.
rjuli
 
 


köszönöm a bátorítást. még jelentkezem!
bag

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Szia Bagzerka!

Hát most szomorúan olvastam a soraidat.Pedig annyira a pozitiv válaszra vártam,amit meg is kaptam,és most tessék.Tudod teljesen átérzem a problémát,ugyanis én ugyanígy jártam.Anyi különbséggel,hogy mi akartuk a babát,ami rögtön meg is fogant,majd a kedves papa kitalálta hogy neki mégsem kell.Megtartottam,és egyedül neveltem,de az ő anyagi segítségével,ami azért elég méltányos volt szerencsére.Nem laktunk együtt,de mégis együtt voltunk.Aztán jött a következő baba,amit szintén akartunk,és ugyanaz történt,megint kitalálta,hogy nem akarja.És itt elégeltem meg a dolgot.Elvetettem a babát,és szakítottam vele is.Hamarosan találtam egy férfit,akivel aóta is együtt élek,és neveljük a lányomat.Most várjuk a kzös babát,és augusztusba lesz az esküvőnk.
Szóval lehet hogy megint morbidul hangzik,és ne is haragudjon senki,aki nem ért egyett velem,de nézd az anyagi oldalát.Ha megszeretnéd taratni,és anyagilag is belefér,hajrá!Még a barátod is meggondolhatja magát,és ha együtt is nevelhetitek,de ha netalán mégsem,akor is biztos találsz majd valakit ha it az ideje,akivel boldogságban,szerelemben,együttértésben fogsz élni.
Ugye megírod hogy hogy döntesz?
Bea
bea77
 
 


Szia Flo!

Képzeld, voltam pénteken dokinál és nagyon megnyugodtam. A kisbabám nagyon sokat nőtt 10 nap alatt, utoljára a kis petezsákot láttuk, most meg már Őt isKépKépKép Úgy vert a kis szíve, hogy csak na! A petezsákom már 15mm, a kisbabám pedig 4,3mm. Annyira boldog vagyok, alig várom megint láthassam. Bár az nem most lesz, aug. 6-án megyek legközelebb. Ami egy kicsit aggaszt, hogy mérete szerint egy héttel le van maradva, lehet később fogant. De nem számít, csak fejlődjön szépen és egészségesen. Annyira szeretem!
Te ma mész uh-ra, ugye? Majd számolj be mindenről, biztos sokat nőtt a te kisbabád isKép
Tényleg, mikor utoljára voltál, mekkora volt?
Mel
mel
 
 


Szia Mel,

Én három hete voltam utoljára uh-n. Akkor volt a babcó 7 hetes és 10 mm-es. A méret miatt ne aggódj! Majd behozza!
Ma megyümk uh-ra a kedvesemmel. Ő is kíváncsi a pocaklakóra. Majd megírom, hogy mi volt.

Bagzerka,

sok sikert. Ebben a dologban sajnos jó tanácsot nem lehet adni. Csak Te tudod, hogy mi a legjobb. Csak egy aprócska észrevételt engedj meg. Nem akarom bántani a párod, nem ismerem, de ez nem volt korrekt dolog veled szemben. A 11. héten így dönteni! Tudja, hogy minek tesz ki Téged?
Sok pozitív energiát küldök Neked! Kitartás!
Flo
flo
 
 


sziasztok

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Szia Bagzerka,

mi újság???? Remélem most nem elköszönsz?
flo
 
 


Szia Bagzerka!

Én is remélem ez a "sziasztok" nem búcsú volt. Nehéz bármit is mondani, de ha én lennék ugyanebben a helyzetben, azt hiszem nem hagynám el a kisbabámat. Tudom, hogy nehéz, de ami veled történt, egy kis csoda, jól gondold meg. Drukkolok, hogy a párod megbarátkozzon a gondolattal, és biztos vagyok benne, hogy ha megszületik picur, imádni fogja őt.
Vigyázz magadra és írj nekünk valami jótKép
mel
 
 


sajnos semmi jót nem tudok írni, nekem tényleg csoda, neki nem az-ebbe bele kell nyugodnom. szerintem is ha megszületne, imádná, de az nem most lesz.....
köszönöm a sok jó szót és a bátorítást!!! Kép
bagz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Ezekszerint választanod kell, nincs más megoldás?Kép Ha így van nagyon sajnálom, és ha még nincs késő, beszéljétek meg újra, hátha sikerül meggyőznöd őt erről a kis csodáról...

Vigyázz magadra és légy erős!

Mel
mel
 
 


Ne haragudjatok de ez hihetetlen!
Nem hiszek a szememnek milyen emberek vannak! Ha pár topikkal arréb néznél meglátnád hogy mennyi de mennyi nő vágyakozikegy ilyen kis csöpp után és vannak olyan emberek akik eldobják maguktól csak azért mert valaki más így akarja! Én ezt nem értem! Egész életedben bánni fogod a döntésed! És ha megteszed meg is érdemled! Ne haragudj hogy ilyen durva vagyok de ilyenkor olyat érzek mintha nagy kést mártanának a szívembe! Megölni egy magzatot! Nyugodtan utáljatok ki emiatt de nem tudtam magamban tartani!
Zsu!

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Szia Mel,

voltunk tegnap uh-n. Csodálatos volt! 3 cm-es a bébi és egy másodpercre sem állt le. Pörgött, forgott, kapálózott. A doki szerint tornázottKép Már láttuk a kis kezecskéit. Óriási volt. Az apukája sem tudott betelni vele. Két hét múlva megyünk újra. Most kezdem intézni a védőnőt. És akkor már lesz terheskiskönyvem is.
Szóval minden oké!
Szép napot,
Flo
flo
 
 


Flo, nagyon nagyon örülök NektekKépGratulálok a 3 cm-es kisbabádhoz, igazi babóka márKép))Vigyázz "magatokra" és ha bármi izgi történik, írj.
Most hol is tartasz?
Az apukát csak úgy be lehet vinni uh-ra?
Mel
mel
 
 


Szerintem nem szerencsés dolog egy amúgy is iszonyúan nehéz élethelyzetben levő ember életét ilyen jellegű hsz-okkal megkeseríteni. Az emberek kül. helyzetekben különbözően döntenek. Ezt rá kell bízni mindenkire. Csak azért nem tarhatja meg v.ki a babáját, mert másoknak nem jön össze. Egy gyerek két ember döntése, két ember felelőssége. Ha B. nem tudja lelkileg vagy anyagilag egyedül vállalni, és ezért nem eldobja, hanem fájó szívvel elveteti, nem hiszem, hogy b.ki kívűlállónak joga van felette ítélkezni.
Belőlem pedig ez kívánkozott ki.
rjuli
 
 


Rjuli!

Én is így gondolom. Sajnos valóban vannak olyan nők, akik bármit megadnának, hogy kisbabájuk lehessen, de ezért nem azokat kell okolni, akik valamilyen okból kifolyólag nem tarthatják meg. És én biztos vagyok benne, hogy Bag fájó szívvel mond le rólaKép
mel
 
 


kedves zsu!!!
neked szúrnak kést a szívedbe???????????????? és én mit érzek????? arról sajnos nem én tehetek hogy másoknak nem lehet babájuk, de erről nem neked kéne ítélkezned, nem??? én évek óta csak erre készülök, minden ruhámat már úgy vásároltam, hogy esetleg majd terhesen is beleférjek, babaruha kollekcióm csak egyre növekszik.... szóval pont te, aki semmit nem tud se rólam, se a helyzetemről inkább ne mondj semmit!!!
különben meg egyre inkább úgy érzem hogy nem fogom megtenni!!! már késő! lett volna rá esély az elején, ha akkor konkrétan kimondta volna a párom, de asszem ezzel igazán elkésett. nem hiszem hogy én rossz ember lennék mert ellenkezem!! én szeretném ezt a babát! így is lelkiismeretfurdalásom van hogy rá akarom erőltetni az akaratom, de ha beleegyezem, ő erőlteti rám az ő akaratát, nem??! ez így nem igazságos, ez nem az a döntés, amiben bárkire is kéne hallgatnom a szívemen kívül...
még mindig vívódom, de leginkább amiatt, hogy mi lesz velünk, a párommal...... nagyon szeretem, de ha most engednék, nem biztos hogy azt túlélné a kapcsolatunk, ha megtartom, még van esély hogy együtt legyünk....
végül is, vannak sokan akik egyedül is meg tudják/-ták csinálni, hát én is vagyok olyan erős, ha erről van szó!!

-ja, még annyi, valaki tudna ebben tájékoztatni, hogy diákként, (de saját bt-m van) milyen támogatási lehetőségeim vannak??? mert kb egy éve megkérdeztem a könyvelőnket (aki persze augusztusig most nyaral) hogy ilyenkor mit lehet tenni, ő azt mondta hogy valamilyen külön szerződést köthetek a nemtom kivel, és egy havi 180 keresetet ha mondok, annak bizonyos hónapig a terhesség alatt a 13%át kell befizetnem, viszont utána a 70%át kapnám, szóval nem a minimum támogatást. ezt ti értitek, vagy tudtok ebben segíteni hogy ilyenkor valójában milyen támogatások járnak, és meddig, meg hányszor???!
-hát, ezt most jól megkérdeztem.....

nagyon köszönöm a seítségeteket!
bagi

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


BAgzerka: az index fórumján van egy segítőkész valaki, aki ad tanácsot gyed/gyes ügyekben, itt: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9036766&la=37351742
Nagyon drukkolok, hogy minden a legjobban alakuljon!!!
bubborka
 
 


Bubbor!
köszönöm!!!

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Bagzerka
Én még mindig drukkolok neked, hogy sikerüljön helyesen döntened. Tudom, hogy akár megtartod, akár elveteted az lesz a helyes döntés. Az ember nem mindig dönthet a szíve alapján, néha az eszünkre is hallgatni kell. Az ilyen Zsu féle hozzászólásokkal ne foglalkozz, én válaszra se méltatnám.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


nyanya!
köszi! a te hozzászólásaid mindig szíventalálnak!!!!
azt tudom hogy ha a szívemre, ha az eszemre hallgatok, most már egyre kikristályosodik bennem az, hogy nem dönthetek másképp, meg kell tartanom, és kész. én mostantól nem enegedek! lett volna lehetőség, így most már tényleg késő! most már tényleg egy apró ember!!! ezt tudom, és érzem is! amióta tudok róla, folyton rá gondolok és nagynagy szeretet adagokat sugárzok neki!! itt már többről van szó!
-ugye nem vagyok önzőállat hogy ezt erőltetem??? mert emiatt folyton aggódom, és lelkiismeretfurdalásom van.......
de akkor is, úgy szeretném! és szegényemnek ennyi szomorúság és fájdalom miatt lett is volna alkalma feladni, de nem tette, velem maradt...
-ti hogy tudjátok, a szomorúság hogy befolyásolja a babát? nem lesz örökké depressziós??? mert ennyit nem is tudom mikor szomorkodtam egész életemben..... Kép
bagi

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Bagzerka!

Az a b.nőm, -akiről fentebb írtam, akinek a férje nem barátkozott meg a baba gondolatával- végig idegeskedte, veszekedte a 9 hónapot. És most: van egy gyönyörű, nyugodt, kiegyensúlyozott, okos kislánya.
Persze, nem optimális, ha az ember rossz passzban van, de azért nem megy az a depresszió olyan könnyen. Neked pedig van még 6 hónapod rendbetenni a dolgokat.
rjuli
 
 


rjuli!
köszönöm! mostanság bármilyen bíztatás jól jön!!!! Kép
bag

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Bagzerka
A baba megérzi a lelkiállapotodat és azt is érzi, hogy nagyon szereted. Szerintem nagyon jó dolga van és lesz odabent. És majd kint is Kép A párod is megszereti majd, de ha mégsem, akkor nem Ő volt az igazi. Valaki írta, hogy az anyagi körülmény fontos. Szerintem is, bár ezzel sokan vitatkoznának. Remélem azért lesz segítséged, ha egyedül kell vállalnod.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


BAgzerka, hogyan fogadta a párod a döntésedet?
bubborka
 
 


Ne haragudjatok, hogy bepofátlankodok hozzátok, de mindíg olvasgatni szoktalak titeket, abban reménykedve, hogy hamarosan csatlakozhatok hozzátok!Kép

Bagzerka!Kép

Napok óta érted izgulok, hogy sikerüljön a SZÁMODRA helyes döntést meghoznod, bármi legyen is az!
Nagyon örülök, hogy meg akarod tartani a kisbabádatKép, és nagyon sok erőt kívánok neked a következő hónapokhoz, és remélem végül minden a lehető legjobban alakul!!!
A véleményem ugyanaz, mint a többségnek, a pároddal kapcsolatban isKép, de ebbe senki nem szólhat bele, és én sem akarok. De hátha minden jóra fordul, és a párodnak is megváltozik a hozzáállása! Én nagyon szorítok, hogy így legyen!

És még valami! Én is régóta szeretnék kisbabát, sajnos eddig még nem sikerült, de én ettől függetlenül nem ítéltelek volna el akkor sem, ha úgy döntesz, hogy nem válalod a babát!
Szerintem ez a helyzet legalább olyan fájdalmas és nehéz, mint amikor vágysz egy kisbabára, de nem sikerül...
Szóval Zsu, itt nem értek veled egyet!

Mégegyszer bocsi, hogy belepofáztam, BagzerkaKép, minden jót neked, és a többieknek is!Kép
Remélem valamelyik babás topikban újra találkozunk!Kép

Üdv, Zita

Kép
Kép
zituska28
 
 


Sziasztok!

Én is csak csendes szemlélődő vagyok itt egy rövid ideje, bár én talán már "hivatalosan" is tartozhatok ide. Úgy a 8. héten járhatok, doki még nem látott, mert szabin van.

Szerintem Zituska28 annyira jól megfogalmazta, amit én is gondolok, hogy csak annyit tudok mondani: DETTO.
Bagzerka!
Annyian szorítunk itt már ismeretlenül is neked, hogy csak jól dönthetsz! Beleolvasgattam más topikokba is, és több helyen olyan durva szitokáradat zúdult egy-egy "rosszat" íróra, hogy még a gépből is sütött a Rossz. Itt meg mindenki sorfalat áll melletted, még olyanok is megszólalnak, akik eddig csak csendesen szemlélődtek. Szóval, ez nagy dolog, és az ezzel járó energia biztosan el is jut hozzád. Kép
MInden jót neked,és a többieknek is, sziasztok, ttika
ttika
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: