Új privát üzeneted érkezett!

Ági, Timi, üdv a bukós klubban! Mi szinte az elejétől kezdve küzdünk ezzel, doki szerint ha boldog a baba, és van hízás, nem kell törődni vele. Napi 4-5 nyálkendő nálunk elfogy (meg nem nem kevés textilpelus, amit a feje alá teszek).

Lenne szoptatós kérdésem. Donát ahelyett, hogy egyre ritkábban enne egyre nagyobb adagokat, most ráállt arra, hogy napközben 2 óránként szopizik 90-100 grammokat. Ez normális? Tejem szerintem van, mert próbáltam utána fejni, hogy azért hagyja-e abba, mert nem jön, de jött belőle. 10 percig szopizik, és utána kiköpi, majd bekapja újra, szopizik 20 másodpercig, újra kiköpi, rángatja a fejét jobbra-balra, rúgdos, és ez megy, amíg meg nem unom a kínlódást. Ja,és mivel rángatja magát, meg kapálózik, folyton bukik közben. Minél tovább küzdök vele, hogy egyen még (mivel mindig megpróbálja bekapni a cicit, gondolom, még éhes), annál többet bukik ki. Mi lehet ennek az oka?

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Bori!
Mintha az én gyerekemről írnál,szóról-szóra ezt csinálja az én Médim is!!!!!!!!!! :evil: De lövésem sincs miért!!!Volt,hogy ma 80-at evett,meg olyan is,hogy 160-at,mert gondolom már nagyon éhes volt.Hetek óta este 11-körül ébresztem utoljára,majd reggel 7-kor kel enni,tegnap meg 2-szer is kelt éjjel,de 1-2 percig evett csak! Bosszantó...

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Ági, Timi, üdv a bukós klubban! Mi szinte az elejétől kezdve küzdünk ezzel, doki szerint ha boldog a baba, és van hízás, nem kell törődni vele. Napi 4-5 nyálkendő nálunk elfogy (meg nem nem kevés textilpelus, amit a feje alá teszek).

Lenne szoptatós kérdésem. Donát ahelyett, hogy egyre ritkábban enne egyre nagyobb adagokat, most ráállt arra, hogy napközben 2 óránként szopizik 90-100 grammokat. Ez normális? Tejem szerintem van, mert próbáltam utána fejni, hogy azért hagyja-e abba, mert nem jön, de jött belőle. 10 percig szopizik, és utána kiköpi, majd bekapja újra, szopizik 20 másodpercig, újra kiköpi, rángatja a fejét jobbra-balra, rúgdos, és ez megy, amíg meg nem unom a kínlódást. Ja,és mivel rángatja magát, meg kapálózik, folyton bukik közben. Minél tovább küzdök vele, hogy egyen még (mivel mindig megpróbálja bekapni a cicit, gondolom, még éhes), annál többet bukik ki. Mi lehet ennek az oka?

Kedves Lilly!

Rögtön az első kérdésem van-e cumija vagy kap-e valamit cumisüvegből? Ugyanis a cumi gyakran cumizavart okoz, ezért viselkedik így A másik: előfordulhat, hogy túl gyorsan jön a tej és nem bírja lenyelni. Harmadik: a széklete nem eztán szokott megérkezni a pelusba?Volt már olyan, hogy szopi közben elengedte a cicit és nagyon gyorsan spriccelt a tej?
Az hogy 2 óránként szopizik, teljesen normális dolog (5 percenként is lehet...)Azt miből gondolod, hogy kevesebbet kellene szopiznia?A gyakori szoptatással, ahogyan Csekom is írja, nem lehet túletetni a babát! Az anyatej jobban és gyorsabban emészthető, mint a tápszer ezért az igény szerint szoptatott babák ritkán hasfájósak, de gyakrabban szopiznak, hiszen az optimáils fejlődéshez pont erre van szükségük. 3 hónapos kor közeledtével pedig a növekedési ugrás miatt (ez 3,6 hetesen 3, 6 hónaposan van még) ismét gyakrabban szeretnének szopizni, ahhoz hogy az ő igényének megfelelő mennyiségű anyatej termelődhessen. Ebbe a folyamatba ha beavatkozunk játszócumival, "időhúzással" teáztatással vagy víz adásával, az anyatej nem tud megfelelő mennyiségben termelődni, (nem alakul ki a a kereslet-kínálat egyensúly)kevesebb tej lesz , a baba pedig mérges Igy aztán elindul a mama-baba páros a tápszerhez vezető lejtőn.
A bukás előfordulhat gyakran is, böfivel jön, vagy anélkül. Ha ezt nem sugárban teszi és a súlya sem csökken, nem lehet nagy baj.
Fejés: A fejés csak arról szól, hogy éppen akkor mennyit tudtál kifejni és nem a termelődő anyatej mennyiséget mutatja! (ez gyakran attól függ mennyire tudsz ellazulni, mennyire tudod a tejleadó reflexet kiváltani, milyen technikával fejsz, mennyi ideig, korábban fejtél-e stb)
Diána
dianagal
Iszkaszentgyörgy
 
 

 
 

Diána, igen, van cumija, altatáshoz szokta megkapni. De eddig nem zavarta meg a cumi a szopást, ez mostanában kezdődött el. Cumisüveget nem haszáltunk, csak mellből kap tejet. Spriccelni nem szokott a tej, ha abbahagyja, szívnia kell, hogy jöjjön. És sokszor bekakil közben, olyankor tényleg leáll a szopizással, erőlködik, de ha végzett, akkor szokta folytatni.

Engem nem az zavar, hogy 2 óránként szopizik, mert azért vagyok neki, hogy megetessem, ha éhes. Csak az a fura, hogy ennyivel kisebb mennyiségeket eszik 2-3 napja, mint előtte. 120 grammokat evett korábban, időnként 140-150 is megvolt, vagy éppen 110g. Most viszont csak 70-80-at hajlandó kiszopizni.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!

Lilly!

Nálunk pont ugyanez a helyzet. Nomikám is két hete elkezdte újra a gyakoribb szopi igényt, általában 2 óránként, de este előfordul az óránkénti cicire kéredzkedés is.

Igaz, ilyenkor kevesebbet eszik, és én is érzem van még tej bőven, hiszen amint elengedte a cicit és nem kér többet még folyik belőle.
Eddig arra gondoltam, hogy csak nyugtatni szeretné magát, de ezek szerint, ahogy Diána írta, felkészíti az anyuci szervezetét a nagyobb adag elkészítésre. :lol:

Öt gyerek után még mindig tanul az ember lánya... :lol:

Mi is szépen gyarapodunk, a mostani dokibácsinál tett látogatáson lemértük, 4800 gr. A heti 200 gr. megvan, ebből gondolom nem éhezik a drága.

ducimami!

Na igen, nem 57 cm-et nőtt, csak 7 cm, az 50-es születésihez képest. :lol:
Sokszor olyan fáradt vagyok, nemcsak elgépelek dolgokat, de még el is felejtek... :wink:

Na, meg a korom is eléggé hozzájárul, szóval ha hülyeséget írok akkor ebből is adódik. :lol: :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Ma elhatároztam, hogy ha törik, ha szakad írok pár sort, mert már kezd lelkiismeret furdalásom lenni, hogy hanyagolom a fórumot.Bár nem tudom, hogy hiányzik-e vkinek a jelenlétem:)

Minden nap gyorsan elolvasgattalak titeket, de írni nem volt időm se meg energiám se.Sűrűek a napok, de nagyon élvezem is őket. Minden nap egy újabb csodát hoz:)
Hétfőn voltunk a 2. havi kontrollon. Agyon dicsérték a "kicsi" fiam. 6400 g és 62,5cm. Igazi óriásbébi, mindent szemügyre vett a doktorbácsinál,megkapta a szuriját is, egy hang nélkül végigcsinálta,én meg oda sem mertem nézni,jól ki is nevettek, hogy az anyuka jobban izgul, mint a baba:)
Egyre többet van ébren,sokat nevetgél, gügyörészik, kedvenc szavaink eö, heö, hö, goa, bejö és ezek kombinációja, pofozza a lógó játékokat és mindenhova követ a tekintetével. Éjszaka jót alszik, van, hogy 6 órát is egyben, ma már nappal is egész jókat aludt, eddig csak séta és autókázás közben ment.

Csekom!

Ha jól emlékszem, akkor te írtad, hogy szoktatod a babucid az egyedül alváshoz és hogy mennyi ideig sír elalvás előtt.
Ciki vagy nem, de mi cicivel alszunk el este, utánaolvastam a témának, hogy milyen problémát okozhat ez nekünk.
Egy doki oldalán olvastam,hogy a babák idegrendszere kb 6-8hónapos korukig fejletlen ahhoz, hogy egyedül el tudjanak aludni,tehát vmilyen segítség kell, olyan ami biztosítja számára a biztonságérzetet, nyugodt alvást.
Néhány héttel ezelőttig én is próbáltam minden móndon elaltatni Dávidkát, ringatva, énekelve, de csak felzaklatta, sokat sírt és nem is mindig sikerült elaltatni, már volt hogy 11 órakkor már teljesen el voltunk keseredve, hogy nem tudunk segíteni neki.
Cicivel minden este 8-ra alszik, általában éjfél előtt fel sem kel és napközben is nyugodtabb+ azt olvastam, hogy az anyai közelség ellazítja és a szopizás alatt olyan anyag termelődik a szervezetében, ami segít neki elaludni.
Persze tudom én hogy van ennek hátránya is, csak én tudom elaltatni, ha már nem szopik úgy is el kell aludnia, de addigra már nagyobb lesz,szervezete is érettebb és addigra könnyebb lesz megtanítani egyedül elaludni.
Féreértés ne essék én senki nem akarok kioktatni, remélem nem is lett olyan a hangvétele annak amit írtam, csak a tapasztalatom szerettem volna megosztani.

Szopival kapcsolatosan, Dávidka is néha 2 óránként kér enni,máskor meg 4-et is kibír. Igény szerint kap, szerintem nincs ebben semmi rossz, ha éhes a pocak meg kell tömni:)
Lettek tejtesóink is egy ikerpár kapja a tejcim, két kislány, mivel már kinőtte a tejcim a fagyasztónkat:)

Valaki írta még, hogy ideges a pici szopikor, nem lehet, hogy túl sok a tej és nagyon ömlik a szájába?Nem szokott a baba orrába tejci lenni összecsomósodva "cicakakiként"?ha igen akkor szegény nem bírja nyelni és felmegy az orrába és azért ideges..



kristin27
Székesfehérvár
 
 


kristin,persze,hogy hiányoztál... :D én is szoktam várni,hogy jelentkezzél,mert nekünk eléggé egyforma paraméterekkel rendelkeznek a babáink... :D Noel,hogy tápszeres baba,be is hozta Dávidka méreteit...mi 1 cm nagyobbak lettünk mi ti...csak ne hízzon el.. :wink:
Szerencsés vagy,hogy ilyen jó baba...és az oltásnál is ügyi volt...kettőt kapott ő is?a szoptatás biztos segít az alvásnál..én sem teszem le magam mellöl ,csak ha már mélyen alszik..addig simi,puszi....a rideg ágyban nem megy neki egyedül... :(
timea35
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Lilly! Nem veszek kioktatásnak semmit, ne izgulj, sőt örülök is, hogy ezt leírtad. Egyébként nem írtam, hogy arra szoktatom, csak elgondolkodtam rajta, hogy mi van, ha olyan szituáció áll elő, hogy nem tudom akkor és úgy letenni aludni. És meg is történt, sajnos, hogy nem aludt el a cicin, mert fájt a hasa... volt nagy visítás meg minden, s csak nagy nehezen aludt el, úgy hogy becsomagoltam és énekeltem neki..már a cici sem segített. :(
A cicis alvás bizonyul a legjobbnak és legnyugodtabbnak.

Dia, mint védőnő, te talán jobban tudod a választ, de más véleménye is érdekel. Az elmúlt két éjszaka sajnos nem aludt el cicin, csak kb 23 órakor úgy hogy 20.30kor kajált utoljára. Eddig örültem, hogy aludt szopi után 5 órát éjszaka, de most az elmúlt két éjszaka kihúzta több mint 7 óráig a két evés között, úgy hogy már én ebresztettem oly módon, hogy egy kis tejet kentem az ajkaira...és félálomban etettem meg, de nem is volt olyan éhes. Napközen így nézett ki az etetés:
szopi szinte óránként reggel és este, azaz 6kor, 7kor, 8kor majd 11kor, 13kor, 16kor, 18kor,19kor, 20kor nagy szopi majd alvás-....
MOst meg ez is megváltozott, már nem kér ilyen sűrűn, szinte szétdurran a cicim, kb 2-3 óránként...és ugyanúgy csak 10 percig szopizik...
Kérdésem ez normális? Hagyjam éjszaka addig amíg ő nem sír fel és kér enni? akkor is ha ez kb 8 óra hossza???? mi ez a nagy változás? Picit meg van fázva de egyébként jó kedélyű....tegnap volt 7 hetes.
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok!

Csekom, sztem csak az van, hogy napközben megeszi azt a mennyiséget amire szüksége van, így éjjel már nem éhezik meg. Bálint 5,5 hetesen kezdte átaludni az éjszakát, napközben 6x eszik, kevesebbszer is kibírná, de ezt tartom nála.

Régiek sztem nem a szopit ellenezték éjszaka, hanem maga az evést. Úgy tartották bizonyos kg után már éjszaka ne egyen a gyerek, csak nappal. Gondolom anyukára is való tekintettel, mivel napközben dolog volt, kipihentnek kellett lenni.

verzso
 
 


Kristin, mindenki tudja, milyen nehéz néha akár csak 5 percre is elszakadni, szóval senkit nem noszogatunk, ha nem ír egy ideig. De én mindig hiányolom a régóta hallgatókat... Gyere, ha tudsz, jó a tapasztalatcsere! És gratula a tejtesókhoz, klassz, hogy másoknak is adsz tejcit, ha ilyen sok van! Amúgy honnan jött az ötlet? Védőnő szervezte össze a körzetéből, vagy ismerős az anyuka? Azért jó kimerítő lehet ikreket szoptatni. Verzso, te hogy csináltad?

Móni, én úgy látom, napról napra képes megváltozni minden a korábbi napirendhez képest. Szerintem normális, hogy ritkábban eszik, talán többet eszik egyszerre, ezért nem kéri már óránként. Sok baba ilyen idősen már átalussza az egész éjszakát, ezért ha Domi hízik rendesen, szerintem nem érdemes felébreszteni a kaja miatt. Na persze a feszülő mell más, amiatt én is sokszor vacilláltam éjszaka az ágy szélén ülve: fejjek vagy ébesszem fel és etessek? Aztán inkább kifejtem, és hagytam aludni a csöppséget.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Diána, igen, van cumija, altatáshoz szokta megkapni. De eddig nem zavarta meg a cumi a szopást, ez mostanában kezdődött el. Cumisüveget nem haszáltunk, csak mellből kap tejet. Spriccelni nem szokott a tej, ha abbahagyja, szívnia kell, hogy jöjjön. És sokszor bekakil közben, olyankor tényleg leáll a szopizással, erőlködik, de ha végzett, akkor szokta folytatni.

Engem nem az zavar, hogy 2 óránként szopizik, mert azért vagyok neki, hogy megetessem, ha éhes. Csak az a fura, hogy ennyivel kisebb mennyiségeket eszik 2-3 napja, mint előtte. 120 grammokat evett korábban, időnként 140-150 is megvolt, vagy éppen 110g. Most viszont csak 70-80-at hajlandó kiszopizni.

Kedves Lilly!

Az nagyon jó, ha sokat szopizik! Az alkalmankénti mennyiségek igazából nem sokat jelentenek, inkább a heti, havi súlygyarapodás a mérvadó, ill. hogy van széklete, vizelete, amúgy jól érzi magát a baba. A mennyiség akkor lenne izgalmas, ha pontosan tudnánk az összetételét. Az anyatej éppen ettől olyan csodás, hogy pont a baba igényének megfelelően termelődik. Az összetétele folyton változik. Egy napon belül, egy szopin belül is más-más arányban vannak jelen az összetevők. Tehát ettől lehet az is, hogy 150 g-ot evett és nem aludt el rögtön, máskor meg 80 g szopi után rögtön elaludt, hiszen a 80 g lehetett "kalóriadúsabb", mint a 150 g "szomjoltó". Összességében, én is, ezért nem szoktam javasolni az anyáknak, hogy méregessenek minden szopit, hiszen azt "analizálni" nem tudják, és minek is, ha a baba jól érzi magát. Meg persze ez a babának is macera, mérlegre fel, mérlegről le, főleg ha elszundított közben. Amint szopi közben elaludt még cumi sem kell. Érdemes kipróbálni cumi nélkül a napokat, így meglátod majd, hogyan változnak a szopi közbeni sírások. Biztosan nehéz ezekktől megszabadulni, de mire is kell?

Diána
dianagal
Iszkaszentgyörgy
 
 



Lilly! Bocs a fentiekben nem hozzád akartam címezni a levelem, hanem Kristinhez... :D
Valahogy mindig keverlek benneteket, de nem tudom miért!
Bocsi... :S
csekom
Zsurk
 
 


Te jó ég Verzsó! Ez nem semmi, komoly munka lehetett!! :D
csekom
Zsurk
 
 


Semmi baj, Móni, vettem a lapot. :lol:

Verzsó, ez szuper! Tudom, azért van 2 melle a nőnek, hogy két gyereket is tudjon egyszerre szoptatni, de valahogy mindig azt gondoltam, ha ikreim lennének, egymás után szoptatnám őket. Nekem két kéz kell a szoptatáshoz, de ez a bekészítés a fotódon nagyon profi.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Verzsó!
Nagyon szép kép!

Egyébként én is két gyereket etetek. Csak az egyiket távolságilag. Tőlem is hordják a tejet. Azt a babát teljesen én látom el anyatejjel, egyelőre beéri 4-5 decivel naponta.
ducimami
 
 


Csekom!

Én is vettem az adást, hogy nekem szólt, amit Lillynek címeztél!:)

Lilly!
A tejtesót a védőnő szerezte, nekem is kb. 4-5 dl plusz tejem van naponta. Akkor kezdtem el lehetőséget keresni a tej eladásra, amikor már 5 l tej volt a fagyasztóba...a kaják kiszorultak:)
A tb fizet a tejért 1800/l, és adómentes bevétel, csak egy aids tesztet kell csináltatni hozzá (legalábbis is szfváron).



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Diána!
Jó, hogy itt vagy nekünk, szerintem mindannyian profitálhatunk válaszaidból. De, ha jól tudom magadról, nem sokat írtál. Mennyi idős a gyermeked? Hogy jutott eszedbe csatlakozni hozzánk, és miért pont hozzánk?

Végül egy szopis kérdés: Egyelőre nagyon sok tejem van, mert az egyik cicimre kezdetben nem tudtam rárakni a babámat, ezért azt csak fejtem , a másikból meg etettem, és elég volt neki. Így alakult ki a napi 8-9 dl plusz mennyiségem, aminek egy részét háztól elviszik, másik része megy az anyatej gyűjtőbe. Kérdésem: az én szerveztem nem sínyli meg ezt a nagy mennyiségű anyatej gyártást?

Kristin:
Nálunk aids teszten kívül kellett tbc szűrés, székletminta is. Majdnem 3 hét volt mire meglettek az eredmények. A vége felé már a csapba öntöttem a tejet, mert már nem tudtam mibe és hova tenni.
ducimami
 
 


Én is fagyasztottam le tejet, hogy vész esetére legyen, de én ennyit sosem tudtam fejni. Most meg már nem is nagyon fejem, csak ha éjszaka nagyon hosszan alszik a babó, a mellem viszont közben készen állna a szoptatásra. Meddig érdemes amúgy fejni? Dia leírásából nézve nem sok értelme van, de sok helyen meg azt írják, kell fejni, hogy ne maradjon a mellben a tej, meg hogy növelje az ember a mennyiséget.
Cumira visszatérve: én azért nem csak mellen altatom el a babát, főleg ha nem otthon vagyunk, és szeretném, ha aludna egyet. Ráadásul ha büfiztetünk szopi után, akkor eleve megébred, mégha amúgy félálomba is szopizta magát. Mostanában meg kezdi megtalálni a hüvelykujját is, úgyhogy ha nincs is cumi a szájában, az öklét vagy az ujját rágcsálja, szopogatja. Ezt csinálja kaja után is: a mellem már nem kell neki, de az ökle az még jöhet! Nekem mindenki azt mondta, inkább cumit adjunk neki, mert azt el lehet tőle venni, de ha ujjszopós lesz, az mindig kéznél lesz neki, és arról sokkal nehezebb leszoktatni. Ráadásul a fogsora is jobban megsínyli.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!

Gyors kérdés. Pár napja megváltozott babóca kakija, eddig mindig mustársárga volt, s inkább folyékony kis fehér darabokkal, most meg egy pár napja inkább túrósabb, és néha zöldebb..de nem mindig, néha sárgás, néha meg zöldebb....tudom, lehet a tej változása miatt is, de meddig várjak vele? Egyébként meg jól van, bár kicsit még mindig meg van fázva..
csekom
Zsurk
 
 


Móni!
Sokszor előfordul ilyen kaki, főleg ha kicsit többet evett a baba a kelleténél. Nálunk mostanában nyálkás a kaki, főleg estefelé. Emlékszem, a fiamnál is többször előfordult ilyen.
ducimami
 
 


Diána!

Szopihoz kapcsolódó kérdésem lenne: Gondolom a nagy hőségre való tekintettel a babucim, 1,5- 2 óránként kér pár korty tejcit, gondolom szomjas, tényleg nem is sokat, rendszerint el is bóbiskol rajta. Nem fogad el már folyadékot sem vizet, sem teát, sajna kiköpi, se poháról, se cumis üvegből. Hogyan lehetne elfogadtatni vele ezeket?Van erre vmi jó technika?Vagy jó ha tejet kap akkor is ha szomjas?Előre is köszi a segítséget!



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok

Eloszor is bocs az eltunesert, igazabol nem volt ra semmi kulonos okom, csak a mindennapi elet, ami elegge lekot.
Dani jol van, lassan de biztosan novoget, es meg mindig hihetetlen nyugis baba. Az ejszakakat tovabbra sem alussza at, megvan meg mindig az egy szopi ejszaka kozepen, de valahogy mar az en szervezetem is hozzaszokott ehhez, szoval ez legyen a legnagyobb gondunk.

Szervezem a nyari nyaralasunkat, talan ez vitte el mostanaban a legtobb idomet. Orulok, hogy megint megyunk Magyarorszgra, mert egy parnapos szeptemberi otthonleten kivul mar vagy harom eve nem voltunk otthon. Hianyzik az egesz.

Megvan az utlevel, Dani utlevele! Hihetetlen erzes volt a kezembe fogni, megharcoltunk erta am, de nagyon. Penteken irany Spanyolorszag, Lola es Dani keresztelojere, egy hosszu hetvegere. Most fog eloszor repulni Dani. Egyik gyerekem sem repult ilyen apron, ugyhogy kivancsian varom, hogy fogja viselni. Meg hogy mi hogy fogjuk viselni ezt a negy gyerekkel valo repulest...
Utana par napra megyek Budapestre, ugyintezni, meg nehany barattal talalkozni. Szoval mozgalmas majusnak nezunk elebe.

Mindjart teszek nehany kepet is....
puszi mindenkinek
g

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Gabikám!

le a kalappal előtted...4 gyerkőccel repülőre szállni...hát élmény lesz az biztos, meg jó kis logisztika! :) én azt hittem Spanyolországban éltek,... ezek szerint rosszul...:) a gyerekek csodaszépek, Dani komoly fiatalember már!:)))

Nálunk is minden rendben van...Gergő szépen fejlődik, bár ez a meleg megzavarta...néha alig akar enni...következőre meg nyeli a cuccot, mint kacsa a nokedlit. van valami ötlet arra, hogy kaja közben miért kezd el üvölteni? büfi, pocifájás, pelusos dolog nem lehet...minden átmenet nélkül nekiáll sírni, még a kaja sem kell neki...komolyan néha úgy érzem megzavarodok...már csak ezt a "karban érzem csak jól magam" dolgot kellene egyenesbe tennünk...néha simán megy, néha küzdünk, mint az oroszlán...ma olvastam egy jó kis cikket erről...http://www.babanet.hu/publ/sirosbaba.htm...utóbb vettem észre, hogy a volt szomszéd lány írta, még jó, hogy hozzá fordulhatok tanácsért!:)))

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Sziasztok!

bocsi,de még mindig el vagyunk havazva. Olvaslak titeket,már ha van mit,de szerintem nem lenne fair,ha mindig csak magunkról írnék,reagálni meg nem reagálnék senkire,így egyenlőre olvasó üzemmódban vagyok.

Gabi!
Édi nagyon a kis vőlegényünk,szépen növöget a huncut! :) Az a talppuszilós kép meg.... :) Bátrak vagytok az utazással,nem semmi szervezkedést igényel gondolom! :shock: Mi anno Mirát repültettük meg,4 hónapos volt! Kaptunk is a családtól hideget-meleget! :lol: ezek szerint idén nem ismerkedünk meg személyesen! :wink: De ami késik... :)

Vivi!
Nem tudom aktuális-e még a kérdés,de természetesen szomjúság-csillapítás gyanánt is tökéletes az anyatej! Egyenlőre én sem adok neki mást,bár nem is kínáltam,és a hőség még csak most indul...

Ti tejadók nagyon ügyik vagytok! Anno én is adtam le,de kicsit megszivattak,így most nem is próbálkoztam,meg 2 nagy mellett időm sem lenne fejni.

Diána!
Köszi,hogy itt vagy nekünk!! És engem is érdekelne,hogy miért pont a mi topicunk? Így 3 gyerekes 'tapasztalt ' anyukaként lenne egy kérdésem. Létezik olyan 3 hónaposan,hogy aluszékonyság??? Általában itt a csajok inkább a másik végletről írnak,de Médi alvásigénye már-már túlzott. Gyakorlatilag nincs ébren egész nap. 2 szopi közt,de evéssel együtt is max. 1 órát bír ébren lenne,után már nyüsszög,tekereg,akkor hasra fordítom és perceken belül elalszik. Napok óta este fél 9-9-re jött előre az utolsó evése,és reggel 6-ig egyhuzamban alszik. Ma csak mocorgott 6-kor,mivel felébredtem rá,így próbáltam etetni,de 5 perc után visszaaludt. Fél 9-kor felébresztettem, ÉN,mert már szétdurrantam kis híján,de jól lakott és visszaaludt,és most 11-kor is még alszik!!!! Ez normális??? Nem kapott napszúrást,nincs semmi egyéb gond vele!!! Légyszi válaszoljatok,hogy normális-e az ilyen mértékű alvásigény?!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Sziasztok!

Gabi!

Nagyon klasszak a képek!! A kedvencem a talppuszilós. :lol:

Verzso!

Én mindig csodáltam az ikreket nevelő szülőket, nem semmi így a két csöppséget szoptatni.
Nem beszélve a többi teendőről.... :wink:

Ági!

Nálunk is gyakran előfordul, hogy szopi közben elkezd sírni, látszólag ok nélkül. Nem a legelején, amikor spriccel a szájába, hanem középtájon, amikor elvileg nyugodtan kortyolgat.
Nem tudom mi az oka, de ilyenkor elkezdek neki nyugtató hangon beszélni vagy énekelni és akkor folytatja tovább a szopit.


kristin!

Én is adok neki cicit, akár fél óra után is. Hátha szomjas... Ebben a melegben szerintem ők is hamarabb megszomjaznak és az anyatej ezt is biztosítja.

Nálunk szerintem tegnap volt a fordulópont, egész nap szopizni akart. Nem tudtam semmit csinálni, annyira vele kellett lennem egész nap.
Meg is lett a hatása, éjjelre elöntött a tej, majd szétdurrantam, bezzeg a kisasszony az egész napi nyűglődést aludta ki és esze ágában sem volt enni. :lol:
Kénytelen voltam hajnalban fejni, pedig a fáradságtól azt sem tudtam hol vagyok. :shock:

Pénteken ballag a nagy fiam, jövő héten érettségi...Már nagyon izgulok helyette is, de nem mutatom. Bárcsak már túl lennénk rajta.
Jövő hét után megyünk Noémivel koponya és hasi uh-ra, aztán csípőszűrés és oltás.

Ti beadatjátok a rota ellenit?? Én eddig nem adattam be egyik gyereknek sem, de most, hogy Gina ovis nem merem megkockáztatni, hogy esetleg hazahozza a betegséget.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Patricia!

Szerintem van olyan, hogy aluszékonyabb baba, bár megvallom ilyennel még én sem találkoztam.

Amellett, hogy idilli állapot, én is aggódnék, nincs-e mögötte valami más.
A gyerekorvost kérdezted? Ha nagyon aggaszt, szerintem hívd fel, abból baj nem lehet.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Na,megvolt az ultrahang a lába miatt...közölték,tökéletes mind a két lába....még egy percet sem volt rajta a terpesz pelus....:))na erről ennyit....a gyerekorvosnak volt igaza...

patricia, szerintem van valami a melegtől is,mert az ÉN FIAM is alszik napközben... :wink: többször,keveset...akkor itt már van valami... :D

yusz,kitartás az érettségihez..meg a többihez... :wink:
mi 2 oltást kapunk alkalmanként...3 hónaposan is.mi beadatjuk.
timea35
Budaörs
 
 


Repules: en reszemrol tul korainak tartom, foleg a legkondiban kerengo virusok miatt. De sajnos nem volt mas valasztasunk, mert a ferjem baratja, aki keresztelni fogja a piciket, csak most van Spanyolorszagban, majus vegen megy vissza Equadorba, ahol misszionarius.
A bp-i ut meg a jegy olcsosaga es az otthoni lakas mostanra mar elegge surgosse valt elotorlesztese miatt alakult igy.

Pati
:( sajnalom, hogy vegul nem talalkozunk. A Balaton-felvidek mellett tettuk le a lantot, mert a gyerekeket mindenkeppen szeretnem elvinni a Muveszetek-volgyebe. Aztan egy het Budapest.
Folyamatos alvas: kerdezd meg a dokit, bar szerintem furcsan fog radnezni....megvallom, engem is idegesiteni, es nem tudnam mire velni.

Mi mar megkaptuk a rota elso felet, egy honap milva jon a kovetkezo.

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Sziasztok!

Gem, cuki a srác! Kopaszodik? Nálunk már vannak kikopott foltok helyenként a buksiján, múltkor ki is nevette egy gonosz ismerősünk... :evil:
Tényleg bátrak vagytok, bár nyilván ennyi gyerekkel már más. Én így az elsővel még egy nagyszülőkhöz való ellátogatást is logisztikázok...

Mi szerintem beadatjuk a rota ellenit, csak valahogy jól kell időzíteni a sok bukás miatt. Ha kibukja a 20ezres vakcinát, nem leszek boldog! Reménykedtem, hogy majd kevesebbet fog bukni az idő előrehaladtával, de hát sajnos nem. Talán még 1-2 hetet várunk vele, húzzuk, amíg lehet. A rendes oltásokat mi is a héten kapjuk meg.
Timi, tök jó, hogy rendben vagytok! Akkor minden "kínzást" megúsztatok!

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Vivi!
Az anyatej bőven elég neki, ha szomjas, annál jobbat úgysem adhatsz neki. Én próbálkozom a tápszer mellett itatni Gergőt, de az istennek sem akar, csak nyalogatja a cumit...pisis pelusunk van rendesen, úgyhogy nem nyaggatom ezzel az ivászattal.

Holnap mi is megkapjuk a második havi oltásokat, a rotán gondolkodtam, de átbeszéltem a doki nénivel és azt mondta, hogy ahol ovis, vagy iskolás gyerek van a családban ott mindenképpen ajánlott az oltás beadása, úgyhogy mi is kérni fogjuk.

Csajok!
Milyen a gyerekek étvágya? Gergő valahogy nem akar többet enni, mint mondjuk 2 héttel ezelőtt...valahol mindig 70 és 130 között eszik, most nyilván a meleg is közrejátszik, de nem kéne neki állandóan legalább 100 fölött ennie? Mondjuk a súlya gyarapszik, legutóbbi méréskor 15 dkg-t hízott 1 hét alatt, abszolút formás kiscsávó, de ezek szerint nem nagyevő. Most 4900 gr, ami a születési súlyához képest 1200 gr-al több, de ugye fogyott 400 gr-t az első két hét alatt, ahhoz képest meg 1600 gr-t hízott 6 hét alatt, ami szerintem azért elég...ugye?

Judit!
Hogy sikerült a felvételi? Összejött a nagylánynak amit szeretett volna? Az érettségihez nagy kalappal...nálunk is van kiért izgulni! :)

Timikém!
Szuper, hogy minden rendben Noelnél! Bevált az új táp? Mi csak napközben használjuk az AR-t, estétől a simát, így egész jó!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Agi,
a sulygyarapodassal kapcsoltosan annyit tudok mondani, hogy nalunk is kb ugyanaz a helyzet, mint nalatok. Dani is formas kiscsako, tok eros, de a korhazi kijovetelekor mert sulyahoz kepest "csak" 2 kilot hizott 9 hetes korara. Ez nehany itteni baba sulygyarapodasahoz kepest mondhatnam nuku, de en megis kiegyensulyozottnak latom, a szopik kozben sem rugkapal, meg nem is sir utanuk. Mindegyik babanak megvan a sajat maga tempoja, mindenben, nemcsak kajaban. Lolaval azon izgultam szet az agyam, hogy nyolchonapos koraban meg nem forgott hatrol hasra. Aztan most meg mar halat adnek a sorsnak, ha egy fel percig nem tancolna az asztalon, es nem keresne szant szandekkal az eletveszelyes helyzeteket :roll: Szoval NYUGI!!!
g

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Patrícia!
Mártikám is jó alvó, nappal 3x 1.5-2 órát alszik, éjjel 8-tól fél8-8-ig. (persze szopizik is közben, de egyből visszaalszik.)

Súlygyarapodás: Megmértem ma fürdés előtt 6300g .(3470-nel született, egy hét múlva lesz 3 hónapos) Mostanában 120- nál többet nem eszik. De össze-vissza cicizgetünk mostanában, van, hogy másfél óránként is, de akkor csak 70-80 grammokat. De a gyarapodás megvan, nem aggódok.

A tejtestvérünk szülei viszont kiakasztanak. 6 hetes a csöpp, 2600g-mal született, és még csak 3200g. Ők tök elégedettek vele, sőt, mivel EGYSZER! túróbogyót találtak a kakijában, a védőnő javaslatára most szűkebben mérik neki a tejcsit. Én már mondtam a férjemnek, hozzuk el azt a gyereket, majd én szoptatom és felhízlalom. :lol:

Repülés: A kisfiam 3 éves volt, mikor Törökországba repültünk. Reggel 6-kor indult a gép, ő izgalmában egész éjjel semmit sem aludt, mikor hajnalban indultunk a reptérre, még a kocsiban sem aludt el. Aztán amikor a repcsi beindította a hajtóműveket, mint akit fejbekólintottak úgy elaludt. Mikor megérkeztünk, alig tudtam felébreszteni. Kérdezgették tőle, hogy milyen volt a repülés, neki meg fogalma sem volt róla. (hazafelé már ébren volt, úgyhogy pótolta ezt az élményt)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ducimami 2012.05.03 08:10-kor.
ducimami
 
 


Ági!

Nekünk bevált az új papi..:)) sőt,így már csak 3 óránként eszik,és napi 5x elég neki...a 6 evésnek ha van,már csak 30-40 evés a vége.
Ettől a melegtől nagyon bágyadt,és alszik többször... :wink:
Mi 4020 születtünk,3810 jöttünk haza,és 2 hónap alatt lettünk,6270g.kb most 6500g lehet.szerintem most nem lesz olyan nagy hízás,(másfél kg)egy hónap alatt,mert nem eszik annyit.120-140 amit eszik.ja,és nálunk sok vizet iszik,mert simán elfogadja etetések között... :wink:
Vicces volt ma többi baba mellett...2x nagyobb volt a többieknél..senki nem hitte el,hogy csak a 9 hétben vagyunk... :D
Nem duci...semmi pocija nincs...de 63cm és olyan nagyfiús... :wink:

ducimami, szerintem is kapd magadhoz azt a picikét! :D

lilly, köszi.. :D igen,nem kell tornázni menni,mert a nyaka tökéletesen működik,és a lábai is ,mint azt ma megtudtuk.. :D
a buksija a kedvenc fekvése miatt még lapos az egyik oldalt,de remélem Juditnak lesz igaza,és eltűnik majd...
timea35
Budaörs
 
 


Ági, Donát sem eszik többet, mnt 2-3 héttel ezelőtt. Sőt, van, hogy kevesebbet. 70-80-g a minimum, amit időnként eszik, de átlagban 110-120 g a mennyisége. Én is kérdeztem Diától, hogy ez normális-e, és azt írta, igen. Hízik, mégha nem is annyit, mint más gyerekek, akik 160-180 g-okat esznek - de nekem nem probléma, hogy nem hízik heti fél kilót! Szép hosszú, arányos, nem puttó formájú. :lol:
De ahogy látom, többünknél is az van, hogy ez a visszafogottabb evés a jellemző.
Egyébként nálunk 7 kaja van naponta. Nagyjából tartja a 3 óránkénti evést, egyszer marad ki, az éjfél körüli.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!

Nálunk is visszább esett a kajálás, és mi sem hízunk már heti 500gr-ot. :D Casak 300gr-ot, de itt azt mondta a védőnő, hogy ez így nomrális, egy idő után lelassítanak, ha felszedték ami kell nekik...hát én sem bánom.
A mi esetünkben viszont túl is vagyunk egy kicsit pufisodva, anyakunk már nem is látszik, és hatalmas a fejünk :D úgyhogy nem baj, ha visszább veszünk...
csekom
Zsurk
 
 


Tímea!
Sok-sok boldogságot kívánok neked!
ducimami
 
 


ducimami, de aranyos vagy .... :D Köszönöm..:))
timea35
Budaörs
 
 


Ezt megmutatom, tegnap csinaltam a lanyoknak a keresztelore

Kép

Ok meg a csajaim, majus elsejen
Kép

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Gabiiiiii!

Nagyon ügyes vagy...a lányok, a lányok, a lányok ANGYALOK!:)))


tegnap megkaptuk az oltást...bakker ilyen hosszú injekciós tűt...Gergő kicsit sírt csak...Apa jobban :(...előtte lemérték 5001 gr.:))
Estére kicsit lázas lett, viszont egész nap aludt, kicsit rinyáltam, hogy mi lesz éjszaka, de azt is végig durmolta a kicsi lelkem, sőt most is azt csinálja a kertben!:)))...ennyit aludni, hihetetlen!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Agi,
az oltas miatt alszik, azt dolgozza fel a szervezete. Dani is sokkal tobbet aludt az oltast koveto ket napban! Nezzd, hogy van-e laza, esetleg lazcsillapito kellhet...
g

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Mi ma kaptuk meg az oltást, mindkét combjába egyet-egyet. Kis sírás volt, de hamar túlvolt rajta, el is aludt 10 perccel utána. Remélem, nem lesz lázas. Ági, nálatok mennyire lett lázas Gergő? Adtál neki lázcsillapítót? Rögtön érezni fogom rajta, ha lázas? Tartok ettől a popsis lázméréstől.
Nálunk az állás: 5620 g és 65 cm. Szép hosszú! Szép lassan cserélhetem le a ruhatárat 68-as ruhákra! Bár még néhány 56-os ruci is jó rá, fene ezeket a méretezésekett!

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Bori!

Gergő este hat körül lázasodott be...nem volt vészes...38.3...és igen fogod rajta érezni! Adtam neki egy fél Germicid kúpot...ugyan a doki néni egy egészet javasolt, de a dobozra csak egy fél volt írva...hosszában kell felezni, erre külön felhívták a figyelmemet! a beadásnál légy résen...1-2 percig fogd be a lukat, mert visszajön a cucc minden egyébbel együtt!:D Azóta nem adtam Neki, de este öt után szokott csak felmenni az ember láza...most csak alszik ezerrel!:)))

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


oolong, Zsófi és többiek akik régen voltak, hol vagytok????

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Isten éltessen minden anyucit élete 1. vagy éppen sokadik anyák napján!!!!
:)

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Igen, elég különleges ez a nap így anyukaként! Na majd ha elő is áll már a köszöntővel, akkor kell majd küzdeni a könnyekkel!

Oltást egész jól megúsztuk, csak hőemelkedése lehetett (nem kínoztuk a méréssel), de azért kapott egy fél kúpot, biztos ami biztos.
Nektek mennyit csuklanak a babáitok?
A hasi UH vizsgálat egyébként milyen? Mi csak júniusra kaptunk időpontot. Remélem, nem lesz olyan szörnyű, mint a csípőszűrés volt - ott nem igazán vettek minket ember- vagy babaszámba, futószalag az egész.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


patricia, köszönjük szépen!!!:))Neked is Boldog Anyák napját!Biztosan köszöntöttek téged is a lurkók.. :D


lilly, miért kell hasi uh mennetek?biztosan olyan mint a felnőtt,tehát nem fáj,és gyorsan meg van.fáj a pocija?
timea35
Budaörs
 
 


Igen,köszöntöttek a nagyok! :)
azok kedvéért akik nem járnak a face-re,így:

Kép

Kép

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Timi, nektek nem kellett UH-ra mennetek? Nálunk mindenkinek kötelező, a gyerekorvos ír beutalót. És a sok bukás miatt én kíváncsi vagyok, látnak-e valami rendellenességet a gyomorszáján, már ha lehet látni egyáltalán.

Patrícia, nagyon ügyesek a nagy gyerekeid! Nálunk anyák napjára az apuci hozott virágot Donát nevében. Donát annyiban járult hozzá a közöntéshez, hogy a virág átadásakor egy nagyot büfögött a képembe, majd lebukott... Azért így is meghatódtam! :lol:

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: