Új privát üzeneted érkezett!

Panndi minden simán ment?Nem semmi már 3 gyerkőc anyukája vagy! :D
Kisbarack megy a drukk Neked!!!!!

Kép
Kép
bell25
 
 


Szóval először a szülés:

Vasárnap kilenckor volt randink a dokival a kórházban, én előző éjjel már alig aludtam, éreztem, hogy nem fog hazaengedni. Vasárnap reggel két óra alatt négyszer volt hasmenésem, hánytam is, szóval remek volt :) Lányokat összepakoltuk, átvittük a szomszédba, mi meg elindultunk. A kórházban először feltettek CTG-re, ammi semmit nem mutatott, dokim közben ott ült velem, mondtam neki, hogy valami szivárgott előző nap, meg fájdogálok, volt az a kis vérzés, stb. CTG után megvizsgált, mondta, hogy már háromujjnyira nyitva vagyok, mit szólnék egy szüléshez? Mondtam, hogy így is terveztem ;) Fél tízkor burkot repesztett a doki, aztán vártunk fél órát, hogy rendszeresednek-e a fájások. Nem történt semmi, úgyhogy 10-kor kaptam oxitocint. Na innentől beindult a buli. Az eleje még vicces volt, Zolival jól elszórakoztunk, aztán egyre csöndesebb lettem. Az utolsó egy órában két perces fájásaim voltak, az nagyon kemény volt, már csak vegetáltam, két fájás között próbáltam pihenni, de mire ellazultam, már jött is a következő fájás. Aztán egyszer éreztem, hogy nyomnom kell, de mondták, hogy még ne, mert a méhszáj nem simult még el, próbálták kézzel visszanyomni, mert Gábor már nagyon igyekezett. Utána mondták, hogy pár fájást még az oldalamon fekve sóhajtozzak ki. Jöttek a fájások, a másodiknál már mondtam Zolinak, hogy nem tudok nem nyomni, mert érzem, hogy Gábor jön. Ami nem lett volna baj, de a méhszájat tolta maga előtt. Azt a doki nyomta vissza, én meg csak azt éreztem, hogy putty-putty: előbb Gábor feje, majd a többi része is kicsusszant :) A lába csikizett, majd éreztem, hogy körbepisilt :lol: A hasamra tették, és olyan gyönyörű volt! Utána elvitték rendbe rakni, engem a doki összevart, de a sérülések ellenére az is hamar megvolt. Még két órát együtt voltunk hármasban, aztán lekerültünk Gáborral az osztályra.

Mindent összevetve rövid szülés volt, három óra alatt megvolt, de elég intenzív volt a fájdalom, viszont határozottan megérte ;)

Tejem hamar lett, ráadásul jó sok, most először elég egyszerre egy mellből szoptatnom, remélem így is marad!

És akkor a képek (sok lesz :oops: )

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép [/u]

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Panndi! jó otthon mi??:))tényleg nagyétkű a drága, bár Ármin is első héten már 8kat evett most meg 100.de jó lehetett h nammado volt a szobatársad! nagyon szép hajas baba, és jajj h szeretik a tesókák:) édesek.tényleg nagyon gyors voltál!

kisbarack! tuti szülsz, holnap reggelig:)drukk

KépKép
dike
 
 

 
 

Sziasztok, gyors bejelentkezes - visszaolvasni nincs idom/energiam egyelore, de bepotlom es addig is gratulalok a mult csutortok este ota megszult anyukaknak!

Szulestortenet csak cimszavakban:
6-kor korhaz, 7-kor jott a dokim, h o most akkor burkot repeszt. Nem sikerultek az elso probalkozasok (nagyon kemeny volt a burok), de nekem mar ez ugy fajt, hogy majd be... Mondta, meg egyet probalkozik - ez mar sikerult.
Kozben 4 ujjnyira nyiltam, de a mehszaj meg mindig eretlen, a baba fej fent.
A magzatviz kakis volt :(... 10-ig kemenyedetem, nem fajt, csak ereztem az osszehuzodasokat. Aztan jott az aneszteziologus, beadta az EDA-t (na, ez nem volt kellemes), de aztan olyan angyali nyugalom fogott el, hogy innentol semmi nem erdekelt, boldog voltam, mert tudtam, nincs visszaut :). Beadtak az oxyt is, 3 perces fajasok (majd 2 percesek), felmentek 80-ra, de abszolu nem fajtak. Na, mondom, meg fogom tudni szulni Lolat rendesen is. Tevedtem...
Delutan 3 korul egyszer csak elkezdtem remegni. Kezem, labam, a fogaim vacogtak, majd a baba szivhangja lement 150-rol 80-ra, majd fel, majd le... Jott ket doki, vizsgaltak - mehszaj meg mindig nem jo, csaszar.
Pillanatok alatt attoltak, ferjet beoltoztettek, nekilattak. Innen nem irom le, mi tortent, mert egyreszt hosszura nyult, masreszt nem akarok megijeszteni senkit, akinel esetleg csaszarra kerul a sor.
Lenyeg, hogy az elso nap neonatologiara kerult Lola baba, az Apgar 4/9 volt... Nagyon feltem, izgultam miatta, mert magam miatt is, mert sok vert vesztettem.

Lenyeg a lenyeg: mindketten jol vagyunk, egy nappal elobb haza is jottunk, probalok belerazodni az uj eletunkbe, de nem egyszeru ket masik kolok mellett... :) De nagyon boldog 3 gyerekes anyuka vagyok!!!

Kepeket nem akarok tolteni, mert le kellene kicsinyiteni, de a facebookon megtalaltok - aki szeretne tudni a nevem, kuldjon pu-t es megadom.

Most megyek, talan van 10 perc magamra :).

Puszi mindenkinek -aki meg szules elott van, kitartast, minden rendben lesz!

Na jo, egy kepet megis teszek fel :).

Kép

KépKép

KépKép

KépKép
andrejja
 
 


andrejja! jajj de gyönyörűséges kisbaba!!!!! az a lényeg hogy mindketten jól vagytok!!!!!!!!

KépKép
dike
 
 


eddig panaszkodtam h minden kaja után bekakil,most meg úgy szenved h nem tud,mindig felkel, nyüszög, nyög, aztán tornáztatom, hasát simizem, és magához tér,és mindig enne, pedig annyit eszik,nem lehet éhes:( mennyit kell ennie? 100-120at is képes, nem baj?mit csináljak h tudjon kakilni?buzi tápszer...szegény úgy erőlködik...hőmérőzés semmit nem ér...

KépKép
dike
 
 


sziasztok!

panndi,andrejja!
de jó,h jöttetek...
gratula ismét!!!

de msot csak dikéhez jöttem gyorsan,h szélcsővet vegyél és azzal
segítesz sztem...
és ha nem 3 óránként szoptatod és ennyiket eszik,akkor ezért kel fel és fáj a pocakja,
m csak addig nyugszik meg amíg újra cicizik majd utána csak mégrosszabb lesz...
bocsi,de én ezt megjártam Kiarával és nagyxon nehéz volt...3 hetesen tértem át vele
a 3óránkénti etetésre...

Kép
Kép
csibe83
 
 


Sziasztok,

Bejelentkezem :lol: Ahogy Andrejja is megírta, jún 16-án 22:55-kor megszületett Tamara.

Aznap elég rohangálós napunk volt, ctg, uh, flow, hazaértünk, megebédeltünk, majd bealudtam a kanapén, de vagy 3 órát.

3/4 6-kor elkezdett szivárogni a magzatvíz, Andival skype-on találgattuk, ez vajon az-e :lol: Egy óra elteltével már eléggé nyilvánvaló volt, az összmennyiség alapján. Fájásom semmi. Felhívtam a szülésznőt, aki azt mondta, menjünk be, nem kell rohanni, ha nem is indul be ma, holnap reggel rákötnek oxira (na pont erre nem vágytam...)

Fél 9-re értünk be, engem megvizsgáltak, 2 ujjnyi, de papírvékony a méhszáj. Telefon a szülésznőnek, ő elindult, 9-re ért be, közben a ctg mutatta, hogy a babával minden oké, de a méhtevékenység 30%, fájás még mindig semmi. Szülésznő is megvizsgált, kiderült, hogy a burok egy része rátapadt a baba fejére (ezért is volt magzatvíz-szivárgás és nem zutty), azt elsimította, és addigra már majdnem 4 ujjnyira voltam nyitva! Átcuccoltunk a szülőszobára, ekkor elkezdtem érezni, hogy még aznap baba lesz... Bár semmi fájás, járkáljak... Megérkezett a dokim, azt mondta, elmegy vacsorázni. 10-kor mondta a szülésznő, hogy jobb lenne, ha egy kis oxit kapnék, csak egy szurit. Oké. Na, lett is haddelhadd, 2 perces fájások, járkáltam, vártuk a tolókat. Lezuhanyoztam, és ott a zuhany alatt éreztem, hogy nyomni kell.

Szülőágyra fel, doki jön, és nyomtam. Elég béna voltam az elején, vagy 8-szor nekifutottunk, de egyre jobban ment. Megbeszéltem magammal, hogy na most, beleadok mindent, a doki is nyomta kicsit, és 22:55-kor megérkezett a kiscsaj 8)

Kedvenc kórházi képem:

Kép

(Elloptam a takaróját :lol: :lol: :lol: - otthagytam érte egy vadiújat 8) )
kriszti0921
 
 


nem kakilt Ármin tegnap délután óta, annyira sajnálom...annyira erőlködik, mindent csináltam már, most apát elküldtem szélcsőért, remélem még nyitva van a gyógyszertár, és h használ:((((((((
holnap lehet iratok fel másik tápszert(még ha nem is sok ez az egy nap, de én nem bírom látni szenvedni:(((((()

KépKép
dike
 
 


na fasza, nincs szélcső a gyógyszertárba:(

KépKép
dike
 
 


Sziasztok!

De gyönyörű kisbabák érkeztek! :D :D :D
Mindenkinek gratulálok! :lol: :lol: :lol:
Milánnak tegnap kellett volna megszületnie és 4 nap múlva 1 hónapos...

Zsófi

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Sziasztok!

Gyors életjel magunkról: 17-én pénteken császárral megszületett Emese lányunk 3900grmal és 56cmrel,kicsit rázós volt ez a császár,mert este 6kor újból fel kellett nyitni a hasamat,mert nem állt el a vérzés,így 2napig az intenzíven voltam,most már lassan-lassan gyógyulgatok,habár pörgök ezerrel 2 gyerek mellett.

Gratulálok a megszületett babákhoz!

Panndi,milyen szép szőke kisherceg Gábor!3 gyerek mellett hogy bírod?

Bocsánat,de most hirtelen ennyi,mert a gyerekek már hiányolnak.

Kép

Kép
szemi_dévisz
 
 


Szemi, itt is gratula!!!!!! Emese nagyon ééédes!!!

dike, egy tipp hasfájásra: amikor látod, hogy erőlködik, tedd be pihiszékbe (ha van..), könnyebben tud nyomni Ármin... egyik barátnőm ajánlotta, ő elnevezte pukiszéknek :lol: :lol: :lol:
kriszti0921
 
 


Sziasztok!

Gratulálok minden anyukának:D

Mi még egyben vagyunk, nem tudom van-e még valaki rajtam kívül, de mivel úgy érzem a topik mostanra teljesen átalakult, s igazán fel sem tűnt senkinek, hogy velem mizújs, (ezt egy ideje figyeltem) így én elköszönök tőletek s kívánok mindenkinek sok boldogságot és egészséget.

Milli

Családient.hu vonalzók
milli80
Aba
 
 


milli! ne csináld már.....én speciál vagy 10 helyre írok, nem is tudom ki hol van, de ha írsz magadról,mindig reagál az ember ha van mire!
én kiváncsi vagyok rád,nem ám a célegyenesbe tűnsz el!!!
nem semmi h a végéig húzod,bizti nehéz lehet!drukkolok nagyon h könnyű szülésed legyen!igen is gyere,és hozd a hírt magatokról!

Kriszti! beszoktam tenni,rezeg is, de nem nagyon jön be neki.

váltottunk tápszert milupa milumil ha-t,tegnap este kakilt, és ma délután is,talán jobb lesz!!!!jajj és most megint rottyantott szuper!!!

most jöttünk meg Tatáról víz-zene-virág fesztivál volt, Ármin 4 órát aludt a babakocsiba,semmire nem kelt fel...szoktatjuk a hangzavarhoz:)

éjjel tök jó baba,remélem megtartja szokását.mindig 5 órát majd 3 órát alszik:)


többiek, írjatok magatokról,milyenek az otthon eltöltött napok?

KépKép
dike
 
 


Sziasztok Lányok!

Íme egy elveszett bárányka! (Most már két részletben. ;) )

Most érkezett!:
[color=red]
"Családunk legifjabb tagja, Júlia Hanga, ma 14 óra 5 perckor 4500g-al és 60 cm-rel, természetes úton, gátvédelemmel, éppen és egészségesen megszületett. Nagyon boldogok vagyunk!"
[/color](Kisbarack)

Gratulálok!!!!! :lol:

Köszönöm, hogy drukkoltatok nekünk és velünk örültök. :D

Jól vagyunk (most már), Emcsi jó evő, nyugodt baba. Szerencsére tejcsivel nincs gond. Nálam a vérnyomásommal voltak a szülés után problémák, de lassan az is rendeződni látszik.

Ne haragudjatok, de most csak ilyen röviden jöttem, majd (talán holnap) jövök hosszabban is.

És egy kép a kicsi Pocokról már idekint! :D

Kép 2011.06.18.
nammado
 
 


Kisbarack!

Szívből gratulálok! Csodaszép kislány! :D
És Neked külön gratulálok a gátvédelemmel való szüléshez ekkora baba mellett! :shock: Nem semmi... ügyesek voltatok!

Zsófi

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Nammado! nagyon édes baba,gratulálok még egyszer!!!

Kisbarack! szívből gratulálok, sok boldogságot,tejcit,egészséget kívánok!

KépKép
dike
 
 


sziasztok!

milli!
sztem se menjél el...
én mindig elolvastalak és ha tudok segítettem és segítek...

Nammado!
nagyon szép a kislányod...

kisbarack!
szép méretek és gratula a gátvédelemhez!!!
majd gyere és meslj,h mennyire volt nehéz neked...
és ezennel felülmúltál engem is és Julcsi lett a topik legnagyobb babája egyenlőre :wink:

Kép
Kép
csibe83
 
 


Gratulálok az friss babákhoz!

Milli szerintem is maradj, én is ritkán jövök de mindig szívesen fogadnak a többiek. Ráadásul most talán a babák mellett mindenkinek kevesebb ideje van. Meglátod, hamarosan te is így leszel :)

Gyere mesélj, hogy hogy álltok, mikorra várható a baba, mit mond a dokid!

Dike nálunk teljesen hasonló a helyzet. Éjjel Szonja egyben alszik öt órát, aztán már csak hármat... De jó így, egyelőre nem panaszkodom.

Az elmúlt két nap viszont szörnyű volt, gondolom a hülye időjárás zavarta szegénykét. Összevissza kelt, evett, óránként kétóránként. Már kezdtem kétségbe esni, hogy kevés a tej, vagy valami baja van.
De aztán ma kárpótol mindenért, mert eszik-alszik háromóránként. Egy csomó mindent meg tudtam csinálni mellette.
kubi
 
 


Sziasztok, lányok!

Én is eltűntem egy időre (lehet engem se hiányolt senki, de azért megírom:)).

Júni 24-én megszületett kisfiúnk, Szeverin. Sajnos nem volt egyszerű szülés, császár lett belőle. Röviden: késő este elfolyt a magzatvíz, fájások alig, egy idő után oxytocin kaptam, hiába akkor is max 1 ujjnyi, egész éjszaka vajúdás után, órákon keresztül 1-3 perces fájások után sincs változás, így több doki megkonzultálása után császár... A legfőbb gond az volt, hogy a kis fejecskéje teljesen fent volt így nem volt mi tágítson és az oxytocin sem térítette el attól, hogy ő aztán bent akar maradni:) De végül minden megoldódott, minden nehézség ellenére nagyon boldogok vagyunk. Kis Szevi amúgy 4310 g-mal és 58-mal látta meg a napvilágot. Egy kis díjbirkozó. Majd, ha lesz időm teszek fel képeket.
20140503222551
 
 


Tinus! Hatalmas gratula!
Épp most akartam összeírni magamnak,hogy ki az aki még vissza van... :lol:
Kb 15 lehetünk a fórumon,az azért szép létszám szerintem!

Kép
Kép
bell25
 
 


Most akkor már végképp mindenki a kezében tarthatja a babáját, csak én maradtam. (Ez tuti, mert végig figyelemmel kísértem a bejegyzéseket, és az "eltűntek" is bejelentkeztek a hírrel)

Nálam semmi, tegnapra voltam kiírva. Tudom, ez még nem jelent semmit, hiszen mások is túlhordták, de engem nagyon kiborít. Egész hétvégén csak bőgtem a keseredettségtől oly' annyira vágyom már rá.

Ma kezdtük az oxitocinos terhelést, vagy fél órán keresztül kaptam, de hatást nem érzek. Voltak keményedések és ennyi. Szép az eredmény, mindig csak ezt hallom. Ugyanakkor dokim is megvizsgált utána, de teljesen zárt méhszájjal vagyok. Szerdán ismét oxitocin, reggel 7-re kell mennem. Majd találka a szülőszoba előtt a szülésznővel és az orvosommal. Gondolom megbeszéljük hogyan tovább.

Tippet annyit kaptam, hogy holnap este iszok egy "bábakoktélt" (ricinus + rostos kajszibarack) hátha megtörténik a semmi.

Ezek után ki lenne nyugodt a helyemben?

Már a vonalzóm is eltűnt :cry: :cry:

Milli

Családient.hu vonalzók
milli80
Aba
 
 


kubi! örülök h nektek is ilyen jó az éjszakátok! hát akkor lehet volt valami a levegőben...remélem ma Ármin szépen alszik mert én hulla vagyok...

Tinus! nagy nagy gratula, sok boldogságot nektek!de szép méretek!!örülök h jól vagytok, majd hozzál képet.

Milli! nagyon sajnálom, de hát ez nagyon sok mindenkivel előfordul, ő tudja h mikor szeretne kijönni hidd el! de azért az furi h semmit nem tágultál,de drukkolok nagyon, h már beinduljon!írj majd mi volt hétfőn. magzatvíz vizsgálat nem volt?az sok mindenkinek beindítja.
sex nem lehet?az is jó indító!...vagy gondolok mennyi kedved van hozzá mi?vagy?ne sírj!!!!!!

azt hiszem Árminnak bevált az új tápszer...lekopogom..ma már 2 szer kakilt nem is keveset:D

KépKép
dike
 
 


Sziasztok! :)

Az októberi topicból vagyok, néha át szoktam kukkantani hozzátok!

Csajszik! Gratulálok a gyönyörű babákhoz, annyira édesek :)

Milli!!! Már Neked sincs sok hátra, ha eddig bírtad, még ezt a pár napot fél lábbal is kibírod a Babódért :) Tudom hogy könnyű ezt mondani, de hidd el, senkinek sem egy leányálom.... Már nagyon várom a babádat, remélem mihamarabb meglesz és töltesz fel Te is képeket!! Ja a vonalzó miatt meg végképp ne aggódj, úgyis hamarosan újat kell gyártanod, csak mostmár nem várandós, hanem babás lesz :)

Mégegyszer gratula a sok szépséges bébihez! Sok tejcit kívánok, hasfájásmentes napokat, és mielőbbi sebgyógyulást :)

Verus

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek gratulálok a babához! :lol:

Milli
Ne keseredj el! Nem sokára te is kezedben tarthatod a picurodat. Kitartás!
nammado
 
 


Sziasztok :)

Minden új babához gratula :)

Kisbarack, nagyon ügyes voltál!

Milli: kitartás! Zsófit úgy indították a betöltött 41. héten, tudom, hogy nehéz a vége, de már nincs sok hátra! Fel a fejjrl, és próbáld meg élvezni a hátralévő pár napot :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Milli, én 38+2 szültem, de nem véletlenül: elkezdtem nagytakarítani, elmentem nagybevásárolni, délután-este egy nagy-nagy sétára, utána szex 8) El is ment a nyákdugó. Másnap bementem ctg-re, uh-ra, mászkáltam a klinikán fel-le, találkoztam a szülésznővel is, hazaértünk 11-re, nagy ebéd, nagy alvás és elkezdett szivárogni a magzatvíz.

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Sziasztok!
Én abba a táborba tartozom, aki ugyan olvas, de aztán nem ír, mert arra már nincs időm.
Jól vagyunk, jó sok tejcsim van, és Kornélka is nagyon jó baba, bár az elmúlt napokban sírós volt.
Gyors megírtam a születése történetét, mert azzal még adós maradtam.

Milli: én is totál így voltam, két gyerkőcöt hordtam túl, de az idegösszeomlás szélén voltam. Főleg a hülye "egyben vagy még?" jellegű hívások idegeltek ki.
Kitartás neked, végül olyan gyorsan lepörög majd minden hogy egyzsercsak egy babával a kezedben találod magad.:)
Ja és nehogy elmenj most, kicsit lazábban vagyok már, ha van kérdésed a Klinikáról, akkor szívesen megosztom a tapasztalatokat.


Kornél születése:

Kornél születése előtt kb. egy héttel elég erős fájásaim volt, amelyek rendeződni látszottak, majd 1-2 óra múlva egyszercsak elmúltak. Ezen kívül az utolsó héten fordult meg, ezért sokáig faros szülésre készültem. Így az utolsó napokban végig úgy éreztem, hogy valami nincs rendben, megindult volna már, de nem tudott.
2011. 06.11.-én délután, egy nappal a kiírt időpont után fordultam egyet az ágyban, erős fájdalmat éreztem a hasamnál, ez el is múlott, de ahogy megmozdultam, elkezdett folyni a magzatvíz. Sajnos fájás sehol jó ideig. Kb. egy óra múlva indultunk a kórházba, ahol kiderült, hogy kezd zöldülni a magzatvíz, ezért nem várhatunk a fájások megkezdődésére, hanem szükség lesz infúzióra. Ennek ellenére bemehettem az alternatív szülőszobába, ülhettem labdán, de járkálni nem tudtam, mivel folyamatosan figyelték a babát ctg-vel. A fájások hamarosan meg is kezdődtek, és tényleg sokkal durvábbak oxitocin infúzióval. Mégis úgy terveztem, hogy így is végigcsinálom fájdalomcsillapítás nélkül, ha lehet. De hamarosan újabb problémák jelentkeztek, a baba szívhangja minden fájás után leesett, nem érezte jól magát, végül oldalra kellett feküdnöm, mert így rendeződtek a szívhangjai. Ekkor még mindig 2 ujjnyi volt csak a méhszáj, nem mozoghattam, elég erős fájásaim voltak, és folyton a fejünk felett lógott császármetszés réme. Végül úgy döntöttem, tervek ide vagy oda, kérem az edát, hátha meggyorsítja a tágulást, és elkerüljük a császárt, valamint ha mégis szükséges lesz, akkor már kell vacakolni a bökéssel. Nagyon féltettem a babát.
Meg is kaptam hamar az edát, ekkorra 3 ujjnyi voltam, és a lazulás hatására kb. egy óra alatt eltűnt a méhszáj és jöttek a tolófájások. Nagyon eltalálták a fájdalomcsillapító adagolását, mert a tolókra pont kiment belőlem, igaz picit tompábban éreztem, de éreztem.
Még mindig nem lélegeztem fel, féltettem a babát, és a kitolási szak is elhúzódott ( a másik két gyermekemhez képest), kb. 40 perc volt, ideges voltam, hogy mi történik. Aztán nagy nehezen lejjebb jött a baba, és a doktornő és a szülésznő megpróbálkozott a gátvédelemmel, viszont az türelmet igényelt volna, és két tolófájás után az előzmények miatt én igen ideges lettem, és nem érdekelt a gátam egyáltalán, csak hogy kinn legyen egészségesen a babám. Szerencsére a doktornő is ugyanerre gondolt, mert szólt, hogy vágni fog egy kicsit, hogy hamar kinn legyen a baba. Nem éreztem semmit, csak azt láttam, hogy végre kinn van a kisfiam, a kölökzsinór a nyakán volt, valószínű az húzta vissza, ami kellemetlen volt neki, és megijedhetett, azért nem volt jó a szívhangja.
1: 53-kor született, 9/10-es Apgarral, és születése után döntöttük el, hogy Kornél legyen, mivel fiúnevünk még mindig nem volt, mivel lánynak jósolták.
Ugyan teljesen beavatkozás mentes szülést szerettem volna, alternatív szülőszobán, ehhez képest szinte minden beavatkozásban részem volt, amitől tartottam, mégis nagyon jó élmény maradt a szülés. Mindenről tájékoztattak útközben, együtt döntöttünk mindenben, figyeltek rám, és maximálisan tiszteletben tartották a kéréseimet, és ezek mellett biztonságban érezhettem a babámat is. Az is érdekes tapasztalat volt, hogy nőkkel szültem, csak a párom volt férfi a szülőszobán, és valamiért más hangulatú lett az egész.
Ha még egyszer szülnék, ugyanígy megpróbálnék mindent a beavatkozások minimalizálására, de nem félnék tőle, ha mégis szükséges, mert emberséges közegben az is megélhető kellemesen.

Judit

Kép

Kép

Kép
migej
Pécs
 
 


Lemaradt:
Gratulálok az összes újonnan születő kisbabához!

Judit

Kép

Kép

Kép
migej
Pécs
 
 


Sziasztok!

Beújítottam egy kicsit a vonalzókat 8)

Ma egy hónapos a pici fiam...olyan hihetetlen...mintha tegnap lett volna.

Egyszer már kérdeztem, de most talán többen vagyunk. Szóval nem tud valaki új babás táblázatot készíteni??? :wink:

Milli!
Most biztos még picit távolinak tűnik, pedig hidd el napok ( vagy akár órák :wink: ) kérdése és megtörténik a nagy találkozás! :D Nem szabad a cél előtt elkeseredni! (Mondjuk az biztos, hogy ilyenkor már nehéz)...A topikot elhagyni sem ér ám!!! Fel a fejjel :lol:

Zsófi

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Ja, és az 1 hónapos képek :wink:

Kép

Kép

Zsófi

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Zsófi! én nem tudok táblázatot!:( olyan szép a kisfiad!gratulálok az első hónaphoz! hány kiló most a babyd?

Migej! szép a születéstörténeted!!!!

KépKép
dike
 
 


Dike!

Köszi! :D
Épp az előbb lájkoltam 1 képet Árminról a facebookon...annyira szép baba!
Nem tudom mekkora, 1 hónapja volt 2170g, 2 hete volt 2470g, és jövő héten megyünk tanácsadásra. De megírom majd. Itthon nincs mérlegem. Ármin mekkora?

Judit!
Tényleg szép születés... :D

Zsófi

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Milli, en is tulhordtam egy hettel es egy nappal es ugy inditottak a szulest. Elotte megprobaltam egy csomo mindent, szex majd minden nap, pakolaszas, porges, ananasz, tonik, stb - semmi nem segitett. A mehszaj fent volt es zart, egy ujjnyira voltam nyitva. At tudom erezni, amit most erzel, en is igy voltam mar bele, es csak akkor nyugodtam meg valamennyire, mikor a dokim idopontot adott az inditasra.
Mostmar csak napok kerdese, elobb-utobb tortennie kell valaminek!

Kitartast es turelmet (es inkabb ne is olvasgass addig babas dolgokrol, probald meg elterelni a figyelmed, talan konnyebben telik az ido es egyszer csak azt veszed eszre, hogy a kezedben tarthatod a babadat.)

KépKép

KépKép

KépKép
andrejja
 
 


Andrejja, tök jók a vonalzók!!!!! 8) 8) 8) 8)

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Zsófi! 2500 jöttünk haza és 3 hetesen 3200gramm :shock:

KépKép
dike
 
 


Sziasztok!

Remélem nem baj ha írok nektek. Mostanában találtam rá erre a topikra, és olvaslak titeket!

Én július 7-re várom az első kisbabámat, aki kislány lesz. Már nincs sok hátra, csak egy hét. Tudom, hogy ez júniusi babaváró topik, de a júli 7 sincs sokkal messzebb :-D
Mi már 3 cm-re nyitva vagyunk, és a méhnyakcsatorna is eltűnt már. Ha jól tudom, ez első terhességnél szokott lenni. Szóval a kisasszony bármikor jöhet, de még túl jól érzi bent magát, és nem akar kibújni. Én meg minden nap azt várom, hogy mikor mehetünk. Eddig nagyon féltem a szüléstől, de így a vége felé meg már várom, hogy túl legyek rajta, és a kezembe foghassam a kislányomat.

Szeretnék Gratulálni mindenkinek, akiknek eddig már megszületett a babájuk! Nagyon szép babák (nézegettem a képeket). Jó egészséget Kívánok Nektek!
Remélem fogtok tudni majd jó tanácsokat adni, mert olvastam, hogy sokatoknak már nem az első babájuk született. Nekünk meg 13 éve volt pici baba a családban, és az nem most volt... Sok minden változott! :-D
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Szia Zsani, üdv köztünk :)

Hol fogsz szülni? Hogy fogják hívni a kislányodat?

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Szia Pandi!

Nyíregyházán fogok szülni, és Szabó Lilien-nek fogják hívni a babát. Igaz most sok Lili lesz körülöttünk, de nekem már 3 éve nagyon tetszik ez a név, és végül a Lilien volt az ami elsőre mindenkinek tetszett, így ez maradt :-D
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


De szép neve lesz :) Jaj, látom is a vonalzón, de vaksi vagyok :oops:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Panndi,

Szívből gratulálok...gyere majd hozzánk is kicsit, ha lesz egy szusszanásnyi időd...
danyuci
 
 


Júniusi babavárók [/quote][/url]

Kép
Kép
bell25
 
 


Próbáltam összehozni egy táblázatot !
Ha van ötletetek,hogy mi kerüljön bele szívesen beleírom!
A keresztneveket létszi írjátok meg ha úgy gondoljátok,sajnos nem mindekiét találtam,ill. ha valamit rosszul írtam javítsatok!
Köszi!Remélem meg lehet nyitni! :D

Kép
Kép
bell25
 
 


csak gyorsan dobok egy képet
Kép [/img]
20140503222551
 
 


Tinus! nagyon édes!!!!!!!!4

Bell! köszi a táblázatot!tök jó lett!!!!!!!!4

Milli!helyzet?

Zssanka! de szép nevel lesz! üdv köztünk!drukkk

KépKép
dike
 
 


Sziasztok!

Dike!
3200g ??? :shock: :shock: :shock: Úristen, akkor szépen fejlődik Ármin baba! :lol:

Bell!
Köszi a táblázatot, aranyos vagy! :wink: Én meg tudtam nyitni :D

Tinus!
Édes baba 8)

Zsani!
Üdv köztünk! Gyere ám máskor is! :) Már Neked sincs sok vissza...

Andrejja!
Tényleg tök jók a vonalzóid! :lol:

Zsófi

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Az előbb elfelejtettem kérdezni...

Ti milyen naptejet használtok a babáknak?

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Sziasztok!

Zsanka üdv köztünk! Ilyen értékkel tényleg bármikor jöhet a baba.

Bell szupi a táblázat, az én keresztnevem Kata.

Ma voltunk védőnőnél, az első autós utunk volt Szonjával kettesben. (izgultam ám rendesen)
Holnap lesz babus egy hónapos, 2930 grammal született, 2780-nal jöttünk haza, és ma 3900 grammnak mérték. :D

Zsófi mi még nem használunk naptejet, de mindenképpen kell nekünk is valami, vagy vichy-t vagy la roche-t fogok majd venni...
kubi
 
 


Köszönöm Kubi!

Szépen megnőtt a kislányod!

Én már minden nap minden percében várom, hogy mikor kell mennünk, de még nem akar kibújni, pedig már mindenki nagyon várja! De Ő tudja mikor szeretne kibújni :-D
zsanka86
Nyíregyháza
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: