Új privát üzeneted érkezett!

Tecaaa

Neked is nagy gratula a babához.Jó egészséget és sok tejcsit!


De jó hogy beindult a babázás!Nem lehet győzni a gratulációkat! 8) Örülök neki!

Kacsamama

Nemsokára rajtad a sor.Szorítok neked is nagyon.Remélem sima,és gyos császárod lesz!

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Sziasztok!

Gyors bekukk, mert pihennem kell.

Tecaa! Óriási gratula a babához, képzeld pont akkor született mikor én, én is éjjel 0:10kor születtem!! Sok boldogságot, tengernyi tejcsit kívánunk!!! pussz

Brita! Nektek is nagy gratula, sok boldogságot és millió tejcsit kívánunk! sok puszi

Mindenki másnak kitartást, most már itt a vége!!! Bármelyik pillanatban szülhettek, én innen drukkolok nektek!
Igyekszem pihenni, de most meg a derekam állt be. Fene érti ezt, ha a pocim helyre jön a hátam fáj, ha a hátam nem akkor a csípőm...stb Tisztára mint egy vénasszony! :lol: :lol: :lol: :lol:

Ne haragudjatok h nem reagálok külön-külön mindenkinek, de ígérem délután még benézek.

Kacsamama!
Holnapra millió drukk, írj és én továbbítom!!! Szombat délelőtt hívlak!!! pussz

szép napot mindenkinek! Babázósat!!!!!
tábli: 1297331601.448.doc

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Tecaaaa, hatalmas gratula!!! Jaj, de jó már neked :)))

Ani, abszolút megértelek, fel is olvastam amit írtál, mert 100%-ig ez van bennem... MÁra vagyok kiírva, de a Lustaság hercege nagyon jól el van bent :) MÉg a péntek-szombati hideg frontokat megvárom, de ha nem, akkor szerintem megindítjuk, mert fölösleges ezt így tovább... Neki se jó, ha teljes depiben lesz anyu, mire kiér...

Tudom, hogy hormonok, meg frontok, meg télvégi, meg tavaszifáradtság, meg minden, de rám férne egy kis természetes oxytocin-boldogsághormon is :))))

Kacsamama, én is kreatívkodom, de már attól sem vagyok happy. Tegnap virágjelmezt varrtam a barátnőm kislányának. MÁr az összes hófehér gyerekruhára festettem textilfestékkel motivumot, a teljes gyerekszobát körbe festettem virágokkal... már 3 sort.
Mellette forgattam egy 1%-os tv spotot, 3 naponta kutyát mentek... szóval úgy próbálom magam elfoglalni, ahogy tudom, de azt érzem, hogy nekem már inkább babáznom kéne :)))
Mennek ám a nagy drukkok nektek, majd jelentkezz :)
Az is lehet, hogy egyszerre szülünk :)))))

Na, nézegetem egy kicsit a szép táblánkat, hátha meghozza Albert kedvét :)

Kép
mieza
 
 

 
 

Elkezdtem visszaolvasni:

Littlebaby!
Kedden írtad, hogy nagyon szülés közeli állapotod volt, remélem mára már minden rendben van és jobban vagy! Nagyon jó,hogy voltál dokinál, így legalább megnyugtatott! Tessék sokat pihenni, a brigád meg majd dolgozik körülötted!

Mieza!
Hűűű, nem semmi lehet ez a szülünk/nem szülünk állapot, meg a várakozás.
Én olvastam a suttogót. Szülés előtt is,meg most is folyamatosan. Szerintem nagyon jók vannak benne,amiket tudok is használni. Pl. az ébredés fázisai. Tök ugyanúgy kel Dani,ahogy le van írva, és amikor már elkezd mocorogni meg nyöszörögni, már csinálom is a kaját, így megússzuk az ordítást és nyugodt lesz az evése.
Nem semmi,hogy Albi milyen türelmes! Nagyon jó helye van benn, úgy látszik!

viki0503!
Gratulálok a kis Majához, nagyon szép kiscsajszi!!!!! Jó,hogy már otthon vagytok! Hogy viselted a kórházat? Nem volt rossz a látogatási tilalom?
Kismamik! Akarja valaki,hogy rákérdezzek mi van vele, hátha nálatok is bejön ami Vikinél?

Valijja!
Ne nyugtalankodj Olivia miatt, ha már a doki szerint ki lehet venni a csövet, biztos,hogy jól van. Nálunk a születés után pár perccel volt,hogy nem vett levegőt. 2 órára rátették oxigénre, de állítólag annyira minimálist kapott, hogy szinte nem is ment, csak biztos,ami biztos. Aztán amikor megkaptuk a babát,volt még neki egy félrenyelése (vagy valami ilyesmi), amitől elkezdett lilulni. Akkor is rohant vele a csecsemős, mert v.színű még volt magzatvíz a tüdejében és le kellett szívni. A kórházi kocsiban végig ott volt a légzésfigyelő, meg itthon is, de szerencsére (kopp-kopp-kopp) azóta sincs semmi baj. Állítólag nagyon hamar megerősödik és hozzászokik a szervezetünk a „szárazföldi” léthez. És nagyon nagyon sokat jelent,hogy van tejed és azt kapja! Ez a lehető legjobb dolog,amiben tudod az ő felépülését segíteni!
Jelentkezz még amikor csak tudsz, várjuk a jó híreket! Biztos vagyok benne,hogy most már fokozatosan kapni fogod őket!

ani983!
Drukk neked, hogy minél hamarabb meginduljon a szülés!...Vagy inkább drukk,hogy legyen Valentin-bébi?

Brita!
3 óra alatt???? És mekkora nagy baba!!!! Gratulálok és sok tejcit és nyugodt babát kívánok! Gyere minél hamarabb és mesélj!!!!

Judysz!
Jobbulást neked és pihenj sokat!

Zorroné!
De jó,hogy már ti is otthon! Nagyon édes Dorka!!!! Beninek hogy tetszik a kistesó?

Tecaaa!
Hűűűűű ez ám a hír!!!!!! Gratulálok!!!!! Gyorsan végigmentem a még el nem olvasott listán, de látom még nem voltál! Ha tudsz, gyere mesélj!

Kacsamama!
Kitartás, nemsoká kinn a csöppség! Már számolhatod vissza az órákat!!!! Várjuk a jó híreket!!!!

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Magamról:
Kicsit már kezdek kiborulni a kevés alvás miatt. :(
Kis törpém nagyon jó gyerek, egy dolgot leszámítva. Nehezen tud elaludni. Evés utáni büfinél már tiszta kóma, aztán amikor leteszem az ágyba egy pár perc múlva felébred és sír. Nem igazán tudom,hogy ez csak hiszti, vagy valami baja van, mert sokszor az ágyban is jön ki neki büfi, elég sok. És csak utána tud elaludni. Ráadásul úgy,hogy hasra teszem. Azt meg ugye nem nagyon kellene. Próbáltam tovább a vállamon tartani, de ha bealszik nem jön ki belőle.
Bevetettünk már lassan minden trükköt. Hagytuk sírni, bekapcsoltam a zenélő forgót, simiztük....amíg buzeráljuk, addig nyugi van, ezért gondoljuk,hogy csak hiszti....de a büfi akkor is később jön ki belőle és csak utána tud elaludni. Szóval nem tudom most mit csináljak vele. :(
Van valami ötletetek?

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Sziasztok!

Napvirág: Tudom hogy mindenki mást mond, hason vagy háton altasd, de ha van légzésfigyelőd, és hason kijön a büfi és nyugodtabban alszik, akkor nyugodtan altathatod hason. Bogi csak hason aludt és nincs semmi baja. Ő úgy tudott.

Ha meg hiszti. Akkor nekem úgy tanították, hogy egy babát max 5-10 percig szabad sírni hagyni mert utána az oxigén felvétel csökken a tüdőben. Ha leteszed úgy hogy semmi baja sincs és abba hagyja ha ott vagy akkor hiszti és 5-10 percenként otthagyod és benézel hozzá. Nem veszed ki csak megsimogatod beszélsz hozzá, hogy itt van anya és bármikor kell akkor segít, de nem lehet állandóan veled. 1-2 nap után beáll. Nekem azóta is egyedül alszik minden rituálé nélkül. Természetesen nem azt jelenti hogy sosem aludt velem, de nem kell órákat altatnom és ringatnom. Szerintem ez a legcélszerűbb módja hogy ne nöjjön a fejedre.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


De jó olvasni, hogy már ti a gyereknevelésről ötleteltek...
Én nem tudok hozzászólni, de nagyon figyelem, amiket írtok! :)

Kép
mieza
 
 


Na az utolsó bejelentkezés reméljük csak hétfőig. Jó szülést mindenkinek.

Mieza: Nincs sok hátra. Nem soká te is nevelsz. Tudod KI nevel a végén hihi

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Brita:Gratula Zalan babahoz!!!!! :) Nagyon sok boldogsagot hozza!!!3 ora? :shock: Te mazlista!!!!!Az en 36 oramhoz kepest nagyon jol hangzik!!!! :D

Zorrone:Nagyon tunder a Dorka a kepeken!!!! :D

Mieza:en is ugyanigy voltam a vegen,mar nagyon elegem volt mindenbol es mindenkibol!En is tehetetlennek ereztem magam es mar annyira szerettem volna tullenni az egeszen!!!!
Ahogy egyre nehezebb lett a baba azzal egyutemben lett elegem nekem is 8) Ugyhogy aterzem a helyzeted!
De nekem meg az a furi, hogy nincs mar bent mozgas! :D
Meg, hogy latom a labujjaim ha allok :lol:
De kitartas!!!!Mar a finish-ben vagy :wink:

Tecaa:Gratula a kislanyhoz!!!!Minden szepet es jot kivanok nektek hozza!!!

Ani:Kitartast neked!!!!Mar nem soka babazhatsz :)
A vege a legnehezebb az tuti!

Kacsamama:drukk drukk :D

Oliviat ma attettek az intenzivrol a lazabb osztalyra.
Tok fura latni a sok ketyere nelkul!
De rajta van egy monitoron ahol figyelik a szivet es a legzeset. Meg egy kis bugyborekos kutyu segiti lelegezni mert csak tegnap vettek ki az oxigen csovet es meg van benne morfium meg fajdalom csillapito.
Ma a masik 2 cso is kikerult a hasabol ami a folyadekot vezette ki.
Ezen az osztalyon vele lehetek allandoan!Amire tokre vartam....erre mi tortenik????
Megfaztam!!!!!
Igy maszk van rajtam es probalok nem nagyon kozel lenni hozza!Hat ez orulet!
Holnap probaljuk hozzaszoktatni a szoptatashoz mert eddig ugye csovon kapta a kajcsit. Es szerintem ettol belustult!
Ma mar cumizott kicsit de eddig azt sem akarta, viszont mondtak, hogy ha cumizik akkor talan hamarabb vissza fog allni a szopizasra.
Mondjuk nem visszaallni kell hanem elkezdeni mert eddig csak a mutete elotti nap probatam meg szoptatni amikor ereje nem sok volt szegenykemnek.

Ami erdekes, hogy mikor a pocakomban volt este 10 kor volt aktiv nagyon. Es most is akkor van fent, nez korbe mi a helyzet :D

Remelem nem nagyon sokaig kell maradnunk mert mar ugy szeretnek hazamenni es otthon lenni!Meg ugy ennek valami finomat!!!!ohhhhh

Ja, en meg szules elott vettem azt a hasszoritos bugyit.
Amit hordok, nekem nagyon bejott mert a hasam kulon eletet elt es most egyben vagyunk megint.
A koldokom visszahuzodott es a hasam korulotte ugye kicsit le van maradva igy ugy nez ki mint egy puff egy gombbal a kozepen :lol:
De a lenyeg a bugyi ami szuper!Csak ajanlani tudom, habar valoszinu ujjat nem mondtam senkinek :roll:

Kép

Kép
valijja
 
 


Sziasztok! Bocsi nem volt netünk otthon,így nagyon lemaradtam, most megyek visszaolvasok és reagálok.
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Mieza: Én is folyamatosan a jeleket keresem, bár nekem görcsöm nincs, de már úgy várom.

Viki: Gratulálok! Nagyon kis édes pofa Maja. Köszönjük a kórházi felvilágosítást is. A Szülést sajnálom hogy ilyen macerás volt. De az a lényeg hogy jól vagytok.

Vali: Jó hogy írtál, sokat gondolunk rátok. Örülök hogy Olívia egyre jobban van, remélem minél hamarabb haza mehettek és otthon már minden más lesz, bár az is más lesz ha végre együtt lehettek egy szobába. Köszi hogy leírtad a szülés előtti időszakot, tapasztalatot. Én a hasmenéses dologra nem tudok támaszkodni mert folyamatosan ha eszem én utána egy kis idővel megyek vécére, nagyon jó az emésztésem.

Littlebaby: Vigyázz magadra! Még tényleg várjon az a kis Drága!

Kacsamama:Gondolok rád, sajnos ezt már nem fogod olvasni csak ha hazaértetek,de nem baj, szorítok.És gyere majd a hírekkel.

Rita:Úr Isten,Gratulálok! Szép nagy baba.És 3 óra alatt?Nagyon jó, mindenkinek ilyen szülést kívánok.

Na most ennyit tudtam visszaolvasni, később jövök újra és reagálok. Kíváncsi vagyok mi történt még a pár nap alatt.
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

09:55kor jött az sms Kacsamamától, megszületett Jázmin, 3550gramm és 52cm! Nagyon sok boldogságot, sok tejcsit és jó egészséget kívánunk nekik!!!

tábli:

pussz 1297416469.0132.doc

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Kacsamama, hattttalmas gratula!! Milyen szép súlya van, mint a nagykönyvben :)

Valijja, gyors gyógyulást! De a lényeg, hogy Olivia szépen veszi az akadályokat és gyógyulgat! Örülök, hogy minden rendben nagyon strammmm kis csaj !

Én: voltunk ctg-n. Minden adat tökéletes. Szép a szívhang, vannak méhösszehúzódások. Tegnap délután voltak jóslófájások, 7 db, de összevissza: 7 perces, 10 perces, 12 perces, 7 perces...stb.
Szép a méhlepény, a flowmetria, az uhun is minden rendben. A méhszájam szépen vékonyodik, 2 ujjnyira nyitva vagyok, ami valószínű a tegnapi görcsök eredménye. (mondjuk ezek a tegnapi görcsök nem voltak túl erősek, egy mensigörcs nekem ezerszer rosszabb).
Szóval, minden szép és jó, senki nem érti, miért nem indul már ki :)))
Albit nem foglakoztatja a hidegfront sem :)
Holnap este megyek újra...

Múlt szerdán jó, hogy mégsem indult meg, mert miután este 8-kor eljöttünk, 7 vajjúdó nő érkezett, a folyosó is tele volt... A dokim és a szülésznőm parázott, hogy én is megjelenek :))

Kép
mieza
 
 


Sziasztok!

Kacsamama gratulálok!!!!

Mieza! Nekem pénteken volt 3 db josló fájásom, vasárnap mentünk szülni. lehet hogy holnap már Te is mehetsz :)

Valijja! Nem volt még időm visszaolvasni mi történt Oliviával, hogy intenzíven volt? De ahogy olvasom már jobban van. Remélem hama hazamehettek!!

A szülés sokkal könnyebb volt mint a Danival. Már vasárnap reggel kezdődött de ilyen lightosan. egész nap kitartott de semmi rendszer nem volt benn. Volt hogy 7 perc telt el 2 között de volt hogy fél óra. Este 6 után kezdett beállni 10 percesekre, de csak fél 9kor indultunk el a kórházba. És itt jött a hidegzuhany: Látogatási tilalom, apuka menjen haza... hát komolyan ezen úgy felhúztam magam... de ezt most hagyjuk... Felmentem a szülőszobába, doki megvizsgál: Hát ebből nem lesz szülés ezek csak jósló fájások. Nem akartam mondani hogy melyikünk érzi... Azért elküldött szívhangra. Mire visszaértem már 2 ujjnyi volt a méhszáj... Erre a doki : Hát mégis lesz szülés! 23.39-kor volt a burokrepesztés éjfél után 10 perccel pedig már megvolt a mi kis hercegnőnk. A legrosszabb csak az volt hogy egyedül voltam, párom nem lehetett ott... de szerencsére kifogtam két tündéri szülésznőt, ők voltak benn velem és segítettek, meg csak szimplán beszélgettek velem. De már ez is jó volt igy nem arra figyeltem mennyire fáj.

Na ébredezik majd folytatom...

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Second Birthday tickers Lilypie Pregnancy tickers
tecaaa
 
 
 
 
 


kacsamama: szívből gratulálok.... nagyon sok boldogságot...


már mindenki megszült, csak mi vagyunk egyben? :-(

Kép
Kép
judysz
 
 


Sziasztok.

Rég jártam erre én is.
Gratula a babázóknak.
Múlthét pénteken (szerintem) elment a nyákdugóm, azóta rendszeres a jósló fájásom, ami elég idegesítő,mert mire elindulnék a kórházba abba marad, és szerintem gyengék is a fájások. A vicces,hogy fogalmam sincs milyen az a menszi görcs,mert nekem olyan sose volt

Judysz látod még én is egybe vagyok, de hétfőn megbeszélem a dokival,ha addig nem szülünk, hogy legkésőbb pénteken indítsa meg.

Kép
ekriszta
 
 


Kacsamama

Gratulálok Jázminhoz!Sok boldogságot és Jó egészséget kivánok!

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Sziasztok!

Én még teljesen új vagyok itt, remélem nem baj, ha csatlakozom. :)
Először is gratulálni szeretnék minden már megszületett februári baba anyukájának! :)
És kitartást kívánok azoknak is akik még szülés előtt állnak. :)
Nekem már "nagy" babám van, most februárban volt másfél éves, de olyan mintha csak most született volna. :) Remélem ez nem akadálya, hogy csatlakozzam a fórumhoz. :)
Olvasgattam az elmúlt napokban és látom, hogy egy jól összeszokott csapat vagytok, akik bíztatják és segítik egymást.:-)
Én egyébként védőnő vagyok és januártól dolgozom újra (a szívem szakadt meg, hogy bölcsibe kellett adnom Ferikét, de sajnos így alakult, egyébként jól bírja). Szóval én esténként, meg hétvégén tudok majd írogatni nektek.(Ezen kívül még az ősszel elkezdetem egy szoptatási szaktanácsadó 1 éves levelező képzést Pesten, mert védőnőként úgy láttam, hogy sok anyukának volt problémája a szoptatással és szerettem volna többet segíteni nekik.)

Valijja: Gyönyörű Olívia és én is remélem, hogy minden rendben lesz veletek! :) És minden elismerésem, hogy ebben a nehéz időszakban tudtál fejni és anyatejet adni Olíviának, mert tényleg sokat számít a pici immunrendszerének! :)
babuci1
Gyula
 
 


Tecca: Köszönjük a beszámolót, nagyon jó volt olvasni, gratulálok még egyszer és nagyon sok boldogságot a picihez is.

Babuci: Úgy gondolom nem gond hogy csatlakozol, biztos nagyon sokat fogsz majd tudni nekünk segíteni mint védőnő és köszönjük hogy minket választottál. Gratulálok Ferikéhez, gondolom hogy nehéz volt őt beadni bölcsibe mert tulajdonképpen most jön a szerintem legszebb időszaka. De sajnos ez van. Gyere bátran amikor tudsz.

Judysz: Még én is egybe vagyok és lassan megőrít, hihetetlen hogy nem akar kibújni ez a kis huncut gyerek! Pedig már mindenki úgy várja! Tegnap este csak lightosan megpróbálkoztam egy pohárka borral hátha megindítja a szülést de hiába vártam éjjel hogy majd arra kelek hogy elment a magzatvíz. Semmi, Minden reggel csalódottan kelünk fel,iszonyat érzés.

Mieza?????? Mi van veled, csak nem szülsz már éppen???Szurkolok neked hogy így legyen ahogy olvasta a soraidat teljesen rám illik.Már tiszta idegek vagyunk mi is. Én azt hittem mivel lombikos majd hamarabb jön azt tessék még kivárja az utolsó napokat órákat is. Szörnyű!!!


Kacsamama!!!GRATULÁLOK! Majd gyere a hírekkel!!!!

Tényleg valaki nekem lenne hírhozóm???Elküldeném Privibe a tel.számaomat és jelentkeznék nála.
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Kacsamama, Teca : GRATULÁLOK!!!

Én is még egyben, de nekem még van is 2 hetem elvileg. Úgy látszik a Máv-os babák tudják, hogy tele van az osztály, megvárják, hogy legyen helyük! :-)

Mieza, Ani remélem már ti is babáztok!!!

Littlebaby: hogy vagy? bírod a fekvést? Lili is bírja így? Kitartást!!

Én még mindig tök jól vagyok, jövök-megyek, úgyhogy nem is nagyon számítok a napokban babázásra, így talán könnyebb, hogy nem pörgetem be magam, sőt még jövő hétre is egyeztetem a programokat! :-)
Hétfőn megyek dokihoz, meg ctgre, kíváncsi leszek mit mond!

Kép
grapefruit
Budapest
 
 


Sziasztok!

Hát mi tegnap megint a kórházban kötöttünk ki, már szinte mintha hazajárnék :lol: :lol: Semmi gáz nem volt, gyomorrontásom van, kitudja mitől, de azért a doki beküldött, nehogy én tévedjek, de azért csak tudom hol a gyomrom és mi a jóslófájás.
A lényeg, h kaptam szurit, meg nospaoldatot és jobban lettem. Ma még fájogat a gyomrom ha eszem, diéta.
Méhszáj egy ujjnyi, ctg mutat fájásokat de nem gáz.

Nálunk a kórházban is látogatási tilalom van, de apa bent lehet szülésnél, és császár alatt is a váróban. Csak a csecsemőosztály zárlatos.

Pöcök!! Én leszek a hírhozód!!! Írok priviben telszámot!

Babuci!
Üdv köztünk, szerintem jól jössz a csapatba, még akkor is ha nem lennél védőnő, isten hozott írj magatokról!!

Tecaa!!
Fúúú de mérges lettem, h olvastam apa nem lehetett bent!!! :evil: Ilyentől azért megfosztani egy szülőt!!! hát kapják be! De a lényeg h jól vagytok!!!

Na megyek mert fájogat a gyomrom, pussz mindenkinek!!

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Kacsamama: Gratula Jazminhoz!!!! :D

Babuci:Udv kozottunk :) Koszi a biztatast az anyatejjel kapcsolatban! Epp ma neztem a korhaz fagyojaban szinte csak az en tejem van es az is 3 sorban :shock:
Mondtam is a novernek, aki nevetett es mondta ne parazzak majd hazaviszem! ( vennunk kell egy kulon fagyot) :D

Amitol parazok az a szoptatas eppen!!!Mivel Oli eddig csovon kapta a tejcsit egyszeruen bealszik ha probalom szoptatni!Kezdek parazni, hogy igy 2 hetesen menni fog e neki :shock:
Most is felebredt fel oraval etetes elott es nezett, ette a kezeit mikor kivettem, hogy na talan most erre bealudt. Probatam felebreszteni de nem ment....
Meg mindig kap morfiumot es fajdalomcsillapitokat biztoosan ezektol is de csak ugy szeretnem ha mar szopizna es minden normalis lenne mar vegre!!! :?

Kivancsi vagyok ki lesz a Valentin napi baba :D

Kép

Kép
valijja
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a pozitív fogadtatást. :) Ferikém ma délután nagyon bealudt, igaz reggel fél 6-kor kelt...Biztos kifárasztja szegényt a bölcsi egész héten, mert hétvégén mindig többet alszik. Majd küldök róla képet is: egy vidám, eleven nagyfiú, csak beszélni lusta, pár dolgot azért már mond (cica,vau,alma,fa,oda,anya,apa) és ezzel a szókinccsel jól elboldogul. :)

pöcök24: nehezek ezek az utolsó napok, amikor csak vár az ember én is emlékszem még. Azt mondják, hogy a házasélet is beindíthatja a szülést, persze ez nem bizonyított. :)

littlebaby: rossz lehet a látogatási tilalom, de az jó, hogy az apákat legalább beengedik a szüléshet. :) Írtad,hogy a csecsemőosztály zárlatos, te milyen kórházban fogsz szülni? Van ott rooming-in? Együtt tudtok lenni a babával? Azért kérdezem, mert én Gyulán szültem és ott egy baba-mama szoba volt csak és tele volt, így én nem tudtam kipróbálni, pedig szerettem volna együtt lenni Ferikével. :)

Kíváncsi lennék mindenkinek a véleményére, aki baba-mamás szobában volt! Légyszi, ha van egy kis időtök írjátok meg nekem, előre is köszi! :)

napvirág: Írtad, hogy altatási problémáitok vannak, nekünk is voltak, úgyhogy együttérzek veled, ez egy nehéz periódus az elején. Ilyen pici korban még nagyon igénylik a testközelséget, sokszor éjszaka is, hiszen 9 hónapig egyek voltatok és nehéz megszokniuk, hogy ez az egység megszűnt. :)
babuci1
Gyula
 
 


valijja: Jól gondolod, a fájdalomcsillapítóktól és a morfiumtól tényleg nagyon aluszékonyak lehetnek, de ne add fel, szerintem, ha a műtét jól sikerült és Oli szíve erősödik fog tudni szopni. Időben és jó súllyal született, úgyhogy a szopó reflexe megvan, csak elején majd lehet, hogy könnyen kifárad vagy aluszékonyabb lesz. (Egyébként ügyes vagy, hogy akkor próbáltad mellre tenni, amikor a kezét ette, mert ezt korai éhségjelnek hívjuk és ilyenkor jól szoktak szopni, csak szegényt lenyomják a gyógyszerek.) Néhány tipp, ha bealszik (majd otthon): masszírozás, levetkőztetni pelenkára,testközelség,pelenkacsere,változtassuk a szoptatási testhelyzeteket,ringassuk a kicsit függőleges és fekvő helyzetet váltogatva.
babuci1
Gyula
 
 


Sziasztok!

Beszéltem Kacsamamával, jól vannak mindketten, és képzeljétek, hál istennek van tejcsi, Jázmin eszik szépen még bukik is, szóval ez jó hír!! Reméljük és szurkoljunk h megmaradjon a tejcsi, mellesleg megjegyzem aki tart a tejcsi mennyiségtől, Kacsamama használja az Utrica - nem tudom jól írom-e? - homeos bogyót, úgy néz ki bevált!

Babuci!
Én az István kórházban fogok szülni, roaming-in van, bababarát rangó szülészet, szerintem minden első osztályú ott, én ajánlom mindenkinek! A babával szülés után 24órán át együtt lehettek, max vizsgálatra viszik el, de általában az is a szobában történik.

Sokan nem jelentkeznek, holnap melegfronti hatás jön, én fekszem egész nap az tuti, ahogy a doki is mondja, mert ma este is erős jóslóim vannak nem sűrűek de vigyáznom kell, ill. remélem emiatt a front miatt nem jelentkeznek többen és most szülnek vagy már babáznak is!!

Jó éjt nektek, pussz!!

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Tegnap délután érkeztünk haza. Zalán a súlyát is szépen megtartotta. Tegnapelőtt este még hízott is, a nővérek meg is lepődtek, akkor 4100 volt. Haza viszont 4040-el hoztuk.

Zalán születésének története:
Az egész talán kedden kezdődhetett, amikor reggeltől-estig, erős hányingerrel, és hasmenéssel küzdöttem. Délutántól pedig már annyira se bírtam mozdulni, hogy Regiért elmenjek az oviból. A láz éjjelig megmaradt, amikor is hajnali 2-kor felkeltem és még bevettem egy algopyrint. És éjjel a teát szürcsölve, arra gondoltam, hogy most ilyen állapotban nem szeretnék szülni. És visszafeküdtem, a következő 4 órát végig aludtam.

Szerda reggel még nagyon gyenge voltam, legyürtem egy kiflicsücsköt, meg 2 db kekszet, egy pohár vízzel. Aztán jött valami enyhe fájás féle, de hát ezek voltak az utóbbi két hétben is. Majd elmentem zuhanyozni, és ott is volt egy fájás, elég gyenge de nem múlt el a melegvíz hatására sem, még itt sem kezdtem gyanakodni, de a gyenge állapotomra tekintve megkértem a férjemet, hogy vigyen el minket az ovihoz, és engem az NST-re. Még amíg készülődtünk, talán volt egy vagy két fájásom, szóval kb 20 perces, így útólag számolva. Elindultunk az ovihoz, Regit bevittem, odafelé, és visszafelé is volt fájásom. Ezek lehettek a 10 percesek, de erősnek még ez sem mondható, csak a rohanó tempomból vett vissza, ugyanis nagyon siettem, mert késésbe voltam a 8.30-as NST-ről. Az autóban már jött a dejavu érzés. 5 percesek, Reginával is ilyennel indultunk be a kórházba. Aztán besétáltam az NST-re, akkor is és az NST-n ülve is, 5 perceseim voltak, a fájások csak 20-40 között mozogtak, pedig elég erősnek tűntek, de abszolút türhető volt. Aztán valamiért a dokim is lenézett NST közben pedig nem szokott, kérdezte mizujs! Mondtam vannak 5 perceseim, ő meg mosolygott, legyintett, gondoltam én is még van jó néhány órám. Visszament a rendelésére, az NST végezte után kiültem vártam a vizsgálatra a 40. betöltött hét miatt, aztán kint meg hirtelen 3 perceseim lettek, na azok aztán durvák. Már orvost akartak hívni nekem a kint ülő emberek, de mondtam nekik, hogy ez így fáj, ne foglalkozzanak velem. Aztán 15 perc múlva mégis bementem, megkérdezni, hol a dokim, mert nagyon erősek a fájások. És pont belépett, megvizsgált, 3 újjnyi, gondoltam még van mit ledolgozni, visszamentem öltözni. És onnan már lábon sehova. Egy perces jött rám, nem tudtam kiegyenesedni, leguggoltam, és mondtam, az NST-n a szülésznőnek, meg a dokinak, hogy úgy érzem nyomnom kell. A szülésznő vette a lapot, eltámogatott a legközelebbi tolókocsiig és már rohant is, még a cuccaimat összeszedtük gyorsan. Persze a lift minden emeleten megállt, de nagyon siettünk. Gyorsan a 2-es vajúdóba toltak, a ruhát úgy húzták le rólam, 2-en, hogy minden egybe volt. A csizmámat a nővérke. Cuccom ugye nem volt, mert nem szülni indultam. Hálóing, és onnan már feltettek az ágyra. Nyomhattam végre, de pánikoltam, mert nagyon erős volt az inger, és a doki elment átöltözni. Közben két tolófájások között aláírogattak velem egy halom papírt. Aztán már jött a doki is, burkot repesztett, nagyon zöld volt (de ezt szerencsére én útólag tudtam meg), viszont így értem, hogy miért jött a főorvos is a vákuummal. Ő is és a dokim is nyomta a hasam, több fájásra is lassan haladt, de jött a fejecskéje lefelé. Aztán mikor a feje kint volt, feszített, de nem volt vészes, de a borzalom utána jött, a következő fájásra csak a válla lett meg, és éreztem hosszanti irányban, hogy szétszakadok. Mondtam is, hogy nyomni akarok, mert szétszakadok, de hát nem szabad. Fogták a kezem, még a doki is. Aztán jött még fájás, a doki próbálta erősíteni (hasmaszírozással), én meg csak nyomtam, de még nem haladt, aztán a 4. fájás erősebbnek tűnt, akkor mondták, hogy 2 fájásra meg lesz, én meg csak nyomtam, és amikor már enyhülni kezdett volna, még akkor is nyomta, és már kint is volt. Megkönnyebülés, boldogság, minden féle érzés elöntött akkor, nem adták oda, azonnal elvitték, nyöszörgött, de ki kellett szívni gyorsan a magzatvízet a tüdejéből. És csak hallom a szomszéd szobából, hogy csodálkoznak, és mondják hogy 4 kiló 20 deka. Azt hittem rosszul hallom. Így már értették, hogy miért ment ilyen "nehezen".

Tehát végül 25 perc alatt (betegfelvételtől számítva) meg lett Zalán, 10.26 perckor 4200 grammal, és 55 centivel. Még napokkal később is mondták, hogy le a kalappal az én alkatommal egy ekkora babát megszülni, így ilyen gyorsan, és simán, mindenféle beavatkozás, fájdalomcsillapító nélkül.
Még tegnap is mondta a szülésznő és az orvos is, hogy büszke lehetek magamra. És igen, talán az is vagyok, mert most ez a kis hirtelen jövevény, itt szuszog a szomszéd szobában, és nagyon boldogok vagyunk.

Látom rosszul mondtam be a méreteket.

Szóval Zalán baba 4200 g és 55 centivel született.
Vendég
 


Grapefruit: Szerintem ez az utolsó két hét a legrosszabb, mert tudod hogy most már bármikor megérkezhet és semmi baja nem lehet, én a betöltött 38 héttől kicsit kezdtem feszült lenni, hogy mi van már miért nem jön???És nem gondoltam volna hogy kivárja az utolsó óráit is,bár még van pár napja.

Littlebaby: Köszönöm mindjárt nézem a privit és üzizek. Vigyázz magadra, mostanában tényleg kórház látogató lettél de így legalább tudod hogy minden rendbe van,amennyire lehet. Pihenjék sokat, legalábbis amennyit tudsz mert gondolom ilyenkor már neked is nehezebb a fekvés. Köszönjük a tájékoztatást kacsamamáról,tök jó hogy tud szoptatni.

Vali: Ne aggódj, hogy Oli nem fog szopizni, biztos vagyok benne hogy ráfog jönni hogy onnan van a finomság amit kap és ha már nem fárasztják le a gyógyszerek lesz ereje szopizni. Én is kiváncsi vagyok ki szül 14-én. Én a 13-ba is beleegyeznék:)

Rita! Fantasztikus volt a szülésed! Gratulálok! És nagyon köszönjük hogy ilyen részletesen leírtad, élvezet volt olvasni! Le a kalappal!!!! Ezek szerint apuka nem volt bent ahogy kivettem soraidból. Te nem szeretted volna vagy nem tudott bemenni??? Nagyon jó hogy már otthon lehettek,és minden rendbe van. Ezek szerint jó baba Zalán. Majd néha gyere és mesélj a mindennapokról.

Babuci:Várjuk a fotót Ferikéről, köszönöm a tanácsot, sajnos nem jön be folyamatosan próbálkozunk. Elvileg a Máv is nagyon jó kórház ilyen szempontból is mert végig ott lehet a baba veled, de erről még nem tudok nyilatkozni, majd egy hét múlva már remélem megtudom írni a tapasztalatot.

Van egy olyan érzésem hogy Mieza szül, szült, rég jelentkezett, szurkolok neki.

Nekem tegnap óta vannak gyengébb fájásaim, de nem vészesek és nem rendszeresek, a lábfejem iszonyatosan be van dagadva 2 napja vagyis most már három és folyamatosan azt érzem hogy Kristóf feszül a pocakban, mintha már túrná kifelé magát, de még nem sikerülne neki. Csuklik is a drága és ami furcsa hogy felül érzem a csuklást. Bár azt mondták ez érzéki csalólás, mert biztos lent van a feje. Hát kíváncsi vagyok. Holnap megyek én is ctg-re, bár már nem szeretnék:)



Majd még jelentkezem.
pöcök24
Dunakeszi
 
 


pöcök: mikor mész ctg-re holnap? a MÁVba?
nem látom a vonalzód... te mikorra is vagy pontosan kiírva?

én holnap 8ra megyek MÁV.-ba ctg-re aztán UH. remélem mondanak már vmit... szülnék szívesen :-)

Kép
Kép
judysz
 
 


Judysz,még mi is egyben vagyunk, nézd a vonalzóm :D )) áááá

Csajok, Shrek is megmondta: Jobb kint mint bent! Ezt a pocaklakó miért nem tudja? :D ))

Ekriszta, abszolút átérzem. Nekem is szép jóslófájásaim vannak, aztán.. elmaradnak. És persze, semmi rendszer…
Én szerdáig várok a kissrácra, mert később már nagyon aggódós lennék.
Ma beszéltem a természetgyógyászommal, aki szintén nyugtatgatott, hogy nem mi döntjük el, hogy mikor van itt az idő, ezt fentebbi hatalom. Képzeljem el, hogy egy szép nagy hullámzó tengeren lebegek és engedem, hogy repítsen, hagyjam… tökéletesen belesimulva a természetbe. Olyan megnyugtatóak voltak a szavai, teljesen relaxált! Nagyon jól esett.
Tegnap jöttünk-mentünk, a párom, hogy lerövidítsen egy utat, ráment egy földútra… hát, olyan hihetetlen rossz út volt, tiszta rally… Természetesen Albert végigaludta.
Aztán az esti ctg-n megint produkálta magát. Minden szuper odabent. El már nem fér, de ez kicsit sem zavarja, nyújtja a bőröm rendesen :D ))

Pöcök, szívesen leszek a hírhozód, de lehet, hogy épp akkor fogok én is szülni. Olyat válassz, aki már babázik. (Ők úgy se alszanak, éjszaka sem).
Tudod, mi is lombik :D Mennyit imádkoztam, hogy megtapadjon… hát, jól megtapadt :D ))
Mindenki a fájások kezdetekor kezd el izgulni… ÉN már olyan kis ideg vagyok, hogy ha elindul egy fájás, gyorsan megnyugszom, hogy Igen, itt van! Aztán elmúlik :D )
Nekem már olyan nehéz éjjel felkelni wc-re… kb. fél decikért mászok ki óránként… Valentinre egy éjszakai katétert szeretnék kapni :D ))
Én ma a természetgyógyászos beszélgetés után eldöntöttem, hogy már nem próbálkozom… tegnap volt forró fürdő, borocska, csípős kaja, rallye-s út… semmi…
A dokim azt mondta, hogy annyi front van, hogy már a márciusiak is megszültek… Egy kicsit se húz, á, dehogy.
A legrosszabb, hogy semmi bajom, nem vizesedek, elmúlt a hasmenésem, nem fáj semmi, nincs striám… Apu kérdezte a múltkor telefonban, hogy biztos terhes vagyok-e…
Csak a pocakom fáj már belül, de mindenhol.. és ugye a gyomorsav :D

Babuci, örülünk, ha csatlakozol :D Biztos lesznek kérdéseink (kérdéseim), ha végre találkozhatok már az én pocaklakómmal… Egyenlőre nagyon boldog odabent, ami anyut azért nem teszi annyira boldoggá :D

Tecaaa, gratula!!! Nálunk szerencsére apa bent lehet. Nekünk utána tilos a látogatás. Most azért szurkolok, hogy hátha kaphatunk egyágyasat és akkor bent tud lenni sokat… Hátha!

Anyuk, gyertek meséljetek, hogy milyenek az első napok, milyenek voltak a csecsemősök a kórházban, milyenek az első napok otthon, a kis BÖmbivel. Tényleg annyit sírnak? Mik a legnagyobb kihívások? Hormonokkal nagy csata dúl? Mindent tudni szeretnénk :D

Brita, de jó olvasni, ahogy részletesen leírtad. A lényeg: Zalán baba, nagy-nagy-nagy boldogságot és egészséget egész életedre!!!

Kép
mieza
 
 


Ja igen, a lényeg kimaradt. Apás szülés lett volna, de felpörögtek az események. Végül is pont akkor ért be, amikor már kibújt, és az olló már a doki kezében volt, átadta a páromnak, övé volt ez a megtisztelő "feladat". Mondjuk jobb, hogy nem látott szenvedni.
Kép Kép
Vendég
 


Judysz: Én nem a kórházba járok ctg-re hanem az sztk.ba, aztán mindig szerdán nézi meg a dokim a magánrendelésén, de ugye az asztk-ba is megmondja a nődoki hoy minden rendbe van.

Mieza: Pedig nagyon szurkoltam, azt hittem már szülni vagy. És mit beszéltél a dokival, mikor indítjátok meg a szülést?Az biztos jól megtapadt:) (bár nekem még van pár napom, de már nem sok reményt fűzök hozzá.)Köszönöm már jelentkeztek a hírhozásra, többen is.Igen igazad van.


Rita: Gyönyörű Zalán! Mekkora haja van, fantasztikus! Nagyon szép!

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


sziasztok!

kórházban vagyok, de még nem szülök-vagyis majd kiderül.
pénteken kerültem be, mert fájt a hátam. kiderült, hogy bogicám ráfeküdt a vesevezetőmre és ami salakanyag felhalmozódott a vezetőben, és nem tudott ürülni, az begyulladt. kapok antibiot 3x, de már jobban vagyok. szerencsére időben elkaptuk.
viszont a méhszájam pénteken 2100 volt, tegnap pedig 2110. szóval nyílok szépen. a mai nst-n pedig egész szép fájások voltak. érezni nem sokat érzek belőlük, vagyis keményedek és nyilalgatok, de kicsit sem hasonlít a fájásra,bár hozzáteszem, nem tudom, hogy mit kell várni!!!

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Sziasztok!

Brita!
Annyira jó volt olvasni a szüléstörténetedet! Nem semmi milyen hamar meglett Zalán baba!!! Hihetetlen, szerintem simán rekordok könyvét írhatnák újra!!
És minden tiszteletem a tiéd, h ekkora babát sikerült megszülni!! Lili 4020g volt és 60cm, nem is tudtam megszülni, igaz nem tudtam rendesen kitágulni, csak 9cm-re és a feje 10cm volt.
Ja és annyira kis szép a képeken, mennyi haja van??? Hihetetlen! Az én Lilimnek szerintem most nincs ennyi mint Zalánnak :D

Pöcök!
Igyekszem pihenni, bár már a fekvés is fáraszt. A csuklást azt általában az oldalunkon ill. a pocak felső részénél érezzük azért, mert ahogy lüktet a pocak csuklás közben, az egész kis teste megrándul, és attól függően h hogy fekszik érzed a ritmikus mozgást. Én rendszerint a pocim bal oldalán érzem.

Judysz!
Kitartást, már csak 2nap a kiírt időpontig, reméljük a mostani váltakozó frontok elindítják a babókát!

Mieza!
Érdekes h semmi nem indítja be a szülést nálad, gondolj bele én ezen szoktam kiakadni, h van aki csak egy laza porszívózást csinál és már megy is szülni, ellenben itt vagyunk mi (pl Lili is 40.hét 4napra született) akik már minden létezőt elkövettek és mégsem indul meg. Bosszantó.... :D
Nekem is nehéz felkelni, akár wc-re akár enni vagy valami másért, pedig én még csak 36hetes leszek.

Rólunk:
szendvedek a gyomorrontással, semmi más bajom nincs mint fáj ha eszek. Csak a folyadék megy le, tegnap próbáltam turmixot inni, tej, alma, narancs, kis keksz, h valami tápanyag is legyen benne, de csak 1,5dl-t voltam képes meginni, mert attól is fájt. Még a tejbe áztatott kenyér is fáj. Olyan mintha beszűkült volna a gyomorszájam és mindennek úgy kell áttuszakolni magát rajta. Fura érzés és fáj.
Jóslófájásaim vannak, ritkák, kb 20-40 erősségűek lehetnek, nem vészes. Fekszem amennyit lehet. Panni rengeteget mocorog, néha kirúgra a ház oldalát úgy érzem.
Várom nagyon a 22.-ét hogy mehessek vizsgálatokra, ill. uh-ra h vajon mekkora súlya van/lesz Panninak mire megérkezik. Lili nagy volt 4020g, a doki szerint hasonló méretre számíthatok. Majd meglátjuk.

majd még jelentkezem, és tábli:
1297606244.739.doc

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Kati:
Akkor számíthatsz szülésre, nagyon nagy drukk, bár nem lehet könnyű egy ilyen derék fájdalommal együtt szenvedni.

Littlebaby: Ez normális hogy még mindig ennyire fáj a gyomrod? Próbálj ne tejes dolgot enni,inni lehet hogy az se jó.

Én érdekesen érzem magam a mai nap. Sokszor fájdogál a hasam, egész nap kemény és a lábdagadásom brutális. Remélem ez szülés előtti problémák. Várom már a sűrűbb fájásokat vagy a magzatvíz elmenését, de lehet hogy hiába, ki tudja meddig tart.

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


pöcök: szerencsére nem fájok már.
hajrá, hátha szülni készülsz!!!

littlebaby: jobbulást neked!!!

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Pöcök: én szerdánál tovább nem várnék, akkor töltöm be a 41. hetet. a 42-be már nem futnék bele...

Brita, gyönyörű hajasbaba!!!

Kati, mennnek a nagy drukkok. Nekem is az a baj, hogy nem tudom milyen fájást várjak, annyiféle volt a napokban :)

Littlebaby, kitartást!!!! A gyomrodnak meg javulást!!!

Kép
mieza
 
 


Pöcök24: Íme a kép Ferikéről! :) Decemberi, frissebbet nem találtam a gépen. Nem árulok el nagy titkot, hogy van étvágya a fiatal embernek! :) Már pici korában is mohón szopizott (16 hónapos koráig) :) Kép
babuci1
Gyula
 
 


littlebaby: Az István Kórházról én is csak jókat hallottam! :) Örülök, hogy ott fogsz szülni! :) Kitartás addig is! :)

brita80: Gratulálok Zalánhoz, igazán ügyes voltál! :) Ekkora babát ilyen gyorsan megszülni, le a kalappal! :) Ti együtt tudtatok Zalánnal lenni a kórházban? :) Majd írj, ha tudsz, hogy hogy vagytok, meg hogy megy a szopizás. :)

mieza: Szívesen válaszolok majd a kérdéseidre, remélem tudok majd segíteni neked! :) Az első babád várod?
babuci1
Gyula
 
 


Kati: Örülök hogy nem fáj már a derekad. Kíváncsi vagyok mikor szülsz meg.


Mieza: Megértelek én se bírnám tovább. Meg félnék attól hogy nagy a baba és nem tudom megszülni.

Babuci: Nagyon szép és aranyos Ferike! Látszik rajta a huncutság. Gratulálok.

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Kacsamamának gratula a babához!

Babuci
Valóban nem semmi, ekkora babát megszülni, főleg mivel én csak 168 centi vagyok, és 56 kiló alapban. Úgyhogy mindenki csak dicsért az osztályon.
A győri kórház abszolút bababarát. A nővérek szerint még a kiságyba se kell rakni a babát, legyen csak mellettünk, mert végül is a pocakunkban lakott 9 hónapig, hallva anya szívhangját, szóval ne száműzzük őket túl messzire. Meg a szoptatás is jobban működik így.

Mieza
Itt 10 napot várnak, és akkor indítják a szülést, első babásoknál.
Vendég
 


Hát csajok én lehet lassan elköszönök tőletek és átmegyek a márciusi vagy lehet az áprilisi topikba,,, :oops:
ezt nem hiszem el.... holnapra vagyok kiírva, és ma megvizsgált a doki, teljesen, tökéletesen zárt a méhszájam :-( őőőrület komolyan..
mondtam neki, hogy holnapra ígért gyereket nekem :-)
Uh és ctg is oké volt, a feje azt mondta abszolút be van illeszkedve, nem is tudta arrébb tolni. Tehát gondolom ez jót jelent, "árnyalatnyival" kevesebb a magzatvíz, és érzem, hogy egy picit lejebb ment a hasam, de ennyi :-(
nem tudom mikor akar ez a lurkó megszületni....
mostmár minden nap CTG és kétnaponta UH.
fájásaim semmi, még mindig néha elfelejtem, hogy terhes vagyok.
Dokikához fel kellett menni a szülészetre, simán minden zokszó nélkül beengedtek Apukámmal minket. Igaz 3an ugrottak rám, mondom nincs pánik nem szülni jöttem :D
úgyhogy ez van velem/velünk :-(
nem gondoltam volna hogy ilyen sokáig húzzuk...

Kép
Kép
judysz
 
 


Judysz!!!

NE BESZÉLJ HÜLYESÉGET!!!! :x :lol: Még h a márciusi topicba???? Akkor én mit szóljak? Hisz alapból március 16-ra vagyok kiírva, még is itt vagyok! Nem ott, de persze ez a te döntésed, én sajnálnám ha itt hagynál minket, az meg a másik h még csak február 14.-e van.
Az első baba általában lustább és tovább marad bent. Lilim is 40.hét 4.napra született meg aug. 7.-én akkor is úgy, h 5.-én este forró fürdő, nagy séta, csípős kaja vörösbor kombinációját hoztam be. Másnap reggel ment el a nyákdugó, és következő nap lett meg Lili.
Ne sürgesd azt a picikét, hidd el senkiben nem maradt még benne gyerek!!! :lol: :lol: :lol: Én azt tanácsolnám, próbálj megnyugodni, és nem arra figyelni h jajj mikor szülök már, tudom nem könnyű, sőt, én még csak 36hetes leszek, látod mennyi bajom van, vizesedés, ödéma, gyomorrontás, jóslófájások tömkelege. Szóval már én is túl szeretnék lenni rajta, de nekem még ez korai a 36.héten. Te meg már 40hetes vagy, bármelyik pillanatban szülhetsz!! Próbáld elterelni a gondolataid, ha lehet hívj át egy barátnőt dumálni, vagy menj el barátnővel/apával vásárolgatni picit, hátha jobb kedved lesz, elterelődik a gondolatod, vagy akár beindul a baba.
Segíteni szeretnék h könnyebben viseld ezt az időszakot pszichésen, nem könnyű, meg nagyon várod már a babát, de türelem, neki még jó bent valamiért, senki nem tudja miért, szerintem ez már egy felsőbb hatalom amit nem érthetünk, de 41.hétnél tovább úgysem marad bent, mert max. megindítják.
Kitartás! Szeretünk és drukkolunk érted ahogy mindenkiért!!! :wink:

Babuci!
Ferike nagyon kis tündér, jó kisfiúnak látszik, tényleg így van? :)

Majd még írok, pussz

ja és elmúlt a gyomorrontásom tudok ennni!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: Az élet apró örömei!!!

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Sziasztok!!

FONTOS INFÓ CSAJOK!!! ÉPP MOST BESZÉLTEM AZ ANYAKÖNYVEZETŐVEL ÉS AZT MONDTA A BABA SZÜLETÉSI ANYAKÖNYVI KIVONATÁHOZ SZÜKSÉG VAN 300 NAPNÁL NEM RÉGEBBI HÁZASSÁGI ANYAKÖNYVI KIVONATRA!!!! LEHET H MÁR TUDJÁTOK, CSAK GONDOLTAM SZÓLOK HA VALAKI ESETLEG MÁSKÉPP TUDTA VOLNA!

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Sziasztok!

Kacsamama és Brita gratula Nektek Jázminhoz és Zalánhoz!

A pocakosoknak kitartás! Átérzem a helyzeteteket! Benivel 2008-ban április 15-re voltunk kiírva, ott is az volt, hogy már mindenki megszült a topikban, Beni meg csak április 22-én volt hajlandó kibújni! Kínkeserves 1 hét volt, az biztos! Meg is fogadtam, hogy a másodiknál már türelmes leszek, nem fog érdekelni, hogy mikor jön, erre egy héttel a kiírt időpont előtt született... :)

A Szent Imre kórház is teljes bababarát, ott is az van, amit Brita ír, hogy a legjobb a babának, ha mellettünk van az ágyon a lehető legközelebb! Mondjuk Dorkát amúgy sem lehetett átteni a kosárkájába, mert akkor egyből üvöltött... :lol: Plusz ami nekem nagyon szimpi, az a szülőszobai eljárás, hogy miután megszületik a baba, csak másfél-két óra elteltével fürdetik meg öltöztetik, addig az Anyán lehet, szopizhat és a köldökzsinórt is csak akkor vágják el, amikor már nem pulzál! Ja, és az alternatív szülőszobában akár az Apuka is fürdethet meg öltöztethet egyből, oda be sem jönnek a csecsemősök...

Judysz: ha be van illeszkedve a feje, az nagyon jó! Hidd el, pár nap és babázhatsz!

Velünk egyébként minden ok, Dorka eszik-alszik, jó baba, bár nekem picit fura, hogy éjszaka is két óránként rám csatlakozik, Beni ennyi idősen csak kétszer kért éjszaka szopit! De mivel az első ébredés után nem rakom vissza a kiságyba, így a többi szopi gyakorlatilag félálomban zajlik, néha észre sem veszem...

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


littlebaby: csak vicceltem, nem megyek én innen sehova :-) nagyon jó nekem itt veletek... csak a kín beszélt belőlem. monnyuk ez se igaz, mert nem vagyok mérges és nagyon nagyon jól viselem, csak nem értem, hogy miért nem jön?????!!!
de amíg jó neki, addig kb nekem is.
és az az érdekes egyik felem örül, h még bennt, a másik meg már nagyon szülne :-)
majd meglásssssuk :-)
azért köszi a bíztatást

Kép
Kép
judysz
 
 


sziasztok!gyors leszek.vasárnap reggel 5óra 55 perckor megszületett Aisa!mindketten jól vagyunk.3550 gr,és 54cm.puszi mindenkinek.ha lesz időm akkor jövök!

Kép
ani983
 
 


Ani! Gratulálok! Sok boldogságot a pici lányhoz! :)

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Second Birthday tickers Lilypie Pregnancy tickers
tecaaa
 
 
 
 
 


Babu, nagyon szép kisfiad van :))) Igen, nekem az első lesz.

Most jöttünk a dokitól. Ez a dokizás iszonyúan kifáraszt, még úgy is teljesen kidőlök, hogy kihagyom a 10 órás szülést :))
Már 2 ujjnyira nyitva vagyok, szép 10 perces fájásaim vannak 2 napja. Albert nem siet el semmit :)
Holnap is egész délelőtt vizsgálat.
Szerdán 1-kor bevonulok, és beindíttatjuk, ha addig semmi ...
Ja, tegnap elfszívárgott 2 deci magzatvizem, de fentről szívárgott, ami magától betapadat. (Albert már nem fér el, kilökte a felesleget :))

Brita, nálunk is lehet a baba melletted az ágyban végig, nekem is tetszik, ha bababarátabb egy kórház.
Sok helyen 10 napot várnak, mert csak kb-ra tudják a fogantatás időpontját. Én lombikos vagyok, szóval elég biztosan tudjuk, hogy mikor fogant :)))

Judysz, tegnap én is elgondolkodtam, hogy egyeltalán terhes vagyok-e...

Littlebaby, hajrá kajálás :))) Van, hogy valamelyik kórház csak másolatot fogad el. Nekünk szerencsére az eredetit elfogadják és visszakapjuk. Prágában volt az esküvő, nem szívesen intéztem volna ezt is.

ANI!!! Hatalmas gratula!!! Üdv a Kis Aisának. Ha lesz kép, kérünk-kérünk !!!

Kép
mieza
 
 


Sziasztok!

Babuci! Üdv köztünk :) Ferike nagyon helyes kisfiú. Az én fiam is 16 hónapos koráig cicizett. Akkor is csak azért vettem el tőle, mert már terhes voltam és nagyon fájt... Én is rooming-in szobában voltam. Csak az a gáz benn hogy 6 ágyas szoba. Igaz hogy most csak ketten voltunk, de a másik baba az egész éjszakát végig sírta. Úgyhogy amikor az én Vikim nagy nehezen elaludt akkor azért nem tudtam aludni mert a másikat hallgattam. Itt nem aludhatott mellettünk hanem mellettem ilyen rácsos fiúk szerűségben, amiben át lehetett tolni az újszülött szobába.

Judysz! Kitartás! Tudom mit érzel. Igaz hogy a Viki 3 nappal előbb, de a Dani 2 nappal később született mint a kiírt dátum. Hát nekem már kb38. héttől mehetnékem volt mindkettővel :D De én alapban türelmetlen vagyok

Brita! Aztaaa négy kilós gyereket :shock: Én is ugyanekkora súllyal és magassággal indítottam és a Viki milyen pici Zalánhoz képest... És milyen nagy haja van, nagyon szép baba

Na felébredt, azért képet még ma rakok!!

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Second Birthday tickers Lilypie Pregnancy tickers
tecaaa
 
 
 
 
 


ani: gratulálok, sok boldogságot :D

Kép
Kép
judysz
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: