Új privát üzeneted érkezett!

háj. látom sehun senki. sztrájkoltok?

mi betegen, ill csak a két gyerek (egyenlőre). A fiam láza nem megy 38 alá....éjjel nem aludtam a lánykám meg köhög de neki nicsn láza. hulla vagyok. terhesen csajok ez megabrutál. iszonyat kimerítő. nem terhesen is de így meg?....áááá

eladtuk a lakást....nem kell drakulálni, majd csak ha eljutunk odáig h fizet is érte....a últkori után egy kicsit szkeptikusak vagyunk. mondtam apjuknak ha leviszi az árat ez lesz, jön a baba itt a kari és megveszik....egyszerre mindent. na arra nem gondoltam h ezekre még jön a két kölök betegsége de ha nem így lett volna már nem is mi lennénk. hülyemörfi. folyton megtalál.

A 34. hetet is elkezdtem. csajok repül az idő. a 34. hét végére már a tüdőhólyagocskák is működő képesek. a 35. héttől meg szinte semmi baj nem szokott már lenni. :) jó érzés h már itt tartok. örülnék neki ha dec elején kimászna az albérletből. ha mákom van lehet h 3 hét és ismét én irányíthatom a testem. :) ill az illúzió meglehet. na kihúzom a biliből a kezem. :) dec elején havazást mondanak. szeretnék hóesésben szülni. nem tudom miért, ha már téli gyerek :)

írjatok már ti is vmit magatokról.

uxi: sajnálom a car éjjeleket. mégsem álltál le totál a szopiról?

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Nono!

És mikortól veszik meg a lakást?Úgy értem mikor kell költözni?
És van már terv az új házra vagy lakásra?

Ne akarjál te még 3 hét múlva túl lenni a bébikipottyantáson :wink:...nézd csak meg a vonalzód:még 47 nap :wink:

Mi már túl vagyunk a betegeskedésen...már Olika náthája is egy hangyányit javult(már 2 hónapja taknyos :shock:)már minden létezőt kipróbáltunk...a dokink az orrmandula kivetetését látja majd megoldásnak.

Nekem is hihetetlen hogy már én is a 27.hétben járok..tényleg szalad az idő...és még most fog is jobban az ünnepek miatt is....neked Nono ott lesz a kis kari ajándék Jézuskától..de jóóóóó!!! :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


panny: a 36-37 hét megfelelő tekintve h az első pillanattól kezdve idősebb a koránál. Az érzékenyen érintene ha a kari alatt kórházban dekkolnék..szenteste család nélkül....jó lenne ha megszületne elöbb. Nehéz már így meg akkor mire költözni kellene már lenne 1-1,5 hós és nem 1-2 hetes....nem mindegy azért h szülés után mi a dolgom, regenerálódni vagy dobozolni és kiborulni.

asszem jan 31 a költözés végső határideje de ha elöbb érkezik a pénz elöbb kell mennünk. :roll:

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 

 
 

panny: nevetek van már ha lány ha fiú?

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Nono
Költözés :shock: Na, öcsisajt, az sem lesz egyszerű... Aprónépnek jobbulást!

Panny
Jobbulást Olinak!

Mi is betegek voltunk, de már mindenki túléli úgy néz ki. Az utolsó heteket húzom a suliban, ilyenkor összeszaladnak a számonkérések, nem nagyon van időm. Na, meg ugye dolgozom is. :roll:

Mi lehet Fanettával?

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Sziasztok,

Nem bánjátok ha csatlakozom hozzátok??Már régóta rendszeresen olvasgatlak benneteket, főleg Panny miatt kezdtem el olvasni ide, mert hozzánk már ritkán jön. De gondolom azért talán ismerős a nevem, anno amikor róla hoztam híreket.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


judy5: üdv köztünk! 8)
átvertél a a blogoddal, bele akartam nézni, azt hittem szabad, elhúztad a mézes madzagot de aztán hoppon maradtam! :lol: de megértem h nem nyílt. mesélsz magadról egy picit akkor? 8)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Hali Judy!

Azért szoktam ám én hozzátok is menni :oops: :wink: :wink:

Nono!

Értem én hogy túl akarsz már lenni de ne siettesd...majd a babuci tudja :wink:
És van kilátásban új ház,lakás?vagy hova költöztök január végén?

lánynév.Viola fiúnév:Roland


Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Nono,
Igen, zárt a blogom, mert az ördög sosem alszik. :oops:
Panny,
Hát én még most is csodálkozom azon, hogy hogy bírjátok ki babóca nemének ismerete nélkül. :lol: :lol:

Rólunk:
37 leszek áprilisban. Van 2 nagyfiam és 2 kislányom.
Anyuméknál lakunk(sajna) a tetőtérben teljesen külön, csak a bejárat közös.A válság betett nekünk.(svájci frank lakáshitel)

Bazsi nagyon kamaszodik és egyre több probléma van vele. A végletekig feszíti a húrt és nálam el is szakad, sajna egyre gyakrabban.Értelmes, de lusta fiú. Nem szeret tanulni, minden nap ki kell kérdeznem és le kell vele ülnöm, máskülönben nem tanulna.
Dani kitűnő tanuló, nagyon jó képességű gyerek. Egyetlen hibája, hogy nagyon dacos és leragadt a 3 éves hisztis korszakban. :lol:
Barbika a mi kis napocskánk, a várva várt kislány. Ő is nagyon értelmes, gyorsan tanul, korán csinált mindent. Már 10 hónaposan járt és alig múlt 2 éves mikor egyik pillanatról a másikra leszokott a nappali és éjszakai pelusról is. :lol:
Jövő szeptemberben kezdjük az ovit 4 órában, mert szeretném kihasználni a legtöbb időt, hogy velük lehessek. :lol:
Izabella a legkisebb. Ő egy kis lusti musti kislány, és nagyon elrontottam.Nem igen marad el egyedül. Csak ölben van el, vagy ha valaki beszélget vele. És csak és kizárólag cicin alszik, ráadásul mellettem az ágyban. Szegény apa már kiszorult az ágyból, külön szobában alszik. Mondjuk fél 5-kor kel, és így legalább nem ébreszti fel a kicsiket. :oops: :oops:

Nagyon élvezem így "vén" fejjel a babázást, nem vágyok vissza dolgozni, mint amikor a fiúk voltak kicsik.A lehető legtovább megpróbálok itthon maradni. (persze ez majd függ a hiteleinktől.)
És titkon vágyom még egy babára majd 3-4 év múlva, de apa szerint kizárt. Ő már szegény nem bír el még egyet. :oops: Hát majd meglátjuk. :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


judy: 5 gyerek? te se vagy semmi. :lol: De nyugodtan vágj hozzám valamit, már a 2. gyereknél kaptam a pofákat h hej de bátor vagyok 2vel már ilyen fiatalon, a 3hoz már el sem mondom miket mondtak.... :? Nálunk 2 volt a terv és a 3. a ráadás és az én álmom. Apjuk nem igazán preferálta de ugy ha egy nő gyereket akar.... :lol: mostmár örül neki nagyon. Én azért aggódom h milyen lesz megint egy éjjelt átüvöltős picivel, költözés....de azért várom is de még mindig olyan hihetetlen.

Az enyém kórházban nem adnak rucit a babáknak, még azt is én viszem amibe a kezembe nyomják mikor megszületik. Úhogy 3 utazótáskát viszek...egy a babáé neki is kell türcsi meg anyámtyúkja pelus (az se jár).... egy enyém egy meg a maradék ami nem fért az enyémbe, mert ugye a 2 papucs meg a sok motyesz a tena betét (még ezt se adnak) meg a köntös ami tök sok helyet foglal( bár lehet h már ágyat se adnak meg varrócérnát a sebekhez.....röhej)....de utálom és akkor lehet tárolni az ágy alatt ahol a takarítónő nap mint nap felmos a mocskos vízzel...de utáltam ezt a részt....itthon mindent kimostam még az utazótáskát is....Lili holmiját meg az ágyam végében tárolom amire iszonyat allergiásak lesznek a nővérek meg aki bejött a kórterembe mint szakszemélyzet de megmondtam nekik h mivel az utazótatyót is kimostam ne is álmodjanak róla h egy újszülött holmiját a koszos retkes ágy alatt fogom tárolni ez volt a méásik kettőnél is.....szekrény meg nincs, ill csak egy kis éjjeli izé amibe beleteszed a mobilod h legyen honnan ellopni.... pf.

Most h rámolgattam a holmit, most tettem össze mindent Lilinek még mindig olyan valószerűtlennek tűnik ez az egész pedig nem előszőr csinálom és mégis. Az h új személy érkezik a családba olyan furi...meg az is h szülni fogok....valahogy olyan hihetetlen h nemsokára. Persze várom nagyon Ez a szemérem csont fájdalom a halálom. Éjjel mire megfordulok az maga az akrobatika aztán ha megfordultam és rájövök mégiscsak jobb volt a másik oldalamon....pf, az ütős....kényelmetlen már midnehogy a csípőm meg úgy kattog mint egy rozzant szekrény néha úgy fáj h feküdni se bírok, majd megőrülök. hú de terhes vagyok.

panny: várom nagyon h szülessen és hátha elöbb. nem akarok kórházban ülni szenteste és nem akarok még 6 hétig egyben lenni. Nekem sosem volt igazi öröm a terhesség mindig terhes voltam...jó lenne ha már kinnt lenne. Magamtól nem siettetem tehát midnenféle vudud trükköt meg bábakoktélt nem vetek be ha meg tudom vele dumálni h jöjjön elöbb jó ha meg nem hát nem. de egyik se jött elöbb a 40. hétnél de azért reményhal. A viola név rémlett de azt hittem változtattál azóta. Ezek szeritn ez marad. :)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


panny: meglenne mit vennénk ha minden sikerál itt.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Judy
Szia! Gratu a nagycsaládhoz! Hát 5 gyerkőc nem semmi, megemelem a kalapom a terveid előtt. :lol:

Panny
Tetszenek a nevek. Tegnap néztem egy műsort, 3 családról szólt, mindenhol volt 4-5-7 fiúgyerek és nagyon lányt akartak, arról beszéltek, hogy milyen praktikákat vetnek be, hogy végre lányuk legyen. :wink:

Nono
Ezen az akrobatikus másik oldalamra fordulok-on jót nevettem. Elképzeltelek. Na, meg a személyes élményeim is előjöttek. :lol:

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


judy,üdv a négygyerekesek között :D Te még messze vagy a "vén fejjel"-től,ma sokan szülnek ilyenkor első babát,ilyen fiatalon!! Én 41 elmúltam pár hónappal idén, amikor hozzánk megérkezett a harmadik leányka(az első gyerkőc már kész férfi).Nos én néha tényleg úgy érzem nem az vagyok aki 7 évvel ezelőtt, amikor az előző lyány született.De ettől függetlenül én is ezt gondolom életemben először, h nem vágyom vissza gyorsan dolgozni, és élvezem az itthonlétet.Mivel nálunk a nagyok tényleg nagyok, inkább a napi szállítás ró ránk néha teljesítetlen feladatot
nono, annyira emlékszem ezekre amit írsz, és hát én sem szerettem ezt a mindenhol fáj állapotot.Én mindent megtettem, h a 40. héten végre szülessen meg,sőt kicsit előbb szerettem volna, de végül negyedjére is a kiírt időn túl jött 7 nappal, pedig nagyobb volt végig!!A nagy baj az, h a derekam azóta is fáj, pedig már hét hónapos is elmúlt a picúrkánk.Aki egyébként felállt a múlt héten
költözés, hááát, merész húzás így egyszerre, de úgy jó az élet ha zajlik
:D
süni69
 
 


Köszönöm lányok a kedves fogadtatást. :lol:

Nono,
Ne aggódj, én is megkaptam már a 2. gyereknél 10 évvel ezelőtt, hogy minek szülök ebbe a világba több gyereket. Adjak meg mindent annak az egynek. Ne is beszéljünk a 3. és 4. gyereknél. Totál hülyének néztek, köztük az anyám is. Totál kiakadt ls vagy 2 hétig duzzogott. Persze utána megenyhült és imádja a csajokat. :lol: :lol:
Egcsi,
Téged egy picikét irigyellek. Én is éltem az USA-ban 1 évet és imádtam. Nagy "amerika fun" vagyok. Emlékszem mikor repültem haza és láttam az ablakból az akkor még álló iker tornyokat, elkezdtem pityeregni,és mondogattam magamban, hogy még egyszer visszatérek. Nagyon szerettem volna ott letelepedni, de hát máshogy alakult az életem. :wink: :wink:
Süni,
Nekem mázlim van abból, hogy a reggeli suliba vitelt apukám intézi. Ő nyugdíjas, anyut is ő szállítja a munkahelyére, közben a srácokat is kidobja a sulinál. Haza meg egyedül jönnek. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


háj jányok. háj itt akad dögivel. Máshol is? :lol:

hú a tegnapi napom ütős volt. azon kívűl h nem aludtam mert már az se olyan egyszerű itthon volt a 2 gyerek. ölték egymást. nem szóltam egész nap hisz mind2 beteg volt és kell a felépülés de estére elfogyott a cérna. vagy 30 percig bőgtem....mert naná az esti fektetés se ment könnyen. egyiket bevittem kijött a másik, eszik iszik pisi kaki még mondana valamit még egy kicsit cukkolná a tesót aztán mikor semmi nem jött be akkor a lelki terror anya én úgy szeretlek és hiányozni fogsz ha nem jössz be....mire lenyugodtak már 22:15 volt. kész voltam. az egész napos örjöngésüket még toleráltam mondván esik, mi a gyíkot csináljunk de estére már nagyon kellett volna a nyugi....hát nem volt. most alszik a kisebb a nagyobb oviban és lám lám ha alszik akkor én nem tudok. egy órát forgolódtam mellette de nem tudok elaludni pedig iszonyat fáradt vagyok....Lili is bököd odabenn....éjjel 15 pisi köröm van ha nem a pisi a gyomorsav öl meg és ha épp az se az orrom nem ad levegőt de a csípőm és a szeméremcsontom nonstop fáj...k.o. és hol van még a vége. nagyon elfáradtam. szeretném letudni már az életemnek ezt a szakaszát és elkezdeni a 3 .gyerek nevelgetését is. tudom az is nehéz mikor kinnt van de akkor annyi akad h apjuk kezébe nyomhatom nesze fogd meg jól....most még azt se. elfáradtam nagyon és kimerültem. bocs, asszem inenntől már csak a terhes nyomor lesz soron....már nem tudok csendben lenni de ha zavar nyugodtan szóljatok meghúzom magam.
nehéz vezetni már nagyon pedig én hurcolom őket. ma reggel dolgom volt és muszáj volt mennem de halljátok....hát ez katasztrófa volt a városban. vezetni már kabaré, ráül a hasam a lábamra és összetenni merthát a fék-gáz-kuplung nál akad olyan h egymás mellett a két csülök....előre dőlni nuku, érzésre vezetek...néha megrú a gyerek benn akkor könnyes lesz a szemem is....de nem tudom megoldani h más hozza vigye őket. köv héten doki, át a városon na nem mintha a busz könnyebb lenne...akkor már az autó...ááá na off, bocs.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Sziasztok!

Csak bekukk, most keltem fel. :D Muszáj volt aludnom, ha már éjjel nem hagy.:P

Nono, kitartás, már nincs sok. Aztán már csak nőniük kell :wink:.
Ismerős volt az ágy alatti cuccos rész, feljöttek az István kórházas emlékeim.

Szia Judy, üdv közöttünk!


Na húzok az oviba, aztán balettra. Délután anyataxi vagyok.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Judy
Usa melyik részén éltél? Én is szeretek itt, önszántamból nem mennék haza. 8)
Az én szüleim is ki lesznek akadva, ha végre már jön a 3. gyerök és még sokan mások is a környezetemben. Kit érdekel...az én problémám felnevelgetni őket, nem?

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Nono,
nem rég szultem, pontosan emlékszem erre az idoszakra, hat én sem szeretem a terhesség végét, de mégis konnyebb a babaval bent, mint kint.
Koltozés, nem semmi program.

Judy,
udv a csapatban! és le a kalappal! nagyon tetszett a rovid osszefoglalod!

Egcsi,
elkezdtél dolgozni? Milyen?
Mit szeretsz az USA-ban? én most épp elvagyodom innen, ahol élunk.

Uxi,
azota volt jo éjjeletek? nekunk Elisa (sajnos) beallt a stabil 2x éjjeli szopira, de néha 3-4x is felébred......... Este nem birom rendesen megetetni, nem kér tobbet.... Beléptunk az ordogi korbe. Ejjel kiadosakat szopik, nappal meg elaprozza... A répa-krumplival sem tudok normalis mennysiséget elérni, mondjuk csak 2 hete kezdtuk.
s.orsi
 
 


Orsi, hát nem nagyon.
Most 2-5 -ször kel. Nem valószínű, hogy éhes lenne, este megeszik másfél -2 dl pépet, mikor milyet, általában gabonás-gyümölcsös, de tegnap pl tojás sárgáját és banánt is tettem bele, aztán meg 2 dl tápszert.

Szerintem megszokásból kel, mert kb mindig ugyanazokban az időpontokban ébred, ennyi kaja után nem lehet már fél 11-kor éhes.
Nem is szopik sokat éjjel.

Gabonapépet még nem adhatsz?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


uxi, kettő felkelés az még OK, de öt :cry:
nappal nem alszik sokat?nálunk van hogy elalszik délig, és este olyankor nem tudjuk letenni 11 előtt.Mióta rájöttem erre, nem nagyon hagyom aludni sokat 5 óra után du.Sajna én nem bírom a nem alvást, nem bírom megszokni..
sorsi, nálunk is kb egy hónap eltelt, mire jól bírtam lakatni a főzelékkel, addig csak nyammogott vele, és utána szopizott, ami meg néha kevés volt.Aztán egyszer csak váltott, és bekajált a céklából, azóta is az a kedvenc, de a zöld színű főzelékeket utálja.Így meg hogy etessem változatosan, ja, és a gyümi egyáltalán nem megy :roll:
süni69
 
 


hat ez a taplalkozas mindig hoz vmi ujat. Mondja nekem egy anyuka, h mit izgulok itt? 3. gyerek, mindent kisujjbol kéne kirazni... Na igen, de minden gyerek mas. Raadasul o az elso lanyom!

Elisa is szopik a fozelék utan, tehat éhes, de mégsem jott még ra, h a kanallal is kajat kap... hétvégén megprobalom a sutotokot... hatha..

Gabonapépet még nem probaltam. Egyelore a deli kajat akarom kivaltani zoldséggel, aztan, ha az stabil, jon majd az uzsonna gyumolcs és gabonaval. én este szoptatni szeretném, amig lehet, nekem az kényelmesebb, de lehet a kisasszony masképp gondolja...
s.orsi
 
 


Orsi
Nagyon rendes a főnököm és a kollegák is. Jót tesz a leklemnek, hogy "csinálok valamit". Nem mintha a suli meg a háztartás smafu lenne, de a munka kis változatosságot hoz az életembe és a pénz sem jön rosszul. :wink:
Nem tudom megfogalmazni mit szeretek itt, de otthon baromi nehéz lenne már megszoknom. 8)
Te hazavágyódsz vagy másik országba?

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Én az esti kaját a mai napig nem váltottam ki, csak elé raktam a rendes kanalas ételt.
Beninél is így volt, 21 hós koráig vacsora után még szopott. Azt ivásnak tekintettem. :D

Egcsi, mióta vagytok kint?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok,

Nono,
Nagyon együtt érzek veled. Emlékszem a 4. terhességem utolsó 6 hetére. Szinte minden este már sírtam, mert annyira fájt mindenem. Rettenetesen húzódott már az előző császárhegem, a fiúk nem fogadtak szót, Barbika állandóan engem akart, viszér, aranyér, alhasi fájdalom....etc :oops: :oops: Szinte már könyörögtem az orvosomnak, hogy legyen már meg a műtét, mert nem bírom tovább.
Kitartás, már nincs olyan sok hátra, bár tudom ilyenkor már csak vánszorognak a napok. :oops:
Egcsi,
New-York állam, Oceanside. Nagyon szép kis város, persze a hétvégék Manhattan-ben teltek bulizással. :lol: :lol: Ti hogy kerültetek ki???Mit dolgozik a párod?? :lol:
Orsi,
Nálunk meg folyamatosan cicin akar lenni a kisasszony. Éjjel ő is többször kel, de csak pár percre kell neki a cici, aztán szunya tovább. Egyik éjjel egész végig a szájában volt a cicim és amikor kicsúszott rögtön felkelt. Nem tudom mi lőtte szegénykét. Lehet a fogacskája miatt, mert már nagyon duzzadt a fogínye alul. :lol:

Voltunk tegnap tanácsadáson. Nagyon jó kedve volt az én kis gombóckámnak. Mintha csak tudta volna, hogy nem kap szurit.:) Megkapta a rota 2 felét, nagyon ügyesen lenyelte, még cuppogott is hozzá. Az elkövetkező hónapokban békében lesz, semmilyen szuri vagy lenyelhető oltóanyagot nem fog kapni. Persze kivéve, ha az anyja úgy dönt, hogy beadatja neki a "split" h1n1-es vakcinát.
Mérés is volt
8220 gr és 68 cm.:)
Kis dagika.:)))))))))

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Múlt héten átköltöztünk. :lol:
A grátisz, hogy kívülem a másik 4 családtag mind beteg, így azt sem tudom pakolásszak-e vagy ápolónő legyek. :D Óóóóóriási a felfordulás, még az új asztalt, székeket se tudjuk összeszerelni mert nincs hova felállítani, még a konyhában is cuccok, dobozok vannak. :oops:
A szekrénysorainkat még csak most gyártják, remélem jövő hétre már elkészülnek. Még festenünk is kell, az egyik szoba kimaradt és a fürdő is.
Tündi már egyedül álldogál, mindig vigyorog hozzá, nagyon édes. :D
Éjjel ő is 2-3x ébred, cicizik, de közben ki sem nyitja a szemét, félálomban szopik. Most csak 2x ébredt, én viszont nem tudtam elaludni csak 1 körül, nem voltam álmos. Nagyon jól bírom az éjszakázásokat, szeretek is ébren lenni akkor, mert legalább nyugi van, nincs zaj, zsivaj, csak ÉN. :lol: Netezem, olvasok, élvezem a pihenést. :wink:
Judy, üdv köztünk! Már a 4 gyerekhez is elismerésem, de az 5...remélem teljesül! :D Szívem szerint én is vállalnék még jópárat, de 3 szobánk van, így is összekerül a 2 pici, ennyi a kapacitásunk.
Tündi álmos, jövök még.... :wink:

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Judy,
aztaaaaaaaa. Nem irtad el a sulyt? 8 kg?
az én lekisebbikem 5 nap mulva lesz 6 honapos, és 2 hete volt 6 kg, 65 cm.

Pokica,
a koltozéseket én uuugy utalom. jobbulast mindenkinek!

Egcsi,
most éppen a szokasos novemberi depit toltom, nem tudom hova szeretnék koltozni, néha haza, néha mashova...
Tok jo szerintem, h kicsit dolgozol, harmaska elott. Kell a valtozatossag!
s.orsi
 
 


Uxi
5 éve. :)

Judy
Nem semmi súly. :lol: A férjem villanyszerelő. Kihúztak bennünket a zöldkártya lottón. Egy hónappal az első fiunk születése előtt jött az értesítés. Nagy pocakkal ugráltam a szoba közepén, úgy örültem. :D

Pókica
Jó pakolászást! Azért ez már a könnyebbik fele a költözésnek, nem?

Orsi
Depi, huss! :wink: elvileg csak februárig maradok itt, de már úgy belejöttem, hogy nem bánnám, ha lenne utána más. :)

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


sziasztok,
egcsi, csak néztem ki ír hajnalban, aztán leesett :oops:
végre valakit hallok, akit kihúztak a lottón, mi is gondolkodtunk, de aztán valahogy csak nem sikerült beadni...
sorsi, nekem azóta eszik a picúr rendesen a főzelékből, mióta hozzáturmixolom a sinlacot, anyatejet csirkehusit.Valahogy a csak zöldség nem kellett, ugyanígy jártam a gyümivel is.A sima kölestől tudott először jóllakni, aztán rákapott erre a dúsított főzelékre.
Most sincs nagy súlya, 19-én volt 7 hónapos, most 7,41 kg és kb 75 cm.Viszont már nagyon ügyesen álldogál, most így az jó, hogy egész nap mellette kell valakinek állni/ülni, mert félek, h eldől mint a zsák.
én nagyon utálom mikor mondják, negyedik babó, már minden rutinból megy, hát a nagy fenét :cry:
egcsi, orsi, én is nagyon meg vagyok indulva költözésileg, nem tudom mikor szánom rá magam komolyabban.kicsit nő a pici lyány, és talán akkor...
süni69
 
 


Nahát, Judy, tényleg jó nagy, ha 8 kiló feletti.

Samu mindjárt 11 hós, 8,72 kg és 75 cm.
Tegnap voltunk tanácsadáson.

De emlékszem, Beni is 5 hónaposan 8,3 kg volt, ő mindig sokkal nagyobb volt, mint a másik kettő. Mármint az első életévében. Utána kb egyformák.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Jó reggelt,

Nem írtam el a súlyt, tényleg több mint 8 kg. :lol: De igazából nem meglepő, mert az összes gyermekem ilyen nagy súlyú volt. Mi sem vagyunk kicsik. Apa is én is magasak vagyunk. Apa is kb 100kg és 186 cm magas, én is 174 cm és sajna most 83 kg. Még nem adtam le a súlyt. Bár ha azt veszem, hogy 100-al szültem, akkor ez már most jónak számít. :lol: :lol:

Pl Bazsi fiam 3820gr-al született és a 6 hetes kontrolon 6 kg volt. :lol: :lol: Ki is akadt a doki, hogy mit csinálok vele?????Mondtam, hogy állandóan szopik. :lol: :lol:

Pókica,
Mi most jelenleg 2 szobában vagyunk :lol: :lol: (sok jó ember kis helyen is elfér :lol: :lol: )De tavaszra kész lesz a 3. szoba is, ahova a srácok költöznek be. így minden szobában 2 személy lesz. Ennyire telik egyenlőre. :lol: Persze később majd kelleni fog a külön szoba, de egyenlőre megfelel ennyi is. :lol:
Olyan jó érzés lehet egy új házba beköltözni. Remélem egyszer nekünk is lesz benne részünk. :lol:
Jobbulást kívánok!
Egcsi,
Akkor látom mégsem kamu ez a lottó. Én is nézegettem már évekkel ezelőtt, de azt hittem átverés. Lehet megjátszom én is. Apa hegesztő, szerintem találna kint melót. :lol: És akkor valóra válna egy álom. :lol: És meddig maradtok??Amúgy hol lehet regisztrálni?
Süni,
Hát nagyon egyetértek veled a 4. gyerek via rutin témában. Nálam is minden más most. Valahogy Izus is más mint a többi és néha olyan tanácstalan vagyok, hiába van ott a többi gyerkőc. Rengeteg kérdés felmerül bennem. :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Esett a ho, 2 cm és még most is szallingozik! Olyan szép!
+
Elisa megkonyorult rajtam, csak 1x kelt ma éjjel, 4kor, ami szuper...

Ja igy mar értem a nagy sulyt. Elisa 3,5 kg-val szuletett, de én stabilan gebe vagyok, szoval lehet, h ramutott.
s.orsi
 
 


Tényleg a könnyebbik fele a költözésnek az elpakolgatás, áthurcolkodni volt igazán nagy meló. Tegnap telefonáltak, hogy kedden érkeznek a szekrénysorok. :lol:
Eddig mi is 2 szobában voltunk, nem is volt vele baj, de a nagylányomnak jobb lesz már külön szobában, így el tud szakadni a kicsiktől, akik állandóan rajta lógnak. :lol:
Nagyon szuper a lakás, úgy imádjuk mindannyian, nagyon jó az elrendezése és szép, igényes belül.
Judy, hasonlóak az adottságaink, én is közel 100 kilóval mentem szülni, 96 voltam és 174 cm vagyok. Most 79 kg, én is remélem megy lejjebb is. :oops: A férjem 190 cm és 85 kg körül van. Tündi egy hét híján 6 hósan volt 8040 g. A fiunk kb 400-500 g-mal nagyobb volt ekkor. Biztosan adottság, végül is magas szülőknek legyen nagyobb gyerekük, hiszen túl kell nőni anyát. :wink:
Tündit 10,5 hósan mérték utoljára, akkor 9730 g volt, Peti fiam 10,89 kg volt ennyi idősen. Most meg olyan kis ropi, állandóan futkos, viszont jó magas, már 110-es ruhákat hord, 5-6 évesre valót. Nagyon törtet apát túlnőni. :D
Megyek, zenélt a mosógép, hogy kész van.
Orsi, remélem az a hófelhő felőletek idetart, nagyon beígérték holnapra. :D

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


sziasztok, mi akkor rácáfolnánk a súly kontra szülők súlyra, mivel én is a magasak közé tartozom (178 cm) és én is 95 körül mentem szülni, most 80 vagyok, férjem is pókica a te pároddal azonos súly és magas, és hááát a gyerkőcök meg orsiéhoz hasonlóan kis súlyúak, pedig 3600 és 4200 között született mind a négy,de hosszúak egyébként.
pókica, a nagyfiam már 187 cm magas :D cipőméretben is túlnőtte apát :( Apa is én is tudunk már cipőt örökölni nagylánytól és nagyfiútól :D
judy,én egyiknél sem éreztem magam időnként ilyen "kukának"
süni69
 
 


A cipőméretről jutott eszembe, mire megnőnek a gyerekek, tuti nem fogunk elférni a cipősszekrényben. :shock: Lesz egy jó pár negyvenakárhanyas cipő :wink: .

Na én meg alvásidő alatt újraszilikonoztam a zuhanykabint, fürdőkádat és a két mosdó mögötti részt, meg lepenésztelenítettem a lépcsőházat.


Holnap lesz az első hosszabb kimenőm kb egy év után. Gyerekmentesen:D :D :D.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Judy
Nem tervezzük, hogy elmegyünk innen. Ha be akarod adni a lottóra a jelentkezést, az amerikai nagykövetség oldalán van a jelentkezési lap. Beadhatod a te nevedben és a férjed nevében is. Nagyobb az esély, hogy kihúznak. :)

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Nono,
minden ok? rég nem irtal.

Uxi,
ciposszekrény... ha ha.. nalunk mar most is olyan, mintha legalabb 10 laknank itt...
Hova volta kimenod? és mlyen volt?

Kar, h Fanetta ennyire eltunt.
s.orsi
 
 


sorsi: igen minden. én egyben Lili él mint hala vízben, jóslók ahogy közeledik a kiírás egyre csökkennek, szval lesz ebből 40 hétre szülés, a reményhal meg döglődik h karira babázhatok. 8)

Sok dolgunk volt a héten, intéztem a christmas shoppingot (apáál mindig kiverema biztosítékot ezzel a szöveggel :lol: ) aztán a fiam is itthon volt, lábadozott, meg a hétvégée is elég sok progit tartogat. Tegnap hógyolyóztunk de, aztán főztem aztán szülinapoztunk a angyinál este girlandot akasztottam ki, ma megyünk a másik nagyihoz, aztán mozizunk is megnézzük a HP-t, kis fan vagyok :) este mise szval annyia a progi. De jó, szeretem és a hasam is elég jól vilesi (mondhatnám sajna mert ha nem így lenne lassan kimászna a jány).

Ideje lenne kicserélnem a kórházi motyinkában az 56os rucikat 62esre. A fiam is már a hasamban kinőtte az 56-osat...most meg aztán....most akkora ahsam mint anno a fiam szültem pedig ő 4200 volt.

Kép

a fejem nem vállalom. :) az übermaxigáz de most ekkora vagyok. :)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


nono, nagyon szép kismami vagy, KOMOLYAN!!!semmmi de semmi okod panaszra, mármint a kinézetedet illeti, hát a többi meg mostmár hamar "elmúlik",illetve lesz helyette más, h azé annyira ne örülj, de tudom, h azt várjuk ilyenkor mindannyian,az éjszakai szoptatást, meg társait, ami egy újszülöttel jár!!!
pókica, remélem már kilábaltatok a betegségből!!!költözés nálunk jól jönne, bírnám kidobálni határidőre a sok lomot, így egy féléve ezt csinálom
uxi, nálunk cipősszekrény=előszoba, néha a babakocsival nem férek be,szörnyű,még nem találták fel a kis helyen elférő ámde szobanagyságú cipősszekrényt,nem beszélve a téli csizmákról, 45-ös bakancsról :shock:
süni69
 
 


süni: köszi! 8) Tudom h nehéz egy újszülöttel, de az amikor itt van amikor megöleled kárpótól minden fáradtságért. Érdekes mikor keltem hozzájuk pici baba korukban mégha a fejem zombi is volt mégha nem láttam semmit a fáradtságtól is akkoris mikor adtam nekik a cuclisüveget olyan jó érzés volt és olyan boldogan néztem ahogy lefetyelik a tejcsit. Bármennyire is nehéz az az érzés megfizethetetlen de míg benn van max a kezemmel nyomom vissza a seggét vagy a könyökét mert fáj. Shrek is megmondta, jobb kinnt mint bennt. :lol:

35. héten vagyok. Aztaaa, iszonyat rohan az idő. Már nem kapna tüdőérlelőt se ha korábban jönne. Sztem már megvan 2,7 kg vagy akár 3 is. Holnap van doki akkor kiderül mizu, meg hogy befordult e.

Na alszom pár órát asszem míg intézményesítve vannak a kölkök. Ritka car éjjelünk volt. 2 hét múlva kiveszem őket a böliből és az oviból. Jó lenne karikor nem betegnek lenni. Bár nehezebb ha itthon vannak de legalább nem lesznek betegek mert betegen meg maxigáz.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Nono, örülök, hogy jelentkeztél, már lassan itt a vége, izgulhatunk ha hosszabb ideig nem jössz. :D
Panny is nagyon eltűnt... :cry:

Képzeljétek Tündi már egyedül sétál ha fogom az egyik kezét. Anett felállt mellőle egyik alkalommal, a pici lány elkapta a kezét és elindult mellette. Együtt mutatták be az új tudományt. :D Az éjjelünk viszont elég rossz volt, sokszor és sokat szopizott. Viszont kész vagyunk az utolsó helység festésével is, hurrrááááá! Megbeszéltük, hogy 10 évig nem fogunk a kezünkbe festőhengert. :lol: Holnap jön a bútor is, jaj de jó, olyan szépek leszünk. :D

Nono, én olyan szívesen kezdeném újra a babázást! Teljesen igazad van, minden fáradtságot megér a gondozásuk. Hol fogsz szülni? Ne feljts el bejelentkezni holnap doki után!!! :wink:

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


póki: nem felejtek! Grat Tündinek! szuper h készen vagytok. A babázást nagyon várom de azért hullámokban elönt a pánik is h fogom bírni. :)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


pókica küldte:
[quote="dr_nono"][ írta:dr_nonosize=150] "Délután 4 órakor megszületett Tünde. 4000gr és 60cm. Jól vagyunk, nagyon aranyos. Póki"[/size]


ez egy december 18-ai bejegyzés. Emlékszel még póki? most meg már jár a jány. huh...erre mondják, hogy gyorsan megy az idő. nem is rémlett már h én írtam ide nektek. 8)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Orsi, a gyülekezetben voltam, a nőknek volt egy egész napos alkalom. Jól vették a gyerekek (és az apjuk ) az akadályt, igaz, kimaradt Samunak egy étkezés, de nem baj, túlélte :wink: .

Nono, mindjárt kezdődnek az NST-k. Vagy már jársz is?
Szép nagy a pocid. :D

Pókica, gratula Tündének, nagyon ügyes!


Mi meg valószínű befejezzük napokon belül a szopit. Már csak egyszer kap éjjel, a többit megoldom máshogy, simizem, ha semmi nem megy, tápit adok.
Nem bírom tovább, annyira fáj, már kisebesedett a bal mellem a fogától. Amúgy is elment a tej nagyja, mikor beteg voltam, bár tudom, visszahozható lenne, de már nem szeretném. Ha most nem választom el, megint két évig kell majd szoptatnom, ehhez már nincs se energiám se kedvem.
Annyira ő sem lelkesül már a érte, úhhogy bezárjuk a tejipart.:wink:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Bizony Nono, épp tegnap mikor fürödtem beszéltük a férjemmel, hogy olyan mintha tegnap lett volna a szülés és már milyen nagy! Tudom olyan hamar el fog telni ez a maradék két év itthon. :cry: Viszont jó abba is belegondolni, hogy már csak azt kell várni, hogy felnőjjenek, cseperedjenek és haladni az idővel előre. Mindenhogy jó. :lol:

Uxi, ha már ennyire nem akarod szopiztatni, akkor jól teszed, hogy abbahagyod. A kínlódást ő is megérzi, azt is ha már nem esik neked jól és inkább teher. Tündi is szokott gyepálni a fogaival, legtöbbször úgy ereszti el, hogy nem nyitja ki eléggé a száját és így végighúzza a fogaival. :? Nem kellemes, de majd leszokik, én még bírom és bevallom nagyon-nagyon szeretem ezeket a szopis perceket.
De ha belegondolsz, már így is tök jó sokáig cicizett Samu, egy szava sem lehet és az elválasztás ahogy írod, hogy ő sem ragaszkodik annyira hozzá, biztosan nem fogja megviselni. :wink:

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


pókica: igen rohan. És néha meg is rémít. Mikor megérint az elmúlás szele. Hogy már nem jön vissza ez sem és az sem, már nem lesz soha ilyen. Pláne ha vki távozik végleg és akkor arra gondolok mennyire nem is rég volt h én otthon laktam, h gyerek voltam mostmeg lassan 30 vagyok. És öregnek számítok már a gyerekeim szemében. Hisz én vagyok a nagy aki dönt, az ős. Nem sokszor csak egy egy pillanatra kap el az érzés de akkor annyira érzem mennyire halandó vagyok és mennyire száguld az idő. Persze mikor betegek akkor alig várom h egy héttel legyek idősebb mert addigra meggyógyulnak. Bár terhesség nélkül is olykor elgondolkozom ezeken h mennyire múlik az idő és milyen nyomtalan nem hagyunk magunk mögött nyomokat. :roll: Hm. No mindegy. Nemrég mondtam apának h nem is rémlik milyen volt mikro nem volt gyerekem. Mintha az az idő nem is létezne. MIndent átírtak h vannak. 8)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Ne is mondjatok.... szerintem, miota gyerekeink vannak, mintha felgyorsult volna az élet... mint egy szaguldo vonat. Elisa holnap lesz fél éves. Pedig még élénken elnek bennem ezek a hetek, amit most atélsz Nono. Tényleg, a doki mit mondott ma?

Uxi,
mar régen is igy tervezted, h Samut elvalasztod, amint lehet. Akkor itt az ido, foleg, ha o is ugy érzi!

Pokica,
nagyon ugyes Tunde, lehet a szulinajara elindul?
Karacsonyra szépek lesztek, tok jo!
én is nagyon szeretek szoptatni, bar bevallom, a kicsi mostanaban probara tette a turelmem. Olyan sokat van, h éhes, de szopni nem akar. Mar szinte raszokott arra az izére, amivel a fogat kell kenni. Van olyan, ha anélkul el sem kezdi a szopit. Ma mondjuk egyszer sem kellett bekenni, de tegnap 3x is.

én kicsit félek a jovotol, képes leszek-e haladni a korral? A fiaim par év mulva kamaszok lesznek... Mar most is nehezen megy a kommunikacio, probalok kilépni "a szulonek mindig igaza van" ordogi korbol, de k...ra nehéz. Most éppen ujra olvasom a "Beszélj ugy, h érdekelje... " konyvet....
s.orsi
 
 


Ne is mondjatok.... szerintem, miota gyerekeink vannak, mintha felgyorsult volna az élet... mint egy szaguldo vonat. Elisa holnap lesz fél éves. Pedig még élénken elnek bennem ezek a hetek, amit most atélsz Nono. Tényleg, a doki mit mondott ma?

Uxi,
mar régen is igy tervezted, h Samut elvalasztod, amint lehet. Akkor itt az ido, foleg, ha o is ugy érzi!

Pokica,
nagyon ugyes Tunde, lehet a szulinajara elindul?
Karacsonyra szépek lesztek, tok jo!
én is nagyon szeretek szoptatni, bar bevallom, a kicsi mostanaban probara tette a turelmem. Olyan sokat van, h éhes, de szopni nem akar. Mar szinte raszokott arra az izére, amivel a fogat kell kenni. Van olyan, ha anélkul el sem kezdi a szopit. Ma mondjuk egyszer sem kellett bekenni, de tegnap 3x is.

én kicsit félek a jovotol, képes leszek-e haladni a korral? A fiaim par év mulva kamaszok lesznek... Mar most is nehezen megy a kommunikacio, probalok kilépni "a szulonek mindig igaza van" ordogi korbol, de k...ra nehéz. Most éppen ujra olvasom a "Beszélj ugy, h érdekelje... " konyvet....
s.orsi
 
 


Nono
Szép pocak! :D

Póki
Jaj, de ügyi a kisasszony! :)

Még két hét a suliból..... :roll:

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Igen, kb így terveztem, 10-12 hónap szopi. Ez pont a közepe. :D
Nem tudom, van-e összefüggés, de mintha az éjszakák is javulnának.


Ma itthon van az összes gyerek, a nagyok lógnak az oviból. :D. Nem betegek, csak egy kicsit itthon maradtak együtt lenni.

Egcsi, utána lesz vizsgaidőszak, vagy pihenhetsz?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Voltunk dokinál. Háááááát csajok.
Szval a méretek
37 hetesnek felel meg, és 3090 gr. A menzesz alapján viszoont nem jan 5 hanem jan 8-án szülök....mondtam neki szuper h kitolja a szülés várható dátumát tekintve h így az ő számításai szerinti 34+3 hetes lányom akkora mint a 39+4 napra született lányom volt ( 3120gr volt).
Szval csajok bármit szívesen veszek de ha nekem egy 5kg-s gyereket kell megszülnöm főbe lövöm magam.
A méhszáj múltkor 3100 volt most 2100 de szte ez tök jó így 3. babával a 35. héten. Basszus még jó h saját felelősségre nem szedtem a mg-t mert ha szedem lehet h valóban kitartok a 40. hétig...még két hét és szeretnék kettőbe esni.....ja és jól éreztem h fejvégű a kiscsaj. A vérnyomim ami mindig 100/60 volt most 130/75 lett és egy kis vizesedésem is van amit ő ugyan nem vesz észre és nem is látványos de én érzem h feszül a bőröm itt ott.
Szte a méretei alapján 34-35 hetes a baba....basszus. De itthon beütöttem a méreteit egy kalkulátorba és mind 37 hetesnek felelt meg szval nem tudom mit higyjek. Sztem is inkább 37 hetesnek felelünk meg. Nemcsk a súly hanem mindene. És nehéz már a 3kg-s csajszit is hurcolni....
bpd 90mm, fl 71mm, AC 332, szval ezek mind 37 hetes baba adatai. Csajok én tényleg nagyon kész vagyok, én nem akarok 5kg-s babát. Oks h a 4200 gr-os fiam könnyebben kijött de azért egy bizonyos súly felett ez már durva. 31 hetesen 1660gr volt és akkor is egy héttel idősebbnek tűnt, most 2 héttel tűnik idősebbnek és 1,5 kg-t hízott 4 hét alatt de az én súlyom csak 1kg-val lett több. Hát nem tudom....nem akarok mesterségesen semmit előidézni az egészsége a legfontosabb de azért a 4,5 kg s baba... :( Én 2 hét múlva szülni akarok.....én nem akarok 4,5 kg-s vagy nagyobb babát....bocs h így kiakadtam. Ne hari.... :(

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?