Új privát üzeneted érkezett!

Hubcsa: Nagyon helyesek vagytok!!!!!!!!!!!!!!
Milyen komoly haja van Pannának. Kész hölgy.. :P :P

Kép

Kép
morca
 
 


Kép Karácsony :)

Kép felébredve a délutáni csicsikálásból :)
Vendég
 


Mia: De helyesek vagytok, jó nézni benneteket.... :P

Kép

Kép
morca
 
 

 
 

Mia: Jééé,most látom, hogy ugyan ilyen elefántunk van!! :P :P

Kép

Kép
morca
 
 


Aztaaa Hubcsa!!! Mekkora hajatok van!!!! :lol: :lol:
Mia örülök,hogy végre Téged is látlak!!! Édesek vagytok Ti is!

Morca, azt gondolom igazad van, a védőnő szava sem szent. Nincs minden úgy, ahogy a nagy könyvben meg van írva. :lol:
Egyébként Hanna ma egészen jól evett, és ma először kapott tápit is, amit kevertem anyatejcsivel. az utóbbi napokban keveset szopizott, és meglehetősen megcsappant a tejecském hiába fejtem, s fejem, így muszáj volt kiegészítenem. Kis Drágám sajnos nem gyógyul. Most már komolyan kezdek aggódni, mert hiába adjuk neki a sok szirupot, c vitamint, balzsamot a mellkasára, egyszerűen nem javul. És most már szipog is. :( :(
Morca, Te mit mondsz, mint két gyermekes anyuka???

Svédbaba, aranyos a történeted a férjeddel. Kitartóak voltatok. És Lóri az eredménye. :lol: :lol: :lol: :lol:

Csajok, azért ne aggódjatok, ha Apa gépét össze is töröm, ott az enyém amin én tudok Veletek netezni. :lol: :lol: :lol: Igaz ez is apa gépe volt, amit már leamortizált, de nekem bőven megfelel. A legviccesebb az, amikor pl. most én ülök a fotelban és ölemben a gép, és tőlem kb. 2 méterre Apa ül a kanapén és ölében a gép. És ezt még meg szoktam tetőzni azzal, hogy néha a skypon hozzászólok... :lol: :lol: :lol: Ez talán a jó házasság titka????? :shock: :shock: :shock: :roll: :roll: De szerencsére ilyen csak időszakosan van. Tart kb. 1-2 hétig, akkor én is gépfüggő vagyok este, olvasok, keresek, kutatok, írok,aztán pedig néhány hét szünet. Evvan. Különösebben nem vitázom Apával. Ha megkapom amit akarok, békén hagyom..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: És ezt tudja Ő is. Jobb megadni amit kérek, mert ha nem, akkor iszonyú házisárkánnyá tudok változni......... :lol: :lol: :lol: :lol:

Hát Morca, Ákos nem semmi. Most is csak ámulok- bámulok, ahogy kapaszkodik az ágyikóba.

Mia Ti is hernyóztok már?? (Bocsi ha írtad, nem emléxem)

Ákoson kívül áll még Valaki?
Svédbaba hány foga is van már Lórinak??

Pusz

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Jajjjjj, a lényeg!!!

Valami bulit emlegettetek!!! MIKOR?????????????
HOVA IS KELL MENNEM???????????? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

KI NE HAGYJATOK!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Kislány: Hannának van láza, meg ilyesmi? Vagy "csak" be van rekedve?
Matyinak is ment el már a hangja, mikor ilyen csepp volt, de ő sokat hallatta a hangját, azért.. :P Szerintem mutasd meg dokinak, biztos, ami biztos! Ha már így elhúzódik a dolog, lehet, hogy érdemes lenne megmutatni.. Jut eszembe, a nagynénémnek is úgy kezdődött a betegség, hogy elment a hangja. Már egy hete beteg.. Én a manóimnak anyatejjel is, szoktam csöppenteni a nózijukba, hogy ne mindig az orrcseppel kelljen... A hatás ugyanaz..

A házisárkánykodás nekem is megy, ha hanyagolva vannak a kéréseim.
:wink: eddig még sosem bundát kértem..
Ez a skyp-os dolog nagyon tetszik.. :P Jó házasság titka?? Ja, jó rövidé..? :P :P :P

Ákost, meg már gyakorlatilag el kell gáncsolnom, hogy elaludjon. Folyamatosan feláll. Már nem is tudja nyitva tartani a szemét, de még mindig csak feláll... :P :P :P Viszont egyre nagyobbakat alszik napközben is. Eddig ez nem volt jellemző.. Ja, és azt már csak remegő kézzel merem leírni, hogy oldalra lépeget az ágyába kapaszkodva és így megtesz 2-3 lépést... :lol:

A védőnőhöz még hozzáfűznék: Ha én védőnő lennék, igyekeznék abban segíteni az anyukáknak, hogy rátaláljanak, azokra a megoldásokra, amelyek a babája igényeihez, temperamentumához a legközelebb állnak. Nem pedig a sablont erőltetném.. De lehet, hogy csak túl idealista vagyok..
Szerintem ezekkel a sablonokkal csak leszoktatják az anyukákat arról, hogy merjenek bízni az ösztöneikben, és emiatt csökken az ember lányának az önbizalma.. :cry: Pláne, ha még akad egy- két "okos" is a közelben.. És biztosíthatlak benneteket, hogy két gyerekkel a "hátam mögött", ugyanúgy aggódom, mintha első gyerekes anyuka volnék.. :wink: :P :P Csak már nem mindig látszik.. :wink: :P :P

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Kíváncsi lennék, hogy ki meddig tervezi a szopizást.
Matyikám 18hós koráig szopizott. Így több mint 3 éve vagy terhes vagyok, vagy szoptatok. Egyre többször gondolok arra, hogy de jó lenne, ha Ákos egy éves kora után nem sokkal abbahagyná.. :oops: :oops: Addig mindenképpen szopizi fogunk, de ha utána is akar, úgyis hagyni fogom. Nem lenne szívem nemet mondani neki.. :roll: De olyan jó lenne már magammal is többet törődni.... :roll: Mondjuk jól lefogyni... :oops:

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Szép jó reggelt!

Morca, Hannámnak szerencsére nincsen sem láza sem hőemelkedése. :lol: Csak most már hétfő óta be van rekedve. És nem kicsit. :cry:
Holnap mindenképpen orvoshoz viszem. Csak az a bajom, hogy annyi babuci megy a doktor nénihez, hogy időpontra kell bejelentkezni, az meg szerintem már egész hétre nincsen. Ilyenkor viszont az a helyzet, hogy a rendelési idő végén, érkezési sorrendben kerülnek a babucik sorra, akik nem jelentkeztek be. Kicsit gáz a helyzet. Kicsit sokat bevállalt a doktornő. Több ismerősöm van a szomszéd településről, és mind ide hordják a babájukat. A doktornő meg elfogadta őket...... nem azt mondom, hogy ne fogadja el, de akkor csináljon egy magánrendelőt, de ne a helyi beteg babákat hátráltassa csak azért, mert vannak VIP-s betegei.............Múlt héten pl. 3-5-ig volt rendelés. tudjátok mikor kerültünk sorra:: Este 7.30!!!! És nem mi voltunk az utolsók!!!! :twisted: :twisted:
Arról nem beszélve, hogy rengeteg beteg baba van, akik egymás- hegyén-hátán ülnek a váróban... :twisted: :twisted:
Nah most hogy jól kimérgelődtem magam, azért leírom, hogy mindezek ellenére alapos a doktornő. Csak sokan, túl sokan a betegei..........

Éppen elaludt egyébként Hannám. Az előbb még a földön játszott. De már láttam rajta, hogy keresi a nyuszáját, a kezébe adtam, és szépen kiosontam a szobából, hogy egyedül aludjon el. MOstanában ez megy.

Morca, ügyes Ákos babád. Továbbra is csak azt mondom. És nyugodtan írd le, mit csinál. Nem irigyek vagyunk Rátok, hanem büszkék!!!!! :lol: :lol: :lol:

A házisárkánykodásról: én sem bundát kértem eddig......... de nem rossz ötlet azt kérni.......... :lol: :lol: (apa szerencséjére nem szeretem és nem is tetszenek a bundák...) :lol:

Húh csajok. Ugye nálatok is hegyekben áll a vasalni való???????? :roll: :roll: :oops: :oops:

Apa naponta kérdezi, hogy ezen a héten vasalok???? :oops: :oops:
A hét valamelyik napján sikerült egyébként kiakasztanom Apát. :lol: Közöltem vele, hogy vasaltam. Aztán amikor hazajött, látta, hogy a hajam tök sima!!! :lol: :lol: :lol: Ugyanis azt vasaltam ki!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

aszem pihenésre van szükségem...... :shock: :shock: :shock: :shock:
Megyek, veszek egy fürdőt, amig a Picúrom alszik.

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Ja még gyorsan a szopizásról: egyik pillanatban azt mondom, nem bánnám már ha lassan elmaradni. De amkor a karomba veszem, és hamizik a cicimből, azt gondolom bár örökké tartana.............

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Kislány: Szopizásról: na, pont így érzek én is... :oops: :P :P

Kép

Kép
morca
 
 


Kislány!Az anyatejes orrcseppentést nekem is mondta a doki,hogy az jó.Meg én vettem tengerisós orrsprayt is.Nekünk az is bevált és legalább természetes.Gyógypuszik Hannának!De az jó jel,hogy nincs láza :D és biztos zabálni való a blues-os hangocskája :wink:

Szopi... hát Én ezzel folyamatos dilemmában vagyok.Néha azt gondolom,hogy jó lenne már lassacskán elválasztani.De mondjuk nálam ez nem a plussz,inkább a minusz kilók miatt vannak :roll: Mondjuk mostanában talán már nem fogytam....De mint már említettem cicifüggő a drágám és nem tehetem ezt vele :D Szóval ha tudok sztem kitartok Én is legalább 1 éves koráig.

Morca kösd fel a gatyeszt,mert ha Ákos is elindul lesz ám ne mulass :D :D Szaladhatsz kétirányba :lol:

Na megyek iszom egy jó tejes kávét :)

Kép
hubcsa
 
 


sziasztok,

szopitémához csatlakoznék..hááát..naja..bevallom én is néha már nagyon túllesnék rajta.. de ha eszembejut pl. a sógornőm, aki 2hét után feladta (mert feladta), és a uncsitesónk állandóan beteg, szóval olyankor nem bánom. és valóban olyan édes amikor szorosan hozzámbújik amikor szopizik. bár néha úgy kezel mint egy mcdrive-ot :D

de úgy vagyok vele, h életem legfőbb vágya az volt, h ANYA lehessek, szóval eltűrök most mindent, nem érzem áldozatnak.
szóval ha tudok adni tejet akkor adok, és ha van, biztos, h nem fogok tápszert adni inkább, h ne kelljen szoptatni.
de így is vannak napok, amikor nekem is kicsit "sok".
az orvos téma nálunk is ilyen..kifolynak a rendelőből a beteg tinik..én meg ott egy pici babával..

volna egy kérdésem. nektek milyen a babátok? értem ezalatt, h nagyon jókedvű, mosolygós, elégedett?
mert az én fiam sztem túlságosan komoly..nagyon nehezen osztkja a mosolyát, sokszor sír, elégedetlen és nemtom, h mi az oka. valszeg én, de nemtom, h mit csinálok rosszul. azt mondja a párom, h ő ilyen és fogadjam el. arra gondolok, h nagyon sokat stresszeltem és szorongtam a terhesség alatt, lehet, h ez az oka, h nem egy nagyon jókedélyű kisfiú? vagy hagyjam a fenébe ezeket a gondolatokat, mert ő tényleg ilyen?

bocs, h ilyeneket írok, csak mostanában aggaszt ez. egyedűl anyumat fogadja el teljesen, a többi nagyszülőt nem engedi magához olyan közel. sokszor engem sem, például az arcát nem nagyon hagyja megsimizni..iszonyat kényes gyerek lett..hol rontottam el?

na mára ennyit, ha van vmi okos gondolatotok erről , szívesen veszem.

pusza,
¤mia¤
Vendég
 


Kép

gyakorlás közben
Vendég
 


Kép
Vendég
 


Kép

ez meg Ritának.. ha már álcázás :D
Vendég
 


Hubcsa, igen nekem is mondták az anyatejes orrcseppet, de eddig csak a tengervízes fluimart próbáltuk.
Képzeljétek ma egészen jól volt Hanna. Bár még be van rekedve,de rengeteget kacagott, és viszonylag többet is aludt, úgy mint régen. NEm sírt úgy fel, és nem volt különösebben nyűgöske sem.

Mia, szerintem Martin miatt ne aggódj. Nem vagyunk mi sem egyformák. Ő egyszerűen ilyen típus és kész. Az meg, hogy a terhességed alatt mi volt, szorongtál-e vagy sem, már mindegy. Ezen kérlek ne rágd magad. Van egy gyönyörű kisfiad, aki azért született, hogy megtanítson Téged valamire. Lehet, hogy éppen ezt elfogadni...........?????????
Írtad, hogy anyukádat fogadja el. Ezszerintem csak átmeneti állapot lehet. Majd jussak eszedbe, amikor Martinod majd csak azt a szót ejti ki, hogy Apa, Apa, Apa, Apa, és Téged nagy ívben kerül, mert Apa a kedvenc. :lol: Aztán leszel Te is kedvenc. Vagy előtte. Vagy előtte is, utána is. A babák úgy viselkednek, ahogy mi egy kapcsolatban. Hol erősebben kötődünk valakihez, hol pedig alig. Ezt is el kell tudni fogadni.
(Mondom ezt én, amikor már előre elfog a féltékenység Apára. Főleg amikor hazajön Apa, és Hannának fülig ér a szája rögtön. :lol: )
Úgyhogy csak ismételni tudom magam, szerintem ne rágódj Martinodon. Ő egy komoly, érett férfi. (kis F-fel írva még :lol: :lol: :lol:

Egyébként Hannáról pedig annyit, hogy Ő meg a megtestesült nyugalom. Igaz sokat nevetgél, de nem az az izgága csaj. Legalábbis eddig. :lol: :lol: :lol:

Szopizásról: tegnap kapott először 60 ml tápszert Hanna, és szerintem tudta, hogy ez más, mert ma csak szopizott!!! És volt is mit!!! Apával pont ma beszélgettünk arról, mikor jöjjön a következő Babuci. Hát az a helyzet, hogy ha 1 éves koráig szoptatom is, utána még 3-4 hónapot mindenképpen várnunk kell, legalábbis annyi időt, amíg le nem adok 6-8 kg-ot. Nincs túl sok plusszom most (4-5 kg.) csak mivel van egy csúnya porckopásom, nagyon fáj már így is a térdem. Hannával 12 kg-ot híztam, és az utolsó hónapban már alig tudtam menni úgy fájtak a lábaim. Szóval ahhoz, hogy a következővel ne legyenek gondjaim, jó lenne ettől a súlytól majd megszabadulni. Úgyhogy a szopizásnál ilyen tényező is van. De abban igazatok van , hogy most nem mi számítunk, hanem a Bébuszunk. (Avagy Juniorina ahogy Apa mostanság hívja. :lol: :lol: :lol: :lol:
Hát majd meglátjuk. De valójában nemsokára a nappali anyatejcsit úgyis felváltják a kajcsik, így az esti és reggeli szopi igazán nem sok. Majd meglátjuk. De inkább amellett vagyok, hogy szoptatom amíg tudom.

További szép vasárnapot Mindannyiotoknak, búcsúzom, mert még egy kicsit olvasom a könyvecském. Jó éjt, szép álmokat.

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


:) köszönöm..már jobb is :)

jó éjt,
¤mia¤

ps.: amúgy Martin is nyugodt..anyám mindig azt mondja, h ez a gyerek isten áldása :) ő már csak tudja, sok tucatnyi gyerekkel volt már dolga (na meg 3 gyerek édesanyja :) )
Vendég
 


Nincs mit!! De amit leírtam, szerintem Te is tudtad.
Aludj jól Mia.

Pusz Martinnak is. :lol:

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Mia: Igaza van Kislánynak, teljesen felesleges aggódnod. Mindenki teljesen más egyéniség... :wink: Hát, az, hogy sokat szorongtál a terhesség alatt, szerintem nem sokat befolyásolta Martin jellemét, egyéniségét. Ő egyszerűen ilyen és kész...
Ákos nagyon kiegyensúlyozott, vidám, mosolygós, barátságos baba. Szinte mindenkivel "szóba áll", aki szembe jön vele. :P Nem szokott sírni sem, csak ha valamilyen problémája van, de akkor is hamar megnyugszik. Viszont folyamatosan mozgásban van, nem áll meg egy pillanatra sem, rengeteg fontos dolga van. Matyi ugyan ilyen baba volt, csak ő egy kicsit érzékenyebb kiadásban.
A szorongással kapcsolatban: Mi mindkét terhességem alatt építkeztünk. (ez a perverzitásunk :? :P ) Rengeteget idegeskedtem, szorongtam, mert nem úgy haladtak a dolgok ahogy kellett volna.
És sajnos a férjem is ellinkelte az elején, "hejráérünkarramég" felkiálltással a dolgokat, én meg csak ettem a kefét.. Ha az mond valamit, hogy pl. dec.23-án még nem volt készen a központi fűtésünk, de a konvektorok már nem működtek.. Vagy, amikor láttam, ahogy Matyi elkezdett befordulni a körülmények miatt.. (készen akartunk lenni a felújítással, mire Ákos megszületett, de csak akkor tudtuk elkezdeni. Így keményen belecsúsztunk a télbe, bent egyre nagyobb lett a felfordulás a munkálatok miatt és csak egy helységünk volt amiben laktunk. A gyerekeket úgy kellett ellátnom és biztosítanom számukra a testi/lelki egyensúlyt, hogy közben szétverték a fejünk felett a szobát, konyhát, fürdőszobát. Leírhatatlan.. Pokoli volt..) :(
Ákos mindettől függetlenül nagyon kiegyensúlyozott, úgyhogy ne keress párhuzamot, csak feleslegesen stresszeled magad és azzal most már viszont nem teszel jót Martinnak sem magadnak...!
Az, hogy mit "rontunk" el a gyerekek nevelése tájékán, úgyis csak kb. 20év múlva fog kiderülni, de akkor meg már úgyis mindegy nem?.. :wink: :P Az a helyzet, hogy a dilemmák, a gyerkőcök éveinek számával arányosan nőni fognak folyamatosan, úgyhogy kitartás, lesz ez még "rosszabb" is... :P :P :P Nekem az első nagy "pofon" az önállósodás (dackorszak) kezdete volt Matyival, ami éppen egybeesett Ákos születésével. Hirtelen nem volt már többé az én kis babám, hanem az én nagy, örökké ellenkező, balhézó, direkt engem provokáló nagy fiú lett belőle. Aki persze még maradt annyira kicsi, hogy anyu legyen az egyetlen mentsvára. Elég nehéz helyzetbe kerültem hirtelen ott álltam egy hasfájós, sokat síró újszülöttel, és "pici kamasz" fiammal. Hát nem volt egyszerű. Sokat is sírdogáltam abban az időben, mert úgy éreztem Matyit megfosztottam valamitől és azért szenved annyira. De aztán hamar belejöttünk az új helyzetbe és rengeteg türelemmel és persze nem kevés humorral felvértezve, kimásztunk a gödörből... :P :P Anyukám rengeteget segített nekem abban, hogy csak a fiaimra kelljen koncentrálnom.
Na jól elkanyarodtam a témától.... :oops: :

Jó a jelmezeskedés.... :P :P :wink:

Kislány: De jóóóó, hogy jobban van Hanna baba!!!!!! :P :P :P
A 4-5kg plusszért meg nagyon irigy vagyok..... :evil: :evil:

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


köszi Csajok..ne haragudjatok a kifakadásom miatt..valszeg a betegség, fáradtság és az aggódás tetőfokra hágott bennem..nem gondolom azt, h baj lenne a fiammal, csak kicsit besokalltam..
de attól függetlenül elterveztem, h elviszem egy gasztroenterológushoz, mert sztem a pocija nem javul..lehet, h hülyeség, de én gyerekkoromban nagyon szenvedtem a hasammal, állandóan fel voltam pukkadva, és ettől iszonyatos volt a komfortérzékem (vagyis nem volt) és asszem Martin ettől is ilyen..állandóan szenved a hasával, nyomja ki magát, feszeng. lehet, h én eszem vmit, ami neki nem jó. a bnőm anyukája szakértő, a betesdha kórházban dolgozik. gondoltam vele megbeszélem, nem lakik messze, és nem kell rendelőbe vagy kórházba menni. csak, h mit gondol, igaz-e amit tapasztalok. legalább én is megnyugszom, mert sokat agyalok ezen, megpróbálok objektív maradni, de nagyon nehéz.
na nem traktállak többet benneteket a bajaimmal. remélem nem vettem el a kedvét senkinek.
puszi,
¤mia¤
Vendég
 


Mia: Viccelsz?? Azért vagyunk itt, hogy beszélgessünk, akár a problémáinkról is... :P :P Pihenj sokat, amennyire csak lehet!! Nem sokára itt a tavasz és akkor könnyebben vesszük majd az akadályokat is.. :wink: :P :P

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Hamarosan újra Angliába utazok, így megint tudok baba - kismama- női - férfi ruhákat hozni! :)

A hazainál kedvezőbb ár és klasszisokkal jobb minőség jellemzi ezeket a ruhákat! :)
Itt tudtok nézelődni, ezekbe a boltokba megyek biztosan!
Ha valami megtetszett keress meg nyugodtan!


http://www.next.co.uk
http://www.asda.com
http://www.adams.co.uk
http://www.mothercare.com
http://www.debenhams.com
http://www.mands.com
http://www.disney.co.uk
http://www.minimode.co.uk
http://www.bhs.co.uk
http://www.clarks.co.uk

Bogi

KépKépKép
bogyra
 
 


Sziasztok!

Íme néhány kép az új szerzeményekről plusz egy jelmezes, farsang idején. :lol:
Kép
Kép
Kép

Svédbaba

Kép
svedbaba
 
 


És még mindig én... írok, amíg Lóri fel nem ébred bár, amint a húgom szokta mondani, nagyon rezeg a léc... :D

Morca: legközelebb a nyáron, június tákán megyünk haza, és hosszabb ideig (egy hónap-hat hét) szeretnénk otthon lenni. Jó lenne akkor találkozni veletek! - Amit írsz az ideális védőnőről, abban teljesen egyetértek veled. Az (lenne) a feladatuk, hogy minden kismamát egyénre szabottan támogassanak! - Szoptatás? Amíg kéri. Egyéves korig, talán. Akkortájt megy majd bölcsibe, meglátjuk, hogy egyeztethető össze a kettő. Nem bánnám, ha éjszaka már nem ébresztene de csak azért, hogy aludjon, nem akarom teletömni este (itten szokás szerint tejpéppel, zabkásával).

Hubcsa, Mia: szuperjók a képek! Nagyon aranyosak vagytok! :D

Kislány: Lórinak két foga van. - De jó, hogy már jobban van és eszik Hanna baba! Ettől az anyukája is egyből vidámabb, ugye? :lol: - Nálunk is nagy apacsodálat van, ha hazajön este. Én csinálhatok bármit, Lóri csak az apját nézi, BÁMULJA! :o - Jól tetted, hogy a hajadat "vasaltad" ki a ruhák helyett! Lassanként vissza kell változnunk kismamából nővé. :lol:

Felébredt, folyt. köv.

Svédbaba

Kép
svedbaba
 
 


Svédbaba, nagyon aranyos Lóri! Ilyen ügyesenül már? Az a hinta féle, amiben lóg, hova van felakasztva?? Azt hiszem ilyet láttam itthon is, csak azt az ajtó félfára kell akasztani. Nagyon jóóó!! És az a jelmezes kép4!!!! Valami tündéri.

Kedves Mia! Ahogy Morca írta, tényleg azért vagyunk egymásnak, hogy segítsünk. Úgyhogy csak gyere, és öntsd ki a szíved nekünk!!! Hidd el, abszolút megértelek. Én is nőből vagyok. :lol: Ha én nem mondhatom el azonnal valakinek a bajomat, megesz a penész, és napokig képes vagyok emészteni magam. :shock:

Svédbaba, mi bajod a zapkásás tejpéppel? :lol: :lol: Én Finnországban állandóan azt ettem, és imádtam!!! :lol: :lol:
(Lehet, hogy nyáron zabkását cserélünk a reptéren????? :lol: :lol: )

Hopsz, felébredt a Csöppségem. És már hason is van!! Pedig még hajat akartam mosni. Na majd a következő alvás alatt. Megyek, anyai kötelességeimnek eleget kell tennem. :lol: :lol: Amit úgy imádok!!! :lol: :lol:

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Sziasztok!

Újabb alvás, újabb esély. :)

Mia: Igen, légyszi mondd el, ha valami bánt! Megtisztelsz minket a bizalmaddal! :) Amúgy Martin nem néz ki búskomornak. Lehet életkori sajátosság is, hogy nem mosolyog annyit mostanában. És még mennyit fog változni! Az meg, hogy a saját nyavalyáinkat belevetítjük a gyerekünkbe, sajnos igaz, de talán elkerülhetetlen. Pl. ha Lóri nyűgös, akkor anyósom szerint mindig a hasa fáj, szerintem meg fáradt. Egy csomót röhögtünk ezen a férjemmel, hogy a családban mindenkinek megvan a vesszőparipája (neki az, hogy tisztába kell tenni :) ). Nem lehetünk tökéletes szölők. Gondolj arra, hogy mennyi jót és szépet is átadunk nekik. Biztosan többet, mint rosszat!

Kislány: Wow, Hanna baba is csatlakozik a csúszó-mászó alakulathoz! :D - Ha Lóri körül van párnázva, úgy elég stabilan ül. (Ma az etetőszékben ülve szopizott. :oops: ) A hinta az lehet, amit láttál, a szemöldökfa felé van két oldalról felcsíptetve, csak egy láncon lóg, így minden irányban ki tud lengeni. A Lóri lába épp csak annyira ér le, hogy érintse a padlót és el tudjon rugaszkodni. Fogalmam sem volt, hogy létezik ilyesmi egy szomszédunktól kaptuk kölcsön a hétvégén. - A zabkását én is megeszem néha, na de minden nap? :shock: De lehet, hogy Lóri nagyon meg fogja szeretni... Nagyon szívesen viszek nektek a nyáron, írd meg, milyen ízesítésűt kérsz. - Tudtál hajat mosni? :)

Ti jöttök.

Sv. és baba

Kép
svedbaba
 
 


Sziasztok!

Ma először egyszerre aludtak el a törpjeim!!! :P :P :P Hihetetlen, hogy mekkora csönd van!!!!!!!!!!!!! :P :wink:

Svedbaba: A te döntésed a bölcsi vagy helyi szokás? Matyi szeptembertől már mehetne oviba, de még valószínüleg nem fogom beíratni.. (májusig van időm eldönteni) Jó helyen van itthon velünk.. Egyenlőre nem tudom elképzelni, hogy ne legyen velem. Sajnos itt nálunk csak egy ovi van és hát nem a legjobbak az óvónők. Egyébként valószínűleg be sem vennék, mert itthon vagyok a picúrral..Szerencsére sokat vagyunk közösségben hasonló korú gyerekek között, tavasztól pedig újra megyünk zenebölcsibe..

Úgy látom Lóri szarvasként is megállja a helyét.. :wink: Nagyon édes!! :P

Húú, csajok én már nagyon régóta nem vasalok... :oops: :oops:

Mia: Igaza van Svedbabának, Martin nem tűnik mufurcnak.. :wink: Nagyon helyes kis legényke.. :P És ezek a kis manók talán valóban a szépre, jóra fogékonyabbak, ha az ember szeretettel veszi őket körül

És még mindig alszanak.... :P (mármint a manóim)

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Még sosem ettem zabkását.. :roll: Milyen ízesítésű van??

Kép

Kép
morca
 
 


sziasztok.
örülök, h mindneki jól van.
utálom ezt az időt, alig várom már, h süssön a nap, aztán lehessen menni jóóókat kirándulni. igaz mi még megyünk most februárban a hegyekbe ausztriába, azt is nagyon várom. remélem addigra mindhárman tip-toppok leszünk :)
Rita: nagyon jók ezek a képek Loriról :) annyira édes :)

vasalás: naja..nemrég úgy belejöttem, h mindent kivasaltam. ez most 1 hete alábbhagyott :D ennyi volt a lelkesedés :)
de azért igyekszem.

tegnap itt volt anyu..azt mondja, h szörnyen szenved, ha pár napig nem látja Martint :) mondja nekem, h én ezt el sem tudom képzelni, h milyen borzasztó :)

pusza,
¤mia¤



Kép a tehéncsorda királya :)
Vendég
 


Mia, mi is megyünk Ausztriába. Visszük a Pindurt snowboardozni.... :lol: :lol: :lol: :lol: csak arra várunk, hogy jólt udjon csücsükélni, mert az autós hordozóba már nem fér bele (azaz nem akarom., hogy az egész utazás alatt nyomorogjonÁ), a következő ülés meg még egy picit nagy. De szerintem 2-3 hét és jó lesz, úgyhogy február végén tervezzük az utazást. Ti mikor és hova???

Annyira érdes Martin a sityakban. Hol szerzitek be ezeket a cuccokat????

Svédbaba, nem is tudtam, hogy többféle ízű pép van. Én csak a natúrt ettem mindig, és arra raktunk tőzegáfi lekvárt. :lol: nyam-nyam.... :lol: :lol: :lol: (Már alig van a lekvárból.)

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


na elszállt az irományom.. :evil: :evil:

szóval:
mi ide megyünk: www.panoramablick.hu

tavaly már kifizettük a szállást, de utána derült ki, h nem utazhatunk a terhességem miatt..szóval most bepótoljuk :)

Pindi?? mi lehet vele? szegénykém, remélem minden rendben volt a "látogatáson"..

a fejfedőnk amúgy egy játék, olyan mint a matrioska baba egykor, csak ezek állatkák, és zörögnek, csörögnek, zizegnek. nos azt húzta a fejére a gyermek (anyja) :D

ami meg rajtam van, az IKEA-s (vagyis svéd :D ) ott még 7hós terhes voltam és a bnőimmel elmentünk csavarogni. ők készítették, és akárhányszor el voltam keseredve, elküldték mobilon nekem ezt a képet :D

na mára ennyit..a babucim ma nagyon nehezen aludt el..de sikerült :)

pusziiii

¤mia¤

ps.: autósülést mi most megyünk venni. a régi már nem jó, abban nem indulok el sehová..van pár modell amit kinéztünk, de most ki is próbáljuk, visszük a "próbababát" :D magunkkal.
Vendég
 


Sziasztok!

Mia: Martin nagyon vagány abban a sapkában! Tehén? Kedvencem... :) - Igazán felismerhettem volna az IKEA-s álarcodat! Jó fej barátnőid vannak! - Az új autósülés lassan nekünk is aktuális, bár mi nagyon keveset autózunk Lórival: kicsi a város, mindenfelé babakocsival járok. De hétvégén néha kiruccanunk (mint most is, a Lóri egyik unokatesója ma 17 éves, szombaton köszöntés). - Bár síelni nem tudok, azért szívesen bekéredzkednék valamelyikőtök bőröndjébe (persze csak családostul). :) Rátok fér a kikapcsolódás, anyatársak! :lol:

Kislány: Épp ma kaptam a Nestletől babazabkása-termékmintát. (30 g por, egy dl meleg vízben kell feloldani) Rajta van finnül is: Hedelmäinen täysjyväpuuro. (Körte, alma, sárgabarack) Ezt csak 8 hónapos kortól lehet adni, de van 6 hónapos kortól is sima és almás. Ja, amúgy készen is lehet kapni (olyan kicsomagolásban, mint a pár decis gyümilevek), azt egyből lehet enni. - Ha ki akarjátok próbálni, vegyetek natúr zabpelyhet, mixerezzétek porrá, főzzétek meg kb. dupla mennyiségű vízben (fél deci port egy deci vízben), aztán bármilyen gyümölcspéppel lehet ízesíteni. Akarok majd én is házilag készíteni, de veszek egy pár tasak gyárit, hogy legyen vésztartalék.

Morca: abszolút megértelek, hogy otthon akarsz maradni a gyerekekkel, amíg csak lehet. Most még nekem is nagyon furcsa belegondolni, hogy már csak egy fél év, és nem lesz velem Lóri egész nap... A bölcsi itteni szokás is és saját (közös) döntés is. Sok bölcsi van, nagyon jók, és szinte minden gyerek elkezd járni egy- és másfél éves kora között. Ha van kistestvér otthon, akkor max. 15 órát lehet bölcsiben a nagyobb. Mivel csak félállásban fogok dolgozni, min. heti egy napot itthon leszek továbbra is gyesen, és megpróbálom úgy alakítani az órarendemet, hogy néha később menjek vagy hamarabb hazaérjek. A férjem is részmunkaidőben fog dolgozni ősztől, ő kérte, hogy egy napot itthon lehessen hetente Lórival. (A gyeses napok fele amúgy őt illeti meg, de két hónap kivételével lemondhat a javamra a többiről.) Összesen 480 gyeses nap van, amit a gyerek 6 vagy 8 éves (nem emlákszem pontosan) koráig ki kell venni (utána elévül). Ezen felül a beteg gyerekkel itthon lehet maradni, a munkahelytől függ, hogy mennyire tolerálják. A versenyszférában itt sem nagyon, de egyiken sem olyan helyen dolgozunk. Ja, szerencsére anyósom is itt lakik, reméljük, hogy ő is be tud majd segíteni ősztől... Azért döntöttünk így, hogy hosszabb időn keresztül mindketten itthon lehessünk egy-egy napot, nem akartam egyszerre én felhasználni az összes gyeses napot. Aztán majd meglátjuk, hogy tetszik Lórinak a bölcsi. Már novemer óta várólistán van...

Puszi:

Sv. és baba

Kép
svedbaba
 
 


Sziasztok!

Korábban jártam itt. Most újra előkerültem.
Sajna időm nincs visszaolvasni, csak a képeket futottam át. Gyönyörűek a gyerkőcök! Hajrá farsang! 8) :wink:

Két napja jelentkező problémammal állok elétek. Tanácstalan vagyok és elkeseredett :cry: :roll:
Képzeljétek! Leállt a tejtermelés!
Napokkal ezelőtt feltűnt, hogy végre jól esik hason feküdni. Ennek nagyon örültem! De az éjszakai cici nem volt elég és Pankó panaszkodott :cry: Lehet, hogy elcsesztem valamit? Vagy ez az átállás ilyen gyors? Vagy az a baj, hogy a napközbeni kajcsi nem járt mindig együtt cicivel? Jajj!
Tapasztalt anyucik! SOS! Jó így? :cry: :oops:

Kép
Kép
pepitanna
 
 


Szia Pepitanna!

Egy dolgot tudok biztosan javasolni: ne idegeskedj!!!!!
Nem gondolom, hogy a hason fekvés miatt eltűnt a tejcsid. nem lehet pici Pannid étvágya ugrott inkább meg??? Amit tehetsz: a szopizás után 10 perccel fejd le a maradék tejcit. Nem baj, ha 2-3 csepp. Lesz az majd több is. Ha sok folyadékot iszol, és nem idegeskedsz, illetve sokat pihizel, újra beindul. Ne aggódj. Ezen mindannyian átesünk. Én is többször azt hittem, hogy elfogy, mert alig volt. Aztán elkezdtem liter számra vedelni a szopis teákat, plussz én időnként homeopátiás bogyókat is szedek (ricinus communis vagy urtica urens) és 4-5 nap alatt újból elegendő tejcsim van. Kitartás!!!!
(A decemberem stresszel teli hónap volt, meg is csappant a tejmennyiség, érdemes arra is figyelni, hogy tényleg ne idegeskedj! )


Pusz

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


És még valami Pepitanna!

Ha úgy veszed észre, hogy nagyon kevés a tejcsid, szoptass 2-3 óránként. Minél gyakrabban, hogy a melled érzékelje, hogy meg kell növelni a tejmennyiséget.

ui.: szopizás előtt ugye iszol legalább egy bögre folyadékot???

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Nagyon köszi kislány!
Én attól tartok (lehet, hogy nem kéne), hogy már sokkal inkább eszik sütőtököt, répát, almát, ami után kimarad a szopi. Nagy étvéggyal és kedvvel eszik kanállal igazi kajcsit. Átállt volna? :roll:

Kép
Kép
pepitanna
 
 


Sziasztok!

Pepitanna: Kislány szinte mindent elmondott! Ne idegeskedj, jól ki van találva ez a szopi dolog!! Szinte bármikor újra be lehet indítani a tejtermelést, úgyhogy nincs más teendőd: igyál rengeteg folyadékot (szénsav mentest), fejjél szopizások után, és tedd mellre minél többet a babádat! A napközbeni hamikát, pedig kínáld neki a szopi után 10-15 perccel. Nem baj, ha nem eszik a főzelékből vagy gyümölcsből sokat, mert ez ugye még csak kiegészítésként szolgál. Ha szomjas Panni baba, akkor is tejcsivel kínáld meg! Egyébként én is simán tudok hason feküdni, pedig még javában szopizunk.

Svedbaba: A bölcsizés ebben a formában nagyon baráti, tök jó, hogy így meg tudjátok oldani.. :P Nálunk itt Dányban nincs is bölcsi, csak ovi.. Én itthon fogok dolgozni a nyár elejétől, és amíg melózok, anyukám lesz a manókkal.. :wink:

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Svédbaba, szerintem is baráti ez a bölcsizés. Bár én nem vagyok mellette. Persze, ha az anyukának is muszáj dolgoznia, érthető, hogy bölcsis lesz a babuci. Szerencsére én végig maradhatok itthon. Bár idén dec. 31-ével lejár a szerződésem, de bízom benne, hogy a főnököm lesz olyan aranyos, hogy meghosszabbítja úgy is, hogy nem dolgozom. Majd meglátjuk. Emiatt most nem aggódom, ráérek még azzal. :P

Morca, Te a kozmetikát fogod csinálni???

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Kislány: Igen, de csak hétköznap és csak 4-5 órát!!!! Azt is leginkább alvás időben.. :P Egyenlőre még ezt is művészet lesz összehozni.. :roll: :P Nagy szerelem nekem a kutyakozmetika, abba semmiképp nem szeretném hagyni. Meg hát már elég nagy a vendégköröm és a java nagyon ragaszkodik hozzám.. :P Az utcán is sokszor megállítínak, hogy dolgozom- e már, pedig van egy másik kozmetikus is a faluban, de inkább rám várnak.. :P :P Úgyhogy light-osan muszáj hadba állnom :wink:

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


pepitanna: üdv!! a vissszatérés feltétele minimum 1 fotó a babuciról :)

ne idegeskedj, kislany anyánk mindent elmondott..amúgy én is hason fekvő vagyok és van tejcsim bőven. amúgy meg fel kell készülni arra, h bármikor megtörténhet az, h köszi anya, nem kell több tejcsi, jó lesz a kajcsi nekem..én állítólag 6 hónaposan "mondtam" ezt anyunak, a tesóm pedig 16 hóig szopizott..szóval..
de sztem még korai feladni..igyál teát, ne sokat mert állítólag hatással van a baba pocijára, de 2-3 csészével minimum..és az óránkénti szopizás tényleg jó. és nem idegeskedni!! ez nagyon fontos! nekem mindig kevés lett ha rástresszeltem..de mindig több lett, amint helyreállt a lelkibéke és ittam némi laktoherb teát.

más: a fiam MA ide-oda pörgött tá-tá-tá-táááám :D
éjjel felsírt és nem akart visszaaludni, az ágyában elkezdett ide-oda forogni, megijedtem, azt hittem valami baja van. mert félálomban tette mindezt..aztán szopizott egyet és elaludt..aztán reggel ébren is megmutatta az új produkciót :)

pusza,
ߤmia¤
Vendég
 


nem semmi Tsajok..nemrég még azért izgultunk, h megszülessenek..most meg már a bölcsiről diskurálunk..öregszünk..

ߤmia¤
Vendég
 


Aranyosak vagytok!
Köszönöm!

Egy friss, tegnapi kép Nektek!
Kép

Holnap folyt. köv. Végre itt van anyukám, így lesz egy kis időm "rátok" :wink:

Kép
Kép
pepitanna
 
 


Pindi: Merre vagy??? Minden oké?? :roll:

Kép

Kép
morca
 
 


Még gyorsan dobok pár képet, ha nem bánjátok! :wink:

Kép

Tarzan fára mászás közben.. :P :P

Kép

Na, vajon lesz- e ebből hátra szaltó?? :shock:

Kép

nem lehet elég korán kezdeni.. :wink:

na most már tényleg megyek aludni.. :wink:

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

morca - Nagyon kópé fiaid vannak! :wink: Jajj nekem tarzanosdi! :shock: :lol:

Megint nyavajával jövök. :oops: Vége van a tgyás-nak. Most a gyed következik. :?:
Azt hogy kell intézni? Újra kell tb-be menni, sorban állni? Munkáltató? Vagy minden megy autómatikusan?
Mindenki mást mond...
Nálatok is ezek az aktualitások.
Köszi előre is!

Kép
Kép
pepitanna
 
 


szia,
ha kifizetőhely a mhelyed, akkor ők intézik, ha nem, akkor neked kell..

kell egy adatlap (nekem a mhelyem adta) a magánnyugdíjpénztár szerződés (záradékos) és a gyerek születési anyakönyvi kivonata (eredeti) és a gyerek TB kártyája.
Vendég
 


Pepitanna!

Nagyon aranyos a kislányod! Milyen elmélyülten játszik!

Morca: Tarzan az őserdő királya! :D Kérdés, meddig marad meg az őserdő. :) Vagy védi a növényeket?

Jaj, lányok, segítséget kérek. Lórival minden rendben (ma voltunk vizsgálaton meg oltáson), csak épp hízókúrára kell hogy fogjam. Tippeket és bíztatást kérek! Elrontottam? Ha igen, hol? (Ugye neeem? :) ) Tízóraira gyümi, ebédre főzelék, uzsira zabkása, egész nap tejcsi. Ez a mostani étrend. Várom a javaslatokat! Bő két hét múlva jön az újabb mázsálás!

Kép
svedbaba
 
 


Ja, Mia, nagy gratula a pörgéshez! :D

Kép
svedbaba
 
 


Svédbaba, mi az, hogy hízókúrára kell fognod Lórit?????? Na ne mááááár!!!! Mégis mennyi a súlya??? Meg miért???

Pepitanna, Pannid nagyon édes!!!! Kérdezted a gyedet, nekem a munkáltatóm emailen elküldte a nyomtatványt, csak ki kellett töltenem és 2 példányban visszaküldenem nekik. Ők intézik.

Morca, hihetetlen fejlettek a Fiaid. Ákos is mennyire tüneményes! :)

Mia, a pörgés az a 360 fokos fordulást jelenti??? Mert azt ma nekem is elkezdte Hanna. Sőt ma először rájött arra, hogyan kell hasról hátra visszafordulni. Egész nap azt gyakorolta. Csoda, hogy most is alszik??? :lol: :lol: :lol: :lol:

Egyébként beszéltem ma a védőnőmmel, mert Hanna nappal nem hajlandó szopizni, csak főzit és gyümit enni. Azt mondta nem baj, ha este és reggel elegendő tejcsit eszik. Mert a tejcsi kell a fejlődéshez. Hát ez van. Bízom benne, hogy az esti , hajnali és reggeli tejecske elég. De ez március elején legkésőbb úgyis kiderül. De nem hinném, hogy gond volna Hannával, mert nyugodt, kiegyensúlyozott és vidám baba! :lol: :lol:

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: