Új privát üzeneted érkezett!

Pati: GRATULA a kiskukacoshoz! Milyen kis édes pont az aranyos kis pofit nem mutatta meg! :D Talán majd a legközelebbin már nem lesz ennyire szégyenlős!! :D :D :D Mégegyszer ezer gratula!!!
Vendég
 


Pati! Csatlakozom az előttem szólókhoz! Gratulálok! Úgy irigylem azokat, akik már tudják a baba nemét! Nem baj, ami késik, nem múlik!

Van valakinek tapasztalata a Bolgárkerékben végzett UH-ról? Rémlik, hogy volt, aki írt már róla, de nem emlékszem, hogy ki...??

Kép
pété
 
 


Hello mindenkinek!

Ebben a pillanatban kötötték be ismét a netet nálunk - így gondoltam adok egy gyors életjelet! Másfél hete kiköltöztünk a kis mézeskalács házikónkba, és mostanra jutottak ide a szerelők...a lényeg, hogy ismét itt :) már elvonási tüneteim voltak :D

Nem volt még időm visszaolvasni, amit írtatok, igyekszem hamar pótolni!!

Múlt héten lett meg a Down-szűrés eredménye, hálistennek minden ok, viszont a 12hetes vérvételi eredményeket vhová elkavarták - jellemző..nem baj, mindjárt megyek 16hetesre, és az talán meg lesz..

Egy hete babóca 14 cm volt (CRL8,5cm+a lábacskái), integetett nekünk az UH-n, nagyon-nagyon édi volt!!!

Igyekszem minél hamarabb reagálni, addig is pusz mindenkinek!!!
Manna

KépKép
kmanna
 
 

 
 

Annyira nagyon-nagyon édesek vagytok!! Köszönöm, nagyon köszönöm a gratulációkat!!!!!

Mindig is tudtam, hogy ha anyuka leszek, nekem lányom lesz! Hát, kedveseim, így múlik el a világ dicsősége... :lol: :lol:
Már Gordonnál rájöttem, és most is így érzem, hatalmas dolog már a pociban egy kisfiú: NAPI 24 ÓRÁN ÁT VAN BENNEM EGY KUKI!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:


Az ígért képek:
Norton baba- juszt is hátulról:
Kép
Egy édes fokhagymagerezd popsi:
Kép
egy nehezen elővadászott, lepény mögül kifényképezett pofi:
Kép

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Pati! Gratula, gyonyoru egy kisfiu:)))! Tudjtok mit varok, mikor marciusra ez a sok UH foto lecserelodik igazi fotokra, olyan izgi lesz nezni :D !

Sajna ma nincs vmi jo napom, megjott a Down koros eredmeny, esely: 1:720hoz, dokik szerint jo, meg minden szerintem meg nem, mindenhol az van, h egy husz ev koruli nonek 1:2000, na ettol a 720 nagyon messze van, megyek is tovabb bogni :cry:
rima
 
 


Pati, én teljesen kász vagyok! Nem találok szavakat!!! (és ehhez végre egyszer meg is próbálom tartani magam :lol: )
Csak gratulálni tudok!!!

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Rima!
Ezt már egyszer vagy ebben a topikban, vagy a másikban tisztáztuk:
720-szor meg kell szülnöd ezt a gyereket, hogy egyszer beteg legyen!!!!!!!!!
Banyek, az sok ám!!!!
Nyuszifül, ez egy arányszám!!!! Oszd el százaléknak!!
Rima, kedves, kapizsgálod már???
Bőgd ki magad, ha muszáj, de aztán relax, bébi!!!
EZ A GYEREK EGÉSZSÉGES MINT A MAKK!
EZ TUTI!!!!

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Rima!
Tarkóredő, orrcsont?
Mert azok majdhogynem eleve kizárják a Downt 12 hetesen még vér nélkül is.

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Ok, hulye vagyok :) ! Azok rendben voltak, legalabbis akkor a doki azok alapjan kizarta az egeszet, de en kis buzgo, tolem vegyenek vert stb...
Csak ilyenkor kell vmit talalni, amin idegeskedhetem :) , azt hiszem a terhesseget nem nekem talaltak ki, mar most oszulok :lol: !
Gordonnak mennyire tetszett a kisocsi :wink: ?
rima
 
 


Rima,

Ez Istenhegyis vagy Bolgárkerék utcais eredmény? A Bolgárkeréknél 1:1500-hoz a legkisebb esély, az is rosszul hangzik így, de 0.066%-t jelent. Amire viszont azt mondják, hogy gyakorlatilag nulla.

Gondold el, hogy neked ennek a legeslegjobb eredménynek csak a duplája lett, azaz 0.12% az esélye. Ez kimondva 0.12 ezrelék :lol:

Fel a fejjel, kérdezz meg akár még pár dokit, hogy ajánlják-e ennek tükrében a magzatvízvételt, vagy azért, hogy teljesen megnyugodj és majd úgy dönts!!!!!

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Mpatr
Gratulálok!
Nagyon szép :lol: :lol: :lol:

Monácska
A te helyzeted sem egyszerű. :cry:

Rima
Nyugi...

Bevásárlólista
Én is nézegettem már. Mindent meg kell venni?

Velünk semmi nem történik. Lassan csomagolunk, költözünk Texas-ba :lol:
Vendég
 


Ez egy Londoni korhazas eredmeny, mondjuk itt arra mar rajottem, h meg az eredmenyek is mashogy mukodnek, mint nalunk :? ! De ok azt mondtak, h teljesen normalis eredmeny es ezen aztan nem kell praznom, igy legyen :) !
Pizzazassal hogy allsz? en terhesseg elott minden vacsira azt ettem(nem volt nehez, paromnak olasz etterme van :wink: ), imadtam, most meg kb. 4szer ettem, hat ki is jott egybol :roll: !
Ti mar vasarolgattok a babaknak?
Van itt olyan aki nem szeretne tudni a baba nemet? mi megbeszeltuk, h nem fogunk rakrdezni, erre az UH, mondom a dokinak, h nem h megmondja, mert nem akarom tudni, de ugye fiu, na erre egy jot rohogott es azt mondta, h ha nem szeretnem tudni, nem is fogja elarulni, aztan nezegettem az UHs kepet, majd felsikoltottam, h en tudtam, h fiu, erre o, h erre h jottem ra, en meg ramutattam (most mar tudom, h a kezere), erre o, h ha az tenyleg az lenne mire gondolok, akkor irigylesre melto egy kisrac, mert joforman neki sincs akkoraja :oops: , azt hiszem tobbet meg sem szolalok
mara meg inkabb eldugulok :oops:
rima
 
 


rima!
Ez a beszéd!!!
Gordonnak se kis kolbi jutott :oops: most a szonográfus Nortonnál is megjegyezte, hogy hááát nem semmi... :P
Az apjuk szokta Gordonra mondani poénból ismerősöknek, amikor lehidalnak ha látják pl fürdeni a gyereket, hogy nem baj, majd öregségünkre ebből fogunk élni :lol: :lol: :lol: :oops:
Amúgy az állandó parázás ismerős, ha nincs semmi gond, simán gyártok aggódnivalót.
De a babád nem Down-os. Keress más parát. :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Hello!

Bocsika, én is picit eltűntem. Legjobb barátnőmért izgultam a napokban. Péntekre volt kiírva, de nem szült meg addig és így hétfőn befektették a kórházba. Hétfőn is, meg ma is reggel oxytocint kapott (valami hormon, amitől állítólag megindul a szülés), ma eredményes volt. :) Megszületett a kislánya. Nagyon édes.

Eszter!
Sorstársam vagy a kilók tekintetében is. Mindig is hízékony voltam, hiába nem eszem sokat, az esti vacsik megdobják a súlyomat. Ma voltam védőnőnél, nem tolt le, mert már úgy kezdtem, hogy tudom, híztam már megint... :oops: A napi 5-szöri étkezést javasolta, meg hogy délután ne egyek szénhidrátot, csak fehérjét. Ezt kéne tennem, remélem rá tudom venni magam. Ma nem sikerült, mert az előbb olyan jóízűen nyomtam be egy csokit, hogy csak na...

Pati!
Gratulálok a kisfiadhoz, olyan jók a képek! :D

Rima!
Ne szégyelld, hogy elnézted az UH képet. Én is múltkor beszóltam a dokimnak. Persze nem durvát. Ő tévesztette el, amit akart mondani. Kérdezte, hogy jól vagyok? Mondom igen, semmi panaszom nincsen. Erre rávágja, ami jó a mamának, az jó a PAPÁNAK. :) Szegényt picit kinevettem, meg mondtam, hogy aha, ez tényleg így van. Biztos hosszú volt a napja, már este kerültem be hozzá.

Monácska!
Én is drukkolok az UH-hoz!

Melinda

Kép
melinda80
 
 


Mpatr!
Olyan jó volt olvasni a soraidat. Aztán a képek. A középsővel egy kicsit bajban voltam, hogy is kell nézni. :D
Rima! Mókás lehetett az uh. Lesz mit mesélni a kölyöknek pár év múlva. :D

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 


Pumperka!
Ha kicsit kivilágosítod a képernyőt, könnyebb.
Balra nézve látszik, ívben elfordulva a háta, a nyakáig, a kép alsó 3/4 részénél ez a hátacska átmegy egy popsiba és a lába is sejthető lefelé. Nem könnyű meglátni benne.

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Pati!
Már azt hittem nem jössz a sok palacsintás finom étkes hsz elriaszt teljesen. De látom tévedtem. :lol: :lol:

Egyébként nem is igazán értem, hogy lehet 180 cm nőt 65 kg val picinyemnek nevezni. :lol: :lol:

Gratulálok a kisfiadhoz! :D
Fiús anyuka vagy! Lesz még két fiad. Aztán örömmel fognak felhívni mobilon, hogy :
- "Sikerült!"
- "Mit?"
- "Dugni!" és lecsapják a telefont. :lol:

Mommy!
Jó csomagolást. Kalandos életet éltek! :)

Rima!
Izgulni való mindig akad. Boldog a tudatlanok.... tudjátok. Kicsit túlműveltük magunkat...

Nagyon sok aranyos képet tettetek fel. :)

Most ennyi vagyok!

Mindenkinek sok pussz. :)

kavics
14+1
Vendég
 


Aranykavics, imádlak :wink: :lol: :lol: :lol:
Nem olyan egyszerű ám tőlem megszabadulni, ahhoz azért több kell néhány palacsintánál :lol: :lol: Nincs szerencséd!!!!! :lol: :lol:

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Melinda:Gratula a barátnödnek!

Rima:Patinak igaza van, ne aggodj,nézd a statisztikai felét és rájössz nincs ok az aggodalomra!!! :D :D

Lányok:Ne este kezdjünk el megint a finomságokrol beszélni, mert még betámadom a hütőt!!!!!! :? :?
Annak meg nem lesz jó vége, mert én is kapom majd a szídást a védőnőtöl!!! :D :D

Lexivel mi van??????? Táppénz alkalmával szünetelteti a babanetet is????? :lol: :lol: :lol: :lol:

Pati: nem is akarunk töled megszabadulni :D :D :D , én legalábbis nagyon szeretem a hozzászolásaidat olvasni, jokat derülök rajta!!! :D :D :D
Vendég
 


Mpatr, naggyon édes!!!
énisénisénis akarok 4Ds képet és kisfütyit!!! :D

Rima, ne parázzz!!!! télleg ;) az olasz étteremért irigyellek ;) és angliában hogy nem árulják el a nemét, azt mondják amikor mutatják a kezét, hogy "this is its hand"? asszittem, h his vagy her-t mondanak. pont erről beszéltünk a múltkor, volt egy ismerős pár, akik nem akarták tudni, és a szonográfus elszólta magát. mi szeretnénk tudni :) de türelem ;) és most egyre jobban azt érzem, h fiúcska, de ki tudja ;)

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Csajok, üdv, Jim feltámadt 8) Hogy vagytok, írjatok!!! (én már jobban, bár volna mit mesélni....majd fogok) puszika
Vendég
 


Szia Jim,:lol:
mizu veletek? hogy van a babád?
itt már mindenki nagyon várt!!!

Patri,
Gratula a kis Nortonhoz.
Tök jó kis játszótársa lesz Gordonnak. :)

Rima,
miért nem akarod tudni milyen nemű lesz a kisgyereketek?
Mi már annnyira de annnyira szeretnénk tudni! :shock:
(nálunk is az olasz konyha első helyen!
hétvégére épp pizzapartyt rendezünk a barátainkak. remélem jól sikerül!)

nóra
14h
norco
 
 


Hali!

Pété!

Azt hiszem te kérdeztél a Bolgárkerékben levő UH-ról??Én ott voltam egy hete és nagyon korrektek voltak.Tök sokáig nézte a szonográfus,mindent elmagyarázott(sok újdonság nem volt már a két srác után :wink: )kaptam egy csomó képet,simát meg 4D-et meg DVD-t is.

Pati!

Grat. a kissráchoz! :D
Te is beállsz az abszolút fiús anyukák körébe!!! :wink: :lol:

Én úgy érzem valahogy nekem a 3. is fiú lesz :wink: :lol: :wink: :lol:

Évi!

Mi volt UH-n?
Igen, figyeltem, hogy pont húsvétra vagyunk kiírva :wink: vicces :wink:

Rima!

Tényleg ne aggódj!NO PARA!!!!!!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


LEXÁT MEGIN ELVITTE A CICA???
Most már valamit tennünk kell!
Ez így igazán nem mehet, hogy beígér fűt-fát aztán édesdeden lelép.
EJNYEBEJNYE!!!

LEXUSKAAAAA!!!!

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Sziasztok,

megvolt az uh, és minden rendben van, bár kicsit hamar kidobott a doki(nem az én dokim volt), és még képet is elfelejtettem kérni a nagy izgalomtól :cry:

Mindene megvan a babónak, szépen dobog a pici szíve, 74,3 az ülő,magasság és 1,5 a nyakiredőőőőő!!!!

Ennek alkalmából vettem is tegnap egy kismami tunikát, olyan szép...

Pati: nagyon-nagyon-nagy gratula neked!!!!! Nagyon édes a kisfiad, én is alig várom már a 4d-t, de mi csak húszon hetesre tervezzük, hogy megnézzük a kis Biankát vagy Dominikot...

Rima: szerintem sem kell aggódni, pláne, hogy a doki is megerősített ebben, ők nem lacafacáznak, ha gáz van megmondják! Szóval ne izgulj, gondolj arra, hogy egy csodás kis babóka ficánkol a hasadban, aki már hall és érez is, úgyhogy ne ijeszd meg őt!!!

Panni: 4d-s kép 13 hetsen, olyan szép:

http://www.babanet.hu/ultrahang.php?t=fejl&h=13

pussz

KépKép
bnesz.eva
 
 


Szia Jim!!! Már nagyon vártalak, mert hajól rémlik a táblázatból, egy napra várjuk a babánkat :)
Mesélj, ha van időd, hogy vagy mostanában! Hogy sikerült a költözés?

Évi, szuper, h minden szuper :)
sajnálom, h nem kaptál képet meg elég időt :( ez olyan bosszantó.
De majd legközelebb :) Már csak 7 hét és itt van a húszhetes 4DsUH :)

én is gy gondoltam, h a 20hetes UH legyen 4Ds. :) szval már nagyon várom, és nekünk is már csak 8 hét ;) ez már pikkpakk eltelik :)

Zsu -a javithatalanul optimista :lol:

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Évi!

Szupi hogy minden OK!!
Én voltam 12 hetesen a Bolgárkerék utcában és ott volt 4D,fantasztikus képet csináltak a babuciról,teljesen kivehető az arca(Krizsikémre hasonlít :wink: ).Majd felrakom csak én béna ( :oops: )vagyok hozzá,este apa remélem megcsinálja nekem.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Sziiiiiiiia Jim! Már nagggyon aggódtam, hogy mi a fene lehet! Látom, betöltötted a 12. hetet is, ezer gratula! Gyere és mesélj hamar, mik voltak! Babócád? Voltél genetikán? Stb.....

Rima! Én sem szeretném tudni mi leszen a baba neme, de apácska nagyon szeretné tudni, így biztosan meg kell majd kérdeznem!

Évi! Ne aggódj kérlek. Tudom, moziztál volna még, de a lényeg, hogy babácska rendben van!!

Lexi! Gyere elő, mert irgum-burgum lesz most már!!!!
Vendég
 


Köszi Panny az info-t! Már kezdtem azt hinni, hogy közutálatnak örvendek, mert Pumperkán kívül szinte senki semmit nem szokott reagálni az írásaimra... :cry:

Kép
pété
 
 


Sziasztok!
Lenne egy nagy kérdésem!
Ki milyen vitaminokat szed? Én az Elevitet, de a doki meg a védőnő is azt mondta, hogy elég 3 naponta. MagneB6-ot még egyáltalán nem ettem... Ez nem kevés?

KépKép
KépKép
mni
 
 


Sziasztok! Norco, Zsu, Monácska és többiek: köszönöm az érdeklődést, a baba jól van. Legalábbis nem adja jelét, hogy nem lenne jól 8) Visszaolvasni lehetetlen lesz, pláne hogy nem nagyon van időm leülni a gép elé :cry: Magamról annyit, hogy csak reggelente van hányinger, néha hányás. Az a baj, hogy nagyon sokat idegeskedtem az utóbbi hetekben, a várnyomásom mindig horrorian alacsony volt, most meg magas. Olyan sok volt -van- problémánk, hogy azt hittem meghülyülök néha. Kezdődött a férjem volt nőjének a zaklatásaival, aztán a férjem anyjával kaptunk össze -mai napig megy a durca az ő részéről, de már lesz*rom-, aztán a volt férjem alakított be...gyámügy, bíróság, rendőrség...ebből álltak az elmúlt napok. Ja, kórházban is voltam a fiammal, mert benyaltunk vmi klassz vírust, infúzión lógtunk.Pláne úgy, hogy közben költöztünk, már az új lakásban lakunk, csak rohadt sok a meló. Röviden ennyi, nem akartalak untatni benneteket, csak hogy tudjátok, nem véletlenül nem írtam mostanában.

Múlt héten kellett volna mennem dokihoz, de lemondtam, mert nem voltam jól, így most voltam kedden. Nem volt uh :cry: , így 7 hetesen láttam utoljára a babócát. Viszont hétfőn megyek genetikaira, akkor végre láthatom. Amúgy 58,6 kg vagyok, alig vagyok tehénke. 52 voltam , mikor megtudtam, hogy terhes vagyok....

Na most meséljetek ti!!!! Úgy le vagyok maradva, csak pár sort írjatok!

mni: szerintem nem kevés. Én nem bírom az Elevitet, a tervezés időszakában szedtem. Most azt a Hipp-et iszom, de azt sem mindig. Eszem sok gyümit, zöldséget. Milánnal se nagyon szedtem, aztán 4 kg lett majdnem a 38. héten született.
Vendég
 


Pété! Én is szoktam neked válaszolni :cry: !
Mni, én elevitet szedtem, meg folsavat az első három hónapban, most minden ilyet abbahagytam, várom a csodát, ha abbamarad a hízás, akkor nem fogom szedni és kipróbálok majd vlaami mást, ha nem, akkor úgyis tök mindegy, akkor szedem az elevitet.

Jimm! Végre előkerültél, már mindenki aggódott érted nagyon (én is). összefoglalva az elmúlt heteket: hízom, mint állat én is, de a többiek javaslatára már nem parázom, hanem jövő héttől kaját rendelek és tuti csak 1200 kcalt eszem, a védőnőm egy barom, a közös jó kis dokinkat ott kellett hagynom, mert nagyon messze van, átmentem az Istvánba, Norcoval egy dokinőhöz, ő is tök aranyos :lol: !

Én most eltűnök hétfőig, mert megyünk céges kirándulásra, de írjatok addig is sokat, mert olyan jó mindent visszaolvasni!!!

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Eszter, vidám hétvégét! :)

Jim, én azthiszem, akkor jöttem, amikor Te épp elmentél. De olvastam viszontagságaid korábban az exekkel... :evil: belegondolni is rossz, miken mehettek keresztül.... remélem rendeződik minden!

mi hétfőn voltunk 12hetes UHn, és annyira aranyos :D talán az előző oldalon találsz is egy képet róla ;) (nem vagyok ám elvarázsolva :lol: )

58??? húúúú, én annyi utoljára huszonévesen voltam.... :( :( én 65ről indultam, az esküvőmön, áprilisban 62 voltam, aztán nyárig sikerült felszednem 3 kilot. mondtamis a páromnak, h kezdem a fogyókurát, de közbeszólt a poronty :D de a 65öt tartom -még :)

Mni: én Gravidát szedek, de már nem sokáig. azt mondta a dokinéni, most már abbahagyhatom. felirt valami mást, de nem tudom elolvasni mit. majd maholnap kiváltom és kiderül. de mintha vasat emlegetett volna amikor irta.... magneB6ot szedtem az elején, de a sok nagyméretű gyógyszer beszedésekor állandóan hányingerem volt, igy azt elhagytam, hiszen az főleg görcsökre kell, ami nekem nem volt. de a mai napig a Gravidát nehezen veszem be, olyan nagy... :S

más: lányok, másnak is van, hogy fáj a melle? mármint amióta terhes vagyok legalább 1 kosárméretet, ha nem kettőt változott, oké, nyúlik, nő, feszit. de kb 2 napja belül valami furcsa fájdalom van. nem tudom mihez hasonlitani. de nem a "szokásos".... :shock: :?

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Kölyök én dettó így állok a kilókkal. :) Én is 62 voltam az esküvőn, utána az all inclusive nászút alatt híztam 2 kilót, azóta meg 64-65 között ingázom. :)
Nekem nem fáj, csak ha ráfekszem... vagy megnyomódik.
Köszi a vitaminos tanácsokat! :)

KépKép
KépKép
mni
 
 


Sziasztok!

Elkezdett görcsölgetni a jobb lábam éjszakánként, és már most keményedik is a hasam. Nagyon kellemetlen, később a többség tapasztalni fogja :roll: .

Jim, sajnálom, hogy ennyi bajod akad, pont most, amikor a legtöbb nyugalom kellene :(.

Mni, én az Eleviten kívül Magne B6-ot eszem, a hasgörcsölés miatt kell, ha Te nem görcsölsz, akkor nem feltétlenül kell, valamint a lábam görcsölése miatt kalciumot kezdek el szedni.

Eszter,
*ágynemű szerintem sem kell, jobb a hálózsák és egy-két kisebb pléd. Egy otthonra, egy a babakocsiba.
*Pólya sem kell, szerintem.
*A fürdőlepedő és kifogók helyett jobb a kapucnis babatörülköző. Kettő elég, hogy felváltva moshasd őket. A 80*80-ast hamar kinövik, jobb nagyobb.
*Az autósülésben jól lehet hordozni a babát, így a mózes és egyéb hordozók nem kellenek.
*Pelenkázó táska (amiben pelenkázólap is van) helyett kényelmesebb bármilyen hátizsák, és a DM-ben lehet kapni kihajtogatható, eldobható papír pelenkázó-alátétet, az praktikus.
*Orrszívó: a kézi semmit nem ér, vagy porszívósat vagy csapra szerelhetőt kell venni (ez kevésbé ijesztő, mivel csöndesebb), esetleg valami tuti elektromosat, de abból sem mind szív rendesen állítólag.
*Lázmérő bármilyen jó eleinte, mert akkor popsiban érdemes mérni, bár ez esetben is jobb, ha minél gyorsabb... Kb. 8 hónapos kortól lehetetlen a popsiban mérni, ha nem ketten fogjátok le, úgy rúgkapál, a hónaljban mérés kivitelezhetetlen, úgyhogy előbb-utóbb egy homlok- és fülhőmérőbe be kell ruházni (legalábbis minden barátnőm is így járt :roll: ).
* A fürdővíz-hőmérők nagy része megbízhatatlan, meg kell mérni más eszközökkel is egy párszor, hogy tudd, hogy mennyivel mér arrébb a tényleges hőfokhoz képest.
* Kocsicipő fölösleges, amíg pléddel takargatod a lábát. Nekünk csak dísznek volt, mert amíg nem járt, addig nyáron is csak egy kis zokni volt rajta a babakocsiban.
* Olyan előkét érdemes venni, aminek legalább a hátulja műanyag, különben átázik, és a ruháját is mosni kell.

A babaetetés dologban én úgy vagyok, hogy ha tudsz szoptatni gond nélkül, akkor pár hónapig semmi nem kell. Mellszívó sem, mert beáll a kereslet és a kínálat. Néha egy picit kell csak kifejni amiatt, hogy a mami melle ne feszüljön annyira, és nehogy begyulladjon, de ez kézzel is megy.
*Jobb a szoptatás szempontjából, ha nincs egyáltalán semmilyen cumija sem. Ha valamit mégis kell adni neki, akkor kiskanállal teljesen megoldható, azonnal megtanulják, hogy hogy kell leszűrcsölni. Aki nem akar felkelni éjszaka, hanem a párjára bíz egy-két etetést, vagy a munka miatt rá van utalva, annál persze más a helyzet, illetve lesz köztünk egy-két peches anyuka, akinek begyullad a melle. Ilyenkor a baba tudja legjobban kiszívni, de ha hajlamos rá az ember, akkor jól jön a mellszívó, mert mi van, ha nem éhes a gyerek?


Én a mázlisták közé tartoztam, akinek egy-két hirtelen tejmennyiség-visszaesésen kívül semmi szoptatási problémája nem volt, így itt állnak még most is a felhasználatlan holmik. Szóval ha valaki szeretne egy AVENT Isis kézi mellszívót (összesen egy hétig volt próbálgatva, de nem volt szükségem a fejésre) az összes alkatrészével együtt (két 125 milis cumisüveg a legkisebb cumival -csak az egyik üveg volt használva, ami alapból hozzá van csatlakoztatva a szívóhoz, a cumik természetesen nem-, szelepek, kupakok, cumosüvegtalpak, és egyéb kütyük eredeti dobozban), plusz egy bontatlan Avent üvegmosókefét, az szóljon. 10 eFt-ot gondolok értük (olyan 15 a boltban).

Nekem egyedül a melltartóbetét kellett a szoptatási dolgokból, abból a Chicco jött be, mert majdnem mind átázik - tök ciki, amikor folt lesz a pólón... :oops: -, az Avent pedig sokkal kényelmetlenebb volt, és csúszkált, ezen meg van egy kis ragadós felület, és valami zselévé alakítja a folyadékot, így nem ázik fel a mell és nem érződik, hogy álandóan valami nedves dolog van rajtad. Sajna nem olcsó, de néha akciózzák, plusz a nagyobb kiszerelés arányiban olcsóbb. De ebbe is csak akkor érdemes beruházni, ha már kiderült, hogy igenis szivárog az ember melle, addig meg megteszi a legolcsóbb is a kórházba.

Hú, bocs, ha ilyen részletesen nem voltatok kíváncsiak a tapasztalataimra :oops: !

Kép

Kép
mzx
 
 


Bocsi, álandóan=állandóan.
A babatörülközőből a 100*100-asra céloztam, mert a 140*140-es kb. 85 centis magasságtól kell csak, addig nem találod benne a gyereket :).

Kép

Kép
mzx
 
 


Mni!

Én is csak az első 3 hónapban szedtem vitamint(Eelevit+folsav)az én dokim eddig mindig ezt javasolta,azt mondja utána nem fontos ha valaki elég változatosan és gyümi-zöldségdúsan étkezik.

Üdv,Jim újra itt :D

Kölyök!

A mell nyilalások szerintem tök ok,nekem is van és volt is mindkét terhességemnél.

Pété!

És mikor mész a Bolgárkerékbe??

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Mzx, szerintem tök hasznos dolgokat írtál, köszönjük!
A lábam tegnap este nekem is begörcsölt, éjjel 3-kor ültem az ágyban és masszíroztam, annyira fájt. :( Milyen kalciumot érdemes szedni?

KépKép
KépKép
mni
 
 


Én egy percig sem szedtem a magzatvédőt, nem javasolta a dokim. Nehéz eldönteni, hogy mi a jó, mert nekem 50-50 % az arány, hogy ki ajánlja és ki nem...(védőnő, orvosok, gyógyszerész, tapasztalt anyukák) Magnéziumot szedek, B komplex vitamint, folsavat, és min. napi 1 l bio, vagy vitamindús gyümölcslé. Azt tudom, hogy a terhesség utolsó 3 hónapjában ritkábban kell szedni a magzatvédő vitamint, mert ha nem, akkor lehetséges, hogy óriás-bébit fogsz szülni... Ezt viszont minden "hozzáértő" így javasolja...

Eszter! Na, jó, azért vannak kivételek! :wink: Bocsi, és köszi! :oops:

Panny! okt. 2-án megyek reggel a Bolgárkerékbe a 16 hetes vérvételre, és bejelentkeztem az UH-ra is. Remélem, hogy mostmár összejön, mert a párom 4-dik próbálkozása lesz, hogy végre láthassa Babócát.... :D Ezért kérdeztem, hogy mik a tapasztalataid, mert nem szeretném, hogy szegény kapjon 30 mp-et, hogy megnézze a képernyőn...
Köszi az info-t!

Kép
pété
 
 


Hali Csajok!

Mzx, jó olvasni tapasztalt anyukák írásait, hogy mi hasznos, illetve, mi nem! Én még kezdő vagyok a témában, de így talán jobban tudok szelektálni, az amúgy sem kis listából!

Kölyök, a mellfeszülés, illetve fájás nálam is csak akkor jelentkezik, ha ráfekszem. Méretben viszont én is bővültem már egy kosárméretet (ezt mondjuk nem negatívként élem meg :wink: !

Jim, üdv, újra köztünk! Sajnálom, hogy még nem rendeződtek a dolgaid :( !

Mni, a vitaminokról én nem igazán tudok nyilatkozni, mivel én eddig is a 'Nutrilite naponta' vitamint szedtem, és még most is! Kimondottan magzatvédő vitamint én nem is szedtem!

Eszter, Jó hétvégét!!

Pété, én majd reagálok az írásaidra! Nekem sem mindig reagálank a többiek a hozzászólásaimra, de én akkor is leírom a véleményem :lol: !

Kép
tand
 
 


Panny! Húúú, köszi, igen, mellnyilalás! ez a legjobb szó rá!
és most megnyugodtam, hogy normális. olyan furcsa érzés... :? gondoltam, hogy valami tejmirigyfejlődéssel kapcsolatos, de ha ez tök ok, akkor én is megnyugodtam. lehet hogy aktuális lenne egy nagyobb melltartó vétele....? ;)

Mzx, pont ezért kérte Eszter, és mi is nagyon örülünk neki, hogy aki már (tapasztaltabb) anyuka, ossza meg velünk, hogy mi az átverés rábeszélés. köszi a részletes infot!!! szval köszi :)
már jegyzetelem is :D

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Izé...őőő...hellooo :D Az a helyzet, h a tegnapi napom felét alvással töltöttem, a másik felében meg, amikoris felébredtem arra, h Tibi hazacsörtetett, elmentünk vásárolni, mert egy halom családi ünnep van a nyakunkon.

Patiii!!! GRATULAAA!!! Gyönyörű Norton babád van, komolyan! Elolvadtam.

Látom, kelengyelistázunk ;) Én is nézegettem már, nem is csak egy félét, de amennyit láttam, mind mást írt - na jó, persze a legfontosabb cuccok mindenhol ott vtak! Hát nem kevés cuccot kell majd beszerezni!

Jiiim!!! Welcome back!!! ♥ Örülök, h jól vagy, már nagyon hiányoztál nekünk! Gratula a 12. hét betöltéséhez így utólag is! Nem semmi, amin keresztül mentetek ebben az időszakban is.. és nem hiszem el, h tehénke vagy, bocs 8)

KépKép
lexus
 
 


Jééé :shock: 14 hetes vagyok 8) Pedig még csak most vtam 12 :shock:

KépKép
lexus
 
 


Mni, Kölyök!

Megvagytok! :D :D Üdv a többieknek is. Eddig csak az István kórházas topicot olvasgattam, mert ott fogok szülni, és ugyebár nem árt jó előre begyűjteni a hasznos infókat! :wink:

Magzatvédő: én a Hipp Natal Aktívot iszom minden második nap. Összetevőkben teljesen megegyezik az Elevittel, Gravidával, Centrummal, csak ennek 98% a gyümölcstartalma, nem tartalmaz gyógyszerészeti adalékanyagot és nagyon-nagyon finom is.
Egyébként amit még szednem kell az napi 3x1 Duphaston, 2x1 Magne B6, 2x1 C vitamin 500 mg, napi 1 Ferrograd Folic, napi 1/2 Tovita tabletta és kétnaponta egy E vitamin. Amikor elkezdtem, akkor cetlivel jártam, hogy meg tudjam jegyezni, de mára belejöttem :D

Évi

KépKép
kvaszeva
 
 


Tand! Köszönöm! :D Én sem adom fel, bár már 20-szor megfogadtam, hogy inkább csak olvasgatlak benneteket, de olyan rossz, hogy a környezetemben senki nincs, akivel megoszthatnám a tapasztalataimat, véleményemet. Vagyis meghallgatják, reagálnak, érdekli őket, csak nem érzik át úgy, mint Ti...
Úgyhogy hajrá! :wink:

Kép
pété
 
 


Szia Eva :)
jééé, most látom,milyen szép neveket választottatok!!! :)

mammaaamiiiiiiiaaaa, mennyi mindent szedsz! miért kell ennyit szedned? nemcsodálom, hogy nem tudtad fejbentartani!!!! :shock: :lol:

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Egyébként nálam most a favorit a "Topjoy Multiactive magnéziummal". Nincs ez a 100 % gyümölcslevekre jellemző fura mellékíze, és van benne Mg, C, E, B1, B2, B6, B12, D3 vitamin, Folsav stb...

Kép
pété
 
 


Szia Kölyök, örülsz nekem? :D

Azóta egy kicsit változtak a nevek, mert a Kvasz vezetéknévhez nem egyszerű ám utónevet választani. Most ott tartunk, hogy talán inkább Zsófia Kira vagy Botond Mátyás lesz. Mit szóltok hozzá??? És itt most mindenki véleményére kíváncsi vagyok ám!!! :wink:

Azért kell ennyi hülyeséget szednem, mert hormonkezelésekkel tudtam teherbe esni, illetve korábban volt méhnyakrákom és egy baba meghalt a 11. héten. :( Inkább beszedem, minthogy most bármi bajunk legyen.

Évi

Évi

KépKép
kvaszeva
 
 


Szia Eva!
Ez iszonyat sok, ezt én sem tudnám megjegyezni... :)
Pété nyugodtan írjál nekünk, sokszor nekem sem írnak, ma szerencsém volt, mert a vitaminokhoz mindenki hozzá tud szólni, de én sajna nem voltam a Bolgárkerék u.-ban, így nem tudtam mit írni. :)
Majd megnézem ezt a Topjoy lét. :)
Szia Lexa! Ha szépen megkérünk nem dobnál fel egy táblázatot? Már olyan rég láttuk... most 10 oldalt lapoztam vissza, de sehol sem találtam. :( Léccciii-léccii! :)

KépKép
KépKép
mni
 
 


Pété, Lexa
14 hét :lol: :lol: :lol: :lol:

(Pété én a múlt héten is vigyorogtam a hétfordulódnál :wink: )

Aranykavics
Katona élet... (apa katonatiszt)

Vitamin
Én kismamikbónak való multivitamint szedek és vasat... doktor javasolta...
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?