Új privát üzeneted érkezett!

Drabonmarcsi

Nagyon nagyon sajnálom!!..
mást nem nagyon tudok írni,nemhiszem h az vigasztalna Téged..
Ne haragudj...
Szóval nagyon nagyon sajnálom és remélem túl tudod tenni magad a történteken idővel!!!..

Kép
nikky
 
 


Rena10!

Kajo: Köldök alatt jobb oldalon
Kabo: Köldök alatt bal oldalon.
Ez nem a gyerek fekvését jelenti, pontosabban, ha köldök alatt van akkor mindeképpen fejvégű a fekvése.
Az oldal pedig az jelenti, hogy jobb vagy a bal oldalon hallható a szívhang. Ami arra utal, hogy befelé néz a baba, vagy kifelé fordul.
Ezt jól megírtam, tehát, ha befelé fordul, akkor a gerinced felé néz, ha kifelé fordul akkor a pocid felé néz.
Remélem érthető.

Ancsa

Kép

Kép
ancsa800418
 
 


Drabonmarcsi én se tudok mit írni! :cry: Nagyon nagyon sajnálom,együtt érzek veled!

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 

 
 

Köszi csajok hogy melletem vegytok igy egy poicit talán könnyebb
drabonmarcsi
 
 


Marcsi!

Nagyon sajnálom, ami Veletek történt! De ennek valamiért így kellett lennie. Biztos nagyon hamar fog a kis angyalkátok egy másik babócát küldenie maga helyett!!!

sch.judit
 
 


Mellszívó téma: én kipróbáltam párat, amíg beteg voltam. Először egy kézi Medelát kaptam kölcsön, hát annyira nem jött be, mert ugye állandóan rángatni kell. Aztán amikor már sz..ul voltam, kaptam egy kézi Aventet, de az már nem segített rajtam, pedig lényegesen jobb volt. Szegeden a Klinikán gépi Medela van, meg egy óriási fejőgép (nem kamuzok!!!). Aztán végülis drága Anyukámék vettek nekem egy gépi Medelát, és nagyon-nagyon meg vagyok vele elégedve. 5 ezerrel volt drágább (vagy csak 3-mal???), mint a kézi Avent. Azért jó, mert nem kell egész kézzel fogni, elég 2-3 ujjal, és akkor 1,5 :lol: kezem marad arra , hogy masszírozzam a cicimet. Szóval én csak dícsérni tudom, mondjuk használom is minden szopi után,sőt néha még gyakrabban is, tehát nálam ki lett használva.

sch.judit
 
 


Drabonmarcsi

Együtt érzek veled és nagyon sajnálom. Tudom mit érzel, én is átéltem... :( Próbálj megnyugodni, és minden erőddel a másik két gyerkőcödre koncentrálni. Bennük keresd az örömöt és a vígaszt!!!!!!!! Ezt csak így lehet "túlélni". Én is ezt tettem. Próbáldd az eszeddel nézni a dolgokat, és nem a szíveddel. Ez nagyon nehéz, de talán könnyebb feldolgozni ezt a tragédiát akkor, ha tudod, hogy nem lett volna szegény egészséges, és ha mégis megszületett volna, neked az ő szenvedéseit végig kellett volna nézned, és talán a tehetetlenséged, hogy nem tudsz neki segíteni ,sokkal jobban fájt volna mint az, hogy nincs többé.
De azért még lehet hogy valamikor csatlakozol újra hozzánk? Várni fogunk !!!!

berzkat
 
 


MARCSI! Nagyon nagyon szoritok neked hogy mihamarabb sikerüljön feldolgozni a történteket!
Vendég
 


Marcsi!

Fogadd öszinte részvétemet!!!
Tudom mit érzel,most én is gyászolok.Két hete halt meg az imádott nagymamám,aki végülis az anyukám volt,mert ő hozott haza a kórházból,ő nevelt fel,és most az utolsó pillanatig együtt voltunk :cry:
Tudom ez más mint egy gyermeket elvesziteni,de én is azzal nyugtatom magam,hogy mamámnak jobb igy,mert 10 éve fekvő beteg volt már,és az utobbi pár hónap az elég fájdalmas volt neki fizikailag,nekem lelkileg.
Bizonyára van oka annak,hogy a babád elment,és tényleg az éltessen,hogy egy uj kis jövevény,ha feledtetni nem is,de csillapitani fogja a fájdalmadat.
Tőlem most elvett egy embert akit mindennél jobban szerettem,és ad helyette hamarosan egy másikat.Igyekszem erős lenni,és nekem is van már két meglévő csemetém akik miatt nem készülhetek ki,ami talán annyira nem is baj.
Én egész életemben attól a pillanattól féltem,hogy meghal a mamám,és pont most bekövetkezett,de hiszem azt,hogy ez okkal történt.És hidd el látnak minket,a babád is,és lehet,hogy a kis lelke ujra,egy másik időpontban fog hozzád leszületni.Talán most nem volt itt az idő.Ha pedig beteg lett volna az neked is rossz lett volna,de neki méginkább.Én is sokszor voltam tehetetlen mamám fájdalmával kapcsolatban,és szörnyü volt,hogy segitséget várt,de csak a tehetetlenségemet látta.
Sirj,ha jól esik,én is azt teszem,és hidd el az idő minden sebet begyógyit.
Ne haragudj ha sok baromságot irtam,de azt gondolom,hogy ebben az esetben az a legjobb ha megtanuljuk elfogadni a szomorú tényeket.Kegyetlen az élet. :cry:
De lásd a fényt az alagut végén :) Jó?

A többiektől bocsánatot kérek,hogy ilyenekkel ronditom azt a topikot ami pont az ellenkező dolgokról szól.

Kép
dorcacs
 
 


Hoztam nektek új képeket kisfiamról: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Marcsi, borzasztó ami veled történt, nagyon-nagyon sajnálom, de csak azt tudom mondani mint már páran elöttem, hidd el ennek valamiért így kellett lennie! Talán tényleg beteg lett volna és akkor az még rosszabb lenne! Próbálj meg a gyerekeiddel vígasztalódni, hogy ők ott vannak, és egészségesek, és hidd el hamarosan lesz babád aki kárpótol majd mindenért! Kitartás!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Igen én is úgy tudtam h nem szabad már Magne-t szedni, ezért is csodálkoztam amikor mondta a doki..ezek szerint nagyon képben van..(Amúgy már régóta nem szedem.)
Barbamami
Te milyen calciumot szedtél és hányszor egy nap? Mert én most Béres filmtablettát vettem abból napi 1-et kell, az elég szerintetek?
Az Elevitet ettől függetlenül én is szedem végig.
Amúgy szerintem nálunk a klinikai UH a legelső beírt adathoz viszonyít, mert már szinte az összes UH-n jóval nagyobb értéket mérnek, mint amennyi hetesnek voltam ott számontartva, mégsem módosítanak rajta sosem. Sőt az egyiknél a femurérték annyira magas volt, h inkább kevesebbet írtak be az asszisztensek, mert azt mondták h annyit nem írhatnak be..csodálkoztunk is a párommal (ő is bent volt) h ilyet is lehet???Hát mindenesetre nálunk így működnek a dolgok..
Drabonmarcsi
Én is csatlakozom az előttem szólókhoz..Nagyon sajnálom ami történt... :cry: :cry: :cry:
Vendég
 


Ma amúgy voltunk apás szülés tanfolyamon és tök jó volt..
Érdekes dolgokat mondtak el, levetítettek egy filmet egy szülésről, ami még jobban rádöbbentett mi vár rám/ránk nem sokára és hát ettől egy kicsit kezdek parázni..
Állítólag mostmár az új eügyi módosítások miatt nem tartják bent annyi ideig a kismamákat, ti erről hallottatok vmit? Jó nem mintha mindenki annyira bent szeretne maradni, de azért mégiscsak jobb ha ott egy ideig felügyelet alatt marad az ember, minthogy kivágják 2 nap múlva és otthon lesz a babával/mamával valami. Szerintetek nem?
Jövő héten fognak a köv. alkalommal végigvezetni bennünket, akkor legalább látni is fogjuk hova is kerülünk..
Ja és még egy kérdés hozzátok:
Ti milyen esetben hívnátok ki a mentőt magatokhoz? Mert nekem a védőnő azt magyarázta ha a magzatvíz elfolyik csak mentő szállíthatja az anyukát (a baba egészsége miatt), a többi esetben viszont lehet saját kocsival. De itt azt mondták h végülis minden esetben be lehet menni saját kocsival, kivéve ha nagyon vérzik az ember, vagy ha nagyon rosszul van. Na most akkor hogy is van ez? Mert az az igazság h én inkább ragaszkodnék ahhoz h a párom bevigyen, minthogy mentővel kínlódjon az ember...
Vendég
 


Timcsi:
Jaj,ez a "ha elfolyt a magzatvíz,csak mentővel lehet bemenni" akkora hülyeség,hogy elképesztő. Már bocsi :oops: .. Akkor kell mentőt hívni,ha véreznél,mert az lepényleválást jelent,és bele is halhatsz,akár 15 percen belül. (Ez most komoly volt!) Az egyik barátnőm októberben a 32. hétre szült,mert egyszercsak (vasárnap hajnalban..) levált a méhlepénye. 10 perc alatt 3 liter vért vesztett,ha nem mentővel mennek a kórházba,be se ért volna..
A magzatvíz elfolyása után FÜRÖDNI,és szexelni nem szabad a fertőzésveszély miatt.(Na,hát nem tudom,nem mintha pont szexelni lenne kedvem,miután elfolyik a magzatvíz.. :roll: ) És persze mindjárt irány a kórház. Azt az időpontot mindenképp meg kell jegyezni,MIKOR folyt el,(vagy mikor kezdődött),mert az elfolyástól számított 24 órán belül meg kell születnie a babának. Annyi időn belül csak beértek a kórházba mentő nélkül is..
(Ezeket azért tudom,mert a fiammal úgy indult a szülés,hogy elfolyt a magzatvíz. Utána 2 óráig még meg se indultak a fájások. Szegény férjem 170-nel repesztett a kórház felé,mindenkit ledudált,iszonyú ideges volt,hogy beérjünk. Én meg jókedvűen vigyorogtam,se fájás,semmi..)

Megmondom őszintén,a calciumot nem rendszeresen szedem,csak úgy 2-3 naponta. Még a gyerekeknek lett felírva Calcimusc ampulla,abból iszom meg 1-et,1-et. De tökéletesen jó a Béres,legalábbis szerintem..

Benntartás..
Hát,én legszívesebben már másnap hazamentem volna,de sajnos tényleg az anya és a baba érdeke,hogy 3 napot bent legyenek. Eleve a baba a 2-3. napon sárgul be,és attól függően,hogy mennyire,kék fényes kezelés is kellhet. Namármost,ezt ugye otthon nem lehet..

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Timcsi:
Ez a vérzés dolog persze nem azt jelenti,hogy ha kicsit vérzel,az halálos..Kicsit azt hiszem,drasztikusan írtam,bocsánat.. Ha NAGYON vérzel,csak akkor kell a mentő..igazából ennyi...

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Marcsi!
Nincsenek szavaim! Csak könnyeim! Nagyon sajnálom Téged, Családodat. Babád már pici angyalka lett és vigyázni fog rád fentről!
fenix
 
 


Timcsi:
Azt mondták nekünk anno, hogy leghamarabb 3 nappal a szülés /természetes szülés/ után engedhetnek haza.. És nem a mama miatt, hanem, első sorban, baba miatt.. Mert, pl., a szívükben vannak olyan „alkatrészek” amik csak magzat állapotában használnak, és amik születés után elhalnak, vagy elzáródnak… ez 72 óra alatt történik meg… Így csak az után lehet haza menni.. mert csak 72 órát betöltött babánál lehet teljes mértekben kizárni szív rendellenesség kockázatát… Na és hasonló dolgok miatt…
És a mentőkről meg azt mondták, hogy ha elfolyt a magzatvíz, akkor mentőt kell hívni…
Különben ez az új rémálmom… minden éjszaka azzal álmodok, hogy most HOL fog elfolyni a magzatvizem..
Az előző rémálmom az volt, hogy szülök, és nincs meg az apasági nyilatkozat, és a gyermekem volt férjem családi nevét kapja… De mióta megvan az apasági nyilatkozat. kénytelen voltam kitalálni új rémálmot magamnak :lol: :lol:

Kép

Kép
fenix
 
 


Sziasztok!

Nemrég értünk haza!
A pocaklakóm ma nagyon nagyon lusta volt az egész NST alatt!
De ma nem produkáltam semmit,csak egy egyenes vonal lett a vég eredmény!De most azt mondom hogy nem is baj mert közölte velem a dokim hogy péntektől keddig nem lesz itthon!De bemutatott egy másik dokinak akivel úgymond együtt dolgoznak,hogyha mégis az ünnepek alatt szeretne kibújni a pocaklakóm akkor őnála fogok szülni:Ránézésre normálisnak néz ki!:)
Úgyhogy csak jövő szerdán szeretnék szülni! :lol: :D :D
De megvizsgált és a méhszáj zárt csak meg van rövidülve.
Szoritsatok léccciii hogy szerdáig kibírjuk!!!!!!:)

Benkoka!
Mi volt ma veletek??? :?:
Pocis képeket kérem!!!!!!! :!:

Marcsi!
Én is csatlakoznék az elöttem szolókhoz.... Nagyon sajnálom ami veled történt!!


Íme a megígért pocis kép!!
Kép


Pussz mindenkinek!
Vendég
 


Dicamama szép nagy már a pocid bírod még?
Hát csajok ritka pocsékul vagyok ma. Minden bajom van ha lehet így írni, fájt ma a hasam a hátam ,szédülök egész nap. Az ágyba alig bírtam fordulni, és nagyon sok a savam. Bocsi hogy ennyit panaszkodok remélem holnapra elmúlik mert még sok van hátra és remélem nem lesz ilyen minden nap.

Kép
rena10
 
 


Timcsi

Ez a magzatvíz-mentő elég érdekes téma. Én úgy tudom, hogy ha a baba harántfekvéses, abban az esetben kell mentővel bemenni a kórházba magzatvízelfolyás esetén. Ilyenkor a babaa víz hirtelen csökkenése miatt előreeshet ha függőleges helyzetben vagy , és a köldökzsinórban megfulladhat. Ezt azért tudom, mert a barátnőmnek harántfekvésű volt, és az orvos külön felhívta rá a figyelmét.
De sima fejvégű fekvésnél már úgyis beékelődik a feje a helyére a szülés elött. A kórházban is ha burkot repesztenek, és elfolyik a magzatvíz, mindent csinálhatsz. Akkor miért ne mehetnél be autóval? Maximum ha nagyon messze van a kórház akkor megértem hogy mentő kel, merthát a szülés a víz elfolyása után felgyorsul.

berzkat
 
 


Sziasztok!

Három napig nem jutottam géphez, kicsit meg voltam fázva, nem mentem át anyuékhoz netezni. Hát, alig tudlak visszaolvasni benneteket.

Marcsi: Őszinte részvétem!Nem tudok semmi vigasztalót írni, remélem, a családod melletted áll és erőt ad!

Nagyon hasznosak voltak az infók, amiket írtatok a beutalóról! Ma megyek is a háziorvosomhoz kérni egyet!

Mellszívó: Kaptam ajándékba az anyósomtól (nagyon ari :) ) egy Avent Isis Q elektromos mellszívót, nagyon klassz, bár természetesen még nem próbáltam ki, csak annyi az infó, hogy az Elefáni bababoltban most akcióban van! Ja, és 7000 Ft-tal olcsóbb, mint a Kenguru goldban!

Valaki írta, hogy a 36.héten abba kell hagyni a magnéziumot, különben nem lesz méhtevékenység. Kérdésem: mi otthon mindig ásványvizet iszunk (Szentkirályit), és abban van magnézium, ha nem is eget rengető mennyiség. Nem akarom túlhordani a babót. Szerintetek térjek át csapvízre? Ti mit isztok? Válaszoljatok légyszí!
Egyébként az NST szerint a babám szépen mozog, jó a szívműködése, az én méhtevékenységem viszont nulla. A vérképem nem az igazi, van egy értékem, ami magas (alkalikus foszfataze), állandóan ellenőriztetni kell, nem emelkedik-e, mert ha igen, akkor baj van, azonnal meg kell indítani a szülést. Ettől van egyébként a viszketésem is, amitől már majd falra mászok!

Kép
Vendég
 


Jó reggelt! Látom ma mindenki jó sokáig alszik meg korán le is feküdt! :lol: Kicsit ellustultunk mostanában ,nagyon keveset írunk :( Nem is tudom mi lesz itt ha még 2-3 mami elmegy szülni! :( NAH MIND! Nekünk nem mondták hogy mentőt kéne hívni csak annyit ha elfolyik a magzatvíz akkor azonnal irány a kórház. Tegnap este rám is nagyon rámjött a para, iszonyuan görcsölt a hasam és baba és úgy lüktetett mintha neki is baromira fájna.De aztán eltudtam menni a wc-re (bocsi) és megszünt ,csak a kisdrágám nem tudott megnyugodni. Egész éjjel attól féltem nehogy legyen valami baja :( Dicamama nagyon szép formás pocid van :D ma lehet én is dobok 1 fotót csak apától függ mikor jön haza. Barbamami örülök neki hogy nem csak az én apucim olvasgat bele az írásunkba,látom az már ilyen kispapa szokássá vált :D A multkor azt mondja nekem mutassam meg a vonalzóm mert már olyan régen látta,nah mikor meglátta milyen kevés hely van rajta ,füligért a szája hogy már milyen nagylánya van!!!! :D :D :D Nikky szerintem nagyon jó ötlet lenne a babák születése után össze hozni 1 talit . Nah és nem is figyeltem hogy te a mellettünk lévő kerületben laksz.Ráadásul mi a 20 elején a Gubacsi uton lakunk(3-as vili végállomása) szóval közvetlenül a 9 mellett.Csajok nem tudom ti hogy vagytok vele de nekem hogy már jobb idő van nincs 1 göncöm se amit felvegyek. Borzalmas !!!!! Olyan hófehér vagyok hogy Hófehérke elbújhat mellettem na meg a sonkákról nem is beszélve.Már nagyon rámférne 1 kis igazitás : 1 kis szoli,kis fogyókura nah meg pár szép ruci valami csini :lol: Remélem nem csak én vagyok ilyen rossz anya hogy ilyenkre gondolok :oops: Csak a 9 hónap alatt sikerült eltraplisodni!!!!!!!
Vendég
 


bacsbern

nekem sincs semmi olyan cuccom a melegebb napokra,amit felvehetnék.a mentő szine hozzám fekete,ha a cicitartút magadon hagyod,meg pocit takarsz,mehetsz heti 1 szer 5 percre szoliba,a doki mondta.csak ne napozz.de a johnsons barnitós testápoló is jobb,mint a fehérség......ma be is kenem magam.....

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Bacsbern!!!
Fájós témával kezdesz kora reggel!!!!???? :shock: :lol:
Hát igen… színek… voltam pedikürösemnél… és általában olyan jó mutat a lábujjaimon ez a barnás lilás lakk… igen, csak általában nem vagyok hófehér… most úgy néz ki a lábam, mint egy hulláé… oszlásnak induló valami :roll: … tragédia…
Egyszer voltam szoliban.. a leggyengébbik fokozaton…6 percig… aha… aztán 3 heten keresztül úgy hámlottam……. Pfff… undorító volt… /pedig régen…. :cry: /
Ruhák… nos 9 hónapja nem vásároltam magamnak semmi új rucit… /terjesnadrág nem számit mert undorító/ Utalom AKCIÓ kiíratott a kirakatban… Kerülöm a kedvenc shopokat.. mert csak sírna a szívem…. Szóval nem egyszerű… Persze időnkénti vásárlási kényszeremet kiélem Babának vásárolva… no de már annyi ruhája van… hogy kénytelen voltam azzal is leállni…

Na.. rendesen kisirtam magam!! Megyek reggelizni!!! :D

Találka ötlete zseniális!!!!
3 villamos nálam is jár :wink: ... Jaj.. és ma megyek vele Árkádba!

Kép

Kép
fenix
 
 


Sziasztok!

Bocs,hogy nem írtam este,de a tegnapi napom egyenlő volt a nullával!

Dica:Úgy kezdtük,hogy már a ctg-nél várakozni kellett,mert az afp-sek fontosabbak voltak.Aztán végre bejutottunk,ott meg kiderült,hogy a csaj egy olyan ctg-re tett fel,aminek rossz a fájásmérője,úgyhogy csak a baba görbéi vannak meg.Mondtam a csajszinak,hogy pedig én pont a fájásokra lettem volna kíváncsi,erre ő,hogy hát arra most ne legyek!
Utánafel kellett mennem a dokihoz elvileg uh-ra,voltak a váróban vagy 25-en.De a doki múltkor azt mondta,nehogy végig üljem a sorom,kopogjak be.Így is történt,csakhogy ez azt jelentette,hogy megnézte a ctg-s papírom,megkérdezte,hogy nem szülünk-e még és visz lát!Se ultrahang,se semmi vizsgálat,jövő héten találkozunk.Tök bunkó volt,nagyot csalódtam benne!Úgyhogy nem lettünk okosabbak a múlt héthez képest!
De látom Te sem arra számítottál,mint ami lett a vége.Nincs más hátra,ki kell várnunk,amíg a babók úgy döntenek,kijönnek!!!
A pocakod neked is jó nagy,én megítélni nem tudom,hogy leszállt-e már,de majd jönnek a többiek és megmondják!Én is teszek fel később!Bocs a sok panaszért,de nagyon kiakadtam!
Vendég
 


Hoztam reggeli képeket: :lol:

Gabika imádja,ha mellettem aludhat
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Szóval a beígért kép,adjatok tanácsot nekünk lányok!

Kép

A csíkokat ne nézzétek. :oops:
Vendég
 


Szia Marcsi!

Nagyon sajnálom, ami veletek történt. Együtt érzek veled, és nagyon sok erőt kívánok!
Meglátod egy másik angyalka kárpótolni fog. Én sem hittem el, de így lett. Tavaly novemberben nekünk halva született a kisfiunk a 39.héten. Borzalmas volt és a mai napig az, de már a pocakomban van az utánpótlás. Nehéz mindenhogyan, mert a félsz nem megy ki a fejünkből, de muszáj a lehető legpozitívabban hozzáállni a dolgokhoz. Nekem a férjem segít nagyon sokat, őbelőle merítem a sok-sok erőt, és energiát.
Neked is ezt kívánom!
Mielőbbi gyógyulást!
Vendég
 


Sziasztok!

Hát lányok,én egyféle módon igyekszem a fehérség,sonkák,és egyéb problémát orvosolni..,igyekszem minél kevesebbet a tükörbe nézni...Sőt,még a közelébe se kerülni..
Sajna,nálam az a tapasztalat,hogy erre a nyárra a szekrényben maradnak a kedvenc rucijaim..,majd jövőre beleférek majd. Igaz,hogy nem szedtem fel ANNYIRA :roll: sokat,de nem is megy le 1 hónap alatt... :?

Benkoka:
Óriási a pocakod!! Ezek a striák ki fognak fehéredni,hát,sajnos nem tűnnek el teljesen,de ez van :?

Boszibaba:
Naná,van esze! A Peti fiam is valósággal odavolt érte,ha az ágyban mellém vettem. De ne kapasd el nagyon...,mert sokkal több eszük van ám,mint amennyit az ember kinézne belőlük!!!
Nagyon aranyosak a képek! :D

Tényleg,képzeljétek,mit művelt az én okos tündér fiam! Néztük a tv-t a párommal,ráhajtottam a fejem a vállára. (Ritka pillanatok.. :roll: ) Odajött a Peti,és fülig érő vigyorral szemlélt minket. Odahajoltam hozzá,hogy megpusziljam,erre fogta magát,és visszanyomta a fejem az apja vállára,és megint fülig érő vigyorral nézett minket.
Most őszintén,ti kinéznétek ilyet egy majdnem 2 éves gyerekből???

Bacsbern:
Édesek ezek a kispapik :D. Tök jó,hogy ennyi minden érdekli őket,és nem utolsó sorban,a babának lesz a legjobb,hogy igenis VÁRJA őt az apukája,és félti őt is a mamájával együtt. Én néha ANNYIRA hálát adok a Jóistennek,hogy nem abban a korban születtem,amikor a szüleim férjhez adtak volna egy érzéketlen,bunkó pasihoz,a családi vagyon érdekében,és szülhettem volna vagy 10 gyereket a fejés,almozás,kenyérsütés és egyebek mellett.. És akkor annyi lett volna a férjemmel közös téma,hogy mennyit ellett a Böbe koca... Hát,szegény nők..

Edi:
Nem tudom,valamennyi magnézium minden ásványvízben van.. Talán nézd át a boltban 1-2-nek a leírását,hogy MENNYI van benne.
Azért egy minimális mennyiségtől semmi bajod nem lesz szerintem..

Tényleg,egy kérdés.. :roll:
Az egy dolog,hogy iszom a málnalevél-teát. Én egy nagyobb pohár vízbe egy evőkanálnyit áztatok bele. De ebből MENNYIT kell meginni egy nap?? 1x? 2x? 3x? Tudtok valami okosat??

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Na felhívtam a Schöpf Méreit,és még oda kell mennünk koponya és hasi vmint csípő uh-ra. 16án 13-14 között megyünk. Aznap kicsit erős lesz,mert 11:45re meg első tanácsadásra kell menni. :D

Barbamami persze nem kapatjuk el,heti 1-2 alkalom van mikor odavesszük. :lol:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Szép jó reggelt...

Tegnap nemtudom mi volt,de tök rámjött a para hogy szülni fogok..annyira fájt a derekam és nem akart elmúlni,beültem egy kád melegvízbe,nem múlt...rendesen beparáztam,de egy fél óra múlva enyhülni látszott a dolog..betett nekem az eső,vizsont baromi sokat keményedett a pocim is közben,meg ma is...mondjátok hogy már közel van!!! :roll:

Szépség,szoli,vásárlás
Hááát iiggeeen,már írtam én is hogy nekem ezek közül leginkább a szoli hiányzik..úgy vtam vele hogy kibírom simán a 9hónapot,de azért ez nem sima.. :cry:
Annyira jót tenne a lelkemnek egy 20perces barnulás,de mostmár úgy vagyok vele hogy kibírom vhogy aztán Reszkessen az összes szoli,mert megyek színt szerezni... :lol: hogy néznék ki a fehér kis kosztümömben Dóri keresztelőjén hulla fehéren????

Bacsbern
Attól lennél jó anya mert szültél egy gyereket és utána elhagyod magad???Sztem nem..azért nem vagy rossz anya SŐT,sztem becsülendő dolog gyerek mellett még magadra is időt fordítani,legyen az edzés,vagy csak szépítkezés,és sztem nagyon is fontos a párkapcsolatodnak is..meg nekem mondjuk alapvetően fontos ez a rész..a saját lelkemet nyugtatom meg vele és kiegyensúlyozottabb vagyok ha jól érzem magam a bőrömben..!!!hát ez mostanában-1hete kb-egyáltalán nem mondható el rólam sajna....ezért várom már úgy a végét...tudtam h nehéz lesz,de ennyire... :roll:
Szóval nem vagy egyedül és nem vagy ezért rossz anya,legalábbis az én szememben egyáltalán nem... :wink:
Na akkor megbeszéltük,szülünk aztán randi a kis lurkókkal mondjuk a Zaraban :lol: :lol: :wink:

Magzatvíz elfolyás
Ha nem fordult be még a gyerkőc és elfolyt a víz akkor rögtön vízszintesbe kell vágni magad,majd hívni a mentőket m a köldökzsinór becsusszanhat a baba előtt és az nem túl jó.. :cry:
Ha befordult a babád és elfolyik a magzatvized,semmi gáz,mehetsz nyugdtan kocsival,van időd!!
Én így tudom..
Viszont azt tudjátok hogy állítólag ha mentőt hívsz és egyébként nem kértél arra az időpontra mentőt magadnak akkor Te mondhatod hogy ebbe és abba a kórházba akarod hogy vigyenek m ott van az orvosod,állítólag leszarják és az illetékes ügyeletesbe visznek bármelyik is legyen az...
na most hogy ez így működik-e nemtudom gyakorlatban,de ezt a papás órán mondta nekünk a nő..
szóval azt mondta ha nincs saját autó,mindenképp foglaltassatok mentőt arr a napra,a dokinál kell kérni vmi papírt kitölteni és kérni a mentős beszállítást!!!

Kép
nikky
 
 


Barbamami
Málnalevéltea:
Nekem azt mondta a szülésznőm h először csak 2dl igyak aztán nézzem meg okoz-e vmi hasfájást hasmenést,m előfordulhat sajnos,ha semmi jele ilyesminek akkor emljem az adagot másnap 4dlre így tovább úgy kb 1l-ig,és az elég egy nap!!!
szóval én így iszom,már 3 nagy pohárnál tartok,de kezdem megszokni :wink:
Minél többet nyomsz magadba sztem annál jobb hatása lesz..leglábbis remélem!!!! :D

Kép
nikky
 
 


Hát Nikky,ha ilyenek vannak,akkor egész biztos,hogy nem marad benn a kiírt időpontig!! Holnap látom be is töltöd a 37. hetedet (pont egy hét van közöttünk!! :D ),úgyhogy holnaptól egész nyugodtan kijöhet,ha akar,nem is lesz már koraszülött! :D
De azért nagyon vigyázz magadra! Csak semmi lépcsőzés,meg bármi ilyesmi!
Én részemről úgy vagyok vele,hogy a húsvéot mindenképpen megvárnám.. Valahogy nem szeretném pont AKKOR berángatni a dokimat meg a szülésznőmet dolgozni.. :roll: De keddtől jöhetne.. :D
Tényleg,nem jöttök a Patakiba a hét végén véletlenül?? Van egy olyan sanda gyanúm,hogy ez lenne az utolsó pocakos hétvégénk.. :D

Na,megyek is málnalevél teát csinálni :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Ja,Benkoka!
Szerintem elég lent van már a pocid! Nagyon úgy néz ki,hogy leszállt már a buksija! :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


barbamami

Igen pont egy hét.. :D
Remélem h igazad van..a próféta szóljon belőled..
Hát a lépcsőzés még ha akarnám se menne sztem..egy nagy kaki vagyok ilyen téren..nemistudom nem baj ez h így eltunyultam??Hogy fogok erőt meríteni a szüléshez?Azért kell oda is vmiféle állóképpesség,de ha már a porszívózástól és a felmosástól is ki vagyok 2óra után,mit csinálok majd a szülőszobán???
Pataki..
Figy mehetünk most is én benne vagyok..nemhiszem h rá kéne beszélnem a férjemet :lol: nyitva van??Csak ebben nem vagyok bizti..végülis szombaton miért ne lenne nyitva??
Na ha hazajön a férjem megbeszélem vele,de a szombat dun sztem jó nekünk!! :lol:

húú most hívott egy bnőm h azt álmodta h azt mondtam neki h jövőhét kedden fogok szülni tutira!!szóval hívott h pakoljak össze,m neki mostanában bejön miinden..na majd meglátjuk,kiváncsi vagyok :lol: és remélem igaza lesz!!

még ki se vasaltam ezeket az anyukám által szerzett "cseh pelenkákat"..van kb 30db!!Szval akkor nekiállok...

JUUUJ és látjátoka dátumot jövőhét pénteken???PÉNTEK 13!!!!!Na az is nyerő nap lenne..sztem poén!!! :lol:

Kép
nikky
 
 


Niky:
Gondolom,mivel nem most jártok először ott,láttatok már egy párszor kilométeres sorokat kígyózni a fagyispult előtt.. Namármost,szerintem egyszerűen öngyilkosság lenne a részükről,hogy húsvétkor,amikor mindenki otthon van,és 20 fokot ígérnek..,ne lennének nyitva.. Szombaton meg egész biztos nyitva van. Én úgy kb. 30 perc sorbanállást minimum jósolok.. :roll:

A szülési állóképesség miatt szerintem ne aggódjál. Valahogy egyszerűen MUSZÁJ csinálni ott a dolgokat,a szervezeted nem fog hagyni más választást.. :roll:
Na,menjünk kedden szülni!! Én benne vagyok :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Hát ahogy látom elég különbözőek a vélemények a mentős szállítással kapcsolatban..de azért összegezve én akkor hívnám ki, ahogy Barbamami írta, nagy vérzés esetén. Én úgy tudom h eddig fejfekvésű volt mindig a bébim, abban meg csak bízni tudok h észreveszem ha behelyezkedett...
A ruhákkal én is u.úgy vagyok, mint ti. Utálom a terhes szerkóimat!!! Úgy állnak rajtam mint tehénen a gatya, legalábbis én úgy érzem:-)... Bár a párom már az elején megjegyezte nem kell divatbemutatót csinálni a terhességből, én meg vissza is vágtam h azért igénytelen nem leszek!!
Nagyon hiányzik a szoli nekem is!! Most h volt egy kis jó idő alig vártam h kiülhessek "napozni" így legalább az arcomnak lett egy kis színe (még jó h kertesben lakunk).. :D De a testemet inkább hagyjuk...
A hajam is eléggé lenőtt, de ma gyorsan vettem egy festéket úgyhogy anyut megkérem h melírozza még be "utoljára" hátha a szőke-feeling kicsit fel fog dobni :D
Amúgy ahogy észrevettem nagyon sok ember szereti osztani az észt a terhességgel kapcsolatban, aztán mint kiderül oltáribbnál-oltáribb hülyeségeket tudnak mondani!! Pedig laikusan az ember azt gondolná h a védőnő, orvos, stb.. már csak ért hozzá, aztán kiderül h mégsem...
Fénix
Rémálmok? Hát azok nekem is mindig vannak.. Eddig a hiányzó cuccok miatt aggódtam..aztán most azon h vajon mennyi időm lehet még hátra meg, hogy fog alakulni a szülés, a párom itthon lesz-e pont v. melóból fog hazarohanni és stb-stb... Szóval nem vagy egyedül...
Vendég
 


Amúgy nem tudom ti hogy vagytok vele de én tisztára kattant kezdek lenni..legalábbis amit ma műveltem, ezt bizonyítja..
Szóval vettem szoptatós melltartót 2 db-ot, az egyik 1500 körül volt a másik akciós, olcsó:400 forint.. Szóval a pénztáros mind a kettőt akciósnak tulajdonította és úgy is adott vissza a 2000 forintomból..
Erre én megszólalok: hogy szerintem nem jól adott vissza.. (Persze egyből rájött a pénztáros h ő nem számolt jól..)
Normális vagyok szerintetek??? Mert szerintem nagyon nem!!!
A párom persze egész úton ezen morgott h hát ő mostmár igazán nem érti mi lelt engem h szóltam..Dehát még én sem értem magamat a saját pénzem ellensége lettem ott hirtelen, annyira kitört belőlem a becsületesség..Oké tudom h nem egy nagy összegről van szó, de valahogy egy jó ideig rendesen bántott a saját magam hülyesége...
Úgy látszik a terhesség behülyített :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Marcsi: Nagyon sajnalom, ami tortent, kivanom neked a legjobbakat, es a csaladod ugyis a legjobb tamasz lesz majd!!!

Bacsbern: Ruhak... Aha, szoval szted az en szivem nem szakad meg a tavaszi kollekcioktol? Oda se merek mar nezni. Nem vagyok egy nagy shoppingolo, de azert birnek mar 1-2 jo cuccot magamon latni.
Persze trukkok vannak: vettem mar tavaszra-nyarra 1-2 felsot. Mell alattig huztam fel, a tobbit meg elkepzeltem. :D

Barbamami: Edes lehet ez a te Peti fiad, tok elkepzeltem, amit irtal. Ezert eri meg minden: a gyomorsav, a legszomj, a fajdalom es persze a tiramisu-bojt. :wink:
Amugy kepzeld, ma eljutottam vegre a keresztszemeseimmel a kepkeretezohoz. Remelem elobb elkeszul, mint Luca kijonne. :|

Edi: Megneztem, a mi asvanyvizunkben 2 literben van annyi Mg, mint 1 Magne B6-ban. Hat, ne CSAK asvanyvizet igyal!

Timcsi: A terhesseg sztem is hulyit, ezt azert eleg rosszul is viselem, de ennel mar csak az rosszabb, hogy szinte minden kiesik a kezembol. Es a fold meg olyan messze van :(

Ez a Husvet most mindenkinel vizvalaszto, mindenki ki akarja huzni - talan csak Johanna nem :)
Amiota tudom, hogy kivul, kozepen es belul is nyitva a mehszajam, meghozza 2-essel, mar en is parapiri vagyok. Fekszem is sokat, azert is jovok ritkabban.

Na, hosszura sikeredtem, elhuzok most mar. Csao

Kép
Kép
-macsek-
 
 


Sziasztok! Még mindig a nagymama:)Talán holnap lesz már internete Johannának is. Egyelőre semmi..holnap megy ujra CTG-re.Ő sokkal nyugisabb mint én:))Mindekinek szép ünnepet, jó pocakosodást és könnyű szülést:)

Kép
babzsák
 
 


Hello Lányok!

Hát, már rég jártam felétek, jól meg is lepődtem, hogy milyen sokan vannak már a "végén"!!! Kitartást, és sok türelmet kívánok Nektek, és már nagyon várom, hogy ki lesz a következő! :wink: Ja, ha elfogadtok egy tanácsot: ha el tudod érni azt az állapotot a szülés előtt pár héttel, hogy nem félsz, inkább csak tartasz, vagy kíváncsi vagy, mert ismeretlen új dolog fog történni Veled, akkor szerintem minden könnyebb!!! Nekem ez a felfogás nagyon sokat segített...elég hamar meg is lett Bálint! :wink: Ja, és bármikor szülnék újra, annyira mély élmény maradt meg bennem! Persze csak jó!!! Ne féljetek minden rendben lesz!
Akiknek még kicsit több van hátra mint előre: sokat pihenjetek, aludjatok, kényeztessétek magatokat és a párotokat! :wink:
Jó egészséget Mindenkinek!

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Babzsák és Babzsák Mami: drukkolok, hogy minden rendben legyen. Úgy tűnik Samu nem siet el semmit...nyugis gyereknek tűnik. Reméljük kint is nyugodt lesz! :wink:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Sámuel unokám ma hajnalban/ ápr.6./ megszületett, 4080gr és 53 cm-rel.Jól vannak, egészségesek.Részleteket majd Johanna ír:)

Kép
babzsák
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!

Benkoka!
Hát igen,kénytelenek vagyunk várni! Csütörtökön megyek újra CTG-re, ha addig nem lesz semmi!
Képzeljétek, tegnap délután alig bírtam bármit is csinálni mert a derekam annyira beállt. Kiegyenesedni nem bírtam, úgy mentem mint aki bevan sz...rva! Mostanra hogy pihentem már türhetőbb, de most is fájdogál azért!
Bocsi a sok panaszkodásért!!! :oops:


Babzsák!
Hatalmas gratula Samu babához! Jó egészséget és sok tejcsit kívánok!!


Szép napot mindenkinek!
Vendég
 


BABZSÁK (és babzsák nagyi):
Szívből gratulálok!!!!!! Óriási baba lett!! Remélem,jól vagytok,és nagyon-nagyon sok boldogságot kívánok nektek!!!

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Babzsak! Hurra!
Csodaszep Husvetot hozott nektek ez a "kicsi" fiu, szivbol gratulalok, es sok egeszseget kivanok nektek!!!

Kép
Kép
-macsek-
 
 


Krisy, csak szolok, ha erre jarsz: Te vezeted alistat :wink:

Most irany a CTG, alig aludtam, az a fixa ideam, hogy majd jol bent tartanak egy ilyen vizsgalaton. Pedig en itthonrol akarok bemenni! Azt ugy el birom kepzelni: Fajasok merese, szunetekben keszulodes az indulasra, apa nyugtatasa, stb...

Kép
Kép
-macsek-
 
 


Sziasztok Lányok!

Előszőris nagy nagy gratula a kicsi Samuhoz. Jó egészséget és rengeteg tejcsit kivánok. Várjuk a képeket és a szüléstörténetet. :lol:

Igen Macsek én vettem át az első helyet, de szerintem lesznek egy páran akik megelőznek a jelenlegi állás szerint. Úgyhogy hajrá lányok.
Mi kedden megyünk doki bácsihoz akkor majd irok részletesebben, hogy hogy állunk.

Mindenkinek kellemes húsvéti ünnepeket!!!!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


ISTENEM BABZSÁK-BABY GRATULÁLUNK!!!
Na jó JOhanna Neked is :lol:

Már annyira vártam ezta hírt h úgy örülök mintha én szültem volna... :D de kis édes hogy kivárta minden rendben legyen idekinnt..és milyen hatalmas..nagyon kiváncsi vagyok Johanna milyen volt a szülés!!!Főleg hogy hát nem mondom,szép kis súllyal született..
de jó..
Na induljon az a babaeső,vagy mindenki várni akar húsvét utánig??
Krisy,Dica,Benkoka...hajrá,hajrá...fogyatkozzunk!!!! :lol:

Barbamami
nem jó a szombat m vmi jegyet kaptunk egy artista előadásra pont szombatra,csak nemtudtam még róla..
de vmikor a vasárnap is jó sztem..bár aznap kirándulni mennénk,de arrafele nincs vmi érdekesség amiről nemtudok??akkor útvonalat változtatunk:)

Ma megyek felkapom a streptococcus eredményem dun..remélem negatív lesz..drukkoljatok

Kép
nikky
 
 


Zsana

Jó olvasni h így látod..köszi a bíztatást!!Írhattok még ilyeneket..és annak örülök a legjobban h máris szülnél újra...m eddig mindenkitől azt hallottam 1-2év beletelik mire újra neki "merek" majd állni...hát ez meg nem túl bíztató..
szóval én úgy vagyok vele h egyrészt várom h végre vége legyen ennek az állapotnak m sztem-legalábbis számomra ez már tényleg terhes-meg nagyon nagyon szeretném látni a lányomat...de azért ott motoszkál a kiváncsiság is bennem..félelmet én nem érzek,de valamennyire tartok a dologtól azért..nemtudom hogy mit is érzek pontosan..tök fura..remélem nem vagyok egyedül a hülye kavargós érzéseimmel...

Ja és egy hülye kérdés azoktól akik már szültek..
Ha jönnek ezek a fájások meg úgy egyáltalán vajúdás alatt érzed mozogni lefele a babádat vagy bármerre??Szóval akkor is mozog vagy akkor Ő már nem annyira??És hogy vajúdás alatt "csak" görcsölgetsz vagy érzed ezt a szokásos szeméremcsonti őrült fájdalmat is állandóan a tágulás hatására??

Kép
nikky
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: