Új privát üzeneted érkezett!

Megjöttem, csináltak flowmetriát, minden oké. Juli mostmár nálunk is a kijáratnál topog (idézve Panndit:) ), alsó húron 4,5 kiló a csöppség.
Hétfőn megyek újra. Nagggyon türelmetlen vagyok.

Andrejja már biztos kezében tarthatja a kislányát.

Tinus én már nem is tudom követni ki szült meg és ki nem, olyan gyorsan pörögtek az események mostanában.
Mi hárman akkor még tuti egyben.

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


---------------------------------------------
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kisbarack01 2011.06.18 18:57-kor.
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Csak most vettem észre, hogy hajnalban írt Andrea.

Kriszti szívből gratulálok Nektek!!!!!!!!

Gyorsan túl lettél rajta.

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 

 
 

csajok!:( tegnap fél 5től este 11ig ment a szenvedés....20 percenként-fél óránként cicire tettem nem volt más megoldás,és soha nem aludt el:(((( fél 11kor mondom lemérem mennyit eszik hát akkor 20at....gondoltam adok neki lefagyasztott tejet,mert 2 mellemből szoptattam már de úgy láttam nem jön,meg tiszta vízszerű. benyakalt 50et cumisüvegből és utána kidőlt, és kakilt csomót, ja előtte már tök régóta nem..gondolom nem volt annyi a kaja mennyiség h tudjon kakilni. utána békésen aludt 11től fél 4ig, aztán ott jót szopizott 70et és aludt 7ig. nagyon nagyon ki voltam már, és vagyok is idegileg. előbb azaz délbe ugyan ez volt szopizott, utána kaki büfi volt, de még se aludt ette a kezét egyfolytában, 40et evett, cicire tetem megint, de fél órát rajta volt de egy milit se evett. megint adtam neki fagyasztottat, evett még 40et....cumival végül elaludt,most elvitte tesom kicsit sétálni mert én nagyon kivagyok. fejek minden szopi után de csak ilyen 10ket tudok, gyűjtögetem.
vettem humana start tápszert is ha nagy baj lesz..védőnőt felhívtam elmeséltem neki...jajj olyan faszságokat mondott h a végén meg se mondtam neki h vettem tápszert nem kell róla tudnia aztán jól van.
felhívtam a szülésznőm is, ugyanis jobban vérzek mint múlt héten...abbahagytam a homeos szereket...mondta h akkor szedjem tovább amíg el nem múlik a vérzés. ez amúgy nem befolyásolhatja a tejem minőségét?
soha nincsenek bedurranva a melleim, mindig puhák!
most megint elkezdtem a homeos tejserkentőt is meg ma már iszom a teát is.
ma voltunk a Máknál elintézni az anyaságit meg a családit.

később visszaolvasok, várom a véleményeket!

KépKép
dike
 
 


Ez a kép tegnapi születéstörténethez még jár :D ez az utolsó pocakos képem (bocsi telóval készült, nem volt nálunk fényképező)
Akkor készült, amikor vártuk az altatóorvost, és apa még ott lehetett velem a szülőszobán...

Kép

Dike!
Jó neked, hogy van tartalék tejed! Nekünk sajna nincs :(
Milán Nestlé Beba 1 Pro-t eszik.
Azt nem tudom, hogy a gyermekágyi vérzés befolyásolja a tejet, arról tudok, hogy az első szülés utáni "igazi" menstruáció befolyásolhatja, de nem feltétlenül. Bár van akinek meg sem jön míg szoptat...

Zsófi

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Bocsánat a belekotyogásért....

Dike: A tejserkentő tea és a homeos bogyó EGYÜTT apasztó hatású. Vagy ez, vagy az, de a kettőt együtt ne.

Ami még fontos a tejhez, az a nyugalom. Az idegeskedés nagy ellensége....

Üdv mindenkinek! Gratula a babákhoz!

Egy zugolvasó :oops:
clara75
Abádszalók
 
 


Június 16-án 22 óra 11 perckor megszületett Nammado kislánya Emőke 3330 gr-mal és 53 cm-rel. Jól vannak mindketten.

Jó egészséget, gyors felépülést kívánok Nekik!!! :)

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Andrejja írta:

"Lola Amirah megszültett ma délután kicsivel négy óra előtt császárral. 3800 gramm 50 centiméter. Egyenlőre megfigyelés alatt van mert a nyakán volt a köldökzsinór és bele kakált a vízbe. Én kicsit sok vért vesztettem, de jól vagyok. Hamarosan mehetek a babámhoz :)"

Adrejja Nektek is hatalmas gratuláció!!!!!!!!!!!!

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Nammadonak és Andrejjanak gratulálok, sok boldogságot a picikhez.

Dike én a helyedben egyáltalán nem méricskélném a babát, maximum hetente egyszer. A fejés pedig megtévesztő, mert a baba sokkal többet szív ki, mint amennyit te le tudsz fejni... Én is így jártam, aztán szépen abba is hagytam a fejést. Ha nem elég az egy cici, akkor kettőből kap enni. A következő szopinál pedig azzal kezdem, amelyikkel abbahagytuk. Úgy tűnik, hogy most ez a rendszer beválik.
kubi
 
 


Gratula Nammadonak és Andrejjanak!
20140503222551
 
 


Andrejja, Nammando!

Szívből gratulálok Nektek! :D

Zsófi

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Nammado, Andrejja! hatalmas gartula, sok tecit, egészséget, boldogságot!

teljesen kikészülök idegileg, fél órája bőgök..nem tudok fejni nem jön......................................................:(((((((((((((((((((((((((((((((

és Ármin fél óra alatt 20at evett, utána másik ciciből 30at.

KépKép
dike
 
 


Dike én ilyen mélypont miatt hagytam abba a fejést. Szerintem ne foglalkozz semmivel, ha ennyi szopi után két órát elvan Ármin, akkor minden rendben van.
kubi
 
 


Dike ne gyötörd magad, csak rosszabb lesz a helyzet ha idegeskedsz!
Ne fejjél szerintem, én sem tudtam soha normális mennyiséget fejni, bárhogy is próbáltam (sem kézzel, sem géppel). Aztán miután abbahagytam a fejést és elfogadtam, hogy nem vagyok egy tejcsárda, szépen beállt a gyerek igényeihez a termelődés. Fejés helyett csak szopiztass-szerintem-! ...és főleg NYUGI!!!

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Nammado,Andrejja,Kriszti nagyon sok boldogságot a babával!!!!
Nekünk minden simán ment,kivéve az első pár napot mikor haza jöttünk,de nem a Lizácska miatt,hanem mert hisztiroham volt 3 napig....szegény Annácskámnak semmi sem tetszett,nem volt jó ellenkezett állandóan :cry: Biztos így jött ki rajta a változás...
Ahol van nagyobb testvér ott,hogy élték meg a változást a lurkók?
A Liza baba egy angyal:szopizik,alszik,mosolyog magában! Már egy pár nap eltelt és megjegyezte az apukája egyik pelenkázásnál,hogy még nem is hallotta sírni 8)
A szoptatás nálunk jól alakul,van bőven,csak teljesen lefáraszt,hogy állandóan fejnem kell éjszaka is,mert becsomósodik,begyullad,melegborogatni kell,másból nem áll a napom mint szopiztatok és fejek!De majd beáll idővel...

Hogy töltöttetek fel képet ?,nekem azt írja túl nagy a méret(pedig lekicsinyítettem már) és nincs programom amivel még le lehetne kicsinyíteni!

Kép
Kép
bell25
 
 


andrejjának, nammadonak is gratulálok :) De jó :)

bell: nálunk ugyan kisebb a korkülönbség (19 hónap), de szerintem senki sem ússza meg. Az elején nem volt semmi gond, akkor jött ki Zsófin a feszültség, mikor Fruzsi már 5 hónapos volt. Viszont akkor Zsófi elviselhetetlen lett, direkt bepisilt, lepisilte Fruzsi cuccait, és nagyon hisztis lett. Most Zsófitól nem félek, Fruzsit meglátjuk majd, hogy reagál...

Kitartás!

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Megoldottam a kép fetöltést :D

Kép
Kép
bell25
 
 


Lányok!Nektek mit mondott a védőnő mikor lehet kivinni a szabad levegőre a babát?

Dike:sajnálom,hogy nincs elég tejci,de a legfontosabb a babának mégis az, hogy boldog és kiegyensúlyozott anyukája legyen,nem kell túl dimenzionálni a szoptatást!

Kép
Kép
bell25
 
 


bell, én már kivittem volna. Fruzsi május elején született, öt naposan volt először játszótéren :roll: Nyilván nem a legnagyobb melegben, de amúgy szerintem ki lehet vinni.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Bell nagyon szépek a gyerkőcök :wink: .

Nekem azt mondta a védőnő, hogy ilyen időben már 4-5 naposan ki lehet vinni a babákat a levegőre, persze nem délben és nem a tűző napra és a bogarakra, szúnyogokra, darazsakra kell vigyázni. Én vettem egy babakocsira tehető hálót.

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Sziasztok!

Hoztam újabb babahírt :)


Panndiék kisfia Gábor ma 12:39kor 3260 gr-mal és 55 cm-rel megszületett :) :)
Gratulálok Nekik itt is :)


S nektek szép emlékkel teli és gyors zsülést kívánok :)

KépKép
viranka
 
 


Panndi!

Szívből gratulálok Gábor babához! :D

Zsófi

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Isten hozta Gábort!!!!! :D :)

Hatalmas gratula!

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Bell! de jó h ilyen sok tejed van!! én 1 hét után kint altattam, ki lehetett vinni:) 26 fok volt.

Panndi! köszi az smst,sajna én most jutottam csak géphez, de látom már meghozták a hírt! szívből gratulálok itt is!

sajna nekem ma fél 1kor már tápszert kellett adnom Árminnak, mert két ciciből se jön annyi h jól lakjon, és evett tápszerből még 50et, de így is másfél óra után kelt, úgyh lehet még 30at se evett ciciből. most megetettem 1 ciciből alszik.szóval néha kelleni fog a tápszer még nem áll be újra a tejem..ha beáll. holnap veszek, állítólag lehet itt nálunk az egyik helyen kapni more milk kapszulát..remélem beválik.
humana ha start-ot vettem.

KépKép
dike
 
 


sziasztok!
kirszti,nammando,panndi,andrejja és bocsi ha kihagytam valakit gratula nektek...

dike!
sztem se parázzál...
ha nagyon hasfájós a babód akkor ne hőmérőzzed,hanem inkább szélcső,m
azt bármikor ahsználhatod egy nap...

bocsi,de msot csak ennyire futja,m végre mindenki elaludt és én is mennék
aludni kicsit,m nálunk tegnap óta Beni nagyon hasfájós,pedig már szinte semmit
nem eszem és mégis...

Kép
Kép
csibe83
 
 


csibe mi az a szélcső? sajnálom a hasfájást.

KépKép
dike
 
 


dike!
egy kis gumicső,amit bedugsz ughyanúgy a poipjába és a csövön ki tud jönni
a puki és a kaki és mivel nem egy merev dolog,mint a hőmérő,
ezért annyiszor szélcsövezed meg amennyiszer kell.

Kép
Kép
csibe83
 
 


voltunk dokinéninél,minden ok, Ármin 2950 gramm, 150nel többet hízott 2 hét alatt az elvártnál:)

KépKép
dike
 
 


Ármin étkezése:

21 órakkor evett 20ml tejet, plussz 80 tápszert, aztán legközelebb csak negyed 3kor kelt akkor 60 ml tej, és 30 tápszer, és utána 6kor 30ml tej, és 60 tápszer. most 7től alszik először a pihiszékbe, de sokat nyög, nyom, nem tudott még éjjel óta kakilni.

hogy vagytok??

ma szülnék:)

KépKép
dike
 
 


dike!
ezek tök jók sztem...

akinek nincs elég teje annak nagyon tudom ajánlani nagyon az alkoholmentes
sört...én tegnap úgy éreztem,h kezd kevesebb lenni és megittam egy dobozzal
és éjszaka amiből nem edtettem cic úgy folyt a tejem újra,h az egész hálóingem átázott...

amúgy fáradt vagyok nagyon,de pihenni nem nagyon tudok Kiaramellett,így úgy várom a délutáni alvásait,mint a messiást...

sehol senki???mindenki megszült és még kórházba vannak??? :D :D :D

Kép
Kép
csibe83
 
 


Mi még mindig egyben :roll: . Holnap megyek doki bácsihoz, eldönti mi legyen. Tegnap megint voltam flowmetrián, tökéletesek az értékeim, így nemigen fognak indítani szerintem.
Holnap okosabb leszek.

Az alkoholmentes sör tényleg jó tejfakasztó, nekem is bejött.

Dike nagyon szépen gyarapszik Ármin.

Csibe elhiszem, hogy fáradt vagy, nem egyszerű két kicsi mellett a pihenés.

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


kisbarack!
nem törvényszerű,hha jó a flow,h nem indítanak...
nekem szerdán volt a bemutatásom és ott volt flow is és mégis pénteken
már úgy kellett "volna" mennem,h viszem a bemutatásra a cuccom,m
aznap már meg is indították volna...

Kép
Kép
csibe83
 
 


Tényleg? Na akkor lehet engem is bent tartanak. Már nem bánnám amúgy. kb Benett méretű Juli.
Mekkora buksival született Benett? nehezebb volt a szülés, mint Kiarával?

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


mekkora volt nektek az uiccsó uhun a bpd???
nekem Kiarával 100,Benettel 98...
és mindketten 36 centis buksival jöttek ki...
Kiarával azért volt könnyebb,m ott nem aggódtak a súlya miatt és csak
nyomnom kellett,viszont Benettnél óvatosan kellett nyomnom és
amikor a feje kint volt abban a fájásban kellett még a testét is kinyomnom,m
aggódtak,h a válla beszorul...
ezért klicsit nehezebb volt,de nem vészes...

Kép
Kép
csibe83
 
 


Nekünk is 98 volt az utolsó bdp.
Nincs friss fotó Benettről?

...és a többi picurról?????

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Sziasztok !

Nagyon rég jártam már itt. Van ám mit vissza olvasni. Gratulálok mindenkinek aki már babázik a többieknek pedig kitartást kívánok ,már biztos nincs sok hátra. Már én is a babázók közé tartozom :) Eredetileg június 6-ra voltam kiírva de kicsit előbb érkezett a drágaságunk.A harmadik NST-re és ultrahangra mentem és már ott is maradtam mert jelentősen csökkent a magzatvizem. Még az nap császármetszést csináltak.2011.06.01. 11 óra 37 perc-kor megszületett Levente 3700g 55 cm szőke haj,kék szem :D Minden rendben volt,nem volt semmi probléma és már a negyedik nap haza jöhettünk. Szerencsére tejcsi van elegendő. De nálunk is ugyan az van mint kubinál bealszik szopizás közben alig tudom ébreszteni így eltart egy ideig. De aztán alszik 3-4 órát.A köldökcsonk nekünk pont 1 hetes korában esett le,készültem rá de azért így is ijesztő volt kicsit.Próbálkozom majd a kép feltöltéssel.
csillag75
Abony
 
 


Kép Kép
csillag75
Abony
 
 


Gyönyörű ez a kisfiú!!!!!

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


csillag! gratulálok, gyönyörű kisfiú tényleg!

kivihetem Ármint ilyen melegbe??? ha nem éri a babakocsiba a nap a fejét akkor is kell rá sapi??

KépKép
dike
 
 


Gratulálok csillag!

Úgy látszik alig maradtunk, akik még egyben vannak. Nehéz napokon vagyok túl, de jól vagyunk. Az már biztos, hogy ikrek helyett rák jegyű lesz:)
20140503222551
 
 


Tinus mi történt?

Dike ilyen nagy melegben, pláne ha babakocsiban van Ármin, én nem adnék rá sapit.

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Panndi,Csillag gratulálok!
Képzeljétek tegnap volt a védőnő és azt mondta,hogy még jó lenne,ha nem vinném ki a levegőre a babát! kb még 1 hétig:( Már voltam vele kinnt egy kicsit az udvaron...
Már megörűlök itt bennt,és anyuékhoz is le tudnánk sétálni.
Anna októberben születtett + kb. 4 hétig fel sem tudtam kelni,úgyhogy ott nem volt kérdés,de most tök jó vagyok és már nagyon mehetnékem van!!!!!!

Kép
Kép
bell25
 
 


Erről jut eszembe,hogy ha érdekel titeket leírom a szüléstörténetünket!
Liza:Június 9-én voltam NST-n rendszeres fájásokat mutatott,de igazán nem éreztem őket,így vezettem be 30km-t és vissza.Megvizsgált a dokim,azt mondta nincs változás egy kicsit megrövidült a méhnyak és talán 1 ujjnyira nyitva van a külső méhszáj,azt mondta hazamehetek!
10-én este rendszertelen fájásaim voltak,mondtam a páromnak mindegy lefekszem és elmúlnak :D sajnos Annával túl gyorsan bementem a kórházba annakidején. :?
Szombaton 11-én arra ébredetem,hogy mintha 5 perces fájásaim lennének,ezt mértem 1 órán keresztül,és akkor elhatároztam,hogy ideje indulni!Leadtuk Annát,és 7-re beértünk,ott fél óra papírmunka,megvizsgált az ügyeletes doki:
1 ujjnyira van nyitva a méhszáj és azt mondta ,hogy lehet jósló fájások!Én modóndtam neki,hogy szerintem nem és 1 órája 5 percesek.Megjött a dokim rá 10 percre.Megvárta az Nst.t és megvizsgált: 3 ujjnyira nyitva voltam és erősödtek a fájások!Megijedtek,hogy ez most,hogy lehet?!Ez volt kb.8-8:15 fele,Lizácska megszületett 9 óra 40 perckor,GÁTVÉDELEMMEL,10/10 apgarral. Úgyhogy ha lehet így mondani álom szülés volt!!! Sajnos az első szülés pont az ellenkezője volt...nagyon megszenvedtem és a kislány is!Fertőzéstől kezdve,a 7 hónapban kiszedett varratig minden volt,úgyhogy ez egy kicsit feledtette a rossz élményeket!

Kép
Kép
bell25
 
 


Kisbarack, semmi különös nem történt, csak lelkileg visel meg a várakozás. Parázok attól, hogy indítani kell (ez lehet ma este fog kiderülni), ugyanakkor nem is húznám tovább, mert én is hasonló cipőben járok, mint te, óriás bébinek ígérkezik... nagyjából ennyi.
20140503222551
 
 


Tinus akkor jó, a lényeg, hogy nincs nagyobb baj :wink: . Az indítástól én is tartok.

Voltam ctg-n és dokinál, csinált amnioszkópiát + egy kicsit megbizergált ott bent, hát nem volt valami kellemes érzés, kapásból felment a vérnyomásom 160-ra. Kaki nincs a vízben szerencsére. 2 ujjnyira nyitva vagyok, azt mondta, max 1-2 napon belül szülök.

Bell nekem azt mondta a védőnő, hogy szép,csendes időben nyugodtan kivihetem a babát már pár naposan is. Érdekes, hogy mindenki mást mond.

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Bell! mi egy hét után kivihettük...11-4 között ne, de sztem semmi akadálya.

kisbarack, tinus! kitartás!!!!!drukkkkk

Árminnak szájpenésze van úgy látom...ez nem anyatej:(((

KépKép
dike
 
 


Sziasztok!

Köszi a gratulációkat, már itthon vagyunk :)

És képzeljétek, ki volt a szobatársam, na kiii? Nammado :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Húúú, de jó végre itthon :)

Gábor meg egy zabagép, egy bellből szoptatom csak, és 90-eket eszik!

kisbarack, tinus, gondolok Rátok :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!

Panndi de jó, hogy már otthon vagytok! Gábor jó étvágyú gyerkőc :wink: . Csajok mit szólnak az öcsihez?

Reggel pisi után elment a nyákdugóm két részletben.

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Panndi tedd fel nagyobb méretben a vonalzós képet Gáborról léééégysziiii!!!!!
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: