Új privát üzeneted érkezett!

Persze Niki, tudom, hogy vannak rendes orvosok, nem akartam a lelkivilágodba taposni. Csak nekem is van régebbről ilyen futószalagos ultrahang emlékem, akkor egy ciszta volt a petefészkembe, és elég gyorsan lerendezte a kórházas doki a dolgot. Vártam, nem is keveset, és utánam is jöttek. Úgyhogy örüljünk, hogy most rendes orvosok keze alatt vagyunk!

Ildi

Kép
kikó70
 
 


Igen, de ahogy a hozzászólásokat és az UH tapasztalatokat olvasom elég sok minősíthetetlen orvos van. :( Talán nem véletlen, hogy ennyi 4D-s magánrendelő van, mert bizony ilyen bánásmód mellett van rá igény. :)

KépKép
KépKép
mni
 
 


Sajnos igen, de attól függetlenül, hogy nekem rendes orvosom van, elmegyünk majd a férjemmel úgy a 22. hét környékén mi is 4D-re. Már nagyon várom!

Ildi

Kép
kikó70
 
 

 
 

Sziasztok!

Kikó:Örülök, hogy hallunk felöled, rég voltál, reméltem nincs baj! Megy a drukk csütörtökre, és várjuk a beszámolodat is kedden!!! :D

Lexi: Örülök, hogy elhatároztad magad, és használd ki minden percét a pihinek!!! Ne aggodj, nekem is van már bébiruhám, még akkor is ha korai, de nem tudtam ott hagyni olyan édes volt, meg egyet már kaptam is! Ja és a sogornöm már összetett négy-öt táska kisruhát, mert neki is van két pici gyereke (egy fél és egy másféléves kisfiúk)

Eszter: Hát ez drasztikus diéta :shock: , még akkor is ha normál állapotú ember csinálja, nem még ha egy várandós!!! Ne hallgass a védőnőre, lesz elég idöd fogyokúrázni majd a baba születése és a szoptatás után!!!!

Én velem nem tudom mi van, tegnapelött egész nap vuk volt, tegnap semmi bajom, ma meg már megint vuk kerülgetett! Ma kellett volna fogorvoshoz mennem, de fel kellett hívnom, hogy nem tudok megjelenni, mert nem vagyok a helyzett magaslatán!! Normális volt azt mondta pihizzek és majd ha elmulnak ezek a napok és több napig jól vagyok hívjam fel és megbeszélünk egy új időpontot!! Olyan kellemetlenül éreztem magam!! :oops: :oops:
Hát ez van ember tervez, isten vagy pocaklakó végez! :D :D :D

Babamozgás:még én sem érzek semmit, pedig már nagyon szeretném érezni a kicsi Csurika mozgolodásait!!! :( :( :(
Tudom türelem, de már olyan jó lenne!

Lujzi
Vendég
 


Sziasztok!

Végigolvastam a legutóbbi hozzászólásokat! Háááááááááááát... mit mondjak? Palacsinta, mákos guba, stb... folyt a nyálam. Gyorsan kiszaladtam, hátha akad egy kis csoki a hűtőben! Szerencsére kislányom hagyott. :D
Pizzát két napja sütöttem, úgyhogy az most nem ingerelt annyira.

Eszter! A védőnők elég sok marhaságot össze tudnak hordani, nem is értem, hogy némelyik hol szerezte a papírját! Én is azt mondom, hogy ne éheztesd magad! Igaz, én könnyen beszélek, mert 50 kilóról indultam, most vagyok 53. (Alexánál 56-ról indultam, és 71-gyel szültem.) Szoptatás alatt lement még 6 kg. Szóval én szerencsés vagyok, bármennyit ehetek, nem látszik. Remélem ezzel nem keserítettem el nagyon senkit.

Ja, szoptatás! A múltkor tanácsot kértem, hogyan szoktassam le Törpikémet a ciciről. Jelentem: zökkenőmentesen sikerült!!! :lol: Már negyedik napja nem szopizik, bár még próbálkozik megkeresni. Csak annyit mondtam neki, hogy nincs több, mert kifogyott. Úgy látszik, már elég nagy, hogy megértette.

Lexa! Örülök, hogy végre pihizel! Rád fér, legalábbis a beszámolóid alapján. Használd ki ezt a hetet.

Tand! Mikor is lesz az esküvő? Hány hetes leszel? Én már 5 hónapos voltam, alig fértem bele a ruhába. :D Teljesen kiengedték, úgy jött csak rám!

Kavics! Nagyon édi a babád azon az UH képen. 3D-s, ugye? Nagyon cuki!!!
Vendég
 


Van, persze választott orvosom, de ő küldött most erre a vizsgálatra a kórházba. (lehet, ami a magánrendelőjében van gép nem olyan profi) :?
Jövő héten megyek hozzá amúgy. :)
Egyébként meg -ahogy olvasom- sokan jártunk az Istenhegyi meg a Bolgárkerék utcai genetikai szűrésen.
Mi a Czeizel féle rendelőben voltunk múlt héten és ott tök hosszan csodálhattuk a picit meg alaposan mindent megnéztek.
(persze az egy tízesbe került)

szóval ehhez a dokihoz semmi közöm nem volt.

Szerintetek mikor tanácsos menni ilyen 4d-s uh-ra?
norco
 
 


Norco! Mi 25 és fél hetesen mentünk 4D-re. Akkor már 878 g és 40 cm volt a baba, szépen látszott minden.
Ugye te laksz a XIII.kerületben? Mi a Kleopátra Házban voltunk, negyedórás dvd felvételt kaptunk, zenei aláfestéssel, plusz 2 színes fényképet, ez volt 2 éve 13 ezer forint.
Vendég
 


Sziasztok,

Köszi a hozzászólásokat, próbálom este még emésztgetni (aztán attól is hízom :lol: ) és nem depizni... brühühü, akkor is!!!!!!

Gyors leszek, mert már rohannom kell, csak annyi mindent írtatok, amire muszáj reagálni:

mzx és mindenki más: én pont ma voltam a Bolgárkerék utcában vérvételen, ahol ezt meg is kérdeztem és azt mondták, hogy az az éhgyomrot nem befolyásolja, viszont a vérvételnek nagyon jót tesz, mert legalább nem besűrűsödött vért kell venni! Úgyhogy ők mindenkinek azt ajánlják, hogy legalább fél liter vizet igyon meg vérvétel előtt

1bambi: sajna nem tudok orvost az Isttenhegyin, de Isten hozott kzöttünk, szerintem nem egy zárt társaság, akik kirekesztenénk valakit, aki egy hónappal később szül, nyugodtan gyere közénk és képzelet-egyél mindenféle finomságokat!

Norco: a tarkóredőnek nekem is tök különbözőket mértek a két helyen, én úgy voltam vele, hogy mindkettő benne van a határban és úgyis a Bolgárkerék a jobb, én annak hittem :lol: (az volt az alacsonyabb úgyis)
A Jánosban is ennyi ideig tartott az UH, úgy tűnik, ha a gyereket látni akarod, mindenképp fizetned kell. Csak gondoltam, az Istvánba magammal viszem apát, de akkor nem, majd a Bolgárkerékbe inkább... ez a metrós sztori pedig hihetetlen! Úgy el tudtam képzelni, rohanva, izzadva, aggódva a kórházért és közben a számlát hajszolva :lol: !

Kölyök - tök jó a kép, én még így, a hangyák háborúja közepette is látom a gyerkőc formáját!!!!! Ő már igazi baba!!!!!

na, indulok lassan haza!

Sziasztok,

Eszter

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Hűűű, csajok annyit írtatok, hogy nem bírok mindenkinek válaszolni.

Köszi mindenkinek aki megvéd, úgyis rászorulok, olyan gyámoltalan vagyok mostanában :oops: :lol: :lol:

1bambi! Isten hozott közöttünk, ami neked előtted, nekünk kedves nosztalgia! Tiszteletbeli tag leszel, igazi, különleges, úgyhogy szerintem maradj csak közöttünk és írj gyakran!!!
Az Istenhegyire én 3-4 héttel korábban jelentkeztem be, az elég korai volt, sztem 2 héttel előbb jelentkezz be, de ha később, akkor is megoldják. Hajdú doktornőt szokták ajánlani, őt keresd.

Eszter! ESSSZÜLYEEEEE!! Ugye te se hittél ennek a lökött védőbanyának??? Nekem a régi nénim is mondott ilyen állatságokat, mint pl ne egyek dinnyét mert vizesedést okoz meg ilyenek :shock: Felejtős. Egyél, sportolj, érezd jól magad!!!!

Aki vérvételre megy, sima vagy ásványvizet bőven igyon. Nagyobb a keringő vértérfogat, kevésbé esik le utána a vérnyomid és a bőr átszúrása se fáj annyira, mert rugalmasabb. Könnyebben találják el a vénát mert kitapinthatóbb. Az eredményeket pedig nem befolyásolja.

Dinnye, Te aztán nagy franc vagy, jól behülyítettél minket hogy most aztán egész nap írni fogsz nekünk, ehhez képest pedig... ezt vedd leszúrásnak!!!! :wink:

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Sziasztok!

Nem tűntem ám el, olvasgatom a topicot minden nap. Csak sajna írogatni nincs időm. Nagyon sok a feladat a fősulin, le kell levelezni a tanárokkal stb.
A választott szakdolgozati témámat a tanár elutasította, nem vállal, ő betelt :(

Eszter!
Nekem nagyon nagy a kiinduló súlyom (le sem merem írni :oops: )
Eddig nem híztam 1 kg-ot sem. Az én védőnőm nagyon rendes. Ajánlotta a Béres Alexandra menüt a Total Food-tól. A férje 18 kg-ot fogyott 4 hónap alatt. Én nem a súlykontroll menüt eszem, hanem a sima fitness ebédet. Általában hús, hal, zöldség. Reggeli kefír, zsemle, vacsora mikor mi (néha megválogatom, néha nem).
Az ebédet ált. meg sem bírom enni, soknak találom, du. valamikor megeszem a másik felét.
Ha magamnak kéne csinálni (mert meg lehetne) akkor biztos mindig mást csinálnék. Valami fogamra valóbbat. Persze akkor az hízlalna is. :(

Próbáld ki! Ma pl. gyrostál volt, pulykahúsból, zöldségekkel, öntettel. Jó volt.

Lányok!
Nektek a fogorvost a védőnő ajánlotta? Nekem az elsőnél sem kellett menni, de most szeretnék.

Orvosnál a 8. héten voltam utoljára, és nem tudom mikor menjek. Nem mondott semmit. Lehet hogy megvárom az AFP-t. De majd meghalok a kíváncsiságtól, hátha meg tudná már mondani a baba nemét.
Ti tudjátok már?
A táblázatot feltennéd Lexus?

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


A múltkor beszéltétek a hasonfekvést. Én még a 20. héten is hason fekve napoztam a Balatonon. Senki nem látta rajtam, (én sem hogy babát várok). Nem is nyomtam. Később meg a szoptatós párnára raktam félig hasonfekve az egyik lábam és az fenn tartotta a hasam. Nagyon jó úgy aludni.

Az előző terhességemnél, a 9. hónapban is volt aki megkérdezte, hogy nem tán babám lesz. Mondtam, hogy kb. 1 hét múlva.
Pedig akkor már azért látszott. Viszont a 6. hónap végén mikor az esküvőnk volt, senki nem látta rajtam, el sem hitték azok akik utólag értesültek a dologról. Mivel nagy darab vagyok "elveszik bennem a gyerek" ahogy mondani szokták. Bár 4 kg volt Levi is a születésekor.

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Hali!

Képzeljétek délután sikerült elkapnom a főnökömet, és elmondtam neki, hogy jövő márciusban szülők leszünk a párommal (aki egyébként ugyanott dolgozik). Hát én úgy gondolom egy kicsit megkönnybülés volt ez neki, mivel most nem nagyon megy az építőipar, és leépítések vannak a cégnél (igaz a mi területünk eddig még megmenekült, mivel páran nyugdíjba mentek, meg az egyik kolléganőm elment szűlni). Mondjuk határozottan mondta, hogy nem sértődik meg, ha nem dolgozom végig a 9 hónapot (enyhe célzás :shock: ). Én kijelentettem, hogy ebben az évben mindenképpen szeretnék még dolgozni (persze, ha a babó is ezt akarja), aztán a többit megbeszéljük. Ezt elfogadta. Egyébként gratulált, meg stb. Ezen is túl vagyok! Bár még hátra van a többiektől a visszhang!

Kiszazsu! Az esküvőnk október 27-én lesz. A ruhámat már kiválasztottam. Van egy tuti hely, ahol a csaj megvarrja a ruhákat a saját elképzelései szerint, de nem fejezi be teljesen, hanem azt már arra szabja rá, aki kikölcsönzi azt (ja és egy ruhát max 2x lehet kikölcsönözni). Legközelebb október 18-án megyek és akkor már leveszi a pontos méreteket, és befejezi a ruhát, tehát másfél héttel utána biztos, hogy jó lesz még rám :lol: ! Egyébként akkor leszek 19 hetes :lol: ! De azt hiszem, hogy sikerült olyan ruhát találnom, hogy nem az lesz mindenkinek az első szembetűnő dolog, hogy már mekkora a hasam.

Eszter! A védőnő engem is leb..ott, hogy nem kellett volna még ennyit híznom, és azt tanácsolta, hogy tartsak gyümölcsnapokat! Szerinted :shock: ? De ne foglalkoztasson ez, sajnos aki hajlamos a hízásra (többek között én is) az nem tud ellene tenni, hogy ha a baba érdekei nézi, ne kapjon fel pár kilót. Én is azóta amióta tudom, hogy terhes vagyok próbálok odafigyelni, hogy rendszeresen és egészségesen egyek (ugye sokat nyom a latba a cigi, meg hogy reggelizem, ebédelek és vacsorázom - hozzáteszem nem zabálom halálra magam)

Kép
tand
 
 


De hülyén fogalmaztam az előbb, Tehét amióta tudom, hogy terhes vagyok nem cigizem, és rendszeresen eszem!

Kép
tand
 
 


Hol vagytok?

Amikor van időm ideűlni, mindenki jól eltűnik :cry: !

Kép
tand
 
 


:) Szerintem mindenki vadul fürdik, hogy kész legyen a Született feleségekre. :)
De különben én is azóta reggelizem, előtte sosem... és napjában többször is megéhezem... :) Szóval nem csoda, hogy szinte mindenki elkezd hízni.

KépKép
KépKép
mni
 
 


Én tényleg lerendeztem gyorsan a srácokat -vacsi,gyors fürdi,apa mesél addig én bepakol a mosogatógépbe és kész lettem a Született feleségekre :D Nagyon bírom :lol:
ez jár nekem,hogy ilyenkor mindenki hagyjon békén a családból,nem?! :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok,

hát megkerültem én is, itt vagyok. A rókakoma nagyon intenzíven és sűrűn látogatott, ezért nem nagyon tudtam jönni.

Eszter: hát nem is tudom mit mondjak a védőnődre. Kicsit nem ért a dolgához szerintem, én is úgy gondolom, hogy nem ez a megfelelő idő a diétára, amit megkívánsz, azt meg is kell enni...nem megvonni magadtól és a babótól.

Lexi: végre eljöttél te is táppénzre. Élvezd ki azt a hetet és gyűjts sok-sok energiát a továbbiakhoz. Olyan jó, hogy már vettél ruhát a kicsinek, én még nem mertem :oops:

Csuzi: nagyon sajnálom a vukkot, nagyon is együttérzek veled. De te már a 14. hétben vagy, akkor nem értem még miért kínoz az a szemét disznó. Remélem elmúlik és soha többet nem is jön vissza.

Panni: tudtad, hogy húsvétra vagyunk kiírva? Tök jó lenne, pont akkor szülni, bár én azt sem bánnám, ha előbb jönne, csak egészséges legyen.

Kaja: Hát én napok óta a hamburgerért vagyok oda, nem a mekisért, hanem a rendes bucis hambiért, tegnap 2* is azt ettem és ma is nagyon kívánom, úgyhogy beburkolok egyet a doki előtt. A pizzáról nekem nincsenek jó tapasztalataim, mert 3* ettem a babásság alatt és 2* kihánytam, úgyhogy nem is kívánom.

Szorítsatok ma az uh miatt kérlek.

Szép napot, puszi

KépKép
bnesz.eva
 
 


Kép

ezen talán jobban látszik :)

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Éva!

Hihetetlenül látszik már rajtad, jó, hogy tesztek fel pocakképeket! És drukkolunk persze az UH-ra, hányra mész?

Köszi mindenkinek a bíztató szavakat, próbálom túltenni magamat rajta, valamint megfogadtam Judit tanácsát és rendeltem kaját (nem a Totalfood-tól, mert ott nem sikerült jövő heti kaját találni, csak ehetit, viszont pénteken nem leszek gépközelben) Szóval a hazipatika.com-n találtam 1200 kalóriás napi étrendet, van belőle 999 kcal-s is, azt már csináltam és ehető volt, de azért jobban néznek ki az 1200-sok :)

Majd jövő héten meglátjuk, hogy akkor is így kúsznak-e fel a kilók!

Pumperka!

Köszi a futás infokat, hihetetlen volt olvasni is, hogy a gyerkőc 3 éves korában már félmaratont futottál! Találtam is gyorsan egy olyan fórumot, ahol anyukák futnak babakocsival a Margit Szigeten, úgyhogy elhatároztam, hogyha ők tudnak, akkor majd én is!!!!!!
És mindenféle hasznos tanácsokat írnak ott futóbabakocsikról, szoptatás alatti futásról, stb...

Tök föl vagyok lelkesülve, aztán majd meglátjuk, mert lehet, hogy 10 hónapos korában már jöhetek is vissza évet zárni, de legalább addig is jókat tervezgetek :lol:

Köszi mindenkinek még egyszer!!!!

Eszter

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Hajrá Éva! drukkdrukk az UHhoz! :)

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Sziasztok!!!

Eszter, te drága!!! Hát annyira leütném a védőnődet............ Mi a rák baja van? Egy iylen diéta és ilyen mozgás mellett, amit Te csinálsz, valszeg a harmadik napon összeesnél futás közben! Ez nem normális! Ne hallgass rá, ha csökkented kicsit a szénhidrátot, talán jobban jársz! Cseréld a le a lisztet és a rizst, és cukor helyet ha lehet, használj édesítőt. Ennyi! Én a teljeskiörlésű lisztből is csinálok olyan pizzát, hogy a szomszéd is emgnyalja a száját, még ha csak az illatát érzi is! Szóval...... Magasról a hülye védőnőt! :evil:

Kölyök! Annyira megfogott az uh képed..... Gyöngysornak tűnik a kisgerince! Szerelmetesen gyönyörűséges!

Pumperka! MAngeB6, ha az nem elég, akkor recept nélkül adják a megnezii citrii-t, görcsökre nagyon remek mind kettő. ÉS pihenés, nehogy baj legyen. Dokidnak említetted már? Talán nem ártana. :oops: :oops:

Tand! A mi esküvőnk ha minden jól sikerül, akkor jövőre lesz. Nekem már akkor naaaaagy nagy pocikám lesz! :lol: :lol: Ez van, ennyi időm lesz, remélem sikerül addig megesküdni, amíg meg nem születik, mert akkor nem kaphatja meg apukája nevét....

Lexi! Nagyon jól tetted! Egy hét alatt ki tudod magad pihenni, és majd meglátod, hogy utána van-e kedved visszamenni! Ha nem lesz, akkor se legyen egy fikarcnyi lelkiismeretfurdid se, mert a babácska a parancsnok már, majd észreveszed!

Patti!!! Az én palacsintám élesztős frnacia palacsinta, citromhéjjyal..... Ha még éltél finomat! Ahhh, ma lebbencsleves és palacsinta a menű!

Csajok! Pénteken uh.............. Ma reggel már teljes kétségbeesve bőgtem egyedül az ágyban, mert annyira félek! Tudom,tudom,tudom! De én mégis nagyon..... :oops: :wink:
Vendég
 


Monácska!

Mitől félsz olyan nagyon? Hát az ollllyan jó dolog, amikor látszik a kis parancsnok, miért-e nagy félelem???

És mi az, hogy nem kaphatja az apukája nevét? Esküvő nélkül is kaphatja a nevét, csak el kell menni valahova (én már elfelejtettem, hova megyünk majd), ahol apasági nyilatkozatot ad. Gondolom, a tanács vagy a gyámhivatal lehet, de aztán lehet, hogy végül a húsboltban kötünk ki az apaságinkkal :lol: Majd még utánajárok!

Amúgy köszi a tanácsokat, cukrot hírből sem ismerem, most már az édesítőt is kerülöm, állítólag terhesség alatt nem ajánlott, de a többivel nincs probléma, nem eszem ilyeneket.

Akkor hét végén majd ebédelek végre pizzát, aztán elmegyek egy igazán nagyot óvatosan edzeni és utána jövő héttől egészséges 1200 kalóriás étrend!

Hurrá, újabb fény az alagút végén és ezt nektek köszönhetem :lol: !

KÖSZI-KÖSZI-KÖSZI

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Hali!

Monácska, akkor is megkaphatja az apukája nevét, ha nem vagytok házasok, csak az apukának nyilatkozni kell, hogy elismeri, hogy ő a gyermek apukája (vagyis bevállalja)! Mi is leginkább azért házasodunk össze, hogy ne kelljen ezt a cécót végigjátszani!
A pénteki uh miatt ne sztesszelj! Minden renben lesz!

Évi, drukk az uh-hoz!!

Lexa, már meg is kezdted a pihenést? Vagy még mindig a sok meló miatt nem jelentkezel?

Kép
tand
 
 


Mona, hogy áll a vc értéked????Nyugi, nem lesz gond pénteken!
Vendég
 


Jajjjjjjajjjjj! Hát az úgy van, hogy én még nem váltam az előző férjemtől, akitől már 6 éve külön élek. Nem volt sürgős......
Apája nevét a baba most csak úgy kaphatja majd meg, ha a válást lezavarjuk gyrosan, és megesküszünk amíg meg nem születik. Ha nem sikerül, akkor bajság van, de a Volt/férjemet már felkészítettem, hogy ha nem segít vagy hátáráltat, akkor lesz még egy gyerek a nevén, aki nem is az övé, ezt nem akarhatja!

És fogadtunk egy ügyvédet is, azt mondja, hogy ha minden jól megy, akkro még decemberben lezajlódhat a dolog. Az egészet tovább nehezíti, hogy a volt/férjem Írországban dolgozik és 3 hónapot kint van, két-három hetet itthon, most is majd csak decemberben fog hazajönni!

Hát ez van...... :oops:
Vendég
 


Szia Lafika!

Privit írtam!!!! :) Gratula Hunor babához!!! :lol: :lol:
Vendég
 


Monácska,

Lehet a válópernél sürgősséget is kérni, én is adtam be anno ilyen beadványt és ezt meg is fogják érteni. No meg közös megegyezés esetén egy tárgyalással lezavarják, úgyhogy az tuti meg lesz a gyerek születéséig. Ha pedig már elváltál, akkor elég az apasági nyilatkozat is.

Tapasztalt anyukák!

Találtam egy listát, hogy miket kell beszerezni a gyereknek, de ez nekem embertelen sok mindennek tűnik. Megtennétek, hogy végignézitek és segítitek az ilyen kis zöldfülüeket :lol: ?

http://www.csigabigabababolt.hu/htmls/k ... lista.html

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Eszi! Hiába kérem sürgősségivel, ha a férjem nincsen itthon..... :) Tudod, majd csak decemeberben jön haza. Addig meg intézzük a többi papírt, és azt, hogy tutira meglegyen a tárgyalás decemberben!
Vendég
 


Én is megírtam a bíróságnak, hogy mikor jó nekünk és külföldi munkára hivatkoztam (én csak hivatkoztam, de bejött...)

Nem tudom, hogy most mekkora a várakozás a bíróságokon, anno a 3 hónapon belüli időnél mindig sürgősséget kellett kérni, de ez már 6 éve volt :lol:

Miért félsz az UH-tól? Van valami különleges ok is, amiből kimaradtam vagy? (csak ha nem vagyok indiszkrét)

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Amit pirossal kiemeltem, azt tutira nem fogom megvenni. Kettőhöz megjegyzést fűztem csak!
Vendég
 


De segg vagyok..........
Szóval a lsita, általam átdolgozva!
Kép
Vendég
 


Kép



És a vége!
Vendég
 


Hát a genetika miatt!

Tudod, nekünk majd most lesz pénteken!
És ezért. Nagyon még nem is merek örülni ám a babának, én még semmit nem mertem veni neki. És mindenkinek azt mondom, hogy a genetika után majd lehet gratuzni. PEdig közben meg simogatom a pocakomat ezerrel.

Áááá, hát rendben lesz minden és kész! Muszáj neki!
Vendég
 


Köszi!

én is kinyomtattam és melléjegyzetelem mindenki tanácsait! Mi az az éjjeli fény és hol kapható?

A kismamáknak valókból minden kell majd?

Köszi előre is

Eszter

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Az éjjeli fény amolyan kislámpa, a konnektorba dugod és picike fényt ad. Arra jó, hogy esti szopinál nem kell lámpát kapcsolni, így babácska tudja, hogy éjjel van, és hamar-hamar vissza kell aludni, de közben az alapvető dolgokat is el tudod intézni a fényénél. Én anno a fiamat nem tettem tisztába sem éjjel, csak ha bekakilt, egyébként szopi, büfi, puszika, alvás! Ennek köszönhető TALÁN, hogy 4 hónapos korától csak akkor ébredt fel éjjel, ha beteg volt!
Vendég
 


Egyébként......
Szóval én a ruhácskákat nagyon kevésnek találom. Ha bukós babád van, akkor egy nap akár 4x is át kell öltöztetni, és el is fogyott a készelt.... Hát nem tudom. Én inkább erre fogok kicsit többet költeni!
Vendég
 


Monácska!

Amikor legutoljára voltam orvosnál persze moindtam a vérzést, sőt saját szemével látta. Az uh azt mutatta, hogy semmi baj. Ő is MgB6 mondott 2X2. Azt szedem is. De a tegnapelötti görcsök erősebbek voltak mint az eddigiek. Így most magamtól úgy döntöttem 3X2 szedek. Tudom, hogy van aki ennyit szed, meg a testtömkegem is megvan hozzá. Holnap megint megyek orvoshoz, remélem megint lesz uh.

Eszter! Jó nézni (olvasni), hogy ma milyen lelkes vagy. :D
Kismamacuccok közül a gyakorlat azt mutatta, hogy nekem a következőkre volt szükségem:
nagyméretű betét
Szoptatós melltartóból nem volt elég kettő az elején ( melltartóbetétek ellenére, volt hogy kettőt eláztattam egy nap és nem mindig volt időm aznap kimosni ( ki érti miért?), és jobb szerettem mosógépben min 60 fokon kimosni)Nem kell a legdrágább márkát megvenni és akkor nem akkora költség, mégha csak pár hónapra kell a több.
Melltartóbetét az elején
Mellszívó
Bimbóvédőkrém(nekem mind a kétszer szükségem volt rá)
Elől gombolható pizsi v. hálóing éjszakai szopihoz.
Tea, bár a Laktoherb csodákat nem művelt, de pszihésen jót tesz az embernek, hogy ilyet iszik
Ami akkor nem volt nekem, de most szeretnék: szopipárna, azóta kissé hátfájósabb lettem. És mindenki dícséri.
Ezeket nem kimondottan a kórházba írtam, hanem úgy általában az első időszakra.

Amikor semmi bajom én is olyan boldognak érzem magam. Csak zavar, hogy még a fűnyírást se merem elkezdeni, mert félek... Elég nagy terület van nállunk befüvesítve. Pedig ilyen szép napsütésben olyan jó kint dolgozni. :? :D

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 


Fúúúú, köszi a sok segítséget, mit kell venni majd! bár még messze van, de azért tök jól jön. mindjárt én is kinyomtatom és jegyzetelek, ez jó ötlet!!! :lol:

Monácska, én is igy voltam a hétfői UHig, hogy büszkén meséltem azért, h babát várunk, de azért aggódtam, h minden rendben van-e odabent. Szval megértelek, de hidd el, oriási öröm lesz újra látni! sőőőőőőt!!!
szval drukkdrukk péntekre, de ne aggódj, ne sirdogálj sokat, mert megérzi a baba ;) inkább mondogasd neki jó előre, h az lesz majd az ő ideje, megmutathatja magát Apának és Anyának. (én elfelejtettem sokat simizni előtte és mondogatni, kicsit kómás is volt :lol: )
szval hajrá! :)

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Szia Monácska!

Megkérdezhetem, ha nem vagyok tolakodó, hogy milyen genetikai vizsgálatra mész, és hová?

Köszi

Ildi

Kép
kikó70
 
 


Szia Kikó!

Én az Istenhegyire megyek és a vérvételes/uh-ra. Remélem nem lesz másra szükség, itt az amniora gondolok! Nagyon bízom Bátrofy dokiban, Hajdú doktornő és Bátrofy doki a két majdnem legjobb genetikus és uh szakember az országban!

Pumperka! Kicsit aggódom! ÉS nagyon is megértelek, én sem mernék nekifogni semminek se így! Vigyázz magatokra! Pihenj sokat!
Vendég
 


Monácska: NE AGGODJ, bizti minden rendeben lesz!!!!!

Évi:Megy a drukk az uh-ra!
Magam sem tudom mik ezek a vuk közelségek szinte minden reggel, mert az első 12-13 hétbe nem volt semmi bajom, nem éreztem semmi mellékhatást, még aggodtam is, hogy talán már nincs is meg a baba!!! Csak most a napokba (jobban mondva vasárnap óta) érzem azt, hogy mint ha a gyomim megemelkedne egy kicsit, és csak reggel vukkközel, estefelé meg megjönn az étvágyam, összeeszek mindent és reggel kezdödik minden elöről!!! De estére már mindig farkaséhes vagyok, mert reggel és délelött még a sima zsömi is visszabeszélne!!!
Remélem hamar elmulik ez! :? :?

Pumperka: Vigyázz nagyon magadra, ne csinálj semi olyat, ami megeröltető lenne, inkább pihizz sokat, most arra van szükséged!!!
Vendég
 


Köszi, és szerintem ne aggódj, rendben lesz minden. És tök jó, láthatod a babádat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ildi

Kép
kikó70
 
 


Sziasztok!

Előre is elnézést kérek azoktól, akik több topikot látogatnak, de ahova írni szoktam, ugyanezt a levelet teszem fel.

MEGJÖTTÜNK A 4D-RŐL!!!!

Megerősítést nyert amit eddig is sejtettünk, :wink: :

Kép

Ezen kívül láthattuk a hátát, a lábát, a kezecskéjét, a pókhasát, a fokhagymagerezd popsiját is. Na az arcát azt nem volt hajlandó kidugni a lepény mögül, sőt, makacsul és folyamatosan fúrta be magát oda. Hősies küzdelemmel vadásztuk, néhány egész elfogadható, pillanatnyi profilkép sikerült is. Isten bizi rajtunk nem múlott! a vizsgáló hölgy keze már többször begörcsölt szegénynek, de nem adta fel!! Én csokiztam, forogtam, szökdécseltem, szerintem a cigánykeréken kívül minden volt. Hiába, aki pasi az majdnem 16 hetesen is pasi!! :roll: Duzzogott a kis lelkem!!! Végül egy óra küzdelem után a kezét a feje alá hajtogatta (pont úgy ahogy én szoktam aludni :shock: ) és eltentizett a kisbogár.
Próbálok Nektek képeket prezentálni, de a fentiek figyelembe vételével kérem megtekinteni (este teszem fel mert kicsinyíteni kell)
A 4dgenesisben voltunk, a helyet mindenkinek meleg szívvel ajánlom!!!
Az a véleményem, hogy vagy így, vagy sehogy. A szonográfus hölgy olyan megható szeretettel beszélt a pocaklakómról, mintha a sajátja volna, már ezért az érzésért megérte. Kisfiam (nagyfiam :oops: ) csokit, üdítőt kapott, mi pedig olyan odafigyelést, mintha 10 csillagos szállodában lennénk. A vizsgálat közel egy órát tartott, nagyon alapos és fantasztikus volt, dacára a kispasi anti-kooperatív hozzáállásának.
A 22. és 28. hetet javasolta még vizsgálatra, utána így elöl fekvő lepénnyel nem igazán..
Óriási élmény volt!!!!

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Patti!!!
Ezer gratula a kukacosodhoz..............:) A kis makacs!
Majd meglátogatjuk mi is ezt az intézményt, ha nem sikerül most kideríteni, milyen nemű is a gyerkőcém odabent!
Várjuk a képeket![/img]
Vendég
 


Pati, most nagyon irigyellek! Nagyon szuper Nektek, hogy már láthattátok is! :) Mi csak hétfőn megyünk, de alig vánszorognak a napok! :(

KépKép
KépKép
mni
 
 


Pati, olyan jó volt olvasni, majdnem elbőgtem magam. Gratula a kisfiadhoz!
Már alig várom, hogy mi is menjünk!!!

Ildi

Kép
kikó70
 
 


Mpatr! dejóóóóóó :lol: :lol:
mostén is Veled örülök :lol: :lol:
mármint, h ilyen jó volt :lol:
de az, h ennyire szégyenlős legyen a fiúúúúú :D

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Sziasztok!

Eszter!
Megnéztem azt a kelengyelistát, és el voltam ájulva tőle, hogy mennyi mindent megvetetnének a kismamákkal! Nekem felére nem volt szükségem!
A babánál ágyneműre nem volt szükségem, mert lerúgta magáról, inkább hálózsákban altattam, vagy csak rugiban, ha meleg volt. Mérleget kölcsönöztünk, és én annyira aggódtam, hogy minden szopi előtt és után mértem a Drágámat, még éjjel is, és vadul jegyzeteltem. :lol: Két hónapig. Na hát ezt most nem fogom csinálni, tök felesleges. Elég hetente egyszer is. Légzésfigyelő, babaőr nem kellett, mert bár külön szobában volt, de egybenyitottuk, így hallottuk őt. Hajkefe: a mai napig nem kellett kefe, fésű. Éjjeli fény: kaptunk ajándékba, de az összes konnektor 20 cm-rel padló felett van, úgyhogy felesleges volt.
A babaápolási termékeket a gyerekorvos felírja, gyógyszertári mind. A boltit szerintem felesleges megvenni, azokat amúgy is csak 3 hónapos kor után ajánlják. Ruhák: szerencsére mi annyi ruhát kaptunk, hogy másfél éves koráig egy darabot sem kellett venni.
Nekem bimbóvédő- és kiemelő nem kellett, sem szoptatós teakeverék, ezzel is szerencsém volt.
Bocs, ha kicsit hosszú voltam :oops: , de nekem ezek a tapasztalataim.

Monácska!
Én is drukkolok neked, biztosan minden rendben lesz. Egyébként elolvastam a szüléstörténetedet, és nem csodálom, hogy nem szívesen mész kórházba!

Évi!
Neked is drukk UH-ra!

Lexa!
Beírhatod a tábliba, hogy legközelebb okt. 4-én megyek AFP-re, utána pedig okt. 17-én UH-ra. Akkor talán majd kiderül, hogy ki van odabent! :) :) :)
Vendég
 


Pati! Nagy gratula a kis kukkerhez! :wink:
Én is már olyan kíváncsi vagyok, hogy mi lesz? Egy hónap múlva már én is megtudom.
Vendég
 


Pati! Nem igazán tudok mást írni, mint a többiek, de nagy gratula a kukachoz :lol: ! Én is csak irigykedni tudok (temészetesen csak pozitívan!)

Kép
tand
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?