Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Gyuri,

Diéta mellett nincsenek az értékek 7 felett, csak ha reggelire többet eszem 25g CH-nál. A Péterfy diabetológia javaslata szerint 30g CH-t kellene ennem reggelire (175g: 30-20-50-20-40-15). Na most úgy néz ki, hogy a 30g nekem sok reggel, ezért az általad javasolt 150g: 25-25-50-20-30 sémát követem. Ezzel semmi gondom, mindig jó értékeket mérek étkezés után 1 órával. Tehát inzulin biztos nem kell, a baba és magzatvíz értékei is jók. A neonatológusra rákérdezek, ez engem is foglalkoztat.
(A terhelés csak azért történt diéta közben, mert én már "önszorgalomból" diétáztam, mielőtt még kiderült volna, hogy cukros vagyok.)

Kép
Kép
callyee
 
 


Köszi a választ, Gyuri! Én megvédelek.Kép Szerintem nagyon jó, hogy itt vagy közöttünk.
andi70
 
 


Kedves Gyuri! Köszönöm, hogy válaszoltál, és akkor kiharcolok egy újabb vizsgálatot!
londi
 
 

 
 

Kedves Gyuri,

Most nem a cukorral kapcsolatban kérdeznék, de remélem, tudsz válaszolni.
Ma voltam ultrahangon (37.hét), ahol azt mondták, hogy az átlagosnál sűrűbb a magzatvíz (pontosabban: "átlagosnál kissé denzebb magzatvíz, úszó floculusok"). A futószalag-rendelés miatt kérdezni nem nagyon van idő. Meg tudnád mondani nekem, hogy mit takar ez a leírás?
Illetve mégegy kérdés: az előző császárom hegvastagsága most 4,7 mm. Ez sok vagy kevés? Emiatt császár lehet a mostani szülés is?
Előre is köszönöm a válaszod!

Kép
Kép
callyee
 
 


Callyee!
Az nem csak azért jó, mert reggel kevesebbet eszel, hanem mert 25-g al kevesebb is.!
UH: Még csak 24 éve ultrahangozok, de ezt még nem írtam le. Nem akarlak megijeszteni, de remélem nem azt akarják írni, hogy a magzatvíz meconiumos (zöld, ami oxygénhiányt jelez????) Meg kell kérdezni, nincs "szallag"!!
Az írja a tudomány, hogy ha a heg 3mm-nél vastagabb lehetőség van a sima szülésre. Elég bizonytalan mérési adat én nem hiszek benne. Szerintem a szülés menete dönti el.
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri,

Kérdeztem az UH-dokit a magzatvízről. Annyit mondott csak, hogy szerinte magzatmáz van benne, és hogy kicsit sűrűbb, az önmagában nem jelent semmit... Azt én is tudom, mit jelent, ha meconiumos. Ha annak látta volna, azt már ellenőrizni tudják a nyitott méhszájon keresztül is, nem? Már úgyis nyitva van egy ujjnyira. Mindenesetre felhívom a dokimat holnap, neki mi a véleménye ezekről...
Köszönöm a segítséget!

Kép
Kép
callyee
 
 


Kedves Gyuri !

28 hetes kismama vagyok és 29 éves. A szülészem a 26. héten elküldött terheléses vérvizsgálatra. Gondoltam minden rendben lesz mert az éhgyomorra történt vérvételné la cukorszintem rendben volt minden vizsg. során.Reggel fél hétkor ettem egy zsömlét és 2 dl tejet és pontosan fé lnyolckor levették a vért. Az eredmény 8.5 mmol/l lett.
Az orvos azt mondta 180g os hatszori étkezéssel szénhidrát diétát tartsak és kettö hét mulva megint ismételjem meg. Betartottam és a vérvizsgálat eredménye 8.9 volt.
NAgyon elkeseredtem , hogy minek volt ez a diéta ha még több lett mint volt és hétvégére klementem anyukámhoz.
(Sajnos ö cukorbeteg)
Anyunak van egy tesztcsikos vércseppbõl kimutatható vércukorszintmérõje, és megkértem mérje meg a cukrom.
7.6 lett.
Másnap de.egy zsömle és 2 dl tej után ( igaz 9 kor ettem és 10 kor mérte ) 6.5 lett és du. ebéd után egy órával 5.6.
Azt mondta maximum fél fok eltérés lehet , mert az orvosa állitotta be a gépét.
Létezik, hogy a cukor idegi alapon megy fel nálam ? vagy hogy ennyire ingadozzon ?

A gyógyszerek befolyásolhatják az eredményt ? Reggel szedek egy elevit tablettát, napi három vasat és most hogy vizesedett a lábam vízhajtót és káliumot minden másnap.
Kérdésem még ha éhgyomorra kell mennem akkor vizet sem lehet inni ? mert néha éjjel felkelek és nagyon szomjas szoktam lenni ?
Válaszát és segítségét elöre is nagyon köszönöm.

Adrienn
adribatta
 
 


Adrienn!

Ha diétán vagy, akkor már nem a zsömle plussz tej utáni érték a lényeges, hanem a reggeli 25 ill. max 30 gr Ch uténi érték, ennek kell 7,0 alatt lenni. Azaz teljesen felesleges a zsömle+tejes 40 gr CH-t tartalmazó reggelivel terhelned magad, és ababád szervezetét. A cukrot nagyon sok minden befolyásolja. Nem mindegy mennyi CH-t, milyen arányban (gyors, lassú) eszel, mikor, hány órakor, beteg vagy-e,.... Tehát sok minden befolyásolja. De a lényeg az, hogy tartsd a diétát, mert ezek a értékek elég rosszak, a diéta beállítésához jó lenne egy diabetológus segítségét bevonni, de ha itt a fórumon köürl nézel, akkor találsz 150 gr-os diétához elosztást, amit tartani kellene neked.

Más.
A vízhajtót ki írta fel neked? Ui. terhesség alatt alapvetően szigorúan tilos a szedése, csak nagyon indokolt esetben (szülész)orvos utasítására szedhető.

Inni szabad az éhgyomor mellett, sőt, ajánlott is lehet, mert könnyebb vért venni, ha esetleg a vénád nem olyan jól megtalálható.

Azért írtam, mert Gyuri úgy látsizk nincs gépközelben, remélem segítettem ezzel is

Panno
uran
 
 


Kedves Panno!

Köszönöm válaszod, aranyos tőled, hogy segíteni szeretnél.

MA reggel voltam a OGTT - n ahol is meg kellett inni valami glükózszirupot. Azt mondták, hogy teljesen jó lett mert két óra mulva az eredmény 7,56 lett és azt mondta a védőnő , hogy 9 a határérték. Megbeszéltük , hogy tartasam továbbra is a diétát.

A vízhajtót a háziorvosom írta fel, mert nagyon bedagadt a lábam , a bokám már nem is látszott, de megbeszéltem vele hogy heti egyre redukáljuk.

Azóta, viszont hogy szedem ( nem tuodm hogy ezzel összefüggésben van e )
nagyon alacsony a vérnyomásom 100/60 és néha nagyon szédülök is.

Azért nagyon örülök, hogy a cukrommal minden rendben van.

Köszönöm neked a segítséget és a véleményed is.

Adrienn
adribatta
 
 


Kedves Panno!

Köszönöm válaszod, aranyos tőled, hogy segíteni szeretnél.

MA reggel voltam a OGTT - n ahol is meg kellett inni valami glükózszirupot. Azt mondták, hogy teljesen jó lett mert két óra mulva az eredmény 7,56 lett és azt mondta a védőnő , hogy 9 a határérték. Megbeszéltük , hogy tartasam továbbra is a diétát.

A vízhajtót a háziorvosom írta fel, mert nagyon bedagadt a lábam , a bokám már nem is látszott, de megbeszéltem vele hogy heti egyre redukáljuk.

Azóta, viszont hogy szedem ( nem tuodm hogy ezzel összefüggésben van e )
nagyon alacsony a vérnyomásom 100/60 és néha nagyon szédülök is.

Azért nagyon örülök, hogy a cukrommal minden rendben van.

Köszönöm neked a segítséget és a véleményed is.

Adrienn
adribatta
 
 


Adrienn!

Ha minden igaz, akkor a glükózszirup az a 75-gros terhelésed volt, aminek a határértéke nem 9, hanem 7,8 pontosan. Mondjuk ebben is benne vagy, de azért jó ha tudod, hogy elég közel voltál. Valamikor, főleg, hogy anyukádnak van vércukormérője, azért figyelgesd az értékeidet, hogy ne menjenek 7 fölé az egy órás értékek. Egyékébnt a zsömle+tejes teszt az első szűrő, ha az rossz, akkor a 75-gr-os szirup utáni 2 órás érték adja a diagnózist. Ha ez volt ez a 7,56, akkor még nem alakult ki diabetes. De azért, mondom figyelj oda.

Vízhajtóra továbbra is azt mondanám, hoy beszélj mindenképpen a nőgyógyászoddal. Fontos. Valamiért tiltják a terhesség alatt a vízhajtókat,nem tudom miért, de tiltják. És ennek szedése nem a háziorvosra tartzoik terhesség alatt, hanem a nőgyógyászodra. Ha jól harangoznak nálam, akkor a vízhajtó szedése azért nem jó, mert besűrűsödik a vér.Ami azért lehet baj, mert baba ellátotsága romolhat. De lehet, hogy ez hülyeség, remélem lassan megjelenik Gyuri a láthatáron.

Panni
uran
 
 


Panni!
Olvastam már előbb is a káoszt, de vártam mit mondasz. Korrekt.
A magyarázat is csaknem tökéletes.
Adrienn!
A terhelés eredmény normális, diéta sem kell. Nem tudom hány hetes vagy, ettől is függ, hogy a szűrést kell-e még ismételni.
gyuri
Szeged
 
 


Adrienn!

A vízhajtó melletti vérnyomáscsökkenés normális jelenség, hiszen a vízhajtónak ez az egyik hatása. Magas vérnyomásnál kezelésként, illetve kiegészítő kezelésként alkalmazzák.

A terhesség melletti vízhajtószedést valóban szakembernek illene eldöntenie, aki ebben az esetben nem igazán a háziorvos kell, hogy legyen, hanem szülész, kardiológus, nephrológus, kinek-kinek a saját "alapbetegsége" szerint. A "tilos"-ról csak annyit, hogy csak igen indokolt esetben alkalmazzák, amikor az anya alapbetegsége, vagy állapota azt indokolja (pl. különböző szívbetegségek, vese-, szemészeti szövődmények stb. esetén), ugyanis az alapelv ebben az esetben is (mint minden kezelésnél, illetve gyógyszeradásnál terhesség alatt) az, hogy azt kell megvizsgálni, hogy mivel ártunk kevésbbé: ha adunk, vagy ha nem.

Szerintem alapvetően terhesség esetén a baj ott lehet, hogy a magzati véráramba is bekerül a vízhajtó, s a magzatnál is hat.KépKépKép

Ági
aszemenyei
 
 


Ági!
Bár bekerül és a magzatnál is hat nem ez a fő baj. A terhesség alatt volumennövekedés van, a lepény (egy "új" nagy vér és oxygén igényű szerv) ellátása céljából. Ezt a szervezet úgy oldja meg, hogy hígit, nem termel annyi vérsejtet mint amennyi a plusz folyadékhoz kellene, emiatt a higabb vér jobban hajtható, a sürübbhöz nagyobb nyomás, plusz energia kell a szív részéről. A vizhajtó besüriti a vért ezzel rontja a lepéyn vér és oygénellátását, amit a szív fokozott munkával - vérnyomásemelkedés! - ellensúlyoz, ha tud. MAgas vérnyomás betegség esetén ez végzetes lehet, normál terhességnél, ahol "csak" vizesedés van általában nem okoz bajt, de okozhat, ezért tilos. Ha muszáj adni, akkor speciális körülmények és különös ellenőrzés mellett adható. Az ellenőrzés értelem szerűen nem csak az anyára, de a magzatra is kterjed, ezért (is) a szülész a központi figura a kezelésben.
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri!


"Akkor jó..."Kép

Ági
aszemenyei
 
 


Gyuri!

Ha a "felsorolásomat" megnézed, úgy kezdtem, hogy "hanem szülész, kardiológus, nephrológus...", tehát ebben az esetben nem mondtam ellent a véleményednek.

Amúgy meg talán egy-két ideillőbb kép...
Kép Kép

Ági
aszemenyei
 
 


Neeee!!
Hol szeded ezeket?
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri!

Most komolyan megmondjam???Kép
Van egy holland honlap, onnan szoktam csemegézni, s elmentegetem azokat, amik valami miatt nagyon megragadnak...
Ilyenek pl. ezek is:

KépKépKép

A legutolsót különösen magamhoz közelállónak érzem...néha...

Ági
aszemenyei
 
 


Kedves Gyuri!

Persze, hogy megadom a címet, csak a memóriám már nem a régi (minden nap megújul egy kicsit a rengeteg infótól...)

Tehát:

http://www.animatiemagazijn.nl/

Ha esetleg hollandul nem tudnál, sokat segít:
http://szotar.sztaki.hu/ ahol van holland-magyar szótár.

Érdemes (???) egy kis időt eltölteni, sok jópofa dologra tettem már szert én is.
Kép

Jó nézelődést!

Ági
aszemenyei
 
 



Kedves Gyuri!

Nagyon köszönöm a válaszod.
Voltam a nőgyógyászomnál, megnézte a terheléses eredményt és azt mondta hogy mostantól tényleg figyeljek oda, tartsam a só és szénhidrát diétát és akkor én is szülhetek egészséges kisbabát...
KOmolyan mondod, hogy szerinted nem kell a diéta sem ? Kép Én csak örülnék neki

Megkérdeztem tőle a vízhajtót, azt mondta , hogy a háziorvosom visszaadhatja a diplomáját, mert 20 éve nem irnak fel vizhajtót kismamáknak.
Nagyon megijedtem, mert hétfön , szerdán és az azt követö hét kedden is szedtem be ( háziorvos mondta hogy minden másnap, még jó hogy nem tartottam be )
de remélem ez a három szem nem okozott bajt a babának.
Nőgyógyászom azt is mondta hogy fel is mehetett volna a vérnyomásom és akkor mind a ketten kaphattunk volna rángógörcsöket és ott is maradhattunk volna.
De szerencsére nem így lett , sőt leesett a vérnyomásom, az egyébként terhességem alatt ű
130/80 - ról 100/60 - ra.

Egyébként a 30. hétben járok, és a párommal már mindketten nagyon várjuk a kismanó jövetelét.

Mégegyszer nagyon - nagyon köszönöm a véleményét és segítségét mindenkinek.


Puszi mindenkinek: Adrienn
adribatta
 
 


Sziasztok!

Tudnátok segíteni? A zsemle+tejes vércukor szűrővizsgálatot nem terheseknél meg lehet csinálni? Az édesanyám szeretné leellenőrizni a vércukrát, ha már vettem készüléket. És még azt szeretném kérdezni, hogy ennek a jó értéke akkor van ha 7 alatt van a vércukor?
Vagy szerintetek elég, ha éhgyomrit nézünk nála? Vagy csak simán reggelije után 1 órával mérjem meg neki? Ilyenkor milyen értékek az elfogadhatók?

Előre is köszi a választ.
Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Indigo!
A "zsemle-tej" csak terhesen használható (ezt is vitatják). Nem terhesen a helyes eljárás a terhelés: 75g.
gyuri
Szeged
 
 


Kedves Gyuri!

Köszönöm a választ. És ebben az esetben is a 7,8 alatti a jó érték?
Esetleg más kíméletesebb módszer nincs annak megállapítására, hogy gond van-e a vércukorjával?
Az éhgyomri érték nem mérvadó?

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Gyuri!
Ez engem is érdekelne, mert anyukám is szeretné megnézni, hogy jók e az értékei. 75g ? Ez milyen cukor? Kapható recept nélkül? Jó lenne először csak otthon ellenőrizni és nem rögtön elrohanni laborba, mert az kicsit körülményesebb. Én is a zsemle+tejre gondoltam, nem tudtam, hogy az csak terheseknek van. Mindig okosodik az ember Kép

Indigó!
Nem olyan borzasztó a 75g, ha citromot teszel bele.

Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Kriszta, hát azért nem egy leányálom meginni, és ha lenne más módszer gondolom a szüleim azt választanák.

Egyébként a gyógyszertárban recept nélkül lehet venni 75 gr cukrot. Én így kértem mondtam, hogy vércukor terhelésre kell és rögtön tudták mit akarok. Kép

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Indigo!
Köszi a választ, akkor veszek anyunak. Én amúgy nagyon édesszájú vagyok és a limonádét is sok cukorral iszom(ittam). Na ez azért még nekem is édes volt, de számomra még fogyasztható.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


75g OGTT.
Az éhomi vércukor is használható, nem terhesen (is), csak később lesz kóros (7 felett) mint a terhelés. Azaz a terhelés előbb jelzi, ha valami baj van. Nem terhesen a 7.8 (kétórás) un. IGT, még nem cukorbaj, csak az előszoba és jól teszi, akinek ilyen van, ha diétázik (lefogy), a kóros a 11.1. Ezzel már érdemes orvoshoz fordulni.
A 75g OGTT nem terhesen sokkal "kellemesebb" mint terhesen, különösen pár csepp citrommal bolondítva.
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri, nagyon köszönöm a segítségedet.

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Kedves Doktor úr!

24. hetes kismama vagyok, kedden lett meg a terheléses vércukor eredményem! Éhgyomorra 4,1 volt, 75 g cukor ivás után 2 órával 10,0! Sehol nem olvastam még ennyire magas értékről, nem vagyok túl nyugodt sem!
Ön szerint inzulinozás nélkül meg lehet úszni?
Még egy kérdésem lenne? Igaz az, hogy ekkora cukorral csak császárral lehet szülni?
Előre is köszönöm válaszát!
Manka
manka1979
 
 


Manka!

Az, hogy inzulin nélkül meg lehet-e úszni az nem igazán jósolható, úgy hiszem (nem vagyok orvos). Az a kérdés, hogy a diéta mennyire jön be, mennyire rendezi az értékeket.

Császár:

Én épp azt hallottam, hogy a cukorbetegség nehezíti a seb gyógyulását, és ezért lehetőleg kerülendő a császár, de az biztos, hogy cukorbetegség mellett elvileg lehetséges a spontán szülés, de nyílván meg vannak a kritériumai, és a mérleg egyik serpenyőjébe a cukorbetegség is ott van.

Remélem azért mondtam bíztatót, amíg Gyuri reagál.

Panni
uran
 
 


Manka!
10-e kétórás érték kétségtelenül terhességi diabetest jelez, egyáltalán nem valami horribilis érték, sőt nem terhesen nem is tekinthatő cukorbetegségnek. Diéta kell.
Minden terhes szülhet simán, szinte nincs olyan szitu, mikor csak a császár lehetséges.
A sebgyógyulás a rosszul beállított cukorbetegeknél rosszabb, jó beállítás mellett azonos a nem cukorbetegekével - ezt legalább 1000 cukorbeteg császárja alapján állíthatom.
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri!

Akkor rosszul harangoztak nálam. De arra jól emlékeztem, hogy a császár messze nem biztos. Kép

köszi
Panni
uran
 
 


Köszönöm szépen a választ! Kép
manka1979
 
 


Kedves Gyuri!

Nem tudom emlékszik-e rám, én voltam az egyik a PCO-sok táborából. Kép

Azt írta a múltkor, hogy a kórházukban megcsinálják az inzulinmérést. Ezen felbuzdulva továbbadtam az infót pár érintett PCO-gyanús lánynak, akik szeretnének metformint kapni, ámde nagyon kevés helyen végzik el az inzulinmérést, pedig náluk a rezisztenciára is alapos gyanú van (túlsúly). Az egyik leányzó megíratta a beutalót a háziorvossal - legalább 3 pontos inzulinmérést szeretett volna, a cukor mellett -, elment ide, és ma úgy járt, hogy az 5.pontnál közölték vele, hogy bocsi, de nem csinálnak inzulint, mert nem kell és nem indokolt. Ez egy kicsit elképesztő helyzet.

Ha jól emlékszem, azt írta itt az egyik leánynak (Mniki), hogy utánanéz ennek a dolognak, hogy a labor most akkor végez-e ilyen mérést, vagy sem. Óriási segítség lenne, nagyon köszönöm.

Nóra
s_norka
 
 


Kedves Gyuri!

20 hónapja szültem a kislányomat. Terhesség alatt diabeteszem volt (terhelés:8,08) inzulint kaptam.Szülés után 6 héttel 7,0 volt a terhelés. Az orvosom szerint ez jó érték, de visszarendelt szoptatás abbahagyása után 1 hónappal. A mostani terheléses érték 6,93. Időközben átkerültem egy másik orvoshoz, aki nem volt elragadtatva ettől az értéktől, mert szerinte 2 óra elteltével vissza kellett volna állni az éhgyomri szintre (5,3 ) a cukornak. Ezt eddig még sehol sem olvastam. Valóban így kellene lenni: Én úgy tudom, hogy az értékem jó, hiszen 7,8 alatt van.Most akkor örüljek vagy sem?

Köszönettel: still
still
 
 


S-norka!
Utánanéztem, és akkor(!) csináltak, két hete jött egy rendelkezés, hogy nem lehet, mert a finanszírozás nem megoldott!!! Viszont nem ezt mondták a Mniki-nek, hanem azt, hogy nem indokolt. Mi a valóság?
Egyébként, ha megkeresnek személyesen próbálok segíteni.

Still!
Eezek jó értékek, de a másik orvosnak is igaza volt (ez egy ilyen szakma) Ugyanis a tankönyvi szabály az, hogy vissza kellene térni. De kóros az, ha 7.8 felett van (IGT - még nem diabetes, csak a terhesség alatt számít annak) és diabetes, ha 11.0 felett van.
Szerintem örüljön és vigyázzon magára.
gyuri
Szeged
 
 


Kedves Gyuri,

Mnikinek akkor, februárban, telefonon azt mondták a labortól, hogy nem csinálnak ilyet (ahogy ő fogalmazott: "elhajtották"). A most próbálkozó leányzók egyike úgy ment oda, hogy 4 pontos cukor és inzulin, elvégezték a mérést, csak utólag, beszélgetésünkkor tűnt fel neki utólag, hogy csak az éhgyomrinál vettek le 2 kémcsővel, a többinél csak eggyel, de egy szót se szóltak a laborosok (a lelet még nincs meg). A másik lánynál ugyanez történt, de az utolsó vérvételnél ő rákérdezett erre, hogy mi történik itt, és akkor azt mondta a laboros, hogy "nem csinálunk terheléses inzulinmérést, mert nem indokolt". Holott, ott volt a beutaló, az orvos kérte a mérést. Erre mondtam, hogy ez elképesztő.
Az a probléma, hogy lassan már sehol sem lehet akadálymentesen legalább egy 3 pontos inzulinmérést kérni, mindenhol ferdítenek, nem mondják meg egyértelműen, mi van... meg hogy az nem kell. Pedig az IR megállapításához igenis kell, hiszen mi is megbeszéltük itt annak idején, hogy sokszor normális cukor mellett is fennállhat ez, és indokolt lehet a metformin...

Mindenesetre akkor lehet, hogy lesz, aki Önhöz fordul ez ügyben, továbbadom az infót.

köszönettel: Nóra

ui: Más: tudja, hogy én is metformint szedtem terhességem előtt. Másodszor végeztek most 75 gr glükózos cukorterhelést, a terhelés hatására megint 3 mmol/l közelébe "zuhant" a cukrom. Ez még idáig nem is volna gond, bár tény, sokszor "hypozom" ha nem megfelelően eszem. De mostmár ismételten látszik kicsivel több magzatvíz és a baba is elég nagy: 29 hetesen 1800 gr közeli a súlya (22 hetesen is már 550 gr volt). Visszarendeltek kontrollra, én meg kicsit izgulok. Lehet mindez véletlen, vagy mégis van valami bibi a cukoranyagcsere-háztartásomban??
s_norka
 
 


S-Nora!
Ahhoz nehéz hozzászólni, hogy mikor, ki, mit rendel és hajt végre....
ha több a magzatvíz és amagzat feltűnően nagy (jellegzetes eltérésekkel) az nem csak diabetes lehet! Mielőtt halálra ijeszteném, először kontrollálják le és beszélje meg orvosával is.
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri,

semmiféle jellegzetes eltérést nem láttak, aprólékosan megnézték és minden rendben van vele. Ugyanezt mondták a 18., 22.heti (ezt a Praxisban), mostani UH-n is; az AFP érték is jó volt (1.4 MoM). A magzatvíz kicsivel több mindkétszer, tehát nem sok. Hát most halálra ijesztett... egyébként igazság szerint az apja is, én sem vagyunk kicsi emberek, az apja 4.6 kg-os bébiként született.
Mire gondol még? Szeretném tudni...
s_norka
 
 


Kedves Gyuri!

Köszönöm a válaszat és vigyázok magamra! Kép))

Still
still
 
 


Kedves Gyuri,

most SOS megnézték a Praxisban a babát, és teljesen korának megfelelő (alig 1 héttel nagyobb), teljesen egészséges, az előző kórházi UH-n csupán 300-400 gr-mal elmérték... A magzatvíz több változatlanul, de még ez az orvos is inkább az inzulinrezisztenciámra fogta a dolgot...
Gyuri, szépen kérem, nem én vagyok az első, aki itt a Babaneten szóvá teszi ezt magunk között, de többet ilyen félvállról odavetett, korrekt infók nélküli mondatot ne mondjon egy aggódó kismamának! Kép Elsősorban tájékoztatás és/vagy megnyugtatás végett kérdezünk.

Nóra
s_norka
 
 


S_nora!
csak felsorolásként, és tényleg nem az ijeszgetés miatt.
Cukorbetegség esetén, ha vércukor magas;
Rh-összeférhetetlenség esetén, ha van ellenanyag és emelkedik a titer;
Fejlődési rendellenességek: nyitott gerinc, agykoponya hiány, nyelőcső elzáródás, bélelzáródás, un. nem immun hydropsz (összetett rendellenesség)
fertőzés: parvovirus B19 (nem kutya pervovirusa, az más)
Az egyik leggyakoribb ok, ha a baba nagy lesz, akkor gyakran több a magzatviz is, ez nem kóros és a leggyakoribb (50%), amikor semmilyen okot nem találunk, mondhatni "csak".
gyuri
Szeged
 
 


Kedves Gyuri!

Szeretném megkérdezni, hogy a 75 g terhelésnél a cukros lötyit nem lehet-e helyettesteni pl. 75 g CH csokival? Kép

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Indigó!
nem. Annak egész más a felszívódási dinamikája, nem lenne két egyforma eset.
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri, köszönöm a választ. Sejtettem, hogy nem lehet ilyen egyszerűen megoldani a problémát.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Jaj de kár Kép pedig már el is képzeltem

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Kedves Gyuri!

17 hetes kismama vagyok, a héten csinálták meg a cukorterheléses vizsgálatot, az eredmények jók lettek (éhomi 4.50, a terheléses 5.40).
Kérdésem az lenne, a terhességi diabétesz később is ki tud alakulni a 9 hónap során, vagy eddigre már kialakult volna, ha hajlamos vagyok rá?

(Az orvosom csinál majd még egy vizsgálatot a 22-24 hét körül)

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejo!

Az egész terhesség alatt kialakulhat a terh. diabetes, ezér tis csinálja a doki még a 22-24 hét körül a köv.-t, mert akkor még a legrizikósabb, hogy kialakulhat. De szerintem ninc smin aggódnod, azaz semmiképp ne tedd, mert az nem használ. Kép

Panni
uran
 
 


Rejo! Láttam nem egy olyan kismamát, akinél a 30. hét után alakult ki. Ez bármikor előjöhet, ezért kell többször vizsgálni.

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: