Új privát üzeneted érkezett!

Szervusztok!
Képzeljétek, én megúsztam a magzatvízvételt! Csuda tudja, miért, a negyedik gyereknél sem orvos, sem védõnõ nem kapcsolt, hogy már elmúltam 35, pedig láttak egy jó páran. A legutolsónál pedig, mire oda jutottam, hogy valakinek eszébe jutott, egyrészt már egy kicsit késõ is lett volna, másrészt azt mondtam, inkább kihagynám, és nem erõltették. Tudjátok, hallottam egy esetet, és noha tudom, illetve gondolom, hogy ez a ritka kivétel, mégis elborzasztott: a magzatvízvizsgálat eredménye Down szindrómát mutatott ki, de hívõ család lévén megtartották a babát, végül ép, egészséges csecsemõjük született! Azért ki tudja, nem estek-e többen is áldozatul. Na nem akarok senkit megijeszteni, csak mivel hallottam ilyet, ráadásul megbízható helyrõl, esetleg akinek jó fej az orvosa, rákérdezhet, hogy fordulhat elõ ilyesmi.
A másik anyukám esete. Tudjátok, 41 volt, amikor született az öcsém, persze szintén elvégezték nála a vizsgáltaot, annál is inkább, mert õk a genetikai sérültnek diagnosztizált húgom miatt nem vállaltak korábban további gyereket, végül kiderült, hogy téves volt a diagnózis, csak közben eltelt 13 év... No és akkor a magzatvízvizsgálaton ismeretlen eredetû kromoszómaelváltozást találtak, amelyre semmi magyarázatot sem tudtak adni, csak annyit, hogy a feltérképezett betegségeknél ilyen elváltozás nem fordult eddig elõ. Képzelhetitek, milyen frászban voltak, amíg meg nem született az egészséges, 4kg 10dkg-os öcsém!
Szóval csak arra akartam kilyukadni, hogy el kell mindenkinek magamagának döntenie, hogy megéri-e az idegeskedés, a vizsgálat elõtt is, után is.

Sheila, ezt a besegítek a vállalkozásba dolgot én is ismerem, csak nekem az apukám cégét kell(ene) istápolnom. Elkönyvelgetek neki, de mindig aggódom, mert nem vagyok végzett könyvelõ, most meg különösen nehéz tartani a szintet, mert - ezt még ugyan nem írtam meg nektek - három éve külföldön élünk, és nem tudok rendesen felkészülni a jogszabályi változásokból, és a terheim is egyre nõnek idehaza. Azért majd ha hazamegyünk, másfél év múlva telik le a penzum, megpróbálom visszaszedni az ismereteket.
Te végeztél valamit a könyveléshez, esetleg mérlegképes is vagy?
Mi az oka apád ellenséges viselkedésének? Talán nem tetszik neki a férjed? Olyankor szoktak a papák kifordulni magukból.

Na, már teleírtam az oldalt, a többieket majd máskor szórakoztatom.
Mit tudtok a többiekrõl, akik az év elején még írogattak, pl. akinek Levente kisfia született februárban?
kíváncsi
 
 


Kíváncsi!Kép

Ezen már én is gondolkoztam, hogy esetleg nem kéne alávetnem magam a kromoszóma-vizsgálatnak,de olyan gyáva kukac vagyok...Kép

ismerve magamat szét rettegném magam a 9 hónap alatt, és majd' meghalnék a lelkiismeret-furdalástól, hogy hátha mégis kellett volna, nem lesz-e baj belõle, hogy nem csináltattam meg??

tényleg: nem tudjátok véletlenül, hogy az ún. Quartett-teszt
helyettesíti a magzatvíz-vizsgálatot?
/jó lenne /

örülök, hogy Édesanyáddal végül minden rendben voltKép, de szegény azért aggódhatott elegetKép

Sajnos apám mindig is ilyen volt...Kép
már gyerekkoromban is érthetetlenül rideg és szigorú volt, talán azért, mert fiút várt helyettem /is/.
10 évvel késõbb született egy öcsém, vele másképp bánt, de érdekes, hogy a tesóm sem rajong érte túlzottan, anyuhoz is általában olyankor megy fel, ha apám nincs otthon.../akárcsak én /.

Apám ellenezte a házasságomat, de nem a mostanit, hanem az elõzõt...
ebben végül igaza lett, de pont miatta menekültem abba a házasságba 18 évesen, mert már nem bírtam az otthoni terrort...
egy év múlva már tudtam: nagy hibát követtem el, de maradtam a rossz házasságban, mert egyszerûen nem volt hova mennem...Kép
akkor azt hajtogatta: "megmondtam, hogy fogadj szót, úgy kell neked", de nem segített volna.
így lehúztam az exférjemmel 14 évet...Kép

ezalatt 2x kerültem vissza a szülõi házba, majd a válás után még egyszer, nem részletezem, mennyire megalázott, és mennyire éreztette velem, hogy csak megtûrt személy vagyok...Kép
/ errõl teleírhatnék egy új topicot /.

szóval: tudtam, hogy milyen, de azért a szombati eset nagyon rosszul esett...Kép
egyébként a mostani férjemet kedveli...

ma magyarázkodott anyu valamit a férjemnek, hogy nem akart zavarni, majd legközelebb bejön...Képna ,persze, legalább ne védené anyu, mert erre nincs elfogadható magyarázat...Kép

a könyvelést én is csak mûkedvelésbõl végeztem, most adtuk át egy "szakembernek", mert már nincs elég idõm, és hát...
a fránya jogszabályok...Kép

Ti hol éltek most??

és milyen volt a negyedik,ötödik szülés a többihez képest?Kép

Puszi Mindenkinek: Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok lányok!!
Remélem felétek is megmutatta magát a napocska, mert nekem már nagyon elegem volt a télbõl. A legkisebb lányommal- meg az osztálytársával jó nagyot sétáltunk hazafelé a suliból, mindnyájan nagyon élveztük a napsütést, még akkor is, ha egy kicsit hideg volt. Jól kipirult az arcocskájuk, mire hazaértünk, de a vacsi egykettõre eltünt a tányérjukról. Szerdán kell mennem UH-ra, s ekkor fogják megmondani, hogy lesznek a további vizsgálatok. Félek ezektõl a napoktól, de tudom, hogy ezzel jár a dolog. Ha elgondolom, hogy a középsõ gyermekemmel egyetlen egyszer látott orvos, akkor, amikor megállapitotta, hogy terhes vagyok, ezek után a tanácsadáson mindig megkérdezték, hogy MÁV-os, ja akkor jó, a MÁV-nál meg megkérdezték, hogy volt tanácsadáson, s igy 9 hónapig csak kétszer látott az UH. Abban az idõben még ennyi volt a kötelezõ. S a lányom hiba nélkül megszületett 4,20-al. Hát ez most nem igy lesz, mert már most kéthetenként rendelgetnek vissza. Többet fogom mutogatni a lenti területemet, mint más a nyakfelettitKép)))Köszönöm, hogy leirtátok ezt a genetikai vizsgálatot, végtelenül bizakodom, hogy nem lesz semmi gond. Mindenkit puszilok eva
evaeva
 
 

 
 

Sziasztok!

Csak még egy szót a genetikai vizsgálatról, mert ez talán eddig nem volt igy kimondva: ez a vizsgálat nem kötelezö. Nem úgy, mint az AFP vagy a min. 4 pecsét összeszedése a kiskönyvbe. Ez csak ajánlott, de ha nem akarjuk megcsináltatni (mert azért kockázata is van, 1% vetélési esélyt emlegetnek), semmi következménye nem lehet. Az újonnan megtalált dokim mondta, hogy látott ö már 20 évest, aki Down-kóros babát szült, viszont sokkal több 40 körülit, akik egészséges babát szültek. Ez a 35 év csak egy statisztikai eredmény...

evaeva, drukkolok neked!!

Kérlek, szoritsatok Julcsinak/Botránykának, úgy érzem, ma van a nagy lehetöség napja Kép (A Botrányka persze csak munkanév, amig nem találunk fiúnevet.....Kép)

puszi mindenkinek,

iddiko
iddiko
 


Sziasztok!

Iddiko. Drukkolunk, de Julcsi névvel vigyázni, mert az én Julcsim három fiúval felér, ha nem többel, és minden más Julcsi ismerõsöm hasonló karakter, rájuk nagyon vonatkozik a nomen est omen... De drukk megy!
Igazad van a genetikai vizsgálattal kapcsolatban hogy nem kötelezõ, ez tényleg így van. Az én dokim velem 33 évesen is meg akarta csináltatni a harmadik terhességnél mert alacsony lett az AFP-m. Viszont az alacsony nem is volt túl alacsony, ugyanolyan volt mint Julcsinál így ellenálltam és nem is volt gond. És a következõ babánál sem akarom megcsináltatni ezt a kockázatos beavatkozást. Úgysem vállalkoznék arra hogy egy 16-18 hetes vagy még idõsebb babát elvetessek egy egyáltalán nem biztos eredmény alapján, ld. Kíváncsi fenti írása is ezt támasztja alá.

Evaeva, kitartást a vizsgálatokhoz, bizony ezek a kor elõrehaladtával egyre sûrûsödnek!Kép De a cél a lényeg!Kép

Kíváncsi. Merrefelé laktok külföldön? Könyvelés onnan reménytelenül nyomonkövethetetlen, a férjem könyvelõ, és naponta nem is tudom hány órát tölt azzal hogy teljesen naprakész legyen a mindendéle adózási meg egyéb jogszabály kusza sûrûjében.
Többiek nem írtátok Ti mivel foglalkoztatok a babák elõtt, közben???

Most megint rohanok mint mindig, szép napot, sziasztok!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Nagy helló mindenkinek!

A mindenórásakat, a már-már vajúdókat külön is üdvözlöm. Ma egyébként is empátiás gyakorlatot tartottam: ki kellett fújnom két tojást, hát, lehet hogy egy kicsit kicsire sikeredett a lyuk, de már szinte hallottam, hogy nyugalom anyuka, már látszik a haja...
Szóval mi Bécsben élünk, ami ugyan nincs messze, de ahhoz éppen eléggé, hogy napra készen tájékozódhassam. A családom, a barátaim, ismerõseim is hiányoznak, az újságárus a sarkon, aki már készítette a hetilapjaimat, ha messzirõl meglátott, a fénymásoló, akinek nem kellett megadni a cég nevét, mert tudta, szóval tudjátok, az egész. A férjem kiküldetése miatt vagyunk itt, nem akarom sajnáltatni magam, mert a legtöbben inkább irigyelnek ezért, de mindenkinek más a jó, meg aki irigyel, szerintem nem kalkulálja bele a nagy családot. Sok gyerekkel nem lehet élvezni máshol élés elõnyeit, csak a hátrányait. Hogy a gyerek nap mint nap sírva jön haza, hogy nem fogadják be, mert nem beszél jól, hogy nem tudom, merre vigyem edzésre, de ha találok is valamit, az megfizethetetlen, hogy minden vacak orvosi vizsgálat miatt Sopronba kell mennünk, mert a hazai biztosítónk nem fizeti a kinti ellátást, ugyanakkor az iskolában nem fogadják el az igazolást, mondván, hogy nem értik... De a nehezén már túl vagyunk, még ez az év és még egy van hátra elõre láthatólag. Biztosan jó lenne különben, ha független lehetnék, mint a legtöbben, akik kiküldetést vállalnak, ha én is megtanulhatnék németül, s profitálnék egy jó kis felsõfokot belõle, szert tehetnék egy jó kis baráti körre, bejárhatnám az egykori monarchia határait, de ez nem adatik meg. Végülis nem bánom, a gyerekek többet érnek, csak azt fájlalom, hogy ezt olyan kevesen értik meg.
Kedves Sheila, szomorú, hogy a kamaszkorod ilyen feszültségekkel volt teli. Volt idõ, amikor én is úgy határoztam, hogy amint nagykorúvá válok, férjhez megyek akárkihez, csak a szülõi házból el. Szerencsére nem találkoztam éppen akkor olyasvalakivel, aki megtette volna ezt a szívességet. De nem is voltak akkor már olyan komoly konfliktusaim otthon, inkább korábban.
Arra gondoltam, talán apád is olyan férfi, akirõl gyakran olvasni, hogy a gyereket - fõleg az elsõszülöttek az áldozatok - betolakodónak érzi a jó kis kapcsolatába a feleségével. Aztán mindent kitalál, azt sem tudja, mi baja, csak ellenséget, legyõzendõ ellenfelet lát a gyerekben, aki a szeretett nõ idejét, figyelmét, szeretetét elveszi tõle. Állítólag nem is kevés férfi gondol ilyen képtelenséget. Illetve nem is gondolja végig, csak tudat alatt érzi.
Anyukád meg végülis mit tehetne mást, mint megpróbálja menteni a menthetõt? Ha azt mondja, apád egy szörnyeteg, nem bír téged elviselni, ezért nem jött be, jobban esett volna? Csak sarkítottam. A nõk, amíg a férjüket el tudják viselni, támogatják kifelé a hülyeségeiket is. Ha kijönnek a béketûrésbõl, persze már nincs pardon, de addig inkább védik a férjüket, és talán jól is van ez így.
Nos, ha tudod, tedd túl magad apádon, és örülj annak, hogy te legalább megtaláltad a boldogságot a párod mellett.
Akartam még mást is írni, de megéhezett a kisfiam, és még nem vittem olyan tökélyre a gépi locsogást, hogy szoptatás közben is tudjak levelezni.
Sziasztok, majd késõbb folytatom!
kíváncsi
 
 


Sziasztok!

Hát én is a mindenórás kategóriába tartozom, de a hercegkisasszony még nagyon jól érzi magát bent. Szerencsére, mert a férjem nagyon szeretné, ha kos lenne és nem halacska. Most drukkolunk, hogy vasárnapig bent maradjon, mert akkorra jön vissza az orvosom is.

Kíváncsi!Kép
Így leírva tényleg nem is olyan fényes, bár egy fél évre cserélnék veled. Hosszabb idõre én se szívesen hagynám el kis hazánkat, házunkat. Azért szerintem a gyerekek szempontjából nagyon hasznos nektek ez a pár év. Neked mekkorák a gyerekeid? Biztos írtad már, de most nem találtam. Ezer medvebocs.
Milyen korúak a fiaid?

Evaeva!Kép
Látom már pontosan leírták milyen ez a vizsgálat. Nekem nagyon fájt, bár tényleg nagyon rövid volt. Engem megnyugtatott az eredmény. Hanem a kórház, az nem volt semmi. A Schöpfi-ben csinálták, és tényleg elõzõ este be kellett feküdni, amit nem igazán értettem, mert engem nagyon megviselt. Kosz, mocskos, omló falu kórterem, mocskos függöny. Én a mosdó alatt feküdtem, volt aki a koszos függöny alatt és még az ablakot sem lehetett becsukni. Sikerült is valami nagyon vacak vírusfertõzést összeszednem, amivel utána egy hónapig küzdöttünk. Másnap reggel kiderült, hogy lehetett volna fizetõs szobát kérni, ami negyon kultúrált és tiszta, de ezt nem is mondták.
A gyerekeid nagyon szépek, fantasztikus az aranyhaja a kislányodnak. Hány évesek?

Sheila!Kép
Szerintem tedd túl magad apádon, ami persze nagyon nehéz. Nekem csak anyám él, aki nagyon ki tud borítani. Általában hetente egyszer szokott jönni, de olyankor nem olyan alacsony a vérnyomásom mint a többi napokon. Elvileg a vasalásban segít, de olyankor teljesen ki kell szolgálni. Eszik, iszik, kérdi, hogy mikor lesz már ebéd és mi, szóval több vele a macera mintha nem "segítene".Kép Szóval teljesen meg tudlak érteni.
Ti merre laktok?

A munkámról röviden annyit, hogy van egy reklámcégünk, azt vezetem és igyekszem a baba mellett is tovább vinni, mert leállni teljesen nem lehet, de sokat szeretnék babázni és most õ kerül az elsõ helyre. Szerencsére az idõmet én tudom beosztani, ami mégis csak kellemesebb mintha alkalmazkodni kellene valakihez.

Most megyek CTG-re.

Sziasztok
Zsuzsó
Zsuzsó
 


Sziasztok kismamák!

tegnap voltam UH-n s annyit irtak a papirra, egy élõ magzat! az orvos szerint minden rendben. A genetikai vizsgálat szerintetek nem jobb lenne Debrecenben, elvileg választhatok???? Mivel Miskolcon élek, a megközelitése mindkettõnek egyszerû és mivel MÁV-os vagyok ingyenes, szóval szerintetek hova menjek??? Valaki kérdezte, a gyermekeim Tamás 20, Barbara 17, Annahanna 8 éves. Nagyon szurkolok értetek és magamért is, vigyázzatok mindenkire, de fõleg a babákra!! sziasztok jó éjt eva
evaeva
 
 


Éva! Örülök hogy minden rendben a babával! A Schöpf Merei szakmailag nagyon jó, az hogy lepukkant egy dolog, de én a szakmai hozzáértésüket nem vonom kétségbe. Debrecenben viszont ott a DOTE, de arról azért már nem hallottam annyi jót. Szerintem Neked kell döntened, a lényeg hogy minden rendben legyen!

Bocs de mennem kell, sziasztok: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

eva!
Hatalmas gratula!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KépKépKépKépKépKép
Persze, hogy választhatsz!!!
Ennyire nem figyeltél mit írtam a Miskolc topicban????KépKépKép
2003 Március 06 csütörtök - 09h 48!!!
Pedig kimondottan Neked írtam!

Sheila (D.V.B.Kép)!
Apukádhoz no comment! Kép
Az enyém sem sokkal különb, hidd el. Mesélhetnék róla, miért hagytam ott õket 20 évesen és mentem hozzá egy olyan emberhez akinek egy év múlva szültem egy kislányt s ezután rá is jöttem, hogy rossz döntés volt hozzámenni, nem még gyereket szülni neki. Mégis vele maradtam 13 évet Kép, mert nem volt hová mennem, , sõt szültem neki még egy kislányt. Csak a szüleimhez mehettem volna, de azt meg én nem akartam, úgyhogy maradtam a rossz házasságban. Miért? Mert apámnak sosem volt szimpatikus a volt férjem, az esküvõt is ellenezte. Ha tudnád mennyire gyûlöltem azt a cinikus arcot amikor a válás után szinte állandóan azt olvastam le róla, hogy "kellett neked, én megmondtam..."
Engem mindig azzal vígasztaltak, hogy az ember a szüleit nem választhatja meg. Ez van, ezt kell szeretni, vagy legalábbis elfogadni. Kép

Pusssz! Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata, Norcsi!!
Persze, ha már irtátok, hogy választhatok, akkor elkerülte a figyelmemet, de egy kis biztatást akartam hallani, hogy azért menj ide, mert talán jobbak itt meg itt. Nos, majd még kérdezõsködöm. Nagyon szomorú dolgokat irtok itt a szülõkrõl, ebben a dologban még tanácsot sem lehet adni. Legjobb, ha a gyerekekre koncentráltok, Õk a jövõ, a szülõk pedig a múlt. S hála az égnek és a jó természetnek, legjobb elõre haladni. Rohannom kell, mert még nem mosogattam el, mindenkinek puszi eva
evaeva
 
 


Látszik, hogy itt a jó idõ, szerencsére megritkultak a levelek, mindenki inkább sütteti magát a Nappal. Persze szívesen olvsnám is, amit írtok, de a lelkem másik fele meg örül, hogy kevesebb idõtt töltünk a popóhízlaló-szemrontó elõtt.
Tegnap egyébként mi is kimentünk végre a zöldbe, igaz, csak a kedvenc nagy rétünkre - mindenkinek javasolom, ha jó sora úgy hozza, hogy sok ugri-bugri gyerekkel Bécsben, jó idõben nem tud mit kezdeni, látogasson el a Jesuiten wiese-re, ott egy csomó klassz játék van, meg jó nagy tér.
Az ötéves fiam megtanult biciklizni, olyan boldog volt, látnotok kellett volna. Még elindulni ugyan nem tud, de ügyesen kikerülgeti a veszélyes helyzeteket, csak egy szemüveges kislányt ütött el egész délután. Ezzel persze nem szerzett osztatlan örömet, hiszen a hétéves bátyja rájött, hogy ezután osztozkodni kell a bringán, nehéz ügy.
A kis kétévesem összeismerkedett a fél parkkal, pedig azt hiszem, közel álttunk a rét maximális kihasználtságához. Olyan természetes közvetlenséggel fordul minden emberfiához, öröm nézni. A legkisebb pedig fáradhatatlanul aludt a kocsijában, nagyon élvezte.
Mondanom sem kell, hogy este étvágyban sem volt hiány.
Még a legnagyobbal nem dicsekedtem el, pedig õ is aranyos volt tegnap, szépen egyedül tanult, bepakolt és még a hangszerét is elõvette felszólítás nélkül.
Sheila, most látom, még kérdezted a negyedik-ötödik szülést, milyenek voltak. Nos, mindkettõt indították, így ez nem egészen mérvadó, talán csak annyiban, hogy még ezeknél sem voltak elég erõs fájásaim. Benedeknél (4.) éjféltájban ment el a magzatvíz,reggel hétkor még nem volt egy tisztességes fájásom. Úgy értem, hogy nekem veszettül fájt, de eredménytelen volt. Oxitocinnal viszont másfél óra alatt megvolt. Kelemen (5.) eleve veszélyeztett szituból indult, úgyhogy már bekötött infúzióval kerültem a szülõszobára, s valósággal kinyomták belõlem a babát két óra alatt. Legalább hamar megvolt.
Iddikó vajon túl van a nehezén?
Nohát további jó napozást mindenkinek, legalább addig, amíg az óvodától a boltig elér.
kíváncsi
 
 


Sziasztok!

Jövök majd bõvebben is, de most a LEGFONTOSABBKép:

KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

Zsuzsó kislánya, Liza Bernadett ma 0 óra 25 perckor megérkezett 3900grammal és 54 cm-vel!!!!!!!!!!!KépKépKép

A kis TavasztündérKép és Édesanyja jó egészségnek örvend!!!Kép

Zsuzsó 8:46-kor küldte az sms-t, de csak most kerültem gépközelbe, most is csak pár percre...Kép

Kellemes hetet kívánok Mindenkinek, reméljük a Kicsilány végre meghozta a TAVASZT!Kép

Puszi: Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Zsuzsónak nagy gratula ehhez a nem csöppnyi lánykához!Kép

Éva, majd írd meg melyik kórház mellett döntöttél, jó?

Kíváncsi. Én csak irigykedni tudtam amiatt amit írtál, mert mi bezzeg ma egész nap itthon ültünk, ki sem mozdulhattunk,m ert valamelyik "áldott" gyerek beledobta a wc-be az illatosítót, amitõl úgy eldugult hogy csekély 8.000.-Ft-os ellenszolgáltatás fejében a duguláselhárító dugította ki. És ráadásul egész nap várhattunk rá, mert rosszul írta fel a címet, sõt a telefonszámot, még jó hogy rátelefonáltam, és így jött ki még ma!Kép

De azért talán már tényleg jobb idõk lesznek, és szép tavaszt mindenkinek!!!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Zsuzsónak én is gratulálok, jó egészséget!! Kép Kép

kiváncsi, biztosan Zsuzsóra gondoltál, hogy ö van-e már túl a nehezén, ugye? Én is gyakran keverem a neveket, néha többször is visszakeresem, hogy ki is irta, és mit is, és mikor is.... Kép Kép

Mi is nagyon élvezzük a tavaszt. Tegnap, amig a nagyfiam triatlon versenyen vett részt, apja arca szépen megpirult a parkban a napon Kép A pici meg kimondottan jobban élvezi a sétát, hogy nincs már annyira bebugyolálva.

evaeva, hogy döntöttél, megcsináltatod a genetikai vizsgálatot? mikor lesz? drukkolunk!

puszi mindenkinek,

iddiko
iddiko
 


Sziasztok!

Zsuzsó!
Hatalmas gratula! KépKépKép
Sok boldogságot nektek és sok-sok tejcsit a picinek!

Sheila (D.V.B.Kép)!
Neked pedig köszönjük a jó hírt! Kép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek az együttérzõ sorokat apám viselkedésérõl...Kép
egyébként Anyuval is szörnyen bánt mindig, fiatalabb korukban állandóan csalta, most meg igazi zsarnok, ki kell szolgálni éjjel-nappal...
egyébként az elõbb vitte el a kocsiját, elõtte felhívott, hogy nyitva-e a kapu, de még a pótkulcs miatt se jött be.
Láthatta, hogy itthon vagyok/unk, mert melissa babakocsija kint parkol...no commentKép


Kata D.V.B.!Kép

Döbbenetes, hogy "apailag" is ennyire hasonló a sorsunk...
egyre több közös pontot találunk az életünkben, észrevetted?

Dórikát puszilja virtuális kisbarátnõje!Kép

Iddiko!Kép

Szorítottam am múlt héten Julcsinak/Botránykának!!!Kép
kíváncsian várom a fejleményeket!Kép

Kíváncsi!Kép

Azért Neked sem lehet könnyû, de annak örülök, hogy a soraidból a boldog anyák elégedettsége árad...Kép

Most olvastam vissza, hogy Te és Zsuzsó már kérdeztétek, hogy merre lakom...csak elkerülte az amúgy is szétszórt figyelmemet...
nos, mi Gyõr mellett, Vámosszabadi községben lakunk, az utóbbi években nagyon sok gyõri fiatal építkezett itt...Kép

Eva!Kép

Nagyon tisztellek a 4. babócáért, Zsuzsóval együtt Ti vagytok a példaképeimKép
ugye rendszeresen jössz majd ide is, és tájékoztatsz bennünket a kis Pocaklakóról? Kép

Norcsi!Kép

Tegnap Rád is sokat gondoltam, ugyanis itt járt anyósom,
8,5 hónap után látta az unokáját...
kiborított rendesen, így a tegnapi nap kicsit oda lettKép

azért jutottál az eszembe, mert tudom, hogy Neked is volt anyósproblémád, sajnálattal olvastam a hozzászólásodat az "anyós-após" topicbanKép

Puszi mindenkinek: Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Szia Sheila!Kép

Hát az apád viselkedése tényleg no comment!Kép Köszi, hogy gondoltál ránk, engem meg az enyém vasárnap borított ki, mert sajnos nem csak volt, de igencsak jelen idejû a mi kettõnk problémája egymással. De ez már sajna nem is valószínû hogy változni fog!Kép Csak én ne legyek ilyen anyós majdan!!!

Gyönyörû idõ van, tényleg itt a tavasz, hurrá!Kép

Ugye Ti is élvezitek? Már nemsokára kabát sem kell! De jó, nem kell öltöztetni a három kölyköt, mert ezt utálom a lemenetelben, hogy idõtrabló mire elkészülünk!

Nagy pussssszantás, sziasztok! Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sheila (D.V.B.Kép)!

Igen észrevettem! Azért is írtam le tömören én is.
Nem is tudom mit lehetne erre mondani...
Ha könyvet írnánk az életünkrõl, szerintem az olvasók azon vitatkoznának, hogy ki lopta kitõl az eredeti mûvet, nem...? Kép
Puszit átadtam és Dórika szintén puszilja az õ virtuális kisbarátnõjét! Hogy Meli el tudja képzelni ezt a puszit, mutasd meg neki a topicomban a legújabb puszis képet! Kép

Norcsi!
Nagyon-nagyon élvezem élvezem a jó idõt! Kép
Nekem csak másfél gyereket kell öltöztetni, de néha ez is sok. Kép Ja, azért másfél mert Dancsit már csak igazgatni kell itt-ott . Kép

Pusssz! Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


sziasztok lányok!
ha lesz valami érdemi infóm, megosztom veletek, majd április 08-án megyek tanácsadásra, ott fogom megtudni, mikor megyek genetikai vizsgálatra. Persze, elmegyek, s majd meglátjuk az eredményt, hátha nem is fog keresztút elé állitani. Más problémám nincs, ez egy nagyon jó terhességnek tûnik, nincs hányingerem, nincs szédülés, rendesen tudok dolgozni járni, most vagyok a 9. hétben, csak néha rámjön az álomkór, de ez elviselhetõ. puszi mindenkinek eva
evaeva
 
 


Sziasztok mindenkinek!
Zsuzsónak külön üdvözlet és sok-sok jókívánság, talán ma vagy holnap már olvashatja is. Nagyon klassz, hogy megszületett végre a kislány! Ezek után már csak fájdalommentes szoptatást és a babának jó étvágyat kívánhatok.
Iddikó! Nem a neveket kevertem össze, csak ezek szerint valamit félreérthettem: azt írod valamelyik leveledben, hogy a Julcsi/Botrányka csak munkanév, amíg nem találtok fiúnevet, ezért hittem azt, hogy nálatok is "közel a vég". Tényleg, most akkor hogy is van ez?
Egyébként való igaz, hogy elég nehezen bírkózom meg a társalgásnak ezzel a képernyõre szûkített fajtájával, olyan szaggatott, gyakran követhetetlen az egész. Ha visszaolvasgatok, elfelejtem, mit akartam írni, no meg fõleg soká tart, ha meg nem, akkor alkalmasint hülyeségeket írok.
A hét végén nem látjuk egymás sorait, megyünk a Balatonra, meg kell metszeni a szõlõnket. Majd gondolok rátok.
kíváncsi
 
 


Sziasztok!

kiváncsi: azért munkanév a Julcsi/Botrányka, mert ö, aki a harmadik gyermek lenne/lesz, talán még csak a vágyainkban létezik, vagy ha valóság is, még csak pár napos Kép

És szeretnék mindenkitöl, akinek több fia van, elnézést kérni emiatt a Botrányka miatt. Nehogy azt higgye bárki is, hogy nem fogok örülni, ha a harmadik is fiú lesz!!! Félek, hogy ez igy félreérthetö, de csak humornak "volt szánva". Kép
iddiko
 


Iddiko, ne gondold, hogy ezen bárki is megsértõdne! Legalábbis szerintem semmi sértõ nincs ebben a névben, sõt, még aranyos is. Ha jól értem, eddig két fiad van?

Kata, irtó helyes a csokis kislány, tiszta apja, nem? A többiekrõl nincs képed?

Lányok, mondjátok meg, hogyan kell színes smilykat csinálni! A dokumentációban található leírás alapján nekem csak fekete-fehérek sikerülnek. Mit mulasztok el vajon?

Zsuzsónak jó babázást, Evának szép álmokat, a többieknek pedig sok napsütést kívánok. Most megint pár napig nem vagyok itthon, megyek Pestre, sziasztok!
kíváncsi
 
 


Sziasztok!KépKépKépKépKép

Mindenkinek nagyon köszönöm a jó kívánságokat!KépKépKép

Gyönyörû a babám, nem tudok betelni a nézegetésével.KépSajnos most nagyon küzdök, mert a kórházban szépen beindult a tejci, de vasárnap elkezdett csökkenni + begyulladt a torkom és belázasodtam.Kép Ráadásul ez a kis Tavasztündér (nagyon tetszett Sheila ez a gyönyörû névKépKépKép) rögtön elsõ nap kiharapta a bal mellemetKépKépKép, így mindig vérzik és iszonyatosan fáj amikor szoptatok. Ha valami jól bevált ötletetek van a tejecske mennyiségének növelésére kérlek osszátok meg velem, mert most nagyon el vagyok keseredve. A doki már a tápszert is felírta, hogy kéznél legyen. Az elõzõ 3 gyerkõcnél mindig rengeteg tejem volt, így fel sem merült bennem, hogy gond lehet.

Azért röviden a baba születésérõl:
Március 23.-án délután még egy jót sétáltunk a párommal és mindenkinek mondtam, hogy ma akarok szülni. Hazajöttünk és még táncoltam egyet. Este leültünk filmet nézni, úgy éreztem mégsem látom meg ma az én kis pocaklakómat. Negyed tizenegykor egy iszonyú pattanást éreztem és borzasztóan elkezdett görcsölni a derekam és elkezdett folyni a magzatvíz. Gyorsan átöltöztem és irány a kórház. Végig zöld lámpákat kaptunk, ami még soha nem fordult elõ. Már a kocsiban is 2 perces fájásaim voltak. Azonnal mentünk a szülõszobába. A párom rengeteget segített. Azt hittem még vasárnap kibújik, de a buksija nem akart lecsúszni, így 24.-i baba lett 0 óra 25-kor született. Sajnos nem úsztam meg a gátmetszést, pedig ez volt minden vágyam. Most persze még ezzel is szenvedek.

Szerettem volna mindenkinek külön-külön is írni, amit hamarosan pótolni fogok, ha egy kicsit jobban leszek.
Azért jó volt beleolvasni a levelekbe, mert a hangulatomon sokat javított. Köszi mindenkinek!

Addig is sziasztok!
Zsuzsó
Zsuzsó
 


Szia Zsuzsó, tarts ki, majd beindul! Az elején nekem is baromira fájt, kirágta az én kisfiam is mindkét mellbimbómat, igaz, azért nem évrzett, és be sem lázasodtam, de azért rémes volt. Az a legfontosabb, hogy ne keseredj el, ha éppen nem tudott jóllakni a kislány, és nyugodtan adj neki egy kis pótlást, hogy ne sírjon, mert azzal is csak idegesít, és akkor nem alakul jól a tej. Ha meggyógyult a bimbód - pihentesd, amennyit tudod, úgy értem, hogy ne erõltesd a szoptatást, ha egyszer-egyszer kihagyod és tápszert kap helyette a baba, túl fogja élni, neked meg fontos, hogy gyorsabban regenerálódj - akkor úgyis erõsebben fog szívni és el is lehet hagyni a pótlást. Persze tudom, hogy ezenyi a jótanács, de nekem ez így teljesen bevált, és mostmár nem is kap cumisüveget a legény, legfejebb ha valamiért el kell mennem otthonról. Nekem ez azért különösen jó élmény, mert eddig inkább kevés volt a tejem, most meg úgy tûnik, hogy minden ok lesz. Fel a fejjel, és újólag gratulálok a gyönyörû kislányodhoz!
kíváncsi
 
 


Zsuzsó!
Bimbóvédõt próbáltál már?. próbálj szopi elõtt picit fejni, hogy beinduljon a reflex, meg akkor jobban bekapja és nem fogja úgy rágni. hogy több legyen a tejed, gyakran kell szoptatnod, meg enedinnodpihenned.
(de szerintem Csillának is lenne néhány ötlete, ha felhívnád...)
sok örömöt a babázáshoz!
zita
Névtelen
 


Sziasztok!

Zsuzsó!
Mégegyszer nagy gratula és sok boldogságot a kicsihez! Jó újra "hallani a hangod"!
Nekem a kórházban volt sebes a bimbóm, és nagyon jól jött a bimbóvédõ. Nem is kellett sokáig használni. Én csak a szopi elején használtam mert így nem fájt amikor ráharapott. Pár perc múlva le is vettem mindig mert Dóri kissé ügyetlenül szopizott vele. Viszont addigra Dóri mohósága is csillapodott és a tejcsitõl a bimbóm is megpuhult, azért tudtuk védõ nélkül folytatni a szopit. De kezdeni mindig azzal kezdtem amíg sebes volt.
Igaz, hogy Dóri már elmúlt 10 hónapos, de nekem is voltak olyan idõszakok, amikor kevesebb volt a tejcsi. A szopis topicban tanácsolták, hogy gyakrabban kell szopizni. Minél többet eszik, annál több lesz a tejcsi. Nálam bevállt, sõt a mai napig beválik, mert amikor megjön a mensim, mindig kevesebbnek érzem a tejcsit. Ilyenkor beiktatunk 2-3 komfort szopit és semmi gond a mennyiséggel.

kíváncsi!
Vidd rá az egeredet a szines fejecskékre és meglátod mit kell írni, hogy ilyen legyen! Kép Kép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kép
kíváncsi
 
 


Sziasztok!

kiváncsi: igen, két fiam van (eddig). Kép

Az elmúlt napok eseményei: szerdán meglátogattuk a védönénit, méricskélési céllal, mivel Misibaba éppen ma hét hónapos. Hát legörbült a szám rendesen Kép Csak 17 (!) dekát hizott öt hét alatt, és nem nött egy centit sem Kép Viszont csudaügyesen lepisilte a védönénit Kép Úgyhogy most hizlalóprojekt indul... Biztos nincs baja, mert vidám, mozgékony, gügyög, nevet, jól eszik, jól alszik, doktornéni kéthetente látja.

A másik jó dolog: úgy tûnik Julcsi/Botrányka nagyon kapaszkodik, már 5 napos késésben vagyunk....de még ellenállok a kisértésnek, csak jövö hét végére veszek tesztet Kép

Sziasztok, jó hétvégét mindenkinek!

iddiko
iddiko
 


Azt a hétszázát neki! Most megvagytok Ti tekergõk!Kép
Ha tudnátok mennyit jártatok a fejemben! Eddig sose jutott eszembe benézni ide, mert mindig sürget az idõ, de érdemes volt. Az idnokot amiért nem jöttök abba a bizonyos topikba megértem. Néha meglátogathatlak itt titeket? Kép

puszi nektek!
sasha és gabcsi

Kép
sasha
 
 


>Kép
kíváncsi
 
 


:D
kíváncsi
 
 


Sziasztok!

Sasha!
KépKépKépKépKép
Szerintem Sheila is valami ilyesmit írna! Kép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Helló lányok!
Jelentem, a fenti két hozzászólás nem az én tollamból "folyt ki"! Ezért aztán bele se fogjatok az értelmezésébe, akárhogy nézem, nincs is neki semmi teteje. A kisfiam, illetve a nagyfiam próbatáblának nézte az oldalt, kereste a piros, mérges smily elkészítési módját, azon ugyanis nem mûködik az egeres trükk, de amint látom, nem találta meg. Errõl ennyit.
Hogy telt a hétvégétek? Nálunk a gyerekek most dobták be a WC illatosítós trükköt, amit Norcsi már végigélvezett, szerencsére nem nekem kellett kikotornom, mert nem voltam itthon - metszettük a szõlõt, meg lapátoltuk a havat Kép a Balatonon.
Látom Iddikó, ti aztán nem lopjátok a napot, hét hónapos a kicsi, és ti már újat akartok! Nem vált be ez a típus, hogy máris új fejlesztésbe akartok fogni? KépKépKépKép
(Az Istenért, ne vegyél engem egy percig se komolyan!)Csinálj már egy profilt, hadd nézzem meg azt a kis éhenkórászt! Meg a másikat is! (Igaz, nekem sincs, nem tudok képet felvinni eszközök hiányában.)
Szia Sasha, mi még nem ismerjük egymást, de majd elõbb- utóbb.
Szervusztok, aztán halljak ám felõletek! Jó idõt kívánok mindannnyiotoknak!
kíváncsi
 
 


Sziasztok!

Látom nem sok hozzászólás volt az utóbbi idõben!Kép

Kíváncsi. Mérges smiley elkészítési módja a következõ (szóköz meg kihagyás nélkül): \clipart aztán {angry}. Persze aztán nélkül!Kép Sikerülni fog!Kép A vigyorgó fej megy már? Az meg egy : és utána egy O. Ennyi.
Wc-s trükkért nem irigyellek!Kép Hát sajna visszatért a tél. Még jó hogy a téli cuccokat nem pakoltam még el, így ma szépen mindenki visszatéliesedett! Röhej, a néhány nappal ezelõtti jóidõ után! De ma már Pécsett havazott, és persze nagy a káosz, mi meg már visszarakattuk a nyári gumikat! Hiába mondtam hogy ráérne még, na mindegy! Mi meg rendületlenül építkezünk, most már a falazás jönne, csak javulna kicsit az idõ!!!

Iddikó. Drukk!Kép Aztán beszámolni ám ha már biztos!!!

Sasha, üdv itt is! Azért a másik topicról se feledkezz meg légyszi!

Zsuzsó! Nagy gratula mégegyszer! Tejcsi-téren hogy álltok? Érdemes lenne a szoptatós topicba bekapcsolódni, ott a LLL nagyon jó emberei adnak mindenféle problémára nagyon jó tanácsokat!

Mi közel két hónap óta most mentünk elõször oviba, remélem még sokáig járunk, nem szednek össze rögtön valamit!

Mindenkinek szép napot, és sokkal sokkal jobb idõt kívánok mint amilyen a mai, és sok Kép-t!!!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Hali!

Kíváncsi!

Nem, nem ismerjük egymást, mert nem vagyok még 35, de még 30 sem. Sheila nõvérkém és Kata007 barátosném után jöttem, õket kutattam. A Friss kismamákban együtt pocakosodunk, igaz, Melissa és Dóri már majdnem egy évesek míg az én Gáborom még csak holnap lesz fél éves. (kép a profilomban) De tény, hogy nagyon, nagyon jó volt ott együtt lenni velük és hiába no, azóta nem olyan jó topikolni. (zárójelben megjegyezném az "otthoni" topik ez alól kivéveKép)

Norcsi!
A "topikunkba" már írtam, nem felejtkezetem el róla.KépKépKép A topik amiról szó volt az a "2. osztály".

Sheila!
Mi újság veled? Olyan régen hallottam felõled! Hogy van a kis Melissa?

Kata!
Köszönöm szépenKépKépKép Rólatok azért kicsit többet tudok, mint Melissáékról, téged könnyen elolvaslak a Miskolc topikbanKép A 2. osztály topik címváltoztatására szerintem rajtam kívül nem emlékszik semmi, én meg megértelekKép

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

kiváncsi, nem tudom, hogy illik-e a babaneten másik babás oldalt emlegetni, ha nem, hát elnézést: a kis éhenkórászom megnézhetõ a www.bebilap.hu/fotoalbum cimen, Balázs Misi név alatt.... Kép) A héthónapos tökéletes tipus, okos-ügyes-gyönyörü stb, természetesen Kép Egyetlen hibája van csak: hogy még csak a második gyerek a családban Kép No és természetesen én kislányt vártam, mert fiam már volt eddig is....

Norcsi, köszi a drukkot Kép Julcsit/Botránykát illetöen pedig még nem tudok semmi biztosat, folyamatos késésben vagyok, és izgulunk Kép
iddiko
 


Sziasztok!

Sasha!Kép
Én is nézegetem az ismerõsöket rendszeresen, attól, hogy nem írogatok. Egyszerûen nem tudok annyit a gép elõtt ülni, hogy képben legyek mindenkinél.

Iddiko!
Tündéri a kisfiad! KépKépKép
Irigykedem 1000-el a kisfiú miatt, mert nálam
mindhárom gyerkõcnél hiányzik egy felettéb fontosabb alkatrész, ami egy fiúnál megvan. Azért én így is imádom õket!!! KépKép

Puszi nektek! Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Iddiko, ahogy elnézem a kis Misit, nem kell félned, hogy elfújja az elsõ szél...Szerintem már elõre meghízta a 8. hónapra valót.KépKép
Édes kis kockafej! Az enyém is ilyen, mármint a negyedik, csak szõke a haja. A másik fiú is szép, gratulálok!
Sasha, hogy kell érteni azt, hogy Sheila a nõvérkéd?
kíváncsi
 
 


Sziasztok!

Olvastalak mindennap Benneteket, de mostanában nagyon "depis" vagyokKép , ami nem jellemzõ rám...
nem akartam panaszkodni, mert Zsuzsó egyszer azt írta, hogy tetszik neki, hogy indig vidám vagyok, és nem akartam illúziót rombolni...Kép

na, azért nincs baj, hamar kilábalokKép

Sasha Kishúgom!KépKépKép

Olyan jólesik, hogy megkerestél bennünket...Kép

IMÁDLAK!!!!KépKépKép
és a gyönyörû kis Gabibabádat is!Kép

Melissa remekül van, majd írok Róla bõvebben is, ígérem!Kép

gyere máskor is, várlak!!!!Kép

D.V.B. Kata!Kép

KépKépKépKépKépKépKép_

Iddiko!Kép

Drukk megy ezerrel, és le a kalappal a bátorságodért, hogy máris vállalkozol az új babára!!!Kép

Zsuzsó!KépKépKép

Mégegyszer is GRATULÁLOK, remélem a szopis gondok megoldódtak...Kép

írj majd a kis Tavasztündérrõl...Kép

Kíváncsi!Kép

Sasha említette egyszer, hogy milyen kár, hogy nincs nõvére,
így "adoptáltam" Õt, így lett a húgocskámKép


Norcsi!Kép

Nyitottam egy topicot az "Ismerjük meg egymást"-ban, de nem tudok képet feltenni, nem találtam hozzá instrukciót...Kép

tudnál segíteni esetleg?
/ lehet mailben is, hogy ne legyünk annyira off-ok /
elõre is köszi!Kép

Puszi Mindenkinek: Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sheila,
ne legy depisKép

Itt van egy kis leiras, lesem en is a kepeket amKép

-Afonya
afonya
 
 


Köszi Áfonya!Kép

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sasha írtam a topicodba, majd nézd meg!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sheila, bocs, az elõzõ bejegyzés Neked szól és a képfelrakással kapcsolatban írtam!Kép

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Kedves Kata, kiváncsi, és többiek: köszi szépen az elismerést, Misike nevében és a papája nevében is, aki most szegény itt kukkol a hátam mögött és tanulja a babanetezést Kép

Annál is inkább jól estek a dicséretek, mert épp a bilifüle vagyok: Julcsi/Botrányka elengedte a kapaszkodót Kép Idén már nem lesz új babám Kép
iddiko
 


Iddiko, Kép
Sokkal szebbek a páros évszámok, aki olyankor születik, könnyebben kiszámolja, hány éves! (Vagy csak én vagyok így ezzel?)
Sheila, fel a fejjel! Már itt kopog az ajtón a jó idõ, az biztosan elfújja a mélabút!
Norcsi, köszi az eligazítást. Volna még néhány kérdésem, de látom másutt, hogy nem illik sokat offolni - habár ahogy elnézem ez az egész topik már nem más, mint off. Egyébként pécsiek vagytok?
Kata, most mondjam, hogy az az alkatrész nálunk túlzott bõségben áll rendelkezésre? Néha cserélhetnénk legalább...
Zsuzsó, Eva, veletek mi van?
kíváncsi
 
 


sziasztok!!!
hétfõn megyek genetikai tanácsadásra Miskolcon. Ezek után fogom megtudni, mikor kell Pestre felmenni. Egyébként nagyon jó terhességnek indul, nem kinoz semmi tünet!!! Nyugodtan tudok dolgozni, a fáradékonyság meg ilyenkor mindenkit kinoz. Lányok mindenkit puszilok, szaladnom kell, vigyázzatok magatokra meg a kicsikre!!
evaeva
 
 


Sziasztok!
Tettem fel képeket a Fotóalbumba. Nem a legjobbak, de kezdésnek nem rossz. Késõbb - még a héten - megint kapok kölcsön egy digitális képet, csinálok majd jobbakat is!
kíváncsi
 
 


Sziasztok!KépKép

Úgy néz ki megoldódnak a gondok, csak egy kicsit lassan megy. Szépen gyógyul a cicim, csak még kevés a tejci a gyulladt mellemben. Nem tudom mikor fog visszajönni.
Az én kis Tavasztündéremrõl a következõ címen láthattok fotókat - no meg a többi gyerkõc is megtalálható - www.babaszoba.hu - Album - Albumtár - Mikulai Liza Bernadett.

Sheila!KépKépKép
Köszi a biztatást, nagyon jól jött. Azért Neked sem könnyû ilyen apával. Jó hogy van hozzá humorod, így egy picit könnyebb elviselni.

Veronika!
Ha kicsit megkésve is, de gratulálok Levihez! Mennyivel szülted Leventét? Most mekkora? Ti hogy álltok a tejcivel? A nagyok hogy viszonyulnak a babához?

Norcsi!KépKép
Köszi a szopis tanácsokat. Voltunk az LLL-nél, az István kórházban van szoptatási ambulancia - nagyon kedvesek voltak, 2 órán keresztül maszírozták ki a mellembõl a csomókat és a pangó tejet. Ha netán szükségetek van hasonló segítségre csak ajánlani tudom Õket, bár inkább ne legyen rá szükség.

Evaeva!KépKép
Gratula a kb. 11 hetes pici manódhoz.KépKépKép A genetikai vizsgálattól ne félj, gyors és hamar elfelejted! Majd tudasd, hogy kislány lesz-e vagy fiú!

Kíváncsi!KépKépKép
Köszi a bíztatást!
Aranyosak a gyerkõceid.KépKépKép Hogy hívják Õket, és melyik mennyi idõs?

Kata007!KépKép
Nagyon jól estek bíztató szavaid, no meg , hogy Te is hasonlón mentél keresztül. Nekem a legnagyobb lányom Dóri. Nagyon helyesek a lányaid. Anita már kész hölgy. Mit tanul?

Iddikó!
Nagyon aranyos a kisfiad. A nagyobbik fiadat hogy hívják és mekkora? Ne légy elkeseredve, hogy Julcsi/Botrányka még idén nem lesz. Meglátod jövõre még jobban fogsz neki örülni és neked is könnyebb lesz, mert Misike addigra nagyobb lesz. Sok sikert az alkotáshoz! Mi két évet vártunk a kis tündérkénkre, úgyhogy ne add fel!

Sasha!
Nagyon tetszett a köldökzsinóros videó. Hogy tudtatok videózni és fotózni egyszerre? Nagyon helyes a kis Gáborod.KépKép

Áfonya!
Születéskor is hosszú haja volt a lányodnak? Nagyon helyes!

Puszi Mindenkinek: Zsuzsó
Zsuzsó
 


Zsuzsó!

Köszönöm szépen! Fotózni és kamerázni egyszerre? Ez egy olyan HP digi fényképezõgép amely képes rögzíteni 30 másodperc mozgóképet is. Hozzá kell tennem a kamerás része azóta se volt használva, direk a baba miatt cseréltük le erreKép

Kata007!
Én is mosanában csak olvasgattam, nagyon irni nem tudtam.

Sheila!
Remélem már nem vagy szomi! Olvastam és csendben küldtem feléd a szép gondolatokat, hogy szárnyra kapjon a lelked, mint Pán PéteréKép

NorcsiKép

puszi mindanyiótoknak
sasha

Kép
sasha
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: