Új privát üzeneted érkezett!

én úgy tudom, vannak kórházak, ahol ingyen megcsinálják a vizsgálatot!

sophie27
 
 


Sziasztok!
BUÉK mindenkinek!
Kingaanonym! Nekem is kell szednem ultrogesztánt kb a 12.hétig, a doki kiszámolta, annyit írt fel, hogy jan 18-ig kitartson. Akkor kell mennem hozzá legközelebb.

A többieknek az infókat köszönöm.
Lányok! Ismertek olyan olcsó és jó helyeket, ahol kismama ruhákat lehet venni? Ti hogy oldottátok meg? Turkáltatok vagy üzletben vettetek ruhát vagy varrattatok?
Tudtok egy-két jó tippet adnotok?

Még azt szeretném Tőletek megkérdezni, hogy van aki a XI. kerületben vagy a környéken lakik?

Nektek a szülés után volt segítségetek? Ti hogy oldottátok meg?

Előre is köszönöm a válaszaitokat.
ungeszbungesz
Budapest
 
 


Sziasztok! Szilveszter napján megkértem az egyik doktornénit a volt munkahelyemen, hogy csináljon már egy UH-ot, hogy a párom is lássa a picit és azért is, hogy tudjam minden OK és ne a jövőheti UH-on lepődjek megint meg. Szerencsére jól van a babó és már 4,5 cm. Egyszer integetett is a kis kezével, de aztán nyugodt maradt, bárhogy próbáltuk mocorgásra bírni ;)

Ruhát még nem vettem, de lassan elkél egy nadrág. Van valahol egy kismama turi. Itt a web link :

http://www.kismamaruhaoutlet.hu/hasznaltkismamaruha/


Kép
segreta
 
 

 
 

Ungeszbungesz! : nekem hál istennek megvannak a rgi kismama ruháim:) én anno vettem egy farmert, amúgy végig kihúztam a normális gatyáimban:) de barátnőmtől is kaptam párat bár nem tudtam őket hordani mert amikor 9 hónapos voltam még akkor is óriásiak voltak. most a nyárral lesz kis gondom de majd megoldom..:)

egyébként a vaterán lehet kapni jókat:) nézz körül:) illetve most januárban marha jó leárazások vannak c&a H&M ilyenkor féláron vannak a cuccok!
én a Szent Imrében fogok szülni, de harasztin lakunk, férjem dolgozik a XI. ben így gyakran járunk arra.
nekem szülés után nem volt más segítségem csak a férjem... két béna fürdette először egyedül a babát.. sajna anyum melózott és nem kapott szabit, anyósom szegény meg már nem bírta.. de jó volt így:)

KépKép

Lilypie - Personal picture  Lilypie Terhesség tickers

csilli83
Dunaharaszti
 
 


jah és lemaradt BUÉK mindenkinek!!!!!!

KépKép

Lilypie - Personal picture  Lilypie Terhesség tickers

csilli83
Dunaharaszti
 
 


Zsófi! te merre laksz Miklóson?

úgy nézem elég Pest közeli a banda:)

KépKép

Lilypie - Personal picture  Lilypie Terhesség tickers

csilli83
Dunaharaszti
 
 


sziasztok!

beugrottam ma a csepeli sztk-ba a vérvétel eredményemért, titkon reméltem, hátha csinálnak egy uh-t is, és igen! :))

a menstruáci szerint már 12 hetes babó, 10 hetes, ahogyan én is számoltam, így még 2 hét a nyaki redő mérésig! a doki nem volt valami kedves, nem is fordította oda a monitort, mikor elkezdte diktálni a méretet, illetve utána sem, mikor mentem ki az uh-ból, akkor csak odapillantottam a monitorra, sajnos sokat nem vettem ki a bébiből, a méretei a mai napon CRL 29,9 :) és lehet, hogy a szülinapomon (július 28.) fog érkezni!? :)

Csilli, az adótoronynál, ha bejössz, akkor azon az úton a sok pici, színes házikók között :)

segreta, de jóóó! örülök, hogy minden oké nálad is!

ungeszbungesz, nekem is szerencsére vannak még kismama ruháim, bár sok sosem volt, 1-2 farmer, az egyiket anyósom alakította kismamássá, a másik pedig c&a leértékelésben vásárolt. pár felső, de semmi extrák, szerintem a belinkelt nem turi, hanem outlet, tehát egy picit olcsóbb talán, mint a boltiak, de koránt sem turkálós árak mennek! :( nyáron szerencsére sok ruha úgysem kell :P örülünk, ha kapunk majd levegőt, bár igaz, hogy én egy augusztus közepi gyerek tapasztalatát tudom csak mondani, és az nagggggyon brutál volt már a vége felé! de hamar elmegy majd!

sophie27
 
 


Sophie: anyukám is ott lakik:) akkor majd talizunk
:) grat az uhu hoz:) én kedden megyek:)

KépKép

Lilypie - Personal picture  Lilypie Terhesség tickers

csilli83
Dunaharaszti
 
 


amúgy engem júli 25 re írt ki a doki:)

KépKép

Lilypie - Personal picture  Lilypie Terhesség tickers

csilli83
Dunaharaszti
 
 


ungeszbungesz nekem az elso kettonel ugy volt, hogy a mondjuk a terhesseg feleig jo volt a regi naci es vettem hozza bandazst, derekmelegitot. Ugy akar nyitott zipzarral is hordhato volt ;) Felsoben szerintem nem kell kismamafelso, most vannak pl jo kis learazasok, nehany hosszu es kelloen rugalmas felsovel ki lehet huzni. Aztan nyaron lesz nagy poci, lenge nyari ruhaban elfer. Nekem nagynenem is adott kolcson ruhat, o 2 merettel nagyobb, pont jo volt akkor.

Szules utan/elott picivel nekem az volt a legnagyobb segitseg, hogy a szuleim kiiras elott elvittek a nagyobb gyereket es megegyeztunk, hogy akkor hozzak haza, ha hazatertem a korhazbol +3 nap. Hogy picit berendezkedjunk otthon, szusszanjunk es az o hazatertere is ra tudjunk keszulni. A masik mama addig a ferjemmel kitakaritott, teleraktak a hutot es melyhutot kajaval. Konkretan faradt voltam otthon, nyugos voltam, kicsit fajt meg a pocak, en ottalvos, allandoan ottlevo segitseget a ferjemen kivul a hatam kozepere nem kivantam. De igy tisztasag volt, nem kellett fozni, a gyereket etetni ugyis csak en tudom stb. De lehet maskent, mert sogornomnel itt volt Pesten anyosom masfel hetig segiteni. O mondjuk csaszaros volt es kicsit razta a gyerek segget ha anyuka aludni akart picit vagy nem birta. 2 hetre akart jonni, de masfel het utan hazament, mert feleslegesnek erezte magat. Boldogult Ildiko. De kinek hogy...

Aprilis 8: Dokibacsi
Majus 9 8.30 Vedono

julius 8ra vagyok kiirva, elvileg kislany

Peterfyben fogok szulni ujra
sargahibiszkusz
Budapest
 
 


sziasztok!

ma védőnéni kipipálva:) holnap UH:) szerdán belgyógy, csüt vérvétel:) kihasználom, hogy Apa szabis:)


HOL VAN ELTŰNVE MINDENKI?????

KépKép

Lilypie - Personal picture  Lilypie Terhesség tickers

csilli83
Dunaharaszti
 
 


Csilli, mit mondtak az uh-n??? :) én ma megyek az SZTKba, igazából nem hiszem, hogy bárki csinálna velem akármit is, inkább a 12 hetes uh beutaló a cél, meg az időpont jövő hétre... de előtte Esztit elviszem vérvételre :((

sophie27
 
 


Megvolt a 12 hetes UH, amin korberohogtek, hogy a gyerek a gep szerint 14 het 2 napos... De minden rendben, csak jobb lett volna hamarabb latni azt a nyakiredot. Ja es kislany.
Dokibacsival megszavaztuk, hogy akkor kompromisszumosan nevezzuk a kislanyt 13 hetesnek, es ehhez merten 3 het mulva menjek AFP-re. Aminek az eredmenyet ugysem vesszuk komolyan, mert 1. elavult modszer 2. nem tudjuk a baba korat pontosan, eert az eredmeny is kerdojeles 3. ugyis az UH szamit. A verveteltol pedig 3 hetre menjek UH-ra, a kovetkezo nagy szuresre, 18-20 hetesre.
Ugyi vagyok, mert 1 honap alatt semmit sem hiztam, ami az elso 12 hetben tokjo. Az elozo honapokban azert 1-2 kilo jott fel...
Vedonohoz holnap megyek, kapok vegre kiskonyvet. Belgyogyasz meg fogorvos pedig februar elejen, amikor anyum itt lesz par napot felugyelni a masik ket gyereket. Vegulis, nem surgos.
Pedig meg voltam gyozodve, hogy fiu... Na most agyalhatok lany neveken ;)

Aprilis 8: Dokibacsi
Majus 9 8.30 Vedono

julius 8ra vagyok kiirva, elvileg kislany

Peterfyben fogok szulni ujra
sargahibiszkusz
Budapest
 
 


Sargahibiszkusz! de jó! gratula a kislányhoz. nálam sosem tudták megállapítani ilyen korán, hogy mi is a baba neme, én éreztem, és ennyi elég volt :P

ma én is voltam dokinál, sajnos helyettes volt már megint :( kértem beutalót 12 hetes uh-ra, szóval jövő pénteken megyek, kíváncsi leszek nagyon! ;)

és bízom benne, hogy legközelebb már lesz végre a dokim...

sophie27
 
 


nos:) Uh-n minden rendben volt. annyira mozgott a drágám, hogy alig tudták mérni:) még nem tudjuk a nemét, majd 16 hetesen:)
tegnap voltam ekgn, az is rendbe, ma vérvételen, du lesz eredmény.

Sophie: mi baj van Esztivel?
ma én is kivártam a sort Gyártelepen, hát elég volt, most már nem kell mennem oda többször leveszik a vért itt Harasztin is:) csak a vércsop. miatt kellett átmennem...

sargahibiszkusz: gratula a kislányhoz:) de jó, hogy ilyen korán látták:) én is reménykedtem, de nem látta a csajszi, bár egyszer felkiáltott, hogy ott egy kukac, de aztán mondta, hogy lehet h a köldökzsinór volt... a béna:S

KépKép

Lilypie - Personal picture  Lilypie Terhesség tickers

csilli83
Dunaharaszti
 
 


Csilli, áhh. az a gyártelepi rendelő... komolyan. csupa nyugdíjas, roppant fontos emberke :( annyira haragszom rájuk, mert nem miattam, de a szerencsétlen 2 évesnek hogyan magyarázod meg, hogy állj szépen itt sorban, mert senki nem enged előre, ő menne, és menne, nem érti, hogy most itt ez a feladat! :( szóval sajnáltam, aztán meg jól lefogták, sírt, mint a veszedelem.

Esztim karácsony előtt hörgőgyulladásos volt, kapott antibiotikumot, de nem sokat javult, így elküldtek mellkas röntgenre vele, és az eredmény, nem kizárható tüdőgyulladás, szóval újabb adag antibiotikum... ezt szedtük karácsony utánig, aztán most ment 2 napot bölcsibe, és már megint nagyon csúnyán köhögött, elvittem, és kb. ugyanott tartunk, mint a két adag gyógyszer előtt, de a harmadikat a dokinéni már nem írta fel, inkább elküldte vérvételre, ami igazából egészen jó lett, de majd délután megyünk vissza kontrollra és akkor megmondják, hogy kell-e a gyógyszer, vagy jó az, amit eddig szed (hörgőtágító, allergiára való szirup és köptető)... és, hogy mikor mehet bölcsibe, mert így haladni szinte semmivel sem tudok, és mindig riasztanom kell valakit, hogy ha mennek kell dokihoz, vagy ide-oda... :S

uh-on szerintem nagyon nagy bátorság már a 12 hetesen kijelenteni a baba nemét. én nem is vágyom rá! ilyenkor a kislányoknak a kisség megnyúlt szemérem ajkait is nézhetik kukinak. szóval nekem jó volt az olyan 18-20-vagy még későbbi uh-kon :) sok variáció nincs, és mivel van már egy ilyen, meg egy olyan is, így nagy meglepetés nem érhet. én kislány érzek, aztán majd kiderül :)

sophie27
 
 


ÉN KISFIÚT ÉRZEK, APA KSLÁNYT:)

Gyártelep egy borzalom jó h nem kell többször mennem...
de ha véletlenül gyereket kell vinnem tuti, h magánlaborba meyek

KépKép

Lilypie - Personal picture  Lilypie Terhesség tickers

csilli83
Dunaharaszti
 
 


Sziasztok:)

Elvileg 12 hetes és 2 napos terhes vagyok.Már meg volt a kombinált teszt és jó eredménnyel zárult ,ami a korom miatt fontos volt:)
Elvileg július 24-re vagyok kiírva.
Hogy lehet ilyen cuki vonalzót csinálni?

Mindenkinek további szép napot:)
cicamica7591
Budapest XXII. kerület
 
 


Üdv: Cicamica! és gratulálunk:)
akkor kb majdnem egy napra vagyunk kiírva:)
vonalzó: kattints az enyémre és kövesd az utasításokat!

KépKép

Lilypie - Personal picture  Lilypie Terhesség tickers

csilli83
Dunaharaszti
 
 


Sziasztok :) Megvolt a 12 hetes UH (bár az Uh mérés alapján 13. hetes :D). A kombinált tesztnek is jó lett az eredménye, úgyhogy megkönnyebbültem :) Nektek milyenek lettek az eredmények? Van még valaki aki a Bajcsyban fok szülni?


Kép
segreta
 
 


Na azert tegyuk hozza, hogy a 12 hetes UH-n egy 14 hetes baba integetett vissza ;) 16 hetes AFP vervetelnel mindig beneztem UH-ra is sztk-ban, es mindket alkalommal egyertelmuen meg tudtak mondani a nemet. Persze nem veszem keszpenznek, de azert 90%-ban elhiszem. Megkerdeztem a dokibacsimat is, hogy szoktak-e tevedni a holgyek. Azt mondta, hogy ha nem latjak egyertelmuen, azt mondjak, nem latszik. Ebbol ok nem csinalnak presztizskerdest.
Nekem azert fontos tudni, mert mericskelek, hova keruljon a kisagy. Most a kisfiu es a kislany kulon szobaban alszik, az egyikhez megy be a pici. Ha fiu, akkor siman befer Marcihoz. Ha viszont lany, akkor a most ott levo kanapenak helyet kell talalni masnal. Fiu es lany szobat szeretnek mindenkepp, nem keverve.

Jobbulast Esztinek!

Kombinalt tesztet nem csinaltattam.

Aprilis 8: Dokibacsi
Majus 9 8.30 Vedono

julius 8ra vagyok kiirva, elvileg kislany

Peterfyben fogok szulni ujra
sargahibiszkusz
Budapest
 
 


Sziasztok!

Én vagy a Jánosban vagy a régi Kútvölgyiben,majd a dokim eldönti.
Kedden megyek a saját dokimhoz vissza ellenőrzésre.

Mikor lehet legkésőbb védőnőnél jelentkezni,és mennyi alkalommal kell,hogy meglátogasson?

Mindenkinek szép napot:)

Lilypie Pregnancy tickers
cicamica7591
Budapest XXII. kerület
 
 


Sziasztok!
Közületek ki fog menni aminocentézisre? Én szerdán, 16-án megyek 12 hetes ultrahangra, meg a nődokimhoz, már nagyon várom, hogy lássam a babát és megnyugodjak.
EKG-n én is voltam, az rendben. A vérvétel is kész, a vizeletemben van vörös vér test. Az szerintetek nagy baj?
Genetikára 25-én megyek. Védőnőnél én is voltam, kaptam kiskönyvet én is.

Lányok! Ti is szoktatok hányni. Ez a hányás.... Sajnos sugárban jön belőlem. Szerencsére nem minden nap....de akkor is nehezen viselem.
Na és a szagok. Gondolom, hogy akinek már második vagy harmadik babája lesz, annak nem annyira szokatlan. Engem megvisel. Kedden, amikor havazott du 3-tól éjjel 3-ig jött belőlem, a végén már a vizet is kihánytam.....megijedtem....

Megy valamelyikőtök integrált tesztre?
Üdv mindenkinek!
ungeszbungesz
Budapest
 
 


Szia Ungeszbungesz!

Nekem korom miatt elvileg ajánlott lenne, de megcsináltattam a kombinált tesztet és nem találtak problémát.

Én speciel a nőgyógyászomnak is a legelején megmondtam,hogy nem fogom megcsináltatni,mert sokat vártunk a kicsire és az a vetélés kockázatát magában hordozza.De ő is azon a véleményem volt,hogy feleslegesen ne kockáztatsak semmit sem.(Habitulális vetélő vagyok)

A másik volt olyan ismerősöm aki a mellett szült sérült gyereket ,hogy jó volt az aminocentézis eredménye , amit nem igen értek mert elvileg 100 %-os eredményt kellene adjon(azért ment el,mert a többi vizsgálat gondot jelzett)

Tényleg nem tudom,hogy az ő eredménye akkor anno miért lett mégis jó, de szerintem max 100.000-ből egyszer fordul ilyen elő, főleg úgy ,hogy nem volt jó mint mondtam a többi vizsgálata .

Egy szó mint száz, mindenki maga dönti el,hogy vállalja-e a kockázatot.
Több lehetőség is van a 12 kombinált teszt elég jó szűrő hiszen 2,5% flash rátával számol, míg van egy teszt ami 100%-ban vérből kimutatja vetélés kockázata nélkül,hogy mi a helyzet a babával(mondjuk piszok drága,300.000 ft).

Remélem segítettem

Bocs ,ha valakit megijesztettem,de nem ez volt a szándékom.

Lilypie Pregnancy tickers
cicamica7591
Budapest XXII. kerület
 
 


Cicamica, szerintem erre nincs szabály, hogy meddig kell megjelenned a védőnőnél, csak az rovosnak is jobb, ha egy helyen, a kiskönyvedben lát minden infót az eddigi vizsgálatok eredményéről, szerintem ezért fontos, hogy legyen kiskönyved minél hamarabb! bár most, a 3. babánál én is csak a 8-9. héten voltam... dokinál van minimálisan kötelező megjelenés, de azt amúgy is meghaladjuk a végéig, az azt hiszem, hogy 4 alkalom, akkor kapod csak meg az egyszeri anyasági támogatást az államtól, de erről a szülés után mindenképpen kiállít majd a szülést levezető orvos egy igazolást, amit a MÁKnak kell leadni! ;)

ez a kombinált szűrés, amit említesz, nagyon durva! 300e Ft-ot szerintem elég kevesen tudnak kigazdálkodni a mai világban :( én 32 vagyok, még nem aktuális a magzatvíz vételes vizsgálat, remélem, hogy nem is lesz rossz eredményem semmiben, hogy indokolt legyen! nem biztos, hogy vállalkoznék! sajnos nekem is volt ismerős, vagyis fórumos ismerettségem, aki iker babákat várt, és véletlenül ugyanabból a magzat burokból vettek mintát, és végül kiderült, hogy a másik baba beteg volt, de ugye azt hozták ki, hogy minden ok! ... :(

Ungeszbungesz, hányásom sosem volt! hála az égnek! 3. gyerek, de, aki hányós, az a 3.-nál sem szokná meg! :( szerintem ezt nem lehet... kitartást, állítólag a 12. hét környékén ezek elmúlnak, drukkolok, hogy neked is a keddi legyen az utolsó!

amúgy én sem megyek kombinált tesztre. remélem, hogy nem döntöttem rosszul! jövő pénteken megyek 12. heti uh-ra, kíváncsi leszek, hogy mennyinek mérik a babót... még mindig dilemmában vagyunk, hogy pontosan mennyi idős is!? :)

sophie27
 
 


Zsófi!

Nem a kombinált teszt kerül 300.000 ft-ba , hanem egy speciális teszt az aminocentézis kiváltásra szolgáló teszt.

A Rózsakert medical honlapján rajta van valami "p" kezdő betűs, nem akarok hülyeséget leírni.

Az is 100% csak nincs vetélési kockázat.

Nekem a genetikus azt mondta,hogy minden eredményem tökéletes lett és így nem javasolja nálam sem az aminocentézist a vetélés kockázata miatt.
De mivel én döntöm el,hogy mennyire nyugszom meg egy 95-98% eredményességi rátás vizsgálattal,mondta el a vérből kinyerhető 100% tesztet.

Remélem így érthetőbb,nem akartam senkit sem összezavarni.

Köszi az infókat Zsófi a védőnőt 24 hetesen tervezem meglátogatni,mert az orvosomnál minden eredményem meg van.
Ekg,fogorvossal vagyok elcsúszva,de most a vírusos időszakban oda sem fogok menni.

Mindenkinek szép napot

Lilypie Pregnancy tickers
cicamica7591
Budapest XXII. kerület
 
 


Ungebungesz!

Ha jó az kombinált teszt eredménye a genetikus szerint felesleges az integrált teszt elvégzése,mert alacsonyabb eredményességi rátája,mint a kombinálté.

A hányásról, engem anno azzal nyugtatott a nőgyógyász,hogy csak örülni kell neki ,mert első terhességnél az jelenti,hogy nagyon beindult a méhlepény működése:)
A leírtak alapján tipikus terhességi hányásod van:)

Hát nekem nulla tünetem van/volt eddig,szóval nagyon izgultam a 12 hetes ultrahangig, de állítólag ez is természetes,mivel minden nő és minden terhesség más.

Vörösvértest az én vizeletemben is volt,de valószínűleg a hematómám miatt.
Érdemes utána nézni honnan jön, lehet egy kis vese homok okozta vérzés is,ami ha többet iszol magától elmúlik.
(Terhesség alatt érdemes napi 3-4 liter ásványvizet inni)

Remélem tudtam segíteni.

Lilypie Pregnancy tickers
cicamica7591
Budapest XXII. kerület
 
 


Cicamica!: tisztított vizet lenne érdemes inni , minél többet:)
na mennem kell..

KépKép

Lilypie - Personal picture  Lilypie Terhesség tickers

csilli83
Dunaharaszti
 
 


Elfelejtettem, pedig mar ketszer vegigcsinaltam.. A vervetelhez kepest 2 vagy 3 het alatt van meg az AFP eredmeny?

Aprilis 8: Dokibacsi
Majus 9 8.30 Vedono

julius 8ra vagyok kiirva, elvileg kislany

Peterfyben fogok szulni ujra
sargahibiszkusz
Budapest
 
 


Sziasztok


Megint láttam a picit,már 67mm :) Mindent rendben találtak nálam,és megbeszéltem a doki bácsinkkal,hogy nem szúratom meg magam.

Afp február 11-én lesz ,holnap jön a védőnő.

Szóval haladok én is a dolgokkal :roll:

Még el kell intézem az influenza elleni beadatását , és meg kell csináltatnom az ekg-t is.

Csak egy rossz hírt kaptam,továbbra is van hematómám :cry:

Mindenkinek további szép napot:)))

Lilypie Pregnancy tickers
cicamica7591
Budapest XXII. kerület
 
 


Cicamica, nekem a 18. hétre szívódott fel teljesen! no para! pihenj sokat!!!

sophie27
 
 


Szia Zsófi!

Köszönöm, a megnyugtató szavakat:)

Majd igyekszünk:)

Hát ma barnázgatok,mert tegnap vették le a cytológiát(előbb nem lehetet a vérzés miatt) de erre számítani kellett.

Azt mondta az orvosom,hogy szép erős baba és "jó" helyen van a hematóma mert tud ürülni.

Szép napot mindenkinek!

ui:Zsófi Te mikorra vagy kiírva?

Lilypie Pregnancy tickers
cicamica7591
Budapest XXII. kerület
 
 


sziasztok!

beköszönök...
én ma voltam a 12 hetes ultrahangon, meg rögtön a kombináltat is megcsináltattam...

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
kemse
 
 


Sziasztok! Csak benéztem :D új infom nincs, csak olvasgatlak titeket. Szerencsére a gyomorégés elmúlt (bár nem merem még elkiabálni), de a hússal még hadilábon állok. Megcsinálom a páromnak ha kell, de meg nem enném :) A végén még vega leszek :D a gyümölcs viszont minden mennyiségben :) Ti, hogy álltok a kaja kérdéssel? Van aki esetleg a Bajcsyban fog szülni?

Kép
segreta
 
 


Sziasztok!
Ma voltam a 12 hetes ultrahangon, de sajnos még korai volt, mert 10 hetes és 6 napos a baba a mai ultrahang szerint. Egyébként ez pontosan egybe esik az én számításommal. Így jövő héten újra menni kell, de a tarkóredő érték rendben van.
Ami sajna nincs, hogy gyulladás van a szervezetemben, mert 65 a vérsüllyedésem. De hogy hol lehet a baj, azt nem tudom. A doki egyenlőre nem mondott semmit, jövő héten erre visszatérünk.
Remélem az új eredmény már jobb lesz.

Érdekes a húst én sem kívánom, bár szinte egyáltalán nincs étvágyam se. A gyümölcsöt igen, szintén minden mennyiségben.

Lányok! Titeket is szokott zavarni a front? Hóesés, hideg hullám stb.

A Baross utcai SOTE 1-esen fog valaki szülni?
ungeszbungesz
Budapest
 
 


Kedves Ungeszbungesz:)

Lám,a kismamikra kell hallgatni a baba korát illetően.
A frontokat én úgy érzem, hogy nem tudok aludni és esténként fáj a fejem.

Sajnos ma elég rendesen barnázgatok, remélem minden rendben odabent és csak a hematóma ürül.

Holnap megyek Ekg-ra és influenza elleni oltást is most fogom megkapni.
Fluarix a neve és második trimesztben lehet beadatni.

Lilypie Pregnancy tickers
cicamica7591
Budapest XXII. kerület
 
 


Kedves olvasók, fórumozók!

A segítségeteket szeretném kérni az alábbi dologban:
Szakdolgozatomban azt vizsgálom, hogy hogyan vélekednek a szülésről azok a fiatal nők, akik még nem szültek.

Ennek érdekében olyan 18 és 35 év közötti nőket szeretnék megkérni egy kérdőív kitöltésére, akik jelenleg éppen első gyermeküket várják.

Ha Te magad megfelelsz ezeknek a feltételeknek, akkor kérlek, töltsd ki a kérdőívet!

Emellett kérlek, küldd tovább ezt a linket azoknak az ismerőseidnek, akikről úgy tudod, hogy első gyermekükkel várandósok, és kérd meg őket is a kitöltésre. Illetve kérlek, továbbítsd azoknak az ismerőseidnek is, akik – életkoruk, foglalkozásuk, stb. okán – ismerhetnek ilyen hölgyeket!

A kérdőív elérhetősége:
http://www.surveygizmo.com/s3/1083956/S ... -s-2012-v1


Előre is köszönöm a segítséget!

Bármilyen kérdést, véleményt szívesen fogadok a szuleskerdoiv@gmail.com címen!
szivarvany23
 
 


sziasztok!

Husit én sem bírom megenni, de a halat azt nagyon kívánom! fokhagymás dolgok sem mennek...:(

Holnap doki.. remélem megtudjuk, hogy fiú vagy lány?
14 hetes leszek vasárnap csak fog látni valamit!!! :)

KépKép

Lilypie - Personal picture  Lilypie Terhesség tickers

csilli83
Dunaharaszti
 
 


Csilli, bízzunk a bébiben, hogy pont terpeszt egy nagyot az uh-n! :))

nekem nincs semmi bajom semmivel, sajnos, mármint a kaják terén :( eleve nagy súllyal kezdtem a terhességet, gondolom, hogy a vége is duuuurva lesz :( diétáznom kellene! ...

holnap én is megyek uh-ra! 10:30-ra van időpontom. izgulok! ma elég sokat szúrkál a hasam :S

12. hetin a méhlepényt nézik, hogy hol helyezkedik el, és a tarkóredőt, orrcsontot, ugye?

sophie27
 
 


Zsófi

Igen,ezek a legfontosabbak.
Majd jöjjél az eredményekkel.
Én nekem ma megint volt barnázásom,már kicsit ki vagyok.

Holnap megyek Urológushoz,megkérem nézze meg a bébi,hátha :oops:

Mindekinek szép napot:)

Lilypie Pregnancy tickers
cicamica7591
Budapest XXII. kerület
 
 


Cicamica, csak nincs semmi gond... Kukucskaljatok be ;)

Csilli, beszelj vele, hogy ne legyen szegyellos ;)

Mindent birok enni, mokas mod mindent mindennel. sos krumplit edes soskamartassal (ez a mai), amihez csoki nasinak. Kinai johet minden mennyisegben. Es pizza. :)

Aprilis 8: Dokibacsi
Majus 9 8.30 Vedono

julius 8ra vagyok kiirva, elvileg kislany

Peterfyben fogok szulni ujra
sargahibiszkusz
Budapest
 
 


A mai kajám szilvás gombóc lesz :D
Sophie ne izgulj nem lesz semmi baj :D A hasam nekem is szurkál, húzódik, de azt hiszem ez ilyenkor normális. Helyezkedik a kis manó :) Viszonr én sajna vszínű összeszedtem egy kis gombát is, a dokimat meg nem tudom elérni, mert szabin van. Na majd jövőhéten.

Cicamica: Kaptál utrogestant vagy hasonlót? Én az elejétől szedem és a héten hagyom abba. Anno én is barnáztam, ezért is kaptam. De biztos minden OK nálad is és semmi baj nincs a kis titkolózóssal :D


Kép
segreta
 
 


Sziasztok!


Nekem sajnos valószínűleg megint a hematómám okozza a gondot,és az,hogy enyhén 16 mm hosszan a belső méhszájamon van a méhlepény alja.

A hematóma is pont ott van,ez szerencse is,mert így tud ürülni.De minden egyes alkalommal a frász kerülget,hogy meddig tart és még mindig rendben vannak-e bent a dolgok.

Ráadásul,tegnap nem kaptam meg az influenza elleni oltást sem és még a homloküregem is begyulladt.

Most el kell gondolkozzam,hogy mellette beadható-e egyáltalán.

Remélem megnézi az Urológus,ha nem így jártam,akkor csak február 11.én megyek a dokimhoz,ami még távoli nagyon.

Uterot kaptam,de nekem le kellett vele állnom a 12 hét végéig.
Viszont megint visszaemeltem a Rutascorbint 3x2-re,remélem az segít.

Ma reggelre már nem váladékozok remélem így is marad.


Mindenkinek szép napot

Lilypie Pregnancy tickers
cicamica7591
Budapest XXII. kerület
 
 


Én úgy tudom, ha egy kicsit is beteg vagy akkor nem adható be az oltás :( Csak ha meggyógyultál. Jobbulást és vigyázz magadra :D


Kép
segreta
 
 


na nem volt szégyenlős a baby:) úgy néz ki , hogy KISLÁNY!!! de még nem 100%! azt mondta a doki, hogy inkább lány, mint fiú, de biztosat csak a 18. heti UH n tud mondani!!! 8)

KépKép

Lilypie - Personal picture  Lilypie Terhesség tickers

csilli83
Dunaharaszti
 
 


Sziasztok lányok! :D

Bocs egy időre eltüntem vagyis nem,csak épp nem netezek mostanába csak nagyon ritkán, mert sokat kell feküdnöm. Kedden fogom betölteni a 16. hetet. a 12. heti uh-n szerencsére minden rendben volt élénk szívhang élénk magzatmozgás és akkor volt 51mm-es a babókám. De még ez előtt sajnos egy hétig kórházban voltam, mert véreztem, nem volt nagy gond szerencsére de nagyon megijedtünk. A héten megvolt az afp vérvételem, a jövő héten eredmény, remélem ott is minden ok lesz. A következő uh-m majd csak a 19.héten lesz február 12-én már nagyon várom. Gondoltam írok nektek, de bocsi nincs erőm végigolvasni amiket írtatok, így egy kicsit le vagyok maradva,de minden kismamának a lehető legjobbat kívánom, mihelyt tudok hírt adok magamról,addigis vigyázzatok magatokra! Szép napot mindenkinek! :) Bea

Kép
Kép
start7
 
 


Sziasztok:)

Láttam kalimpálni a kicsit, tök jó fej volt az urológus,többet néztük a babát,mint a vesémet,és hangos kommentálta a látottakat:)
Mikor megkértem,azt mondta ,hogyne hölgyem nekem nagyobb élvezet lesz nézni,mint Önnek:))))

Még ki is integett.Ami furcsa volt hogy pár nap alatt mennyit nyurgult:)

Megkaptam az oltást,legalább ezen is túl vagyok.
Most két hét nyugi és para,hogy addig el ne kapjam :?

Mindenkinek szép napot:)))))

Lilypie Pregnancy tickers
cicamica7591
Budapest XXII. kerület
 
 


Strat7!


Én is vérezgetek,neked is Hematómád van?

Mit mondtak mitől vérezgettél?

Remélem most már minden oké.

:)

Lilypie Pregnancy tickers
cicamica7591
Budapest XXII. kerület
 
 


Csilli, gratula a kislanyhoz ;))))) En mar vettem egy-ket csajos nyari rucit, mert Anna lanyom teli kisbaba volt. Ha megis fiu, nagy kiarusitast tartok itt a forumon ;))))

Aprilis 8: Dokibacsi
Majus 9 8.30 Vedono

julius 8ra vagyok kiirva, elvileg kislany

Peterfyben fogok szulni ujra
sargahibiszkusz
Budapest
 
 


cicamica, sajnálom ezt a barnázgatást! átérzem a helyzetet... Eszterrel pont a 12. heti uh reggelén kezdtem el vérezni, nekem is haematomám volt :( szörnyű volt az a pár hét, amig csak barnázgattam, és vártam, hogy menjek a 18. hetire, hogy végre azt mondhassák, hogy felszívódott!!! kitartást!!!

miért gondolod amúgy fontosnak az influenza elleni oltást!?

sárgahibiszkusz, hmmm, most ez a sóska nekem is megmozgatta a fantáziámat, csak itthon nem eszi senki, nekem az egy mirelit meg irtó sokáig elég lenne... szóval inkább nem csinálok :(

start, vigyázz magatokra te is!!!

Csilli, gratula a majdnem 100% kiscsajhoz :)

mi is voltunk uh-n, 13hetes 1 naposnak mérték, CRL 68mm, BPD 22mm, és a tarkóredő 1,8mm. minden okés, jövő héten megyek a dokimhoz, akkor majd megbeszéljük a továbbiakat. most a szonográfus említette, hogy érdemes lenne esetleg elmenni a kombinált tesztre. tudtok segíteni, hogy ki hol, és mennyiért csináltatta!? mert ugye az integráltnak lenne értelme, de az nagyon drága! :(

ja, és a legfontosabb, hogy csodaszép a bébike!!! :)

Kép

sophie27
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: