Új privát üzeneted érkezett!

Szép napot Mindenkinek!Végre ma süt a nap, de elég hideg van :(
Anitja,a szőlőt most én is megenném, de majd holnap veszek!Én tegnap csináltam tésztasalátát (tonhalas, lilahagymás, kukoricás), egész nap azt ettem, vittem át a tesómnak is :lol: Fincsike!
Lenne egy kérdésem!A neten olvastam, hogy 91 napos magzatnál már jár a családi adókedvezmény...Igazolást gondolom a dokitól kell kérnem?Mert a munkahelyen erről nem szólt senki, csak a férjem főnöke adott egy papírt, azon volt rajta, hogy ki veszi igénybe, mert 90 naptól jár...

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Sziasztok!

A családi adókedvezmény engem is érdekelne, hogy az hogy működik vajon. Azt tudom én is, hogy 90 naptól jár. Nekem párom venné igénybe. Ezek szerint a mukáltatótól kell kérni ehhez nyomtatványt?

A rosszullétek nekem is múlnak. Bár azért még előfordul, főleg reggel mikor felébredek.

Családient.hu vonalzók
telefon33
Érd
 
 


Szia telefon33!Nálunk a cégnél,a személyügyis adja a formanyomtatványt, de a dokitól kell igazolást kérni a terhességről...

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 

 
 

hajni1980, köszi szépen az információt!

Családient.hu vonalzók
telefon33
Érd
 
 


Sziasztok,

Telefon, családi adókedvezmény: én az orvosom igazolását leadtam a bérszámfejtőnek, Ő meg küldött egy nyomtatványt, azt kell majd visszaküldenem.

Anitja, most 21 fokos a Balaton, de most jön újra a meleg, talán hamar felmelegszik. Ma Fonyódon voltunk a kilátóban... húhh nagyon elfáradtam, tényleg sokkal fáradékonyabb vagyok mint régen :D

Hajni, jól hangzik a salátád, biztos nagyon fini volt:)

A szőlőt én is kívánom, de főként az édességeket. Pedig az édességet soha nem szerettem azelőtt, most meg ha beülünk egy étterembe, az étlapot azonnal a desszerteknél nyitom ki.

Holnap után megyünk genetikai uh-ra, nagyon várom már, de az én számításaim szerint csak a 20.-ai héten kellene mennem, mint Anitjának. Én nem értem, hogy számolnak?
Az nem gond, hogy csak 11. hét pár napos leszek, nem 12?

Kép
kisbaby
 
 


kisbaby, nem nyakiredőt néznek? Azt szokták a 11-13 hét között nézni.

Családient.hu vonalzók
telefon33
Érd
 
 


Sziasztok!

Hajni!
Nagyon helyesek vagytok :-)

A genetikai uh-t a 11-13 hét között csinálják. a legideálisabb a 12. hét, de kisbaby a Te időpontod is ugyan olyan jó! :-)
Én 23-án megyek a kombinált tesztre :-) Viszont nekem nem kell a klinikára mennem! Nem tudjátok a kombi teszt kimerít azért nem?

Adókedvezményes doksi letölthető orvossal kell aláíratni lepecsételni és az igénybe vevőnek (nálunk apa) leadni a munkáltatójának a hr-en! :-) már várjuk, mert apa a 3 után majdnem adómentes fizut kap majd :-)

Szőlő, Szőlő, Szőlő és Szőlő .-) kb 2 hete falom a szőlőt. nagy szerencsém, hogy apósom szőlőzik így volt hogy apa este 9kor ment át mert majd meg haltam egy kis szőlőért :-)
Amúgy sajna én nem vagyok még mindig jól. Borzalmasan sokat émelygek... sokszor még este, éjjel is :-( az előnye még nem nagyon híztam....

Ti hogy vagytok?

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
sziszianyu
Érd
 
 


Sziasztok!
Én ma voltam védőnőnél, eddig 1,5 kg plusz... :?
Pedig nem birok sokat enni mert rögtön felpuffadok. Bár ha jól emlékszem ez Nórinál is így volt, az elején vele is híztam kb 2-3 kilót.
Nekem amúgy már eléggé látszik, a hasam olyan csúcsosan kiáll.
Este megyek dokihoz, készíthetem a zsetonokat :P
Sziszianyu, a szőlő nagyon megemeli a cukrot, meg a magja és a héja miatt nehezen emészthető. Nem lehet, hogy azért émelyegsz sokat?
Egyél inkább őszibrackot :wink:

Kép
Kép
tacska
Eger
 
 


Sziasztok kismamik :D égre itthon vagyok, ma nagyon sok volt a meló :cry:
A családi adókedvezménnyel kapcsolatban, ma megkaptam a papírt az igényléshez és nekem még orvosi igazolást sem kell vinnem :D
Ha jól számoltam én csak szeptembertől vehetem igénybe, mert szeptember elején lesz meg a 90 nap!

Kisbababy, majd várom a beszámolót!Én egypár hete szinte semmit sem kívánok...Csak muszájból eszek!De lesz ez még így se :)

Sziszianyu!Nekem csak hányingerem van, de szinte minden szag kikészít...Én is szinte minden éjjel hányingerre ébredek :?

Tacska!Tőled is beszámolót várunk!Én még nem híztam, de gondolom később bepótolok majd mindent
:wink:
Nekem is már látszik a pocikám, a hosszú gatyóim közül, már csak egyet tudok begombolni...De ha kismama nadrágot veszek, az nem lesz még korai?

Vigyázzatok magatokra :D

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Sziasztok :D

Telefon, de igen, nyaki redő vizsgálatra megyek, meg velem integrált tesztet csináltatnak, azaz a 12. és 16. héten is vesznek vért.
Sziszianyu, köszi hogy megnyugtattál, ha 11. héttől is végzik, akkor tényleg benne leszek az időben.
Tacska, én is híztam 1,5 kg-ot :oops: Mit mondott a védőnő, az sok a 11-12. hétig?
Jövő héten megyek én is a védőnőmhöz, nagyon kedves volt a telefonban.
Szerintem már írtam, de nekem megszűnt az összes tünet, egyes egyedül a mellfeszülés maradt meg. Elmúlt az a rettentő nagy fáradtságom is, minden. Még jó, hogy van már egy kis pocim, mert komolyan aggódnék..
Ja, és az édeset kívánom, holott mindig is utáltam a csokit..
Puszi nektek, :D

Kép
kisbaby
 
 


Sziszianyu,

a kombinált tesztnek hamarabb meg van az eredménye, gyorsabb, és nem kell a 16. héten is menni, a százalékos aránya, hogy kimutatja a bajt: 84% ha jól tudom.
Az integrálté 94%-os, viszont hosszabb idő. Én is kombináltra akartam menni, de itt a Róbert Klinikán integráltat csinálnak mindenkinek.

Kép
kisbaby
 
 


A szőlővel én is szemeztem múltkor a piacon, csak akkor még nem volt magyar, így egy picit várok még rá.

Húú, lassan letelik az első trimeszter néhányatoknak :-)
ljankaa
Budapest
 
 


Sziasztok!

Na ma hivatalosan is kismama lettem!!! :D Sikerült eljutnom a védőnőhöz és meg van a kiskönyvem!

Tacska!
Ezeket tudom a szőlőről, de sajna semmi más gyümit nem tudok megenni még a savanyú szilva meg néha a dinnye... semmi több nem megy le.
Sajna én az eleje óta nagyon carul vagyok a szőlőt meg csak 1,5 hete eszem...

Ki hogy van??

Nem akarom elkiabálni, de ma meg tegnap még nem vettem be b6-ot :-) émelygek, de mintha viselhetőbb lenne :-)

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
sziszianyu
Érd
 
 


Sziasztok!

Én holnap megyek az első vérvételre. Hát nem igazán vágyom rá :lol:

Családient.hu vonalzók
telefon33
Érd
 
 


Sziasztok! :D

Sziszianyu, gratula a kiskönyvedhez! Gondolom elküldött egy pár vizsgálatra a védőnő, nem?

Tegnap este megvolt a 12. heti uh, + az integrált első vérvétele.
Először az uh-ra kellett menni. Hasi uh volt, nem hüvelyi. 11 hét 4 naposnak írták, 48 mm a CRl.
Nyaki redő: 0,8 mm, orrcsont látható. Négy végtag megvan, a gyomor / hasfal zárt. Rendellenesség nem látható.
:D :D Aranyos volt, ficánkolt állandóan :))
Amitől viszont megijedtem, hogy volt egy pici miómám, amit nem műtöttek, mert nem a méhűr felé nőtt. Ez most kétszer akkora lett :?

Ezután következett a vérvétel, azt mondták, hogy a 16-17. héten veszik le a második vért, csak utána lesz eredmény. Azt is mondták, hogy a korom miatt úgyis magasabb kockázatú eredményt fogok kapni, ezért az a biztos, ha elmegyek a 16. héten amniocentézisre is. ( remélem így kell írni) Kérdeztem, akkor meg minek a 36 ezer forintos integrált teszt? Végül is abba maradtunk, hogy megvárjuk ennek az eredményét, utána megbeszéljük az orvosommal a továbbiakat.
Puszi nektek,

Kép
kisbaby
 
 


Sziszianyu!Gratula a kiskönyvhöz!Én már voltam az első vérvételen, múlt hétfőn, de még az eredmény nem jött meg, pedig nagyon várjuk :?
Én jövő héten megyek belgyógyászati vizsgálatra és fogorvoshoz is. Na meg még meg kell nézetnem, hogy hány dioptriás a szemüvegem (kb. 4, 5-es), mert 6 dioptriánál nem lehet természetesen szülni. De mondta a védőnöm, hogy szülés után romlani fog a szemem...
Kisbaby már milyen nagy a Babócátok!Jó lehetett látni, hogy ficánkol :lol:
Én csak 28.-án megyek 12 hetes uh-ra, de nagyon várjuk, mert már hasi uh lesz és a férjem is bejön. Bár hüvelyire is invitálta a dokim, de én nem szerettem volna :D
Hogy vagytok kismamik?Nekem még a hányinger tart, főképp délelőtt...
2 kérdésem is lenne!Ti a terhesvitamint meddig szeditek?Én 90 db-os gravidát vettem, azt tuti beszedem, a védőnőm azt mondta utána ne szedjek, mert nagy baba lesz...
A másik kérdés: terhesség alatt lehet hajat festetni?Vagyis én csak szőke csíkokat rakatok a hajamba, de 12 hétig nem fogok!
További szép napot Mindenkinek!

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Sziasztok!
Telefonnem bírod a vérvételt? én csak az éhgyomros sorbanállástól vagyok ki :?

Sziszianyu Gratulálok a kiskönyvhöz :wink: Hivatalos Kismama 8) :lol:

Nekem az orrom lett piszok érzékeny :shock: , hihetetlen milyen szagokat megérzek :lol:
Amúgy egyre többet vagyok talpon, főzöcskézek, teregetek, pakolgatok, bár még a hajolgatást nem viszem túlzásba, úgyhogy a Gyerekeket próbáljuk rávenni nem kis erőfeszítéssel :roll: , hogy rakjanak rendet maguk után - néha a szoba egy csatatér szó szerint - azt tudnotok kell, hogy én az a típus vagyok, aki állandóan elpakol a Gyerkőcök után, tehát egy nap 3x-4x is rendet raktam utánuk, mert nem bírom a rendetlenséget....
A vitaminokat és a progeszteront én is elkezdtem csökkenteni, és eddig minden rendben :wink:

KépKép
KépKép
KépKép
Kép
anitja
 
 


Kisbaby fúúú micsoda adatok, örülök, hogy minden rendben :D

Vavyen72 Gerianya Elvira00 Talinn Judit0823 hol vagytok????? Jelentkezzetek

KépKép
KépKép
KépKép
Kép
anitja
 
 


Sziasztok!

Hajfestés. Én most mentem volna fodrászhoz, de lemondta. viszont a 3.hónap után én mindkettővel jártam fodrászhoz nem volt gond most is fogok.
Vitamin!
Úgy szoktam, hogy a 12 hétig mindennap utána meg heti 1 max 2.
Mindenki szidja az elevitet, hogy nagyok lesznek a baby-k. nekem nem. koli 3130, beni 2800 volt...
Szagok!
Meghalok tőlük. úgy megyek a lakásban mint egy kutya, hogy mi ilyen büdös... a család meg hülyének néz...... :-)

Anitja!
Azért pihenjél. Bár ilyen vagyok mint Te valszeg megörülnék ha nem pakolhatnék :-)

Kisbaby!
Ezért vaciláltam a kombinálton, mert ki tudom fizetni csak félek, hogy ez egy vége láthatatlan folyamat, mert "látják", hogy kifizettem és akkor már menjek el arra is meg erre is és ezt nem szeretném. ha egészséges akkor nem akarok sok vizsgálatot.
ilyenkor néha elgondolkozom, hogy mennyivel jobb lehetet ős anyáinknak a békés tudatlanság... ??!!!

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
sziszianyu
Érd
 
 


Hajni, én femibion 800 -at szedek a 12. hétig, utána meg a 400-at.
Én eddig is jártam tőfestésre, tudom, hogy erről nagyon megoszlanak a vélemények.
Hányingerem újra visszajött, pedig már azt hittem túl vagyok..

Anitja,, Köszi, Te mikor mész vizsgálatra? Progeszteront én is a felére csökkentettem, 1 hét múlva pedig abba is hagyom.

Többiek?

Kép
kisbaby
 
 


Ma megtörtént az első nőgyógyász látogatás, de ott helyben nem ultrahangoznak, szóval csak manuális vizsgálat volt, de úgy rendben talált mindent :-). Kaptam tőle egy csomó beutalót mindenfele: vérvétel, védőnő, fogászat, ekg, háziorvos, meg persze ultrahangra.
UH-ra csak 24-re kaptam időpontot, szóval még várni kell sajna arra egy hetet :-(
Szerintetek a sok beutalóval elmenjek mindenhova és aztán látogassam meg a védőnőt a leletekkel? Vagy vérvétel + UH után keressem fel a védőnőt, hátha ad kiskönyvet és után a többit? Van esetleg valakinek ilyesmiben tapasztalata, jártassága, mit szeretnek inkább? Vagy ez körzettől is függ, hogy ki mit preferál és érdeklődjem inkább meg telefonon? (mert nekem nincs tapasztalatom ezekben a dokis körbejárásokban :D)

Hajni, megértem, hogy nem hasi uh-ra nem igazán akartad a férjedet is beengedni, és se hívnám be őt :-). Amúgy a rossz szemről olvasgattam régebben (én is állandóan hordok, -5 körüli dioptriákkal), én olyasmiket olvastam neten, hogy nem feltétlenül a dioptria nagyságától függ a császár, hanem hogy milyen állapotban van a szem (szemfenék, retina....). De nem vagyok hozzáértő, ezeket csak neten láttam.
ljankaa
Budapest
 
 


Sziszianyu, én is " vadászkutya" lettem, mindent megérzek, nagyon zavarnak a szagok. Most együtt a nagy család Balatonon, sokan vagyunk egy nagy házban. Állandóan nyomozok, hogy honnan jön valami szag... de én tényleg érzem:))) persze hülyének néznek, senki nem érez semmit..

A kombináltnál is igazat adok Neked. Én mondjuk a korom miatt kifizettem az integráltat, de már bepróbálkoztak tegnap nálunk is, hogy ez sem elég, menjek magzatvízvizsgálatra is 65 ezerért. Mondtam, hogy szó sem lehet róla, majd az orvosom és én szépen megvárjuk az integrált teszt eredményét, és ha jó, nem megyünk további vizsgálatra.

ljankaa, szerintem, nyugodtan elmehetsz előbb is védőnőhöz, legalább lesz kiskönyved.

Kép
kisbaby
 
 


Kisbaby Te is Utrogestant szedtél? Nem is tudtam, Neked miért kellett?

Ljankaa Te hányadik hétben vagy most? Hol voltál orvosnál az újpesti sztk-ba, vagy magándokinál ?(csak azért mert én is újpesti voltam, ismerem az sztk-t meg néhány orvost)
- én ezt annyira nem értem, hogy minek kell egy állapotos nőt vizsgálni manuálisan? Képzeljétek Máltán csak UH van, vér- és vizelet vizsgálat, meg vérnyomásmérés. Van egy Barátnőm, Ő azt mondta az egész terhesség alatt egyszersem nyúlt hozzá az orvos :shock: Persze ha gond van (mert annak azért vannak előjelei) megvizsgálják ott is a méhszájat.

Hajni Én sem vagyok biztos a császárban dioptria miatt, az orvosod mondta ezt?

KépKép
KépKép
KépKép
Kép
anitja
 
 


anitja, igen, itt a IV. kerületi sztk-ban voltam, és kedvencem, hogy nem a nődoki csinálja az UH-t, hanem az külön rendelés.... no mindegy, ha beindulnak a dolgok, akkor talán már jobb lesz :-). Ha esetleg van vmi jó tipped dokira, akár ha MÁV kórházba is van vmi favorit, akkor azt szívesen fogadom (most Lőrincz dokihoz járok, mert ő rendel a legtöbbet, így talán nála van mindig legkorábbi szabad időpont)
[megnéztem a blogodat, nagyon jónak, alaposnak tűnik, majd lehet hogy szemezgetek belőle, bár itthoni jógát még nem próbáltam, nem biztos, hogy menne...]

grav. s. 9/10-et írt a papírra a doki (azt hiszem ma vagyok elvileg 10 hetes 0 napos vagy hogy is van ez :D). Amúgy UH vizsgálatra mindenképp elmegyek védőnő felkeresése előtt (szeretném ha ott is "áment" mondanának a magzatra), de szerintem majd holnap telefonon megérdeklődöm, hogy más orvosviziteket letudjak-e addig vagy inkább a kiskönyvbe szeretnek irogatni egyből és várjam-e meg azt....
ljankaa
Budapest
 
 


Sziasztok!
Én is Femibiont szedek, de nekem a dokim azt mondta, hogy a 400-as már nem éri meg, mert túl drága, és nem tud többet, mint pl a Gravida, ami magyar nők igényeihez van alakítva. Az Elevitet ő azért nem ajánlotta, mert abban sokmindenből más az arány, mert német. De persze ezeket is minden nap kell szedni, mint minden vitamint. Nem látom, miért ne kellene. Nekem sem lett nagy babám a Gravidától...Én még szoptatás alatt is szedtem és nem voltam beteg 1.5 évig. Nem tudom azért volt-e de gyanítom, hogy köze volt hozzá.

Nálunk is külön redelésen van az uh, de nem is baj, mert nem minden doki ért annyira az ultrahanghoz, mint egy szakaszisztens. Az én dokimnak is van már gépe, de szerintem ő is inkább csak mozizásra használja most még. :)

Kép
Kép
tacska
Eger
 
 


Sziasztok!

Ljankaa
Én a héten voltam védőnőnél! Én ezt tudtam is , de mondat is, hogy csak akkor tudnak felvenni gondozásba hamár van szívhangos uh!!!
Tehát az uh-t várd meg.
Viszont a vizsgálatokat már a kiskönyvbe szeretik beleírni.
Szóval szerintem várd meg a jövő heti uh-t , védőnő és utána a többi. Nem kell sietni. Ha jól tudom uh nélkül a vizsgálatokat se végzik....
Persze úgy csinálod ahogy Neked jó csak elvileg ez a menete.

Hogy vagytok?

Én úgy ahogy bár mindennap az ágy szélén ülök és győzködöm magam, hogy bejöjjek dolgozni....
A jövőhéten szabin vagyok és megyünk is balcsira, de most hallottam, hogy kánikula lesz hát ettől kiakadtam :-( azt vettem észre a nagy melegben még rosszabb az émelygés....

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
sziszianyu
Érd
 
 


Anitja,, én lombikos vagyok, nekünk a 12. hétig ha szükség van rá, ha nem, akkor is ha nincs vérzés, kell utrogestant és duphastont is szedni. Most felére csökkentettem, pár nap múlva abbahagyom.

Én is Újpesten nőttem fel, a szüleim még most is ott laknak a Nyár u. ban :D :D Igaz, már nem ott lakom, de sokszor visszajárok még. Én suliba is oda jártam. Ljankaa, Anitja, Ti is ott jártatok suliba?

Ljankaa, , engem sem vizsgáltak meg a terhességem óta manuálisan, csak vv volt meg uh.

Kép
kisbaby
 
 


Sziasztok!
Ljankaa, mi akkor szinte egyidősek vagyunk, én holnap leszek 10 hetes :lol:

Anitja, nekem a dioptriát a védőnőm mondta, de majd 2 hét múlva megkérdezem a dokimat is...Örülök neki, hogy jobban vagy!!!

Sziszianyu!Hát igen jövő héten kánikula lesz!Lehet hétfőn mi is lemegyünk a Balcsira egyet pihengetni!

Kisbaby!Képzeld a tesómnál is a kerigyerekeim lombikbabák!3 évesek és most a tesóm nagy meglepetésünkre ismét babát vár, spontán :D
6 héttel jár előttem!!!

Hogy vagytok?Mi jól vagyunk!A délelőtti ghányinger megvan, de le is kopogom, szerintem már múlóban van :wink:

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


anitja, vérvétellel nincs semmi bajom. Csak éhgyomor... Be is szédültem egy kicsit előtte. Na, meg utána ültem vagy negyed órát, mire összeszedtem magam. Ma megyek az eredményekért délután.
Pakolással én is ugyanígy vagyok. Mindig találok valamit, amit meg kell, kéne csinálni. Mondjuk azért haladok, bár sokkal többet pihenek közben, mert még nem bírom annyira. Hányinger még mindig van néha, na meg ez a gyengeségérzet...

Hajfesés, én is festetem, igaz átlag 5-6 hetente csak.


ljankaa, én megkaptam a beutalókat, utána mentem a védőnőhöz. Ő mondta, hogy hogyan tovább, és ha megvan mindennek a lelete, akkor kell majd visszamenni hozzá. Vérvétel már letudva. Belgyógyászat és fogászat jövő héten. Nyakiredő 23-án.

Családient.hu vonalzók
telefon33
Érd
 
 


Köszi csajok a védőnős tanácsokat, akkor UH után irány védőnéni (bár lehet a vérvételt azért letudom addig).

kisbaby, én csak úgy két éve költöztem újpestre a páromhoz, bár előtte se laktam messze, a 13. kerületben :), de amúgy jártam itt újpesten 2 évet iskolába csak hogy változatos legyen az iskoláztatásom (5.-6. osztályt, aztán elmentem gimibe)

sziszianyu, jó pihenést nektek jövő hétre, drukkolok, hogy addig csökkenjen az émelygésed. És bár kánikula lesz, gondolj arra, hogy legalább nem kell a nagy melegben dolgoznod :-)
ljankaa
Budapest
 
 


Sziasztok Kismamik!Végre megjött a vérvételem eredménye, hát úgy nézem minden jó lett. :D Azért kicsit izgultam...Most már azt is tudom, hogy "A RH+" a vércsoportom!Ismétlés a 36. héten :lol:
Jövő héten még belgyógyász, fogorvos!
Valaki megy mostanában uh-ra?
Jó pihengetést Mindenkinek!!!

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Helló
Én 28-án megyek a 12 hetesre.
Nekem is megvan még a hányingerem ilyenkor este főleg :(
Hajat már én is festettem mióta terhes vagyok, de csak ammóniamentessel és nem is festék csak színező.

Kép
Kép
tacska
Eger
 
 


Sziasztok:-)

Anitja köszi a hiányolást:-)) Itt vagyok, csak nyaralni voltunk hétvégén és valahogy nem tudom behozni a lemaradásomat :oops:

Kedden én is voltam védőnéninél, meg is látogatott minket aznap, úgyhogy remélem ezzel letudtam az összeset. Aztán tegnap meg vérvételen voltunk. Az Arnival mentem, egy kicsit aggódtam, hogy nem fog-e majd megijedni, de hála Istennek nem volt gond. Bár előtte megbeszéltem vele, hogy csak én kapok szurit. Délután aztán nagy hévvel nyomogatta a vérvétel helyét, így mutatva meg apának hova kaptam a szurit:-))))

Ijanka én úgy mentem a védőnénihez, hogy csak az a papírom volt, ami bizonyította a terhességet. Nem szóltak, hogy ez gond lenne, bár az sem baj nekik, ha később mész:-)

Hajni az én szemem is 4-es, 5-ös és simán szülhettem, pedig 2 szemésznél is voltam. Azt mondta az egyik, hogy 8-9-esnél szokták azt mondani, hogy inkább császár.
De ki tudja, azért menj el, engem is megint elküldött a védőnő. Amikor szültem, akkor nekem az egyik 1/4-et romlott, pedig nagyon becsuktam a szemem :roll:
Én az Arnival Femibiont szedtem és nem lett nagy. Sőt, a 41. héten is csak 3130 g volt:-)
Most nem szedek semmit.
Viszont a védőnő ajánlotta a Ca-ot D-vitaminnal kombinálva. Úgyhogy vettem Calcivid-et és most azt szedem.

Tacska nekem is este szokott előjönni a hányinger, néhány napja olyan erősen, hogy le is kellett ülnöm. Viszont az elején még éjjel is rosszul voltam.

Telefon33 a gyengeségérzet engem is kikészített, de most már néhány napja nem érzem, úgyhogy hajrá. Max. egy hét és neked is elmúlik:-)

Sziszianyu meddig fogsz dolgozni?

Kisbaby, Anitja, Sziszianyu "vadászkutya" ez jóóó:-)) Kb. a terhesség eleje óta képtelen vagyok kinyitni a hűtőt, mert egyszerűen rosszul vagyok a benne lévő szagoktól. Hiába én főztem és tudom, hogy finom, egyszerűen nem bírom kinyitni, csak úgy ha addig nem veszek levegőt. És utána sem.... Ez gáz:-(( Bár már ez is alakulóban van...
Gratulálok a jó hírekhez:-))))) Édesen tudnak ilyenkor már ficánkolni:-)) Mi anno nagyon meglepődtünk, hogy miylen tornagyakorlatokat visz véghez és mégis semmit nem éreztem belőle:-)))
A miómára mit mondott az orvos? Lehet ilyenkor kezdeni vmit vele?

Körkérdés: van már vki, aki kismama ruhát hord?
Én elővettem a bandázsomat, mert már nem tudom begombolni a nadrágjaimat.

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


Sziasztok!

Talinn!
Elvben januárban jövők még egy pát napot aztán kiveszem az az évre eső szabim és utána táppénz. De néha elbizonytalanodom, mert nagyon nehéz. nyilván ahogy jobban leszek jobb lesz, de most minden nap egy harc... :-) Ráadásul dokim elhuzta a mézesmadzagot, mert mondta, hogy tudja bármikor ki tudom írni. :-)

Én már kismama gatyát hordok :-) Mert a régieket már nem hogy begombolni, de becipzárazni se tudom :-)

Képzeljétek ha lánkya lenne lehet még s lesz neve :D Mert hogy még soha nem volt ilyen , de nem tudtuk apával megegyezni. Szóval most végre van 2 ami tetszik mindenkinek :-) A Gréta és a Lilien :-)
Fiú többi is van. Zsombor, Levente , Vilmos, Barnabás :-)

Ti hogy álltok a nevekkel??

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
sziszianyu
Érd
 
 


Sziasztok!
Tacska!Én is 28.-án megyek uh-ra :D Már nagyon várjuk, főleg, hogy apa is láthatja végre a kis Pocaklakónkat!
Tallin!De jó, hogy itt vagy és minden rendben veletek :lol: Hát rám is már csak olyan nadrágok jók, amik 2 gombosak és csak az alsót gombolom be...Én is tervezem, hogy szeptemberben varratok kismama nacikat :wink:
Sziszianyu!Nekünk már a nevek megvannak, Tamás és Nóra!
Én még úgy tervezem, hogy idén még dolgozom, de majd meglátjuk, hogy bírom!

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Helló
Hajni a Nóra szép név :)
Én a Tündén gondolkodom, ha lány lesz, de ha fiú akkor még passz...
Én mostanában tanulok varrni, úgyhogy lehet hogy megpróbálkozom magamnak valamivel. Az uramnak már varrtam egy nadrágot, most lesz kész, meg Nócinak is egy csomó mindent. Csak jó sok idő kell hozzá...
Én is azokat a ruháimat tudom már csak felvenni, ami Nóci születése után volt rám jó. Brutál nagy hasam van :oops:

Kép
Kép
tacska
Eger
 
 


Sziasztok!
Kisbaby kérdezted még múltkor: jövőhét csütörtökön megyek genetikai UH-ra, az lesz az utolsó Mo.i vizsgálatom.
Ááá! De jóóó, akkor lehet, hogy találkoztunk már, én a Munkásotthon utcai általánosba jártam, utána meg a Könyvesbe. A Szüleim nekem is még az Aradi utcában laknak :lol:

Ljankaa igen, emlékszem béna a 4.ker-i sztkba az UH, nekem a Balogh László volt a dokim, de Ő már nem vállal szüléseket úgy tudom. Pedig nagyon jó fej :)
Örülök, hogy tetszik a blogom, én az otthoni jógázást igyekszem támogatni, elegem lett a jógaközpontból, ahogy futószalagon megy a jógázás. A jóga szerintem nagyon bensőséges dolog, és nem lehet rosszul csinálni, tulajdonképpen egy jó kis nyújtózkodás a testnek, és léleknek egyaránt :D

Sziszianyu Biztos nagyon jó lesz Balatonon, a parton meg nem lesz kánikula, mert a víz most kellemesen hűvös.
Nagyon szép nevek :) Nálunk marad az N betűs név: vagy Noé, vagy Natali :lol:

Talinn Nagyon szorgos a védőnénitek, már meg is látogatott :shock: gondolom így Arnit is letudta erre az évre 8)
Nekem szinte csak kismama ruháim vannak (gumis, sztreccses, a legtöbbet én varrtam, vagy átalakítottam...) :oops: gyakorlatilag több mint 5 éve hol Babát várok, hol fogyok le a 80kg-ról Most 62-ről indultam, először volt évek óta néhány szűkebb cuccom, azokat már el is pakoltam, jöhetnek az xxl-sek :twisted: (én már most úgy nézek ki mint egy 5 hónapos terhes :oops: - főleg még fekszem is...)

KépKép
KépKép
KépKép
Kép
anitja
 
 


Tacska dejó, Te is varrsz? A nadrágokat én úgy alakítottam át, hogy egy pamutpasszét varrtam a derekára, mondjuk nekem amúgy is buggyos jógás gatyóim vannak inkább, és nagyon sok felsőmet összevarrtam egy szoknyával mellrésznél, én nagyon szeretem ezt a fazont :oops:

KépKép
KépKép
KépKép
Kép
anitja
 
 


Felső szoknyával összevarrva? Jó ötlet, de nem biztos hogy télen is hasznos. Most kaptam egy csomó kismamaruha szabásmintát, ha gondolod megosztom veled. 8)

Kép
Kép
tacska
Eger
 
 


Köszi, nagyon örülnék neki, anitja@citromail.hu az emailem. Én egyébként nadrággal hordom ezeket a ruhákat :) amolyan tunikák lesznek, és így duplán van védve a derekam

KépKép
KépKép
KépKép
Kép
anitja
 
 


hajni1980, én majd csak a jövő hét csütörtökön megyek uh-ra. A 12. hetire, de már nagyon várom!

talinn, nekem még van nadrág ami épp hogy jó. Kismama farmerom van, gondolkoztam rajta, hogy előveszem már. De szerintem még várok vele kicsit. Eddig sárgadinnye hasam volt, most már görögdinnye :)

sziszianyu, nekünk még mindig csak lánynév van. Eleanor Jázmin. Fiú egyáltalán nincs :( még :)

Családient.hu vonalzók
telefon33
Érd
 
 


Anitja, ja igen, úgy már más, ha nadrággal...
Mi érdekelne? Mert elég sokminden van. Nadrág, felső, kabát? Egy mappában van összegyűjtve úgyhogy le kéne fotóznom.

Kép
Kép
tacska
Eger
 
 


Telefon akkor egy napon megyünk a 12. heti UH-ra :lol:

Tacska ja, akkor ne fáraszd magad, azt hittem digitális formában van.

KépKép
KépKép
KépKép
Kép
anitja
 
 


Hajni, gratula a tesódéknak, tényleg, sokaknak összejön a lombik után természetes úton, valószínűleg a hormonok a szülés után helyreállnak. :D

Tacska, nekem a kezdetektől este a legrosszabb, néha meg egész nap tart, de remélem lassan vége. Tünde nagyon szép név, nekem is tetszik.

Tallin, azt mondták, egyelőre nem foglalkozunk a miómával, de sztem nem is tudnak vele mit kezdeni a terhesség alatt. Remélhetőleg nem fog problémát okozni, de persze aggódom, már mindent elolvastam róla a neten. Állítólag a szülés után vissza zsugorodik.

Én még nem hordok kismamaruhát, de ha 20-án befejeztem a szabadságomat, körbe nézek majd, mert elég nagy a hasam.

Anitja, én az Erzsébet u. és Viola utcaiba is jártam:)) Utána meg a Kanizsaiba!

Sziszianyu, nekünk még nincs lánynevünk, fiúnevek: Zsombor, Bulcsú, de ezek sem biztosak..

Kép
kisbaby
 
 


Sziasztok!

Akkor jó sokan megyünk jövőhéten uh ra! Én is csüt megyek! nagyon várom!!!

Hogy vagytok?
Nálam szokásos bár az erőmből kicsit vissza kaptam nem akarok minden percben elaludni.. :-)

Sikerült homeos gyógyit szereznem az allergiára remélem segít...
kb 1,5 hete már hordom a kismama ruhákat. este lefényképezem a hasam olyan mintha 4 hós lennék :oops: pedig 1,5 kg + van csak :oops:
Szép pihengetős hétvégét mindenkinek!

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
sziszianyu
Érd
 
 


Hát én is elővettem a kismama nadrágokat. Nem férek már bele semmiben. Kis görögdinnye hasammal :)

Tényleg jó sokan megyünk uh-ra jövő héten. Rettenetesen várom már én is!

Családient.hu vonalzók
telefon33
Érd
 
 


A nyakiredő a 12. héten az hasi vagy még hüvelyi uh? Jó lenne párom bejöhetne, de hüvelyinél nem engedik meg, meg én se szívesen hívnám be. Hasira viszont igen :lol:

Családient.hu vonalzók
telefon33
Érd
 
 


Szia Telefon!

Én úgy emlékszem, hogy az már normál hasi uh!

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
sziszianyu
Érd
 
 


Sziasztok,

Telefon, nekem hasi volt, a férjemet azonnal mellém ültette az orvos:))

Kép
kisbaby
 
 


Sziasztok Kismamik!
Hogy telt a hosszú hétvége?Nekünk nagyon jól, de ezt a meleget, nem nagyon bírom :cry:
De jó azoknak, akik a héten mennek uh-ra, mi majd csak 28-án, alig várjuk már, hogy láthassuk a kis Pocaklakónkat :lol: Várom a beszámolókat!
Már nekem is jól látszik a pocim!Őszre hosszú nadrágokat kell vennem!

Szép napot Mindenkinek :D

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: