Új privát üzeneted érkezett!

Zsuzsko, köszönöm, megnyugtattál, jövő héten talán már többet látunk :)
pkriszti83
Kiskőrös
 
 


Sziasztok,

nyuszuli!
attól függ milyen típusú a hányingered:)) itt egy kis segítség:
COCCULINE
napi 3-4x1 tabletta Komplex készítmény. A hányingert szédülés, sápadtság, gyengeség kíséri, bizonyos szagok provokálják a hányingert.

COCCULUS 9 CH
napi 3x5 golyó A hányingert szédülés, ásítozás és nagy fáradtság kíséri. Az állapot szagingerekre rosszabbodik, meleg szobában, pihenésre javul.

IGNATIA AMARA 15 CH
2x5 golyó Szorongó, érzékeny kismamáknak, akik a gyomorszájban görcsöket éreznek. A torokban gombócérzet alakulhat ki nehézlégzés érzésével. A hányinger evésre javul, kikapcsolódásra megszűnik.

IPECA 9 CH
napi 3x5 golyó Szinte állandó hányinger, sápadtsággal, alacsony vérnyomással. A hányás nem hoz megkönnyebbülést, a beteg nyelve a hányás ellenére is tiszta marad. A beteg nem szomjas.

NUX VOMICA 9 CH
1x5 golyó A hányinger evés után lép fel, erős álmosságérzet mellett. A hányás megkönnyebbülést hoz, pár korty savanyú vagy szénsavas ital ilyenkor jólesik a gyomornak. A kávé vagy annak illata erős hányingert okoz.

SEPIA 9 CH
napi 2x5 golyó Már reggel, ébredéskor éhgyomorra hányinger lép fel, és fokozódik ételszagra vagy étel látványára. Gyomorégés, rossz szájíz kísérheti, amit az evés csak átmenetileg enyhít. Kívánja a savanyú ízeket.

TABACUM 9 CH
napi 2x5 golyó Nagyfokú sápadtság, hányinger. A hányás mellett hideg verítékezés, szédülés, erős szívdobogás alakul ki. Az állapot enyhe mozgásra is súlyosbodik. Javul friss levegőre.


Csuppancs! Kitartás! Most még biztos nehéz szívvel gondolsz arra, hogy milyen jó lett volna, ha megmarad, de nyilván oka volt, hogy most nem tudott veletek maradni! Gyorsan regenerálódsz és meglátod, újra várandós leszel!

Kriszti, Bobek gratulálok Nektek!
Maki, én is akarok hányingereskedni:)) most kicsit el vagyok keseredve, mert alig fájnak a melleim, vagy két napja nem is nagyon van émelygésem, és tegnap ennyi utro mellett is, kiskörömhegy felényi barnás folyásom volt délután. Ma reggel megint. Gyanítom,hogy a kúp okozhatja, talán érzékeny a hüvelyem rá, de azért nyugtalanít. Nyugodtabb lennék, ha legalább állandóan hányingerrel küzdenék. De csak álmos vagyok, a fejem fáj, ami akár a progitól is lehet.

Gondoltam, elmegyünk ma az ügyeletre, de tök fölösleges lenne, mert még annyira picik vagyunk. 5+2. van egy pici miómám, ami ciklus alatt időnként vérezgetett. az is eszembe jutott talán az. na de hát amíg uh nem lát, csak okoskodom, meg hülyeségeket beszélek és képzelek:))

Kérek szépen véleményt, vagy javaslatot arra vonatkozólag, hogy van-e értelme holnap uh-ra mennem, vagy pihenjek és várjak péntekig. Akkor leszek 6. hetes.

köszi mindenkinek
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Gemini Petezsákot már láthat az uh, szívhangot valószínűleg még nem. Talán mimilee ment ennyi idősen, és neki csak egy héttel később lett szívhang.
Köszi a bogyók leírását, még lehet, én is belevágok :). Nem vagyok nagy homeopata-rajongó, de a szülést azzal csináltam, mert adta az ügyeletes szülésznő, és ki tudja, de pont az első bogyók után kb. fél-1 órával indultak be rendesen a dolgok (akkor már 6 órája voltak 5 perces fájások de nem tágultam. Mikor elfolyt a zöld magzatvíz, akkor kezdte nyomni belém a bogyókat).
Szorítok, hogy a barnázással ne legyen gond!

Pkriszit Elvileg a ciklus végétől kell visszaszámolni a 14 napot, és ott van ovuláció. Szóval ha pl. 35 napos a ciklusod (nekem) akkor kb. a 21. napon van az ovuláció, akkortájt a legnagyobb a fogantatás esélye. Szóval ha hosszú a ciklusod, akkor ez alapján tudsz kalkulálni (vagy így csináltad?).

Bobek Éljen a szívhang! Festés miatt továbbra is részvét.

Kezdek egy kicsit... hát mint aki kívülről nézi a saját életét :roll:. Na, szóval kezdek begolyózni :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 

 
 

Sziasztok! Hétvégén nem jelentkeztem, családdal voltam elfoglalva. Pénteken panaszkodtam a hányingermentességre, na hát tegnap már volt egy kis émelygés délelőtt, de ebéd után elmúlt, aztán du megint, épp uzsi előtt, utána megint elmúlt. Ma még semmi. Ma megint csináltam tesztet, összehasonlítottam a csütörtökivel, hát nem sok különbség van, de legalább nem halványabb. :)

Gemini, ejha, érdekes hány féle hányinger van, nem is gondoltam volna. De ahogy végigolvastam, logikus. :) Szerintem a barnázást ne vedd félvállról. Szerintem az utrotól nem lehet, hisz azt pont azért kapja az ember lánya, hogy ne legyen. Én sem vettem komolyan az előző terhességnél, aztán ugye 10 hetes vérzés lett belőle. Szerintem ne várd meg a pénteket, menj el a dokidhoz előbb, ha tudsz, legalább idegeskedni nem fogsz miatta, megnyugtat, ha megnéz.

táppénz/gyed/gyes kérdés még nyitott, az oepnél nem voltak túl segítőkészek, szóval beszéltem a bérszámfejtőnkkel a cégnél, azt mondta, hogy lesz egy kis ideje, akkor számol nekem, hogy hogyan mennyi lenne. Bár ez biztos eltart egy darabig, mert nem ez a legfontosabb dolga így hó végén, bérszámfejtés idején. :)

szép napot mindenkinek!
maki70
Nagykanizsa
 
 


az szép lesz ha a családit ezzel az undorító semmire sem jó erzsébet utalványba fogják kifizetni. Max azzal megyek lakbért, villanyt egyebeket fizetni.
Vendég
 


Ronika :lol: Én leginkább azért hőbörögtem, mert a családi pótlék a számlámra jön, de ezt hogy fogom megkapni?!?!?!! Bemegyünk minden hónapban felvenni? Vagy a postás kihozza?! Macera. Tecsóban meg nem fogadják el...

Maki Várom a bérszámfejtőtök véleményétén is!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Gemini - én először az 5+6. napon voltam uh-n és akkor még csak petezsákot láttak, ami először eléggé kiborított (már szívhangra készültem), de aztán utána olvasva, meg beszélgetve barátnőkkel, kiderült, hogy ez tök normális.
Utána 6+6. napon már volt szívhang is. Bár szerintem az uh-gép felbontása is sokat számít, a második alkalomnál egy sokkal jobb géppel csinálták a felvételt.

Szóval szerintem gondold át, hogy téged mi nyugtatna meg, ha a szívhangra vársz, az szerintem kicsit korai még, de ha már az jó érzés lenne, ha látszik a petezsák és abban valami ici-pici, akkor menj el.
Azt én sem gondolom, hogy a pici barnázás a hüvelykúptól lenne, az pont az ellenkezőjére van hivatva.

Lányok, nekem alig van tünetem... és nem tudom, hogy ennek örüljek-e vagy sem, néha úgy örülnék én is egy kis hányingernek :)
Annyi van csak, hogy továbbra is nagy az alvásigényem és a mellem néha érzékeny... már a derekam sem fáj... és legközelebb olyan sokára megyek dokihoz (még 10 nap)... remélem, ezzel együtt minden rendben van...

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
mimilee
 
 


Sziasztok!

Na neeeee!! A családit az Erzsébet kártyára akarják utalni??Megvesztek teljesen????? De útálom már ezeket az ötleteket!! Grrrrrr
Remélem mindenki jól van.Hétvégén nem voltam,mert mindkét nap manóék a nagyiknál voltak,mert a férjem készül a közig. alapvizsgára és úgy nem tud, ha itthon vannak.Nekem meg így nélkülük felkelni sem volt kedvem.:(
Amúgy jól vagyok, mintha picikével több energiám lenne(kopp-kopp-kopp). Most az van, hogy egész nap ennék(híztam is már majdnem 3 kilót :( ) de semmi sem esik igazán jól. Meg tiszta pattanás vagyok, de nagyon komolyan ám!! Mint a kisfiunknál.Gyanús ez nekem nagyon!!
Amúgy minden ok, szombaton megyek a dokihoz, utána már szerintem csak a kombináltra.
Szép napot lányok!!
erra3
Szolnok
 
 


Erra Pattanások nálam is vannak bőven, de Szaffinál is voltak, de ebből nem következtetek még semmire :roll:. Bár praktikus lenne a lány, mert lánynévben már megegyeztünk. Pont ezért lesz fiú :lol:.
Erzsébet utalvány nem egyenlő a kártyával, az Szép kártya. Ez sima papír, mint a sodexo. Annyi a különbség, hogy „kevesebb” helyen fogadják el, főként a magyar érdekeltségű boltokban (CBA) meg néhány kiskereskedő. Szóval a spar-ra nincs kiírva, mellette az éjjelnappalira igen.

mimilee Dícsértem már a vonalzódat? :D Aranyos :). Nekem Szaffival alig volt tünetem, most néha több van, néha kevesebb. Ne aggódj, ez nem jelent semmit! Én csütörtökön megyek dokihoz, de tiszta nyugis vagyok, amekkora hasam van, tuti ott az a manó rendben :)

Zsuzsko Pelenkavásárlásról, iskoláztatásról, óvodai ebédbefizetésről ne is beszéljünk, mint családi pótlék felhasználás... igazából mindannyian költünk ennyit élelmiszerre egy hónapban, de akkor is! Engem egy kicsit idegesít, hogy megszabják, mire költsem. Nekünk két bankszámlánk van, így alakult. Apáéhoz nekem is van kártyám, általában arról költünk. Enyémre jön a gyed meg a családi, erről mennek a számlák meg a lakáskassza. Nekem leginkább tényleg macerát jelentene csak a dolog, meg hát nem látom, mi az állami haszon, hiszen a CsP átutalása olcsóbb, mint a kártyák nyomtatása és kiküldése :roll:. Egy kicsit légből kapott dolog :roll:.
Mimilee meg én is a lombik miatt megyünk még egszer dokihoz az első 12 hétben. Elvileg 6-8-12 héten kell mennünk, vagyis +1 alkalom az első trimeszterben, utána ugyanaz, ha minden rendben.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


csak bekukk, mert annyian írtatok a csp-ról
az erzsébet utalvány honlapján olvastam, hogy megegyeztek a tescova,és ápr 15-től lehet ott is fizetni vele, na meg a mol-nál, bár nem tudom, hogy tankolásra is elfogadják-e
mondjuk így már annyira nem gáz, csak nem értem, akkor miért kell. Eddig úgy gondoltam, hogy azért, mert van olyan kedves szülő, aki ezt is elissza, és hogy a gyerek kapja inkább, még ha kaját is vesznek belőle.
maki70
Nagykanizsa
 
 


maki Mért, a tecsóban/CBA/Mol nem lehetne pálinkát venni belőle? Esküszöm, tejjegyet fogunk kapni, mint anyám annak idején :lol: :lol: :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


vagy kenyérjegyet:D

nem pattogok ezen már mert az aki piát vesz a csal pótlékból az meg fogja oldani az utalványból is. Mi meg kis emberek szívunk ezek miatt mert ugye utalványból nem adnak vissza, kötve van mire költheted. ecetera ecetera

csajok begyulladtak a viszereim a jobb lábamban. ma egész nap csillagokat láttam mert késsel szurkálták olyan érzés. megjártam az érsebészetet és írattam fel új harisnyát. meg lioton géllel kenegetem.
Vendég
 


Sziasztok!

Újra itt.
Erzsébet utalványhoz: én a CBA-ban láttam, hogy nagyon szigorúan tényleg csak élelmiszerre fogadják el. Pia, cigi, egyéb kizárva. Gondolom, ez lenne a cél, mármint, hogy a gyerek egye meg, me apu a kocsmában igya meg a családi pótlékot.

A rosszullétekről, meg arról, hogy van aki sajnálja, hogy nincs: Nekem az első 2 gyermekemmel semmi bajom nem volt az ég világon. Se hányinger, se émelygés, se szédülés, semmi! :D De most... állandóan ég a gyomrom. Szinte minden napszakban van hányingerem, és rettenetes hisztis vagyok, főleg Apával és a fiammal. :evil: Szegény, a hétvégén jópárszor kiosztottam, mert olyan idegállapotban vagyok, hogy nagyon felbosszant a rosszasága.

Pattanásaim meg csak a fiammal voltak szigorúan. Látom, Rekuja, neked a kislányoddal is. Újabb elméletem dőlt meg. :(

Nekem is vissza kell mennem jövő hét kedden, hogy pontosan belője a babu mérete alapján a 12. hetet. Mert akkor jön a kombinált teszt. :evil: Na, nekem ez okoz állandó álmatlan éjszakákat. Én szívem szerint mostmár egy lakatlan szigeten pocakosodnék és szülnék, mert nem bírom ezt a sok paráztatást. Milyen dolog ez, hogy kivizsgálnak, találnak valami bajt és akkor menj, vetetsd el, mert "selejtes". Szerintem ez olyan erkölcstelen. Ilyen döntésekbe kényszeríteni a kismamákat. Meg persze idegesíteni hetekig az erdeményekre várva.

Bocsánat, most kissé zaklatott vagyok. Egész éjjel ezen rágódtam...
Ti mit gondoltok erről?

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


bobek Mért kell heteket várni az eredményre? Nekem a 12. hetinél helyben megmondtak mindent. Mire megvolt a genetikai uh addigra a labor is végzett. Az AFP miatt meg a 16. héten vérvétel után délután felhívtak, hogy minden ok. Azt is megvárhattam volna, 2 óra az egész, de mondtam, jó nekem, ha telefonálnak, úgyis okés lesz :) Most is lesz minden teszt, most se izgulok különösebben. Amúgy meg, ha vmi kiderül, még mindig nem kell úgy döntened, hogy elveteted. Egy barátnőm úgy szülte meg, hogy tudta, nem élhet egy napot se. Mégis azt mondta, nincs neki joga kimondani az ítéletet. A férje elhagyta emiatt. Egyedül szülte meg és tényleg elvesztette a picit. De neki így tiszta a lelkiismerete. Azóta két ovisa van már. Én úgy vagyok vele, ha valami baj van, legyen lehetőségem felkészülni a fogadására. Vannak olyan előre látható gondok, amikkel sztem simán együtt lehet élni, de nekem könnyebb lenne, ha nem a szülőszobán tudnám meg.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Bobek, meglátod a teszt csak arra lesz jó, hogy megnyugtasson, hogy minden rendben van a babával. Na jó, persze,azért én is izgulok picit, de hiszem, hogy minden a lehető legnagyobb rendben lesz vele.:)

Rekuja, bocs, hirtelen összekevertem őket. Igen, SZÉP kártyánk nekünk is van, az üdüléshez. Ezzel a CSP-vel csak az a gond, hogy mi van, ha mondjuk van 3 lurkó,akik közintézményben esznek jó pénzért. Apa meg anya mondjuk a munkahelyén fizet be.Akkor a hétvégékre meg a reggeli+vacsira nem feltétlenül költ el az ember 48e Ft-ot. Másra meg mondjuk nagyon jó lenne.Vagy lehet majd ebből fizetni az intézményi étkeztetést is????
Szerintem ez kitolás, újabb zavart agyak zavart kitalációi. Ja és most utána olvastam, és láttam, hogy más segélyeket(pl lakásfenntartási támogatás) is ilyenben akarnak adni.Kérdem én, az említett támogatás célja nem pont a rezsi kifizetése lenne??
Ááááá, mindegy, nem bosszankodom, hátha elvetik ezt a képtelenséget.
Megyek,ébresztem a manókat,mert aztán este meg nem fogom tudni ágyba dugni őket. :D
erra3
Szolnok
 
 


Sziasztok!
Nekem néhány napja barnás folyásom van. Nem sok, de azért figyelemreméltó... A doki adott egy gyógyszert, ami a terhesség megmaradását szolgálja. Ez általános jelenség, sűrűn előfordul a terhességek alkalmával?
Nektek volt/van ilyen tünet?
pkriszti83
Kiskőrös
 
 


Szia Kriszti!
Nem tudok személyes tapasztalatot,mert hála Istennek nekem nem volt.De vannak ismerőseim,akiknek erős vérzés is előfordult, és minden ok volt a babával végülis.Pl. az én anyukámnál is.:))
Fel a fejjel,a gyógyszer is segíteni fog!!
erra3
Szolnok
 
 


Sziasztok!

Mostmár lehiggadtam, csak "kicsit" fáradt vagyok ettől a festéstől, ami már másfél hete megy és még nincs vége. Pakolás ki, pakolás be... Meg persze a dokim idegesített fel azzal, hogy már öreg vagyok és minden sokkal nehezebb, meg kockázatosabb.. brrrr... :evil: Pedig csak 36 és fél éves vagyok. Mit mondana, ha 47 lennék? :cry:

Rekuja, igazad van, jók ezek a tesztek, de nem tudom, Te hol csináltattad. Én mindenhol azt hallom, hogy heteket vártak az eredményekre. Én ezt nehezen bírnám.

Kriszti!
Nekem a fiammal volt nagyon erős vérzésem, mondhatni ömlött belőlem a vér heteken át. És neki semmi baja nem volt. Vidáman lubickolt a kis helyén. :D Nagyon gyakori, hogy haematomák vannak a lepényben és azok időnként kiürülnek. Meg olyan is van, aki az épp aktuális menses idején barnázik, vagy vérezget. Szerintem ne aggódj. Amíg nem görcsölsz, addig nincs baj.

Szép estét!
Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


kriszti Elég sok ismerősöm szült úgy, hogy az első 12/20 hetet végig pecsétlegették, és tök egészséges gyerekük van. Ettől még én komolyan venném, és törekednék minél több pihenésre.

Bobek 36 évesen öreg?!?! :evil: „kedves” doki :evil:. Mert ha még az első lenne, no de így :evil:. Bár pár hónapja a 33 éves barátnőmmel közölték, hogy öreg a második gyerekhez :shock. Tiszta gyagyák ezek az orvosok!
Itt csináltattam mindent: http://gendiagnosztika.hu/arlista
A 12. heti kombinált teszt 30e, ha ez megvan, akkor 6e az AFP a 16. héten. Mondom, mindennek azonnal van eredménye. Nem olcsó, de elég sok barátnőmet, meg a nővéremet riogatták azzal, hogy rosszak az eredményei, várhatott még heteket, majd ja, mégis minden okés :evil:. Közben meg a baba kapja a stresszhormonokat :evil:. Na én ezt nagyon el akartam kerülni, emiatt volt bizti, hogy magánban csinálunk mindnet.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok, Lányok!
Köszönöm a biztatást! :)

Bobek: szerintem 36 évesen egyáltalán nem számítasz "öregnek". Ne foglalkozz vele! Mai világban nem 20 évesen szülnek a nők, az első jön pl. 30 körül, bár vannak olyanok, akik csak ekkor kezdenek próbálkozni és mire összejön, igenis eltelik egy kis idő... inkább annak örüljön a dokid is, hogy jön a bébi! Lehet, hogy az idő elteltével bizonyos kockázatok nőnek, de nem jelenti azt, hogy probléma is lesz - Veled is minden rendben lesz és ez a lényeg! Novemberben együtt örülünk mindannyian az új lurkóknak, meglátjátok! A dokik meg mondjanak amit akarnak! :)
pkriszti83
Kiskőrös
 
 


Jó reggelt, Lányok!

ööö, mi ez az erzsébetutalványozás??? Na én is utána olvasok. Nekem az államkincstár utalja a csp. akkor most majd jegyet küldenek? Látom Rekuja, neked is ez a dilemmád:))
De gááz ez az egész!! Még jó hogy nincs tévénk, nem idegesítem magam minden hülyeségen, ami éppen felbüffen a "nagyszerű" honatyákból! Botrány!
Mimille, Rekuja köszi a véleményt a barnázásról.

Csajok, lehet hülyének néztek, de muszáj részleteznem...szóval...pont olyan folyásom van, mint ovulációkor. Tojásfehérjés és ebben van benne, néhol hajszálvékony vércsík, vagy barnás csíkocska. tényleg, még annyi sincs, hogy foltot hagyjon a fehérneműmön, de időnként észlelem wc után!
:shock: :shock: :shock: :shock: Ez a tojásfehérjés hüvelyváladék...na ettől dobtam egy hátast! Ez normális? nem emlékszem egyik gyerkőcömnél sem ilyenre! Kezdem azt hinni, hogy mutáns vagyok:)))
Olvasgattam kicsit a neten és most el kezdtem szedni a rutascorbint. egyébként is vérezgetős, orrvérzős fajta vagyok, hátha csak hajszáleres problémáról van szó. Most 3x2 szedek, aztán meglátjuk, hogy alakul. nem nőtt a mennyisége, nem görcsölök,próbálok sokat pihenni és nyugodt maradni.

Kriszti, nyugi, látod én is "vérezgetek" de szedd be amit a doki adott és arra figyelj, hogy ne hagyj ki egyet sem, és időben menjél a következő adagért. De biztos elmondta a dokid, hogy 12 hét előtt nem szabad abba hagyni a bogyókat. Mit kaptál egyébként?

Bobek! Dokitól kérdezd már meg, hogy a kedvesidesanyjahogyvan?:)))) akkor rám mit mondana a 41 évemmel??? Nehezebb, meg kockázatosabb??? Mihez képest? Persze, biztos van alapja, na de hány huszonéves fekszi végig a terhességet??? Náluk mire hivatkoznak a kockázatoknál??
Én biztos sarkon fordultam volna aztán ott hagyom...nem azért mentél hozzá, hogy a korodra figyelmeztessen, hanem azért, hogy a várandósságodat gondozza!!!

Engem is foglalkoztat, hogy magánba csináltatom a tesztet, de majd meglátjuk mert nekem valószínűleg gyűrni fogják az agyamat a magzatvíz vizsgálat miatt...én meg majd jól ellenállok :lol: :lol: :lol: :lol:
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Ennyit az "öreg" kismamákról:
http://cafetv.nlcafe.hu/channels/2873/3399

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


sziasztok! bobek, én is 10 hétig véreztem menziszerűen a kislányommal, és él és virul (ma éjjel főleg egy és fél négy között nagyon élveztem...:)) de persze szigorú pihenés volt, és egy halom bogyó. Ja és a lényeg, hogy ne izgulj, ne idegeskedj. Én még nagyon sokat imádkoztam is. Na ne azt higgyétek, hogy olyan nagy hívő vagyok, de mikor a doki azt mondta, hogy mást nem tudok tenni, minthogy imádkozok, gondoltam, azzal ártani nem ártok, és egy csomószor pl abba aludtam bele, nem csak forgolódtam. :)

gemini, nem ijesztegetni akarlak, de nekem van egy nagyon közeli ismerősöm, aki nem tervezve teherbe esett, de a ciklusa ugyanúgy folytatódott, persze nem tudott róla és a következő ciklusból is teherbe esett. Nem védekeztek, mondván, már úgyis terhes. Vagyis "ikrei" születtek, akik egy hónap eltéréssel fogantak. A dokik sem értették, és én sem hinném el, ha nem láttam volna az uh képet, hogy tényleg mekkora különbség volt a két gyerek között, meg születéskor is majd egy kiló volt köztük. Persze a másodszor fogant gyerkőc nagyon koraszülött lett, mert amúgy is a 37. héten szült a csajszi. A fiúk azóta már elkezdték a sulit, semmi különbség nincs már köztük, de a sztorijuk érdekes szerintem. :)

na felkelt a csajszi. Azt hittem ma tovább alszik, ha már éjszaka ramazuri volt. szép napot mindenkinek!
maki70
Nagykanizsa
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a biztatást és a megnyugtató szavakat. Dokimat nem szeretném ezért otthagyni, már nagyon régóta járok hozzá és szakmailag maximálisan megbízom benne. Szerintem nem rossz szándékból mondta ezeket, csak fel akarta hívni a figyelmemet, hogy jobban figyeljek oda. Csak az én hormonokkal dúsított lelkemnek ez most nagyon rosszul esett.

Rekuja, köszi az infókat. Utána nézek, bár az orvosom magánpraxisában is mindent megcsinálnak már. Gondolom, akkor ott is gyorsan lesz eredmény. Nincs tapasztalatom, a másik két gyerkőccel az AFP volt a "legdurvább" vizsgálat. Meg persze a sok UH. Ezek szerint a várakozás azoknak jár, akik egy sima kórházban végeztetik? Egyáltalán a kórházakban van kombinált teszt?

Most megyek, ki kell ürítenem a konyhát, mert mennek oda a festők. :? Ne tudjátok meg, mi van a lakásban... :x

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Sziasztok!

Ezen a kor dolgon én is leakadtam egy percre. Egyáltalán nem magas az a kor.Mikor a kislányom született,egy szobában feküdtem egy anyukával,aki 48 évesen szülte a 3. babáját. Véletlenül esett teherbe, azt hitte ő már nem tud.De én egyszerűen csodáltam,mert megtartotta,pedig minden orvos le akarta beszélni, és bizony azért voltak komoly nehézségei, de végülis minden rendben lett velük, és csodás,egészséges kisfia született.:D
Mi is a géndiagnosztikára megyünk majd kombináltra az Istenhegyibe.:)) Hű, de vártam már a mai napot lányok...Ciki vagy sem, de előző hónapban úgy leégtünk, hogy mára már tej sem maradt itthon.Nem szoktunk ennyire, de ez most így jött ki. :oops:
Jaa,akartam mondani, hogy van a Vaterán egy nő, aki lengyel kismamaruhákat.Teljesen újak, nagyon csinosak, jó szabásúak, és kellemes az anyaguk. És most ki akar szállni, és minden darabot elad 2500Ft-ért. Nem azért írom,mert ismerős vagy ilyesmi, csak én is vettem nála 2 felsőt meg egy szoknyát a nyárra, és nagyon tetszettek. A neve telefonmano. Ha gondoljátok nézzetek nála szét, mert elég szűkös már a méret választék.:)
Na megyek, ezer a meló ma is.:) Szép napot!!!!
erra3
Szolnok
 
 


Sziasztok!

Jó sok minden történt, amióta nem jöttem..:)
Kb arcüreg-gyulladásnál járok.. de már legalább kifelé tartok belőle..

Voltam tegnap védőnőnél, hát mit ne mondjak, lelkiismeretes nőci.. Lesz még ebből bajom..
Teljes belgyógyászati kivizsgálást akar, meg minden félét, ,méltatlankodott, hogy fogytam 2 kg-t terhesség előtthöz képest, de amugy aranyos és segítőkész, csak ez aztán fejbe fog csapni egy újággal, ha nem nem viszek neki igazolást a fogdokitó... :P

Gemini! köszönöm a bogyó tippeket,egyelőre nem tudom eldönteni, melyik való nekem.. :)

Lányok, mindenkinek jobbulást(akire ráfér) és szép napot!

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Erra! Köszi a vaterás tippet! :) Tök jók, csak még úgy félek ilyesmit venni.. :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Szeretnék hozzátok csatlakozni ! :D Már van egy 19hónapos kislányunk, Lívia. Most pedig érkezni fog novemberben a kistesó, várhatóan 20.-án :D 1 hete voltam UH-n, de akkor még csak egy 12 mm-es petezsákot látott a doki, és azt mondta, hogy menjek vissza 2 hét múlva, ami jövőhét szerdán lesz :D Már nagyon várom, mert szeretném, ha már szívhangot is látna.
1 hónappal ezelőtt is terhes voltam, de rögtön el is ment a drágám. Úgy döntött, hogy mégsem most szeretne hozzánk jönni. Még elég korán volt, akkor voltam 4,5hetes.
De most remélem, hogy velünk marad a babóca :D :D

Egyébként tudok Nektek segíteni tgys, gyed ügyben. Ugyanis tb-ügyintéző vagyok :D Nyugodtan kérdezhettek.

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Maki Sztem akinek gyereke van, terhes, az mind hisz valamiben. Egyszerűen muszáj, nem lehetek ott mindenhol, hinnem kell, hogy más is vigyáz rá :roll:. Ehhez nem kell vallásosnak vagy hívőnek lenni, ez kialakul az anyai ösztönnel együtt :roll: :)
Épp most olvastam egy esetről, ahol 3 hónap volt az ikrek közt, és az egyik 3 hónappal később is született :shock:. Jugoszlávia, kb. 20 évvel ezelőtt, de nemtom pontosan mikor. Az ikrek közti méretkülönbség nem csak a későbbi fogantatás miatt lehet, lombikos ikreknél is nagyon nagy méretkülönbség lehet (akár 1 kg is születéskor). Ha valamelyik jobb helyen tapad meg, jobb a vérellátása a méhlepénynek, az elég hozzá. Létezik olyan is, hogy egypetéjűek az ikrek, és akár 1 kg eltérés is van, mert az egyik a másikon át kapja az „ellátmányt” és az „kivámpíroz” belőle mindent.
http://www.mon.hu/dobbenetsen-nagy-suly ... ek/1733981

Zsuzsko Én is elég későn találtam meg „apát”, meg aztán ugye hiába kezdtem 28 évesen bele a családalapításba, már majdnem 32 voltam, mire Szaffi jött. De nekem a dokim jó fej volt, talán mert 29 évesen mentem oda hozzá, hogy csináljon nekem gyereket :lol:, szóval nem kezdett „leöregezni”. Meg Szaffi születése után is mondta, hogy szüljek minél többet, mert ez jó :lol:. Mondtam, szerintem is :D

Bobek Nővérem meg most a barátnőm magánrendelésről ment kórházba. Szóval ha magánrendelésre jársz, de ott nincs magánlabor, akkor azt vmelyik kórházban csinálják valószínűleg. Ezek nagyon lassan dolgoznak, több hetes határidővel. Bizti van pozitív kivétel, talán vidéken nincs akkora túlterheltség. Fogalmam sincs kórházaknál hogy van a kombinált tesz :roll:

Erra Mikor anyám klimaxolni kezdett kb. 48 évesen, kapott valami gyógyszert a nődokitól, aki külön hozzátette, hogy ha nem akar még egy gyereket, akkor szokjanak vissza a védekezésre :D. Anyámék sose védekeztek, amióta házasok, ehhez képest csak ketten vagyunk a nővéremmel :(. Na akkor 25 év után vigyázhattak megint, nagyon jókat röhögtek magukon :lol: :lol:.
Terhesruhák: szombaton próbáltam egy 44-es terhesgatyót és nem jött fel rám :evil: :evil:. Amúgy 42-es gatyákat hordok :shock:. Nem kicsit esett szarul az önbizalmamnak. Nagyobb meg nem volt :oops:.

Nyuszuli Addig írtad a náthát, míg ide is elért, megfertőztél :D. Lelkiismeretes védőnő sose árt! Házidokinál voltál? Az általában kiváltja a belgyógyászati vizsgálatot. Nálam legalábbis elfogadta azt a védőnő. Úgyis menni kell oda, mert ő írja fel a vérvételt, ami elvileg mind3 trimeszterben kell, de a vége fele igazán fontos a toxémia miatt. Fogyást kötelessége mondania, ne aggódj! Testarányhoz nézik, ehhez viszonyítsd, mennyit fogytál, ne a kg-k számához. Nálam 2 kg nem lenne mérvadó :roll:.

Gittus A legjobbkor estél teherbe, és ebben nincs semmi önzőség a tb-ügyintézés miatt :lol: Bocsi :lol:. Te vagy az élő példa, hogy elvesztett babó után termékenyebb egy nő :).
Én is kérdezek! 2002. augusztus óta főállású 8 órás munkám van (nem változott), 2010 szept1-től 2011. jan 15ig táppénzen voltam, utána tgyás, majd gyed. Én úgy néztem, csak akkor lenne értelme kivennem a bent maradt szabit, ha 180 napra kihúznám, ez bizti nem megy, annyi gondolom nincs bent (22 hónapos lesz a kinti baba mikor a benti baba kijön). Érdemes variálnom? Mire számítsak következő gyedem lesz annyi, mint most? Járni fog akkor is a bérkompenzáció a gyedre? (ez nálam 8e Ft difi volt tavaly is, idén is). Amúgy hogy viseled a terhességet? :lol: Bocsi, muszáj volt :lol:

Ma a játszón egy nagymama kiszúrta a hasamat, de nem mert rákérdezni, csak bámult olyan nagyon egyértelműen :oops:. Vagy csak én látom bele?! Épp a menyéről beszélgettünk, aki pár hónap múlva szül, és a kabátok miatt senki nem tudta a játszón, aztán jó idő lett és egyszer csak ott ült hatalmas hassal :). Ott is két éven belül lesznek a manók.

Kiszámoltam, hogy novemberi babához április-májusi névnap a legpraktikusabb. Apa magánhangzós, lehetőleg E betűs nevet akar. Választhat az Erik és az Ervin közül,majd mondom neki :lol: :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Zsuzskó
Mennyi a szerződés szerinti jövedelmed?

Rekuja
Ha jól értem, a Szaffira kapott gyedet hamarabb megszüntetnéd, és kivennéd a szabidat? Mennyi a szerződés szerinti jövedelmed?

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Rekuja
A másodikra márnem fog járni kompenzáció

És ugye azt tudjátok, hogy a várandósság 90. napjától a magzatra is járni fog családi kedvezmény?

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


gittus Szerződés szerint aszem 142 a bruttó jövedelmem, de ha „visszamennék” kategóriát ugranék, átsorolnának kb. 6-8e bruttó + lenne rajta (közalkalmazotti bértábla G3-ból G4be ha jól emléxem :roll:. Már amennyiben a G kategóriába tartoznak az egyetemi diplomások :D). Azért nem tudom pontosan, mert a túlórák miatt szinte minden hónapban mást kaptam.
Igen, családi adókedvezményre nálunk apa hajt. Mondta lehetnének ikrek, hogy ki tudjuk használni a 3 gyerek után járót :roll:. Nekem azért elég az az egy baba is :). Viszont a 12. hetet betöltött uh kell igazolásnak, az még odébb van (mi Szaffi után is kaptunk még a terhesség alatt is, akkor is csak egy írásos lelet kellett, amit a doki amúgy is mindig hozzánk vágott).

Náthám átment tüsszögős alergiás tünetekbe :evil:. egy egész papírzsebi gyárat eltartanék :roll:. Tegnap este 7kor nekiálltam palacsintát sütni, mert nutellásat akartam enni :oops:. Apa mondjuk nem bánta :)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja

A szerződés szerinti jövedelmed lesz a tgys alapja, mivel az kevesebb, mint a minimálbér kétszerese. Ezért ha átsorolnak, még mielőtt megszülsz, akkor az új jövedelem lesz az alapja a tgys-nek. A gyed alapja is ugyanaz lesz, mint a tgys-nek.

Hű, fincsi lehetett a nutellás palacsinta :D :D Én meg mostanában állandóan olajos halat ennék :D

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Zsuzsko

A másodikra is a maximális gyedet fogod kapni. Attól, hogy táppénzen voltál, attól folyamatos a biztosítási időd. A tgys-ed a minimálbér kétszeresének a 70%-a lesz, ami bruttó 130200 egy 30 napos hónapra. A tgys az biztos, hogy jobb lenne, mint a gyed, mivel abból nincs vonva nyugdíjjárulék. Úgyhogy szerintem ne várd meg, míg letelik a gyed. Sőt, már szülés előtt 28 nappal is megigényelheted a tgys-t.

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Csajok!

A kombinált tesztért tényleg fizetni kell? Mert 2010-ben még nem kellett, amikor a kislányommal voltam terhes. Most meg az egyik ismerősöm azt mondta, hogy fizetni kell.

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Sziasztok!

Sok szeretettel gratulálok mindenkinek a pocaklakóhoz!

Nekem egy lassan 6 hónapos pici lánykám van és egy 4,5 éves nagy lánykám.

Csak jó tanács és javaslat az omega 3 szedése:

A megfelelő minőségű Omega-3 a várandósság alatt biztosítja a méhlepény és tejmirigyek fejlődését, illetve csökkenti a koraszülés veszélyét. A várandósság utolsó harmada alatt, majd a szoptatási időszakban az anyatejen keresztül az esszenciális zsírsavak (Omega-3-ból származó DHA és Omega-6-ból származó AA) beépülnek a magzat idegrendszerébe és a szemideghártya sejtjeibe, biztosítva a csecsemő optimális látás élességét és szellemi fejlődését.

Én szedtem terhesség alatt és most szoptatás során is..így a pici továbbra is kapja, a nagy lány pedig ügyesen eszi kanállal az "okosító vitamint!

Egy fontos! meg kell nézni jól mit veszünk, mert az omega 3-ak 90%-a rossz, több éves avas olajból készül. Nézzétek a TOTOX értéket, mert az ad jó képet, nem a magas EPA,DHA érték...azt mesterségesen fel tudják "turbózni".
Nem reklámozni akarom ami én eszek, csak segíteni szeretnék..korábban én is az olcsó magas értékekkel rendelkező kapszulát ettem, és folyton hányingerem, olaj szagom volt tőle és nem is éreztem semmi jó hatást...aztán rátaláltam erre....... friss norvég lazacolaj ..........de fontos és hasznos infok vannak a JÓ omega 3-akról az antalvali.com oldalon is. ahol leírják mi a jó, mire kell figyelni!

Gondtalan, szépséges babavárást!

KépKép
kaqk
 
 


Zsuzsko
Ha a szabi, meg a betegszabadság kitenné a 180 naptári napot, csak akkor változna a tgys összege.

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


gittus én is kérdeznék.

tavaly mentem vissza dolgozni februárban, de nyáron eljöttem fizetetlenre (gyesre) és most január 15-étől mentem vissza dolgozni de csak két hónapot mert a munka köröm miatt betegbe kell legyek. az én bérem brutto 57000 forint körül van 4 órás munka.

nekem hogy fognak számolni?

zsuzsko hol dolgozol?? megyek én is oda!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


ronika
Az kellene, hogy pontosan mióta vagy ott azon a munkahelyen, valamint az, hogy tavaly mettől meddig dolgoztál pontosan, mielőtt gyesre mentél.

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Sziasztok!

Gittus, üdv itt. Ahogy elnézem, kár volt elárulnod, mi a munkád... :D
De ha már ezt a hibát elkövetted, és nem haragszol érte, én is kérdeznék egy rövidet. Mennyi munkaviszony kell, hogy ne csak azt a 25e Ft-ot kapja az ember? (Gyes-t? talán?) Mert én az első két gyereket egyetem alatt és után szültem, ezért akkor csak ezt kaptam. Most 2010 november óta dolgozom főállásban. Mit fogok kapni? Előre is köszi a választ. Amúgy, most nem emlékszem, nálad hány hetes a pindúr baba a hasadban?

Úgy érzem, ma a végsőkig kidolgoztam magam. Ez a rengeteg pakolás... Ez a kis babóca meg olyan ügyesen kapaszkodik, pedig a derekam majd le szakad. :cry: De kénytelen vagyok csinálni.

Már csak azt várom, hogy a húsvéti vacsorán hátradőlve falatozhassak. :D Bár az is baj, hogy ha éhes vagyok, ha eszem, hányingerem lesz. Mikor múlik már ez el??? :( Én nem vagyok ehhez hozzászokva. Egyikkel sem volt nekem ilyen. Lehet, hogy mégis öreg vagyok? :D :D :D

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Sziasztok!

Láttátok már ezt a filmet? http://www.port.hu/a_legszebb_dolog_un_ ... _id=120427

Én most néztem meg.. szétsírtam magam :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Bobek

Nem haragszok, ha kérdezel :D Egyébként szivesen segítek, tényleg. Legalább nem felejtem el a jogszabályokat, mire visszamegyek :D

Mivel 2012 novemberében szülsz, és 2010 novembere óta dolgozol, ezért 2 éven belül simán megvan a 365 nap biztosítási időd, ami azt jelenti, hogy tgys-t és gyedet is kaphatsz majd.

Egyébként 7 hetes és 2 napos vagyok. De addig még nem akarok vonalzót kirakni, amíg nem lesz szívhang. Ez majd jövőhéten szerdán derül ki, akkor megyek legközelebb UH-ra :D

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


gittus tavaly február 15-től kb junius 15-ig dolgoztam utána betegállomány julius 30-ig asszem utána a gyes.
Vendég
 


jah és 2006 óta vagyok ott
Vendég
 


Ronika
Ha jól számolom, nincs meg a 180 napod, ezért a tgys-ed alapja a szerződés szerinti béred lesz. És ez lesz a gyed alapja is.

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


a betegállomány beletartozik a 180 napba?
Vendég
 


Ronika

Bocsi, rosszul mondtam, most olvasom, hogy dolgoztál ebben az évben is. Így meglehet a 180 napod. Amikor igényled majd a tgys-t, akkor kell megvizsgálni, hogy 2011. január 1. és a tgys igénylésének napját megelőző napig megvan-e a 180 nap, amelyekre pénzbeli egészségbiztosítási járulékalapot képező jövedelmet kaptál.
ha meglesz, akkor arra a 180 napra kapott jövedelemből fognak Neked tgys-t számolni, ami majd a gyeded alapja is lesz.

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Ronika
Ha a betegállomány alatt betegszabin voltál, akkor beleszámít, ha táppénzen, akkor nem.

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


gittus köszike de sztem is megvan mert most néztem vissza és mikor 2010-ben 2 éves lett Izám november 25-én 26-tól szabin voltam asszem 13 hétig. ugye a felgyülemlett szabikat akkor adták ki és úgy mentem vissza dolgozni. viszont a betegszabim az tartós betegszabi volt. bár nemtudom mi a kettő különbsége. a táppénz és a betegállomány.
Vendég
 


Én épp kicsit pánikhangulatban vagyok, voltam ma dokinál, van valami bevérzés a petezsák alatt vagy hol, kaptam egy marék gyógyszert, ráadásul valamelyikhez (gyulladáscsökkentő szteroid) nem írt receptet :evil:. Mondjuk tök véletlen van itthon, mert a lombik alatt is ezt kaptam (metypred), csak most negyedelte a dózis. Van még vérhígító, érfal erősítő, újraindította a pajzsmirigy gyógyszert, holnap megyek vérvételre, néznek TSH-t, de csak hétfőre (vagy húsvét miatt keddre) lesz eredmény :?. A legdurvább, hogy csak 4 hét múlvára (május 2) hívott vissza, én meg nemtom, hogy akkor most ezeket addig szedjem? Mert a Metypred egy elég durva gyógyszer, lombik mellett is csak 4 napot volt szabad szedni a műtét és az ET között. Ja, és ez az aszem, ami a fényérzékenységet okozza :?. Ez remek lesz a homokozóban :?.

Még mielőtt valaki felvetné, hogy fogadjam meg saját korábbi tanácsomat és feküdjek, pihenjek, megjegyezném, hogy van egy 15 hónapos örökmozgóm... Fogalmam sincs, hogy lehetne kevesebbet emelni, terhelődni mellette :roll:. Emelését már hetek óta leredukáltam a rácsos ágy be/ki, pelenkázó, babakocsi, autós ülés négyesre. Ma iszonyatosat taknyolt, és nem felvettem, hanem letérdeltem és úgy ölelkeztünk, jaj, olyan lelkifudalásom volt szegény miatt :cry:. Apa most itthon van 4 napig, addig csak ő emeli a csajszit, de aztán megint kettesben leszünk. Apa kitalálta, fogadjunk bébiszittert aki velem együtt van itt, de én annyira idegenkedek a gondolattól :roll:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: