Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lanyok,

Hat pocim hol igy hol ugy. Most emeltem a magneB6 adagon, remelem jo lesz. Az egy kicsit aggaszt, hogy kevesebbet erzem mocorogni, de azert csak nincsen gond. Nagyon almos es szedulos voltam ma delutan es este. Kicsit kaba vagyok es konnyen elfaradok.

Ancsa,
Remelem minden rendben volt az UH-n. Varjuk reggel a hireket.

En is elszerettem volna menni 4D-re, de jo lenne meg huzni az idot, mivel a kovetkezo kotelezo UH csak a 30. heten lesz, az nekem pedig oktober elso hete. Szoval inkabb meg huzom az idot.
De lehet jovo heten elmegyek a vedonokhoz, hogy hallgassunk szivhangot, az ugy megnyugtatna.

Ja amugy szervaltam fonendoszkopot, nem tudom igy kell e leirni, az az orvos fulhallgatos valami. Probaltam hallgatni, mi folyik odabent, de az emesztesen kivul semmit sem hallottam. De azert meg probalkozom.

Mush,
Isabell az tenyleg szep nev. Szerintem a masik magyar keresztnevtol nagyon kulonleges lesz. Csenge is csodaszep.
Ha fiu lesz melyik angol nev az eselyes?

Edina,
Udv itt kozottunk. Ha gondolod es szeretnel, irj nekunk mi volt az UH-on. Mi varjuk a hireket.

Jo ejt mindenkinek!

Kép
eperke25
 
 


Köszi!

Wruska. Ezek szerint te sem látod a vonalzómat? Én nem látom és nem tudom miért? Ő a harmadik lesz. Márciusban volt egy missed ab-m. Most egy kicsivel többet aggódok emiatt!
Mindenféleképpen írok, hogy mi volt. Ma megyek 17 órára. Sose jön el... :roll: :lol:

Kép
Kép
Kép
majorné bakos edina
 
 


edina. dehogynem. mindjart 5 ora! :))

eperke. fiu neven meg nem egyeztunk meg. Olyanok vannak a listan, mint Anakin, Connor, Cameron, Joshua, Rhys. Magyarnak szoba kerult Hunor, Csongor, Zoltan.
az biztos hogy kulonleges neve lesz. kepzeljetek el peldaul; Isabel Csenge Walker. mi is varjuk az "isteni" szikrat. az Isabel tunik eddig biztosnak. az mindkettonknek nagyon tetszik. kaptam egy konyvet, amibe babanevek vannak sorolva, horoszkopok szerint. es a nyilasnal volt irva Isabel. Jot nevettunk. sokaig Emily volt a masik nagy eselyes.

KépKép
KépKép
mush589
 
 

 
 

Ancsa,
Mi volt tegnap az UH-on?
IRJ!!!

Kép
eperke25
 
 


wruska. az en joga oram este f7-kor kezdodik. ott nincs zene. csak egy csajszi dumal, aki vezeti. eddig csak egyszer voltam. azota o nyaral, meg egyszer elaludtam (otthon). :oops: de kedden megyek. es remelhetoleg aznap mar tudni fogom, hogy mi a babo neme, talan jobban sikerul a talalkozas vele. nekem eleg nehezen megy a rahangolodas.

ancsa. varjuk a hireket! remelem minden oke!

KépKép
KépKép
mush589
 
 


Sziasztok!

OFF üzenet lesz ez, előre is bocsánat, de mivel holnap van a

Babanet-Kölöknet találkozó,

gondoltuk, írunk egy emlékeztetőt.

Márcsak azért is, mert az egész heti rettenet időjárással ellentétben végre ragyogó napsütés árad Budapestre, így a Millenárisra is!

Részleteket itt találtok a találkozóról , a szervezkedős-topikbanpedig megnézhetitek, ki jön és mit hoz!

Reméljük, minél többen eljöttök, hogy végre személyesen is találkozhassunk!
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Bocsi h csak most jöttem,de nagyon későn értem haza és bealudtunk úgy,hogy csak na :roll:

Tegnap rendben találtak mindent Uh-án, ő szerintük talán a felső burok repedhetett meg, és ott van rá esély szerintük,hogy az be is hegesedik. Hát nem tudom erről mit gondoljak :roll:

1000% hogy kislányom lessz,már az első percben megmutatta a punciját, apa nagyon megnyugodott hogy ő is látta végre és most be van sózva ugy dolgozik a gyerekszobán,hogy ilyen tempót tőle még nem láttam :lol:

A méhlepény 0 fokban érett, és jó az áramlása :lol:
A köldökzsinórban és a baba artériájában is tökéletes az áramlás :lol:
A szívhang is rendben van és nagyon szépen megmutatta a 4 üregű szívét is :lol:

Sajnos a felvételek nem lettek valami jók,mert kislányom bebújt a méhlepény alá, így csak 1 fotót sikerült csinálni az arcáról,de az se lett valami igazán jó,mert ott éppen nem volt magzatvíz.
De nekem akkor is gyönyörű volt ahogy 2 ásítás után bealudt és a méhlepényt használta párnának :lol:
Viszont kész balerina, a lábait nagyon szépen mutogatta, gyönyörű husisnak látszik a vádlija és meg is jegyezték hogy szokatlanul hosszu a combja is :lol: És még mindíg medencevégű fekvésben van.
A sulya, 760g.
BPD:6,03 cm
OFD:7,85 cm
HC:21,90 cm
AC:20,50 cm
FL:5 cm

Megpróbálom csatolni a képet,remélem sikerül.

Ez a lába:
Kép


Itt már teljesen bealudt:
Kép

És a vádli:
Kép

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


ancsa. ez jo hir!!! :lol: :lol: akkor minden rendben a baboval. pihenj sokat! remelem most mar majd segit a parod!

KépKép
KépKép
mush589
 
 


Ancsa,
Hu, megnyugodtam. En mar nagyon izgultam ertetek.
De jo hogy minden rendben van. Akkor mar szep nagy!
Gratula a kislanyhoz. :lol:
Latod akkor jol erzi magat a pocidban, szereti a lepenyedet is. :lol:

Nem tudom mast latja e, de en csak piros X-eket latok a kepek helyet.

Megkerdezhetem hogy hol voltatok UH-on? Pesten?

Kép
eperke25
 
 


neha en is csak x eket latok, de most jo.

ancsaek a 4d genesisben voltak. rajta van a fenykepen. :wink:

KépKép
KépKép
mush589
 
 


Nem tudom mi van,met én látom a képeket :oops: ti nem?

Igen a 4D GENESIS-be voltam,itt de a minimum 30 perces felvétel helyett csak 21 percet kaptunk: http://www.4dgenesis.hu/

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ja és azt még nem is mondtam ,hogy már nagy haja van állítólag :lol:
Legalábbis azt mondták

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Dina, tegnap nem láttam, most már látom. Nekem is volt missd.ab.om és tudom, hogy milyen para az első 12 hét. Írj, hogy mi volt az uh-on.

Eperke: neked valami szövegrész bent maradt a vonalzódnál és én most teljesen eltolva látom az összes hsz-t, amit írsz :shock:
Fonendoszkópot én is ma vettem. :wink: Egyébként Olivér is lusta volt az elmúlt két napban, de ahogy beszéltem ismerőseimmel, az ő babóik sem voltak valami virgoncak az elmúlt napokban. Hja, nem is csoda, hogy megviseli őket ez az időjárás..

Ancsa: nagyon örülök, hogy rendben találtak mindent.

Kép
wruska
 
 


Dia
Várjuk a híreket a babóról! :lol: Drukkoltam neked!

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok! Köszi a drukkot! :)
Itt vagyok!
Megvolt a 12. heti uh!
Pont akkora Hármaska, mint amekkorának lennie kell. 53 mm. A tarkóredő 1,1 mm. Hátsófali a lepény. Nagyon mozgott! Szegény doki alig bírta megmérni. Ahogy beállt rá egyből elmozgott. Két centis a feje. Magzatvíz átlagos. Csinált hüvelyi és hasi uh-t is. Amikor a hasit csinálta mondtam, hogy képet ne felejtsen adni! Azért ilyen rossz a minősége. Hasi uh. De nem baj. Talán látjátok!

Kép
Kép
Kép
majorné bakos edina
 
 


Na ezt jól bemásoltam. Természetesen a képet nem tudom feltülteni, sosem sikerül! :cry: HELP! Ki tudja?

Kép
Kép
Kép
majorné bakos edina
 
 


Hat sajnos en nem latom a kepeket!
Wruska, airtam az alairast, remelem most mar jo lesz.
Es te hallasz valamit a phonendoszkoppal?

Kép
eperke25
 
 


sziasztok

remélem mindenki jól van :lol:
én nagyon pocsékul aludtam,éfélkor aludtam el aztán hajnali 3-kor már fennt voltam,de nem bírtam vissza aludni,ughogy most koki vagyok teljesen :?
de viszont a kisasszony 3 órán keresztül hajnalba produkálta magát :lol: ugyhogy nagyon élveztem a dolgot :lol:

eperke enyémet látod?
vagy melyik képet nem látod? :roll:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok.Csatlakozhatok? Én most vagyok 18 hetes, karácsonyra vagyok kiirva!
bea asszony
 
 


Hogy tudom a vonalzómat feltenni ide?
bea asszony
 
 


Azt hiszem sikerült feltenni a vonalzót?látjátok?

bea asszony
 
 


Nem látjátok.Én sem!!!!!

bea asszony
 
 


Lehet,hogy feladom?

bea asszony
 
 


FELADTAM

bea asszony
 
 


bea

vonalzódat illeszd be az aláírásodhoz,és ne felejtsd el beállítani,hogy az aláírásodat mindíg csatolja :lol:

szólj ha mégsem megy, :lol:
Üdv köztünk :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Szia Ancsa.Ugy csináltam,de csak ezt a hülyeséget irja!

bea asszony
 
 


sziasztok

Remélem mindenki jól van.
Én mondjuk megint nem aludtam éjjel :?
Megyek is,mert fugáznom kell a csempét,majd este jövök :lol:
Mindenkinek szép hétvégét :lol:

Tényleg ma vagyok a 100. napon :lol: :lol: :lol:

Bea
Akkor csinálj magadnak másik vonalzót :lol:
Vagy csináljak neked és elküldjem neked privibe a beiilesztendő kódot?
Csak akkor add meg nekem a szülés dátumát, de azt már majd fogod tudni módosítani is bármikor,mármint a vonalzód kinézetét :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Bea, azt nézd meg a profilodban, hogy az aláírásnál milyen típus van engedélyezve . html vagy micsoda - amikor a vonalzó kódot felajánlja, vagy 3 fajtát felajánl. Azt tedd bele, ami engedélyezve van a profilodban (vagy engedélyeztesd). Akkor jó lesz. :lol:

Kép
wruska
 
 


Eperke, igazából most hétvégén nem tudtam a fonendoszkóppal foglalkozni, mert nem voltunk itthon, de holnap egész nap tudom vizslatni. Annyi feltűnt, hogy mi az én belső hangom és mi lehet ő. Szívhangot is el-el csíptem szerintem, de mivel nagyon mozgékony, nem lehet azt mondani, hogy na ez most az lehetett. Majd próbálkozok és akkor biztosan sikerül - gondolom, csak türelem kérdése :shock:

Ancsa, nagyon örülök, hogy minden rendben van, ha sikerült elérned a dokit, majd írd meg, kiváncsi vagyok, hogy ő mit mond, ez mitől lehetett. Addig pedig óvatosan a fugázásokkal, meg ilyenekkel.

Mush: nemsokára te is megláthatod a picit, de jó.

Dina, örülök, hogy az uh-on minden rendben ment.

Ja és Bea, üdv itt :lol:

Kép
wruska
 
 


Sziasztok!

Kinek hogy telt a hetvege?

wruska. orulok, hogy sikerult elcsipned egy-egy hangot a babobol.:)

jaj mar nagyon varom a holnapt.
ma vagyok 20 hetes. hipp-hipp-hurra!

ancsa. ovatosan a fugazassal!

bea hogy allsz a vonalzoval? nekem eddig csak az uhrl-es verzio volt jo.

KépKép
KépKép
mush589
 
 


Sziasztok!

Kinek hogy telt a hetvege?

wruska. orulok, hogy sikerult elcsipned egy-egy hangot a babobol.:)

jaj mar nagyon varom a holnapt.
ma vagyok 20 hetes. hipp-hipp-hurra!

ancsa. ovatosan a fugazassal!

bea hogy allsz a vonalzoval? nekem eddig csak az uhrl-es verzio volt jo.

KépKép
KépKép
mush589
 
 


Képzeljétek,egy másik topicban egy kismama ajánlotta nekem a magnezii citrit nevű gyógyszert haskeményedésre,és pocifájásra.
És kezd hatni,sokkal jobb,mint a Panangin vagy a MagneB6 :shock: :lol: Recept nélkül lehet kapni,és 1 tabletta 500mg magnéziumot tartalmaz :shock:

mush
mi volt uh-án?

wruska,eperke hogy vagytok?Dina?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Kedves Nenik, es Bacsik (marha vannak itt azok is)!

Jelentem a mamam es papam legnagyobb oromere minden rendben velem, szepen fejlodom.Igaz kicsit lusta voltam es nem akartam megfordulni, hogy megnezzek a gerincem, igy a mamanak el kellett menni setalni 20 percre, de vegul beadtam a derekam.
A papam legnagyobb gyonyorusegere megint a fejem fole tettem a kezem, pont ahogyan o csinalja.

Es csak nagyon csendben megsugom a neniknek, hogy kislany vagyok! de a papam meglepetest szeretne, igy o nem tudja, csak a mamam. szoval ez egy nagy titok!

Na most mar elfaradtam, megyek aludni. Csokolom!

A koldokzsinort tessek nezni!

Kép babank

KépKép
KépKép
mush589
 
 


BPD: 45mm
FL: 31mm
HL: 171mm

KépKép
KépKép
mush589
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy betolakodok közétek, csak annyit szeretnék, hogy

van 1 eladó Angel Care légzésfigyelőnk, mi már nem használjuk. Ha valakit érdekel, priviben meg tudjuk beszélni a részleteket.

További jó babavárást!

tiko
 
 


Sziasztok!

Mush Kislanya, Isabelle,
Nagyon tunderi vagy, es orulok, hogy ugyesen novogetsz. Csak igy tovabb, es rugdosd anyucit, hogy tudja minden a leheto legnagyobb rendben van. Pihenj sokat, es fejlodj ugyesen, hogy mire decemberben meglatod anyudat kivulrol, mar eleg eros es egeszseges legyel.

Kép
eperke25
 
 


En amugy jol vagyok. Most mar jobban. Sajnos sokat kemenyedik a pocim. Tegnap voltam vedonoknel, azt mondtak fekudjek tobbet. Igy a heten itthonrol dolgozom. Meghallgattuk a szivvereset is, olyan jo volt! Szeretnem allandoan hallani. Sajnos meg sztetoszkoppal nem sikerult meghallanom.

Holnap megyek nogyogyaszhoz, azt hiszem ha elmondom, hogy sokat kemenyedik a pocim, tappenzre fog venni. De nem baj, minden a baba erdekeben. Remelem amugy mindent rendben talalt.

Most jobban erzem magam, mert elmentem fodraszhoz, es egy kicsit emberibb fejem lett.

Ti megerzitek ezeket a hirtelen jott-ment zaporokat?
Nekem mindig faja fejem elotte. Elmegyek idojarasjelentonek! De azert a fodraszhoz nem vittem esernyot. Ott ultem addig mig el nem allt.

Kép
eperke25
 
 


Eperke, jó téged is hallani néha, olyan ritkán jössz. A pocim nekem is van, hogy keményedik, de nekem még 2 hét, mire dokibácsihoz megyek. De majd én is megemlítem neki.

Addig meg szerintem ne bánd, ha kiír táppénzre, rád fér egy kis pihenés és rengeteg elintézni való van, míg megérkezik a baba. Nem utolsó sorban, hogy a babának is jót tesz, ha sokat tudsz vele foglalkozni.

Én már április óta itthon vagyok, de nem unatkozok egy csöppet se :wink:

Fodrász, nekem is el kellene jutnom már végre, meg a fogorvoshoz is, de eddig nem sikerült :roll: :roll:

Mush: zseniális ez a fotó, hihetetlen jó minőségű. Gratulálok a kishölgyhöz, csak nehogy megkukacosodjon :wink:

Kép
wruska
 
 


hello.
szerintem is jo lett a foto. 3-at is kaptunk. es most meg fizetni se kellett erte. a 13. hetin kellett. ugyanott voltunk. ki erti ezt?!

Csaknem fog megkukacosodni. de ha megis hat ugy legyen. aug 21-en megyek otthon 4d-re ott majd leellenoriztetem.

Eperke. kerunk szepen kepet az uj frizuradrol.
meliroztatni en majd otthon megyek. de mivel megyunk eskuvore szombaton, elmegeyk beszarittatni reggel.
remelem nem esik majd az eso, mert nyari rucim van.

En meg dolgozom. nem erzem hogy kemenyedne a hasam, viszont neha pisiles utan, begorcsol egy kicsit. igy sajnos a babara sincs idom. mindennap elhatarozom, hogy beszelgetek vele, de napkozben suru a program, este meg hullafaradtan dolgok agyba.
majd augusztus 9-en ferjem elmegy Londonba a haverjaihoz, es akkor majd csak mi ketten leszunk. megprobalok meselni neki, meg meghallgatni a Minden eger szereti a sajtot.
Gondolatban beszelek hozza, de gondolom az nem olyan, mintha hangosan tennem.

tegnap jogan elaludtam. szegyenletes!

eperke. drukk a nogyogyaszhoz.

szerintetek en menjek el otthon en is nogyogyohoz? itt nem vizsgal meg senki. egyetlen egyszer tettek, amikor5 hetesek voltunk, mert azt hittek mehenkivuli, de azota se.

ancsa. mi van veled?

puszi csajok

KépKép
KépKép
mush589
 
 


Sziasztok, bocsánatot kérek én is, hogyha zavarok, de nekem van egy eladó chicco kengurum (5500 Ft eredeti ára: 6790 Ft) és egy babaközelbenes rugalmas kendőm (5500 Ft eretei ára: 6200 Ft) eladó. A kengurut 2szer használtuk, a kendőt kb 10 szer. Az állapotuk kítűnő.
ha valakit érdekel írjon privit.

Mindenkinek boldog babavárást:) Kép

lolka_zs
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenki jól van!

Magunkról:
Még mindíg nem kaptam meg a gyógyszertárból a magzatvíz szivárgást kimutató betétet sajnos
:( de szerencsére azóta se tapasztaltam olyan vízszerű váladék folyását! Ennek örülök.
Jövő héten találkozom valamelyik nap az új dokimmal, akkor kapok majd beutalót vérvételre is a cukorterhelés miatt,mert mióta diétázom és naponta 6X mérem a cukrom itthon, egyszer sem volt magas a cukrom :roll: ki érti ezt? :shock:
Na mindegy,majd kiváncsi leszek az eredményre :wink:
A pocim se fáj mióta napi 3x1 magnezii citrit szedek :lol: ennek is nagyon örülök, este néha érzek egy kis keményedést,de tényleg csak 1X vagy 2X,így lehet hogy áttérek a napi 4X1-re,de ezt megbeszélem a dokimmal is majd.
Tegnap vásároltunk a kisasszonynak édes kislányos rucikat :lol: ha lessz időm és befejeződik a konyha átalakítása meg az új baba szoba készen lessz,akkor majd teszek fel képet is,de most sajnos nincs időm rá ! :(

Bocsi hogy csak magunkról írtam,olvaslak benneteket minden nap,de nincs időm most válaszolni mindenkinek,kihagyni pedig senkit sem akarok!

Vigyázzatok magatokra!Jó pocaknövesztést mindenkinek! :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok,
Jelentem minden rendben volt a nogyogyasznal, zart a mehszaj es o nem erzett haskemenyedest sem. Azt mondta, ha nekem igy jo hogy otthonrol dolgozom, akkor tegyem, de amint terhesnek erzem, akkor menjek es egy szavamba kerul es kiir.
Amugy beirta a javaslatok koze, hogy: KIMELET
Aranyos, nem? Ja es azt is feljegyezte, hogy 3 kg-t hiztam eddig. Azt mondta 4 het mulva menjek, de addig ne hizzak semmit sem. Jo fej, nem?
A szuleszno pedig azt mondta a haskemenyedesre, hogy igyak meg egy-ket pohar bort, az ellazit.

Hat kepet nem tudok felrakni uj hajamrol, mert nem vagyok egy fotozkodos tipus. De majd talan egy pocakosat.

Most megyek aludni, holnap tobbet irok!

Kép
eperke25
 
 


Jó hallani, hogy mindenki jól van és szépen gömbölyödik anyuka és baba egyaránt.
Mi is jól vagyunk. Olivér már hatalmasakat rúg, szinte az egész hasam hullámzik, deformálódik, nagyon mulatságos. Van, hogy egész délelőtt szórakoztat és én meg csak ülök a fotelban és nézem a hasam, beszélgetek neki és nagyokat nevetek :lol: Sosem gondoltam, hogy ez lesz eddigi életem legjobb érzése. De az tuti, hogy mindig bent marad a top3-ban. :wink:

Mush, most szerdán nekem is rezgett a léc a meditációnál, majd elaludtam, nem is nagyon tudtam a kisfiamra koncentrálni, mert a babaszoba járt a fejemben. :shock: Jellemző.

Majd csak a hónap végén kezdjük a festést, felújítást, ezért is van ezzel teli a fejem, de mostanra körvonalazódik minden. Igyekszem végigjárni a boltokat, hogy a legkedvezőbb áron tudjuk megvenni a függönyt, festéket...és 2 hét múlva találkozunk az asztalossal is, vele is megbeszéljük a kiságy és pelenkázó + polc elkészítésének feltételeit.
Tudom, hogy kicsit korán vagyunk, de utálom az utolsó pillanatra hagyni a dolgokat és megnyugodnék, ha ezek már sínen lennének. Meg aztán biztosan van valami határidő is, amivel vállalni tudják a dolgokat, mi meg 20-ától "nyaralni" megyünk..

Szerintem így is lesz szeptember közepe/vége, mire minden összeáll és tényleg csak az apróbb dolgokat megvennünk, no meg a babakocsit kell megrendelnünk, de ezekkel elbíbelődünk novemberig. :wink:

Kép
wruska
 
 


Gyors helyzetjelentés:
Picurkám az elmúlt napokban nagyon aktív volt,sokkal többet mocorgott,mint szokott,viszont tegnap egész nap semmit,este is éppenhogy csak 1-2 percig adott életjelet magáról Sad remélem ma aktívabb lessz Rolling Eyes
Ma vagy holnap megyek dokihoz is,remélem majd méhszájat is néz Wink aggódom,hogy nem-e nyílt ki jobban Sad
Aztán egész augusztusban nem lessz, Wink remélem nem lessz semmi baj közben amíg távol lessz.........
Remélem mindenki jól van!

Apa a héten már dolgozik,így lassabb lessz az átalakítás üteme is a lakáson,így több időm lessz jönni is

Jó pocaknövesztést mindenkinek!Vigyázzatok magatokra

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ha valakit érdekel,a családtámogatás összes formanyomtatványát innen tölthetitek le :arrow: http://www.allamkincstar.gov.hu/hu/csaladtamogatas/csaladtegyeb/nyomtatvanyok

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ha valakit érdekel,a családtámogatás összes formanyomtatványát innen tölthetitek le :arrow: http://www.allamkincstar.gov.hu/hu/csaladtamogatas/csaladtegyeb/nyomtatvanyok

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Utánanéztem a vizesedésnek és ezt találtam róla :roll:


Terhesség és vizesedés

A nyári meleg sok kismamánál előhozhatja vagy felerősítheti a lábfej és boka körüli vizesedést, az ödémát.
Az ödéma leggyakrabban várandósság utolsó harmadában jelentkezik, ilyenkor esetenként a kéz és az arc is felpuffadhat egy kissé.
Hogyan lehet természetes módon enyhíteni a panaszokon?
Az ödéma természetes jelenség, a nők majdnem háromnegyede tapasztalja, hogy egy-egy fárasztóbb nap, hosszabb álldogálás vagy ülés után bedagad a lábfeje, bokája. A várandósság alatt a testben több folyadék halmozódik fel és az egyre nagyobbodó méh egyre nagyobb nyomást gyakorol a medence visszereire. Ettől lelassul a vénás vér (a végtagok felől a szívbe irányuló) áramlása és a lábban felgyülemlő vérből a folyadék a lábfej szöveteibe vándorol.

Az ödéma leggyakrabban várandósság utolsó harmadában jelentkezik, ilyenkor esetenként a kéz és az arc is felpuffadhat egy kissé. Jó hír, hogy a baba megszületése után szinte azonnal megszűnnek a panaszok, mert a test gyorsan igyekszik kiüríteni a fölösleget. Ezért nem meglepő, hogy a szülés utáni néhány napban a kismamák sokat járnak pisilni és talán a szokottnál erősebben izzadnak.

Fontos megjegyezni, hogy ha a kéz és az arc hirtelen és erősen felpuffad, és mindezt vérnyomás-emelkedés kíséri és a vizeletben fehérje mutatható ki, akkor erről a kezelőorvost mindenképpen tájékoztassuk, mert ezek a tünetek kezdődő toxaemiát jelezhetnek. Akkor is jó, ha kikérjük orvosunk véleményét, ha azt tapasztaljuk, hogy az egyik láb sokkal jobban fel van puffadva, mint a másik, főleg ha jelenséget, a lábszárban vagy combban jelentkező enyhe fájdalom kíséri.
Az enyhe ödémás panaszoknál viszont nincs aggodalomra ok, a következő módokon enyhíthetünk a kellemetlen érzéseken:



• Amikor csak lehet polcoljuk fel a lábakat. (A vénás keringést akkor segítjük igazán, ha a szívünk alacsonyabbra kerül, mint a lábunk.)
• Ne álldogáljunk, üldögéljünk sokáig, iktassunk be egy kis sétát, végezzünk lábfejtornát, hogy beindítsuk a vérkeringést.
• Hordjunk kényelmes cipőt, kerüljük a szoros gumijú zoknit, harisnyát.
• A gumírozott gyógyharisnya viszont enyhítheti a már nagyon kellemetlen tüneteket. Ezt reggel kell felvenni, még mielőtt kikelnénk az ágyból így nem gyűlik a vér bokánk köré.
• Lehetőleg a bal oldalunkon feküdjünk, mert így a testünk jobb oldalán húzódó nagy visszér szabadon szállíthatja a vért vissza a szív felé.
• Igyunk sok vizet! Meglepő módon a sok folyadék segít a testünknek megtalálni a helyes folyadékegyensúlyt és így a vizesedés jó ellenszere. Naponta másfél-két liter folyadék bevitele lenne ideális.
• Csökkentsük a sófogyasztást, mert a só visszatartja a folyadékot.
• Ihatunk gyógyteákat is, de csak mértékkel. Legjobb, ha természetgyógyász véleményét kérjük, hogy mennyit ihatunk az olyan enyhe vízhajtók főzetéből, mint a gyermekláncfű, tarackbúza, kukorica-bajusz, aranyvessző.


• Együnk minél több nyers hagymát, fokhagymát, almát, lila szőlőt és ha találunk, sörélesztőt.
Homeopátiás kezelésként megpróbálhatjuk a Natrum muriaticum nevű szert c6-os higításban egy héten keresztül naponta háromszor, de ha egy hét múlva nem enyhülnek a panaszok forduljunk homeopátiás orvoshoz, mert lehet, hogy inkább alkati szerre lenne szükségünk.
• Az akupunktúrás kezelés általában hatékony segítséget nyújt.
• A rendszeres testmozgás is jót tesz: a séta, úszás, szobabiciklizés élénkíti a vérkeringést és kellemes közérzetet biztosít.

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


A tanácsotokat szeretném kérni.
Elég sürűn keményedik a pocakom és aggódom,nehogy baj legyen belőle :roll:

Állítólag itt Tatabányán csak a betöltött 37. hét után néznek Nst-ét :? :? :?

Ez ugye azért is érdekes nálam,mert a 15. héttől van nyitva a méhszájam és meg is van rövidülve a méhnyakam :shock: .
A 24. hétig görcsölgetett a hasam, a 25. héttől pedig kemyényedéseim vannak már :?
Ennek ellenére sem néznek Nst-ét :? Kapom a gyógyszereket a keményedések ellen és feküdjek sokat, ez a doki tanácsa :wink:
Azért szerintem is nézhetnének Nst-ét ilyen helyzetben ,nem?
Szeptemberben jön vissza a dokim a szabiról, akkor majd megbeszélem vele,hogy azért csináljon valamit és nézzük meg legalább 2 hetente Nst-én,hogy is van ez a méhtevékenység,addigra már 31 hetes leszek.

Szerintetek? Mennyire normális a 27 héten a keményedés?
Nekem ebbe nincs tapasztalatom,mert az első kettönél csak 37-38 héten kezdtem el érezni a keményedéseket!
:roll:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa,
Nekem is volt mar kemenyedesem! Vizszintesen kell sokat lenni es nekem azt mondta a doki, hogy nyugodtan igyak meg egy pohar bort. Ja es a magneB6-t kellett es meg kell szednem.

NST-t nem tudom hogy csinaljak, de szerintem a dokid, biztos elintezi, ha kered.

Mi jol vagyunk, most mar nagyon sokat mocorog a baba, neha meg nevetek is rajta mert olyan csikis.

Kép
eperke25
 
 


Csinaltam pocakfotot!
Ti hol tartotok pocak meretben?
Nekem meg mindig kicsit kicsi, szerintem.

Kép Kép

En csinaltam magamnak, mert paromat, nem tudom rabeszelni.

Kép
eperke25
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?