Új privát üzeneted érkezett!

Zsibima,

Tulajdonképpen arra volt kiváncsi, hogy én festem-e vagy fodrász, hogy közvetlenül érintkezik e bőröm a festékkel, mert bármi lehet benne. Az első 12 hétben ki is hagyom a festést.

Ja azt is kérdezte a doki bácsi, hogy mi a foglalkozásom és hogy van e állat a környezetemben.

Kép
asszonka
 
 


Asszonka-én is gondolkozom a hennán, szerencsére az nem árthat...
Vendég
 


Sziasztok!

Olvaslak titeket már egy hete, akkor lett pozitív az én tesztem. A kalkulátor szerint szeptember 21-e a célidő.

Tegnap este volt egy nagyon pici rózsaszínezésem (csak a WC papíron látszott), úgyhogy felhívtam ma reggel a dokim, azt mondta ez előfordul, ne aggódjak. Holnap megyek hozzá. Első babánkat várjuk, úgyhogy még nem tudom mire számítsak, mikor hova kell menni, remélem holnapra okosabb leszek.
kistiggrincs
 
 

 
 

Verus,

Megtudnád adni az elérhetőségét annak a jogszabálynak, amely leírja, hogy a terhessgondozásra a munkáltató köteles elengedni.
Köszi

Kistiggrincs,

Üdv. nálunk és az ujjaim görcsben (szorítok) :wink:

Kép
asszonka
 
 


Most olvastam visza nagyjából :oops: , sziasztok ismerősök!

Nekem azért kellene mennem a dokihoz előbb, mert pé utántól szedem a progit, és kellene utánpótlás.
Csak elég ciki, mert magamtól kezdtem el szedni.Vagyis felírta a doki, de azt mondta, hogy csak uh-val kimutatott terhesség után szedjem.
Szedtem clostit, kaptam tüszőrepit, meg szedtem a progit, így jött össze.Remélem, ott is marad.

(Volt egy vetélésem,azóta meg nem jött össze, és felmerült, hogy kellene egy kis progipótlás.Így össze is jött.)

Amúgy Ő nem az állandó orvosom, most éppen dokit keresek.


Csajok, van itt valaki 35 év feletti???? :oops:
Vendég
 


zsibimama!

Bocs, hogy belekotyogok, de vigyázz a hennával, mert nagyon jó, de ismerőstől hallottam, hogy zöld lett tőle a haja, mert nem várta meg, míg lenő a hajfestéke. Szóval csak természetes hajra jó. Ha festett a hajad, akkor meg kell várni, míg lenő, nehogy bezöldülj! :lol: De szerintem egy tincsen is ki lehet próbálni előtte, s ha szépen fogja be, akkor valószínüleg a többinél sem lesz gáz. Előfordulhat, hogy csak bizonyos hajfestékekre reagál így a henna. (mondjuk most még sapiban is el lehet menni a fodrászhoz ilyen balesetek után :lol: )

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!
CSatlakoznék én is hozzátok, ha lehet. Dec. 13-án volt az utolsó menzeszem, kalkulátor szerint babóca szept. 18 körül érkezik.... Van egy kisfiam, ő áprilisban lesz 3 éves. Nagyon szeretnénk neki kistesót, de a nyáron már volt egy vetélésem (meg a kisfiam előtt is), úgyhogy család előtt egyenlőre titokban tartjuk. Ma mentem volna a dokimhoz, de beteg lett a gyerkőc, úgyhogy most halasztom egy héttel..... Igazából csak az előzmények miatt szeretnék ilyen korán menni, amúgy megvárnám a 7-8. hetet....
Remélem szép, boldog terhes heteket beszélgetünk végig! :D
netti77
 
 


netti77,

Üdv. nálunk és az isten szóljon belöled :lol: . Már mint a boldog terhes hetekkel kapcsolatosan.

Kép
asszonka
 
 


Sziasztok!

Üdv minden új kismaminak! :lol:

Kistiggrincs!
Ne aggódj, én is vérezgettem az elején az előző terhességemnél és nem lett semmi baj belőle.

gwini
 
 


Luca, a kisfiam nálam is progipótlással maradt meg.... de előtte pár szemet én is beszedtem :oops:
Most is azért lenne fontos mielőbb mennem, de hát az élet közbeszólt... lehet nem véletlenül....
netti77
 
 


Minden Kedves Kismamatársam!
Néhány ránk vonatkozó jogszabályrészlet, aki még nem tudott utána nézni:

A terhes, gyermekágyas vagy szoptató anyák jogai
A nőket nem érheti hátrány a terhesség és az azt közvetlenül követő időszak alatt, a gyermekvállalás miatt.
Jog a biztonságos és egészséges munkahelyi környezethez
Miután a munkavállaló értesítette munkáltatóját arról, hogy terhes, fel kell mérni: milyen egészségre ártalmas hatásoknak van kitéve a terhes nő. A munkáltató köteles a vizsgálat eredményéről tájékoztatni a munkavállalót, és csökkenteni ezeket a negatív hatásokat. A munkaórák számát és a munkakörülményeket hozzá kell igazítani a megváltozott helyzethez. Ha ez nem lehetséges, más munkát kell találni a terhes munkavállaló számára. Ha ez sem lehetséges, akkor fizetett szabadságra kell küldeni a munkavállalót.
Az éjszakai munka tilalma
A terhesség alatt és a szülést követő meghatározott ideig tilos a nőkkel éjszakai munkát végeztetni. Azokat a munkavállalókat, akik általában éjszakai munkát végeznek, nappali műszakra kell beosztani. Ha ez nem lehetséges, szabadságra kell küldeni a terhes nőt.
A szülési szabadsághoz való jog
Minden terhes nőt megilleti a minimum 14 hetes, egybefüggő szülési szabadság. Ebből a 14 hétből kettőt a szülés tervezett időpontja előtt kell kiadni. Nem kötelező teljes fizetést adni a szülési szabadságon levő nőknek, de fontos, hogy az ez idő alatt bekövetkező fizetésemelésben nekik is részesülniük kell.
A terhesség előtti vizsgálatokhoz való jog
Abban az esetben, ha bizonyos terhesség előtti vizsgálatokat csak munkaidőben lehet elvégezni, biztosítani kell annak a lehetőségét a munkavállaló számára, hogy bérveszteség nélkül részt vehessen ezeken.
Elbocsátási tilalom
Terhesség miatt nem bocsátható el a munkavállaló a terhesség kezdetétől egészen a szülési szabadság végéig. Ha más, objektív ok miatt kerülne elbocsátásra a fent említett időszakban, a munkáltatónak kötelessége írásban kifejteni indokait. Az például nem megfelelő indok, hogy a munkáltató szerint azok a feladatok, amelyek ellátására terhessége miatt képtelenné vált a munkavállaló, elengedhetetlenek a munkáltató tevékenységéhez.

A terhes nők védelme Magyarországon

A magyar jog teljes mértékben harmonizált ezen a területen. A vonatkozó szabályokat a Munka Törvénykönyve, valamint a 33/1998. (VI. 24.) NM (népjóléti miniszteri) rendelet tartalmazza.
sz.sziszi
 
 


Tabati-zöld haj??? Klasszul néznék ki!!! :lol: :lol: :lol: (akkor ezt még át kell gondolnom)

Luca-úgy látom több téren is "egy cipőben járunk". 35 év feletti?:jelen :lol:
Vendég
 


Jaj, nem akartalak nagyon megijeszteni, csak szerintem előbb próbáld ki egy tincs végén mondjuk, azt le tudod vágni, ha bezöldül. :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati-elképzelem ahogy bezöldül a varrott hajam és aztán levágom :lol: :lol: :lol: gyönyörű leszek! :lol: Szerintem inkább valami más variációt találok ki...köszi az infót :wink:
Vendég
 



Vera- nagyon sajnálom!!! :( Gyere át a másik topikba, majd ott megbeszéljük!!!!
Vendég
 


Kedves Vera!

Én is nagyon sajnálom, szörnyű érzés, én is tudom, ilyenkor nem lehet mivel vigasztalódni.

Kép
Kép
petra1980
 
 


Szerintetek akkor mikor érdemes orvoshoz menni?

Kép
Kép
petra1980
 
 


Vera!
Sajnálom! :cry:

Petra!
Te is 1980-ban születtél? Én is! :lol:
Te mennyi idős terhes vagy most? Én 7+3 hetesen megyek majd először dokihoz. Hogy UH-át mikor csinál majd, azt majd meglátjuk.
Nem akarok hamarabb menni, mert a Nórival vérezgettem az elején és nem akarom, hogy idő előtt vizsgálgasson. Meg akkor legalább már kell, hogy legyen szívhang is. Ha korábban megyek és még nincs, akkor úgyis meg kell ismételni és nem szeretnék túl sok hüvelyi UH-át. Szerintem az nem tesz jót. Ha nincs semmi gond, akkor ne menj túl korán dokihoz.

gwini
 
 


Nagyon sajnálom Vera! Pedig nagyon szorítottam neked! :(
Azért látogass el hozzánk ha vankedved bármikor szivesen látunk :wink:

Kép
Kép
a.m.
 
 


Igen én (0-ban születtem, egész pontosan augusztus 10-én. Te melyik hónapban?

Az mit jelent, hogy 7+3 hét?
Én az 5. hétben járok számításaim szerint.
A jövő hét körül terveztem az orvoshoz menést, kb.

Kép
Kép
petra1980
 
 


Bocsánat 80-ban

Kép
Kép
petra1980
 
 


Köszönöm a kedves fogadtatást mindekinek :)

Vera sajnálom ami Veled történt, olvaslak már titeket pár napja, és nagyon drukkoltam, hogy rendben legyen minden :(

Petra: azt jelenti, hogy 7 hét és 3 napos a terhesség.

Én ma vagyok pont 5 hetes.
kistiggrincs
 
 


Vera!

Nagyon-nagyon sajnálom! :( :( :(

Petra!

Én 6 hetesen megyek, igazából azért, mert akkor már látni, hogy van-e valaki a petezsákban, viszont, ha ne adj' Isten méhenkívüli, akkor meg jobb időben felfedezni! Persze én is úgy állok hozzá, hogy minden rendben van, de még így 3terhesség és szülés után is nagyon tudik parázni! :? Vagy tán épp azért?

Lányok!

Úgy látom, szeptemberben velünk telnek meg az ország szülészetei! :lol: De jó, hogy ilyen sokan vagyunk már!

Márti
borossné becz márta
 
 


Vera :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Vendég
 


Verácska!
Nagyon sajnálom, pedig én úúúúúgy szurkoltam! :(

Kistiggrincs! Üdv, jó hogy itt vagy, neked is minden jót kivánok.

Netti77! Üdv neked is, most hidd el nem lesz semmi gond: 9 egész hónapot fogunk végigbeszélgetni.

Petra!
Ahogy érzed! Én nem birtam volna ki tovább, 6 hetesen voltam először. Látszott a petezsák, rémlett, hogy van benne valaki és mintha kicsi szivhangja is lett volna. Nekem ennyi is elég volt, bár nekem nem voltak rossz előzményeim. 28-án kell megint UH-ra mennem és már nagyon várom! :wink:

Anikó

Kép
Kép
konan
 
 


Vera :(
Nagyon sajnálom! :cry: :cry: :cry: Gyors felépülést kivánok mind fizikailag, mind lelkileg!!!


Tábli:
Kép

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Mivel a hétvégén nem leszek net előtt mindenkinek kellemes hétvégét kívánok. Hétfőn jövök, és beszámolok mi volt a dokinál.
kistiggrincs
 
 


Sziasztok Lányok! Kistiggrincs. Netti, Zsibima: örülök, hogy ilyen szépen gyarapodunk! Üdv minden új maminak.

Vera! Nagyon sajnálom! Tudom, hogy ez üresen hangzik, de mégis .... Mindenki szeretettel fog fogadni, akkor is, ha később jön össze a bébike. Tiszteletbeli szeptemberi kismami leszel!

Én napok óta elég vacakul vagyok. Ma már alig van étvágyam, és megis minden ruhám szorít. Már nagyon várom, hogy lásson az orvos. Parázok attól, hogy vmi nincs rendben.

üdv: blúmi
blúmi
 
 


Sziasztok!!
Én 14 éves vagyok és ma derült ki teszttel, hogy anyu babát vár :lol: :D Nagyon örülök, de félek is mert februárban üres volt a petezsák:(
A kalkulátor szerint szept. 18 a nagy nap! Remélem most nem lesz semmi baj, mert semmi tünete nincs.
bálo
 
 


Sziasztok
mi csak reménykedünk hátha szeptemberre befut egy kisember.
tudja valaki, hogy az FSH, LH értékek alapján lehet-e véleményt mondani a progeszteron szintről. Vagy mikor érdemes progeszteron szintet nézni? Van különbség Utrogestan és Duphaston között?
Szép estét!
tombi
 
 


Sziasztok!
Hogy gyarapodunk :lol: Üdv minden új kismamának!
Hétfőn megyek dokihoz, mert engem megnyugtat, ha azt mondja minden rendben!!
Mert én olyan parás vagyok!
Mindenkinek szép estét, és jó álmodozást!
sz.sziszi
 
 


Sziasztok!

Petra!
Én október 31-én.

Sziszi!
Menjél csak ha aggódsz! Biztos minden rendben lesz, úgyhogy ne aggódj.

Mindenkinek jó hétvégét!

gwini
 
 


Sziszi!

Végülis addigra már 6 hetes leszel! Szerintem ideális időpont a dokilátogatásra! És ne aggódj, minden rendben lesz! :)

Blúmi!

Szerintem meg minden rendben van, csak kicsit korán kapott el a rosszullét, és ha puffadsz a kajáktól az is normális! És az is előfordul, hogy valaki már a terhesség elején vizesedik! Nővéremmel is ez volt! De majd a doki megnyugtat!

Bálo!

Olvastalak a másik topicban is, egészen megható, hogy így törődsz anyukáddal és ennyire szurkolsz a kistesóért! Sok Veled egyidős lány példát vehetne Rólad, azt hiszem! Biztos nagyon jó testvére leszel a kicsinek, szívből drukkolok, hogy minden rendben legyen vele!

Márti
borossné becz márta
 
 


Én i szeretnék ilyen szép vonalzót!
Csináltam is a noivonal.hu oldalon, de hogyan másolom be ide?

Kép
Kép
petra1980
 
 


Petra!

Itt a profilodban az aláírásodba kell bemásolnod a linket.

gwini
 
 


Petra-egy tipp: addig próbálgasd az előnézettel, amíg nem sikerül. Ha előnézetben megjelenik, akkor elküldve is meg fog jelenni. Annó én is bénáztam vele sokáig... :lol:
Vendég
 


Köszönöm az infókat!

Kép
Kép
petra1980
 
 


most?

Kép
Kép
petra1980
 
 


Sikerült!!!! :D

Kép
Kép
petra1980
 
 


Petra-ügyi vagy! Szupi lett a vonalzód! :D
Vendég
 


kÖSZÖNÖM!! )egyébként fiú vagyok) Bálint----bálo :P :D :roll: :D
bálo
 
 


Sziasztok!
Kinek, hogy telt az éjszaka? Én most elég szarul aludtam, pedig már délután 5 órakor álmos voltam... :roll: Az az érdekes, hogy egyik éjjel alszom, mint a mormota, másik éjjel pedig sokat forgolódok...

Amúgy milyen "tüneteitek" vannak? Remélem Róka koma nem kerülget vészesen senkit.....
Én csak émelygek egy kicsit, néha hányingerem van, de szerencsére a fiammal sem volt ennél több. Talán ha 5-6 alkalommal látogatott meg "Vuk" :D .
Ja, meg a pocim szurkál néha, olyankor mindig parázok, hogy nehogy elmenjen.... :oops:
netti77
 
 


Sziasztok!

Nekem is szúrkál.És fáj a derekam is.
És iszonyúan fájnak a melleim, nem tudok aludni tőle.Kicsit émelygek.
Szóval éppen úgy, mint az előző három terhességemnél. :lol:

Szerintem minden rendben lesz csajok, ne parázzunk ennyire, én hiszek abban, hogy az ember lelkivilága nagyon befolyásolja a dolgok menetét.Én is nagyon félek, de megpróbálom ezt az érzést tudatosan elnyomni magamban.

Nekem ez az utolsó esélyem a babára.Elmúltam 39 éves.
Muszáj erőteljesen csak pozitív dolgokra gondolnunk.
Bízni kell, most nem lesz semmi gond, és kész.

Persze vannak rajtunk kívül álló dolgok,amik ellen nem tehetünk semmit, de a mi gondolatainkon ne múljon! :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Kicsit bepofátlankodok ha nem baj olvasgatlatiteket mert tavaly ilyenkor bizonyosodott be hogy utban a 3 babócám.

Először is Vera nagyon sajnálom én is szorítottam neked,hogy minden ok legyen.

bálónak!
Én úgy keztem a terhességem,hogy még émelygésem se volt
semmi jele csak decemberben már nem volt vérzésem.

A többieknek nyugodtan menjetek el orvoshoz én olyan
6-7 hetes lehettem amikor először mentem másnap uh és
már szívhang is volt.

És még annyit hüvelyi uh-tól nem kell félni azért van mert
ilyenkor még olyan pici,hogy csak avval lehet rendesen
látni ,hogy minden rendben.

Ha esetleg valakinek kérdése lenne valamivel kapcsolatban és ha
nemtaláltatok választ kérdezzetek nyugodtan tőlünk.
2007 szeptemberi topik

Gratulálok mindekinek a babához!
Örömmel teli babavárást kívánok nektek!

Sziasztok.

Ildi
Kép
Kép
horcsog
 
 


Ezt jó hallani! A februári terhességénél volt hányingere és szurkált is neki a hasa, de mégsem volt a petezsákban senki, még magzati szövetet sem találtak, így az nem tudott kialakulni :(
ezért félek most nagyon, nehogy baj legyen. Ja, és képzeljétek, apukám tesója 43 évesen várja a második BABÁJÁT, már van neki egy 2 éves baba(fiú)
Luca, nekünk is ez az utolsó lehetőség! :roll:
Szorítok nektek!
Ja és ti hozzászámoljátok a + 2 hetet?
bálo
 
 


Minyu: Orvosnál még nem voltam így általa meghatározott terminust nem tudok írni de kalkulátorosat igen.

5+0 2008.09.20. Kaposvár Kaposvár és első baba lesz :)

Kicsit most para van nálunk pajzsmirigy alulműködés miatt, hétfőn megyek vérvételre, remélem jól van beállítva a tiroxin adagom.

Kép

Kép
starlark
 
 


Kedves Starlark!

Úgy tűnik egy cipőben járunk, a kalkulátor szerint nekem is szept. 20 a nagy nap!
És nekem is az első babám lesz, igaz fél éve elvesztettem az elsőt a 6. héten.
De most biztosan minden rendben lesz!
Petra

Kép
Kép
petra1980
 
 


Bálo!

És még azt mondják, hogy a fiúk önzőek! Fantasztikus család lehettek, hogy így odafigyeltek egymásra! Nekem 3 kisfiam van! :lol: :lol: :lol:

Minyu!

Testvérek: Csabi, Lehel, Berci

Lányok!

Tényleg próbáljuk minimalizálni az aggódást, hiszen a babavárás a legszebb dolog az életünkben! Ne hagyjuk tönkretenni ezt a csodás időszakot a félelmeinkkel!
MINDENKIVEL MINDEN RENDBEN LESZ!!! :lol: :lol: :lol:

Márti
borossné becz márta
 
 


Báló!
Te aztán nem vagy semmii. 14 éves fiúként így otthon lenni a terhességben! Gratulálok!

Alig alszom valamit több mint 1 hete, de napközben sem vagyok álmos!
Normális,h. a hüvelyem nagyon érzékeny, vérbő és egy kicsit viszket?
Vagy ez vmi fertőzés lehet?

Mindenkinek kellemes vasárnapot!
sz.sziszi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: