Új privát üzeneted érkezett!

Nem is látszik a bordó,a kilseje az!

Jutka
Kép[/
url]
Kép[/url]
lizoka09
 
 


kilseje=külseje akart lenni!

Jutka
Kép[/
url]
Kép[/url]
lizoka09
 
 


Sziasztok!

Olyan jó, hogy minden nap bővülünk néhány fővel!

Lizoka09! Nagyon szorítok Nektek!

Bodzi! Majd írjál nekem légyszi adatokat, hogy be tudjalak vinni a táblába!


Súly: eddig szerencsém volt, csak 1,5 kg-ot híztam a legutóbbi mérlegelésig, még meg is dicsért a védőnő. Igenám, de ez másfél hete volt és azóta szemmel láthatóan nagyon megugrottam... :roll:

Köldökvér: csak azért kérdeztem a véleményeteket, mert olyan ellentétes infókat lehet olvasni, hogy igazából nem vagyok meggyőzve egyik oldalról sem. Sajnos nem mondhatom, hogy rengeteg pénzünk van, de én szerintem nem merek kockáztatni...
Vendég
 

 
 

Hahó!

Ez a két értékelhető kép született a kispasiról :wink: Becsült súlya 770 g, és majdnem egy héttel nagyobb az átlagnál. Örülök, mert akkor talán el is indul a kiírás előtt, és akkor van esélyünk simán szülni (túlhordás az első csaszi miatt nem lehetséges).

Kép
Kép

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


sziasztok!:)

Bocsika még nem tudok mindenkit nevén szólítani!
Olyan jó hogy hasonló időben járunk.

szirom!:)
nagyon jók a képek a kislegényről!

Kilók: én eddig 5,5kg-nál járok,hirtelen jött fel az utolsó 1,5 kiló,igaz a pocak is nagyon nagyot nőtt.A dokim azt mondta 1kg/hó, barátnőm dokija meg azt mondja 0,5kg/hét .Alkati dolog,én sokat vártam a kicsikémre így nem érdekel annyira.Igaz jó lenne +12-15 kg-nál megállni :)

ciszták:: nekünk 3 hete nézték meg a picit UH-on és nálunk is láttak plexus cisztákat 1-2mm-eseket :(, de mindenki megnyugtatott hogy ez az agy fejlődésénél előfordul és felszívódik, ha nem a szülésig akkor utána.Egyik biológus mondta:ezekből lesznek az okos gyerekek :)

köldökzsinórvér:: ez nagy dilemma,mert sajnos sosem lehet tudni mi rossz jön az életben, de szerintem mi nem vetetjük le,sajnos anyagilag sem állunk most úgy...és természetesen úgy kell hozzáállni,hogy minden okés lesz a babóval,minden betegség messze elkerüli az életben.

Pulzus:: nektek nem magas a pulzusotok?nekem átlagban 98-110 között van.

Nem raktok fel pocakKépet?????
Vendég
 


Jutka!

Nem lesz semi gond, biztos a genetikus is megnyugtatott, de ha adsz e-mail címet megy a tanulmány. Lehet neked si felajánlják a magzatvízvételt, de biztos nem lesz baj. Én csak azért nem sírtam, mert már hallottam ilyenről, engem igazából nálunk a mérete miatt izgulok, mert általában mindenkinél kissebb, mint nálatok is. Mellesleg én épp úgy tapasztalom hogy fiúknál szokott alapból alacsonyabb lenni az afp és a 4D-n mondták hogy fiúknál sűrűbben látnak ilyen plexus cisztákat meg pl vesetágulatot is.

Viki!

1-2 mm-es cisztákkal nem is szoktak törődni,nekem 16 mm-es volt és kettő, illetve babánál, emiatt foglalkoztunk jobban vele. No meg a 0,7-es afp, ami alsó határ, de a kettő együtt azért már olyan volt hogy nem akartam végig idegeskedni.

Viki!

A magas pulzus normális terhesség alatt, lényeg hogy a vérnyomás ne legyen magas.

Szirom!

Hol voltatok 4D-n? Pofika nagyon aranyos :D Nekünk most a 17 hetesen is nagyon jól látszott a baba, Emma annak idején csak egy paca volt 17 hetesen.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Na, tudjátok mit, beteszem ide, többiektől bocs az offért, de hátha később is lesz akinek jól jön. A SOTÉn is ezt veszik alapul, ezért mondják a 3-4%-os kockázatot.

"A szerzôk plexus chorioideus cysta esetén a trisomiák és egyéb chromosomarendellenességek elôfordulását vizsgálták egyoldali és kétoldali elváltozás mellett. 390 esetben végeztek chromosomavizsgálatot ultrahangvizsgálattal észlelt plexus chorioideus cysta esetén. A chromosoma-rendellenességek összesített kockázata 3,59% volt (14 eset), ebbôl a trisomiák kockázata 2,05% volt (8 eset). Trisomiák közül 18-as trisomiát 6 esetben (1,54%), 21-es trisomiát 1 esetben (0,26%), és szintén 1 esetben 9-es trisomiát találtak (0,26%). Az X-monosomia kockázata 0,77% volt (3 eset). Egy esetben találtak 47,XXY karyotypust és két esetben egyéb chromosoma-rendellenességet (46,XX/46,XY mosaicismus és 46,XY/47,XXY/47,XYY mosaicismus). Egyoldali volt a plexus chorioideus cysta 212 esetben, és 7 esetben mutattak ki chromosoma- rendellenességet (3,3%). Kétoldali elváltozás esetén történt a karyotypizálás 178 esetben, és 7 esetben találtak kóros karyotypust (3,93%). Az eltérés nem volt szignifikáns. A plexus chorioideus cysta más magzati ultrahangeltéréssel együtt fordult elô (polyhydramnionnal/oligohydramnionnal vagy anélkül) 112 esetben, és 4 esetben mutattak ki chromosoma-rendellenességet (3,57%). Egyéb magzati eltéréssel nem társult, de polyhydramnionnal vagy ligohydramnionnak társult 66 eset, és 3 esetben mutattak ki kóros karyotypust (4,55%). A plexus chorioideus cysta nem társult más ultrahangeltéréssel 212 esetben, és 7 esetben találtak kóros chromosoma-állományt (3,3%)."

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Kicsit latinul van, a lényege hogy jelentős eltérést nem találtak egyoldali és kétoldali ciszta esetén, összesített kockázat 3,59%

Olyan esetben ha UH más eltérést nem mutatott ki 3,3% volt a kockázat, ha más eltérés i volt 3,57% és ha több vagy kevesebb magzatvízzel együtt járt akkor 4,55% volt a betegség aránya.

Nekem ez hogy így konkrétan láttam a számokat sokít segített hogy eldöntesm vállalom e a magaztvízvételt, merta z hogy 2 orvos elmondja, meg a neten is ha rákeresek elolvashatom több orvos válaszol rovatban hogy általában semmi baj, az nem annyira segített, legalábbis nekem. Én nembírtam volna novemberig ezen agyalva.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Hahó!

Manó! Köszi! Itt voltunk, Dunakeszin. Tök jó, hogy most már lassan semmiért nem kell bemenni a városba :lol:

Viki! Neked is köszi! És majd csinálok új pocakképet most már, de akkor ti is :wink:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Jo reggelt lányok!Szirom, nagyon ari a babád!A második képen,jol látom hogy az ujjacskáját szopizza? :shock: Lányok,Ti már sok mindent vásároltatok a piciknek?

Kép
szoszke35
Zsámbok
 
 


Sziasztok!

Na nagyjából visszaolvastam, de azért még nem teljesen vagyok képben :)

Szirom,
aranyos a kiskrapek. Mi majd augusztusban szeretnénk menni 4D-re.

a köldökzsinórvért mi sem vetetjük le, de nekem pusztán anyagi okai vannak :(
augusztusban lesz az esküvőnk és jelenleg abban áll az összes pénzünk.

Babaholmikat sem vettem még, azt talán babonából. Én olyan szeptember környékére gondoltam elkezdeni a vásárlást.

Lafie,
a Jánosban fogok szülni, kisfiam lesz. Mi is kell még a táblához?

Kép
bodzi
 
 


Ja megnéztem közben a táblát :)
Szóval első baba és nagy valószínűség szerint Bence lesz a neve.

Kép
bodzi
 
 


Sziasztok!

De jó, hogy ilyen sokan csatlakoztak!Üdv. az újaknak! Az is jó, hogy ennyi különböző helyről! :D
Olyan sok dolog felhozódott a topicban, hogy azt sem tudom, mivel kezdjem...

Babaholmikat még mi sem vásároltunk, majd én is szeptemberre tervezem. Most amúgy is sok nyári cucc van...

A köldökzsinórvért mi sem vetetjük le, főleg anyagi okokból: nekünk is májusban volt a lagzink, meg ugye az építkezés is viszi a pénzt...

Kilók: hétfőn 4,5 kg plusznál tartottam. Azért jó lenne tartani ezt az ütemet... :wink:

Jut eszembe, a pulzusom nekem is magas szokott lenni, de a vérnyomásom szerencsére nem.

Lafie, nálunk is így volt az elején, hogy apa sosem ért oda időben, amikor mocorgott a pici, és én is szinte csak fekve éreztem. Kb. 2-3 hete ez már megváltozott, sikerült néhányszor elcsípnie, de még így sem mindig... :) Cukorterhelésre meg biztos időben kapsz majd beutalót. Nekem mindig mondja a védőnő, hogy mi következik a következő látogatásomig, és arra ad beutalót. Ha mást nem, hívd fel, és kérdezd meg.

Mókuska, merre vagy?

Drienn

Kép
drienn77
 
 


Sziasztok!

Először is üdv az újaknak, boldog babavárást kívánok nektek. :)

Szirom!

Nem értem, hogy miért nem hordhatod túl a csaszi után. Én a Bencét 5 nappal hordtam túl, addig vártunk, hátha beindul magától és a Márkot én is csaszival szültem. A mostani babát bizti csaszi lesz, bár még nem beszéltünk a dokival erről.
A uh kép meg nagyon jók. :)

Súly: gőzöm nincs hogy híztam e, mert az eleje a terhességnek marha rossz volt, állandóan wc-n voltam így fogytam, de majd jövő héten kiderül, hogy mi a helyzet.

Vásárlás: nekem annyi mindent nem kell venni, de majd szept.-okt. környékén kezdek el veszegetni dolgokat.

Szoszke!

Te merre laksz Pest megyében? Lehet hogy írtad már, de én nem emlékszek rá. Kicsit szita vagyok.

Lányok!

Nektek nem viszket a hasatok? Mert én megörülök mostanság tőle, hiába kenem.

Kép[/

Kép[/

Kép
amaryl
 
 


Amaryl!Én Vácszentlászlon lakom,Gödöllötöl nem messze.Nekem is alacsony a vérnyomim,tegnap is90/60mért a védönö,a pulzusom még nem mérték :)

Kép
szoszke35
Zsámbok
 
 


Hahó!

Köszi lányok a dicséreteket :wink:

Amaryl! Gondolom, óvatosságból. Tudom, hogy sok doki vallja ezt a nézetet, hogy csaszi után nem enged túlhordani. Mondjuk annyit nem is nagyon akarnám, mint Miksát - 2 hét volt :roll:

Hasviszketésem nincs, de még a régi csíkjaim sem feszültek ki, így újak sincsenek. Kéne azért kenni, de hányingerem van a krémek szagától :roll: A legtöbbtől megmozdul még mindig a gyomrom, tök röhej. Avonosat vettem különben.

Jutka! Mi volt tegnap? Mit mondtak?

Mi se vásároltunk még semmit, most először vettem ma olyat, ami a babával összefügg: egy Dreft babás kímélős folyékony mosószert, mert lassan már úgy előszdném a cuccokat. Nekünk ruhát nem nagyon kell venni, mert Miksának sok volt és a pici koriak szép állapotban is vannak (feltéve, ha a sógornőm is úgy hozta vissza őket, de ő nagyon pedáns, úgyhogy biztosan). Inkább a hozzátápi kezdetétől gyilkolta csak a kölyök a ruhákat :wink: Amiért most már előszedem őket, az az például, hogy most láttam a C und A-ban 590 Ft-ért hosszúujjú bodykat, tiszta pamutok, 56-96-osig, több színben (többségében világosak, egyszínűek is, csíkosak is stb.). Ezt nagyon megérné venni, ha valamelyik méretből hiányunk van. Voltunk a Kenguruban is, mert ha mást nem is, egy kórházból hazajövős ruhát szeretnék a legifjabb kispasinak is, hogy legyen sajátja, de amit el tudnék képzelni plüssből, rugi kiskabáttal, 4490 Ft! :shock: Kicsit meg is lepődtem. Azért majd megkapja :wink:
Majd egy zenélős forgó kell az ágya fölé, mert Miksáé elhasználódott :wink: , meg egy babahordozó-autósülés, mert Miksáét is úgy kaptuk, tovább is adtuk, elég régi is volt, szóval kéne egy új. Meg szeretnék neki is saját kisplédet, mert Miksa még használja az övéit, és esetleg egy ágyneműgarnitúrát. De úgy alapvetően más nem is nagyon kell.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!
Reggel már megírtam félig aztán felébredt a csajszim,így most kezdem előlről.
jólesik,hogy szorítottatok értünk,köszi!Örülök,hogy rátoktaláltam!Jó kis csapat ez! :wink:
Szóval:egy genetikus prof.-nál voltunk,aki az összes alkatrészét átnézte-lemérte a babónak.Csajok,még az orrát,hólyagját,szemét is,mindent!Ehhez képest a kecskeméti nudli volt,és persze többe is került! :x Aztán mondta a doki,hogy annyira jól néz ki a gyerek,hogy 1xűen nem lehet baja!Akinél kromoszóma eltérés van ott a ciszta 10 mm feletti és csípő eltéréssel,köldöksérvvel,vese ill. szívproblémával együtt jár.Ráadásul el is vannak maradva a fejlődésben,miénk pedig ugye nagyobb a koránál.Azt is mondta mostanában 200 körüli halálra rémült kismamit vizsgált emiatt,és 2-nél találtak krom. eltérést,de ez uh.-n is látszott,hogy baj van.Amniot nem javasolt,szerinte felesleges,de ha ragaszkodunk hozzá megcsinálja.Ő is mondta,ez egy fejlődési szakasz,25. hét után alig látni ilyet.Aztmondta olyan az agyuk,mint a sajt,kisebb-nagyobb lyukakkal.Ezek termelik az agyvizet.Majd összébbmennek és nem látszanak ennyi!Ja és ő is mondta,hogy ezek nagyon okosak lesznek.Furán nézhettem,mert megerősítette,hogy tényleg.

Jutka
Kép[/
url]
Kép[/url]
lizoka09
 
 


Szóval,a lényeg,tök megnyugtató volt.Igaz tegnap öregedtem 10 évet!Mostmár én is tudom mennyire mindegy fiú vagy lány...Bár végülis eddig is mindegy volt,olyan nehezen jöttek össze a gyerkőcök!

Nálunk sem ér oda apa a mocorgásra,sőt Lizi sem pedig annyira akarják!Na majd később!Lizit anno legjobban puszival lehetett mozgásra bírni.Ha apa nagy cuppanósat nyomott a hasamra akkorát rúgott,hogy csak na!

Szirom tök édik a fotók,nekünk is 2 lett,de nem tudom feltenni dvd-n van!

Babaholmit,mi sem vettünk még,babonából.Anno Lizinek is 1,5 hónappal előtte vásároltunk meg mindent!Most nem is kell sokminden.Pelenkázó szivacs,vagy mi,mert a régi elszakadt.Meg aztán egy csomó ruha,mert Lizinek csupa lányos dolgai vannak,azért rózsaszínt mégsem adhatunk a kisfiúra :wink: .
Meg szopis párna,ami Lizinek nem volt és megfogadtam ,hogy veszek hordozókendőt is!Mert a kisasszony 2 hónapig folyamatosan üvöltött akkor jó lett volna magamrakötni,legalább a kezem szabad lett volna!
Lafie!Engem is beírsz a táblába?2. baba,kisfiú Szeged női klinika.Nevünk még nincs,dokim sem,mert 2-őt elvesztettem már.Egyik mire összejött a babónk szintén kismami lett,a másikat meg nemrég eltiltották a szüléstől,mert guggolva is engedett szülni :x Most jövő kedden megyek megint egy dokihoz,remélem elvállal és marad is,mert nem akarok váltogatni már!
Na jó hosszú lettem bocsi.El is tűnök,mennem kell a boltba!
Legyetek jók!

Jutka
Kép[/
url]
Kép[/url]
lizoka09
 
 


Kép
Na én vagyok a legújabb tag(asszem :oops: )kezdem én a pocakfotóval,nem mostani igaz,de nincs újabb!
Ja és még nem viszket,de tudom ami késik,nem múlik :lol:

Jutka
Kép[/
url]
Kép[/url]
lizoka09
 
 


Sziasztok !

Most regisztráltam, de már régen olvasgatlak benneteket.
Még nagyon béna vagyok a társalgó kezelésében, ezért előre is bocsi. :oops:
syle
 
 


Sziasztok lányok!Lizoka,tök jo hogy minden rendben van a baboval! :D Még Én se nagyon vettem semmit,igaz a babakocsit már megvettük,de csak azért mert jun.elején volt a bababörze ott vettük fél áron mint a boltba került volna 30000-ft-ba került,és vadi uj.Meg vettem pelust is mert az is olcso volt100-db-ot,+2db cumisüvegünk,+1rugink van felsövel.A többit én is aug végére szeptemberre tervezzük.Syle üdv köztünk!

Kép
szoszke35
Zsámbok
 
 


Sziasztok!

Szirom! Nagyon édike a kisfiad, először nem tudtam kivenni az alakot, de amikor ráéreztem, úgy megörültem és nem is értem, hogy miért nem láttam először, annyira tisztán látszik. :shock:

Jutka! Örülök, hogy meg tudott nyugtatni az orvos, minden rendben lesz a kis oki fiacskáddal! A kislányod is nagyon cuki, hasonlít rád!

Vásárlás! Most nagyon kétségbe estem, mert nekünk semmi, de az ég világon semmi nincs még :oops: Igazából én még el sem hiszem, hogy babánk lesz, pedig már ideje lenne rádöbbennem és belehúznom, ha nem is a vásárlásba, de az infó gyűjtésbe.

Syle! Kérek szépen adatokat a táblához, persze csak ha szeretnél benne lenni :!: :?:
Vendég
 


Kép


Bodzi! Majd írd már meg, hogy jó-e a dátum, mert csak a vonalzódról számoltam ki, de lehet, hogy rosszul!


Jutka! Melyik dátum legyen?
Vendég
 


Sziasztok,


Lizoka, örülök, hogy minden rendben van :)

Szirom, én csak az első képet ismerem fel, de az nagyon jó.

Vásárlás.

Hát mi megvettük a babahordozót, Maxi-Cosis) egy rugdalózót. (abba jön majd remélhetőleg haza) két bodyt, 1 kiszoknit. Kap még egy zenélő forgot és ennyi.
Semmit nem kap mást egyenlőre.
Tesomnak lánya van és már mielőtt Roliról tudtuk volna, hogy mi lesz átküldte Svájcból az összes pici cuccokat.
Gyönyörű szépek, Iana, Chicco, Benetton ruhák főleg. Kb 10-12 db rugi. Bodyk Rolitól vannak szintén. Kiszokni vagy 30 pár.
Textilpelust veszek azért párat. 19-től 600 Ft/4 db a Pluszban. (bár eddig még sose értem oda hogy vegyek valamit amit kinéztem.

Babakocsi, kiságy, légzésfigyelő, van. Igazából nem is tudom mi kéne még.

Puszika: Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


Mi is mar kaptunk csomo cuccot,mindenki erkezik egy doboz holmival,hogy mar nincs ra szuksege. De mivel elso gyerekunk,meg kell neki babahordozo,babakocsi,kisagy,meg egyszeruen minden,mert ruhan kivul semmink nincs. De ugy gondolom,hogy ezek meg raernek 1-2 honap mulva is..

Kép
agizsuzsi
 
 


Hahó!

Jutka! Örülök, hogy sikerült megnyugtatnia a doktornak! Drukkoltunk :wink:
Szépek vagytok a képen! Ez a Balcsin készült? Hol?
Jó, hogy mondod a pelenkázószivacsot, na az kell még, mert nekünk Miksával volt egy az emeleten és egy a földszinten, de a földszinti az kampec, úgyhogy kell egy másik helyette. Lassan mégis kell listát írnom! :lol:

Csikken! Ti mi alapján választottatok hordozót? Tegnap néztem őket, az tetszett a legjobban, ami 39 ezer 900 :oops: Ennyit azért nem szánok rá, Miksát is 9 hónaposan ki kellett venni belőle, mert már nem fért el.

Üdv Syle köztünk, gyere sokat!

Lányok, nektek van kismamafürdőruhátok? Megyünk még Balcsira és a Tiszára is, meg ugye nekünk itt a Duna. A sima fürdőruhám nem jó, azt fölpróbáltam... Mondjuk a fürdést nem javasolta a doktorom, de a gyereket azért terelgetni kell a vízparton valamiben... Mondjuk elég bálna vagyok :roll:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Agizsuzsi! Azért a bútorokat nézzétek meg, mert ha nem Ikeában veszitek vagy valami bazi nagy boltban, akkor nem biztos, hogy van készleten. Nekünk egy halom helyen 6 hét szállítási időt mondtak annak idején. De mondjuk az Ikeában szerintem jó a kínálat, és eléggé jók az árak is. Viszont arra érdemes figyelni, hogy nem a szabvány 60x120-as a kiságyuk, hanem kisebb, szóval matracot is náluk kell venni bele.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom, de jó hgoy irtad az IKEÁS kisáagyat, mert azt még kapunk (nagyi veszi) hogy a hálóban is legyen ahol velem lesz éjszaka, mert az ő kombinált kiságyát nem tudnánk beletenni. Nem tudtam, hogy a matracot is ott kell venni, de egyébként mivel elég olcsó (valami 3000 Ft) valószínű nem vettük volna máshol.

Ülés: Nekünk Maxi-cosis van. három szempont miatt,
1. jók a tapasztalatok,
2. ezt lehet csatlakoztatni a babakocsinkhoz (quinny)
3. Rolinak is ez a fajta van, csak nagyobban.

Ára 29 900 Ft volt, de a cabriofix változata 39 900!
Ez annyival más, hogy a napfénytető bele van építve ( nekem külön kell rátenni, és valamennyire módosítható a dőlésszöge.)

Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


Kép az ülésekről:

Kép Kép

A cabriofixnek módosítható a dőlésszöge! Mert elég félreérthető voltam :)
Cs.

KépKép
Kép
csikken
 
 


Ja egyébként Roli is 7 hós korától a nagyobba volt mert úúúúúúúúútált feküdni. Mindig nézelődni akart.

Neki is Maxi cosi ülése volt, csak azt eladtuk az előző babakocsival együtt.
Cs.

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok!

Jutka!

Örülök hogy a dokinak sikerült megnyugtatnia. Nálunk ugye annyiban volt más a helyzet hogy 10 mm felett volt a ciszta , mindkettő, de végülis nekünk is mindne doki és a sotés Uh-os is azt mondta hogy majd felszívódik, de bennem ott motoszkált az a 3,5% :oops: Szóval tényleg a magam megnyugtatására vállatam az amniot, mert amilyen parázós vagyok novemberig ezen gondolkodtam volna :oops: De én is ezért bíztam és bízom a jó eredményben mert szép hosszú combcsontja van és nekem is 1 héttel nagyobb a koránál.

Cuccok: Én már felmérést végeztem. Kiválogattam a lányos rucikat amiket nem tudunk hazsnálni. Kaptunk is kölcsön fiúsokat szóval ruci nem kell nagyon, egy db új rugit vettem, amiben haza akarom hozni. Meg még veszek egy bundazsákot valószínű, mert csak egy overálunk van de az macerás volt nagyon üvöltött ha kezét lábát húztuk bele, ezért most zsákot akarok,amit csak ráteszek, aztán ha megyünk az oviba a tesóért akkor csak lecipzározom és kész, fel sem ébred.

Hordozónk az nekünk sincs, mert egy használt régi volt, amit tovább adtunk, most van egy kerekes nannia hordozónk, mert azzal akarok az oviba bkv-zni eleinte a kicsivel a nagyért...de az mint autósülés elég gyenge márka, szóval nem tudom, pedig van szuper autós talpa is csak bele kell pattintani az ülést, de azért lehet hogy veszk egy külön hordozót a kocsiba, vagy kölcsön kapunk egy gracot.

Azon kívül nekünk is leamortizálódott a pelenkázó lap, de azt is egyet kaptunk, lehet még eg merev aljút veszek lentre.

A lepedőink tűntek el...

Ja, meg kipurcant a bébiőrzőnk, azt venni kéne, és a légzésfigyelőnket sem tudom hogy vissza kapom e mert kölcsönadtam, de lehet ennyi év alatt már nem si jó, majd rákérdezek már...

Kiságy, pelenkázó szekrény apósnál van, majd elhozzuk már. Ágynemű maradt Emmáról bőven.

Ilyen forgó kütyünk nincs, de Emmát nem is érdekelte, nem tudom vegyek e. Olyan játszóhídunk is régi fajat van, azóta sokkal jobbak vannak, na de akkor mi legyen a régivel...szóval nem tudom. Cumisüveget veszek párat mert azok tropák, ja meg partedlit mert azok is nagyon nyúzottak. Ilyesmik. igazából a légzésfigyelő, bébiőr a nagyobb összeg. Ja, meg rendeltem már egy baby annabell babát a lánynak, azt hozza majd a kistesó :lol: :lol: :lol:

Fürdőruha: Rám mrámjött még múlt héten a régi. igaz ,mellben kicsit szűkösne, de azért elment 8)

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Lafie!Szerintem semmi baj,ha nincs még semmitek.Ha Lizi cuccai nem lennének nekünk sem lenne semmi még.De amint írtam a csajnak is 2 hónappal a szülés előtt vásároltunk be 1 nap alatt mindent a Megatoys-ba annak idején ami a Soroksárin volt!Most sem fogom elkapkodni,bár most leginkább ruhácskák kellenek.Illetve a babakocsit szerelőhöz kell vinni,mert folyton befogott nagyobb gödrökben a fék a végén,aztán el is tettük!
Nekem a dec.1.-e maradjon,az a rendes dátum,a prof is azt mondta,legfeljebb óriásbébi lesz :lol: Igaz Lizi is mindig 1-2 héttel nagyobb volt,végül 3620gr.-al született.

Syle,gyere sokat,üdv. közöttünk!Nyugi,én nem mostanában regisztráltam,de amint látszik béna vagyok 1-2 dologhoz.Evvan.

Szirom,köszi a dícséretet :oops: .Balatonlellén voltunk.Egyébként most először voltunka Balcsin 3-asban,előtte is csak 1x Keszthelyen,de az nem tettszett.Lelle nagyon jó hely,igazi gyerekparadicsom.

Csikken!Nagyon szuperek az ülések,kis gazdájuk is édike!

Én vettem fürdőrucit,mert a tavalyi felsője kicsi.De nem kismami fürdőruha,síma bikini amit a képen is láthattok!
Nekünk Meggy hordozónk van,még Lizinek vettük a Megatoysban kemény 9000 ft-ért.Ebben a szűkítő és a naptető,vagy mi a neve is benne volt.9 hónapos koráig volt jó.
Csajok,akinek még nincs babakocsija ajánlom olyat vegyen amiből ki lehet szedni a huzatokat és mosni,mert a miénkból nem lehet és szörnyű volt takarítani,szárítgatni.Ez már akkor érdekes mikor ki-be mászkál,eszik-iszik is benne!
Cumisüveget anno 1-et vettem Lizink,azóta is úgy van szűzen becsomagolva,remélem most sem kell majd.
aA fürdőzésről annyit,hogy a medencét nem ajánlják a kismamiknak,de a természetes vizet igen,persze nem a bányatavakat.Mert ugye azoknak van természetes tisztulása és nem is meleg tehát min. kórokozó van benne,azok pedig nem veszélyesek!Ezt több helyen olvastam!Szirom,nyugi én sem vagyok egy manökenalkat,de nem csak azok szaladgálnak a strandon :wink:
Manó,nekünk a Jézuska hozott Anabellt,Lizim imádja.Azt még nem tudom a tesó mit hoz,de valamit tuti. :wink:

Jutka
Kép[/
url]
Kép[/url]
lizoka09
 
 


Hahó!

Csikken! Most megnéztem az ikeás kiságyakat, megváltozott a méretük, a miénk még asszem 113x55 cm-es volt, most meg 124x66-osok, ha jól emlékszem. Szóval hogy ott kell venni matracot, az még mindig érvényes, de a méretük nagyobb lett.

Köszi a képet az ülésekről! Tetszenek! Meg Roli pasa is :lol:
Miksának Concord Trimax ülése van, ami elvileg 9-18-ig jó, utána vagy ülésmagasítóként üzemel az alja, vagy lehet hozzá venni másik háttámlát, és akkor jó 36 kg-ig, szóval végig. Mi akartunk venni hozzá mindenképpen támlát, én nem kockáztatok csak ülésmagasítóval. Viszont most elgondolkodtam, hogy lehet, hogy ha most veszünk hordozót, akkor egy év múlva Miksa kaphat egy teljes új ülést 36 kg-ig (32900), a kicsi átül az övébe, a hordozót meg eladjuk. A Concord hordozó 29900 (az olcsóbb), nem óccsó, a fene egye meg. Viszont nekünk meg a Concord jött be eddig. Most tegnap pedig a Be Safe tetszett nagyon, a Kenguruban láttam. Ezt még emésztem majd :wink:

Jutka! Mi az északi partra mgyünk, mert az uram horgászik, és mélyvízpárti, meg én is jobban szeretem az északi partot. A kölyöknek meg remélem mindegy :wink: Ide megyünk, itt is homokos a gyerekrész a strandon: http://www.abrahamhegy.hu/strand_hu.php

Fürdés: én direkt rákérdeztem a dokimnál, nem javasolta óvatosságból, hogy fürödjek a Balcsiban (meg semmiben). A tengerben lehetne, akartunk is menni, de oda meg az utazást nem javasolta, ha neadjisten történik valami, akkor jobb itthon lenni. Végülis igaza van. Csak baromira úsznék egyet a Balcsiban, főleg, hogy saját stég lesz a házhoz, amit béreltünk :wink: Mondjuk ott mély a víz, csak felnőttnek jó, meg ugye horgászni, szóval a gyereket a strandra kell vinni.

Manó! Jó, hogy mondod a bébiőrzőt, azt én is szeretnék. Miksánál nem volt, és hiányzott, meg ugye kertes ház, emeleti szoba stb...

Milyen az a kerekes hordozó?

Ti gondolkodtatok már azon, hogy hogy oldjátok meg, hogy a nagyot oviba vigyétek a kicsi mellett? Az uram legtöbször el tudja vinni Miksát reggel, de délben nekem kell érte menni, és ez novemberben, főleg a legelején, nem tudom, megoldható-e. Főleg, ha baromira hideg lesz, ugye pár hétig eleve nem javasolják,hogy rohangáljunk vele. Meg majd valahogy össze is kell hangolni őket, alvás, kaja stb...

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


sziasztok

Én is itt vagyok üdv az ujjaknak.
Festés van nálunk apával is összekptam na mindegy na most attól parázok hogy nehogy baja legyen a babának,mert a frissen festett lakásba alszom mert azt mondják nem jó ti hallotatok valamit erről?

Kép
Kép
eszter26
 
 


Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni hozzátok. Én dec 1-re vagyok kiírva, de az orvosom azt mondta, hogy nagyobb a baba és én is úgy gondolom, hogy november 29 inkább a mi dátumunk. Nekem tavaly a 10. hét körül volt már egy vetélésem, így most parázok minden ismeretlen jeltől. A babácskám már a 15. héttől jelezget minden nap, aminek nagyon örülök, így biztosan jól van.
Jutka még az is lehet, hogy a klinikán összefutunk úgy nézem hasonló időben szülünk. Egyébként ha jól sejtem az én orvosomnál voltál genetikai vizsgálaton. Én 23-án megyek hozzá, beszéltem a babácskámmal (talán fiú), hogy szépen fejlődjön, mert nemsokára megkukucskálom.

Legyen jó hétvégétek!
Vendég
 


Sziasztok én is szeretnék csatlakozni hozzátok.Mi a 23-dik hétben járunk és a János kórházban fogunk megszülettni.Ha minden igaz kislány lesz de mi voltunk hasfalon keresztül vettek magzatvizet.Az eredmény csak 26-án lesz meg.Ha érdekel valakit én már vásároltam,cumisüvegmelegitött 1500ft, fertötlenitögép 3000ft plusszban,kókuszmatrac 7000ft,kiságy 8000ft auchenban.
fricike
 
 


Üdv Babus31 és Fricike!
Fricike légyszi írd meg a szülés várható idejét, hogy fel tudjalak vinni a táblába! Köszi
Babus téged már felvittelek, csak nem akarom annyiszor felrakni a táblát, megvárom Fricikét az időponttal!
Vendég
 


Üdv Babus31 és Fricike!
Fricike légyszi írd meg a szülés várható idejét, hogy fel tudjalak vinni a táblába! Köszi
Babus téged már felvittelek, csak nem akarom annyiszor felrakni a táblát, megvárom Fricikét az időponttal!
Vendég
 


Sziasztok!
Üdv. az újaknak,tök jó,milyen sokan vagyunk már.Bár mostmár végképp nem tudom összerakni dolgokat :oops:
Szirom!Nekünk is Concord Trimaxunk van most,bár még1x nem vennék.Azért mert nagyon drág volt,és hasonlót lehet kapni jóval olcsóbban is!
Szép hely amit feltettél.Nekem nem sok időm volt keresgélni,mert apa csütörtökön este szólt,hogy péntek este mehetünk,keressek vmit.Ja,tegnap este volt a Magellánban a Balcsi vize kitűnő minőségű,viszont a Duna és a Tisza neméppen.Bocs ha láttátok.
Fogalmam sincs,hogy fogom Lizit oviba hordani,ha meglesz a Tesó.Mi szeptemberben kezdünk majd,nagyon várja már.Biciklivel nincs messze,de ha babakocsival megyünk,mire hazaérek,lassan mehetek vissza érte. :D Nembeszélve arról,mire 3-an elkészülünk...ajaj :shock:
Eszter hát attól függ mivel festetek,de szerintem nem túl jó ötlet rögtön ottaludni,csak párnapos szellőztetés után.Én nem mernék.
Babus!Én a Szabó profnál voltam csütörtökön!Nagyon okos embernek tűnik és rettentő türelmesnek.Te nála szülsz majd?Én azt hittem ő csak genetikus.Mondjuk,most hallottam róla 1-ször életemben..Én is dec.1.-re vagyok kiírva,beszéljük már meg,szüljünk egyidőben :wink: Egyébként kedden a Sikovanyeczhez megyek,először a Vincze Emőkéhez,majd a Nyirati Ildikóhoz jártam.Sikót még nem ismerem!Te szegedi vagy?Én is parázom sokat,mivel lombik a baba,meg a lányom sem 1xűen jött össze.Sokat görcsölgetek,ami marhára idegesít!Nekem is a 15.héten mozdult meg a pocaklakó!
Fricike!Neked miért kellett az amnió?
Na eldugulok,szép napot mindenkinek!Hogy bírjátok ezt a hőséget?

Jutka
Kép[/
url]
Kép[/url]
lizoka09
 
 


Lafie szia.Én ahogy számoltam kb november 15 körül de még nem irtak ki. Amugy ez lesz a harmadik babánk.Amniót azért kellett venni mert előtte magas volt a vérnyomásom és pajzsmirigymütétem volt. De nekem is találtak a kicsi fején egy eret ami nem tetszet,habár az AFP 100%-os volt azt mondták vállalnák és a dokim is ezt mondta. Bodzi te kihez jársz a Jánosba. Na sziasztok majd este még irok.
fricike
 
 


Kép
Vendég
 


Sziasztok lányok!Látom mindenki pihizik.Hogy birjátok a meleget?Én már kész vagyok töle,és mi lesz még holnaptol :( Holnap megyek fodrászhoz,kiváncsi vagyok mi lesz a frizkombol mire haza érek! :wink: Igaz nincs messze a fodrász,meg kocsival megyek de hát ez nem jelent semmit,ültö helyembe is szakad rolam a viz,"itthon".További jo pihizést mindenkinek.Pocak simi.Üdv az ujjaknak!! :D

Kép
szoszke35
Zsámbok
 
 


Sziasztok!

Én iszonyatosan szenvedek a melegtől, így ma elmenekültünk itthonról anyukámékhoz, ott 5 fokkal hüsíbb van, mint itt a 2. emeleten. Ennél rosszabbul csak a hideg frontot viselem, nem gondoltam volna, hogy a terhesség még ezt is kihozza belőlem.
Köszi Lafie, hogy betettél a táblába.
Jutka stimmel a dolog a profhoz járok a terhesség eleje óta. Én úgy tudom, hogy délelőtt a klinikán van délután pedig a genetikán. Engem és persze a babót is minden hónapban alaposan megvizsgál ultrahanggal és a párom is bent van mindig a vizsgálaton. A Te orvosodról viszont nem hallottam még semmit.
Én sem vagyok szegedi, de az a 20km manapság már nem jelent semmit. Megbeszélhetjük, hogy együtt szülünk, persze ha a gyerkőcök is úgy gondolják.
Képzeljétek iszonyatosan ég a gyomrom és rájöttem, hogy valószínűleg a túrótól. Nektek is volt már ilyen, vagy ez még korai?
Szöszke milyen frizut csináltatsz?

Babus
Vendég
 


Köszi Lafie hogy betettél a táblázatba, bocsi a nevet felejtettem el megmondani ha minden igaz Bodza Kamilla lesz!Ez a meleg szerintem még azt is megviseli aki nem terhes.Szöszke 35 én jól jártam mert a lányom a fodrász igy mindig háznál van.Na jó éjt mindenkinek!
fricike
 
 


Jo reggelt lányok!Hogy telt az éjszakátok?Az enyém nagyon sz...ul egész éjjel forgolottam,szerintem soha nem lesz hétvége, mikor jön a frissitö hidegecske. :shock: Babus,meliroztatni szeretnék,mert a sima szöke már uncsi :) Fricike,az Én nagy lányom is fodrásznak tanul :D ,de még várni kell 1 kicsit még a keze alá merek menni :lol: Eszter,Szirom,Mano,Csikken,Mokuska,merre jártok??Bocsi ha valakit kihagytam,de már egyre többen vagyunk :D Fodrász után jelentkezem,elmesélem mi maradt a frizkombol mire hazaértem :roll:

Kép
szoszke35
Zsámbok
 
 


Jóreggelt lányok!

Üdv. az újaknak! Gyarapszunk... :D

Én is nagyon nehezem viselem a meleget, pláne abban a tudatban, hogy a 2 éves keresztfiam az anyukájával (aki a barátnőm, és decemberre várja a 3. babáját) nálunk töltenek egy hetet Budapestről, és most épp a strandon vannak. Még jó időt is fogtak ki! :wink: A legnagyobb gyerek, aki 7 éves most kezdett egy úszástábort, és első nap kikísérték. Sajna én dolgozok, de már csak júli végéig. Azért valamelyik nap 4 után kimegyek utánuk. Csak annyi ellenvélemény van a medencében fürdésről, hogy nem hiszem, hogy bemerészkedek.

Szirom, nekem amúgy van egy Calzedoniás 2 részes fürdőruhám, amit még a júniusi nászútunk előtt vettem a West End-ben. (Itt Nyíregyházán sajnos nincs Calzedonia.) Nekem nagyon tetszik, az alsó rész lehajthatós, de csak pár cm-rel, nem az a széles másik fajta, így úgy tippelem, hogy jövőre is jó lesz, lehajtva is jól néz ki. Ja, és kifordíthatós, két színű (narancs, sárga).

Jutka, nagyon aranyosak vagytok a képen, és a kislányodat nézve örülök, hogy nekem is a Lizi név tetszik! :wink: Már a párom is megbarátkozott vele. Neki jobban tetszenek a hagyományosabb nevek. Ahogy elnézem, ez másnál is így van, a pasik már csak ilyenek... Pedig ettől sokkal cifrább nevek is vannak. :D
Jut eszembe, én két Samuról is hallottam a közelmúltban. Tényleg kezdik felkapni. Nekem a Soma jobban tetszik.

Na, jó hosszú lettem, látszik, hogy nem működik a rendszerünk a munkahelyen, amiben dolgozni kellene. Így pláne bánom, hogy nem a strandon ülök. Viszont a szabijaimat feléltem már az esküvő+nászúttal, meg már síelni is voltunk februárban, ami szép emlék, mert onnan tértünk már haza hármasban. Látszik, hogy az idén nem sok hó esett... :wink:

Mindenkinek további szép napot, és aki teheti hűsöljön, aki nem, annak marad az ásványvíz, mint nekem. :D

Drienn

Kép
drienn77
 
 


sziasztok!

Lafie,
a dátum tökéletes :)

Fricike,
Lindtner főorvoshoz járok. Te?

Lányok,
én sem bírom ezt a meleget.
Egész éjjel alig aludtam valamit. Tetőtérben lakunk, ez még csak fokozza a szenvedéseket :)

Ja azt akartam még, hogy minden nagyobb tesó nagyon aranyos a képeken :)
Úgy látom elég sok a tapasztalt anyuka a topicban, legalább lesz kitől kérdezgetni.

Kép
bodzi
 
 


Sziasztok lányok!Megjöttem,igaz már rég de még gyorsan megföztem.A frizkomnak jo szine lett,de nem bongyoritottam meg ilyesmi, mert ebbe a nagy melegbe ugy se tartott volna sokáig :roll: Most megyek kajolok valamit mert még nem ettem ma semmit,és a mano már sztrájkol :D Mindenkinek jo étvágyat!Pihizetek,aki dolgozik annak kitartást :wink: du.majd jövök :wink:

Kép
szoszke35
Zsámbok
 
 


Hahó!

Ideértem én is :wink: Jó sokan lettünk, alig bírom követni az eseményeket :lol:

Látom, nem bírjátok a meleget, én meg olyan, de olyan jól vagyok, érzem én, hogy nagyon meleg van, de mégis jólesik. És elmentek a frontok, nem fulladok, mint a hidegfrontnál. A gyerek miatt meg nem kell izgulni, hogy megfázik pancsolás közben :wink: Illetve kicsit azért így is figyelnem kell, mert bent meg hűvös van, aztán az elég nagy váltás.

Szöszke! Fotó a frizkóról? :lol:

Drienn! Én a 2 részes fürdőruhát nem vállalom be :oops: Annál több a súlyfeleslegem :oops: :wink:
Az alsó két sorban lévő egyberészeseket nézegettem:

http://www.brendon.hu/ProductSearch/bro ... rdmenu=263

Csak elég drágák, nekem meg valszeg ez az uccsó terhességem... Viszont valamiben le kell vinni a kölket a strandra... Látom, hogy vannak olcsóbbak is, de azok nem kosarasok, nekem meg kell a D- vagy az E-kosár :roll:

Fricike! Jó a Bodza Kamilla! :wink:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom,frizkorol majd ha nem lesz ilyen meleg lesz foto,addig kár lenne csinálni bármit is,most per pill.csak a szine változott :wink: Jo neked hogy birod a meleget,legalább Te nem szenvedsz :wink:

Kép
szoszke35
Zsámbok
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: