Új privát üzeneted érkezett!

Kép ma este.[/img]

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Jó reggelt!
Gabi baba:nagyon-nagyon ügyes vagy,írigylem az ilyen kézügyességet!!!Ja és csini is vagy,és hogy 8 éves fiad van..ki hinné!

KépKép
vicuska
 
 


Ma a kislányommal álmodtam(gyönyörű,törékeny baba volt),hogy megsértőtdek a csalágtagok mert nem engedtem,hogy dajkálják őt,ő pedig szavakat mondott-újszülötten- nekem!
És végre jól aludtam!

KépKép
vicuska
 
 

 
 

Sziasztok! :lol:

Bacivi,Rekanna nagyon édik a babák! :D
Gabi baba csini vagy.
Ma reggel ráálltam a mérlegre,de nem kellett volna. Mondtam is a páromnak,hogy elromlott! :lol: 12 kg +-nál tartok. Remélem már több nem is jön fel.

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Vicuska: Mar azt hittem, defektes vagyok, ugyanis en nem egyszer almodtam, hogy az ujonnan megszuletett kislanyom beszel nekunk, igazabol magyaraz... Kicsit remiszto is volt...De most megnyugodtam, mas is almmodik ilyet. Huhh.

Kép
Kép
-macsek-
 
 


Én is álmodtam már ilyet,álmoskönyv szerint meg kell jegyezni,mit mond neked!Valaki,aki már babázik,le is irta,hogy bejött neki a születés dátuma.Jó,jó,ez csak érdekesség.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Sziasztok !

Gabi baba
igazán helyes kis pocakod van :wink:

Lányok, így a finishben, mint én...
Én ma valahogy nagyon vacakul érzem magam... Rossz a hangulatom, a gyomrom, mint egy kő, és minden idegesít... Nincs kedvem semmihez...
Van/volt nektek is ilyen mostanában?
Vagy csak ez a moslék idő babrált így ki velem ? :roll:

Táppénz
Valaki írta (bocsi, hogy nem keresem vissza), hogy nem kapott egy jó ideje táppénzt...
Én is itthon vagyok november közepe óta, szorgalmasan adogatom le a papírokat, de még mindig nem jött pénz... azért ez bosszantó... még szerencse hogy a párom dolgozik... mert mi lakáshitelt fizetünk keményen... :evil:

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


dojika!

én nem vagyok a finisben,de tegnap tök hányingerem volt,fájt a fejem,a hasam,leszakadt a derekam,éjjel félig ülve aludtam,ki ne jöjjön a vacsi.Most meg hála az égnek minden rendben.Párom szerint az idő miazz,pedig sosem éreztem meg.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Hello Lányok!

SOS tanács kellene. holnap megyünk vásárőlni és szeretnék olyan cumisüveget venni amit nagyon kell szívni hogy jöjjön belőle valami. Most Aventos van, de szerintem ebből is nagyon jön, és kedves kis Bálintom, habzsolhám, így sok levegőt nyel és néha félre nyel... szóval ha valaki tudna valamit ajánlani azt megköszönném. :wink:

SZép napot Mindenkinek! :lol:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Gabi baba
Csini vagy..figyi..ezekete Te festetted a falra??Annyira jók..én is nézegettem a neten már találtam is egy lányt aki csinál ilyen dekorációkat,(én sajna ultrabéna vagyok kézügyességileg)..de sajna csak 1et a többi nem tetszik...szóval nem akarod megcsinálni szabadidődben a mienket is????????????:lol: :lol: :lol: :oops:


ja és ma ünnepnap van lányok...VÉGRE A BŰVÖS 3ASSAL KEZDŐDNEK A HETEIM SZÁMAI!!!!!!!!!!!!!
Már olyan rég vártam ezt!!! :D

Táppénz..
a legelsőre nagyon sokat kell várni,de utána pontosan jön!!!Én szept1 óta vok táppénzen és novemberben kaptam meg az elsőt!!!de azóta jön 3hetente..szóval pótolják magukat,ki kell várni az elejét sajna!!!

Kép
nikky
 
 


Gabibaba: nagyon ügyes vagy! Mindig is irígykedtem aki maga meg tud csinálni ilyen dolgokat! Ja, és nagyon csinos vagy! Szerintem nem nagy a pocakod, bár igazából még csak most jön a java! :wink:

Boszibaba: ne foglalkozz a kilókkal, egyébkén ilyenkor már nem nagyon jönnek fel új kilók... mindegy úgy is le fogod adni!

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


r.zsana.

nem tudom,mi a neve,de a tescoban 2000ft körül van egy anatómiai cumisüveg,amin van egy plusz szelep is.Szerintem az tök jó.valami 4 betüs a neve.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


jó reggelt lányok, hát megint jócskán kellett olvasnom utánatok :D

dojika! És a többiek akik a táppénzt várják...várjátok csak türelemmel! Én augusztus végén jöttem el betegszabira és az első pénzt valahogy november és december tájékán kaptam...azóta se kapom normálisan, sose lehet tudni, hogy mikor kapok, azt meg pláne nem hogy mennyit...ahogy nekik tetszik...én eddig még nem kaptam két egyforma összeget! :shock:
Szóval kitartás, várjatok csak (én se tudom mit tennék ha férjem nem keresne annyit, hogy kijőjjünk belőle...bár mostanság így elég nehezen, de még nem haltunk éhen...bár a tb-től aztán éhen is halhatnánk...őket aztán nem érdekli...! :twisted: )

front:
Én is elég xarul voltam tegnap, sehogy se volt jó, minden fájt és nyügi volt, de ez tuti az időjárás, és multkor amikor mondták, hogy kettős front van, akkor is ugyanilyen voltam...a babák sokszor érzékenyek rá!

Nekem is beszélt már álmomba a lányom velem, bár nem emlékszem mit mondott, de azt tudom, hogy nagyon fura álmaim vannak, és akárhányszor szülök mindig hétfőn szülök...majd meglássuk... De a legfurább álmom az volt, amikor éreztem, hogy az oldalamba van a kis keze, odanyultam, hogy megsimogassam, erre kinyult és megfogta az ujjamat (tipikusan egy ujjat ahogy a babák szokták) :shock: para volt, fura volt, de nagyon jó érzés volt a kis bőrét tapintani... :lol:

Gabi baba, nagyon kis szép kuckót csináltatok neki, irigylem a kézügyességed :) csini vagy...és az a szörny mögötted... :shock: ...mekkora az a plüss figura? :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Fenix nagyon édesek a kis rucik, hát halál vagány lesz benne...:)

Rekanna, bacivi, nagyon édesek a babócák :)

És köszönöm szépen a hozzászólást a szülés, betét, magzatvíz és hasonló témákba, igy egy kicsit világosabb :)

Bár ne aggódjatok, szerintem egy két órán belül jövök a következő hülye kérdésemmel :D

Ja és egy kérdés a mamikhoz...a4d felvételek mennyiben hasonlítanak a babókra? Tehát ilyenre számítottatok a képek alapján, vagy változtak sokat, meg nem egészen olyan, vagy igen? Szóval kicsit összevissza kérdés lett, de remélem értitek :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


akíra írta:Ja és egy kérdés a mamikhoz...a4d felvételek mennyiben hasonlítanak a babókra? Tehát ilyenre számítottatok a képek alapján, vagy változtak sokat, meg nem egészen olyan, vagy igen? Szóval kicsit összevissza kérdés lett, de remélem értitek :lol:


Nekünk majdnem teljesen olyan lett Mátécska, mint a képeken, csak kicsit kigömbölyödött a szülésig :wink:
Bár elég ráncoska volt még újszülöttnek :lol:

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Sziasztok!

Szerdán voltunk 4d-es és nagyon aranyosnak láttuk a kislányunkat.
Mindjárt fel is teszem a képét!
Az orvos 1-2 héttel fejlettebbnek látta a koránál.
Remélem mindenki jól van! Én jól vagyok, csak éppen a festés zajlik, és nem nagyon van időm irogatni, de olvasni azért be-bekukkantok hozzátok!

Ancsa

Ja, és Nonóka:
Kép

Kép

Kép
ancsa800418
 
 


Azt hiszem rossz képen csatoltam, végül is itt is rajta van Nonóka, de teszek fel újat.

Ancsa Kép

Kép

Kép
ancsa800418
 
 


Sziasztok!

Csak bekukkantottam egy pár percre hogy kivel mi van, de már megyek is mert ágyba lettem parancsolva!Ma reggel voltam dokinál, összeszedtem egy jó kis vírust!Így hát marad a pihenés, a sok tea meg a gyógyszerek!!!


Mindenki vigyázzon magára!!


UI:Majd ha jobban leszek jövök megint!


Pussz mindenkinek!
Vendég
 


ja, és gratulálok minden 30. hetét betöltöttnek. Nekem ebben az időszakban a tudatommal volt a legnehezebb megbírkózni... ilyenkor olyan türelmetlen már az ember! Már úgy a kezébe fogná a Manókáját!
Kitartás! Már nincs sok hátra. Innen lehet vissza számolni... :wink:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Zsana!

nekünk vasárnap lesz 100 nap hátra,és a fiam már kikészitette az asztalra a papircentit,meg az ollót!

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


dicamama, akkor pihenj nagyon sokat és vigyázz magadra! Saok gyümölcs, meg vitamin és tea! Aztán gyere ha meggyógyultál!

ancsa, nagyon édes a kis drága a képen, és te meg csini vagy, szép hasid van már :)

dojika, nem tennél fel egy képet Mátéról?
Egy olyat amikor még a pociba volt, egy ujszülöttet és egy mostanit? :D
Tudom sokat kérek, de olyan jó összehasonlítani!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Papircenti és olló...honnan is olyan ismerős ez nekem?... :roll:
Ja persze, hát nekem is ott van a hűtőn és amikor már csak 100 nap volt hátra mi is elkezdtük vágni :lol:
Hát hogy nem csak nekem jut ez eszembe :D
Nagyon jó érzés, hogy már "csak egy méter választ el attől hogy lássuk" és most már csak 24cm :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok! :D

Gabibaba:
Hát ez a babasarok valami tünemény! :D Nagyon ügyi vagy!! Egész biztosan tök jól érzi majd magát benne a kicsi manód,jó látni,hogy ilyen szeretettel készülsz! :D :D
A pocakod is szépen alakul! Az a szörny tényleg ekkora a háttérben?? Te jó ég,nem az a kicsi fajta!

Látom,szépen alakulnak a pocik,lányok! :lol: :lol:

Niki:
GRATULÁLOK a 30. héthez!!!!
Igen,ZSANA,,tök jól megfogalmaztad... :roll:


Ja,és BACILIVI:
Tegnap elfelejtettem írni,hogy valami ENNIVALÓ kis csajotok van! Főleg a másik topicon,azon az apának felvett pulcsiban!! Hát nem csodálom,hogy oda van érte az apukája (is..) :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Ja, és valaki kérdezte a málnalevél teát...én a 36.megkezdett héten kezdtem el inni, nem a betöltött 36.héten, mert beszéltem a dokimmal és azt mondta nyugodtan kezdjem el inni, az csak jól jöhet, főleg ha kicsit előbb akar kijönni :)
Szóval én már majdnem két hete iszom (multhét hétfő óta)
Szóval szerintem kérdezd meg a dokidat, mert nagyon sok fajta vélemény kering az interneten, ugyhogy én a dokimba bíztam :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Zsana: Köszi a válaszod!

Akira és akiket érint:
A táppénzes papírért nem kell fizetni a háziorvosnál a vizitdíjat. Ez biztos, én pont tegnap voltam érte!
Febr. 1-től vagyok táppénzen, kíváncsi vagyok, mikor jön meg az első. A munkahelyem tb-kifizető hely, úgyhogy reménykedem!

Még egy pár info: Korábban valaki írta, hogy 30 napos házassági anyakönyvi kivonatot kértek tőle. Nincs félreértés? Mert a Péterfyben 300 napnál nem régebbit kérnek. Ez tuti! Van erre valami szabály vagy kórházfüggő? Csak azért, mert a 30 naposat irreálisnak találom, hiszen egy baba simán jöhet akár 6 héttel is előbb! Én egyébként múlt héten voltam a papírért, illetékmentes.
A másik, nem tudom, tudtátok-e (azokat érinti, akik táppénzen vannak), hogy azon a napon, amint felvesznek a kórházba, értesíteni kell telefonon a háziorvost, mert attól a naptól a kórház ad táppénzes papírt, amíg bent van a kismama, utána pedig kezdődhet a GYÁS, de azt nem tudom pontosan, hogy kell intézni, majd megkérdezem a háziorvost. A lényeg, hogy azonnal fel kell hívni a kórházból a háziorvost! ez fontos!

A sorban állásról utoljára: Babzsák: én sem akarok mindig mindenhol előrefurakodni, bírom a sorban állást, de szerintem kórházban, rendelőben veszélyes! Ezeken a helyeken kellene mindenképpen előre venni a kismamákat, mert a tömény baktériumfürdő nagyobb kockázatot jelent a babának! Erre mindenképpen ki kellene találni valamit! A háziorvom nagyo rendes, van egy kis oldalajtó a rendelőjén, és mondta, hogy mindig ott kopogjak be, beenged egy kis külön szobába, és beszól, ha végzett az aktuális beteggel.

A csontjaim nekem is szoktak fájni, főleg reggel a combom, derekam, forgóm.

Tegnap kaptam anyukámtól egy hastartó övet (Baby Belt, Anita), mikor felpróbáltam, nagyon jó volt, érezhetően más lett a tartásom, tartotta a hasamat. De még nem hordtam, mert este kimostam. Majd megírom a tapasztalataimat.

Hétfőn hozzák a kiságyat, már alig várom! Szombaton megyünk matracot nézni. Azt hallottam, hogy a Novetex kókuszmatrac nagyon jó. (latexált). Igaz, hogy drága, de a család is besegít. A márkaboltban vesszük meg valószínűleg, ott kb. 2000 Ft-tal olcsóbb, mint a Brendonban.

Tegnap elkezdtem pár dolgot bepakolni a kórházi csomagba. Egy sporttáskát jelöltem ki erre a célra. Túl optimista voltam? Bőrönd kellene?

Kép
Vendég
 


Barbamami: Te se tudsz véletlenül olyan cumisüveget amit nagyon kell szívni, hogy jöjjön belőle valam?

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Edi5: ha csomagolsz javaslom, hogy csinálj egy külön kis csomagot amit a szülőszobára viszel. Nekem nagyon hasznos volt, hogy minden egy helyen volt ami kellhetett és nem kellett a börőndbe kutakodni. (ez egy kis táska lehet)
Novotex matracunk van nekünk is csak szivacs. Ez is antiallergén és jólk szellőzik. Szerintem nagyon jó és csak 2500 Ft.ba került. Mekkora a kiságyatok? Átalakítható lesz? Mert szerintem csak akkor éri meg kókusz matracot venni. 60x120-t nem nagyon mert a kiságyat max 1-1,5 éves koráig használja... utána úgy is veszel egy heverő félét neki. Mi inkább oda veszünk valami szupi matracot végül is azt hosszú ideig fogja használna. Persze ez szubjektív vélemény... :wink:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Zsana:

Megmondom őszintén,hogy nem..,azért nem is írtam semmit erre a témára. A lányommal csak tök egyszerű üvegeink voltak,de csak teát.. ivott belőle. A Petivel vettünk egy olyat a corában (sajnos nem tudom,mi a neve),ami többfunkciós. Nem volt olcsó,de szuper. Cumisüveg,aztán szopókás,aztán kemény kihajtható szopókája is van, meg szívószálas, és végül pohárként is lehet használni. De persze ez is csak olyan szempontból jó,hogy igyon belőle,nem tápszernek való. Szerintem a Brendonban,vagy Megatoys-ban kéne körülnézni,mert ott tanácsot is tudnak adni,és a választék is nagyobb.. :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


edi, hát nem tudom, hogy mennyire voltál optimista, énnekem alig fért be egy hatalmas sprottáskába, és még van egy két dolog amit be kell majd raknom, ugyhogy az meg egy kisebb sporttáskábamegy majd :D
A házassági anyakönyvi kivonatot igen, korháza vállogatja, nálunk 30 napnál nem régebbi kell, ugyhogy mi 14.én voltunk beszerezni egyet, ha késik, akkor ujjat kell beszerezni...
Ha meg előbb jön valakinek akinek még nincs meg akkor meg a férj elmegy és beszerez egyet...ha aznap nincs ott amikor szülsz az nem gáz, csak legyen meg míg bent vagy, az anyakönyvezés miatt!
De egyébként nagy hülyeségnek tartom, mert hát aki meg nem házas annak meg csak apasági nyilatkozat kell, ott meg mindegy, hogy mikori, nem kell, hogy 30 napnál ne régebbi legyen, és a másik meg hogy ha valaki házas volt, de elvált és ez a baby már az új pasitól van, de nem a férje akkor is kell ugye apasági, mert különben az előző férj nevére kerül a gyerek...na de akkor ez már milyen? Ha elváltál akkor ráirják a volt férjed nevére, de ha nem akkor meg nem irják rá a törvényes férjed nevére... :evil:
Mekkora marhaság...már bocsánat, de kiborító...

Örüljön akinek a 300 napnál nem régebbit elfogadják...

KépKép
KépKép
akíra
 
 


akíra írta:A házassági anyakönyvi kivonatot igen, korháza vállogatja, nálunk 30 napnál nem régebbi kell, ugyhogy mi 14.én voltunk beszerezni egyet, ha késik, akkor ujjat kell beszerezni...


érdekes, a papír amit én kaptam a kórházban, az 300 napnál nem régebbit ír ... :roll:
nekünk január eleji van...

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


akíra írta:Ja, és valaki kérdezte a málnalevél teát...én a 36.megkezdett héten kezdtem el inni, nem a betöltött 36.héten, mert beszéltem a dokimmal és azt mondta nyugodtan kezdjem el inni, az csak jól jöhet, főleg ha kicsit előbb akar kijönni :)
Szóval én már majdnem két hete iszom (multhét hétfő óta)
Szóval szerintem kérdezd meg a dokidat, mert nagyon sok fajta vélemény kering az interneten, ugyhogy én a dokimba bíztam :)


én Mátéval ittam, de nem nagyon éreztem hatását :(
most viszont homeopátiás bogyókkal készülünk, a szülésznőmmel közösen...
Ebben jobban bízom, nálunk mindig beváltak a homeopátiás szerek, Máténak a régi lakhelyünkön direkt homeopata gyerekorvost kerestem és nagyon jó volt...

de szerintem mindenkinek az segít, amiben megbízik :wink:
kinek a tea, kinek a bogyó :)
Tegnap este volt egy jü erős keményedésem, Máté kérdezte mi bajom, mondtam neki, erre közölte: "vegyél be olyan gyógyító golyót" :lol:

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


zsana!
Én is azt ajánlanám, hogy a Brendonba vagy valami ilyen helyen vedd, mert most nézegettem a katalógust és ír több olyat is amit több méretbe és több folyási sebességgel kapható...szóval van ilyen a Brendonba több féle is ugyhogy én oda mennék a helyedbe...
De ide irok egy két példát amiről azt gondolom igy az ujság alapján, hogy jó lehet...

Bébé comfort-latex és szilikon etetőcumik-fogszabályzós és cseresznye alakú cumivéggel, standard vagy széles nyakméretű cumisüvegre, különböző folyási sebességgel, 2 és 3 darabos kiszerelésben

Canpol babies - szilikon etetőcumik bármely hagyományos nyakú cumisüveggel használhatóak, többféle méretben és folyási sebességgel

MAM ULTIvent cumisüvegek - Táplálás ami olyan mintha szoptatnád. Egyedülálló, szenszitív, kolikaellenes szeleprendszere garantálja az állandó levegőmentes tápanyagfelvételt, megelőzi a cumi összeesését és kiküszöböli a tejben a buborékképződést, habzást, széles nyakú, így könnyen meg lehet tölteni, közepes folyású az anyamell alakját formázó etetőcumival.

Tigex Air Control etetőcumik - az air control szelepnek köszönhetően a cumi nem lapul össze, kevesebb levegőt nyel a baba s ezzel megelőzhető a hasfájás, csuklás, szélgörcs melynek gyakori kiváltó oka levegőnyelés. Bármilyen standard nyakméretű cumisüveggel használhatóak. Anyaga latex, szilikon .
Variábilisak, ugy kell a baba szájába tenni hogy a kívánt fokozatnak megfelelő szám vagy pont az orra felé essen: 1 (I) lassú folyású, 2 (II) közepes folyású, 3 (III) gyors folyás

Nah ezeket találtam, remélem tudtam valamit segíteni!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


dojika...hát nem tudom, akkor, tök jó hogy korházon belül is mást mondanak, mindegy, mi már kértünk újjat, ugyhogy legyen az jó nekik :D

Én is szedek bogyót is...van aki a teára sküszik, van aki a bogyókra, van aki mindkettőre, tehát én mindkettőt szedem, megadom a lehetőséget magamnak, hogy könnyebben menjen :D
Ha meg így is nehéz lesz, hát...akkor mérges leszek... :evil: ... :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


akíra írta:dojika...hát nem tudom, akkor, tök jó hogy korházon belül is mást mondanak, mindegy, mi már kértünk újjat, ugyhogy legyen az jó nekik :D


na azért ez nem ilyen egyszerű..
mi Szarvason kötöttünk házaságot, oda nem olyan egyszerű csak úgy elszaladni egy házasságiért... szóval, vagy lesznek szívesek egyértelmű tájékoztatást adni, vagy elfogadják ami van ...

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


dojika,hát mondjuk igen... akkor azt tudom ajánlani, hogy ha gondolod hívd fel a korházat, nekem megvan a száma ha gondolod megadom, és kérdezd meg ott mondjuk az igazgatóságot, annál konkrétabb infót ugyse mondanak...nekem a dokim is a 30napot mondta...szóval nem tudom...lehet ő tévedett, de jobb utánajárni... :roll:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra: köszönöm, hogy utánanéztél! Megnézem én is.

Tea és homeopátia: és mind a kettőt használtam. Nem tudom minek a hatására, de én nagyon szépen és gyorsan tágultam magamtól, mindenféle anyag nélkül... az is lehet, hogy én ilyen típus vagyok. 7 óra alatt lett meg Bálint, de ha a burokrepesztéstől számítom, akkor 3,5 óra alatt. Szóval lehet, hogy ezek a szerek is segítettek. Higgyetek benne és akkor biztosan használni isfog valamennyire.

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


házassági any. kiv: az az igazság hogy mindenhol másképp van. Azt hogy miért azt senki sem tudja. Nálunk 1 évnél nem régebbi kellett, de van ahol 30 napnál. Kórháza válogatja. Szerintem mindenki ott kérdezze meg ahol szülni fog.

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


majd megkérdezem a szülésznőmet...
csak tényleg az a vicces, hogy adnak egy papírt ahol 300 nap van, utána meg 30-at mondanak... :?

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Hallo lanyok gondoltam benezek hozzatok is gyorsan...
Szepek a pocok! :D Latom a hazassagi anyakonyvi kivonat a nagy tema, abban sajna nem tudok segiteni, itt mashogy van.

Zsana: en pont az Aventrol hallottam, hogy a legjobban hasonlit a termeszetes szoptatashoz. Meg is vettem egy kiis uveget aztan en is jol meglepodtem, hogy csak ugy omlik belole :twisted: Athina nem hajlando a szjaba venni a cumisuveget, amikor tegnap ejjel nagyon orditott akartam neki anizsteat adni, de mindig kikopte a cumit. Maradt a pocakmasszazs...

En a Nuby-rol hallottam, hogy van nagyon jo anatomiai cumisuveguk. De azt meg nem probaltam.[/u]

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Zsana
Gondolod hogy az Aventos üveggel van a baj? Én 2 hetes korától ezt használtam a fiamnak, sohasem fájt a hasa. Nem tudom, de az egyes cumival szerintem elég nehéz a tápot szívni. ( Egyes számú cumival eteted? Ezt elméletileg teához ajánlják és atáphoz a kettest. Én egyessel etettem) Én is kipróbáltam töbfélét is, pl:mam. Nekem abszolút nem jött be, a cumi mindíg összepréselődött, nem jött a tej, csak ha kivettem a szájából és megvártam míg újra levegős lesz. nem beszélve arról, hogy ez ilyen alul-felül letekerhetős a könnyű tisztítás érdekében. Igen, csak sajnos nekem állandóan folyt alul, felül a csavaróknál. Egy hétig használtam, aztán elegem lett belőle. Volt még vagy kettő fajta amiket ajándákba kaptunk, de egyik sem volt jobb az aventosnál. Nekem az jött be a legjobban. De azért ha találsz olyat ami szerinted jobb, akkor írdd meg !!

berzkat
 
 


Jó, hogy ide is benézel néha pannica, remélem jól vagytok :)
Ha lesz időd tegyél fel még képeket a kis Athina-ról :) Olyan cuki baba!

Nem tudom lányok ti hogy vagytok a házimunkával, de én régen kitakarítottam az egész lakást, fürdőstöl wc-stöl mindent egy huzamba, simán belefért egy napba, most meg, örülök, ha egy hét alatt kitakarítom...
Komolyan tervet készítek, beosztom a napom, hogy mikor pihenek, mikor takarítok, és így sikerül kitakarítanom mindent, de komolyan minden napra van valami, míg régen sokkal többet tudtam pihenni mert egyszerre megcsináltam...
Nálatok ez hogy van? Vagy egyedül nekem vannak ilyen nehézségeim? :shock:
(arról nem is beszélek, hogy a kádat ki se tudom takarítani, avval megvárom a férjem, mert nem bírok behajolni a hasamtól...)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Ancsa! Reg voltal mar felenk! Annyira jo a kicsi arca ezen a felvetelen, teljesen el vagyok varazsolva.

Mi ma ilyeneket vettunk a babaszoba falara. Kb 20 centisek, 2 retegu ontapado habszivacs.
Kép

Sajna az en kezugyessegem nem olyan jo, mint Gabie, szoval marad a kesz cuccok kozott valogatas.

30-as leszek holnaptol mar en is, en is!!! :!: :lol:

Kép
Kép
-macsek-
 
 


Sziasztok..

Én a szülésznőm illetve az orvosom javaslatára fogom inni a málnalevélteát is-nekem picit hamarabb el kell kezdenem a lepényem miatt..34-35körül(márcsak 4hét!!!!! :lol: )illetve fogom szedni a bogyókat is..nemtudom a nevét de 27én találkozom velük akkor leírom..kiváncsi vagyok hányfajta ilyen homeopátiás bogyesz van..szerintetek többfajta??vagy csak 1??ha megerőszakolom magam sem jut eszembe..vmi nagyon fura nevű...

Akira
ne aggódj nem hiszem h egyedül lennél evvel..én sem tudom egyszerre kitakatírani már a lakást..mindennapra jut egy pici.. :lol:
a régen kitakarítottam egyszerre mondatod gondolom arra vonatkozik amikor nem voltál állapotos...

Én egyébként nem gondoltam volna hogy ez ennyire megviseli az embert...néha fel-fel gyaloglok edzés gyanánt..hát mondanom sem kell lihegek mintha egy marathont futottam volna.. :lol:
szóval hihetetlen hogy megviseli a szervezetet!!!

Jhaaaaj lányok ti hogy bírjátok ki az utlsó pár hetet..én már most annyira ráizgultam a szülés témára..asszem vissza kell vegyek m a végén Dóri miattam jön hamarabb..én már úgy érzem nem bírom tovább,annyira szeretném látni,magamhoz ölelni..stb!!
már nem is érdekel más...én vagyok egyedül avval a véleménnyel hogy túl hosszú ez a 40hét??

Kép
nikky
 
 


Húú Macsek ezek honnan vannak??Ilyet nem is láttam még???

Kép
nikky
 
 


Nikky: Itt Szegeden a Faktum bababolt arulja, de a termeken van egy honlapcim is: www.recontra.hu Van nagyobb is, kb 50 cm-es. Pl ilyen: Kép
Van nem Micimackos is. Nekem nagyon tetszenek, a bordurt nem nagyon szeretem, uncsi, nem is lesz, ezeket meg oda teszem, ugy varialom, ahogy csak akarom. Raadasul nagyon jopofa, mert 3D-s hatasu, alul van egy fekete habszivacslap (kb 2 mm vastag), es arrol domborodik ki a minta.

Kép
Kép
-macsek-
 
 


Kozben Gyanixi-t is kifaggattam sms-ben, azt irja, ma mar szeretett volna hazamenni, de kicsit besargult Reka, es mivel hetvegen nincs zarojelentes, varhatoan hetfon engedik csak haza.
Luisa-rol tud vki vmit?

Kép
Kép
-macsek-
 
 


nikky, nem vagy egyedül ne aggódj... :lol:
Én is kint akarom már, alig várom, nem bírom már ezt sokáig...:D
Néha én is ugy érzem, hogy jézusom, vissza kell vennem magamból, mert neki még bent a helye, de tényleg irtó sok ez a 40 hét :D
Bár ha 30 lenne, akkor már a 20.nál lennénk ilyen lázba szerintem :lol:
Szerintem ugy kell hozzáállni, hogy 42-44 hét, és akkor csak örül az ember, hogy jajj de jó előbb megszületett, és kimaradt ez a vége, amikor becsavarodik az ember :lol:
Bár tudom ezt nem lehet, de ugy kéne :D

A régen egyszerre kitakarítottam az még két hónappal ezelött is igaz volt, nekem igazán csak a 3. harmad a nehéz, elötte nagyon jó volt, sőt még most is sokan csak néznek, hogy mire nem vagyok képes ekkora hassal (földön kúszok a macskák játékai után, hajolgatok, kettesével veszem a lépcsőfokokat...stb.) de már rég nem bírok annyit mint akár két hónapja...sajnos...de remélem hamar visszajön a régi lendületem, nem bírom ezt a teszefoszaságot... :roll:

De egyébként, szerintem a 30.héttől már tényleg nehéz, csak számol vissza az ember és ez már kóros :lol:
Én a 100.nap óta vágom vissza a centit, meg most már azt mondogatom, hogy ha jövőhéten megszületik (37. betöltött hét) akkor is jókor jön, meg ilyenek...szóval, már én is csak ezen kattogok :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


húúú köszi..tök jó,elmegyek itthon a faktumba megnézem van-e??!!Nekem azért tetszik m egyrészt tudná tapogatni is..másrészt talán el lehet úgy távolítani hogy nem kell újra festeni...
köszi a tippet mégegyszer..
ja és gratulálok a 30.betöltött hetedhez is!!!mármint holnapra,de ez az 1 nap ide vagy oda.. :roll:

Kép
nikky
 
 


Pontma gondoltam én is Gyanixire, hogy mi lehet vele, hát szegényke, jó sokat van benn a korházba, már vagy egy hete megszült, nem?
Szegény, pont hétvégén is ott kell lennie...én nem tudom ki hogy van vele, de én max 2-3 napot akarok benn tölteni, és már ott se vagyok...

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Gyanixi hetfon reggel szult, es hat csaszar utan azert nem engednek ki 2-3 nap utan. Es ha sarga a kicsi, akkor meg O is a korhazban van sajnos alegjobb helyen. Szegenykem mar nagyon turelmetlen, de ha hetfon hazaengedik, szerintem mar rakja is fel a kepekt.

Kép
Kép
-macsek-
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: