Új privát üzeneted érkezett!

Szia Ind!

Nagyon jó, hogy ide találtál hozzánk, persze a hétvége egy kicsit mindig csöndesebb a család miatt.
Én diplomás ápoló vagyok, de a szülészet messze áll attól, amit én csinálok.
Keresgéltem dúla ügyben és a Születés.hu-n találtam róluk néhány dolgot, többek között a képzést is.
A férjed biztosan meg fogja érteni, ha ez Neked örömet okoz, hiszen egy kapcsolatban az is fontos, hogy mindenki megvalósíthassa a saját álmait.

Az Aviva engem is érdekelne!
Az NL-Cafe-é van egy doktornő, mindig nagyon kedvesen és elég hamar válaszol a kérdésekre, nekem a Maca Vibe-t ajánlotta, cickafarkot, homeopátiás dolgokat.

Egyébként van két nagy lányom az első házasságomból (15 és 10 évesek) a kicsi pedig a második házasságomból született.
A fogamzásgátló abbahagyása utáni hónapban azonnal megfogant.
Másfél éve nem szoptatok, de egy évvel a szoptatás abbahagyás után még volt tejem. Sajnos valószínűleg ezért nincs még baba.

Mi is már a szoptatás mellett elkezdtünk dolgozni a kistesón. Egymásnak nagyon ellentmondó tanácsokat kaptam. A védőnő szerint szoptathatok terhesen is, az orvosm pedig azt mondta, ha terhes lennék azonnal abba kell hagyni a szoptatást.
Hát a természet megoldotta, mert egy nagy náthánál Balázs abbahagyta a szopizást.
Szerettem volna sokáig szoptatni, így csak 9 hónapig sikerült, de az utolsó hetekben bármilyen kegyetlenül is hangzik tápszert is kapott, mert egyszerűen nem bírtam már tovább, hogy éjszakánként 10 percenként felkel.
Az első tápszeres éjszaka óta este 8-tól reggel 9-is alszik.
Mivel ő ekzemás még mindig tápszert kap tej helyett.

Jó emlékszem, hogy nem is menstruálsz a szülés óta?

Éva

Kép
balimama
 
 


Jól emlékszel. De sokan vannak, akiknel így is sikerült. Én lehet, pont nem, de még csak a 2 hónapban vagyunk.
lnd
 
 


Bocsi: én lehet, pont nem olyan vagyok.
lnd
 
 

 
 

hol lehet pontosan megtalálni ezt a doktornőt?
lnd
 
 


Ind!
Ne keseredj el, mindenre van megoldás!
Tudod, van aki már a 6 hét leteltével terhes lesz és végig szoptat, van, akinek egy picit nehezebben áll vissza a hormonrendszer.
A doktornő:
Nők Lapja Cafe - szakértők- szülész- nőgyógyász - dr Radványi Krisztina

Éva

Kép
balimama
 
 


Sziasztok!


lnd üdv közöttünk!

Lányok ma a hőm esett 1tizedett, az baj?

Ildikó! Ez van most a ferti oldalamon, mit jelent?
NEW: Earn 30 Free VIP Days for yourself and a friend Click Here for details about our new referral program.

IMPORTANT: Your VIP Trial expires in 14 days.
[Click Here] to keep your VIP Benefits without interruption.

Most nincs időm szótárazni. :(

Hétfőn jövök jobban, mert most végre apa is itthon van! :lol:

Köszike!

Puszika mindenkinek!!!
Vendég
 


Akkor a nlcafén be kell jelentkeznem és ott fog válaszolni az oldalon vagy mailben? Mindig válaszol? Ma már nem lehet több kérdést feltenni. Bocs, hogy ennyire analfabéta vagyok.
-Köszi
lnd
 
 


Ind!
Minden kérdés megjeleni az oldalon, de email értesítést is kapsz róla.
Nekem is korán reggel sikerült feltennem a kérdésemet. Gondolom csak napi néhányra tud válaszolni, ezért valahol meg kell húzni a határt. Viszont, ha sikerül feltenned a kérdést mindig válaszol rá.
Javaslom a hajnali órákat!

Krisztinka!
A fertiben Ildikó a szakértő. Az 1 tizedes hőesés viszont szerintem nem probléma. Én szoktam a fertin nézegetni a babás görbéket némelyik első ránézésre nem is tűnik babásnak,csak a végén a teszt miatt.

Éva

Kép
balimama
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukk, aztán szaladok is...

Ind, üdv köztünk! Örülök, hogyránktaláltál

Krisz, tulajdonképpen nakaed akarok irni: az 1 dizedes hőesésért ne aggódj! Azt hiszem, már ideje lenne nálad a beágyazódásnak, amivel több tizedes hőesés is járhat. Várjuk ki a következő napokat, és meglátjuk, hogy alakul :wink: ne idegeskedj.

A ferti adott neked VIP-es napokat - nekem csak 5 napot adott, de neked még 14 napig érvényes lesz :) Az első mondat pedig valami reklám - nyerni lehet 1 hónap VIP-et....

Ne haragudjatok, de most rohannom kell

puszi mindenkinek!
És további szép napot!

KépKépKép
ildiko74
 
 


Sziasztok Lányok!
Milyen csend van egész hétvégén!
Remélem csak azért mert kihasználjátok ezt a szép időt, jókat sétáltok és pihentek!
Kerestem az Avivás könyvet és nem találtam sehol :cry: !

Éva

Kép
balimama
 
 


Sziasztok Lányok!
A hétvége valóban csendesebb itt. Ilyenkor aztán meg sem állunk itthon. A házikónk szépen alakulgat, de rengeteg munka van vele. Nagyon sok időt töltünk ott is.

Ildi! A köv.héten küldöm a képeket! :)
A 26.nap után küldöm a nyugalmat!!!!! :lol:

Szia Ind! Nagyon örülök, hogy megtaláltál bennünket! Mi az első babánkat tervezzük, úgyhogy ne haragudj, ha sok dologban nem tudok majd tanácsot adni! Nagyon kezdő vagyok mindenben... :mrgreen:

Hétfőn részletesebben jövök (estefelé), de holnap a férjecském hajnalok hajnalán megy dolgozni, és még semmit se készítettem neki. Ne haragudjatok, de most rohanok.

Olvastátok, mi történt Little-vel? Nagyon sajnálom szegényt!!!!! :cry:

Búcsúzom. Jó éjszakát!
Vendég
 


Kedves Éva! Az Aviva könyv második részét rendeld meg a www.alexandra.hu internetes könyváruházban. Házhozszállítással együtt 2200 Ft. Az ovulációt serkentő gyakorlatok a második részben vannak! Holnap délelőtt a gépnél leszek, ha akartok dumcsizni. Pusz

Zora
Kép
zora7
 
 


Sziasztok Lányok!

Már én is vagyok! Csak hétvégén elég sok mindent csináltunk és nem nagyon volt időm géphez ülni, na meg apa is itthon volt, és ilyenkor nem szoktam géphez ülni, mert nem szereti.

Nagyon sajnálom ami Littlevel történt, remélem mostmár nem játsik olyen borzalmakat velünk az élet és hagyja hogy boldogan és felhőtlenül babásodjunk!!!!

Ildikó! Köszi a a fordítást, de még annyi, hogy kattintsak a Click here-re?

Képzeljétek én amikor terhes lettem Gergővel , de még nem tudtam megálmodtam, hogy van egy babánk, de ott volt az álmomba anyum is és nem tudtam eldönteni, hogy kié a baba. Nem is tulajdonítottam neki nagy jelentőségte, majd nem sokkal később csináltam a poz. tesztet és akkor jöttem rá, hogy ez biztosan jelzés volt a babától, hogy heló itt vagyok már én is!!!! :lol: :lol: :lol:
És azt is megálmodtam anno , hogy sikerült a nyelvvizsgám. És valóban sikerült.

Mostanában pedig olyan szörnyűségeket álmodok, hol a halott nagypapámmal akit temetünk, hol arról, hogy a még élő nagymamám halt meg és őt temetjük. Borzasztó!!! És néha fel is riadok! Szerintetek ez mit jelent???

Közben dobok egy görbét is

Kép

Ma egy 20 perccel később mértem, mert elaludtam. :(

Szép Napot Mindenkinek!!!!
Vendég
 


Sziasztok, végre én is itt!

Mo, várom a képeket! :D - a nyugalomra lehet, hogy nem lesz szükségem, mert bedurrant a torkom, és novemberben, amikor ilyen torokfájásom volt (igaz, akkor láz is volt), bekavart a pé-nél....
És várlak, hogy irjál!

Ind, te méred a hődet? Irjál minél többet :wink: - bármilyen témát szivesen olvasunk :D

Zora, meg akartam nézni, hogy néz ki a könyv, de nem találtam :( - talán én vagyok a bugyuta? - amúgy, nem hiszem, hogy itt megtalálnám :( - nagy csoda lenne! :)

Krisztinka, inkább ne klikkelj oda :) - főleg ha nem érted, hogy angolul mit ir.... nálam is kiirta a reklámot, de még nem néztem meg...
A görbéd eddig tökéletes. A ferti mikorra irja ki a teszt-napot? Lépj a táblázatra, és ott nézd meg, mikorra van betéve a "T"- szerintem 27-28-adikára :) Az ilyen pici hőesések semmit nem jelentenek - sőt, ha a napokban lenne egy nagyobb hőesésed, attól sem kell megijedni :wink:
Az álmaidhoz nem tudok hozzaszólni, de szerintem szerepet játszik az is, hogy mostanában sok szörnyűség történt itt, a topicban....

Én otthonról nem fogok tudni jönni, mert nálunk van anyukám :) - mára szilvásgombócot kértem tőle :D

Éva, örülök, hogy meggyógyult a család! Remélem lesz időd irni!

Még valami: Krisztinka, megint majdnem elfelejtettem (mindig olyankor jutott eszembe, amikor már nem voltam gépközelben): igértél valami sztorit a sós fürdőről.... valami keveset én is olvastam róla, és vásárolni is akartam sót, de csak olyant láttam, amin azt irta, hogy jódos, kénes fürdősó a (parajdi bányából) - az ilyen is jó? - nem mertem megvenni, amig meg nem kérdezlek.

puszi mindenkinek

KépKépKép
ildiko74
 
 


Ja a sós fürdővel kapcsolatban:a szüleim meg a vagy 3 fiatal pár 78-ban elmentek a Bulgáriába nyaralni és persze állandóan a tengerbe fürödtek és a kövezkező éven 3 párnál is baba született méghozzá pár nap vagy hét eltéréssel. A babák között én is ott vagyok/voltam. Lehet , hogy csak véletlen egybeesés, de ők a sós tengervíznek vélik a jótékhony hatását.

Egyébként hallottam róla, hogy érdemes sót tenni a vízbe, de hogy milyet azt nem tudom.
Vendég
 


Na lehet, hogy irtó béna vagyok , de nekem sehol sincs T betű, vagy nem jó helyen nézegetek. ??!

Egyébként a Titi görbéjén a Stat sorban miért vannak zöld kockák és számok benne? Azok mit jelentenek?

Meg ha a görbén kék karikák helyet négyzetek vannak , az miért van?
Vendég
 


Azt írja ferti, hogy az ovuláció után várjak 18 napot a tesztig, ezt megértettem, de T betű még nincs sehol. :(
Vendég
 


Krisz, megnéztem a Titi görbéjét.... a zöld kockák azt jelzik, hogy milyen periódusban lehetséges a pé. - ezt az előző görbék szerint teszi.... mivel neked ez az első görbéd, nem tudta betájolni - a teszttel is ez a helyzet - úgy tudtam, hogy az első görbénél 16 DPO-t ajánl, de ha 18-at ir, az csak azért van, mert biztos akar lenni :D

Mindjárt felteszem az enyémet is, és akkor jobban látod a zöld kockákat :wink:
Nem tudom, milyen négyzetekről beszélsz a görbén :roll:

pussz

KépKépKép
ildiko74
 
 


Itt van az én görbém: a zöld kockák, a pé. idejét jelentik, a piros pedig a mensit. Titinek a szám azért volt, mert elméletileg lehetne pé is, mensi is - de a legjobb lenne, egy + teszt :wink:

Kép

Köszi a sós infót :D - habár még mindig nem tudom, hogy a sóbányából jó-e :roll:
Én valahol itt olvastam egy topicban, és ott is azt irták, hogy esténként 15 perc a kádban, és csodákat művel.....

puszi

KépKépKép
ildiko74
 
 


Sziasztok Lányok!
Ildikó!
Én is kérem szépen a segítségedet:
Earn 30 Free VIP Days for yourself and a friend Click Here for details about our new referral program.
Szerintem meg kellene tanulnom angolul!
Én sem találtam a könyvet, még ott sem, ahol Zora írta.
Ha megtalálom nagyon szívesen küldök Neked is egyet!

Krisztinka!
A történeted borzasztóan aranyos!
Egyébként Erdélyben is van több tó, aminek szinte varázserőt tulajdonítanak az asszonyok!

Tényleg Ildikó! Már milyen régóta levelezünk és soha nem írtam, hogy a nagypapám Csíkszeredán született, sőt ott is nőtt fel. Már felnőttként a háború után került Budapestre. Én sajnos soha sem jártam ott. :cry:

Ind!
Sikerült a doktornőnek írnod?

Zora!
Biztosan nagyon elfoglalt vagy, de mindig elkerüljük egymást! :cry: :cry:
Rendületlenül keresem a könyvet. Lehet, hogy már elfogyott?!
Ma reggel ismét elkezdtem mérni a hőmet, délután pedig megyek a leleteimért.

Szerencsére a betegség elvonult. A szomorú viszont az, hogy a férjem összeveszett a szüleivel. Remélem ebben az évben nem hallok róluk, de olyan sok elintézni valóm lenne és nincs, aki vigyázzon Balázsra. Szóval kénytelen leszek mindenhová vinni magammal. :cry:

Éva

Kép
balimama
 
 


Linkek az Avivaról:

http://www.avivamodszer.hu/

http://www.regikonyvek.hu/book.php?id=6 ... 8a3f15e8ae

http://www.mimezis.hu/product_info.php? ... s_id=61401

http://www.numero7.com/search.pl?refer_ ... 9635507402


Meg ezt találtam
Az Aviva-módszer
néven ismertté vált életmódrendszer a klimaxtól szenvedő, rendszertelenül menstruáló nőknek visszahozza, illetve beállítja a menzeszét. A fiataloknak segít vetélési- és meddőségi problémák, férfiaknak pedig prosztata-bántalmak, potenciazavar és vizelési panaszok esetén.

Aviva Steiner, az Izraelben élő tornatanárnő több évtizedes kutatómunkával kidolgozott egy olyan - 18 tornagyakorlatból és komplet életmódprogramból álló - módszert, amely segítségével a nők képesek ellenőrzésük alatt tartani a havi ciklusukat. Megmozgatja a külső (farizom) és belső (has, gát) izmokat, amelyek hatására megváltozik a test hormonális állapota. A mozgás és a mozdulatsorokat követően létrejövő altesti vérbőség akár a petevezetékek letapadását is oldhatja, így egyes esetekben megszüntetheti a meddőség okát. Segíthet többszörös vetélés után is, mivel a gyakorlatok alkalmasak a méh izomzatának erősítésére, amely ezáltal lehetővé teszi a magzat sikeres kihordását.


Miben segíthet a nőknek az Aviva-módszer?
1. A menstruáció előrehozása kívánság szerint
2. A menstruáció adott napra való beütemezése
3. A menstruációs napok számának csökkentése
4. A ciklus lerövidítése
5. Menstruáció előtti és alatti fájdalom csökkentése
6. Segít a menstruációmentes helyzeteken
7. Segít a meddőségen
8. Könnyít a változó kor kellemetlen tünetein
9. Megnyugtat depressziós és stresszes helyzetekben
10. Segít súlytöbblet esetén
11. Segít indokolatlan tejelválasztás esetén
12. Az első menstruációt meghozza 20-34 éves korban is
13. Segít a férfiproblémákon (impotencia, prosztata-bántalmak, stb.)
14. Megszünteti a frigiditást, növeli a fogamzóképességet
15. Többszöri vetélés után megerősíti a méhet

Aviva-módszer Magyarországon


Az Aviva-módszer (Tóth Lívia honlapja)

Tóth Líviával, az Aviva-módszer egyetlen diplomás, magyar oktatójával a belvárosban találkoztam. Amikor felhívtam, hogy interjú végett időpontot kérjek tőle, azt kérdezte, mennyire mélyen szeretném beleásni magam a témába. Amennyire csak lehetséges, mondtam, mire a legnagyobb természetességgel azt felelte, hogy ebben az esetben interjú helyett vegyek részt a következő tanfolyamán.

Egy héttel később a Hősök terétől nem messze, egy századfordulós bérház egyik lakásában találkoztunk. A tágas szoba egyik fala óriási tükörlapokkal volt borítva, a földön pedig színes szivacsok hevertek szerteszét. Mint egy balett-terem, úgy néz ki, gondoltam. Lívia hellyel kínált. Lehuppantam a résztvevők között, ő pedig beszélni kezdett. Aviva Steinerről, magáról és a módszerről mesélt, aztán a résztvevők következtek. Mint kiderült, az összes fiatal lány (22-től 35-ig) meddőségi- illetve fogamzási problémákkal küszködött. Kinek a menstruációja volt szabálytalan, kinek másodszorra sem sikerült a lombik-program, de olyan is akadt, akinek az első gyermeke születését követően évekig nem sikerült megfogannia. Döbbenten hallgattam a szomorú sorstörténeteket, és elcsodálkoztam azon, hogy fiatal és szemmel láthatóan egészséges fiatal nőknek ilyen komoly gondjaik lehetnek.



Elsavasodás ellen: életmódváltás

Lívia türelmesen végighallgatott mindenkit, majd keresztkérdéseket tett fel. Az egyik lányról kiderült, hogy rendszeresen fogyaszt ecetes savanyúságokat és salátákat. Mint mondta, egész életében kívánta a savanyúságot, enélkül nem esik neki jól a legfinomabb zöldsaláta sem. Lívia azt mondta, mondjon le az ecetes salátákról, helyette használjon egy kevés olívaolajat vagy néhány csepp citromot. Az ecet ugyanis brutális rombolást végez a szervezetben, és erős savasító hatása végett - közvetett módon - meddőséget is okozhat. - Guggolj csak le néhányszor - mondta a lánynak. - Biztosan ropognak a térdízületeid, talán a csípőd is. Az ecet kikezdi a csontokat és az ízületeket.A lány követte az utasításokat, a térdei pedig recsegve-ropogva bizonyították az elhangzottakat.
- De mit tegyek, ha kívánom? - kérdezte csalódottan a lány.
- Azért kívánod, amiért a candidás a cukrot, a dohányos pedig a nikotint. Ez is egyfajta függőség, ám mint olyanról, le is lehet szokni róla.

- A meddőségi problémák hátterében sok esetben a nők szervezetének sav-bázis egyensúlyának felborulása áll - folytatta Lívia. - Ez azonban nem csak a táplálkozástól, hanem a helyes testtartástól, üléstől, járástól, alvástól és a légzéstől is függ, ugyanis mindezek - az elfogyasztott élelmiszerektől függetlenül - ferboríthatják a fogantatáshoz szükséges egészséges egyensúlyt. A test, s ezáltal a vér és a különböző szervek elsavasodása hosszú távon betegségekhez és számtalan problémához vezet.
A keletkezett petesejt a savas közegben sérül , elhal vagy megvastagítja a burkát, minden esetben megtermékenyíthetetlenné válik. Az első teendő ezért minden esetben az életmódváltás és a sav-bázis egyensúly helyreállítása.
A legtöbb ember helytelenül táplálkozik, mondta Lívia, majd elővett egy vegyszer boltban kapható tesztcsíkot. Kis darabokat szakított belőle, majd körbeadta a résztvevőknek. Mindenki megnyalta a papírt, majd csendben figyelni kezdte, miként színeződik el a zöld-fehér-rózsaszín fecni. Lívia körbement, és a dobozon található színskála segítségével leolvasta az eredményeket. Egy kivételével (ez az enyém volt) minden eredmény rossz volt, azaz túlsavasodást mutatott. (A "helyes" Ph érték 7,4 körül mozog.)
Szinte szégyelltem magam a helyes Ph-értékemért, és pironkodva meséltem el, hogy másfél éve természetgyógyászhoz járok, nyomelemeket szedek, búzafűlével méregtelenítek, Pi-vizet iszom, és napi gyakorisággal nyers zöldséget-gyümölcsöt fogyasztok.
- Helyes - nyugtázta oktatónk - csak így tovább! Ezután táblázatokat osztott szét közöttünk. "Lúgos és savas ételek táblázata" - olvastam az elsőt. "Mazdaznan életmód és filozófia", "Olajos magvakból készíthető pástétomok és krémek", valamint két könyvet az Aviva-módszerről. (Minthogy mindegyik téma külön fejezetet érdemel, ezekkel a cikk folytatásaként a következő részben fogunk foglalkozni. - a szerk.)

Légzés, ülés, alvás, járás

Ahogy teltek-múltak az órák, lassan kiderült, hogy a résztvevők közül mindenkinek van min változtatnia - legalábbis ha kisbabát szeretne. Lívia hangsúlyozta, hogy minél előbb abba kell hagyni a hormontabletták szedését, és felfüggeszteni a hormonkezeléseket, mivel ezek meggátolják a saját hormonunk termelődését.

Meg kell tanulni helyesen ülni (egyenesen, nyújtott háttal és derékkal), és felállni (comb és farizomból), megfelelően lélegezni (ellenkező esetben kevés oxigén jut a tüdőnkbe, ami lassan szintén a vér elsavasodását eredményezheti), majd rátértünk az alvópozíciókra. A legtöbben hason illetve oldalt alszunk - derült ki egy gyors körkérdés segítségével. Ezzel szemben - figyeljük csak meg a kisbabákat - a háton alvás lenne a legjobb mindannyiunk számára. A tüdőkapacitást pedig még jobban növelhetjük, ha karjainkat (vagy az egyik karunkat) a fejünk fölé helyezzük. Első blikkre mindez kényelmetlennek, mi több kivitelezhetetlennek tűnik, de Lívia szerint eltökélt tudatossággal mindenen változtatni lehet.

Aztán szó esett a járásról. Arról, hogy miért vonzza a férfi tekintetet a "ringó járás", amikor a nő talpa olyan lágyan gördül végig a földön, mintha valójában hozzá sem érne. Ez a fajta mozgás hatással van a talpon lévő meridiánokra, amelyek a testre és a női szervekre is hatnak. "A szép járású nő termékeny", míg a dübörgő trampli kevésbé - ezt sugallja a járás metafizikai szinten.
Ennél a pontnál mindannyian felálltunk, és libasorban sétálni kezdtünk a teremben. Lívia (aki három gyermekes édesanya) ment elől - lába szinte nem is érintette a földet. Utána mi következtünk - hozzá képest tramplin és dübörögve. Néhány perc gyakorlás után azonban csökkent a zaj, és a tükörlapokon hamarosan egy csoport ringó csípőjű fiatal nő képe tükröződött vissza a mosolygós arcokra.

Sportolni is veszélyes lehet - tértünk rá a következő pontra. Bizonyos sportágak ugyanis a menstruáció bizonyos szakaszában vetélést okozhatnak, ezért ezeket a terhesség teljes ideje alatt kerülni kell: tenisz (már egyetlen szerva is a magzat elhalását okozhatja), kerékpározás, lovaglás és minden olyan torna, ami dinamikus mozgást igényel (step-aerobik, lépcsőzés, futás).

Na egyenlőre ennyit találtam
Vendég
 


Éva, ezt kaptam a neten: http://www.avivamodszer.hu/f-tanacsok.html - a könyv, segédanyag menüben megvannak a könyvek, és hogy melyik áruházakban lehet megvásárolni - remélem segit!

Az erdélyi vizekről én is olvastam - szerintem a Szováta-i Medvetóról van szó - nagyon sós, és gyógyulni járnak oda az emberek. Csak én eldöntöttem, hogy majd nyugdijas koromban fogok megint odamenni :D :D Parajd Szovátához nagyon közel van.... lehet, hogy akkor ez a parajdi fürdősó is megtenné a magáét....

Éva, akkor ha ráveszitek magatokat, hogy erre gyertek, remélem meglátogatsz :wink:

Az angol szövegről a fertin: megnéztem: ez egy reklám, amint már mondtam Krisznek - arról van szó, hogy ha ajánlani akarod valakinek a fertit, beirod az e-mail cimét, és az megkapja az ajánlatod. Később, ha az illető megveszi a VIP-et, akkor te kapsz ajándékba 30 napot....

puszi

KépKépKép
ildiko74
 
 


Óóóó, Krisz megelőzött az Avivával :D - akkor most van, mit olvasni :wink:

KépKépKép
ildiko74
 
 


Sziaztok!
Én ma vettem meg az Avva könyvet. Nme tudom, h Bpiek vagytok-e, de én a Múzeum körúton találtam rá egy orvosi könyveket is árúsitó Lira és Lant boltban. Pont középtájon van az Astoria és aLálvin között. És én 2* beszéltem is Tóth Liviával (Mo.ő a profi benne) és ő azt mondta, hogy nem lehet csak az ovulációs gyakorlatokat csinálni. kell az 1. kötetből az egyszerű gyak.sor és ha ez egyedól nem vezet eredményre, akkor ki kell egésziteni az 2. kötetes ovulációsakkal, tehát akkor mind2 kell.
Vmelyikötök csinálja már? Azért most, hogy átlapoztam tartok tőle, hogy kicsit nehézkes lesz az 1. néhány torna.

Kérdést még nem tettem fel.

Nem mérek hőt, mivel a fiam miatt elég sűrűn kelek éjjel. Az a lényeg, hogy ne keljek fel vagy, hogy ne is ébredjek fel? Az első esetben még esetleg meg tudom oldani. Különben az első terhességemnél mértem (pedig rögtön terhes lettem), de se a peteérést, se a terhességet nem tudtam megállapitani belőle.

Most minimikroszkópot használok. Ismeritek? Egy csepp nyálat kell rákenni reggel és 3-4 nappal peteérésed előtt és utána 1 napig páfrányos képet mutat. Külön mutatja, hogy pont pé.ed van. Na nekem volt ilyen pont 28 nappal ezelőtt, de most semmi. Utána a terhesség minden jelét észrevettem magamon és amikor meg se jött csináltam tesztet is, de sajnos -. Úgyhogy nem tudom mi volt az az 5 nap. Szerintetek lehet szoptatás alatt olyan, hogy van pé, de nincs mens.? Vagy azok, akik úgy lesznek terhesek, hogy nem mensruálnak szoptatás alatt, azoknak pont az első mens. előtti pé.nél jön össze? Különben ezt a mikroszkópot csak ajánlani tudom, kicsit drága, de 99% és később védekezésre is jó

Még a - teszt mellett is félek kicsit a tornától, mert vetélést okoz, de luxus lenne mindig teszteket csinálni. Ezt a móltkorit 2 és fél héttel a pé után csináltam és az volt ráirva, a terhesség 11. napjától mutatja ki, úh ha lenne vm mutatta volna.


Mit tudtok a pé.t serkentő gyógyszerekről? okozhat ikerterhességet?


Bocsi, de ezen a gépen fogalmam sincs, hol a hosszú i.
lnd
 
 


meg amúgy is bocsi az összes hibáért. nem olvasom csak irom, ami eszembe jut.
lnd
 
 


http://www.lyravac.hu/index.php?page=ckk&cskod=1149

Szerintem az Alexandrán elfogyott azért nincs fent.
Vendég
 


Sziasztok!
Ind! Apeteérést serkentő gyógyszerek fokozzák az ikerterhesség kockázatát, azáltal, hogy több tüsző is beérhet a stimuláció hatására. Ez persze csak a kémiai szerekre igaz, nem a gyógyhatású termékekre, mint pl. a Maca Vibe. Nekem a mikroszkóp nem vált be, kétszer lettem terhes úgy, hogy a mikr. terméketlenséget jelzett.

Zora
Kép
zora7
 
 


Nálad azért az is lehet, hogy mivel nincs nyugodt éjszakád, a szervezeted ösztönösen is tiltakozik az újabb megterhelés ellen, amit egy terhesség jelentene. Jó lenne, ha a babád átaludná lassan az éjszakákat, hiszen nem olyan pici már, hogy éjszaka ennie kéne, csak vágyik a törődésre, amikor éppen éberebb állapotban van , és unatkozik. Ez persze csak az én véleményem, nekem mind a három gyerekem aludt 11-től reggel 6-ig 8 hetes korától. Én nem bírtam volna az éjszakázást. Az alvás nagyon fontos a felnőtt embernek is, mert a kimerültség miatt stresszhormonok termelődnek, ami persze a peteérésnek sem használ.

Zora
Kép
zora7
 
 


Közben megtaláltam az Alexandránál az éppen nem rendelhető könyvek listáján! :lol:

Ildikó!
Köszönöm a segítséget.
Mgnéztem Tóth Lívia honlapját. Hát lehet, hogy érdemes lenne végig csinálni az a rövidke tanfolyamot. Persze a dolog anyagi oldalát nem ismerem.

Nahát Krisztinka, micsoda komoly gyűjtőmunkát végeztél!!

Ind!
Ha van peteérés, akkor van menstruáció is, hacsak nincs baba.
Az elképzelhető, hogy valaki az első peteérés alkalmával babás lesz! (jaj, de irigylem!)
Nekem nem voltak jó tapasztalataim a minimikroszkópal kapcsolatban, de sokan vannak akiknek bejön.
Sajnos a hőmérőzésnek tényleg akadálya, ha sokszor felkelsz, de hát legfeljebb nem méred! úgysem ettől lesz a baba. Én már arra is gondoltam, hogy csak idegesitem magam vele.
Igazából a peteérést serkentő gyógyszereket, ha helyesen alkalmazzák, akkor csak egy kicsivel nagyobb a valószínűsége az ikerterhességnek, mint normálisan.
Szerintem egy hormonprofil hamar fényt derítene a problémádra.

Éva

Kép
balimama
 
 


Azt persze hangsúlyozom, hogy az én "önző" elméletem nem népszerű a barátnőim körében sem, hiszen alig van , aki kipihenné magát az első években, és szívtelenségnek hat, ha nem mindig a gyerek akarata teljesül, de én messzemenőkig hiszek abban, hogy a csecsemők rendkívül értelmesek és partnerek az ilyesmiben. Etetés helyett én néhányszor simiztem a hátukat és szépen visszaaludtak. Egy idő után már nem volt értelme felkelniük. Persze az első hónapokra ez biztos nem igaz, akkor igenis fontos az igény szerinti etetés.

Zora
Kép
zora7
 
 


Zora!
Hát itt vagy!!!!
Egyetértek! A szervezetünk bizony tudja, hogy mennyit bír. A szopizós babáknál nagyon gyakori, hogy sokáig kelnek éjjel.
En 9 hónapos korában azt mondtam, hogy nem bírok többé felkelni.
( A végén már negyedóránként) Akkor kezdtük estére a tápszert. Pedig hidd el én is lelkes szoptatáspárti vagyok. Csak éreztem magamon, hogy elfogyott a türelmem és már nappal sem megy semmi. Az első adag tápszer óta nem kelt fel éjjel. Nem érzem magam rossz anyának ezért. (sok minden másért igen :oops: )
Megmaradtak az összebújások, közös játékok és végre egy kicsit apáé is lett a baba.

Éva

Kép
balimama
 
 


Éva, én nem hiszem, hogy valamiért rossz anyának kellene érezd magad!! - úgy-e te sem hiszed??? - csak mondtad? :D :D

Ind, ehhez nem tudok hozzaszólni :( - de azért drukkolok, hogy teljesüljön az álmod!

Lányok, keresgéltem egyet, és azt találtam, hogy a kénes sósfürdő női betegségek megelőzésére jó.


Zora, jó hogy irsz ilyesmit - szerintem nem önző az elméleted....

KépKépKép
ildiko74
 
 


Nagyon igazad van. Nekem mindig kevés tejem volt és valószínüleg a tápszerkiegészítés miatt volt könnyű dolgom. De sajna én nem gondolom, hogy ez a világon a leglényegesebb. Áldás, ha bőven van tej, és képes vagy zombiként járni -kelni egy babáért. Én nem vagyok ilyen, de más dolgokkal biztosan kompenzálom ezt a hibámat, mert a gyerekeim boldog emberré nőttek mellettem. De én legyek az utolsó, aki elvitatja az anyatej kizárólagosságát, de 1 éves kor felett egy kiadós vacsora, azt alvás. Van egy határ szerintem. Tényleg ne bántódjon meg senki emiatt, nagyon becsülöm a lelkes önfeláldozó anyákat, én ebben más vagyok.

Zora
Kép
zora7
 
 


Szia Ildi! De jó, hogy itt vagy! Ne utáljatok, vagy akár nyugodtan , de én az egészséges önzés híve vagyok. Hiszek abban, hogy a gyerekem partner ebben, hiszen mindig kiállunk egymás mellett, ha gond van. De én még nem sok mindenről mondtam le életemben a gyerek miatt (mozi, színház, bulik, barátok, továbbtanulás, torna) és így nem is érzem, hogy áldozat a gyereknevelés. Nem fáradtam el és a lányok a legjobb barátnőim egyben. Nem várom, hogy megnőjenek és végre élhessek, hanem a legszórakoztatóbb életet élem velük és mellettük. És mindig hittem (és itt sokan felszisszennek majd), hogy szinte a legfontosabb a férjem, mert vele fogom jóesetben leélni az életemet, a gyerekek pedig úgy pattannak el rólunk, mint egy szép és biztonságos ugródeszkáról. Mindig itt leszünk nekik, de főleg egymásnak és ezért a szerelem ápolása a legfontosabb! Éppen a gyerekek érdekében. 16 év házasság jogosít fel erre a véleményre.

Zora
Kép
zora7
 
 


Szerintem tök igazatok van!
Nekem Manó 8 hónapos koráig szopizott, AZ UTOLSÓ HÓNAPBAN CSAK ESTE ÉJJEL ÉS REGGEL, AZTÁN EGY ÉJSZAKA ÚGY DÖNTÖTT NEM KELL CICI. Majd egyre este kapott tápszert, eleinte még éjjel is kért vagy legalábbis én azt hittem, mert éppen megitta,majd egyszercsak leszokott az éjszakai evésről, 6 körül még kap rendes vacsit amit én főzök, még azért pépesítve és fürdés után kap 1 üveg tápszert és alvás reggelig. Ritkán van , hogy megébred éjszaka, akkor kap egy kis teát, mert nálunk elég meleg van és van, hogy a 2 decit is megissza egyszerre.

Ém pl. az esti lefektetésnél voltam következetes az elejétől, ami a saját ágyban elaludni egyedül módszert takarja. És a mai napig nincs gond az esti alvással (kopp-kopp), és délelőtt is alszik még manó 1-1,5 órát meg délután is.:lol:

jaj a nagybetűk véletlenül lettek!!!

Mo! Hol vagy ? Dolgozol?
Vendég
 


Kép görbe

Zora
Kép
zora7
 
 


Na, milyen ügyi vagyok, már tudok görbét csinálni! :lol:

Zora
Kép
zora7
 
 


Mo! Ha estleg előkerülnél, vagy Éva, mi a véleményetek a Maca Vibe kapszuláról? Azt hiszem, Mo. szedi még, van hatása a szervezetre (érezhető)?

Zora
Kép
zora7
 
 


Húú de tuti jónak néz ki a görbéd Zora!

Remélem nem szóljuk el!!!! :oops: :?

Hú én most belül , olyan izgalmas napokat élek. Ez a 39. napom és mostanában sz utolsó két mensim 40 és 42 napra jött meg. Jaj de izgulok máR!!!!!!
Vendég
 


Hát Krisz tényleg szép a görbe, a ciiklusod most 45 napra várható ez alapján. Utána teszt! Drukkolok!

Zora
Kép
zora7
 
 


Zora!
Mi az a zöld F betű?
Szerintem Neked nincs semilyen hormonhiányod! Persze én is csak azt tudom, amit olvastam. Progeszteron hiánynál lassan emelkedig a görbe.
Egyelőre a Maca Vibéről csak annyit tudok, hogy borzasztóan drága! Mo szedi, én egy kicsit félek attól, hogy sokmindent egyszerre elkezdjek. Meg igazság szerint fogalmam sincs, hogyan kell szedni. Több féle gyógynövényről is olvastam, ami segíti a fogamzást, de mindig elakadok az adagolásnál.
Egyébként tornázgatok. Kirston Andreának a testreform gyakorlatait csinálom. Valamire csak jó, ha másra nem is legalább jó a hangulatom.

Krisztinka!
Még néhány nap és kiderül! Normálisan, ha éppen nem babát akarnék, irigyelnélek a hosszú ciklusaid miatt.
Ifjú koromban nekem is így volt, de valahogy a szülések rendbe hozták.
Én is azt gondolom, hogy az ember csak olyan áldozatot hozzon, amit megtesz anélkül, hogy belepusztulna.
Sajnos most, hogy úgy néz ki teljesen megszakad a kapcsolatunk a férjem szüleivel, kettesben már nem fogunk sehová menni.
Persze gyerekekkel is nagyon jó programokat lehet csinálni!

Éva

Kép
balimama
 
 


az én fiamat sehogy nem tudom leszoktatni az éjjeli ébredésekről. A szoptatást egyébként másfél éves koráig terveztem, de nem ilyen sűrűn. egész egyszerűen űvölt, ha nem kapja meg, akármit is csinálok semi mást nem fogad el inni és nem elég a simogatás vagy a járkálás. Az űvöltéssel a fő problém, 1. hogy én nem birom
2. hogy képes elájultatni magát, azt meg utálom, mert teljesen rám ijeszt.
A védőnőm már azt mondta, hogy feladja, szerinte olyan okos és annyira előre jár mindenben, hogy et meg kell engedni neki, pedig ő ekkora gyereknél abszolút nem szoptatáspárti.

Aviva tanfolyam egyszer 4 órás és 5000 ft.

Az orvosom azt mondta, hogy a pé. segitő gyógyszer miatt nem nagyobb az esély ikerterhességre, mint normákl esetben. ??????
lnd
 
 


Éva! Sajnálom ami nálato történt, bár nem tudom, hogy miért szakadt meg a kapcsolat velük! Ha gondolod és ránk is tartozhat a dolog nyugodtan írd le mi történt.
Nem baj, ha nem mindig a pé-ről beszélgetünk. Szerintem. :?
Vendég
 


Lányok! Nincs kedvetek együtt elmenni a tanfolyamra? Ennyit megérne, főleg, mert úgy tudom komoly beszélgetés és személyreszabott tanácsadás egyben?!
Ind! Tudom, hogy ez nehéz, de a gyerek érzi, ki az erősebb. Ha egyszer szép nyugodtan elmondod neki, miért döntöttél így és következetes vagy, megoldódik. Megérti, ha érzi, hogy Te tudod, hogy ez a jó. De ha lelkiismeretfurdalásod van az üvöltése miatt, azt megérzi és ki is használja. Annyira okosak, hidd el. Ezt Magadban kell először elintézned, a gyereket ne sajnáld, kis vérszívó mind! :lol: :lol: :lol:

Zora
Kép
zora7
 
 


Én csak a Clostyról hallottam, hogy emeli az ikerterhesség kockázatát. Nyílván nincskét egyforma vélemény semmiről a világon, de nem akkora gáz ikreket szülni, nekem tök jó volt!

Zora
Kép
zora7
 
 


különben engem az éjjeli kelések nem készitenek ki. nem vagyok fáradt egyáltalán, csak az elmúlt egy hónapban. Ezért is hittem, hogy terhes lehetek és ilyen hamar érzem fárasztó hatását.
kb 5* kell éjjel, de ez tényleg csak most, a baba miatt kezdett zavarni, különben tök jól birom.
lnd
 
 


Éva! A zöld f betű a pozitív LH-tesztet jelenti.

Zora
Kép
zora7
 
 


Kedves Ind! Pont erről beszéltem! Minden jó úgy, ahogy Te csinálod, csak a két dolog nehezen fér össze. Vagy időt adsz magatoknak az elszakadásra, vagy picit vársz a babával (úgy értem , türelmesen a természetre bízod) Később sem lesz könnyű dolgod, ha a picikéd ennyire szorosan követel magának, mert a baba érkezése még inkább kiélezi a helyzetet.

Zora
Kép
zora7
 
 


maga az ikerterhesség egyáltalán nem zavarna. csak a fiacskám arctartásos volt és akárhogy küszködtünk nem tudott megszületni normál úton, pedig az orvos is tényleg mindent megpróbált az utolsó percig. szörnyű volt, hogy utána meg se foghattam és a következő nap is alig láthattam. A fájdalom is szörnyű volt. A szülési fájdalmak és a tolófájások is semmik voltak ahhoz képest, amit utána éreztem. Annyira szeretnék természetes úton szülni, rögtön magamhoz ölelni a babát. Az orvos szerint még akárhányszor szülhetek természetesen, úh ne csüggedjek, de egy ikerterhesség ezt megakadályozná.
Neked ikreid vannak? Császár volt akkor neked is?
lnd
 
 


Igen, ezt megértem. Császárral szültem az ikreket, és utána a harmadikat simán.

Zora
Kép
zora7
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: