Új privát üzeneted érkezett!

Mandala:
Bejelöltelek! :D :D
De szép helyen laktok!! Annyira szeretem Szentendrét! Olyan kis aranyos,zeg-zugos város. És milyen fagyijuk van!! Hmmm..
Megnéztem a képeket,gyönyörű kis családod van! Tudod,ilyen gyönyörű gyerekeket vétek nem megszülni :lol: :lol: ..

Iloly:
Neked mennyi idősek a gyerkőcök? És mit kéne tanulnod? :roll: :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok


Na végre megvolt a mai vizsga, 3-as lett de örülök neki mert ez a tanár nagyon szenyo szó szerint, 29 egyes lett:(
6-án megyek szülészet nőgyógyászatból, most azt kellene tanulnom, de nem tudom rávenni magam, úgy elfáradtam ma.

Hát igen egyetértek hogy sokan azt hiszik a segély miatt szülünk, pedig hát amit adnak abból nem lehet eltartani a gyerekeket. Mi egész egyszerűen úgy döntöttünk hogy szeretnénk még egy babát és kész. De a szomszéd is igen hülyének nézett hogy minek még egy. De most már nem nagyon izgat.
Ami engem felháborított ma pl a főiskolán van egy kismama 38 hetes és a saját évfolyamtásrunk nem adta át a helyet neki. Ez nagyon elszomorít hogy ennyire nem figyelnek az emberek egymásra, ott állt a nagy pocakkal több órán keresztül:(


Én is rajta vagyok az iwiwen Liegl Attiláné, Hegyi Gabriella néven

Gabi
lieglgabi
 
 


Lieglgabi:
Bejelöltelek téged is! :D
De gyönyörű kertetek van!! Aztaa,elfogadnám!! Szinte magam előtt látom,hogy rohangálnának a gyönyörű füvön a lurkóim.. Jaj,talán egyszer végre mi is eljutunk odáig,hogy legyen egy szép,rendezett kertünk. Már tervezgetem.. De hol van az még,hogy az építkezés ott tartson.. :roll:
Gratula a vizsgádhoz!! Gyerekek mellett tökéletes a 3-as! Különben is,a végeredmény szempontjából mindegy,milyen jegyeid vannak.. Én végig kitűnő voltam a főiskolán,de a világon semmi hasznom belőle.. :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 

 
 

Sziasztok!

Nagy a pörgés és szerencsére osztozunk a véleményekben.

Az iwiw-n én is ott vagyok Csontos Anikó Bp. Jelőljetek.

A hármashoz gartulálok, szerintem szép jegy. Én holnap megyek szocpszhóból, szurkoljatok. Én személy szerint a kettesnek is örülök. Két gyerek meg nagy pocak mellett örülök ha letudok ülni pár órára.

Puszika!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Bebi:
DRUKKOLOK! Mi a beceneved? Mert van egy pár Csontos Anikó,és budapesti.. Lusta vagyok mindegyiket végigböngészni :oops:

Hát ma reggel kicsit leizzadtam..
Beraktam a Bogit a pihenőszékbe,azzal együtt meg a kiságyba. Kiszaladtam megkeverni a kaját a konyhába,hallom,hogy visít a Bogi. Mindjárt tudtam,hogy a Peti keze van a dologban. Hát bemászott a lelkem a kiságyba,kirángatta a hugát a pihenőszékből (régen az övé volt :roll: ). Mikor beértem,épp ott tartott,hogy már csak a Bogi feje meg a mellkasa volt a széken,a többi lógott.. Na,el tudjátok képzelni,mit éreztem.. :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Mamik,lenne egy kérdésem!

Valakinek volt (vagy van..) Mirenája? (Tudjátok,az a hormonális spirál..) Mert mi arra gondoltunk,hogy az jó lenne védekezés képpen..,és mivel úgyis 5 évig hat,utána gondolkodunk,hogy lesz-e még egy baba.. Na,de azt hallottam,hogy a spiráltól nagyon sokaknak van kismedencei gyulladása,meg méh-gyulladás,stb.. És az egyik friss anyukának a másik topicon azt javasolta az orvosa,hogy ha szeretnének még valamikor gyereket,akkor ne használja a spirált..
Na,hát akkor nem tudom.. :shock:
Eleve gondolom először meg kéne jönnie,merthogy csak nyitott méhszájnál lehet felrakni. De addig akkor szedjek tablettát? Nekem a Petinél 8 hónap után jött meg.. :roll:
Hát ez nekem elég fogós kérdés..

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok Lányok!

Barbamami: köszönöm a kedves megjegyzéseket a gyerkőcökről és Szentendréről! :) Lokálpatrióta vagyok, bele betegednék, ha el kéne innen költöznöm.. tudom, gyarlóság, de imádom minden szegletét ennek a kisvárosnak... bár, a régi zeg-zugos, sikátoros kisváros már jócskán vesztett a fényéből... az a sok butik meg "bóvlibolt" annyira lehúzza legalábbis a szememben... de a külföldiek ezt kajálják... ha szerencsénk lesz és lesz pénz az önkormányzatnál, csuda dolgokat terveznek... de hát pénz.... magukra költik a képviselő urak, sokmindenre nem marad... na, de hagyjuk! Teszek fel néhány fotót, hogy lásd hol lakunk...

Totál átérzem a rémületed... nálunk is voltak ám cifra dolgok... még anno Danus 4 éves alig volt, Encsi kb. 2 hetes.... Kint főztem a konyhában, Encsi a kiságyban, Danus játszott a szobában. Egyszer csak oldalra nézek, hát a 2 hetes gyerek az étkező asztal melleti széken fekszik hason.... és nyöszörög.... a frász kerülgetett.... Danus kivette a lábánál fogva a kiságyból és a hóna alá csapva kihozta a konyhába a következőkkel: sírt! Éhes! szoptasd meg! azzal hátat fordított nekem és otthagyott.....

Gabi: gratulálok én is a hármashoz! Én még a kettesnek is örülnék....

Spirál: nekem volt kb. 2 hónapig... méhtest gyulladást kaptam tőle... a doki szerint allergiás vagyok az aranyra, amiből készült... a műanyagot már nem volt kedvem kipróbálni... a hülye... pedig mondtam neki, hogy fémérzékeny vagyok... és 50 ezer forintba került az a sz@r... nem tudom most támogatja-e a TB, akkoriban nem támogatta....
Ezért akarok császárt, mert nem tudok semmivel védekezni a terhesség ellen.... gyógyszert nem szedhetek, mert amikor szedtemés abbahagytam, utána 10 hónapig nem jött meg a vérzésem.. olyan beteg voltam hogy majd' meghaltam... telenyomtak hormonokkal, hogy életet leheljenek belém.... úgyhogy azt nem szedhetek... a spirál kilőve fent említett okok miatt.... az óvszer szintén mert latex érzékeny vagyok, a fogamzásgátló hülvelytablettákra szintén érzékeny vagyok (olyan érzésem van, miután felhelyezem, mintha piros paprikával szórták volna be a hüvelyemet), mi maradt? hmmm.... a pesszáriumtól hüvelyi folyásom lett.... hát vagy apa micsodájára kötünk csomót, vagy az enyémre... de azt hiszem inkább én megyek a kés alá, mert ha valamilyen csoda folytán mégiscsak beütne a krahh, akkor én kéne h. odatartsam... azt meg nem tenném... de most, hogy már 34 vagyok és már volt egy genetikai rendellenességgel született kislányunk (aki meghalt), nem vállalnám a rizikót... no, meg szép a nagy család, de négy gyerkőc épp elég... az idegeim azért nincsenek ám kötélből.. :)

Bocsi a szófolyásért... csók mindenkinek! :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!

Barbamami!

A Mirenát nekem is ajánlotta a doki, mint nem végleges védekezési módot. Az Ő tapasztalatai szerint jobb mint a sima spirál, főleg ha azért nem akarsz végleges megoldást, mert még nem tuti, hogy nem akarsz több gyereket. Én az az igazság, hogy minden ilyesmitől azért tartok, mert ugyan nincsenek olyan komoly gondjaim mint Mandalának, én is hajlamos vagyok mindenféle allergiákat összeszedni.

Mandala!

Azt hiszem a császárral szeretnék szülni-ben írtál is arról, hogy Te miért szeretnél így szülni. Ha orvosilag indokolt, a TB akkor sem támogatná a végleges megoldást?

Tényleg, a nyolcvanöt nap mikor telik le??
iloly
 
 


Mandala:

Na,leesett.. Akkor tulajdonképpen a császárrral egyben megcsinálják a petevezeték-elkötést? Aha.. Hát,azok után,amit leírtál,abszolút megértelek.
Én is végigzongoráztam a lehetőségeket,de hiába van "annyi féle".., valahogy egyik se jó. Tulajdonképpen ez a spirál se tökéletes,hát amik a hátrányai.. De valamit csak kell használni..

Most jut eszembe.. Pl a bizsukra allergiás vagyok.. Az aranyat-ezüstöt bírom,de a többit nem. Jó ég,akkor lehet,hogy ez nekem nem lesz jó megoldás?.. :shock:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Élünk-virulunk mi is, épp csak időm nincs mostanában netezni.
Úgy döntöttem, maradok a Schöpfiben, annak ellenére, hogy fizetős lett. Két hét múlva szétverik a fél házat, hogy legyen Kittinek is szobácskája. Addig a 3 gyerkőccel a mamiéknál fogok vendégeskedni. (apuka marad felügyelni). Mire minden kész lesz, már pakolhatom is össze a kórházi csomagomat. Nagyon rettegek, úgy érzem az utolsó pillanatra lett hagyva, és félek, hogy nem lesz könnyű. No meg az a sok utazás egyedül a gyerekekkel (kb 600-700 km)... Várom a bíztató szavakat! :(

Kép
Kép

Kép
márkus_eri
 
 


Szaisztok!

Eri: Látom nálatok is 2:2 az arány? Király!!!! Hát, sajnos ez a szoba macera nem ismeretlen... nálunk most egy szobába zsufiztuk a három lókötőt, ami azért jó, mert mindig van köztük egy, aki épp akkor nem álmos és felveri a többit.... szóval nem rossz..... úgyhogy majd ha lesz "kedvünk", mi is megcsináljuk a tetőteret...
Megértem, hogy ez az utazás nem jött épp jókor, meg apát is nélkülöznötök kell, de próbálj arra gondolni, hogy milyen csoda dolog lesz úgy vissza menni a négy manócskával, hogy minden rendben van! :) Addig meg örülj annak, hogy az édesanyádék társaságát élvezheted... tedd, amíg lehet!
Tárnokon laksz? Élt ott a egy kedves baráti házaspár sajnos már elváltak, és külön költöztek, de jó volt menni anno hozzájuk, Tárnok igazán nyugis hely... :)

Iloly: nem támogatja. Utánajártam. Biztos azért, mert kevés gyerek születik, javítsam még kicsit a statisztikát.... :evil:

Barbamami: Ha csasziznak, akkor már nyitva a hasfal és ingyé megcsinálják. Amúgy a sotén 65 ezer forint, a mávban asszem 80, de van olyan kórház ahol 120-ért kötnek el. Ún. laparoszkópos műtét, két napi bentfekvéssel, altatással... fizess ki 80-at, plusz az ezer forintos napidíjat és még a szoptatott babádat is akaszd szögre addig.... vagy ne szoptass..... klassz.... én ráadásul mindig szoptatás alatt estem teherbe, így nem szívesen mondanám, hogy jó akkor megvárom a szoptatás végét.... oszt vagy leszünk 7-en, vagy mehetek abortuszra... azt meg ki szeretné....fázom is tőle!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Barbamami: ha fémérzékeny vagy, de az aranyat bírod, akkor van olyan spirál, ami aranyból van... az ára is... ez volt 50 ezer három éve.... azóta állítólag van műanyag is.. de ahogy írtam a spirált nem támogatja az OEP és így teljes áron kell megvenned, a többi fogamzásgátló eszközzel egyetemben.... na ez is megérne egy misét kedves képviselő urak és hölgyek...... :!: :evil:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Márkus_eri:
Hú,hát a hozzászólásod idejéből utalva nem pihened agyon magad!! :roll:
Miért kell utaznod sokat a gyerekekkel?
De jó,ha kislány lesz a 4. baba,akkor tökéletesen ki lesznek egyenlítve az "erőviszonyok" :D .. Ha lesz 4...,úgy szeretnék még egy kisfiút! :roll: :D
A 30. hetedben vagy,szerintem még bőven lesz időd mindenre! Milyen lesz a szobácska? Raksz fel képet,ha kész lesz? :P

Most nézem,hogy ti Tárnokon laktok! Nahát,az itt van mellettünk! :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Mandala:
Jó ég,ENNYIBE KERÜL?? Az azért nem semmi..
Ezt a spirál dolgot még átrágom..

Még szoptatsz? Nem terheli meg nagyon a szervezeted?
Hát az enyémek saját maguktól "közölték",hogy elegük van a szopizásból.. 9 és 11 hónaposan.. :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Barbamami: a gyerkőceim totál megbízhtó terhességi tesztként működnek. Encsi egyik napról a másikra eldobta a cicit, de úgy képzeld, hogy este még szopott, reggel már kiköpte a cicit... este csináltam tesztet és pozitív lett..... a nagyságos asszony (ahogy apja hívja) akkor volt 10 hónapos... a fiam, Gergő detto.... reggel még cicizett, este már elfordult és annyi..... másnap teszt... pozitív..... hát, ennyi.... ő is 10 hónapos volt ekkor. Érdekes, hogy egyik piilanatról a másikra eldobták a cicit és mégsem kellett apasztanom, pedig addig teljesen elég volt nekik a tejcsi. És az is fura, hogy onnantól nem is keresték a cicit többet. Néhány hónappal később Gergő még rákapott, de ahogy a szájába vette, már köpte is ki nagy fintorogva... Állítólag megváltozik a tejcsi íze és vannak babák, akik erre érzékenyek... szóval nálunk a tandemszoptatás nem fog működni.... mint ahogy eddig sem működött... de úgy vagyok vele, hogy nem is baj.. annyit keményedek mostanában, hogy ha még szoptatnék, szerintem vagy már megszültem volna, vagy a doki tiltaná le a gyereket a szopiról....

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Szisztok!

Ott is esik, hogy ekkora a forgalom?

Szia Eri!

Olvastad a Schöpfis topikokat? Tulképp a szülések számán és a szobák zsúfoltságán kívül semmi sem lett más, ha komplikáció mentes lesz az ügy. De miért ne lenne az!? :D Kajálda meg van a környéken elég...

Ne izgulj én eleve 400km-t utaztam minden vizsgálatért minden gyerekkel, sőt a negyediknél volt, hogy kétszer egy héten a 36 hét után. Változó számú már meglévő lurkót cipelve magammal. Az utolsó CTG-re úgy mentem, hogy 200km autó, 1km "rohanás" a parkolóból, ölemben a 2 éves gyerekkel. Hát nem volt alacsony a vérnyomásom, mégsem szültem meg csak 2 hét múlva :lol: :lol:

Házfelújítás a harmadik gyerekkel kezdődő terhesség első napjaitól, a gyerek két hónapos koráig, közben munka, folytassam?!

Tudom más nyomora nem vígasz, de hidd el semmi bajunk nem lett. Azt sokkal nehezebben viseltem amikor tavaly az utolsó hétből öt napot otthon kellett tölteni "nyugalomban" hogy ne szüljek, amíg a doki külföldön van. :wink:

Úgyhogy fel a fejjel, jó nyaralást.
iloly
 
 


Iloly: Le a kalappal!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Mandala aranyos vagy. :)
iloly
 
 


Iloly: ne gondold, inkább csak tudom miről beszélsz...én is nap nap után csinálom, de ez az intenzitás, amit írtál még engem is megrendített.... édesem! És még mi vagyunk a gyengébbik nem.... egy pasi ha már két dolgot kell egyszerre csinálnia vagy két dologra figyelnie, már bekattan és ideges lesz... bezzeg mi... főzünk, közben telefonálunk, közben a gyereket figyeljük és még mindig marad szabad kapacitásunk...
Na már most, én vizuális alkat vagyok, és elképzeltem lelki szemeim előtt, ahogy rohansz a gyerekkel a nyakadon, miközben vonszolod magaddal a másikat...hát... igen! Ezt csak egy nő tudja! És a nők közül is csak kevesen! Erre mondtam, hogy le a kalappal! Minden elismerésem a Tiéd! Valószínű Te is olyan csajszi lehetsz, mint én, tudod, az szelet vet még a se...günk is típus... de őszintén megmondva engem a végtelenségig kiborít a tutyimutyiság! Meg tudok őrülni, amikor egy gyerekkel az unokahúgom azon sír, hogy nincs ideje semmire és mennyire ki van borulva... mindezt úgy, hogy hozzák neki az ebédet, anyukája vagy apukája minden délelőtt nála van, hogy segítsen a másfél éves gyereket lekötni, míg ő a házimunkával végez.... ráadásul anyukája vasal, szóval nem is tudom mit csinál egész nap.... de semmire nem ér rá....
Érdekes, nálunk elkészül az ebéd, a gyerekek ki vannak szolgálva, még játszani is szoktam velük, rend van és tisztaság (no ez utóbbi azért nem mindig.....), és mindezt egyedül... ja, és nem egy, hanem három gyerekkel... De gondolom ez nem ismeretlen számodra sem! Szóval két lehetőség van... vagy belerázódsz és a logisztikai és a problémamegoldó képességed az egekig fejleszted, vagy irány a Hárshegy....

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Iloly!

Nem semmi!!! Én is ilyen talpraesett és stapabíró szeretnék lenni még legalább 8 hétig!

Mandala!

Én is szoptatás közben lettem várandós, de az enyémeket nem zavarta, csak a tej mennyisége erősen lecsökkent. Aztán hirtelen elapadt. A tandem így is megvolt, hármat egyszerre meg egyébként is lehetetlen. Brrrrrr.....

Barbamami!

Még nem tudom, milyen lesz a szoba színvilága, a hétvégén találjuk ki, akkor veszünk meg mindent. Ezzel egyidőben a fürdő is új helyre kerül, annak a színeit már kitaláltam, de majd azon is múlik, milyen csempét kapunk.

Sokat mert azért kell utaznom, mert először anyósomékhoz megyünk Szhelyre, onnan anyumékhoz Dvárra. Aztán vissza Tárnokra. Csak hogy mindenhol legyünk. :lol: Majdnem sógornőm feljön vonattal, hogy ne egyedül kelljen utaznom a gyerekekkel. Nagyon rendes tőle! Kinyírom a sógoromat, ha nem veszi feleségül. :lol: :twisted:

Rohanok, még nincs kész az ebéd, és menni kell az oviba is. Jajajajaj, elmonogizáltam az időt. :oops:

sziasztok!

eri

Kép
Kép

Kép
márkus_eri
 
 


Mandala!

Ilyen egy gyerekes anyukát én is ismerek.... többet is. No comment.

Kép
Kép

Kép
márkus_eri
 
 


Hát mamik,le a kalappal!
Tulajdonképpen nincs is más választása az embernek, csinálni kell,és kész..

Márkus_eri:
Jaj,az olyan jó,mikor az ember a szépülő kis lakásába vásárol bútorokat,csempét,meg ilyeneket..!! Remélem,szépeket kaptok!! :D :D :D :D :D
Én is úgy várom már,hogy ott tartsunk,hogy vehessük a csempét,szanitereket,konyhabútort!!!!!!
Tiszta hülye vagyok,tudom,de még soha nem volt SAJÁT lakásom,nemhogy házam! (Már persze a kis családunké :D )..
És már alig várom,hogy megjöjjön a hitel,és mehessünk megrendelni a tetőlemezeket,ablakokat,stb. Mint egy gyerek.. :oops:
A berendezésről nem is beszélve,a bútorokat már egy éve "gyűjtöm". Persze,korántsem lesz teljesen berendezve,mire beköltözünk,de nem is baj.. Apránként jobban lehet örülni mindennek!
(Nekem a fejemben már minden helyiség "kész"..,lakberendező is vagyok.. Már csak PÉNZ kéne :roll: :D )..
Tényleg,ha tudok valamiben segíteni,NAGYON SZÍVESEN segítek!!! :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok

Jó régen voltam, de sajnos még mindig tanulnom kell, holnap megyek 10-re vizsgázni szülészetből.
Drukkoljatok majd.

Én is teljesen kivagyok azoktól akik panaszkodnak egy gyerek mellett hogy semmi idejük nincs. Én amióta házas vagyok illetve amióta gyerekeket szülök mindig tanulok, hol a felnőtt szakápolóit, hol az érettségit, jogosítványt, és most a főiskolát, még egy év van belőle. De ebből a gyereknevelés és háztartás kárát sose látta. Megtanultam beosztani az időmet úgy hogy délelőtt takarítok főzök, berakom a mosást, aztán amikor adélben alszik a gyerek olyankor pihizek vagy tanulok. délután a családé, este pedig mikor már alszanak akkor jöhet a tanulás. Persze vannak napok amikor szalad a lakás, de olyan kupi sosins hogy valaki azt mondaná hogy nem csinálok itthon semmit.

Szóval jut mindenre időm, mellette pedig minden megvan csinálva, szerintem nagyon sok függ attól hogy betudjuk e osztani az időnket.


Házépítés: mi albérletekben laktunk, 5 éve vagyunk a házunkban, én is nagyon élveztem hogy mászkáltunk csempéért meg fürdőkád, stb.... Most hogy csináljuk az emeletet már alig várom hogy újra mehessünk, tényleg mint a gyerekek.


Spirál: nekem is ajánlotta annó a dokim a hormonális spirált, szerinte nagyon jó annak aki tutira nem akar 5 éven belül gyereket. Azt mondja hogy jókat hallott azoktól vissza akiknek eddig felrakta. Én mondjuk minden ilyen méhbe helyezett dolgoktól idegenkedem ezért nem mentem bele. Mardtam a gyógyszernél.


engem meg 2 hete vasárnap megcsípett egy kullancs, párom vette ki, még mindig nem múlt el a helye remélem nem lesz semmi gond. piros folt van a helyén.

Csütörtökön lesz a Norbi ballagása az oviból, még el kell mennem vásárolni az ovónéniknek valamit.

Jaj de jó a héten az iskolának is vége, nem kell korán kelni.
És a holnapin kívűl már csak 1 vizsgám van.


Na jó hosszúra sikerültem.

Puszi

Gabi
lieglgabi
 
 


Sziasztok!

Hát sikerült egekig fokozni az egyébként is meglévő őrültek házát, egy autónk van (normálisan kettővel keverünk) és apának is én lettem a sofőre. :lol: Holnap meg mennem kell Pestre, úgyhogy kellett keresni valakit, aki a kicsiket összeszedi, míg a párom dolgozik, és mit gondoltok kinek van erre ideje ??

Egy olyan 4 gyerekes anyukának, akinek már csak három iskoláskorú gyereke van :lol: Nálunk még a "bébiszitter" is csak nagycsaládos lehet. :shock:

Amúgy azt hiszem, tényleg "Teher alatt nő a pálma" aki rákényszerül, az sokmindent képes megoldani. Nekem már az is sok, hogy eddig nem tudtam elkezdeni dolgozni egyéb okok miatt, de talán mostmár ennek is vége lesz és helyreáll az egyensúly.

Eri!

A Dvár az Dombóvár? A Szhely pedig Szombathely? Ez azért jó, mert ezt autópályán nem lehet megoldani, úgyhogy 3x annyi idő, mintha egyenesen mennél. Mi a Kaposvár, Móvár, Pest háromszöget fedjük le. :wink:

Egyébként meg igenis volt valamelyik vicces filmben 3 mellű nő, úgyhogy nincs lehetetlen.

Hát a házfelújítás-építésen én örülök, hogy egy időre túlestünk. A berendezés meg folyamatos és gondolom az is lesz egy darabig. Most inkább a kert van soron, de ez az idő kicsit elkeserít, mert vagy minden kiég, vagy minden kirohad...

No én is próbálok tanulni, amíg nyugi van.

Sziasztok: i
iloly
 
 


Lieglgabi:
Drukkolok! :D

Iloly:
Ez a nagycsaládos bébiszitter story nagyon jó!! :lol: Valahol ez tiszta röhej,hogy egy sokgyerekes meg tudja oldani a mégtöbb gyereket is..
Ti hol laktok?
Egyszer talán mi is fogunk a kert-rendbehozatalnál tartani :roll: . (Mármint Vecsésen,ahol építkezünk. Itt Érden nem is álmodozom róla). Alig várom,hogy a gyerekek kimehessenek végre rohangálni. Mi itt hiába lakunk kertes házban,csak a nagyot merem kiengedni. Pedig ANNYIRA kéne a Petinek is! :(

Mamik,egy kérdés:
Ti beoltatjátok a gyerekeket kullancs ellen?? Mert én azon gondolkodom,hogy be kéne oltatnom a nagylányomat. Megy tábprba,meg hát a kertben is lehet. És ez a Lime kór nagyon nem hiányzik.. Állítólag egyébként hiánycikk a gyógyszertárakban az oltóanyag. :?

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok: gyors válaszok: Kaposvár mellett, beoltaná a nagyokat a doki, van is már vakcina, de mindig mindenki beteg :( amikor nem voltam itthon sose volt bajuk) csak az egyik vakcina hiánycikk.
iloly
 
 


Sziasztok!

Nagy a pörgés mostanában, én meg éppen most tűntem el. Szombaton vizsga, tanulok ezerrel.

A többi tanulónak azért drukkolok.

A spirálos sztorik kiakaszottak. Nem is gondolta, hogy ilyen drága. A dokim folyton mondja, hogy megcsinálja az elkötést ha akarom. Én még azért vacillálok. Az olyan végleges lenne. És ha még is akarok még egy gyereket, még olyan fiatal vagyok. Vagy nem???
Spirált akartam eddig de nekem is fém allergiám van. Meséljetek nekem erről a hormonálisról légyszíves.

Látom minden mamainak van dolga. Engem is kaiakszta az egygyermekes anyuka amikor délbe még pizsibe és nem reggelizett a lakás meg a egy csatatér, mert neki nincs semmire ideje.

Csajok mi vagyonk a nyerők.

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


De igen Bebi!

Meg is kerestelek az iwiw-en, be is jelöltelek és megállapítom Nálad már csak én vagyok fiatalabb, méghozzá két nappal! :lol: :lol:

A "kaiakszta" az a kiakaszt a ?

No most értem haza és kicsit fáradt vagyok!! :roll:

Jó éjt!
iloly
 
 


Sziasztok!

Nagy a csend!? Mi történt!?

Végre vakóció van. Sikerült letennem az utolsó vizsgát is. Most már a családé vagyok egész szeptemberig.

Dobok egy képet a kisbabámról. Voltunk 4D-n minden rendben.

Kép

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Bebi:
Nem tudjátok még a baba nemét? Nem is akarjátok tudni? :D

Na látod,én is pont így gondolkodom! Pont ez a "véglegesség" a rossz,mert sose lehet tudni..hátha lesz még egy baba :oops: :D
Én legalábbis nagyon szeretnék még egyet,azt hiszem,talán a párom is :) ,de majd meglátjuk,hogy állunk anyagilag és energiailag 4-5 év múlva. :roll: :D :D Azért szerintem 34-35 évesen még lehet talán babát vállalni..
És egyébként valahogy olyan jó rágondolni,hogy talán leszek még pocaklakós kismami :D :D . Ez OLYAN gyönyörűűűűűű dolog!!! :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Szijja Lányok!

Kicsit eltűntem, mert Encsi nagyon lázas már egy hete... 38 alá nem megy a láza, mára virradóra meg 41 fok volt!!! rémes! Elvittem a dokihoz újra, kapott másik gyógyszert, remélem jobban lesz! A férjem is elkapta a kórságot, szóval ő is szimulál.... egész nap csak fekszik.. úgy idegesít... Ok, megértem, hogy nem érzi jól magát, de azért ha a számítógép elé le tud ülni, akkor a gyereket is kiemelhetné a kádból, ne nekem kelljen... áh, azt már nem! De emlékszem, amikor Encsi 3 hónapos volt tejlázam lett, 40 fokos lázam volt és a kedves férjem meg otthon hagyott a két gyerekkel magas lázzal, mert a kedves mama akkor találta ki, hogy le kell menni a temetőbe a nagymamához gyertyát gyújtani... és a kedves férjem ment... azóta nem tudom sajnálni ha lázas... mert ő akkor képes volt otthon hagyni úgy, hogy reggel 7-kor elment, és egész nap fel sem hívott felfordultam-e vagy még élek... és este fél 8 után ért haza, amikorra már a fürdetésen is túl voltunk.... Ezt nehezen felejtem ám.... :evil:

Lieglgabi: kerestelek az iwiw-en de nem találtalak meg.. :(

Bebi: hiányolnak az augusztusi babások.... tessék belátogatni, kérem szépen, mert már nem tudlak kimenteni... :) nagyon hiányolnak a csajok... :)

Lányok: ki kérdezte a kullancsot? nos, én beoltatom őket mihelyst lesz lehetőségem, mert az erdő szélén lakunk... a kutyánk most volt babéziás a hülye kullancstól... tehát laknak erre ilyen dögök... szóval mindenképp szuri lesz....

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Jaj Mandala,nagyon sajnálom hogy lázas a kislányod!! Annyira rossz,mikor beteg valamelyik gyerek.. (gondolom,mindenhol így van,de legalábbis nálunk,ha az egyik beteg,a másik is megkapja.. :roll: )..És akkor totál kivagyok..
Remélem,már jobban van!!!! Ez valami vírus???

Hát igen,a férfiak ha betegek,nagyon tudnak haldokolni..
És a mérgelődésedet is megértem. Teljesen. Hálistennek nálunk nem volt még ilyen probléma..,de ha valami miatt a páromnak el kéne mennie amikor beteg vagyok,hát még pihenni se tudnék,annyit telefonálna..
Egyébként szerintem nagyon jó is,ha nem ugrálod körbe,mert ilyenkor megtapasztalja,hogy neked hogy esett.Nem a bosszú miatt persze,de lehet,hogy egy pasi csak így fogja fel.. :roll: :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Mi újság Nálatok lányok? Nálunk alakul a helyzet... Encsike már jobban van, vettem neki homeo gyógyszereket, azt tapasztalom, jobban van, én is jobban szeretem a homeo cuccokat, semmint a kemikáliákat. Hát, mindegy. lényeg, hogy joban van a kicsilány! A férjem ma kiporszívózott... nem tudom mi ütött belé.. és du. aludtam egy kicsit, ő addig vigyázott a három gyerkőcre... :)
Ezek szerint Barbamami igazad lett... elgondolkodhatott egy kcisit... vagy érzi, hogy nem vagyok olyan odaadó felesége, mint azt eddig megszokta....

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!

Találtam egy elgondolkodtató cikket:

http://totalcar.hu/tanacsok/autojogasz/ki70604/

Megkérdezném a kedves jogalkotótól (mindamellett, hogy anya lévén teljesen egyetértek azzal, hogy a gyerekek biztonsága a legfontosabb), hogy pénzt is ad-e a gépkocsik lecseréléséhez?!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Mandala:
Elolvastam a cikket.. Hát a legvégét nem sikerült tökéletesen kibogoznom.. Most akkor ezek szerint hátul mégiscsak utazhat 4 személy,ha van közöttük két 10 éven aluli gyerek..?
Ezen egyébként már én is gondolkodtam. Ha lesz egy 4. gyerek.., akkor ugyebár az 5 személyes kocsinkban elég nehezen férnénk el.. Megint kocsit kell cserélni??? (Most vettük ezt a Bogi érkezése apropójából..)... Jó ég. Sajnos a 7 üléses kategória már elég húzós!!!!
Nektek milyen kocsitok van??

Tényleg,többiek??? Milyen kocsitok van?? Vagy esetleg legyen két autó...?... De akkor ha az egész család megy valahova, két külön kocsival kell menni.. :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Barbamami: a cikk vége kicsit valóban összevissza... az a lényeg, hogy elvileg ha van négy gyereked és vagytok Ti ketten a párddal, akkor úgy tudod a gyerekeket betenni, hogy: a férjed vezet; egy kicsit előre teszel az anyós ülésre, egy kicsit hátra. Két 10 éven aluli gyerkőcöt (ha elmúltak három, mert addig csak és kizárólag biztonsági ülésben v. ülésmagasítóval utazhatnak) betehetsz hátra, és még melléjük kell ülnöd neked is. Erre írta, hogy elvileg megoldható, mert a két 10 éven aluli gyerkőc 1-nek felel meg, és akkor csak kvázi két személy utazik hátul plusz Te. Elvileg! De mutass nekem egy olyan 5 személyes autót, amibe be tudsz tenni egy gyermekülést, plusz két pl. 8 éves gyereket és még Te is beférsz melléjük!!! Na, erre mondta a pasi, hogy matematikailag kivitelezhető, fizikailag tuti nem!
Na, most vagy jobban összekuszáltalak, vagy érthetőbbé tettem... :D

Amúgy nekünk Skoda Feliciank van, imádom! De 6-an már nem férünk el benne. Szóval venni kényszerülünk egy másik autót. Biza! Van egy kispolszkink, de haldoklik. Ha majd megszületik a negyedik gyerkőc és az egész család menni akar, akkor vagy valaki nem megy, vagy két autóval kell menni... az meg nem épp kifizetődő.... valljuk meg őszintén...
Szóval autót kell vennünk. A férjem igen alapos ember, jól végig járta a dolgot és végülis azt beszéltük, hogy mivel a használt autó elég rázós... nem tudod mennyit tekergették vissza a kilométeróráját, mikor kell nagyszervíz, ami gallyra vágja a motort ha elmarad, szóval kicsit rizikós, ráadásul nem szeretnénk nagyon idős autót, mert nem akarunk állandóan költeni rá, arról nem is beszélve, hogy nem 1-2 évre vennénk a kocsit, hanem legalább 7-8-ra, szóval a használt autó számunkra megfizethető kategóriában van, ezért kilőve..... (kb. 3 milla körül kezdődik a talán érdemes megvenni kategória....)
Az új kocsik amik meg ilyen kategóriásak (7 személyesek) horror árakon vannak!!!!
A Magyarországon kapható legolcsóbb ilyen kategóriás autó, az a Dacia Logan MCV.

Nézzetek be a Milyen az igazi nagycsaládos autó topicba.. oda írtam sok infot a loganról.....

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


ja, a férjem mondja, hogy az árát kifelejtettem: 7 személyes, 3 millától kezdődik, 3,7 környékén diesel, klímás, stb... kapható.

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok

Hát ami azt illeti mi is kocsi dilemmában vagyunk ugyan is most vettünk egy toyota landcruisert, de cxsak 5 személyesben mert akkor még amikor rendeltük nem volt szó a 4. gyerekről, utána meg már nem lehetett lemondani vagy átíratni 8 személyesre:( nekünk van egy toyota avensis is de az is csak 5 üléses. Szóval mi is ott tartunk hogy lekell cserélni majd a kisebbiket egy 7-8 ülésesre, mert két autóval mászkálni nem igen egyszerű.

De mi most ház bővítésben vagyunk, így majd kb 1-1,5 év mulva lesz csak esedékes, és akkor is több mint valószínű hogy toyota landcruisernél maradunk 8 személyesben, nekem a sógorom dolgozik toyotában így kedvezményesen tudunk vásárolni de így is húzós az ára.


Néztül még a WV sarant, meg Ford Galaxy, meg Mercedes buszt, de ezek amellett hogy drágák a szervizelés is nagyon drága.

Maradunk a toyotánál.

Gabi
lieglgabi
 
 


Na,látom akkor ez nem csak nekem okoz fejtörést..

Mandala:
Nekünk is skodánk van! :D :D Bogi miatt cseréltük le a WagonR-T (egyébként én szerettem,nem is volt régi-2 éves-,csak kicsi volt..)
Na,ezért vettünk egy Roomster-t. ANNYIRA szeretjük! De hátul épphogy elfér szépen a 3 gyerek.. (Mindegyiknek kell ülés,vagy magasító..). Oda még egy legyet se tudnék berakni. Egyébként előre meg nem tudok gyerekülést berakni,mert nem lehet kikapcsolni a légzsákot. Az még vagy 60ezer lett volna külön..

Mondjuk,HA LESZ :roll: :( egy 4.,addigra már kb. 11-7-5 évesek lesznek a csemeték. Meg ha eltelik elvileg addig 5 év,ezt a kocsit tropára használja a párom. Rengeteget megy vele..,mindenképpen le kell cserélni.
DE a családi autók horribilisek. Én kb. 5 milla alatt nem is tudok.. És akkor ez ugye csak az alapár. Minimum kell riasztó,esetleg tolatóradar,ha jó nagy dög,és nem érzi az ember a fenekét..,klíma a gyerekek miatt..,meg ilyen apróságok. És az már nyilván nem annyiba kerül.

Azt a Dacia-t láttam,kívülről egész pofás :D . Csak állítólag nincs jól összerakva? :shock: Hát,ehhez nem értek.. Viszont az ára NAGYON baráti ebben a kategóriában!!!
A használt autókról ugyanez a véleményünk.. Biztos ki lehet fogni jót is,de nagyon bele lehet bukni,ha egy feljavíott pocsékat vesz az ember. Nagyon lutri dolog..

Ja,Mandala,egy nap van a szülinapunk között,én jan. 17-én születtem :D :D :D
Azt írtad a múltkor,hogy raksz fel képet,hogy hol laktok.. :cry: :cry: Légyszíííííííí!!!! Nagyon szeretem Szentendrét!!!!


Még egy. Hallottatok róla,hogy újabb gyerekes-családbarát intézkedés készül??? :lol: :lol: :lol:
Azt tervezik,hogy a kiscsoport és a középső is fizetős lesz. Csak a nagycsoport marad ingyenes,mert az kötelező az iskola-előkészítés miatt. Na,tök jó,mi?? Ez egy újabb segítség a családoknak.
Ezt az oviban mondták!! Úgyhogy lehet,hogy itt az utcánkban lévő ovi már szeptembertől - vagy bezár,vagy fizetős lesz..

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Csak átfutni volt időm a hozzászólásokat, azért megpróbálok reagálni.

Barbamami!

Tényleg nagyon izgalmas és jó dolog a vásárolgatás, ha nem számít az ár, meg az idő. 1 nap alatt kellett mindent beszerezni, ráadásul vasárnap, így a keresztmetszet szűk volt. És a költségvetés is. Namármost... úgy vásárolni csempét, hogy a szebbnél-szebbek azért vannak kilőve, mert 3500 Ft/nm-be kerülnek, és a 2200-asból kell választani... mert a párom szerint az a reális ár. Mutattam neki 8400-ast is... :roll: 8) De találtunk szépet, olcsót, raktáron levőt! S bár kiszámolta a párom, hogy a bordűrcsík annyiba kerül, mint az összes csempe azon kívül, végül is nem vétózta meg. (Sajnos nem épp a legjobb időben jött ez az átalakítás.)

:D

Kocsitéma: Volt egy peugeot 307 sw-nk. elvileg 7 személyes, de akkor nincs csomagtartó. Nekünk pedig kell a hely az ikrek babakocsijának is, augusztustól pedig azzal együtt egy egyes babakocsinak is. Ezért kocsicsere mellett döntöttünk. A mi választásunk a Mercedes Vianora esett. Tudom, ez már inkább mikrobusz, mint személyautó, de nekünk pont ekkorára van szükségünk.


Fizetős lesz az ovi...

Én is hallottam az óvóda vezetőjétől. :( Eddig sem volt éppen ingyen, bár nagycsaládosként még nem is panaszkodhatunk, 50 %-os támogatást nyújt az önkormányzat az étkeztetés díjához. De ehhez jön az eszközpénz, a csoportpénz, a foglalkozások díja, a kirándulások, előadások, fényképész, fogkefe, fogkrém, szalvéta, zsebkendő, wc papír, kötelezően megvásárolandó ovi újság, kötelező támogatói jegy az ovibálra, egyéb... (pl évente családi nap, amikor otthon sütött finomságokat, üdítőt kell bevinni, amit aztán megvehetsz, és a pénz az ovié) Nem sajnálom, mert jól gazdálkodnak, szuper oviba járunk.
Az óvónénik attól tartanak, hogy belső viszályok fognak kialakulni a bérezésük miatt. Mert elvileg az is változni fog, megszűnik az illetménytábla szerinti bérezés, ugyanannyi alapbére lesz mindenkinek. Ezen felül pedig lesz egy fix összeg, amit feloszthatnak maguk között. (Ehhez kell a fizetős rendszer). Olvastam a tesztet, amivel pontozzák majd egymást a pedagógusok, és ami az alapja a pénzosztásnak. Nem tudom, sírjak-e vagy nevessek. Ők sírnak...
Ugyanakkor az önkormányzat szerződést kötött egy logopédussal, még évekkel ezelőtt, aki egy halom pénzért heti egy órában foglalkozik elvileg azokkal a gyerekekkel, akit a pedagógus hozzá küld. Az meg minden szülővel közli, hogy nincs több hely a csoportban, de 7000 Ft/óra pénzért magánórákat ad. A szülő meg mit tegyen? A lelkiismeretfurdalás nagyon rossz dolog... Ehhhh....
(a dolog érdekessége még, hogy van olyan csoport, ahol majdnem minden gyerek "beszédhibás" az óvónéni szerint - biztos százalékot kap) :evil:
Szeptembertől az ingyen logopédus és gyerekpszhichológus is megszűnik. (Szerencsére ezek minket nem érintenek)

Kíváncsi vagyok, hogy a gyest mikor faragják le, vagy szüntetik meg.





:?

Kép
Kép

Kép
márkus_eri
 
 


Eri: nevetni fogsz.... a gyest is babrálgatják..... szó volt róla vmik reggel a hírkben, hogy nagyon hosszú ideig vagyunk otthon kvázi feleslegesen a gyerekkel.... elég az egy év vagy 9 hónap! A gazdaságnak nem tesz jót, hogy 3 évig fizet neked a "semmiért"....
Amúgy külföldön már így van, nálunk miért kell ennyi időt pazarolni a gyerekekre?! Igazuk van!!! Szoptatni sem kell, vegyél tápszert, a tápgyártók meg fizessenek fejkvótát a gyerekek után az államnak... minél több gyerek eszik tápot, annál több adót kaszíroz az állam... ezt most találtam ki... tök jó... szoptatni úgyis hülyeség! És ha mégis, akkor bőven elég 9 hónapig.... aztán menj, húzd az igát, te léhűtő anyuka!!!!!
Felháborító... állítólag nem terveznek változtatásokat.... de tudjátok... nem zörög a haraszt....

Az ovis buliról nem hallottam... hol olvashatok róla, lányok?

Mi is végignéztük a kocsikat, azokat is amiket írtatok... de nekünk nincs rá pénzünk. Túl sok az 5-6 milla egy autóért. So a ház törlesztője meg az autó havi részletei együtt... az már nem férne bele, hogy drágábbat vegyünk. A férjem meg újat szeretne, nem használtat, pont a rizikó miatt.... hát, ebben a dologban ő a főnök, én nem foglalok állást, de dacia nekem is tetszik. Kipróbáltuk, nem rossz... sok tesztet olvastunk róla, a fórumokat is végig böngészte a párom, és beszéltünk olyanokkal akik vettek. Mindenki jó tapasztalatokról számolt be. A logan mcv új, de a logan már régebben bejött. végülis ugyanaz, csak ez nagyobb. Renault motor van benne. Amúgy én is féltem először a daciatól, mert nekünk régen volt... először elhoztuk a szalonból és az első útja a szervízbe vezetett, ahol szétszedték és újra összerakták. Nem vicc, tényleg így volt.... volt, hogy találtunk egy kupac anyacsavart az ülés alatt..... De azóta már változott a helyzet, jól összerakott kis autó lett belőle.... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Mandala:
Hát ez ismerős... Nekem is pont az a bajom,hogy ezek a nagycsaládos autók baromi drágák. És ugye eleve több gyerek mellett még plusz több kiadás.. :roll: Hjajj...
Igazatok van,sokkal inkább egy új Logan,mint egy használt bármi.. :roll:
Én is hallottam a gyes eltörlésének a tervéről.. Ha jól emlékszem, a Kóka pedzegette,de egyenlőre mélyen hallgatnak a témáról. Csak az a baj,hogy mivel a csöpögtetés már megvolt, folytatni fogják..
Én most leginkább attól tartok,hogy a szocpolhoz is hozzányúlnak. Pedig anélkül pl mi nem tudjuk befejezni a házat.. :roll: Úgyhogy minél hamarabb igyekszünk eljutni odáig,hogy igényelhessük..

Eri:
Már én is szépen kinéztem ám,milyen csempe...stb tetszene. Aha. Hát olyan nem lesz.. :roll: Beleért az ujjam..
Azért persze meg fogunk próbálni minél jobb minőséget kigazdálkodni..,de elég nehéz ügy lesz,már látom. Lassan az egész építkezésünk arról szól,hogy "kompromisszumokat" kötünk.. Mert amit elképzeltünk,és elvileg ki is számoltunk..,azóta feljebb ment az ára. :evil:
Csak egy példa..
Tavaly vásároltunk a falakba vasrudakat (ProKoncept falakat húztunk fel,ezeket az elemeket betonnal kell kitölteni,ebbe kellett a sok vas..) Kevesebbet vettünk,mert el lett számolva valami. Na,visszamentünk a vastelepre,40%-kal ment fel a 2 hét alatt. ( :!: :!: :!: ) Ja,és mondta a kereskedő,hogy jókor mentünk,mert újabb két hét múlva ismét 40%-kal mennek az árak. És így is lett!!!!
Nesze neked építkezés.. Ha jól számolom ugyebár,ez nem 80%-os áremelkedés volt,közel a duplájára mentek az árak. Ez egyszerűen röhejes.Csak nem tudok rajta nevetni..

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Barbamami: a szocpol igényléségnek feltétele, hogy az összes önerőt beépítsétek. Ha hitelt is vesztek fel, akkor a hitel igénylésével egyidőben beadhatjátok, de az önerőnek akkor is meg kell lennie. A szocpol csak részben számít önerőnek.

Építkezés: ismerős az áremelkedés téma... amikor nekünk volt egy kis pénzünk, akkor megvettük az anyagokat (házhoz hőszigetelés, kerítés deszkák, vasak, színes vakolat, stb...) és a beépítésig letettük a pincébe, a hőszigetelés pl. még midnig ott figyel a garázsban.... de legalább sokat spóroltunk. A hőszigetelés ára azóta pl. 30-50%-kal ment fel... és hát ugye egy családi ház teljes hőszigetelése és színesvakolata nem két forint..... Mondjuk utálom kerülgetni a sok nikecellt, meg cementes zsákot, de ha úgy vesszük, hogy százezreket kerülgetek, amit fájna most kiadni, akkor befogom a szám.... :)

Eri: Most jut eszembe.... mennyi a logopédus?!!!!! 7 ezer?!!!!! ez ugye vicc?! Figelj, nálunk az oviban ingyé van, sosem maradt ki a fiam azért mert sok a gyerek és egy logopédus nem győzi... pedig nálunk is csak egy logopédus foglalkozik velük..... ráadásul nálunk a kislnyommal is foglalkozik logopédus, mert megkésett beszédfejlődése van... szóval nálunk a logopédus hetente egyszer házhoz jön ( :!: ) és fizetek Neki 2500-at alkalmanként!!! És nem egy órát foglalkozik a gyerekkel, hanem 2-2,5-et! És látványos javulást ért el 2 hónap alatt. Azóta nem jár, csak telefonon beszélünk és kazettán adom a gyerekkel készült párbeszédeinket, azon hallgatja hol tartunk a beszédfejlődésben. A 7 ezer egy horror! Ne neked legyen lelkiismeretfurdalásod ha nem fizetsz ennyit, legyen neki, hogy képes ennyit kérni!!!! Nem hiszem hogy nincs olcsóbb! A helyedben keresgélnék egy másikat....

Szóval szeptembertől ezért is fizetni kell?! Tök jó..... akkor mi bojkottáljuk... két gyereknek nem fogok bírni ovit, logopédust, fejlesztő pedagógust és a nagynak még pszichológust is fizetni! Kész.. akkor nem járunk! Majd fejlesztjük itthon! Most mondd meg, mit tehetünk? A csudába!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Ím a házunk. Még tényleg nem tettem fel ezt a képet? Juj! Azt hittem de.
No, akkor mutatom, itt lakunk, mondjuk azóta már a kerítés látványosabb..... de frissebb fotó még nincs... :)




Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!

Mandala! :)

Nem biztos, hogy mindenhol megszűnik az ingyen logopédus, a mi önkormányzatunk biztos nem fizeti tovább, legalábbis a korábbi formában tuti, hogy nem. A 7000/órát más anyukáktól hallottam, ami úgy néz ki, hogy egy alkalom 3500, de az csak fél óra. Én is kiakadtam. Szerencsére Bencének nincs semmiféle beszédhibája, így csak halomásból tudom az árát. Azon gondolkozom, hogy amíg gyesen vagyok, logopédiát kéne tanulni.... Ja, jut eszembe: a gyes melletti tandíjmentesség is megszűnt.

Gyes... tényleg, minek is...? Oviba csak 3 éves kortól veszik fel a gyerekeket, addig hova tegyem őket? A környékünkön ugyanis nincs bölcsi, és ha jól tudom, az érdibe is túljelentkezés van. Vagy fizessünk magánbölcsit? Az gyerekenként cca. 40 ezer / hó, 3 gyerekkel lehet, hogy kedvezményt is adnak, de akkor is!!!! Mellette keressek olyan állást, ahonnan 4 - fél 5-re odaérek a gyerekekért (azaz Bp kizárva), meg keressek annyit, amennyibe kerül a gyerekek napközbeni felügyelete, különben nem ér semmit az egész. De otthon sem maradhatok, mert akkor nem lesz TB-m, vagy fizethetek havi 10 ezret, hogy mégis legyen.

De ha tudtok olyan munkahelyet, ahova 4 gyerekes (minigyerekes!) "pályakezdő" anyukát jogi végzettséggel felvesznek,és fizetnek úgy bruttó 300 ezret, és fél 4-kor vége a munkaidőnek, szóljatok! :lol:

Mi építkezni biztosan nem fogunk! Kész anyagi és idegi csőd. Jó, hogy meg tudjuk oldani egy kis átalakítással is a helykérdést. :D

Na, megyek, megsétáltatom az ikreket, aztán feldobom az ebédet. (Most csonka család vagyunk, se Bencém, se uram nincs itthon, olyan nyugi van....:P)

páááá

eri

Kép
Kép

Kép
márkus_eri
 
 


Sziasztok!

Végre eljutottam idáig, hogy írjak. Nagyon jó témákat hoztatok fel! :)
Megpróbálok a korábbiakra is reagálni.

iwiw:Gécziné Ábrahám Erika, az írás után megpróbállak megkeresni benneteket, de ti is bejelölhettek! :)

Barbamami, nálunk sajna nagyon sok veszekedés van a tesók között. Elsősorban a két nagy között. :( Se együtt, se külön nem az igazi . Remélem, majd ez alakul még.
Nem semmi, hogy képesek 6 iskolát teljesen egyforma nyelvoktatással indítani. Azt gondoltam, mindenütt fontos, hogy legyen a szülőnek választási lehetősége. Itt Szegeden számtalan suli mind különböző oktatási programmal várja a gyerekeket. Szinte egymással versenyeznek, így is bezártak már egy jópár iskolát...
Bogi "lógása" nem lehetett semmi, bizti jól megijedtél. Kicsit én is tartok attól, Benedek mit fog majd művelni a kicsivel, ha megszületik. :shock:
Milyen jó, hogy lakberendező vagy! Nekem mostanában nagyon tetszik ez a foglalkozás. Biztos, mert sok ilyen jellegű újságot nézegetek az építkezés miatt.
A kullancs elleni oltáson én is gondolkodom, Bencibe már kettő is bújt az idén :(
Nálunk is úgy van, hogy ha az egyik beteg lesz, szinte biztos, hogy végigmegy az összesen, esetleg az intenzitás változik.
A szoc. pol-os aggodalmadat megértem, mi tavaly ősszel igényeltük meg, de már mi is aggódtunk, nehogy eltöröljék. Nagy kő esett le, mikor végre megkaptuk. Sőt, ha nem változik, még a 4.után is meg fogjuk kapni a 800 ezret, miután megszületett. Hát így legyen!

Bebi, grat. a vizsgák befejezéséhez! Mit tanulsz egyébként?
A babád gyönyörűséges! :)

Mandala, jó kis házban laktok! És a környék..., csodálatos. :)
Enci kicipelése nem semmi lehetett, de jópofa a fiad! :) Örülök, hogy Enci jobban van. Én se szeretem a kemikáliákat ...
A spirál engem is foglalkoztat. Én meg gyógyszert a visszereim miatt nem is szedhetnék, de nem is akarnék. Valami jó minőségű spirálban gondolkodom, de nem hormonálisban. Így a Miréna nélam akkor kilőve. Lehet az aranynál maradok, hát tényleg jó ára van. De ha véletlen császárral szülnék, azt hiszem én is kérném a meddővé tételt. Régebben úgy volt, hogy 30 éves kor felett, ha 3 gyerek már volt, elvégezték ezt a beavatkozást, nem? Vagy most is így van, csak nagyon drága? Mondjuk a férfiaké egyszerűbb, ráadásul nem is végleges, mégsem szeretik megcsináltatni. :(
Jah, ismerősöm azt mondta, hogy az arany spirálnál réz is van benne, lehet, arra voltál allergiás.
Nem semmi, hogy a gyerekeid hogy elhagyták a szopit egy napon belül! Fantasztikus! Tényleg egy kis élő terhességi tesztek! :D
A sok keményedésedre szeded a magnéziumot? Ha igen, mennyit?
A férjedtől tényleg nem volt szép, hogy úgy otthon hagyott, mikor lázas voltál!
Kocsikérdés nagyon jó! Ez most minket is nagyon foglalkoztat!
Ezt a Dacia típust felírtam, azt kérdezném még, hogy ez olyan, hogy a csomagtartóban van a 7. ülés? Magyarán van azért hely is a cuccoknak? Már csak ezen múlik, hogy nálam is ez legyen a kedvenc. :)
Benedeknek szintén megkésett beszédfejlődése van. Mostanában viszont már nagyon belehúzott, végre szépen fejlődik.
A gyes eltörlése nagyon durva lenne. Akkor tuti nem sokáig maradna ez a kormány...De a fizetős ovi se semmi!...

Gabi, milyen szakra jársz? Én tavaly előtt jelentkeztem levelezős szülésznőire, fel is vettek, aztán mégsem kezdtem el. Kicsit sajnálom már, de akkor Benci még kicsi volt, és nagyon anyás, féltem itthagyni napokra. Most meg már úgy láttam, nincs is levelezőn...Szegény kismama, akit hagytak állni! Én tuti kértem volna helyet magamnak, én ennyit a visszereimmel nem is bírtam volna állni.
A szülészet vizsgád sikerült? Kullancscsípésed rendbejött?

Márkus Eri, de jó, hogy végre újra jelentkeztél! Már hiányoltunk ám!
Jó kis meló lesz az átalakítás, de biztos minden rendben lesz! Rendes a sógornő-jelölttől, hogy elmegy elétek! Mamánál meg biztos jó lesz! Mikor kezditek a munkát?
Ez a Mercedes milyen árban leledzik? Mi nem félünk annyira a használt autótól, persze max 3 éves legyen, ne öregebb. Azok talán megfizethetőbb áron vannak. Bár azokat meg nem lehet részletre? Vagy mégis?

Iloly, nem semmi vagy, hogy csak 5 hónaposan mondtad meg anyukádnak a babát! :) Nálunk ez nem menne, mi sűrűn találkozunk mostanában, meg hát szerencsére elég jó köztünk a kapcsolat, ki sem bírnám, hogy ne mondjam el... :)
Hogy állsz a vizsgákkal?

Mi jól vagyunk. Tegnap voltam a terheléses cukorvizsgálaton, teljesen jó lett az eredmény. Viszont nagyon vérszegény vagyok...
Babuci sokat mocorog.
Házunk halad, ha minden jól megy, jövő héten kezdik a burkolást.

Szép hétvégét mindenkinek! Bocsi, hogy ennyit írtam, remélem azért elolvassátok! :D

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Wowww Mandala!! Ilyen helyen lakni!! Örököltétek ezt a telket????
Nagyon szép "kis" házatok van!!! :D :D :D :D

Gerika:
Visszajelöltelek :D :D
Istenem,karácsonykor voltam pont ennyi idős terhes a Bogival! :D
Remélem,elmúlik a vérszegénységed! Gondolom,szedsz rá valamit?
Kisfiad lesz,vagy kislányod? (Vagy írtad már,csak elkerülte a figyelmem? :oops: )
Ti hol építkeztek? Mekkora lesz? Jaj,nagyon szeretem az ilyesmit,mármint hogy új ház..,milyen lesz vajon a berendezés, mi hova kerül.. Ezek olyan érdekes dolgok! Már gyerekkoromban is majdnem hetente rendeztem át a szobámat.. :roll: Szegény anyu egy idő után nem is őrjöngött,hogy húzgálom a bútorokat ide-oda..

Bebi:
Még nem is írtam,nagyon édes a bébid!!! :D
De szép is babát várni!! :roll: :D :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok

Megjöttünk Zalakarosról, jól éreztük magunkat, gyerekk is élvezték a medencéket.
Persze Norbi megint beteg lett, megfázott.
Most meg mosok, meg takarítani kell, meg még főznöm is, megyek délután nőgyógyászhoz, végre eljött ez a nap is.

Pénteken a virágostól megkaptam a magamét, hogy minek a 4. gyerek, miért nem élem a saját magam életét, felesleges még egy gyerek, annyira rosszul esett:( de hát gondolom fogok még egy párszor ilyen megjegyzéseket kapni:(

A gyesről én is hallottam hogy hozzá akarnak nyúlni, kiváncsi vagyok hogy a főállásúval is akarnak e valamit kezdeni. Én most azon vagyok már.


Erika diplomásápoló szakra járok a Sote -efk-ra, most már a negyediket kezdem majd.
Én is jelentkeztem a szülésznőire de sajnos nem vettek fel mert a végzettségem nem volt elég nekik.
Még ha lehetne akkor a védőnői szakot megpróbálnám, de csak akkor ha számítanának be tantárgyakat a mostaniból.
Kullancscsípésem múlóban de még látszik a helye.
Igen minden vizsgám sikeült, most már szerencsére jöhet a pihi.


Na megyek is, mert szalad a lakás.

sziasztok
lieglgabi
 
 


Lieglgabi:

Igen,biztos hogy fogsz még kapni epés megjegyzéseket..
Mi még a 3-mal is kapunk nem épp dícsérő viselkedést..
A múlt héten pl. ügyvédnél voltunk,módosítani kellett a cég papírjait. Vinnünk kellett a gyerekeket is (mindketten alá kellett,hogy írjuk a papírokat). Hát a "kedves" titkárnő viselkedése mindent elárult arról,amit gondol rólunk...
De másik példa.. Tegnap jöttek a nővéremék anyuhoz,hozták nyaralni a gyerekeiket (2 van nekik). Hazaértünk,a nővérem nem is volt kíváncsi a Bogira. Az Annamari (8 éves,ő a nagyobb gyerek) meg is kérdezte,hogy "EZ KI?" :!: :!: :!: . Na,hát szerintük csak 2 gyerek kell,a többi FELESLEGES. Nem kommentálom..

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Sokmindent írtatok, míg nem voltam, úgyhogy csak ami eszembe jut ahhoz szólok hozzá.

A gyes meg az összes egyéb juttatás annyiban érint, hogy nekünk nem elég a megélhetéshez. Ráadásul 2 meglévő szakirányú végzettséggel, jó állással 8 óra kötetlen munkaidő, nem tudom mi lesz, mert egy nem szakképzett ejtőernyőst próbálnak a helyemre szuszakolni egy éve...DE hétfőn megyek dolgozni, aztán kard-ki kard :x

A szocpolt nem vehettük fel,mert az 53 nm új helység, amivel a ház bővült a terven konyha-étkező-nappali néven szerepelt, így nem szoba, tehát nem járt rá pénz. no comment

Kullancs oltás első menetén túl vagyunk, most egy hónapom van vakcinára vadászni, de nem bíztatnak sok jóval.

Vizsga van még egy, jogi alapvégzettséggel, ha logopédus akarsz lenni, 8 félév 120 000/félév, és ez második alapdiploma. Tavaly előtt 119 pont volt a határ. (Nem burzsuá :lol: logopédus, hanem értak. szakos vagyok.)

Anyukámmal semmi bajom, de kicsit túlaggódja mindig a dolgokat, úgyhogy inkább nem jelentek be neki mindent rögtön, mert csak felidegesít azzal, hogy segíteni akar.

Amúgy az elmúlt két hétben túl vagyunk: egy skarláton (5 éves gyerkőc) három parvóvírusos bőrkiütésen (1-5-8 évesek) és egy fejbőr varráson (3éves gyerkőc) valamint három vizsgán. Meséljek még? :lol:

Sziasztok: i
iloly
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: