Új privát üzeneted érkezett!

Csajok,
szerintetek mennyit adjak a gyerekorvosnak? Holnap jön ki megszondázni azt a kis lyukat Bogi fenekénél, és ugye ez nem a kötelező kijövetel lesz.

emese1979
 
 


Emese,
nálunk az én volt dokim szokott kijönni, de nem hozzátartozunk.Én 2000 forintot szoktam adni.

Na párom beindult ma még a legyeket is lefényképezte az új géppel :D

KépKép
harhaj
 
 


én még mindíg nem jól. eddig két zsömlét sikerült megennem, meg teát iszok, de energiám az nulla.(mitől is lenne...)

Aludtunk 3 órát Álmossal (végre sikerült elaludnia, a front miatt egész nap nem aludt)

Emese,
mi múltkor 5ezret adtunk a dokinak, amikor sugárban hányt és bevittük a kórházba vasárnap, és megultrahangozta. bár ha kijönne házhoz akkor sztem kevesebbet adnánk , ez a kórházas téma igen extra volt.
Lemaradtam, milyen lyuk van a fenekénél? (bocs ha már írtad)

Harhaj,
Gábor is nagyon cuki :)

Anikó,
Blanka is nagyon szép. látom nálatok is a tesco rugi játszik :)

apa lement a gyógyszertárba hipp ors 200 -ért (répa és rizs akármi amit a gyerekeknek szoktak adni, és megfogja a hasat) remélem használni fog mert ezt már nem bírom.

Pumukli,
a szomszéd is ezzel az álomban etetéssel próbálkozik, először nem sikerült de asszem most már egész jól megy neki (persze cumis üvegből, ciciből neki se megy)

Reny,
jól vagytok? Amina hogy fogadta Mirát?

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 

 
 

Sziasztok!

Na, megint eltűntem.. jelentem beköltöztem az ágyba Marcival, a szpoitanácsadó tanácsára.. 1,5-2 óránként kell etetnem, hogy szaporítsam a tejet, remélem nálam be fog válni.. egyébként ti honnan tudjátok, ha nem elég a tej?

Nekem 5 perc után abbbahagyta a szpoit, és fejéddel sem jött semmi... mondjuk tiszta ideg voltam, mert a béka feneke alatt van Marci hemoglobinja a sok vérvétel miatt... talán beindult a tejci..

más női tejet, ami nem egy valakitől van, ti nem akartok igényelni, akinek pótolni kell?

Anita, nem szabad 3 óránál tovább érintetelenül hagyni a cicit, ha kevésnek bizonyul a tej... valamit csinálj vele, tedd rá a babucit, vagy fejd, és max 5 napon belül több lesz, meglásd!

Mozza, itt is Boldog Szülinapot Neked! Írtam privit hordozó ügyben...
vanni
 
 


Látom vacsi és fürcsi idejevan sokaknál... és apukák is már otthon... az én párom későn jön, egyedül fürdetek ma, a 9-es etetés előtt...

Zdori, aranyos vagy, hogy ajánlod a tejet... én is adnék, ha lenne plusz... a barátnőm a csapba fejte, hogy megkönnyítse a cicijeit, amikor nem tudta kivárni,hogy kiszívja a pici lánya...
vanni
 
 


Vanni,
mi még nem fürdetünk :)
10 óta fent van a gyerek, most nagy nehezen bealudt 1 óra sírás után, nem akarom felkelteni, meg mi olyan 8-fél9 fele szoktunk fürdetni.
Tegnap én is egyedül fürdettem :) egész jól ment, a törölközübe bugyolálás volt kicsit érdekes :)

Biztos beindul majd a tejed! Esetleg próbálj meg még alkoholmentes sört is inni mellé, hátha segít az is! :wink:

emese1979
 
 


Esztó,
a fenekén a "hagyományos" lyuk felett van egy másik kis lyukacska. Nem tudni, h csak egy vakondjárat, és majd ahogy nő meg hízik, eltűnik majd, vagy esetleg vezet valahova... Figyelnünk kellett, nem váladékozik-e (szerencsére nem), meg én úgy látom, kisebb már. De holnap egy szondával megnézi a doki, meg kapunk beutalót a sebészetre is.

emese1979
 
 


Hú rengeteget írtatok ma,alig győzöm visszaolvasni.
A tejgyűjtő kagylót olvastam.Én imááádom!!!!!!Amíg az egyikből szopiztatok,a másikon rajta van.Reggelente 20-30ml, délután 10ml folyik ki bele csak úgy. Én azt is hozzáöntöm a lefejt tejhez,így nem vész kárba!!!! :lol: :lol: 30ml-t különben csak reggel tudnék lefejni.
MA olyan "hormonos" napom volt.Este pl befeküdtem hozzá a játszószőnyegre és csörgőztünk,meg boxoltuk a macikat.Aztán fürdés után sírva vittem be a férjemhez a manót,hogy hihetetlen,hogy ilyen tökéleteset tud az Úr alkotni.
Nekünk egész jó kis napunk volt.Reggel 5.30-kor kelt,éjjel nem volt fent.Nem sírt sokat,aludt délután a "kötelező" időben,este meg most a szokásos nyügisség van,csak kevesebb sírással. Szóval maradéktalanul boldog vagyok.És a házimunka is meglett,és most megyek és összepuszilgatom a férjem is. :lol:
Akik tanultok(főleg Panndi-igaz Nálad már múlt idejű a dolog)Hogy csináljátok?Mikor tanultok?Ilyenkor besegít valaki?Házimunka megy közben?Nagyon-nagyon érdekelne,mert pár hét és kezdhetem a szakdogámat.Igaz félig már kész,de a könnyebbik fele van meg. :?

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Csani is egész nap nem aludt a hülye idő meg pukibennszorulás miatt. Szegénykém totál hulla, és a nap is felborult. Szerintem lehet, hogy ma még a fürcsi is kimarad...

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Szofi, az a fürcsi nem fog hiányozni, hidd el! Csak pihenjetek jót az egész napi nyűg után!

Kutyafüle, örülök, hogy jó volt viszonylag a nap! Nekem is olyan hihetetlen, hogy milyen csodálatos az Alkotó! Na meg az alkotásai! :)

Hát, mi 5000-t adtunk Dokinéninek, mikor kijött, biztos nem kellett volna ennyit, de Samuval volt, hogy semmit sem tudtunk adni, most egy kicsit "pótoltunk". :)

Nálunk a hülye idő miatt inkább egyfolytában alváa a jellemző, megállapítom. Az is normális, ha a gyerekeim egy csomót alszanak ilyenkor? És az, hogy Danó nincs fent annyit, mint a ti babáitok???

Jó éjt mindenkinek, megyünk fürödni meg ilyenek.

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Dóri!
Ne izgulj, Léna is rengeteget alszik, ma is sokat aludt, de egyébként is jellemző rá :wink:
Ma ugye 1/4 7-kor kelt, 1/2 8-tól aludt 1/2 10-ig. Utána elmentünk itthonról, ahol bealudt a hordozóban olyan 11 felé és 1/2 2-ig szunyált. majd 1/2 4-től 1/2 7-ig is még.........Utána nem is akart felkeni, én ébresztettem, hogy kicsit legyen már fent, nehogy éjszaka legyen nemalvás.
Már ágyban van egyébként, remélem már alszik :D

Eszter!
Remélem már jobban vagy, jobbulást kívánok!

Emese!
Drukk, hogy holnap ne találjon semmit a doki!
Mi nem szoktunk pénzt adni, ugyan nem is jön gyakran házhoz, az elmúlt 5 évben ha talán 2-3x......

Vanni!
A sör tényleg jó, de csak az, amiben van maláta...én barnát ittam és be is indult a tejci rendesen. Meg a malátakávé, pl. Maci kávé is ugyanilyen jó :wink:
Én holnap azt veszek, mert a sört gyűlölöm, alig bírom meginni, szerintem olyan pocsék....... :?

Harhaj!
Édes Gábris nagyon!!

Annus!
Én is voltam ma turizni, gyerekeknek találtam csak rucikat, pedig 2-ben is voltunk, Léna olyan szépen végigaludta az egészet :D

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Lányok!Szerintetek mi történhetett?Riki evett este,de láthatóan kevés volt neki a tej.(ahogy Ti is írtátok estére csökken folyamatosan,az utolsó etetésnél már alig van. :cry: ) Tépte,cibálta,éreztem,hogy üres és sírt nagyon.Aztán vettem elő a fagyóból lefejt fagyasztottat,azt akartam neki adni.Nem igazán kellett neki,aztán egyszercsak kihányta,orrán-száján jött.Most akkor mi történt??? :roll: :shock: Kétségbe vagyok esve. Csak nincs elég tejem akkor.De nem akarom gyakrabban szoptatni,mert néha már a 4 órához is ébreszteni kell. Mit csináljak?Délután fejjek kér hami között hátha szaporodik?

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Ja, és Vanni, nagyon jó, hogy jöttél, meg aranyos vagy, hogy kommentáltad a tej-ügyet! :)

Kutyafüle! Én nem tudom, mi lehetett, de nem lehet, hogy mégse volt éhes? Vagy túl sokat nyakalt be végülis a fagyasztott tejből? Banális kérdés még (és biztos jól csináltad, csak mégis leírom), biztos, hogy jó volt a melegített tej hőfoka? Meg vannak babák, akik nem szeretik a fagyasztott anyatejet. Nem lehet, hogy Riki ilyen baba? Más ötletem nincs...

Mindenképpen mindenkinek jó éjszakát!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Kutyafüle,
Vannak babák, akik kihányják , ha túl meleg nekik a fygasztóbol felmelegytett tej. (És vannak, akik nem eszik meg, ha túl hideg, heuréka.. A karodra tegxél egy picit, és ha kellemesen langyos, az lesz a jó, már ha ez elehett a gond. Egyébként tűnhet úgy, hogy sokat kibukott, de valójában csak egy pármilit... Ja, még egy lehet, ha az előtte levő síráskor sok levegőt nyelt, akkor a levegőre nyakalta be a pótlást, és az sajna általában kijön.. Próbáld büfiztetni,mielőtt pótolsz, ha sírt előtte...

Szofi,
A fürcsi nálunk sem mindíg van...
vanni
 
 


Köszi lányok a választ.A büfizés nem volt hiba,mert mivel Riki nagyon mohó én etetés közben 3-4x megbüfiztetem. A hőfokot meg vagy 3x is megnéztem a csuklós módszerrel.Sőt még Danira is csöpögtettem,hogy tuti jó e. De ahhoz képest,hogy éhes volt még még mindig alszik.De keltem már lassan,mert csak induljon az a nap valamikor.
De ez a tej úgy bánt.Hol van,hol nincs.Most is érzem,hogy van benne,de nem olyan kemény,mint tegnap ilyenkor.Csak még kb. 6 hétig kitartana,aztán már minden nap ajándék lenne!!!

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Ja,még egy kérdés.Akik fejtek vagy cumisüvegből etettek:Minden alkalom után(előtt) sterilizáltok vagy csak elmossátok?

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Jó reggelt!
Még nem olvastam vissza.Öltözünk és megyünk tanácsadóba.Lányok én vok a világ legszerencsétlenebb embere!Ma töltjük a 6 hetet és megjött!!!!Hanna nem is akarta a cicit,pedig most valamennyit tudott volna szopni.Akkor ezért kevesebb a tejem. :(
Majd jövök és mesélek.Vacsira 155ml tápszert evett a manó.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


sziasztok!

köszi lányok az együttérzést :(

Lara még mindig tök nyugis és egyre jobban tudom, mikor mi baja van hurráá :)

Most órát lehetne hozzá igazítani, pont 3 óránként eszik, este meg fél 9 körül eszik aztán legközelebb 3-kor és 6-7 körül, ma reggel 6-kor jelzett erre mire megmelegedett a tejcsi bealudt a játszócumitól és 7-kor kelt újra és már annyira türelmes tudja, ha felveszem félig ülő helyzetben a karomba akkor már készül a hamija és mikor kérem a játszócumit tőle elengedi aztán már cuppog, hogy jön neki a tejcsi :)

lányom eddig 120-at evett legtöbbet, de azt is 2 részletben fél óra különbséggel, amúgy 100-at szokott, hajnalban és reggel meg 80-at

Tegnap mértem 4520 g

Anita tényleg a többszöri mellretétel segítene a tejtermelés fokozásban, amelyik babával ezt meg lehet oldani :)

Nekem most minden kaja után alszik fél-1 órán belül, délután van egy hosszabb szünet, amikor kb 3 után ha babakocsizunk alszik a kocsiban, ha nem tud mélyen aludni akkor nyafi van 8-ig, de fürdést nem hagyjuk ki az megnyugtatja és hiába eszik előtte, utána is kéri ha úgy jön ki :)

Szép napot!

Ildi

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


kutyafüle nagyon ritkán csak elmosogatom, amúgy minden fejés után meg kaja után összerakom a mikrósba és azzal sterilizálom, remélem azzal elég, még soha nem főztem ki semmit, csak lassan már vízkőteleníteni is kellene, lehet majd utána kifőzöm :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


vanni úristen, te hajnali 2-kor írogatsz? :)

zdori Édua nem itta meg a fagyasztott tejet, Larának azzal sincs gondja viszont tényleg a langyos tejcsit szereti, az éppen ennél hidegebbet, vagy melegebbet annyira nem, de megeszi csak nem olyan tempóval :)

Amúgy meddig lehet a fagyóban 3 vagy 6 hónapig?

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Anita!Nem Te vagy!Tudom ez nem nyugtat meg,de nekem 6 hét alatt még el sem múlt.Mindegy már.Kedden majd mond valamit a doki.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Hát, nekem tegnap múlt el, el sem hiszem :)
Vendég
 


Anita!

És bizti h az az?Vagy neked már rég elmúlt a vérzés?Nekem már 5 hete semmi hála az égnek!

Kutyafüle!
hát szerintem is fejni kéne...ha csak 4 óránként eszik Rki akkor 8 óra telik el mire újra rákerül a sor a másik cicire!!!!Én is folyton agyalok h mikor fejjek...Most azt csinálom h a hajnali szopinál lefejem a másik cicit.Napközben meg akkor fejek ha elég neki 1 cici.Ilyenkor szintén fejek a másikból,de nem fejem le teljesen....eddig bevált,mert vagy 1 hete nem kellett pótolnom neki a lefejtből,ez mind ment a fagyóba!Szóval azt az elvet követem h minden kajánál mindkét cicit érje az "inger".Elötte mindig csak 1 ciciből evett mert bőven elég volt de így egy idő után lecsökkent!
És mért már csak 6 hétig kell kihúzni? :lol:

fagyóban 6 hónapig lehet a tej

amúgy van egy trükkünk h megnézzük tele e a gyerek!büfi közben ahogy a vállon van felemeljük az egyik lábát majd elengedjük.ha visszaesik ernyedten akkor teli van!ha még feszül,tartja a gyerek akkor még kell neki.persze ne épp akkor nézzük amikor erölködik egy büfi stb miatt.nálunk bevált,nem is kell mérleg!

annus11
 
 


Edua!

Ha vízköves,akkor a sterilizáló főzővízbe kell tenni egy kis citromlevet, és ecetet!
Így lesz tökéletes! :)

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Fruzsimeg túleszi magát... az előbb egy mellből evett 180-at tök gyorsan, persze mgint bukott...
Vendég
 


kenguru:
Edua,
hát, akkor volt energiám és l.ehetőségem írni, és nagyon várom Mozza jelentkezését, hogy milyen hordozót vesz-vett, mrt mi ma megyünk, és veszünk egyet, mert a párom túl van terhelve, és boltba úgy fogunk menni kenyérért, stb, mert itt olyan terep van, hogy járhatatlan babakocsival, 70fokos emelkedők vannak,m etetés után kibukjas a őici fiam a tejet... és nem szeretném, ha sírna sokat Marci, és így nem tudok semmit csinálni.
Tudjátok esteleg, hogy mennyi ideig lehet egy csecsemő a kenguruban egy nap? Nem jó ha túl sokat, nem igaz?

tejfagyasztás, a szoptatásportálon az van, hogy 6 hónapig lehet a fagyóban tartani, korababáknak 3 hónapig.

Annus, szerintem tök jól csinálod a fejést! Szuper, hogy nem kell pótolni...
babajóllakott: én lőtt nyúlnak hívom, mikor úgy elengedi magát, és tényleg, a lábikója jó fokmérője, mennyire van tele a poci:)

Anita,
atól, hogy megjött a tej nem fog elmenni!
vanni
 
 


fejőt napi 1x elég a védőnőnk szerint stelilizálni, vagy főzni, vagy a mikrósban...
vanni
 
 


Vanni!
hát nem tom h jól csinálom e,de remélem beválik...semmi kedvem a cumisüveggel bajlódni,nekem az kész szenvedés volt....

Szerintem pár órát simán lehet,csak olxat kell venni ami jó ilyen pici babának!!hát nálatok tényleg nem egyszerű babakocsival...nekem az is nehéz h a garázsból feltolom....én ott közlekedem,mert van kb 5 lépcsőfok a bejárat elött :evil:

annus11
 
 


Panndi!Tettem fel egy kérdést a tanulásról korábban.Ha lesz időd válaszolnál akár priviben is?

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


kutyafüle: ööö, azt hiszem nem láttam, mindjárt visszakeresem, bocsánat :oops:
Vendég
 


Ja, látom: én akkor tanultam, amikor Zsófi aludt. Három hónapos volt, mikor újra elkezdtem tanulni, akkor még a szoptatások közben is tanultam. Aztán egyre jobban lekötött Zsófi, maradtak az esték. Most a végén volt olyan segítségem, hogy kétszer is elvitte Apa a nagyszülőkhöz, reggel mentek, este jöttek, így enyém volt az egész nap. Más segítségem nem volt, "csak" Apa (ő jó nagy segítség nekem!)
Vendég
 


Vanni,
hogy sikerült a fürcsi este?

A fejőgépet akkor csak elég ha elmosom napközben?

Most én is fejni fogom azt a mellemet, amelyikből nem eszik, mert volt 1-2 nap, mikor kevesebb volt a tejem (kellett neki mindkét cici stb.).

Amúgy érdekes, most reggel lefejtem vmennyit az Aventes kézivel - ott a mérőke 60 ml-t mutatott. Ezt áttöltöttem tejgyüjtő zacskóba, aminek a mérőkéje 100 ml-t mutat...érdekes mindenesetre.

Annus,
tök jó ez a lábemelős, nem is tudtam! Majd a következő kajánál kipróbáljuk!
Nemsoká úgyis jön, a doki jön 11 fele, utána meg kaja.

Kutyafüle,
nem is válaszoltam a kérdésedre. Steve mondhatni nagyívben tojik a babára, egyzser kétszer mikor ölben van, odajön szaglászódni, nem nem igazán foglalkozik vele.. Igyekszünk vele is minél többet foglalkozni, h ne érezze magát kirekesztettnek :) Stella hogy viselkedik Rikivel?

Akinek Avent kézi szívója van - Nektek hogy bírja a melletek? Mert nekem még rá 1 órával is érzékeny a mellbimbóm...

emese1979
 
 


Nekem semmi bajom az aventes szívóval...mondjuk nem is fejek napi 20szor...csak 1-2szer.Lehet ha többször használnám akkor nekem is fájna...

Na megpróbáltam feltenni a videót Izusról.Telóval készült,sorry a minőségért!
http://www.youtube.com/watch?v=fzkLSxNtS_g

annus11
 
 


Annus,
én is csak éjjel fejtem kb. 10-15 percig az egyiket, meg most a másikat :( mondjuk azt a párnát levettem róla, mert azzal nem annyira hatékony :)

Iza nagyon ügyes, hogy gyűrte magát! Milyen nagy már!!! Szerintem tiszta apja ezalapján a videó alapján :wink:

emese1979
 
 


Hahó!

Én mindent csak mosogatni szoktam. Van mikrós sterilezőnk, de abban tartom a babacuccokat, nem volt erőm folyton kirámolgatni, hogy használjam... Szóval, így 6 hét után már talán mondhatom, semmi probléma így sem. De azért olyan forró vízzel öblítem el, amit nem bír a kezem, meg előtte elmosogatja a babcuccokat a mosogatógép. Amikor nem használom a gépet, akkor meg úgy mosogatom, hogy tényleg kikészül a kezem a forró víztől. :) Olyan jó szolgálaot tesz ez a gép, nem használtam 1 gyerekkel még, de most a 2vel nagy segítség. Nagyszüleimtől kaptuk, kiadnak lakást, ahol volt ez a masina, a lakók meg kiutálták, mondván, hogy túl öreg... Nekünk csúcs. :)

Én csak párnával használom az Aventet. Biztos nem annyira hetékony, de így a sok fejéstől sem fáj, csak időnként néha érzékeny.

Na, ez érdekes... Danó sosem evett még ekkora adagokat. Iza evett 200-at, 1 nap van köztük (jó, korababa, de már 1 súlycsoportban vannak), Fruzsi 180-at... De ennyi tej nekem sosem lesz egyszerre a cicimben... :roll: Nekünk egyszerre a legnagyobb mennyiség 130 g volt eddig...

No, megyek, mert érzem (az orrommal), hogy dolgom van... :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Sziasztok!

Tanulás: valamennyit én is gyűrtem még J mellett. Míg kisebb volt együtt jártunk a könyvtárba, de csak kölcsönözni, aztán otthon alvásidőben olvastam, jegyzeteltem. Nagyobb korában meg, mikor már nem volt olyan gyakori a szoptatás, akkor be is tudtam ülni hosszabb időre a kt-ba. Most már csak írni kell majd a szakd-t, ez szerencsére itthoni meló. Összehangolom majd minél inkább az alvásidőket és akkor puff bele.

Emese, a zacskó mércéje tök tré... Ne annak higgy :)!

Vanni, hordozókendőben bármennyit lehet, kenguruban időt nem tudok, de az még nem a legjobb, míg nem tudja tartani a fejét.

Kutyafüle, hidd el, hogy a mell keménységének nincs köze a tejmennyiséghez!! Illetve vmennyi persze van, de alkalmazkodnak is is, szóval ha puha akkor egyáltalán nem jelenti azt, hogy üres, csak annyit, hogy már nem terheli annyira meg a termelés. Sajnos nem lesznek az egész szoptatási időszak alatt gigantikus és tinilányokat megszégyenítő feszességű melleink :wink: . És ahányszor csak sír Riki, próbáld megszoptatni, ha szaporítani akarsz. Egy-két napot ki lehet bírni gyakoribb szoptatással is, rendszer nélkül, attól még vissza lehet majd térni az eredeti verzióhoz, csak több tejjel!

Panndi, hasfájással hogy álltok?

És mindenki: csökkennek már Nálatok a sírós időszakok?
S napközben már nyugodtabb, már van, hogy nézelődik, de az esti meneteket gondosan betartja. Sajnos. Már nagyon várom, hogy megnyugodjon az a háborgó lelke, de legalább tudjuk, hogy mire lehet számítani :).
kalloni
 
 


Ja, nem is mondtam: S négyhetesen 5000 gr... :shock: Malackoma :).
kalloni
 
 


Dóri: Fruzsi ráadásul még evett volna, de mivel így is visszajött, már nem engedtem :roll: Jól tettem, mert azóta békésen szunyál :lol:

Ma utazunk haza anyuékhoz :lol:
Vendég
 


Panndi,köszi!!Hát én is így gondolnám,ha Riki preferálná az alvást a sírás helyett.
Hű,én minden kaja után fejek.Kell a tej a következő gyógyszerhez.Már most 2 mellből evett,vettem is ki a fagyóból a tejet,mert nem látom reális esélyét,hogy kitartson a tejem.
Annus.A 6 hét kitartást arra gondoltam,hogy azt tűztem ki célul,hogy 3 hónapos koráig kizárólag anyatejet kapjon.Eleinte 6 hó volt a cél,de beláttam az nem fog menni.Annál többet kínlódok a tejemmel.Szóval most imádkozom a 3 hónapért. De még az is nagyon messze van. Hogy fog-e menni? Amúgy hogy csinálod? Kiveszed a fagyóból és egyben odaadod?Vagy kiolvasztod és részletekben adod oda?Ha olvasztod akkor mikróban?Bocsi a sok kérdésért!! :oops:
Jajj Riki ma még egész nap sírt,amikor nem aludt.Pedig már olyan jó volt pár napig csak az esték voltak gázosak.Ráadásul most én is nehezen viselem nagyon.
Emese!Hát Stella dettó.Max akkor szagolja meg,ha odakínálom neki szaglászásra,máskülönben rá se hederít.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Ja, és úgy néz ki, a hízása is beindult, két nap alatt 110 grammot hízott :lol:
Vendég
 


Panndi!
Jó utat nektek!!!

Dóri!
Iza se eszik ám ennyit mindig...tegnap kivétel volt!És ez 2 ciciből jött össze!Amúgy olyan 120-130at eszik...de van h ebből jön még vissza neki!

Kalloni!
Huuuu 5 kiló :shock: Nem semmi!Kis vasgyúró!!Mi 4400 körül vagyunk,és ma vagyunk 7 hetesek!

annus11
 
 


kutyafüle ha fagyóból veszem ki, akkor hűtőben olvasztom ki aztán mikróban egy bögrében melegítek vizet és abba rakom az üveg tejcsit langyosítani :)

annus Iza nagyon ügyes :)

kalloni lányomnak mint írtam olyan 5-8-ig van egy nyűgösebb szakasza, de délután többet is eszik és olyankor általában babakocsizunk, ahol nem alszik olyan nyugisan, mint itthon a kiságyban, már olyan jól elaltatja magát


emese nekem most nehéz volt visszaszokni a sok fejésre a jobb mellem fájt is, nem tudtam nagyon lazulni, és tényleg tv-zés közben gyorsabban jön és az idő is jobban telik, amúgy olyan 20 perc fejés kell alapnak, főleg ha szaporítani akarod.

én már megebédeltem :), ja és már szerncsére nem eszek annyi édességet, de délután azért rétesezni szoktunk a lányommal, vagy fagyizni :) ennyi jár

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Sziasztok!

A kisfiam este fél 9-től aludt reggel 8-ig 2kajával. Mi meg vacsiztunk apával, aztán néztük a vihart, áramszünet is volt.

Én nem fejek, mert mindig megnézem szopi után, hogy van-e a mellemben tej és van. Már évek óta amúgy is iszok maláta italt (hasonló, mint a barna sör, csak ez színtiszta maláta és nincs benne alkohol) és szerintem ennek nagyon jó hatása van.

Na pakolászok, utána megyünk bababoltba, meg hétvégére Marci nagymamájához.

Kép

Kép
adraci
 
 


Na nekem mégsem múlt el a vérzés :roll:
Vendég
 


Hoztam egy fotót :)


Kép
Vendég
 


Sziasztok!
Hazaértünk mi is.Minden rendben,hízott!!3800gr és 53 cm.Kedden akkor az volt a gond,hogy egész hétvégén nem volt elég neki a tejem és éhes meg nyűgös is volt emiatt.Én is Aventes kézivel fejek,mert kell.Ami van is benne,az sokszor olyan lassan csordogál,hogy 2 mellből 1-2 óra alatt 40-és 90 ml között jön le.Rendesen megszenvedek érte.Hanna attól még szopizik,de hamar belefárad hogy 5-öt kell 1 kortyért szívniaAzért nem adom fel,elkövetek mindent hogy növeljem a mennyiséget.Jó lenne a pótlást elhagyni,de ha nem megy az sem lesz gond.Az a lényeg hogy egészséges legyen!
Sárgaság,már szinte fehér a szemefehérje és a bőre!!!!! :D Azóta tisztul mióta kap pótlást,minden nap fehérebb.Azért örülök hogy ezek szerint nem beteg csak anyateje sárgaság.
Most úgy vok vele,ha nem nagyon jön a ciciből,inkább küzdök én,lefejem és kapja üvegből mert így megissza.De 40-50 ml-ért ne szenvedjen 2 órát.
Panndi akkor Fruzsi is jól hízik!!Mi most 4 nap alatt 28dkg-ot szedtünk össze.Jó utat nektek!!Nagyon cuki a képen!
Adraci nektek is jó pihenést.
Még nem tom mit is akartam,ja,Annus uti az,mert már vagy 3 hete nem vérzek.Most tegnap este picit görcsöltem,barnáztam ma reggelre meg már vérzek.
Mennem kell,jött azUram enni!!!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Helló lányok!

Teszek fel a blogra 1-2 képet Csaniról...

Lara nagxyon cuki lehet!! Milyen okos, hopgy már tudja, mi következik!

Tejcsi: én nem törődöm a témával egyelőre, lehet, hogy kéne, de nincs idegzetem. Néha lemérem, hogy mennyit evett (60-100) közt szokott), ez egy mellből működik alkalmanként, ez a súlyához elég, viszonlátás... Mondjuk 110 ml-nél még sosem volt több 1 cicimben, de majd ha kelleni fog, akkor bevetem a söröket meg a nemtommiket...

Kutyafüle, szerintem ne próbáld feltétlen ezeket a dolgokat megérteni! Csani simán csinált olyat, hogy 60 ml-t szopott, és utána aludt békésen 6 órát!!! Máskor meg itt parázok, hogy a 90 elég volt-e, mert tekereg meg cuppog... De hízik, gyarapszik, működik, szóval nincs baj Rikinél se!

Minden baba nagyon szép!

Puszi!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Ja, akézi mellszívóhoz szintén nincs idegzetem. Azt a maradék 20-30 ml-t kb. háromnegyed óra kiszenvedni, plussz gyötri a cicim. Kézzel meg lefejem 10-20 perc alatt, és nem fáj...

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Panndi,
Fruzsi nagyon szép!! Milyen békésen alszik :wink: Akkor belehúzott rendesen a hízásba!!

Ildi,
köszi, nem tudtam, h min. 20 percig kell fejni, de mostmár akkor majd ehhez tartom magam :)
Most két mellből szoptattam, így nem fejek, hagy pihenjenek kicsit.

Adraci,
a malátás cuccnak megírnád a nevét? Mert én sörözök, de nem nagyon szeretem, csak a kényszer nagy úr :)

Adraci és Panndi,
Nektek jó utat!!

emese1979
 
 


Jaj, még egy képet muszáj megmutatnom :)

Kép Hát Te mit keresel itt?
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: