Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Na megsasoltam a képeket :)

Nagyon szépek a Babák!
Álmos milyen kis nyugisnak tűnik :) :)
Mozza, tök jó cuccban van Lili! Nem fázik a napozóban? Nekünk is van Hello Kittys, de én még nem merem ráadni :? Mondjuk Bogi kisebb is Lilinél néhány héttel :wink:

Pumukli,
szépek a gyerekeid!! Én nem néztem az iwiwet, de sztm Maja hasonlít Rád nagyon :)

Esztó,
gratula a vizsgádhoz! Álmi tényleg nagyon rendes, hogy hagy tanuln :) . Mondjuk én tuti nem tudtám végigcsinálni...

Barbi,
sztm nálunk is olyan növekedési ugrás lehet, mint Nálatok, eddig 6-szor evett Bogi (max. 7-szer), most már két napja 8-szor eszik, éjszaka is 3 óránként kel 4-5 óra helyett....

Csajok,
Nálatok meddig tartott a növekedési ugrás? Egy-két nap, vagy tovább?

Éjszaka az éjféli kaja után nem tudtam elaludni, vagy egy óráig forgolódtam :(
Aztán hajnal 3-as kaja után is kb. fél óránként ébredtem, mert a gyerek mocorgott meg pukizgatott, reggelre át is fordult keresztbe a kiságyba :shock:

Meg ha vkit érdekel, a Tescoban most a Buckler alkoholmentes sör akciós, 109 Ft.

emese1979
 
 


Mozza,
boldog szülinapot!!!!

Esztó,
Neked jobbulást!!!

emese1979
 
 


Mozza, boldog szülinapot :)
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Sajnos én még mindig nem tudom lekicsinyíteni a képeket,így nem tudok feltenni sem... :(

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Ja, a privi semmi extra :oops: Csak petrus kérte, írjam le neki, hogy alakítottuk ki a napirendünket a három óránkénti evésekkel, de semmi extra, semmi tudományos :)
Vendég
 


Panndi,
megtennéd, hogy nekem is átküldöd a napirendes privit!Jó lenne beállni nekünk is, bár azért többé-kevésbé alakulgat...

Trixi,
a kajarendelős dologgal kapcsolatban, én Csepelen nem tudok sajna ilyet, csak a hagyományos Gastroyal stb.. :(

emese1979
 
 


Panndi, mi lenne, ha leírnád ide a napirendes privit??? Úgy látom nagy az igény a rendszerre! :D
Ami a cicit illeti, szerintem valami elzáródás féle lehet...

Mozza, Isten éltessen! Te is ikrek vagy ezek szerint!

Pumukli, miről lehet felismerni a szájpenészt? Az én Csanimnak is néha fehér lepedékes a nyelve...

Mit akartam még? Nem tudom.

Ja, igen, ma Csani zöldet kakilt. Olyat, mintha spenótot evett volna, meg egész világoszöldet is?? Mi ez? A védőnő szerint nem kell vele foglalkozni... Kösz...

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Mozza, boldog szülinapot!

Esztó, gratula a vizsgákhoz, irtó ügyi vagy! Mi a gond amúgy? Hasmars?

Panndi, kérlek, nekem is küldd el a "módszert"! Köszi!

Trixi, Böhömtanya? Bár elég hagyományosan főznek, de ha nincs más. Ja, Interfood is szállít Csepelre, sztem tök jó.

Tegnap voltunk a Heim Pálban csípőficam-ügyben (kórházban gyanúsnak találták), szerencsére nincs. :lol: Azért terpeszpelust biztonság kedvéért még hordani kell, kontroll 2 hónap múlva. Na de! a lényeg: Blanka végigaludta az utsó 10 perc híján az egész utat, vizsgálatot, olyan ügyi volt. Nekem meg felüdülés elhagyni a házat, vezetni. Szóval sztem bevásárolni már mi fogunk jövő héttől. :D

A kevés alvást is kezdem megszokni. (Legalábis ma nem vagyok nyűgi. :wink: )

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Esztó, neked jobbulást!!!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Ja, Lili és Álmos nagyon cuki- tök érdekes tényleg, h Lili mindig nyitott szemmel, Álmi meg alszik a képeken. :lol:

Maja nagyon szép!

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Cukim:
Kép

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Mozza
boldog szülinapot!

Köszönjük a dicséreteket!

Szofi
nem láttam még szájpenészt, mi megúsztuk. De a fehér nyelv szerintem nem az.

Vki
Cukid tényleg cuki

Panndi
lassan feltehetnéd a blogra a módszered!
pumuklii
 
 


Újrakezdem, amit az előbb írtam, elszállt :(

Tegnapi nap jónak indult, evés alvás, nálam mosogatás, mosás, teregetés, pakolás.

Délután kaja után fél 3-kor babakocsizás 5-ig aztán ígykimaradt egy fejésem, mikor meg feljöttünk kicsim elkezdte a délutáni nyűgösségét, fél 6-tól 8-ig :) alig bírtam fejni 3x kezdtem hozzá :(

közben felhívtam nagynénémet, nagyanyámnak napjai vannak hátra :(

Aztán jött a vihar és a fejem majd szét robbant, éjszaka alig bírtam emiatt fejni, meg még reggel is, sajna egy fél algopyrint be kellett vennem :(, most már jobban vagyok.

Kaja fő, mosás elindítva, lányom még alszik, talán délig :)

Tegnap jól bekajált aztán 2 óra múlva mint akit éheztetnek újra a rendes adagját benyomta :) és mosolyog végre kaja után, a múlthéten csak ordított :(

Tutira éhezett szopi alatt :(, de mégsem eröltette magát szegénykém :(, ha meg utána üvegből adtam jött vissza minden :(

Mozza boldog születésnapot! :)

öltöztetés: tegnap egy rövidujjú felső és egy rövidgatyó volt rajta, babakocsiban és itthon is, alváskor egy vékony takaró, és pl a tescoban is be kellett takarni, vékony sapi volt rajta

Nekem bőven elég 2 gyerek, 4-el már az idegosztályon lennék szerintem :(, ennyit bírok nagyjából, meg anyagiakkal is

Szép napot!

Ildi

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


annyira édesek a babák :)

panndi szerintem is, azért nagyon sok mindenkinek jó ez a 3 órás kajálás, bár most nálunk ez megy magától :)

annus nekem a tescos pelus annyira merevnek tűnik a huggies után, olyan mintha terpeszbetétes lenne :), de azért elhasználjuk, mert nem folyik ki belőle a cucc :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Ildi, nagyidat sajnálom, kitartás! Mi baja van, ha szabad tudni?

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


vki 9 hete leállt a veséje, aztán a mája már nem eszik, nem eszik, 35 kg-ra összefogyott, nem tud már beszélni, meg mozogni sem :(

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Húúúúú, nem jól hangzik... Hány éves?

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


vki 72 éves

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Akkor nem is idős... Sok erőt Neked és a családnak!

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Tényleg kitarást! Én nagyimnak most lesz a szülinapja 19-én, de olyan nemjól van... Remélem, csak átmeneti...

Panndi, akkor tedd fel "a módszer"-t! :) Mi hála Istennek eddig is 3, csak ugye este nem, de ennek hála van a 6 órás szünet, most meg úgy látszik, kezd egyszerre többet enni a manó, és 4 óránként enni. Még hol így, hol úgy csinálja, de sztem lassan győz a 4 óra. :) Már nagyfiú. :)

Blanka is szép! :)

Annus, mi is benne lennénk szívesen a montázsban, de olyan kép még nincs is, amin rajta vagyok, kivéve a kórházasat... Úgyhogy, mivel kezdődik a nyári szünet, rendelek képet Apától a 2 gyerekkel 1ütt. :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Nálunk meg inkább 2 óra a 3. Én is elolvasnám a Panndi-módszert. Gondolom kitornászhatnám 2,5 órára, ha fél órára cumit raknék a szájába...
pumuklii
 
 


Panndi,a módszered engem is érdekel. :)
Maja és a kis Trónörökös nagyon szép.!!!
Blanka pedig Cuki!
Mozza sok boldog szülinapot!!!!!!
Ildi kitartás,tudom nehéz,légy erős!
Esztó jobbulást!
Menni kéne anyumék,de felhőszakadást mondanak erre,így maradunk.
Szerintetek kell teáztatnom amiért pótolok???Mert úgy rémlik a tápszer mellé szokott kelleni. :roll:

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Anita,
pont most volt itt a védőnő és azt mondta a tápszeres babák igénylik a folyadékot pluszban. Tehát tea vagy sima babavíz (v forralt víz)
De ha Te még szoptatsz is mellette és csak kiegészítés, sztem nem kell.
Én adok Álmosnak, az más kérdés, hogy nem kell neki :)

enyém gyermek ma nyügi picit, ha jön a hidegfront mindíg ilyen. Ezt jól megfigyeltem :)

Ildi,
sajnálom a nagyid :(

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Szofi,
az én védőnőm is azt mondta hogy nem kell aggódni ha zöldet kakil.

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Hát é n leírom, de ne várjatok nagy dolgokat :oops:

Zsófinál anno hathetesen, most rögtön az elején kezdtem. Először annyit csináltam, hogy a reggeli ébredéstől számítva 3 óránként kapott enni. Ha ötkor kelt, onnan indult a nap, ha hétkor, akkor onnan. Ha éhes volt, akkor ringattam, altattam, húztuk az időt (cumija nem volt se Zsófinak, se Fruzsinak). Pár napig sírt, aztán megszokta az időközöket. Amikor ez megvolt, jött a következő lépés. A reggelit fixre belőttük reggel hatra. (Persze a hat órát nem én találtam ki, hanem figyeltem, hánykor ébred nagyjából, és ez hat óra lett.) Ez is pár nap volt, hogy megszokja, néha ébredt hamarabb, de akkor is csak hatkor volt reggeli, pár nap alatt beállt. Most csak akkor ébred hamarabb, ha fáj a hasa, vagy ha kialudta magát.

Az éjszakákat Zsófinál úgy csináltam, hogy evett este mielőtt elaludtam, 11 fele, meg amikor ébredt magától, négy óra fele. Aztán amikor le szerettem volna szoktatni az éjsztakai evésről, nem adtam neki enni, amikor felébredt, csak 15-20 perc múlva (akkor is teljesen csöndben és sötétben, nem is szóltam hozzá,), és így toltam ki az időpontokat.

Hát ennyi röviden :roll:
Vendég
 


Panndi
és 11 fele te keltetted, hogy egyen még mielőtt elalszol?
pumuklii
 
 


Köszönöm!

Mozza! Neked is boldg szülinapot!

Esztó! jobbulást!

Szofi!
Zöld kaki lehet túlevéstől is, Áronnál is előfordul néha. Ha csak ritkán fordul elő nem kell vele foglalkozni, ha esetleg állandósulna az már nem olyan jó, mert utalhat emésztési vagy felszívódási rendellenességekre. (sajnos Alíznál ez volt )

Pumukli!
Áron is 2 óránként eszik nappal, próbálom kitolni, de nem nagyon megy, pedig a cumit is bevetettük. Éjszaka cserébe viszont van egy 6-7 órás szünet!

Kép

Kép
hean
 
 


Mozza!

Isten éltessen sokáig!!!Lesz vmi kis ünneplés???Férjed mikor jön haza??Bírod még egyedül?Én már 2szer voltam 4-5 napokra egyedül...túl lehet élni,bár jobb ha itthon van! :wink: Ugye jól mondom :lol: :lol:

Eszti!
Pihenés akkor ezerrel!!!Az a fránya tanulás... :wink:

Na ma votunk turiban!Csak 2 rucit vettem,meg 1 pólótöcsémnek.De ha ne jó rá akkor magamnak :lol: :lol:

Iza az elöbb akkora mennyiséget bevágot!!!Kiszívta az egyiket teljesen és a másikat is majdnem...Ez nagyon sok lehetett,vagy 200...nem mértem,de tuti h sok volt mert sok tejem van most megint.És úgy ordított...büfizni se akart visított mint egy malac!!!
Reggel csak úgy spriccelt!Izusnak csak nyelni kellett a mannát :lol: :lol: Kivettem a cicit a szájából h büfiztetek és minden tejes lett úgy spirccelt!!!!Vajona meleg miatt ehetett többet?vagy most megint több kell neki????Fene se tudja!

Nekem semmi módszerem de Iza fürdik 7 körül majd eszik,8-9 körül elalszik és kel hanali 3kor majd utána 7kor.Van h már 6 kor éhes,de ez ritkább.Nekem még az lenne a jó h 4ig kihúzná...de majd csak kialakul egyszer!

Tegnap kérdezte az uram h mit csináltam én éjjel,mért keltettem a gyereket :lol: Mondom énnn???Én ugyan nem,mikkor?Azt mondja olyan 3 körül!ja,mondom etettem :lol: Ekkor szoktunk :lol: :lol: Irigylem az alvókáját!!!Lehet ő meg azt meséli odabenn h Iza végig alussza az éjszakákat :lol: :lol:

Ja és 1-2 napja többet sír napközben,meg hamarabb megéhezik mint 3 óra.Lehet a meleg miatt??Nem tudom!Szóval most volt párszor sírás!Hát én nem tudnám egész nap hallgatni...le a kalappal a sírós babák anyukája elött!Tuti idegbajt kapnék..már ez a 30 perc is sok :lol: :lol: Megfájdul tőle a hasam :shock: :roll:

annus11
 
 


Helló!

Hm, hát a zöld kaki egy dolog, de szegénynek egész nap fáj a pocakja. Reggel 7 óta most tudtam először picit elaltatni. Még szopi közben is tekereg meg erőlködik, de nem jön se puki, se kaki... Szegénykém... :cry: :cry: :cry:
Végiggondoltam, de nem ettem semmi olyat...

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Mozza, boldog szülinapot!

Tegnap nagymamámnál voltunk a szabad levegőn, Marci egész nap aludt... Este is fél 10 után 2-kor kért enni, utána 6-kor. Ez gyakorlatilag 1 éjszakai kelés és nekem a férjem hamarabb felkel a sírásra :oops: és ő nézi meg az időt, meg ő szokta áthozni Marcit, meg visszavinni őt evés után a szobájába.

Ma voltunk 1 hónapos vizsgálaton a doktornéninél, meg magyarázott valamit a védőoltásokról, meg mondta, hogy a pöttyeit anyatejes vattával töröljem át... :roll:

Szofi, zöld kaki nekünk is volt 1x-2x egymás után, aztán elmúlt. (túlevés, zsíros tej?)

Éjszaka nekem is ömlik a tej, meg reggel is Marci sírására. Egy csomó elfolyt. :(

Anika, ott a kórházba vissza kell menni 6 hetes vizsgálatra? (mármint a gyereknek). Mert miattam jövő pénteken megyünk, de az itteni kórházban gyereket is vizsgálnak akkor (csípőszűrés+neonatológia) és itt is követeli tőlem ezt a háziorvos.

Kép

Kép
adraci
 
 


Hát, sajnos, Szofi, ezeknek a manókáknak tud fájni a pocijuk, akkor is, ha kenyéren meg vízen élsz... Nem mindig függ attól, mit ettél... Remélem, javul majd a helyzet hamarosan! De már Csanád is lassan 1 hónapos, elvileg 3 hónapos korukra elmúlik. :) Kitartás!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Annus
nekem is ilyen éjszakák kellenének :-) Nálunk is fürdés 7-8 között, alvás 8-9 között, de ő kel 1 körül, 3 körül végül 6 körül. Itt is visszaalszik még, kényelmesen meg tudunk reggelizni Majával. Aztán pár rövidebb alvás után jön egy 3 órás alszi, egyedül ekkor jön ki a 3 óra az etetések közt.
Annyira nem érdekel, kényelmesebb nekem megszoptatni 2-2,5 óránként... Napi 10-et szokott szopizni általában.
pumuklii
 
 


Pumukli!
Huu,az jó sok!Nekem max 8,de inkább 7szer eszik.Na meg van h 6szor :wink: Most olyan édin alszik!!!!Megzabálom!!Úgy néz ki jóllakott!Lehet h kevés volt neki tegnap a kaja???Pedig volt tejem,de hát nem sírt h még enne....jaj csak ne fájjon a hasa ha felébred :roll:

annus11
 
 


Szofi,
hasfájásnál nálam ami úgy-ahogy bevált: felváltva (kb. 5 percenként, amíg sírás nélkül elvan) hol vállra teszem, hol ölben van, hol repülőtartásban, hol a pelenkázón és a lábait húzogatom felfele, h a pukik kijöjjenek, hol a hátán fekszik és masszírozom, simizem a pocakját. Mondjuk elég fárasztó, de azért 1-2 puki ki szokott jönni.
azt is megfigyeltem, hogy ha sokat van fent, azért nem tud elaludni, mert már régóta fent van, és abban is elfáradt. :(

emese1979
 
 


pumukli: Zsófit keltettem egy ideig, aztán egyszer nem, akkor volt két és fél hónapos, és milyen jól tettem, mert így este nyolctól reggel hétig aludt :lol:
Fruzsit nem kell kelteni, ő ébren van estig, de cserébe alszik éjjel :)
Vendég
 


Olvastam ezt a Suttogóban.
Javasolja az álometetést (így hívja)
Meg a megtömést, hogy este szoptassa meg az ember mondjuk 7-kor is meg 8-kor is. Igy jobban, tovább alszik.
Nekünk kb így jön ki, kap fürdés előtt is meg utána is, de ettől nem alszik csak 4 órát egyhuzamban.
pumuklii
 
 


Igen,ezt én is olvastam!De látod,nálunk nincs 2szer etetés és mégis alszik 6-7 órát egyhuzamban!!!Gondoltam h kipróbálom ezt az álometetés dolgot...de szerintem nincs rá szükségem :wink: Mondjuk nem is értem hogy lehetne egy félig alvó babát szoptatni...

annus11
 
 


Hát, Fruzsi, ha alszik, tömködhetném én a mellem a szájába, nem izgatná :lol:
Vendég
 


Ez nekem is furának tünt, nem is csináltam még.

Azt nem értem, hogy eddig alig bukott és 2 napja többször kijön neki, igaz nem olyan sok.
pumuklii
 
 


Adraci!

Én éppen ezért használom a tejgyűjtő kagylót. Így nem folyik el, és napi 2 dl-t le tudok fagyasztani!!!
Ha ez mind elfolyogatna, a szívem szakadna meg érte!
Jó lesz ez majd később is! :D

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Ildi, nagyon sajnálom! Sok erőt kívánok!

Emese, de jó, én pontosan ugyanezt szoktam vele csinálni!!! Kivéve repülőtartás, mert azt valamiért utálja...

Jaj, jönnek a pukik, hátha mostmár jobban lesz ez a kisnyúl!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Pumukli,
a napközbeni 2 órához képest a 4 az sok :) :)

ezt a "megtömést" lehet kipróbálom majd én is, csak Bogi hasfájóssága miatt azon parázok, hogy nehogy túlegye magát, és attól meg fájjon a pocija :?

Ja, még azt szerettem volna Nektek elmesélni, hogy a védőnőnk kedden azt mondta Bogi tejpöttyeire, hogy ne egyek tejterméket, mert attól vannak :shock: Hát mondom napi max. 2 szelet sajtot eszek, aszondja akkor azt se :shock:

emese1979
 
 


Ez a tejgyűjtő kagyló biztos nem rossz dolog, de nekem olyan idegenül hangzik...

Tényleg, ha már alvás-ébrenlétnél tartunk, akkor mennyit alszanak a babáitok naponta? Asszem Panndi te mondtad (írtad :lol: ), hogy Zsófi egész sokat volt ébren.
A védőnőtől kérdeztem és ő azt mondta, hogy napjainkban egyre több kisbaba van sokat ébren -persze nappal, nem éjjel.

Kép

Kép
adraci
 
 


Emese, nekem ma a gyerekorvos mondta -szintén a tejpöttyök miatt- hogy semmi tejet tartalmazót ne egyek 2 hétig (még a reggeli 2dl kakaómat se) és nézzük meg akkor milyen lesz. :shock:

Kép

Kép
adraci
 
 


Sziasztok!

Egyenlőre laptetőig jutottam az olvasásban, ami eddig eszembe jut:

Mozza! Nagyon boldog szülinapot!

Pumukli! Maja tényleg meseszép!!! :lol:

Esztó! Jobbulást! A folyadék sem marad meg benned?

Kép
Kép
g_reny
 
 


Ja, igen még valami:

Barbi! Egyformán gyarapszanak a gyerekeink! Múlt hét csütörtökön volt a kislányom 3880 gramm, ma pedig 4200!

Kép
Kép
g_reny
 
 


Sziasztok, még nem olvastam vissza, csak dobok pár képet! Kép

Kép

KépKép
harhaj
 
 


Jaj annyira cuki minden baba!!!Megzabálom mindet! :lol: :lol:

Nekem nem mondták h ne egyek tejterméket..Iza is ragyás pedig.Én napi 2-3 dl tejet iszok és sajtot is eszek!Na meg tejföl...remélem nem kell lemondani róla...mert én ezek nélkül éhen halok!!!!!

annus11
 
 


Na, én is eszem-iszom tejterméket... Danó is pöttyös, remélem, kinövi, és nem kell nem enni tejterméket... :roll:

Gábris is szép baba! :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Harhaj,
nagyon szép Gáborka is :)
Bogi is így szokott nyújtózkodni, nagyon édesek közben :)

emese1979
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: