Új privát üzeneted érkezett!

Krinyoka!

Én még nem hallottam a szívverését. Mikortól lehet? Hány hetes kortól? Vagy inkább a nagyságától függ? (5 hetesen 10 mm-es volt) nyolc hetesen megyek újra.


cicmerák
cicmerák
 
 


Ez jó hír FloKép GratulaKép
cicmerák
 
 


Cicmerák: köszönöm, hogy elmondtad. Én most a másodikat várom,de nem emlékszem, hogy az elsőnél ennyire rettegtem volna, hogy elveszítem...

Krinyoka: gratula!!! próbálj meg másra koncentrálni és akkor nem mennek olyan lassan a hetek. és ha sikerült, akkor mondd el, hogy hogy csináltad, mert nekem nem megy Kép
bubborka
 
 

 
 

Bugyipara Kép))))))))))))))))))))))))))) ez nagyon jóóóó!!!
Nekem 6 hetesen volt 5,2mmes a bébi. De szerintem van ahol az embriót mérik és van ahol a petezsákot, nem? És 6 hetesen nekünk már láttak pulzálást, de nem merte rá azt mondani a doki, határozottan, hogy ez már a szívverés. Valami olyasmit mondott, hogy olyan áttetsző még belül, hogy nem lehet biztonsággal megkülönböztetni a szivet az értől. De pulzáltKép)
bubborka
 
 


Szia Cicmerák,
nekem 5 hetesen mégcsak 5 mm volt. Én már akkor is láttam hogy valami lüktet, de nem lehetett hallani. Most felhangosították és így hallottam. Lagközelebb amikor mész már biztos hallod.

Bubborka, nem hiszem hogy menni fog a koncentrálás. Annyira szeretnék már túl lenni ezen a bizonytalan időn. Főleg, hogy folyamatosan kapom a férjemtől az sms-eket, hogy simogassam meg és mondjam meg neki, hogy növögessen szépen és a papi nagyon szereti. Kép
A legnagyobb gondom, hogy ahol voltam uh-n ott nem kaptam semmi képet, pedig legalább azt nézhetném.
krinyoka
 
 


Krinyoka: jó gyerek ez és már most szót fogad a papának Kép)))))) szóval nyugi nyugi! Ti meddig tervezitek hogy dolgoztok?
bubborka
 
 


Én kb. decemberig. De minden a terhességtől függ. Ha hamar jön a tél akkor lehet hogy korábban, mert most költözünk ki Harasztiba és onnan már kicsit bonyolultabb lesz behévezni, stb...

Tényleg jó babika Kép

Ti meddig tervezitek a munkát?
krinyoka
 
 


Sziasztok!

Hát, remélem akkor már hallani fogom én is, de július nyolcadika még olllllyan messze vanKép

A melót nem tervezem sokáig, bár nekem is inkább attól függ, hogy hogyan bírom. október végéig még tuti. és ti már megmondtátok a melóhelyen?

Krinyoka! Mi is most fogunk Harasztiba költözni, ha minden igaz, de még nem akarom elkiabálni:D

Az én férjem is hasonlóképpen viselkedik, a legváratlanabb pillanatokban ugrik oda, és puszilgatja a hasamatKép Azért, jó érzésKép

Én kaptam képet, de az öt hetes állapotról még, ahol még nem sok minden láccik sajnos. De azért sokat nézegetemKép Elvégre a gyerekem első fotója.

Ti hova jártok nőgyogyihoz? És magánrendelésre, vagy nem?

sziasztok
cicmerák
cicmerák
 
 


Én már akkor megmondtam, amikor megtudtam. Nagyon neccesen jött ki ugyanis. 2 nap olyan rosszul lettem, hogy haza kellett mennem a munkából, aztán otthon maradtam betegácsiban. A főnököm erősködött, hogy mindenképpen vizsgáltassam ki magam, mondtam persze... aztán mikor visszajöttem nem akartam hazudni neki, mondtam, hogy kivizsgáltattam, de nincs nagy baj ...Kép)) Jól fogadta, szerintem örült (remélem nem attól, hogy megszabadul tőlemKép. Ti megmondtátok már? Ha nem mikor tervezitek?
Én csak szeptemberig szeretnék dolgozni, mert szeptembertől lesz ovis a nagyfiam és igy tudnám a legkényelmesebben megoldani hogy időben érte tudjak menni és ne kelljen rohanni stb. Mi nemrég költöztünk ki Veresegyházára.
Én a Szabolcs utcai kórházban tervezek szülni és oda járok a dokimhoz nem magánrendelésre. Ti?

Pussz
bubborka
 
 


Én még nem találtam igazán ki, hogy hova kellene mennem. Most jelenleg még SZTKba járok, de nemsokáig.
Csak még nem tudom merre menjek. Tudtok ajánlani valami jó korházat és orvost?
Nekem az SZTK-s nődokim a S.Méreiben van és az az egyetlen hely ahol nem szeretnék szülni. A nővérem barátnője ott szült tavaly és a tesom volt ott vele. Hát rosszul lettem amikor elmesélte,hogy mit csináltak. Kipréselték a gyereket, de közben az ismerősünk fején támasztották magukat. Szóval én nem voltam ott, de a nővérem azt mondta, hogy ott ne szüljek.
Mivel Svájcban él, nem is tud nekem ajánlani senkit Kép
Nekem már egy hete tudják a melóhelyen. Elkotyogta a kollégám Kép
krinyoka
 
 


Cicmerák, hova költöztök Harasztiba? Mi egy kis lakásba, de újba. Most azon gondolkodunk, hogy mi hol legyen.

Én nem akarok nagyon hamar elmenni szülési szabira, mert biztos unatkoznék. Ahogy elterveztem az is 2 hónap és nem egy.
krinyoka
 
 


Sziasztok!

Én még nem mondtam el, tudjátok kicsit parázok, hogy még elmehet, aztán nem szeretném ha sajnánának itt. Úgyhogy megvárom a nyolcadik hetet, és utánna elmondom.

Én, ha minden igaz, az István kórházban fogok (bababarátKép , Dr. Ruttner Zoltánnál. Magánrendelésre járok, ami szerintem egyáltalán nem sok, tekintve, hogy figyelmes, mindent megtesz, alapos, és a hülye kérdéseimre is válaszol, nem kell várnom stb.

Még egyenlőre nem költözünk, még van egy pár teendő előtte, de ez is új lakás lesz (Kazinczy utca). De nem akarom még elkiabálni, bár remélem sikerül.

Szerintem én nem fogok unatkozni, annyi hely van ahová szeretnék még elmenni, amit eddig a meló miatt nem tudtam megtenni. Mostanában meg igen aluszékony vagyokKép Én pl. egyáltalán nem vagyok rosszul. És ti hogy viselitek?

Üdv.
cicmerák
cicmerák
 
 


Krinyoka: szerintem a hozzátok közel lévő kórházban keresd meg a legjobb dokit Kép nekem sokat számított, hogy nem kellett messzire utazni, főleg a végefelé, télen. Meg pld szülés előtt 2 héttel már befektettek, de a párommal minden este hazamentem fürödni meg egyebek és este visszavitt.

Hű, lehet hogy szomszédok lesztek Kép

Én jól viselem, az első 1 hét volt szörnyű, hányással és fejfájással, azóta csak émelygés. Mostmár kezd szorítani a nacim...

Én is úgy gondolom, hogy lesz mit csinálni otthon. Szeretnék a kisbabának varrogatni majd (meg a ngynak is kéne a szobáját csinosítgani, amire egyszerűen most már nem marad energiám). Esetleg eljárnék valami tornára... meg különben is... annyit dolgozhatunk még az életben... Kép
bubborka
 
 


Sziasztok!

Szeretnék hozzátok csatlakozni. Tegnap csináltam egy tesztet, ami nagy örömünkre pozitív lett. Ma vagyok 5 hetes és 1 napos terhes. Már egyszer jártam ide 2002. szeptember-októberben a kislányommal voltam akkor kisterhes. Már most érzem hogy ez a terhességem teljesen más. A lányommal komolyabb panaszom nem volt, most meg már a hús szagától undorodom mi lesz itt később. Tényleg a hányingeres korszak mikor kezdődik, nekem az kimaradt 2 éve.

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Nekem ma nincs kedvem dolgozni... van valami technika arra, hogy ezt az oldalt hogyan lehet normálisan frissíteni? Nekem mindig visszaugrik a főtopic elejére...

Nadine: gratula!!! Azt mondják nincs 2 egyforma terhesség... Nekem is más, a kisfiammal semmi bajom nem volt, most állandóan émelygek, mióta terhes vagyok nem bírtam még a kedvenc kajámat sem megenni jóízűen. Akkor szép lett a bőröm, most tiszta ragya vagyok... Szóval együttérzekKép

Mennyi lesz a 2 babó között?
bubborka
 
 


Szia Cicmerák!

Én is Dr Ruttner-hez járok. Nagyon szimpi és megnyugtató. Teljes bizalommal vagyok irányába.
Rosszúlléteim nekem sincsenek, de akár napi 10 órát is tudok aludni.
Egyébként én sem mondtam még semmit a munkahelyemen. Hasonló megfontolásból mint Te. Talán majd a 10-12. héten. Egyébként decemberig szeretnék melózni. De majd meglátjuk. Ha nem bírom addig, nem eröltetem.

F
flo
 
 


Bubborka
21 hónap lesz köztük. Nekem hasonló volt Zsanival. Tiszta ragya volt a bőröm, most nem viszont akkor nem émelyegtem, most sem mégde már undorodom bizonyos szagoktól (főleg a nyers hús szagától, a férjem mondja hogy nem büdös, de nekem akkor is brrrrrrrr) De előzőleg, csak a ragyás bőr volt ami kiakasztott.

Flo
Azt ugye tudod, hogy a TGYS és a Gyed számításába is beleszámít, hogy meddig dolgozol ebben az évben. Mert ha jövőre szülsz, akkor az előző naptári évet nézik. Én is a lányommal ezért mentem csak januártól táppénzre. Mikorra vagy kiírva????

Ja érdekes dolog ez a kiírás, én 15 nappal hordtam túl a lányomat. most is úgy számolom tuti lesz kb 1 hét amivel túlviszem.

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Nadine: és 180 ledolgozott napnak kell lenni? Szabadsággal vagy anélkül az számít?
bubborka
 
 


Ja igen. Az előbb rosszul fejeztem ki magam. Szóval decemberben még dolgozni szeretnék. Február 10-re vagyok kiírva.
flo
 
 


És a betegnapok is beleszámítanak a 180 napba?
cicmerák
 
 


Nagyon sokat tudok én is aludni, pl. soha nem aludtam délután most meg minden nap amikor hazamegyek, vagy hétvégén alszok délután is. Illetve irtos sokat járok wc-re, de persze csak éjszaka, hogy ne tudjak aludni.

Nekem azt mondták már most itt a munkahelyemen, ha akarok akkor mehetek 12.héttől táppénzre.
De nem akarok, így nem is eröltetik.

Cicmerák, én valószinüleg a Báthori u. -ba költözök, majd megnézem, hol van a te utcád.
krinyoka
 
 


Bubborka, az a gond, hogy egyenlőre nem is tudom milyen kórház lesz közel hozzánk.
Majd akkor juliusban tájékozódok.
krinyoka
 
 


Sziasztok lányok!

Segítségért fordulok hozzátok, két hete nem jött meg, ui. babát szeretnénk, és abban reménykedek, hogy minden rendben lesz. A teszt is pozitív lett, készülődök a dokihoz, de a tegnap este és ma reggel egy picuri halványbarna folyást vettem észre. Nagyon aggódok, nem tudom mitől lehet. Holnap valszeg el tudok menni dokihoz, de legkésőbb pénteken. Remélem nem lesz semmi baj, de folyamatosan rosszra gondolokKép
mel
 
 


Szia Mel,

Nem kell aggodnod amiatt, hogy barnázol, mert nagyon sokan vannak ezzel így. Tehát nyugi és menj orvoshoz hogy megnézzen és biztos lehessél a babában.

Kriszti
krinyoka
 
 


Krinyoka, bárcsak így lenneKép Bízom benne, hogy minden rendben van és egy egészséges babóka van a pocimbanKép De majd holnap minden kiderül. Remélem csupa jó.
mel
 
 


Szia Mel,

én hétfőn voltam hasonló problémával a dokinál, de szerencsére minden oké. Azóta a folyás is abbamaradt. Ne aggódj!!!! Én is nagyon betojtam, de úgy látszik ez elő tud fordulni.

Flo
flo
 
 


Bubborka

Te itt laksz a XIII. ker.-ben?

Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Flo, én annyira aggódokKép Már minden rossz megfordul a fejembe. Amúgy én is olyan 6 hetes lehetek. Remélem vagyok is... Ma megyek dokihoz.
Neked adott valamit a doki a folyásra, vagy magától maradt abba? A dokid uh-n nézte meg?
Hogy érzed magad? Vannak tüneteid (hányinger stb.)?
mel
 
 


Szia Mel!

Nem adott semmit. Megvizsgált, és azt modta, hogy minden oké. Uh-n is megnéztük a babát. Gyönyörű volt. Láttam a szíve (még nincs teljesen kialakulva) pulzálását.
Annyira megnyugtatott, hogy másnap már a folyásom is megszünt. Egyébként csak pár csepp volt. És az is inkább reggel.
Jól vagyok. Nagyokat birok aludni, néha szédülök és néha-néha fájdogál a hasam. De ez még gondolom normális. Átalakulok. Hányini nem hánytam, viszont hányingerrel néha küzdök. Igazából nem kívánok semmit. Még a kedvenc ételemet sem. Ami viszont jól tud esni (néha) az a savanykás íz.
Ne aggódj!! Nem törvényszerü, hogy mindenki szervezete ugyanúgy reagál erre az állapotra.
Írj majd, hogy mi volt a dokinál!
Flo
flo
 
 


Szia Flo!

Ma délután minden kiderül, holnap reggel megírom. Addig is reménykedek a jóbanKép

Mel
mel
 
 


Sziasztok!

Reggel voltam dokinál, 8,5 hetes vagyok és egy 2cmes babszem boldog anyukája Kép Ügyesen dobogott a szive és láttam a kis kezeit és lábait. Nagyon cukimuki volt! Megnyugodtam...
Nálatok mizu?
Nyanya: mi a IV.kerben laktunk és nemrég költöztünk ki Veresegyházra!
bubborka
 
 


Bubborka
Felfedezted már azt a jó kis cukrászdát Veresegyházán? Kép
Ma délelőtt megyek UH-ra

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Nyanya, drukkolook Kép
Cukit? Azt még nem... igy is több vagyok a kelleténél...Kép
bubborka
 
 


Buborka

gratula!!! Ugye milyen megnyugtató látni a picit? Egyből minden aggódás füsté válik.
Ha én nagyon okos lennék, és nagyon sok pénzem lenne, akkor kifejlesztenék egy készüléket aggódó kismamák részére, amivel (ha jönne a félsz, hogy valami nincs rendben) azonnal meg tudnák nézni a babájukat. Maga a pici látványa megnyugtató.
Szerintem lenne sikerem ezzel a készülékkel. Vinnék mint a cukrotKép
flo
 
 


Szia Flo!

Hát van jó is meg rossz isKépKép
Kezdem a jóvalKép Elmentem a dokihoz, és elmondtam neki mindent, azt is, hogy félős vagyok. Mondta, hogy akkor lássuk mi van a pociban, és elkezdte keresni. Csak kereste, kereste, én meg már azt hittem méhen kívüli, hogy nem találja. De egyszer csak előbukott egy 6 mm-es kis fekete volt, a kis petezsákom, de még egyelőre nem mozgott. Még az 5. hétben lehetek. Remélem a legközelebbin látom én is a babszem életjelétKép
És most a rosszKép Ami miatt aggódok, hogy a doki mondta, hogy elég kicsi a méhem. Remélem azért nem lesz vele gond. A másik pedig, hogy elájultamKép(( És ez nem az első eset, általában vérvételen is el szoktam. És mondta a doki, hogy ez így nem lesz jó. SejtettemKép Hétfőn megyek megint hozzá, és kérte, hogy menjek el a neurológiára, hogy vizsgálják ki mi miatt lehet. És azt hiszem csak az izgalom miatt, leesik a vércukorszintem és hupp... Remélem nem lesz semmi gond. Bár ha terhesség alatt ezt eljátszom többször, veszélyes lehet. Úgyhogy bármit megteszek, hogy változtassak rajta, csak a kis babókám jól legyenKép
mel
 
 


Ja, és a barna miatt azt mondta nem kell aggódni, csak egy minimális, és a méhnyakból jött. De azóta nem is jöttKép
mel
 
 


Szia Mel,

örülök a jó hírnek! Kép
Az nem baj, ha kivizsgálnak! Legalább te is megnyugszol.
Tudom, hogy ez nagyon nehéz, de próbálj meg nem aggódni, és csak szép dolgokra gondolni. A rossz gondolatoktól egyre rosszabbul és rosszabbul fogod magad érezni és a végén megint jöhet az ájulás. Próbálj meg valami mással is foglalkozni.
Szorítok nektek!
Flo
flo
 
 


Flo: szerintem ha lenne ilyen szerkezet, akkor minden kismama egy adóval a hasán és egy monitorral a kezében közlekedne 9 hónapig Kép Kép bár amikor már mozog, akkor annyira nem nyugtalan az emberlánya, mert akkor ugyan nem látod, de érzed, hogy minden rendben van!
Mel: biztos minden rendben van, egy alapos kivizsgálás meg mindenképpen előnyödre válik. Amúgy is ájulós vagy?
bubborka
 
 


Sziasztok!

Flo: megpróbálok optimistán hozzáállni, biztos minden rendben leszKép

Bubborka: hát igen, általában vérvételen tuti, fogászaton, nőgyőgyásznál csak épp, hogy megúszom. De most nem úsztam meg ájulás nélkülKép

A vizsgálatra mindenképp elmegyek, remélem nem találnak semmi komolyat.
Csak a kis méhem is aggaszt. Bár a doki még nem mondott semmit, hogy netán az veszélyeztetné a terhességet. Gondolom majd elkezd nőni a pocilakóval együttKép
mel
 
 


Sziasztok Lányok!

Bocsi, de kontárkodok kicsit.
Csak szeretnék mindenkit megnyugtatni.
Nekem tavaly februárban volt egy vetélésem, semmi előjele nem volt, kicsit barnáztam előtte, de aztán az UH kimutatta, hogy elhalt a 8. hlten. Kerek 3 hónapra rá újra terhes lettem, 1 hét kórház, pihenés, és az a baba megmaradt.
Itt a végeredmény:
Kép

Szóval nem szabad idegeskedni, a babának nyugalomra van szüksége a fejlődéshez.
Ha barnáztok, akkor azonnal orvos, és azonnal fekvés!
Nekem pl. az hét kórház alatt nem adtak semmiféle gyógyszert, csak amikor megmaradt, akkor kaptam hormonpótlást.

Ja és a kis csodát Lilinek hívják, és 19 hetes. Február 10-én született.

Puszi, és mindenkinek nagyon jó és szép terhességet kívánok: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Mel: ne aggódj, nekem is kisebb és hátrahajló is. Szerintem ez max. a teherbeesést beefolyásolja, a kihordást biztosan nem. Babka majd szépen kinyújtja magának Kép
bubborka
 
 


Bubborka, úgy legyenKép
Amúgy nekem is mondta a doki, hogy egy kicsit hátra is hajlik, de arról tudom, hogy az valóban a teherbeesésnél lehet gond. De ez már nálunk nem problémaKép))
mel
 
 


Bubborka
Sajnos már nincs baba Kép
Múlthéten még volt szívhang, de csak 5mm volt a magzat, ami már gyanús volt. Mostanra már szívhang sincs. Jövőhéten befejezik, mert még mindig nem ment el Kép Én jól vagyok és nem vagyok összetörve, majd legközelebb összejön. Már van egy gyönyörű kisfiam. Még csak nem is barnáztam, úgyhogy barnázósok ne aggódjatok, mert nem ez számít. Persze többiek sem aggódjatok Kép További jó babavárást nektek.

Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Jajj Nyanya nem is tudom mit mondjak! Nagyon örülök, hogy nem törtél össze, ne is törjél, a jövő hónapban újra sikerülhet. ;) Amúgy a mostani baba előtt egy hónappal nekem is volt egy megtermékenyülés, ami nem bírt beágyazódni rendesen. Szóval fel a fejjel. Kép
Ma 5 kiscicánk született Kép
bubborka
 
 


Bubborka
Biztos nagyon aranyosak a kiscicák Kép én is imádom őket, de azért vigyázz velük a terhességed alatt.
Neked is abortusz lett a vége?

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Nem. Úgy volt, hogy volt egy pozitiv tesztem, aztán egy pozitiv vérvétel és 3 nap múlva megismételték a vérvételt, amiben a hcg már nagyon alacsony volt és kb. 1 hét múlva magától megjött!
Nálad nem valószínű, hogy magától megoldódik?
És nem szeretnél egy kiscicát? MInd fekete Kép Persze vigyázok Kép
MIért volt gyanús, hogy a múlt héten "csak" 5mmes volt?
bubborka
 
 


Bubborka
Nem a saját orvosom csinálta az UH-ot és a másik doki az uh-ossal beszélt, hogy hát nem tudom elég pici meg ilyeneket. Mikor rákérdeztem, hogy baj van e, csak annyit mondott, hogy beszéljek az orvosommal. A dokim megnyugtatott, hogy semmi baj, de én nem nyugodtam meg, hanem kerestem egy táblázatot a neten, amiből kiderült, hogy 8 hetesen már 15mm-nek kell lenni. Erre is azt mondta, hogy nyugi, még nem vagyok 8 hetes, de én pontosan tudom, hogy melyik nap fogant és biztos voltam benne, hogy 8 hetes vagyok. Hát a félelmem nem volt alaptalan.
Kiscica: köszi, de nem Kép volt már lakásban kiscicám és tudom mivel jár Kép Ha kertes házban laknék, tuti lenne kutyám, macskám, de lakásban kicsit macerás.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!

Elöször is szeretnék gratulálni a babócáitokhoz!!

Én új vagyok itt és örömmel közlöm, hogy 9 hetes terhes vagyok. Egyenlöre nem tudok semmit, még vérvételen sem voltam. Hétfön megyek az elsö ultrahangra. Kicsit izgulok, mert semmi jelét nem érzem a terhességnek. Csak a teszt mutatta ki idáig. A doki meg megsem vizsgált csak elküldött ultrahangra. Remélem nincs semmi baj.
becci
 
 


Becci

A fiamnál annyira nem éresztem semmit, hogy 8 hetesen vettem észre, hogy terhes vagyok. Mivel a ciklusom 36-54 nap között volt, még az sem jelezte. Csak az volt gyanús, hogy nő a hasam, mert az már nagyon hamar elkezdett növekedni, de a kajára fogtam. Később sem éreztem semmit a terhességből. Se hányinger se hasfájás. Még kívánós sem voltam. Végig attól féltem, hogy majd azt sem fogom érezni, ha itt az ideje a szülésnek. Ez megoldódott, mert terhességi cukor miatt jóval szülés előtt be kellett feküdnöm és végül a 41. héten burkotrepesztettek. Aztán megint semmi Kép végül 2 perces fájásokkal kezdtem. Semmi 10 perc aztán 5perc stb. Valószínű tényleg nem éreztem volna, hogy menni kell, úgyhogy jó is volt, hogy bent voltam.
Szóval ne izgulj és örülj neki, hogy jól vagy. Kép
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Nyanya, nagyon sajnálom ami történtKép(( Én is nagyon félek attól, hogy egyszer csak nem lesz ott... de reménykedek, és nagyon vigyázok rá.
Meg tudnád mondani, hogy hol nézted meg azt, hogy hány hetesen mekkorának kell lennie a babkának?

És ne aggódj, jöhet majd az újabb próbálkozásKép

Köszi, Mel
mel
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: