Új privát üzeneted érkezett!

Felteszek én is pár képet, ezek a hét elején készültek 23 napos korunkban! :D Kép Kép Kép Kép Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Kissziporka!

Nagyon édi a kisfiad!Olyan jó, hogy már mosolyognak a picik, imádnivalóak:D Dávidka is akkorákat tud mosolyogni, alig várom, hogy kacagjon!

Yusz!

Szépen növekszik a kiscsajszid!
Mi is megmértük Dávidkát 5950g, majdnem leseggeltem, mikor megláttam. Nem hiába éreztem nehéznek a popsiját:)


Mi is kezdetektől minden nap fürdetjük a kis
manót, szerettem volna, ha a napirendjében szerepel.Mostmár egészen élvezi is:)Ha feszültebb megnyugszik tőle:)

Megosztanék veletek egy hasznos tapasztalatot, ha megengeditek, hátha hasonló problémába ütköztök ti is. 5-6 hetes falánk, anyatejes babáknál lehet jellemző.
Dávidka egyik napról a másikra szinte minden szopinál ordított, nem tudtam miért, mit csinálok rosszul.Csupa tejci volt sokszor a kis pofija, de nem tudtam mi a baj. párom kolléganői mondták, hogy túl sok a tejem és az nagyon könnyen jön ki és nem bírja nyelni a babuci, így fuldoklik tőle szegény. Magamtól nem jöttem volna rá, pedig sokszor az orrában is tej volt...teljesen kivoltam tőle. Azt tanácsolták, hogy minden szopi előtt fejjek le pár 10 ml tejcit, ezzel megoldódott a probléma!



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok,

Kristin, jo hallani feloletek. Huh, Davidka nem semmi, kozel 6kg :shock: Mi holnap megyunk mereckedni :) Siras szopi kozben: Nalunk az van, hogy neha a szopi vegen teljesen bemergesedik, rangatja, kikopi. Napokba telt mig rajottem, hogy az a baja, hogy tej jon belole. Ui o mar tele van, csak meg komfort szopizna, hogy elaludjon.

Agi, tok szepek a kepek, nagyon edes a kis Gergo.

Gem, nagyon laza Dani, kapucniban alszik :lol:

Moni en iszok edeskomeny teat.3-4 bogrevel naponta. A Holland and Barettben szoktam venni.

Timi, rossz hallani, hogy gondok vannak Noel nyakaval. Remelem segiteni fog a terapia. Szerintem is jo otlet ha a ferjed visszi inkabb. En se birnam nezni, hallgatni ahogy sir :cry:

Mi jol vagyunk. Hetvegen nagyon jo kisbaba volt Tilda. Evett, aludt, jatszott :) A mai nap is jol indul. Kicsit nehezen aludt el delelott az igaz, de sikerult alomba zuhannia :D Most csicsizik en meg probalom rendbe kapni a lakast :wink:
oolong
Gyula
 
 

 
 

Sok tépelődés után,azt hiszem látva,hogy Noel egyre jobban mozgatja magától is,és jele sincs fájdalomnak...nem tornáztatom meg..ha a csípőficam vizsgálatkor észreveszik a nyakát is,vagy rossz tartása van,akkor elviszem tornáztatni...apa,és a nagyi is látja a gyors változást...függőlegesen leteszem éjjel,és hajnalban a kiságy tetejében van,és egyenesen fekszik...mozog mintha fel lenne húzva,és iszonyú nagy erő van benne..
napközben 2 óránként eszik,és ha nincs sokáig büfiztetve,akkor jön a csuklás..mi lenne torna közben? :shock:
nem tudom úgy megetetni,hogy vagy ne éhes legyen,vagy ne legyen tele a hasa...

Katinak van igaza,várnom kéne még egy kicsit...
Noel is alszik már azon az oldalon is,csak nem tudja letenni az arcocskáját úgy..változnia kell a fejformájának,és ezen a torna most nem segít...

Kristin,Ádám nem semmi súllyal rendelkezik..
:shock:

A fiúk pedig csuda helyesek a képeken..!:)
timea35
Budaörs
 
 


Iza, nálunk is ez van, hogy szopi végére rángatni kezdi a cicimet, tök ideges lesz. Én nem tudom, nálunk is ugyanez lehet-e ennek a viselkedésnek az oka. Ha akar, tud ő úgy is szopizni, hogy nem jön belőle semmi. Legalábbis van olyan, hogy elalszik a cicimen, miután 10-20 perce nyelés nélkül cumizott rajta, és én utána tudok fejni belőle, tehát tuti volt még benne anyag.
Látjátok, ha sok tej van, az a baj, ha kevés, akkor meg az. :roll:

Timi, ez jól hangzik, hogy már javul a nyaka Noelnek. Átérzem a problémádat ezzel az üres/teli has dologgal: nekem a hasra fektetéssel van ez. Ha éhes, akkor nyűgös, tehát hason visít; ha tele a hasa, akkor várnom kell legalább 1 órát, hogy ne bukjon össze mindent hason; a két állapot között meg alszik. Szóval alig van néha pár perc, amikor hasra rakhatom, aminek nagyon nem szokott örülni. De muszáj, mert nem fog megerősödni a nyaka. Ti mennyit fektetitek hasra a babákat?

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Hova tűnt mindenki?

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok ,
Jol eltunt mindenki. Csak nem a husvetra keszulodtok ennyire? :wink:

Tegnap voltunk vedononel, Tilda 5340g. 540g-ot hizott 2 het alatt. Az esti elalvasa elott 40 percig szopizott, nagy nehezen elaludt es ahogy betettem a bolcsobe felkelt es csak sirt es sirt total behergelte magat, nem nyugtatta meg semmi. Aztan az apjaval csak ultunk az agy szelen ringattuk a bolcsojet es elkezdtunk beszelgetni, tudomast sem veve rola es 5 percen belul elaludt :shock: Ki erti ezt...

Lilly, en szoktam a hasara fektetni minden nap egy picit 5 perc max, utalja persze. De neki mar kezdetektol nagyon eros a nyaka. A vedono is megjegyezte, hogy milyen jol tartja a fejet.
oolong
Gyula
 
 


Sziasztok!

Hasra fektetés témával kapcsolatosan:én pár napja fektetem néha hasra, néha egész jól tűri, de alapvetően nem nagyon kell erősíteni a nyakát, mert iszonyat,hogy hogy bírja tartani...olyan erő van benne, hogy az ortopédián is csak néztek, hogy micsoda vasgyúró gyerekem van:)+ minden gyerek fele akkora volt, mint a Dávid
Ti szoktátok hason altatni a piciket? Dávid szeret hason aludni, főleg, ha fáj a pocakja,de a védőnő azt mondta, hogy csak nappal altassam hason. Szerintetek?



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Haliho!


A hasra fektetést azért mondják nappalra és felügyelet mellett,mert bár nagyon erősek,és tartják nagyon a fejüket úgy,hogy csak pillázunk nagyokat..ha mégis elfáradnak és leteszik,letehetik arcra és orra is,nekik pedig nem sok kell,hogy megfulladjanak...
nekünk a doki is azt mondta,napközben egy-két alkalommal és felügyelettel...ők még bármilyen ügyesek és erősek,egyik pillanatról a másikra nem tudják átfordítani a fejüket,ha megunják..ha pedig megpihennek,kérdés hogyan...noel arccal a pelusba áll meg,és fordul tovább...
de az tök jó,hogy mindenkinek milyen erős a babája már... :D
Igazi februári erős gyerekek! :D

Nálunk az oldalt alvás még mindig a nyerő..!este 8-tól reggel 6-ig...igaz 6-kor a kiságy másik végébe,és már nem vízszintesen,hanem függőlegesen.. :shock:
timea35
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Nálunk a hason fekvés a menő...Gergő az első naptól kezdve forgatja a fejét, ha az oldalára teszem le az akaratlan mozgások miatt rendszeresen orrba veri magát, amitől felébred, ettől függetlenül váltogatjuk a pozíciókat.
Pocakfájással hogy álltok? Mi küzdünk vele rendesen, ezért tegnap óta új tápszert kaptunk...úgy néz ki bevált a dolog, mert Gergőt szinte kicserélték...szegénykém nagyon szenvedett a görcsök miatt. Vettem neki Gripe Watert is...aminek megszűnt a forgalmazása, úgyhogy nem tudom mi lesz, próbálok több helyen keresgélni és az elfekvő készleteket felvásárolni!:(

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Sziasztok!

Látom szépen növekszenek a babácskák. :lol:

A hasra fektetést tényleg csak nappalra ajánlott és addig amíg ébren van a kicsi.
A bölcsőhalál elkerülése végett mondják, mert a hason fekvéssel hozzák összefüggésbe.

Noémi is szeret hason aludni, főleg, ha már egyik pozíció sem tetszik neki. Akkor hasra rakom és pár perc múlva alszik.

Biztos, hogy jót tesz a kis pocakjuknak, különben nem szeretné ennyi baba... :lol:

Én most a Mecsek baby teát adom neki, naponta csak egyszer, de nagyon jót tesz az emésztésének és szinte megszűnt a haspuffadás és a hasfájás.

Sajnos nálunk beütött a betegség, a két nagyobb kicsim tiszta nátha, köhögnek, Noémi is szipákol már, szegénykémnek szörcsög a nózija, most fogom hívni a dokit, hogy mit adjak neki, mert szopizni sem nagyon akar, mivel addig nem kap levegőt.

Az egész éjszakát végig kínlódtuk, sétáltam vele, mert függőlegesen tartva jobban kap levegőt.

Milyen szerencse, hogy Ginát azért nem vittem oviba, nehogy hazahozzon valami nyavalyát, erre a nagyfiam rukkolt elő vele... :shock:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Nps minket is elkapott ez a hasfájás, vagy kólika...szenvedünk. Most infacolt, ha nem használ akkor gripe water...
Iza, ti találtatok vmi használhatót?

Ti kopaszodtok? Mármint a babák? :D Nálunk teljesen kihullott Domi fejtetőjén a haj... hát így fog kinézni öreg korában? :D
Elég fura, oldalt meg hátul még nő neki...tele van tejpöttyikel is, nem a legcsajozósabb formában van. :D

Tegnap volt a védőnő, megmérte, 1 kg-ot hízott születési súlyához képest 1 hónap alatt. Szóval eszik eleget, nem aggódunk.

Hol van gemini? Nagy a csend..általában itt van minden nap...

A többiek is jelentkezhetnének: kristin, bzs, verzso, humadene...?
csekom
Zsurk
 
 


Moni,
Mi csak infacolt es Coliefet probaltunk de egyik sem hasznalt. Szerintem az edeskomeny tea rajtam keresztul hat :) vagy kezd elmulni a hasfajos korszak nemtom. Viccesen nezhet ki a kis "oregur" Tilda haja nem hullik csak no. Mar tok hosszu, kezd bundesligasodni :lol: Domi is jo sokat hizott, ugyik vagytok :)

Judit, sajnalom, hogy betegeskedtek. Gyogyuljatok meg hamar. Szegeny pincur.
oolong
Gyula
 
 


Yusz, nem próbáltátok a tengeri sós orrspray-t? Azt már újszülötteknek is lehet használni. Valamit muszáj lesz adni, hogy tudjon szopizni a kislány.
Donát még nem kopaszodik, bár mondták, hogy ezt a kezdeti hajat el szokták veszíteni. De tejpöttyök vannak, most a fülében vettem észre egyet! :lol:

A hasfájásnak milyen tünetei vannak nálatok? Nekem azt mondták, ha nem sír esténként vigasztalhatatlanul, akkor nem hasfájós, de én sokszor látom rajta, hogy küzd ezerrel a pocakja miatt, csak éppen nem sír, hanem nyöszörög. Még nem adtam neki semmit ez ellen, mert nem akarom mindenáron gyógyszerezni, de olyan rossz látni, ahogy vörösödik a feje, és rángatja magát.

Nálatok nem lettek nyomottak a babák, hogy jön a hidegfront? Donát ma annyit aludt, mint még sosem.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!

Lilly!
Adom neki a tengeri sós orrspray-t, meg a csecsemőnek való Nasivint ami 0-1 éves korig van.
A doki mondta, hogy nyugodtan, plusz orrszívózás és utána anyatej a nózikajába.
Az anyatej a nyálkahártya regenerálódására kell, amit az orrcseppek esetleg kiszárítanak.

A hasfájást leginkább a puffadt hasból lehet észrevenni, viszont babája válogatja, hogy ki hogy reagál rá. Van aki visít a fájdalomtól, van aki csendesebben tűri.

Nálunk még nincs hajhullás, amit nagyon bírok Noncsin, hogy van a feje tetején egy hajtincs ami jó hosszú, amúgy tüsi hajacskája van mindenhol másutt. :lol:

Iza!
Tilda sörénykéje nem mindennapi az biztos!! Szuper hajkoronája van a hölgyeménynek. :lol:

Móni!

Szépen növögettek ti is! A hajhullás miatt meg ne aggódj, jön a következő réteg.
Nekem a gyerkőceim is elég viccesen néztek ki anno, körben, ahol leért a fejük, ott ki volt kopva a haj, a többi helyen meg volt.
:lol:

Most már engem és a páromat is utolérte a nyavalya, szépen kidöglünk húsvétra. :cry:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


CSekom
koszi a hianyolast, vagyok, csak hozzaszolnivalom nincs nagyon.
Baratnom volt itt a hetvegen, soppingoltunk es elugrottunksorozni az egyik este. No nem vittuk tulzasba, igazabol csak a feeling volt a lenyeg. Megfiatalodtam egy pillanatra. :lol:
Anyosom itt van nehany napja,es meg egy hetet marad. Most elment a ferjemmel es a lanyokkal muzeumba, en itthon Danival egyedul, tiszta Hawai! Papirokat rendezek, probalom az elmult ket evi lemaradasomat behozni. Szinte keptelenseg!

Dani egy cukorfalat
Kép

es a lanyok is kitesznek magukert
Kép

Yusz!
jobbulast mindannyiotoknak!

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Kellemes húsvéti ünnepeket kívánunk minden mamának, papának és babának!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Gabi!
Gyönyörűek a gyerekek!:)))

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 



Kellemes Húsvéti Ünnepeket Kívánunk Mindenkinek!!!

Yusz, jobbulást az egész családnak.remélem hatnak az orrspray-k.mi is mindkettőt használtuk,szerintem jók.porszívózást bírja?

gemini, mennyi helyes csajszi... :lol:,emelkedő sorrendben..:))és utánuk egy édes fiúcska... :D


Két pufi..:)

Kép
timea35
Budaörs
 
 


Kellemes Nyuszi-váró,tojáskereső ünnepeket mindenkinek!!!!! :)

Kép

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Kellemes Húsvéti Ünnepeket mindenkinek!
csekom
Zsurk
 
 


Ok, kérdés: növekedési ugrás.
Meddig tart? Ugye lesz elég tejem? Két napig ráállt a 2 órás szopikra, ma kezdte az 1 órásokat.... Meddig lesz ez így? Nagyon nyügös, keveset alszik. Adom a cicit mindig...

Valaki valamilyen tapasztalat? Hogyan segíthetek neki ezen kívül?
csekom
Zsurk
 
 


Móni, nekem nincs tapasztalatom, de ha olyan ütemben szoptatod, ahogy ő kéri, akkor a melled is úgy fogja termelni a tejet, elvileg. Szóval ha óránként, akkor óránként, de tarts ki!
Két mellből szoptatod amúgy? A végén ő maga köpi ki a cicit, hogy elég volt?

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Nem, egy mellből egyelőre.. mert van tej, eddig. MOst vki azt mondta, hogy 1-2 napig tart csak... hát meglátjuk. :D
Meg hogy tegyem vissza, hogy kiszívja a zsíros tejet is...
Egyébként ő engedi el a cicit, félálomban, aztán meg mint aki meg van zavarodva ráugrana megint..de mint aki nem is tudja mit csinál... :D
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok!

Timi!

Szépek vagytok!! Noel hasonlít rád!! :wink:

Patri!

Édes a kis nyuszilány! És mekkorát nőtt!!

Móni!

Szerintem is az a megoldás, amit Lilly írt. Ahogy igényli a szopást, akár óránként, tedd mellre.
A maradékot fejd ki, ha üres lesz, akkor több tej termelődik.
Ha kevésnek ítéled, tedd rá a másikra is nyugodtan.
Pár nap alatt beáll újra a rend.

Sajnos nálunk is az van, hogy Nomi bealszik a szopizásba, aztán fél óra elteltével ő van a legjobban felháborodva, hogy éhes... :shock:

Hétvégén volt nagy szülinapozás, Ginusom betöltötte a 4 évét, kapott annyi mindent...
Remélem nem keveri majd össze a húsvéttal, mert ugye az is most volt. :wink:

Nomi lassan gyógyulgat, már kevésbé szörcsög, de azért még előfordul, hogy csöpögtetnem kell.
Ráadásul elromlott hétfőn a babamérlegem, vennem kell másikat, most sajna nem tudom hogy is állunk a hízásban.

Jövő hét csütörtökön meg viszem a 3 gráciát státuszvizsgálatra.
Gina 4 éves, Niki 2, Nomi 1 hónapos.
Most majd kiderül, befér-e a 3 gyerekülés a Peugeot hátsó ülésére... :lol:

Többiek?? Hogy telt a húsvét??

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok, megint én.

Én nem tudom mi van, de ez nagyon fura. Mint írtam Domi tegnap 1 óránként kér enni, ma ugyanez ment, de ma este már több mint egy órája szopizik. A mellbimbóm még rendben van, jön is tej, mert 1 óra szopizás után csak levettem Domit, és megnéztem van e még tej. Volt.
Általában bealszik Domi szopizás közben, de most nem. Érzem, hogy szív is nagy erővel. Levettem, de sírt. Most áttettem a másikra, de abból is szív, és nagyokat nyel.
Ha leveszem, üvölt,amikor magától lejön akkor el van egy ideig, de kb 1 óra és megint kér enni.
Már arra is figyelek, hogy szívjon a zsíros tejből is, de az előtejből is, hogy ne száradjon ki...

Sokat pisil nagyon, kaki is van.
Ma voltam méretni, 4600gr, ha jó a mérleg. Nekem soknak tűnik, mert így a múlt héthez képest 470gr-ot hízott..ez normális????
Láthatólag eszik is, nemcsak cumizik..

Nem lesz valami baja ettől a zabálástól????
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok!

Nálunk is van némi összevisszaság mostanában a szopival,néha 1,5 óra után megveszik, rágja az öklét, máskor meg simán kibír 3 órát is. Én is azon a véleményen vagyok, hogy igény szerint kell szopiztatni, mondjuk nekem nincs ebben nagy tapasztalatom, :)

Nekem is lenne kérdésem, hátha tudtok segíteni...Nálunk most az alvászattal vannak gondok...éjszaka jól alszik, de nappal...
Nem hajlandó semmit aludni napközben...csak akkor alszik, ha úton vagyunk vagy autókázás vagy babakocsizás közben. Szegény olyan szinten kifárad, hogy már azért nem tudom elaltatni, mert annyira nyűgös a fáradtságtól.
Van ezzel kapcsolatosan tapasztalatotok?Mit lehet tenni?Hogy tudnám elaltatni?
Egyébként olyan aranyosan elgügyög napközben, folyamatosan jár a keze, lába, és folyton vigyorog...de ha elfárad, csak sír és nem hagyja magát elringatni sem.Ha mégis sikerül 20 perc énekelgetés és ringatás után leteszem, 5 percet alszik és felébred és csak sír és sír...
Nagyon kellene vmi jó megoldás...segítsetek lécci!



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!

Nekem nagy tapasztalatom van a nappali nem alvásba... :D

Noel mióta megszületett nem alszik nappal,csak bebólint kb 15 percre,és utána akkora szemekkel néz rám,mintha sohasem aludt volna..vagy felriad saját magától.Szerencsém abban van,hogy nem sír.De nagyon fárasztó folyton fogni,vagy beszélni vele,és szórakoztatni... :shock:
Nem is tudom hogyan oldanám meg,ha anyu nem jönne át...így felváltva csináljuk.Sétáláskor sem alszik,csak becsukja a szemecskéjét.Este fürdés és etetés után viszont tudja,hogy alvás van,és már nem is erölködik azon,hogy felvegyük...így alszik 8-9 órát,utána eszik,és még ráhúz 2-3 órát.aztán kezdődhet a nap...de még mindig végig dünnyögi az egész éjszakát...nem értem miért nem alszik el mélyen...
a keze lába úgy jár,nem tudom rendesen tisztába tenni. :roll:

Kristin,nekünk egy nagypárna vált be..azon van ha már ki van nagyon,és abban ringatom.az összeszorítás és meleg puha érzés van nálunk pihentető hatással,ha nyűgi van.de ha leveszem róla,rögtön ébren van.

Belefáradtam én is,és rendeltem egy pihenőszéket.rezegteti a popsit,hintázik..mintha tologatnánk lent,és zenél.ma kipróbáljuk,remélem beválik,mert nagyon nehéz fogni már kézben,és párnán is.Akit érdekel megírom majd melyik szék,mert sokat keresgéltem,az ára és a kihasználhatósága miatt.

Az evés érdekes dolog,mert elvileg el kellene kezdeni kitolni az etetéseket 3-4 órára...de mi is 2 óránként eszünk napközben..és ez nagyon nem is változik... :? :roll: a kiságyban egyáltalán nem marad meg.bár már elkezdték lekötni a játékok is.addig forog,ameddig el nem éri,és meg nem fogja.pont látta a védőnő,mondta ügyes gyerek..valami jó is,a kis beteg nyaka után...



csekom, nyugodtan hízhat ennyit,mi is ennyit híztunk,és nem mondták rá,hogy baj...szerintem hétről hétre változik,hogy éppen hogyan esznek.sőt,még a napok is másmilyenek...legalábbis nálunk igen.hol bele alszik és nem eszik sokat,hol folyik össze-vissza,mert olyan mohón eszik és sokat...

Yusz,remélem jobban vagytok már..én veszek egy elektromos párásítót,mert Noel már horkol is,pedig nincs megfázva,csak beszárad a nózija...porszívózom minden nap,miután kimostam neki a tengervizes spray-vel,de nem csinálnám,ha lenne más megoldás.....valaki küzd még ilyen problémával?

És most megint jönnek az esős napok,nehogy lehessen sétálni.... :x


Kitartást mindenkinek!!!!


ui:Küzd esetleg valaki olyan problémával,hogy mióta anya lett,nem vágyik úgy tömegbe,utálja ha jönnek hozzá,és nem szereti ha kézről kézre akarják adni a gyerekét???Normális ez,vagy túl lihegem?Nem szeretem még azt sem,ha más akarja fogni,vagy ha körül állják...persze nem mutatom ki teljesen,de üvölteni tudnék... :shock:
timea35
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Na akkor megnyugtatásként elmesélem, hogy mi is 2 óránként szopizunk, ha magától jön le a ciciről elvan másfél órát, de ha én veszem le, akkor üvölt.

A cumit természetesen méterre köpi.

Hiába ötödik gyerek, lövésem sincs mi ez. :roll:

Nappal nem alszik, ezt úgy egy hete vette fel szokásként, általában elvan, nézegeti a kezeit meg a színes játékokat amivel körülveszem.

Viszont tényleg az van, hogy annyira elfárad, hogy nem bír elaludni.

Én egy puha pléddel szoktam körülpólyázni, csak a fejecskéje van kint (a kezeit is bepólyálom és akkor nem tud vele hadonászni, ergo nem ébreszti fel saját magát) és ringatom, míg elalszik.
Ilyenkor alszik vagy két órát.

Éjjel szerencsére alszik két-három órákat is és a szopik után is visszaalszik.
Hajnalban viszont óránként követeli a szopit, magam mellé szoktam venni az ágyban, betömöm a cicit a szájába és én is beájulok, abban a pózban.

Timi!

Teljesen normális érzés, ne aggódj miatta. El fog múlni. Én még durvább voltam az első gyereknél, mert még bőgtem is, sokszor elképzeltem, mi lenne, ha baja lenne, ha valaki elejtené, ha ellopnák tőlem stb...
Egy csomó agyament dolog foglalkoztatott. Én is azt hittem, nem vagyok normális. De ez csak azt mutatja, mennyire szereted.

Még azon is agyaltam, hogy mivel fiam volt, és akkoriban még volt katonaság, hogy nem engedem katonának, inkább én megyek helyette, vagy lelövök mindenkit aki el akarja vinni... :lol: Férjem közölte, hogy tiszta hülye vagyok még csak pár hetes a gyerek, minek izgulok, addig még annyi minden történik.

Most már bánom, hogy nincs katonaság, tanulna egy kis fegyelmet... :wink:

Szóval ne aggódj, idővel csillapodik ez az érzés. Ahogy nő Noel és kezd tőled függetlenedni, (amint elkezdenek járni, beindul a függetlenedési folyamat) már rosszaságot is csinál, szinte egyik napról a másikra elmúlik és más érzések lépnek helyére.

Ez a dolgok rendje.

Tegnap mi is betöltöttük végre az egy hónapot. Szóval hivatalosan is nagylánynak tekinthető a kisasszony. :lol:
Párocskám meg is akarta hétfőn locsolni, de nem engedtem. :shock:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


még valami

jövő héten leszünk hat hetesek, de én még mindig vérzek.
Nem úgy mint az elején, hanem néha egy pár nap totál szünet van, aztán meg jó pár csepp friss vér jön, néha erősebb prios, néha csak olyan rózsaszínes halovány...
vagy máris menstruálnék? és csak így ennyit?

vkinek hasonló?

hol van mindenki?

Iza, voltatok már a postnatal és baby checken?
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok,

Jo reg irtam, latom mindenki kuzd az alvassal, pontosabban nem alvassal.
Mi azt a hibat kovettuk el, hogy hagytam a cicimen elaludni szopi utan es ugy tettem le aludni, igy sajnos magatol nem tud. A heten kezdtem el ebren letenni, haaat az elso 2 nap kemeny volt. De kezd belejonni. Tegnap este mar csak 50 percet sirt elavas elott es aludt 1/4 9-tol 1:30-ig. Este 7-kor evett igy 6 es fel orat kibirt ket hami kozt. Aztan majd csak 5:30-kor kelt, evett es vissza is aludt egeszen fel 7-ig csak felebresztette a kakilas. Tisztaba tettem, kapott egy kis top up szopit, nezelodott aztan elalmosodott visszatettem aludni 10 percet sirdogalt es aztan ugy elaludt, hogy fel kellett ebresztenem mert 10-kor mentunk orvoshoz kontrollra meg oltasra. Minden rendben vele is velem is. Az oltasnal csak 2 masodpercet sirt, amig bement a tu a kis combijaba. A masodiknal meg se nyekkent. Otthon is igy adjak a ket kis combjukba? Most alszik. A kocsiban elaludt hazafele, azota durmol. A nover mondta, hogy par napig aluszekonyabb lesz. Adtam neki paracetamolt szuri utan, itt javasoltak.

Jaj mar olyan elegem van a hidegbol. Itt megint novemberi ido van. Esos hideg brrr. Mar ugy varom a tavaszt.

Moni, hogy vagytok? Meg mindig orankent akar enni Domi? Nalunk is volt 6 hetes kora korul, hogy surubben evett Tilda, de azert orankent nem. Hogy birod/ birtad? Ez szinte non-stop szoptatas. Mire befejezi kezdodik elolrol...

Gem, Patri, Timi, gyonyoruek a gyerkocok. Medi is mekkorat nott. Tiszta nagylany abban a ruciban. Noelnek is jo kis pufi pofija lett, cuki nagyon.
Es ezek a spanyol tancosnok... edesek lehetnek mikor ropjak :)
oolong
Gyula
 
 


Móni, én is elég sokáig véreztem, de azért a 6 hetes kontrollra már elmúlt. Én is ideges voltam miatta, már minden rosszra gondoltam. Most a kontrollon kiderült, hogy van valami gyulladásom, szerintem az vérezgetett, mert most hogy a doki megbirizgálta, megint volt egy-két csepp rózsaszínes pötty.
Nálatok van ilyen kontroll?

Mi is küzdünk az alvás és evés dolgokkal. Az alvása tök változó, van, hogy háromszor is alszik napközben, van, hogy egyszer sem. Szerintem időjárásfüggő.
Nálunk a 6 hét kajafronton azt hozta, hogy gyakrabban akar enni, de egy-egy szopi alkalmával kevesebb eszik, mint előtte. Azt hittem, többet akar majd enni, de hát nem. Továbbra is az megy, hogy 10 perc után jön a rugdosódás, kapálózás, cicitépés, és egy küzdelem, hogy szopizzon még valamennyit. Éjszaka annyira felhergelte magát, hogy már az orrán jött ki a tej,.

Azt honnan tudom, hogy meg van-e fázva? Mert az orrában látok kis beszáradt piszkokat, de tud lélegezni szopizás közben. És ha nem szopizik, nem is hangos a légzése. Szopi közben, meg néha éjszaka viszont van, hogy röfög, mint egy malac, nagyon rémisztő.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!

Nálunk úgy nagyjából beállt a rend...Gergő 2-3 napja kezd átállni a 4 órás evésekre...ezzel egy időben az adagját is megemelte, most 130-140 gr-ot eszik, valamikor kevesebbet, amivel viszont gondban vagyok, hogy nem nagyon akar egyedül megmaradni, állandóan kézbe kívánkozik és ott se mindegy, hogy milyen pozícióban tartom...le nem ülhetek, mert ordít, a séta sem elég neki...konkrétan táncolnom és énekelnem kell...de a hátam már kezd lerohadni. Mi is vettünk pihenőszéket...kb. 1 hétig tartott a csoda...már arra is kezd ráúnni, hinta, zene ide-vagy oda! :( Ha belerakom és beszélek hozzá és cipelem jobbra-balra attól függően, hogy mit kell otthon csinálni még egész jó, nézeget, figyel, de egy idő után újra rázendít és jobban bírja idegekkel, mint én! Szerintetek? Először az időjárásra fogtam, aztán a tápszerre...de most már nem tudom mi baja lehet. Apa se kell neki, csak én. Igazából értem, hogy 9 hónapig csak velem volt és ennek ugye vége, meg egyre többet akar tudni és az persze fárasztó és olyankor csak Anya kell, de olyan nagyon elkeserítő, hogy ennyire tud sírni. Segítsetek valami ötlettel légyszi, légyszi!!!
Gem? Yusz? Ti tapasztaltabbak vagytok! Emlékeim szerint Balázs is ilyen volt...nem is tudom mi volt a megoldás...nyilván kinövi, meg minden, de jó lenne most valami ötlet!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


sziasztok!
kicsit be vagyunk mostanában úszva,sok a dolog ezért nem tudok jönni,de mindig olvaslak titeket,már ha írtok ti is! ;)

Megmondom őszintén nem irigyellek titeket.Nem alvás,csak kézben levés,de még csak tippem sincs,hogy mit tegyetek.Pedig a nagykönyv szerint 3 hónapos korig nem is lehet őket elkényeztetni...
Nálunk még mindig csodás a helyzet :roll: Utáljatok nyugodtan,de Médi nappal is alszik,alig van ébren (bár nem állítom hogy míg ébren van nem szeret kézben lenni) ébresztem még mindig 3-4 óránként enni,és így végigalussza az éjszakát, 11-től kb. fél7-fél 8-ig! Van viszont gond Márkkal,de azt nem ragoznám...abszolút nem bírunk vele! :evil:

Móni!
Doktornénink szerint a növekedési ugrás minden babánál máshogy és máskor van. Nálunk már 2-szer is volt,(szerintem az volt) akkor magától ébredt,és 2,5 óránként enni akart. 1-2 nap gyakoribb szopi után ismét beállt a rend,nyugi!!!Etesd 2 mellből,ha elfogadja,hagy egyen!!Ezek a mérlegelések pedig érdekesek...ugye ha egyszer kaja előtt volt mérve,1 hétre rá meg utána már az is sok-sok különbséget okozhat,próbáld úgy a mérést,h mindig vagy evés előtt/ után mérd,úgy azért reálisabb!

Judit!
Na befért a 3 ülés? Jól bírtál a csajokkal? Noémi mennyit nőtt?

Írjátok,h Médi is sokat nőtt,igen,látványos,mert piciről indult! 2 hónaposan 4320,tehát ha azt nézzük,hogy 2hetesen is csak 2,5 kg volt,szépen hízik!

Timi!
Tuti az a szék,remélem beváltja teljesen a hozzá fűzött reményeket!!! :wink:

Iza!
Csak nem a "mumuskönyből" tanítod a lánykát aludni?! :lol: Én is bevetettem! :wink: Médi is 2 szurit kapott csütörtökön,de a popóba,mert ott azt mondták kevésbé fáj,egyet nyekkent ő is,meg is dicsérték! :)

Nekem (is) vannak kényszerképzeteim: elejtem,beverem véletlenül a fejét,kiborul a kocsiból stb.stb.nem vagyok normális tuti,de a másik 2-nél is ez volt :oops:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Ági, nekem nincs tapasztalatom. Esetleg betehetnéd valami hordozóba vagy kendőbe, akkor nem kell tartani, viszont veled van. Hátha az megnyugtatja. Valószínűleg hamar elmúlik majd ez is, de még kicsit korai, hogy szeparációs szorongása legyen!
Nekünk most a játszószőnyeg a nagy élmény, kezdi élvezni, bár hason ezt sem csípi, csak háton. Most egy órája gügyög a lelógó zsiráffal és vizilóval.

Akiknek ilyen sokat alszik a babája éjszaka: nem durran szét a melletek időközben? Nálunk tegnap volt először, hogy 5 órát aludt egyhuzamban éjszaka, de nekem fel kellett kelnem fejni, mert akkora volt a mellem, hogy nem bírtam aludni, és folyt belőle a tej. Ti hogy csináljátok? Félek, ha nem fejem ki, vagy begyullad a cicim, vagy apadni kezd a tej.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!

Úgy tűnik, véget ért az örület! Már 2-3 óránként szopizunk, és alszik is napközben.Hurrá! Csütörtökön már nagyon ki voltam, megváltás volt a péntek, hogy nem kellett ilyen sűrűn szoptatnom.
Én is gondolkodom hordozó kendőn, nem érdekel mit mond a férjem. Egyszerűen semmit nem tudok csinálni napközben, még enni sem...

Lilly!
Én nem fejek, csak nagyon ritkán. Nekem minden regel spriccel a tej a mellemből, ilyenkor kézzel fejem egy pár percig, hogy Domit ne lőjje torkon rögtön. :D De nem akarom fejni, mert akkor mindig kellene. Persze amikor nagyon be van durranva, akkor fejem.

oolong!
Erre nem is gondoltam, hogy mi lesz, ha szopi nélkül kell letennem aludni..én mindig szoptatom fekve, ott alszik el...aztán megy az ágyba..lehet elrontjuk?!
csekom
Zsurk
 
 


Móni
Szerintem nincs jobb, mint cicin elaltatni a babát. A fiammal két évig ezt csináltam. Másfél évesen is a du. -i alvásnál is két perc alatt elaludt cicin.
Mártikám meg nem híve ennek a dolognak, vele sokkal nehezebb. Ha álmos, de nem éhes, semmi pénzért nem hajlandó szopizni. Őt nehezebb is elaltatni.
Egyetlen hátrány: te is kellesz az altatáshoz.
ducimami
 
 


Sziasztok!

Túl vagyunk a csípőficam vizsgálaton...ami vicces,hogy a doki szerint a kis nyaka nincs beállva,van kedvenc oldala,és ott laposabb is a feje,de majd elmúlik...hisz havonta nő a fejük 1-2cm.kérdeztem tuti?azt mondta ,igen!vigyem tornázni ha akarom,de kötelezően nem kell... :wink: ennek örültem nagyon...meg annak is,hogy nem sírt,csak magyarázott... :D
viszont,az egyik lábát nem tudta teljesen vízszintesbe lenyomni,ezért azt mondta vegyünk olyan kemény ortopéd pelust,és használja,meg masszírozzam,nyomkodjam le a lábát,és máj.2-án ultrahangon ellenőrzés...megvettem,de nem nagyon tetszik... :roll: kapott valaki ilyet???én lehet inkább nyomkodom többször,és figyelem,mert ez nem túl bizalomgerjesztő,és tökre nyomja a combját...
még jó,hogy teljesen másért aggódtam,mint ami a doki szerint a baja... :roll: szerinte ez sem gáz,csak túl sokáig volt az anyaméhben fejjel beállva,és ezeket mind ott nyomta el.

ötlet?valakinek hasonló probléma?
timea35
Budaörs
 
 


uhh, szegény Timi, egyik oldaról jó hír, másikról meg rossz, nem irigyellek, de talán ez kicsit jobb, mint hogy tornára vinni...sajnos nekem nincs tapasztalatom ebben...

oolong, mostmár látom miért lenne jó megtanítani babucit egyedül elaludni, én nem tudom szenved e még valaki ilyen problémával, de nekünk az elalvás egy kész rémálom...ha esti szopi közben nem alszik el (s általában nem mert fáj a hasa, mind a masszázs, torna és Gripe water ellenére), akkor órűkba telik, míg abbahagyja a sírást és elalszik..a legjobb éjszaka,elkezd szopizni, félálomban, örülök, hogy minden ok, megy vissza aludni, de erre egy elkezd rúgkapálni, és sírni...ha elringatjuk, maint belemegy a kiságyba kezdi előlről...kb 2 óra, mire sikerül elaludnia..közben még azért szenved az ágyában..rúgkapál, kalimpál, összegörnyed, félálomban sír..

Néha nem tudom, ez most a hasfájás miatt van, vagy valami más baja van?
Vkinek hasonló probléma? Ti hogy teszitek le este aludni? és éjszaka szopi után?
csekom
Zsurk
 
 


Móni!

Nálunk az alvás a büfizéssel kezdődik! Azon bealszik Gergő...jó esetben a büfi után...és akkor simán le lehet tenni..még egy kis ringatás, simi a pociján, vagy a hátán és már alszik is...a hasfájásra nekünk a gripe water nem használt...ma beszéltem egy homeopátiás doktor nénivel...ő ajánlott szert, este elkezdjük, szerintem ez lesz a jó a pocakjára.

Timi!
Torna? Budaörs Mandala stúdió...mi betöltött 2. hónaptól megyünk az tuti...harmadik hónaptól meg babaúszásra a Camponához! Jöttök?

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Timi!
Terpeszpelusra gondolsz?

Kép

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Móni!
Amikor ringatjátok,akkor abbahagyja a sírást?Mert akkor nem fájdalomról van szó.Tudom könnyű úgy tanácsot adni,hogy nincs ilyen gondom,de ez embert próbáló feladat lesz hosszú távon,ha nem tanul meg magától elaludni,csak ha babusgatjátok!! Az ellenzők ilyenkor felhördülnek,hogy kell a testközelség,meg a babának a tudat,hogy számíthat rád,ha sír,de ha átesik a ló túloldalára,az senkinek sem jó! Cumija van? Nem segít? Esetleg más alvási pozíció?
Ha arra gondolsz,h hogy teszem le,én hason altatom,és éjjel ha ébred (szerencsére csak 10-ből 1 éjjel kel) vagy kora reggel etetem,és úgy gondolom korai még kelni ,mondjuk reggel 6-kor,akkor egyből visszateszem az ágyába!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


patricia,igen ez az!!!

de nekünk azt mondták,hogy a pelenkára rá,és utána a bady..nem a ruhára,hiába mutatja azt a kép!a baba súlya alapján lehet venni,de Noelen nem így áll,hanem vágja a lábát...holnap megpróbálom másképpen...vagy nem tudom...szerintem kisebb kellett volna...

kisssziporka, a Mandala stúdiótól mi 5 percre lakunk...érdekel persze a torna..meglátjuk majd hogyan boldogulunk,mert Noelnél az a baj,hogy etetés után még 1óra múlva is jön vissza tej.

A hason fekvés olyan szinten nem megy,hogy erőlködni kezd,és olyan dühös lesz,hogy kiabál,és izzadt lesz,majd végül megfordítom,és hányni kezd.a vállamon meg nem teszi le a fejét hanem tartja...sokáig.

Képzeljétek el,2 napja rájött milyen hangja van,és ha valami nem jó,nem sír,hanem visongat..annyira kell nevetnem rajta... :shock:
timea35
Budaörs
 
 


Timi, tudom, nem vagy kendő-párti, de a kendő nagyon jó a csípőproblémára, és nem okoz fájdalmat, nem vág be, viszont a baba még élvezi is. Barátnőm nem is adta rá a fiára a terpeszpelenkát, csak egyszer, hanem inkább sokat hordozta kendőben, és teljesen jó lett a kontrollra a baba csípője. Gondold át!
Nekünk mázlink van, mert Donát simán elalszik magától, ha letesszük az ágyába. Néha kell pár percig nyomni a cumit a szájába, hogy ki ne pottyanjon, de ennyi. 10 percnél tovább még sosem kellett altatni.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


lilly, nem tudod véletlenül melyik az a kendő,hol vette,és mennyiért?

Noel fürdés és vacsi után beájul..de mikor leteszem egy hete,hogy felébreszti saját magát,és kézben alszik el teljesen.rájöttem mi a trükk:)ha olyan mintha beájult végleg,még akkor sem teszem le,hanem a párnán betakarva a két felhúzott lábamon,miközben nézem a tv-t,tovább ringatom...aztán mikor már a kezei is lógnak,nyugodtan átteszem a helyére...így alszik reggel 5-ig.. :D
timea35
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Mi jól vagyunk, Bálint egy kis Angyal! Este 9-kor eszik és alszik reggel 6.00-6.30-ig, ez így megy már 5,5 hetes kora óta, szóval teljesen elkényeztet.

Fiúkat felvették az oviba, szeptembertől csak Bálint lesz itthon, nagyon fura lesz, már előre félek, hogy hogy viselem majd :)

Alvás nálunk szerencsére nagyon egyszerű, minden evés közt alszik valamennyit. Cicizik, utána nézelődik egy darabig az ágyikóban, vagy a nagy ágyban, vagy a kezünkben, amikor már kezd fáradni, ásítozni, lerakom hasra pár perc és alszik.
Egyre többet gagyarászik, vigyorog olyan édes.

Timi, sztem a hasonfekltetést kellene egy kicsit többet erőltetni, ha nem is szereti. Az jó a csipőjének, nyakának, bukistartásának.
Kendőben és más hordozóban(pl mei tai) is még 3 hónapos kor alatt békapózban kell hordozni így az sztem nem helyettesíti a terpeszpelust.

Lilly, én nem fejek már soha. Teljesen beállt Bálint igényére. Ő éjszaka már nem kel enni, de reggelre sem durrannak cicik, persze sok van benne, de elviselhetően. Napközben 1 ciciből eszik, este az utolsó evésnél kiszipókázza mindkét cicit, így már akkor sem kell fejni.

verzso
 
 


Timi, sztem a hasonfektetést kellene egy kicsit többet erőltetni, ha nem is szereti. Az jó a csipőjének, nyakának, bukistartásának.

Szerintem is! A dokinénink is meg védőnő is azt tanácsolta,bár Médi első perctől (itthon) hason alszik,és én a terpeszpelust is ráadtam,ma már csak éjjelre hébe-hóba,de a csípője már tökéletes! :) viszont mi ruhán kívül hordtuk (interneten is olvastam,meg védőnő is mondta,mert így nem vágja meg a combját)!

Lilly, én nem fejek már soha. Teljesen beállt Bálint igényére. Ő éjszaka már nem kel enni, de reggelre sem durrannak cicik, persze sok van benne, de elviselhetően.


Ez is így van nálunk is! Nappali és éjszakai tejtermelődés is beáll a baba igényeihez mérten!

KépKép
Kép
patricia83
 
 



Patricia, Márkkal megoldódtak már a problémák? Nagyokkal nekem is több bajom van, mint a Kicsivel, egyszerűen kezdenek süketté válni, 1 évvel ezelőtt az 1. nemet meghallották, most az 5-ket sem akarják. Ilyen szempontból várom már az ovit, hogy valaki besegítsen nevelésben :)
Tényleg igaz a mondás, hogy kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond :)

verzso
 
 


Nálunk az a baj, hogy egyik este nagyot alszik, másik este újra kel 3 óránként. Szóval még nincs rendszer, így a cicim sem tudja felvenni vele a ritmust, ezért ha nem kel fel enni, akkor is termelődik a tej.
Remélem, lassan majd beáll az éjszakai alvásra. Csak gyakran bekakil éjjel, előtte meg pukizik vagy negyed órán keresztül, és még ha nem is lenne éhes, ezekre a pukikra felébred. És ha már ébren van, miért is ne ehetne - gondolja ő! :lol:

Timi, bármilyen kendő megteszi! Kendőbe már lehet tenni az egészen piciket is. Jó a rugalmas kendő is (azt könnyebb megkötni, nekem olyan van), de a profik szerint a szövött a legjobb. Hát nem olcsók ezek a cuccok, de lehet használtan is vaterázni. Mondjuk ha később soha többet nem akarsz hordozni, nem biztos, hogy megéri, mert azért 10ezer körültől indulnak az árak. A terpeszpelust is túlélik a gyerekek, csak tényleg nehogy a body alá tedd. Ismerősömnek úgy sebesre dörzsölte a kislánya combját, hogy rossz volt nézni.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: