Új privát üzeneted érkezett!

Szia Tim-csi!

Hátha segít ez az oldal az UH értékekkel kapcsolatban:

http://www.inetcom.hu/andrea/babasmamas/adatok.htm
Vendég
 


Timcsi!

Az NST az olyan, hogy egy négyzet alakú bigyóval megkeresik a baba szívhangját és ott kell tartani, amíg a vizsgálat tart. Egy olyan görbét fogsz kapni, mint az ekg és azon látszik az is, hogy mikor mozgott.
Remélem tudtam segíteni!
Vendég
 


sziasztok!

én csak mondtam,hogy vizszerű kevés folyásom van,leginkább helyzetváltoztatásnál,az uh mutatta ki,hogy valóban megkevesbedett.a méhszájam majdnem 1 ujjnyira nyitott,szerdán este kezdödött mindez,3 órán keresztül 20perces erősödő fájásaim voltak,aztán magától ahogy jöttek,úgy el is múltak.A doktornő nem fektet be,de ha befektetne,meg is szülnék az idegtől(,hogy Patrik mindig csak sirna,ezért persze én is sirnék,nem igen gondolnék másra).Az áramlásvizsgálaton minden rendben volt,és mivel a magzatviz is minimálisan szivárog,azt mondta,sok folyadékkal ez a mennyiség még pótolható.szerinte 2-3 hetet jó lenne még kihúzni,szerintem meg még 6-ot,mert különben nem fogok gyedet sem kapni,pedig annyi tb-t kifizettem már,rohadz tb...
Patrikkal párom segit,meg már nagy fiú,igaz,8 évesen nem engedném,hogy egyedül járjon haza a suliból,az gáz nálunk,sok állat engem is néha majd el csap,hiába a zöld lámpa...
A Szabolcsban fogok szülni,dec.1ig tuti,minden doki ott marad,ott nagyon jó a koraszülött osztály.remélem,nem kell megnéznem közelről,fekszem,fekszem,iszom,fekszem...

ja,a mensessel kapcsolatban annyit,hogy én Patrikkal 4 hónapos terhesen még mensiztem.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!

Bacsbern!
Nagyon szép a pocid!!! /és a cicid is! Én is ilyet szeretééééééééééééék!!!!!!!! :D :oops: :D /
Hát… vagy rossz a mérleged… vagy 185 cm magas vagy… vagy azok a plusz kilók kizárolag gyermekedre mantek.. Mert rajtad nem látni!!!!!!! :)

Most voltam dokinál! Minden rendben… 2 hét múlva talizunk újra, akkor elmondja a CTG és társait… utsó vérvizsgálat…
A MaxBaby méretei:
BDP 94mm
FL 67 mm
És megvan a 3 kg. Nem tudom ezmost jó vagy rossz....

Köszi szépen, Lányok, a pocis dicséreteket! Nagyon jól esett…
Doki azt mondta, ne hizlaljak ezt a gyermeket.. de hát én még csak nem is bűnözök /könnyű, mert utálom édeset/ és nem eszek sokat…((((

Gabi. baba Nagyon nagyon szorítok!!!! Ne izgulj!! Csak akkor jön a Baba, amikor úgy érzi jönnie kell!!!!!

Nikky

Juj elem merítés nálunk is megy ezerrel)))))))))))!!!!!!!!!!!! :wink: :lol:
Barbamami – igen képeket vetít, és sokféle zenét játszik és táviránitásos.. nem kell bemenni a szobába ahhoz, hogy ki be kapcsold! Zseniális darab! Elsősorban, természetesen, szülök szorakoztatásásra találtak ki :lol: :lol: /és nem a babáknak /

Macsek !! Hogy vagy???????? Vagy már infód CTGről?? :wink: :D

Kép

Kép
fenix
 
 


hmmm... most megnéztem a táblazatott.... elég érdekes...
a BDP alapján - 38.947 hetes
Az FL alapján - 34.517 hetes...
fejnehéz lesz a gyermekem?????? vagy hogy van ez??????? :shock: :D
fenix
 
 


Sziasztok Lányok!

Fenix: Nálunk úgyan ilyen arányokat mutatot a táblázat ezt én sem igazán értem. :shock: De legalább nem vagyok egyedül. :lol:

Gabi.baba: Nagyon nagyon drukkolok Neked és jobbulást kívánok. Reméljük, hogy a pocaklakó még 6 hétig bent marad.

Lafie: Gratulálok a pici babához, ez a méret szerintem teljesen normális. De a következő vizsgálaton már valószínű, hogy szívhangja is lesz :lol: . Ez az aggódás és türelmetlen várakozás a 9 hónapon keresztül majd végig kisér (legalábbis engem végig kisért). :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Ja és amit feltétlenül elfelejtettem, hogy tündériek a babák.

Boszibaba: Olyan jó látni, hogy milyen boldog vagy és mennyire büszke a kisfiadra. Amit persze meg is értek. :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!

Fenix:A 37. héten nekem is azt mondta a doki,hogy ne növesszem a kicsit,merrt 3 kg felett van!De én sem növesztem!Nem eszem sokat,sokszor még csak nem is vacsizok,mert nem kívánom este már a kaját.Ez van,inkább nagyobb legyen,mint kicsi. :D
A táblázat nekem is mindíg össze-visszaságot mutatott,nem is használom,lényeg,hogy a doki szerint rendben van.Az én 37. heti adataim:

BPD:98mm
TAD:110mm
FL:74mm

A CTG-t én sem nagyon értem,de teszek fel róla képet,a múlt heti.
Elvileg az egyik csík a baba mozgása,a másik meg a fájásoké. :roll:
Csajok,ha valaki ért hozzá,magyarázza már el légyszi,hogy mit látunk a képen. :D :roll:

Kép Kép Ja és kész a babaszoba,mostmár teljesen.
Vendég
 


Sziasztok :D :D :D

Tegnap hazaérkeztünk.Minden rendben.Tejcsi elkezdett beindulni.
A hétfő volt életem legszebb napja :D .
A szüléstörténetet majd összehozom.Ja és AKÍRA!!!Küldök neked 2 képet a Rékáról (emailre),feltennéd?Mert én nem tuom hogy kell.
Puszi mindenkinek.
Amint tudom visszaolvasom a történteket.

Timi
tftimi
 
 


Szia Timi!

Hatalmas gratuláció a kislányodhoz!Azt elhiszem,hogy az volt a legszebb napod!Úgy irigykedem már. :D
Nem volt nagyon rossz a császár?
Tejcsi biztos lesz jó sok! :D
Bizony-bizony,kérjük a képeket!
Vendég
 


Sziasztok!

Ezt talaltam egyelore, dokimmal csak hetfon dumcsizok:
CTG celja: A magzat pulzusszámának (szívfrekvenciájának) a méh összehúzódásával, illetve a magzat mozgásával egyidőben, az idő függvényében történő észlelése és papírszalagon történő rögzítése a kardiotokográfia (CTG-vizsgálat). A magzat oxigénhiányos állapotában a méh összehúzódásakor többnyire a magzati szívfrekvencia átmeneti - vagy súlyosabb esetben tartós - lassulása figyelhető meg. Így a vizsgálat segítségével lényeges információk nyerhetők a magzat méhen belüli állapotáról.

CTG-lelet:A megrajzolt szalag alapján az orvos értékeli a szívfrekvencia méhtevékenységgel összefüggő, pillanatról-pillanatra létrejövő és periodikus változásait (gyorsulások, lassulások), illetve a tartós szívfrekvencia eltéréseket. Ennek alapján mondja ki, hogy a magzat oxigénellátása megfelelő-e.

Kép
Kép
-macsek-
 
 


Nah, most kaptam meg Timi képeit Rékáról, ugyhogy felteszem a kiscsajt :)
Nagyon édes :wink:

Kép Kép

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Timi, gratulálok mégegyszer, Réka nagyon tüneményes, és nagyon jó, hogy van tejed :)

benkoka most nézem, hogy milyen kevés van már neked is hátra :)
Hát lányok remélem hamarosan jön az újabb babaeső :)

Az újjaknak üdv itt köztünk, és jó pocakosodást :)
A finishben lévőknek pedig megy a drukk :wink:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Barbamami
Pont tegnap voltunka Patakiban délután, :oops: és pont néztemh eddig ez az interspar nem volt ott...szóval nem kell mennetek mostmár olyan messzire a Coraba??
Köszi a porszívóinfót-lehet megnézzük milyen-nekem bejön a piros meg a zöld szín nagyon!!:)
Igen erről a hajhullásról hallottam már...nemtudom mi lesz nálunk,nekem egyébként is szar vékonyszálú és kevés hajam van..lehet kopasz leszek??
1ébként Boginak nagyon édi a kis nózija meg a szája..nemtudok visszamenni,de Te most már a 38ban vagy??Szóval elvileg még kéne mennem egyszer UHra a 38ban??

Kezd nagyon elegem lenni ezekből a "testi"9.hónap végi tünetekből,meg ami utána jön!!!
Nemtudom lehet én vagyok itt az egyetlen akit ez idegesít a legjobban,de kezdek nagyon kilenni.. :cry: rányomja mindennapomra a bélyegét egyszer legalább az tuti!!!
Általában zuhanyzás után jön rám mikor kenegetem magam ezerrel...ráadásul fehér is nagyon a bőröm,így minden 10szer annyira látszik..már nagyon várom a szolit...esküszöm nektek szülés után rohanok a kórházban lévő szépségszalonba és ki sem szállok egy órán keresztül onnan!!! :lol:
Szóval senkit sem visel ez meg ennyire mint engem??

Fenix
Dehogy lesz fejnehéz a gyereked!!! :lol:
Illetve ha jobban belegondolunk minden gyerek fejnehéz,hisz azért jóval nagyobb tömegű szerencsétlennek a buksija mint a kis nyaka,nem véletlenül nemtudja tartani egy ideig...de úgy értem h nem aránytalanul..
1ébként ugyanazok a méreteink..nekem a 34.hét 2.napján csináltak UHt utoljára ahol a BPD-9.53cm, az FL pedig 6.75cm,nekem 2800grot saccoltak!!Szóval ugyanakkorák kbra a babáink!! :lol:

Teljesen más téma..
Nézi valamelyikőtök a vizilabda VBt??
Dóri olyan édes,m néha tökre szoros a meccs és izgulok m örülök meg szomorú is vagyok 1percen belül ezek az érzések leperegnek mind,és Ő is ugyanúgy örül ott bennt ilyenkor,vagy épp szomorkodik..annyira édes,megtudnám zabálni... :lol:

Timi
Gratulálok neked én is várjuk a képeket!!!Minden jót nektek,és örülök h minden jól sikerült!!:)

Lafie
Üdv nálunk és ne aggódj,mégcsak egy szikhólyagod van vagy petezsákod vagy vmi ilyesmi...2hét múlva többet látsz,és ez teljesen normális..gondolj csak bele hogy kb 6mm a "babád",hát hogyan láthatnánk olyankor már kis kezecskéket meg ilyesmi :lol:
Szóval no para,minden teljesen rendbena csöppséggel!!! :wink:

BABZSÁK MIZUJS!!!!?????

Kép
nikky
 
 


Sziasztok!

Fenix: Az UH értékek miatt ne aggódj, legvalószínűbb, hogy nem pontosan mérte a doki valamelyik értéket. Nekem egyszer kb. 3 percen belül két különböző értéket mért combcsontra elég nagy differenciával, mert talált egy olyan szöget, ahonnan jobban volt látható, és ott mérve teljesen normális volt a mérete, míg pár perccel korábban aránytalanul rövidet mért.

Lányok! Megnéztem minden baba, mama, babszobaképet. Most nem írom le egyenként, de nagyon szépek vagytok! Főleg persze a babák!

NST: Múlt héten voltam először. A baba nem látszik, a szívhangját mutatja és a méhtevékenységet. Kb. 25 percig tart. Szerencsére minden rendben volt. Vérnyomást is mérnek utána, és egy gyors vizelet teszt is volt.

Ti készültök a húsvétra? Én biztos, hogy nem fogok tojást festeni, de vannak kész tojásaim egy dobozban, majd azokat kirakom. Múlt héten sütöttem minikalácsokat (marcipános, fahéjas, csokis) és félig sütve lefagyasztottam őket. Húsvétkor megsütök néhányat. Többre azt hiszem nem lesz energiám.
Kép
Vendég
 


Sziasztok! :D

Elfelejtettem írni,hogy csütörtökön megkérdeztem a dokimat,mit tud erről az április 1.-május 1.-július 1. dátumról.. :roll: Azt mondta,ő is hallotta már mindegyiket,de SEMMIT nem tud. Max amit a híradóban közölnek. Jó,mi? Az egy dolog,hogy mi nem tudunk semmit,de azért az orvosokat talán nem ártana tájékoztatni. :?

Lafie:
Hát én is csak annyit tudok mondani,mint a többiek. Ez teljesen normális,várjál még 1-2 hetet,és akkor már akár a szívhangot is hallhatod egy jó UH géppel.. :D (Nekem fenomenális élmény volt!!)

Fenix:
Hűha,szép nagy pocaklakót növesztesz!! A fejméret miatt ne aggódj,a fiúknak egyébként is nagyobb szokott lenni. (én összehasonlítottam a gyerekeimét,a nagylányomnak u.ilyen "kicsi" volt a buksija,mint a Bogié,a fiamnak sokkal nagyobb).

Benkoka:
Nem vagyok valami nagy CTG szakértő... Én annyit tudok leolvasni,hogy (mivel ált. alul jelzik a méhösszehúzódásokat,felül meg a baba szívhangját),hogy nem voltak erős összehúzódásaid, és a baba szive jól reagált rájuk.. Szóval ez egy kifejezetten nem szülésközeli CTG képe..

Nikky:
Gyakran jöttök a Patakiba??? Csak mert lehet,hogy összefutnánk.. :D :D
Hát,én erről a porszívóról tényleg csak annyit tudok mondani,hogy felér egy életmentéssel :D ..
Nekem is vékonyszálú a hajam,sajna ezért nem is lehet hosszú,mert sehogy se tart.. Amiatt ne aggódj,hogy "kopasz" leszel.. Igaz,elég drámai a szűrőre pillantani egy 1-2 hónapos gyerekkel hajmosás után,de "csak" a terhesség előtti szint áll vissza.. Sajnos,hogy visszaáll.. :roll: :?

Edi:
Én borzasztóan szeretem dekorálni a lakásunkat,pl. karácsonyra,húsvétra.. De az idén nem strapálom magam.. :roll: Eleve felkészített a dokim,hogy így a 3.-kal készüljek,tegnaptól bármikor jöhet.. Hát,én ugyan megvárnám legalább a húsvétot,de idén nem díszítgetek. (Ja,azt nem is írtam,hogy a fiacskám úgyis leszedné.. :roll: :D :D )

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Üdv mindenkinek:) Johanna édesanyja vagyok, nagyon jólesik hogy kérdeztetek róla.Üzeni, hogy jól van, de a szülésnek semmi jele./Magam is ugy láttam:)/ Bekültöztek az óbudai lakásba, a babasarok készen áll, kb. két nap kell még a tökélyhez:)))Utána csak szépíteni és bélelni l
kell a lakást.Mindenkit üdvözöl.
Ja, és lányok, szeretem ezt a topikot, olvasom rendszeresen,örülök, hogy a vitát is frappánsan lezártátok.Mindenkinek jó kismamaságot, könnyű szülést kívánok.Bármi van, írni fogok, ha megtehetem, ha nem tudok, sms lánc meg van szervezve.

Kép
babzsák
 
 


Szia Samu nagyi! :wink:

KépKép
evica76
 
 


Itt is lehet szavazni Gabikára,ha akartok:

http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=25302

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Lafie!
Üdv köztünk! :) Én is csatlakoznék a többiekhez, két hét múlva már szívhangja is lesz!

Benkoka!
Én se vagyok nagy CTG szakértő, de úgyanazt tudnám elmondani mint Barbamami!
Nekem a tiédhez képest annyi különbség van, hogy nekem elég rendesen voltak fájásaim(ezt már az elöző oldalon leírtam) és elég szép görbéim lettek.
De ha gondolod akkor lefényképezem én is és felteszem!Csak szólj!

Tftimi!
Mégegyszer gratula a kislányodhoz, nagyon tündéri! :) Örülök hogy jól vagytok és tejed is van!!

Szép délutánt mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!

Nikky én is kivagyok, minden bajom van. Nem tudok aludni, mindíg álmos vagyok a hangulatom ingadozik, annyi dolgom lenne de nem bírok hozzáfogni stb. De ez van ki kell bírni. Ma elkezdett égni a gyomrom rengeteg savam van szinte már hányni tudnék. Remélem nem lesz ilyen a maradék 9 hét mert meg fogok őrülni. Most én is jól kipanaszkodtam magam. De megéri a szenvedést!!! Már alig várom hogy én is babázhassak!!!

Kép
rena10
 
 


Sziasztok lányok!

Köszönöm a biztatást Krisy79, Nikky, Barbamami! (Bocs, ha kimaradt valaki :oops: )

Timi! Csodaszép a kisbabád és a bababirodalom is irtó édi! Gratulálok!

Rena 10! Kitartást kívánok, az a 9 hét a mögötted álló 30-hoz képest "semmiség"!
Vendég
 


Sziasztok!

Barbamami:Köszike az infót,közben nem is éreztem semmit, előtte meg utána viszont igen.
Dicamama:Lefényképeznéd,ha megkérlek?Kíváncsi vagyok.Amúgy az enyémen furcsa lenne,ha lennének mert én nem éreztem semmit. :D Ja és ha már úgyis fényképezel,nem lehetne kérni egy pociképet is?
Vendég
 


Rena:
Kb. u.ennyi hetes terhes lehettem,mikor pont így elkezdett égni a gyomrom. Főleg este.. Jó ég,teljesen kiakadtam,hogy akkor a hátralévő időben ez lesz?? De javult a helyzet.. Igaz,hogy pl. a napokban volt,hogy arra ÉBREDTEM éjszaka,hogy a gyomorsav egyszerűen folyik a torkomra ( :oops: :oops: ),de hát ez van.. Tényleg használ,ha este,lefekvés előtt kb. másfél órával már nem eszel semmit. Meg egész nap sokszor kapok be 1-2 szem kekszet..
Ja,elfelejtettem írni,hogy nagyon formás pocid van! És végreeeeeee az arcod is megmutattad!! :lol: :lol: Nem is értem,eddig miért néztél mindig máshova,nagyon helyes,kedves arcod van! :D

Dicamama:
Én kíváncsi vagyok a görbéidre!!! :D :D Nekem még soha egy ctg se mutatott nagyobb görbéket..,úgyhogy nem is láttam még olyat. (Mondjuk nem jelent semmit,a fiammal összesen 1x jutottam el ctg-re,semmit nem mutatott.. És 2 nap múlva megszültem :D :D )

Babzsák:
Remélem,PONT akkor jön a bébike,amikor jönnie kell!! :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Bocs lányok,hogy ilyen rengeteget írok mostanában.. :oops: :oops: Tudjátok,eddig sokat foglalatoskodtam az épülő házikónkba készítendő dolgokkal (bútorokat csináltam,függönyöket varrtam,stb..),de egyrészt már majdnem minden kész (a ház falait még most húzzuk :lol: :lol:) ,másrészt meg már nem férek oda a varrógéphez.. :roll: :lol: :lol:
Na,úgyhogy titeket boldogítalak többször... :oops:

Nikky:
Nem tudom,hogy mikor KELL menni UH-ra.. Én 4 hetente járok a dokimhoz,és akkor szokott csinálni mindig UH-ot. Hát így jött ki,hogy most voltunk. Meg elvileg 2 hét múlva kell mennem,12-én.. Ha addig nem szülök meg. :D

Dicamama:
Igeeeeen,pociképet is!!!!!!!!!!!!! :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Íme az én CTG-s papírom!

Kép

Elvileg úgye a felső görbék azok a magzati szívfrekvenciát mutatja, ami kb. 140 és 160 között van (erre mondják általában hogy normális).
Az alsó pedig a fájásokat mutatja,úgyhogy nekem voltak elég rendes poci keményedéseim amiket éreztem is!

Pocis képet majd este csináltatok apával.Most sajna nem ér rá, mert most bontott ki ép egy falat(bővitjük a fürdőnket) és elvan havazva! :)
Vendég
 


Dicamama:
Aztaaaaaaaa! Ilyen ctg-T!!!!!! Hát szerintem nekem a szülés közben nézett így ki! És fájt közben a hasad?? Ugye nem mondod,hogy nem??? Mert akkor NAGYON fogok irigykedni! :roll: :oops: Hát neked aztán nem lesz hosszú szülésed,hallod! :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Barbamami!
Hát igen, aki tud az tud! :lol: :D
Egyfolytában keményedett a pocim, de ez a mai napig is tart. A poci keményedésen kivűl meg olyan fájásaim voltak/vannak mint amikor megvan csak annyi különbséggel hogy a derekamba is belenyilal és nagyon fáj, meg a csontjaim nagyon fájnak. De még rendszertelenek ezek a fájások!
Pedig már minden nap mondogatom apának hogy mehetnénk már szülni! :D Már tűkön ülök,de nagyon!!! :D
Vendég
 


sziasztok!dicamama!menj csak szülni,beszélj a picivel.látod,nekem is szótfogad.szépen kell csak kérni.....

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1175360454.02.jpg[/img] [/img]

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1175362523.3.jpg[/img] [/img]

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1175362545.65.jpg[/img] [/img]

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1175362570.64.jpg[/img] [/img]

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


ezeket anyumtól kaptuk.cukik,nem?

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Sziasztok!

Gabi.baba!
Köszike! Mennék is már szülni.Ha tehetném most azonnal! :lol:
Szép nagy pocid van neked is és a kisrucik nagyon arik!

Tessék a megígért pociskép!

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Akíra: Köszönöm a közreműködést :D .Remélem jólvagytok.Tejcsid van?Képzeld nekem elapadt :? .Nem tudom mi van.Tegnap este üvöltött a baba,megpróbáltam fejni géppel és semmi szinte nem jött.Na rohantunk az ügyeletes patikába este 12kor tápszerért.Megetettük utánna reggelig aludt mint a bunda.Csak 1X kelt fel.

Császármetszés nem fájt.Kaptam beöntést is :? ,amire nem számítottam,de ettől kellett volna a legkevésbé félnem mert nem volt kellemetlen.Szinte az egész procedúrában az infúzió bekötése volt a legszarabb.A katétert akkor kötötték be amikor már hatott a spinális.
Műtét másnapján felkelni a legrosszabb.Az első pisi kicsit nehézkes,de a másodikkal már nem volt gond :) .
A legfontossabb!!!A fejet nem szabad felemelni 24óráig!!!Én felemeltem,mert amikor mellém rakták a picit a kórteremben akkor bukott egyett,én meg ijedtemben felültem.Meg is lett az eredmény.A fejfájásom ma kezd elmúlni.Örült rossz.


A finisben lévőknek DRUKK!!!
Puszi mindenkinek!!!

Timi
tftimi
 
 


Sziasztok!

Gabi, Dicamama: jók a pocis képek! :)

Rena: megértelek, nekem is gyakori, hogy rosszul alszom, vagy rossz a gyomrom. Hol jobb, hol rosszabb.

Mi a különbség a CTG és az NST között? Nekem NST-t csináltak, rátettek a hasamra két pántot és nézték a magzat szívhangjait. Egy gombot kellett nyomnom amikor mozgott. A CTG ugyanez vagy más?

Egy hétig szabin van a dokim. Tök rossz érzés, mert már a 37.hétbe léptem. De a pocakom még fönt van, jóslók sincsenek, csak néha egy kis feszülés.
Vendég
 


Sziasztok!

Az alábbiakat az Egészségügyi Minisztérium honlapjáról másoltam és NEM ÉRTEM.

"Mi történik akkor, ha nem a területi ellátási kötelezettségnek megfelelő kórházban veszek igénybe ellátást (pl. szülök) és ráadásul meg kívánom választani az orvosomat is?
Amennyiben a területi ellátási kötelezettségtől eltérő intézményben vesz igénybe ellátást, de ez az intézmény szerepel a beutalón, ez nem jelent beutalási rendtől való eltérést.
Amennyiben eltért a beutalón lévő egészségügyi szolgáltatótól és orvost választ, akkor részleges térítési díj fizetése mellett veheti csak igénybe az ellátást. A részleges térítési díj mértéke a biztosító felé elszámolható finanszírozási összeg 30%-a, maximum 100 ezer Ft.
Ha megszűnik a szülészeti ellátás, és a biztosítottat szülésre már előjegyzésbe vették az adott intézményben, akkor részleges térítési díj fizetése nélkül – mivel ez az eset nem minősül orvosválasztásnak – másik egészségügyi szolgáltató orvosát felkeresheti, ami azt jelenti, hogy saját orvosát is követheti. A szülés, illetve az ezzel kapcsolatos ellátás a szülést követő harmadik hónap végéig még igénybe vehető ilyen feltételek mellett, térítési díj fizetése nélkül."

Az a problémám, hogy nem szűnik meg a szülészeti ellátás a kórházban, ahol járok. Ha oda járok terhesgondozásra az azt jelenti hogy ott szülésre már előjegyzésbe vettek? Beutalót kell kérnem a háziorvosomtól hogy a Péterfyben szülhessek? Bocs, hogy tőletek kérdezem, de hátha valamelyikőtök hallott erről valamit, vagy jobban érti.

Egy biztos: fizetni nem akarok! De másik kórházba menni sem.
Vendég
 


Sziasztok!

Gabibaba:
Jókora pocid van ahhoz képest,hogy még azért van hátra pár hét (legalábbis drukkolok,hogy legyen :roll: ) :D :D
Édesek a rucik,nekem a csíkos egyébként is a szivem csücske (a kockás és a virágos holmik mellett.. Persze,a virágosat nem kérem tőled számon :lol: :lol: )

Dicamama:
Na igen,ez már pocak!! Te iszol málnalevél teát?Tényleg,lehet,hogy megkérdezem a másik topicon a mamikat,mennyire voltak náluk hatásosak ezek a "szüléskönnyítő" praktikák.. :roll:

Edi:
Ezt a beutalásos dolgot abszolút nem értem. Kell kérni beutalót a szüléshez??? Na de kitől?? Hát én legalábbis gondolom,hogy ha már eleve a Péterfybe jársz terhesgondozásra,akkor ott vagy előjegyezve a szülésre.Legalábbis ez így lenne logikus. De szerintem a mostani rendszerben fölösleges bármiféle logikát keresni.. :?

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Timi, örülök, hogy segíthettem a képek felrakásával, szólj máskor is nyugodtan, küldd csak a képeket, én meg majd kicsinyítem :)

Sajnálom, hogy fájt a fejed, hát igen, ha felemeli az ember az nem túl jó, én szerencsére csak 6órás érzéstelenítést kaptam, és igy reggel már emelhettem, de én meg az infuzióval jártam így, hogy kaptam még, erre bukott a babóm és fel kellett kapnom, és kitéptem a kezemből...2x, aztán már vissza se kötötték... :lol:

De a legfontosabb, hogy Rékával együtt jól vagytok most már és otthon! :)

Gabi.baba, nagyon édesek a kis cuccok! A nike-s az valami haláli :D
Nagyon vagyány kissrác lesz :)

Ja tényleg, vőlegényt keresek Kyrusnak... :D :lol:

Én ugy tudom, hgoy a ctg és az nst ugyanaz!
Legalábbis én nem tudom mi a különbség, szerintem csak ki hogy nevezi, de javítsatok ki ha tévedek! :roll:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Dicamama hát nem semmi! :lol:
Szerintem már csak órák kérdése,de max 2 napom belül babázol. Nekem ilyen volt,mikor már nem engedtek haza a kórházból,és másnap reggelre meglett Gabika! :lol:

Tegnap voltunk 3 hetesek:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 



Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Gabi a nike ruci nagyon-nagyon tetszik. Én nem teszek fel képet a ruhákról mert sose sikerül jól és láthatóan lefotózni. Dicamama nagyon szorítok nektek! Teszek fel friss pocis képet. Kép Kép

Kép
rena10
 
 


Sziasztok!

Köszike a poci dicséreteket!

Barbamami!
Hébe-hóba iszom málnalevélteát,azaz jobban mondva mikor nem felejtem el! :) De általában este szoktam inni!

Boszibaba!
Bárcsak igazad lenne és max. még 2 napon van hátra!
De azaz igazság hogy már nagyon nyügi vagyok, az arcom,a szám és kezem meg van püffedve.De jó lenne ha igazad lenne!!!! :D :D

Edi!
Nekem kellett kérni beutalót a háziorvostól hogy máshol tudjak szülni mint ahova területileg tartózom!
Na szóval én úgye Baján szülhetnék (területileg oda tartozom), de mivel én Szekszárdon szeretnék szülni így a dokim mondta hogy menjek el a háziorvosomhoz és kérjek tőle egy beutalót(de hozzáteszem hogy a háziorvosom nem adott olyan beutalót, mert hogy ő ilyet nem adhat), amin a következőknek kell szerepelni:
- Megszólításnak azt kórházat kell írni ahol szülni szeretnénk (az én esetemben így nézett volna ki:Tisztelt Tolna megyei kórház szül.-nőgy.)
- A beutalón a kért vizsgálathoz íratni: Kérem a fent nevezett terhesség alatti vizsgálatát és a szülés levezetését!
- A beutalón még a név, cím, taj szám, naplószám, beküldő és a beutalás indoka!
Mivel én nem kaptam ilyen beutalót, így átjelentkeztem tolna megyébe(tartózkodási helyem most tolna megye,állandó lakcímem az maradt Bács megye) és így már azonnal jogosult vagyok az ottani összes ellátásra!De ha nem tudtam volna ezt így megcsinálni akkor (dokim szerint) 25000 Ft-ot kellett volna fizessek plusszban a kórháznak!
Remélem tudtam valamennyire segíteni! Egyet tudok ajánlani, kérdezd meg a dokid ezekről hogy ő mit tud!

Pussz mindenkinek!
Vendég
 


sziasztok!
dicamama:hatalmas a pocid!!!mikor én az elsőt szültem,két nappal szülés előtt szinte eltorzult az arcom,annyira bevizesedtem.

rena!neked is jó nagy,és olyan peckesen hegyes a pocó.

tftimi!gyönyörű a kis tündér.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Dicamama:
Az "eltorzult arc",meg ilyesmi kifejezetten jó jel,1-2 nappal a szülés előtt szokott jelentkezni.. Az egyik ismerősöm múlt hét kedden szült. Hétfőn este hívtam,és panaszkodott,hogy nagyon felpuffadt az arca,stb.. Pont,amiket leírtál :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!


Végre elkészült teljesen a babaszoba, teszek is fel képeket!
Remélem mindenki jól van! Dicamama egyben vagy még?

Ancsa
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
ancsa800418
 
 


JÓ REGGELT CSAJSZIK!!!! Lányok a pocis fotók nagyon szupik ,szépen nővekednek azok a babák :D Boszibaba a kisfiad egyszerüen csudaszép :D :D :D Már régen nem jártam mert a hétvégén vásárolgattunk a lakásfelújításhoz és szombaton el is kezdjük ! És végre nekünk is elkészül a babasarkunk!!! HURRRÁÁÁÁ :D :D :D ANCSA a tietek naggyyyon szép, bűszke lehetsz apára hogy ilyen ügyin és szépen megcsinálta!!! [size=18]Fenix[/size] köszönöm az adatokat az uh-ról,mi ma megyünk és ahogy meglesz én is felrekom! NIKKY nem jártál szombaton véletlenül a Premier Outletben????Hmmmmm? Ha igen akkor láttalak :lol: és megkell mondjam élőben még csinibb mami vagy!!!! Majd délután még jövök! Puszi mindenkinek!
Vendég
 


Kép

Kép
Kép
-macsek-
 
 


bacsbern
de hülye vagy miért nem szóltál?????deeeee iiigeeeen jártunk ott..."séta gyanánt"vettünk pár cuccot... :lol:

MIÉRT NEM SZÓLTÁL H TE VAGY????? :evil:
Láttam egyébként egy csomó kismamát,csak nemtudom melyik lehettél....???

Kép
nikky
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: